pmajap
25.06.16,21:20
pavol54
25.06.16,19:24
a aká je hrdá na svojich strelcov
http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/Skotski-strelci.html
Žiadna žena, okrem Škótky nemôže byť znásilnená, pretože so spustenými nohavicami sa podstatne horšie uteká ako s vykasanou sukňou
bjuty smis
26.06.16,11:16
Angličtina už asi nebude rokovacím jazykom v EU to už by sa mohlo zaviesť rovno esperanto, latinčina alebo jazyk kmeňa Burundi
írsko....
pavol54
26.06.16,11:58
Angličtina už asi nebude rokovacím jazykom v EU to už by sa mohlo zaviesť rovno esperanto, latinčina alebo jazyk kmeňa Burundi
írsko....
čo akože írsko...? pokiaľ viem ja tam jazyk írčina(a aj angličtina) A má asi o milión menej ako Slovensko
buchač
27.06.16,11:27
alaya1
27.06.16,16:12
misoft
27.06.16,18:00
Nuž i ja s takýmto nariadením súhlasím. Keď si na pláži, tak si maj trebárs 5mm2 plavôčky, ale v meste sa chovaj ako človek.
bjuty smis
28.06.16,15:30
Angličtina už asi nebude rokovacím jazykom v EU to už by sa mohlo zaviesť rovno esperanto, latinčina alebo jazyk kmeňa Burundi
írsko....
čo akože írsko...? pokiaľ viem ja tam jazyk írčina(a aj angličtina) A má asi o milión menej ako Slovensko

však si si sám odpovedal..- angličtina.....

a čo s tým má počet obyvatelov ??
jar88
29.06.16,04:08
Angličtina už asi nebude rokovacím jazykom v EU to už by sa mohlo zaviesť rovno esperanto, latinčina alebo jazyk kmeňa Burundi
írsko....
čo akože írsko...? pokiaľ viem ja tam jazyk írčina(a aj angličtina) A má asi o milión menej ako Slovensko

však si si sám odpovedal..- angličtina.....

a čo s tým má počet obyvatelov ??
Ale aj tak sa začínajú diať veci.
Farage si nebral servítku pred ústa ani voči europoslancom. "Viem, že nikto z vás v živote nerobil poriadnu prácu, nepracoval v obchode, ani nikdy žiadnu prácu nevytvoril," kritizoval ich.
http://hnonline.sk/svet/687579-koniec-anglictiny-v-unii-juncker-v-dnesnom-prejave-v-bruseli-pouzil-iba-ine-jazyky
---------------------------------------
Koniec angličtiny v únii? Juncker v dnešnom prejave v Bruseli použil iba iné jazyky.
Oni sú s palom54 dosť podobní. Asi nevedia, že angličtina je najpoužívanejším jazykom pri medzinárodných stretnutiach. A to na všetkých úrovniach.
buchač
29.06.16,04:58
Ale aj tak sa začínajú diať veci.
Farage si nebral servítku pred ústa ani voči europoslancom. "Viem, že nikto z vás v živote nerobil poriadnu prácu, nepracoval v obchode, ani nikdy žiadnu prácu nevytvoril," kritizoval ich.
http://hnonline.sk/svet/687579-koniec-anglictiny-v-unii-juncker-v-dnesnom-prejave-v-bruseli-pouzil-iba-ine-jazyky
---------------------------------------
Koniec angličtiny v únii? Juncker v dnešnom prejave v Bruseli použil iba iné jazyky.
Oni sú s palom54 dosť podobní. Asi nevedia, že angličtina je najpoužívanejším jazykom pri medzinárodných stretnutiach. A to na všetkých úrovniach.
Začínajú ? Ešte si len počkajme, čo sa len začne diať...jeden normálny si ani len netrúfne predpovedať.
Tých všeliakých (slovenských) analytikov mainstreamu nemá význam ani spomínať...prispôsobia si svoju paranoju vývoju, no realita im nejak uniká.
----------------------------------------
Juncker v tej svojej nadutosti a povýšenenosti nepoužil angličtinu len a len z dôvodu čistej provokácie voči Engliš.
Nandrolon
29.06.16,05:35
Angličtina bude hlavným jazykom únie aj v prípade, že by to nebol štátny jazyk ani jednej krajiny únie.
Ako by sa asi tí experti ináč dohovorili :-))))))))
pavol54
29.06.16,06:29
Angličtina bude hlavným jazykom únie aj v prípade, že by to nebol štátny jazyk ani jednej krajiny únie.
Ako by sa asi tí experti ináč dohovorili :-))))))))
Ja netvrdím že angličtina nie je hlavným jazykom, najmä v oblasti technických vied, tak ako je latinčina neodmysliteľným jazykom v medicíne, taliančina napr. v opere, ale zrejme sa ukazuje že nebude hlavným rokovacím jazykom to nie preto že som to povedal ja, ale povedia to Francúzi a Nemci, keď už tak naschvál ako to spravil Junker .
bjuty smis
29.06.16,08:22
Angličtina bude hlavným jazykom únie aj v prípade, že by to nebol štátny jazyk ani jednej krajiny únie.
Ako by sa asi tí experti ináč dohovorili :-))))))))
Ja netvrdím že angličtina nie je hlavným jazykom, najmä v oblasti technických vied, tak ako je latinčina neodmysliteľným jazykom v medicíne, taliančina napr. v opere, ale zrejme sa ukazuje že nebude hlavným rokovacím jazykom to nie preto že som to povedal ja, ale povedia to Francúzi a Nemci, keď už tak naschvál ako to spravil Junker .

čo si ty, oslávenče, predstavuješ pod pojmom hlavný rokovací jazyk ??
Nandrolon
29.06.16,08:57
Podľa mňa sa ešte EÚ bude pchať do riti británii...
pavol54
29.06.16,09:06
Angličtina bude hlavným jazykom únie aj v prípade, že by to nebol štátny jazyk ani jednej krajiny únie.
Ako by sa asi tí experti ináč dohovorili :-))))))))
Ja netvrdím že angličtina nie je hlavným jazykom, najmä v oblasti technických vied, tak ako je latinčina neodmysliteľným jazykom v medicíne, taliančina napr. v opere, ale zrejme sa ukazuje že nebude hlavným rokovacím jazykom to nie preto že som to povedal ja, ale povedia to Francúzi a Nemci, keď už tak naschvál ako to spravil Junker .

čo si ty, oslávenče, predstavuješ pod pojmom hlavný rokovací jazyk ??
ty tomu nerozumieš.
babka - ježibabka
29.06.16,09:17
Mňa dnes potešili dve veci. Pozvánka na liečenie na 25.10. a preplatok za plyn 247 €.
pmajap
29.06.16,09:26
babka aké jednoduché a ako vyteší:) a naši eurokomisári sa už ani usmiať nedokážu, ešte nám z toho brexistu exitujú
Tweety
29.06.16,09:56
Krôčik od ďalšej tragédie, zas opilec za volantom, smutné, šokujúce, že je to vodič z povolania.
http://www.topky.sk/cl/10/1557863/Hroziva-sprava-z-Chorvatska--Slovensky-autobus-s-dovolenkarmi-minuty-od-tragedie--vodic-bol-na-mol
pavol54
29.06.16,10:28
Krôčik od ďalšej tragédie, zas opilec za volantom, smutné, šokujúce, že je to vodič z povolania.
http://www.topky.sk/cl/10/1557863/Hroziva-sprava-z-Chorvatska--Slovensky-autobus-s-dovolenkarmi-minuty-od-tragedie--vodic-bol-na-mol
že by bol dereš účinnejší ako basa? Decku keď povieš nechytaj "páli" tak sa musí presvedčiť, alebo malá preventívna ho presvedčí malý človek - malá facka, veľký človek - veľká nakladačka, potom si zapamätá čo môže a čo nemôže. Na vojne som mal dobrú metódu "vykopať okop pre stojaceho strelca na čas" A MAL SOM SAMÝCH ABSTINENTOV. Trest musí prejsť do hlavy cez silný vnem, inak to nepomáha.
babka - ježibabka
29.06.16,16:55
Dnes som sa tu už pochválila a zas sa idem posťažovať. Na bráne mám nejaký takýto mini alarm http://www.dhresource.com/albu_255936799_00-1.0x0/home-door-window-entry-burglar-magnetic-sensor.jpg Včera som tu mala jednu osobu. Keďže som vedela, že príde, alarm som vypla. Po jej odchode som zistila, že ten malý dielik je položený na smetnej nádobe vedľa, ale nechala som ho tak. Teraz som ho išla prilepiť naspäť na bránu a po zapnutí piští a piští stále. Čo mi asi s ním porobila? Na akom princípe to funguje? Ešte dobre, že mám psíka, ten je spoľahlivejší ako všetky alarmy :D
taiko
29.06.16,17:09
Mňa dnes potešili dve veci. Pozvánka na liečenie na 25.10. a preplatok za plyn 247 €.
babka, nuz tak to mozes na tom lieceni riadne roztocit :D
taiko
29.06.16,17:34
:D:D:D:D
pacilo
......Zrazi sa auto s ECV Bratislavy s autom s ECV Prahy... Vodici vystupia a bratislavcan vravi:
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
a prazak na to:
"TA CO JA ZNAM..?
lujza.j
29.06.16,17:37
:D:D:D:D
pacilo
......Zrazi sa auto s ECV Bratislavy s autom s ECV Prahy... Vodici vystupia a bratislavcan vravi:
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
a prazak na to:
"TA CO JA ZNAM..?
No do rici:D
lujza.j
29.06.16,17:39
Krôčik od ďalšej tragédie, zas opilec za volantom, smutné, šokujúce, že je to vodič z povolania.
http://www.topky.sk/cl/10/1557863/Hroziva-sprava-z-Chorvatska--Slovensky-autobus-s-dovolenkarmi-minuty-od-tragedie--vodic-bol-na-mol
A to sa pohravam s myslienkou,ze by som si isla s deckom do tucepi.....zacvickat si so zoricou z ke....:(...len ta cesta autobusem...brr
babka - ježibabka
29.06.16,18:37
Dzecká bude ze mna volačo :D Našla som taký krpatý magnetík, čo dotyčnej babe vypadol z alarmu a už je opravený, keď zavriem bránu, tak už nepiští. Aj som rada, aj som na ňu najedovaná.
babka - ježibabka
29.06.16,18:38
Mňa dnes potešili dve veci. Pozvánka na liečenie na 25.10. a preplatok za plyn 247 €.
babka, nuz tak to mozes na tom lieceni riadne roztocit :D
Však sa musím točiť, lebo to už bude zima. Ale aj tak som rada, že už to mám isté.
pavol54
29.06.16,18:56
Dnes som sa tu už pochválila a zas sa idem posťažovať. Na bráne mám nejaký takýto mini alarm http://www.dhresource.com/albu_255936799_00-1.0x0/home-door-window-entry-burglar-magnetic-sensor.jpg Včera som tu mala jednu osobu. Keďže som vedela, že príde, alarm som vypla. Po jej odchode som zistila, že ten malý dielik je položený na smetnej nádobe vedľa, ale nechala som ho tak. Teraz som ho išla prilepiť naspäť na bránu a po zapnutí piští a piští stále. Čo mi asi s ním porobila? Na akom princípe to funguje? Ešte dobre, že mám psíka, ten je spoľahlivejší ako všetky alarmy :D
približovací indukčný snímač
buchač
29.06.16,19:53
:D:D:D:D
pacilo
......Zrazi sa auto s ECV Bratislavy s autom s ECV Prahy... Vodici vystupia a bratislavcan vravi:
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
a prazak na to:
"TA CO JA ZNAM..?
No do rici:D
Chlapec to okopíroval po prečítaní tohoto
http://nastrencin.sme.sk/diskusie/2895401/1/pri-trencine-zablokoval-sanitku-dalsi-vodic.html

Holt GtG...
jar88
30.06.16,04:33
:D:D:D:D
pacilo
......Zrazi sa auto s ECV Bratislavy s autom s ECV Prahy... Vodici vystupia a bratislavcan vravi:
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
a prazak na to:
"TA CO JA ZNAM..?
No do rici:D
Chlapec to okopíroval po prečítaní tohoto
http://nastrencin.sme.sk/diskusie/2895401/1/pri-trencine-zablokoval-sanitku-dalsi-vodic.html

Holt GtG...
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
buchač
30.06.16,04:58
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"

...a poviem Ti ?
Dlabať na to...dám názor a svorka si na mne sgustne bez adekvátnej (ale anonymnej) argumentácie...a ja takúto "diskusiu" nejak nemusím.
alaya1
30.06.16,04:58
jar88
30.06.16,04:59
Podľa mňa sa ešte EÚ bude pchať do riti británii...
To bude záležať na uhle pohľadu.:D
----------------
Napríklad "Airbus" je firma sídliaca v EÚ a "Rolls Royce" sídli v GB. Potrebuje lietadlo motory, alebo výrobca leteckých motorov lietadlá?:)
----------------
Tak že, asi sa nikto nikomu pchať nebude. Aspoň v obchode to tak nebude. No a to ostatné? Napríklad poslúchanie hlúpostí z EÚ, budú mať Briti na háku, ale dotovanú poľnohospodársku produkciu nakúpia v EÚ a bez potreby ju dotovať.:--- Alebo sa obrátia na svetové trhy a budú kupovať ešte lacnejšie.;)
jar88
30.06.16,05:05
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s526x395/13557894_1246427125389679_1987768758295395157_n.jp g?oh=0c6de0b423db687bbc2be77ad16fd83b&oe=57EA2877
A nie len celý rok.
Majú na to celý život. Myslím rodičia, nie deti.
Len hlupák trestá svoje deti za vlastnú neschopnosť.
taiko
30.06.16,06:29
:D:D:D:D
pacilo
......Zrazi sa auto s ECV Bratislavy s autom s ECV Prahy... Vodici vystupia a bratislavcan vravi:
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
a prazak na to:
"TA CO JA ZNAM..?
No do rici:D
Chlapec to okopíroval po prečítaní tohoto
http://nastrencin.sme.sk/diskusie/2895401/1/pri-trencine-zablokoval-sanitku-dalsi-vodic.html

Holt GtG...
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
nuz nic, niektori sa zasmiali, niektore trafene husi zagagali a neuspesne sa snazili sa ulavit svojej nemohucnosti a frustracii a ideme dalej :)
taiko
30.06.16,07:09
Nepacilo vcera v pivarni PorterHouse v Kosiciach.
Dodatok k jedalnemu listku vidi sa mi znacne nestastny a naznacuje minimalne neznalost az arogantnost " sefa ". Napada ma, kolko ludi vie, co sa nachadza v svieckovej, ci v inych jedlach. A ked by sa aj chceli ludia opytat, co sa nachadza napr v "buffalo kridelkach", tak sa dozvie " ja neviem, som tu len 2 dni ".
Krcma dobra, jedlo dobre, pivo len pan " sef " sa myslou nachadza v v 70 rokoch v miestnom pohostinstve v Kecerpeklanoch.
Takze pan " sef ", trosku viac informovanosti, empatie, pokory a trosku menej nenavisti k EU v jedalnom listku
BXLmiami
30.06.16,07:29
No,len to nariadenie je fakt uletené.A tiež nariadenie,že na bylinkové prípravky nesmieš písať účinky.Atd.Potom to končí vystupením z EU to bavenie sa europoslancov za naše peniaze.Tým samozrejme nevravím že som proti EU,naopak,vravím že som len proti hlúpostiam ktoré produkuje.
misoft
30.06.16,07:33
Ono ani nie EU produkuje hlúposti, ale produkujú tie hlúposti €uroposl(r)anci, ktoré za ťažké prachy nevedia čo od rozkoše robiť.... a tak vymýšľajú pi**viny a iné ko****ny.... aby činnosť vykázali......
taiko
30.06.16,07:51
No,len to nariadenie je fakt uletené.A tiež nariadenie,že na bylinkové prípravky nesmieš písať účinky.Atd.Potom to končí vystupením z EU to bavenie sa europoslancov za naše peniaze.Tým samozrejme nevravím že som proti EU,naopak,vravím že som len proti hlúpostiam ktoré produkuje.
v com je uletene ? No ja neviem, mne sa pozdava ked si alergici vedia pozriet, ci jedlo neobsahuje ich alergen. Vselijake sprotstosit unia vymysla, ( to s tymi byinkami je fakt ulet), ale toto sa mne osobne nevidi zle. A okrem toho, sharovat svoju frustraciu z EU na jedalnom listku ? WTF ?
BXLmiami
30.06.16,08:16
Nejaký zdravý stred ,predsa ked máš jedálny lístok teraz pod každú ponuku vypísať alergény,drvivú väčšinu ľudí to otravuje,majiteľov zaťažuje a predražuje tlač lístkov.Hodne to pôsobí ako šikana.Ak má človek alergiu tak sa spýta a skôr by som trvala na tom,aby pracovník-čašník vedel alebo mal k dispozícii zoznam k tomu ktorému jedlu.
Týchto nezmyselných nariadení je príliš veľa.Z EU nie som frustrovaná ale to neznamená že sa mi páči všetko čo tam vymýšľajú.
korela
30.06.16,09:44
Nevidím žiadny dôvod, aby sa neuvádzali alergény aj v reštauráciách, keďže je povinnosť uvádzať kompletné zloženie na všetky potravinové výrobky v obchodoch, lieky ...
Aký je rozdiel medzi jedlom z reštaurácie a z obchodu? Týka sa to aj cukrární, zmrzlinární a pod. V cukrárňach sa neuvádza tiež nič, ale v obchod. sieťach majú balené cukr. výrobky rozpísané všetky suroviny.
Okrem toho neviem, čo má človek pokladať za záťaž. Jedálny lístok je väčšinou stály, možno okrem sezónnych jedál. Byť majiteľom, radšej vypíšem raz alergény, ako by mal na to niekto doplatiť životom alebo problémami. O.i. každý alergik si tieto informácie váži, a majiteľ môže očakávať, že z týchto hostí sa stanú stáli návštevníci. Ľudia si cenia zodpovedný prístup.
V Prahe sa nesie na stôl objednávka so zapichnutou zástavôčkou v jedle, vyzerá to milo a presvedčujúco. Načo hľadať ďalšie podniky, keď tu je istota.
V dnešnej dobe práve toto nariadenie nepokladám za zbytočné.
Tiež mi nie je jedno, aká sójová omáčka je v jedle, alebo či je jedlo poliate maslom alebo margarínom, na akom oleji bolo pripravované jedlo. Či jedlo obsahuje glutaman, je márne. Nie je ako. Stravovanie mimo domu bolo oveľa jednoduchšie pred storočiami ako dnes.
Ten východniarsky týpek sa hraje na rebela na nesprávnom mieste podľa mňa. Však dozreje. Resp. mal by.
korela
30.06.16,09:47
Keby sa ľudia informovali, čo obsahuje zmrzlina v stánku, nikdy by ju deťom ani sebe nekúpili. To radšej čokoľvek mrazené z Tesca, Lidla...
korela
30.06.16,09:58
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
.
Prisťahovalci si vo väčšine prípadov nechávajú trvalé bydliská doma. Dôvod? Aby sa navzájom spoznali. Ako za Biľaka. Nič sa nezmenilo. Dane nech platia miestni.
Ak príde východniar, tak jedine Staré Mesto. Neviem potom, prečo sa sťažujú, že je tam nižšia životná úroveň.
kukučka
30.06.16,10:14
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
Zjednodušíme a zmeníme svoj život, žiadne nariadenie EÚ ani kuchár to za nás neurobí. Prešla som si "alergiou" keď sa mi ani žiť nechcelo, viem o čom hovorím. Ani peľ, ani zeler v omáčke za to nemôže.
buchač
30.06.16,10:32
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
Zjednodušíme a zmeníme svoj život, žiadne nariadenie EÚ ani kuchár to za nás neurobí. Prešla som si "alergiou" keď sa mi ani žiť nechcelo, viem o čom hovorím. Ani peľ, ani zeler v omáčke za to nemôže.

