Dáša_
19.02.16,08:50
Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
duves
19.02.16,07:58
viem, koho nebudem voliť
Dáša_
19.02.16,08:00
viem, koho nebudem voliť
no, touto fázou nás prešla väčšina :)
Tweety
19.02.16,08:09
AJ napriek tomu, že je tam JM, túto stranu voliť nebudem. Sklamala, je zodpovedná za to, že stranu prevzali tí, čo ju prevzali.
Dáša_
19.02.16,08:14
AJ napriek tomu, že je tam JM, túto stranu voliť nebudem. Sklamala, je zodpovedná za to, že stranu prevzali tí, čo ju prevzal.

jasne, každý si zvolí nejaké svoje vlastné kritéria, pre každého je niečo iné dôležité. Ja som si povedala, že pre mňa je najdôležitejšie celé to naše podnikateľské prostredie. A aj ked nepozerám celý program, mám stále pocit, že minimálne tento človek vie o čom hovorí. A pod podnikateľským prostredím myslím všetkých od tých drobných živnostníkov.

Aj preto som sa snažila odosobniť od pohľadu na celú stranu, na iných ľudí. Vlastne ani netuším, kto tam je ďalší. Ale pozriem to :D
Tweety
19.02.16,08:20
To, že vie, o čom bývalý minister hovorí, to je bez debaty, osobne ho poznám. Ale tiež je pravda to, čo som už napísala.
Žabinka
19.02.16,08:20
ja v tom mám jasno..;) keďže nebudem na sk, a zo zahraničia nemám ako voliť, tak voliť nebudem.. nebolo mi to vďaka našej legislatíve umožnené..
Tweety
19.02.16,08:22
ŽAbík, máš smolu, nebudeš môcť chváliť ani nadávať. :---
Dáša_
19.02.16,08:24
To, že vie, o čom bývalý minister hovorí, to je bez debaty, osobne ho poznám. Ale tiež je pravda to, čo som už napísala.

jasne, veď nie je jediný človek na výber.

Ja som skôr chcela asi ukázať, že v dnešnej dobe nie som schopná vyberať podľa nejakých straníckych kritérii, všade mi niečo vadí. Až toto osobnostné kritérium mi pomohlo. Ale nikomu to nenútim, len vysvetľujem svoj pohľad.
babka - ježibabka
19.02.16,08:25
Ja takisto ako Žabka a preto som to ani nečítala. Teraz čo? Mám preto plakať?
Xanti
19.02.16,08:29
No ja neviem koho voliť a šla som si pomôcť touto pomôckou http://www.aktuality.sk/clanok/314000/koho-volit-v-parlamentnych-volbach-2016-volebna-kalkulacka/ ako úžasne som sa zabavila :D
A stále neviem koho voliť, viem koho nie.
Žabinka
19.02.16,08:31
ŽAbík, máš smolu, nebudeš môcť chváliť ani nadávať. :---
nuž, budem sa musieť uspokojiť s tým, čo mi vy ostatní zvolíte..:---
Tweety
19.02.16,08:31
Dáša_
19.02.16,08:32
ja som včera niekde našla takýto obrázok, ale z toho vychádza iba možnosť losovania za plentou :) Aj to je možnosť :D
misoft
19.02.16,08:36
No ja neviem koho voliť a šla som si pomôcť touto pomôckou http://www.aktuality.sk/clanok/314000/koho-volit-v-parlamentnych-volbach-2016-volebna-kalkulacka/ ako úžasne som sa zabavila :D
A stále neviem koho voliť, viem koho nie.
Nuž - i ja som sa zabavil..... a tiež neviem koho .....
Kvaka
19.02.16,08:38
Tiež som to skúšala, vyšlo mi, že sa zhodujem najviac so zelenými, Kaníkom a slovenským oteckom. :)
Grent
19.02.16,08:50
Keď beriem strany ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu tak v program pre podnikatelov má hodnotu iba alebo teda hlavne ten v SAS, ak niekoho viac zaujímajú protikorupčné opatrenia a ludia ktorý sa možu skor postarať o naše zdravotníctvo a školstvo tak ber OLANO,

KDH podla mna žije už len z nejakej starej slávy, nič poriadne nerobia podla mojho nazoru a už len hraju na nejaké kresťanské hodnoty ktoré sú síce dobré ale to nestačí.

Smer je smrť, ak niekto nepochopí že to že sa kradne v miliardách zariadila táto strana tak rozumiem slovám že Slovensko ide do sra...k

Sieť je posledná volba pre pravicového voliča, tažko povedať či je to vlastne pravicová strana z Prochazkových vyjadrení. Osobne si myslim že aj preferencie su prestrelené a tolko ludi ich nakoniec voliť nebude.

SNS ? voliť túto stranu po Slotovi asi nie ..

Sme rodina - what ? asi ma vela času pri 9 deťoch, niektoré názory ma dobré ale toť všetko, ako politikovi mu neverím a veď vlastne on ani nieje politik...

Ako posledný uvediem LSNS - v prieskumoch má cca 2% avšak myslim že jeho voliči ho možu dostať do parlamentu, v BBK ma pekné výsledky čo viem, názory ma vcelku správne takže ak mu odpustim občasne až skoro neonacisticke nazory tak je v ňom nadej...

toť moje názory, rád budem dalej diskutovať .. snad som na nikoho nezabudol ..
kopretinka
19.02.16,09:07
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....
Grent
19.02.16,09:28
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....

k tomu prepadnutiu hlasu by som dodal, vyberajme ozaj podla ludi čo maju šancu na parlamentu .. na jednej strane je spravne dať hlas tomu komu doverujem najviac ale ak je to strana ktora sa pohybuje okolo 1-2% a su realne bez šance na parlament tak ten hlas svojim sposobom aj tak prepadne ... opozicii možno budu chybať nejake percenta a nevytvori koaliciu
ale ok v slobode, prvý a najdoležitejši krok je vobec isť voliť :D
Ing. Ľubomír Janoška
19.02.16,09:47
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
Janiela
19.02.16,09:48
Tiež som sa zabavila (rodina, zelení, Kaník). Voliť neidem - alebo, zatiaľ nie som presvedčená.
lujza.j
19.02.16,09:48
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
:eek::D
misoft
19.02.16,09:58
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
...hmmmmm... ja akosi si spomenúť nedokážem...... ale nie preto, že by som mal toho "nemca" :D .....
Nandrolon
19.02.16,10:00
Vyšlo mi SAS 65% :-))))))))))))
Grent
19.02.16,10:04
Tiež som sa zabavila (rodina, zelení, Kaník). Voliť neidem - alebo, zatiaľ nie som presvedčená.

neberte si to osobne ale neisť voliť ? viem že je to slobodné rozhodnutie ale potom na čo je dobré aby s ludmi ako ste vy počítali nejaké štatistiky ?
na Slovensku prešlo snad len jedno referendum, všetko ostatné pod 50%, takto sa nedá so systémom urobiť nič ked som lahostajný ..
Tweety
19.02.16,10:14
Čo na to povedať? Smiať sa, plakať nad tým, a či ratovať, len koho? Ich, seba, ostatných?.....
http://www.topky.sk/cl/1000863/1529125/Mladik-bol-na-mitingu-Smeru--potom-sa-pytal-dochodcov--Toto-VIDEO-musite-vidiet
misoft
19.02.16,10:29
Čo na to povedať? Smiať sa, plakať nad tým, a či ratovať, len koho? Ich, seba, ostatných?.....
http://www.topky.sk/cl/1000863/1529125/Mladik-bol-na-mitingu-Smeru--potom-sa-pytal-dochodcov--Toto-VIDEO-musite-vidiet
Hmmm.... radikál by dal inú alternatívu.... vyhladiť..... ich.....
Patrik Murárik
19.02.16,10:34
Čo na to povedať? Smiať sa, plakať nad tým, a či ratovať, len koho? Ich, seba, ostatných?.....
http://www.topky.sk/cl/1000863/1529125/Mladik-bol-na-mitingu-Smeru--potom-sa-pytal-dochodcov--Toto-VIDEO-musite-vidiet

velmi smutné, oni svoj názor majú aj keď velmi smutný pre nás ..
btw : topky by som velmi nečítal, sem tam sú tam zaujímavé veci ale inač je to čistý bulvár ..
Žabinka
19.02.16,10:36
Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok, ale musím to prilepiť..
Zákon č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 60 - Voľba poštou voličom, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia
(1) Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia, môže požiadať písomne alebo elektronicky (e-mailom) obec trvalého pobytu o voľbu poštou. Žiadosť musí byť doručená najneskôr 50 dní predo dňom konania volieb (t. j. najneskôr 15.1.2016). Na žiadosť doručenú po ustanovenej lehote sa neprihliada.
(2) Žiadosť musí obsahovať tieto údaje o voličovi:
a) meno a priezvisko,
b) rodné číslo,
c) adresu trvalého pobytu,
d) adresu miesta pobytu v cudzine.
(3) Obec zasiela voličovi najneskôr 35 dní predo dňom konania volieb na adresu miesta pobytu
v cudzine
a) obálku podľa § 22 ods. 3,
b) hlasovacie lístky,
c) návratnú obálku,
d) poučenie o spôsobe hlasovania.
(4) Návratná obálka musí byť označená heslom „VOĽBA POŠTOU“. Musí byť na nej uvedená adresa sídla obecného úradu obce ako adresáta a adresa voliča ako odosielateľa.
(5) Volič na hlasovacom lístku môže zakrúžkovaním poradového čísla najviac u štyroch kandidátov uvedených na jednom hlasovacom lístku vyznačiť, ktorému z kandidátov dáva prednosť.
(6) Volič vkladá hlasovací lístok do obálky a zalepenú obálku vkladá do návratnej obálky, ktorú odosiela. Poštovné uhrádza volič.
(7) Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na hlasovacích lístkoch, ktoré boli doručené obci trvalého pobytu voliča najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb.
(8) Návratné obálky doručené v lehote podľa odseku 7 odovzdáva obec príslušnej okrskovej volebnej komisii po vyhlásení hlasovania za začaté.
(9) Okrsková volebná komisia za prítomnosti zástupcu obce zakrúžkuje poradové čísla voličov a vyznačuje voľbu poštou v zozname voličov. Po otvorení návratných obálok a po vybratí obálok s hlasovacími lístkami vkladá zástupca obce tieto obálky do volebnej schránky.

Podľa tohto to vyzerá na jednoduchú záležitosť.
Odsek (1) a (2) nie je problém
Odsek (3) prvý problém, ja budem v hoteli, teoreticky môžem uviesť adresu hotela.
Odsek (7) najväčší problém, obálka musí byť doručená naspäť najneskôr 4.3. ale ja v noci len odchádzam.. V hoteli ma bude čakať obálka, ktorú môžem rovno hodiť do koša.. Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
misoft
19.02.16,10:45
Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
Žabík - pokiaľ by si si to prečítala - Voľba poštou - hlasovacie lístky MUSIA byť doručené najneskôr 4.3. Ale hlasovacie lístky spolu s obálkou sa predsa musia voličovi doručiť skôr - preto tam bol termín "najneskôr" 35 dní pred voľbami...... aby mal čas odoslať.
A rada pre teba? Cupitaj na mestský úrad a vybav si voličský preukaz - cez internet sa teraz už nedá, len osobne.
A odvolíš v akejkoľvek prvej volebnej miestnosti, na ktorú po ceste natrafíš.........
bjuty smis
19.02.16,10:45
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....


zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
Žabinka
19.02.16,10:49
Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
Žabík - pokiaľ by si si to prečítala - Voľba poštou - hlasovacie lístky MUSIA byť doručené najneskôr 4.3. Ale hlasovacie lístky spolu s obálkou sa predsa musia voličovi doručiť skôr - preto tam bol termín "najneskôr" 35 dní pred voľbami...... aby mal čas odoslať.
A rada pre teba? Cupitaj na mestský úrad a vybav si voličský preukaz - cez internet sa teraz už nedá, len osobne.
A odvolíš v akejkoľvek prvej volebnej miestnosti, na ktorú po ceste natrafíš.........
ja prvú volebnú miestnosť na slovensku natrafím v nedeľu večer..;)
kopretinka
19.02.16,10:52
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....


zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
tak už mi ostáva iba Kotleba alebo Béla :confused:
kopretinka
19.02.16,10:56
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
už si si spomenul?:D
misoft
19.02.16,10:56
ja prvú volebnú miestnosť na slovensku natrafím v nedeľu večer..;)
Nááááá.... šak po ceste aj v sobotu natrafíš..... budú otvorené od 07:00 do 22:00 - pôjdeš z domu skôr, po ceste odbočka do volebnej miestnosti, dáš vol.preukaz, lajstrá dostaneš, krúžok, krúžok, krúžok, krúžok, šmaríš do obálky, tú do škatule a pokračuješ na stanicu. Cca max. 15min zdržanie..... A dám krk i na to, že vedľa stanice bude niekde volebná miestnosť... A v nedeľu večer bude iná "volebná miestnosť" :D:D:D
Patrik Murárik
19.02.16,11:07
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....


zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
tak už mi ostáva iba Kotleba alebo Béla :confused:

mám pocit že Bugár sa stále nevyjadril či by šiel s Ficom takže NIE !
+ polka jeho voličov sú menšiny alebo hlavne teda madarska menšina, radšej by som bol za Slovensku väčšinu ak tu taka je, + nemám zaujem zachvilu aj v Tatrach čitať dvojjazyčné cedulky ..
taký postreh k pánovi Bugárovi, teda snad ste mysleli jeho :D
Dáša_
19.02.16,11:16
mám pocit že Bugár sa stále nevyjadril či by šiel s Ficom takže NIE !
+ polka jeho voličov sú menšiny alebo hlavne teda madarska menšina, radšej by som bol za Slovensku väčšinu ak tu taka je, + nemám zaujem zachvilu aj v Tatrach čitať dvojjazyčné cedulky ..
taký postreh k pánovi Bugárovi, teda snad ste mysleli jeho :D
Ja som mala kolegu, ktorý tvrdošijne trval na tom, že u nás, na strednom slovensku bude voliť maďarov - lebo že sa chce ku nim infiltrovať a rozvrátiť ich zvnútra :D Ale to bolo skoro pred 20 rokmi a dodnes sa mu to tuším nepodarilo....
Jana Motyčková
19.02.16,11:17
Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
Žabík - pokiaľ by si si to prečítala - Voľba poštou - hlasovacie lístky MUSIA byť doručené najneskôr 4.3. Ale hlasovacie lístky spolu s obálkou sa predsa musia voličovi doručiť skôr - preto tam bol termín "najneskôr" 35 dní pred voľbami...... aby mal čas odoslať.
A rada pre teba? Cupitaj na mestský úrad a vybav si voličský preukaz - cez internet sa teraz už nedá, len osobne.
A odvolíš v akejkoľvek prvej volebnej miestnosti, na ktorú po ceste natrafíš.........

