Zavrieť

Porady

mám nárok na príplatok k prídavku?

mám nárok na príplatok k prídavku, ak som teraz na materskej dovolenke a prvé dieťa je z prvého manželstva? ako oň požiadať?
Nie sme manželia, priateľ má živnosť.
Daňový bonus si uplatní až pri daňovom priznaní na moje druhé dieťa.
Na moje prvé dieťa sa asi nedá .
Naposledy upravil danuska17 : 15.08.16 at 04:54
3 komentárov     zbaliť
veronikasad dôvod ?
ivka70 Kto pobera danovy bonus na druhe dieta? Ste s jeho otcom manzelia?
danuska17 nie sme manželia a nikto nepoberá daňový bonus, lebo priateľ má živnosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príplatok k prídavku na dieťa sa poskytuje za splnenia nasledovných podmienok:

    splnenie podmienok nároku na prídavok,
    poberanie
    starobného dôchodku,
    predčasného starobného dôchodku,
    invalidného dôchodku z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70% podľa osobitného predpisu,
    výsluhového dôchodku podľa osobitného predpisu
    po dovŕšení veku potrebného na nárok na starobný dôchodok podľa osobitného predpisu alebo
    poberanie dôchodkovej dávky toho istého druhu v cudzine oprávnenou osobou a ďalšou fyzickou osobou, ktorá si môže uplatniť daňový bonus podľa §33 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov (druhý rodič, druhý náhradný rodič alebo manžel rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa, ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti),
    nevykonávanie zárobkovej činnosti oprávnenou osobou a ďalšou fyzickou osobou, ktorá si môže uplatniť daňový bonus podľa §33 zákona č. 595/2003 Z. z. (druhý rodič, druhý náhradný rodič alebo manžel rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti),
    nepriznanie daňového bonusu na nezaopatrené dieťa, na ktoré si oprávnená osoba uplatnila nárok na prídavok na dieťa.

    mám nárok na príplatok k prídavku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.