Za seba poviem asi takto...TA HOVNO !
Keď tak čítam tie íčoviny od ekonomického zbehlíka-bludného holanďana a od chocholatej, tak mám dosť...
Jedného odstaviť od prísunu trávy a druhej zasa zabezpečiť pravidelnejší prísun.
jar88
30.06.16,12:38
No,len to nariadenie je fakt uletené.A tiež nariadenie,že na bylinkové prípravky nesmieš písať účinky.Atd.Potom to končí vystupením z EU to bavenie sa europoslancov za naše peniaze.Tým samozrejme nevravím že som proti EU,naopak,vravím že som len proti hlúpostiam ktoré produkuje.
v com je uletene ? No ja neviem, mne sa pozdava ked si alergici vedia pozriet, ci jedlo neobsahuje ich alergen. Vselijake sprotstosit unia vymysla, ( to s tymi byinkami je fakt ulet), ale toto sa mne osobne nevidi zle. A okrem toho, sharovat svoju frustraciu z EU na jedalnom listku ? WTF ?
Vieš čo je na tom najviac uletené?:confused:
Uletené je, že úlohou únie nikdy nebolo diktovať Európanom čo a ako majú robiť.
Dohoda znela celkom jasne a zrozumiteľne. Vytvoriť jednotný trh.
Trh na ktorom bude možné vyrábať výrobky pod jednotnou normou EN. Rovnako sa mala vytvoriť jednotná nomenklatúra na všetky ponúkané služby. To sa však dodnes nestalo a najzanedbanejšie je to v stavebníctve, elektrotechnike a elektronike. Tu majú dodnes všetky štáty EÚ vlastné normy a únia naplnila len to, že my uvádzame STN EN a aj tak sa všade v EÚ projektuje inak. Každý si projektuje chodníky a cesty po svojom, každý si aj elektroinštalácie a kanalizácie projektuje po svojom.
Pritom v EÚ mala byť možnosť, zaviesť popri národnej norme aj jednotnú normu EÚ. To znamená, že časom by si si mohol kúpiť službu (napríklad jedlo v reštaurácii) pod národnou normou (napríklad halušky) ktoré poznajú hlavne domáci, avšak cudzincom to nič nepovie, ale mohol by si si ich kúpiť aj pod EÚ normou.
Rozdiel by bol v tom, že bryndzové halušky by si každý naďalej varil a podával po svojom, ale bez označenia (EÚ) a kto by chcel, mohol by ich variť a podávať podľa jednotnej normy EÚ. Podľa normy, ktorá podnes nejestvuje. Nejestvuje napriek tomu, že sa o ne súdili s Poľskom.:cool:
jar88
30.06.16,12:42
To je tá najväčšia uletenosť EÚ.
"TA CO BUDZEME ROBIC...??"
Nandrolon
30.06.16,12:57
Ak niekto nevie co zerie, z coho sa mu vyhadzu jebaky na ksichte, z coho zacne kaslat, tak nech to nezerie.
Ludia sa naucili zrat veci, ktore su nasej civilizacii po tisicrocia cudzie a potom by chceli az to za nich riesia obchodnici, restauracie. Az riesia za nich ich vlastnu demenciu.
Su jedla, ktore by som nikdy neokusil, ani za 100 000 eur. Niektorr prasce to zozeru iba z rozkose a este si na tom mlaskaju.
Udaje o alergenoch by som na 90% zrusil a nechal iba tych 10% vyznamnych alergenov.
V sucasnosti kto cita zlozenie, tak dochadza k nezmyselnym udajom, kde v jedle x je alergen y, ktory vobec s danym jedlom nesuvisi, ale tovaren vyraba aj ine produkty, takze radsej to tam uvedie, nakolko nejaka molekula sa moze preniest z jednej haly do druhej. Uz som par takych absurdit cital, sice konkretne si nespomeniem, ale ako keby na mineralke bolo napisane, ze MOZE OBSAHOVAT stopy vajec a orechov.
V konecnom dosledku mal ten listok pravdu. VSADE MOZE BYT VSETKO.
pmajap
30.06.16,14:05
:Duž ho majú, je to pepík, ale slušný v paláci sa vyzul
http://www.aktuality.sk/clanok/352144/chytili-vlamaca-z-prezidenskeho-palaca/#
misoft
30.06.16,14:24
Veď "ako doma"......:D:D
korela
30.06.16,16:12
:Duž ho majú, je to pepík, ale slušný v paláci sa vyzul
http://www.aktuality.sk/clanok/352144/chytili-vlamaca-z-prezidenskeho-palaca/#
Pripadá mi to ako vyrovnávanie skóre s Hradčanmi.
Blamage v každom prípade, aj vzhľadom na predsedníctvo.
taiko
30.06.16,17:07
Nejaký zdravý stred ,predsa ked máš jedálny lístok teraz pod každú ponuku vypísať alergény,drvivú väčšinu ľudí to otravuje,majiteľov zaťažuje a predražuje tlač lístkov.Hodne to pôsobí ako šikana.Ak má človek alergiu tak sa spýta a skôr by som trvala na tom,aby pracovník-čašník vedel alebo mal k dispozícii zoznam k tomu ktorému jedlu.
Týchto nezmyselných nariadení je príliš veľa.Z EU nie som frustrovaná ale to neznamená že sa mi páči všetko čo tam vymýšľajú.
za jedlom uvedies ( 1,2,3,4,5,6,7,8,9) a v zavere na dva riadky vysvetlenie. Co Ta tam na tom otravuje ? Ako tych par pismen predrazuje jedlany listok ?
Pozri, ako som pisal, tiez sa mi mnohe nepaci, ale Tvoje argumenty mi pridu take nejake nasilu nadavajme na EU. EU robi ovela ovela horsie prehmaty nez toto. A ver mi, alergici tieto, malickymi pismenami uvedene info, ocenuju.
Mozno by bolo srandovne urobit prieskum u casnikov, ako by sa im pacilo a ci by ich neotravovalo ak by sa ich kazdy pytal. " A v tomto jedle je xyz? A tejto omacke je abcd ? Co mozem z Vasej ponuky jest ak mam alergiu na efgh ?
Nuz podla mna by Ta casnici hnali svinskym krokom. Zdrzovalo by to vsetkych aj pani na zachodoch :)
Uviest par cisel za kazde jedlo mi pride omnoho ucelnejsie a efektivnejsie.
A este raz, dajme tomu ze nesuhlasime z niektorymi nariadeniami z EU. Nuz ale ventilovat to na jedlanom listku je ubohe a neprofesionalne podla mna.
taiko
30.06.16,17:12
Rozmyslam, ci by ludom ta info o alergenoch vadila, ak by ju tam dal sefkuchar sam od seba a nebolo by to nariadenie z EU ;)
taiko
30.06.16,17:23
Ak niekto nevie co zerie, z coho sa mu vyhadzu jebaky na ksichte, z coho zacne kaslat, tak nech to nezerie.
Ludia sa naucili zrat veci, ktore su nasej civilizacii po tisicrocia cudzie a potom by chceli az to za nich riesia obchodnici, restauracie. Az riesia za nich ich vlastnu demenciu.
Su jedla, ktore by som nikdy neokusil, ani za 100 000 eur. Niektorr prasce to zozeru iba z rozkose a este si na tom mlaskaju.
Udaje o alergenoch by som na 90% zrusil a nechal iba tych 10% vyznamnych alergenov.
V sucasnosti kto cita zlozenie, tak dochadza k nezmyselnym udajom, kde v jedle x je alergen y, ktory vobec s danym jedlom nesuvisi, ale tovaren vyraba aj ine produkty, takze radsej to tam uvedie, nakolko nejaka molekula sa moze preniest z jednej haly do druhej. Uz som par takych absurdit cital, sice konkretne si nespomeniem, ale ako keby na mineralke bolo napisane, ze MOZE OBSAHOVAT stopy vajec a orechov.
V konecnom dosledku mal ten listok pravdu. VSADE MOZE BYT VSETKO.
So vsetkym respektom. Ty toho asi o alergiach moc nevies co ? Co myslis ? Psenica, ktoru konzumoval Tvoj praded je taka ista ako psenica, z ktorej jes svoj chlieb kazdodenny ? A myslis ze dedkova dojnica dojila 100l (nadsazka) mlieka denne? Jedla Tvoja praprababka chlieb s guaranovou gumou? Najviac alergii je na uplne bezne veci, ktore konzumuje 99% ludi.
To k tomu , co sa ludia naucili "zrat", ako pises.
Na jedalnych listkoch je 14 ( viac som nikdy nevidel) alergenov, takze Tvoj napad s 90 %-tami uz je zrealizovany.
Nazvat ludia s alergiami dementnymi, nuz to tiez o niecom vypoveda, ale nie o ludoch s alergiami. ;)
taiko
30.06.16,17:26
Keby sa ľudia informovali, čo obsahuje zmrzlina v stánku, nikdy by ju deťom ani sebe nekúpili. To radšej čokoľvek mrazené z Tesca, Lidla...
A keby si ludia pozreli toto, tak ani zmrzlinu z tesca by detom nedali
https://youtu.be/I0vYwqkoktM
lujza.j
30.06.16,17:31
Rozmyslam, ci by ludom ta info o alergenoch vadila, ak by ju tam dal sefkuchar sam od seba a nebolo by to nariadenie z EU ;)
U mojho chlapa rozpisane..kde co...oznacene cislami....na zadnej strane kuk o co sa jedna....ale denne menu....hlasi chlap co kde...ked ze to vymysla a vari on....

Vzdy sa "smejem" na kamke...alergicka na med, orechy..neviem.co.este....ale činu alebo vifonku si da:eek:
buchač
30.06.16,17:45
Nejaký zdravý stred ,predsa ked máš jedálny lístok teraz pod každú ponuku vypísať alergény,drvivú väčšinu ľudí to otravuje,majiteľov zaťažuje a predražuje tlač lístkov.Hodne to pôsobí ako šikana.Ak má človek alergiu tak sa spýta a skôr by som trvala na tom,aby pracovník-čašník vedel alebo mal k dispozícii zoznam k tomu ktorému jedlu.
Týchto nezmyselných nariadení je príliš veľa.Z EU nie som frustrovaná ale to neznamená že sa mi páči všetko čo tam vymýšľajú.

Zaujímavé je, že tí najväčší pindoši na to stravovanie s týmto nejak problém nemajú, ak idú na opačný koniec sveta...tam im šikmooký Li pripraví jedlo, nasype do neho všetko možné a hajde podávať...následne sa gadžo snaží tlačiť do hlavy jedlo paličkami (šak je IN) a len mliaska nad fajnotou...šak iné mu ani nezostáva, lebo by fásol akupunktúru sekáčikom alebo mačetou .
taiko
30.06.16,17:46
Rozmyslam, ci by ludom ta info o alergenoch vadila, ak by ju tam dal sefkuchar sam od seba a nebolo by to nariadenie z EU ;)
U mojho chlapa rozpisane..kde co...oznacene cislami....na zadnej strane kuk o co sa jedna....ale denne menu....hlasi chlap co kde...ked ze to vymysla a vari on....

Vzdy sa "smejem" na kamke...alergicka na med, orechy..neviem.co.este....ale činu alebo vifonku si da:eek:
Co sa chlapa tyka. Ved prave. Super to robi, tak to ma byt. Nechapem, v com maju niektori problem, Asi " lebo EU ".
lujza.j
30.06.16,18:00
Rozmyslam, ci by ludom ta info o alergenoch vadila, ak by ju tam dal sefkuchar sam od seba a nebolo by to nariadenie z EU ;)
U mojho chlapa rozpisane..kde co...oznacene cislami....na zadnej strane kuk o co sa jedna....ale denne menu....hlasi chlap co kde...ked ze to vymysla a vari on....

Vzdy sa "smejem" na kamke...alergicka na med, orechy..neviem.co.este....ale činu alebo vifonku si da:eek:
Co sa chlapa tyka. Ved prave. Super to robi, tak to ma byt. Nechapem, v com maju niektori problem, Asi " lebo EU ".
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....
Nandrolon
30.06.16,18:18
Taiko, vsak ako inac, nikto okrem teba a kara nic nevie. A je jedno, ci sa bavime o alergiach alebo o jadrovej fyzike...
Uz aj zmrzlina fuj :-))))))
Uz ti ostava akurat ta BIO-ganja :-)
lujza.j
30.06.16,18:38
Neviem ci este niekto zmrzku vari....alebo uz vsetci z polotovaru....juj kde su tie vychytene jugo zmrzky....co kedysi v mojej dzedzine boli...
terezamaria
30.06.16,18:40
Neviem ci este niekto zmrzku vari....alebo uz vsetci z polotovaru....juj kde su tie vychytene jugo zmrzky....co kedysi v mojej dzedzine boli...
Lui v Partizánskom je ešte stále cukráreň u Izmeda, kde je 20 druhov :)
Nandrolon
30.06.16,18:47
Este PS pre Taika. Ja som nikde nepisal, ze alergici su dementni. Zodpovedny alergik ma vsetko co moze a nemoze jest vratane celych jedal nastudovane do spiku kosti. Prave nealergika to nemusi zaujimat.
Kedze ludia su dnes velmi diletantski zalozeni, tak potrebuju, aby aj ich vlastne obmedzenia za nich riesil niekto druhy, v tomto pripade NEZMYSELNA smernica z EU.. To je take "slovenske"... Niekto proste aj v dospelosti potrebuje stale vodit za rucicku.
lujza.j
30.06.16,18:52
Neviem ci este niekto zmrzku vari....alebo uz vsetci z polotovaru....juj kde su tie vychytene jugo zmrzky....co kedysi v mojej dzedzine boli...
Lui v Partizánskom je ešte stále cukráreň u Izmeda, kde je 20 druhov :)
U nas kedysi varil....jugo...co pri ruzinovskej nemicnici bol...je aj teraz...myslim.....len neviem ci este vari.....mal.dokonalu zmrzku....dnes je.zmrzka v barsjakej garazi....:(
pavol54
30.06.16,19:37
Pôvod všetkých alergií je v prijímaní neprirodzenej stravy v prvom rade našimi predkami(napr DDT, PCB) a preto som dôrazne proti TTIP v takej forme v akej má byť schválená. Nepoznáme efekt dlhodobého účinkovania neprirodzenej potravy na náš organizmus a ani súčtu týchto neškodných zložiek. Uvediem príklad z praxe Zemiaky sa ošetrujú proti pásavke, proti dvojklíčnym burinám a proti jednoklíčnym burinám Ak ich ošetríme teda použijeme chemickú látku neškodiacu zemiakom per partes(pre nematematikov -po častiach), tak sa nič nedeje Ak však použijeme postrek všetkých troch chemikálii v jednej dávke tak to má devastujúci účinok na organizmus rastliny zemiaku. To isté platí aj pre opakované pôsobenie účinnej látky na ničenie cieľovej kultúry dochádza k zmenám pri ktorých sa ich štruktúra stáva odolnou na účinnú látku. To isté sa deje s organizmom človeka pod vplyvom neprirodzených látok(E, GMO, PRODUKTY CHEM PRIEMYSLU) per partes- nič, ale kombinácia všetkých látok s ktorými človek prichádza do styku sa nedá preskúmať. Koľko narveme do seba naraz neprirodzených látok pri takom posedení pri telke cola lait plus napolitanka prečítajte si koľko neprirodzených zložiek ste v tomto momente dostali do tela,plus cigaretový dym, plus synteticky vyrobený etylalkohol, plus vplyv elektromagnetického smogu okolo nás plus molekuly ftalátov zo zariadenia bytu. napriek tomu že vedci v záujme obchodných ziskov tvrdia že sú neškodné. Moji miláčikovia zareagujú že je to boľševické myslenie, ale pravdu veľkým krikom neutaja.
buchač
30.06.16,20:09
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....

...a nekopol si prvý práve niekto iný ?
Nekopol ten, ktorého je hubes po tom, čo si majiteľ do jedálneho lístka napíše.
Ak by to nebolo v poriadku, tak by s majiteľom príslušné úrady veľmi rýchlo zrobili krátky proces...či ?
Nik nikoho nenúti chodiť do podnikov, kde nie je spokojný.

Tak kto tu kope ako prvý ?...a hlavne do koho kope ?
Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???

Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom...
kukučka
30.06.16,20:51
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....

...a nekopol si prvý práve niekto iný ?
Nekopol ten, ktorého je hubes po tom, čo si majiteľ do jedálneho lístka napíše.
Ak by to nebolo v poriadku, tak by s majiteľom príslušné úrady veľmi rýchlo zrobili krátky proces...či ?
Nik nikoho nenúti chodiť do podnikov, kde nie je spokojný.

Tak kto tu kope ako prvý ?...a hlavne do koho kope ?
Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???

Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom...

TY
buchač
30.06.16,21:38
Tak kto tu kope ako prvý ?...a hlavne do koho kope ?
Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???

Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom...

TY

Pozri (ak si nečítala), o čo sa jedná.
http://www.porada.sk/t282341-p26-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-xii.html#post2870790

Že niekto so mnou nesúhlasí, to je jeho problém.
Tvoju odpoveď si ale cením...aspoň si priama a nie pokrytec ako iní.
Ja som tiež priamy, ale to sa v mojom prípade už roky neakceptuje, ba priam považuje za všetko možné, len nie za pravdu.
kukučka
01.07.16,03:22
Čítala. /zbytočne dávať odkazy, nenájde, mám iné usporiadanie, momentálne 11 strán/
Nejde o to či súhlasíš, alebo nie, ale o spôsob, akým to podávaš. Jedálny lístok nie je pre kuchára, ale pre zákazníka, takže nemáš pravdu so svojím houbeles. A nie je prvý, už som podobné čítala v češtine. Nepamätám ktorý kuchár, tuším Polreich? v telke hovoril, že sa mu to tiež nepáči, že nepozná zdravotný stav hosťa a nič mu do toho nie je, a že hosť ide do reštiky na "luxus" a nie aby mu niekto pripomínal jeho žlčník. Prečo stále musíš niekoho znevažovať? Niečo ti chýba? :---
Mojej dcére sa nepáčilo, že "musíš všetko ofrflať"? Áno, ak to nie je také, ako má byť. V tom súhlasím s taikom aj misomisom. Nemám dôvod frflať U Jakuba a Hviezdoslava v Kežmarku a v Bialke Tatranskej v Litvorovom stave si oblizujem prsty.
P.S.
No a ľudia jedia, žerú zvieratá, ale táto poznámka už nepatrí tebe.
korela
01.07.16,03:51
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....

