bruce
20.06.06,00:48
zdravim, zaujimaju ma dve veci, viete niekto prosim poradit?

1. ak je objednana sluzba cez email/web, vystavena zalohova faktura, po uhradeni bezna faktura, je mozne ju zaslat aj elektronicky s oscanovanym podpisom? alebo je potrebne najprv uzavriet papierovu zmluvu, nez bude nejaka sluzba fakturovana? Jednalo by sa o pausalne sluzby.

2. dajme tomu, ze by bol nejaky zakaznik mimo SR, napriklad v CR, je mozne si tam zriadit ucet a faktury vystavovat tomuto zakaznikovi v ceskych korunach a platbu prijat cez tento ucet? pri mesacnych poplatkoch treba 100 korun je medzinarodny bankovy prevod prilis drahy a toto by bolo obrovske zjednodusenie. taktiez by ma zaujimalo, ci v pripade, ze nieco ponahla, je mozne vyuzit na transfer penazi nejaky ucet znameho, nez bude zriadeny bankovy ucet na firmu? jedna sa len o transfer, peniaze sa dostanu kam treba a dotycny obdrzi aj fakturu, co je podla mna ok.

dakujem
Milan Benka
20.06.06,05:14
1. ak je objednana sluzba cez email/web, vystavena zalohova faktura, po uhradeni bezna faktura, je mozne ju zaslat aj elektronicky s oscanovanym podpisom? alebo je potrebne najprv uzavriet papierovu zmluvu, nez bude nejaka sluzba fakturovana? Jednalo by sa o pausalne sluzby.
U neplatcu DPH by sa dala akceptovať aj takáto "elektronická" fa,
u plátcu DPH by musela byť zaručená elektronickým podpisom (§75 / 6)


2. dajme tomu, ze by bol nejaky zakaznik mimo SR, napriklad v CR, je mozne si tam zriadit ucet a faktury vystavovat tomuto zakaznikovi v ceskych korunach a platbu prijat cez tento ucet? pri mesacnych poplatkoch treba 100 korun je medzinarodny bankovy prevod prilis drahy a toto by bolo obrovske zjednodusenie. taktiez by ma zaujimalo, ci v pripade, ze nieco ponahla, je mozne vyuzit na transfer penazi nejaky ucet znameho, nez bude zriadeny bankovy ucet na firmu? jedna sa len o transfer, peniaze sa dostanu kam treba a dotycny obdrzi aj fakturu, co je podla mna ok.- podľa mňa to vôbec nie je OK.
Na žiadny transfer peňazí nepouživajte účet niekoho " známeho ", radšej si zavčasu zriadte svoj vlastný podnikateľský účet.
A čo sa týkatoho účtu v ČR, skúste sa informovať u bánk, kt. majú pobočku v čechách, alebo same sú pobočkou českej banky. Veľmi ochotne Vám poradia, aspoň by mali, veď im pôjde o nového klienta.
bruce
20.06.06,08:06
Dakujem za informacie. Myslel som to s tou fakturou tak, ze si ju dotycny vytlaci, pretoze ci ju vytlacim ja alebo on, bude to to same, na fakture bude oscanovany podpis a peciatka. Ak samozrejme dotycny nema tu moznost, tak by sa zaslala beznou postou, to zalezi na dohode. Tymto sposobom sa da totiz velmi usetrit a zjednodusit, tak ma to zaujima :)

Niektore zahranicne firmy posielaju fakturu len emailom bez podpisu alebo cohokolvek ineho.

Skusim zavolat do bank a popytat sa na to. Takze fakturu mozem vystavit kludne v akejkolvek mene, nebude to problem zaviest do uctovnictva?