pavol54
31.05.17,19:10
Pre koľko detí by sa dostala chemoterapia za milión eur ktoré použil najbohatší muž zo štátnych pre seba?
sito
31.05.17,17:38
Nuž čo? Vždy má vec svoj zrod. Teraz, kto je korunovaný mínuskar? :);)

Nuž nič. Vždy môžeš požiadať moderátora o znovuotvorenie "témy", ktorá bola vlastne už zodpovedaná.
A keď Ťa baví naťahovanie sa s niekym, kto nemá o danej problematike ani páru, tak to je Tvoja vec.

...a otázka o korunovanom mínuskárovi ?
Zodpovedz si sám, ja by som bol neetický, ergo neslušný.

Znovu otvoriť, tému? To ako znovu otvoriť konzervu.

Ale, ty máš páru. Skúsenosti.

Žalobaba, ale aj inak sa dá, eticky,
misoft
01.06.17,03:07
Pre koľko detí by sa dostala chemoterapia za milión eur ktoré použil najbohatší muž zo štátnych pre seba?
Hmmm..... žeby..... 1-2-3 (podľa toho, koľko ich má vlastných :D)?
taiko
01.06.17,04:43
Čo máš v úvode som nespomenula, lebo je to asi každému jasné. Ako vidím, dokážu ľudia pracovať najmä na pôvodných pracovných miestach, nie ťažko fyzicky pracujúci, proste "kancelárske" práce, tvoriví ľudia, umelci, IT, veda a výskum a pod. Politici sú ochotní až do posledného vydýchnutia.
K poslednej vete ja asi iba toľko, aj štát a doba sa dokáže pekne podpísať pod zdravie ľudí. A ich masová manipulácia.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce. Strava tam pritom v žiadnom prípade nespĺňa ako-tak zdravú výživu. To zostáva pre mňa záhadou. Aj keď sa ma to osobne po 89 netýkalo. Toto aj s vynálezom gastrolístkov nedokážem pochopiť.
Hmmm, ak sa bavime o vseobecnom zvyseni dochodkoveho veku, tak veda a vyskum, ci umelci to nezachrania. A kancelarskych mysi tiez tolko nepotrebujeme.
Co sa statu a doby tyka. Konecne rozhodnutie stale robi konkretny clovek. Ak je ovca, ako pises, chodi sa napast na menu za 3,20, ci za gastrolistok. Ak nie je ovca, riesi to inak. Nik Ti nemoze prikazat, co mas, ci nemas jest a za 3,20 sa da doma kadeco chutne a zdrave uchystat.
Tu reminiscenicu s 89-tym som nepochopil. Ved predtym boli vsade zavodne jedalne s UHO, "prehladmi tyzdna", "srbskymi pochutkami", "janosikovymi kapsami" a "bozskymi" polievkami ( len boh vedel, co v nich bolo :D ) A tie jedlane boli dokonca na pracovisku a tiez sa ta chodilo za listky.
Ale zase dukatove buchticky by terajsie "menu restauracie" (rozumej strediska hromadnej vyzivy pracujuceho obyvatelstva) do ponuky zaradit mohli :)
Ing. Ľubomír Janoška
01.06.17,04:49
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat. :)
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné :D
tú druhú časť si si nevšimol.
Ja nie som ani politik, ani vyšetrovateľ, prokurátor, či sudca. Pre mňa nie je veľký rozdiel medzi fanúšikmi športu a fanúšikmi politických strán. futbalisti či hokejisti hrajú o dušu alebo podľa peňazí, na konci po zápase sa objímajú, ale vytvorili fanúšikov, ktorí sa nenávidia na život a na smrť. Tak ako politici, však šuchot bubákov je v zákulisí.
Ale áno - robí sa divadlo okolo milosti Kováča staršieho pre Kováča mladšieho, ktorá dnes nie je nijako právne relevantná (ani jej zrušenie) a naháňajú sa tým hlasy Kováčových kritikov. Nič sa nerobí s Kočnerom. Nejde o potrestanie vinníkov, ale o divadlo.
Estetic
01.06.17,07:41
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
babka - ježibabka
01.06.17,07:44
Neskutočne ma potešil po dlhej dobe dnešný mail od jednej poradáckej kamošky. Viacej, ako keby mi niekto dal sto eur.
buchač
01.06.17,08:09
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....;) :D :D :D :D :D
sito
01.06.17,08:22
Neskutočne ma potešil po dlhej dobe dnešný mail od jednej poradáckej kamošky. Viacej, ako keby mi niekto dal sto eur.

Ešteže Ti neposlala tých sto euro, to by bol prúser a deň o ničom, že? :);)
pavol54
01.06.17,08:57
Neskutočne ma potešil po dlhej dobe dnešný mail od jednej poradáckej kamošky. Viacej, ako keby mi niekto dal sto eur.

Ešteže Ti neposlala tých sto euro, to by bol prúser a deň o ničom, že? :);)
keby tých sto poslala, tak by mala pocit že dostala 200 euro
lujza.j
01.06.17,09:54
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....;) :D :D :D :D :D
od júla zas zvýšenie:D:---
misoft
01.06.17,09:58
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....;) :D :D :D :D :D
od júla zas zvýšenie:D:---
Júúúúúj.... to bude "radosti"...... bude na dva rožky za mesiac navyše.......
buchač
01.06.17,10:10
:-) My už dôchodok predlžený máme :-)
...jj....;) :D :D :D :D :D
od júla zas zvýšenie:D:---
Ja som mal jeden zvýšený už v januári...o 8,20€
Ten druhý sa nechám prekvapiť.

Ale ak my, starí mazáci vravíme...lepšie ako kopanec do riti alebo hrdzavým klincom do oka. ;)
lujza.j
01.06.17,10:32
ja som aj zabudla..mama mi hlasila:D...sak clovek nestíha míňať:---:D
Ing. Ľubomír Janoška
01.06.17,13:16
ja som aj zabudla..mama mi hlasila:D...sak clovek nestíha míňať:---:D
mama Ti volala k MDD? :D
vicktor
01.06.17,13:25
Potesilo - po veceroch mi chodia robit spolocnost drozdy. Sice nic nepomozu, ale aspon zaspievaju.

Nepotesilo - susedova borovica mi otrca prostredniky...
.
lujza.j
01.06.17,13:31
ja som aj zabudla..mama mi hlasila:D...sak clovek nestíha míňať:---:D
mama Ti volala k MDD? :D
Ako vies..volala:eek::Dty si moj odposluch:---
korela
01.06.17,14:25
Čo máš v úvode som nespomenula, lebo je to asi každému jasné. Ako vidím, dokážu ľudia pracovať najmä na pôvodných pracovných miestach, nie ťažko fyzicky pracujúci, proste "kancelárske" práce, tvoriví ľudia, umelci, IT, veda a výskum a pod. Politici sú ochotní až do posledného vydýchnutia.
K poslednej vete ja asi iba toľko, aj štát a doba sa dokáže pekne podpísať pod zdravie ľudí. A ich masová manipulácia.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce. Strava tam pritom v žiadnom prípade nespĺňa ako-tak zdravú výživu. To zostáva pre mňa záhadou. Aj keď sa ma to osobne po 89 netýkalo. Toto aj s vynálezom gastrolístkov nedokážem pochopiť.
Hmmm, ak sa bavime o vseobecnom zvyseni dochodkoveho veku, tak veda a vyskum, ci umelci to nezachrania. A kancelarskych mysi tiez tolko nepotrebujeme.
Co sa statu a doby tyka. Konecne rozhodnutie stale robi konkretny clovek. Ak je ovca, ako pises, chodi sa napast na menu za 3,20, ci za gastrolistok. Ak nie je ovca, riesi to inak. Nik Ti nemoze prikazat, co mas, ci nemas jest a za 3,20 sa da doma kadeco chutne a zdrave uchystat.
Tu reminiscenicu s 89-tym som nepochopil. Ved predtym boli vsade zavodne jedalne s UHO, "prehladmi tyzdna", "srbskymi pochutkami", "janosikovymi kapsami" a "bozskymi" polievkami ( len boh vedel, co v nich bolo :D ) A tie jedlane boli dokonca na pracovisku a tiez sa ta chodilo za listky.
Ale zase dukatove buchticky by terajsie "menu restauracie" (rozumej strediska hromadnej vyzivy pracujuceho obyvatelstva) do ponuky zaradit mohli :)
Neviem prečo, ale nejako sa v poslednej dobe nechápeme.
1. odsek. Ja, že iba malá skupina ľudí by ešte dokázala plnohodnotne v tom veku pracovať. Tí mnou spomenutí. Hlavne nie z pohľadu záchrany štátu.
2. Ja som sa nemohla v tej dobe sťažovať na tzv. závodné stravovanie, v našej budove jedáleň, chodili ľudia min. z 10 firiem, rôzne profesie, len "administratíva". Dobrá strava, možný aj výber.
A v ďalšom zamestnaní nemohli predsa ľuďom zo zdravotníctva variť šlichty.
3. Niekde ľudia nemajú na výber, boli tu také témy, v dedine jeden podnik, tak povinné, bez lístkov.
Ja som nikdy nepochopila gastrolístky ako pomoc samotným zamestnancom.
Ale v NBS obedy tuším za 1,60 eur, bolo v TV, zbytok riešila kolektívna zmluva.
A v týchto horúčavách a v kolónach skysne aj hlávkový šalát po ceste.
4. Dukátové buchtičky sa vyskytujú ako meníčka a sú výborné. Ale za 3.50 trochu drahé. Nižšia cena za menu v BA nie je.
korela
01.06.17,14:31
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat. :)
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné :D
tú druhú časť si si nevšimol.
Ja nie som ani politik, ani vyšetrovateľ, prokurátor, či sudca. Pre mňa nie je veľký rozdiel medzi fanúšikmi športu a fanúšikmi politických strán. futbalisti či hokejisti hrajú o dušu alebo podľa peňazí, na konci po zápase sa objímajú, ale vytvorili fanúšikov, ktorí sa nenávidia na život a na smrť. Tak ako politici, však šuchot bubákov je v zákulisí.
Ale áno - robí sa divadlo okolo milosti Kováča staršieho pre Kováča mladšieho, ktorá dnes nie je nijako právne relevantná (ani jej zrušenie) a naháňajú sa tým hlasy Kováčových kritikov. Nič sa nerobí s Kočnerom. Nejde o potrestanie vinníkov, ale o divadlo.
Ide iba o predohru. A netýka sa to spomenutých ľudí. Čas je spravodlivý v odkrývaní zahaleného.
korela
01.06.17,14:45
Večer mi prišlo, tak vzhľadom na včerajšiu tému dosť pobavilo. (Inak tento rok je plameniak dizajnový hit.)
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10208807380892874&id=1563909544
:-)))
Podľa Junga má život štyri kvadranty, vo štvrtom sa človek vracia späť do prvého. Ani to posledné obdobie života nechcú nechať politici ľuďom na jeho slobodnej vôli (resp. aj poslednej) a zaslúžené vychutnanie záveru života..
Od troch rokov života sa človek bez ich usmernení nepohne.
buchač
01.06.17,14:58
Neviem prečo, ale nejako sa v poslednej dobe nechápeme.

