buchač
14.01.17,17:35
Meteorológovia upozorňujú, že v Bratislave môže v sobotu napadnúť päť až dvanásť centimetrov nového snehu. Tvoriť sa môžu aj snehové jazyky a záveje.

http://domov.sme.sk/c/20433379/v-bratislave-a-na-zahori-husto-snezi-a-smyka-sa.html#ixzz4Vl48fhNy

Jéééééésus máriška....zachráň sa, kto môžeš. ;)
To bude zasa horekovania v TV novinách. :D :D :D :D :D
misoft
14.01.17,17:09
Co tu popoludni zmizla tema o etikete: :) :)?
téma nebola závadná ,skôr to bol autor
Takže ma niekto predbehol... ja som mu sľuboval, že si ho na večeru dám..... zase budem hladovať :D:D:D
buchač
14.01.17,17:15
Co tu popoludni zmizla tema o etikete: :) :)?
téma nebola závadná ,skôr to bol autor
Len to akosi dlho trvalo...či ?
korela
14.01.17,17:22
Pravdupovediac, je mi z tohto prístupu nanič.
Pekne klesáme na všetkých úrovniach slušnosti, nielen na Porade.
Faloš, pokrytectvo, spriatelené ruky.
taiko
14.01.17,17:29
Pravdupovediac, je mi z tohto prístupu nanič.
Pekne klesáme na všetkých úrovniach slušnosti, nielen na Porade.
Faloš, pokrytectvo, spriatelené ruky.
temu som obnovil, nakolko som nenasiel dovod jej zmazania
buchač
14.01.17,18:10
temu som obnovil, nakolko som nenasiel dovod jej zmazania

Teraz neviem....nuž sa opýtam :

Ty si čo za funkciu na Porade ? Vrchný moderátor a či inkvizítor ?
Lebo jeden moderátor tému uzatvorí a TY ju znova otvoríš, lebo...

Kuwa, šak Ty si ešte väčší pokrytec, ako som si myslel.

https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
buchač
14.01.17,20:33
Teraz neviem....nuž sa opýtam :

Ty si čo za funkciu na Porade ? Vrchný moderátor a či inkvizítor ?
Lebo jeden moderátor tému uzatvorí a TY ju znova otvoríš, lebo...

Jak na hojdačke...jeden zavrie, druhý otvorí.
Včul zasa téma zmizla...len dokedy ?

Len na dotvorenie obrazu toho jedinca....a toho hlavný inkvízor obhajuje ?
Screen bol urobený 14.11.2016
afrikánka
14.01.17,21:10
buchač, kde si to našiel??? Ja tohto môjho "nápadníka" z rozličných tém nikdy neviem dolapiť. Objaví sa nečakane, pouráža a ako duch mizne.
Valcake
14.01.17,21:25
..no vidíš, ja tiež nie...stále objavím iba koniec,:eek: to by som musela sedieť iba pri pc a čítať ako román.. na to ja čas nemám, ale ani energiu. Veď nemusím na všetko reagovať;)
buchač
14.01.17,21:33
Nikde som neobjavil.
Občas mám tušáka, že je potrebný screen nejakého príspevku.
Nereagujem síce naň, no niekedy sa zíde....
afrikánka
14.01.17,21:50
Čo teraz? Sľúbený vianočný darček som nedostala;).
Tachi, tajmac, amico, Impuls a ......asi zase čítaš.... daj niečo duchaplné :eek::cool:

Vidím ťa online, že sleduješ Poradu.....
lujza.j
15.01.17,09:00
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
misoft
15.01.17,09:04
Skočí? Prevencia! Namazať sa olejom, namastiť vazelínou.... až skočí - zošmykne sa.....:D:D:D
lujza.j
15.01.17,09:06
Sa mazem pravidelne....ci si mal ....ze oné....paľénku:D
misoft
15.01.17,09:20
Lui..... pfuj - metla....metál....metyl..... blééé
alaya1
15.01.17,09:28
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...

Je to pravda, mali sme. Slivovicku treba na preventivu
misoft
15.01.17,09:33
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...

Je to pravda, mali sme. Slivovicku treba na preventivu
Najlepšie od 52% vyššie a čím staršiu....
lujza.j
15.01.17,09:39
Mam furt schovanu v nocnom stoliku...este ostala 2006 z mirabeliek....chlap ma kalvados z duboveho suda....vecer asi dam za dva...do kazdej nohy:D
Decko to malo iba par hodin...ale sedela na wc s lavorom na kolenach....to co je fras?!
Dnes uz v robote...
kopretinka
15.01.17,09:42
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
grratulujem tebe aj ostatným podobne zmýšľajúcim.
keďže po schválení tohoto zákona prídem nielen o cca 450eur za rok,ale zníži sa mi aj priemer na dovolenku a Pn....
kompenzovať mi to môžete priamym vkladom na účet......
misoft
15.01.17,09:44
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
Ten lavór sa teda mal.... sedieť niekomu na kolenách......
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
kopretinka
15.01.17,09:44
Mam furt schovanu v nocnom stoliku...este ostala 2006 z mirabeliek....chlap ma kalvados z duboveho suda....vecer asi dam za dva...do kazdej nohy:D
Decko to malo iba par hodin...ale sedela na wc s lavorom na kolenach....to co je fras?!
Dnes uz v robote...
tento rok našťastie zatiaľ klopem na drevo,že nič,ale minulý mi to trvalo skoro týždeň,neudržala som v sebe ani čistú vodu...
korela
15.01.17,10:16
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
Možno vyskáču na jej kolegov, nie na vás. :-)
korela
15.01.17,10:19
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
grratulujem tebe aj ostatným podobne zmýšľajúcim.
keďže po schválení tohoto zákona prídem nielen o cca 450eur za rok,ale zníži sa mi aj priemer na dovolenku a Pn....
kompenzovať mi to môžete priamym vkladom na účet......
Asi aj výšku dôchodku, nie? Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.
misoft
15.01.17,10:21
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
Možno vyskáču na jej kolegov, nie na vás. :-)
....čo by bol vcelku dobrý prípad..... aspoň by v robotovni bol kľud.....:D
lujza.j
15.01.17,10:58
Ona sama....jedine na toho co hu strieda vecer....na ňu to skocilo od majitela...
afrikánka
15.01.17,11:07
Ona sama....jedine na toho co hu strieda vecer....na ňu to skocilo od majitela...

:eek::D:D:D
prepáč, akosi som sa neubránila ;)
lujza.j
15.01.17,11:09
Ale iba tak normal "isiel okolo":D
buchač
15.01.17,11:16
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.

Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
korela
15.01.17,11:23
Ona sama....jedine na toho co hu strieda vecer....na ňu to skocilo od majitela...
Tak potom je na rade on. :-) Robíme si "vtípky", práve som prišla dnu, som rada, že som celá. Síce odmäk, ale v tieni ľad.
veronikasad
15.01.17,11:25
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.

Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
Juraj, nesúhlasím s tebou, aj pre súkromníka platí Zákonník práce a veľa záleží aj od mzdarky, ktorá mu mzdy spracováva. Viem o čom píšem, robím mzdy súkromníkom viac ako 20 rokov.
Príplatok za SO,NE už nie je nárokovatelny. Patrí len zamestnancom, ktorí to majú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Platové tabuľky neexistujú ale dohodnutý plat sa zväčša nadčasov netyka
buchač
15.01.17,11:31
Juraj, nesúhlasím s tebou, aj pre súkromníka platí Zákonník práce a veľa záleží aj od mzdarky, ktorá mu mzdy spracováva. Viem o čom píšem, robím mzdy súkromníkom viac ako 20 rokov.
Príplatok za SO,NE už nie je nárokovatelny. Patrí len zamestnancom, ktorí to majú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Platové tabuľky neexistujú ale dohodnutý plat sa zväčša nadčasov netyka
Veronka...trochu poopravím, OKI ?

Aj pre súkromníka BY MAL platiť ZP, lež nie raz neplatí.
Takže tí zamestnanci, ktorí nemajú KZ, tak si môžu pískať.
Nadčasy ale musíš v podstate robiť, ale platiť už nie.

No fasa...
korela
15.01.17,11:33
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.

Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
Veď ja som napísala to isté. Že si mohli zamestnanci počas nedieľ a sviatkov dohnať legálne vyššiu mzdu. A vnímam stratu ich nadčasov ako ujmu ešte aj v dôchodku.
Ja mám sociálne cítenie možno najväčšie z vás. Aj keď sa to niekomu nemusí zdať.
Aj preto sa čudujem, čo mi napísala afrikánka k dôchodku (síce sa spamätala a zmazala o pár hodín), však nežijem na Slovensku sama, vnímam aj ostatných, a tých ostatných je väčšina. Ja tiež neskáčem odzemok od prebytku. Plus mínus až na nejaké rezorty sme na tom približne rovnako.
Furt musíš do niečoho vŕtať, daj si pohov, je nedeľa. :-)
afrikánka
15.01.17,11:41
korela, zmazala som, aby si nepociťovala osobne, ale týkalo sa to všeobecne všetkých dôchodcov.
Sociálne cítenie a sociálne cítenie má rôzne podoby.
1. Myšlienkami súcitím
2. Skutkami pomáham
buchač
15.01.17,11:43
Furt musíš do niečoho vŕtať, daj si pohov, je nedeľa. :-)

No fasa.......takže už nebudeme ani len diskutovať.
...a to proskám pekne, ani nenadávam na tých súkromníkov, aj keby som mohol.
korela
15.01.17,11:52
korela, zmazala som, aby si nepociťovala osobne, ale týkalo sa to všeobecne všetkých dôchodcov.
Sociálne cítenie a sociálne cítenie má rôzne podoby.
1. Myšlienkami súcitím
2. Skutkami pomáham
Určite. :-) No ak ma niekto oslovuje v príspevku v 2.os. j.č., tak to vnímam ako adresovanie mojej osobe. Len sa nevykrúcaj.
Radšej nerozoberaj moje cítenie.
korela
15.01.17,11:55
:-)) no ako napísali v Pravde-ked nedáte pokoj ideme na dôchodok...:-))Dôchodok ? ? ?
Ale z čoho sa bude žiť na tom eee dôchodku :eek::mad::(
Hlavne, že si pár dní predtým napísala takýto vtipný príspevok.
A že snáď vyžijem, už toho veľa nepotrebujem, a zomrieť musí každý.
Ďakujem za odporúčanie.
afrikánka
15.01.17,12:09
:-)) no ako napísali v Pravde-ked nedáte pokoj ideme na dôchodok...:-))Dôchodok ? ? ?
Ale z čoho sa bude žiť na tom eee dôchodku :eek::mad::(
Hlavne, že si pár dní predtým napísala takýto vtipný príspevok.
A že snáď vyžijem, už toho veľa nepotrebujem, a zomrieť musí každý.
Ďakujem za odporúčanie.
Korela, ale ten príspevok sa týkal len a len súkromných lekárov.....ktorých čaká minimálny dôchodok
afrikánka
15.01.17,12:23
korela, zmazala som, aby si nepociťovala osobne, ale týkalo sa to všeobecne všetkých dôchodcov.
Sociálne cítenie a sociálne cítenie má rôzne podoby.
1. Myšlienkami súcitím
2. Skutkami pomáham
Určite. :-) No ak ma niekto oslovuje v príspevku v 2.os. j.č., tak to vnímam ako adresovanie mojej osobe. Len sa nevykrúcaj.
Radšej nerozoberaj moje cítenie.
korela, nebuď prosím vzťahovačná, bod 2, nie je adresovaný tebe osobne. Osobne sa chytáš iba ty a predovšetkým toho, aby si mohla oponovať.
Nerozoberám tvoje cítenie....ty sama si sa menovala na 1.miesto s najväčším socialnym cítením. Neviem, ako si došla k takémuto hodnoteniu....
alaya1
15.01.17,12:36
Prilozim to aj tu, cita tuto temu viac ludi.
Kto ma zaujem osvojit si cistokrveho psika s rodokmenom.
Argo je špringeršpaniel z chovnej stanice ktorý sa ku nám dostal náhodou keď sa našiel na ulici. Psíka majiteľ už nechce z rod. dôvodov a preto sme sa dohodli že mu nájdeme trvalý domov.
Argo bude mať 6 rokov a je to neskutočné zlatíčko ktorý si vyžaduje pozornosť a škrabkanie.
Je kámoš aj so psíkmi a môže ísť kľudne aj ku deťom.
Je to havko naučený žiť celoročne vonku v teplej búdke ale veľmi rýchlo by si zvykol aj na izbové podmienky.
Je očkovaný, čipovaný a bude kastrovaný.
Je v Prešove.
0948015944

https://scontent.fbts1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15978076_1699206293438537_569330321420151360_n.jpg ?oh=542c1895b0587213deb0ae17b9d5268c&oe=58DC415C
lujza.j
15.01.17,12:57
Buchi kto nezazije nevie:( najhorsie je,ze vzdy z toho hrozneho moze byt este horsie....ja "cely"pracovny zivot v "sterilnej bubline"ale moji uz v realite:(
ono obabru ta aj cudzine oni aj svojich vlastnych ked nevedia naco maju narok...cudzinca duplom.....ak vies jazyk a vies co ti patri.....lebo tam su z uradov pokakani.....ale tu...kam sa pojdes stazovat....v robote ti povedia cau ..
..ziadna zaplatena PN alebo dov...to je normalne
veronikasad
15.01.17,12:59
Juraj, nesúhlasím s tebou, aj pre súkromníka platí Zákonník práce a veľa záleží aj od mzdarky, ktorá mu mzdy spracováva. Viem o čom píšem, robím mzdy súkromníkom viac ako 20 rokov.
Príplatok za SO,NE už nie je nárokovatelny. Patrí len zamestnancom, ktorí to majú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Platové tabuľky neexistujú ale dohodnutý plat sa zväčša nadčasov netyka
Veronka...trochu poopravím, OKI ?

Aj pre súkromníka BY MAL platiť ZP, lež nie raz neplatí.
Takže tí zamestnanci, ktorí nemajú KZ, tak si môžu pískať.
Nadčasy ale musíš v podstate robiť, ale platiť už nie.

No fasa...
Nadčasy platiť musia, vrátane nadčasového príplatku, ak im za ne neurčia čerpanie náhradného voľna ( neplatí len pre vedúcich pracovníkov, ktorí to majú dohodnuté v pracovnej zmluve), len na príplatok za sobotu a nedeľu zákonný nárok nemajú.
Práca vo sviatok je nevýhodná pre zamestnancov s mesačnou mzdou, za odpracovaný sviatok im patrí len mzdové zvýhodnenie ...
buchač
15.01.17,13:06
Práca ...

Buchi kto nezazije nevie:


[QUOTE="buchač"]Furt musíš do niečoho vŕtať, daj si pohov, je nedeľa. :-)
Som na pohovke, je nedeľa...;)
veronikasad
15.01.17,13:15
Buchi kto nezazije nevie:( najhorsie je,ze vzdy z toho hrozneho moze byt este horsie....ja "cely"pracovny zivot v "sterilnej bubline"ale moji uz v realite:(
ono obabru ta aj cudzine oni aj svojich vlastnych ked nevedia naco maju narok...cudzinca duplom.....ak vies jazyk a vies co ti patri.....lebo tam su z uradov pokakani.....ale tu...kam sa pojdes stazovat....v robote ti povedia cau ..
..ziadna zaplatena PN alebo dov...to je normalne
Lujza, nechce sa mi veriť že takto to funguje v Bratislave, kde je práce podstatne viac ako niekde v hladových dolinách. Skôr mám pocit, že zamestnanci neovládajú ani základy Zákonníka práce a nevedia sa brániť. Napr.co sa týka tej dovolenky, ak im ju zamestnávateľ nenariadil do 30.6. nasledujúce.kal.roka, tak si nástup jednoducho určia sami ... Nepotrebujú súhlas zamestnávateľa.
pavol54
15.01.17,14:18
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
grratulujem tebe aj ostatným podobne zmýšľajúcim.
keďže po schválení tohoto zákona prídem nielen o cca 450eur za rok,ale zníži sa mi aj priemer na dovolenku a Pn....
kompenzovať mi to môžete priamym vkladom na účet......
keď prídeš odpracovať tak budem kešovať
pavol54
15.01.17,14:21
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.

Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
To kde v riti žiješ?
pavol54
15.01.17,15:05
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
lujza.j
15.01.17,15:10
Buchi kto nezazije nevie:( najhorsie je,ze vzdy z toho hrozneho moze byt este horsie....ja "cely"pracovny zivot v "sterilnej bubline"ale moji uz v realite:(
ono obabru ta aj cudzine oni aj svojich vlastnych ked nevedia naco maju narok...cudzinca duplom.....ak vies jazyk a vies co ti patri.....lebo tam su z uradov pokakani.....ale tu...kam sa pojdes stazovat....v robote ti povedia cau ..
..ziadna zaplatena PN alebo dov...to je normalne
Lujza, nechce sa mi veriť že takto to funguje v Bratislave, kde je práce podstatne viac ako niekde v hladových dolinách. Skôr mám pocit, že zamestnanci neovládajú ani základy Zákonníka práce a nevedia sa brániť. Napr.co sa týka tej dovolenky, ak im ju zamestnávateľ nenariadil do 30.6. nasledujúce.kal.roka, tak si nástup jednoducho určia sami ... Nepotrebujú súhlas zamestnávateľa.
takto si tu "žijeme"....
korela
15.01.17,15:29
Lui, ako kde. Ale zasa taký horor tu nie je, aspoň v zmysle príspevku veronikasad. S miestami je to rôzne, záleží od typu odboru človeka, ale v každom prípade to bolo lepšie pred 2009. Najlepšie sú platení za hranicami, u nás korporátnici, IT je klasika a tak.
Ľudia nemajú mzdy, aké by im právom patrili.
kukučka
15.01.17,15:38
Zatiaľ je to len návrh a ak dobre rozumiem, jedná sa o sviatky a dni pokoja, nie nedele, tak sa nehádajte. Uvidíme, aký zákon naši populisti nakoniec schvália. Ja ho nepotrebujem a ani sa mi nepáči.
Niekedy sme tu zvykli písať: ak sa mýlim, opravte ma.
korela
15.01.17,15:41
afrikánka, nemaž po sebe príspevky, alebo si ich ulož, nebudeš musieť vysvetľovať. myslím, že mi pamäť ešte slúži celkom dobre.
korela
15.01.17,15:44
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
Ty sa domnievaš, že Siemens vypláca svojich z-ov všade rovnako? Ako príkl.
Ing. Ľubomír Janoška
15.01.17,15:47
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
korela
15.01.17,15:52
To je dosť k veci.
lujza.j
15.01.17,15:52
korela...moji obaja v gastro...decko aj inde...aj tam horor.....ale gastro jedna "bagaž"....výnimiek asi minimum.....jedna moj chlap,ale až teraz....odmakal 4roky v de....a mal šťastie na dane miesto/a nie len on:D/-správny moment na vrátenie sa?!zhoda okolností?!:).....vždy povie dobra škola ale nie jednoduchá......lebo furt si "východný blok"....
pavol54
15.01.17,15:56
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
Ty sa domnievaš, že Siemens vypláca svojich z-ov všade rovnako? Ako príkl.
ja sa nedomnievam, ja viem že ani jedna pobočka nadnárodných to nerobí (potom mohli ostať doma) ale treba sa ozvať "chceli ste nás tak nás nevydierajte! Alebo o čom boli tie kľúčiky
afrikánka
15.01.17,16:01
afrikánka, nemaž po sebe príspevky, alebo si ich ulož, nebudeš musieť vysvetľovať. myslím, že mi pamäť ešte slúži celkom dobre.
Nechceš si nájsť iný nick na zádrapky?
Ja jednoducho nemám v láske "pesimizmus", nech je z ktoréhokoľvek súdka...
mám v prvom rade rada samu seba,
potom svojich blízkych,
aj okoloidúcich v mojom živote, aby som zbytočne nešírila nepríjemnú náladu
buchač
15.01.17,16:02
Ja teda neviem....ALE to vy fakt nečítate príspevky druhých ?

