Zavrieť

Porady

podnikanie - Taliansko

ahojte, ako by bolo najlepsie uskutocnit nasledujuci podnikatelsky napad? Jedna pani ma moznost zabezpecit pracu pre cca 5 robotnikov v Taliansku. Budu tam mat zabezpecene ubytovanie a aj obed kazdy den.
Ma si zalozit zivnost tu na Slovensku, alebo priamo v Taliansku?
Kde bude platit odvody a dane?
Robotnici budu dochadat asi raz mesacne domov.
Kedze budu mat zabezpeceny obed musi im preplatit diety?
Ako je to s cestovnym? Da sa dat do zmluvy, ze si ho zaplatia robotnici?
Viem, ze je to vela otazok, ale ak mi stym viete aspon trosku pomoct budem vdacna .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    kattka.c
    ahojte, ako by bolo najlepsie uskutocnit nasledujuci podnikatelsky napad? Jedna pani ma moznost zabezpecit pracu pre cca 5 robotnikov v Taliansku. Budu tam mat zabezpecene ubytovanie a aj obed kazdy den.
    Ma si zalozit zivnost tu na Slovensku, alebo priamo v Taliansku?
    Kde bude platit odvody a dane?
    Robotnici budu dochadat asi raz mesacne domov.
    Kedze budu mat zabezpeceny obed musi im preplatit diety?
    Ako je to s cestovnym? Da sa dat do zmluvy, ze si ho zaplatia robotnici?
    Viem, ze je to vela otazok, ale ak mi stym viete aspon trosku pomoct budem vdacna .
    Môžeš ešte konkretizovať, pre koho budú vlastne pracovať? Ak budú živnostníci, komu budú faktúrovať - slovenskému subjektu, alebo talianskemu?

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    Talianska firma bude platit tej pani za pracu tych robotnikov a ta pani bude platit robotnikom mzdu. Este rozmysla aj ze by tych robotnikov nezamestnala, ale "zamestnala" na zivnost - teda ze by si fakturovali medzi sebou.
    Dufam, ze je to jasnejsie. Mam este nieco doplnit?

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Nepoznam sice talianske zakony a ani to ako to tam funguje, ale myslim si ze brokracie tam maju urcite menej - nech skusi podla mna tam nieco ako zivnost a nech si tych ludi zamestna tam - totiz tu keby mala aj zivnost myslim ze ked sprostredkuje pracu v zahranici musi mat statut sprostredkovatela zamestnania na urade soc. veci a rodiny. vybavovacka trva pomerne dlho a musis dokladovat hmot. majetok, priestory vzor zmluvy o zamestnani atď...

    Takze ak je to v Tal jednopduchsie urcite by som to riesil tam.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    dakujem, mala som take tusenie, ze bude treba nieco s uradom prace... pozriem si ich webstranku a uvidime co tam najdem.
    no skusim tiez pozistovat ako to funguje v taliansku. Ale potom aj keby mala firmu zalozenu tam, tu mala aspon podat dan. priznanie. nie? A asi by trebalo aj zistit ci je medzi tal. a svk zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Vidim, ze este budem musiet vela hladat...
    Ale zatial dakujem za vsetky odpovede.

    podnikanie - Taliansko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.