Neviem, prečo sa čuduješ, že sa nechápete...
Ono je skôr správnejšie formulácia ...že niekto nechápe Teba.
pavol54
01.06.17,16:52
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
bjuty smis
01.06.17,17:56
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?

no....mal by si ovela viac a vačších problémov....
pavol54
02.06.17,03:55
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?

no....mal by si ovela viac a vačších problémov....
No schválne akých? Takže američania vlastne robia tým, že sú najväčšími spotrebiteľmi energie, vlastne celému svetu dobre. My budeme smerovať k menšiemu znečisťovaniu a vytváraniu skleníkových plynov investícia mi teda nákladmi na vstupy do výroby tovarov a služieb, tým aj kdrahší tovarom a službám, a oni nám to potom vrátia v TTIP dodávkami lacnejšej produkcie. Myslím si že napríklad takí obyvatelia miest a obcí (Michalovce Ľubietová a podobne) by ho za tento čin nakopali tam kde sa nohy stretávajú. Ale my máme novú hru pre plebs čo bude po zrušení amnestií.
vicktor
02.06.17,05:40
Ale v NBS obedy tuším za 1,60 eur, bolo v TV, zbytok riešila kolektívna zmluva.
Z casu nacas, ale pravidelne si niekto kopne do NBS. Ked sa zrataju ciastky od zamestnanca a zamestnavatela, tak za tu cenu mas obed aj v gastracovej jedalni.
Ja fasujem listky v hodnote 3,50 a vsetko hradi zamestnavatel. Ale telka nas nenatoci... :(
vicktor
02.06.17,05:43
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
vicktor
02.06.17,07:17
Nasrdilo: oznam v IB
"Dôležité zmeny pri vykonávaní prevodov a platieb ... EU nariadila kontrolu na specialne znaky (+++, ###, ---, _ _ _ šč ťž ýá, a iné)"
A hned prvy prevod zamietnuty, pretoze IB ma v pamati ako som zadal predtym: nazov banky, pomlcka a kto alebo co.
Nastastie som to objavil vcas, buduci tyzden platim trvalakom hypo do inej banky a stal by som sa neplaticom.
Tak si skontrolujte tiez.
Inak pravidlo s ucinnostou od 28.5. mi banka oznamila v IB 1.6., hoci kadeco ine posielaju aj do mailu.
Žabinka
02.06.17,07:39
mňa dnes potešila 3 z dcérinej písomky z chémie.. dostala som to príkazom, že sa mám tešiť, tak sa teším..:D:D:D
...to na predvíkendové odľahčenie..;)
vicktor
02.06.17,08:21
Ber to ako tri jednotky naraz. :)
jar88
02.06.17,08:27
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?

no....mal by si ovela viac a vačších problémov....
No schválne akých? Takže američania vlastne robia tým, že sú najväčšími spotrebiteľmi energie, vlastne celému svetu dobre. My budeme smerovať k menšiemu znečisťovaniu a vytváraniu skleníkových plynov investícia mi teda nákladmi na vstupy do výroby tovarov a služieb, tým aj kdrahší tovarom a službám, a oni nám to potom vrátia v TTIP dodávkami lacnejšej produkcie. Myslím si že napríklad takí obyvatelia miest a obcí (Michalovce Ľubietová a podobne) by ho za tento čin nakopali tam kde sa nohy stretávajú. Ale my máme novú hru pre plebs čo bude po zrušení amnestií.

Predstav si, že ten Americký "hlúpak" sa eurohujerom aj na samite vysmial, že jeho nejaké fantasmagórie o klíme nezaujímajú. Vraj ho zaujíma biznis.:---
Vraj už aj eurohujeri zistili, že k tým čistým (a samozrejme že nespoľahlivým) energetickým zdrojom, musia budovať aj nové záložné zdroje. V Nemecku napríklad paroplyn a samozrejme aj nové plynovody. Časom nám bude ekologicky dobré, aj hnedé uhlie.:D
---------------------
Zaujímavé, že hlúpak z emériky to vie, ale génius pali, si to dodnes nevedel spočítať.:eek:
jar88
02.06.17,08:30
Vieš o tom Pali, že ten hlúpak z emériky o TTIP akosi nestojí?:cool:
pavol54
02.06.17,08:58
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.
pavol54
02.06.17,09:02
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?

no....mal by si ovela viac a vačších problémov....
No schválne akých? Takže američania vlastne robia tým, že sú najväčšími spotrebiteľmi energie, vlastne celému svetu dobre. My budeme smerovať k menšiemu znečisťovaniu a vytváraniu skleníkových plynov investícia mi teda nákladmi na vstupy do výroby tovarov a služieb, tým aj kdrahší tovarom a službám, a oni nám to potom vrátia v TTIP dodávkami lacnejšej produkcie. Myslím si že napríklad takí obyvatelia miest a obcí (Michalovce Ľubietová a podobne) by ho za tento čin nakopali tam kde sa nohy stretávajú. Ale my máme novú hru pre plebs čo bude po zrušení amnestií.

Predstav si, že ten Americký "hlúpak" sa eurohujerom aj na samite vysmial, že jeho nejaké fantasmagórie o klíme nezaujímajú. Vraj ho zaujíma biznis.:---
Vraj už aj eurohujeri zistili, že k tým čistým (a samozrejme že nespoľahlivým) energetickým zdrojom, musia budovať aj nové záložné zdroje. V Nemecku napríklad paroplyn a samozrejme aj nové plynovody. Časom nám bude ekologicky dobré, aj hnedé uhlie.:D
---------------------
Zaujímavé, že hlúpak z emériky to vie, ale génius pali, si to dodnes nevedel spočítať.:eek:
tvoje prsty sú rýchlešie ako rozum, tak si sfázuj mnou písaný text s tvojimi domýšľaniami a prstokladom na klávesnici. Tebe sa skrátka nedá konkurovať. Ak sa stretne blbec s inteligentom, po minúte pozorovateľ nepozná ktorý z nich je skutočne blbec.
jar88
02.06.17,09:11
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?

no....mal by si ovela viac a vačších problémov....
No schválne akých? Takže američania vlastne robia tým, že sú najväčšími spotrebiteľmi energie, vlastne celému svetu dobre. My budeme smerovať k menšiemu znečisťovaniu a vytváraniu skleníkových plynov investícia mi teda nákladmi na vstupy do výroby tovarov a služieb, tým aj kdrahší tovarom a službám, a oni nám to potom vrátia v TTIP dodávkami lacnejšej produkcie. Myslím si že napríklad takí obyvatelia miest a obcí (Michalovce Ľubietová a podobne) by ho za tento čin nakopali tam kde sa nohy stretávajú. Ale my máme novú hru pre plebs čo bude po zrušení amnestií.

Predstav si, že ten Americký "hlúpak" sa eurohujerom aj na samite vysmial, že jeho nejaké fantasmagórie o klíme nezaujímajú. Vraj ho zaujíma biznis.:---
Vraj už aj eurohujeri zistili, že k tým čistým (a samozrejme že nespoľahlivým) energetickým zdrojom, musia budovať aj nové záložné zdroje. V Nemecku napríklad paroplyn a samozrejme aj nové plynovody. Časom nám bude ekologicky dobré, aj hnedé uhlie.:D
---------------------
Zaujímavé, že hlúpak z emériky to vie, ale génius pali, si to dodnes nevedel spočítať.:eek:
tvoje prsty sú rýchlešie ako rozum, tak si sfázuj mnou písaný text s tvojimi domýšľaniami a prstokladom na klávesnici. Tebe sa skrátka nedá konkurovať. Ak sa stretne blbec s inteligentom, po minúte pozorovateľ nepozná ktorý z nich je skutočne blbec.