No ale doručenie je na adresu v cudzine, na adresu v cudzine sa pred 4.3. nedostaví.
Nandrolon
19.02.16,11:22
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....


zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
http://janohrcka.blog.sme.sk/c/400863/trojsky-kon-smeru.html
kukučka
19.02.16,11:26
k tomu prepadnutiu hlasu by som dodal, vyberajme ozaj podla ludi čo maju šancu na parlamentu .. na jednej strane je spravne dať hlas tomu komu doverujem najviac ale ak je to strana ktora sa pohybuje okolo 1-2% a su realne bez šance na parlament tak ten hlas svojim sposobom aj tak prepadne ... opozicii možno budu chybať nejake percenta a nevytvori koaliciu
ale ok v slobode, prvý a najdoležitejši krok je vobec isť voliť :D
Nahrávaš tým, ktorí tam sú a sklamali. Čo ak je to naopak? Ak by tie hlasy dostali, prešvihli by sa cez 5 % a dostali šancu. To za prvé a za druhé by ma zaujímali reálne skutky Kotlebu, lebo súdiac podľa manipulácii v tlači, vyzerá, že sa ho dosť boja.
Bystričania, píšte.
branislavp
19.02.16,11:26
Aktuálna téma na premýšľanie. A už do 05.03.2016 je aj málo času.
misoft
19.02.16,11:30
No ale doručenie je na adresu v cudzine, na adresu v cudzine sa pred 4.3. nedostaví.
Janinka - veď počítaj. Hlasovacie lístky spolu s obálkou by mala dostať najneskôr 35 dní pred voľbami - ale to je ešte doma. A hlasovacie lístky v obálke sa musia doručiť najneskôr 4.3. poštou. To bude na ceste. Takže mala si nechať doručiť domov a v zahraničí to šmariť na pošte zahraničnej tak, aby to došlo do 4.3.
http://www.parlamentne-volby-2016.sk/ako-volit-zo-zahranicia_117.html
Iné možnosti - žiaľ - nie sú......
Žabinka
19.02.16,11:30
ja prvú volebnú miestnosť na slovensku natrafím v nedeľu večer..;)
Nááááá.... šak po ceste aj v sobotu natrafíš..... budú otvorené od 07:00 do 22:00 - pôjdeš z domu skôr, po ceste odbočka do volebnej miestnosti, dáš vol.preukaz, lajstrá dostaneš, krúžok, krúžok, krúžok, krúžok, šmaríš do obálky, tú do škatule a pokračuješ na stanicu. Cca max. 15min zdržanie..... A dám krk i na to, že vedľa stanice bude niekde volebná miestnosť... A v nedeľu večer bude iná "volebná miestnosť" :D:D:D
odchádzam v piatok o 4,08 regiojet-om.. v sobotu som nedostupná..;)
Patrik Murárik
19.02.16,11:31
nemyslím že sklamali všetci
druhá vec je tá že pravica je len v opozícií, síce to neznamená že nemožu nič ale hlavne slovo mal 4 roky Smer ktorý si ludia sami zvolili ..
Myslím si že už len to ako dokázal zmazať dlhy bývaleho vedenia stojí za zmenku pri Kotlebovi. Rozhodne záleži kolko ludí príde voliť.
Keď príde 50 možno aj menej % ako už začíname byť zvyknutý na SK tak to bude zas bieda, lebo dochodci a to im musim uznať volit idu.
8z10 by som strelil facku za ten názor ale čo už, každý ma svoje práva .. to je tá naša "demokracia"
Žabinka
19.02.16,11:33
No ale doručenie je na adresu v cudzine, na adresu v cudzine sa pred 4.3. nedostaví.
Janinka - veď počítaj. Hlasovacie lístky spolu s obálkou by mala dostať najneskôr 35 dní pred voľbami - ale to je ešte doma. A hlasovacie lístky v obálke sa musia doručiť najneskôr 4.3. poštou. To bude na ceste. Takže mala si nechať doručiť domov a v zahraničí to šmariť na pošte zahraničnej tak, aby to došlo do 4.3.
http://www.parlamentne-volby-2016.sk/ako-volit-zo-zahranicia_117.html
Iné možnosti - žiaľ - nie sú......
duško, s tými 35 dňami máš síce pravdu, ale doručia to na adresu v cudzine, kde sa budem zdržiavať, a ktorú uvediem v žiadosti: Obec zasiela voličovi najneskôr 35 dní predo dňom konania volieb na adresu miesta pobytu v cudzine..
Jednoducho, v mojom prípade nie je žiadna možnosť voliť.. Jedine zrušiť cestu, ktorú mám naplánovanú od polovice novembra.. A to určite nehrozí..
misoft
19.02.16,11:36
odchádzam v piatok o 4,08 regiojet-om.. v sobotu som nedostupná..;)
Nuž .... tak si v pérdeli....:D Požiadať o Voľbu poštou si nestihla, voliť poštou by to nestíhalo, voličský je ti na figu.
Ale! Keby si skôr uvažovala o tej voľbe poštou - dostala by si domov všetky lajstrá i obáločku - v stredu by si to hodila na poštu (a pošta to posiela ako prioritnú zásielku) a bolo by to v suchu. Nie je totiž pravidlo, že voľbu poštou musia vykonávať tí, čo su v zahraničí. Musí sa počítať i s tým, že niekto vtedy do zahraničia CESTUJE..... Najdôležitejšie totiž je, aby to došlo do 4.3. - aby to potom volebná komisia mohla prevziať 5.3.
Žabinka
19.02.16,11:42
odchádzam v piatok o 4,08 regiojet-om.. v sobotu som nedostupná..;)
Nuž .... tak si v pérdeli....:D Požiadať o Voľbu poštou si nestihla, voliť poštou by to nestíhalo, voličský je ti na figu.
Ale! Keby si skôr uvažovala o tej voľbe poštou - dostala by si domov všetky lajstrá i obáločku - v stredu by si to hodila na poštu (a pošta to posiela ako prioritnú zásielku) a bolo by to v suchu. Nie je totiž pravidlo, že voľbu poštou musia vykonávať tí, čo su v zahraničí. Musí sa počítať i s tým, že niekto vtedy do zahraničia CESTUJE..... Najdôležitejšie totiž je, aby to došlo do 4.3. - aby to potom volebná komisia mohla prevziať 5.3.
nedajú sa hlasovacie lístky poslať domov, keď požiadaš o voľbu poštou.. opakujem, dá sa poslať len na adresu v zahraničí, ktorú uvádzaš v žiadosti.. na adresu na slovensku to v tomto prípade nemôžu poslať..
buchač
19.02.16,11:53
Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

Jedná sa Ti LEN o prácu ?
Ide Ti LEN o mzdových účtovníkov ?
Ide Ti LEN o túto oblasť...t.j. finančníctvo,účtovníctvo, zákony spojenené s týmto povolaním ?

Nuž ak áno, tak potom sorry....

Nezabudnem totiž na určitú tému (nechce sa mi a nemá význam ju hľadať), kde bolo dotyčným uvádzaný DOSLOVNE návod, ako sa vyhnúť určitým zákonom...inak povedané, odrbať štát na všeliakých povinných poplatkoch.

Ale ak sa na to pozriem aj inak ? Tiež je to určitý kompromis a výsledok snáď nie je potrebné vysvetľovať.

Snáď to doklepne aj iným...
TomasBugiy
19.02.16,12:10
Dáša Ja s Tebou úplne súhlasím. Tiež som rovnakého názoru. Túto stranu som v roku 2010 nevolil, nakoľko bolo ešte aspoň ako tak z čoho vybrať. Keď v roku 2011 padla vláda, každý ich začal očierňovať, že je to ich vina. Mňa si naopak získali, pretože konečne nejaká strana dodržala to, čo voličom sľúbila. A preto im dám svoj hlas. A keď ešte odišli niektorí vychcanci, z ktorých to priam kričalo, tak len lepšie.
lubko6394
19.02.16,12:17
Nezabudnem totiž na určitú tému (nechce sa mi a nemá význam ju hľadať), kde bolo dotyčným uvádzaný DOSLOVNE návod, ako sa vyhnúť určitým zákonom...inak povedané, odrbať štát na všeliakých povinných poplatkoch.

Ale ak sa na to pozriem aj inak ? Tiež je to určitý kompromis a výsledok snáď nie je potrebné vysvetľovať.

Snáď to doklepne aj iným...
Tak to si teraz Jurko mimo. Mihál najskôr upozorňoval zálonoobhajovačov aké tam majú chyby a majstri sveta mu tvrdili že je to tak dobré a oni podľa nejakého blbca to svoje majstrovské dielo meniť nebudú. Takže sa zákon dodržal, nech to stojí čo to stojí. Mihál nenavádzal na porušenie zákona ale na jeho dodržanie. Konieckoncov aj tie vratky za plyn som zinkasoval aj keď s takouto dotáciou bytostne nesúhlasím.
bjuty smis
19.02.16,13:29
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník :)
sito
19.02.16,13:46
Smer, smer si treba vybrať ...
buchač
19.02.16,13:50
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník :)

bjuty, lubko6394...pozrite ...tak poviem.
Ja som to vtedy tak pochopil, ako som pochopil...zvyšok nemá význam pitvať, aj keby sa dalo.

Táto téma je "koho budem voliť"... nech si každý podľa svojho a ja tiež.

Vratky za plyn ? Šak aj ja som bol dnes...dokonca dva šeky som vyfasoval. Zajtra idem zhodnotiť tie love, dám na termínovaný úrok s výškou 23,5 % na rok.
sito
19.02.16,13:52
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník :)

bjuty, lubko6394...pozrite ...tak poviem.
Ja som to vtedy tak pochopil, ako som pochopil...zvyšok nemá význam pitvať, aj keby sa dalo.

Táto téma je "koho budem voliť"... nech si každý podľa svojho a ja tiež.

Vratky za plyn ? Šak aj ja som bol dnes...dokonca dva šeky som vyfasoval. Zajtra idem zhodnotiť tie love, dám na termínovaný úrok s výškou 23,5 % na rok.

V SPP? :D
misoft
19.02.16,13:53
sito
19.02.16,14:02
A buzola? Čo Ti ukáže?
bjuty smis
19.02.16,14:03
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník :)

bjuty, lubko6394...pozrite ...tak poviem.
Ja som to vtedy tak pochopil, ako som pochopil...zvyšok nemá význam pitvať, aj keby sa dalo.

Táto téma je "koho budem voliť"... nech si každý podľa svojho a ja tiež.

Vratky za plyn ? Šak aj ja som bol dnes...dokonca dva šeky som vyfasoval. Zajtra idem zhodnotiť tie love, dám na termínovaný úrok s výškou 23,5 % na rok.


fruni má novú firmu? :))
buchač
19.02.16,14:11
fruni má novú firmu? :))
On nie...
Matík otvoril novú povočku v Ilave a Leopoldove. ;)
bjuty smis
19.02.16,14:20
ešte že ti preceda poslal 2 šeky....
sito
19.02.16,16:54
Janiela
19.02.16,19:15
Tiež som sa zabavila (rodina, zelení, Kaník). Voliť neidem - alebo, zatiaľ nie som presvedčená.

neberte si to osobne ale neisť voliť ? viem že je to slobodné rozhodnutie ale potom na čo je dobré aby s ludmi ako ste vy počítali nejaké štatistiky ?
na Slovensku prešlo snad len jedno referendum, všetko ostatné pod 50%, takto sa nedá so systémom urobiť nič ked som lahostajný ..

Súhlasím, neberiem osobne, len nemám typ. Za posledných 20 rokov som vždy volila a všetci, až na jednu pani, všetci sklamali. Musím preveriť, či tá dotyčná kandiduje. Nie som ľahostajná, len nemám, koho by som volila. :(
profesional
19.02.16,19:38
Problém koho bude voliť nemám. Rozhodnutie bolo jasné. A už mám odvolené. Poštou. Ako slovákovi s pobytom v zahraničí. V tomto má voľba poštou vỷhodu. Nemusím sa limitovať na konkrétny deń a "volebný akt" som vykonal len tak mimochodom... Keď som mal cestu na poštu.
lujza.j
19.02.16,20:22
Problém koho bude voliť nemám. Rozhodnutie bolo jasné. A už mám odvolené. Poštou. Ako slovákovi s pobytom v zahraničí. V tomto má voľba poštou vỷhodu. Nemusím sa limitovať na konkrétny deń a "volebný akt" som vykonal len tak mimochodom... Keď som mal cestu na poštu.
je ti hej ked si vedel - mal si koho....
jar88
20.02.16,03:46
Pekná myšlienka z radov SaS :)
http://www.strana-sas.sk/komentar-jany-kissovej-dat-miliardu-neznamena-vybrat-miliardu.-vybrat-na-nu-treba-ovela-viac/4460
Veci treba poctivo pomenovať. Ľavicová vláda ľuďom veľa cez dane a poplatky berie na to, aby čo najviac prerozdeľovala. Popri tom bujnie štát, rozrastá sa byrokracia a hlavne, vláda za nás rozhoduje, na čo, kedy a koľko nám z našich daní v akej podobe „vráti“.
Pekne to pomenovala, keď napísala, že vláda ľuďom veľa berie. Nenapísala však, že príliš veľa ľuďom berie. Možno plánujú a možno len sľubujú, že nechajú ľuďom čosi naviac.
Ja im aj tak svoj hlas nedám, lebo na konci článku, už píše, že ľuďom nevezmeme príliš veľa. To mi pripadne, ako keby napísala, že my vám vezmeme tiež veľa, ale nie príliš veľa.
Aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť, je potrebné motivovať a odmeňovať tvorivú prácu a vytváranie hodnôt. To ide, ak ľuďom nevezmeme príliš veľa z toho, čo zarobili.
Jednak ich nedemotivujeme, a jednak im necháme viac peňazí na rozvoj podnikania, vytváranie pracovných miest a vlastného rozhodovania, ako s peniazmi naložiť a čo si za ne kúpiť.
Pekne píše, ale nie veľmi poctivo. Naviac je len kúsok pred voľbami. Takto sa mala ich strana vyjadrovať už od začiatku. Ale nerobila to. Nerobila to preto, lebo tiež uverili sile populizmu, na základe ktorej vyhral Smer.:)
SaS možno aj takto uvažuje
Smer ľuďom ponúkol lečo s párkom a iní ponúkajú párok s lečom. Veď ak ľuďom doteraz stačilo to lečo, načo im garantovať hovädzí guláš. Skúsme slepý guláš, guláš z párkov, zemiakov a leča a uvidíme, či zaberú.
-------------------------------------

Ja doprajem našim ľuďom ešte jednu vládu SMERU, aby konečne pochopili o čom je život, politika, demokracia, sloboda a solidarita ľudí. O čom je poctivosť, právo, povinnosť, verejné a súkromné. Čo je záruka a čo len planý prísľub.;)

Zrejme počas ďalšej vlády Smeru budeme ďalej žrať to lečo s párkom a možno iba s fazuľou a bez chleba. Prevdepodobne nás zadĺži viac, ako si dokážeme predstaviť, ale viem, že bez toho sa Slovák nepoučí.:cool:
jar88
20.02.16,04:06
Tak ako teraz, poslednú dobu špekulujete nad voľbami, tak ste mali špekulovať celé Ficovo volebné obdobie. Teraz už je neskoro nariekať nad rozliatym mliekom.
Nemáte stranu a ľudí, ktorým by ste s čistým svedomím dali svoj hlas? Na to ste prišli až teraz?:confused:
Za štyri roky ste si mohli usporiadať myšlienky, hodnoty na ktorých vám záleží a dokonca si ich aj predebatovať. Mohli ste si založiť spoločnú stranu a stať sa jej členmi. Mohli ste si založiť aj viac strán a prestupovať z jednej do druhej. Prestupovať podľa toho, ako a k čomu ktorá smeruje. Ak sa strana mení z dobrej na zlú, nezmeníte ju. Treba ju vymeniť.
--------------------
Ale to sa nedá. Našinec uvažuje akosi ináč. Našinec hodnotí dokonca aj človeka (politika) podľa toho, cez koľko strán prešiel. Ako keby to bol nejaký zamestnanec - fluktuant.:)
jar88
20.02.16,05:04
Tiež by som rád našiel stranu, ktorej by som "spokojne" dal svoj hlas.
Ale taká strana, by musela mať zámer (snahu) aspoň udržať zákon o dlhovom strope štátu - dlhová brzda. Prípadne ten strop aj znížiť a zákon zdokonaliť - vylepšiť. Aspoň prípadné navýšenie podmieniť referendom.
Tiež by sa mal zaviesť ústavný zákon o daňovom strope občanov. Uzákoniť, akú maximálnu časť zo zárobku možno občanom prikázať niekam platiť - dať povinnosť zaplatiť na čokoľvek určené štátom, či zákonom. To znamená, súčet všetkých daní a samozrejme, že aj odvodov.
-----------------------------------------
Veď už teraz povinne platíme - odvádzame viac ako 50% mzdy.
Pritom všetci vieme, že najmenej polovica z toho sa akosi prehajdáka. Všetci dobre vieme, ako to všetko funguje a pritom aj tak máme, aké také školstvo, zdravotníctvo, dôchodky a podpory, platy poslancov, štátnych úradníkov, rôznych štatutárov v dozorných radách a podobne.
Tak že by malo na to stačiť aj menej povinných výdavkov zo mzdy, zo zisku a z rôznych poplatkov.
Pravdepodobne by na to všetko stačilo aj 30% povinných odvodov a daní a tých 30% by sa malo dať priamo do ústavy. Naviac aj zmena a konečné schválenie ústavného zákona, by malo byť podmienené referendom.
----------------------------------------
Ale taká strana je len utópia. Politici vedia načo sú dane a vedia, že čím viac peňazí sa prerozdeluje, tým viac sa im ujde. Rovnako dobre vedia, načo je referendum a ako má fungovať. Dobre oni vedia, že jediný zákonodarca je parlament a že ak chcú, môžu schváliť zákon s podmienkou, že do platnosti vstúpi až po odsúhlasení občanmi v referende.
Dáša_
20.02.16,05:35
Je to zrejme paradox, ale tiež si myslím, že smer by si to mal vyžrať až do dna. Lebo keby išiel teraz do opozicie, tak by z toho vyšiel nakoniec posilnený. Žial, musíme my všetci padnúť až na dno, aby to vidieli viacerí. Istou nádejou sa mi javí ale to, že už nebude sám a vonkoncom nebude mať ústavnú väčšinu. Že to snáď už v parlamente nebude iba o dvíhaní palca.... A práve preto tam potrebujeme človeka, ktorý tomu rozumie :) Bez ohľadu na volebné programy, lebo tie veľmi nebudú mať kde realizovať. A tiež tam potrebujeme podľa mňa ľudí, čo sa neboja na plnú hubu poukázať na prešlapy. Tým myslím tuším Remšíkovú, aj Matoviča. Aj Hlinu. A zrejme aj toho Beblavého napríklad. Nech už má človek proti nim čokoľvek, treba tam aj takýcho ľudí. To by asi boli moje ďalšie krúžky, keby to šlo :D
Dáša_
20.02.16,05:53
Dáška.

Aj malému plechatému ide o prachy
inak by vám tie školenia robil za polovičnú cenu :D

No a čo, že mu ide o prachy. Ale ich robí, vysvetľuje. A tak ich vysvetľuje, že to ľudia chápu. Na rozdiel od ostatných. Sú to peniaze "zarobené vlastnou hlavou" . Jasne, že školenia by robil, aj keby tam nebol.

Mne ide skôr o to, že je tam človek, ktorý vie, o čom hovorí. A hovorí aj za mňa.



