vicktor
25.04.17,09:13
Repak sa vyraba v oficialnej palenici? A predava v ozdobnej flasi?
Kedysi to bola podradna lavorovica...
Nandrolon
25.04.17,07:33
Repak sa vyraba v oficialnej palenici? A predava v ozdobnej flasi?
Kedysi to bola podradna lavorovica...
Čo som mal ja, tak síce neviem aká to bola nálepka, ale bolo to dosť drahé, mám dojem, že okolo 50% grády a tá firma mala viacej produktov rôznych výrobkov v rovnakej fľaši. Ja som mal presne v tejto fľaši a mám dojem, že okrem tej značky v strede dole to bol presne tento považský.
Malo to výraznú "hlinovú chuť" a na druhý deň som myslel že neprežijem. Tak zle mi nebolo ani na vojne pri domácej.
Odvtedy keď to vidím /mám dojem, že tesco ich má/ tak to vo mne vzbudí "čudný pocit" a idem rýchlo preč.
Zopár poldeci bude O.K., ale ako hlavné pitie väčšieho množstva radšej hocičo iné.
vicktor
25.04.17,08:41
Ad "zle po domacej": zle moze byt iba ak je trunok nekvalitny. Aj v domacej ciernej palenici sa da vypalit excelentna palenka alebo haraburda. Zalezi na surovine a dodrzani technologickeho postupu. Uspokojit sa s mensim mnozstvom a vediet kedy ukoncit cvrkanie. Pil som vynikajucu slivovicu aj cosi ako aceton...
Podobne v statom kontrolovanej palenici mozu vyrobit lacny alkohol zo zemiakov, pridat aromy (tuzemak, hruska, slivka, marhula, ...) a hlavybol je zaruceny.
Nandrolon
25.04.17,08:45
Ja som tento mesiac koštoval domácu marhuľovicu, slivovicu, "špendlíky", jablkovicu.
Takmer všetko ročník 2014, južná morava.
Výborná kvalitka, výrazná ovocná a jemná chuť.
pavol54
25.04.17,09:25
Repak sa vyraba v oficialnej palenici? A predava v ozdobnej flasi?
Kedysi to bola podradna lavorovica...
základ pre výrobu destilátov, cukrová repa alebo zemiaky ostatné všetko sú len príchute. Alebo že by sa v destilačných továrňach vyrábalo z niečoho iného?
tým som nemal na mysli brandy alebo obilné destiláty
Nandrolon
25.04.17,09:27
A kde si nechal obilie?
:-)
misoft
25.04.17,09:37
A presnejšie jačmeň - ten nájde v pivovare....
misoft
25.04.17,09:39
A mimochodom - Slovensko dosiahlo, že alkohol pálený z ovocia má chránený názov.... napr. Hruškovica, Marhuľovica, Slivovica.... ak niekto však použije lieh a pridá esencie, farbivá - nesmie používať názov Hruškovica, Slivovica, ale Hruška, Slivka..... A platí to pre celú Európu.
vicktor
25.04.17,09:39
základ pre výrobu destilátov, cukrová repa alebo zemiaky ...
Predpokladam ze pises iba o lacnych fejkovych napojoch.
Pravy konak, slivovica, vodka, whisky, ... si vyzaduju inu surovinu.
Nandrolon
25.04.17,09:44
A presnejšie jačmeň - ten nájde v pivovare....
Písal o destilátoch, tak ma napadlo obilie na whisky, kukurica na bourbon...
misoft
25.04.17,09:50
Dáša_
25.04.17,09:59
Repak sa vyraba v oficialnej palenici? A predava v ozdobnej flasi?
Kedysi to bola podradna lavorovica...
základ pre výrobu destilátov, cukrová repa alebo zemiaky ostatné všetko sú len príchute. Alebo že by sa v destilačných továrňach vyrábalo z niečoho iného?
tým som nemal na mysli brandy alebo obilné destiláty

boli sme na exkurzii v hniezdnom, v destilerke. A tam nám ukazovali, že robia z obilia. A tie kvantá liehu, ktoré robia denne boli obračujúce. Colníci tam samozrejme majú stálu službu a len na spotrebnej dani to vychádzalo na 6 miestne čísla denne. V eurách. Väčšinou iba čistý lieh, len málo sa dokončovalo priamo u nich.
Nandrolon
25.04.17,10:01
Rozmýšľam, či som nepozorne čítal pavlov príspevok, alebo je zeditovaný a "neobjavilo sa to tam"...
lujza.j
25.04.17,10:21
Duski...je to jednoduche...co ma koncofku -ica...je destilat....:)
lujza.j
25.04.17,10:26
Kruzi mi na gebulou nejake lecino...nemoze ist asi na pristatie...asi nejaky keket ma odlet...dufam..ze mu nedojde palivo...ked capuju tak-tak...
Nandrolon
25.04.17,10:29
Duški, na čo si tu dal tie 2 obrázky, som nepochopil?
Lujza, asi Vás tam práškuje chemtrailsom. Ilumináti mu nariadili na Vás trojitú dávku!
lujza.j
25.04.17,10:33
Nee..to je normal ..uz zas letel....
pavol54
25.04.17,12:01
A kde si nechal obilie?
:-)
posledná veta o nich hovorí (ak si reagoval na mňa)
pavol54
25.04.17,12:03
Rozmýšľam, či som nepozorne čítal pavlov príspevok, alebo je zeditovaný a "neobjavilo sa to tam"...
možno si ihned reagoval, ale omylom som odpálil príspevok, tak som ho obratom doplnil.
pavol54
25.04.17,12:05
základ pre výrobu destilátov, cukrová repa alebo zemiaky ...
Predpokladam ze pises iba o lacnych fejkovych napojoch.
Pravy konak, slivovica, vodka, whisky, ... si vyzaduju inu surovinu.
Destilát z vína je vždy brandy či (len lokálna značka je koňak) ,
korela
25.04.17,12:27
Kruzi mi na gebulou nejake lecino...nemoze ist asi na pristatie...asi nejaky keket ma odlet...dufam..ze mu nedojde palivo...ked capuju tak-tak...
Alebo cvičili, kedysi bežne.
Asi o takomto krásnom čase som si pred obedom ľahla vyčerpaná z noci, mama varovala, keď spoza nás vyleteli dve stíhačky, nebolo ich počuť, až po prelete. V živote som sa dovtedy tak nezľakla. Nižšie už ani nemohli letieť. Presne nad nami, videla som ich.
misoft
25.04.17,14:12
Duški, na čo si tu dal tie 2 obrázky, som nepochopil?
Lujza, asi Vás tam práškuje chemtrailsom. Ilumináti mu nariadili na Vás trojitú dávku!
Na inšpiráciu.......:D:D:D
misoft
25.04.17,17:16
Urobil som kuk z balkánu - a potešilo - kamaráti prežili zimu. Erny, Ferny a Berny lietajú.... (sú to netopýrkovia, ktorí sú usadení niekde pod okrajom našej strechy....). Už skoro päť rokov ich pozorujem.....
kopretinka
25.04.17,19:30
naštval SaalDigital,lebo nedal DHL môj mobil ani email a nedorručili mi na 1krát zásielku a nemôžem si ani zmeniť miesto dodania,pritom ich parcelshop je u nás v meste.
naštvalo dhl,lebo dnes som celý deň trčala doma,zásielka mala byť doručená 11-13 hod a oni doteraz nedali nič vedieť...:mad::mad:
som taká naštvaná,že mám 100chutí to neprevzať!
ale im všetkým to bude jedno,iba ja budem škodná:(
bettylou
26.04.17,09:49
Kruzi mi na gebulou nejake lecino...nemoze ist asi na pristatie...asi nejaky keket ma odlet...dufam..ze mu nedojde palivo...ked capuju tak-tak...
Alebo cvičili, kedysi bežne.
Asi o takomto krásnom čase som si pred obedom ľahla vyčerpaná z noci, mama varovala, keď spoza nás vyleteli dve stíhačky, nebolo ich počuť, až po prelete. V živote som sa dovtedy tak nezľakla. Nižšie už ani nemohli letieť. Presne nad nami, videla som ich.

Takto nízko :D?
https://www.youtube.com/watch?v=4VJVhXwzibA
korela
26.04.17,13:45
bettylou, aké-také znalosti mám, stalo sa to dávno v mierových časoch, tak to bolo nečakané. Hluk. Letecký deň stačil raz, davovky nemám rada žiadne.
korela
26.04.17,13:46
pavol54
26.04.17,13:59
Kto pozeral posledné Inkognito, akrojoga, jeden z príkladov http://www.parents.com/pregnancy/everything-pregnancy/this-9-months-pregnant-mom-doing-acroyoga-will-blow-your-mind/
Odkedy je tam Menštruáror tak ho nepozerám
lujza.j
26.04.17,14:04
ak je všetko ok....a tehotna cvičila pravidelnne aj pred v poho..
...mojmu trenerovi takto chodila tehotna....celých 9mesiacov....porodila a do 3 týždov bola nazad...
korela
26.04.17,22:05
korela
26.04.17,22:08
ak je všetko ok....a tehotna cvičila pravidelnne aj pred v poho..
...mojmu trenerovi takto chodila tehotna....celých 9mesiacov....porodila a do 3 týždov bola nazad...
Jedine tak.
BXLmiami
27.04.17,10:05
Teda ako mne lezie na nervy tento typ reklám čo sa to stále hýbe bliká,myká...Ak by som chytila niekoho kto to vyrába asi mu vykrútim krk.Ktorá stránka mi to začne ponúkať u mna končí.vrrr.
misoft
27.04.17,11:19
Teda ako mne lezie na nervy tento typ reklám čo sa to stále hýbe bliká,myká...Ak by som chytila niekoho kto to vyrába asi mu vykrútim krk.Ktorá stránka mi to začne ponúkať u mna končí.vrrr.
:D:D:D tak rob protiopatrenia...... keď začne taká reklama, začni sa i ty hýbať a mykať a blikaj svetlami v byte.....:---:---:---:---




P.S. Bacha - prču si robím.....
BXLmiami
27.04.17,11:51
:-))
korela
27.04.17,13:49
korela
27.04.17,16:56
Niečo prefobikov...
Ale vážne, táto skladba mi príde iba ako pretextovaná, mám pocit, že ide najskôr o nejakú ľudovú, nepoznáte ju náhodou niekto?
https://www.youtube.com/watch?v=T8T-qdXTr1A
lujza.j
27.04.17,17:13
http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/nemocnica-patronke.html
Tak ESET bude na Patrónke.
mala som to síce daleko...ale dalo sa tam zaparkovať..za 1e..teraz trolejbusom...:)
kopretinka
27.04.17,18:36
Niečo prefobikov...
Ale vážne, táto skladba mi príde iba ako pretextovaná, mám pocit, že ide najskôr o nejakú ľudovú, nepoznáte ju náhodou niekto?
https://www.youtube.com/watch?v=T8T-qdXTr1A
aké dopravné prostriedky?:eek:
šak také spievajú holopupkáči v krpcoch a nad hlavou krútia valaškou...:confused:
misoft
28.04.17,09:46
Niečo prefobikov...
Ale vážne, táto skladba mi príde iba ako pretextovaná, mám pocit, že ide najskôr o nejakú ľudovú, nepoznáte ju náhodou niekto?
..................................
Základ piesne asi prevzali z detvianskych piesní..... A to sa mi nevidí ako kóšer...... Takto zohyzdiť melódiu z nejakého regiónu. Ten, čo to "vytvoril", asi nemal veľa chochmesu a zobral to, čo sa dalo... šak veľa nevydal, veľa získal....


P.S. Už asi viem, kde je "základ" tohto "veľdiela"....
https://www.youtube.com/watch?v=VR7Tx4Axy4Y
korela
28.04.17,10:38
No, nie som si istá. Po kopretinkinom príspevku som si dala na YT piesne z Detvy, ale všetky melódie sa mi zlievajú, neviem rozoznať. Pritom ak počúvam tú úpravu pre deti, tak stále mi pri nej zneje nejaký originál.
Ale ďakujem.
.
Pesničky pre deti z Čarovnej škôlky píše a skladá Bobeš Zábojník.
Píšu, že skladá ...
Ing. Ľubomír Janoška
28.04.17,10:56
Niečo prefobikov...
Ale vážne, táto skladba mi príde iba ako pretextovaná, mám pocit, že ide najskôr o nejakú ľudovú, nepoznáte ju náhodou niekto?
https://www.youtube.com/watch?v=T8T-qdXTr1A
Znie to ľudovo kvôli zvolenej tonalite (stupnici) so zvýšeným štrvtým stupňom, ktorá je typická pre niektoré slovenské regióny a ich piesne (tri dni ma naháňali, detvianski žandári, čo sa stalo nové v tom terchovskom/liptovskom dvore...). Preto máme pocit, že už sme ju niekedy počuli, lebo obsahuje tieto typické intervaly medzi tónmi.
misoft
28.04.17,11:35
.................................................. ...
Pesničky pre deti z Čarovnej škôlky píše a skladá Bobeš Zábojník.
Píšu, že skladá ...
On len píše, že skladá....v skutočnosti len prepíše niektoré časti partitúry z ľudových piesní do svojho notového zošita....