Písal si predsa, že my smerujeme k menšiemu znečisťovaniu.:) Či som si to len domyslel?:D
Ja som na to napísal, že Nemci v tej súvislosti budujú záložné zdroje el. prúdu, nakoľko už zistili, že solár a vietor je nestabilný. To je všetko.:)
jar88
02.06.17,09:15
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

Nie náhodou investičným bankám?
Ktorý že štát dostal úver z FED - u? Myslím, že žiadny.:)
Pali, najskôr si to premysli a až potom píš.
pavol54
02.06.17,09:18
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

Nie náhodou investičným bankám?
Ktorý že štát dostal úver z FED - u? Myslím, že žiadny.:)
Pali, najskôr si to premysli a až potom píš.
Ani len minúta nemusela uplynúť.
pavol54
02.06.17,09:21
Ber to ako tri jednotky naraz. :)
to je skoro také ako ja keď som za rok z hudobnej výchovy naraz 4 jednotky:)
pavol54
02.06.17,11:12
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

Nie náhodou investičným bankám?
Ktorý že štát dostal úver z FED - u? Myslím, že žiadny.:)
Pali, najskôr si to premysli a až potom píš.
Písal som že si štát berie úver z FED-u?
Písal som niekde o energetike v súvislosti s klimatickou zmluvou?
Na slnku praží, choď do chládku, prestaneš mať vidiny!
Žabinka
02.06.17,11:14
lujza.j
02.06.17,11:19
uf...potešil preplatok malý...ale lepšie ako klincom do voka:Dmna by vlastne potešila aj velka nullla....len nech nie je míínus....
misoft
02.06.17,11:43
Nasrdilo: oznam v IB
"Dôležité zmeny pri vykonávaní prevodov a platieb ... EU nariadila kontrolu na specialne znaky (+++, ###, ---, _ _ _ šč ťž ýá, a iné)"
A hned prvy prevod zamietnuty, pretoze IB ma v pamati ako som zadal predtym: nazov banky, pomlcka a kto alebo co.
Nastastie som to objavil vcas, buduci tyzden platim trvalakom hypo do inej banky a stal by som sa neplaticom.
Tak si skontrolujte tiez.
Inak pravidlo s ucinnostou od 28.5. mi banka oznamila v IB 1.6., hoci kadeco ine posielaju aj do mailu.
Hmmmmm.... tak potom EU akosi dobu zaspala..... hlavné je, že sa bojovalo, aby sa aj pri zadávaní názvov, doménových pomenovania mohla používať diakritika a národné znaky a odrazu.... akosi im to vadí.......
misoft
02.06.17,11:48
tak, medvedica Ingrid to už má za sebou..
http://www.topky.sk/cl/10/1633437/Nepochopitelne--Srdcervuci-pribeh-medvedice-z-Tatier--Zobrali-jej-mladata--teraz-ju-zabili
....a niekto si zase zapíše medveďa ako trofej.... Trochu nelogické z hľadiska tohto zvera... pud je pud.... a strach z ľudí je takto potlačený....
Mláďa medveďa je pri matke 2-3 roky! Takže opäť niekto "múdry" sa rozhodol, že to bude inak.... tie medvieďatá, pokiaľ budú vo voľnej prírode - nemajú šancu prežiť. Matka ich totiž veľa "nenaučila"......
misoft
02.06.17,11:53
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

Nie náhodou investičným bankám?
Ktorý že štát dostal úver z FED - u? Myslím, že žiadny.:)
Pali, najskôr si to premysli a až potom píš.
Písal som že si štát berie úver z FED-u?
Písal som niekde o energetike v súvislosti s klimatickou zmluvou?
Na slnku praží, choď do chládku, prestaneš mať vidiny!
Veď si sám odporuješ...... A nevieš, ako si štát berie úvery - môže v €, ale i v US$.....



To skôr ty sa stiahni do chládku, tvoja mozgovňa dosiahla kritickú teplotu.....

Dostávaš sa na úroveň nášho dvorného poraďáckeho šaša (počasie z 88-ho :D), ktorý tiež píše nezmysly, ktoré o chvíľu poprie....
korela
02.06.17,12:33
vicktor
02.06.17,12:54
Nasrdilo: oznam v IB...
...aby sa aj pri zadávaní názvov, doménových pomenovania mohla používať diakritika...
Diakritika moze byt velmi rozdielna - poliaci, rumuni, portugalci maju kadejake doplnkove znaky, to by som ani nepozadoval, ale pomlcka???

Bankujem aj s inymi bankami, tak mi vrta v hlave preco to ziadna ina neoznamila???
A z vas tiez nikto nepridal vlastnu skusenost...
pavol54
02.06.17,13:02
Ak USA neschváli klimatickú dohodu, prestanem kupovať americké výrobky :) Ale ako sa potom dostanem do banky ak sa vzdám internetu?
Peso osobne.
V USA internet iba vynasli, ja mam uz nas slovensky, tak IB budem pouzivat, ale GMO odmietam.
Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

Nie náhodou investičným bankám?
Ktorý že štát dostal úver z FED - u? Myslím, že žiadny.:)
Pali, najskôr si to premysli a až potom píš.
Písal som že si štát berie úver z FED-u?
Písal som niekde o energetike v súvislosti s klimatickou zmluvou?
Na slnku praží, choď do chládku, prestaneš mať vidiny!
Veď si sám odporuješ...... A nevieš, ako si štát berie úvery - môže v €, ale i v US$.....



To skôr ty sa stiahni do chládku, tvoja mozgovňa dosiahla kritickú teplotu.....

Dostávaš sa na úroveň nášho dvorného poraďáckeho šaša (počasie z 88-ho :D), ktorý tiež píše nezmysly, ktoré o chvíľu poprie....
Ty máš tiež potrebu sa podiskutovať?
Napísal som "ak si štát berie úver v dolároch ( PRE TEBA od nejakej inštitúcie, nepátram či je to investičná alebo iná komerčná banka hoci aj japonská banka, tak táto si ich požičiava za úroky od FED-u, teda za každý nákup dlhopisu či získanie úveru v DOLÁROCH, pretože dolár je svetovo obchodovaná mena, ak chceš manipulovať s dolármi tak ich musíš mať v igelitke ich nenájdeš) sa platí úrok komu no hádaj? No predsa FED-u
misoft
02.06.17,13:08
Štát si NIKDY neberie úvery od "nejakej" inštitúcie! Berie úvery len tam, kde to má povolené - CEB.
bjuty smis
02.06.17,14:01
Štát si NIKDY neberie úvery od "nejakej" inštitúcie! Berie úvery len tam, kde to má povolené - CEB.
volako sa rozbiehaš :))
Mila123
02.06.17,14:39
pavol54
02.06.17,15:42
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/431353-medvedica-ingrid-prisla-o-zivot/

hovädá.......
keby do tej školy chodilo tvoje dieťa čoby si hovorila? Ťažko hodnotiť, bolo viac pokusov ako ju eleminovať aj s malými, vždy to skončilo neúspešne, vrátili sa . Inak máš pravdu, hovädá sú ale tí čo nerobili nič preto aby sa medvedica necivilizovala, odpady z kuchyne - jedni vyhadzovali druhí za porušenie nesankcionovali.
pavol54
02.06.17,15:51
Štát si NIKDY neberie úvery od "nejakej" inštitúcie! Berie úvery len tam, kde to má povolené - CEB.
poštuduj dlhovú službu štátu dobre?
niečo o úveroch
emisiách dlhopisov
emisiách štátnych pokladničných poukážok
buchač
02.06.17,16:50
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/431353-medvedica-ingrid-prisla-o-zivot/

hovädá.......

" Úplne inak však situáciu vidí Juraj Lukáč z Lesoochranárskeho združenia VLK. Ten potvrdil, že ponúkol svoju pomoc s tým, že medvedicu vedia previezť aj umiestniť do lesa, aby bola v bezpečí ona aj ľudia. Kým on podľa vlastných slov zabezpečoval prevoz, medvedicu v tom istom čase odstrelili."


Máš pravdu, sú to hovadá...pre upresnenie upresňujem, že myslím na tých "vĺčkov"..
sito
02.06.17,16:56
korela
02.06.17,17:39
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/431353-medvedica-ingrid-prisla-o-zivot/

hovädá.......
keby do tej školy chodilo tvoje dieťa čoby si hovorila? Ťažko hodnotiť, bolo viac pokusov ako ju eleminovať aj s malými, vždy to skončilo neúspešne, vrátili sa . Inak máš pravdu, hovädá sú ale tí čo nerobili nič preto aby sa medvedica necivilizovala, odpady z kuchyne - jedni vyhadzovali druhí za porušenie nesankcionovali.

Podľa všetkého by spolu asi desiatovali. O pol štvrtej som s ňou priložila video, neviem, či si ho niekto pozrel, pekne spracované, medvedica si našla zelenú potravu hneď pri ceste, okoloidúci ľudia je nenechali na pokoji, ani keď kojila 5 m od nich! Naivita alebo nedostatok pudu sebazáchovy, resp. blbosti? Žiadny rešpekt pred prírodou. Naskytlo sa teátro ako na safari, tak využili. Mali viac šťastia ako rozumu.
Nie zvieratá, ale ľudia strácajú súdnosť, všetci potrebujeme svoju súkromnú bublinu. V každom prípade doplatila na ľudí.
korela
02.06.17,17:52
Šelma ako šelma. Ak si dobre spomínam, išlo o manželskú hádku. YT
Tiger attacks a woman in Safari Park and takes her away in china
misoft
02.06.17,19:37
Štát si NIKDY neberie úvery od "nejakej" inštitúcie! Berie úvery len tam, kde to má povolené - CEB.
poštuduj dlhovú službu štátu dobre?
niečo o úveroch
emisiách dlhopisov
emisiách štátnych pokladničných poukážok
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/financne-trhy/urokove-sadzby/spp-a-statne-dlhopisy
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0t%C3%A1tna_pokladni%C4%8Dn%C3%A1_pouk%C3%A1% C5%BEka
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dlhopis_(cenn%C3%BD_papier)
Štát neberie úvery od nejakej inštitúcie (ergo nebankovky).... požičiava si od renomovaných bankových spoločností - tie sú kontrolované štátom/štátmi....a keď sú úroky - tak sa platia tomu, kto požičal, ale nie FEDu - to si napísal TY - a to zvýrazním:


Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

To je tvoj príspevok - ty si to napísal, takže - kto trepe? Platí snáď SR za požičané FEDu?