...a nekopol si prvý práve niekto iný ?
Nekopol ten, ktorého je hubes po tom, čo si majiteľ do jedálneho lístka napíše.
Ak by to nebolo v poriadku, tak by s majiteľom príslušné úrady veľmi rýchlo zrobili krátky proces...či ?
Nik nikoho nenúti chodiť do podnikov, kde nie je spokojný.

Tak kto tu kope ako prvý ?...a hlavne do koho kope ?
Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???

Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom...
Kedy si už konečne vstúpiš do svojho svedomia? Nemáš ani trochu hanby pred sebou samým? Tie tvoje priamosti..., snáď nežiješ stále v domnienke, že ak ostane tvoj príspevok bez reakcie, že je všetko v poriadku a súhlasí sa s tvojou neomylnosťou? U teba dosť často iba mávnuť rukou. Ty neempatická osoba.

Čo sa tu navážaš do súkromia cudzích ľudí, riešiš a hodnotíš ich životné rozhodnutia? Kto si, že si myslíš, že si to môžeš dovoliť? Nečítam od teba nezmyselné ohovárania na taika po prvýkrát. Každý máme svoj osud. Tam je čo riešiť, nie vedľa. A hlavne, keď ťa nikto nežiada o názor alebo pomoc.
Ja takýmto vravím primeraným a publikovataľným označením http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ozembuch&s=exact&c=jab4&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
jar88
01.07.16,04:30
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....

...a nekopol si prvý práve niekto iný ?
Nekopol ten, ktorého je hubes po tom, čo si majiteľ do jedálneho lístka napíše.
Ak by to nebolo v poriadku, tak by s majiteľom príslušné úrady veľmi rýchlo zrobili krátky proces...či ?
Nik nikoho nenúti chodiť do podnikov, kde nie je spokojný.

Tak kto tu kope ako prvý ?...a hlavne do koho kope ?
Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???

Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom...
Kedy si už konečne vstúpiš do svojho svedomia? Nemáš ani trochu hanby pred sebou samým? Tie tvoje priamosti..., snáď nežiješ stále v domnienke, že ak ostane tvoj príspevok bez reakcie, že je všetko v poriadku a súhlasí sa s tvojou neomylnosťou? U teba dosť často iba mávnuť rukou. Ty neempatická osoba.

Čo sa tu navážaš do súkromia cudzích ľudí, riešiš a hodnotíš ich životné rozhodnutia? Kto si, že si myslíš, že si to môžeš dovoliť? Nečítam od teba nezmyselné ohovárania na taika po prvýkrát. Každý máme svoj osud. Tam je čo riešiť, nie vedľa. A hlavne, keď ťa nikto nežiada o názor alebo pomoc.
Ja takýmto vravím primeraným a publikovataľným označením http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ozembuch&s=exact&c=jab4&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Pekný a jasne napísaný príspevok, korela.
No a ten link už mám v záložkách. Vďaka, máš moje užitočné.
alaya1
01.07.16,04:40
jar88
01.07.16,04:43
Rozmyslam, ci by ludom ta info o alergenoch vadila, ak by ju tam dal sefkuchar sam od seba a nebolo by to nariadenie z EU ;)

Za tento nápad, máš u mňa veľké PLUS.:)
----------------------------
Tak pekne pokračuj v tom rozmýšľaní. Si na dobrej ceste, len vydrž a pokračuj.;)
taiko
01.07.16,10:49
Rozmyslam, ci by ludom ta info o alergenoch vadila, ak by ju tam dal sefkuchar sam od seba a nebolo by to nariadenie z EU ;)
U mojho chlapa rozpisane..kde co...oznacene cislami....na zadnej strane kuk o co sa jedna....ale denne menu....hlasi chlap co kde...ked ze to vymysla a vari on....

Vzdy sa "smejem" na kamke...alergicka na med, orechy..neviem.co.este....ale činu alebo vifonku si da:eek:
Co sa chlapa tyka. Ved prave. Super to robi, tak to ma byt. Nechapem, v com maju niektori problem, Asi " lebo EU ".
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....
presne o toto mi islo...
taiko
01.07.16,10:51
Taiko, vsak ako inac, nikto okrem teba a kara nic nevie. A je jedno, ci sa bavime o alergiach alebo o jadrovej fyzike...
Uz aj zmrzlina fuj :-))))))
Uz ti ostava akurat ta BIO-ganja :-)
ja som nespominal " nikto " a " nic ", ale Teba a alergie ;).
Tak isto som nepisal, ze zmrzlina fuj.
Neslobodno takto ucelovo zovseobecnovat, vies to aj lepsie.
taiko
01.07.16,10:58
taiko
01.07.16,11:03
Neviem k comu je dobry hentaky "pokec" k jedalnemu listku....asi,ze je majitel spoko,ze si "kopol".....

...a nekopol si prvý práve niekto iný ?
Nekopol ten, ktorého je hubes po tom, čo si majiteľ do jedálneho lístka napíše.
Ak by to nebolo v poriadku, tak by s majiteľom príslušné úrady veľmi rýchlo zrobili krátky proces...či ?
Nik nikoho nenúti chodiť do podnikov, kde nie je spokojný.

Tak kto tu kope ako prvý ?...a hlavne do koho kope ?
Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???

Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom...
Kedy si už konečne vstúpiš do svojho svedomia? Nemáš ani trochu hanby pred sebou samým? Tie tvoje priamosti..., snáď nežiješ stále v domnienke, že ak ostane tvoj príspevok bez reakcie, že je všetko v poriadku a súhlasí sa s tvojou neomylnosťou? U teba dosť často iba mávnuť rukou. Ty neempatická osoba.

Čo sa tu navážaš do súkromia cudzích ľudí, riešiš a hodnotíš ich životné rozhodnutia? Kto si, že si myslíš, že si to môžeš dovoliť? Nečítam od teba nezmyselné ohovárania na taika po prvýkrát. Každý máme svoj osud. Tam je čo riešiť, nie vedľa. A hlavne, keď ťa nikto nežiada o názor alebo pomoc.
Ja takýmto vravím primeraným a publikovataľným označením http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ozembuch&s=exact&c=jab4&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Nechaj tak korela. To je ako ked https://youtu.be/whs1EUeR09o
Taka "silent treatment" terapia
:D:D:D
lujza.j
01.07.16,11:13
Tai....co ja s tym ako zakaznik....ma nieco dodrziavat...tak smola....obcana tiez nezaujimalo...ze ja mam 70 trestnych spisov a nestiham.....napriklad.....tak som vtedy zmenila "lokal"
Nie je jediny....by to kazdy mal v jedalnom listku no konec....predpokladam...ze ma prevadzku v tip top stave....lebo raz mu tam niekto posle kontrolu a budu kontrolovat aj ci na zavitoch skrutiek nie je zazrata mastnota z kuchyne....alebo chlp
buchač
01.07.16,11:16
Pekný a jasne napísaný príspevok, korela.
No a ten link už mám v záložkách. Vďaka, máš moje užitočné.

Si ma trochu pobavil.

Ale k veci.
Korela nie raz (ale úplne od veci) dáva príspevky typu liečiteľstva v domácich podmienkach, vyhľadanie nejakého liečiteľa alebo rovno doporučí - dá priame linky.
Korela nie raz dala linky na určité stránky ohľadom zdravej výživy a podobne.
Vo všetkých príspevkoch - komentároch vyslovene doporučuje, ba priamo napáda na tento štýl liečenia.

Čo je alebo kto je ona, že si dovolí takéto konanie
Kto sa viac mieša do súkromia ?...Ja lebo ona ?
Čo je horšia verzia ? Moja irónia alebo rada od korely, ako si dojesexovať zdravie ?

------------------------------------------------
...a ešte k mladému moderátorovi.
Chlapec veľmi dobre vie, o čo ide....to po prvé.
Po druhé... je príliš aktívny v tom mazaní príspevkov, ktoré sa JEMU nepáčia.

Kto ho na takéto konanie oprávnil ???
Silne pochybujem, že by to bol Richard...
taiko
01.07.16,11:42
Tai....co ja s tym ako zakaznik....ma nieco dodrziavat...tak smola....obcana tiez nezaujimalo...ze ja mam 70 trestnych spisov a nestiham.....napriklad.....tak som vtedy zmenila "lokal"
Nie je jediny....by to kazdy mal v jedalnom listku no konec....predpokladam...ze ma prevadzku v tip top stave....lebo raz mu tam niekto posle kontrolu a budu kontrolovat aj ci na zavitoch skrutiek nie je zazrata mastnota z kuchyne....alebo chlp
prevadzka bola super, aj jedlo, aj pivo, casnicky sice nezaucene, ale to je v uhorkovej sezone normalne. Len tie arogantne nezmysly ma zaskocili. Fakt netusim, preco to robi
korela
01.07.16,11:51
kukučka
01.07.16,12:42
Pekný a jasne napísaný príspevok, korela.
No a ten link už mám v záložkách. Vďaka, máš moje užitočné.

Si ma trochu pobavil.

Ale k veci.
Korela nie raz (ale úplne od veci) dáva príspevky typu liečiteľstva v domácich podmienkach, vyhľadanie nejakého liečiteľa alebo rovno doporučí - dá priame linky.
Korela nie raz dala linky na určité stránky ohľadom zdravej výživy a podobne.
Vo všetkých príspevkoch - komentároch vyslovene doporučuje, ba priamo napáda na tento štýl liečenia.

Čo je alebo kto je ona, že si dovolí takéto konanie
Kto sa viac mieša do súkromia ?...Ja lebo ona ?
Čo je horšia verzia ? Moja irónia alebo rada od korely, ako si dojesexovať zdravie ?

------------------------------------------------
...a ešte k mladému moderátorovi.
Chlapec veľmi dobre vie, o čo ide....to po prvé.
Po druhé... je príliš aktívny v tom mazaní príspevkov, ktoré sa JEMU nepáčia.

Kto ho na takéto konanie oprávnil ???
Silne pochybujem, že by to bol Richard...

Pekne po poriadku a od konca:
Stránka je Richardova, dáva aj berie, pochybuj koľko chceš, nemáš pravdu.
Reč bola o uvádzaní alergénov na jedálnom lístku, nie o osobách, ich štúdiu či radách, zase si odbočil.
Denne sú tu desiatky otázok a odpovedí, pýtajúci sa sú svojprávni ľudia a je na nich, ktorú radu príjmu. S nimi problém nemáš, len s určitými ľudmi, ktorí si dovolili mať iný názor ako ty. Aj sťažnosti prijíma Richard. ;)

Asi by sme tu neboli každý deň, keby sme sa tu dobre necítili, predpokladám, že súhlasíš.
korela
01.07.16,12:43
Pekný a jasne napísaný príspevok, korela.
No a ten link už mám v záložkách. Vďaka, máš moje užitočné.

Si ma trochu pobavil.

Ale k veci.
Korela nie raz (ale úplne od veci) dáva príspevky typu liečiteľstva v domácich podmienkach, vyhľadanie nejakého liečiteľa alebo rovno doporučí - dá priame linky.
Korela nie raz dala linky na určité stránky ohľadom zdravej výživy a podobne.
Vo všetkých príspevkoch - komentároch vyslovene doporučuje, ba priamo napáda na tento štýl liečenia.

Čo je alebo kto je ona, že si dovolí takéto konanie
Kto sa viac mieša do súkromia ?...Ja lebo ona ?
Čo je horšia verzia ? Moja irónia alebo rada od korely, ako si dojesexovať zdravie ?

------------------------------------------------
...a ešte k mladému moderátorovi.
Chlapec veľmi dobre vie, o čo ide....to po prvé.
Po druhé... je príliš aktívny v tom mazaní príspevkov, ktoré sa JEMU nepáčia.

Kto ho na takéto konanie oprávnil ???
Silne pochybujem, že by to bol Richard...
To si kam zasa stočil?
Keď napíšem nejaký príspevok v zdravotnej téme, tak vo všeobecnosti, alebo ak to má vzťah k otázke. Ak citujem, vždy prikladám zdroj. Zrejme to pokladáš za odporúčanie.
Ty sa ešte stále domnievaš, že som tomu človeku robila reklamu? Nie je na to odkázaný.
Ak sa niekto vydá do rúk liečiteľa, predpokladám, že vie, prečo to robí, najskôr z dôvodu, že klasická liečba nebola úspešná.
Ale ja si nijako nespomínam, že by som tu na Porade v príspevkoch odporúčala nejakého
konkrétneho liečiteľa.
Ak sa niekto za niekým vydá, nie je to vôbec tvoja starosť, ale toho človeka hľadajúceho pomoc. Vo svojom záujme by si mal overiť, či ide za správnym človekom. Pretože sa mu vydáva do rúk celý ako je.
Pozri sa, kto hľadá cestu, nájde si ju. Nie je odkázaný na Poradu.
Takýchto zdrojov je viac, kde sa sústreďujú informácie, je ich plný internet, YT ...
.
Tvoj príspevok je tak zúfalý. :-(
Miešaš hrušky sa jablkami.
Tebe prekáža mazanie príspevkov moderátorom, tak sa mu tu budeš pchať do života.
Pekne zargumentovaný dôvod pre výroky typu:
"Ekonomický emigrant vyštudovaný za naše peniaze kope do našincov...???
Ja takýmto vravím primeraným (nepublikovateľným) výrazom..."

To by prebralo aj mŕtveho.
Ja mám z rodiny získaný vzor, čo sa týka liečby - aj aj. Keďže takýto prístup viedol k pozitívnym výsledkom, tak nevidím dôvod v tom nepokračovať. Ja som si svoje dieťa zachránila. Aj seba, aj lekármi odpísaný otec. Mne je úplne jedno, aký máš ty názor na moje prístupy.
Ži a nechaj žiť.
lujza.j
01.07.16,13:41
Tai...casnici-casnicky....to je samostatna kapitola:eek::(
Nandrolon
01.07.16,13:49
Korela, nechcem sa nikoho zastávať, ale buchač napísal iba pravdu.
Je v tej vete nejaká lož?
Je sloboda slova, tak si zvykajme!
misoft
01.07.16,14:20
Čítam tu, čítam... Pre jeden jedálny lístok sa tu hádate. Čo si tam napísal majiteľ reštaurácie - jeho vec. Alergici vedia, čo môžu a nemôžu.
@Korela: nič proti Tebe, ale kritizovať niekoho, že si svoje napíše a napomínať ho za to - trochu silné kafé. Pokiaľ sa tu nepíšu obscénnosti, vulgárnosti 5 stupňa a vyššie - nekritizuj názory, keď sa ti nepáčia, ak ti nevyhovujú - oponuj.Ak je to riadna hlúposť, prípadne (a jeden to tu často píše, pričom často zabúda, čo napísal pred X príspevkami a potom napíše niečo, čo to pred X príspevkami odporuje - nemusím menovať, ohodnotil ťa). I ty sama tu niekedy napíšeš svoj názor, ak sa nám nepáči, napíšeme to, ale toto:


Kedy si už konečne vstúpiš do svojho svedomia? Nemáš ani trochu hanby pred sebou samým? Tie tvoje priamosti..., snáď nežiješ stále v domnienke, že ak ostane tvoj príspevok bez reakcie, že je všetko v poriadku a súhlasí sa s tvojou neomylnosťou? U teba dosť často iba mávnuť rukou. Ty neempatická osoba.
to nie je odsudzovanie komentovania a príspevkov, to je odsudzovanie OSOBY ako takej.

On má predsa právo svoje si napísať, ale ty môžeš reagovať tiež oponentúrou na príspevok, ale nie kritizovať ho, prečo to píše, ako to píše, komu to píše.

A podľa tvojich príspevkov - tiež by som ťa mohol po svojom "ohodnotiť" (ako ty buchača), ale sú to tvoje názory, tak hodnotím (alebo budem/nebudem hodnotiť) len písané slovo - teba ako osobu nemôožem hodnotiť - nepoznám ťa (a pochybujem, že ty poznáš buchača - ja ho poznám...).
buchač
01.07.16,14:28
Ale ja si nijako nespomínam, že by som tu na Porade v príspevkoch odporúčala nejakého konkrétneho liečiteľa.


Takže ten Subotič je potom asi len kaleráb.....

