danuska17
11.08.16,14:30
mám nárok na príplatok k prídavku, ak som teraz na materskej dovolenke a prvé dieťa je z prvého manželstva? ako oň požiadať?
Nie sme manželia, priateľ má živnosť.
Daňový bonus si uplatní až pri daňovom priznaní na moje druhé dieťa.
Na moje prvé dieťa sa asi nedá .
veronikasad
11.08.16,13:09
dôvod ?
veronikasad
11.08.16,13:11
Príplatok k prídavku na dieťa sa poskytuje za splnenia nasledovných podmienok:

splnenie podmienok nároku na prídavok,
poberanie
starobného dôchodku,
predčasného starobného dôchodku,
invalidného dôchodku z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70% podľa osobitného predpisu,
výsluhového dôchodku podľa osobitného predpisu
po dovŕšení veku potrebného na nárok na starobný dôchodok podľa osobitného predpisu alebo
poberanie dôchodkovej dávky toho istého druhu v cudzine oprávnenou osobou a ďalšou fyzickou osobou, ktorá si môže uplatniť daňový bonus podľa §33 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov (druhý rodič, druhý náhradný rodič alebo manžel rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa, ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti),
nevykonávanie zárobkovej činnosti oprávnenou osobou a ďalšou fyzickou osobou, ktorá si môže uplatniť daňový bonus podľa §33 zákona č. 595/2003 Z. z. (druhý rodič, druhý náhradný rodič alebo manžel rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti),
nepriznanie daňového bonusu na nezaopatrené dieťa, na ktoré si oprávnená osoba uplatnila nárok na prídavok na dieťa.
ivka70
12.08.16,05:28
Kto pobera danovy bonus na druhe dieta? Ste s jeho otcom manzelia?
danuska17
15.08.16,05:10
nie sme manželia a nikto nepoberá daňový bonus, lebo priateľ má živnosť