Toto je dôležité pre mňa. Je úplne samozrejmé, že každý z nás má iný dôvod, iné pohnútky. To je v poriadku. Ja som písala o sebe.
pavol54
20.02.16,05:54
máme sa lepšie v. roku 2015 ako v roku 1993- 2 roky po páde komunizmu
rok 1993 štátny dlh 1,93 mld dolárov na hlavu cca 400 dolárov
po odobratí majetku zlému hospodárovi a naplnení štátnej kasy v roku 2015 dlh 41,3 mld. €. na hlavu 7600 aj po prejedení toho čo sa predalo po 40 ročnej drancovačke komunistami
Nepožičiava si štát peniaze aby mali ľudia pocit blahobytu?
tak koho budem voliť?
korela
20.02.16,06:06
Dáška.

Aj malému plechatému ide o prachy
inak by vám tie školenia robil za polovičnú cenu :D

No a čo, že mu ide o prachy. Ale ich robí, vysvetľuje. A tak ich vysvetľuje, že to ľudia chápu. Na rozdiel od ostatných. Sú to peniaze "zarobené vlastnou hlavou" . Jasne, že školenia by robil, aj keby tam nebol.

Mne ide skôr o to, že je tam človek, ktorý vie, o čom hovorí. A hovorí aj za mňa.



Toto je dôležité pre mňa. Je úplne samozrejmé, že každý z nás má iný dôvod, iné pohnútky. To je v poriadku. Ja som písala o sebe.
Ako sa môže niekto verejne priznať, že ide voliť stranu na základe jedného človeka. To sa rovná k priznaniu analfabetizmu. Nehovoriac o priamom vtieraní sa do priazne na akože apolitickej stránke.
bjuty smis
20.02.16,06:14
Dáška.

Aj malému plechatému ide o prachy
inak by vám tie školenia robil za polovičnú cenu :D

No a čo, že mu ide o prachy. Ale ich robí, vysvetľuje. A tak ich vysvetľuje, že to ľudia chápu. Na rozdiel od ostatných. Sú to peniaze "zarobené vlastnou hlavou" . Jasne, že školenia by robil, aj keby tam nebol.

Mne ide skôr o to, že je tam človek, ktorý vie, o čom hovorí. A hovorí aj za mňa.



Toto je dôležité pre mňa. Je úplne samozrejmé, že každý z nás má iný dôvod, iné pohnútky. To je v poriadku. Ja som písala o sebe.
Ako sa môže niekto verejne priznať, že ide voliť stranu na základe jedného človeka. To sa rovná k priznaniu analfabetizmu. Nehovoriac o priamom vtieraní sa do priazne na akože apolitickej stránke.

Preco ludia volia smer ?
korela
20.02.16,06:20
Dáška.

Aj malému plechatému ide o prachy
inak by vám tie školenia robil za polovičnú cenu :D

No a čo, že mu ide o prachy. Ale ich robí, vysvetľuje. A tak ich vysvetľuje, že to ľudia chápu. Na rozdiel od ostatných. Sú to peniaze "zarobené vlastnou hlavou" . Jasne, že školenia by robil, aj keby tam nebol.

Mne ide skôr o to, že je tam človek, ktorý vie, o čom hovorí. A hovorí aj za mňa.



Toto je dôležité pre mňa. Je úplne samozrejmé, že každý z nás má iný dôvod, iné pohnútky. To je v poriadku. Ja som písala o sebe.
Ako sa môže niekto verejne priznať, že ide voliť stranu na základe jedného človeka. To sa rovná k priznaniu analfabetizmu. Nehovoriac o priamom vtieraní sa do priazne na akože apolitickej stránke.

Preco ludia volia smer ?
Tú otázku adresuješ mne? Alebo si ju hodil do diskusie len tak?
bjuty smis
20.02.16,06:35
Tebe. Na zaklade tvojej perly o analfabetizme...
Tweety
20.02.16,06:51
pavol54
20.02.16,07:03
Aký to paradox.http://domov.sme.sk/c/20099583/velku-facku-smeru-prial-draxler-pred-siestimi-rokmi.html
"za peníze i kata v Praze" hovorieval môj spolužiak čo sa chcel silou mocou dostať do Prahy, odvtedy sa nič nezmenilo v pravidlách
jar88
20.02.16,07:38
Je to zrejme paradox, ale tiež si myslím, že smer by si to mal vyžrať až do dna. Lebo keby išiel teraz do opozicie, tak by z toho vyšiel nakoniec posilnený. Žial, musíme my všetci padnúť až na dno, aby to vidieli viacerí. Istou nádejou sa mi javí ale to, že už nebude sám a vonkoncom nebude mať ústavnú väčšinu. Že to snáď už v parlamente nebude iba o dvíhaní palca.... A práve preto tam potrebujeme človeka, ktorý tomu rozumie :) Bez ohľadu na volebné programy, lebo tie veľmi nebudú mať kde realizovať. A tiež tam potrebujeme podľa mňa ľudí, čo sa neboja na plnú hubu poukázať na prešlapy. Tým myslím tuším Remšíkovú, aj Matoviča. Aj Hlinu. A zrejme aj toho Beblavého napríklad. Nech už má človek proti nim čokoľvek, treba tam aj takýcho ľudí. To by asi boli moje ďalšie krúžky, keby to šlo :D

Máš pravdu, že Mihál, Sulík, Ramiášová, Matovič, ale aj Procházka a dokonca aj Fico, Paška a spol. vedia o čom to je.
Myslíš, že Mihál nevie, že naše zákony sú tak zložité a neprehľadné, že ani občan s riadnym prehľadom nemá veľkú šancu sa v nich orientovať?
Myslíš, že Remiášová môže poukázať na "plnú hubu" na iné prešlapy?
Je prešlap, mať zákon tak zložitý, že sa v ňom nevyzná ani taký odborník, ako ten váš pán Mihál? Dúfam, že mi nechceš tvrdiť, že má prehľad o zákonoch zdravotného poistenia, dôchodkového poistenia, správnom zákone, a napríklad aj o daňových zákonoch, zákone o DPH a tak ďalej? Občan to k životu potrebuje, ale naozaj nemá veľkú šancu tomu rozumieť. Veď naše zákony sa odvolávajú jeden na druhý, ale iba formou (v súvislosti so zak. paragraf a odstavec, vrátane poukázania na vyhlášku č.xxx a v nej odvolávka na normu STN xxxx, a naviac na odporúčanie č.xxxx EU a tak ďalej) ktorú ani jeden z tých, ktorých spomínaš, vôbec nerozumie.
-----------------------------------------
Oni vedia, že tomu nikto nerozumie a že neznalosť ich neospravedlňuje a aj tak nenavrhnú, že to zjednodušia a zosúladia s platnou ústavou SR. Tak o čom to je?
Janiela
20.02.16,07:47
Je to zrejme paradox, ale tiež si myslím, že smer by si to mal vyžrať až do dna. Lebo keby išiel teraz do opozicie, tak by z toho vyšiel nakoniec posilnený. Žial, musíme my všetci padnúť až na dno, aby to vidieli viacerí. Istou nádejou sa mi javí ale to, že už nebude sám a vonkoncom nebude mať ústavnú väčšinu. Že to snáď už v parlamente nebude iba o dvíhaní palca.... A práve preto tam potrebujeme človeka, ktorý tomu rozumie :) Bez ohľadu na volebné programy, lebo tie veľmi nebudú mať kde realizovať. A tiež tam potrebujeme podľa mňa ľudí, čo sa neboja na plnú hubu poukázať na prešlapy. Tým myslím tuším Remšíkovú, aj Matoviča. Aj Hlinu. A zrejme aj toho Beblavého napríklad. Nech už má človek proti nim čokoľvek, treba tam aj takýcho ľudí. To by asi boli moje ďalšie krúžky, keby to šlo :D
Mali by si to celé vyžrať.
Dáša_
20.02.16,08:00
ja by son napríklad veľmi privítala, keby sa v parlamente našli odborníci a vedeli by objasniť a vysvetliť, čo vlastne mysleli aj inými zákonmi.

Možno by vedeli jasne vysvetliť zákon o odpadoch. Ukázať, kde su diery, priznať a napraviť. Napríklad.

Alebo taký zákon o DPH....

Ale stále opakujem, celé je to o tom, že to je môj názor. Nikomu neberiem ten jeho názor. Neviem, či je niktorý viac správny ako iný. Ani nikomu ten jeho nazazlievam. Dokonca by som povedala, že chápem, prečo sa tak rozhodol.
buchač
20.02.16,08:01
Je to zrejme paradox, ale tiež si myslím, že smer by si to mal vyžrať až do dna. Lebo keby išiel teraz do opozicie, tak by z toho vyšiel nakoniec posilnený. Žial, musíme my všetci padnúť až na dno, aby to vidieli viacerí. Istou nádejou sa mi javí ale to, že už nebude sám a vonkoncom nebude mať ústavnú väčšinu. Že to snáď už v parlamente nebude iba o dvíhaní palca.... A práve preto tam potrebujeme človeka, ktorý tomu rozumie :) Bez ohľadu na volebné programy, lebo tie veľmi nebudú mať kde realizovať. A tiež tam potrebujeme podľa mňa ľudí, čo sa neboja na plnú hubu poukázať na prešlapy. Tým myslím tuším Remšíkovú, aj Matoviča. Aj Hlinu. A zrejme aj toho Beblavého napríklad. Nech už má človek proti nim čokoľvek, treba tam aj takýcho ľudí. To by asi boli moje ďalšie krúžky, keby to šlo :D

Máš pravdu, že Mihál, Sulík, Ramiášová, Matovič, ale aj Procházka a dokonca aj Fico, Paška a spol. vedia o čom to je.
Myslíš, že Mihál nevie, že naše zákony sú tak zložité a neprehľadné, že ani občan s riadnym prehľadom nemá veľkú šancu sa v nich orientovať?
Myslíš, že Remiášová môže poukázať na "plnú hubu" na iné prešlapy?
Je prešlap, mať zákon tak zložitý, že sa v ňom nevyzná ani taký odborník, ako ten váš pán Mihál? Dúfam, že mi nechceš tvrdiť, že má prehľad o zákonoch zdravotného poistenia, dôchodkového poistenia, správnom zákone, a napríklad aj o daňových zákonoch, zákone o DPH a tak ďalej? Občan to k životu potrebuje, ale naozaj nemá veľkú šancu tomu rozumieť. Veď naše zákony sa odvolávajú jeden na druhý, ale iba formou (v súvislosti so zak. paragraf a odstavec, vrátane poukázania na vyhlášku č.xxx a v nej odvolávka na normu STN xxxx, a naviac na odporúčanie č.xxxx EU a tak ďalej) ktorú ani jeden z tých, ktorých spomínaš, vôbec nerozumie.
-----------------------------------------
Oni vedia, že tomu nikto nerozumie a že neznalosť ich neospravedlňuje a aj tak nenavrhnú, že to zjednodušia a zosúladia s platnou ústavou SR. Tak o čom to je?




Nezabudnem totiž na určitú tému (nechce sa mi a nemá význam ju hľadať), kde bolo dotyčným uvádzaný DOSLOVNE návod, ako sa vyhnúť určitým zákonom...inak povedané, odrbať štát na všeliakých povinných poplatkoch.

Ale ak sa na to pozriem aj inak ? Tiež je to určitý kompromis a výsledok snáď nie je potrebné vysvetľovať.

Snáď to doklepne aj iným...
Tak to si teraz Jurko mimo. Mihál najskôr upozorňoval zálonoobhajovačov aké tam majú chyby a majstri sveta mu tvrdili že je to tak dobré a oni podľa nejakého blbca to svoje majstrovské dielo meniť nebudú. Takže sa zákon dodržal, nech to stojí čo to stojí. Mihál nenavádzal na porušenie zákona ale na jeho dodržanie. Konieckoncov aj tie vratky za plyn som zinkasoval aj keď s takouto dotáciou bytostne nesúhlasím.


Na základe príspevku od jara SOM EŠTE STÁLE MIMO ???

On jediný ide tým istým pohľadom na danú skutočnosť, ako som šiel aj ja. Akurát mne sa nechce toľko rozpisovať. ;)

Predsa Mihál (lebo o ňom je teraz reč) bol ministrom ? BOL !
Prečo neriešil situáciu tak, aby bola jasná...a aby sa nedalo až tak odrbávať cez to účtovníctvo, ako to poniektorí podnikatelia robia ???
korela
20.02.16,08:05
Tebe. Na zaklade tvojej perly o analfabetizme...
Chceš povedať, že ona pozná slovenskú politickú ekvilibristiku?
analfabetizmus
1. ▶ neznalosť čítania a písania; syn. negramotnosť: odstraňovať a.; kampaň proti analfabetizmu; emocionálny a. necitlivosť; pren. novodobý a. a) neznalosť informatiky a cudzích jazykov b) druhotná negramotnosť (v dôsledku pohodlného pasívneho prijímania informácií z obrazových médií)
2. expr. ▶ veľký nedostatok poznatkov, neznalosť v istom odbore, nevzdelanosť: politický, diplomatický a.; odstraňovať počítačový a.

Za napísaným si stojím. Narodila som sa na tomto území, myslím globálne, nie lokálne.
Treba načúvať to umelé ticho z druhej strany.
Treba si viac všímať, analyzovať, volebné programy sú pre mňa nepodstatné. Dôležité je to, čo je medzi riadkami každodenného života. To si fakt nevšimne iba hluchý a slepý zároveň.
Ja poznám viac sasákov ako iba jedného, aj osobne. Ale voliť stranu na základe jedného člena, je priam výsmechom svojej osoby.
Nestačilo im, že si tam dosadili dobrovoľne a naivne trójskeho koňa v minulom období (ten im prešiel cez rozum kvalitne) a program postavili nie až tak na podstatných veciach. Volili ich s veľkou nádejou hlavne mladšie ročníky po cca 40 r. O Matovičovi som tu napísala príspevok hneď po voľbách, koho si pustili do kožucha. Ako sa im to mohlo stať?
Národ je úplne odtrhnutý od reálneho života bezvýznamnými TV seriálmi. Necháva sa manipulovať. Krátkozraký prístup, životu nebezpečný.
.
Pribudla ďalšia perla. "A tiež tam potrebujeme podľa mňa ľudí, čo sa neboja na plnú hubu poukázať na prešlapy. Tým myslím tuším Remšíkovú, aj Matoviča. Aj Hlinu. A zrejme aj toho Beblavého napríklad. Nech už má človek proti nim čokoľvek, treba tam aj takýcho ľudí. To by asi boli moje ďalšie krúžky, keby to šlo "

Ktorý z nich je politik? Šašov je tam ako maku.
lujza.j
20.02.16,08:33
http://m.topky.sk/cl/1000863/1529229/Bloger-poukazal-na-velky-hacik-v-Sulikovom-programe--Bohatym-davat-a-chudobnym-brat--Mihal-sa-brani
bjuty smis
20.02.16,09:17
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
bjuty smis
20.02.16,09:33
Tak ako teraz, poslednú dobu špekulujete nad voľbami, tak ste mali špekulovať celé Ficovo volebné obdobie. Teraz už je neskoro nariekať nad rozliatym mliekom.
Nemáte stranu a ľudí, ktorým by ste s čistým svedomím dali svoj hlas? Na to ste prišli až teraz?:confused:
Za štyri roky ste si mohli usporiadať myšlienky, hodnoty na ktorých vám záleží a dokonca si ich aj predebatovať. Mohli ste si založiť spoločnú stranu a stať sa jej členmi. Mohli ste si založiť aj viac strán a prestupovať z jednej do druhej. Prestupovať podľa toho, ako a k čomu ktorá smeruje. Ak sa strana mení z dobrej na zlú, nezmeníte ju. Treba ju vymeniť.
--------------------
Ale to sa nedá. Našinec uvažuje akosi ináč. Našinec hodnotí dokonca aj človeka (politika) podľa toho, cez koľko strán prešiel. Ako keby to bol nejaký zamestnanec - fluktuant.:)


prečo by bolo neskoro ?

rozhodujúci je 5.3.

nikdy nie je neskoro...
buchač
20.02.16,09:55
http://m.topky.sk/cl/1000863/1529229/Bloger-poukazal-na-velky-hacik-v-Sulikovom-programe--Bohatym-davat-a-chudobnym-brat--Mihal-sa-brani

Trt veliký do článku...diskusia k nemu je vcelku zaujímavá.

A tam je tých podobných názorov, ako mám ja (viď môj príspevok) ako maku.
A nik ma nemôže obviniť, že by som si vytvoril toľko nickov, ako je diskutujúcich.