Skôr ty sa pouč, od koho si štát požičiava, komu dlhopisy, ŠPP vydáva.... a netrep sprostosti.... lebo si už presne ako jar88.
Oliwa
02.06.17,19:41
tak, medvedica Ingrid to už má za sebou..
http://www.topky.sk/cl/10/1633437/Nepochopitelne--Srdcervuci-pribeh-medvedice-z-Tatier--Zobrali-jej-mladata--teraz-ju-zabili
....a niekto si zase zapíše medveďa ako trofej.... Trochu nelogické z hľadiska tohto zvera... pud je pud.... a strach z ľudí je takto potlačený....
Mláďa medveďa je pri matke 2-3 roky! Takže opäť niekto "múdry" sa rozhodol, že to bude inak.... tie medvieďatá, pokiaľ budú vo voľnej prírode - nemajú šancu prežiť. Matka ich totiž veľa "nenaučila"......
Odznelo v slovenskom rozhlase: Na SK sa nenašla ZOO, kde by ich prichýlili ako rodinku. A maďarská ZOO mala záujem len o mláďatá, ktoré tam poputujú. Príčinu treba hľadať v ľuďoch i hoteloch - v tých, ktorí vyhadzujú jedlo do nezabezpečených kontajnerov a v tých, ktorí nie sú schopní zabezpečiť kontajnery, odolné voči macom. Mama medvedica zvolila len ľahšiu formu obživy... stála ju život.
misoft
02.06.17,19:43
Žiaľ a smola - pre chlpatú matku..... Ale zaznela poznámka - kožušina bude niekoho trofej..... a mal som pravdu.....
buchač
02.06.17,20:20
tak, medvedica Ingrid to už má za sebou..
http://www.topky.sk/cl/10/1633437/Nepochopitelne--Srdcervuci-pribeh-medvedice-z-Tatier--Zobrali-jej-mladata--teraz-ju-zabili
....a niekto si zase zapíše medveďa ako trofej.... Trochu nelogické z hľadiska tohto zvera... pud je pud.... a strach z ľudí je takto potlačený....
Mláďa medveďa je pri matke 2-3 roky! Takže opäť niekto "múdry" sa rozhodol, že to bude inak.... tie medvieďatá, pokiaľ budú vo voľnej prírode - nemajú šancu prežiť. Matka ich totiž veľa "nenaučila"......
Odznelo v slovenskom rozhlase: Na SK sa nenašla ZOO, kde by ich prichýlili ako rodinku. A maďarská ZOO mala záujem len o mláďatá, ktoré tam poputujú. Príčinu treba hľadať v ľuďoch i hoteloch - v tých, ktorí vyhadzujú jedlo do nezabezpečených kontajnerov a v tých, ktorí nie sú schopní zabezpečiť kontajnery, odolné voči macom. Mama medvedica zvolila len ľahšiu formu obživy... stála ju život.

Mama medvedica v prvom rade hľadala ochranu pred medveďmi, ktorí sa chceli páriť.
Preto ju oddelili od mladých, aby sa odstavila od mlieka a prišla čím skôr do ruje.
Ten zvyšok bola zhoda rôznych okolností a aj náhod....a rozhodne nešlo len o hľadanie obživy.
Lesoochranári VLKčovia sa nie raz angažujú tam, kde to nie je absolútne potrebné, prihrievajú si svoju polievočku a zbytočne si nenahovárajme, že občas a pravidelne urobia svojou angažovanosťou viac škody a osohu.
Prirovnal by som ich slniečkárom alebo tým všeliakým organizáciám, ktoré sa venujú trebárs rómskej (čítaj cigánskej) problematike.
vicktor
03.06.17,05:41
Ide len o medializovany pripad, medvedickovia su mile zvieratka a skoncilo to necitlivo.
Kolko jelenov a diviakov a neviem coho za rok odstrelia a nikoho to netrapi.
Medvede su premnozene, treba ich zredukovat. Napad na rychlejsie mnozenie "aby prisla cim skor do ruje" je uplna hovadina.
buchač
03.06.17,06:03
1. Ide len o medializovany pripad, medvedickovia su mile zvieratka a skoncilo to necitlivo.
2. Kolko jelenov a diviakov a neviem coho za rok odstrelia a nikoho to netrapi.
3.Medvede su premnozene, treba ich zredukovat.
4. Napad na rychlejsie mnozenie "aby prisla cim skor do ruje" je uplna hovadina.

1. Média idú za senzáciou.
Najnaj medzi tými drbnutými sú Nový Čas, Tupky a Tv GRC.
Medveď je milé zvieratko len do tej doby,ak je vzdialený pekných pár metrov, prípadne je medzi osobou a medveďom nejaký kus solídneho železa.
Medvedíčok je ako malé dieťa...do určitého veku je milé a potom sa stáva nevystatým.
Citlivo-necitlivo...medvedíčkovia skončia v ZOO.

2. Nemiešaj jablká s hruškami.
Tej vysokej a čiernej zveriny je toľko, že keby sa kontingent naplnil, aj tak to nestačí.
Mimochodom....kontingent odstrelenej zveriny sa každý rok proste nesplní. Čiže dochádza k pravidelnému zvyšovaniu stavov danej zvery.

3. Povedz Lukášovi, ten Ťa dá dole natotata...;)

4. Daj protiargument hovadiny, inak tvrdíš hovadinu.
jar88
03.06.17,06:05
Štát si NIKDY neberie úvery od "nejakej" inštitúcie! Berie úvery len tam, kde to má povolené - CEB.
poštuduj dlhovú službu štátu dobre?
niečo o úveroch
emisiách dlhopisov
emisiách štátnych pokladničných poukážok
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/financne-trhy/urokove-sadzby/spp-a-statne-dlhopisy
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0t%C3%A1tna_pokladni%C4%8Dn%C3%A1_pouk%C3%A1% C5%BEka
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dlhopis_(cenn%C3%BD_papier)
Štát neberie úvery od nejakej inštitúcie (ergo nebankovky).... požičiava si od renomovaných bankových spoločností - tie sú kontrolované štátom/štátmi....a keď sú úroky - tak sa platia tomu, kto požičal, ale nie FEDu - to si napísal TY - a to zvýrazním:


Však aj úvery ak si berie niekto (štát, podnikateľ, a p. ) ak sú v dolároch, tak sa nejaké platia komu? no FED -u. Takže aj internet, windovs, či Mac Donald fungujú takto.

To je tvoj príspevok - ty si to napísal, takže - kto trepe? Platí snáď SR za požičané FEDu?

Skôr ty sa pouč, od koho si štát požičiava, komu dlhopisy, ŠPP vydáva.... a netrep sprostosti.... lebo si už presne ako jar88.

Misoft, asi si si to ani neuvedomil, ale tak či tak si sa pridal na moju stranu a pomaličky si privlastňuješ aj niektoré moje názory. Len tak ďalej.:)
PS: už zostáva len aby si napísal aspoň jednu mnou prezentovanú myšlienku, ktorú považuješ za sprostosť. Rád ti ju objasním.:)
vicktor
03.06.17,06:54
Daj protiargument hovadiny, inak tvrdíš hovadinu.
Medvede nemaju dost miesta v horach, silnejsie zvery vytlacaju slabsich jedincov do dedin. Ak niekto vymysli ze sa maju mnozit este rychlejsie aby ich bolo viac, tak je to hovadina.
Precitaj si niekolkokrat nez cosi odpises.
vicktor
03.06.17,06:55
Potesilo: prisla sms z obecneho uradu ze popoludni bude veselica pri jazere. :)
buchač
03.06.17,07:10
Daj protiargument hovadiny, inak tvrdíš hovadinu.
Medvede nemaju dost miesta v horach, silnejsie zvery vytlacaju slabsich jedincov do dedin. Ak niekto vymysli ze sa maju mnozit este rychlejsie aby ich bolo viac, tak je to hovadina.
Precitaj si niekolkokrat nez cosi odpises.
Sa asi nechápeme.
Medvedica chráni mladé. Ak umrú respektíve sa osamostatnia, prípadne vezmú, tak dochádza ku kolobehu života. Do tej doby ale medvedica chráni mladé aj pred oveľa silnejšími samcami všetkými prostriedkami. A takto to funguje aj u iných, oveľa väčších šeliem...čiže medveď grizly, medveď biely, tiger, lev.

Medvedicu síce uspali, no pud ju hnal hľadať mladé, takže sa pobrala sa do teritória, kde predtým hľadala chranu pred samcami, čiže v prostredí ľudí.

To odstavenie od mlieka,prejdenie do ruje je o niečom inom.
Medvedica nemá koho chrániť, tým pádom sa stáva potencionálne menej nebezpečnou pre svoje okolie, bol by oveľa menší dôvod ju prásknuť.
Oliwa
03.06.17,08:45
Potesilo - po veceroch mi chodia robit spolocnost drozdy. Sice nic nepomozu, ale aspon zaspievaju.