Mimochodom - existuje jeden program, ktorý toto "skladanie" skladieb dokáže.... MuseScore - https://musescore.org/sk
Ing. Ľubomír Janoška
28.04.17,13:39
.................................................. ...
Pesničky pre deti z Čarovnej škôlky píše a skladá Bobeš Zábojník.
Píšu, že skladá ...
On len píše, že skladá....v skutočnosti len prepíše niektoré časti partitúry z ľudových piesní do svojho notového zošita....

Mimochodom - existuje jeden program, ktorý toto "skladanie" skladieb dokáže.... MuseScore - https://musescore.org/sk
To ma napadlo ako prvé, ale nenašiel som tam žiadne citácie... ani do 8 taktov, ako hovorievali Šíp s Uhlířom :)
misoft
28.04.17,14:04
To ma napadlo ako prvé, ale nenašiel som tam žiadne citácie... ani do 8 taktov, ako hovorievali Šíp s Uhlířom :)
Robí to "softikovane"... neberie 8 taktov v celku - niečo medzi ne (máličko) pridá..... ale ak to začneš počúvať, ihneď sa ti objaví známa melódia....
A mimochodom - len 4 takty by sa mali tolerovať.
alaya1
29.04.17,10:37
korela
29.04.17,12:01
Tak toto ma dnes zaujalo, hlavne výhoda výberu z počtu tém, človek sa skôr nájde, ak máte niekto pre porovnanie slovenské, môžete priložiť. Ani neviem, aký je dnes u nás systém, či ešte platí, že každá škola si vydáva svoje. Osobne som tiež za pôvodný systém.
http://zpravy.idnes.cz/skolstvi-maturita-sloh-cesky-jazyk-cermat-fjw-/domaci.aspx?c=A170412_205426_domaci_pmk
Témata maturitních slohů? Některá by nenapsal ani Čapek, shodují se experti
Ing. Ľubomír Janoška
29.04.17,12:10
To ma napadlo ako prvé, ale nenašiel som tam žiadne citácie... ani do 8 taktov, ako hovorievali Šíp s Uhlířom :)
Robí to "softikovane"... neberie 8 taktov v celku - niečo medzi ne (máličko) pridá..... ale ak to začneš počúvať, ihneď sa ti objaví známa melódia....
A mimochodom - len 4 takty by sa mali tolerovať.
Majú to ťažké tí čo nás za to buzerujú :)
Aj Led Zeppelin boli obvinení, že Stairway to heaven postavili na vykradnutom postupe akordov... ktorý ale zas nie až tak moc unikátny, takže to nakoniec vyhrali.
Dáša_
29.04.17,15:57
To ma napadlo ako prvé, ale nenašiel som tam žiadne citácie... ani do 8 taktov, ako hovorievali Šíp s Uhlířom :)
Robí to "softikovane"... neberie 8 taktov v celku - niečo medzi ne (máličko) pridá..... ale ak to začneš počúvať, ihneď sa ti objaví známa melódia....
A mimochodom - len 4 takty by sa mali tolerovať.
Majú to ťažké tí čo nás za to buzerujú :)
Aj Led Zeppelin boli obvinení, že Stairway to heaven postavili na vykradnutom postupe akordov... ktorý ale zas nie až tak moc unikátny, takže to nakoniec vyhrali.

a Žbirkovi tuším ukradol Dieter Bohlen z Modern Talking
korela
29.04.17,20:56
alaya1
30.04.17,05:36
Čo môžeme urobiť aktuálne pre seba cez drakuloterapiu?
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/na-nepoznanie.html?utm_source=glanc&utm_medium=galeria&utm_campaign=cross

naozaj si myslis, ze nema ani jednu plastiku ? :)
Ing. Ľubomír Janoška
30.04.17,09:47
To ma napadlo ako prvé, ale nenašiel som tam žiadne citácie... ani do 8 taktov, ako hovorievali Šíp s Uhlířom :)
Robí to "softikovane"... neberie 8 taktov v celku - niečo medzi ne (máličko) pridá..... ale ak to začneš počúvať, ihneď sa ti objaví známa melódia....
A mimochodom - len 4 takty by sa mali tolerovať.
Majú to ťažké tí čo nás za to buzerujú :)
Aj Led Zeppelin boli obvinení, že Stairway to heaven postavili na vykradnutom postupe akordov... ktorý ale zas nie až tak moc unikátny, takže to nakoniec vyhrali.

a Žbirkovi tuším ukradol Dieter Bohlen z Modern Talking

Áno, ale nespieval to MT ale nejaký (mne) neznámy Bernd Clüver - "Gefühle sind herzlos"...
a je tam toho nakradnutého o dosť viac než 4 alebo 8 taktov:
https://www.youtube.com/watch?v=9E46h9_0B-8
buchač
30.04.17,10:11
Čo môžeme urobiť aktuálne pre seba cez drakuloterapiu?
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/na-nepoznanie.html?utm_source=glanc&utm_medium=galeria&utm_campaign=cross

"Bývalá moderátorka Markízy sa zmenila na nepoznanie."

Súhlasím...vyzerá oveľa horšie.
pavol54
30.04.17,10:39
Čo môžeme urobiť aktuálne pre seba cez drakuloterapiu?
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/na-nepoznanie.html?utm_source=glanc&utm_medium=galeria&utm_campaign=cross

"Bývalá moderátorka Markízy sa zmenila na nepoznanie."

Súhlasím...vyzerá oveľa horšie.
Ani vlastná mať by ju nepoznala:)
pavol54
30.04.17,12:00
Mňa to už ako dôchodcu nenas(nerozčúli), ale niekto "položil" americkú First NBC BANK (buď foco alebo rusi) :) len čo povedia druhopilieroví potencionálni dôchodcovia, ak tam mali dlhopisy
Nandrolon
30.04.17,13:42
Mňa to už ako dôchodcu nenas(nerozčúli), ale niekto "položil" americkú First NBC BANK (buď foco alebo rusi) :) len čo povedia druhopilieroví potencionálni dôchodcovia, ak tam mali dlhopisy
Ti, co maju v garantovanych fondoch nic.
pavol54
30.04.17,14:59
Mňa to už ako dôchodcu nenas(nerozčúli), ale niekto "položil" americkú First NBC BANK (buď foco alebo rusi) :) len čo povedia druhopilieroví potencionálni dôchodcovia, ak tam mali dlhopisy
Ti, co maju v garantovanych fondoch nic.
Chcel som len poukázať na to ako tu niektorí obchodníci - politici argumentujú výnosmi vo fondoch a aby sa snažili úspory investovať cez výnosné dlhopisy - no ďakujem
Nandrolon
30.04.17,15:39
Z toho maju najvacsie provizie, vsetko je o prachoch...
buchač
30.04.17,16:31
Čo môžeme urobiť aktuálne pre seba cez drakuloterapiu?
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/na-nepoznanie.html?utm_source=glanc&utm_medium=galeria&utm_campaign=cross

...a niečo na vlasy Jána Tribulu by sa nenašlo ?
Možno by pomohla krv z yetiho alebo bigfoota...;) :D :D :D
alaya1
01.05.17,06:49
Nasla som si notifikáciu, ze mam novu sukromnu spravu. Avsak precitat ju nemozem, neda sa to otvorit. Ak ma niekto velku potrebu poslat mi spravu,. moze to urobit aj cez odkazy. Mozno potesi? Nahneva? :) :)
korela
01.05.17,11:29
Čo môžeme urobiť aktuálne pre seba cez drakuloterapiu?
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/na-nepoznanie.html?utm_source=glanc&utm_medium=galeria&utm_campaign=cross
Priložila som a očakávala reakcie, stotožňujú sa s mojím názorom, boli ste vtipní. Ešte si dala aj výrazný make-up, ale je i tak veľmi zmenená, iná žena, aspoň na tomto foto.
Osobne z plastík uznávam zdvihnutie viečok, u niekoho korekciu nosa, príliš odstávajúcich uší, keď kvôli nim veľmi trpia, a vyberanie znamienok, ak je to nutné, alebo veľa.
Možno namiesto umelých zásahov stačí upraviť stravu, ja sama som sa nespoznávala po očiste, čo sa týka kvality pokožky, ale či tomu pomohli zeleninové každodenné šťavy hlavne z červ. repy, zeleru (vždy samostatne) alebo mix ľan. oleja s jogurtom, mandľami, ľan. semienkami, vyradenie lepku, cukru, mäsa, ... bez tvárovej kupovanej kozmetiky, neviem. Nepíšem to kvôli sebe, ale najmä ženám, že je možná "rekonštrukcia" visage cez stravu. Dobrovoľne by mi nenapadlo držať takú dlhú dobu očistu. Zvykla som si, ale visel nado mnou zdravotný problém, tak ani som v podstate nemala východisko.
korela
01.05.17,11:48
Včera som tu objavila tému zoznamky. Osobne poznám odstrašujúci prípad, i keď človek číta aj o úspešných pároch.
Zneužitie ženy pre získanie detí, mladá žena sa dáva znovu dokopy, po tehotenstvách, cvičenie roky nepomáhalo (genetika), tak liposukcia, odber prebytočnej kože v určitých partiách, zmena účesu, je krásna. Vcelku dobre zarábajúca, dobré miesto, reči, snáď ešte nájde svoje šťastie. Tu tiež vidím opodstatnenie zásahov.
korela
01.05.17,11:58
Neviem, čo všetko chceli autori touto inštaláciou vyjadriť, ale mňa to zasiahlo po svojom. Mať prácu nie je dnes samozrejmosťou, a mohol by sa znovu začať chápať zmysel tohto sviatku, aký mu bol pôvodne určený.
http://1maj.nadaciacvernovka.sk/
Mária27
01.05.17,13:08
korela
01.05.17,15:36
Kvôli neveriacim Tomášom to pridám okrem témy zdravia aj sem. Radšej nejaká osveta ako žiadna.
ČT 2 - Ako farmaceutické firmy podplácajú lekárov
https://www.youtube.com/watch?v=Fp80M8edILY
korela
01.05.17,17:16
babka - ježibabka
02.05.17,12:10
bettylou
02.05.17,13:14
korela
02.05.17,13:29
misoft
02.05.17,13:46
https://www.cas.sk/clanok/542764/cesky-premier-oznamil-demisiu-padla-vlada/
Hmmmm..... keby to tak tu na Slovensku sa stalo..... to by boli oslavy.....
pavol54
02.05.17,14:43
nepotešilo
https://www.youtube.com/watch?v=1qT-rOXB6NI
čo len tí diví papuánci dokážu narobiť. Alebo to robí inteligentnejšia časť ľudstva ? To snáď nie. Len tak na okraj čo nám Taiko povie o zálohových platbách za fľaše, dokonca za plechovky a kelímky v ktorých sú pevné potraviny? má o tom asi prehľad Aj u nás by sa malo
korela
02.05.17,15:33
Všetko je o ľuďoch, pripomenulo mi to prakticky rovnaký odpad ako pri niektorých slovenských osadách odvysielaný v príspevkoch STV. Aj príklad domácim, kedy Čarnogurský odpratával bordel spod okien na Luníku.
Ak zmetie predmety tsunami a nesie cez pol oceánu, a odnesú si to logicky zvieratá, ide o nepredvídané okolnosti.
Nebolo nad vratné obaly zo skla. V niektorých štátoch sa nemuselo ani vojsť do obchodu, iba vložiť poháre do prepraviek pred ním cestou do práce. Ale tam sa udržuje životná úroveň rovnaká po desaťročia.
buchač
02.05.17,16:04
Všetko je o ľuďoch, pripomenulo mi to prakticky rovnaký odpad ako pri niektorých slovenských osadách odvysielaný v príspevkoch STV. Aj príklad domácim, kedy Čarnogurský odpratával bordel spod okien na Luníku.
Ak zmetie predmety tsunami a nesie cez pol oceánu, a odnesú si to logicky zvieratá, ide o nepredvídané okolnosti.
Nebolo nad vratné obaly zo skla. V niektorých štátoch sa nemuselo ani vojsť do obchodu, iba vložiť poháre do prepraviek pred ním cestou do práce. Ale tam sa udržuje životná úroveň rovnaká po desaťročia.

Keby sa vykupovali PVC fľaše, tak do roka a do dňa je Slovensko čisté.
...zaujímavé je, že poniektoré obce PVC materiál zhromažďujú a následne dávaju na separáciu. A určite na tom aspoň niečo zarobia...majú nejaké financie na VPP.

Keby sa vykupovali plechovky od nápojov, tak do roka a do dňa je Slovensko čisté.
...zaujímavé je, že v Maďarsku plechovky vykupujú...za smiešne love, ale vykupujú....teda aspoň tak viem.
U nás síce tiež, ale iba v zberniach šrotu, za pár centov/1kg.

Keby sa vykupovali fľaše od chlastu, tak do roka a do dňa je Slovensko čisté.
...zaujímavé je, že sa vykupujú iba od poniektorých produktov.

Dôvod nevykupovania je ako zvyčajne...financie - vysoké náklady na vyčistenie.
Ten druhý dôvod je ekologický, ten sa dá brať...vysoká spotreba vody.