SIEMENS porovnávať so súkromným podnikateľom - obchodom ?
IT pracovníkov dávať na jednu rovinu s obchodom ako takým ?
Porovnávať Blavu s Východom ?

ALE šak si mám dať pohov, lebo je nedeľa....hlavne, že vŕtate.


P.S.:
Z debatujúcich vie len Lui, o čom rozprávam...na čo spoločne nadávame.
pavol54
15.01.17,16:03
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť:) a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
pavol54
15.01.17,16:07
Ja teda neviem....ALE to vy fakt nečítate príspevky druhých ?

SIEMENS porovnávať so súkromným podnikateľom - obchodom ?
IT pracovníkov dávať na jednu rovinu s obchodom ako takým ?
Porovnávať Blavu s Východom ?

ALE šak si mám dať pohov, lebo je nedeľa....hlavne, že vŕtate.


P.S.:
Z debatujúcich vie len Lui, o čom rozprávam...na čo spoločne nadávame.
tak píš do koľkých zamestnancov je súkromný podnikateľ na ktorého ty myslíš a od koľkých je to už potom čo? Pretože aj aj som súkromný podnikateľ tak ma uráža také hodnotenie a klasifikovanie
kukučka
15.01.17,16:10
Využijem oslí mostík. Debaty o ocenených, aj o neocenených, jeden spomínal Kukurovu minulosť, jeho odchod. Nekupujem knihy - spomienky hercov, pôjdem pozrieť, či majú v knižnici knihu Andy Hryca, vraj o tom písal. Som zvedavá.
korela
15.01.17,16:10
buchač, Lui ma pred chvíľou oslovila.
Čo sa týka slov. podnikateľov, je ich pár, ja poznám jediných, dalo by sa povedať zaoberajúcich sa aj obchodom, ako by povedal Voštinár, tí svojim platili vysoko nadštandartne. Prečo? Slušní ľudia, motivujúci ľudia, vychádzajúci ľuďom v ústrety vo všetkom, o čo požiadali. Absolútna férovosť.
buchač
15.01.17,16:18
Či sa niekto uráža alebo nie, mne je šuma fuk, ak to berie osobne.
Vravím síce vo všeobecnosti, no mám na mysli pár podnikateľov...u jedného z nich maká (doslovne) moja 1/2ka.

Lui spomenula..."kto nezažil, nevie"...a je to tak
Na Slovensku furt platí..."Nepáči sa Ti ? Môžeš ísť !"

Zvyšok fakt nemá význam.
pavol54
15.01.17,16:24
buchač, Lui ma pred chvíľou oslovila.
Čo sa týka slov. podnikateľov, je ich pár, ja poznám jediných, dalo by sa povedať zaoberajúcich sa aj obchodom, ako by povedal Voštinár, tí svojim platili vysoko nadštandartne. Prečo? Slušní ľudia, motivujúci ľudia, vychádzajúci ľuďom v ústrety vo všetkom, o čo požiadali. Absolútna férovosť.
Rozmýšľam prečo asi moji stáli zamestnanci nečakajú každé ráno na autobus čo odváža ľudí za dobrým zamestnaním do Samsung, Volkswagenu či PSA. To sú tie najväčší súkromníci
korela
15.01.17,16:30
Či sa niekto uráža alebo nie, mne je šuma fuk, ak to berie osobne.
Vravím síce vo všeobecnosti, no mám na mysli pár podnikateľov...u jedného z nich maká (doslovne) moja 1/2ka.

Lui spomenula..."kto nezažil, nevie"...a je to tak
Na Slovensku furt platí..."Nepáči sa Ti ? Môžeš ísť !"

Zvyšok fakt nemá význam.
Ja si iba dávam otázku, prečo si vy dvaja myslíte, že poznáte obchod a gastro zo všetkých najlepšie.
Ing. Ľubomír Janoška
15.01.17,16:30
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť:) a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
pavol54
15.01.17,16:31
Či sa niekto uráža alebo nie, mne je šuma fuk, ak to berie osobne.
Vravím síce vo všeobecnosti, no mám na mysli pár podnikateľov...u jedného z nich maká (doslovne) moja 1/2ka.

Lui spomenula..."kto nezažil, nevie"...a je to tak
Na Slovensku furt platí..."Nepáči sa Ti ? Môžeš ísť !"

Zvyšok fakt nemá význam.
To vieš predajná kapacita obchodov je tak na 15 miliónov, a tí obchodníci musia mať v prvom rade zisk ktorý vyvezú, buď zmáčknu zamestnancov alebo dodávateľov, lebo tých 5 miliónov kupujúcich limituje tržby
pavol54
15.01.17,16:35
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť:) a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
Nevedel som že to takto funguje že kontrolná firma iného štátu má právo kontrolovať v inom štáte skrátka kolónia
Ing. Ľubomír Janoška
15.01.17,16:37
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť:) a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
Nevedel som že to takto funguje že kontrolná firma iného štátu má právo kontrolovať v inom štáte skrátka kolónia
Nedorozumenie - hovorím o inšpektoráte v Nemecku, ktorý kontroluje materskú firmu v Nemecku.... a o inšpektoráte na Slovensku, ktorý nekontroluje (porovnateľne) dcérsku firmu na Slovensku.
korela
15.01.17,16:41
Oni si kontrolujú u seba svojich. Tak som pochopila, u nás by mali naši našich. To tu ani neexistuje. Ale priznám sa, pri IP som myslela najviac na čiernu prácu ešte stále.
buchač
15.01.17,16:42
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...

Odborári ? Pfujtajbl...to jedna veľká bagáž.
Ak by som šiel trochu do histórie, tak odbory boli vždy takpovediac spriahnuté s podnikateľmi. Zároveň prepojené s mafiou, ktorá robila poriadky.

.. a na Slovensku ? Machyna, Lazarová ...ako ich slušne nazvať ?
----------------------------------
Inšpektoráty práce ?
Zaujímavé je počúvať, čítať tie opatrenia..."podnikateľ môže byť postihovaný pokutou..."
Kurňa...MOŽE ?...a nie náhodou MUSÍ ???

Tie pokuty za odrbávanie sú nie raz nižšie ako pokuta pre vodiča...
---------------------------------

Pripojím ešte aj dane a ich platbu.
Všeliaké presuny, posuny, odklady...a aj tak sú také daňové úniky, dast ist hrúzen.

V USA je daňový únik postihovaný viac, ako násilný trestný čin.
Vo Švédsku majú najvyššie platy daňováci...majú ich tak vysoké, že sa im proste neoplatí vziať úplatok a riskovať fasa flek.
buchač
15.01.17,16:45
Ja si iba dávam otázku, prečo si vy dvaja myslíte, že poznáte obchod a gastro zo všetkých najlepšie.

Predsa preto, lebo je nedeľa...
pavol54
15.01.17,16:45
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť:) a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
Nevedel som že to takto funguje že kontrolná firma iného štátu má právo kontrolovať v inom štáte skrátka kolónia
Nedorozumenie - hovorím o inšpektoráte v Nemecku, ktorý kontroluje materskú firmu v Nemecku.... a o inšpektoráte na Slovensku, ktorý nekontroluje (porovnateľne) dcérsku firmu na Slovensku.
aha, nejasná formulácia
korela
15.01.17,16:49
Pavol, "kolonizovať" začali v 14 st., nedávno tu bola Nádaská vychválená tuším aj Taikom, ak sa nemýlim, posunula ho kukučka, ten rozhovor nemal pravdivé údaje, nerozumiem, prečo k nemu takto Nádaská pristupovala. Na prvé prečítanie to bolo jasné.
Ing. Ľubomír Janoška
15.01.17,17:07
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...

Odborári ? Pfujtajbl...to jedna veľká bagáž.
Ak by som šiel trochu do histórie, tak odbory boli vždy takpovediac spriahnuté s podnikateľmi. Zároveň prepojené s mafiou, ktorá robila poriadky.

.. a na Slovensku ? Machyna, Lazarová ...ako ich slušne nazvať ?
----------------------------------
Inšpektoráty práce ?
Zaujímavé je počúvať, čítať tie opatrenia..."podnikateľ môže byť postihovaný pokutou..."
Kurňa...MOŽE ?...a nie náhodou MUSÍ ???

Tie pokuty za odrbávanie sú nie raz nižšie ako pokuta pre vodiča...
---------------------------------

Pripojím ešte aj dane a ich platbu.
Všeliaké presuny, posuny, odklady...a aj tak sú také daňové úniky, dast ist hrúzen.

V USA je daňový únik postihovaný viac, ako násilný trestný čin.
Vo Švédsku majú najvyššie platy daňováci...majú ich tak vysoké, že sa im proste neoplatí vziať úplatok a riskovať fasa flek.
1/ odbory sú na Slovensku náhrada pre polovičných politikov, ktorí nevedeli urobiť kariéru v niektorej politickej strane; potreby zamestnancov neriešia,
2/ ak je v nejakom zákone (a na Slovensku je to v každom druhom) napísané "môže", tak je to jedine o korupcii
3/ aj u nás existuje trestný čin krátenia daní a odvodov, ale nikdy sa nepoužil na veľké ryby
misoft
15.01.17,17:20
Ja by som doplnil (a možno je to i pravda):



1/ odbory sú na Slovensku náhrada pre polovičných politikov, ktorí nevedeli urobiť kariéru v niektorej politickej strane; potreby zamestnancov neriešia, riešia skôr to, ako mať stály príjem z "funkcie"...
2/ ak je v nejakom zákone (a na Slovensku je to v každom druhom) napísané "môže", tak je to jedine o korupcii, pretože tá predsa na Slovensku "neexistuje".....
3/ aj u nás existuje trestný čin krátenia daní a odvodov, ale nikdy sa nepoužil na veľké ryby, lebo tie plávajú vo veľkom rybníku v hlbokej vode a tak to schytajú tie malé rybičky....
misoft
15.01.17,17:33
:mad:
RJ (RegioJet) končí na trase Košice-Bratislava a späť.
Minister Ersék (minister? Skôr figúrka na špagátikoch) sa dušuje, že sa urobí všetko, aby to cestujúca verejnosť "nepocítila" (výpadok).
Ako urobia? Nevie. Nevedia to ani v ZSSK! Na to, aby to vykryli, potrebujú minimálne dve vlakové súpravy (1 lokomotíva + 6-8 vozňov) - riešenie sa vraj zdá banálne. Stiahnuť vozne z iných tratí (tie najmenej opotrebované) a tie nasadiť.
IC sú permanentne v strate.... Ersék naznačil, že ich dotovať nebude. Čo to znamená?
Aby sa vykryli aspoň čiastočne straty = zvýšenie cestovného (a ako poznáme ZSSK - urobia to pekne potichúčky). Okrem toho IC nestoja v niektorých staniciach - teda kvalita cestovania stojí za fajku močky.
Žabinka
15.01.17,18:20
:mad:
RJ (RegioJet) končí na trase Košice-Bratislava a späť.
Minister Ersék (minister? Skôr figúrka na špagátikoch) sa dušuje, že sa urobí všetko, aby to cestujúca verejnosť "nepocítila" (výpadok).
Ako urobia? Nevie. Nevedia to ani v ZSSK! Na to, aby to vykryli, potrebujú minimálne dve vlakové súpravy (1 lokomotíva + 6-8 vozňov) - riešenie sa vraj zdá banálne. Stiahnuť vozne z iných tratí (tie najmenej opotrebované) a tie nasadiť.
IC sú permanentne v strate.... Ersék naznačil, že ich dotovať nebude. Čo to znamená?
Aby sa vykryli aspoň čiastočne straty = zvýšenie cestovného (a ako poznáme ZSSK - urobia to pekne potichúčky). Okrem toho IC nestoja v niektorých staniciach - teda kvalita cestovania stojí za fajku močky.
konkrétne mňa s tymi žltými vlakmi nasr..dili ale statočne.. hlupák danko tu bude vykrikovať že neznáša žlté vlaky a autobusy, ale zabezpečiť dobré ceny pre svojich občanov na štátnych vlakoch, alebo sa aspoň priblížiť k cene cestovania na žltých vlakoch, to nevie.. len príklad: cesta vlakom žsr zv-praha 1 dospelý a 1 študent spiatočné lístky 84€.. tá istá cesta žlutým 38€.. tak o čo tu vlastne ide? o cenu pre cestujúceho? o úrovni a kultúre cestovania štátnymi žsr na trase zv-žilina ani nejdem písať..:cool:
keď vidím danka, ako trepe tie svoje bludy, nožík sa mi vo vrecku otvára..
alaya1
15.01.17,19:40
:mad:
RJ (RegioJet) končí na trase Košice-Bratislava a späť.
Minister Ersék (minister? Skôr figúrka na špagátikoch) sa dušuje, že sa urobí všetko, aby to cestujúca verejnosť "nepocítila" (výpadok).
Ako urobia? Nevie. Nevedia to ani v ZSSK! Na to, aby to vykryli, potrebujú minimálne dve vlakové súpravy (1 lokomotíva + 6-8 vozňov) - riešenie sa vraj zdá banálne. Stiahnuť vozne z iných tratí (tie najmenej opotrebované) a tie nasadiť.
IC sú permanentne v strate.... Ersék naznačil, že ich dotovať nebude. Čo to znamená?
Aby sa vykryli aspoň čiastočne straty = zvýšenie cestovného (a ako poznáme ZSSK - urobia to pekne potichúčky). Okrem toho IC nestoja v niektorých staniciach - teda kvalita cestovania stojí za fajku močky.
konkrétne mňa s tymi žltými vlakmi nasr..dili ale statočne.. hlupák danko tu bude vykrikovať že neznáša žlté vlaky a autobusy, ale zabezpečiť dobré ceny pre svojich občanov na štátnych vlakoch, alebo sa aspoň priblížiť k cene cestovania na žltých vlakoch, to nevie.. len príklad: cesta vlakom žsr zv-praha 1 dospelý a 1 študent spiatočné lístky 84€.. tá istá cesta žlutým 38€.. tak o čo tu vlastne ide? o cenu pre cestujúceho? o úrovni a kultúre cestovania štátnymi žsr na trase zv-žilina ani nejdem písať..:cool:
keď vidím danka, ako trepe tie svoje bludy, nožík sa mi vo vrecku otvára..

Moja dcera cestovala nedavno statnym 1.triedou, lebo zlte boli vypredane. Cena ohromna a co je gol, zachody nefunkcne v 1.triede, presla 4 vagony, kym nasla funkcny zachod. Sprievodca pokrcil ramenami.
taiko
15.01.17,20:08
:mad:
RJ (RegioJet) končí na trase Košice-Bratislava a späť.
Minister Ersék (minister? Skôr figúrka na špagátikoch) sa dušuje, že sa urobí všetko, aby to cestujúca verejnosť "nepocítila" (výpadok).
Ako urobia? Nevie. Nevedia to ani v ZSSK! Na to, aby to vykryli, potrebujú minimálne dve vlakové súpravy (1 lokomotíva + 6-8 vozňov) - riešenie sa vraj zdá banálne. Stiahnuť vozne z iných tratí (tie najmenej opotrebované) a tie nasadiť.
IC sú permanentne v strate.... Ersék naznačil, že ich dotovať nebude. Čo to znamená?
Aby sa vykryli aspoň čiastočne straty = zvýšenie cestovného (a ako poznáme ZSSK - urobia to pekne potichúčky). Okrem toho IC nestoja v niektorých staniciach - teda kvalita cestovania stojí za fajku močky.
konkrétne mňa s tymi žltými vlakmi nasr..dili ale statočne.. hlupák danko tu bude vykrikovať že neznáša žlté vlaky a autobusy, ale zabezpečiť dobré ceny pre svojich občanov na štátnych vlakoch, alebo sa aspoň priblížiť k cene cestovania na žltých vlakoch, to nevie.. len príklad: cesta vlakom žsr zv-praha 1 dospelý a 1 študent spiatočné lístky 84€.. tá istá cesta žlutým 38€.. tak o čo tu vlastne ide? o cenu pre cestujúceho? o úrovni a kultúre cestovania štátnymi žsr na trase zv-žilina ani nejdem písať..:cool:
keď vidím danka, ako trepe tie svoje bludy, nožík sa mi vo vrecku otvára..