Nepotesilo - susedova borovica mi otrca prostredniky...
.
Vždy lepšie, ako keby Ti ich otŕčal sused/suseda... ;):):D
korela
03.06.17,10:50
Usmiala nad týmto príspevkom. Ten podnik nikto nedá tak zavčasu do normálu. To je čierna diera mesta. Ešte mohol dodať, koľko majú revízorov, lebo v 92 až 8, lebo redukovali počet z 20.
"Škoda, že nikto netrestá vedenie DPB za všetky "chyby" a zmätky ktoré denne vyrába. Nehovoriac o celkovej zlej koncepcii riešenia MHD. Možno keby sa hore nekradlo a DPB nezamestnával stovky zbytočných ľudí (vodičov je 1300, ostatných 1700!), vodiči by boli za ušetrené peniaze lepšie ohodnotení a nadriadení by ich nešikanovali a správali sa k nim férovo, vodiči by mali inú kvalitu, inak sa správali k cestujúcim. Ryba vždy smrdí od hlavy. Kancelárski zamestnanci napríklad ako vodiči - brigádnici jazdia vo sviatok či cez víkend kedy by si mnohí vodiči chceli extra službou privyrobiť. No voľnú službu dostane vo sviatok niekto z kancelárie, pričom sviatok má na rozdiel od vodičov platený(!) a ešte za jazdenie vo sviatok dostane dvojnásobnú taxu (!)... radosť byť vodičom, všakže?"
http://www.bratislavskenoviny.sk/diskusie/diskusia-k-clanku.html?page_id=149&sortby=1&forum_tag=Page_347874&article_id=347874
vicktor
03.06.17,11:02
Ako sa kradne na najvyssej urovni, ak v mizernom DPB sa da super nabalit?
Uz je to dost rokov dozadu ked isty pan sa stal sefom DPB. Po troch mesiacoch si kupil BMW a po dalsom roku sa stahoval z panelaku v Karlovke do novej vily nad mestom.
lujza.j
03.06.17,14:37
Moj tata sa v beuse vyucil a robil az az...aj po dochodku....keška teda nic moc:(
Terezia13
03.06.17,15:08
smiech cez slzy..........
Navýšili nám odchod do dôchodku.
Ideme s kamarátkou do práce.
Vieme,že pracujeme,ale už si nepamätáme,kde...
misoft
03.06.17,15:22
Zatiaľ - smiech cez slzy.... ale kto ho vie, či o 10 rokov to nebude holý fakt?
Tweety
03.06.17,17:51
kopretinka
03.06.17,19:18
Na druhej strane treba povedat, ze vacsina ludi si za svoj zdravotny stav moze sama.
ale čo nepovieš? ako ja môžem za to,že som poloslepá?
kopretinka
03.06.17,19:24
.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce.
Kde kto komu prikazuje? Na obed do reštaurácie v blízkosti pracoviska môžu chodiť akurát nejaký kancelársky zamestnanci v BA....u nás určite nehrozí....veď to sa nedá reálne za 30 minút ani stihnúť......
Oliwa
03.06.17,19:44
kopretinka
03.06.17,19:44
vicktor
04.06.17,07:10
Tesco mi poslalo mail: Drahý xy, prajeme Vám krásne narodeniny a posielame darčeky špeciálne pre vás!
Kurnajz, narodky som mal v zime, asi preto ziadne darceky neprisli. Iba reklama ze si ich mozem vyhodne kupit v akcii.
:D
alaya1
04.06.17,07:42
Zabavilo, co clovek este stretne v hl. meste Corfu :)
pavol54
04.06.17,07:47
Tesco mi poslalo mail: Drahý xy, prajeme Vám krásne narodeniny a posielame darčeky špeciálne pre vás!
Kurnajz, narodky som mal v zime, asi preto ziadne darceky neprisli. Iba reklama ze si ich mozem vyhodne kupit v akcii.
:D
najmä ležiaky čo sa im nemíňajú. To máš ako s bodmi za nákupy
misoft
04.06.17,07:48
Stará dobrá LADA.... ;)
vicktor
04.06.17,10:11
Potesilo: zacalo prsat ("je sucho, tak jako loni, i loni bylo sucho").
Nepotesilo: uz prestalo...

Potesilo: vcera som stihol umyt auto a namazat ho. (potom aj seba). :)
kopretinka
04.06.17,11:08
Tesco mi poslalo mail: Drahý xy, prajeme Vám krásne narodeniny a posielame darčeky špeciálne pre vás!
Kurnajz, narodky som mal v zime, asi preto ziadne darceky neprisli. Iba reklama ze si ich mozem vyhodne kupit v akcii.
:D
aj mne ......tiež bez darčekov :confused:
korela
04.06.17,13:24
.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce.
Kde kto komu prikazuje? Na obed do reštaurácie v blízkosti pracoviska môžu chodiť akurát nejaký kancelársky zamestnanci v BA....u nás určite nehrozí....veď to sa nedá reálne za 30 minút ani stihnúť......
Prečo? Vyskytujú sa aj iné prípady. Včera som kvôli tebe urobila pokus nájsť jednu staršiu tému, boli v nej 4 príspevky vrátane môjho. Odpovedala tam aj tweety. Nepodarilo.
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina). Keďže malá obec kde sa pozná každý s každým, jeden zamestnanec sa zaťal, že tam v žiadnom prípade chodiť nebude. Neviem, čo ho k tomu všetko viedlo, či išlo o jeho úhlavného nepriateľa, bývalú milenku, asociálov, rozhádanú rodinu, je to z môjho pohľadu úplne jedno. Keď sa tam nedokázal najesť, tak nejakú príčinu iste mal. A v tomto ohľade zákon úplne zlyháva. Ako môže niekto niekoho nútiť aby sa stravoval, tam kde nechce. To je fakt nad moje chápanie.
Náhradu mu nechceli za lístky dať.
Ako moderátorke ti iste takéto témy neunikli. Nájdu sa podobné
http://www.porada.sk/t158240-zabezpecenie-stravy-zamestnavatelom.html
http://www.porada.sk/t181383-stravovanie-zamestnancov.html
buchač
04.06.17,13:52
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina).
No ja neviem, ale výraz "vývarovňa" je v tejto súvislosti takpovediac urážlivé.
Osobne vývarovňu chápem ako zariadenie konkrétneho typu, kde sa vyvára chudobe, odkázanej na charitu.

Chodil a či nechodil, to je vecou každého jedinca.
Ja osobne som nechodil do jedálne tiež, a rozhodne to nebola vývarovňa. Proste a jednoducho mi bolo od toho jedla ťažko na žalúdok.
Stravné lístky som si nekupoval, o nič som neprišiel.

Je jasné, že teraz sú dve voľby - strava v danom zariadení alebo lístky.
Že nechce stravu a štrajkuje ? Nuž jeho problém...
Šak mohol vziať obedár a nosiť stravu švekre...;)
Že mu nechceli dať lístky ? Aj na to sa dá nájsť riešenie.
pavol54
04.06.17,16:53
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina).
No ja neviem, ale výraz "vývarovňa" je v tejto súvislosti takpovediac urážlivé.
Osobne vývarovňu chápem ako zariadenie konkrétneho typu, kde sa vyvára chudobe, odkázanej na charitu.

Chodil a či nechodil, to je vecou každého jedinca.
Ja osobne som nechodil do jedálne tiež, a rozhodne to nebola vývarovňa. Proste a jednoducho mi bolo od toho jedla ťažko na žalúdok.
Stravné lístky som si nekupoval, o nič som neprišiel.

Je jasné, že teraz sú dve voľby - strava v danom zariadení alebo lístky.
Že nechce stravu a štrajkuje ? Nuž jeho problém...
Šak mohol vziať obedár a nosiť stravu švekre...;)
Že mu nechceli dať lístky ? Aj na to sa dá nájsť riešenie.
V Prahe za socíku vývarovňa "U Rozvařilú" Tam ma dvakrát doviedli kolegovia ktorí chodili do Prahy na školenia častejšie . Typická továreň na jedenie. Na stojáka najesť vypiť pivo a uvolniť miesto ďalším mávali tam perfektné ovarové koleno.
korela
04.06.17,19:26
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina).
No ja neviem, ale výraz "vývarovňa" je v tejto súvislosti takpovediac urážlivé.
Osobne vývarovňu chápem ako zariadenie konkrétneho typu, kde sa vyvára chudobe, odkázanej na charitu.

Chodil a či nechodil, to je vecou každého jedinca.
Ja osobne som nechodil do jedálne tiež, a rozhodne to nebola vývarovňa. Proste a jednoducho mi bolo od toho jedla ťažko na žalúdok.
Stravné lístky som si nekupoval, o nič som neprišiel.

Je jasné, že teraz sú dve voľby - strava v danom zariadení alebo lístky.
Že nechce stravu a štrajkuje ? Nuž jeho problém...
Šak mohol vziať obedár a nosiť stravu švekre...;)
Že mu nechceli dať lístky ? Aj na to sa dá nájsť riešenie.