NIE SOM VERU MIMO...ej veru nie.
Bez urážky, to len účtovníci vidia LEN ČÍSLA a ostatok im občas aj uniká. Niečo podobné, ako v jednom filme "Škola základ života" - kde mal profesor matematiky celý budúci život riadený podľa čísel. Ale to sa holt proste nedá.
Mária27
20.02.16,10:14
buchač
20.02.16,20:21
Toto je teda paráda...

http://domov.sme.sk/c/20100662/primatora-rimavskej-soboty-nepustili-na-konferenciu-podla-premiera-je-vytrznik.html

Jeden z diskutérov :

" To sa fico boji
Uz nielen matovica ale j nejakeho simla s rs? To znie slubne."
BXLmiami
21.02.16,07:36
Budem voliť vrece zemiakov.Pravica ktorá je teraz v parlamente do posledného zlyhala.Zdravotníctvo krachuje,sociálna sféra smerom k starým,chorým,postihnutým uplne skolabovala,na adresnú pomoc nikto nemyslí a opoziční poslanci dodnes nepochopili ani len štrukturu fungovania zdravotnoctva nie to nejakú riešenie.Najprv som za vrece zemiakov pasovala Bugára,madarský premier by pobavil,ale názor na utečencov je pre mna dôležitý a preto pasujem za moje vrece zemiakov otecka.
Dáša_
21.02.16,07:40
Budem voliť vrece zemiakov.Pravica ktorá je teraz v parlamente do posledného zlyhala.Zdravotníctvo krachuje,sociálna sféra smerom k starým,chorým,postihnutým uplne skolabovala,na adresnú pomoc nikto nemyslí a opoziční poslanci dodnes nepochopili ani len štrukturu fungovania zdravotnoctva nie to nejakú riešenie.Najprv som za vrece zemiakov pasovala Bugára,madarský premier by pobavil,ale názor na utečencov je pre mna dôležitý a preto pasujem za moje vrece zemiakov otecka.

sranda, keď som si prečítala tvoju prvú vetu, napadlo mi, to môže byť iba otecko :D
jar88
21.02.16,09:15
http://m.topky.sk/cl/1000863/1529229/Bloger-poukazal-na-velky-hacik-v-Sulikovom-programe--Bohatym-davat-a-chudobnym-brat--Mihal-sa-brani

Trt veliký do článku...diskusia k nemu je vcelku zaujímavá.

A tam je tých podobných názorov, ako mám ja (viď môj príspevok) ako maku.
A nik ma nemôže obviniť, že by som si vytvoril toľko nickov, ako je diskutujúcich.

NIE SOM VERU MIMO...ej veru nie.
Bez urážky, to len účtovníci vidia LEN ČÍSLA a ostatok im občas aj uniká. Niečo podobné, ako v jednom filme "Škola základ života" - kde mal profesor matematiky celý budúci život riadený podľa čísel. Ale to sa holt proste nedá.
NIE SI VERU MIMO.....ej veru nie.;) V tomto ti zas musím dať za pravdu.:)
Veru je tam tých bezhlavých príspevkov, naozaj ako maku. A ty, že podobných názorov tvojmu.:D
Ale nemaj strach, že ťa tu niekto bude obviňovať z vytvárania nickov. Tento štát ja malý, otvorený a sprostý, ako jeho ekonomika a rovnako jeho obyvatelia.
Presne to potvrdzujú tie "názory", alebo aspoň ich forma v tých príspevkoch.
-----------------------------
Tiež si zvyknem prečítať diskusiu pod článkom a musím ti dať za pravdu, že je vás tu (na Slovensku) naozaj, "ako maku", "ako maku".:) Máš byť na čo hrdý.:D Veru že máš.:D
buchač
21.02.16,09:31
Tento štát ja malý, otvorený a sprostý, ako jeho ekonomika a rovnako jeho obyvatelia.
Presne to potvrdzujú tie "názory", alebo aspoň ich forma v tých príspevkoch.
-----------------------------
Tiež si zvyknem prečítať diskusiu pod článkom a musím ti dať za pravdu, že je vás tu (na Slovensku) naozaj, "ako maku", "ako maku".:) Máš byť na čo hrdý.:D Veru že máš.:D

Veru,veru...tak je. Slovensko je malý štát a je tu veľa sprostých ako maku...a z makovíc sa vyrába čo ? Predsa drogy...a teda tým pádom je veľmi veľa jednotlivcov zdrogovaných a sprostých, keď volia jednu stranu, ktorú budeš voliť aj Ty.
Ergo mi vychádza len jediné...menej šnupať a či iným spôsobom aplikovať návykové látky.
To už nie je hrdosť, to je potrebné liečiť...tak sa snaž. ;)
misoft
21.02.16,09:33
Ako čítam..... "počasie" si opäť "šľahlo" niečo silné.....
lujza.j
21.02.16,12:24
Ja som nemala v plane ist...nemam koho a ako hovorim som volebne vyliecena....moje decko ide otecka....pohravam sa aj ja s touto volbou.....otecko alebo nik....:D
kukučka
21.02.16,12:33
Mala by si si to dobre rozmyslieť, vieš kde bude otecko smerovať po voľbách?
Tweety
21.02.16,12:51
Volebné právo je vážna vec, neberme ho ako srandu ani ako recesiu.
lujza.j
21.02.16,13:28
Kazdy smeruje iba s k svojemu blahu...a statnej keške......nikomu nejde o nas.....
Mozno by sa spamatali...keby sa volby odignorovali....a ucaat by bola nula....ale to nehrozi.....vzdy sa podlahne masaži...ja som ziadnej nepodlahla od otecka....ja len aby sa moj hlas "nestrati"....
Ja bud nic alebo on....
korela
21.02.16,13:48
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Tweety
21.02.16,13:55
Jednoznačne terajší preceda so svojou suitou. A prečo? Vládli 2 obdobia.
pavol54
21.02.16,14:03
http://m.topky.sk/cl/1000863/1529229/Bloger-poukazal-na-velky-hacik-v-Sulikovom-programe--Bohatym-davat-a-chudobnym-brat--Mihal-sa-brani

Trt veliký do článku...diskusia k nemu je vcelku zaujímavá.

A tam je tých podobných názorov, ako mám ja (viď môj príspevok) ako maku.
A nik ma nemôže obviniť, že by som si vytvoril toľko nickov, ako je diskutujúcich.

NIE SOM VERU MIMO...ej veru nie.
Bez urážky, to len účtovníci vidia LEN ČÍSLA a ostatok im občas aj uniká. Niečo podobné, ako v jednom filme "Škola základ života" - kde mal profesor matematiky celý budúci život riadený podľa čísel. Ale to sa holt proste nedá.
NIE SI VERU MIMO.....ej veru nie.;) V tomto ti zas musím dať za pravdu.:)
Veru je tam tých bezhlavých príspevkov, naozaj ako maku. A ty, že podobných názorov tvojmu.:D
Ale nemaj strach, že ťa tu niekto bude obviňovať z vytvárania nickov. Tento štát ja malý, otvorený a sprostý, ako jeho ekonomika a rovnako jeho obyvatelia.
Presne to potvrdzujú tie "názory", alebo aspoň ich forma v tých príspevkoch.
-----------------------------
Tiež si zvyknem prečítať diskusiu pod článkom a musím ti dať za pravdu, že je vás tu (na Slovensku) naozaj, "ako maku", "ako maku".:) Máš byť na čo hrdý.:D Veru že máš.:D
čím sprostejší obyvateľ tým viac sa prekrikuje a uráža ako na vojne čím väčší zupák tým väčší krik a tým si myslí že má najväčšiu pravdu a ty jarko ku ktorým sa radíš k tým sprostým obyvateľom alebo k tým ukričaným zupákom ?
pavol54
21.02.16,14:10
Jednoznačne terajší preceda so svojou suitou. A prečo? Vládli 2 obdobia.
všetci kradnú pre svojich sponzorov, len ak dostane ten balík správny sponzor najlepšie zo zahraničia, tak je to výsledok čistej súťaže, ak to ten správny sponzor nedostane potom kričí že je spoločnosť totálne skorumpovaná a politici kradnú.
Janiela
21.02.16,14:21
Kazdy smeruje iba s k svojemu blahu...a statnej keške......nikomu nejde o nas.....
Mozno by sa spamatali...keby sa volby odignorovali....a ucaat by bola nula....ale to nehrozi.....vzdy sa podlahne masaži...ja som ziadnej nepodlahla od otecka....ja len aby sa moj hlas "nestrati"....
Ja bud nic alebo on....

Som toho istého názoru. Neide o ľahostajnosť,práve naopak, ak by sme voľby všetci odignorovali a dali najavo, že sme všetci pevne zomknutí, bol by to signál nespokojnosti. Nedá sa donekonečna voliť menšie zlo. Preto neviem, či ísť alebo neísť voliť. Neviem, komu dať hlas. A dať ho niekomu, aby neprepadol v prospech niekoho sa mi tiež nevidí správne. Len to má i druhú stranu, ktovie čo príde po nich. Už sme to tu mali a kto tu za posledných 25 rokov vládol. Prevracači kabátov, nenažranci a zlodeji.Poctiví ľudia - politici (aby sme ich zas do jedného vreca všetkých nehádzali) to nevydržali.
Janiela
21.02.16,14:22
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.
pavol54
21.02.16,14:30
Kazdy smeruje iba s k svojemu blahu...a statnej keške......nikomu nejde o nas.....
Mozno by sa spamatali...keby sa volby odignorovali....a ucaat by bola nula....ale to nehrozi.....vzdy sa podlahne masaži...ja som ziadnej nepodlahla od otecka....ja len aby sa moj hlas "nestrati"....
Ja bud nic alebo on....

Som toho istého názoru. Neide o ľahostajnosť,práve naopak, ak by sme voľby všetci odignorovali a dali najavo, že sme všetci pevne zomknutí, bol by to signál nespokojnosti. Nedá sa donekonečna voliť menšie zlo. Preto neviem, či ísť alebo neísť voliť. Neviem, komu dať hlas. A dať ho niekomu, aby neprepadol v prospech niekoho sa mi tiež nevidí správne. Len to má i druhú stranu, ktovie čo príde po nich. Už sme to tu mali a kto tu za posledných 25 rokov vládol. Prevracači kabátov, nenažranci a zlodeji.Poctiví ľudia - politici (aby sme ich zas do jedného vreca všetkých nehádzali) to nevydržali.
PLEBS vždy volil menšie zlo, okruh vyvolených súčasne volí väčšie dobro. a to je ten problém, aké by to bolo krásne zobrať nám túto dilemu zavedením povinnej účasti na voľbách
Janiela
21.02.16,14:44
Pavol54, čo je väčšie dobro? :)
karakul
21.02.16,15:00
... Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.

... ani ja nikoho nemenujem, ale boli časy, keď tí nemenovaní sa pravidelne zúčastňovali každodenného života na Porade - stretávok, diskusií, zakladania tém, výkladov materiálov... vtedy aj dostali hlas... a dostali sa tam .... na Porade (rozumej tej, ktorá je zadarmo!) ich už ledva nájdeš... všetko len cez prizmu peňazí a zisku... vidím diametrálny odklon a zmenu, takže nie, ďakujem.
BXLmiami
21.02.16,15:37
Volebné právo je vážna vec, neberme ho ako srandu ani ako recesiu.
Neberiem to ako srandu a preto nebudem voliť nikoho z parlamentu a ani SNS.
jar88
21.02.16,15:43
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.

Do určitej miery máte trošku aj pravdu.:) Ale je to len váš pocit.;)
Ak by skutočne kradli, boli by zrejme dávno v base. Ale nikto z nich nieje v base a to znamená, že nekradli a nekradnú.:)
-------------------------------------------------
Pritom máte pravdu, že berú vaše, ale berú si to s vašim súhlasom.:--- Vy si prajete, aby nakupovali za vás, aby vyberali čo a od koho, aby dojednali cenu, kvalitu, záruku a podobne.:D
-------------------------------------------------
To je to isté, ako keď si vyberiete niekoho, napríklad dobrého suseda, dáte mu svoju peňaženku, aby vám chodil nakupovať, platiť šeky a všetko ostatné, čo považuje za potrebné. Naviac ho splnomocníte, aby za vás vybavil účet, platobné karty, opravárov na všetko potrebné, servisákov a podobne. Proste všetko, čo považuje za potrebné. Naviac ho za to aj dobre finančne odmeníte, aby sa čo najviac snažil.
-------------------------
Bude sa snažiť?:) No jasné, že sa bude snažiť.:D A bude sa snažiť čoraz viac a viac.:---
lujza.j
21.02.16,16:07
Hladala som na jutube....povolebnu debatu na ta3....neviem aky rok....otazka na diskutujuceho.... smerovala na predvolebne masaze.....odpoved..."uz je po volbach":eek:
Janiela
21.02.16,16:09
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.

Do určitej miery máte trošku aj pravdu.:) Ale je to len váš pocit.;)
Ak by skutočne kradli, boli by zrejme dávno v base. Ale nikto z nich nieje v base a to znamená, že nekradli a nekradnú.:)
-------------------------------------------------
Pritom máte pravdu, že berú vaše, ale berú si to s vašim súhlasom.:--- Vy si prajete, aby nakupovali za vás, aby vyberali čo a od koho, aby dojednali cenu, kvalitu, záruku a podobne.:D
-------------------------------------------------
To je to isté, ako keď si vyberiete niekoho, napríklad dobrého suseda, dáte mu svoju peňaženku, aby vám chodil nakupovať, platiť šeky a všetko ostatné, čo považuje za potrebné. Naviac ho splnomocníte, aby za vás vybavil účet, platobné karty, opravárov na všetko potrebné, servisákov a podobne. Proste všetko, čo považuje za potrebné. Naviac ho za to aj dobre finančne odmeníte, aby sa čo najviac snažil.
-------------------------
Bude sa snažiť?:) No jasné, že sa bude snažiť.:D A bude sa snažiť čoraz viac a viac.:---


Nepostrehla som, že by niekto z odhalených káuz sedel v base. Skôr sa mi zdá, že trest je teplé miesto vyššie a lepší plat. :) Alebo mám len taký pocit?? Možno. :)
Tweety
21.02.16,16:11
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.

Do určitej miery máte trošku aj pravdu.:) Ale je to len váš pocit.;)
Ak by skutočne kradli, boli by zrejme dávno v base. Ale nikto z nich nieje v base a to znamená, že nekradli a nekradnú.:)
-------------------------------------------------
Pritom máte pravdu, že berú vaše, ale berú si to s vašim súhlasom.:--- Vy si prajete, aby nakupovali za vás, aby vyberali čo a od koho, aby dojednali cenu, kvalitu, záruku a podobne.:D
-------------------------------------------------
To je to isté, ako keď si vyberiete niekoho, napríklad dobrého suseda, dáte mu svoju peňaženku, aby vám chodil nakupovať, platiť šeky a všetko ostatné, čo považuje za potrebné. Naviac ho splnomocníte, aby za vás vybavil účet, platobné karty, opravárov na všetko potrebné, servisákov a podobne. Proste všetko, čo považuje za potrebné. Naviac ho za to aj dobre finančne odmeníte, aby sa čo najviac snažil.
-------------------------
Bude sa snažiť?:) No jasné, že sa bude snažiť.:D A bude sa snažiť čoraz viac a viac.:---


Nepostrehla som, že by niekto z odhalených káuz sedel v base. Skôr sa mi zdá, že trest je teplé miesto vyššie a lepší plat. :) Alebo mám len taký pocit?? Možno. :)
Takým sa prideľujú trafiky, vysielajú sa do Bruselu.......
lujza.j
21.02.16,16:12
Jednoznačne terajší preceda so svojou suitou. A prečo? Vládli 2 obdobia.
Tí co boli v 2 rocnom medzi obdobi....este stale revu,ze nestihli.... nedotiahli co mali nachystane.....rozrobene.....vsetko su to lupeznici....
Tweety
21.02.16,16:14
Alibaba a 150 lúpežníkov?
sito
21.02.16,16:17
Kým je z čoho, majú, budú, všetci
BXLmiami
21.02.16,16:25
Ale zase treba uznať,že Smer sa kradnutím netajil.Od začiatku sa prirovnávali k Jánošíkovi.No a v dalšom volebnom období sa teším na emisie2.Smer SNS.
lujza.j
21.02.16,16:27
Ono vzdy ich je viac....lebo...kade-tade...sú "zamestnani"...
Janiela
21.02.16,16:29
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.

Do určitej miery máte trošku aj pravdu.:) Ale je to len váš pocit.;)
Ak by skutočne kradli, boli by zrejme dávno v base. Ale nikto z nich nieje v base a to znamená, že nekradli a nekradnú.:)
-------------------------------------------------
Pritom máte pravdu, že berú vaše, ale berú si to s vašim súhlasom.:--- Vy si prajete, aby nakupovali za vás, aby vyberali čo a od koho, aby dojednali cenu, kvalitu, záruku a podobne.:D
-------------------------------------------------
To je to isté, ako keď si vyberiete niekoho, napríklad dobrého suseda, dáte mu svoju peňaženku, aby vám chodil nakupovať, platiť šeky a všetko ostatné, čo považuje za potrebné. Naviac ho splnomocníte, aby za vás vybavil účet, platobné karty, opravárov na všetko potrebné, servisákov a podobne. Proste všetko, čo považuje za potrebné. Naviac ho za to aj dobre finančne odmeníte, aby sa čo najviac snažil.
-------------------------
Bude sa snažiť?:) No jasné, že sa bude snažiť.:D A bude sa snažiť čoraz viac a viac.:---


Nepostrehla som, že by niekto z odhalených káuz sedel v base. Skôr sa mi zdá, že trest je teplé miesto vyššie a lepší plat. :) Alebo mám len taký pocit?? Možno. :)
Takým sa prideľujú trafiky, vysielajú sa do Bruselu.......
Klinec po hlavičke.Tiež to nazývam trafikami. Trafikanti - to sa dnes nosí, preto víťazia isté druhy, lebo isté skupinky - aj tie najnižšie - sa chcú aspoň korýtka držať. ak nie poriadneho koryta.
sito
21.02.16,16:33
Ono vzdy ich je viac....lebo...kade-tade...sú "zamestnani"...