Černokňažníka neriešim...ten nie je hoden ani len za odpľutie si pred ním.
korela
02.05.17,16:14
... je čisté. Tiež si myslím. Iba stále neviem, kto tomu bráni. Záloha 10 centov, vratné 7, aj na náklady by bolo plus zdravotné prínosy. Iba príklad, všetko sa dá, ak sa chce. Majland zarábali ľudia na igelitkách. Asi tak a podobne.
misoft
02.05.17,16:15
čo len tí diví papuánci dokážu narobiť. Alebo to robí inteligentnejšia časť ľudstva ? To snáď nie. Len tak na okraj čo nám Taiko povie o zálohových platbách za fľaše, dokonca za plechovky a kelímky v ktorých sú pevné potraviny? má o tom asi prehľad Aj u nás by sa malo
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
pavol54
02.05.17,17:18
čo len tí diví papuánci dokážu narobiť. Alebo to robí inteligentnejšia časť ľudstva ? To snáď nie. Len tak na okraj čo nám Taiko povie o zálohových platbách za fľaše, dokonca za plechovky a kelímky v ktorých sú pevné potraviny? má o tom asi prehľad Aj u nás by sa malo
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
pavol54
02.05.17,17:32
Všetko je o ľuďoch, pripomenulo mi to prakticky rovnaký odpad ako pri niektorých slovenských osadách odvysielaný v príspevkoch STV. Aj príklad domácim, kedy Čarnogurský odpratával bordel spod okien na Luníku.
Ak zmetie predmety tsunami a nesie cez pol oceánu, a odnesú si to logicky zvieratá, ide o nepredvídané okolnosti.
Nebolo nad vratné obaly zo skla. V niektorých štátoch sa nemuselo ani vojsť do obchodu, iba vložiť poháre do prepraviek pred ním cestou do práce. Ale tam sa udržuje životná úroveň rovnaká po desaťročia.

Keby sa vykupovali PVC fľaše, tak do roka a do dňa je Slovensko čisté.
...zaujímavé je, že poniektoré obce PVC materiál zhromažďujú a následne dávaju na separáciu. A určite na tom aspoň niečo zarobia...majú nejaké financie na VPP.

Keby sa vykupovali plechovky od nápojov, tak do roka a do dňa je Slovensko čisté.
...zaujímavé je, že v Maďarsku plechovky vykupujú...za smiešne love, ale vykupujú....teda aspoň tak viem.
U nás síce tiež, ale iba v zberniach šrotu, za pár centov/1kg.

Keby sa vykupovali fľaše od chlastu, tak do roka a do dňa je Slovensko čisté.
...zaujímavé je, že sa vykupujú iba od poniektorých produktov.

Dôvod nevykupovania je ako zvyčajne...financie - vysoké náklady na vyčistenie.
Ten druhý dôvod je ekologický, ten sa dá brať...vysoká spotreba vody.


Černokňažníka neriešim...ten nie je hoden ani len za odpľutie si pred ním.
Ono s tým spracovaním je trocha problém napríklad plechovky od piva omnia viečka od zaváranín sú hliník a ten sa musí špeciálne spracovať aby sa nepremenil na popol ktorý vyletí pri vysokej teplote do ovzdušia(preto ani cigáni nepredávajú v zberniach hliník z káblov(lebo väčšina sa im pri odbužírkovaní ohňom stratí v ovzduší). Ale kto by sa u nás babral s logistikou. Pritom pred pár rokmi sme odovzdávali hromadu viečok a nakoniec sa zistilo že doprava do špecializovanej výkupne vyšla takmer drahšie ako osoh, tak sa šupne zberniam do železného plechu a finito. Takže všetko stojí na logistike a pri dnešnej minimálnej mzde na to výkupne "zabudnú"
Ing. Ľubomír Janoška
02.05.17,17:58
Často "sa" zabúda na to, že niektorý odpad má zápornú cenu - keď náklady na recykláciu vrátane nákladov na dopravu sú väčšie než výťažok z recyklovanej hmoty. Táto disproporcia sa nedá riešiť nelogickými zákazmi ani príkazmi, vždy sa budú obchádzať. Poctivo riešiť sa to dá iba presne cielenými dotáciami, ktoré sú zamerané na zber, výsledné spracovanie recyklátu a na jeho úspešný odbyt (a nie na zvýhodňovanie starej mamy koňa brata).
buchač
02.05.17,18:11
Často "sa" zabúda na to, že niektorý odpad má zápornú cenu - keď náklady na recykláciu vrátane nákladov na dopravu sú väčšie než výťažok z recyklovanej hmoty. Táto disproporcia sa nedá riešiť nelogickými zákazmi ani príkazmi, vždy sa budú obchádzať. Poctivo riešiť sa to dá iba presne cielenými dotáciami, ktoré sú zamerané na zber, výsledné spracovanie recyklátu a na jeho úspešný odbyt (a nie na zvýhodňovanie starej mamy koňa brata).
Tak veru...

Ešte by som snáď doplnil oleje a produkty.
Legislatíva vcelku rada rozdáva pokuty za nedodržiavanie tých nariadení.

Nádoby na zber oleja vidno len máloktorých benzínkach.
Ako je to s reštikami, to neviem...ale predpokladám, že je to tiež biedne.

Ale recyklačné podniky by boli spokojné, keby im vozili použitý olej v cisternách...ale, samozrejme, že zadarmiko.
Prečo sa tie oleje nevykupujú za nejakú (symbolickú) cifru ?
Ono nariadenia a spoľah na ekologické myslenie nie je práve najlepšia voľba.
Nariadenia sú niekedy síce riešenie...no udelenie pokuty spôsobí len to, že následne nejaký puk vyleje olej do potoka a je vymaľované.
Na ekologické myslenie slovák ešte proste nedorástol...to ešte potrvááááá, teda ak vôbec.
pavol54
02.05.17,19:58
Často "sa" zabúda na to, že niektorý odpad má zápornú cenu - keď náklady na recykláciu vrátane nákladov na dopravu sú väčšie než výťažok z recyklovanej hmoty. Táto disproporcia sa nedá riešiť nelogickými zákazmi ani príkazmi, vždy sa budú obchádzať. Poctivo riešiť sa to dá iba presne cielenými dotáciami, ktoré sú zamerané na zber, výsledné spracovanie recyklátu a na jeho úspešný odbyt (a nie na zvýhodňovanie starej mamy koňa brata).
Tak veru...

Ešte by som snáď doplnil oleje a produkty.
Legislatíva vcelku rada rozdáva pokuty za nedodržiavanie tých nariadení.

Nádoby na zber oleja vidno len máloktorých benzínkach.
Ako je to s reštikami, to neviem...ale predpokladám, že je to tiež biedne.

Ale recyklačné podniky by boli spokojné, keby im vozili použitý olej v cisternách...ale, samozrejme, že zadarmiko.
Prečo sa tie oleje nevykupujú za nejakú (symbolickú) cifru ?
Ono nariadenia a spoľah na ekologické myslenie nie je práve najlepšia voľba.
Nariadenia sú niekedy síce riešenie...no udelenie pokuty spôsobí len to, že následne nejaký puk vyleje olej do potoka a je vymaľované.
Na ekologické myslenie slovák ešte proste nedorástol...to ešte potrvááááá, teda ak vôbec.
HaCCP je povinnou dokumentáciou každého zariadenia ktoré pracuje s potravinami(včetne reštaurácii) a likvidácia zbytkov je jeho súčasťou, takže ak chce zariadenie fungovať tak musí mať zmluvu s patričnou firmou sa zaoberajúcou sa ich likvidáciou včetne opotrebovaného oleja. povinne odovzdávajú a zadarmo, určite(chodia si ho brať a nakoniec skončí v nafte do auta 5%).
misoft
02.05.17,20:13
čo len tí diví papuánci dokážu narobiť. Alebo to robí inteligentnejšia časť ľudstva ? To snáď nie. Len tak na okraj čo nám Taiko povie o zálohových platbách za fľaše, dokonca za plechovky a kelímky v ktorých sú pevné potraviny? má o tom asi prehľad Aj u nás by sa malo
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Opäť nečítaš, čo píšem.... V tovare máš recyklačný poplatok.... a je jedno, či obal donesieš späť, alebo ho vyhodíš do kontajnera.... obchodník to má v cene....
Fľaša ako vratný obal má svoju životnosť a potom je odpadom.
Plast je po spotrebovaní obsahu odpadom a je jedno či doma, alebo v obchode.
Akurát tým zálohovaním vznikne za obchodmi skladisko starých PET fliaš - musí platiť za odpad, lenže PET fľaše sa môžu recyklovať - a v cene je recyklačný poplatok. Ten je v každom zabalenom tovare....
Nuž fakt..... choď si kúpiť nové okuliare....
taiko
02.05.17,21:03
nepotešilo

čo len tí diví papuánci dokážu narobiť. Alebo to robí inteligentnejšia časť ľudstva ? To snáď nie. Len tak na okraj čo nám Taiko povie o zálohových platbách za fľaše, dokonca za plechovky a kelímky v ktorých sú pevné potraviny? má o tom asi prehľad Aj u nás by sa malo
nuz v NL nemame zalohove platby za kelimky, ci plechovky a ani flase nie su vsetky zalohovane.
Zato nam teraz prislo info z narodneho vyboru, ze nam daju zvlast popolnice na vselijake odpady ( teraz sme mali len zeleny, papier a vseobecny odpad a separovali sme este plasty a sklo pri obchode.
Po novom si za odvoz vseobecneho odpadu priplatime. A bavime sa o 10-kach EUR za rok myslim, takze donuti to obcana viac separovat. Celkom vtipne to ponali. Lepsie ako vsetko zalohovat podla mna.
taiko
02.05.17,21:08
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
Dáša_
03.05.17,03:12
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.

no, len tie skladovacie priestory naviac, ktoré musia mať....
pavol54
03.05.17,03:41
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
zálohová cena predajná aj výkupná je pokiaľ viem tá istá alebo nie? A ceny tovaru nie sú odvíjané od ceny záloh ale sú celkom inak štruktuované najmä vzhľadom na výrobné, distribučné náklady a zisk a platové ohodnotenie spotrebiteľov je tiež iné. minimálna mzda nie je "až 435"
pavol54
03.05.17,04:19
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.