By ma zaujímalo, kde si to zobral. Ty si vysvetľuj heslá ako chceš, ja sa vyjadrujem spisovne. Tiež som rada vyvárala, dnes už pomenej, a ak je hlavne z čoho, tak je to radosť a nie problém.

vyvárať2, -a, -ajú nedok. (čo, komu i bezpredm.) ustavične (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ustavi%C4%8Dne&c=b837&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), dobre (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=dobre&c=b837&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), mnoho (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=mnoho&c=b837&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) variť (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vari%C5%A5&c=b837&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs): Kázala vyvárať (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vyv%C3%A1ra%C5%A5&c=b837&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) všelijaké jedlá. (Zel.) Mária vyvárala milému hosťovi. (Vaj.) V drevenici sa vyváralo a vypekalo. (Heč.)

vývarovňa -e ž. podnik (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=podnik&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), v kt. sa varí (pre (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=pre&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) istý (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ist%C3%BD&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) okruh (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=okruh&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) stravníkov): v. pre (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=pre&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) brigádnikov
vývarovňa, -ne (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=-ne&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), -ní ž. podnik (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=podnik&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), v ktorom sa varí a podávajú sa jedlá pre (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=pre&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) istý (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ist%C3%BD&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) okruh (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=okruh&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) stravníkov: Dom bol hotová vývarovňa (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=v%C3%BDvarov%C5%88a&c=Madc&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), do ktorej chodili celé desiatky študentov. (Al.)



Ľudia by pomaly súhlasili, ak by im štát v mene ich najvyššieho dobra vyberal aj partnerov. Chorá doba, diktovať v koho - čoho záujme, kde sa má a ako stravovať z-nec.
Ty si sa mohol k zadaniu toho človeka postaviť nestranne, a nie sa riadiť svojím prístupom. Chudák tam robil niekde za minimálku, tak by si to hádam mohol brať do úvahy a vidieť jeho problém aj z tohto pohľadu.
kukučka
04.06.17,19:35
Podla ZP je firma povinna zabezpecit stravovanie a nemas na vyber, v tom ma korela pravdu. Listky len ked ju nezabezpeci, alebo mas lajstro od speci doktora, obycajny nestaci.
korela
04.06.17,19:36
V Prahe za socíku vývarovňa "U Rozvařilú" Tam ma dvakrát doviedli kolegovia ktorí chodili do Prahy na školenia častejšie . Typická továreň na jedenie. Na stojáka najesť vypiť pivo a uvolniť miesto ďalším mávali tam perfektné ovarové koleno.

Praha mala vybudovaný systém "ľudových" jedální pre penzistov za každým rohom. Ešte pred novembrom. Pred rokom som si necielene prečítala, ako je to teraz v Prahe 7, je tam oveľa väčšia starostlivosť o seniorov, ako u nás.
Či už išlo o seniorov, školské jedálne, vždy boli dopredu, o čo skôr si zaviedli na ZŠ diétne stravovanie pre žiakov.
korela
04.06.17,19:47
Nejde tu o nič iné, ako umelo vytvárať nové pracovné miesta. Nehľadí sa na zdravie človeka, veď nakoniec, budúci pacient.
Ale Sulík tuším aj s Počiatkom sa hnal na obed na druhý koniec mesta z parlamentu do https://restauracie.sme.sk/restauracia/osaka-sushi-bar_1885-vrakuna_286.
Podľa súčasných recenzií vidím, že už možno ani tento podnik nie je tým, čím býval. Inak bol to svojho času aj Adelin obľúbený podnik.
lujza.j
04.06.17,20:07
Osaka myslim...skoncila...
Korela...tam kde moj chlap /pri dunaji/ludia na obed aj z ruzinova....
kopretinka
04.06.17,20:39
Ako moderátorke ti iste takéto témy neunikli.
Predstav si,že unikli,dokonca mi môžu byť ukradnuté.Nie som platená za to,aby som tu nonstop niečo čítala.
A nie som moderátor,iba taký 1/4moderátor,lebo v porovnaní s ostatnými mám úplne minimum právomocí.Kľudne ti to prenechám.Ako vidím,máš to všetko očíhnuté.
korela
04.06.17,20:41
Verím, len ako takéto reštaurácie nájsť v tej kope sena. A všetky nerobia donášky.
korela
04.06.17,20:46
Ako moderátorke ti iste takéto témy neunikli.
Predstav si,že unikli,dokonca mi môžu byť ukradnuté.Nie som platená za to,aby som tu nonstop niečo čítala.
A nie som moderátor,iba taký 1/4moderátor,lebo v porovnaní s ostatnými mám úplne minimum právomocí.Kľudne ti to prenechám.Ako vidím,máš to všetko očíhnuté.
Vieš, ono to má svoj dôvod, že niektoré veci ma jednoducho zaujímajú.
Nerozumiem, prečo mi chceš niečo prenechať, hlavne ak nemám záujem, a ani za peniaze.
kopretinka
04.06.17,21:33
Vieš, ono to má svoj dôvod, že niektoré veci ma jednoducho zaujímajú.
Nerozumiem, prečo mi chceš niečo prenechať, hlavne ak nemám záujem, a ani za peniaze.[/QUOTE]
lebo ma upozorňuješ,že som moderátor.Lebo sa mi zdá,akoby si mi vyčítala,že ty to tu máš lepšie prečítané a moderátor nie si.Prečo by som si dané témy musela všímať?Ani ako moderátor nemusím.
HOWG!
vicktor
05.06.17,05:56
buchač
05.06.17,06:03
By ma zaujímalo, kde si to zobral. Ty si vysvetľuj heslá ako chceš, ja sa vyjadrujem spisovne.
.....
Ľudia by pomaly súhlasili, ak by im štát v mene ich najvyššieho dobra vyberal aj partnerov. Chorá doba, diktovať v koho - čoho záujme, kde sa má a ako stravovať z-nec.
Ty si sa mohol k zadaniu toho človeka postaviť nestranne, a nie sa riadiť svojím prístupom. Chudák tam robil niekde za minimálku, tak by si to hádam mohol brať do úvahy a vidieť jeho problém aj z tohto pohľadu.
Zvyčajne vravím sám za seba a svoj názor.
Tie heslá Ti nik neberie...aj ja som sa (mimochodom) pozrel na JULS.
Vyjadrujem sa tiež spisovne (snáď si si všimla)...ale netvrdím, že do to neurvem aj nejaký ten slang.

Kde som zobral ?
Nuž nedá sa porovnávať vývarovne (jedálne, reštiky, bufety) za socíku a dnes. Na tých službobných cestách som si ich užil teda dosť a mal som aj svoje oblúbené podniky v určitých mestách. Napríklad v Prahe to bola Koruna...v Blave tiež jeden (nespomínam si už na názov)...a u nás to bola Malá fajka.
Spomínaná Koruna ? Ale šak čítaj...
http://www.praha-levne.cz/praha-hospody-restaurace-pivo/bufet-koruna-a-dalsi-ztracena-praha-pamatujete/
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/dat-si-obed-v-lidovce-je-v-praze-minulosti-bufety-uz-zmizely-20150424.html

Apropó...vo vyššie uvedenom príspevku uvádzaš niečo o štrajkujúcom, ktorý nechce chodiť do nejakej reštiky.
Ale tu už spomínaš nejakého jedinca, ktorý robí niekde za minimálku.
Hm...a ešte to mám vziať aj v úvahu ? Nuž vezmem, čoby nie...ja to mám totiž doma, manželka robí za minimálku.

...a Adela ?
Sorry, ale hentá určite nechodí s tým svojim nabijakom do vývarovne, tá si dá šalátik s nejakým dresingom. Cena takéhoto jedla v určitých podnikoch je porovnateľná cifre, na ktorú musí jedinec s minimálkou makať kľudne 1-3 dni.
lujza.j
05.06.17,07:45
...tam kde moj chlap /pri dunaji/ludia na obed aj z ruzinova....
Vsak to nemaju daleko. :)
https://www.google.sk/maps/place/Ru%C5%BEinov/@48.148165,17.1641805,12z/data=!4m5!3m4!1s0x476c88c9b23608ab:0x500f7d1c69791 b0!8m2!3d48.1575967!4d17.1627978?hl=sk
No vies...ja ked som na fizlici...tak max.v služ.obvode- miestne vykrmne....mohla som zabudnut ist podla toho kde mi chuti...alebo co zrovna varili....takze..skor po case uz nic:(koncila som tak..ze strava v "cirkuse"zabezpecena....ale na obedy som tam prestala chodit...cize ani vára ani gastrac....ale moja volba...
lujza.j
05.06.17,07:49
Donasku nerobia umyselne....sefovia povedali,ze nebudu znehodnocovat jedlo....
vicktor
05.06.17,08:05
Na tej fizlici co vies vybavit, v com dokazes pomoct? :)
Dáša_
05.06.17,08:31
no, zmením tému :D Potešilo ma - akcie z 1. vlny kupónovej. Dnes, tak ako skoro každý rok prišli dividendy....
lujza.j
05.06.17,09:12
Na tej fizlici co vies vybavit, v com dokazes pomoct? :)
:Dposledne roky cca.10r uz nie v "kroji"...vela "starcov"het.....vela toho neostalo.....nasi doma vedia...ze nevybavim nic...co spachaju.....ked decko cvakalo naposledy pokutu...tak hadaj do bol na vine:D...predpokladam,ze pri nej bola nejaka poznamka....reakcia "jezis mama nevies ani pokutu vybavit"nechcela som...a ked uz ..sa nedalo....
Mala som ponuku ist robit....prve co bolo z kazdej strany...ved chod ...budes vybavovat:eek::Dked som zahlasila plat 370.-, tak uz aha tak nic:D
vicktor
05.06.17,12:18
V sobotu bol u nas jarmok ... lepsie povedane jarmocicok.
Ale ja som nesiel kupovat kosiky, varesky, vysivky, ... Mal som jasny ciel. :)
Oliwa
05.06.17,18:01
V sobotu bol u nas jarmok ... lepsie povedane jarmocicok.
Ale ja som nesiel kupovat kosiky, varesky, vysivky, ... Mal som jasny ciel. :)
Obedové menu? :D
PS: Načože by Ti bola vareška či výšivka... :---
buchač
05.06.17,18:04
V sobotu bol u nas jarmok ... lepsie povedane jarmocicok.
Ale ja som nesiel kupovat kosiky, varesky, vysivky, ... Mal som jasny ciel. :)
Obedové menu? :D
Načože by Ti bola vareška či výšivka... :---

