Zavrieť

Porady

exekucia

moze exekutor vstupit do prenajateho bytu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Môže, ak by sa tam mohol nachádzať majetok povinného. Spravidla je to posledný spôsob, ako sa dostať k majetku povinného.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ja by som doplnil: ovšem v prítomnosti MAJITEĽA bytu (nakoľko majiteľ bytu nie je osobou povinnou, teda jej majetok nemá s exekúciou nič spoločné), pretože môže určiť, ktoré veci nie sú majetkom povinného a teda sa vylúčia z exekúcie.
    draik Vlastník bytu nemôže určiť, ktoré veci sa nemajú spísať s odôvodnením, že nie sú majetkom povinného. Ak exekútor spíše vec, ktorá nepatrí povinnému, môže jej vlastník podať vylučovaciu žalobu, pričom dôkazné bremeno je na ňom.
    dmc Exekutorska mafia. Exekutor moze zabavit majetok o ktorom nema nijakym sposobom preukazane za je povinneho. A chudak majitel veci ma davat urcovaciu zalobu. Uplne chore........
    misoft ...a ešte si za to musí zaplatiť....ňMimochodom - exekútor dá plombu na majetok niekoho iného: neobmedzí bezdôvodne jeho vlastnícke práva? Exekútor zisťuje "stav" v byte, ktorý nepatrí povinnému - nie je to tak trochu domová prehliadka? Neporušuje náhodou exekútor tým aj Ústavu?
    draik Páni, ak by bolo na majiteľovi/nájomcovi, aby určili, koho je vec, tak by logicky k žiadnemu spísaniu hnuteľnej veci nedošlo. Okrem toho, je to úplne posledný a nie často využívaný spôsob exekúcie (cenné veci bývajú často poskrývané a ostatné majú tak nízku hodnotu, že sa to neoplatí).
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.