Zavrieť

Porady

objednanie sluzby a faktury, zakaznici v zahranici

zdravim, zaujimaju ma dve veci, viete niekto prosim poradit?

1. ak je objednana sluzba cez email/web, vystavena zalohova faktura, po uhradeni bezna faktura, je mozne ju zaslat aj elektronicky s oscanovanym podpisom? alebo je potrebne najprv uzavriet papierovu zmluvu, nez bude nejaka sluzba fakturovana? Jednalo by sa o pausalne sluzby.

2. dajme tomu, ze by bol nejaky zakaznik mimo SR, napriklad v CR, je mozne si tam zriadit ucet a faktury vystavovat tomuto zakaznikovi v ceskych korunach a platbu prijat cez tento ucet? pri mesacnych poplatkoch treba 100 korun je medzinarodny bankovy prevod prilis drahy a toto by bolo obrovske zjednodusenie. taktiez by ma zaujimalo, ci v pripade, ze nieco ponahla, je mozne vyuzit na transfer penazi nejaky ucet znameho, nez bude zriadeny bankovy ucet na firmu? jedna sa len o transfer, peniaze sa dostanu kam treba a dotycny obdrzi aj fakturu, co je podla mna ok.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    1. ak je objednana sluzba cez email/web, vystavena zalohova faktura, po uhradeni bezna faktura, je mozne ju zaslat aj elektronicky s oscanovanym podpisom? alebo je potrebne najprv uzavriet papierovu zmluvu, nez bude nejaka sluzba fakturovana? Jednalo by sa o pausalne sluzby.
    U neplatcu DPH by sa dala akceptovať aj takáto "elektronická" fa,
    u plátcu DPH by musela byť zaručená elektronickým podpisom (§75 / 6)


    2. dajme tomu, ze by bol nejaky zakaznik mimo SR, napriklad v CR, je mozne si tam zriadit ucet a faktury vystavovat tomuto zakaznikovi v ceskych korunach a platbu prijat cez tento ucet? pri mesacnych poplatkoch treba 100 korun je medzinarodny bankovy prevod prilis drahy a toto by bolo obrovske zjednodusenie. taktiez by ma zaujimalo, ci v pripade, ze nieco ponahla, je mozne vyuzit na transfer penazi nejaky ucet znameho, nez bude zriadeny bankovy ucet na firmu? jedna sa len o transfer, peniaze sa dostanu kam treba a dotycny obdrzi aj fakturu, co je podla mna ok.- podľa mňa to vôbec nie je OK.
    Na žiadny transfer peňazí nepouživajte účet niekoho " známeho ", radšej si zavčasu zriadte svoj vlastný podnikateľský účet.
    A čo sa týkatoho účtu v ČR, skúste sa informovať u bánk, kt. majú pobočku v čechách, alebo same sú pobočkou českej banky. Veľmi ochotne Vám poradia, aspoň by mali, veď im pôjde o nového klienta.

    bruce je offline (nepripojený) bruce

    bruce
    Dakujem za informacie. Myslel som to s tou fakturou tak, ze si ju dotycny vytlaci, pretoze ci ju vytlacim ja alebo on, bude to to same, na fakture bude oscanovany podpis a peciatka. Ak samozrejme dotycny nema tu moznost, tak by sa zaslala beznou postou, to zalezi na dohode. Tymto sposobom sa da totiz velmi usetrit a zjednodusit, tak ma to zaujima

    Niektore zahranicne firmy posielaju fakturu len emailom bez podpisu alebo cohokolvek ineho.

    Skusim zavolat do bank a popytat sa na to. Takze fakturu mozem vystavit kludne v akejkolvek mene, nebude to problem zaviest do uctovnictva?

    objednanie sluzby a faktury, zakaznici v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.