gerry29
27.02.16,21:16
moze exekutor vstupit do prenajateho bytu
draik
27.02.16,22:40
Môže, ak by sa tam mohol nachádzať majetok povinného. Spravidla je to posledný spôsob, ako sa dostať k majetku povinného.
misoft
28.02.16,08:47
Ja by som doplnil: ovšem v prítomnosti MAJITEĽA bytu (nakoľko majiteľ bytu nie je osobou povinnou, teda jej majetok nemá s exekúciou nič spoločné), pretože môže určiť, ktoré veci nie sú majetkom povinného a teda sa vylúčia z exekúcie.
draik
28.02.16,10:22
Vlastník bytu nemôže určiť, ktoré veci sa nemajú spísať s odôvodnením, že nie sú majetkom povinného. Ak exekútor spíše vec, ktorá nepatrí povinnému, môže jej vlastník podať vylučovaciu žalobu, pričom dôkazné bremeno je na ňom.
dmc
28.02.16,10:38
Exekutorska mafia. Exekutor moze zabavit majetok o ktorom nema nijakym sposobom preukazane za je povinneho. A chudak majitel veci ma davat urcovaciu zalobu. Uplne chore........
misoft
28.02.16,10:49
...a ešte si za to musí zaplatiť....ňMimochodom - exekútor dá plombu na majetok niekoho iného: neobmedzí bezdôvodne jeho vlastnícke práva? Exekútor zisťuje "stav" v byte, ktorý nepatrí povinnému - nie je to tak trochu domová prehliadka? Neporušuje náhodou exekútor tým aj Ústavu?
draik
28.02.16,11:05
Páni, ak by bolo na majiteľovi/nájomcovi, aby určili, koho je vec, tak by logicky k žiadnemu spísaniu hnuteľnej veci nedošlo. Okrem toho, je to úplne posledný a nie často využívaný spôsob exekúcie (cenné veci bývajú často poskrývané a ostatné majú tak nízku hodnotu, že sa to neoplatí).