"Vývarovňa u Mekáča"...;)
vicktor
06.06.17,05:56
Ziaden Mekac, ale ciganska (romska) pecienka - masko bolo vyborne (ziadna pomleta neochutena zmeska), ale kedysi sa podavalo v "bosniaku". Ten bol lepsi nez tato zemla, ale tato zemla bola 100x lepsia nez Mekacovska vata ... jedol som len raz a stacilo na vecne casy a nikdy viac.
misoft
06.06.17,06:02
terezamaria
06.06.17,06:29
Tento text som odkopírovala od kamarátky poraďáčky EMILY04, stalo sa to jej dcére... Dajte to vedieť aj ďalej, nech deti na to nedoplatia.....:eek::mee:

.....Maličké upozornenie pre všetkých. Keďže moja dcéra sa konečne po týždni v piatok vracala z Talianska zastihlo ich toto. Už cestovali domov a prvá zástavka na Slovensku po prekročení maďarských hraníc bola na parkovisku, aby si študenti odbehli na WC, lebo cesta domov ešte ďaleká. Nikto ani nemohol tušiť čo sa stane. Už nastupovali do autobusu a jeden chalan potreboval na WC tak zašiel bokom od autobusu. Prišli k nemu dvaja chlapi, ktorí tam odstavili auto a či sa nechce odviezť domov do BJ, lebo tam idú, (videli značku autobusu) chlapec , že nie, tak sa otočil že ide do autobusu. Vtom ho strhli zo zadu a chytili, a ťahali do auta. :( nejako sa mu podarilo vytrhnúť sa a utekal do autobusu. V šoku to oznámil učiteľkám ale kým to vysvetlil dotyční stihli utiecť. Hneď volali učiteľky políciu a kým tá prišla už boli "únoscovia" ďaleko. No šok nastal až potom. Keď im policajti povedali, že vedia o takejto organizovanej skupine, ktorá hneď tu za hranicami takto kradne ľudí,alebo sa pokúša o únosy. Len je veľmi ťažko ich chytiť. Takže upozornenie pre všetkých , ak môžete zastavte radšej vždy na mieste kde je viac ľudí, radšej na miestach kde je napr. benzinka ako parkoviská . Dúfam, že sa podarí týchto ľudí chytiť, no vidím na dcére, že toto bol riadny šok pre všetkých z ich výletu, že už aj u nás sa také niečo deje.
Nandrolon
06.06.17,06:47
Pripadá mi to ako klasický hoax, ktoré sa na FB šíria raketovou rýchlosťou...
terezamaria
06.06.17,08:02
Pripadá mi to ako klasický hoax, ktoré sa na FB šíria raketovou rýchlosťou...
Nandy nie je to hoax, preto som napísala aj poraďáčku nick....starí poraďáci Emily z Bardejova poznajú....
pavol54
06.06.17,08:16
Pripadá mi to ako klasický hoax, ktoré sa na FB šíria raketovou rýchlosťou...
Nandy nie je to hoax, preto som napísala aj poraďáčku nick....starí poraďáci Emily z Bardejova poznajú....
ale protest proti korupcii mal určite výbornú ochranu včetne utajených v civile,
Tweety
06.06.17,08:19
Pripadá mi to ako klasický hoax, ktoré sa na FB šíria raketovou rýchlosťou...
Nandy nie je to hoax, preto som napísala aj poraďáčku nick....starí poraďáci Emily z Bardejova poznajú....
ale protest proti korupcii mal určite výbornú ochranu včetne utajených v civile,
A ako to spolu súvisí?
pavol54
06.06.17,08:26
Pripadá mi to ako klasický hoax, ktoré sa na FB šíria raketovou rýchlosťou...
Nandy nie je to hoax, preto som napísala aj poraďáčku nick....starí poraďáci Emily z Bardejova poznajú....
ale protest proti korupcii mal určite výbornú ochranu včetne utajených v civile,
A ako to spolu súvisí?
Tak, že súčasne nemôžu byť na dvoch miestach
willma
06.06.17,08:28
A ako to spolu súvisí? Majka jednoducho riešia len to čo sa im chce a čo im povolia. Na skutočne závažné činy serú, pokiaľ sa niečo nestane decku nejakého papaláša.
Tweety
06.06.17,08:30
Pripadá mi to ako klasický hoax, ktoré sa na FB šíria raketovou rýchlosťou...
Nandy nie je to hoax, preto som napísala aj poraďáčku nick....starí poraďáci Emily z Bardejova poznajú....
ale protest proti korupcii mal určite výbornú ochranu včetne utajených v civile,
A ako to spolu súvisí?
Tak, že súčasne nemôžu byť na dvoch miestach
Snáď ich nemáme len toľko, koľko je na takom proteste, či?
korela
06.06.17,09:21
Na proteste sú ľudia dobrovoľne, vedia, do čoho idú.
Zaujímavé je, o jednom únose sa nakrúti film, na druhé únosy niet ľudí. Ak sú informácie od Emily skutočné, tak ďakujem pekne.
Emily si tiež pamätám.
.
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Dáša_
06.06.17,10:02
Na proteste sú ľudia dobrovoľne, vedia, do čoho idú.
Zaujímavé je, o jednom únose sa nakrúti film, na druhé únosy niet ľudí. Ak sú informácie od Emily skutočné, tak ďakujem pekne.
Emily si tiež pamätám.
.
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky

tak, tak, keby tam boli neustále na pochodzke, isto by sa im tam menej páčilo. Myslím tomu gangu. po pravde, mne by bolo srdečne jedno, či sa tam špacírujú mestskí alebo štátni....
lujza.j
06.06.17,10:53
čo pod vianočný stromec...zatvorene:(
pavol54
06.06.17,11:00
Na proteste sú ľudia dobrovoľne, vedia, do čoho idú.
Zaujímavé je, o jednom únose sa nakrúti film, na druhé únosy niet ľudí. Ak sú informácie od Emily skutočné, tak ďakujem pekne.
Emily si tiež pamätám.
.
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Opakujem chlupatí chránia organizované protesty a potom si vyberajú náhradné voľno za službu. Nemôžu predsa chrániť zopár chudákov ktorých si médiá ani nevšimnú aj keby ich na kúsky krájali. Ale incident medzi protestujúcimi to by bolo pre svet "terno".
Dáša_
06.06.17,11:16
Opakujem chlupatí chránia organizované protesty a potom si vyberajú náhradné voľno za službu. Nemôžu predsa chrániť zopár chudákov ktorých si médiá ani nevšimnú aj keby ich na kúsky krájali. Ale incident medzi protestujúcimi to by bolo pre svet "terno".

no ale to si potom to náhradné voľno vyberali dopredu :D :D
bjuty smis
06.06.17,11:18
A ako to spolu súvisí? Majka jednoducho riešia len to čo sa im chce a čo im povolia. Na skutočne závažné činy serú, pokiaľ sa niečo nestane decku nejakého papaláša.

ale prosím ťa...snád si mu na to vysvetlenie neskočila....
buchač
06.06.17,11:53
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení.
Na inom fóre sa preberajú aj tie podmienky, aké majú poliši.
...a nie, nemyslím teraz na ich finančné ohodnotenie, aj keď (mimochodom) je toto teda fest o trte. To len verejnosť si myslí, že majú bohvieaké vysoké platy.
Tie negatívne podmienky sú v tom, že vrchnosť - velenie nie raz hádže vyšetrovateľom pod nohy polená (niekedy až brvná) pod nohy.

Druhá stránka veci je ale aj to, že príslušníkov na pravých miestach je príliš málo a v kanceláriách ich sedí preplno. Vzdelanie vyšetrovateľov ani radšej nespomínam...ono vyšetrovateľ s VŠ, ktorý ale skončil sociálnu prácu, techniku, bezpečnostný managment, atď nie je žiadna výhra. Viem dokonca o prípade, kde je vyšetrovateľ absolvent veteriny...no amen dolores.
bjuty smis
06.06.17,12:07
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení........
.



si tomu zas dal.....
pavol54
06.06.17,12:09
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení.
Na inom fóre sa preberajú aj tie podmienky, aké majú poliši.
...a nie, nemyslím teraz na ich finančné ohodnotenie, aj keď (mimochodom) je toto teda fest o trte. To len verejnosť si myslí, že majú bohvieaké vysoké platy.
Tie negatívne podmienky sú v tom, že vrchnosť - velenie nie raz hádže vyšetrovateľom pod nohy polená (niekedy až brvná) pod nohy.