Moja dcera cestovala nedavno statnym 1.triedou, lebo zlte boli vypredane. Cena ohromna a co je gol, zachody nefunkcne v 1.triede, presla 4 vagony, kym nasla funkcny zachod. Sprievodca pokrcil ramenami.
podobnu skusenost mal otec a este aj nefungovalo kurenie v niektorych vagonoch.
taiko
15.01.17,20:08
Pavol, "kolonizovať" začali v 14 st., nedávno tu bola Nádaská vychválená tuším aj Taikom, ak sa nemýlim, posunula ho kukučka, ten rozhovor nemal pravdivé údaje, nerozumiem, prečo k nemu takto Nádaská pristupovala. Na prvé prečítanie to bolo jasné.
Co tam bolo nepravdive?
korela
15.01.17,22:01
[QUOTE="korela"]

Co tam bolo nepravdive?
Pozornejšie prečítať.
korela
15.01.17,22:06
:mad:
RJ (RegioJet) končí na trase Košice-Bratislava a späť.
Minister Ersék (minister? Skôr figúrka na špagátikoch) sa dušuje, že sa urobí všetko, aby to cestujúca verejnosť "nepocítila" (výpadok).
Ako urobia? Nevie. Nevedia to ani v ZSSK! Na to, aby to vykryli, potrebujú minimálne dve vlakové súpravy (1 lokomotíva + 6-8 vozňov) - riešenie sa vraj zdá banálne. Stiahnuť vozne z iných tratí (tie najmenej opotrebované) a tie nasadiť.
IC sú permanentne v strate.... Ersék naznačil, že ich dotovať nebude. Čo to znamená?
Aby sa vykryli aspoň čiastočne straty = zvýšenie cestovného (a ako poznáme ZSSK - urobia to pekne potichúčky). Okrem toho IC nestoja v niektorých staniciach - teda kvalita cestovania stojí za fajku močky.
Juh proti severu. :-) Nie je komfort dolu, nebude komfort hore.
afrikánka
15.01.17,23:12
Odkaz pre tých, ktorí dnes v noci sledovali môj dialóg s tajmacom.
Nie, nebol to z mojej strany pubertálny prejav, ako mi bolo vytknuté.

To je asi všetko. Viac sa k tomu nemienim vyjadriť.
buchač
16.01.17,05:58
Juh proti severu. :-) Nie je komfort dolu, nebude komfort hore.

Navčas rána vcelku dobrý fór.

P.S.:
Už je pondelok, čiže po nedeli, pohov skončil...už môžem vŕtať. :D :D :D
Ing. Ľubomír Janoška
16.01.17,06:27
:mad:
RJ (RegioJet) končí na trase Košice-Bratislava a späť.
Minister Ersék (minister? Skôr figúrka na špagátikoch) sa dušuje, že sa urobí všetko, aby to cestujúca verejnosť "nepocítila" (výpadok).
Ako urobia? Nevie. Nevedia to ani v ZSSK! Na to, aby to vykryli, potrebujú minimálne dve vlakové súpravy (1 lokomotíva + 6-8 vozňov) - riešenie sa vraj zdá banálne. Stiahnuť vozne z iných tratí (tie najmenej opotrebované) a tie nasadiť.
IC sú permanentne v strate.... Ersék naznačil, že ich dotovať nebude. Čo to znamená?
Aby sa vykryli aspoň čiastočne straty = zvýšenie cestovného (a ako poznáme ZSSK - urobia to pekne potichúčky). Okrem toho IC nestoja v niektorých staniciach - teda kvalita cestovania stojí za fajku močky.
Konkurencia štátnej firmy a súkromnej firmy nikdy nemôže fungovať. Je to súťaž, v ktorej štát presúva štartovacie čiary a mení kritériá počas súťaže.
Buď dopravu zabezpečuje štát, s plnou zodpovednosťou a s funkčnou kontrolou alebo nechá súkromníkov, aby predsvedčili zákazníkov a tí si vyberú podľa ceny a kvality.
misoft
16.01.17,10:34
Čo už na to povedať?
http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-paragrafy/clanok/416866-novy-poplatok-za-vodu/
Takže (ak tomu rozumiem) - platí sa za odobranú vodu podľa vodomeru -OK
Platí sa fixná sadzba - no čo už - OK
A teraz ešte sa bude platiť za vodomer. Pritom - ak sa nemýlim - toto bolo vo fixnej sadzbe.

Takže domácnosti budú nielen platiť za odobrané média a energie podľa množstva, ale platiť za "prípadné straty" + obnova - fixná zložka a navyše ešte budú platiť na plynomer, vodomer, elektromer.

Očakávam niekedy v blízkej budúcnosti poplatky za veľkosť presklenenej plochy (okná) a za odber slnečného svetla..... predsa vtedy sa el. energia nemíňa a potrebujú zarobiť, ďalej poplatok za neekologické míňanie kyslíku a vypúšťanie skleníkových plynov (prdov :D).


A nakoniec sa bude platiť i za to, že vôbec žijeme....
Mila123
16.01.17,11:35
Čo už na to povedať?
http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-paragrafy/clanok/416866-novy-poplatok-za-vodu/
Takže (ak tomu rozumiem) - platí sa za odobranú vodu podľa vodomeru -OK
Platí sa fixná sadzba - no čo už - OK
A teraz ešte sa bude platiť za vodomer. Pritom - ak sa nemýlim - toto bolo vo fixnej sadzbe.

Takže domácnosti budú nielen platiť za odobrané média a energie podľa množstva, ale platiť za "prípadné straty" + obnova - fixná zložka a navyše ešte budú platiť na plynomer, vodomer, elektromer.

Očakávam niekedy v blízkej budúcnosti poplatky za veľkosť presklenenej plochy (okná) a za odber slnečného svetla..... predsa vtedy sa el. energia nemíňa a potrebujú zarobiť, ďalej poplatok za neekologické míňanie kyslíku a vypúšťanie skleníkových plynov (prdov :D).


A nakoniec sa bude platiť i za to, že vôbec žijeme....
a zabudol si na vodu, dažďovú, aj na vodu zo studní, z nádrží......
pavol54
16.01.17,12:06
Čo už na to povedať?
http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-paragrafy/clanok/416866-novy-poplatok-za-vodu/
Takže (ak tomu rozumiem) - platí sa za odobranú vodu podľa vodomeru -OK
Platí sa fixná sadzba - no čo už - OK
A teraz ešte sa bude platiť za vodomer. Pritom - ak sa nemýlim - toto bolo vo fixnej sadzbe.

Takže domácnosti budú nielen platiť za odobrané média a energie podľa množstva, ale platiť za "prípadné straty" + obnova - fixná zložka a navyše ešte budú platiť na plynomer, vodomer, elektromer.

Očakávam niekedy v blízkej budúcnosti poplatky za veľkosť presklenenej plochy (okná) a za odber slnečného svetla..... predsa vtedy sa el. energia nemíňa a potrebujú zarobiť, ďalej poplatok za neekologické míňanie kyslíku a vypúšťanie skleníkových plynov (prdov :D).


A nakoniec sa bude platiť i za to, že vôbec žijeme....
za plynomer a elektromer sa platí odjakživa voľakedy sa platilo aj za telefónny prístroj k pevnej linke.
vlado 33
16.01.17,12:16
Odkaz pre tých, ktorí dnes v noci sledovali môj dialóg s tajmacom.
Nie, nebol to z mojej strany pubertálny prejav, ako mi bolo vytknuté.

To je asi všetko. Viac sa k tomu nemienim vyjadriť.
Zmizlo to aj s tvojím prejavom, len mi vysvetli k čomu to bolo dobré. Ja som to čítal.
pavol54
16.01.17,12:48
chcem vymazať svoju otázku aby tu na PORADE (keď niet odborníkov)zbytočne nesvietila ako ? Alebo by mi ju mohol nejaký moderátor zmazať (v účtovníctve týka sa zaúčtovania investície)
veronikasad
16.01.17,12:54
chcem vymazať svoju otázku aby tu na PORADE (keď niet odborníkov)zbytočne nesvietila ako ? Alebo by mi ju mohol nejaký moderátor zmazať (v účtovníctve týka sa zaúčtovania investície)
Nemaž, posuň ju na svetlo, odborníci ju nájdu (PU nerobím)
kopretinka
16.01.17,13:28
za plynomer a elektromer sa platí odjakživa voľakedy sa platilo aj za telefónny prístroj k pevnej linke.
Za prístroj sa neplatilo.platilo sa za zavedenie...........poplatky boli rôzne,dokonca moja sestra mala zavedený telef. zadarmo.Prístroj bol stále majetkom telekomunikácií.
veronikasad
16.01.17,13:31
za plynomer a elektromer sa platí odjakživa voľakedy sa platilo aj za telefónny prístroj k pevnej linke.
Za prístroj sa neplatilo.platilo sa za zavedenie...........poplatky boli rôzne,dokonca moja sestra mala zavedený telef. zadarmo.Prístroj bol stále majetkom telekomunikácií.
Platilo sa nájomné za tlf. prístroj, pokial si si ho neodkupila ... Pri nájomnom bol servis zadarmo
kopretinka
16.01.17,13:36
za plynomer a elektromer sa platí odjakživa voľakedy sa platilo aj za telefónny prístroj k pevnej linke.
Za prístroj sa neplatilo.platilo sa za zavedenie...........poplatky boli rôzne,dokonca moja sestra mala zavedený telef. zadarmo.Prístroj bol stále majetkom telekomunikácií.
Platilo sa nájomné za tlf. prístroj, pokial si si ho neodkupila ... Pri nájomnom bol servis zadarmo
ja si na nič také nepamätám,že nájomné....ja som strašne dlho čakala na zavedenie,boli vtedy celkom prijateľné sumy...furt to odkladali,furt mi hovorili,že som v poradí (urgovala som to niekoľko mesiacov,asi zavádzali telefóny po známosti) Potom zrazu po novom roku rapídne zvýšili ceny a mala som okamžite vybavenú žiadosť,samozrejme,za tú novú,vysokú cenu.....
Ing. Ľubomír Janoška
16.01.17,13:42
za plynomer a elektromer sa platí odjakživa voľakedy sa platilo aj za telefónny prístroj k pevnej linke.
Za prístroj sa neplatilo.platilo sa za zavedenie...........poplatky boli rôzne,dokonca moja sestra mala zavedený telef. zadarmo.Prístroj bol stále majetkom telekomunikácií.
Platilo sa nájomné za tlf. prístroj, pokial si si ho neodkupila ... Pri nájomnom bol servis zadarmo
ja si na nič také nepamätám,že nájomné....ja som strašne dlho čakala na zavedenie,boli vtedy celkom prijateľné sumy...furt to odkladali,furt mi hovorili,že som v poradí (urgovala som to niekoľko mesiacov,asi zavádzali telefóny po známosti) Potom zrazu po novom roku rapídne zvýšili ceny a mala som okamžite vybavenú žiadosť,samozrejme,za tú novú,vysokú cenu.....
to bolo v 90-tych rokoch, keď telekom začal končiť s monopolom
pavol54
16.01.17,13:47
chcem vymazať svoju otázku aby tu na PORADE (keď niet odborníkov)zbytočne nesvietila ako ? Alebo by mi ju mohol nejaký moderátor zmazať (v účtovníctve týka sa zaúčtovania investície)
Nemaž, posuň ju na svetlo, odborníci ju nájdu (PU nerobím)
Viem že robíš väčšinou okolo miezd, ale pozri, sám som sa naučil celé účtovníctvo, tak aj toto si naštudujem, len som myslel že je to takto rýchlejšie idem prekutrať Cenigu,
pavol54
16.01.17,13:48
za plynomer a elektromer sa platí odjakživa voľakedy sa platilo aj za telefónny prístroj k pevnej linke.
Za prístroj sa neplatilo.platilo sa za zavedenie...........poplatky boli rôzne,dokonca moja sestra mala zavedený telef. zadarmo.Prístroj bol stále majetkom telekomunikácií.
Platilo sa nájomné za tlf. prístroj, pokial si si ho neodkupila ... Pri nájomnom bol servis zadarmo
ja si na nič také nepamätám,že nájomné....ja som strašne dlho čakala na zavedenie,boli vtedy celkom prijateľné sumy...furt to odkladali,furt mi hovorili,že som v poradí (urgovala som to niekoľko mesiacov,asi zavádzali telefóny po známosti) Potom zrazu po novom roku rapídne zvýšili ceny a mala som okamžite vybavenú žiadosť,samozrejme,za tú novú,vysokú cenu.....
to bolo v 90-tych rokoch, keď telekom začal končiť s monopolom
presne, ešte mi jedna dôchodkyňa vysvetľovala že má telefón len kvôli nemocnému manželovi tak si spočítala čo je výhodnejšie či má platiť nájom alebo prístroj kúpiť, lebo tam boli mám taký dojem aj iné ceny hovorov
afrikánka
16.01.17,14:13
Mila123 za dažďovú vodu?
Pred pár dňami som písala, že ma "potešila" faktúra od vodárov.
Za posledné roky sme platili viac za dažďovú vodu - odvedenú do kanalizácie zo strechy, ako za vodu, ktorú sme spotrebovali v domácnosti - odvedenú do kanalizácie, teda stočné.

Už naozaj chýba iba to, aby stanovili platbu za odber slnečných lúčov a kyslíka podľa m2, uvedených v LV na katastri.
pavol54
16.01.17,14:28
Mila123 za dažďovú vodu?
Pred pár dňami som písala, že ma "potešila" faktúra od vodárov.
Za posledné roky sme platili viac za dažďovú vodu - odvedenú do kanalizácie zo strechy, ako za vodu, ktorú sme spotrebovali v domácnosti - odvedenú do kanalizácie, teda stočné.

Už naozaj chýba iba to, aby stanovili platbu za odber slnečných lúčov a kyslíka podľa m2, uvedených v LV na katastri.
"dočkaj času ako hus klasu" Na tie nariadené 2% sa musí niekde naškrabať ako v rozprávke "Ševče, nezaplatil jsi dane, musíme ťe zavrít dokud nezaplatíš"
Nandrolon
16.01.17,15:04
pavol54 kde je ta otazka? som na mobile... ?
veronikasad
16.01.17,15:13
Ing. Ľubomír Janoška
16.01.17,15:53
Mila123 za dažďovú vodu?
Pred pár dňami som písala, že ma "potešila" faktúra od vodárov.
Za posledné roky sme platili viac za dažďovú vodu - odvedenú do kanalizácie zo strechy, ako za vodu, ktorú sme spotrebovali v domácnosti - odvedenú do kanalizácie, teda stočné.

Už naozaj chýba iba to, aby stanovili platbu za odber slnečných lúčov a kyslíka podľa m2, uvedených v LV na katastri.
Lebo zopár desaťročí sa neprojektovala ani sa dodnes neprojektuje oddelená kanalizácia pre dažďovú vodu a ČOV sú vždy prekvapené, keď zaprší a všetko im vyplaví :(
Darina1234
16.01.17,15:55
dazdova voda sa fakturuje podla velkosti strechy, treba si skontrolovat, ci ju mate v zmluve spravne uvedenu, teda velkost strechy v m2
afrikánka
16.01.17,16:08
Mila123 za dažďovú vodu?
Pred pár dňami som písala, že ma "potešila" faktúra od vodárov.
Za posledné roky sme platili viac za dažďovú vodu - odvedenú do kanalizácie zo strechy, ako za vodu, ktorú sme spotrebovali v domácnosti - odvedenú do kanalizácie, teda stočné.

Už naozaj chýba iba to, aby stanovili platbu za odber slnečných lúčov a kyslíka podľa m2, uvedených v LV na katastri.
Lebo zopár desaťročí sa neprojektovala ani sa dodnes neprojektuje oddelená kanalizácia pre dažďovú vodu a ČOV sú vždy prekvapené, keď zaprší a všetko im vyplaví :(
A čo im vyplaví, keď za posledné roky prudko klesla spotreba vody z domácností a
ČOV sú poloprázdne?
Skôr by sa dalo povedať, že im nenatekajú peniažteky do plánovaného vreciska na platy a odmeny. Čím viac odberatelia šetria, tým sú výnosy vodárenských spoločností nižšie a tým musíme stále viac platiť. Viď najnovší výmysel-platba za vodomery
Janiela
16.01.17,16:13
a potom, že pitnou vodou treba šetriť :(
Ing. Ľubomír Janoška
16.01.17,16:14
Mila123 za dažďovú vodu?
Pred pár dňami som písala, že ma "potešila" faktúra od vodárov.
Za posledné roky sme platili viac za dažďovú vodu - odvedenú do kanalizácie zo strechy, ako za vodu, ktorú sme spotrebovali v domácnosti - odvedenú do kanalizácie, teda stočné.

Už naozaj chýba iba to, aby stanovili platbu za odber slnečných lúčov a kyslíka podľa m2, uvedených v LV na katastri.
Lebo zopár desaťročí sa neprojektovala ani sa dodnes neprojektuje oddelená kanalizácia pre dažďovú vodu a ČOV sú vždy prekvapené, keď zaprší a všetko im vyplaví :(
A čo im vyplaví, keď za posledné roky prudko klesla spotreba vody z domácností a
ČOV sú poloprázdne?
Skôr by sa dalo povedať, že im nenatekajú peniažteky do plánovaného vreciska na platy a odmeny. Čím viac odberatelia šetria, tým sú výnosy vodárenských spoločností nižšie a tým musíme stále viac platiť. Viď najnovší výmysel-platba za vodomery
nezvládajú prívalové dažde
afrikánka
16.01.17,16:19
dazdova voda sa fakturuje podla velkosti strechy, treba si skontrolovat, ci ju mate v zmluve spravne uvedenu, teda velkost strechy v m2
Keby len strechy....majiteľ si bol povinný zmerať aj všetky betonové a pod. plochy na svojom pozemku. Teda aj "podlážky", chodníky ku domu, vjazdy do garáže, parkoviská pre 2-3 autíčka....Čudujem sa, že vodárne ešte nenabehli na kontrolu, či majitelia uviedli pravdivé údaje.
Darina1234
16.01.17,16:23
no na to je taky specialny vzorec, poznam to, robila som tam, tak viem, hlavny faktor ovpyvnujuci Fa dazd. vod, je strecha, preto pisem, ze treba si skontrolovat
Darina1234
16.01.17,16:24
a vykonavaju pracovnici kontrolu, ale najviac ked pride udanie napriklad od suseda a podobne
afrikánka
16.01.17,16:33
a vykonavaju pracovnici kontrolu, ale najviac ked pride udanie napriklad od suseda a podobne
Naozaj? Na udanie sa chodí premeriavať?
Takže musím byť naokolo milá ku všetkým a všetci zase ku mne. Na najbližšej susedskej párty to asi zverejním :D
pavol54
16.01.17,17:49
Mila123 za dažďovú vodu?
Pred pár dňami som písala, že ma "potešila" faktúra od vodárov.
Za posledné roky sme platili viac za dažďovú vodu - odvedenú do kanalizácie zo strechy, ako za vodu, ktorú sme spotrebovali v domácnosti - odvedenú do kanalizácie, teda stočné.

