lenusikb
04.08.16,21:29
Dnes o 18tej som zaspala a ked som sa zobudila o 21vej tak som v obyvacke mala mnozstvo lietajucich mravcov ! Okno bolo zatvorene. Do dnes sme v byte nemali nikdy nic, sem tam mucha z otvoreneho okna a zrazu toto. Za tie 3 hodiny ich tu bolo no aspon 100. Neviem z kade prisli ani nic, poradite mi prosim ako sa ich zbavit? Pouzili sme nalepovaciu mucholapku a vysavac ale tie potvory sa furt zrazu vyskysnu na podlahe. Nemam ani paru z kade lezu, nikde nic, poobzeram sa a jeden je na lampe stropnej, dalsi leze pod stolom, pri dverach, pri krbe.. kazdy lezie inym smerom a nedokazem zistit z kade lezu. Pozreli sme za gauc, za skrine, koberec sme hodili na balkon aj do gauca sme sa pozreli. Nikde nie je ziadna cesticka, ziaden otvor. Jedine co nas napadlo je ze boli zakuklene v dreve do krbu lebo dnu v krbe sme mali drevo a aj tam lozili - mame uzatvaratelnu krbovu vlozku. Prosim poradte co s nimi. (Byvam v lese a nad bytom mame poval) Dakujem.
Cely den nikde nic nebolo a teraz vecer, zas o 21 sa nam tu zavinaju objavovat dalsie mravce. Doobedu sme komplet vsetko vycistili vyumyvali, koberec sme vyprasili... jak vravim cez den nic a teraz vecer sa zas objavuju... kazdy niekde inde, neda sa urcit odkial lezu. A su mensie ako vcerajsie. Poradite mi prosim kde sa mozu vyskytovat nejake hniezda? Ci pod plavajucou podlahou, v strope alebo niekde? Ze to najdeme a vyhubime od zdroja.. nechcem kazdy vecer nahanat po obyvacke 100 mravcov.... Dakujem
arizona
04.08.16,19:36
Kabaka123
05.08.16,02:27
Terezia13
07.08.16,12:58
mali sme v byte mravce, opakovalo sa to niekoľko rokov, v drogérii sme kúpili také malé sáčky a to sme otvorené dali tam, kde mravce chodili, nie je to agresívny prostriedok, mravce nehynú, ale týmto "cukrom" nakŕmia aj kráľovnú a vajíčka ostanú neplodné, takže mravenisko vyhynie
neva19
07.08.16,18:02
Pred časom sa aj u nás vyskytli tie lietajúce mravce v obývačke. Okno zavreté a práve tam boli. Pár ich bolo pod oknom na zemi na plávajúcej podlahe. Rýchlo som ich vystriekala biolitom, povysávala. Na druhý deň tam boli znova. Zistila som, že prišli cestičkou medzi lištou a stenou – z podlahy. Pár dní som striekala lištu pod oknom biolitom proti mravcom, našťastie to nenechávalo žiadne stopy na stene. Trvalo to nejaký týždeň, potom sa už neobjavili. Ale striehnem stále.
Terezia13
09.08.16,12:43
tie mravce síce majú krídelká a preto ich nazývajú lietajúce mravce, ale oni v tom období majú len rojenie - samčekom narastú krídelká a sprevádzajú budúce kráľovné na svadobný let, potom im krídielka odpadnú