Vyhľadávať a citovať poniektoré príspevky sa mi nechce a ani to nemá význam.
Tie iné - náborové vety si nechaj od cesty...pripadajú mi jak reči jehovistov.
-------------------------------------


Tebe prekáža mazanie príspevkov moderátorom, tak sa mu tu budeš pchať do života.
...hm a snáď nie do riti ... pre slušnejšie povahy vysvetlenie http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ri%C5%A5&s=exact&c=r0e2&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Nie je ale mazanie ako mazanie. Nie iba moje príspevky dojebabral, ale aj iným...dodžubal to tak, že stratili náväznosť a tým pádom aj význam.
Vymazal, upravil, prehodil, dojebabral bez toho aby čo i len zmienku o tom dal a aj nejaké zdôvodnenie.
Lebo na iných fórach (tých, kde sú normálni moderátori) to takto funguje.
jar88
01.07.16,14:30
Brexit je lepšia téma.;)
Bukurešťský deník spustil internetovou kampaň, která do země zve všechny příznivce jednotné Evropy. „Nechte doma voliče brexitu, hádky i špatné počasí a začněte nový život v Rumunsku," vyzývá kampaň.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/rumunsko-adopce-brexit-romanians-for-remainans-f5o-/zahranicni.aspx?c=A160628_162434_zahranicni_san

(Proč se nestavíte?), který obyvatelům Spojeného království nabízel pracovní příležitosti, ubytování i doporučení na turistické destinace v Rumunsku. Reagoval tak na obavy Britů ohledně přílivu Rumunů a Bulharů, kteří budou brát místním obyvatelům práci
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/rumunsko-adopce-brexit-romanians-for-remainans-f5o-/zahranicni.aspx?c=A160628_162434_zahranicni_san
lujza.j
01.07.16,14:33
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Nandrolon
01.07.16,14:38
Jar88 to by ale odišli do rumunska celé mestá. Presne ako keby z BA odišli všetci priselci, vrátane teba. Pre bratislavčanov v tvojom veku by to bolo plus, aj za cenu zníženia úrovne a schudobnenia regionu.
Kvaka
01.07.16,14:48
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Aj natiahli, aj nabotoxovali, fujto, je to neprirodzené.
taiko
01.07.16,15:04
Tai...casnici-casnicky....to je samostatna kapitola:eek::(
no len mnohokrat to nie je casnickami. Majitelia daju 2,10 na hodinu, dohodu na 80EUR a zvysok do vacku. No kto by sa mal potom snazit. A patricne vzdelanie ma maloktora. Na druhej strane nech to nerobi, ked sa jej nechce. taky zacarovany kruh, ci ki fras. Bavil som sa teraz v KE s viacerymi a veru nemaju to lahke a tym padom ani zakaznici, ako je aj pravda :)
lujza.j
01.07.16,15:14
Tai...casnici-casnicky....to je samostatna kapitola:eek::(
no len mnohokrat to nie je casnickami. Majitelia daju 2,10 na hodinu, dohodu na 80EUR a zvysok do vacku. No kto by sa mal potom snazit. A patricne vzdelanie ma maloktora. Na druhej strane nech to nerobi, ked sa jej nechce. taky zacarovany kruh, ci ki fras. Bavil som sa teraz v KE s viacerymi a veru nemaju to lahke a tym padom ani zakaznici, ako je aj pravda :)
Tak som to aj myslela....u mojeho decka.2,50e....pristup katastrofalny....sms :zajtra musis ist do roboty....a pod. ziadna slusnost...to,ze nik vyuceny v obore je normalne....nik to robit nechce...aj niekto vypadne taha ostatok....u decka kolegyna tehotna....potrebuje ist k lekarovi...nemo.za nu kto robit...ze by si majitel dal zasteru...nehrozi
U chlapa to je uz ine kafe...vsetko ine....aspon niekto kto chodi rad do roboty:)
Nandrolon
01.07.16,15:15
Adekvátne vzdelanie pre ciasnicku je výučný list "kuchár čašník". Na kysuciach je nejedna ciasnicka s VS titulom, pritom pôvodom napr. šička. Detto pri pokladni. Potom aj ochota tak vypadá, keď si myslí, že je v reštike ta najmúdrejšia.
buchač
01.07.16,15:29
Potom aj ochota tak vypadá, keď si myslí, že je v reštike ta najmúdrejšia.
Doplním...
Potom tá ochota aj tak vyzerá, keď kadekto myslí, že môže personál preháňať hore dole a bez nejakej príčiny vymýšľať.
Zlatou čerešničkou na pomyselnej torte zneužívania situácie je to, že zákazník príde tesne pred záverečnou a objedná si....a občas dodá k objednávke ani nie tak slušnú žiadosť, ale skôr príkaz na spôsob..."ale rýchlo, lebo sa ponáhľam"...
Tweety
01.07.16,15:39
Nandrolon
01.07.16,15:46
Všetko je v ľuďoch. Je veľká chyba, že ak sa prijíma predavačka do obchodu, častokrát sa dá prednosť NEpredavacke s titulom, ktorá neni schopná pracovať ani s kravami a nie ešte s ľuďmi. Netreba pozerať iba titul, ale hlavne školu po základnej a jej obor. Ináč to môže dopadnúť tak, že automechanik s titulom so sociálnej práce ide robiť v obchodnej sfére vedúceho prevádzkového úseku. Teda MIMO obor. Ešte dobre že lekárske fakulty sa nedajú chodiť diaľkovo, nakoľko by sme všetci vykapali.
Ak prijímam ciasnicku, tak všetky životopisy mimo obor patria do koša.
Tweety
01.07.16,16:13
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Lui, niektoré voskové figuríny sú lepšejšie, živšie.
Žabinka
01.07.16,16:24
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Aj natiahli, aj nabotoxovali, fujto, je to neprirodzené.
vyzerá dáka vypleštená, nie?
Kvaka
01.07.16,16:26
Vyzerá akoby mala zakonzervovaný umelý úsmev, čistá umelina.
Nandrolon
01.07.16,16:36
Len škoda, že vek sa nedá transplantovať :-)))))
Tweety
01.07.16,16:38
Vyzerá akoby mala zakonzervovaný umelý úsmev, čistá umelina.
Škoda, že nevieme reakciu Fedora. Ten teda musel byť prekvapkaný.
buchač
01.07.16,16:59
Len škoda, že vek sa nedá transplantovať :-)))))
Keby len vek...
Beňová porobila v EU parlamente viac škody ako osohu...tej by mali transplantovať aj vnútrajšok hlavy ...
Nandrolon
01.07.16,17:00
Prečo Fedor? Mal z nej mokré sny či čo? Či "narýchlo zbuchana akcia" ako hovorí jeden sexuolog?
Tweety
01.07.16,17:36
Prečo Fedor? Mal z nej mokré sny či čo? Či "narýchlo zbuchana akcia" ako hovorí jeden sexuolog?
Prečo fedor? Lebo zákonitý lebo sa mohol aj ľaknúť, mohol aj ....
korela
01.07.16,18:00
Dá sa ustrážiť vzhľad aj bez skalpela, ale to by museli na sebe pracovať cca hodinu denne a pravidelne. Aj jógou sa dá pekne predĺžiť krásna celková visage. Min o 10 r. Plus vyžarovanie. Je toho viac.
Samozrejme, že v tej hodine nie je make up a účes.
pmajap
01.07.16,18:07
terezamaria
01.07.16,18:28
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Lui to je úplne iný človek, preoperovaná, napichaná, umelá.....
alaya1
01.07.16,18:31
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Lui to je úplne iný človek, preoperovaná, napichaná, umelá.....

myslim, ze jej to pridalo, nie ubralo rokov....
Nandrolon
01.07.16,18:44
Dá sa ustrážiť vzhľad aj bez skalpela, ale to by museli na sebe pracovať cca hodinu denne a pravidelne. Aj jógou sa dá pekne predĺžiť krásna celková visage. Min o 10 r. Plus vyžarovanie. Je toho viac.
Samozrejme, že v tej hodine nie je make up a účes.
Ti, ktori pouzivaju AJ skalpel a ine medicinske vychytavky travia cvicenim daleko viac ako hodinu denne. Aj vratane Benovej. Ten skalpel je uz iba doplnenie vsetkej tej driny.
Suhlasim s alayou, v tvari vypada tak na velmi udrziavanu 55-58-ku a nie 47-ku...
misoft
01.07.16,18:53
No konečne, že sa udialo niečo pozitívne i pre drobných podnikateľov. Tí, čo používali/používajú VRP, boli limitovaní počtom 1000 vydaných pokladničných dokladov. Od dnešného dňa je limit 3000.
http://www.zive.sk/clanok/116012/virtualna-pokladnica-ma-vyssi-limit-na-vydavanie-blockov
bjuty smis
01.07.16,18:59
Všetko je v ľuďoch. Je veľká chyba, že ak sa prijíma predavačka do obchodu, častokrát sa dá prednosť NEpredavacke s titulom, ktorá neni schopná pracovať ani s kravami a nie ešte s ľuďmi. Netreba pozerať iba titul, ale hlavne školu po základnej a jej obor. Ináč to môže dopadnúť tak, že automechanik s titulom so sociálnej práce ide robiť v obchodnej sfére vedúceho prevádzkového úseku. Teda MIMO obor. Ešte dobre že lekárske fakulty sa nedajú chodiť diaľkovo, nakoľko by sme všetci vykapali.
Ak prijímam ciasnicku, tak všetky životopisy mimo obor patria do koša.
co to trepes ??? To kde zijes???
kopretinka
01.07.16,19:17
...a ešte k mladému moderátorovi.
Chlapec veľmi dobre vie, o čo ide....to po prvé.
Po druhé... je príliš aktívny v tom mazaní príspevkov, ktoré sa JEMU nepáčia.

Kto ho na takéto konanie oprávnil ???
Silne pochybujem, že by to bol Richard...
a podľa teba kto?:D
buchač
01.07.16,19:35
...a ešte k mladému moderátorovi.
Chlapec veľmi dobre vie, o čo ide....to po prvé.
Po druhé... je príliš aktívny v tom mazaní príspevkov, ktoré sa JEMU nepáčia.

Kto ho na takéto konanie oprávnil ???
Silne pochybujem, že by to bol Richard...
a podľa teba kto?:D

1. JEMU - Chlapec = moderátor
2. Nebuď puk, sa nerob, že nechápeš
Nandrolon
01.07.16,19:40
Bjuty, zijem na kysuciach, s cim mas problem? Ak s tou pravopisnou chybou, tak povodne to malo byt "so" socialnou pracou. Potom som vetu trosku zmenil a zabudol som to "so" upravit na "zo".
kopretinka
01.07.16,19:42
Keby sa ľudia informovali, čo obsahuje zmrzlina v stánku, nikdy by ju deťom ani sebe nekúpili. To radšej čokoľvek mrazené z Tesca, Lidla...
A keby si ludia pozreli toto, tak ani zmrzlinu z tesca by detom nedali
https://youtu.be/I0vYwqkoktM
po anglicky nerozumiem,tam sa spomína tesco?
mám tu náhodou obal od tesco zmrzliny,žiadne chrobáky,ani srsť a neviem,čo to tam ešte bolo...dokonca neobsahuje ani palmový olej,a ten je dnes už takmer vo všetkom...
kopretinka
01.07.16,19:49
...a ešte k mladému moderátorovi.
Chlapec veľmi dobre vie, o čo ide....to po prvé.
Po druhé... je príliš aktívny v tom mazaní príspevkov, ktoré sa JEMU nepáčia.

Kto ho na takéto konanie oprávnil ???
Silne pochybujem, že by to bol Richard...
a podľa teba kto?:D

1. JEMU - Chlapec = moderátor
2. Nebuď puk, sa nerob, že nechápeš
1.ja sa nevyjadrujem k tomu červenému,takže kvôli mne to tu nemusíš zvýrazňovať
2.po technickej stránke je to Richard,toho puka si nechaj pre svoju ženu
kopretinka
01.07.16,20:11
Všetko je v ľuďoch. Je veľká chyba, že ak sa prijíma predavačka do obchodu, častokrát sa dá prednosť NEpredavacke s titulom, ktorá neni schopná pracovať ani s kravami a nie ešte s ľuďmi. Netreba pozerať iba titul, ale hlavne školu po základnej a jej obor. Ináč to môže dopadnúť tak, že automechanik s titulom so sociálnej práce ide robiť v obchodnej sfére vedúceho prevádzkového úseku. Teda MIMO obor. Ešte dobre že lekárske fakulty sa nedajú chodiť diaľkovo, nakoľko by sme všetci vykapali.
Ak prijímam ciasnicku, tak všetky životopisy mimo obor patria do koša.
no ty by si mal ísť robiť personalistu.....by som chcela vidieť tie obchody.....väčšina by bola zatvorená.To,čo som vyštudovala,som robila 4 roky,moje zdravie mi bolo prednejšie,podľa teba by som 27rokov len tak sedela doma.Kto by ma živil? Ty??? Môžeš začať,pošlem ti číslo účtu?
bjuty smis
01.07.16,20:14
Bjuty, zijem na kysuciach, s cim mas problem? Ak s tou pravopisnou chybou, tak povodne to malo byt "so" socialnou pracou. Potom som vetu trosku zmenil a zabudol som to "so" upravit na "zo".
Ja spravim urcite viac chyb ako ty, to si sám priznam.

Ale tak ako si to opisal to nebolo ani za bolsevika....hoci, ked pavol dostudoval...:))
buchač
01.07.16,20:37
1.ja sa nevyjadrujem k tomu červenému,takže kvôli mne to tu nemusíš zvýrazňovať
2.po technickej stránke je to Richard,toho puka si nechaj pre svoju ženu

1. ALE ja sa vyjadrujem k červenému
2. Že ako sa niekto vie rýchlo nasrať kvôli maličkosti...a pritom nešlo o urážku. Ale čo už, nevysvetlím a ani nemienim.
Mimochodom, mojej 1/2 to kľudne poviem...a aj ona mne v rámci tej srandy. Ale ako tak pozerám, Porada je zo dňa na deň vážnejšia a vážnejšia...jak kilo soli pomiešaná s múkou.
3. Technickú stránku nejak neriešim...určité veci som s Richardom debatoval. On dal svoj názor, ja svoj. V niečom sme sa zhodli, v niečom nie. Výsledok taký diplomatický...v podstate o ničom.
jar88
02.07.16,07:36
Tai...casnici-casnicky....to je samostatna kapitola:eek::(
no len mnohokrat to nie je casnickami. Majitelia daju 2,10 na hodinu, dohodu na 80EUR a zvysok do vacku. No kto by sa mal potom snazit. A patricne vzdelanie ma maloktora. Na druhej strane nech to nerobi, ked sa jej nechce. taky zacarovany kruh, ci ki fras. Bavil som sa teraz v KE s viacerymi a veru nemaju to lahke a tym padom ani zakaznici, ako je aj pravda :)

Taiko, tak ako napísala lujza.j, čašničky a časníci sú samostatná kapitola. No a ešte by som doplnil, že aj podnikanie v pohostinstve nie je to isté, ako práca na výrobnej linke.:)
-----------------------
Vyjadril si sa, ako nejaký odborársky predák. Pritom tak, ako sa to bežne prevádzkuje tu na Slovensku, tak to beží aj inde vo svete. Napríklad v USA, je ten "bočák" od zákaznika pre obsluhu, priamo zákazníkom napísaný na účte.:)
----------------------------------
Dá sa súhlasiť, že nemajú to ľahké, ale treba dodať, že tí, ktorí na to povolanie nemajú vlohy. Tým pádom aj zákazník na to dopláca.
Obsluha nieje len na jednoduchú obsluhu, obsluha má zároveň vytvárať aj príjemnú a srdečnú atmosféru a to slušný zákazník vie patrične oceniť.
taiko
02.07.16,09:25
Tai...casnici-casnicky....to je samostatna kapitola:eek::(
no len mnohokrat to nie je casnickami. Majitelia daju 2,10 na hodinu, dohodu na 80EUR a zvysok do vacku. No kto by sa mal potom snazit. A patricne vzdelanie ma maloktora. Na druhej strane nech to nerobi, ked sa jej nechce. taky zacarovany kruh, ci ki fras. Bavil som sa teraz v KE s viacerymi a veru nemaju to lahke a tym padom ani zakaznici, ako je aj pravda :)

Taiko, tak ako napísala lujza.j, čašničky a časníci sú samostatná kapitola. No a ešte by som doplnil, že aj podnikanie v pohostinstve nie je to isté, ako práca na výrobnej linke.:)
-----------------------
Vyjadril si sa, ako nejaký odborársky predák. Pritom tak, ako sa to bežne prevádzkuje tu na Slovensku, tak to beží aj inde vo svete. Napríklad v USA, je ten "bočák" od zákaznika pre obsluhu, priamo zákazníkom napísaný na účte.:)
----------------------------------
Dá sa súhlasiť, že nemajú to ľahké, ale treba dodať, že tí, ktorí na to povolanie nemajú vlohy. Tým pádom aj zákazník na to dopláca.
Obsluha nieje len na jednoduchú obsluhu, obsluha má zároveň vytvárať aj príjemnú a srdečnú atmosféru a to slušný zákazník vie patrične oceniť.
otazka pre radio Jarovan. Kde vo svete da zamestnavatel dohodu na 80EUR mesacne a zvysok cashom do ruky, popripade s 2-3 mesacnym meskanim ?
BTW. V com presne si videl retoriku odborara ? Mne je jasne, ze ked niekto nechce, tak robit casnika nemusi. Len som chcel naznacit, ze ked sa niekto tvari, ze plati, tak sa aj casnik moze tvarit ze robi. Doplaca nato v prvom rade zakaznik a nasledne majitel. Ten si vsak onu navaznost vacsinou neuvedomuje a len sa divi a nadava, ze mu nejde business.
lujza.j
02.07.16,11:36
Moje decko vyplatny termin 25 v mesiaci:eek:....a to je sefko este tak drzi...ze sa opyta...ktora viac-skorej potrebuje....no pomoc.....keby mala platit hypo alebo ucty na termin....nehovoriac o tom...ze niekdy na dva krat....
A o akom bokom sa tu bavime....?!o tych " smetiach".....alebo nemaju peniaze a idu slopat....daju peniaze na stol a 10e chyba a odchadzaju....ze viac nemaju....ze umyju riady a pod.,aj toto je v usa....alebo len tu v ba....lebo tu je mozne vsetko....slusnost a disciplina nikde:(
Dala vypoved....som zvedava do akeho ineho "gastro"pekla padne...
pavol54
02.07.16,14:23
http://x.topky.sk/cl/100313/1558201/Flasikova-po-udajnej-nevere--Aha--s-kym-sa-ukazala-v-spolocnosti-
:D sem se lekla....tusim natáhli viac....
Minule sme sa na jednom na jednom posedení bavili o platených spoločníčkach na rôznych akciách až to skončilo pri iných "spoločníčkach" a ja zo srandy že sex za 50,- a jedna z partie začala kontrovať že to je málo atd a ja že "Myslel som že toľko by som bral, nie dával, však keď tak veľmi potrebuješ môžeš aj viac zaplatiť" Ktohovie ako je to koľko zobral za účasť na akcii F.
taiko
02.07.16,17:15
Moje decko vyplatny termin 25 v mesiaci:eek:....a to je sefko este tak drzi...ze sa opyta...ktora viac-skorej potrebuje....no pomoc.....keby mala platit hypo alebo ucty na termin....nehovoriac o tom...ze niekdy na dva krat....
A o akom bokom sa tu bavime....?!o tych " smetiach".....alebo nemaju peniaze a idu slopat....daju peniaze na stol a 10e chyba a odchadzaju....ze viac nemaju....ze umyju riady a pod.,aj toto je v usa....alebo len tu v ba....lebo tu je mozne vsetko....slusnost a disciplina nikde:(
Dala vypoved....som zvedava do akeho ineho "gastro"pekla padne...
nemyslis vazne. Ked nemaju na utratu, tak sa ma volat policia, ci nie ?
misoft
02.07.16,18:06
Moje decko vyplatny termin 25 v mesiaci:eek:....a to je sefko este tak drzi...ze sa opyta...ktora viac-skorej potrebuje....no pomoc.....keby mala platit hypo alebo ucty na termin....nehovoriac o tom...ze niekdy na dva krat....
A o akom bokom sa tu bavime....?!o tych " smetiach".....alebo nemaju peniaze a idu slopat....daju peniaze na stol a 10e chyba a odchadzaju....ze viac nemaju....ze umyju riady a pod.,aj toto je v usa....alebo len tu v ba....lebo tu je mozne vsetko....slusnost a disciplina nikde:(
Dala vypoved....som zvedava do akeho ineho "gastro"pekla padne...
Lui.... to "v Eméryke" - to len vo filmoch.... Tam nemáš peniaže na zaplatenie? Majiteľ volá policajta. A ten ho zbalí a rovno pred sudcu. U nás by sa pred sudcu dostal možno o pár rokov, tam do 24 hodín pozná verdikt (a niekedy aj do 20 minút...)
pavol54
02.07.16,18:17
Moje decko vyplatny termin 25 v mesiaci:eek:....a to je sefko este tak drzi...ze sa opyta...ktora viac-skorej potrebuje....no pomoc.....keby mala platit hypo alebo ucty na termin....nehovoriac o tom...ze niekdy na dva krat....
A o akom bokom sa tu bavime....?!o tych " smetiach".....alebo nemaju peniaze a idu slopat....daju peniaze na stol a 10e chyba a odchadzaju....ze viac nemaju....ze umyju riady a pod.,aj toto je v usa....alebo len tu v ba....lebo tu je mozne vsetko....slusnost a disciplina nikde:(
Dala vypoved....som zvedava do akeho ineho "gastro"pekla padne...
nemyslis vazne. Ked nemaju na utratu, tak sa ma volat policia, ci nie ?
Dávno si nebol v Blave že? bol som zo synom na obed(menu + nejaká drobnosť) a ja že platiť a on položil na stôl podľa zvyku gastráče a doplatok a pokojne sme sa zdvihli a odišli, vrchný len chodil od stola k stolu, možno keby bola väčšia objednávka tak by sa to riešilo inak
lujza.j
02.07.16,19:12
Tai...maju tam akoze biletara.....ale ked ze moje decko je moje decko.....tak si vsetko riesi sama....len nechape za co bere chlapec lóve...
...ale to kde sme....aby sa ona o 2h rano natahovala o peniaze a to nie raz sa stalo....alebo povedia,ze maju peniaze na karte.....a potom...ze nieco bokom.....od koho od tejto zebroty....nebudem ti hovorit.....ze ludia si potajomky slopu vlastny chlast pod stolom....a ked mas toho vela....lietas hore dole z pivnice po schodoch na terasu...bez sance si vsimnut.....uplna.ceresnicka....ked sa niekto pogrcá....
Najhorsie je na tom to...ze vsade je nieco:(v tomto fachu....ked chlap porovnava ....povie,ze je to len horsie.....tiez ma toho co to odbehane na rajone ako kelner.....povedal,ze nikdy....je rad,ze nemusi byt v kontakte s ludmi.... kuchyna je ina liga.....zas musis mat dobry tim....teda pokial nie si v kuchyni ako kuchar sam.....
buchač
02.07.16,19:34
Najhorsie je na tom to...ze vsade je nieco:(v tomto fachu....

