Katka41
13.04.16,19:19
Ahojte, chcem sa len opýtať, či náhodou niekto nemá skúsenosť a informáciu o reklamácii náramku s komponentami.

Kúpila som finančne drahší strieborný náramok, ktorý pri kúpe obsahoval aj tri komponenty - prívesky. Tieto komponenty boli na striebornom náramku pripevnené klasicky - ďalším očkom. Nakoľko však toto spracovanie nebolo dobré a očká sa povolili všetky prívesky mi odpadli. 2 som našla jeden bohužiaľ nie. Chcela som tento náramok reklamovať, pani predavačka mi však povedala, že oni mi to kvôli strate nevyreklamujú. Čo mám v tomto prípade prosím Vás robiť. Veď to nebolo mojou vinou - nakoľko je evidentné, že ďalšie 2 prívesky majú tieto očká poškodené. Bola len náhoda, že som vôbec tieto dva našla.
Ako mám v takomto prípade postupovať?
Sú povinný mi dať náhradný náramok, prípadne pripevniť chýbajúce komponenty, resp. mám nárok na vrátenie peňazí?
Ďakujem veľmi pekne
ivka70
13.04.16,17:21
Obavam sa, ze predmet sa da reklamovat len ako celok, ked bol ako celok kupeny.
Katka41
13.04.16,17:25
ale nestratila som to vlastnou vinou. Na ďalších odpojených príveskoch je evidentné, že očká sú otvorené. Keby bol produkt kvalitne spracovaný, tak sa to nestane. Je to také diskutabilné. Lebo podľa mňa sa to dá považovať za vadu. Ale neviem zase či naozaj oprávnene
Tweety
13.04.16,17:26
Zájdi do obchodu s reklamáciou a uvidíš, ako pochodíš, možno budú ústretoví.
arizona
13.04.16,17:26
To ti odpadli vsetky tri naraz? Predpokladam, ze nie.
Predajcovia mavaju v obch.podmienkach uvedene, ze zavadu treba reklamovat hned,ako sa objavi.
Kedze si naramok nosila aj nadalej a nereklamovala hned, predpokladam,ze maju narok to reklamaciu neuznat.
Katka41
13.04.16,17:38
neuveríš, ale áno všetky 3 naraz. Dnes poobede. A zistila som to az pri poslednom. Lebo oni tak "štrngali" a keď bolo ticho, vtedy osm to zistila. a jeden som našla na zemi hneď vedľa seba, druhý v izbe a tretí som nenašla. Čiže stalo sa to v priebehu pár minút.
buchač
13.04.16,17:45
Kúpila som finančne drahší strieborný náramok, .....
Nakoľko však toto spracovanie nebolo dobré a očká sa povolili všetky prívesky mi odpadli.
===============================
Otázka ale potom znie inak.

PREČO si si ten náramok kupovala bez patričnej prehliadky ?
...atď...
lujza.j
13.04.16,17:52
Dokup si ten jeden chybajuci....a neminaj energiu za par drobnych.....
Katka41
13.04.16,18:00
nedá sa. to bolo také balenie. a keby stál 10 €, tak sa nato vykašlem, ale myslím, že 70 € za nekvalitný strieborný náramok je dosť.
buchač
13.04.16,18:03
buhač (Dnes 20:45) Kúpila som finančne drahší strieborný náramok, .....
Nakoľko však toto spracovanie nebolo dobré a očká sa povolili všetky prívesky mi odpadli.
===============================
Otázka ale potom znie inak.

PREČO si si ten náramok kupovala bez patričnej prehliadky ?
...atď...
buchač
13.04.16,18:04
hač (Dnes 20:45) Kúpila som finančne drahší strieborný náramok, .....
Nakoľko však toto spracovanie nebolo dobré a očká sa povolili všetky prívesky mi odpadli.
===============================
Otázka ale potom znie inak.

PREČO si si ten náramok kupovala bez patričnej prehliadky ?
...atď...
Tweety
13.04.16,18:08
Nemusel byť nekvalitný to by si si určite všimla pri skúšaní v predajni. Možno si ním niekde buchla, o niečo zavadila, trhla...... a poškodila
Katka41
13.04.16,18:11
lebo takéto veci až tak dobre nevidíš? kupoval si niekedy prívesok či už na náramok alebo retiazku? To na očkách nevidíš, pokiaľ nie sú úplne otvorené
buchač
13.04.16,18:18
Katka41 (Dnes 21:11) lebo takéto veci až tak dobre nevidíš? kupoval si niekedy prívesok či už na náramok alebo retiazku? To na očkách nevidíš, pokiaľ nie sú úplne otvorené
=========================
TAK tomu ver, že som kupoval...a nie jeden kus..a nie raz.

Mne vychádza z toho nasledovné :
1. Zle si pozrela
2. Ty si nejakým nedopatrením poškodila
3. Budeš rada, ak Ti náramok opravia grátis....
lujza.j
13.04.16,18:37
Tak sa teš,ze si stratila iba jeden...ocka si doma pritlac kliestami a hotovo....:)problem je ten,ze ty ho uz nechces...