Zavrieť

Porady

Bez domova

Ahoj , potrebujem poradiť v r. 2010 bol predaný rodičovský byt , nový majitelia zrušili trvalé bydlisko , bývala som v podnájme , kým som mala prácu ale v roku 2015 sa všetko zvrtlo , nemám prácu , nevlastním nehnuteľnosť , nemám kde bývať , ostala som na ulici , bez všetkého , potrebovala by som vedieť podrobne aké tlačivá potrebujem na miestny úrad aby som si ako bezdomovec mohla dať trvalé bydlisko tam a čo všetko ešte vlastne potrebujem , ďakujem
Naposledy upravil Dav : 24.02.16 at 11:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Keďže nevlastníš žiadnu nehnuteľnosť, nik nesúhlasil s tým, aby si mala u neho trvalý pobyt - prihlásiť sa na trvalý pobyt na obec/mesto. Potom všetka úradná pošta bude chodiť na adresu TP- na mestský/obecný úrad.
    B) Ak by si chcela TP na nejakej adrese, musíš spĺňať isté podmienky - mať vlastnícke právo k nehnuteľnosti/bytu, alebo mať súhlas všetkých vlastníkov nehnuteľnosti/bytu, kde chceš mať trvalý pobyt.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak ti bol už v roku 2010 zrušený trvalé bydlisko v rodičovskom byte, tak automaticky máš trvalý pobyt v obci, v ktorej si mala posledný trvalý pobyt pred jeho zrušením. Takže podľa napísaného, ty už od roku 2010 máš TP v tom meste, kde bol rodičovský byt.

    Jedine, že by si mala TP na adrese toho podnájmu. Mala si súhlas od vlastníka nehnuteľnosti na TP? Ak áno a aj ten ti zrušil TP, tak máš TP v tom meste (obci) kde si mala ten nájomný byt.

    Ak vôbec nevieš, kde si mala posledný TP, tak sa môžeš prihlásiť v ktorejkoľvek obci.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nela Nelinka nie nemala som nikdy prechodný .... čiže nemusím riešiť nič na úrade? mm to som rada ešte musím riešiť zdravotnú poisťovňu
    Chobot No, budeš musieť si dať spraviť nový OP, lebo ten, čo máš (ak ej tam uvedené ešte TP v byte, ktorý sa predal), tak je neplatný. Musíš si vybaviť nový OP s trvalým pobytom v obci, kde sa prihlásiš.
    Nela Nelinka Oki a čo z potrebujem na to prihlásenie ? či všetko má ten úrad k dispozícií sám ? napr. to si overiť z katastra že áno nieje to vlastník žiadnej nehnuteľnosti , je odhlásený , či to ja musím niečo priniesť , keď nič nemám ...:/
    misoft Ak ťa "noví" vlastníci odhlásili z TP - obec si to zistí. Teda ak sa pôjdeš prihlásiť na TP na obec - aj keby ťa neodhlásili "noví" - novým TP sa starý TP ruší. Nemusíš nič nosiť ani z katastra.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.