Nevysvetlíš...ide o pohľad zo strany - presnejšie povedané, ide o pohľad od stola.
Na toto sa dá aplikovať....."kto nezažil, ten nepochopí !"
babka - ježibabka
02.07.16,19:58
Dnešné slávnosti
taiko
02.07.16,22:01
Moje decko vyplatny termin 25 v mesiaci:eek:....a to je sefko este tak drzi...ze sa opyta...ktora viac-skorej potrebuje....no pomoc.....keby mala platit hypo alebo ucty na termin....nehovoriac o tom...ze niekdy na dva krat....
A o akom bokom sa tu bavime....?!o tych " smetiach".....alebo nemaju peniaze a idu slopat....daju peniaze na stol a 10e chyba a odchadzaju....ze viac nemaju....ze umyju riady a pod.,aj toto je v usa....alebo len tu v ba....lebo tu je mozne vsetko....slusnost a disciplina nikde:(
Dala vypoved....som zvedava do akeho ineho "gastro"pekla padne...
nemyslis vazne. Ked nemaju na utratu, tak sa ma volat policia, ci nie ?
Dávno si nebol v Blave že? bol som zo synom na obed(menu + nejaká drobnosť) a ja že platiť a on položil na stôl podľa zvyku gastráče a doplatok a pokojne sme sa zdvihli a odišli, vrchný len chodil od stola k stolu, možno keby bola väčšia objednávka tak by sa to riešilo inak
nuz neviem. Nedovolil by som si odist pokial nedam casnikovi peniaze do ruky za svoju utratu. Ci v Blave, ci v Kosiciach, ci v De, NL, ci hocikde.
jar88
03.07.16,03:58
Chcel som reagovať na taikovu otázku z 2.7. o 12:25 hod., ale stratilo to zmysel.
-------------------------------------------

otazka pre radio Jarovan. Kde vo svete da zamestnavatel dohodu na 80EUR mesacne a zvysok cashom do ruky, popripade s 2-3 mesacnym meskanim ?
BTW. V com presne si videl retoriku odborara ? Mne je jasne, ze ked niekto nechce, tak robit casnika nemusi. Len som chcel naznacit, ze ked sa niekto tvari, ze plati, tak sa aj casnik moze tvarit ze robi. Doplaca nato v prvom rade zakaznik a nasledne majitel. Ten si vsak onu navaznost vacsinou neuvedomuje a len sa divi a nadava, ze mu nejde business.
---------

Mal som dojem, že sa bavíme o jedálnom lístku v reštaurácii a nie o pomeroch v nejakej PUTIKE:).
Napriek všetkému, čo tu bolo popísané, by ma naozaj zaujímalo, ako si taiko predstavuje vyplácanie zamestnancov v putike a ako v reštaurácii.
Ako by popísal pracovnú náplň jednotlivých funkcií a ako by to napojil na finančnú odmenu (výplatu) v súvislosti so spokojnosťou hostí. Samozrejme tak, aby to platilo jednotne a univerzálne pre každú jednu putiku a zároveň, aby tá mzda nebola nespravodlivá.
--------------------------
A ešte raz chcem pripomenúť, že Hostinec, Putika, Reštaurácia a podobné prevádzky, nie sú ani z ďaleka podobné ostatným druhom podnikania a zamestnávania.
pavol54
03.07.16,04:37
Moje decko vyplatny termin 25 v mesiaci:eek:....a to je sefko este tak drzi...ze sa opyta...ktora viac-skorej potrebuje....no pomoc.....keby mala platit hypo alebo ucty na termin....nehovoriac o tom...ze niekdy na dva krat....
A o akom bokom sa tu bavime....?!o tych " smetiach".....alebo nemaju peniaze a idu slopat....daju peniaze na stol a 10e chyba a odchadzaju....ze viac nemaju....ze umyju riady a pod.,aj toto je v usa....alebo len tu v ba....lebo tu je mozne vsetko....slusnost a disciplina nikde:(
Dala vypoved....som zvedava do akeho ineho "gastro"pekla padne...
nemyslis vazne. Ked nemaju na utratu, tak sa ma volat policia, ci nie ?
Dávno si nebol v Blave že? bol som zo synom na obed(menu + nejaká drobnosť) a ja že platiť a on položil na stôl podľa zvyku gastráče a doplatok a pokojne sme sa zdvihli a odišli, vrchný len chodil od stola k stolu, možno keby bola väčšia objednávka tak by sa to riešilo inak
nuz neviem. Nedovolil by som si odist pokial nedam casnikovi peniaze do ruky za svoju utratu. Ci v Blave, ci v Kosiciach, ci v De, NL, ci hocikde.
Veď hovorím nebol si dávno v Blave tak medzi 11 - 13, 00 hod tiež som pozeral
Nandrolon
03.07.16,06:38
no ty by si mal ísť robiť personalistu.....by som chcela vidieť tie obchody.....väčšina by bola zatvorená.To,čo som vyštudovala,som robila 4 roky,moje zdravie mi bolo prednejšie,podľa teba by som 27rokov len tak sedela doma.Kto by ma živil? Ty??? Môžeš začať,pošlem ti číslo účtu?
Napíšem ti takto. určité triedenie životopisov som robil ja, síce nie na predavačky, ale účtovníčku s chemickou školou ani s titulom z pedagogiky sme veru nepotrebovali. A k tým obchodom. Naša sieť obchodov funguje narozdiel od konkurencie na 110%.
Nandrolon
03.07.16,06:42
Taiko, tak ako napísala lujza.j, čašničky a časníci sú samostatná kapitola. No a ešte by som doplnil, že aj podnikanie v pohostinstve nie je to isté, ako práca na výrobnej linke.:)
-----------------------
Vyjadril si sa, ako nejaký odborársky predák. Pritom tak, ako sa to bežne prevádzkuje tu na Slovensku, tak to beží aj inde vo svete. Napríklad v USA, je ten "bočák" od zákaznika pre obsluhu, priamo zákazníkom napísaný na účte.:)
----------------------------------
Dá sa súhlasiť, že nemajú to ľahké, ale treba dodať, že tí, ktorí na to povolanie nemajú vlohy. Tým pádom aj zákazník na to dopláca.
Obsluha nieje len na jednoduchú obsluhu, obsluha má zároveň vytvárať aj príjemnú a srdečnú atmosféru a to slušný zákazník vie patrične oceniť.

Ten bočák je na bločku aj v niektorých tunajších reštikách, naposledy som sa s ním stretol pred dvoma mesiacmi. Nejakých 50 centov nezabije nikoho kto si dáva obed v reštike, za hotovosť, lebo gastráče tam nebrali...
korela
03.07.16,08:37
Ešte k zmrzline

"Vidím, že tu máte druhy „Nevím“ a „Ježišmarjá“. Co je to za šílenosti?
.
Tyhle slova slyšíme víc než pozdrav. Tak jsme takové druhy udělali. Předesílám, že nejde o žádné zbytky! To by mě urazilo, kdyby někdo řekl. Bývá to směs ovocných nebo mléčných zmrzlin, pokaždé je jiná. Kombinuji různé příchuti. Jakmile někdo přijde a řekne „Ježišmarjá, já nevim“, dostane dva kopečky a nemusí přemýšlet. Uvažuju nad tím, že bych ještě zavedla druhy „To je jedno“ a „Něco mi dejte“. To bývají druhá nejčastější slova návštěvníků."
http://liberec.idnes.cz/nejvetsi-zmrzlinarna-v-cesku-ve-strazi-pod-ralskem-fxq-/liberec-zpravy.aspx?c=A160630_144317_liberec-zpravy_tm
pavol54
03.07.16,10:27
Taiko, tak ako napísala lujza.j, čašničky a časníci sú samostatná kapitola. No a ešte by som doplnil, že aj podnikanie v pohostinstve nie je to isté, ako práca na výrobnej linke.:)
-----------------------
Vyjadril si sa, ako nejaký odborársky predák. Pritom tak, ako sa to bežne prevádzkuje tu na Slovensku, tak to beží aj inde vo svete. Napríklad v USA, je ten "bočák" od zákaznika pre obsluhu, priamo zákazníkom napísaný na účte.:)
----------------------------------
Dá sa súhlasiť, že nemajú to ľahké, ale treba dodať, že tí, ktorí na to povolanie nemajú vlohy. Tým pádom aj zákazník na to dopláca.
Obsluha nieje len na jednoduchú obsluhu, obsluha má zároveň vytvárať aj príjemnú a srdečnú atmosféru a to slušný zákazník vie patrične oceniť.

Ten bočák je na bločku aj v niektorých tunajších reštikách, naposledy som sa s ním stretol pred dvoma mesiacmi. Nejakých 50 centov nezabije nikoho kto si dáva obed v reštike, za hotovosť, lebo gastráče tam nebrali...
pre odľahčenie: Najmä matku dvoch detí ktorá prehlási že ona variť nebude ale sa budú živiť v reštike(ak ich dostane späť lebo jej ich súd zobral )
alaya1
03.07.16,15:20
jar88
03.07.16,15:20
Taiko, tak ako napísala lujza.j, čašničky a časníci sú samostatná kapitola. No a ešte by som doplnil, že aj podnikanie v pohostinstve nie je to isté, ako práca na výrobnej linke.:)
-----------------------
Vyjadril si sa, ako nejaký odborársky predák. Pritom tak, ako sa to bežne prevádzkuje tu na Slovensku, tak to beží aj inde vo svete. Napríklad v USA, je ten "bočák" od zákaznika pre obsluhu, priamo zákazníkom napísaný na účte.:)
----------------------------------
Dá sa súhlasiť, že nemajú to ľahké, ale treba dodať, že tí, ktorí na to povolanie nemajú vlohy. Tým pádom aj zákazník na to dopláca.
Obsluha nieje len na jednoduchú obsluhu, obsluha má zároveň vytvárať aj príjemnú a srdečnú atmosféru a to slušný zákazník vie patrične oceniť.

Ten bočák je na bločku aj v niektorých tunajších reštikách, naposledy som sa s ním stretol pred dvoma mesiacmi. Nejakých 50 centov nezabije nikoho kto si dáva obed v reštike, za hotovosť, lebo gastráče tam nebrali...

Trošku sme sa nepochopili.:)
Obsluhujúci predloží účet za konzum z pokladne, napríklad na 32,47. Skontroluješ si ho a následne "ručne" pripíšeš prepitné (tringelt) pre obsluhujúceho a priložíš peniaze. Obsluha odnesie účet aj s hotovosťou do pokladne, tá opraví účet a vydá výdavok a obsluha to odnesie k stolu. Napríklad 32,47 plus 2,53 rovná sa 35,00 dolárov..
------------------------------
Bežne majú zjednané 300 na týždeň plus 75% až 100% z tringeltu. Samozrejme, že všetko zdanené.:)
pmajap
03.07.16,16:08
taiko
03.07.16,17:15
to je sila:eek::eek:

hmmm iny pajko. Sa mi paci, ked sa ludia tkto prekonavaju. Iny pocit to musi byt
lujza.j
04.07.16,11:42
Vcera potesilo....zavolal byv.kolega.....ze ci som doma....vecer donde do ba a donese mi domacu zeleninu......"sceš aj vajcá" jasné.....vajčiskovy juraj ....nesklamal:D.....aj domace broskve....dokonale
misoft
04.07.16,14:45
Už som niekde písal, že ten WUS je pomalý, ako najpomalší slimák-invalid.
Moja 3/4 mi povedala, aby som sa jej pozrel na noťas. Dva mesiace nerobila update a aktualizácie - takže sa jej tam nazbieralo (vrátane KB 3035583!!!) - zredukoval som to na potrebné - celkovo 15MB a už 4 hodiny len preberá a preberá a furt na nule. Zmeral som si rýchlosť - kdekoľvek vo svete mám (teda aj ona) rýchlosť okolo 80Mbps, ale na ten server v Redmonte je to max. 175kbps.
kopretinka
04.07.16,17:13
hmmm iny pajko. Sa mi paci, ked sa ludia tkto prekonavaju. Iny pocit to musi byt
a čo akože dokázal?
mne sa takýto pajkovia (k----- píp píp píp) od jari do zimy preháňajú pod oknom,velice iný pocit to je pre moje uši.
taiko
04.07.16,18:12
hmmm iny pajko. Sa mi paci, ked sa ludia tkto prekonavaju. Iny pocit to musi byt
a čo akože dokázal?
mne sa takýto pajkovia (k----- píp píp píp) od jari do zimy preháňajú pod oknom,velice iný pocit to je pre moje uši.
nuz prekonal strach a isiel na motorke 400 km/h. Neviem, ci ma tento konkretny pocin nieco spolocne s chlapcami prehanajucimi sa na motorkach popod Tvoje okna ;)
Nandrolon
04.07.16,19:04
Na tazkych masinach mam odjazdene viac ako 10 rokov. Mozem ti napisat, ze strach z rychlosti nema ani jeden. Ja sa skor pozeram na to, ako na technicky skvost. Ak si kupi niekto masinu, co da 320, tak sa patri ich aj vyskusat, co kazfy urobi. Od nas chodili skusat na nemecke dialnice. Ak by sa predavali stroje, co daju 500, tak takisto by to majitel odskusal. Adrenalin na dvoch kolesach je taky, ze ta este hodinu po vykone klepe, a zaspis tak v ten den po pol noci, lebo srdce ti ide vyskocit...
Ps: k tomu strachu iba tolko, ze ak ma niekto akokolvek aj maly strach z rychlosti, nikdy si nekupi supersport. Toto bolo viac bezpecne ako jazda 70 km/h v obci. Kazdy co ma velke acko a jazdi/jazdil tak to potvrdi...
pmajap
04.07.16,19:17
Cestné motocykle sú nádherné, doslova stíhačky:rolleyes:
misoft
04.07.16,19:48
Pred pár rokmi som mal to šťastie (v rámci stretnutia motorkárov na Šírave) zviesť sa (ako spolujazdec) na klasike (Harley Davidson) a porozprávať sa s majiteľom. Oni majú totiž úplne inú filozófiu jazdy na týchto strojoch - sloboda, užívanie si voľnosti pohybu. Vravel, že nemá nič podstatné proti "jogurťákom" a "naháčom", len ho štve, že to už z rýchlosťou preháňajú, pričom často na to ani nemajú (snáď len tú silnú mašinu). Klasici jazdia pomaly (a povedali mi, že málokedy prekročí 120-ku, že si to vychutnáva) a s rozumom.
A tak som (síce na pár kilákoch) zažil ten pocit voľnosti jazdou na tej klasike - zvuk motora, vietor, jemné chvenie a vibrácie.... to sa zabudnúť nedá....
pmajap
04.07.16,20:09
Máš pravdu, je to iná filozofia, cestovné sú obrovské stroje je to pôžitok z jazdy, duševná erotika a tie naháče to je už hard... doslova
korela
04.07.16,20:10
to sa zabudnúť nedá....
Nedá.
misoft
04.07.16,20:12
Veď to....
Bisťu - mať prachy, kupujem nejakú Harleyku...... sivý už som, vlasy dlhé mám, bradu tiež, starý páprda tak isto..... zapadol by som. :D:D:D
Dokonca i nejakú staršiu koženú bundu doma mám.....
korela
04.07.16,21:02
Nechcela by som ťa mať za suseda.
Nandrolon
05.07.16,03:40
misoft, ved preto som presne specifikoval kategoriu "supersport", kam patri aj tento stroj.
Chopre, cestovne, adventure, offroad nie su o rychlosti. To je vysada iba supersportov...
taiko
05.07.16,04:27
Nechcela by som ťa mať za suseda.
eeeej veru, mal som suseda a ten ked kazdy den rano o 600 nastartoval, celu ulicu pobudil :D
Ale zase pekny stroj to bol, o tom po tom
korela
05.07.16,06:44
Nechcela by som ťa mať za suseda.
eeeej veru, mal som suseda a ten ked kazdy den rano o 600 nastartoval, celu ulicu pobudil :D
Ale zase pekny stroj to bol, o tom po tom

"A tak som (síce na pár kilákoch) zažil ten pocit voľnosti jazdou na tej klasike - zvuk motora, vietor, jemné chvenie a vibrácie.... to sa zabudnúť nedá...."
Však nielen ja som si užívala v okolí ten zvuk motora kým sa nezahrial, jemné chvenie a vibrácie, vibrovalo doma všetko, psom bubienky, išli zošalieť, ... medzitým sme už všetci zostarli, a konečne je zredukovaný motohobbypark na číslovku jeden.
Motorkári sú mi sympatickí akurát pri Mikulášskej jazde.
taiko
05.07.16,07:03
Hmm, niekomu hucia motorky, inemu kricia deti, dalsiemu bresu psi, dalsi to ma rad na hlasno, niektori natrafia na psie bobky na trave, mnohi fajcia po balkonoch a ini to musia dychat... Nuz kazdy mame nieco, s cim sa musime popasovat :D
misoft
05.07.16,10:16
Nechcela by som ťa mať za suseda.
A to už prečo?
misoft
05.07.16,10:19
Nechcela by som ťa mať za suseda.
eeeej veru, mal som suseda a ten ked kazdy den rano o 600 nastartoval, celu ulicu pobudil :D
Ale zase pekny stroj to bol, o tom po tom

"A tak som (síce na pár kilákoch) zažil ten pocit voľnosti jazdou na tej klasike - zvuk motora, vietor, jemné chvenie a vibrácie.... to sa zabudnúť nedá...."
Však nielen ja som si užívala v okolí ten zvuk motora kým sa nezahrial, jemné chvenie a vibrácie, vibrovalo doma všetko, psom bubienky, išli zošalieť, ... medzitým sme už všetci zostarli, a konečne je zredukovaný motohobbypark na číslovku jeden.
Motorkári sú mi sympatickí akurát pri Mikulášskej jazde.
Podľa jedného nesúď druhých..... Okrem toho, motorky sa tak dlho nezohrievajú... možno autá v zime, ale motorkári v zime jazdia len výnimočne......
Nandrolon
05.07.16,12:10
pokial jazdis ako clovek a nemas ladeny vyfuk, ani vykuchany, tak ta je menej pocut ako hocijake 15 rocne auto.
jar88
05.07.16,13:09
pokial jazdis ako clovek a nemas ladeny vyfuk, ani vykuchany, tak ta je menej pocut ako hocijake 15 rocne auto.