no, len tie skladovacie priestory naviac, ktoré musia mať....
však v mori je dosť skladovacích priestorov
Nandrolon
03.05.17,05:12
Pavol. Obchodníkovi ak sa zvýšia náklady, tak si upraví výšku marže smerom nahor, aby mu tie zvýšené náklady zaplatili zákazníci a nemusel ich hradiť zo svojho...
Vlastne všetky náklady obchodníka hradia zákazníci a keďže obchodník predáva tovar, tak všetko je v cenách predávaného tovaru.
vicktor
03.05.17,06:51
Ono s tým spracovaním je trocha problém napríklad plechovky od piva omnia viečka od zaváranín sú hliník a ten sa musí špeciálne spracovať aby sa nepremenil na popol ktorý vyletí pri vysokej teplote do ovzdušia.
Plechovky od piva hadzem do zlteho kontajnera kde je napisane "...PET flase, plechovky, ..." ale neviem preco to nie je napisane navsetkych zltych kontajneroch.
Olej do auta som prestal vymienat doma ked to benzinky prestali preberat a nevedel som co s nim, servis hadam vie a musi kamsi odovzdat.
vicktor
03.05.17,06:56
nuz v NL nemame zalohove platby za kelimky, ci plechovky a ani flase nie su vsetky zalohovane.
Zato nam teraz prislo info z narodneho vyboru, ze nam daju zvlast popolnice na vselijake odpady ( teraz sme mali len zeleny, papier a vseobecny odpad a separovali sme este plasty a sklo pri obchode.
Po novom si za odvoz vseobecneho odpadu priplatime. A bavime sa o 10-kach EUR za rok myslim, takze donuti to obcana viac separovat. Celkom vtipne to ponali. Lepsie ako vsetko zalohovat podla mna.
Zdanlivo dobre riesenie pre civilizovanych obcanov, ale neskutocne kolkoharaburd a zmesoveho kuchynskeho odpadu vidim v separacnych kontajneroch. U nas stoja vedla seba zlty, zeleny a modry a blbci nemaju zabrany pohadzat vsetko do jedneho alebo do nespravneho.
Inak paci sa mi ze v NL mate NARODNE VYBORY. :)
Nandrolon
03.05.17,07:02
10-ky eur ročne v NL, to sú ako desiatky centov ročne u nás. To určite nikoho neprinúti separovať.
Ten, kto separuje separuje aj teraz, ten, kto neseparuje bude separovať iba ak budú zálohované všetky obaly, teda doma by sa mu nazbieralo za rok takpovediac nad sto eur "odpadu"...
vicktor
03.05.17,07:10
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
Nandrolon
03.05.17,07:20
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
On píše, že si o tie desiatky eur za rok "priplatia". Pri priemernej mzde v NL je to dosť komické myslieť si, že niekoho to donúti separovať...
pavol54
03.05.17,07:54
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
On píše, že si o tie desiatky eur za rok "priplatia". Pri priemernej mzde v NL je to dosť komické myslieť si, že niekoho to donúti separovať...
Tak teda neviem, ale boli chlapi na montáži kúpili si nejaké potraviny a na doklade účtovaný obal zvlášť, cena vyššia ako cena tovaru a vraj im tie prázdne obaly pri vrátení preplatili, nebol som tam, reprodukujem čo mi povedali
misoft
03.05.17,08:12
.................
Olej do auta som prestal vymienat doma ked to benzinky prestali preberat a nevedel som co s nim, servis hadam vie a musi kamsi odovzdat.
Zberný dvor.... preberá (ako ktorý) a j oleje motorové a rastlinné (z domácností)....
vicktor
03.05.17,08:17
Teraz uz ano.
alaya1
03.05.17,09:29
babka - ježibabka
03.05.17,10:55
Som smutná. Moja slivka, na ktorej bolo vlani toľko sliviek, že bolo na zavarenie pre mňa, pre synov, na lekvár do pohárov aj na tvrdý lekvár, na sušenie , gulí sme sa najedli, aj na slivovičku ešte zostalo, tento rok vyháňa iba zopár zelených vrcholových metličiek. Zrejme uschne :mee::mee::mee:
Antea
03.05.17,11:20
Musím reagovať na odpad, jeho separáciu atď. Rwanda a ďalších 20 "zaostalých afrických krajín" zakázala plastové obaly. V Chorvátsku dovolenkujete viacerí určite ste si všimli, že po pláži chodia " vyberači" odpadových košov s káričkami a berú plastové fľaše a hliníkové obaly od nápojov, kde to odovzdávajú neviem, ale sa im to platí asi. Inde rozmýšľajú ako to ide, len na Slovensku sa veľa energie minie na to, aby sa našiel dôvod prečo to nejde. To ozaj chceme potomkom zanechať jedno veľké smetisko? Inak u nás v baráku separujú väčšinou len starší, mladým je to asi pod ich úroveň.
Darina1234
03.05.17,12:05
Antea, u nas prave syn separuje a produkuje odpad minimalne, takze neda sa rozdelovat na mladych a starych, vsetko je o ludoch vseobecne
vicktor
03.05.17,12:07
...bolo na lekvár do pohárov aj na tvrdý lekvár...
Aky je v tom rozdiel?
kukučka
03.05.17,12:14
Redší a hustejší.
pavol54
03.05.17,12:26
Ono s tým spracovaním je trocha problém napríklad plechovky od piva omnia viečka od zaváranín sú hliník a ten sa musí špeciálne spracovať aby sa nepremenil na popol ktorý vyletí pri vysokej teplote do ovzdušia.
Plechovky od piva hadzem do zlteho kontajnera kde je napisane "...PET flase, plechovky, ..." ale neviem preco to nie je napisane navsetkych zltych kontajneroch.
Olej do auta som prestal vymienat doma ked to benzinky prestali preberat a nevedel som co s nim, servis hadam vie a musi kamsi odovzdat.
Bendžo bend Ivana Mládka pošepká čo s olejom:)
pavol54
03.05.17,12:31
Musím reagovať na odpad, jeho separáciu atď. Rwanda a ďalších 20 "zaostalých afrických krajín" zakázala plastové obaly. V Chorvátsku dovolenkujete viacerí určite ste si všimli, že po pláži chodia " vyberači" odpadových košov s káričkami a berú plastové fľaše a hliníkové obaly od nápojov, kde to odovzdávajú neviem, ale sa im to platí asi. Inde rozmýšľajú ako to ide, len na Slovensku sa veľa energie minie na to, aby sa našiel dôvod prečo to nejde. To ozaj chceme potomkom zanechať jedno veľké smetisko? Inak u nás v baráku separujú väčšinou len starší, mladým je to asi pod ich úroveň.
My sme strecha Európy čo neskončí v Slovenskom mori po vysokej vode, skončí v oceánoch, takže nehrozí že by sme boli zahádzaní sa pozri na okolie osád, keď nezafunguje bájny Augiáš, tak starosta pristaví za obecné kontajner:)
babka - ježibabka
03.05.17,13:25
...bolo na lekvár do pohárov aj na tvrdý lekvár...
Aky je v tom rozdiel?
Takýto:
vicktor
03.05.17,13:58
Predpokladam v poharoch je zasterilizovany bez pristupu vzduchu. A ten v celofane? Mozno len na pekaci ci?
Ing. Ľubomír Janoška
03.05.17,14:01
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
zálohová cena predajná aj výkupná je pokiaľ viem tá istá alebo nie? A ceny tovaru nie sú odvíjané od ceny záloh ale sú celkom inak štruktuované najmä vzhľadom na výrobné, distribučné náklady a zisk a platové ohodnotenie spotrebiteľov je tiež iné. minimálna mzda nie je "až 435"
Pali, pre cenu odpadu nemôžeme používať logiku ceny tovaru.
babka - ježibabka
03.05.17,14:21
Predpokladam v poharoch je zasterilizovany bez pristupu vzduchu. A ten v celofane? Mozno len na pekaci ci?
V pohári nie je zasterilizovaný. Horúci dám do pohára, zatvorím, opatrne otočím hore dnom a nechám vychladnúť. Ten v celofáne nie je na plechu. Varím na plynáku v kastróly kým nie je vidieť holé dno, dám ho síce na plech, ale na celofán a po vychladnutí a stuhnutí zabalím. Mieša elektrina. Myslím, že som niekde tu dávala aj fotopostup. Tu je ďalší tuhý lekvár: http://www.porada.sk/t199587-aku-chybu-robim-pri-vareni-slivkoveho-lekvaru.html
pavol54
03.05.17,14:25
Hmmmm.... asi to bude pre teba novinka..... ale s každým tovarom, ktorý kúpiš zabalený v nejakom obale, platíš za spracovanie odpadu, za každý priemyselný výrobok platíš likvidáciu odpadu, za každú plastovú fľašu, sklenenú fľašu platíš. Všetko je už zakomponované do konečnej ceny tovaru.
Za všetko platíš.
A keď si to zoberieš domov, opäť platíš - OLO! Teda občan platí DVAKRÁT za jedno a to isté!
A teraz - ak by sa zaviedli zálohy za toto - stúpli by ceny - pretože obchodníci by museli platiť za množstvo odpadu - a občan by síce zálohu dostal späť (tým by sa dosiahlo to, že by to zbierali obchody), ale stále by platil DVAKRÁT - pretože poplatok za OLO mestá neznížia, ale navýšia (čo je častý jav).
Ty si nič nepochopil ale nevadí, alebo si vari zase zle došliapol na schodoch? Ak za pivo zaplatí kupujúci NAPRÍKLAD 3 eurá a ZÁLOHU za fľašu(PRE TEBA V KTOREJ JE PIVO) 4 eurá, tak sa veľmi rýchlo vynasnaží ju vrátiť tam kde ju kúpil a čo s ňou robí obchodník ho nezaujíma ale asi dostane za ten výkup zaplatené od niekoho v systéme. Záloha za obal je platba ktorú ti obchod musí vrátiť ak obal donesieš, chápeš? a NIE JE CENOU TOVARU, ibaže by si ju po skonzumovaní hodil do odpadu.
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.
zálohová cena predajná aj výkupná je pokiaľ viem tá istá alebo nie? A ceny tovaru nie sú odvíjané od ceny záloh ale sú celkom inak štruktuované najmä vzhľadom na výrobné, distribučné náklady a zisk a platové ohodnotenie spotrebiteľov je tiež iné. minimálna mzda nie je "až 435"
Pali, pre cenu odpadu nemôžeme používať logiku ceny tovaru.
Netvrdím to ak sa nesprávne pochopilo, ale v obchode u nás kúpim pivo a fľašu, oboje zvlášť a spätne mi tú fľašu obchod vykúpi za tú istú cenu, cena piva v PET fľašiach je približne rovnaká, takže argumentácia že manipulačné náklady vratných fliaš sú zarátané do výrobku celkom neobstojí. Tak isto ak vyrábam do vratných pohárov je to lacnejšie ako do pohárov ktoré vstupujú do výrobného procesu ako nové, a môžem účtovať cenu za pohár dohodnutú
lujza.j
03.05.17,15:24
Musím reagovať na odpad, jeho separáciu atď. Rwanda a ďalších 20 "zaostalých afrických krajín" zakázala plastové obaly. V Chorvátsku dovolenkujete viacerí určite ste si všimli, že po pláži chodia " vyberači" odpadových košov s káričkami a berú plastové fľaše a hliníkové obaly od nápojov, kde to odovzdávajú neviem, ale sa im to platí asi. Inde rozmýšľajú ako to ide, len na Slovensku sa veľa energie minie na to, aby sa našiel dôvod prečo to nejde. To ozaj chceme potomkom zanechať jedno veľké smetisko? Inak u nás v baráku separujú väčšinou len starší, mladým je to asi pod ich úroveň.
Chorvati maju povratne boce...uz roky...pola kuna za bocu.....myslim,ze aj male mliecne napoje su vratne....no kde asi sa vracaju...v markete:Dje pravda,ze som chcela vratit v tucepi a ze neberu:eek: ze makarska....takze tam je smeće bizňis...
bjuty smis
03.05.17,15:38
Pali, pre cenu odpadu nemôžeme používať logiku ceny tovaru.[/QUOTE]
Netvrdím to ak sa nesprávne pochopilo, ale v obchode u nás kúpim pivo a fľašu, oboje zvlášť a spätne mi tú fľašu obchod vykúpi za tú istú cenu, cena piva v PET fľašiach je približne rovnaká, takže argumentácia že manipulačné náklady vratných fliaš sú zarátané do výrobku celkom neobstojí. Tak isto ak vyrábam do vratných pohárov je to lacnejšie ako do pohárov ktoré vstupujú do výrobného procesu ako nové, a môžem účtovať cenu za pohár dohodnutú[/QUOTE]

ale obstojí....moj strýko na takéto prípady hovoril:
neber to lokálne, ale globálne...

kto lepšie, ako ty ( no, možno buchač ) môže vedieť, že kapitalista nič nerobí zadarmo ?
afrikánka
03.05.17,20:16
Že čo sa mi dnes stalo?
Ani sa nedá povedať, že rozčúlilo, iba sa človek musí pozastaviť a zamyslieť, aké úbohé osoby sa nachádzajú na Porade....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
Dávať niekomu červené mínusky, ktoré zároveň odrátavajú pridelené body, tak to dokáže skutočne len asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike.....to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
kopretinka
04.05.17,06:22
Že čo sa mi dnes stalo?
úbohé osoby ....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike......to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
trochu silné slová,nie?
debilizmus,beštialita,asociál....
veď tebe sú všetky mínusky ukradnuté.
a ešte technická pripomienka:
sú mínusky a sú plusky,keď ich je rovnaký počet,tak príspevok vyzerá,že má nula bodov,keď je viac plusiek,tak príspevok vyzerá ako plusový,keď je viac mínusiek,tak príspevok vyzerá ako mínusový.je to iba matematika.
P.S.ty si kedy získala atestáciu zo psychiatrie?
Ani netušíš,čo si týmto komentárom prezradila o sebe....asi si tú psychiatriu a psychológiu zle študovala.
Toľko zloby v jednom príspevku som už dávno nevidela....chodím sem už pomenej,asi som si odvykla...
vicktor
04.05.17,06:30
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
kopretinka
04.05.17,06:35
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
klikneš na to,a napíšeš,že prečo nahlasuješ,mala by prísť správa moderátorovi a ten rozhodne,čo s tým urobí...ak s tým niečo niekto vôbec urobí...ja som kedysi nahlasovala nechutné nadávky,ale nič sa neudialo....
willma
04.05.17,06:35
funguje
alaya1
04.05.17,06:44
Že čo sa mi dnes stalo?
úbohé osoby ....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike......to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
trochu silné slová,nie?
debilizmus,beštialita,asociál....
veď tebe sú všetky mínusky ukradnuté.
a ešte technická pripomienka:
sú mínusky a sú plusky,keď ich je rovnaký počet,tak príspevok vyzerá,že má nula bodov,keď je viac plusiek,tak príspevok vyzerá ako plusový,keď je viac mínusiek,tak príspevok vyzerá ako mínusový.je to iba matematika.
P.S.ty si kedy získala atestáciu zo psychiatrie?
Ani netušíš,čo si týmto komentárom prezradila o sebe....asi si tú psychiatriu a psychológiu zle študovala.
Toľko zloby v jednom príspevku som už dávno nevidela....chodím sem už pomenej,asi som si odvykla...

Asi tak...
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html

Hlasovanie



Hlasovanie používam čestne s cieľom posunúť dobré otázky či odpovede čo najvyššie. Prispievam tak k prehľadnosti a použiteľnosti informácií na Porade.
Odpovede ktoré považujem za užitočné a správne posúvam hlasovaním hore.
Odpovede ktoré sú pre zodpovedanie otázky neužitočné, alebo sú viac komentárom ako odpoveďou posúvam smerom dolu.
Nové otázky (aj keď sú súvisiace) zadané v odpovediach posúvam smerom dolu.
Hlasujem za obsah! Nepoužívam hlasovanie ako formu podpory iného člena na Porade (na to tu máme pochvaly).



Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup



Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady.
Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.
misoft
04.05.17,08:12
Že čo sa mi dnes stalo?
Ani sa nedá povedať, že rozčúlilo, iba sa človek musí pozastaviť a zamyslieť, aké úbohé osoby sa nachádzajú na Porade....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
Dávať niekomu červené mínusky, ktoré zároveň odrátavajú pridelené body, tak to dokáže skutočne len asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike.....to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.
Já to nebyl.....! :D:D:D
A aj keby - som tak "sprostý" (alebo prostý :confused:), že to tu aj vytrúbim....:rolleyes:
afrikánka
04.05.17,08:27
kopretinka, nebudem ťa citovať....
Nevadia mi mínusky?
Nevadia.... z času na čas sa prihodí, že niekto pokladá odpoveď za neužitočnú, komentár, otázku. Pokiaľ ti však noc, čo noc pribúdajú v počte 10, 12, z minulosti, až pokiaľ sa nedôjde k samému začiatku mojich odpovedí, tak to už asi nebude v poriadku s osobou, ktorá si dá tú námahu, aby takto konala.
Silné slová?
Áno. Iné totiž nenachádzam pre takúto scestnú zábavku a to ma núti zamyslieť sa, prečo táto osoba sa takto realizuje a ja som pre ňu tak silným motívom. A to Bohužiaľ, už od mojich prvých odpovedí.
Keď sa voči tomu na Porade ohradím, tak vedz, že i ja niekedy podľahnem dopadu tejto šikany. Ono totiž nie je jednoduché zrovnať sa s myšlienkou, že niekde je človek, ktorý ťa hlboko nenávidí a neustále ťa prenasleduje. Asi toľko.
K tvojej technickej poznámke......ak niekto klikne na "Nevhodné", tak to strhne pridelený bod, to nie len o tom, že sa ti mení obraz bodovania....to je niečo celkom iné, ako keď klikneš na Neužitočné, Toto je komentár a nie odpoveď, Toto je otázka......tam sa ti neodrátava počet bodov v tvojom profile....ak by si náhodou nevedela.
Ing. Ľubomír Janoška
04.05.17,08:45
Že čo sa mi dnes stalo?
Ani sa nedá povedať, že rozčúlilo, iba sa človek musí pozastaviť a zamyslieť, aké úbohé osoby sa nachádzajú na Porade....na poľutovanie. To nie je nedostatok súdnosti a charakteru, to je debilizmus s prídavkom beštiálnosti.
Dávať niekomu červené mínusky, ktoré zároveň odrátavajú pridelené body, tak to dokáže skutočne len asociál, neschopný sa začleniť do kolektívu.
Ľutujem takú osobu, lebo svojím zmýšľaním najviac škodí sebe, svojej psychike.....to je základ zdravého psychického života, ktorý tu jasne absentuje.

Najviac sa mi "ráta", keď sa niekto nevie vysporiadať s mojimi názormi na fungovanie spoločnosti a dáva mi potom mínusky na odborné stanoviská. Nebudem sa tváriť, že mi je to jedno, pretože mám preverené, že niektorí ľudia tu skutočne hľadajú odbornosť a spoliehajú sa na hodnotenie.

Kto sem nechodí každý deň, nevie, že hodnotenie odborných príspevkov je zaťažené osobnými vzťahmi.
kukučka
04.05.17,08:46
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
klikneš na to,a napíšeš,že prečo nahlasuješ,mala by prísť správa moderátorovi a ten rozhodne,čo s tým urobí...ak s tým niečo niekto vôbec urobí...ja som kedysi nahlasovala nechutné nadávky,ale nič sa neudialo....
Nie tak celkom, napomenutie od admina nie je verejné, už tu poniektorí písali, že ho dostali.
alaya1
04.05.17,08:52
Len ide o to, ze ...." Nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny ..."
vicktor
04.05.17,09:02
Admin mozno napomenie, ale mohol by prispevok upravit, alebo automat moze hviezdickovat vulgarizmy.
afrikánka
04.05.17,09:26
Len ide o to, ze ...." Nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny ..."


Áno, pravda....nikto nie je bez viny
Ide o to, ako často sa kameň hádže. Nemusí to byť každý, ktorý zbadám a o ktorý zakopnem. A to je potom ten zásadný rozdiel....tenda
Stovky mínusiek, sú stovky kameňov....to potom dorazí aj vola
alaya1
04.05.17,09:30
Ked ti to tu nevyhovuje, tak tu nepis. Zaloz si svoju stranku, podla tvojich pravidiel.

Tak,. ako sa minuskuje, tak sa aj podla nicku pluskuje. ved to sama vies, to ti asi nevadi.
kopretinka
04.05.17,09:32
Je tu taka ikonocka ze "Nahlasit" - to ako funguje? Ono to funguje?
klikneš na to,a napíšeš,že prečo nahlasuješ,mala by prísť správa moderátorovi a ten rozhodne,čo s tým urobí...ak s tým niečo niekto vôbec urobí...ja som kedysi nahlasovala nechutné nadávky,ale nič sa neudialo....
Nie tak celkom, napomenutie od admina nie je verejné, už tu poniektorí písali, že ho dostali.
pochybujem,že stano dostal nejaké napomenutie niekedy......všetci mu len čapkali a pluskovali.....
afrikánka
04.05.17,09:54
Ked ti to tu nevyhovuje, tak tu nepis. Zaloz si svoju stranku, podla tvojich pravidiel.

Tak,. ako sa minuskuje, tak sa aj podla nicku pluskuje. ved to sama vies, to ti asi nevadi.

No vieš, svoju stránku....načo.
Som obyčajná žienka od Trenčína. Mám svoj vek, svoje skúsenosti..., neponúkam na Porade odborné odpovede z účtovníctva, alebo iných odborností, ktoré si cením od členov Porady....ja iba také obyčajné....mačky, záhrada, sem, tam niečo iné, také praktické.......čo som odpozorovala, zažila, skúsila. Nič moc. Ale občas sa nájde niekto, pre koho je to užitočné a preto mám Poradu rada a nemienim si založiť nejakú svoju stránku. Takže tvoje doporučenie mi nesedí.
Taktiež priznávam, že každý nick nemusím. Je to prirodzené, takže v tomto smere nie som žiadna výnimka a ani nikomu neberiem toto právo. Ale ja neviem tieto antipatie povýšiť na nenávisť tak, aby som bezhlavo tieto nicky mínuskovala, nie to ja nedokážem, nie je to v mojej náture a iná už ani nebudem.
alaya1
04.05.17,09:57
ale, afrikanka, nekecaj....bud zahmlievas, alebo si nepamatas :). Neries to, je to uz trapne. pekny den, mne zacina vikend.
misoft
04.05.17,09:58
............................... pekny den, mne zacina vikend.
Tak skoro :eek:..............ale............šak si uži............;)
alaya1
04.05.17,10:01
............................... pekny den, mne zacina vikend.
Tak skoro :eek:..............ale............šak si uži............;)


Tak idem na "role" :)...aj ked kriky nedosli, je co robit :)
afrikánka
04.05.17,10:04
ale, afrikanka, nekecaj....bud zahmlievas, alebo si nepamatas :). Neries to, je to uz trapne. pekny den, mne zacina vikend.
Chápem tvoje reakcie. Veď čo iné môžeš napísať, doložiť....iba to čo píšeš a k tomu to tvoje známe slniečko. Možno už iba trestné oznámenie....aj to tu padlo niekoľkokrát. A to veľkými písmenami, aj červenými.
alaya1
04.05.17,10:05
Pane na nebi :)
alaya1
04.05.17,10:07
Prešovskí havkáči

Potesilo by, ak by sa niekto pridal
Tiež by sa zišli tablety proti kliešťom do karantény pre havky
http://www.vetlekaren.sk/image/cache/data/Produkty/bravecto-500x500.jpg
misoft
04.05.17,10:07
Hmmmmm.... to počasie, to počasie..... a ako sledujem.... prenieslo sa to aj tu.... i na mňa niečo lezie,,,,,, hádam sa vystriem a schrupnem si....:D:D
alaya1
04.05.17,10:09
Hmmmmm.... to počasie, to počasie..... a ako sledujem.... prenieslo sa to aj tu.... i na mňa niečo lezie,,,,,, hádam sa vystriem a schrupnem si....:D:D

"nespi, ked na teba nieco? lezie :)
misoft
04.05.17,10:10
Prešovskí havkáči

Potesilo by, ak by sa niekto pridal
Tiež by sa zišli tablety proti kliešťom do karantény pre havky
http://www.vetlekaren.sk/image/cache/data/Produkty/bravecto-500x500.jpg
Oprav si URL odkaz....lebo hádže
bjuty smis
04.05.17,16:51
no...keby som dostal na každý príspevok 10 - 12 mínusiek....
ja by som sa nevzdal...

iste je chyba v tých, čo mínuskujú..

zatial mám rekord ...-7..
afrikánka
04.05.17,18:10
zlezaradil chyba je v tých, čo prispievajú, sú parasympatikuš :D:D:D
taiko
04.05.17,18:32
Pali, zalohu Ti vratia, ale za peripetie s flasami, si, podla mna, nechaju zaplatit vyssimi cenami predavaneho produktu. V principe, akykolvek naklad navyse prenesie obchodnik na koncoveho zakaznika.

no, len tie skladovacie priestory naviac, ktoré musia mať....
myslim, ze toho bude viac. Nakladky flias, automaty na flase, alebo osoby za okienkom... A koniec-koncov ten sklad tiez nebude zadarmo
taiko
04.05.17,18:39
10-ky eur ročne v NL, to sú ako desiatky centov ročne u nás. To určite nikoho neprinúti separovať.
Ten, kto separuje separuje aj teraz, ten, kto neseparuje bude separovať iba ak budú zálohované všetky obaly, teda doma by sa mu nazbieralo za rok takpovediac nad sto eur "odpadu"...
V NL su 100 nasobne platy oproti SK ? ;) Tvoje predpoklady a zavery su proste bozske :D
taiko
04.05.17,18:40
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
pisal som o rozdiele v 10-kach EUR
taiko
04.05.17,18:42
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
On píše, že si o tie desiatky eur za rok "priplatia". Pri priemernej mzde v NL je to dosť komické myslieť si, že niekoho to donúti separovať...
Tak teda neviem, ale boli chlapi na montáži kúpili si nejaké potraviny a na doklade účtovaný obal zvlášť, cena vyššia ako cena tovaru a vraj im tie prázdne obaly pri vrátení preplatili, nebol som tam, reprodukujem čo mi povedali
nuz neviem, co chlapi kupovali, ale mne sa to este za 16 rokov nestalo, ze by sa dalo nieco ine okrem flase ci prepravky vratit za zalohu. Ani neviem, kde by som to v nasom obchode vratil.
pavol54
04.05.17,19:06
Desiatky eur rocne za odpad platim aj ja tu na SK.
On píše, že si o tie desiatky eur za rok "priplatia". Pri priemernej mzde v NL je to dosť komické myslieť si, že niekoho to donúti separovať...
Tak teda neviem, ale boli chlapi na montáži kúpili si nejaké potraviny a na doklade účtovaný obal zvlášť, cena vyššia ako cena tovaru a vraj im tie prázdne obaly pri vrátení preplatili, nebol som tam, reprodukujem čo mi povedali
nuz neviem, co chlapi kupovali, ale mne sa to este za 16 rokov nestalo, ze by sa dalo nieco ine okrem flase ci prepravky vratit za zalohu. Ani neviem, kde by som to v nasom obchode vratil.
...."Nebol som tam, reprodukujem čo mi povedali"....
misoft
05.05.17,08:46
Už ma s*al ten môj "hlodavec".... každú chvíľu vypadával, odpájal sa. Tak som si kúpil nového "hlodavca" - s modrou LEDkou....a všetko ide, ako má, dokonca presnejšie ako so starým "hlovacom".... a žiadne výpadky.....
Katy a R
05.05.17,08:51
a mňa akurát teraz jeduje môj "hlodavec" s modrým svetielkom - na baterky ! ... nenažranec jeden!
misoft
05.05.17,08:55
a mňa akurát teraz jeduje môj "hlodavec" s modrým svetielkom - na baterky ! ... nenažranec jeden!
No ja ho mám s chvostíkom.... na baterky nie.... všetko na baterky, myš na baterky, rádio na baterky, poslanci na baterky, služby na baterky... vybije sa to a je to na nič.... a fur nové baterky kupovať/dobíjať - ktože to má živiť? :D:D:D
Žabinka
05.05.17,09:06
až dodnes som mala naivnú predstavu, že pri troche šťastia by sa dalo pred medveďom počas turistiky v Tatrách uniknúť na strom.. už si to nemyslím.. asi by bol na tom strome skôr ako ja..:--- chudák, aj keď je to šelma, ale momentálne musí byť dosť vyplašený..
http://www.topky.sk/cl/10/1627185/Zasah-hasicov-v-Starom-Smokovci--Medvedica-s-mladymi-na-strome-v-centre-mesta-udivuje-ludi
lujza.j
05.05.17,09:16
ja by som asi nestihla nič...lebo hned by som sa posra..lala:D
misoft
05.05.17,09:17
Nuž - majú "atrakciu" a chudák medvedica mindráky. Keby polícia, ochranáci, mestskí policajti vyhradili priestor 100m od stromu - medvedica by to okamžite využila - zliezla by a zmizla ako para...
Inak rady (neoverené, záleží na nálade medveďa): pred macom neutekaj - pokiaľ ho zbadáš, ostaň stáť (on to vyhodnotí, ako mal nebezpečenstvo) a po čase POMALY ustupovať od neho - zväčší sa tak jeho "osobná" zóna - on sa otočí a pôjde si po svojom. Utekať nikdy - on ten "plyšák" totiž ľahko má rýchlosť okolo 40km/h (a najrýchlejší bežec mal len čosi okolo 36km/h). Ak už zaútočí - kryť si hlavu a krk - že pohryzie ruky, nohy - dá sa prežiť, ale s prehryznutou hlavou len tak-tak.... Bojovať sa s ním neoplatí - nie sú to cirkusové medvede - taký lesný maco, keď ti dá jednu dobre mierenú - môže to byť aj tvoja posledná.