Už naozaj chýba iba to, aby stanovili platbu za odber slnečných lúčov a kyslíka podľa m2, uvedených v LV na katastri.
Lebo zopár desaťročí sa neprojektovala ani sa dodnes neprojektuje oddelená kanalizácia pre dažďovú vodu a ČOV sú vždy prekvapené, keď zaprší a všetko im vyplaví :(
A čo im vyplaví, keď za posledné roky prudko klesla spotreba vody z domácností a
ČOV sú poloprázdne?
Skôr by sa dalo povedať, že im nenatekajú peniažteky do plánovaného vreciska na platy a odmeny. Čím viac odberatelia šetria, tým sú výnosy vodárenských spoločností nižšie a tým musíme stále viac platiť. Viď najnovší výmysel-platba za vodomery
voda vodovodná, ktorá odchádza preč v pohároch ako nálev sa platí znova ako voda odpadová vraj sú špeciálne merače (dobrá duša mi povedala pre tých ročne skoro tisíc eur sa vám neoplatí kupovať niekoľkonásobne drahší prietokomer) druhá rana odpadová, nie výrobca pohárov ani ich spotrebiteľ ale plnič(teda konzerváreň platí ako recyklačný poplatok) To ako keby spotrebnú daň z alkoholu neplatil výrobca alkoholu alebo opilec, ale prepravná firma
Oliwa
17.01.17,08:01
a vykonavaju pracovnici kontrolu, ale najviac ked pride udanie napriklad od suseda a podobne
Naozaj? Na udanie sa chodí premeriavať?
Takže musím byť naokolo milá ku všetkým a všetci zase ku mne. Na najbližšej susedskej párty to asi zverejním :D
A z vodární prídu kontrolovať všetkých účastníkov na párty...;):D...
Stáva sa aj pri iných zdrojoch energie - znížená spotreba plynu? Prišiel pracovník plynární... paradoxom bolo, že aj kontrolovaný bol zamestnancom plynární... Len sa preorientoval na iný zdroj tepla... takže jeho nízka spotreba bola hneď podozrivá...

Voda je asi jediné, čo nám zadarmo padá z neba... Namiesto toho, aby sme draho platili za jej odvod do mestskej kanalizácie a potom platili za mestskú vodu na polievanie záhrady /koľkí to tak robia/, využívame ju na zavlažovanie záhrady /okrem studne/, ak jej spadne o niečo viac, poslúžia trativody...
Pri výmene strechy totiž môj muž dal predvídavo urobiť zvody tak, aby boli orientované do záhrady a plnili túto užitočnú úlohu... Vtedy som nebola dvakrát nadšená, dnes to oceňujem...
mimotemy
Raz som videla dokument o hľadaní vody v púšti... Bol to príbeh o skúsenej starej žene, ktorá zaúčala do tohto "remesla" asi 12 ročné dievčatko a spolu s karavánou takto putovali, kým nenašli životodarnú vodu... Spravidla si na to spomeniem, keď moje deti púšťajú z vodovodného kohútika vodu "širinu-marinu"... bez ohľadu na to, či umývajú nejaký riad alebo seba... A vždy im pripomeniem, že to vôbec nie je samozrejmosť... Ich reakcie si viete predstaviť... :rolleyes::) Od prevrátených očí až po "ááále mami..." Možno ich raz presvedčí až faktúra za vodu, ktorú budú musieť platiť - sami... :D Rýchlejšie by asi bolo posadiť ich na jednu z tých tiav... :---

PS: Aby som im nekrivdila... Existenciu teplej vody už syn ocenil... Stačili mu na to 4 dni stanovačky v divočine a potok so studenou... s odtlačkami medvedích láb a medvedím trusom grátis... :D
Lucia270
17.01.17,08:36
Mna rozčúlila faktúra od SSE. Sme malá firma a za minulý rok sme platili preddavky za elektrinu 80 Eur/ročne. Keďže od 1.1.2017 zvyšovali sadzby za ističe na rok 2017 nam vychádza preddavok vo výške 984 Eur/rok. Elektriny toľko za rok neminiem - nakoľko tam mame len malý sklad.
Nandrolon
17.01.17,09:22
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/naozaj-sa-v-roku-2017-zvysia-vsetky-starobne-dochodky-o-viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Oliwa
17.01.17,09:25
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/naozaj-sa-v-roku-2017-zvysia-vsetky-starobne-dochodky-o-viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Ale za "vodomer" budú platiť obaja, takže "spravodlivosť" predsa existuje...
Nandrolon
17.01.17,09:26
bjuty smis
17.01.17,10:12
čo sa čudujete......fico pochopil, že ked mu prešiel kaliňák, prejde mu všetko....
misoft
17.01.17,10:17
.
veronikasad
17.01.17,10:24
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/naozaj-sa-v-roku-2017-zvysia-vsetky-starobne-dochodky-o-viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Nandrolon, čítaj pozornejšie Mihalov článok. Ak ten tvoj prvý dôchodca má riadny starobný dochodok 310€, bude mať rovnaké zvýšenie ako ten druhý čo poberá 500€.

Zvýšenie sa nedotkne dôchodcov, ktorým bol vypočítaný SD upravený na minimálny dôchodok. Suma zvýšenia sa totiž pripočíta a k SD a ak je suma po zvýšení nižšia, vypláca sa minimálny dôchodok v nezmenenej výške, lebo životné minimum sa nezvyšovali.
Nandrolon
17.01.17,11:21
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/naozaj-sa-v-roku-2017-zvysia-vsetky-starobne-dochodky-o-viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Nandrolon, čítaj pozornejšie Mihalov článok. Ak ten tvoj prvý dôchodca má riadny starobný dochodok 310€, bude mať rovnaké zvýšenie ako ten druhý čo poberá 500€.

Zvýšenie sa nedotkne dôchodcov, ktorým bol vypočítaný SD upravený na minimálny dôchodok. Suma zvýšenia sa totiž pripočíta a k SD a ak je suma po zvýšení nižšia, vypláca sa minimálny dôchodok v nezmenenej výške, lebo životné minimum sa nezvyšovali.
Ja to čítam dobre, len hovorím o konkrétnom prípade. Koľko % ľudí má na slovensku "minimálny dôchodok? obávam sa, že veľmi veľa, keďže po odrobených 41 rokoch ako predavačka s 3 deťmi je to "normálka"...
veronikasad
17.01.17,11:30
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/naozaj-sa-v-roku-2017-zvysia-vsetky-starobne-dochodky-o-viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Nandrolon, čítaj pozornejšie Mihalov článok. Ak ten tvoj prvý dôchodca má riadny starobný dochodok 310€, bude mať rovnaké zvýšenie ako ten druhý čo poberá 500€.

Zvýšenie sa nedotkne dôchodcov, ktorým bol vypočítaný SD upravený na minimálny dôchodok. Suma zvýšenia sa totiž pripočíta a k SD a ak je suma po zvýšení nižšia, vypláca sa minimálny dôchodok v nezmenenej výške, lebo životné minimum sa nezvyšovali.
Ja to čítam dobre, len hovorím o konkrétnom prípade. Koľko % ľudí má na slovensku "minimálny dôchodok? obávam sa, že veľmi veľa, keďže po odrobených 41 rokoch ako predavačka s 3 deťmi je to "normálka"...
Ten tvoj konkrétny príklad má svoj starobný dôchodok nižší ako minimálny a SP mu dopláca do minimalneho? Ak áno, v tom prípade je zvýšenie naozaj 0€.

Ak maminka bývala s deťmi častejšie na OCR alebo pracovala na kratší pracovný úväzok, OMB za jednotlivé roky bude naozaj nízky...
Nandrolon
17.01.17,11:36
Myslím, že tam bolo zvýšenie okolo 1-2 eur. Pracovala bez PN, OCR, na normálny plný pracovný úväzok, na materskej tiež bola krátko /o deti bolo postarané/...
Tú bravčovú hlavu by mal niekto prederaviť, lebo čo sa už toto deje nie je normálne.
Dnes som počul, že sociálka plná ľudí v ruke s papiermi, úradníčky už nervózne zvyšujú hlas, ľudia sa hrnú a hrnú...
lubko6394
17.01.17,11:40
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/naozaj-sa-v-roku-2017-zvysia-vsetky-starobne-dochodky-o-viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Na rozdiel od Teba to chápem. Ten 310 Eurový je vypočítaný umelo a bol napr. 210 a tú 100-vku im prihodili len z toho dôvodu aby nemuseli doplácať cez sociálne dávky. Otázne je čo tí ľudia 30+ rokov robili a koľko zarábali/odvádzali že im vyšlo len 210. Inak podľa mňa by tá 100-vka mala byť vyplácaná zo sociálneho a nie z dôchodkového účtu ( aj keď je to v podstate jedno). Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové a šťbácke dôchodky.
Nandrolon
17.01.17,11:44
Žiadna stovka v tomto prípade neexistuje. A práca? Klasika, predavačka. Keďže z tých 40+ rokov bola viac ako polovica v komunizme, tak ani tie platy neboli až tak rozdielne.
korela
17.01.17,11:48
Tri strany dozadu.
Keď pred vás postavia štamprlík s ortuťou, lupnete si?
veronikasad
17.01.17,11:50
Žiadna stovka v tomto prípade neexistuje. A práca? Klasika, predavačka. Keďže z tých 40+ rokov bola viac ako polovica v komunizme, tak ani tie platy neboli až tak rozdielne.
Nandrolon, naštuduj si podmienky vyplácania minimálneho dôchodku, ak o ňom sa bavíme. Je to tak ako pise lubko6394. A prever, či tvoja známa má 310€ riadny starobný dôchodok, alebo poberá minimálny. Potom môžeme písať o konkrétnej valorizácii za rok 2017.

Rozhodnutie SP o zvýšení SD som ešte nedostala, je tiež dosť možné, že zaúradoval nejaký škriatok na ústredí, preto toľko nespokojných ľudí na pobočkách
Nandrolon
17.01.17,11:56
Na druhej strane som rád, lebo prasačia hlava pomaly píli pod svojim opičiakom konár...
veronikasad
17.01.17,12:02
Na druhej strane som rád, lebo prasačia hlava pomaly píli pod svojim opičiakom konár...
Uľavilo sa ti? (Nie som volič Smeru)
Nandrolon
17.01.17,12:09
... Mám dojem, že sa jej dorovnávalo kedysi v roku 2015 do min. dôchodku či ako to v tej komunistickej SP funguje, ale nejakých 5-6 eur a nie 100 ako písal odborník vyššie. Človek, ktorý v plnom úväzku bez PNiek a rôznych ulievačiek odpracuje 41 rokov nemôže mať nikdy 210 eur, ak sa mýlim tak ma oprav.
veronikasad
17.01.17,12:13
... Mám dojem, že sa jej dorovnávalo kedysi v roku 2015 do min. dôchodku či ako to v tej komunistickej SP funguje, ale nejakých 5-6 eur a nie 100 ako písal odborník vyššie. Človek, ktorý v plnom úväzku bez PNiek a rôznych ulievačiek odpracuje 41 rokov nemôže mať nikdy 210 eur, ak sa mýlim tak ma oprav.
Lubko uviedol 100€ ako príklad, tých 100€ je rozdiel medzi skutočným SD vypočítaný zo skutočných príjmov poistenca a minimálnym dôchodkom. Čím je skutočný SD vyšší ( ale stale nižší ako minimálny), tým je doplatok menší
Nandrolon
17.01.17,12:19
Tak som to aj pochopil a tak to aj sedí. Preto to uvádzam ako príklad vrcholnej nekompetentnosti a debilizmu.
Predsa keď už sa X krát chvália v TV tak mohli pridať aj tým ostatným, ktorí ho častokrát majú nie svojou vinou /teda nie lenivosťou že nepracovali/ a pochopiteľne že tým, že ho majú na hranici chudoby, alebo pod ňou, tak tie peniaze potrebujú viac ako ten, čo má 3 x toľko...
buchač
17.01.17,12:19
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.

Dôvod ???
Racionálny dôvod daj !

...a už vopred Ti oznamujem, že mi zo Sociálky zvýšili dôchodok o 8,20.
Ergo, aby bolo už na totál jasné...beriem 2 (slovom DVA) dôchodky.

P.S.:
...a teraz hybaj do mňa.
veronikasad
17.01.17,12:20
Tak som to aj pochopil a tak to aj sedí. Preto to uvádzam ako príklad vrcholnej nekompetentnosti a debilizmu.
Predsa keď už sa X krát chvália v TV tak mohli pridať aj tým ostatným, ktorí ho častokrát majú nie svojou vinou /teda nie lenivosťou že nepracovali/ a pochopiteľne že tým, že ho majú na hranici chudoby, alebo pod ňou, tak tie peniaze potrebujú viac ako ten, čo má 3 x toľko...
Nepridali, lebo nezvýšili životné minimum, od ktorého sa odvíja nielen minimálny dôchodok, ale aj iné sociálne davky
Nandrolon
17.01.17,12:22
Pozri, AK BY CHCELI tak to urobia, ak nechceli, tak to neurobili, aké jednoduché.
Vláda má ústavnú väčšinu, takže môže čokoľvek okrem smeru otáčania zemegule zmeniť...
korela
17.01.17,12:24
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...

Odborári ? Pfujtajbl...to jedna veľká bagáž.
Ak by som šiel trochu do histórie, tak odbory boli vždy takpovediac spriahnuté s podnikateľmi. Zároveň prepojené s mafiou, ktorá robila poriadky.

.. a na Slovensku ? Machyna, Lazarová ...ako ich slušne nazvať ?
----------------------------------
Inšpektoráty práce ?
Zaujímavé je počúvať, čítať tie opatrenia..."podnikateľ môže byť postihovaný pokutou..."
Kurňa...MOŽE ?...a nie náhodou MUSÍ ???

Tie pokuty za odrbávanie sú nie raz nižšie ako pokuta pre vodiča...
---------------------------------

Pripojím ešte aj dane a ich platbu.
Všeliaké presuny, posuny, odklady...a aj tak sú také daňové úniky, dast ist hrúzen.

V USA je daňový únik postihovaný viac, ako násilný trestný čin.
Vo Švédsku majú najvyššie platy daňováci...majú ich tak vysoké, že sa im proste neoplatí vziať úplatok a riskovať fasa flek.
Pre tento istý argument nechápem, prečo musí byť odrazu všetko v súkromných rukách a muselo sa privatizovať až na malé výnimky.
Aké know how? Čo sme dovtedy sedeli na stromoch? Nechýbali ani vedomosti ani schopnosti.

Výsmech storočia na Slovensku, aby štátny ENEL vlastnil slov. elektrárne a peniaze odtekali von. Taliani sa ako národ po kúpe radovali ako malé deti! Sme im na posmech.
Detto voda. Až príde časom na nové investície, budeme čakať so zviazanými rukami na eurofondy? Teraz sa im dobre bačuje, bežia na investíciách z 80. r. Čo postavili odvtedy? Obdiv k rozhovoru, celý na vate. O ničom. Ako sa preháňa voda potrubím aj sama. Predtým mala pod palcom vodáreň všetko sama, svojich z-cov, svoju údržbu. Umelo vytvorené fy, väčšie náklady.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/stave...yuzivania-vody
veronikasad
17.01.17,12:25
Pozri, AK BY CHCELI tak to urobia, ak nechceli, tak to neurobili, aké jednoduché.
Vláda má ústavnú väčšinu, takže môže čokoľvek okrem smeru otáčania zemegule zmeniť...
Nie som poslanec, obrat sa s pripomienkou na svojich volených zástupcov...
Nandrolon
17.01.17,12:33
Moji volení nemajú zatiaľ žiadne REÁLNE rozhodovacie právomoci, preto sa teším znova na voľby. Týmto debatu končím, díky za názory, pochopili sme sa.
korela
17.01.17,12:44
Podujme sa mi niekto vysvetliť, ak neodvádzala fa za z-cov odvody do žiadnej poisťovne, dorovnal im to zrejme štát. Je to tak? Z čoho ich dorovnávali, kde na to vzali, kde chýbajú financie?
Ide mi najmä o železnice a mnohé iné fy, a či zodpovední za to boli aj nejako postihovaní.
Je niekde dostupná štatistika, a o aký objem išlo?
veronikasad
17.01.17,12:48
Podujme sa mi niekto vysvetliť, ak neodvádzala fa za z-cov odvody do žiadnej poisťovne, dorovnal im to zrejme štát. Je to tak? Z čoho ich dorovnávali, kde na to vzali, kde chýbajú financie?
Ide mi najmä o železnice a mnohé iné fy, a či zodpovední za to boli aj nejako postihovaní.
Je niekde dostupná štatistika, a o aký objem išlo?
Neplatenie odvodov zamestnávateľa nemá žiadny vplyv na výšku dôchodkov zamestnancov. Majú ho počítany zo skutočných vymeriavacích základov, bez ohľadu na to, že poistné nebolo zaplatené
lubko6394
17.01.17,12:59
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.

Dôvod ???
Racionálny dôvod daj !

...a už vopred Ti oznamujem, že mi zo Sociálky zvýšili dôchodok o 8,20.
Ergo, aby bolo už na totál jasné...beriem 2 (slovom DVA) dôchodky.