Ale to už by si nemal ten adrenalín, alebo vzrušenie, či búchanie srdca, či ako si to spomínal.:D
Nandrolon
05.07.16,17:06
pokial jazdis ako clovek a nemas ladeny vyfuk, ani vykuchany, tak ta je menej pocut ako hocijake 15 rocne auto.

Ale to už by si nemal ten adrenalín, alebo vzrušenie, či búchanie srdca, či ako si to spomínal.:D

Zvuk je iba klamlivý pocit pre vidlošov, že "pionier" ide namiesto 60km/h bez výfuku - 100 km/h
:-)))))))))))))))))))))))
Mne sa vždy páčil iba "sériový zvuk ťažkej moto" tak, ako išla do predaja, bez "úprav".
No, a hlavne ja som ju používal na turistiku a dennú dochádzku do školy, potom do zamestnania.
Najväčšie umenie pre motorkára je dožiť sa aspoň 10 rokov od začiatku aktívneho /denného/ jazdenia. Samozrejme že to slovo denné sa myslí ak je nad 13 st. celzia, tak aspoň bolo nepísané pravidlo kedysi.
jar88
06.07.16,04:02
pokial jazdis ako clovek a nemas ladeny vyfuk, ani vykuchany, tak ta je menej pocut ako hocijake 15 rocne auto.

Ale to už by si nemal ten adrenalín, alebo vzrušenie, či búchanie srdca, či ako si to spomínal.:D

Zvuk je iba klamlivý pocit pre vidlošov, že "pionier" ide namiesto 60km/h bez výfuku - 100 km/h
:-)))))))))))))))))))))))
Mne sa vždy páčil iba "sériový zvuk ťažkej moto" tak, ako išla do predaja, bez "úprav".
No, a hlavne ja som ju používal na turistiku a dennú dochádzku do školy, potom do zamestnania.
Najväčšie umenie pre motorkára je dožiť sa aspoň 10 rokov od začiatku aktívneho /denného/ jazdenia. Samozrejme že to slovo denné sa myslí ak je nad 13 st. celzia, tak aspoň bolo nepísané pravidlo kedysi.
Ja som reagoval na ten tvoj adrenalín.:D Akože z výkonu na motorke.:)
--------------
Písal si že - Adrenalin na dvoch kolesach je taky, ze ta este hodinu po vykone klepe, a zaspis tak v ten den po pol noci, lebo srdce ti ide vyskocit...
--------------
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde.:) No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
buchač
06.07.16,05:04
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde.:) No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete...;) Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať. :D
misoft
06.07.16,05:29
Možno 20km/h a i to dozadu.... Alebo 520km/h dopredu a počas spánku......:D:D:D
pmajap
06.07.16,05:33
pavol54
06.07.16,06:22
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde.:) No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete...;) Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať. :D
biednych 5 a smrť v očiach
pavol54
06.07.16,06:23
babka - ježibabka
06.07.16,06:52
Zdravím všetkých motorizovaných. A čo takto v zime v lete na mopede? Bol síce pre jedného, ale vozili sme sa dvaja. Aj na motorke, tuším sa volala Jawa čezeta 175. To bolo už stráááášne dávno. :D:D:D
https://orcasmopeds.sharepoint.com/siteimages/tomosst.jpg
Nandrolon
06.07.16,06:56
jar, vsak ja som patricne reagoval. len si nepochopil ze rev a vykon spolu nesuvisia. simsona bez vyfuku bude pocut tak 3 km v pohode. hondu cbr 1000 f v serii takmer nepocujes. ale zbytocne vysvetlovat, ked si jazdil necele 2 roky. vtedy ma to este ani naplno nezacalo bavit. no a adrenalin pri nehode? ten som mal este tyzden. na pomyslenie na ten nocny ohnostroj ked sa moto smykala 100m na padakoch a ja za jej iskrami.
misoft
06.07.16,06:59
jar, .................................................. ......ale zbytocne vysvetlovat, ked si jazdil necele 2 roky.............................................. ...
...a i to bez výfuku, aby každý počul, že on ide...... :D:D:D - rýchlosť tridsať a v očiach smrť....
Nandrolon
06.07.16,07:01
babka.
jawa bola znacka z tynca nad sazavou a cz ina znacka zo strakonic. 175 ka cz existovala, vobec to nebol moped, ale celkom slusna moto v tej dobe. najvacsi a najsilnejsi skvost vtedy z domacej produkcie bola jawa 350 - postupne plno verzii. mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport /to su ti, co idu stale iba na jednu stranu a driftom/ :-)))))
misoft
06.07.16,07:04
..........................mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport ...............)
Bola aj klasika - cesťák..... perák a potom kývačka....
jar88
06.07.16,07:05
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde.:) No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete...;) Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať. :D



Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde.:) No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete...;) Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať. :D
Viem, že si chceš troška šťuchnúť.:) Ako vždy.;)
Tak len toľko:
Používam auto, ktoré na jednotku, dá 60 km/hod. Na dvojku 95, na trojku 130, na štvorku 160 a má aj päťku.:D Ale nie som z tých, ako Nandrolon, že ak to ide aj 260 km/hod, tak to musím aj skúsiť. Mňa jazda autom nevzrušuje, nebúcha mi srdce a ani adrenalín mi akosi nestúpa. Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici.:)
---------------------------
No a k tej babete, len toľko, že mal so všelijaké približovadlá, ale Babetu nikdy.
---------------------------
V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť.:D
babka - ježibabka
06.07.16,07:14
Nandy, viem, že moped a 175 sú dva rozdielne stroje. Jazdili sme na oboch. Zo 175 ma vodič hore kopcom vysypal do trávy. Mala som ružové taftové šaty a nedali sa oprať. Nemôžem tu popísať všetky zážitky, lebo by ste sa od rehotu počúrali a bola by som na vine ja. :confused::D:D:D
pavol54
06.07.16,07:32
jar, vsak ja som patricne reagoval. len si nepochopil ze rev a vykon spolu nesuvisia. simsona bez vyfuku bude pocut tak 3 km v pohode. hondu cbr 1000 f v serii takmer nepocujes. ale zbytocne vysvetlovat, ked si jazdil necele 2 roky. vtedy ma to este ani naplno nezacalo bavit. no a adrenalin pri nehode? ten som mal este tyzden. na pomyslenie na ten nocny ohnostroj ked sa moto smykala 100m na padakoch a ja za jej iskrami.
rev a výkon spolu súvisia, bez vzduchového filtra a tlmiča zvuku sa výkon neznižuje rádove okolo 1 - 3 %
bjuty smis
06.07.16,08:10
babka.
jawa bola znacka z tynca nad sazavou a cz ina znacka zo strakonic. 175 ka cz existovala, vobec to nebol moped, ale celkom slusna moto v tej dobe. najvacsi a najsilnejsi skvost vtedy z domacej produkcie bola jawa 350 - postupne plno verzii. mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport /to su ti, co idu stale iba na jednu stranu a driftom/ :-)))))
jawa 500 sa vyrabala normálna, cestná.......
jar88
06.07.16,08:18
babka.
jawa bola znacka z tynca nad sazavou a cz ina znacka zo strakonic. 175 ka cz existovala, vobec to nebol moped, ale celkom slusna moto v tej dobe. najvacsi a najsilnejsi skvost vtedy z domacej produkcie bola jawa 350 - postupne plno verzii. mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport /to su ti, co idu stale iba na jednu stranu a driftom/ :-)))))
jawa 500 sa vyrabala normálna, cestná.......
Presne tak a dokonca OHC.
Najkrajšia Jawa, aká sa kedy robila.
(1952-54) Jawa 500 OHC typ 15/00
http://www.eurooldtimers.com/cze/galerie-stroj/3425-1952-54-jawa-500-ohc-typ-15-00.html
Nandrolon
06.07.16,08:20
Bjuty, za mna uz asi nie, historikov neriesim.
Jar88, 130 km/ na trojke som isiel na citroene ax, 1,4 diesel, 750 kG auticko, okolo 40 kw, r.v.1996. chcel som ho precistit cestou na EK.
Teda vlastne na "babete medzi autami".
neviem, ci ti nieco neuslo, ale od 90-tich rokov su rychlosti velmi pruzne a clovek by sa cudoval, ked to prislapne...
kopretinka
06.07.16,08:38
pokial jazdis ako clovek a nemas ladeny vyfuk, ani vykuchany, tak ta je menej pocut ako hocijake 15 rocne auto.
veď toto......že jazdia ako debili...ešte po 5 minútach je ich v diaľke počuť
kopretinka
06.07.16,08:42
alaya1
06.07.16,08:56
Na jednej sme zacinali, na druhej este snad nekoncime :)
buchač
06.07.16,08:58
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete...;) Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať. :D
Viem, že si chceš troška šťuchnúť.:) Ako vždy.;)
Tak len toľko:
Používam auto, ktoré na jednotku, dá 60 km/hod. Na dvojku 95, na trojku 130, na štvorku 160 a má aj päťku.:D Ale nie som z tých, ako Nandrolon, že ak to ide aj 260 km/hod, tak to musím aj skúsiť. Mňa jazda autom nevzrušuje, nebúcha mi srdce a ani adrenalín mi akosi nestúpa. Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici.:)
---------------------------
No a k tej babete, len toľko, že mal so všelijaké približovadlá, ale Babetu nikdy.
---------------------------
V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť.:D

...šak ako vždy...a seronačí ?
Odpoveď beriem, aspoň si teraz nepreháňal.

Tak len toľko k veci dám aj ja...kto uverí, tak uverí...ostatných neriešim.
Mal som auto, ktoré malo maximálku 280 km/h. Keď som ho kúpil, tak som si veru odskúšal, že koľko to vlastne dá a ako sa bude správať...a ako budem reagovať aj ja.
Ne jednom ľudoprázdnom úseku, cez víkend, som to roztiahol. Keď ručička tachometra prešla cez 200ku, to už bolo iné kafe...pri 240ke sa biela prerušovaná čiara zliala do jednej celej....a následne už išla noha z plynu veru dole. Začalo mi lepiť a aj ten adrenalín stúpať. Ale auto sedelo na ceste jak riť na šerbli, bol som aj spokojný s výkonom, išlo mi pri tej skúške overiťsi čo dokáže a čo v prípade, ak by som takúto rýchlosť potreboval.
Lebo mám jednu zásadu...buď predbehnúť a rýchlo zdrhnúť pred nejakým debilom, alebo nechať tak-spomaliť, nech si ide a nenechať sa ohroziť.
Teraz mám už iné auto, na ktorom si nemôžem dovoliť takto šantiť, nakoľko ťažisko nepustí...a mám aj iné výdavky a nie podporovať rozpočet pokutami, lebo chlapci z radarmi sú pomaly na každom kiláku. Ale ak sa dá, kľudne a bežne idem 120-160kou...
misoft
06.07.16,10:53
Nuž také auto nemám, nemal som. Ale jazdil som po diaľnici 265km/h - Porsche Carrera RS. Vtedy ešte neboli obmedzené rýchlosti na diaľnici, takže som to rozpálil (auto moje nebolo, majiteľ sedel vedľa mňa).
To bola moja jediná jazda takou rýchlosťou - ale stála za to.
A ku "chválenkárovi":
"Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici."
To ich teda nedodržuje, keď má ťažkú nohu.
"V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť."
A toto môže rozprávať lastovičkám na drôtoch. V štrnástich kúpil moped - tůdle za svoje - to by musel brigádovať ako školák (a do školy nechodiť) a ani vodičáky vtedy neboli od 15-tich. A Jawu 250 perák v osemnászich? To kde potom "pracoval"? Možno takto pracoval, ako sa chválil, čo na vojne robil - otváranie zbrojáku pod nosom dozorného......
jar88
06.07.16,10:53
Bjuty, za mna uz asi nie, historikov neriesim.
Jar88, 130 km/ na trojke som isiel na citroene ax, 1,4 diesel, 750 kG auticko, okolo 40 kw, r.v.1996. chcel som ho precistit cestou na EK.
Teda vlastne na "babete medzi autami".
neviem, ci ti nieco neuslo, ale od 90-tich rokov su rychlosti velmi pruzne a clovek by sa cudoval, ked to prislapne...
Nandrolon, ja som mal na mysli pijánko jazdu. 4 až 5500 ot/min.

Mne stačí v 80ke zaradiť na 2 - 3 sekundy dvojku, plný plyn a hneď päťku bez plynu a v pohode s ubratým plynom sa zaradím.:D Pri trošku ostrejšej jazde, to robí 140 - 150. Ale ani to nieje adrenalín.:)
https://www.youtube.com/watch?v=01cf79Omudo
-------------------------
A ešte k tomu tvojmu naivnému, akože prečisteniu (zrejme vstrekovačov). To je len ďalšia hlúpa "múdrosť".:D Nič také sa pretáčaním motora nedeje. Vstrekom je jedno či dávajú 1000, alebo 1600 krát za minútu.:)
buchač
06.07.16,11:13
A ešte k tomu tvojmu naivnému, akože prečisteniu (zrejme vstrekovačov). To je len ďalšia hlúpa "múdrosť".:D Nič také sa pretáčaním motora nedeje. Vstrekom je jedno či dávajú 1000, alebo 1600 krát za minútu.:)

Vysoké otáčky motora prečistia výfukové potrubie a lambda sondu...to nie je hlúpa "múdrosť", to je fakt. Kľudne si preštuduj net a dozvieš sa viac....mne ale úplne stačí, ak mi to povedal môj automechanik. Táto činnosť sa poväčšinou robí pred EK...
jar88
06.07.16,11:16
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete...;) Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať. :D
Viem, že si chceš troška šťuchnúť.:) Ako vždy.;)
Tak len toľko:
Používam auto, ktoré na jednotku, dá 60 km/hod. Na dvojku 95, na trojku 130, na štvorku 160 a má aj päťku.:D Ale nie som z tých, ako Nandrolon, že ak to ide aj 260 km/hod, tak to musím aj skúsiť. Mňa jazda autom nevzrušuje, nebúcha mi srdce a ani adrenalín mi akosi nestúpa. Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici.:)
---------------------------
No a k tej babete, len toľko, že mal so všelijaké približovadlá, ale Babetu nikdy.
---------------------------
V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť.:D

...šak ako vždy...a seronačí ?
Odpoveď beriem, aspoň si teraz nepreháňal.

Tak len toľko k veci dám aj ja...kto uverí, tak uverí...ostatných neriešim.
Mal som auto, ktoré malo maximálku 280 km/h. Keď som ho kúpil, tak som si veru odskúšal, že koľko to vlastne dá a ako sa bude správať...a ako budem reagovať aj ja.
Ne jednom ľudoprázdnom úseku, cez víkend, som to roztiahol. Keď ručička tachometra prešla cez 200ku, to už bolo iné kafe...pri 240ke sa biela prerušovaná čiara zliala do jednej celej....a následne už išla noha z plynu veru dole. Začalo mi lepiť a aj ten adrenalín stúpať. Ale auto sedelo na ceste jak riť na šerbli, bol som aj spokojný s výkonom, išlo mi pri tej skúške overiťsi čo dokáže a čo v prípade, ak by som takúto rýchlosť potreboval.
Lebo mám jednu zásadu...buď predbehnúť a rýchlo zdrhnúť pred nejakým debilom, alebo nechať tak-spomaliť, nech si ide a nenechať sa ohroziť.
Teraz mám už iné auto, na ktorom si nemôžem dovoliť takto šantiť, nakoľko ťažisko nepustí...a mám aj iné výdavky a nie podporovať rozpočet pokutami, lebo chlapci z radarmi sú pomaly na každom kiláku. Ale ak sa dá, kľudne a bežne idem 120-160kou...

Každý sme iný. Ja by som si to na verejnej komunikácii v žiadnom prípade nedovolil. Nie pre pokutu a určite nie, že by som si neveril, alebo to nezvládal. Tu ide o riskovanie a zahrávanie sa s bezpečnosťou ostatných. Myslím, že nikto nemá právo vystavovať ostatných akémukolvek nebezpečenstvu.
Na také "skúšanie" sú uzavreté okruhy. Pár krát som si to skúsil a je pravda, že sa mení videnie, ale adrenalín a lepenie som aj tak nepociťoval.
V druhej rade je to tvoje overenie, čo dokáže. To nieje žiadne overenie, auto a aj človek sa chová v každej extrémnej situácii inak. To sa naskúšať nedá. Dokonca ani na jednu šupu naučiť.
Ale tak či tak platí, že máme jazdiť bezpečne a aj s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky. Cesty sú verejné.
misoft
06.07.16,11:16
Cca pol hodiny po vodnej "pohrome" - vidieť známky živlu.... cez ulicu vo dvore rodinného domu a z pohľadu z balkánu....


A doplním.... i sused "reparuje" žaluzie... má však smolu, jemu to vytrhlo, polámalo a vyhodilo do priestoru. Moje sú dlhšie, takže sa len ohli a zasekli. Oprava cca 10 min.
bjuty smis
06.07.16,11:18
Na jednej sme zacinali, na druhej este snad nekoncime :)
tá prvá je krajšia....
buchač
06.07.16,11:26
Každý sme iný. Ja by som si to na verejnej komunikácii v žiadnom prípade nedovolil. Nie pre pokutu a určite nie, že by som si neveril, alebo to nezvládal. Tu ide o riskovanie a zahrávanie sa s bezpečnosťou ostatných. Myslím, že nikto nemá právo vystavovať ostatných akémukolvek nebezpečenstvu.
Na také "skúšanie" sú uzavreté okruhy. Pár krát som si to skúsil a je pravda, že sa mení videnie, ale adrenalín a lepenie som aj tak nepociťoval.
V druhej rade je to tvoje overenie, čo dokáže. To nieje žiadne overenie, auto a aj človek sa chová v každej extrémnej situácii inak. To sa naskúšať nedá. Dokonca ani na jednu šupu naučiť.
Ale tak či tak platí, že máme jazdiť bezpečne a aj s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky. Cesty sú verejné.
Síce si ma celkom nepochopil, ale nevadí...išlo o niečo iné.
Tá bezpečnosť na cestách je jasná, tá platí furt...teda mala by.
Ten adrenalín za volantom ? Ten sa dal, to bolo také šteklenie v bruchu a trochu zvýšený tep.
Ale zažil som aj horšie...ale to je už iný level, iné hrátky. Tep trhá žily, žalúdok v hrdle...a o nejaký čas následne aj postraumatický šok.
jar88
06.07.16,11:30
A ešte k tomu tvojmu naivnému, akože prečisteniu (zrejme vstrekovačov). To je len ďalšia hlúpa "múdrosť".:D Nič také sa pretáčaním motora nedeje. Vstrekom je jedno či dávajú 1000, alebo 1600 krát za minútu.:)

Vysoké otáčky motora prečistia výfukové potrubie a lambda sondu...to nie je hlúpa "múdrosť", to je fakt. Kľudne si preštuduj net a dozvieš sa viac....mne ale úplne stačí, ak mi to povedal môj automechanik. Táto činnosť sa poväčšinou robí pred EK...