A najhoršia kombinácia je nas*atá medvedica s mláďatami....
Katy a R
05.05.17,09:27
žabik - to tak pred diviakom môžeš na strom "utekať" ;)
ale tuto ma pobavilo - len neviem, či som nemala počkať až do 22.00 hod ? :)
http://www.topky.sk/cl/13/1626243/Vodici-sa-smiali--Parik-na-FOTO-zastavil-svojou-sexaktivitou-dopravu
Žabinka
05.05.17,09:28
Nuž - majú "atrakciu" a chudák medvedica mindráky. Keby polícia, ochranáci, mestskí policajti vyhradili priestor 100m od stromu - medvedica by to okamžite využila - zliezla by a zmizla ako para...
Inak rady (neoverené, záleží na nálade medveďa): pred macom neutekaj - pokiaľ ho zbadáš, ostaň stáť (on to vyhodnotí, ako mal nebezpečenstvo) a po čase POMALY ustupovať od neho - zväčší sa tak jeho "osobná" zóna - on sa otočí a pôjde si po svojom. Utekať nikdy - on ten "plyšák" totiž ľahko má rýchlosť okolo 40km/h (a najrýchlejší bežec mal len čosi okolo 36km/h). Ak už zaútočí - kryť si hlavu a krk - že pohryzie ruky, nohy - dá sa prežiť, ale s prehryznutou hlavou len tak-tak.... Bojovať sa s ním neoplatí - nie sú to cirkusové medvede - taký lesný maco, keď ti dá jednu dobre mierenú - môže to byť aj tvoja posledná.

A najhoršia kombinácia je nas*atá medvedica s mláďatami....
ono tá teória mi je známa.. ale tu je pekný príklad, ako rokmi vznikali rôzne ľudové povedačky, napr. vrástli mu nohy do zeme.. to by bol asi môj prípad..:---
vicktor
05.05.17,09:32
Na strom mozes vyliezt ak ide o medveda samca, ten je uz lenivy. Aj medvedica posiela mlade na strom ak sa priblizi medvedisko, ten vrci pod stromom az jo to prestane bavit a odide.
Ucili nas ze v lese mame bit ticho, ale vtedy bolo v Tatrach 25 medvedov. Teraz sa treba rozpravat, spievat, niest radio. Medved je plachy, ked to zaregistruje, ostane pokojny. Zle je medveda prekvapit - zlakne sa a zvoli taktiku najlepsia obrana je utok.
Medvediu rychlost zvysujem na 60.
korela
05.05.17,10:18
Neviem zabudnúť na príhodu s medveďom cca 1991, písalo sa o tom, rodinka s dcérami si vyšla na Veľkú noc poobede len tak na prechádzku, bolo pekne. Medvedica si vybrala dvojročné dievčatko, 80 zranení alebo stehov, to si už nepamätám, otcovi sa ju podarilo zachrániť. Boli iba 100 m za záhradami. Šokujúce. Išlo o obec Ďurčiná, severne od Rajeckej Lesnej. Keď si človek pozrie mapku, lesy pomerne dosť vzdialené. Čo tam za bieleho dňa robil/la?
http://rajecka-lesna.oma.sk/doprava/autobusova-zastavka
korela
05.05.17,12:22
korela
05.05.17,12:31
Ešte k téme dňa, no, nazdar! :-)
Ako medvede chodia v Tatrách na limbové šišky (fotopríbeh)
https://dennikn.sk/blog/ako-medvede-chodia-v-tatrach-na-limbove-sisky-fotopribeh/?ref=top-cl
pavol54
05.05.17,12:54
ja by som asi nestihla nič...lebo hned by som sa posra..lala:D
dobrá predpríprava vyprázdniť sa , však ťa tie medvede nebudú žrať aj s plnkou:)
pavol54
05.05.17,12:57
žabik - to tak pred diviakom môžeš na strom "utekať" ;)
ale tuto ma pobavilo - len neviem, či som nemala počkať až do 22.00 hod ? :)
http://www.topky.sk/cl/13/1626243/Vodici-sa-smiali--Parik-na-FOTO-zastavil-svojou-sexaktivitou-dopravu
O niektorých plemeniakoch sa hovorí že dobre je pre nimi skryť aj dámsky bicykel
sito
05.05.17,12:57
02.05.17 16:00
sito

Na lampárni sa doporučovalo. Dráhy sú už elektofikované, aj elektronifikované. Lampárne zrušili. Aj telka ju zrušila. Pánu Bohu, skús.

http://www.porada.sk/t297512-kde-mozem-nahlasit-ludi-ked-nedodrzia-zakon-o-fajceni.html#post2951955

Noo, dve sa stretli, asi rovnakého pohlavia, vyrezaní. Nemnožia sa, či?
sito
05.05.17,13:32
02.05.17 16:00
sito

Na lampárni sa doporučovalo. Dráhy sú už elektofikované, aj elektronifikované. Lampárne zrušili. Aj telka ju zrušila. Pánu Bohu, skús.

Noo, dve sa stretli, asi rovnakého pohlavia, vyrezaní. Nemnožia sa, či?

http://www.porada.sk/t297512-kde-mozem-nahlasit-ludi-ked-nedodrzia-zakon-o-fajceni.html#post2951955

Už sa množia.
misoft
06.05.17,15:36
No bisťu..... vyhrali sme po predĺžení.... OK! (i keď to bolo tak trochu nemasné-neslané) a nakoniec nám Nemci dali ako chuťovku feferón.... drbli nejakú inú hymnu, potom ospravedlnenie a oznam, že slovenská hymna nebude.
Pokiaľ náš minister zahraničných vecí čumel na hokej a má gule - už by ihneď mal posielať diplomatickú nótu - veď týmto urazili Slovensko....
korela
06.05.17,16:57
Nepochopím, ako môže ešte v dnešnej dobe platiť taký predpotopný zákon http://www.porada.sk/t297622-moje-deti-nie-su-moje.html.
Ten platí aj v iných štátoch v EU? Alebo aj niekde inde?
lujza.j
06.05.17,17:08
http://www.topky.sk/cl/100370/1627385/Konflikt-dvoch-muzov-sa-skoncil-tragicky--Muz---34--bol-usmrteny-dobodanim
u mna v gete....trochu si pomýlili MČ.....
decko vysadila kamka pred domom.....a tými ulicami isla dom.....fízli už hladali stopy....
Ing. Ľubomír Janoška
07.05.17,08:05
No bisťu..... vyhrali sme po predĺžení.... OK! (i keď to bolo tak trochu nemasné-neslané) a nakoniec nám Nemci dali ako chuťovku feferón.... drbli nejakú inú hymnu, potom ospravedlnenie a oznam, že slovenská hymna nebude.
Pokiaľ náš minister zahraničných vecí čumel na hokej a má gule - už by ihneď mal posielať diplomatickú nótu - veď týmto urazili Slovensko....

Zaujímavá hra, ten hokej. O čo tam vlastne ide?
misoft
07.05.17,12:20
O čo? Nuž 5 + 5 oných na želiezkach lieta po ľade a naháňajú čosi malé čierne gumenné a tí šiesti od nich sa snažia to malé čierne oné chytiť. Potom sú tam takí štráfikoví, čo sa im furt motajú pod nohy a len pískajú na píšťalkách a niekedy smiešne rozhadzujú rukami. Niekedy to tí 6 + 6 zmenia na objimanie a buchnátovanie, by to také jednotvárne nebolo....:---
lujza.j
07.05.17,12:43
A ako hrame...uz ideme dom:D:---
misoft
07.05.17,12:48
Tak skoro? Šak ešte ni poriadne sa turnaj nezačal....
babka - ježibabka
07.05.17,14:02
Potešila ma návšteva poradáckej priateľky a jej darčeky.
pavol54
07.05.17,14:26
No bisťu..... vyhrali sme po predĺžení.... OK! (i keď to bolo tak trochu nemasné-neslané) a nakoniec nám Nemci dali ako chuťovku feferón.... drbli nejakú inú hymnu, potom ospravedlnenie a oznam, že slovenská hymna nebude.
Pokiaľ náš minister zahraničných vecí čumel na hokej a má gule - už by ihneď mal posielať diplomatickú nótu - veď týmto urazili Slovensko....

Zaujímavá hra, ten hokej. O čo tam vlastne ide?
spravidla o peniaze, ten pohyb na klzisku je len "krovie" Možno ani nerátali že bude treba treba slovenskú hymnu. Ale sľúbili že sa už nebude chyba opakovať(sú si istí že už žiadny zápas nevyhráme? lebo prvej tretine s Talianmi(čo do nedávna nevedeli čo je hokejový ľad) som rezignoval)
korela
07.05.17,14:50
lujza.j
07.05.17,15:17
Tak skoro? Šak ešte ni poriadne sa turnaj nezačal....
Duski sak to poddžub:---
bettylou
07.05.17,15:24
Potešilo, rontgen v porádečku, kosť sa zrástla aj bez sadry :D. Darmo, tvrdá nátura, ale musím priznať, že koscihoj som natierala skoro v jednom kuse :D

A potom ešte nápad týchto ľudí, a ich radosť zo života.

https://www.cas.sk/clanok/539844/babka-ma-106-rokov-a-je-v-super-forme-svojimi-videami-hviezdi-na-youtube/
Dáša_
07.05.17,18:05
[QUOTE="korela"] Chlapci si to vedeli načasovať, takto po pôrode, nešetria ju.
http://strategie.hnonline.sk/media/956427-tyzden-v-mediach-patdesiat-odtienov-sivej-eminencie

Možno by bolo stačilo, keby bola v rozhovore priznala, že sú aj nejaké problémy s vyplácaním. A keby sa naviac podľa toho aj správala....
Takto si za to môže sama. Teda, môže za to v podstate pýcha. Jak je ona dôležitá osoba, že s ňou idú robiť rozhovor aj v takomto časopise... Zjavne skočila na návnadu.
pavol54
08.05.17,05:37
Takže slovenskú hymnu usporiadateľ nemusel hľadať,lebo chyba (výhra omylom sa opakovať nebude)
Žabinka
08.05.17,19:36
misoft
08.05.17,19:52
:eek::rolleyes:
https://www.noviny.sk/slovensko/219707-autenticky-zaznam-medved-nahanal-cyklistov-zachytila-to-kamera
Nuž.... mali adrenalín..... ale na druhej strane... les, v lese medveď, potom chodník a cyklisti....
Otázka je - kam patrí medveď? Do lesa - je to jeho biotop. Človek je tam len návšetvníkom a navyše s bicyklom - už je votrelcom......
Asi takto .... preto sa ani macovi nedivím, že si zašprintoval....
misoft
09.05.17,14:11
Synátor dnes druhý deň v robote (prvý bol minulý piatok).... a zatiaľ si pochvaľuje. Nepracuje vo fabrike, pracuje v teréne - zobral robotu, ktorú mu úrad ponúkol - obnova a rekonštrukcia historických pamiatok - takže pracuje tu
http://195.46.72.16/foto/11/07/30_07_2011_hrad_Vinne_030396421_w.jpg
http://www.csoumi.edu.sk/images/2014_2015/vinne/vinne2.jpg
korela
09.05.17,15:49
Dobre si vybral, vzduch, slnko, D vitamín, pokoj, mal by byť spokojný. :-) Určite na toto obdobie bude rád niekedy spomínať.
pavol54
10.05.17,03:15
Takže slovenskú hymnu usporiadateľ nemusel hľadať,lebo chyba (výhra omylom sa opakovať nebude)
Slovenskú hymnu hľadať nemuseli, asi ide veľa peňazí do hokeja a u mňa toľko voľných motýk:) (netrafiť sa do prázdnej brány to chce tréning aby sa to podarilo)
pavol54
10.05.17,03:51
Synátor dnes druhý deň v robote (prvý bol minulý piatok).... a zatiaľ si pochvaľuje. Nepracuje vo fabrike, pracuje v teréne - zobral robotu, ktorú mu úrad ponúkol - obnova a rekonštrukcia historických pamiatok - takže pracuje tu
http://195.46.72.16/foto/11/07/30_07_2011_hrad_Vinne_030396421_w.jpg
http://www.csoumi.edu.sk/images/2014_2015/vinne/vinne2.jpg
Ako pamiatkár? či ako VPP?
wirgi
10.05.17,07:39
Potešila ma návšteva poradáckej priateľky a jej darčeky.

Lui , pekné darčeky mydielka aj tá misa super , nechceš aj mňa prísť navštíviť :D:D
kukučka
10.05.17,09:05
Tuším vzniká poradovník, hlásim sa aj ja. :D
lujza.j
10.05.17,09:07
Potešila ma návšteva poradáckej priateľky a jej darčeky.