Všetci idú do volieb s čistým srdcom na dlani. A ruky majú čisté? Ktorí ...
jar88
21.02.16,16:57
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.

Do určitej miery máte trošku aj pravdu.:) Ale je to len váš pocit.;)
Ak by skutočne kradli, boli by zrejme dávno v base. Ale nikto z nich nieje v base a to znamená, že nekradli a nekradnú.:)
-------------------------------------------------
Pritom máte pravdu, že berú vaše, ale berú si to s vašim súhlasom.:--- Vy si prajete, aby nakupovali za vás, aby vyberali čo a od koho, aby dojednali cenu, kvalitu, záruku a podobne.:D
-------------------------------------------------
To je to isté, ako keď si vyberiete niekoho, napríklad dobrého suseda, dáte mu svoju peňaženku, aby vám chodil nakupovať, platiť šeky a všetko ostatné, čo považuje za potrebné. Naviac ho splnomocníte, aby za vás vybavil účet, platobné karty, opravárov na všetko potrebné, servisákov a podobne. Proste všetko, čo považuje za potrebné. Naviac ho za to aj dobre finančne odmeníte, aby sa čo najviac snažil.
-------------------------
Bude sa snažiť?:) No jasné, že sa bude snažiť.:D A bude sa snažiť čoraz viac a viac.:---


Nepostrehla som, že by niekto z odhalených káuz sedel v base. Skôr sa mi zdá, že trest je teplé miesto vyššie a lepší plat. :) Alebo mám len taký pocit?? Možno. :)
Nuž, keď si nepostrehla, že by niekto z nich sedel v base, tak asi nekradnú. Len si berú, čo im dávaš - dávame. Tak ako som napísal, sami im dávame voľnú ruku rozhodovať, čo, kde a za koľko nakúpiť. Naviac sme sami prijali záväzok (osobnú povinnosť) to všetko zaplatiť.
-----------------------------------------
No a tak rozhodujú a nakupujú pre nás o stošesť. Nakupujú aj to, čoby sme si sami nikdy nedovolili, dokonca aj to, čo by nás v živote ani nenapadlo.
pavol54
21.02.16,17:05
Pavol54, čo je väčšie dobro? :)
si v okruhu vyvolených? Ak budem(š) vo vedení strany tak väčšie dobro je dané % hlasov, čím viac tým lepšie
Mila123
21.02.16,17:05
Priznavam ja som rydza slovenka ale moj hlas ma bela
pavol54
21.02.16,17:07
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?
Všetci kradnú.

Do určitej miery máte trošku aj pravdu.:) Ale je to len váš pocit.;)
Ak by skutočne kradli, boli by zrejme dávno v base. Ale nikto z nich nieje v base a to znamená, že nekradli a nekradnú.:)
-------------------------------------------------
Pritom máte pravdu, že berú vaše, ale berú si to s vašim súhlasom.:--- Vy si prajete, aby nakupovali za vás, aby vyberali čo a od koho, aby dojednali cenu, kvalitu, záruku a podobne.:D
-------------------------------------------------
To je to isté, ako keď si vyberiete niekoho, napríklad dobrého suseda, dáte mu svoju peňaženku, aby vám chodil nakupovať, platiť šeky a všetko ostatné, čo považuje za potrebné. Naviac ho splnomocníte, aby za vás vybavil účet, platobné karty, opravárov na všetko potrebné, servisákov a podobne. Proste všetko, čo považuje za potrebné. Naviac ho za to aj dobre finančne odmeníte, aby sa čo najviac snažil.
-------------------------
Bude sa snažiť?:) No jasné, že sa bude snažiť.:D A bude sa snažiť čoraz viac a viac.:---


Nepostrehla som, že by niekto z odhalených káuz sedel v base. Skôr sa mi zdá, že trest je teplé miesto vyššie a lepší plat. :) Alebo mám len taký pocit?? Možno. :)
dokonca tí najväčší krikľúni ani trestné oznámenie nepodali, tak koho stíhať?
sito
21.02.16,17:10
Ešte sa 14 krát vyspíme! Koľko sa potom nevyspíme, niektorí ...
korela
21.02.16,17:12
Volebné právo je vážna vec, neberme ho ako srandu ani ako recesiu.



Volebné právo je vážna vec, neberme ho ako srandu ani ako recesiu.
Neberiem to ako srandu a preto nebudem voliť nikoho z parlamentu a ani SNS.

Ja by som asi takto premýšľala tiež, keby sme neboli v situácii v akej sme.
Po druhé, keby ste vedeli, ako pracujú médiá a manipulujú každého, veľmi by ste si rozmysleli, či "spravodajstvu" podľahnete.
Trafiky sa rozdávajú azda v každom štáte. To by som nebrala do úvahy. Aj v bývalom režime sa odchádzalo na teplé miesta po zlyhaní vo funkcii, na rôzne zastupiteľstvá a pod.

Je zaujímavé, že tu na fóre mám ľudí od vojska, a ešte som nezaregistrovala od nich žiadny postoj ani náznak návodu čomu sa vyhnúť, kam zamieriť pozornosť.

Kto vyššie sedí, ďalej dovidí. Podľa čoho sa však môže bežný človek rozhodnúť, koho ísť ako-tak zodpovedne voliť, keď ani nepozná štruktúru štátu, pozície a ľudí v nich. Ľudí, čo sú na kandidátkach, hlavne, ak ide o nepopísané nové tváre. Je rozdiel riadiť biznis alebo štát.

Jediná krajina, ktorá nemá mešitu, je SK. Jediná.
Čítala som okolo Vianoc informáciu od nich, že jedna síce je, ale radšej do Rakúska. Dôvod? Vraj je čistejšia.

https://www.youtube.com/watch?v=qt9ycvouDEg
GENERÁL EMIL VESTENICKÝ: Z 200 MIGRANTOV MÔŽE BYŤ 100 ÚTOČNÍKOV

https://www.youtube.com/watch?v=iQlQ5At16ag
od 18 min, alebo od 23 min.
KAROL POLÁK: AMERIČANOM NEVYHOVUJE FICO ANI ZEMAN
misoft
21.02.16,17:20
..........................

Je zaujímavé, že tu na fóre mám ľudí od vojska, a ešte som nezaregistrovala od nich žiadny postoj ani náznak návodu čomu sa vyhnúť, kam zamieriť pozornosť.

...............................
Návody dávať? Veď každý má "svoju hlavu".....
lujza.j
21.02.16,17:23
Ešte sa 14 krát vyspíme! Koľko sa potom nevyspíme, niektorí ...
Sitko...niektori uz nespia dlho...lebo este nepredychali.....a ti ktori nemali co predychavat....by uz chceli mat po:D...
....a potom este....kolky bude pod ciarou....ci sa mu ujde miesto ako nahradnik....su to nervy:D
korela
21.02.16,17:31
https://www.youtube.com/watch?v=BRpSCrFA8_o
Zeman: Kdo podceňuje terorismus je blázen, nikoli politik

Nebolo by vhodnejšie radšej chlípať ešte pár rokov slepý guláš?
korela
21.02.16,17:33
Návody dávať? Veď každý má "svoju hlavu".....
Ale nie skúsenosti, prax, rozhľad...
misoft
21.02.16,17:36
Náááá.... veď každý je strojcom "svojho šťastia"..... rozumy dávať? :eek: E-e.... potom by sa "sťažoval", že zle poradil.....
korela
21.02.16,17:45
https://www.youtube.com/watch?v=hyTfnL0GWSc
Európa a Islamskí imigranti /prednáška/
Slovo: Ivo Samson /bezpečnostný analytik/
miesto: Kontaktcafe Levice
14.10.2015
buchač
21.02.16,18:04
Pohľad na Ivana Samsona z iného pohľadu...;)

http://www.mojevideo.sk/video/210d7/opity_ivo_samson_(radio_expres).html

P.S.:
Daj pokoj s takými "bezpečnostnými analytikmi"...a teraz nemyslím na to video, ale na jeho "analýzy"..
BXLmiami
21.02.16,18:12
Bezpečnostní analytici?Dovolim si tvrdiť,že väčšina z nás spraví lepšiu bezpečnostnú analýzu ako oni.
buchač
21.02.16,18:15
Bezpečnostní analytici?Dovolim si tvrdiť,že väčšina z nás spraví lepšiu bezpečnostnú analýzu ako oni.
Jeden ide po ruke jednej strane a druhý zasa druhej...vsio rovno = na houbes.
korela
21.02.16,20:50
Prešiel do Klausovho modu. :-) Pri prednáškach máva sklopené oči, zrejme sa lepšie sústreďuje. Ale možné je všetko.
Sám sa hneď na začiatku ospravedlnil na prednáške, že bezp. analytik je skôr nadávka.
Dáša_
22.02.16,04:56
medzi nami dievčatami, tieto voľby sú pre mňa osobne jednoduchšie, ako tie, kde boli len dvaja kandidáti a musela som sa rozhodnúť medzi Mečiarom a Gašparovičom. To bolo oveľa ťažšie.

Ale opäť pripomínam, je to iba môj názor. Každý sme iný, každý máme iné skúsenosti, iný pohľad na svet. Takže ja nikomu nechcem jeho názory ani brť, ani meniť. Ja len hovorím, prečo som sa rozhodla tak, ako som sa rozhodla.
bjuty smis
22.02.16,06:46
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?

samozrejme, že fico....
Nandrolon
22.02.16,07:00
Otázne je, či by kradol menej ako Fico za predpokladu, že by mal rovnaké podmienky.
Teda:
1. dĺžka "pobytu vo vláde"
2. ústavná väčšina jeho strany
korela
22.02.16,07:36
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?

samozrejme, že fico....
A kde berieš tú istotu? Lebo pravica vypisuje dokola cez svoje hlásne trúby?
Môj osobný pocit z teba je asi taký, že tebe vôbec nejde o Fica, ale hneď o celé trio Fico, Lajčák, Maďarič. Na ostatných zo Smeru ti až tak nemusí záležať.
Poznáš určite - tvoje meno je firma, značka. Ja si na tvoje príspevky spomínam ešte spred desiatich rokov. Nie tu, pravdaže.
Mária27
22.02.16,07:37
Otázne je, či by kradol menej ako Fico za predpokladu, že by mal rovnaké podmienky.
Teda:
1. dĺžka "pobytu vo vláde"
2. ústavná väčšina jeho strany

To nebola ústavná väčšina ale totalita = vláda jednej strany.
Dáša_
22.02.16,07:42
Otázne je, či by kradol menej ako Fico za predpokladu, že by mal rovnaké podmienky.
Teda:
1. dĺžka "pobytu vo vláde"
2. ústavná väčšina jeho strany

tak zrejme ti nerozumiem, lebo jak fico tak dzurina boli 2 obdobia vo vláde. Zatiaľ. A ústavnú väčšinu mal tuším dzurinda
korela
22.02.16,07:45
Otázne je, či by kradol menej ako Fico za predpokladu, že by mal rovnaké podmienky.
Teda:
1. dĺžka "pobytu vo vláde"
2. ústavná väčšina jeho strany

To nebola ústavná väčšina ale totalita = vláda jednej strany.
Však vznikla na základe zlyhania. Dostali to ako na tácke.
Nandrolon
22.02.16,07:46
Dzurinda nemal nikdy takú podporu ako Fico.
Obidvaja zlodeji, súhlasím.
PS: to, že je Fico vo vláde je v prvom rade zásluha opozície, resp. jej zlyhanie.
misomiso
22.02.16,07:48
Pohľad na Ivana Samsona z iného pohľadu...;)

http://www.mojevideo.sk/video/210d7/opity_ivo_samson_(radio_expres).html

P.S.:
Daj pokoj s takými "bezpečnostnými analytikmi"...a teraz nemyslím na to video, ale na jeho "analýzy"..

Ano, presne tak, dobre to minule povedal Kalinak, ze na Slovensku je uz bezpecnostny analytik kazdy, kto si dokaze zapnut bezpecnosty pas.
bjuty smis
22.02.16,07:51
kritizuješ, ako niekto môže voliť stranu kvôli jednej osobe..dokonca analfabetizmus..

ja som poukázal, že smer volí štvrť slovenska kvôli jednému..a ešte k tomu zlodejovi a špine....
Kto viac kradol, Fico alebo Dzurinda?

samozrejme, že fico....
A kde berieš tú istotu? Lebo pravica vypisuje dokola cez svoje hlásne trúby?
Môj osobný pocit z teba je asi taký, že tebe vôbec nejde o Fica, ale hneď o celé trio Fico, Lajčák, Maďarič. Na ostatných zo Smeru ti až tak nemusí záležať.
Poznáš určite - tvoje meno je firma, značka. Ja si na tvoje príspevky spomínam ešte spred desiatich rokov. Nie tu, pravdaže.

už len z vzniku ich strán

sdkú vzniklo spojením strán v boji proti močárovi...proti rabovabniu, únosom vlastných občanov sis-kou.., proti výbuchom aut svedkov......

smer založili otcovia -zakladatelia na organizované rabovanie slovenska....

preto mám istotu...samozrejme aj preto -. čo ty nazývaš výpismy pravice cez svoje hlasné trúby...tak to je naozaj sila..
.
a že to je naozaj pravda...že to smeráci nedementujú...to si si asi ani nevšimla....
teda ak nepokladáš za dementi výtvor asistentky masérky precedu...

je mi jedno, aký máš zo mňa pocit a neviem, čo to má spoločné s volbami...
Nandrolon
22.02.16,08:02
Dáša, opravujem, myslel som "väčšinu", nie ústavnú.
misomiso
22.02.16,08:06
Vazeni, planujem iba jeden prispevok napisat k tymto volbam. Ludia tu maju obavy, ze nove tvare, nepoznaju ich, stare struktury kradnu, a teda ze nie je koho volit.

No musim priznat, ze vase obavy su opravnene. Tu doposial zatial naozaj kazdy kradol a nevidim nejaku vyhliadku, ze by sa to v blizkej buducnosti dalo zmenit. Nie ze by nebolo treba sa o to usilovat, to co robi vzdy aktualne opopzicia a novinari je v poriadku. Kiez by sa to tu podarilo prelomit ako povedzme nedavno v Rumunsku (ale aj inde na Balkane) a zacali sme tych zlodejov stihat, ale ako som uz pisal, spoliehat na to nemozno.

Rozhodne nemozno verit vsetkym novym tvaram, ktore prichadzaju, ze o s tym bojom s korupciou mysli vazne. Skor vsetci marketingovo tazia z toho, ze je to u nas medzi ludmi zhava tema.

Ja osobne tiez nemam sancu predvidat, kto bude ako kradnut, nemam vestecku gulu. Ale asi horsie ako dnes to tazko bude moct byt. Ja radsej ratam s tym, ze uroven korupcie a rozkradania zostane zachovana aj keby doslo k vymene vladnej garnitury. Ja budem volit podla toho, co chcu jednotlive strany dosiahnut OKREM TOHO, ze budu s najvacsou pravdepodobnostou kradnut.

Teda ci bude strana korumpovat zopar velkych zahranicnych investorov, (aby sa mala cim chvalit) na ukor vsetkych poctivo podnikajucich malych slovenskych firiem a zivnostnikov a ich zamestnancov, alebo ci bude aj danovu zataz aj pripadne dotacie rozdelovat spravodlivo.

Ci bude stale navysovat administrativnu zataz podnikatelov ale aj obycajnych obcanov iba preto, aby na pripadnej dalsej peciatke, (ktoru potrebujete k podnikaniu, individualnemu dovodu auta, ci hoci len k spusetniu kotla u vas doma) zarobila nejak s nimi spriaznena monopolna firma ci organizacia,

Ci presadzovat opatrenia, ktore skutocne prispeju k zvyseniu bezpecnosti na cestach (hlavne lepsi stav vsetkych chodnikov a ciest, nie len dialnic), a ci sa nebude spoliehat iba na 1600 automatickych radarov a kamier, lebo tie su vsade va svete iba zdrojom dalsej korupcie - su zname pripady vytvorenie specialnych zoznamov evidencnych cisiel aut mafianov a inych vyvolenych, ktorych tieto radary nezaznamenavaju.

Ci mala strana (ak uz niekedy vladla) odvahu pozriet sa aj nakonci volebneho obdobia obcanom do oci a povedat im pravdu a ci im tie oci iba nezalepovala uplatkami typu vratky za plyn dva tyzdne pred terminom volieb.