P.S.:
...a teraz hybaj do mňa.
Dám, čo by nie. V socializme si každý mohol vybrať prácu podľa svojich predstáv a potrieb, teda pokiaľ chcel. A Ty si si zvolil farbu zelenú, ktorá sa mne nikdy nepáčila a preto som aj skončil ako vojak vo výslužbe bez frčiek. Hry na modrých a červených ma nikdy nebavili, druhých a teda aj Teba asi áno, ale tak sme sa obaja rozhodli. Ja som nemusel striedať posádky zarábal som pomenej a to sa mi odrzkadlí aj na dôchodku. Nonsens ale sú tie výsluhové - stále nechápem za čo. Ktosi odíde z armády a štát mu platí ešte v čase keď na riadny dôchodok nemá nárok a zdôvodňuje to tým, že lampasák má problém zohnať prácu a tak mu musia dať aby nezomrel od hladu. Lenže lampasák nie je jediný ktorý by peniaze potreboval. Koľko šoférov, baníkov,hutníkov,obrábačov... musí prestať vykonávať svoje povolanie len preto že ho zradilo zdravie a musí si hľadať aj menej platenú prácu lebo žrať a platiť účty je treba. Z jednej strany síce chápem že lampasák okrem buzerácie nie je na nič vhodný, ale dokladať v Tescu by mohol - rovnako ako ten šofér... Ak už by som akosi prižmúril oko nad Terazkými, tak tie štbácke sa prehliadnuť nedajú.
willma
17.01.17,13:24
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
Oliwa
17.01.17,13:33
A? ;)
lubko6394
17.01.17,13:34
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ? Konieckoncov ten fond sa netvoril/netvorí z hospodárskeho výsledku ale z nákladov na armádu a MV. Ja ho chápem len ako zástierku na to aby sa mohlo povedať že to z dôchodkov nejde a že je to niečo úplne iné. Konieckoncov keď má štát dostatok prostriedkov na výsluhové tak prečo nemá dostatok na tie "normálne" ?
korela
17.01.17,13:41
Zahrňuje vytváranie princípu fondu aj nejaká solidárnosť so zbytkom obyvateľstva? Či iba sami pre seba?
korela
17.01.17,13:45
Armáda, štb, herci - najväčšia podpora bývalých apáratčikov. Istoty.
korela
17.01.17,13:48
Podujme sa mi niekto vysvetliť, ak neodvádzala fa za z-cov odvody do žiadnej poisťovne, dorovnal im to zrejme štát. Je to tak? Z čoho ich dorovnávali, kde na to vzali, kde chýbajú financie?
Ide mi najmä o železnice a mnohé iné fy, a či zodpovední za to boli aj nejako postihovaní.
Je niekde dostupná štatistika, a o aký objem išlo?
Neplatenie odvodov zamestnávateľa nemá žiadny vplyv na výšku dôchodkov zamestnancov. Majú ho počítany zo skutočných vymeriavacích základov, bez ohľadu na to, že poistné nebolo zaplatené
Ďakujem. Niekto by sa mohol podujať na doplnenie zbytku otázky. Kde tie peniaze sú?
korela
17.01.17,13:49
lubko, pavlík sa navysvetľoval dosť.
misoft
17.01.17,13:55
lubko6394 - okrem toho - rôzne valorizácie, zvyšovania dôchodkov a podobné, čo v SP sa robí - pre výsluhové neplatí.
Valorizácia u nás je o pevne stanovené percento a podľa výšky dostaneš alikvótnu časť. Predtým sme boli valorizovaní podľa toho, ako sa odvíjali funkčné platy v armáde príslušným percentom/ami... takže sa stalo (a nie jeden krát, ale štyri roky za sebou) neboli výsluhové vôbec valorizované (pritom dôchodky zo SP boli v súhrne o cca 25%) do doby, kým sme sa (armáda) neozvali a potom nám to "láskavo" dvihli a stále sme boli v omeškaní.
Píšeš, že si nemal rád "hry.... takže nevieš, čo to znamenalo byť profesionálny vojakom (teraz je to trochu lepšie, ale predtým :eek:) - nevedel si, kedy, kde a na koľko pôjdeš z domu preč, nevedel si, či v sobotu a v nedeľu budeš môcť ísť na ryby :D, makal si často v kuse nie 8,5 hodiny, ale 12-24-48 hodín. Armáda nemala odbory, aby sa postavila za svojich (a ani nemá). - takže splň rozkaz. Nemohol si podnikať (nejaká firmička, dielnička, obchodík) - mohol si akurát len niečo vlastniť. Mať na krku materiál nie za pár šupov, ale za milióny a ty sa čuduješ, že prečo sú tie výsluhové dôchodky.
A za posledné - výsluhové dôchodky idú zo štátneho rozpočtu tak isto ako normálne, lenže SP dostáva na to peniaze zo štátneho rozpočtu, dostáva odvody od pracujúcich. MO dostane svoj diel zo štátneho rozpočtu a Z TOHO platí výsluhové dôchodky - teda na ne nie sú žiadne odvody.
Skôr by si sa mal pýtať, prečo štát NEVIE riadne hospodáriť, keď nemá na normálne dôchodky? Tu je pes zakopaný - a pýtaj sa to politikov a zodpovedných - prečo takto gazdujú. MO vyčlení toľko na dôchodky + počíta s tým, že niekto ešte odíde (má malú rezervu) a šmitec. Už nepýta - ak nemá, musí škrtiť vo svojom rezorte. Štát naopak -. SP nemá? Presunieme zo zdravotníctva, školstva, kultúry.....
Pochopil si?
Ak chceš vyrývať do výsluhových - naštuduj si, ako funguje štátny rozpočet a potom múdro dišputuj....
misoft
17.01.17,13:55
Armáda, štb, herci - najväčšia podpora bývalých apáratčikov. Istoty.
No nehnevaj sa - trochu si to po-toto..... Dávam ti mínus!
misoft
17.01.17,13:57
Podujme sa mi niekto vysvetliť, ak neodvádzala fa za z-cov odvody do žiadnej poisťovne, dorovnal im to zrejme štát. Je to tak? Z čoho ich dorovnávali, kde na to vzali, kde chýbajú financie?
Ide mi najmä o železnice a mnohé iné fy, a či zodpovední za to boli aj nejako postihovaní.
Je niekde dostupná štatistika, a o aký objem išlo?
Neplatenie odvodov zamestnávateľa nemá žiadny vplyv na výšku dôchodkov zamestnancov. Majú ho počítany zo skutočných vymeriavacích základov, bez ohľadu na to, že poistné nebolo zaplatené
Ďakujem. Niekto by sa mohol podujať na doplnenie zbytku otázky. Kde tie peniaze sú?
Kde? No predsa na súkromných účtoch tých, čo neodviedli.
korela
17.01.17,14:17
Armáda, štb, herci - najväčšia podpora bývalých apáratčikov. Istoty.
No nehnevaj sa - trochu si to po-toto..... Dávam ti mínus!
Mohol si, ale v prípade prevratu by aj s milíciami stáli pri nich. To hádam pripustíš.
Ak nie všetci, tak väčšina hercov bola režimu poplatná. Podnes z toho staršie ročníky ťažia, resp. žijú.
Dnes sa to s hercami aj s niektorými spevákmi opakuje. Pokladám herecké povolanie ako každé iné. A vyjadrovať sa k veciam verejným iba preto, že sú na obraze, ich ešte k tomu neoprávňuje.
Už niekto videl nejakého filharmonika pred mikrofónom? No, prečo asi nie.
kukučka
17.01.17,14:35
dnes ju v kurze video s Kemkom
misoft
17.01.17,15:34
Mohol si, ale v prípade prevratu by aj s milíciami stáli pri nich. To hádam pripustíš.
Ak nie všetci, tak väčšina hercov bola režimu poplatná. Podnes z toho staršie ročníky ťažia, resp. žijú.
Dnes sa to s hercami aj s niektorými spevákmi opakuje. Pokladám herecké povolanie ako každé iné. A vyjadrovať sa k veciam verejným iba preto, že sú na obraze, ich ešte k tomu neoprávňuje.
Už niekto videl nejakého filharmonika pred mikrofónom? No, prečo asi nie.
Nuž.... ako ťa čítam, ty si sa asi ešte neprehúpla cez 1989....
Armáda NIE JE určená na udržiavanie vnútorného poriadku - na to je polícia.
Milície tu už dávno nie sú.... a tie neboli zriadené armádou, ale straníckymi orgánmi, dokonca ani pod políciu nepatrili.
Úlohou armády je brániť zvrchovanosť a celistvosť štátu, odvracať následky živelných pohrôm, ak bude o to požiadaná a vrchným veliteľom je prezident. Takže ani Robko jej nevelí! A teda, pokiaľ by prezident nevydal rozkaz, vojsko by si len zabezpečilo svoje priestory a nikam by nešli.
Opäť si capa strelila......
A v prípade nežnej revolúcie - kde si tam videla (ak si teda pozerala) nejaké vojenské jednotky?

A doplním - v čase revolúcie som nemal žiadnu pohotovosť, sedel som si pekne doma, nikoho nepovolávali, akurát sa kládol dôraz na dozornú a strážnu službu. Nič viac, nič menej....
buchač
17.01.17,16:45
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.

Dôvod ???
Racionálny dôvod daj !

...a už vopred Ti oznamujem, že mi zo Sociálky zvýšili dôchodok o 8,20.
Ergo, aby bolo už na totál jasné...beriem 2 (slovom DVA) dôchodky.

P.S.:
...a teraz hybaj do mňa.
Dám, čo by nie. V socializme si každý mohol vybrať prácu podľa svojich predstáv a potrieb, teda pokiaľ chcel. A Ty si si zvolil farbu zelenú, ktorá sa mne nikdy nepáčila a preto som aj skončil ako vojak vo výslužbe bez frčiek. Hry na modrých a červených ma nikdy nebavili, druhých a teda aj Teba asi áno, ale tak sme sa obaja rozhodli. Z jednej strany síce chápem že lampasák okrem buzerácie nie je na nič vhodný, ale dokladať v Tescu by mohol - rovnako ako ten šofér... Ak už by som akosi prižmúril oko nad Terazkými, tak tie štbácke sa prehliadnuť nedajú.


Ideš síce osobne, nevadí.
Ja som podpísal v neskoršom veku...po odrobení cca 7 rokov v civile. Keďže plat bol nejaký o ničom, k tomu ešte riaditeľ bol hajzel (dal som ho na súd = vyhral som), tak som šiel za lepším.
Toto lampasákovanie sa mi ale nepáči. Ešte je to v tých jednotlivcoch...stále žijú v predstavách filmov a ´la "Černí Baroni" a podobne. Lenže to bolo v 50tych rokoch.
Už počas mojej ZVS boli na funkciach VR vzdelaní ľudia.
------------------
Tá buzerácia ???
Nuž ono je to ten systém padajúceho hovna. Aj veliteľom (všetkým) išlo o peniaze, presnejšie o odmeny. Ak sa nesplnili výsledky cvičení a podobne, tak utrum.
Nefunguje to aj dnes v tých firmách ?
Nie sú výsledky, nie sú odmeny.
-------------------
Ten šikan ?
To je stále len a len v jednotlivcovi. Ver alebo nie...zažil som si ho teda poriadny za ten jeden rok. No to ešte neznamenalo, že som ho robil aj ja....bol som najobľúbenejší mazák.
Ako je to dnes s tou šikanou ?
Malé deti v škôlkach sa vraj už šikanujú ? Na ZŠ bežný jav.
Na pracoviskách firiem ? Dnes sa tomu vraví mobbing. Ide ale skôr o prenasledovanie. Zamestnanci makajú o dušu, aj tak to nestačí. Nie jeden skončí u psychoša....
-------------------
Zamestnanie vyslúžilca ?
Ja som teda makal. Ale dane som som platil jak černej...lebo poberateľ výsluhy nemá nárok na odpočítateľnú položku z dane.
Mne to robilo oproti kolegom mínus cca 4.000 Sk pri odpracovaní rovnakého počtu hodín.
Ten dokladač v Tescu by nezarobil ani na slanú vodu.
-------------------


A za posledné - výsluhové dôchodky idú zo štátneho rozpočtu tak isto ako normálne, lenže SP dostáva na to peniaze zo štátneho rozpočtu, dostáva odvody od pracujúcich. MO dostane svoj diel zo štátneho rozpočtu a Z TOHO platí výsluhové dôchodky - teda na ne nie sú žiadne odvody.

Nie je to celková informácia.
Aj ozbrojené zložky odvádzali určitú časť (nie malú) daní aj do sociálneho systému štátu, teda do Sociálnej poisťovne !!!
Nie iba do toho VUSZ, odkiaľ sa vyplácajú vojenské dôchodky
Roky rokúce to ale štát tajil, ergo nevyplácal výsluhovým dôchodcom všetky náležitosti...a to išli do dôchodku v stanovený vek, čiže v tej 60-ke.
-----------------
Dám iný pohľad na vec.
Ak by Slovensko šlo podľa štandartov NATO, to by bolo len pindania medzi národom.
Je bežné, že vojak v zahraničí má okamžite bývanie...aj so základným zariadením. Preložia ho ? Zbalí pakšamenty a hajde do nového bytu, domu.
Plat je asi taký, ako majú u nás generáli.
Odíde do výsluhy, do dôchodku ? Na účet mu nebehne taká suma, že môže okamžite začať podnikať alebo má vystarané do smrti...ešte aj deťom ostane.
------------------
Záver :
“Boh, policajt a vojak majú jedno spoločné.
Nikto ich nepotrebuje, keď mu je dobre”.
korela
17.01.17,18:55
misoft, ja som nepísala o r. 89, to dúfam každému vyplynulo z textu. To bol zachvátený už celý blok. Úplne iná situácia.
Ale som rada, že ste to nepoňali osobne, ale celkom racionálne, pretože ak sa tu iná daná profesia iba spomenie, už to nick vzťahuje v okamihu na seba a ak by mohol, hnal by ma na súd pre nič.
korela
17.01.17,18:57
S červeným citátom sa dá súhlasiť. Ale ľudí v dnešnej dobe predsa len niečo bolí. A nejde iba o tie dva rezorty.
Janiela
17.01.17,18:58
Dáša_
17.01.17,19:23
a ja že sa karas vrátil :D :D keď to červené vidím :D :D
misoft
17.01.17,19:29
misoft, .........................................
Ale som rada, že ste to nepoňali osobne, ale celkom racionálne, pretože ak sa tu iná daná profesia iba spomenie, už to nick vzťahuje v okamihu na seba a ak by mohol, hnal by ma na súd pre nič.
Bral som to v rovine vysvetľovania. Ale z vlastnej skúsenosti - často som bol označovaný (aj tu tiež istou osobou, ale tá je už OUT :D) za príživníka, ktorý za "nič" dostával "veľa".
A pritom tie persóny, ktoré sa obúvali do výsluhových dôchodcov, často ani nevedeli, čo to obnáša slúžiť.
Ak v priebehu 12-tich mesiacov ste s rodinou (po zrátaní) 2 mesiace - tak tie persóny to akosi zabudnú uznať.
Ale je to už pasé...... teraz sa môžem na tomto len uškrnúť..... Svoje som si odkrútil, mnoho nocí, sviatkov, víkendov nebol s rodinou - takže ja si myslím - patrí mi to (dôchodok) a basta!
buchač
17.01.17,19:37
[QUOTE="lubko6394"]
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.

Ešte k tomu vyššie uvedenému.

Nie raz som pindal na podnikateľskú sféru a iné.
Dostalo sa mi odpovede..."Šak podnikaj tiež.".
Myslím si, že tie výsluhové dôchdky sú malina proti tomu, ako okrádajú štát podnikatelia...na daniach, na osobných výhodách, na blá, blá.

Je toto v poriadku ?
Je v poriadku, ak aj na tomto portály jedna (nemenovaná ) verejne známa osoba svojho
času doslova dala návod na to alebo ono, čo nebolo teda vcelku kóšer.
alaya1
17.01.17,20:03
Mohol si, ale v prípade prevratu by aj s milíciami stáli pri nich. To hádam pripustíš.
Ak nie všetci, tak väčšina hercov bola režimu poplatná. Podnes z toho staršie ročníky ťažia, resp. žijú.
Dnes sa to s hercami aj s niektorými spevákmi opakuje. Pokladám herecké povolanie ako každé iné. A vyjadrovať sa k veciam verejným iba preto, že sú na obraze, ich ešte k tomu neoprávňuje.
Už niekto videl nejakého filharmonika pred mikrofónom? No, prečo asi nie.
Nuž.... ako ťa čítam, ty si sa asi ešte neprehúpla cez 1989....
Armáda NIE JE určená na udržiavanie vnútorného poriadku - na to je polícia.
Milície tu už dávno nie sú.... a tie neboli zriadené armádou, ale straníckymi orgánmi, dokonca ani pod políciu nepatrili.
Úlohou armády je brániť zvrchovanosť a celistvosť štátu, odvracať následky živelných pohrôm, ak bude o to požiadaná a vrchným veliteľom je prezident. Takže ani Robko jej nevelí! A teda, pokiaľ by prezident nevydal rozkaz, vojsko by si len zabezpečilo svoje priestory a nikam by nešli.
Opäť si capa strelila......
A v prípade nežnej revolúcie - kde si tam videla (ak si teda pozerala) nejaké vojenské jednotky?

A doplním - v čase revolúcie som nemal žiadnu pohotovosť, sedel som si pekne doma, nikoho nepovolávali, akurát sa kládol dôraz na dozornú a strážnu službu. Nič viac, nič menej....



V tom case moj brat sluzil v Martine- bol vodicom "vyprostovacieho" tanku. No, vieme, co im bolo prizvukovane, coho sa zakladaci obavali, ze budu musiet posluchnut. Bohu vdaka za to, ze to robit nemuseli.
buchač
17.01.17,20:09
V tom case moj brat sluzil v Martine- bol vodicom "vyprostovacieho" tanku. No, vieme, co im bolo prizvukovane, coho sa zakladaci obavali, ze budu musiet posluchnut. Bohu vdaka za to, ze to robit nemuseli.

Nechci vedieť, čoho a koho sme sa my (na mojom pracovisku) vtedy obávali...čo a aké opatrenia sa robili.
kukučka
17.01.17,20:14
tiež nám tu jeden vŕtal dierky do nosa, že podnikať môže každý, potom zakladal volebné témy...mráz mi behá po chrbte, keď sa odvážim prečítať na FB statusy čo píše Danila
korela
17.01.17,20:18
V tom case moj brat sluzil v Martine- bol vodicom "vyprostovacieho" tanku. No, vieme, co im bolo prizvukovane, coho sa zakladaci obavali, ze budu musiet posluchnut. Bohu vdaka za to, ze to robit nemuseli.

Nechci vedieť, čoho a koho sme sa my (na mojom pracovisku) vtedy obávali...čo a aké opatrenia sa robili.

Pravda. Ďakovať. Nikto nevedel.
Dáša_
18.01.17,04:58
taiko
18.01.17,05:44
Eeej veru nepotesilo. To neustale tendencne demonizovanie Kotlebu. Bojim sa, ze novinari robia nasincovi medvediu sluzbu
http://domov.sme.sk/c/20434788/nove-zamky-pozicali-extremistom-salu-starostovia-hovoria-ze-nechcu-diskriminovat.html
taiko
18.01.17,05:58
alaya1
18.01.17,06:18
taiko
18.01.17,06:21
lubko6394
18.01.17,06:22
misoft, .........................................
Ale som rada, že ste to nepoňali osobne, ale celkom racionálne, pretože ak sa tu iná daná profesia iba spomenie, už to nick vzťahuje v okamihu na seba a ak by mohol, hnal by ma na súd pre nič.
Bral som to v rovine vysvetľovania. Ale z vlastnej skúsenosti - často som bol označovaný (aj tu tiež istou osobou, ale tá je už OUT :D) za príživníka, ktorý za "nič" dostával "veľa".
A pritom tie persóny, ktor sa obúvali do výsluhových dôchodcov, často ani nevedeli, čo to obnáša slúžiť.
Ak v priebehu 12-ti mesiacov ste s rodinou (po zrátaní) 2 mesiace - tak tie persóny to akosi zabudnú uznať.
Ale je to už pasé...... teraz sa môžem na tomto len uškrnúť..... Svoje som si odkrútil, mnoho nocí, sviatkov, víkendov nebol s rodinou - takže ja si myslím - patrí mi to (dôchodok) a basta!

