kattka.c
06.06.06,20:23
ahojte, ako by bolo najlepsie uskutocnit nasledujuci podnikatelsky napad? Jedna pani ma moznost zabezpecit pracu pre cca 5 robotnikov v Taliansku. Budu tam mat zabezpecene ubytovanie a aj obed kazdy den.
Ma si zalozit zivnost tu na Slovensku, alebo priamo v Taliansku?
Kde bude platit odvody a dane?
Robotnici budu dochadat asi raz mesacne domov.
Kedze budu mat zabezpeceny obed musi im preplatit diety?
Ako je to s cestovnym? Da sa dat do zmluvy, ze si ho zaplatia robotnici?
Viem, ze je to vela otazok, ale ak mi stym viete aspon trosku pomoct budem vdacna ;).
jamajka
06.06.06,18:58
ahojte, ako by bolo najlepsie uskutocnit nasledujuci podnikatelsky napad? Jedna pani ma moznost zabezpecit pracu pre cca 5 robotnikov v Taliansku. Budu tam mat zabezpecene ubytovanie a aj obed kazdy den.
Ma si zalozit zivnost tu na Slovensku, alebo priamo v Taliansku?
Kde bude platit odvody a dane?
Robotnici budu dochadat asi raz mesacne domov.
Kedze budu mat zabezpeceny obed musi im preplatit diety?
Ako je to s cestovnym? Da sa dat do zmluvy, ze si ho zaplatia robotnici?
Viem, ze je to vela otazok, ale ak mi stym viete aspon trosku pomoct budem vdacna ;).

Môžeš ešte konkretizovať, pre koho budú vlastne pracovať? Ak budú živnostníci, komu budú faktúrovať - slovenskému subjektu, alebo talianskemu?
kattka.c
06.06.06,19:31
Talianska firma bude platit tej pani za pracu tych robotnikov a ta pani bude platit robotnikom mzdu. Este rozmysla aj ze by tych robotnikov nezamestnala, ale "zamestnala" na zivnost - teda ze by si fakturovali medzi sebou.
Dufam, ze je to jasnejsie. Mam este nieco doplnit?
kattka.c
07.06.06,06:54
posuvam....
biaaa
07.06.06,11:06
Nepoznam sice talianske zakony a ani to ako to tam funguje, ale myslim si ze brokracie tam maju urcite menej - nech skusi podla mna tam nieco ako zivnost a nech si tych ludi zamestna tam - totiz tu keby mala aj zivnost myslim ze ked sprostredkuje pracu v zahranici musi mat statut sprostredkovatela zamestnania na urade soc. veci a rodiny. vybavovacka trva pomerne dlho a musis dokladovat hmot. majetok, priestory vzor zmluvy o zamestnani atď...

Takze ak je to v Tal jednopduchsie urcite by som to riesil tam.
kattka.c
07.06.06,11:29
dakujem, mala som take tusenie, ze bude treba nieco s uradom prace... pozriem si ich webstranku a uvidime co tam najdem.
no skusim tiez pozistovat ako to funguje v taliansku. Ale potom aj keby mala firmu zalozenu tam, tu mala aspon podat dan. priznanie. nie? :confused: A asi by trebalo aj zistit ci je medzi tal. a svk zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Vidim, ze este budem musiet vela hladat...:mee:
Ale zatial dakujem za vsetky odpovede.