A.t.d., pokracovat by sa dalo aj do zajtra, kazdy si v tom poriadok moze spravit sam.
korela
22.02.16,08:17
Dovolila som si preniesť z http://www.porada.sk/t255344-p110-u-starej-blazkovej.html z 29.06.15 11:28






eeej veru. So vsetkym respektom k pani Radicovej, by hadam teraz mala vystupit, priznat chybu a poopravit svoj vyrok o 16-tich krajinach, ktore sa nemozu mylit a ospravedlnit sa SK rodinam, ktore ten vyrok s najvacsou pravdepodobnostou bude stat okolo 500EUR.
No schválne...ktorý ? Zacituj a pripoj link.
„16 krajín sa predsa nemôže mýliť“
LINK...!!!!
ved nevyvreskuj, hladam :D, nemam cas teraz vsetky videa kukat :).
Musim sa ale opravit. Myslim, ze presnejsie znenie bolo "To chceme povedať, že 16 parlamentov jednotlivých krajín sú hlupáci a že vnútornými reformami dokážeme zabezpečiť hospodársky rast Slovenskej republiky?". Vyznam, je ale ten isty podla mna
https://www.youtube.com/watch?v=bRi038iMbwo
bjuty smis
22.02.16,12:03
buchač
22.02.16,12:36
... a zacali sme tych zlodejov stihat, ale ako som uz pisal, spoliehat na to nemozno.
...
Hehe...a že si Ty chcel niečo iné napísať...:rolleyes:
2009
22.02.16,13:06
.
bjuty smis
22.02.16,13:31
"Na dosiahnutie cieľa si najprv treba uvedomiť, že ľudí nemotivujú mravné normy alebo ideály, ale len materiálne záujmy (snaha hromadiť majetok), a že sú ľudia od prírody zlí, leniví a degenerujú, ak ich nič nenúti prekonávať tieto prirodzené vlastnosti. Politické usporiadanie štátu teda nie je ani dielo Božie, ani nestojí na nejakých prirodzených právach, a politika silných nie je uskutočňovaním morálnych a právnych zásad, ale štát naopak tvorí egoistická sila silných."...
pavol54
22.02.16,16:14
.
peniaze nesmrdia,ani vytiahnuté zo záchodovej misy
Mária27
22.02.16,19:53
sito
22.02.16,21:43
Trampa, Trumpa, či lumpa voliť? Vždy to stojí za riť, že?
Ing. Ľubomír Janoška
23.02.16,08:29
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
už si si spomenul?:D

Ono to bolo myslené trošičku polovážne; jasne, že som si spomenul... a dokonca na dvoch :D

Desí ma, ako ľudia dokážu považovať niektorého politika za užitočného a pritom nevedia povedať ani jednu jedinú konkrétnu vec, čo podľa nich urobil dobre.
misoft
23.02.16,08:54
Desí ma, ako ľudia dokážu považovať niektorého politika za užitočného a pritom nevedia povedať ani jednu jedinú konkrétnu vec, čo podľa nich urobil dobre.
Tak, tak.... vraj niečo preceda prináša: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/384123-megainvesticiu-dostalo-stredne-slovensko/
Ovšem na druhej strane - táto spoločnosť je v hľadáčiku FBI a dokonca i Interpolu (dokonca toho Interpolu, ktorému šéfoval majiteľ tej firmy!) pre tri ukrajinské firmy, ktoré nie sú čisté!
A čo na to preceda? Nevidí to!
A predpovedám: vypomstí sa nám to! Veľmi vypomstí! Pretože už nie spoločnosť RKN Global Europe bude pod drobnohľadom, ale i firmy z Ukrajiny a zároveň i samotné Slovensko! A vynaložené prostriedky pôjdu do luftu, to čo RNK vyrobí - môže sa považovať za falzifikáty. A preceda si objedná výrobu rôznych oných - kartičiek - pre Slovákov a odrazu Slováci budú v Európe podozriví z falšovania dokladov....
Tweety
23.02.16,10:06
Nandrolon
23.02.16,10:14
Tweety - pasovala by k Brblavému :-))
jar88
23.02.16,10:22
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
už si si spomenul?:D

Ono to bolo myslené trošičku polovážne; jasne, že som si spomenul... a dokonca na dvoch :D

Desí ma, ako ľudia dokážu považovať niektorého politika za užitočného a pritom nevedia povedať ani jednu jedinú konkrétnu vec, čo podľa nich urobil dobre.
A ty nám prečo nepovieš?
Nože sa nehanbi a prezraď, čo považuješ za dobré, čo také môže pre teba politik urobiť.
Politika menovať nemusíš, hlavne popíš ten skutok.
lujza.j
23.02.16,11:01
AJ takíto chcú do parlamentu. No hnus.
http://www.topky.sk/cl/1000863/1529595/TOPulet-na-kandidatke-vo-volbach--Do-parlamentu-chce-aj-transsexual--ktory-hral-v-porne
asi dalo toto "čudo"málo keš......vela "hnusu"je pod pokličkou.....peniažky sú magické....
misoft
23.02.16,13:23
....a potom sa držia "hesla": .... hamty, hamty, nech mám viacej, než tamtí......
bjuty smis
24.02.16,13:54
lujza.j
24.02.16,14:08
ked im mandát vtedy skončil....a bude trvať ešte xy rokov...tak .....keby bola vlada niekoho iného zas by tam boli jeho ludia :(a ták...dookola.....
vlado 33
24.02.16,16:02
Pôjdem voliť , vhodím nezakrúžkovaný lístok. Tí zlodeji si to zaslúžia, a ešte omnoho viac.
jar88
24.02.16,17:14
Pôjdem voliť , vhodím nezakrúžkovaný lístok. Tí zlodeji si to zaslúžia, a ešte omnoho viac.
A čo tým zmeníš? Vybudovali ste si tu veľkú pijavicu, je vám milá a sympatická a teraz už aj mocná. Mocnejšia, ako tvoja túžba po inej pijavici.
misoft
24.02.16,17:54
Pôjdem voliť , vhodím nezakrúžkovaný lístok. Tí zlodeji si to zaslúžia, a ešte omnoho viac.
No! Podľa toho, ktorej strany, straničky..... pretože takto budú prví štyria automaticky vybraní. Keď už - krúžkuj tých malých a nepodstatných - aspoň tí hlavúni nebudú mať toľko preferencií.
vlado 33
24.02.16,18:39
marjankaj, nepíš mi chujady do profilu, je to moje rozhodnutie. Teba p**a po tom.
vlado 33
24.02.16,20:36
Pôjdem voliť , vhodím nezakrúžkovaný lístok. Tí zlodeji si to zaslúžia, a ešte omnoho viac.
No! Podľa toho, ktorej strany, straničky..... pretože takto budú prví štyria automaticky vybraní. Keď už - krúžkuj tých malých a nepodstatných - aspoň tí hlavúni nebudú mať toľko preferencií.
misoft, to čo píšeš platí pre tých čo voliť nepôjdu, alebo sa mýlim?
misoft
24.02.16,21:42
No - zakrúžkovaním kandidáta ho "posúvaš" vyššie - ak nezakrúžkuješ - idú prví štyria v poradí.
Ale hlas sa počíta do percent. Takže aj tí na spodku môžu dostať nejaké tie stotinky, pričom tí hore ich nedostanú (veľa to síce nepomôže, ale ukáže sa, že nie sú takí "žiadaní"). Tí čo nebudú hlasovať - sú síce v počte oprávnených voličov, ale nikomu sa nič nepripíše. Nevolí = nie je žiadny hlas = nie sú percentá z celkového počtu. Percentá sa počítajú z počtu platných hlasov.
sito
24.02.16,21:49
Čas sa kráti. Nooo, koho?
misoft
24.02.16,21:56
Niekoho predsa.....:D
Ale veľký drevený hranol to istotne nebude....
sito
24.02.16,22:07
Veď preto je to, to tajne ..... hlasovanie, VOĽBY! Aby z nich vyšiel ten zázrak, či prízrak?
Patrik Murárik
25.02.16,04:52
ludia možte si povedať že neni koho voliť ale čim menej ludi príde a odhad podla minulých rokov može byť okolo 55%, to znamená čím menej ludi tým viac percent si strany na čele rozdelia.. a to sú strany ako Smer, možno aj SNS či Sieť ..samozrejme ni elen tieto strany ale tieto strany z toho najviac vyťažia čiže im akurat pomožete skor zložiť nejaku lavicovu vladu, .. na konci parlamentu su strany ako SAS, Olano, KDH a snad i Kotleba.
Fico tu bol 8 rokov, mal vládu jednej strany a čím mi pomohol ? každý si odpovedajte sám za seba !!
To že nám rozdal pár sociálnych balíčkov pre chudobných je na smiech.. mne nepomohol nijak a ďalšich 8 rokov mu dávať nemienim ..
Mária27
25.02.16,05:27
Kto nepôjde voliť, vlastne akoby rozdelil svoj hlas víťazným stranám percentuálne podľa skutočne získaných hlasov. Uspokojí ho to viac, ako by dal hlas jednej strane a tak pomer pomenil?
Patrik Murárik
25.02.16,05:50
mne je vždy len potom na grc po akýchkoľvek volbách ked vyhrá Smer alebo nejaký šmejd a ludia ktorý ani neboli voliť komentujú výsledky že aj tak maju zas 40% alebo proste pochuja hlasov.... no jasne keď si nebol voliť ty ani milión ďalšich blbečkov
Na Slovensku nikomu neveríme lebo tu sa len kradne ale čo by sme chceli ked polovica rodin funguje na princípe kto nekradne okráda svoju rodinu a podla toho hodnotím všetkých ..na začiatku toho velkeho grcu našej politiky sú občania
Mohli by sme byť v pohode štat podobný Švajčiarsku, Rakúska alebo pod. ale to by tu ludia museli najprv inak rozmýšľať ..Všetci chcejú byť Švajčiarsko ale každému stačí 10 hodín vo fabrike a večer na pivo ísť poohovárať čo je špatne !!
taiko
25.02.16,06:29
mne je vždy len potom na grc po akýchkoľvek volbách ked vyhrá Smer alebo nejaký šmejd a ludia ktorý ani neboli voliť komentujú výsledky že aj tak maju zas 40% alebo proste pochuja hlasov.... no jasne keď si nebol voliť ty ani milión ďalšich blbečkov
Na Slovensku nikomu neveríme lebo tu sa len kradne ale čo by sme chceli ked polovica rodin funguje na princípe kto nekradne okráda svoju rodinu a podla toho hodnotím všetkých ..na začiatku toho velkeho grcu našej politiky sú občania
Mohli by sme byť v pohode štat podobný Švajčiarsku, Rakúska alebo pod. ale to by tu ludia museli najprv inak rozmýšľať ..Všetci chcejú byť Švajčiarsko ale každému stačí 10 hodín vo fabrike a večer na pivo ísť poohovárať čo je špatne !!
Len ono bezny obcan nechce pocut, ze ten mrdnik zacina u neho doma v kuchyni
Mária27
25.02.16,07:40
lujza.j
25.02.16,07:41
minule sme s chlapom..že ked tento podel...tata finalistky superstár.... poslanec za mč je dlho....a zrazu na šulci na predvolebné oné...pre barákom....121 miesto na kdh kandidátke...
aj takto sa dajú hlasy "zbierať"
http://www.topky.sk/cl/10/1528473/Najvacsia-kontaminacia-Slovenska--o-ktorej-sa-mlci--Do-pitnej-vody-unika-440-jedovatych-latok
bjuty smis
25.02.16,07:47
Patrik Murárik
25.02.16,07:53
mne je vždy len potom na grc po akýchkoľvek volbách ked vyhrá Smer alebo nejaký šmejd a ludia ktorý ani neboli voliť komentujú výsledky že aj tak maju zas 40% alebo proste pochuja hlasov.... no jasne keď si nebol voliť ty ani milión ďalšich blbečkov
Na Slovensku nikomu neveríme lebo tu sa len kradne ale čo by sme chceli ked polovica rodin funguje na princípe kto nekradne okráda svoju rodinu a podla toho hodnotím všetkých ..na začiatku toho velkeho grcu našej politiky sú občania
Mohli by sme byť v pohode štat podobný Švajčiarsku, Rakúska alebo pod. ale to by tu ludia museli najprv inak rozmýšľať ..Všetci chcejú byť Švajčiarsko ale každému stačí 10 hodín vo fabrike a večer na pivo ísť poohovárať čo je špatne !!
Len ono bezny obcan nechce pocut, ze ten mrdnik zacina u neho doma v kuchyni


ak niekomu stačí ta robotnícka výplata čo sa dáva na Slovensku tak s amože odsťahovať aj do Korei a nemusí sa báť že bude niekoho trápiť čo s nim je, lebo to tam nikoho trápiť nebude ..
Realita na Slovensku je taká že vo väčšine závodov sa zarába 400-500€ priemer niekde lepšie niekde ešte horšie, dobre plateny ludia začinaju niekde na 600€ a to že na Slovensku je priemer 800€ ako uvadzaju prieskumy takmer nikomu žily netrhá, veď už sme si zvykli že nás len okradajú .. moja milá krajina ..
Patrik Murárik
25.02.16,07:56
naša vláda len zoberie každy rok jedného dvoch zahraničných investorov čo majú priniesť pár tisíc miest, to že sa zarába minimálna a že sa nemožeš isť za jednu 12-stku ani poriadne vysrať neprekáža, veď oni doniesli prácu, ludom zalepili hubu, tabulková nezamestnanosť sa znížila a kradneme ďalej, veď chudoba sa aj tak nepostaví ..
babka - ježibabka
25.02.16,08:20
Doplním Ťa. A keď im skončia daňové prázdniny idú do Rumunska.
Patrik Murárik
25.02.16,08:29
Doplním Ťa. A keď im skončia daňové prázdniny idú do Rumunska.

buď odídu samy alebo ak tam bude rozumná vláda tak ich stopne, len aby sa zas ludia nebúrili ake svine im zobrali takého zamestnavatela

Nedávno jeden politik hovoril že ak by sa dostali do parlamentu chceli by urobiť tkzv. daňové raje pre niektoré hladové doliny kde je až 40% nezamestnanosť .. s velkým obdivom sa to nestretlo. Povedzte mi však aký je rozdiel medzi daňovými prazdninami Samsungu ? ..kolko štát prišiel o to že tu nezaplatia ani cent ?
jar88
25.02.16,11:24
http://www.aktuality.sk/clanok/313076/politicke-strany-maju-so-zdravotnictvom-velke-plany-zostanu-len-na-papieri/
Slovenské zdravotníctvo sa zmieta v jednej kauze za druhou, ale vo volebnom programe žiadnej politickej strany nie je na prvom mieste.
Patrik Murárik
25.02.16,11:41
aktuality sú bulvár to poprvé
To je možno smutné že nitko nehladí aj na zdravotníctvo avšak skús poprezerať strany či nemajú zdravotníctvo na 2 či 3 mieste, vždy lepšie ako sa naň priamo vykašlať. A hlavne sledovať reálne ciele nie len hlúpe rečičky
BXLmiami
25.02.16,11:51
:-)) No v zdravotníctve máme 20 rokov širokú koalíciu aj s pacientmi.A kto ju uprace viac zvolený nebude a všetky strany to vedia :-)).
korela
25.02.16,12:17
minule sme s chlapom..že ked tento podel...tata finalistky superstár.... poslanec za mč je dlho....a zrazu na šulci na predvolebné oné...pre barákom....121 miesto na kdh kandidátke...
aj takto sa dajú hlasy "zbierať"
http://www.topky.sk/cl/10/1528473/Najvacsia-kontaminacia-Slovenska--o-ktorej-sa-mlci--Do-pitnej-vody-unika-440-jedovatych-latok
Prvý leták zo schránky, čo som si prečítala. O skládke sa nemlčí, píše sa o tom, je to verejné. Do pitnej vody sa ešte nedostala. Zavádzajúci titulok.
Neviem načo z BVS spravili a.s., vždy vodárne patrili pod mesto. Zabehnutý starý podnik so stálymi zamestnancami. Prácu si riaditeľ do 89 odviedol za 5 tis. Kčs + prémie ako za socializmu a bolo dobre, popritom sa budovali nové vodné zdroje. Dnes sa prakticky vodáreň iba prevádzkuje, žiadne nové drahé investície nie sú v pláne.

Aby sa rozšírila administratíva, tak sa vytvoril umelo z údržby Infraservis, čiže ďalšie riaditeľské miesto so všetkým, čo k tomu patrí, neviem či sa od vody odtrhla aj čistiareň odpad. vôd aj s kanalizáciou.
Ceny vody sa zvyšujú, aj sa budú, nie pre nedostatok vody, ani iných energií, pri kapacite studní na Žitnom ostrove to nehrozí, a mesto a Západoslovenské vodárne z týchto zdrojov mali pred 89 najlacnejšiu výrobu vody v ČSSR, pretože sa neupravuje, cez čerp. stanice ide priamo do potrubí, iba sa pridáva automaticky chlór. Chlorátory inštalovali záp. Nemci v 70.r.
Načo je dobré platiť dozornú radu? Všetko vymyslené umelé miesta a korytá. Riaditeľ bral pred eurom 200-tis. Sk mesačne plus odmeny. K tomu dozorná rada. Čo sa tam robilo za vykresaného kunsthistorika, o tom nie je ochotný hovoriť ešte dnes nikto z personálu. Ani posledný kopáč.
Kunsthistorik KDH, Šindler KDH.