Čo to obnášalo ale niektorí vieme. Však ja som Vám nezávidel tie lampasácke platy, lebo som vedel čo všetko by som bol povinný trpieť a konať. Vy ste za to dostali svoj plat, omnoho väčší ako môj a bolo to v poriadku. Teda pre mňa. Problém je ten výsluhový. Že má niekto vyšší dôchodok lebo platil viac tak to ma neškrie - tak či tak by ste starobný mali vyšší ako bežný civil. Problém je ten bonus - výsluhový. A že si myslíš že Ti za Tvoje trápenie v zelenom patrí chápem tiež - kto by bol proti ak by mu štát prihodil k dôchodku ešte jeden ako vreckové. Neprotestoval by určite ani ten šofér,hutník...
lubko6394
18.01.17,06:56
[QUOTE="lubko6394"]
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.

Ešte k tomu vyššie uvedenému.

Nie raz som pindal na podnikateľskú sféru a iné.
Dostalo sa mi odpovede..."Šak podnikaj tiež.".
Myslím si, že tie výsluhové dôchdky sú malina proti tomu, ako okrádajú štát podnikatelia...na daniach, na osobných výhodách, na blá, blá.

Je toto v poriadku ?
Je v poriadku, ak aj na tomto portály jedna (nemenovaná ) verejne známa osoba svojho
času doslova dala návod na to alebo ono, čo nebolo teda vcelku kóšer.

Myslíš že podnikanie je o okrádaní štátu, osobných výhodách... ? Sú aj takí a aj Široký aj Bašternák. Ale väčšina je niekde inde. Kto chce podnikať obvykle nezačína s voľnými peniazmi. Dnes ako tak úspešná firma začínala tak že si prenajala priestory, na mašiny úver získala založením vlastných bytov v banke a všetci makali od nevidím do nevidím a zháňali ľudí, materiál, zákazníkov... To trvalo minimálne 5 rokov a začali byť v zisku. Pokúpili si Audiny, Nissany a aj nové byty si postavili. Dnes sú rozídení, pôvodnú firmu má už len jeden z nich - ostatných musel vyplatiť. Myslíš že im tie byty a autá závidím ? Nie, lebo viem za akú cenu k tomu prišli a ako sa zmenili ich charaktery a aj rodiny. Ja som také veľké oči a snahu nemal, ale byt som si nezaložil. A tiež som prešiel od 5 spoločníkov k jedinému. A nemakám od nevidím do nevidím lebo rodina a zdravie je mi viac ako vila s bazénom.

K tomu Mihálovi čo si nemenoval: Tiež sa mi to nezdalo ako kóšer, ale na druhú stranu to vtedy tuším Tomanovej vysvetľoval, upozorňoval... a odpoveď bola v zmysle že ona je chytrá a akýsi odkundes nebude im radiť ako by to mali upraviť. A odkundes poradil túto medzeru druhej strane. Problémom nie je Mihál, ale bohorovnosť smerákov. Konieckoncov stále dookola hádžu nové polená pod nohy a keď je kritika tak stanovisko je také že to za pol roka prehodnotia a potom sa uvidí. Pracovná zdravotná služba, registratívny poriadok, povinné schránky a obaly naposledy... Ešte dnes vidím ako Birkom útočil na Zajaca pre 20-korunáčky že aké je to zverstvo a hrdinsky ich potláčal a aj zakázal. A dnes nás presvedčuje aké dobré je zavedenie 5-euráčiek po slovensky 150-korunáčiek a teda 7,5 násobok tých hnusných Zajacoviek. A chváli sa ako robí všetko pre ľudí - akurát ich zabudne vymenovať...
willma
18.01.17,06:59
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ? čo bráni ostatným zamestnávateľom vytvoriť takéto fondy?
taiko
18.01.17,07:02
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ? čo bráni ostatným zamestnávateľom vytvoriť takéto fondy?
Je to pre mna neznama problematika. Ako je taky fond tvoreny v armade ? To si vojaci z povolania sami sporia na vysluhove dochodky ?
Niekde som zazrel ze, citujem "Schéma, podľa ktorej sa výsluhové dôchodky vyplácajú z odvodov aktívnych príslušníkov bezpečnostných zložiek je totiž výrazne stratová, a musí byť každoročne sanovaná zo štátneho rozpočtu."
Ing. Ľubomír Janoška
18.01.17,07:05
Eeej veru nepotesilo. To neustale tendencne demonizovanie Kotlebu. Bojim sa, ze novinari robia nasincovi medvediu sluzbu
http://domov.sme.sk/c/20434788/nove-zamky-pozicali-extremistom-salu-starostovia-hovoria-ze-nechcu-diskriminovat.html
Buď je Kotlebova strana protizákonná a treba ju zrušiť aj so šéfom BB VÚC a poslancami NRSR alebo treba strpieť, že si niekedy dovolí prenajať si sálu.
buchač
18.01.17,07:05
Problém je ten bonus - výsluhový.

ALE ten bónus je preto bónusom, lebo do radov ozbrojených zložiek by sa nik nehlásil.
Tých pár zapálených jedincov by to nevytrhlo...;)

AKO vzor by som dal hasičov. Donedávna boli ich rady dosť oklieštené. No od doby, keď boli aj oni zaradení medzi silové zložky, tak sa počty sa zvýšili.

----------------------------------------
Ty máš problém s výsluhovým.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má auto napísané na firmu, no jazdí na ňom súkromne.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý kúpi zariadenie do firmy, no využíva ho doma.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má "sídlo" firmy vo vile, kde samozrejme býva.

----------------------------------------

...a mám dojem, že na túto tému končím.
taiko
18.01.17,07:06
Eeej veru nepotesilo. To neustale tendencne demonizovanie Kotlebu. Bojim sa, ze novinari robia nasincovi medvediu sluzbu
http://domov.sme.sk/c/20434788/nove-zamky-pozicali-extremistom-salu-starostovia-hovoria-ze-nechcu-diskriminovat.html
Buď je Kotlebova strana protizákonná a treba ju zrušiť aj so šéfom BB VÚC a poslancami NRSR alebo treba strpieť, že si niekedy dovolí prenajať si sálu.
Presne tak.
buchač
18.01.17,07:10
Lubko ak sa nemýlim tie výsluhové nejdú z SP, na to bol u armády aj u policajtov zriadený fond a bolo doň aj odvádzané. Ale tie ŠTB to je už iná kapitola.
O tom fonde viem. Lenže ide o princíp. Však prečo nemá mať zvlášť fond aj šofér... ? čo bráni ostatným zamestnávateľom vytvoriť takéto fondy?

Veľké BINGO !

So zaťom sme sa ohľadom tých fondov bavili...presnejšie učitelia a zdravotné sestričky.

Obe pravdepodobne nemajú nejaké odbory...teda spoločné, s celoštátnou pôsobnosťou.
Lebo ak sa má štrajkovať, tak sa štrajkuje.

Lenže hop !!!!
Ak sa štrajkuje, tak nejde mzda. Tieto mzdy by sa mali refundovať práve z tých odborových príspevkov.
Takže tak je to s tým štrajkovaním na Slovensku.
kopretinka
18.01.17,07:54
http://ekonomika.sme.sk/c/20435710/niektorym-invalidom-mozno-vezmu-dochodok-stat-si-posvieti-na-ich-chorobu.html
nevidím to celé,nemám predplatné..
...kedysi som čítala tie tabuľky,podľa ktorých sa určuje % postihnutia....podľa mojej diagnózy by som mohla mať aj 75%,dali mi len 41%........som zvedavá,čo mi zoberú.........to jedno slepé a druhé poloslepé oko? Mala som problém sa zamestnať aj v čase vládnutia komančov,hoci sa tvrdilo,že je 100%zamestnanosť......
buchač
18.01.17,08:07
http://ekonomika.sme.sk/c/20435710/niektorym-invalidom-mozno-vezmu-dochodok-stat-si-posvieti-na-ich-chorobu.html
nevidím to celé,nemám predplatné..
...kedysi som čítala tie tabuľky,podľa ktorých sa určuje % postihnutia....podľa mojej diagnózy by som mohla mať aj 75%,dali mi len 41%........som zvedavá,čo mi zoberú.........to jedno slepé a druhé poloslepé oko? Mala som problém sa zamestnať aj v čase vládnutia komančov,hoci sa tvrdilo,že je 100%zamestnanosť......
Ani ja nemám síce Piánko, ale s týmto posvietením by som vcelku aj súhlasil.
Bez dotknutia každého nemocného si ALE dovolím tvrdiť, že sociálny systém je kurewsky (sorry, najvhodnejší výraz) zneužívaný.

Je verejným tajomstvom, že nie jeden berie invalidné neprávom.
Je verejným tajomstvom, že nie jeden cigán (róm, degeš) je "chorý" už od 15 roku.
Je normálne, ak jedinec berie invalidný dôchodok na chrbticu a pritom manuálne maká - samozrejme, na vlastnej záhrade, poli ???

P.S.:
Môžete so mnou nesúhlasiť....ALE podotýkam, že moje informácie vychádzajú z poznania skutkového stavu a konkrétnych osôb.
lubko6394
18.01.17,08:09
Problém je ten bonus - výsluhový.

ALE ten bónus je preto bónusom, lebo do radov ozbrojených zložiek by sa nik nehlásil.
Tých pár zapálených jedincov by to nevytrhlo...;)

AKO vzor by som dal hasičov. Donedávna boli ich rady dosť oklieštené. No od doby, keď boli aj oni zaradení medzi silové zložky, tak sa počty sa zvýšili.

----------------------------------------
Ty máš problém s výsluhovým.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má auto napísané na firmu, no jazdí na ňom súkromne.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý kúpi zariadenie do firmy, no využíva ho doma.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má "sídlo" firmy vo vile, kde samozrejme býva.

----------------------------------------

...a mám dojem, že na túto tému končím.

Nie je problém kúpiť, problém je zarobiť na to. Síce trocha ošáli štát na daniach a odvodoch, ale aby to mohol urobiť musí si sám na to zarobiť. V normálnej firme si majiteľ rozhodne nevypláca napr.nadčasy, nevyberá komplet dovolenku... Lenže je čosi úplne iné ak komusi havaruje služobný šofér na ceste z krstinovej fary do roboty a spôsobí úraz napriek ochrane a viagre vo vrecku. A na toho šoféra, to auto i PHM sa skladám ja daňami a odvodmi a Ty dôchodkom ktorý nie je zvýšený lebo peňazí je málo. Teda ako u koho. A o štetináčovom využívaní auta sa tiež dosť popísalo... A čo sa stalo ? Čáry máry fuk - je to v súlade so zákonom resp. zákon porušený nebol. Ešte stále sa Ti zdá že toho podnikateľa je treba ukameňovať ? Konieckoncov tu máme daňový úrad a zákony a kontrola si to obvykle veľmi dobre preverí, ale len u plebsu bez krytia a tu už padajú pálky aj za maličkosti a blbosti.
buchač
18.01.17,13:24
dnes ju v kurze video s Kemkom

...kto je Kemka ?
misoft
18.01.17,13:53
Moja 3/4 prišla z práce a ukázala mi foto..... Na boroviciach, ktoré majú v škôlke si vyfotila dve ušiarky, pravdepodobne mláďatá. Sú dosť vysoko, ale decká vraj z okna ich vidia a majú dobré prírodopisné pozorovanie.
Janiela
18.01.17,14:08
dnes ju v kurze video s Kemkom

...kto je Kemka ?
Žeby Pajác?
korela
18.01.17,18:16
Nechcela som sa pripojiť k téme o inv. dôchodkoch, ale v pomoci ľuďom sa spomínala alayina medvedia služba. Ja si medvediu službu predstavujem takto. Pred pár rokmi som to tu už spomenula.
Celý parlament v tej dobe spieval o mladom Rómovi, ktorý si dobrovoľne platil nemocenskú (neviem akú dobu, predpokladám, že do toho dlho neinvestoval), takto získal mladý zdravý chlap pred tridstatkou ID cca 750 eur. Keď to už pobúrilo aj týchto ľudí, je čo povedať. Mňa by zaujímalo, či je takýto človek niekým aj skutočne sledovaný a či ho ešte berie. Ako dopadol lekár, ktorý sa pod neho podpísal?
Myslím, že na základe neho prišli mamičky o materskú, z ktorej sa dalo aj vyžiť a podporovala pôrodnosť. Keď už investovať, tak do populačnej krivky určite.
Aj keď sa objavia dobré zákony, nedotiahnu sa. :-(
alaya1
18.01.17,18:55
Nechcela som sa pripojiť k téme o inv. dôchodkoch, ale v pomoci ľuďom sa spomínala alayina medvedia služba. Ja si medvediu službu predstavujem takto. Pred pár rokmi som to tu už spomenula.
Celý parlament v tej dobe spieval o mladom Rómovi, ktorý si dobrovoľne platil nemocenskú (neviem akú dobu, predpokladám, že do toho dlho neinvestoval), takto získal mladý zdravý chlap pred tridstatkou ID cca 750 eur. Keď to už pobúrilo aj týchto ľudí, je čo povedať. Mňa by zaujímalo, či je takýto človek niekým aj skutočne sledovaný a či ho ešte berie. Ako dopadol lekár, ktorý sa pod neho podpísal?
Myslím, že na základe neho prišli mamičky o materskú, z ktorej sa dalo aj vyžiť a podporovala pôrodnosť. Keď už investovať, tak do populačnej krivky určite.
Aj keď sa objavia dobré zákony, nedotiahnu sa. :-(

Korela, nechapem suvislosti s mojim nickom,Ja som o ID nepisala.ja som pripla prispevok v teme Pomoc ludom, kde matka autistickeho chlapca poprosila na svojej nastenke na FB, aby ludia, ktori maju doma hoci aj pouzite dudlicky ich nedarovali jej syncekovi, nakolko su jeho oblubenou hrackou. Som zhnusena reakciami niektorych Poradakov.l

Poziadala som v nahlaseni v teme o vymazanie tych stupidnych prispevkov. Som velmi zvedava, ked sa tu maze vo velkom, ci tie stupidity niekto vymaze. nepatria do tej temy. Kto nechce pomahat, nemusim, ale aspon nech drzi hubu.

Citujem
Amélie Pomahačová (https://www.facebook.com/amelie.pomahacova) pridala nové fotky (7) (https://www.facebook.com/amelie.pomahacova/posts/972856919525654).

Včera o 12:25 (https://www.facebook.com/amelie.pomahacova/posts/972856919525654) ·








Už jsem to zkoušela jednou, ale neuspěla jsem, Zkusím to tedy znovu. Jeníček miluje dudlíky. Má poruchu autistického spektra, LMR, ADHD a jednou z jeho radostí jsou dudlíky. S ničím jiným si tolik nevyhraje. Má je místo lidí a postaviček. Za 14 dní mu bude 10 let a chtěl by k narozeninám další "dudánky". Neválí se vám doma nějaké po dětech??? Silikonové, latexové, s krytem i bez něj...Budeme vděční za jakýkoliv kousek do sbírky....klidně i ruční výroba:-)) Aktuální počet je asi 230 ks... Předem děkuji.

https://scontent.fbts1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16142664_972856016192411_1301348278777146902_n.jpg ?oh=8fd8de420061e65484fafc37aba94d13&oe=592341A2
korela
18.01.17,19:31
alaya1, dala som ti v Pomoci ľuďom plusko a tri pochvaly. Už si pochopila?
jar88
19.01.17,06:37
Problém je ten bonus - výsluhový.

ALE ten bónus je preto bónusom, lebo do radov ozbrojených zložiek by sa nik nehlásil.
Tých pár zapálených jedincov by to nevytrhlo...;)

AKO vzor by som dal hasičov. Donedávna boli ich rady dosť oklieštené. No od doby, keď boli aj oni zaradení medzi silové zložky, tak sa počty sa zvýšili.

----------------------------------------
Ty máš problém s výsluhovým.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má auto napísané na firmu, no jazdí na ňom súkromne.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý kúpi zariadenie do firmy, no využíva ho doma.
Ja Ti mám problém s podnikateľom, ktorý má "sídlo" firmy vo vile, kde samozrejme býva.

----------------------------------------

...a mám dojem, že na túto tému končím.

Nie je problém kúpiť, problém je zarobiť na to. Síce trocha ošáli štát na daniach a odvodoch, ale aby to mohol urobiť musí si sám na to zarobiť. V normálnej firme si majiteľ rozhodne nevypláca napr.nadčasy, nevyberá komplet dovolenku... Lenže je čosi úplne iné ak komusi havaruje služobný šofér na ceste z krstinovej fary do roboty a spôsobí úraz napriek ochrane a viagre vo vrecku. A na toho šoféra, to auto i PHM sa skladám ja daňami a odvodmi a Ty dôchodkom ktorý nie je zvýšený lebo peňazí je málo. Teda ako u koho. A o štetináčovom využívaní auta sa tiež dosť popísalo... A čo sa stalo ? Čáry máry fuk - je to v súlade so zákonom resp. zákon porušený nebol. Ešte stále sa Ti zdá že toho podnikateľa je treba ukameňovať ? Konieckoncov tu máme daňový úrad a zákony a kontrola si to obvykle veľmi dobre preverí, ale len u plebsu bez krytia a tu už padajú pálky aj za maličkosti a blbosti.
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.
buchač
19.01.17,06:58
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.

...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
lubko6394
19.01.17,07:29
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.

...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
Véééľmi jednoduché. Pár rokov mám zisk a ponechám si ho vo firme aby bolo z čoho platiť - teda nezdržiavať platby miezd, faktúr, odvodov a daní. Naškrečkujem na nový stroj a investujem do neho z týchto peňazí 50.000 a kúpim auto za 10.000. Odpis je na 8 a 4 roky takže 4 roky je odpis 6.250+2.500=8.750. A presne týchto 8.750mi zníži po 4 roky zisk a môžem byť v mínuse. Samozrejme tých strojov máš viac a postupne sa odpisujú. V okamihu kúpy máš teda ešte zbytok odpisovania tých čo si kúpil pred 5,6,7 rokmi takže strata problém nie je. Ak by to bola posledná investícia do firmy tak tých 50.000 si môžeš vziať po 8 rokoch napriek tomu že si bol 8 rokov na nule v zisku. Práve z tohto dôvodu je blbosť tých cca 5.000 povinného zisku a teda namiesto len 8.750 musím mať zisk pred odpismi 13.750 aby som bol na nule a súčasne mi rastie o 4.000 ročne nerozdelený zisk ktorý som trebárs ani nechcel a radšej by som kúpil do firmy drobné vybavenie.
Nandrolon
19.01.17,07:37
lubko6394 - hlavne ak si v mínuse, treba pozastaviť odpisy, lebo "vyjdú nazmar"...
buchač
19.01.17,07:53
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.