Ja tie "múdrosti" poznám.
Mne ich písať nemusíš.:) Ale prefukovať výfuk a lambda sondu? To sa na východe, ako že dá?:confused:
Nandrolon
06.07.16,11:31
jar88, som sa nasmial :-)))))))) ze vstreky :-))))
vytocenim diesla na max. otacky, idealne za jazdy a iba na par sekund sa precisti vyfukovy system.
preco myslis ze na emisnej u dieslov to tocia 5-6 x na podlahu, dokonca bez zataze, co priamo zakazuje vyrobca?
lebo mame pridrbane predpisy merania ek u dieslov, a este preto, lebo prvymi zoslapnutiami sa precisti vyfukovy system a naslednymi "na podlahu" sa meria.
z diesloveho motora totiz nejde dym, ale sadze, to si zas nevedel, lebo v tych 12-tich si zarabal drobnymi kradezami :-))))
inac, zabudol si este napisat, ze si si vlastnorucne postavil dom...




... ten, v ktorom si sa narodil :-)))))
buchač
06.07.16,11:36
Ja tie "múdrosti" poznám.
Mne ich písať nemusíš.:) Ale prefukovať výfuk a lambda sondu? To sa na východe, ako že dá?:confused:
Pozri sem...mne je úplne jedno, čo a či poznáš....či na východe a či na západe...
Ako som spomenul, mám dôveru v automechanikoch, ktorí mi šahajú na auto (dvaja)...a zvyšok je úplne nepodstatný.
jar88
06.07.16,12:55
:eek:


Ja tie "múdrosti" poznám.
Mne ich písať nemusíš.:) Ale prefukovať výfuk a lambda sondu? To sa na východe, ako že dá?:confused:
Pozri sem...mne je úplne jedno, čo a či poznáš....či na východe a či na západe...
Ako som spomenul, mám dôveru v automechanikoch, ktorí mi šahajú na auto (dvaja)...a zvyšok je úplne nepodstatný.
A čo? pôvodne boli kominári?:) a teraz sa dali na vymetanie výfukov?:D
Keď už z výfuku lietajú sadze, treba ísť za kominárom, nie za mechanikom.
Nandrolon
06.07.16,13:05
jar, tebe z tej starej benzinovej vrazdy lieta z vyfuku iba hrdza a ulomky rozpadnuteho katalyzatora, ak este ako spravny vidlak nemas elektronicky a mechanicky bypass, vsak je to LEVNEJSIE :-))
jar88
06.07.16,13:05
jar88, som sa nasmial :-)))))))) ze vstreky :-))))
vytocenim diesla na max. otacky, idealne za jazdy a iba na par sekund sa precisti vyfukovy system.
preco myslis ze na emisnej u dieslov to tocia 5-6 x na podlahu, dokonca bez zataze, co priamo zakazuje vyrobca?
lebo mame pridrbane predpisy merania ek u dieslov, a este preto, lebo prvymi zoslapnutiami sa precisti vyfukovy system a naslednymi "na podlahu" sa meria.
z diesloveho motora totiz nejde dym, ale sadze, to si zas nevedel, lebo v tych 12-tich si zarabal drobnymi kradezami :-))))
inac, zabudol si este napisat, ze si si vlastnorucne postavil dom...




... ten, v ktorom si sa narodil :-)))))

Myslím že máš nejakú poruchu s vylučovaním adrenalínu.
Daj sa vyšetriť, že ťa všetko vytáča a následne si začneš vymýšľať sprostosti, ktoré nemáš odkiaľ vedieť.:D
---------------
Vieš, za mojich mladých čias, sme cez prázdniny chodili na brigády. Mne otec nemal za čo kúpiť motorku, nebol som synáčik ako ty.:)
Nandrolon
06.07.16,13:15
ja som v 17-tich mal uz niekolko brigad za sebou, ovocne nepocitam. V trinci v zeleziarnach a v pepsi cole v prahe. ja si zijem za svoje uz pekne dlho, vratane ZVS, mne tam ziadny komunisticky kader neposielal prachy...
jar88
06.07.16,13:17
jar, tebe z tej starej benzinovej vrazdy lieta z vyfuku iba hrdza a ulomky rozpadnuteho katalyzatora, ak este ako spravny vidlak nemas elektronicky a mechanicky bypass, vsak je to LEVNEJSIE :-))

Nevieš o čom píšeš. Naštuduj si, aká vlastnosti má e36 a či ešte aj nejaké iné auto takými vlastnosťami disponuje. Teda ak vynecháme i8 a "Z". Doteraz sú od výrobcu dodávané kompletne originál náhradné diely.:D
------------------
Dnes sa tie staré benzínové vraždy predávajú v cenách tej tvojej "díízlovej" vraždy.:) Teda v prípade, že nemá zanesený komín a nesmrdí po nafte.:D
jar88
06.07.16,13:24
ja som v 17-tich mal uz niekolko brigad za sebou, ovocne nepocitam. V trinci v zeleziarnach a v pepsi cole v prahe. ja si zijem za svoje uz pekne dlho, vratane ZVS, mne tam ziadny kader neposielal prachy...

Aháá, tak že keď ty máš peniaze, tak sú zarobené, a ak ich mám ja, tak sú ukradnuté.:---
A nieje to náhodou naopak?
Kde by si zarobil na poriadny stroj? Veď taká Honda stávala (ojazdená stará vražda) cez 150 000 Sk. Niečo si musel zaklamať - to dá rozum, či nie?:D
vicktor
06.07.16,13:38
Cez posledny vikend zasa Pezinska Baba uzavreta, obchadzka cez BA a strata casu.
Moto preteky nech su na Slovakiaringu a nie na verejnych cestach, resp. nech preplatia palivo a stratu casu vsetkym komu zneprijemnili zivot.
jar88
06.07.16,13:41
No a ešte trošku pre buchača-písal si
----------------------------------
Tak len toľko k veci dám aj ja...kto uverí, tak uverí...ostatných neriešim.
Mal som auto, ktoré malo maximálku 280 km/h. Keď som ho kúpil, tak som si veru odskúšal, že koľko to vlastne dá a ako sa bude správať...a ako budem reagovať aj ja.
-----------------------------------------

Nuž prezraď konkrétny typ a rok výroby toho auta, ktoré mao maximálku 280 km/hod. No a doplň aj rok v ktorom si ho kúpil.
------------------------:D
Nandrolon
06.07.16,13:41
:-))))) trinecke zeleziarne za spinavu pracu vo vyskach platili tak, ze za 3 dni si mal mesacnu mzdu u ineho..., ale napriamo si sa tam nedostal, to je jasne.
- ja som tu svoju dieslovu vrazdu predal v roku 2011 za 500 eur (inzerat som mal za 550) vystaveny asi 20 min, kym mi nezvonil tel., od radosti som este 50 zlavnil ( prisiel kupca z 200 km dialky vlakom na istotu).

ale nebud taky skromny, lebo urcite sa predavaju po viac ako 500 eur tie tvoje vrazdy
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
ps: ja som na honde nezacinal.
misoft
06.07.16,13:42
Spomínal som, že sme tu mali "veselo" - tak sa pozrite, ako sme sa "veselili"......
http://www.michalovskespravy.sk/clanok/2023-michalovcami-sa-prehnala-niciva-burka----pozrite-si-fotky-a-video
jar88
06.07.16,13:43
Cez posledny vikend zasa Pezinska Baba uzavreta, obchadzka cez BA a strata casu.
Moto preteky nech su na Slovakiaringu a nie na verejnych cestach, resp. nech preplatia palivo a stratu casu vsetkym komu zneprijemnili zivot.

S tou náhradou sa obráť priamo do Pezinka.:) Tu ti s tým nikto nepomôže.
jar88
06.07.16,13:49
:-))))) trinecke zeleziarne za spinavu pracu vo vyskach platili tak, ze za 3 dni si mal mesacnu mzdu u ineho..., ale napriamo si sa tam nedostal, to je jasne.
- ja som tu svoju dieslovu vrazdu predal v roku 2011 za 500 eur (inzerat som mal za 550) vystaveny asi 20 min, kym mi nezvonil tel., od radosti som este 50 zlavnil ( prisiel kupca z 200 km dialky vlakom na istotu).

ale nebud taky skromny, lebo urcite sa predavaju po viac ako 500 eur tie tvoje vrazdy
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
ps: ja som na honde nezacinal.

Myslel som to tvoje nové.:---
--------------------
A tak na akom "stroji" si začínal, keď nie na Honde 500 - 750 four.:o
Aký STROJ si si mohol dovoliť zo supper zárobku na brigáde?
misoft
06.07.16,13:55
P.Sagan si dáva "oddychovku".... je cca 1,6km za prvým (teraz).....
jar88
06.07.16,14:07
Ešte maličkosť k autám.
Za rok zahynie na cestách cca 1 000 000 (milión) ľudí.
Napríklad v roku 2013 to bolo 1 250 000 ľudí.
----------------------------------------------------
Čo je proti tomu Avganistan, Sýria, a ostatné vojnové a teroristické besnenie.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate
Nandrolon
06.07.16,14:23
jar - teraz mam uz benzin.
moja 1. tazka bola jawa 350/639 biela. kupena ako "nova" priamo v ostrave, ziadna "nova" v skutocnosti "uz jazdena"...
tie lahke predtym /kam radim aj MZ-ty ani nepocitam/. to nola taka predpriprava od 11-tich a tiez neboli moje osobne...
misoft
06.07.16,14:32
Chcete niekoho naštvať? Alebo chcete, aby sa o vás začala zaujímať FBI?
Nič jednoduchšie.
Stačí tu: http://urlify.io/ do okienka zadať URL adresu webu a pozrite si, čo vám to vygeneruje.
http://www.zive.sk/clanok/116106/fbi-na-nohach-premente-aj-vy-obycajny-link-na-podozrivy

Tento web (oficiálny), je odrazu takýto: http ://6h2.xyz/twink_alzk_heroin-playtime_htlrr_isis-dark-net_d0wnload - a sú tam slová, ktoré sú ostro sledované....
kopretinka
07.07.16,05:50
mňa štvú ale fakt neskutočne potravinové mole.Každý deň min.1-2 sa objavia,lepiaci pásik som včera vyhodila,čo už bol úplne plný,doma nič nemám,kde by sa kotili,všetko som poprezerala,nič som nenašla.Toto isté bolo na jeseň,ale po čase to prestalo,a teraz na jar to začalo znova a nemá to konca,už som zúfalá :mad::(:confused::mee:
Dáša_
07.07.16,05:55
mňa štvú ale fakt neskutočne potravinové mole.Každý deň min.1-2 sa objavia,lepiaci pásik som včera vyhodila,čo už bol úplne plný,doma nič nemám,kde by sa kotili,všetko som poprezerala,nič som nenašla.Toto isté bolo na jeseň,ale po čase to prestalo,a teraz na jar to začalo znova a nemá to konca,už som zúfalá :mad::(:confused::mee:

mali sme aj my. a čo ma teda fakt šokovalo - boli zašité v zaváraninach, normalne vo rchnákoch. Teda okrem iného
terezamaria
07.07.16,05:55
mňa štvú ale fakt neskutočne potravinové mole.Každý deň min.1-2 sa objavia,lepiaci pásik som včera vyhodila,čo už bol úplne plný,doma nič nemám,kde by sa kotili,všetko som poprezerala,nič som nenašla.Toto isté bolo na jeseň,ale po čase to prestalo,a teraz na jar to začalo znova a nemá to konca,už som zúfalá :mad::(:confused::mee:
To nie sú potravinové, to lieta z vonku, tie pásiky mám všade, na logii, v špajzi....nevadia potravinám....takže kľud, ani do šiat sa nedajú.
pavol54
07.07.16,06:28
mňa štvú ale fakt neskutočne potravinové mole.Každý deň min.1-2 sa objavia,lepiaci pásik som včera vyhodila,čo už bol úplne plný,doma nič nemám,kde by sa kotili,všetko som poprezerala,nič som nenašla.Toto isté bolo na jeseň,ale po čase to prestalo,a teraz na jar to začalo znova a nemá to konca,už som zúfalá :mad::(:confused::mee:
otvorená múka ryža
kopretinka
07.07.16,07:47
mňa štvú ale fakt neskutočne potravinové mole.Každý deň min.1-2 sa objavia,lepiaci pásik som včera vyhodila,čo už bol úplne plný,doma nič nemám,kde by sa kotili,všetko som poprezerala,nič som nenašla.Toto isté bolo na jeseň,ale po čase to prestalo,a teraz na jar to začalo znova a nemá to konca,už som zúfalá :mad::(:confused::mee:
otvorená múka ryža
nemám
kopretinka
07.07.16,07:48
mňa štvú ale fakt neskutočne potravinové mole.Každý deň min.1-2 sa objavia,lepiaci pásik som včera vyhodila,čo už bol úplne plný,doma nič nemám,kde by sa kotili,všetko som poprezerala,nič som nenašla.Toto isté bolo na jeseň,ale po čase to prestalo,a teraz na jar to začalo znova a nemá to konca,už som zúfalá :mad::(:confused::mee:
To nie sú potravinové, to lieta z vonku, tie pásiky mám všade, na logii, v špajzi....nevadia potravinám....takže kľud, ani do šiat sa nedajú.
ale lezú mi na nervy a sú nechutné blééé
kopretinka
07.07.16,07:51
SLSP je smrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrť !!!!!!! Končím s nimi,len si ešte musím nájsť náhradu.hentie hnusoby už aj za platbu kartou účtujú poplatok.Kde je účet čo najlacnejší? Nepotrebujem nič,len vybrať hotovosť.Na všetko ostatné mám ZUNO.
misoft
07.07.16,08:31
Ja som s nimi dávno skončil.... A ako čítam, vracajú sa k svojmu osvedčenému zdieraniu.... Ešte boli koruny.... zisťovanie stavu cez bankomat -3Sk, výber z bankomatu -6Sk.....
A keď mi bezdôvodne zablokovali účet (ani sami nevedeli prečo!!!), pričom som tam mal dostatok prostriedkov - tak to bol vrchol. Tri týždne trvalo, než som mal prístup k účtu (dokonca i osobný výber pri prepážke bol zamietnutý!).
kopretinka
07.07.16,08:56
Ja som s nimi dávno skončil.... A ako čítam, vracajú sa k svojmu osvedčenému zdieraniu.... Ešte boli koruny.... zisťovanie stavu cez bankomat -3Sk, výber z bankomatu -6Sk.....
A keď mi bezdôvodne zablokovali účet (ani sami nevedeli prečo!!!), pričom som tam mal dostatok prostriedkov - tak to bol vrchol. Tri týždne trvalo, než som mal prístup k účtu (dokonca i osobný výber pri prepážke bol zamietnutý!).
:eek: ani neskôr to nevysvetlili?
Katy a R
07.07.16,09:16
SLSP je smrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrť !!!!!!! Končím s nimi,len si ešte musím nájsť náhradu.hentie hnusoby už aj za platbu kartou účtujú poplatok.Kde je účet čo najlacnejší? Nepotrebujem nič,len vybrať hotovosť.Na všetko ostatné mám ZUNO.
mala si to spraviť dávnejšie ... lebo terazky už všetky banky voľačo vymýšľajú (podmienky) ... zmena sadzobníkov je aj v tých internetových.
som posledných 6 rokov nezaplatila ani cent poplatkov - ale od septembra pozerám - že už asi nevykľučkujem - musím popozerať lepšie tie zmeny. Ak budú pridávať poplatky - zruším účty .. ;)
kopretinka
07.07.16,09:19
mala si to spraviť dávnejšie ... lebo terazky už všetky banky voľačo vymýšľajú (podmienky) ... zmena sadzobníkov je aj v tých internetových.
som posledných 6 rokov nezaplatila ani cent poplatkov - ale od septembra pozerám - že už asi nevykľučkujem - musím popozerať lepšie tie zmeny. Ak budú pridávať poplatky - zruším účty .. ;)
a to kde?
lujza.j
07.07.16,09:51
Odkedy je poplatok za platbu kartou..
korela
07.07.16,10:36
SLSP je smrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrť !!!!!!! Končím s nimi,len si ešte musím nájsť náhradu.hentie hnusoby už aj za platbu kartou účtujú poplatok.Kde je účet čo najlacnejší? Nepotrebujem nič,len vybrať hotovosť.Na všetko ostatné mám ZUNO.
mala si to spraviť dávnejšie ... lebo terazky už všetky banky voľačo vymýšľajú (podmienky) ... zmena sadzobníkov je aj v tých internetových.
som posledných 6 rokov nezaplatila ani cent poplatkov - ale od septembra pozerám - že už asi nevykľučkujem - musím popozerať lepšie tie zmeny. Ak budú pridávať poplatky - zruším účty .. ;)

Mňa prekvapila minulý mesiac tiež jedna banka. Rok som nemala pohyb na účte, postŕhali dodatočne za vedenie účtu plus žiadosť na novú kartu, stará bola funkčná.
A Slov. sporiteľňu obchádzam 15 r.! Tak ma naštvali. To by sa za socíku nemohlo stať.
veronikasad
07.07.16,10:42
SLSP je smrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrť !!!!!!! Končím s nimi,len si ešte musím nájsť náhradu.hentie hnusoby už aj za platbu kartou účtujú poplatok.Kde je účet čo najlacnejší? Nepotrebujem nič,len vybrať hotovosť.Na všetko ostatné mám ZUNO.
Ak máš pravidelný mesačný príjem aspoň 400€, skús sa informovať v Uni credit bank. Tiež som na jar zrušila účet v SLSP a prešla tam ... Nielen platby kartou, ale aj výbery z bankomatov všetkých bánk sú bez poplatku, pokial dodržíš 400€ mesačný príjem.

Práve mi došiel výpis z účtu za jún 2016.
Mám 18 pohybov na účte, z toho 2 kredity, 1 výber z bankomatu, 5 trvalých príkazov, ostatné platby kartou. Celkový bankový poplatok 0€
Katy a R
07.07.16,11:12
mala si to spraviť dávnejšie ... lebo terazky už všetky banky voľačo vymýšľajú (podmienky) ... zmena sadzobníkov je aj v tých internetových.
som posledných 6 rokov nezaplatila ani cent poplatkov - ale od septembra pozerám - že už asi nevykľučkujem - musím popozerať lepšie tie zmeny. ;)
a to kde?

donedávna bez podmienok - a bez poplatkov v mbank ... teraz už aj oni majú podmienky. Limit príjmu síce nie je, ale treba obrat kartou 20 eur mesačne .... od septembra 70 eur mesačne - a vtedy budú aj výbery z bankomatu zadarmo. ( inak 1 euro za výber (aj v zuno je za toľko - to poznáš)
buchač
07.07.16,11:22
ŽIADNA banka nie je bez nejakého zádrhelu. ŽIADNA !
Jedna má takú výhodu a druhá inakšiu.