Je jasné, že skládka z Dimitrovky mala byť dávno zlikvidovaná. Kedysi tiekol otvorený povrchový kanál (možno od samého vzniku Dimitrovky) a vtekal do Malého Dunaja za Ružinovským cintorínom a Vrakunským lesíkom. Ten smrad sa šíril kilometre, bez čistiarne.
Rovnako smrdelo územie ešte v 70. r., možno aj neskôr na uvedenej skládke, ktorá kontaminuje spodné vody (pri Hradskej okolo letiska, bola vysádzaná kukurica, aby "vyťahovala" z pôdy (povrchu) odpad. Na spodné vody sa nemyslelo. Dnes sa na tých miestach povolila výstavba RD. Časť sa i tak odparuje do vzduchu. Výstavba nemala byť povolená podnes. Tie podzemné steny budú ako obchádzať novú výstavbu? Zbytočne to komplikujú, kým to nie je vyriešené.

V Topkách sa Šindler oháňa rakovinou, ale ľudia v oblasti Vrakune a Pod. Biskupíc pijú vodu zo Žit. ostrova ako aj celá južná a východná oblasť BA. Ak má niekto na pozemkoch studňu, nech si dáva robiť rozbor vody. Nato, že robil predsedu dozornej rady, dosť primitívne udiera na city obyvateľov. Ministerstvo o tom vie, nech koná. Šindler ide spasiť do parlamentu jednu starú, ale nebezpečnú skládku. Spomína v článku ochranu tzv. milánskymi stenami, táto technológia sa zatiaľ použila iba pri výstavbe nového SND a predtým na jednom vodnom zdroji. Neviem porovnať, čo by bolo lacnejšie, či vybudovanie bet. nepriepustnej vane a ten humus preložiť alebo použiť milánske steny do hĺbky 20 m s tým, že dno ostane stále otvorené, ak tam nie je nepriepustná vrstva. Stojí za postreh, že kontaminácia začala rýchlejšie postupovať v posledných rokoch iba smerom na juh.


Jeden krásny príspevok z diskusie o starostlivom Šindlerovi z Topiek:
"Pan Sindler, pri Dunajskej Strede ma od vladnych uradnikov schvalenu vystavbu chemickej velkofabriky na vyrobu autobaterii Banner Batterien. To az potom budu kokteily spodnych vod Zitneho ostrova s kyselinami, olovom a ostatnym chemickym svinstvom ktore si budu moct dopriat obyvatelia ich Alobalova. A vsetko len preto, aby to zrejme rakusky pan direktor nemal daleko domov. Urady zivotneho prostredia ako miestne tak statne su len na mimozamestnavateske obohacovanie sa panov stanych zamestnancov a politikov."
duves
25.02.16,12:26
korela
25.02.16,13:26
http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/financie/dochodcovia-pozor-vieme-co-vas-chystaju-politici-po-volbach.html
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
jar88
25.02.16,14:46
http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/financie/dochodcovia-pozor-vieme-co-vas-chystaju-politici-po-volbach.html
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
Presne tak korela. Všetko sú to len špekulácie rôznych strán, ako sa dostať ku korytu a pritom sľúbiť len tak, aby koryto zostalo maximálne plné. Už ani Nemcom z toho systému nevychádza na dôchodky. Nemajú dostatok mladých poistencov. To je dôkaz, že ten systém nieje dlhodobo udržateľný.
jar88
25.02.16,14:51
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
buchač
25.02.16,15:31
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.

Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ? :rolleyes:
korela
25.02.16,15:49
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Teraz vtipkuješ či testuješ?
jar88
25.02.16,16:02
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Teraz vtipkuješ či testuješ?
Prečo si to myslíš?
Snáď nie preto, že som nespomenul základné štátne školstvo a univerzity?
Že som nespomenul, že štát by nemal financovať žiadnu cirkev, žiadne učilištia, SOU a VŠ, žiadne veľké stavby, ako napríklad diaľnice, železnice, letiská, bane a podobne. Nevravím však, že to nemá zákonom upravovať a usmerňovať.
Jednoducho povedané, štát by sa mal starať o to základné, nevyhnutné a na úrovni, na akú má peniaze z daní. Ostatné by mal nechať na ľuďoch.
jar88
25.02.16,16:15
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.

Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ? :rolleyes:
Zatiaľ som ešte nezisťoval a nič nepočítal.
Ale musím priznať, že som už zauvažoval nad kontaktmi, ktoré by mi zabezpečili priznanie maxima.
Jednoducho ma to napadlo a trošku som sa s tou myšlienkou pohral. Veď som tomuto štátu dal aspoň stonásobne viac peňazí, ako bežný občan. Prečo z toho nedostať maximum? Veď aj keby som tu bol do 120 rokov, aj tak by na mne neprerobili.;)
----------------------------------------------
Možno si pošpekuloval, že ak by sa zaviedol rovnaký dôchodok pre všetkých, bol by si na tom ty osobne škodný.:rolleyes: Ale nemusíš sa obávať, štát totiž musí garantovať výplatu priznaných dôchodkov v plnej výške.
Nemôže ti priznaný dôchodok nijako znížiť. Môže ti ho len zvýšiť.
buchač
25.02.16,16:32
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.

Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ? :rolleyes:
Zatiaľ som ešte nezisťoval a nič nepočítal.
Ale musím priznať, že som už zauvažoval nad kontaktmi, ktoré by mi zabezpečili priznanie maxima.
Jednoducho ma to napadlo a trošku som sa s tou myšlienkou pohral. Veď som tomuto štátu dal aspoň stonásobne viac peňazí, ako bežný občan. Prečo z toho nedostať maximum? Veď aj keby som tu bol do 120 rokov, aj tak by na mne neprerobili.;)
----------------------------------------------
Možno si pošpekuloval, že ak by sa zaviedol rovnaký dôchodok pre všetkých, bol by si na tom ty osobne škodný.:rolleyes: Ale nemusíš sa obávať, štát totiž musí garantovať výplatu priznaných dôchodkov v plnej výške.
Nemôže ti priznaný dôchodok nijako znížiť. Môže ti ho len zvýšiť.

No vidíš...a sme doma, stará mať.
------------------------------------------------

Veru tak, ja sa nemám čoho obávať. Jeden čas zašibalo zodpovedným (myslím, že to bol Kažimír) a chceli šáhnuť na lóve. Ale veľmi rýchlo sa zbadali, že je to fantazmagória, lebo ústava nepustí...a keby aj hentú pozmenili, tak Štrasburger to istí...;)
Ja už len vyššie pôjdem.
jar88
25.02.16,16:52
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.

Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ? :rolleyes:
Zatiaľ som ešte nezisťoval a nič nepočítal.
Ale musím priznať, že som už zauvažoval nad kontaktmi, ktoré by mi zabezpečili priznanie maxima.
Jednoducho ma to napadlo a trošku som sa s tou myšlienkou pohral. Veď som tomuto štátu dal aspoň stonásobne viac peňazí, ako bežný občan. Prečo z toho nedostať maximum? Veď aj keby som tu bol do 120 rokov, aj tak by na mne neprerobili.;)
----------------------------------------------
Možno si pošpekuloval, že ak by sa zaviedol rovnaký dôchodok pre všetkých, bol by si na tom ty osobne škodný.:rolleyes: Ale nemusíš sa obávať, štát totiž musí garantovať výplatu priznaných dôchodkov v plnej výške.
Nemôže ti priznaný dôchodok nijako znížiť. Môže ti ho len zvýšiť.

No vidíš...a sme doma, stará mať.
------------------------------------------------

Veru tak, ja sa nemám čoho obávať. Jeden čas zašibalo zodpovedným (myslím, že to bol Kažimír) a chceli šáhnuť na lóve. Ale veľmi rýchlo sa zbadali, že je to fantazmagória, lebo ústava nepustí...a keby aj hentú pozmenili, tak Štrasburger to istí...;)
Ja už len vyššie pôjdem.
Ale veď o tom nieje reč. Štrasburg to istí, ale len ...."odcamcať pocamcať" (napríklad za istých okolností, to Grékom ani Štrasburg neistí a museli by sa so svojim štátom dohodnúť - niečo z penzie odpísať, alebo nemať nič)
duves
25.02.16,17:13
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Ty trepeš. Ty čo si proti rovnostárstvu vypustíš takyto nezmysel?
buchač
25.02.16,17:31
Šot v tv správach...prieskum ohľadom volieb medzi prvovoličmi - študentami v nejakej škole. Jedna čajočka sa vyjadrila.

Otázka :
"Koho budete voliť...a podľa čoho budete voliť."
Odpoveď :
"Ešte veľmi neviem...asi podľa toho, aký je pekný."

Niet čo dodať...a ani nasrať sa nemienim...ale čudovať sa odpovedi teda veru čudujem.
bjuty smis
25.02.16,17:36
http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/financie/dochodcovia-pozor-vieme-co-vas-chystaju-politici-po-volbach.html
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
Presne tak korela. Všetko sú to len špekulácie rôznych strán, ako sa dostať ku korytu a pritom sľúbiť len tak, aby koryto zostalo maximálne plné. Už ani Nemcom z toho systému nevychádza na dôchodky. Nemajú dostatok mladých poistencov. To je dôkaz, že ten systém nieje dlhodobo udržateľný.
Preto maju prebytok 6 miliard ??
jar88
25.02.16,19:35
http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/financie/dochodcovia-pozor-vieme-co-vas-chystaju-politici-po-volbach.html
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
Presne tak korela. Všetko sú to len špekulácie rôznych strán, ako sa dostať ku korytu a pritom sľúbiť len tak, aby koryto zostalo maximálne plné. Už ani Nemcom z toho systému nevychádza na dôchodky. Nemajú dostatok mladých poistencov. To je dôkaz, že ten systém nieje dlhodobo udržateľný.
Preto maju prebytok 6 miliard ??
To o akom prebytku píšeš.
Prebytok na Nemeckom štátnom prvom pilieri?
--------------------------------------------------------------
Vieš, že museli zmeniť vek odchodu do penzie? Rovnako museli znížiť aj vyplácané penzie.
Vieš aký majú dnešný pomer medzi priemernou mzdou a vyplácanou penziou?
---------------------------------
Je toho plný internet - stačí len čítať.
----
----
Celý život si platím sociální pojištění, mám proto nárok na slušný důchod, tvrdí mnozí. Kdepak. Neexistuje nárok na zaplacené daně, i když se jim říká sociální pojištění.
http://byznys.ihned.cz/c1-14663050-pavel-kohout-velky-prubezny-duchodovy-omyl
Nandrolon
26.02.16,05:08
Jar88 - zaujímavé čítanie. Presne to som si o tebe vždy myslel. Všetko chceš iba podľa seba. Dokonca aj zemeguľa by sa mala točiť tak, ako to tebe vyhovuje.
Zopár vecí mi tu ale nesedí.
Ak by bola pravda, čo si tu písal o svojom pracovnom živote, zárobkoch, narábanie s desiatkami miliónov, tak tvoj dôchodok by bol tak či tak maximálny, teda nemusel by si nič vybavovať. Skôr si myslím, že si ako ostatní podnikatelia /česť výnimkám, poznám aj takých/ odvádzal minimum a teda dôchodok bude podpriemer.
Druhá vec je, že rovnosť by nebola nikdy realizovateľná, lebo všetko závisí na odvodoch, ktoré sú takisto stropované a teda by nastala situácia, že niekto by odviedol viac, ako by podľa vzorca dostával a niekto by zase odviedol menej, ako by podľa vzorca dostával
Ad druhý pilier. Viem, že je to určitý tunel. O nič menší ale nie je tunel pilier prvý. Napíšem to ešte raz. Ak by som z druhého piliera mal mať aj o 5 eur vyšší dôchodok ako IBA zo samotného prvého, idem aj tak do toho.
Je tam aspoň malá šanca, že z tých mojich peňazí v 2. pilieri niečo dostanem. Táto šanca ale nie je u 1. piliera.
Neprekvapuje ma, že arogantní SEBCI ako ty nadávajú na 2. pilier.
Ale zároveň viem že iba preto, lebo SAMI ho nemajú. Stretávam sa s tým denne.
Ak má človek dobre nastavený II. a III. pilier, je to vždy lepšie ako mať iba 1. a buď sa spoliehať na nejakého mecenáša a obroditeľa alias FICO, čo mi dá, alebo nakradnúť a zabezpečiť sa sám aspoň svoje pokolenie. Nie každý je ale zlodej, takže ja volím I. + II. + III.
Pritom zo svojich peňazí /z hrubej mzdy/ ma to stojí presne 6,64 eur/mesačne, a to sa mi oplatí.
jar88
26.02.16,05:38
Nandrolon,
podnikateľ "FO" so 6 až 10 zamestnancami, nemôže platiť minimálne odvody. Platí ich z vymeriavacieho základu.
A ešte drobnosť pre osvieženie tvojej pamäti, k tomu môjmu nakladaniu s desiatkami miliónov.
Ja som tu napísal, že počas podnikania som štátu zaplatil na daniach a odvodoch cca 20 000 000 korún. Nepočítam do toho žiadnu dph a ani spotrebné dane.
--------------------------------------
Čo je pre teba zaujímavé čítanie?
Snáď nie toto:
Celý život si platím sociální pojištění, mám proto nárok na slušný důchod, tvrdí mnozí. Kdepak. Neexistuje nárok na zaplacené daně, i když se jim říká sociální pojištění.
http://byznys.ihned.cz/c1-14663050-p...duchodovy-omyl
--------------------------------------------
Pre mňa je zaujímavé toto tvoje tvrdenie:
Pritom zo svojich peňazí /z hrubej mzdy/ ma to stojí presne 6,64 eur/mesačne, a to sa mi oplatí.
-------------------------
To z akej hrubej mzdy platíš 6,64 € mesačne?
Hrubá mzda 1660 € dve deti, starobné poistenie (4% + 14%) 66,40 € zamestnanec a 232,40 € zamestnávateľ.
Nandrolon
26.02.16,05:52
Tým pojmom "minimálne odvody" myslím stav, kedy platím najmenšie možné odvody v danej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzam...
duves
26.02.16,07:41
korela
26.02.16,09:40
Zaujalo, ale dám to sem.
http://www.topky.sk/cl/100535/1529933/Fico-bude-zo-vsetkych-sil-branit-nase-narodne-dedicstvo--V-spore-s-EK-neustupime-
Práve som dopočúvala Berényiho. Zrejme nie som jediná, komu napadne, prečo sa tie maďarské strany nespoja. Aj v tomto môže byť odpoveď. Aj vzhľadom nato, kto obsadzuje niekoľko rokov Žitný ostrov.
Tweety
26.02.16,10:09
jar88
26.02.16,10:27
Tým pojmom "minimálne odvody" myslím stav, kedy platím najmenšie možné odvody v danej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzam...
A toto je zas čo za manéver.:)
V každej danej situácii platíš vždy rovnaké odvody.:D
Máme na to konkrétne zákony.:---
--------------------------------------------
Ale aj to sa dá legálne korigovať.:)
Ja napríklad už rok podnikám a pritom nemám firmu v EU a ani na SK.
Mám tam stabilné zákony a predpisy. Nemusím už špekulovať čo si tu ktorá politická strana kedy vymyslí a tak ďalej. Zarobím si koľko chcem, zárobok (zisk) mám poctivo zdanený a takto mi to bude fungovať dovtedy, dokedy tu nebude tiež daňový raj.:)
Vlastne mi ten SMER do určitej miery aj vyhovuje. Naše predpisy tu vytvárajú slabšie konkurenčné prostredie a tak nieje problém sa tu cenovo presadiť.:---
Žabinka
26.02.16,12:25
misoft
26.02.16,12:32
Inými slovami povedané: Tu sa tváril ako veľký hrdina, ktorý nesúhlasil, ale v Bruseli si len dudral popod nos.
duves
26.02.16,14:35
Inými slovami povedané: Tu sa tváril ako veľký hrdina, ktorý nesúhlasil, ale v Bruseli si len dudral popod nos.
Možno sa modlil zdravas
buchač
26.02.16,14:50
Možno sa modlil zdravas
...a vie vôbec ??? :rolleyes:
lujza.j
26.02.16,14:53
....ten čo urobí všetky kliky:---:D
Nandrolon
26.02.16,14:56
Lujza to pozor. On ich urobil iba nejakych tisic, ak sa nemylim. Vsetky kliky urobia iba 2 ludia v tejto galaxii.
1. Jar88
2. Chuck Norris (pokial mu to Jar88 dovoli urobit!!!)
:-))
buchač
26.02.16,14:56
....ten čo urobí všetky kliky:---:D
Tiež fakt...
Ten by vedel dokonca na "onom" (čítaj na starom ujovi ) robiť zhyby...;)
Nandrolon
26.02.16,15:22
Zhyby, ci kliky, ci kluky a to sme este neprisli na to, ci tricepsove alebo kieho fica :-)))))
lujza.j
26.02.16,15:50
....ten čo urobí všetky kliky:---:D
Tiež fakt...
Ten by vedel dokonca na "onom" (čítaj na starom ujovi ) robiť zhyby...;)
ako vieš,že nevie:D
buchač
26.02.16,16:04
....ten čo urobí všetky kliky:---:D
Tiež fakt...
Ten by vedel dokonca na "onom" (čítaj na starom ujovi ) robiť zhyby...;)
ako vieš,že nevie:D
Tiež fakt...
Ale on je tak dokonalý, že by sa tým určite pochválil...;)
jar88
26.02.16,18:43
Lujza to pozor. On ich urobil iba nejakych tisic, ak sa nemylim. Vsetky kliky urobia iba 2 ludia v tejto galaxii.
1. Jar88
2. Chuck Norris (pokial mu to Jar88 dovoli urobit!!!)
:-))
A jeden chudák, tu z Porady, im to závidí, veéľmi závidí.:---
Už si mal byť dávno v pieskovisku.
Asi ťa tajko veľmi ľúbi - "miľújejéé".
kukučka
26.02.16,18:45
Ešte stále je to téma o voľbách? :eek:
misoft
26.02.16,20:08
Ešte furt.... až do 4.3. do večera. Pokračovanie bude 5.3. po voľbách... keď sa bude spomínať, kto koho.....
korela
26.02.16,20:31
Mám pocit, že sme fakt už niekde, kde sme nechceli byť, a to ešte nie je po.
Fu!
jar88
26.02.16,21:13
Mám pocit, že sme fakt už niekde, kde sme nechceli byť, a to ešte nie je po.
Fu!
My sme tam už dááávno. (Tam kde sme nechceli byť.)
Či skôr, stále je tu mnoho, mnoho ľudí, čo nedokážu prijať skutočnosť. Realitu života.
Robia si falošné nádeje, že bez Ficka bude fáájn, ale ak sa zamyslíme nad bodmi opozičníkov, veľká sláva to zatiaľ nebude.
-----------------------------------
Ficko nám prerozdeloval 2+5 cez svojich kamoškov a opozičníci sľubujú prerozdeliť len 5+2 cez svojich kamoškov.
Som zvedavý, ako dlho nám to vydrží.
Naviac, počet podnikateľov, ktorí si pomáhajú cez zahraničné raje utešene pribúda. Tak som zvedavý, ako sa to premietne v štátnej kasičke a na odvodoch.
--------------------------------
No a čo sa týka výpadov Nandrolona a misofta, to nerieš. Nemá to žiadny význam. Je to iba štekanie, štekanie, ku ktorému sa čas od času, pridá aj pán moderátor.
vlado 33
26.02.16,21:19
Mám pocit, že sme fakt už niekde, kde sme nechceli byť, a to ešte nie je po.
Fu!
My sme tam už dááávno. (Tam kde sme nechceli byť.)
Či skôr, stále je tu mnoho, mnoho ľudí, čo nedokážu prijať skutočnosť. Realitu života.
Robia si falošné nádeje, že bez Ficka bude fáájn, ale ak sa zamyslíme nad bodmi opozičníkov, veľká sláva to zatiaľ nebude.
-----------------------------------
Ficko nám prerozdeloval 2+5 cez svojich kamoškov a opozičníci sľubujú prerozdeliť len 5+2 cez svojich kamoškov.
Som zvedavý, ako dlho nám to vydrží.
Naviac, počet podnikateľov, ktorí si pomáhajú cez zahraničné raje utešene pribúda. Tak som zvedavý, ako sa to premietne v štátnej kasičke a na odvodoch.
Jaro dávam ti bod, nie za Ficka.
sito
26.02.16,21:39
Mám pocit, že sme fakt už niekde, kde sme nechceli byť, a to ešte nie je po.
Fu!
My sme tam už dááávno. (Tam kde sme nechceli byť.)
Či skôr, stále je tu mnoho, mnoho ľudí, čo nedokážu prijať skutočnosť. Realitu života.
Robia si falošné nádeje, že bez Ficka bude fáájn, ale ak sa zamyslíme nad bodmi opozičníkov, veľká sláva to zatiaľ nebude.
-----------------------------------
Ficko nám prerozdeloval 2+5 cez svojich kamoškov a opozičníci sľubujú prerozdeliť len 5+2 cez svojich kamoškov.
Som zvedavý, ako dlho nám to vydrží.
Naviac, počet podnikateľov, ktorí si pomáhajú cez zahraničné raje utešene pribúda. Tak som zvedavý, ako sa to premietne v štátnej kasičke a na odvodoch.
--------------------------------
No a čo sa týka výpadov Nandrolona a misofta, to nerieš. Nemá to žiadny význam. Je to iba štekanie, štekanie, ku ktorému sa čas od času, pridá aj pán moderátor.