...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
Véééľmi jednoduché.

Ani Kristus Pán nerozumie hentomu textu a nie ešte ja...;) :D

Ale asi si ma nepochopil.
Zväčša vravím všeobecne a Ty si šiel do konkrétnosti.

Nemôžeš predsa aplikovať výrobný proces s bežným (smiešnym) podnikatelíčkom, ktorý sa vyváža na Passate....ale odrbáva, ako keby si riť vyvážal na Medveďovi.
taiko
19.01.17,07:54
lubko6394
19.01.17,08:08
lubko6394 - hlavne ak si v mínuse, treba pozastaviť odpisy, lebo "vyjdú nazmar"...
Ja som len dával príklad ako môže byť niekto v mínuse a nepadne na hubu. To pozastavenie je síce možné, ale ak si veľa preinvestoval tak to pred sebou tlačíš ďalšie roky. Čo ma štve je že z toho povinného zisku čo musíš mať rastie nerozdelený zisk. Aby nerástol tak by si si ho vlastne mal zobrať a znížiť si plat o 4.000 ročne.
Nandrolon
19.01.17,08:10
áno, tlačíš to pred sebou ale je to lepšie, ako keby ti tie náklady mali takpovediac prepadnúť, teda nemali by žiaden efekt zníženia základu dane, keďže aj tak by si bol v mínuse.
Ale napr. za rok dva môžeš mať úspešný rok a vďaka pozastaveným odpisom, ktoré spustíš si znížiš daňovú povinnosť...
PS: ak ide len o to tlačenie, tak nemusíš nič tlačiť. Uplatnenie odpisov nie je povinné, ale dobrovoľné... :-)
kopretinka
19.01.17,08:12
dnes ju v kurze video s Kemkom
aké video? prečo? kde?
taiko
19.01.17,08:14
dnes ju v kurze video s Kemkom
aké video? prečo? kde?
podla mna to bola ironia, alebo minimalne metafora ;)
lubko6394
19.01.17,08:26
Presne tak, ale to nefachčenko nikdy nepochopí.
Všetko je to vynútené našim sprostým systémom a keď neuhneš, nezarobíš.

...a čo vlastne nechápeš ?????
Ty veľa vecí a skutočností nechápeš.

Lebo ja napríklad nechápem, ako je možné, že nejaká firma je pár rokov v mínuse...a aj tak funguje.
Véééľmi jednoduché.

Ani Kristus Pán nerozumie hentomu textu a nie ešte ja...;) :D

Ale asi si ma nepochopil.
Zväčša vravím všeobecne a Ty si šiel do konkrétnosti.

Nemôžeš predsa aplikovať výrobný proces s bežným (smiešnym) podnikatelíčkom, ktorý sa vyváža na Passate....ale odrbáva, ako keby si riť vyvážal na Medveďovi.

Ako sa dá vysvetľovať všeobecne bez konkrétností ? Však si na Porade a tu ani Široký ani Bašternák a ani šmejd z Hornej Dolnej neprispieva, takže ich skúsenosti a fígle sami neobjasnia. A NAKA ani prokuratúra tiež nie, Kali nám povie že sa vlastne nič nestalo a nič také nejestvuje a Fico podpíše v Bruseli ďalšie memorandum proti korupcii. V jednom pravdu máš, a to že takíto ľudia sú a konajú ako píšeš. Napriek tomu od tých šmejdov ľudia nakupujú, tých krytých máme z toho ako sme volili a čo dovoľujeme, takže je to vlastne naša kolektívna vina.
Žabinka
19.01.17,08:27
lujza.j
19.01.17,08:29
Zabka vcera ked tie babky...lebo este jednu ukazovali....mi slzy vyhrkli...viac ako hrozne...
Nandrolon
19.01.17,08:34
Včera večer som pozeral toto, silná káva aj pre mňa.
Link som stiahol, je to dosť drsné.
youtube - najväčšie kriminálne prípady slovenska - horehronský rozparovač...
kopretinka
19.01.17,08:38
dnes ju v kurze video s Kemkom
aké video? prečo? kde?
podla mna to bola ironia, alebo minimalne metafora ;)
no dobre,ale šak kde to môžem vidieť
Ing. Ľubomír Janoška
19.01.17,09:19
Potesilo akeho mame sikovnika na Slovensku
http://tech.sme.sk/c/20436566/vedci-vyriesili-zahadu-zlata-prvym-autorom-vyskumu-je-slovak.html?ref=njct
A nielen na Slovensku, ale aj na Novom Zélande.
Kto ho vie, čo by vyskúmal, keby zostal doma.
vicktor
19.01.17,09:41
otras.. a 7-12 rokov..
Ale len v pripade dokazania a navyse MOZE dostat trest.
Toto je jedina oblast kde by som uvital sariju.
taiko
19.01.17,09:50
dnes ju v kurze video s Kemkom
aké video? prečo? kde?
podla mna to bola ironia, alebo minimalne metafora ;)
no dobre,ale šak kde to môžem vidieť
nikde, vsak pisem, ze to bola ironia, ci metafora. Nejednalo sa o nejake konkretne video. Teda ak som kukucku sprave pochopil
buchač
19.01.17,09:57
Ako sa dá vysvetľovať všeobecne bez konkrétností ? Však si na Porade a tu ani Široký ani Bašternák a ani šmejd z Hornej Dolnej neprispieva, takže ich skúsenosti a fígle sami neobjasnia. A NAKA ani prokuratúra tiež nie, Kali nám povie že sa vlastne nič nestalo a nič také nejestvuje a Fico podpíše v Bruseli ďalšie memorandum proti korupcii. V jednom pravdu máš, a to že takíto ľudia sú a konajú ako píšeš. Napriek tomu od tých šmejdov ľudia nakupujú, tých krytých máme z toho ako sme volili a čo dovoľujeme, takže je to vlastne naša kolektívna vina.
Dá - nedá...

Širokého, Baštyho a iných šmejdov neriešim.
Nejak neriešim ani tých konkrétnych, ktorí odrbávajú a ktorých poznám osobne.
...a teraz čo ??? Mám ich bonznúť ? Na to Ti ja, bratu, nemám žalúdok...
buchač
19.01.17,14:51
" Krása............"....


Ornitológa zrejme zabila hrubá nezodpovednosť majiteľa psov
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/417251-ornitologa-zrejme-zabila-hruba-nezodpovednost-majitela-psov/
bjuty smis
19.01.17,15:53
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
lujza.j
19.01.17,16:14
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Tragedia....on si mysli,ze to je uplne v poriadku....
buchač
19.01.17,16:18
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Tragedia....on si mysli,ze to je uplne v poriadku....

...
http://img.csfd.cz/files/images/film/posters/160/141/160141294_19030e.jpg?h180
Nandrolon
19.01.17,17:04
Ministerstvo obrany malo v decembri zvysene naklady na postovne. Rozosielali 1 500 000 povyseni. Podmienky boli prisne. vek nad 42 rokov. Osobitne pristupovali pri obcanoch z Revucej, ktorym davali rovno hodnost kapitana, kedze mali aj VS. Kedze v Revucej sa nachadzal s tymito prisnymi kriteriami iba 1 obcan /aj ten iba s nejasnymi korenmi na Slovensku/ udelili iba 1 hodnost Kpt.
misoft
19.01.17,18:47
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Tragedia....on si mysli,ze to je uplne v poriadku....
Kapitán Tomtom.....:D:D:D
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.17,06:58
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Tragedia....on si mysli,ze to je uplne v poriadku....
Dáva najavo, že tomu vôbec nerozumie a že si potrebuje zdvíhať sebavedomie.
A kapitánske výložky sú zneuctené, ako sa len dalo.
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.17,06:59
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Kto toto pochopí, musí byť idiot.
lubko6394
20.01.17,07:10
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Tragedia....on si mysli,ze to je uplne v poriadku....
Dáva najavo, že tomu vôbec nerozumie a že si potrebuje zdvíhať sebavedomie.
A kapitánske výložky sú zneuctené, ako sa len dalo.
Nevadí-chvalabohu žiadne nemám. Vždy som sa na vojakov díval ako na čosi čudné. Takže mám konečne zadosťučinenie. VŠ mám, skončil som v hodnosti "vojak v zálohe" a hviezdy mi vôbec nechýbajú. V prípade mobilizácie som pripravený vyfasovať sapík, pár ostrých a aj bez kapitánskeho povelu by som bol pripravený zatočiť s nepriateľom vo vlastných radoch.
Mila123
20.01.17,12:38
Dostala som zaujímavý e-mail........


Milí cestujúci,

dovoľte mi, aby som vám predovšetkým poďakoval za to, že ste na trase Bratislava – Košice a späť využívali služby vlakov RegioJet. Verím, že ste s nami boli spokojní a ostanete nám verní aj naďalej pri cestách vlakom i autobusom.

Dlžím vám vysvetlenie, prečo sme nútení odísť zo zmienenej trasy Bratislava–Košice.

Prapôvodnú príčinu je treba hľadať v tzv. „Ficových“ zľavách pre sociálne skupiny. Tieto zľavy rozdelili Slovákov na tých šťastných, ktorý bývajú pri železnici a tých, ktorí majú smolu, pretože musia chodiť do školy autobusom a cestovné si platiť zo svojho. Áno, väčšina stredoškolských študentov chodí do školy autobusom, nie vlakom. Vlak prevažuje len na dlhších tratiach, napríklad pri cestách na vysokú školu. Politik, ktorému ide o skutočnú pomoc a nie populizmus, by to urobil inak: Navýšil by dôchodky pre tých, ktorí to potrebujú najviac, a zvýšil by rodičovský príspevok, aby sa mohol každý slobodne rozhodnúť, či si kúpi lístok na vlak, alebo chleba.

„Ficove“ zľavy sú teda geograficky diskriminačné. Na najdôležitejšej trati z Košíc do Bratislavy tieto zľavy rozdelili vlaky na spoje „pre chudobných a pre bohatých“. Prečo by študent alebo senior nemal mať právo ísť z Košíc do Bratislavy expresným vlakom IC RegioJet alebo IC ZSSK? Táto vláda klame, keď hovorí, že štát musel navýšiť dotácie. Právo cestovať aj rýchlymi vlakmi IC by nestálo ani euro navyše!

Pamätáte si slovné úlohy zo základnej školy? Tu je jedna jednoduchá, ktorá jasne ukazuje, že nediskriminačné zľavy by naozaj neznamenali vyššie náklady pre štát. Naopak.



Test: Ste múdrejší než slovenskí politici?

Predstavme si, že v rýchliku R 602 Marlenka (ide o 6.08 z Košíc) cestuje plný vagón študentov, detí a seniorov, ktorí idú úplne zadarmo. Tržby sú tu teda 0 eur, celkové náklady na tento vozeň na jednu jazdu z Košíc do Bratislavy sú napr. 400 eur.

ZSSK na tomto vagóne je teda v strate 400 eur a podľa zmluvy so štátom dostane stratu 400 eur zaplatenú formou dotácie.

Teraz si predstavte, že tento vozeň odpojíme od rýchlika Marlenka a pripojíme k novému vlaku IC ZSSK 510 (ide o niečo neskôr – o 7.31 z Košíc). Týmto vagónom pôjdu zadarmo tí istí cestujúci, t. j. študenti, deti a seniori.

Otázky:
1) Aké náklady má tento vagón pripojený k vlaku IC ZSSK na rovnakej trase Košice – Bratislava? Zanedbajme cenu vody, ktorá je max. 15 centov.
2) Aké by mal mať tento vagón dotácie od štátu, ak cestovné všetkých cestujúcich bolo 0 eur?
3) Aký je vplyv na štátny rozpočet, ak bolo umožnené cestovať seniorom, študentom a deťom aj v rýchlych vlakoch IC?
4) Aký by to malo vplyv na študentov a seniorov?

Odpovede:
1) Ten istý vagón má stále rovnaké náklady. Je jedno, či ho z Košíc do Bratislavy vezie rýchlik, alebo vlak IC ZSSK, náklady sú teda 400 eur.
2) Dotácie = náklady mínus tržby = 400 € - 0 € = 400 €
3) Vplyv na štátny rozpočet – žiadny. Ak by sa skrátili 10 – 13-vozňové rýchliky a o rovnaký počet vagónov by sa predĺžili 5-vozňové vlaky IC ZSSK, vplyv na štátny rozpočet by bol nulový.
4) Študenti a seniori ušetria viac ako hodinu cesty. Aj ich čas je cenný. Už by neexistovali vlaky pre chudobných a bohatých, ale len pomalé a expresné vlaky.



Samozrejme, táto slovná úloha platí aj pre prípad, keď by vagón so študentmi a seniormi viezol IC RegioJet, ktorý ma navyše nižšie náklady (!!!).

Rozumeli ste tomuto testu? Ak áno, potom ste múdrejší než politici, ktorí riadia Slovensko a mali by ste ísť do politiky :-). Slováci by sa mali určite lepšie.

Základná úloha štátu je zaistiť spravodlivé podmienky nielen pre podnikateľov, ale aj pre svojich občanov. A to je dôvod, prečo sme sa rozhodli odísť z tejto trate. Nie je možné ekonomicky dlhodobo koexistovať pri štátnom dopravcovi, ktorý má politickú úlohu prevádzkovať niečo, čo bude navždy stratové. Vlaky IC ZSSK boli v strate 22 rokov, a to aj v čase, keď neexistoval ani RegioJet, ani „Ficove“ zľavy.

Bolo nám s vami dobre. Slovenská vláda sa zubami-nechtami bráni súťažiť prevádzkovanie dotovaných vlakov na ostatných tratiach. Európska únia trvá na súťažiach, ktoré sú povinné, pretože sú prospešné hlavne pre zákazníkov a daňových poplatníkov. Vďaka súťažiam sa znížia potreby financovania zo strany štátu o 20 – 30 % a zvýši sa kvalita. Táto vláda ako jeden muž chce chrániť monopol ZSSK, pretože je to ideálna firma, v ktorej si politici môžu robiť svoje kšefty. Pre štát nevýhodná zmluva garantuje ZSSK, že jej bude zo štátnych peňazí zaplatená akákoľvek strata, ktorú ZSSK a politici, ktorí ju úkolujú, vygenerujú. Je to viac ako 250 miliónov eur a každým rokom táto suma rastie.

Milí cestujúci, ďakujem vám za vašu priazeň. RegioJet bude aj naďalej prevádzkovať vlaky z Košíc do Prahy (už čoskoro pridáme aj tretí pár spojov) a z Bratislavy do Prahy. Nezabudnite aj na autobusy na vnútroštátnych linkách, ale aj do Viedne a celej Európy.

Nedostali sme od štátu jediné euro, naopak, každý rok sme odviedli do štátnej pokladnice 7 miliónov eur na poplatkoch a daniach. Zamestnávame stovky Slovákov a v roku 2016 s nami na Slovensku cestovalo viac ako 4 milióny cestujúcich. Boli sme pre Slovensko prínosom. Neboli sme vždy ideálnym dopravcom, ale verím, že naše služby boli lepšie, a že vám čas na našej palube utekal rýchlejšie a príjemnejšie.

Ak budete mať čokoľvek na srdci, neváhajte a pošlite mi SMS na môj mobilný telefón: (+420) 603 446 680.

Ak sa vám nepáči predvolebná veta Andreja Danka: „Žlté vlaky a autobusy musia preč“, neváhajte, napíšte mu tiež, čo si o tom myslíte. Pána Danka si platíte zo svojich daní, je to de facto váš zamestnanec, je morálnou povinnosťou vami plateného politika na vašu slušnú SMS odpovedať. Jeho mobilný telefón je: 0903 246 446. V parlamente má na odpovede času dosť.

Ďakujem vám ešte raz a ostávam s pozdravom

Radim Jančura, majiteľ RegioJet a STUDENT AGENCY
Oliwa
20.01.17,13:09
Reakcia:

Vážený pán Jančura,
ak sa pánovi Dankovi nepáči žltá, neuvažovali ste nad zmenou farby? :rolleyes:
Vaša príležitostná cestujúca

PS: Cesta do Viedne za 3 € Vašou spoločnosťou ma vlani milo prekvapila.
Netuším, za koľko by tam odviezol pán Danko... :confused:
Žabinka
20.01.17,13:10
Reakcia:

Vážený pán Jančura,
ak sa pánovi Dankovi nepáči žltá, neuvažovali ste nad zmenou farby?
Vaša príležitostná cestujúca

PS: Cesta do Viedne za 3 € Vašou spoločnosťou ma vlani milo prekvapila.
Netuším, za koľko by tam odviezol pán Danko...
toto isté aj mňa trápi.. za koľko by ma danko odviezol do prahy..:rolleyes: ja to teda viem za koľko, a je to riadny hnus..
bjuty smis
20.01.17,13:14
pán kapitán ale dáva v žsr ako bonus cestovanie kryokomorou a funkčné wc v každom 4 vozni....
korela
20.01.17,13:25
Všetky zmeny na Slovensku prešli bez výraznej reakcie zo strany občanov. „Vo Francúzsku … keď vláda ohlásila miernu zmenu veku odchodu do dôchodku, tak bol Paríž plný, pretože ľudia vedia, čo to pre nich znamená…Slováci úplne bez slova zniesli to, že im o 9 rokov zvýšili dôchodkový vek,“ upozornila poradkyňa pre sociálne zabezpečenie Konfederácie odborových zväzov (KOZ) Slovenska Mária Svoreňová na konferencii „Dôchodkové poistenie a minimálny dôchodok,“ ktorú spolu s partnermi organizoval Friedrich Ebert Stiftung.
.
Zamestnanci majú podľa Svoreňovej pocit, že sa ich diskusia o dôchodok netýka. „To ale vôbec nie je pravda, pretože z každej jednej výplaty odvedieme Sociálnej poisťovni 28 percent,“ vysvetlila.

