Nela Nelinka
23.02.16,13:52
Ahoj , potrebujem poradiť v r. 2010 bol predaný rodičovský byt , nový majitelia zrušili trvalé bydlisko , bývala som v podnájme , kým som mala prácu ale v roku 2015 sa všetko zvrtlo , nemám prácu , nevlastním nehnuteľnosť , nemám kde bývať , ostala som na ulici , bez všetkého , potrebovala by som vedieť podrobne aké tlačivá potrebujem na miestny úrad aby som si ako bezdomovec mohla dať trvalé bydlisko tam a čo všetko ešte vlastne potrebujem , ďakujem
misoft
23.02.16,12:59
A) Keďže nevlastníš žiadnu nehnuteľnosť, nik nesúhlasil s tým, aby si mala u neho trvalý pobyt - prihlásiť sa na trvalý pobyt na obec/mesto. Potom všetka úradná pošta bude chodiť na adresu TP- na mestský/obecný úrad.
B) Ak by si chcela TP na nejakej adrese, musíš spĺňať isté podmienky - mať vlastnícke právo k nehnuteľnosti/bytu, alebo mať súhlas všetkých vlastníkov nehnuteľnosti/bytu, kde chceš mať trvalý pobyt.
Chobot
23.02.16,13:34
Ak ti bol už v roku 2010 zrušený trvalé bydlisko v rodičovskom byte, tak automaticky máš trvalý pobyt v obci, v ktorej si mala posledný trvalý pobyt pred jeho zrušením. Takže podľa napísaného, ty už od roku 2010 máš TP v tom meste, kde bol rodičovský byt.

Jedine, že by si mala TP na adrese toho podnájmu. Mala si súhlas od vlastníka nehnuteľnosti na TP? Ak áno a aj ten ti zrušil TP, tak máš TP v tom meste (obci) kde si mala ten nájomný byt.

Ak vôbec nevieš, kde si mala posledný TP, tak sa môžeš prihlásiť v ktorejkoľvek obci.
Nela Nelinka
23.02.16,13:47
nie nemala som nikdy prechodný .... čiže nemusím riešiť nič na úrade? mm to som rada ešte musím riešiť zdravotnú poisťovňu
Chobot
23.02.16,15:22
No, budeš musieť si dať spraviť nový OP, lebo ten, čo máš (ak ej tam uvedené ešte TP v byte, ktorý sa predal), tak je neplatný. Musíš si vybaviť nový OP s trvalým pobytom v obci, kde sa prihlásiš.
Nela Nelinka
23.02.16,16:22
Oki a čo z potrebujem na to prihlásenie ? či všetko má ten úrad k dispozícií sám ? napr. to si overiť z katastra že áno nieje to vlastník žiadnej nehnuteľnosti , je odhlásený , či to ja musím niečo priniesť , keď nič nemám ...:/
misoft
23.02.16,17:18
Ak ťa "noví" vlastníci odhlásili z TP - obec si to zistí. Teda ak sa pôjdeš prihlásiť na TP na obec - aj keby ťa neodhlásili "noví" - novým TP sa starý TP ruší. Nemusíš nič nosiť ani z katastra.
clen
24.02.16,10:55
budu ti ukladat postu na obecnom urade...