Nie takto. " Som zvedavý, ako dlho nám to vydrží."

Takto. Som zvedavý, dokedy nám to vydrží?!

Dokedy to im, tím mladým vydrží? Kým získajú kľúče na štrnganie, či k svojmu obydliu? A strava, aj na hašku majú, o kľúče sa nezaujímajú. Nie všetci chcú byť na konci. Preto ten politický boj, hnoj! A vyber si?!
korela
27.02.16,06:45
Mám pocit, že sme fakt už niekde, kde sme nechceli byť, a to ešte nie je po.
Fu!
My sme tam už dááávno. (Tam kde sme nechceli byť.)
Či skôr, stále je tu mnoho, mnoho ľudí, čo nedokážu prijať skutočnosť. Realitu života.
Robia si falošné nádeje, že bez Ficka bude fáájn, ale ak sa zamyslíme nad bodmi opozičníkov, veľká sláva to zatiaľ nebude.
-----------------------------------
Ficko nám prerozdeloval 2+5 cez svojich kamoškov a opozičníci sľubujú prerozdeliť len 5+2 cez svojich kamoškov.
Som zvedavý, ako dlho nám to vydrží.
Naviac, počet podnikateľov, ktorí si pomáhajú cez zahraničné raje utešene pribúda. Tak som zvedavý, ako sa to premietne v štátnej kasičke a na odvodoch.
--------------------------------
No a čo sa týka výpadov Nandrolona a misofta, to nerieš. Nemá to žiadny význam. Je to iba štekanie, štekanie, ku ktorému sa čas od času, pridá aj pán moderátor.
Ja som reagovala na predchádzajúci príspevok, ktorý, žiaľ, zmizol, nie na Misofta. Mala som ho citovať, moja chyba. Zdá sa, že v neskorých večerných hodinách tu nehodno pre istotu reagovať.
Tweety
29.02.16,06:06
http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/39/399717/399717_820x.jpeg?rev=3
ziv123
01.03.16,12:07
Ja sa rozhodujem medzi Sieť Obyčajní ľudia. Vždy som volil pravicu, ale ako sa postavila SaS proti živnostníkom v roku 2011, pamätáte sa na tie opatrenia proti živnostníkom, tak SaS určite nebudem voliť. SDKU už je mrtvola.
Dáša_
01.03.16,12:14
Ja sa rozhodujem medzi Sieť Obyčajní ľudia. Vždy som volil pravicu, ale ako sa postavila SaS proti živnostníkom v roku 2011, pamätáte sa na tie opatrenia proti živnostníkom, tak SaS určite nebudem voliť. SDKU už je mrtvola.

no u nás sme sa tak dohodli - vybrali sme, ktorí ľudia sú pre nás prijateľní. Samozrejme, nebolo to z jednej strany. Tak sme si to podelili, každá z týchto strán dostane hlas. Nebudeme proste voliť rovnako, ale ako keby polovica môjho hlasu je aj manželova a naopak. A ako zisťujem, takto to rieši veľa ľudí v mojom okolí....
jar88
01.03.16,13:42
Ja sa rozhodujem medzi Sieť Obyčajní ľudia. Vždy som volil pravicu, ale ako sa postavila SaS proti živnostníkom v roku 2011, pamätáte sa na tie opatrenia proti živnostníkom, tak SaS určite nebudem voliť. SDKU už je mrtvola.

no u nás sme sa tak dohodli - vybrali sme, ktorí ľudia sú pre nás prijateľní. Samozrejme, nebolo to z jednej strany. Tak sme si to podelili, každá z týchto strán dostane hlas. Nebudeme proste voliť rovnako, ale ako keby polovica môjho hlasu je aj manželova a naopak. A ako zisťujem, takto to rieši veľa ľudí v mojom okolí....

Už aby bolo po voľbách,:)
som zvedavý, čo tí našinci s podobnými návodmi:o spôsobia.
Ak bude účasť nad 55%, začnem jesť lečo s párkom.:D Žiadna kapusta, žiadne bravčové pečené a ani parenú knedľu.:)
--------------------------------------------
Dedina je plná letákov SMERu - tak neviem.:---
sito
01.03.16,13:58
Ja sa rozhodujem medzi Sieť Obyčajní ľudia. Vždy som volil pravicu, ale ako sa postavila SaS proti živnostníkom v roku 2011, pamätáte sa na tie opatrenia proti živnostníkom, tak SaS určite nebudem voliť. SDKU už je mrtvola.

no u nás sme sa tak dohodli - vybrali sme, ktorí ľudia sú pre nás prijateľní. Samozrejme, nebolo to z jednej strany. Tak sme si to podelili, každá z týchto strán dostane hlas. Nebudeme proste voliť rovnako, ale ako keby polovica môjho hlasu je aj manželova a naopak. A ako zisťujem, takto to rieši veľa ľudí v mojom okolí....

Už aby bolo po voľbách,:)
som zvedavý, čo tí našinci s podobnými návodmi:o spôsobia.
Ak bude účasť nad 55%, začnem jesť lečo s párkom.:D Žiadna kapusta, žiadne bravčové pečené a ani parenú knedľu.:)
--------------------------------------------
Dedina je plná letákov SMERu - tak neviem.:---

Lístie padá na jar ...
jar88
01.03.16,14:16
Ja sa rozhodujem medzi Sieť Obyčajní ľudia. Vždy som volil pravicu, ale ako sa postavila SaS proti živnostníkom v roku 2011, pamätáte sa na tie opatrenia proti živnostníkom, tak SaS určite nebudem voliť. SDKU už je mrtvola.

no u nás sme sa tak dohodli - vybrali sme, ktorí ľudia sú pre nás prijateľní. Samozrejme, nebolo to z jednej strany. Tak sme si to podelili, každá z týchto strán dostane hlas. Nebudeme proste voliť rovnako, ale ako keby polovica môjho hlasu je aj manželova a naopak. A ako zisťujem, takto to rieši veľa ľudí v mojom okolí....

Už aby bolo po voľbách,:)
som zvedavý, čo tí našinci s podobnými návodmi:o spôsobia.
Ak bude účasť nad 55%, začnem jesť lečo s párkom.:D Žiadna kapusta, žiadne bravčové pečené a ani parenú knedľu.:)
--------------------------------------------
Dedina je plná letákov SMERu - tak neviem.:---

Lístie padá na jar ...

A do sita môžeš aj sto krát našťať, stále bude prázdne.:)
A je jedno, či na jar, alebo na jeseň. Iné to bude v zime. Vidím, že to v ňom vydrží až do jara.:D
-------------------------------
Neskúsime radšej pieskovisko?:cool:
duves
01.03.16,14:27
sito
01.03.16,14:49
Ja sa rozhodujem medzi Sieť Obyčajní ľudia. Vždy som volil pravicu, ale ako sa postavila SaS proti živnostníkom v roku 2011, pamätáte sa na tie opatrenia proti živnostníkom, tak SaS určite nebudem voliť. SDKU už je mrtvola.

no u nás sme sa tak dohodli - vybrali sme, ktorí ľudia sú pre nás prijateľní. Samozrejme, nebolo to z jednej strany. Tak sme si to podelili, každá z týchto strán dostane hlas. Nebudeme proste voliť rovnako, ale ako keby polovica môjho hlasu je aj manželova a naopak. A ako zisťujem, takto to rieši veľa ľudí v mojom okolí....

Už aby bolo po voľbách,:)
som zvedavý, čo tí našinci s podobnými návodmi:o spôsobia.
Ak bude účasť nad 55%, začnem jesť lečo s párkom.:D Žiadna kapusta, žiadne bravčové pečené a ani parenú knedľu.:)
--------------------------------------------
Dedina je plná letákov SMERu - tak neviem.:---

Lístie padá na jar ...

A do sita môžeš aj sto krát našťať, stále bude prázdne.:)
A je jedno, či na jar, alebo na jeseň. Iné to bude v zime. Vidím, že to v ňom vydrží až do jara.:D
-------------------------------
Neskúsime radšej pieskovisko?:cool:

No pravdu máš. Pri takej činnosti, aj niečo iné zostane prázdne, to by šlo. Ale, ak aj to o meter vyše, zhruba, je prázdne, nič tam nezamrzne, že?
vlado 33
01.03.16,19:59
Vie niekto dokedy majú povolenú reklamu politické strany? To vymývanie mozgov mi už lezie poriadne na nervy.
buchač
01.03.16,20:05
Vie niekto dokedy majú povolenú reklamu politické strany? To vymývanie mozgov mi už lezie poriadne na nervy.

Kampaň sa skončí 3. marca 2016, potom začne dvojdňové moratórium.
buchač
01.03.16,20:59
Frešo zdôraznil, že v prípade účasti vo vláde nedopustí odchod Grécka zo Schengenu, nedovolí, aby sa rozpadol dlho budovaný koncept. "Bez Fica, bez plota, v Schengene," ukončil svoj prejav.

http://domov.sme.sk/c/20106544/sledujeme-online-debata-lidrov-na-jednotke-rtvs.html#ixzz41gtk20Qv

Takže tento osamotený preceda jednosobovej strany si ide klásť pomienky...? Kúúúwa, to je ale optimizmus. :rolleyes:
Veď ten nie je hoden (ako politik) ani len starému ujovi robiť spoločnosť...;) :D
misoft
01.03.16,21:12
Vie niekto dokedy majú povolenú reklamu politické strany? To vymývanie mozgov mi už lezie poriadne na nervy.
Do 3.3. vydrž.... a potom vonku sa nepozeraj na billboardy....
Mária27
01.03.16,22:53
misoft
02.03.16,05:59
korela
02.03.16,07:33
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.
korela
02.03.16,07:36
bjuty smis
02.03.16,07:41
ja viem, koho budem voliť..

ak je ešte niekto nerozodnutý, možno mu pomôže toto :

http://www.etrend.sk/podnikanie/kolko-zaplatia-podnikatelia-za-socialne-balicky.html
bjuty smis
02.03.16,07:45
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.


ty potrebuješ politikov na to, aby nás obhajovali vo svete ?????

a pred kým - čím, voči čomu nás ako majú obhajovať ?

a kto z ních nás teda obháji ? :))
buchač
02.03.16,07:50
ja viem, koho budem voliť..
ak je ešte niekto nerozodnutý, možno mu pomôže toto :
http://www.etrend.sk/podnikanie/kolko-zaplatia-podnikatelia-za-socialne-balicky.html

To mne ako má pomôcť ???
Tužinský je typický daniar...píše tak, že tomu článku ani Kristus nerozumie...;) :D
buchač
02.03.16,07:52
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.
No schválne...keď sa nebojíš, tak MENUJ tých dvoch !
bjuty smis
02.03.16,07:58
ja viem, koho budem voliť..
ak je ešte niekto nerozodnutý, možno mu pomôže toto :
http://www.etrend.sk/podnikanie/kolko-zaplatia-podnikatelia-za-socialne-balicky.html

To mne ako má pomôcť ???
Tužinský je typický daniar...píše tak, že tomu článku ani Kristus nerozumie...;) :D


ty iste ešte váhaš, či dáš hlas precedovi :))
korela
02.03.16,08:02
Ja sa nebojím, iba nemienim, tak ako aj všetci ostatní tu. Dvaja majú z nich gebír na skutočnú prácu v politike.
Pozrite si svoje maturitné oznámenie, kde to podľa foto aj charakteru kam kto dotiahol a na čo hlavne mal.
buchač
02.03.16,08:12
ty iste ešte váhaš, či dáš hlas precedovi :))

Ešte taký kvalitný matroš nie je na trhu, aby som rozum stratil...;)
buchač
02.03.16,08:21
Ja sa nebojím, iba nemienim, tak ako aj všetci ostatní tu. Dvaja majú z nich gebír na skutočnú prácu v politike.
Pozrite si svoje maturitné oznámenie, kde to podľa foto aj charakteru kam kto dotiahol a na čo hlavne mal.
Bojíš - nebojíš...to nič nemení na fakte, že takáto debata potom nemá význam.
-----------------------------------------
Maturitné oznámenie ? Ty zasa sranduješ ?
Ak by sa podľa toho malo riadiť, tak zbohom rodina a zdravý rozum.

Príklad ?
Šprt našej triedy...excelentný jedničkár vo všetkých predmetoch (okrem telocviku)...absolvent vysokej školy s červeným diplomom...
Vieš ako skončil ?
Ako posledný bezďák, slobodný starý mládenec, ktorý sa upil k smrti a skončil v priekope.

Iný spolužiak, taká tichá myška...ukončil dve vysoké školy (tretiu akurát robil v čase našeho stretka), riaditeľ strednej školy, manžel a otec rodiny...atď.


Fakt niekedy tak zarúbeš, že to nie je normál.
Ing. Ľubomír Janoška
02.03.16,08:26
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.

volíme charizmatické osobnosti a potom sa divíme, že tam máme bezohľadných psychopatov :(
Nandrolon
02.03.16,08:33
Buchač, ona ale nemyslí priamo "iba" na vzdelanie. Ale v podstate "kam to dotiahol", to znamená, že ten tvoj jedničkár podľa nej "nepatrí" do tej dvojky, ktorú spomína....