Ministerstvo ale aj zástupcovia odborov a dôchodcov sa zhodujú, že systém je zneužiteľný. „Do tejto záchrannej siete sa nám dostávajú aj rôzne samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré si optimalizovali vymeriavacie základy a platili najnižšie odvody, hoci majú obrovské majetky,“ upozornila Jana Kolesárová. Ďalšou kategóriou sú „dohodári,“ ktorí oficiálne pracujú za minimálnu mzdu ale časť svojej odmeny dostávajú „na ruku“.
.
Miera solidarity sa vďaka reforme z roku 2012 ešte zvýšila. „Podpriemerne zarábajúci nový dôchodca si tak oproti predchádzajúcemu systému v roku 2015 prilepšil o 6,4 eura, zatiaľ čo nadpriemerne zarábajúci občan, ktorý zarábal približne 1600-1700 eura v hrubom, dostane dôchodok nižší o 38,5 eura,“ dodala generálna riaditeľka.

https://euractiv.sk/clanky/socialna-politika/slovaci-sa-o-dochodky-nestaraju-mozu-na-to-doplatit-024415/
alaya1
20.01.17,13:26
https://www.cas.sk/clanok/499957/v-slovenskych-predajniach-sa-objavil-nebezpecny-caj-obsahuje-halucinogenne-latky/

V slovenských predajniach sa objavil nebezpečný čaj: Obsahuje halucinogénne látky!
korela
20.01.17,13:36
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Kto toto pochopí, musí byť idiot.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPxuV6TCeT57r832X4i3Iu6dh0DdTIB 96kPj27V72aQ8yU1R7U
misoft
20.01.17,13:39
Reakcia:

Vážený pán Jančura,
ak sa pánovi Dankovi nepáči žltá, neuvažovali ste nad zmenou farby? :rolleyes:
Vaša príležitostná cestujúca

PS: Cesta do Viedne za 3 € Vašou spoločnosťou ma vlani milo prekvapila.
Netuším, za koľko by tam odviezol pán Danko... :confused:
Ja to viem! 14€
misoft
20.01.17,13:44
https://www.cas.sk/clanok/499957/v-slovenskych-predajniach-sa-objavil-nebezpecny-caj-obsahuje-halucinogenne-latky/

V slovenských predajniach sa objavil nebezpečný čaj: Obsahuje halucinogénne látky!
Hmmmm.... naliať ním Danka a Hranola a dať im podpísať nejaký dobrý zákon pre občanov.... to by bolo konečne terno.... Oni by si nič nepamätali, ale ich podpis by tam svietil.....:D
alaya1
20.01.17,13:45
https://www.cas.sk/clanok/499957/v-slovenskych-predajniach-sa-objavil-nebezpecny-caj-obsahuje-halucinogenne-latky/

V slovenských predajniach sa objavil nebezpečný čaj: Obsahuje halucinogénne látky!
Hmmmm.... naliať ním Danka a Hranola a dať im podpísať nejaký dobrý zákon pre občanov.... to by bolo konečne terno.... Oni by si nič nepamätali, ale ich podpis by tam svietil.....:D

Musis vsetko zhovadit? Pripla som to pre tych, co maju ten caj doma, a nestretnu sa s tymto odkazom. Nie pre tvoju zabavku.,
misoft
20.01.17,13:58
https://www.cas.sk/clanok/499957/v-slovenskych-predajniach-sa-objavil-nebezpecny-caj-obsahuje-halucinogenne-latky/

V slovenských predajniach sa objavil nebezpečný čaj: Obsahuje halucinogénne látky!
Hmmmm.... naliať ním Danka a Hranola a dať im podpísať nejaký dobrý zákon pre občanov.... to by bolo konečne terno.... Oni by si nič nepamätali, ale ich podpis by tam svietil.....:D

Musis vsetko zhovadit? Pripla som to pre tych, co maju ten caj doma, a nestretnu sa s tymto odkazom. Nie pre tvoju zabavku.,
Tí normálni z toho nescvoknú - bude im možno zle, ale v hlavách im to asi škodu nenarobí.
A o tom čaji sa už informovalo nielen v tlači, ale i v telke a rádiu.
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.17,13:59
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Kto toto pochopí, musí byť idiot.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPxuV6TCeT57r832X4i3Iu6dh0DdTIB 96kPj27V72aQ8yU1R7U
ospravedlňujem sa za explicitný obrázok, takéto kapitánske výložky by si tomtom zaslúžil
buchač
20.01.17,14:27
https://2.bp.blogspot.com/-iBl1gPqsGzM/WIHE9b0ap9I/AAAAAAAAN4k/BONEOKykOKMSR10EUnAi-0nUTCBqwzm6wCEw/s1600/v1.png
lujza.j
20.01.17,14:40
Volali mi z datartu,ze ako som bola spoko- dovoz tovaru./volala som tam este v ten den a chvalila/...no tak som chlapcov pochvalila..ze az az....len ci z toho nemaju velke trt...konto plne pochval a love ništa....tu ked je clovek s niecim spokojny az mu to ke divnô..
lujza.j
20.01.17,15:23
bjuty smis
20.01.17,15:33
Volali mi z datartu,ze ako som bola spoko- dovoz tovaru./volala som tam este v ten den a chvalila/...no tak som chlapcov pochvalila..ze az az....len ci z toho nemaju velke trt...konto plne pochval a love ništa....tu ked je clovek s niecim spokojny az mu to ke divnô..
aspon im nestrhli....
bjuty smis
20.01.17,15:36
to snád už ani nie je možné...

Glváč povýšil na plukovníka aj Pavla Pašku, ktorý bol už mesiace bez funkcie

https://dennikn.sk/662488/glvac-povysil-na-plukovnika-aj-pavla-pasku-ktory-bol-uz-mesiace-bez-funkcie/?ref=tit
misoft
20.01.17,15:45
Náááá... šak "normál" nie? Aspoň bude tu "elitná" aktívna záloha ..... len neviem, ako sa potom zhodnú... plukovníci, majori a kapitáni sine cerebro.....
bjuty smis
20.01.17,15:54
Náááá... šak "normál" nie? Aspoň bude tu "elitná" aktívna záloha ..... len neviem, ako sa potom zhodnú... plukovníci, majori a kapitáni sine cerebro.....

aj fico, jahnátek.....

ked sa to dozvedia v " islamskom štáte ", tak ho radšej rozpustia a rozprchnú sa....
misoft
20.01.17,15:58
...alebo od rehotu všetci pokapú..... keď sa dozvedia, že akých to oficierov má jeden člen NATO......
buchač
20.01.17,16:13
Náááá... šak "normál" nie? Aspoň bude tu "elitná" aktívna záloha ..... len neviem, ako sa potom zhodnú... plukovníci, majori a kapitáni sine cerebro.....

Moc v Slovenskej republike v tichosti prevzala vojenská junta.

http://pavolkaplan.blog.pravda.sk/2017/01/20/moc-v-slovenskej-republike-v-tichosti-prevzala-vojenska-junta/
misoft
20.01.17,16:14
.
Tweety
20.01.17,16:16
www.aktuality.sk/clanok/408578/plukovnik-je-aj-pavol-paska-povysenie-dostal-mesiace-po-rezignacii/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.17,19:37
to snád už ani nie je možné...

Glváč povýšil na plukovníka aj Pavla Pašku, ktorý bol už mesiace bez funkcie

https://dennikn.sk/662488/glvac-povysil-na-plukovnika-aj-pavla-pasku-ktory-bol-uz-mesiace-bez-funkcie/?ref=tit
koho ešte nepovýšili, nech sa hlási u súdruha Žinčicu
buchač
20.01.17,19:44
Hm...ale jedno ma zarazilo.

Čítal som dnes niekde diskusiu (nie je podstatný zdroj a hľadať nemá význam, nechce sa mi) a mierne som zdúpnel nad laickosťou jedného príspevku.
Dotyčný mal proste problém s tým, že všetci hentí povýšení budú brať aj výsluhové príspevky.

...a potom diskutuj.
To si radšej budem s otvorenou a prázdnou skriňou vymieňať názory.
lujza.j
20.01.17,19:53
to snád už ani nie je možné...

Glváč povýšil na plukovníka aj Pavla Pašku, ktorý bol už mesiace bez funkcie

https://dennikn.sk/662488/glvac-povysil-na-plukovnika-aj-pavla-pasku-ktory-bol-uz-mesiace-bez-funkcie/?ref=tit
koho ešte nepovýšili, nech sa hlási u súdruha Žinčicu
mňa:(....bola som malo pritulna....asi:Dale už viem kde je "moj" kpt...
Mila123
21.01.17,20:36
buchač
22.01.17,06:52
Vypíš meno bez dĺžňov a mäkčeňov...stlač Clik. ;) :D :D :D

http://www.dilmaza.com/intro/
afrikánka
22.01.17,12:17
Co ma dnes na Porade privitalo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SS
Dnes 02:18 afrikánka afrikánka
Prehlásila som, že priznávam mínuskovanie, takže ti oznamujem, že autorom početných dnešných mínusiek som ja.
Že prečo?
Už som ťa taktne upozornila, aby si nezavádzala a nepodvádzala. Dnes ti podávam dôkazy o tvojom blúdení medzi početnými povolaniami a ID. Celková sumarizácia tvojich otázok a komentárov je nesmierne pestrá a zaujímavá.
Kto vlastne si a koľko diplomov, a z čoho si ich získala? Obdivujem tvoju odvahu a drzosť prieť sa so skutočnými odborníkmi.
Etiketa Porady vraví, že vzdelanie a povolanie sa neuvádza, čo si zjavne niekoľkokrát porušila. A práve ty samotná sa tak rada s tou Etiketou prezentuješ.
Aby som ťa len nepoučovala a nekritizovala, tak ti priznávam prínos na Porade v odpovediach podpory v psychike, kde niektoré tvoje odpovede boli pre zadavateľov užitočné. Nakoniec, v poslednej dobe som ti pridelila aj body.

Myslím, že nemáš ľahký život, ba naopak ťažký, bezútešný, hmotne nestály a bez perspektívy zlepšenia. Skús sa zamyslieť nad svojím vnútorným postojom k životu, zbav sa negatívnych pocitov a nesnaž sa vyrovnávať fantazírovaním a šírením klamstiev o svojej osobe. To ti upokojenie v rozháranom vnútri neprinesie, ba naopak ešte zvýši nespokojnosť s vlastným životom.
Teš sa z toho čo máš a nezžieraj sa nad tým čo majú druhí, lebo každý z nás má svoje ťažkosti, či tela, ducha alebo hmoty.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svoje SS zatvaram, ak by niekto potreboval pisat mi SS, prosim dajte to cez odkaz v profile.
Hmmm , nechcem sa Ta dotknut, ale nepohorsilo Ta pred nedavnom, ze niekto zverejnil SS ktoru si mu poslala ? :(

ALAYA1
Dostala som včera od teba SS, kde sa mi vyhrážaš, že budeš informovať môjho syna lekára o tom, čo stváram na nete.....
Odkiaľ si získala tieto informácie nebudem riešiť. Načo aj?
Ale, ako si dovoľuješ písať matke, ktorá stála pri synovi počas jeho ťažkého štúdia, ktorá sa obetovala a prispôsobila sa plne jeho potrebám a podmienkam časovým aj hmotným? Neľutujem, skončil s červeným diplomom, atestoval a ďalším 5 ročným štúdiom získal európsky certifikát.
A ty chceš na mňa "žalovať"???
Ty, ktorá celé roky zavádzaš na Porade a odborníkov z pedagogiky a psychológie "vytáčaš" svojimi neodbornými komentármi?
Ty, ktorá si dcérou dvoch matiek, jedna celý život učila, druhá celý život bola lekárkou. Skutočne máš dva diplomy z dvoch VŠ?
Kto si vlastne v skutočnosti?
Na "Dogfóre" máš banned, tam ťa odhalili a bola si vylúčená....Na Porade úspešne podvádzaš už niekoľko rokov. Ani by som si ťa možno nebola všimla, keby si sa nebola na mňa "zavesila". Čím som ťa znepokojovala? Buď kľudná, ja nemám titul MUDr, iba žijem medzi nimi a rozhodne sa neobávaj, že ti budem konkurovať v odbore "psychošky" a "pedošky".
Ale ak máš stále záujem sa s ním kontaktovať, nakoniec, prečo nie? Si z Prešova, on často chodí do Košíc prednášať na sympóziá, alebo v Bratislave na ministerstve zdravotníctva, vyber si, čo ti viac vyhovuje. Môžete si spolu pohovoriť, bude to pre jeho prax prínosom a verím, že pre teba ponaučením.

Taktiež môžeš na mňa podať trestné oznámenie za kyberšikanu, za psychické týranie, za urážky tvojej práce a vzdelania, aj neuznanie tvojich dvoch diplomov.... veď nebudem prvá na Porade..... ale bola by som rada, keby som už konečne bola posledná.

Keďže si pre mňa uzavrela ss a ty mi môžeš písať tvoje ss bez obmedzenia, tak bohužiaľ ti musím odpovedať iba touto cestou.
Oliwa
22.01.17,12:28
Áaaale dzífčence ;).... život je taký krátky a vonku je tak kráásne...
Pozývam Vás na čerstvý vzduch. Pridáte sa? :)
afrikánka
22.01.17,12:31
Nemusím si nechať klásť na seba "bobky", všetko má svoje hranice.
pavol54
22.01.17,12:49
„Je zrejmé, že zvýšenie hodnosti z desiatnika pri vysokoškolskom vzdelaní je kapitán priamo úmerné môjmu veku a vzdelaniu a vzťahu k armáde,“
Tragedia....on si mysli,ze to je uplne v poriadku....
Dáva najavo, že tomu vôbec nerozumie a že si potrebuje zdvíhať sebavedomie.
A kapitánske výložky sú zneuctené, ako sa len dalo.
Nevadí-chvalabohu žiadne nemám. Vždy som sa na vojakov díval ako na čosi čudné. Takže mám konečne zadosťučinenie. VŠ mám, skončil som v hodnosti "vojak v zálohe" a hviezdy mi vôbec nechýbajú. V prípade mobilizácie som pripravený vyfasovať sapík, pár ostrých a aj bez kapitánskeho povelu by som bol pripravený zatočiť s nepriateľom vo vlastných radoch.
člen popravčej čaty? Posledný pohľad vojaka(spravidla sa neopakuje) : oko, muška, hledí. Podstatne príjemnejšie je postavenie: oko, hledí muška
alaya1
22.01.17,13:49
Nemusím si nechať klásť na seba "bobky", všetko má svoje hranice.


Dostala som "echo"ze ma tu opat preberas. prikladam moju SS, ktoru som ti napisala po dlhom case tvoich odkazov, SS, prispevkov, urazok na moju adresu. Preco si ju nekopirovala. Ked je vypovedane A, nech je aj B.

"Prijímateľ: afrikánka
Včera 18:25 alaya1 alaya1
Pisem prvy a poslednykrat. Len dumem nad tym, ci syn "vogel" vie o tom, co stvara jeho matka na nete.
Ake spravy, odkazy, komenty pise vo "svojom stave" cudzim ludom.


Nie je vobec tazke ho o tom informovat.


Tak som o tom rozmyslala, ako by to psychiater prijal.
Asi otvorim aj odkazy, nech si kazdy precita, co dokaze vyprodukovat zena v zrelom veku.
Tak snad uz aj stacilo.... Alena."

Mam pristupne SS pre kazdeho, mam verejne odkazy, kazdy si moze precitat, kto, komu co pisal.

Ja sa nad tymto len pousmejem. Moj zivot nie je net.
Este prikladam link na nick alaya1, vyber si, co este som ja.
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=alaya1&start=0

P.S. O svojom synovi si mi piosala do odklazov a SS ty. Ja nemam potrebu snorit, preco by nemohol vediet, co pises po nete. Asi vies preco.

Opakujem. Uz staci.
Nieco tu nie je v poriadku. Zrela zena a robit taketo dusno po nete. Snorit po strankach, konspirovat, spajat nespojitelne. Bludy!.Dopadne to tak, ak si jedinec zameni realny zivot s virtualnym.

Este odporucam citajucim precitat si tvoje prispevky na obidvoch stranach pod tymto obrazkom, aby si urobili kompletny obraz. Lebo prave to, ze som si pridala obrazky do mojich albumov bolo pre teba to povestne cervene sukno.

Osttnym sa ospravedlnujem za tento teater, ale uz je to dufam ukoncene. Aspon z mojej strany.
http://www.porada.sk/album.php?albumid=1313&attachmentid=150851
afrikánka
22.01.17,14:09
Tebe také ss pripadajú v poriadku?
Keď do svojej luhárskej tlamy berieš môjho syna a posmešne sa vyhrážaš? Ako si dovolíš na anonymnom nete "podávať" a zosmiešňovať rodiča s jeho dieťaťom? Zaujímam sa ja, aký názor na tvoje vyčínanie na nete má tvoja rodina?
Tvoj život nie je net? A veru je.....si dlhoročná závisláčka, pretože inú náplň života zrejme ani nemáš.
Čo stačí, čo tu nie je v poriadku.....asi taký odborník z lekárskej rodiny, ako ty.
Načo sa teraz ospravedlňuješ za teatro, keď si ho sama spôsobila svojimi provokáciami?
Roky tu vkladáš klamlivé informácie o svojom odbornom postavení a tiež zavádzajúce fotky prevzaté z netu. A nielen na Porade, na inom fóre ťa vykopli.

Takže by som povedala, že s tebou aj tvojimi tlieskačmi nebude niečo v poriadku.
LOŽ, KLAM, ZÁVISŤ, ŠKODORADOSŤ.....samý hnus !!!

Kto dal tejto chronickej luhárke "užitočné"? Taký čo jej verí, taký čo jej fandí, taký, čo sa vyžíva v pletkách alebo jednoducho provokatér? Alebo nejaká pani Karasová?

Ty uvádzaš link na moje komentáre pod svojimi fotkami....v poriadku, čo napíšem to nemažem.
Ale koľko si ty mne dala komentárov do môjho albumu? Do môjho profilu? Potom vymazala.....postup diplomovanej "psychošky".
Podrazy praktikuješ od samého začiatku, čo si ma zavetrila na Porade. Len okrem mňa si to nikto nevšimol.
JA, už mám toho dosť, ja hovorím, že tu nie je čosi v poriadku
bjuty smis
22.01.17,15:14
potešilo ma, že kapitán tomtom si od hanby zablokoval konto na faceboku....
pavol54
22.01.17,16:28
potešilo ma, že kapitán tomtom si od hanby zablokoval konto na faceboku....
No osobne si myslím že naskočil na nejakú blbosť, to si mohol radšej nechať udeliť čestný doktorát(či profesora) , ako fígeľ, či havel ich mal 50( z toho10 doktorov práv) Ak vydrží tak možno dostane Nobelovu cenu za mier ako Obama len ho v počte rozpútaných vojen(7) netromfne. Alebo si mal nechať prideliť auto (KIA Dzurinda) Inak v stredoveku na každom hradnom vrchu vládol kapitán