Lui , pekné darčeky mydielka aj tá misa super , nechceš aj mňa prísť navštíviť :D:D
nó...priznam farbu.....veru by som mala pre každú:)...škoda,že na koniec finšujem aj s niečim pre seba:D...teraz ma napadlo ...že čo som chcela....možno zas na jeseň...
vicktor
10.05.17,09:16
Stari rodicia sa tesia z predlzeneho vikendu a vnucat dvakrat - ked pridu a ked odidu... :)
korela
10.05.17,10:15
Ja som v noci predsa išla zakryť paradajky, tak na čapicu z novín, bezvetrie, ako odporúčala afrikánka, pretože teplota stále klesala po jednom stupni. Neviem, či klesla aj u nás pod nulu, ale už som dlhšie nevydržala byť hore. Tak hádam, dobre bude.
Ešte sme nikdy nemali tak obsypanú višňu, ako tento rok, na slivke nevidno žiadne plody.
alaya1
10.05.17,13:16
"Potesil" ma Telekom, ak si cez net aktivujete sluzbu na ICO, nie je mozne odstupit v lehote 14 dni od zmluvy, to som nevedela, tak neviem, ci bude kurier cakat za dverami, kym si prestudujem cca 10 stran .
lujza.j
10.05.17,13:23
mne sa "pači" na týchto firmach....nanútia elektronickú faktúru...ak nie ....poplatok.....že šetrenie lesov......ale zmluva ma milion listov....
misoft
10.05.17,13:34
Zmluva (elektronická) - a najmä jej prijatie považovať za uzavretú okamihom odoslania - to je scestné... Ten, kto uzatvára zmluvy, má právo si ju preštudovať (a je jedno, či elektronicky, alebo papierovo) a rozhodnúť sa.... ak nepodpíšem, nie je uzavretá .... čiže opäť nejaká vychcanosť a nátlak.... ja by som to považoval za nátlak a neprijateľné podmienky...
A keďže sa tvrdí, že papierová i elektronická forma sú rovnocenné - i podmienky odstúpenia musia byť rovnocenné....
alaya1
10.05.17,14:12
Zmluva (elektronická) - a najmä jej prijatie považovať za uzavretú okamihom odoslania - to je scestné... Ten, kto uzatvára zmluvy, má právo si ju preštudovať (a je jedno, či elektronicky, alebo papierovo) a rozhodnúť sa.... ak nepodpíšem, nie je uzavretá .... čiže opäť nejaká vychcanosť a nátlak.... ja by som to považoval za nátlak a neprijateľné podmienky...
A keďže sa tvrdí, že papierová i elektronická forma sú rovnocenné - i podmienky odstúpenia musia byť rovnocenné....
Odstupit mozes do 14 dni,ked si bezny zakaznik,. to len, ked mas na ICO nemozes. nepochopila som, preco.

Tak viem, si predstavit, ake nervy bude mat kurier, ked to budem studovat a on cakat za dverami.
misoft
10.05.17,14:15
Nech čaká...... :D:D:D.... alebo mu to vráť nepodpísané... a T-Debili sa môžu hoci aj na hlavu postaviť a ušami odrážať....
Darmo budú operovať telefonickým hovorom - ty by si operovala tým, že "kde je môj podpis, keď ste mi poslali zmluvu? Nikde? Zmluva nie je......"
misoft
10.05.17,14:19
Dobre si vybral, vzduch, slnko, D vitamín, pokoj, mal by byť spokojný. :-) Určite na toto obdobie bude rád niekedy spomínať.
Zatiaľ musia vynášať ďalší materiál hore - pekne po slovensky - po vlastných....
Ale pochvaľuje si to, lebo nie je to jednotvárna robota, stále iné robia..... je vonku.
A ešte povedal jedno.... až bude po tých zimách, berie spacák, hamaku, v batohu tábornícku výbavu a neuvidím ho celých 5 dní - bude tam aj prespávať.. ako taký pustovník, či kastelán? :D
vicktor
10.05.17,14:23
Odstupit mozes do 14 dni,ked si bezny zakaznik,. to len, ked mas na ICO nemozes. nepochopila som, preco.
Asi ochrana spotrebitela - volica. ICO chranit netreba, tych treba zdanit! :)
vicktor
10.05.17,14:26
..ale zmluva ma milion listov....
Zuno konci (ci uz skoncilo?) a za 30 euro si ma kupila TB. Otvorenie uctu trvalo 3/4 hodiny a podpisoval som sa na kadejake zmluvy, podmienky, dodatky, cenniky, prilohy, ... asi 50 krat?!
pavol54
10.05.17,18:10
mne sa "pači" na týchto firmach....nanútia elektronickú faktúru...ak nie ....poplatok.....že šetrenie lesov......ale zmluva ma milion listov....
dala si spolu dve veci
firma sa ťa spýta či súhlasíš so zmluvou kde ti budú posielať faktúru elektronicky. Ty im elektronicky odpovieš áno - nie až potom ti budú posielať faktúru podľa tvojich pokynov. Ak firma pošle mailom zmluvu bez tvojho mailového potvrdenia tak nie je platná Takých dostávam z Nigérie plný kýbel,
babka - ježibabka
10.05.17,18:19
Dobre si vybral, vzduch, slnko, D vitamín, pokoj, mal by byť spokojný. :-) Určite na toto obdobie bude rád niekedy spomínať.
Zatiaľ musia vynášať ďalší materiál hore - pekne po slovensky - po vlastných....
Ale pochvaľuje si to, lebo nie je to jednotvárna robota, stále iné robia..... je vonku.
A ešte povedal jedno.... až bude po tých zimách, berie spacák, hamaku, v batohu tábornícku výbavu a neuvidím ho celých 5 dní - bude tam aj prespávať.. ako taký pustovník, či kastelán? :D
Duško cez leto paráda pre mládež. Podobné je neďaleko na Katarínke medzi Dechticami a Naháčom. Asi to poznáš, keď si chodil na prázdniny. http://www.katarinka.sk/
lujza.j
10.05.17,18:36
mne sa "pači" na týchto firmach....nanútia elektronickú faktúru...ak nie ....poplatok.....že šetrenie lesov......ale zmluva ma milion listov....
dala si spolu dve veci
firma sa ťa spýta či súhlasíš so zmluvou kde ti budú posielať faktúru elektronicky. Ty im elektronicky odpovieš áno - nie až potom ti budú posielať faktúru podľa tvojich pokynov. Ak firma pošle mailom zmluvu bez tvojho mailového potvrdenia tak nie je platná Takých dostávam z Nigérie plný kýbel,
palino....mame telekom....papierovu faktúru nefunguje mailovo....tak jej ju účtujú....ale zmluvu na mega strán...pošlú...
pavol54
10.05.17,19:15
mne sa "pači" na týchto firmach....nanútia elektronickú faktúru...ak nie ....poplatok.....že šetrenie lesov......ale zmluva ma milion listov....
dala si spolu dve veci
firma sa ťa spýta či súhlasíš so zmluvou kde ti budú posielať faktúru elektronicky. Ty im elektronicky odpovieš áno - nie až potom ti budú posielať faktúru podľa tvojich pokynov. Ak firma pošle mailom zmluvu bez tvojho mailového potvrdenia tak nie je platná Takých dostávam z Nigérie plný kýbel,
palino....mame telekom....papierovu faktúru nefunguje mailovo....tak jej ju účtujú....ale zmluvu na mega strán...pošlú...
No veď práve oni sa spýtali(zmluvou) chcete mailom fa? mailom som mailom som odsúhlasil a už mi chodí pre fo rok
alaya1
10.05.17,19:55
Telekom posiela faktury uz len elektronicky, zmluvy v tlacenej podobe kurierom.
Dáša_
11.05.17,03:26
tak mi prišiel srdcervúci mail - nejaký Milan Rusňák znáňa peniaze pre svojho syna Maroška. Vraj má poruchu vývojovej kineziológie a známa rehabilitačná klinika v bratislave vyčíslila liečbu na 8000€. Manželka údajne zomrela pri pôrode
Priložil aj fotky s bábom.
Mail je napísaný dosť dobrou slovenčinou. Aj slovenské číslo účtu. Ideálne si dať trvalý príkaz...

Keby uviedol centrum Adeli v Piešťanoch, tak ani nepochybujem.

Začala som hľadať fotky na webe. A podľa všetkého je to malý Mason Cox a zrovna sa zbierajú peniaze na jeho pohreb, lebo zomrel po ťažkej streptokokovej infekcii.
Aj keď aj to môže byť všelijak...
buchač
11.05.17,04:28
Mail je napísaný dosť dobrou slovenčinou. Aj slovenské číslo účtu. Ideálne si dať trvalý príkaz...
Takže si komu poslala (zadala trvalý príkaz) na účet ...Milanovi alebo Masonovi ? ;)
Dáša_
11.05.17,04:37
Mail je napísaný dosť dobrou slovenčinou. Aj slovenské číslo účtu. Ideálne si dať trvalý príkaz...
Takže si komu poslala (zadala trvalý príkaz) na účet ...Milanovi alebo Masonovi ? ;)

no ja teda nikomu :D
ale milan vyrozprával príbeh o svojom synovi. Aj fotky poslal.

Akurát to su fotky niekoho uplne iného.
Tento príbeh je vymyslený. Je to len spôsob, ako od dôverčivých vytiahnuť peniaze. A teda, dali si záležať, žiadna slovenčina cez prekladať.
Akurat teda trochu podcenili popis choroby a rehabilitačného centra. Inak by to vo mne veru nevzbudilo pochybnosti....

Teda, tak či tak by som neprispela :D Ale ani by som nešla hľadať....
buchač
11.05.17,04:48
Teda, tak či tak by som neprispela :D

No ja aj hej...dve možnosti :

1. Ak by som vyhral nejakú solídne vysokú cifru, tak nejaké love by išli určitým smerom.
No žiadna charita, ale na presne zvolený účel.