Skúste si v tom ospevovanom Zune vziať pôžičku....maximálne 20 litrov.
Skúste si prefinancovať hypo....tiež maximálne 20 litrov.
...a aby jeden vybavoval finančné záležitosti s "počítačom"...? No, u mňa teda nehrozí.

Ďalšia stránka sú kontaktné miesta...a určite to nie je náhoda, že kde sa nachádzajú.
https://www.zuno.sk/o-nas/kontaktne-miesto/

Banka o dvoch veciach...o hovne a o ničom.
Katy a R
07.07.16,11:33
ŽIADNA banka nie je bez nejakého zádrhelu. ŽIADNA !
Jedna má takú výhodu a druhá inakšiu.

Skúste si v tom ospevovanom Zune vziať pôžičku....maximálne 20 litrov.
Skúste si prefinancovať hypo....tiež maximálne 20 litrov.
...a aby jeden vybavoval finančné záležitosti s "počítačom"...? No, u mňa teda nehrozí.

Ďalšia stránka sú kontaktné miesta...a určite to nie je náhoda, že kde sa nachádzajú.
https://www.zuno.sk/o-nas/kontaktne-miesto/

Banka o dvoch veciach...o hovne a o ničom.

a nakieho oného by som skúšala brať v zune úver a prefinancovať hypo ? ... bavíme sa o výberoch z bankomatov a bežných platbách (o osobnom účte) .
- a vybavovať finančné záležitosti v banke zase u mňa nehrozí ;) naposledy som išla do TTB uhradiť nejakú hotovosť pre známu ... tak som si tam hodnú chvíľu postála v rade ... nasrdila som sa - a šla som to zaplatiť na poštu. zase vééľmi dlhú dobu do banky nevkročím :)
buchač
07.07.16,11:50
a nakieho oného by som skúšala brať v zune úver a prefinancovať hypo ? ... bavíme sa o výberoch z bankomatov a bežných platbách (o osobnom účte) .
- a vybavovať finančné záležitosti v banke zase u mňa nehrozí ;) naposledy som išla do TTB uhradiť nejakú hotovosť pre známu ... tak som si tam hodnú chvíľu postála v rade ... nasrdila som sa - a šla som to zaplatiť na poštu. zase vééľmi dlhú dobu do banky nevkročím :)

Čo je TTB...??? Nejaké nové antibiotikum...či antiidiotikum ??? ;) :D :D :D

Ja som práve v tej znevažovanie SLSP a som aj spokojný.
Mám osobnú bankárku...veľa mi pomohla. Účet je spoplatnený pár éčkami a mám všetko ostatné bez poplatkov. Čím viac pohybov cez kartu, tak dokonca mi nejaké smiešne centy pripíšu....no neverím, no nezober to...;)

ALE, samozrejme, vravím za seba...a doložím ešte, že podľa mňa je najhoršia voľba banky tá Poštová.
Katy a R
07.07.16,12:04
Čo je TTB...??? Nejaké nové antibiotikum...či antiidiotikum ??? ;) :D :D :D

Ja som práve v tej znevažovanie SLSP a som aj spokojný.
Mám osobnú bankárku...veľa mi pomohla. Účet je spoplatnený pár éčkami a mám všetko ostatné bez poplatkov. Čím viac pohybov cez kartu, tak dokonca mi nejaké smiešne centy pripíšu....no neverím, no nezober to...;)

ALE, samozrejme, vravím za seba...a doložím ešte, že podľa mňa je najhoršia voľba banky tá Poštová.

:D:):D 100 bodov k tej TTB ;) (doteraz som jej hovorila vysokohorská)
no a vidíš - a ja by som do tej tvojej veru nešla - aspoň nie zatiaľ - (v roku 2010 naposledy) ak zmenia podmienky - tak potom:).
To už by som dala prednosť aj poštovej :) Len dodám, že poznám produkty - bežné účty skoro všetkých bánk, v dnešnej dobe nie je problém zriadiť účet, ani sa z domu nemusím pohnúť. Prípadne využiť konkrétne výhody kombinovaním - v rôznych bankách. (všade sú aj plusy, aj mínusy)
jar88
07.07.16,13:04
Ešte že máte Slovenské banky.:)
--------------------------------
Brexitom vyvolané neisté časy neprajú cenám akcií už aj tak dosť slabých európskych bánk. „Akcie Deutsche Bank sa obchodujú na historických minimách okolo 14 eur za akciu. Od roku 2010 sa cena akcií tohto finančného domu zrútila o 81 percent,“ priblížila ekonomická analytička spoločnosti Finlord Eva Mahdalová. Zlá finančná situácia najväčšieho nemeckého bankového domu nie je vo finančných kruhoch žiadnym tajomstvom. Na pád akcií Deutsche Bank už v tomto mesiaci stavil napríklad známy investičný stratég George Soros.
--------------------------------------------------------
:DSlovákov môže v neistých finančných časoch tešiť, že domáce banky na rozdiel od ich zahraničných matiek, nemajú v krajine pod Tatrami žiadne finančné problémy. Slovenské banky dosiahli za prvých päť mesiacov tohto roka zisk na úrovni 276,4 mil. eur.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/398368-brexit-potapa-deutsche-bank/
lujza.j
07.07.16,13:09
Ktora banka je slovenska....
misoft
07.07.16,13:13
Ja som s nimi dávno skončil.... A ako čítam, vracajú sa k svojmu osvedčenému zdieraniu.... Ešte boli koruny.... zisťovanie stavu cez bankomat -3Sk, výber z bankomatu -6Sk.....
A keď mi bezdôvodne zablokovali účet (ani sami nevedeli prečo!!!), pričom som tam mal dostatok prostriedkov - tak to bol vrchol. Tri týždne trvalo, než som mal prístup k účtu (dokonca i osobný výber pri prepážke bol zamietnutý!).
:eek: ani neskôr to nevysvetlili?
Nie! Ani slovo, ani riadok. Po trojtýždňovom boji sa to konečne podarilo.
A moja reakcia? Príchod do inej banky, dal 100Sk, založil účet. Potom späť do SLSP a zrušenie (okamžité) účtu a presun peňazí na nový účet. Pindali, ale keď som sa obul do šéfa pobočky (a spomenul to blokovanie účtu bez dôvodu, vysvetlenia) a oznámení, že sa o nich bude ešte zaujímať iná inštitúcia - odrazu to šlo. Dokonca peniaze boli prevedené do 12 hodín (v tej dobe to trvalo medzi bankami 3 dni)!
misoft
07.07.16,13:15
Odkedy je poplatok za platbu kartou..
Lui - kedysi to bolo! Za platbu kartou sa äčtoval poplatok, za výber z bankomatu - poplatok, za kontrolu stavu na účte cez bankomat - poplatok. Potom pozrušovali za platbu kartou a za výbery (do určitého počtu) a za kontrolu stavu - neskôr za platbu kartou ti ešte platia. SLSP otočila o 180°.

Ktora banka je slovenska.... ... ani jedna.
lujza.j
07.07.16,13:34
Viem,ze ziadna...ja len,ze mozno ňáka zmena....poplatky si pamatam...zazila som....mam tu banku uz roky....
Ing. Ľubomír Janoška
07.07.16,13:49
Ktora banka je slovenska....
viď buchi - najhoršia, poštová - J&T :mad:
pavol54
07.07.16,15:26
Ktora banka je slovenska....
Už som všeličo videl, koňa blít, hada šťať, prevrátený cigánsky voz, ale slovenskú banku nie
bjuty smis
07.07.16,19:28
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
jar88
08.07.16,04:25
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
http://www.etrend.sk/financie/banky-a-ich-vlastnici-kto-s-kym-a-od-kedy.html

:)
Čo na bankách hodnotíte?:eek:
Koľko vás stojí mesačne,:confused: alebo aké máte služby.;)
jar88
08.07.16,04:36
ŽIADNA banka nie je bez nejakého zádrhelu. ŽIADNA !
Jedna má takú výhodu a druhá inakšiu.

Skúste si v tom ospevovanom Zune vziať pôžičku....maximálne 20 litrov.
Skúste si prefinancovať hypo....tiež maximálne 20 litrov.
...a aby jeden vybavoval finančné záležitosti s "počítačom"...? No, u mňa teda nehrozí.

Ďalšia stránka sú kontaktné miesta...a určite to nie je náhoda, že kde sa nachádzajú.
https://www.zuno.sk/o-nas/kontaktne-miesto/

Banka o dvoch veciach...o hovne a o ničom.

Buchač, ale banku si môžeš vybrať a môžeš ju aj vymeniť.:) Dokonca môžeš mať aj viac bánk a aj na každú službu inú.
----------------------------
Chcieť všetko od jednej banky je v našich končinách takou istou nereálnou požiadavkou, ako autobus (MHD) s maximálkou 280 km/hod.:cool:
buchač
08.07.16,04:50
Buchač, ale banku si môžeš vybrať a môžeš ju aj vymeniť.:) Dokonca môžeš mať aj viac bánk a aj na každú službu inú.
----------------------------


Hm...jedna osoba mi svojho času niečo podobné radila...tak som sa zasmial.
Jedna banka na bežné výdavky. Druhá na hypotéku. Tretia na sporenie....

Človeče, ale ja som ešte nejak stále normálny ;) :D...na tie následné prevody medzi bankami a ostatné onačiny ja nemám čas a náladu. Nevraviac už aj o tom, že na takúto činnosť je potrebné mať aj náležitý príjem, atď...

Mne tá moja banka proste vyhovuje, jeden spoločný účet s manželkou tiež. Nikoho nepresvedčujem, aby šiel tam alebo onam ...každý nech si robí podľa svojho uváženia.
jar88
08.07.16,05:41
Buchač, ale banku si môžeš vybrať a môžeš ju aj vymeniť.:) Dokonca môžeš mať aj viac bánk a aj na každú službu inú.
----------------------------


Hm...jedna osoba mi svojho času niečo podobné radila...tak som sa zasmial.
Jedna banka na bežné výdavky. Druhá na hypotéku. Tretia na sporenie....

Človeče, ale ja som ešte nejak stále normálny ;) :D...na tie následné prevody medzi bankami a ostatné onačiny ja nemám čas a náladu. Nevraviac už aj o tom, že na takúto činnosť je potrebné mať aj náležitý príjem, atď...

Mne tá moja banka proste vyhovuje, jeden spoločný účet s manželkou tiež. Nikoho nepresvedčujem, aby šiel tam alebo onam ...každý nech si robí podľa svojho uváženia.
Reagoval som na tú vetu, že skúste si v tom ospevovanom Zune vziať pôžičku....maximálne 20 litrov.:)
----------------
No ak nepotrebujem pôžičku, tak mi môže byť aj Zuno dobré. Či nie?
Veď ak si nemôžem v banke dojednať službu na mieru, lebo ponúkajú len "hotový produkt", tak mi môže byť jedno, akú banku mám.:)
jar88
08.07.16,06:26
Za takýto úrok, by som si nepožičal ani na podnikanie.
------------------------------------
Pri Zune to bola dlhšie ponúkaná a medializovaná sadzba 7,9 percenta, pri Ceteleme akcia 8,9 percenta na bezúčelové spotrebáky z prelomu rokov. Priemer porovnateľných úrokov za bankový trh sa podľa štatistík Národnej banky Slovenska (NBS) vlani pohyboval pod hranicou 12 percent.
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-1/banky-menia-majitelov-prichadzaju-aj-nove-mena.html
------------------------------------

Našinec si to dovolí aj zo mzdy.:)
buchač
08.07.16,07:53
Za takýto úrok, by som si nepožičal ani na podnikanie.
------------------------------------
Pri Zune to bola dlhšie ponúkaná a medializovaná sadzba 7,9 percenta, pri Ceteleme akcia 8,9 percenta na bezúčelové spotrebáky z prelomu rokov. Priemer porovnateľných úrokov za bankový trh sa podľa štatistík Národnej banky Slovenska (NBS) vlani pohyboval pod hranicou 12 percent.
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-1/banky-menia-majitelov-prichadzaju-aj-nove-mena.html
------------------------------------

Našinec si to dovolí aj zo mzdy.:)
Link je vskutku "pekný"...ba dokonca aj zaujímavý...ukazuje, že kto bude tvrdiť muziku ako nový majiteľ.
------------------------------------
Všeobecne sa všetci bavíme o osobných a nie o podnikateľských účtoch...
Našinca a jeho mzdu myslíš koho ? Nejakého jedinca, čo má mesačnú mzdu nižšiu ako je môj výsluhový príspevok (nie dôchodok) ?
....jáááááj....tak potom sorry...
jar88
08.07.16,08:23
Za takýto úrok, by som si nepožičal ani na podnikanie.
------------------------------------
Pri Zune to bola dlhšie ponúkaná a medializovaná sadzba 7,9 percenta, pri Ceteleme akcia 8,9 percenta na bezúčelové spotrebáky z prelomu rokov. Priemer porovnateľných úrokov za bankový trh sa podľa štatistík Národnej banky Slovenska (NBS) vlani pohyboval pod hranicou 12 percent.
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-1/banky-menia-majitelov-prichadzaju-aj-nove-mena.html
------------------------------------

Našinec si to dovolí aj zo mzdy.:)
Link je vskutku "pekný"...ba dokonca aj zaujímavý...ukazuje, že kto bude tvrdiť muziku ako nový majiteľ.
------------------------------------
Všeobecne sa všetci bavíme o osobných a nie o podnikateľských účtoch...
Našinca a jeho mzdu myslíš koho ? Nejakého jedinca, čo má mesačnú mzdu nižšiu ako je môj výsluhový príspevok (nie dôchodok) ?
....jáááááj....tak potom sorry...
Myslím tých bežných s 600, 800 až 1200€ mesačne. Pritom je podstatná tá sadzba 12% a je jedno na akú sumu. Každý z nich si to berie so splátkou nadoraz.
-------------------------------------
No a samozrejme, že banka počíta s tým, že skoro každý sa skôr, či neskôr pár krát pri splátke pošmykne a má po výhodách.
Nandrolon
08.07.16,09:41
Buchač, ale banku si môžeš vybrať a môžeš ju aj vymeniť.:) Dokonca môžeš mať aj viac bánk a aj na každú službu inú.
----------------------------
Chcieť všetko od jednej banky je v našich končinách takou istou nereálnou požiadavkou, ako autobus (MHD) s maximálkou 280 km/hod.:cool:

Jar88 - nepíš zase blbosti, však som ťa videl šoférovať autobus 280 km/h :-))))))))))))))))))
A to ani nebola jeho maximálka, tá bola o 170 km/h nižšia. :-)))))
lujza.j
08.07.16,09:59
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
Penťa a ja a ty:)
bjuty smis
08.07.16,10:42
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
Penťa a ja a ty:)

ja a ty ?
akože poštová je moja a tvoja ?

tak ok, parťáčka :))
jar88
08.07.16,10:44
Buchač, ale banku si môžeš vybrať a môžeš ju aj vymeniť.:) Dokonca môžeš mať aj viac bánk a aj na každú službu inú.
----------------------------
Chcieť všetko od jednej banky je v našich končinách takou istou nereálnou požiadavkou, ako autobus (MHD) s maximálkou 280 km/hod.:cool:

Jar88 - nepíš zase blbosti, však som ťa videl šoférovať autobus 280 km/h :-))))))))))))))))))
A to ani nebola jeho maximálka, tá bola o 170 km/h nižšia. :-)))))
Dobre si pochopil.:)
Bola to narážka na vaše včerajšie klamstvá.:D
Nandrolon
08.07.16,10:59
Myslíš tú svoju stareckú naivitu?
Veď ja viem, že za tvojich aktívnych čias u škody 1000 bolo nepochopiteľné, aby si išiel na jednotke viac ako 6-7 km/h. Dnešné najlacnejšie auto s benzínovým motorom /možno nejaký peugeot 2XX/ dokáže ísť na jednotku toľko čo tá tvoja stará vražda.
Hlavne, ak u toho peugeota bude nejaký "vysokootáčkový pidi benzínový motor maloobjemový naturbený na neviem koľko kilowatov...
A chváliť sa že to má päťku? Existuje auto vyrobené po roku 2010, ktoré nemá päťku?
Veď dnes majú aj osemrýchlostné prevodovky a možno aj deväť. Síce to už riadi počítač, ale prevod tam je.
edit: deväťrýchlostné prevodovky majú niektoré modely range rover, napr. evoque.
lujza.j
08.07.16,11:07
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
Penťa a ja a ty:)

ja a ty ?
akože poštová je moja a tvoja ?

tak ok, parťáčka :))
Bjuty...ja som sa "zakonzervovala"v sporitelni:Dnechce sa mi behat z banky do banky...lebo vsade je nieco....ked som bola naposledy osobny bankar:Dze co ocakavam od produktov ktore sme riesili-urokove sadzby....ja nic....cudujem sa,ze vam sem ludia nosia peniaze....:--- iba ak,ze doma ked ich schovam tak,ze zabudnem kde som ich zasila:D
TB..mala som tam dáke smietky.....nevydebatovala som co som chcela...tak,ze rusim knizku....dala som si keš vyplatit/viem aj inak sa dalo/ ale zurivost bola.....boli strasne zlatucky.....v 50e mi to vyplatili.....proste paráda.....nehovoriac o tom ze medzi 50tkami naratanymi v citacke.mi isiel davat dvacky....ano mohlo to byt aj horsie v 5e:D
Kazdemu vyhovuje ina banka..tak asi tak....
misoft
08.07.16,11:08
Nandrolon.... už sa začínajú vyrábať s desaťstupňovými prevodovkami... a nie sú to žiadne nákladiaky, ale bežné rodinné autá, limuzíny, offroady, SUV-čká.....
Takže bude (ako kedysi) X stupňů ke zlaté.....:D:D:D
bjuty smis
08.07.16,11:15
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
Penťa a ja a ty:)

ja a ty ?
akože poštová je moja a tvoja ?

tak ok, parťáčka :))
Bjuty...ja som sa "zakonzervovala"v sporitelni:Dnechce sa mi behat z banky do banky...lebo vsade je nieco....ked som bola naposledy osobny bankar:Dze co ocakavam od produktov ktore sme riesili-urokove sadzby....ja nic....cudujem sa,ze vam sem ludia nosia peniaze....:--- iba ak,ze doma ked ich schovam tak,ze zabudnem kde som ich zasila:D
TB..mala som tam dáke smietky.....nevydebatovala som co som chcela...tak,ze rusim knizku....dala som si keš vyplatit/viem aj inak sa dalo/ ale zurivost bola.....boli strasne zlatucky.....v 50e mi to vyplatili.....proste paráda.....nehovoriac o tom ze medzi 50tkami naratanymi v citacke.mi isiel davat dvacky....ano mohlo to byt aj horsie v 5e:D
Kazdemu vyhovuje ina banka..tak asi tak....

ja som myslel, že my dvaja sme majitelia poštovej:))
lujza.j
08.07.16,11:15
Len obcas zmatok v tych stupnoch....:Dzo 6 miesto do 5ky dal čávo do 3jky...auú...