2. Nejakému bezďákovi dám radšej na čučo ako nejakej celevriti, ktorá sa pretŕča v Zakysanke a podobných releáciách.
Žabinka
11.05.17,14:14
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
afrikánka
11.05.17,15:14
Vidím katolícky kostol, pri ňom nové osárium- na kosti......na druhej foto evanielický kostol, Prior, vľavo pasáž. Pod Priorom dobrá cukráreň....aj zmrzka z ulice. Na konci námestia hotel, stanovište taxíkov.
Vraj najdlhšie námestie v strednej Európe, dlhšie, ako Pražský Václavák:)
misoft
11.05.17,15:33
..................
Vraj najdlhšie námestie v strednej Európe, dlhšie, ako Pražský Václavák:)
Žiaľ - sklamem ťa. Nie je dlhšie ako Václavák. Má len 717 metrov, Václavák má 740 metrov.
pavol54
11.05.17,15:36
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
Názov tej dediny na obrázkoch?
misoft
11.05.17,15:38
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
Názov tej dediny na obrázkoch?
Jááááj - Pali, Pali..... šak tam pri stanici je vystavený povstalecký obrnený vlak.... (nájdeš u uja Gúgľa...)
pavol54
11.05.17,15:42
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
Názov tej dediny na obrázkoch?
Jááááj - Pali, Pali..... šak tam pri stanici je vystavený povstalecký obrnený vlak.... (nájdeš u uja Gúgľa...)
Na tých fotkách ho vidieť? lebo som si zväčšil a ništ. tak upresni na fotkách koordináty Inak som vedel čo je lebo žabinka "dala" ale nemenovala
misoft
11.05.17,15:55
Na tých fotkách ho vidieť? lebo som si zväčšil a ništ. tak upresni na fotkách koordináty Inak som vedel čo je lebo žabinka "dala" ale nemenovala
A čo takto Wikipédia?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pancierov%C3%BD_vlak - hneď pod obrázkom napísané je....
Ajajaj...... trochu dôvtipu, trochu dôvtipu......
misoft
11.05.17,16:00
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
Na stanicu to máš 10 minút, na kafíčko tak isto.....:D:D:D
Žabinka
11.05.17,16:12
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
Na stanicu to máš 10 minút, na kafíčko tak isto.....:D:D:D
duško, na stanicu možno... ale na kávičku to mám z domu slabé 2 minútky.. keď som veľmi smädná.. videli sme aj našu terasu, chlapček nechal otvorené dvere..:D
misoft
11.05.17,16:16
NO hej - 2 minútky..... zbehneš dole, prebehneš ulicu.... a si na kafíčku....:D:D:D
Žabinka
11.05.17,16:16
návšteva city caffe, pekný výhľad je z terasy..:)
Názov tej dediny na obrázkoch?
Jááááj - Pali, Pali..... šak tam pri stanici je vystavený povstalecký obrnený vlak.... (nájdeš u uja Gúgľa...)
Na tých fotkách ho vidieť? lebo som si zväčšil a ništ. tak upresni na fotkách koordináty Inak som vedel čo je lebo žabinka "dala" ale nemenovala
pali, pancierový vlak nevidno, clonia mu domy aj stromy..;) ale či je zvolenské námestie najdlhšie, to som nepátrala, no ak sa konečne prepojí so štúrovým parkom k oc europa, tak možno aj bude..:)
pavol54
11.05.17,17:33
Na tých fotkách ho vidieť? lebo som si zväčšil a ništ. tak upresni na fotkách koordináty Inak som vedel čo je lebo žabinka "dala" ale nemenovala
A čo takto Wikipédia?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pancierov%C3%BD_vlak - hneď pod obrázkom napísané je....
Ajajaj...... trochu dôvtipu, trochu dôvtipu......
zase sa vyťahuješ?
afrikánka
11.05.17,18:04
..................
Vraj najdlhšie námestie v strednej Európe, dlhšie, ako Pražský Václavák:)
Žiaľ - sklamem ťa. Nie je dlhšie ako Václavák. Má len 717 metrov, Václavák má 740 metrov.
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.:D
Akože, pre mňa dosť málo zelene.:mad:
kukučka
11.05.17,18:11
pokiaľ viem, tak Iglov
afrikánka
11.05.17,18:24
pokiaľ viem, tak Iglov
Gúglila som Iglov......teraz neviem o čom si zakukala:rolleyes:;)
Možností habadej....cez horu po mesto, aj sa dá vypiť, aj Finstad informuje:D
Žabinka
11.05.17,18:37
zelene by mohlo byť aj viac, to je fakt.. zatiaľ sa ešte nezazelenali agáty, tie sú neskôr, tak to bude vyzerať potom lepšie, a bude aj voňavo.. ale chýba mi farebnosť.. to malo dať mesto ako podmienku prenájmu plochy na terasy, že tam aspoň počas sezóny osadia veľké kvetináče s kvetmi okolo každej terasy.. hneď by to vyzeralo krajšie, a finančne by to nebolo až tak náročné.. kamenné kvetináče mohlo obstarať mesto, a prenájomcovia by zabezpečili kvety a starali sa o ne..
taiko
11.05.17,18:38
misoft
11.05.17,18:43
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.:D
Akože, pre mňa dosť málo zelene.:mad:
Možno, ale len v prípade, že by k námestiu pripočítali i tú časť za centrom Europa... vtedy by to bolo najdlhšie. Ale námestie končí (tak to sa prezentuje) zadnou stenou Europy. Ak by počítali k prednej časti Europy - tak by bolo ešte kratšie ako tých 717 metrov.
misoft
11.05.17,18:45
pokiaľ viem, tak Iglov
Gúglila som Iglov......teraz neviem o čom si zakukala:rolleyes:;)
Možností habadej....cez horu po mesto, aj sa dá vypiť, aj Finstad informuje:D
Iglov -> šlepi Špišaci....
pavol54
11.05.17,18:46
fantasticke
Tesla zacala predavat solarne strechy. Klobuk dole pred Muskom
https://tech.sme.sk/c/20530005/solarne-strechy-od-tesly-idu-do-predaja-su-na-nerozoznanie-od-obycajnych.html?ref=trz#axzz4gmPTU8dt
asi neskrýva peniaze v daňových rajoch ako väčšina z 5% najbohatších sveta alebo ako napríklad fico na belize, trnavský blekota u "ja a ty"
taiko
11.05.17,18:48
fantasticke
Tesla zacala predavat solarne strechy. Klobuk dole pred Muskom
https://tech.sme.sk/c/20530005/solarne-strechy-od-tesly-idu-do-predaja-su-na-nerozoznanie-od-obycajnych.html?ref=trz#axzz4gmPTU8dt
asi neskrýva peniaze v daňových rajoch ako väčšina z 5% najbohatších sveta alebo ako napríklad fico na belize, trnavský blekota u "ja a ty"
to neviem, ale vizionar riadny je to a podla toho, co som sa docital dava aj vlastne peniaze do toho vsetkeho. Neviem sa dockat, ked bude IPO SpaceX-u :)
kukučka
11.05.17,18:56
buchač
11.05.17,19:10
https://navstevnik.spisskanovaves.eu/co-vidiet/pamiatky/najdlhsie-namestie/
Máš jedno...ide skôr o dlžku samotnej ulice a nie ani tak názov.
Námestie je niečo úplne iné...teda aspoň podľa mňa.

Tvoj link vraví niečo o šošovkovitom "námestí".
Také istý tvar je aj v Košiciach, no pod názvom Hlavná ulica.
http://www.panoramio.com/photo/38671299
...a táto je rozhodne dlhšia ako v Iglove...viď link.

"Nuž, najdlhšou ulicou v centre mesta je určite Hlavná," zalovil v pamäti Š. Eliáš, s ktorým sme sa stretli v jeho kancelárii na Bačíkovej ulici 1. "Má dĺžku okolo dvoch kilometrov, po nej nasleduje Alžbetina.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/4469738/tajomne-zakutia-a-zaujimavosti-kosickych-ulic.html#ixzz4gnqALEIR
https://kosice.korzar.sme.sk/c/4469738/tajomne-zakutia-a-zaujimavosti-kosickych-ulic.html#axzz4gncwEj2B
afrikánka
11.05.17,21:32
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.:D
Akože, pre mňa dosť málo zelene.:mad:
Možno, ale len v prípade, že by k námestiu pripočítali i tú časť za centrom Europa... vtedy by to bolo najdlhšie. Ale námestie končí (tak to sa prezentuje) zadnou stenou Europy. Ak by počítali k prednej časti Europy - tak by bolo ešte kratšie ako tých 717 metrov.
Tam bývaš? Akosi to dobre poznáš......:eek:
Ja teda už neviem, kde je pravda....tu stredná Európa, tam celá Európa, predok, zadok Európy, hentam akési šošovičky, ty spomínavaš fazuľku, šak som z toho všetkého srnka...moja dĺžka na výšku, keď stojím bosá, je 1,68 metra, ak obujem ihláky, tak to činí nad 1,7247694 metra, v čom neprejdem ani námestie v TN, nie, aby som sa nebodaj vybrala merať všetky tie námestia, čo sa tu bijú o rekordnú dĺžku, vrátane odbočiek a kadejakých iných údajov.....:cool::D;)
pavol54
12.05.17,02:22
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.:D
Akože, pre mňa dosť málo zelene.:mad:
Možno, ale len v prípade, že by k námestiu pripočítali i tú časť za centrom Europa... vtedy by to bolo najdlhšie. Ale námestie končí (tak to sa prezentuje) zadnou stenou Europy. Ak by počítali k prednej časti Europy - tak by bolo ešte kratšie ako tých 717 metrov.
Tam bývaš? Akosi to dobre poznáš......:eek:
Ja teda už neviem, kde je pravda....tu stredná Európa, tam celá Európa, predok, zadok Európy, hentam akési šošovičky, ty spomínavaš fazuľku, šak som z toho všetkého srnka...moja dĺžka na výšku, keď stojím bosá, je 1,68 metra, ak obujem ihláky, tak to činí nad 1,7247694 metra, v čom neprejdem ani námestie v TN, nie, aby som sa nebodaj vybrala merať všetky tie námestia, čo sa tu bijú o rekordnú dĺžku, vrátane odbočiek a kadejakých iných údajov.....:cool::D;)
ujo gúgl predsa našepká všetko, ľahko je potom chytrým býti
vicktor
12.05.17,06:24
https://navstevnik.spisskanovaves.eu...hsie-namestie/

"... patrí medzi ... najdlhšie tohto typu v Európe"
vicktor
12.05.17,06:29
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac. :)
Tweety
12.05.17,06:40
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac. :)
Veď podľa tohto vzoru máme aj najdlhšie diaľnice na svete.
pavol54
12.05.17,07:55
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac. :)
Veď podľa tohto vzoru máme aj najdlhšie diaľnice na svete.
poschodové, dlhé môžu byť len toľko čo pustí geometrický plán.
misoft
12.05.17,07:57
Tam bývaš? Akosi to dobre poznáš......:eek:
...................
Nuž nebývam, ale mnoho Slovákov nevie často ani Ň os svojom rodnom meste.... Ja som asi výnimka.. čo to viem a čo neviem - snažím sa zistiť.
korela
12.05.17,08:26
Ten raster sa mi vcelku vo Zvolene na námestí páči, veľká plocha, stromy po okraji, mňa by viac zaujímalo, ako sa v lete po ňom chodí, musí byť žeravé.
korela
12.05.17,08:35
..................
Vraj najdlhšie námestie v strednej Európe, dlhšie, ako Pražský Václavák:)
Žiaľ - sklamem ťa. Nie je dlhšie ako Václavák. Má len 717 metrov, Václavák má 740 metrov.
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.:D
Akože, pre mňa dosť málo zelene.:mad:
S tou zeleňou..., po a/ priestor pre zhromaždenia občanov, po b/ možno vojaci. :-)
Žalostne málo je v mestách zelene. Neviem si predstaviť čo dáva ročne Praha na jej údržbu, majú podchytené také plochy, o ktorých sa nám tu môže iba snívať.
korela
12.05.17,08:43
pokračovanie http://strategie.hnonline.sk/marketing/959334-znamy-kefirer-je-spat-vyrobia-400-kusov-potom-sa-definitivne-stiahnu
Známy Kefírer je späť. Vyrobia 400 kusov, potom sa definitívne stiahnu
lujza.j
12.05.17,09:03
moju zelen pred domom...by som fikla preč....keby možem.... aj hned teraz požičiam motorovú pílu a fičím....včera som sa dozvedela...že nejaký debil -aktivista.....muroval a....milované topole...tie fajné čo vylezieš z brány na trave "nasnežené" a v hube a v očiach semeno z nich....sa po sezone "neskrátili" tak aby tento bordel nenarastol....z času na čas ich fiknú a je aj viac svetla v byte a nesneží z nich...
nehovoriac,že z tej srany nevetrám.....
afrikánka
12.05.17,09:52
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac. :)
Veď podľa tohto vzoru máme aj najdlhšie diaľnice na svete.
poschodové, dlhé môžu byť len toľko čo pustí geometrický plán.
Vážené nicky, nefantazírujeme o chodníčkoch a cestičkách našej krásnej vlasti. Tak trochu sú možno nepresnosti.....keď pôjdeme popod dajaký ten vŕšok. Nesedíme ale na brehu rieky, čo tečie od Kráľovej Lehoty.:cool:
Toť, tam hore, kde sa rozhoduje o chodníkoch, to akosi pototo...keď popodpisovali chodníčky v krajine na sever od tej našej. Tam sa to celé dojemotalo.:rolleyes:;)
Žabinka
12.05.17,10:13
http://www.topky.sk/cl/100313/1628511/Neuveritelna-premena-Gabriely-Drobovej--Takto-zreje-do-krasy-
tieto úžasné články o našich "celebritách " ma vždy vedia pobaviť.. nechcem sa nikoho dotknúť, každý sme nejaký, a to čo nám nadelila teta príroda, to sa nedá len tak zmeniť.. ale kto túto pani považuje za krásnu..:rolleyes: ďalej nekomentujem.. hlasovanie pod článkom a diskusia sú dosť výpovedné..;)
korela
12.05.17,10:46
Keď začínala v rozhlase, mala krásny hlas. Ten jej asi zostal.
Tweety
12.05.17,11:48
alaya1
12.05.17,14:51
bettylou
12.05.17,19:13
to vyzerá trochu ako moja kefírová huba :D
kopretinka
12.05.17,20:20
http://www.topky.sk/cl/100313/1628511/Neuveritelna-premena-Gabriely-Drobovej--Takto-zreje-do-krasy-
tieto úžasné články o našich "celebritách " ma vždy vedia pobaviť.. nechcem sa nikoho dotknúť, každý sme nejaký, a to čo nám nadelila teta príroda, to sa nedá len tak zmeniť.. ale kto túto pani považuje za krásnu..:rolleyes: ďalej nekomentujem.. hlasovanie pod článkom a diskusia sú dosť výpovedné..;)
:D:D
alaya1
13.05.17,04:02
mari2x
13.05.17,07:19
Apríl v BA/Dúbravka
mari2x
13.05.17,07:21
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
mari2x
13.05.17,07:23
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
aj
Oliwa
13.05.17,07:52
pavol54
13.05.17,09:47
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Píš po slovensky "V Sládkovičove"
misoft
13.05.17,10:16
buchač
13.05.17,11:10
Píš po slovensky ...
Detto !

Lebo slovenčina pozná aj interpunkčné znamienka...a tie Tvoje príspevky dlhšieho textu niekedy dávajú zabrať, nakoľko text = jedná veta na pár riadkov, bez bodiek na konci vety a náležitých čiarok.
Niekedy mám pocit, ako keby to miesto Teba nejaký maďar písal.
pavol54
13.05.17,12:24
Píš po slovensky ...
Detto !

Lebo slovenčina pozná aj interpunkčné znamienka...a tie Tvoje príspevky dlhšieho textu niekedy dávajú zabrať, nakoľko text = jedná veta na pár riadkov, bez bodiek na konci vety a náležitých čiarok.
Niekedy mám pocit, ako keby to miesto Teba nejaký maďar písal.
A kde bola pravopisná chyba vo vete "Píš po slovensky" ? Čo som dal málo tvojich morzeových značiek(v tvojom prípade bodiek ), ktoré miesto vyjadrenia hádžeš za každé druhé slovo? Aha možné typy interpunkčných znamienok ktoré mám používať aby sme rovnako kódovali text si uviedol ....... Ďakujem
bettylou
13.05.17,12:33
Prichádzala búrka, tak som šla vytiahnuť hlivové vrece spod smrečkov, nech sa "napije" a tam klobúky parádne už vonku. Robím hlivák (hlivový guláš). Prvé, čo sa mi po x pokusoch vydarili. :)