Druhá stránka veci je ale aj to, že príslušníkov na pravých miestach je príliš málo a v kanceláriách ich sedí preplno. Vzdelanie vyšetrovateľov ani radšej nespomínam...ono vyšetrovateľ s VŠ, ktorý ale skončil sociálnu prácu, techniku, bezpečnostný managment, atď nie je žiadna výhra. Viem dokonca o prípade, kde je vyšetrovateľ absolvent veteriny...no amen dolores.
to máš ako na vojnu sa tlačil kto sa v civile neuživil, tak je to dnes u policajtov. Niekedy tam nikto nechcel a dnes je v prihlásených taký pretlak že aj rektora alebo koho odsúdili za úplatok. Potom už len vydržať.
misoft
06.06.17,12:10
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení........
.



si tomu zas dal.....
Žiaľ - často je to pravda! Nejaké videjko z nejakej komerčnej televízie často nie je dôkazom - policajti sa začnú (aby riešiť nemuseli) vyhovárať, že to oni nevideli, nezdokumentovali a iné kraviny. Veď i ten ich El Chefe mestkej polície to sám konštatoval - nevidia, nemôžu....
pavol54
06.06.17,12:13
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení........
.



si tomu zas dal.....
Žiaľ - často je to pravda! Nejaké videjko z nejakej komerčnej televízie často nie je dôkazom - policajti sa začnú (aby riešiť nemuseli) vyhovárať, že to oni nevideli, nezdokumentovali a iné kraviny. Veď i ten ich El Chefe mestkej polície to sám konštatoval - nevidia, nemôžu....
Lepšie nevidieť ako futbalista (vnuk známej právnickej babičky) nevedie auto, ako mať z toho vykrúcačky ( vyšetrovateľ vo filme Andel s ďáblem v tele...)
sito
06.06.17,12:14
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení........
.



si tomu zas dal.....
Žiaľ - často je to pravda! Nejaké videjko z nejakej komerčnej televízie často nie je dôkazom - policajti sa začnú (aby riešiť nemuseli) vyhovárať, že to oni nevideli, nezdokumentovali a iné kraviny. Veď i ten ich El Chefe mestkej polície to sám konštatoval - nevidia, nemôžu....

Ešteže môžu hlavou potočiť, zmeniť uhol pohľadu, aby sa im objekt uhol.
korela
06.06.17,12:19
Je fakt, že žobráci, vedela som o Rumunoch, sú nasadení v Starom Meste a dosť to ľudí otravuje. Klariská, okolie Univ. knižnice ...
lujza.j
06.06.17,12:23
Prihlasenych moze byt ...."sitom " ktoremu upravili - znizili poziadavky....prejde par kusov...aj to su poloretardi....inak by nik...zivot fizla stoji cca. 500.-e....-bezneho pesiaka...kto z rodicov by chcel aby to robilo jeho decko....ked moje decko malo myslienku...ja: v ziadnom pripade!!!
My sme boli fizlovska rodina...ja som snuru ukoncila.....:D
Kedysi bol vyber...teraz nabor....len nie je koho nabrat
korela
06.06.17,12:25
čo pod vianočný stromec...zatvorene:(
Čo pod vianočný stromček?
31.10.08
Lui, otvoríme, založíme druhú časť. Už sa asi nekupujú také darčeky ako v 2008. My im ešte ukážeme! :-)))
Pozerala som nejaký film, taká pekná myšlienka tam zaznela, kto neplánuje, plánuje krach.
korela
06.06.17,12:29
Prihlasenych moze byt ...."sitom " ktoremu upravili - znizili poziadavky....prejde par kusov...aj to su poloretardi....inak by nik...zivot fizla stoji cca. 500.-e....-bezneho pesiaka...kto z rodicov by chcel aby to robilo jeho decko....ked moje decko malo myslienku...ja: v ziadnom pripade!!!
My sme boli fizlovska rodina...ja som snuru ukoncila.....:D
Kedysi bol vyber...teraz nabor....len nie je koho nabrat
Vždy sú výnimky (pokiaľ nejde o pravidlo), že sa popri práci rozbieha biznis na partnerove/-ine meno, a výsluhovým dôchodkom sa už iba naskočí do dobre rozbehnutého vlaku.
misoft
06.06.17,12:33
Vždy sú výnimky (pokiaľ nejde o pravidlo), že sa popri práci rozbieha biznis na partnerove/-ine meno, a výsluhovým dôchodkom sa už iba naskočí do dobre rozbehnutého vlaku.
To si na veľkom omyle...... výsluhový dôchodca nemal možnosť "naskočiť do dobre rozbehnutého vlaku" .... on totiž ten (teraz) dôchodca vtedy si nemohol dovoliť založiť niečo "bokom".... Neviem ako teraz, ale skôr sa na to teda kuewsky pozeralo a bolo zle, ak sa na to prišlo..... buď musel to stopnúť, ale bol vyhodený bez dôchodku....
korela
06.06.17,12:41
Vždy sú výnimky (pokiaľ nejde o pravidlo), že sa popri práci rozbieha biznis na partnerove/-ine meno, a výsluhovým dôchodkom sa už iba naskočí do dobre rozbehnutého vlaku.
To si na veľkom omyle...... výsluhový dôchodca nemal možnosť "naskočiť do dobre rozbehnutého vlaku" .... on totiž ten (teraz) dôchodca vtedy si nemohol dovoliť založiť niečo "bokom".... Neviem ako teraz, ale skôr sa na to teda kuewsky pozeralo a bolo zle, ak sa na to prišlo..... buď musel to stopnúť, ale bol vyhodený bez dôchodku....
Nečítal si s porozumením. Napísala som zrozumiteľne.
bjuty smis
06.06.17,13:41
V súčasnosti v centre BA za bieleho dňa pracuje gang a okráda ľudí. Sú ľahko rozpoznateľní, cudzinci, ženy s rovnakým štýlom oblečenia.
Už mali byť dávno zlikvidovaní oficiálnou políciou, Kovešová nakrúcala reportáž, šot, skoro dostala do hlavy od nich dlažobnou kockou.
Toto asi výmysel nebude. Kde sú chlupatí zašití?
Dolu je video.
http://strategie.hnonline.sk/media/966909-pluvance-utok-kamenmi-redaktorka-markizy-prenasledovala-po-bratislave-zlodejky
Videl som už spočiatku tej kauzy.
ALE je potrebné si uvedomiť jedno.
Kde niet obvineného,tak skutok ako keby sa ani nestal. Nejaké videjko z TV Narkózy na tom nič nezmení........
.



si tomu zas dal.....
Žiaľ - často je to pravda! Nejaké videjko z nejakej komerčnej televízie často nie je dôkazom - policajti sa začnú (aby riešiť nemuseli) vyhovárať, že to oni nevideli, nezdokumentovali a iné kraviny. Veď i ten ich El Chefe mestkej polície to sám konštatoval - nevidia, nemôžu....
no...si to zachránil :))
vicktor
06.06.17,13:59
Kedysi bol vyber...teraz nabor....len nie je koho nabrat
Rano v radiu ze aj u Cechov je problem, tak navrhli nejake ulavy, napr. nepozadovat maturitu.
buchač
06.06.17,14:25
si tomu zas dal.....
Dal - nedal...mne je jedno.
Vystáva viacero otázok :

1. Prečo nedáš niečo Ty ?
2. Prečo si ľudia nedávajú pozor na osobné veci ?
3. Prečo (a to je hlavné) si nedajú rady, poriadky neurobia s tými čorkármi vlastníci obchodíkov ?
Lebo jedna z ich praktík je tá, že jeden člen bandy sa postaví k nejakému ľahko rozbitnému predmetu s prstom na perách ( že mlč ! ), lebo inak sa predmet náhodou ocitne na zemi.
To je taký problém oželieť rozbitý predmet a rozbiť hubu maníkovi ? Veď nejde o jeden obchodík na samote, ale je ich tam hafo.

Ale to je také jednoduché obviniť zo všetkého polišov.
Už to tu bude pomaly ako v Engliš...slniečkári to tam dojebabrali až do het !
Ale to je také in potom nosiť kvety a plyšákov na príslušné miesta a zdieľať na sociálnych sieťach všeliaké onačiny.
korela
06.06.17,14:32
si tomu zas dal.....
Dal - nedal...mne je jedno.
Vystáva viacero otázok :

1. Prečo nedáš niečo Ty ?
2. Prečo si ľudia nedávajú pozor na osobné veci ?
3. Prečo (a to je hlavné) si nedajú rady, poriadky neurobia s tými čorkármi vlastníci obchodíkov ?
Lebo jedna z ich praktík je tá, že jeden člen bandy sa postaví k nejakému ľahko rozbitnému predmetu s prstom na perách ( že mlč ! ), lebo inak sa predmet náhodou ocitne na zemi.
To je taký problém oželieť rozbitý predmet a rozbiť hubu maníkovi ? Veď nejde o jeden obchodík na samote, ale je ich tam hafo.

Ale to je také jednoduché obviniť zo všetkého polišov.
Už to tu bude pomaly ako v Engliš...slniečkári to tam dojebabrali až do het !
Ale to je také in potom nosiť kvety a plyšákov na príslušné miesta a zdieľať na sociálnych sieťach všeliaké onačiny.
Ďalšia argumentačná perla. Prečo platíme dane?
korela
06.06.17,15:14
Mala ho v 37! rokoch v tej dobe. Dnes má krásnych 97. :-)
To je žena ešte aj dnes!
https://www.cas.sk/clanok/556905/operny-spevak-stefan-margita-na-mamicke-nesetri-paradny-dar-na-97-narodeniny/
pavol54
06.06.17,15:15
Vždy sú výnimky (pokiaľ nejde o pravidlo), že sa popri práci rozbieha biznis na partnerove/-ine meno, a výsluhovým dôchodkom sa už iba naskočí do dobre rozbehnutého vlaku.
To si na veľkom omyle...... výsluhový dôchodca nemal možnosť "naskočiť do dobre rozbehnutého vlaku" .... on totiž ten (teraz) dôchodca vtedy si nemohol dovoliť založiť niečo "bokom".... Neviem ako teraz, ale skôr sa na to teda kuewsky pozeralo a bolo zle, ak sa na to prišlo..... buď musel to stopnúť, ale bol vyhodený bez dôchodku....
Ako sa na to mohlo prísť? manželka pokiaľ nebola v štátnej službe tak mohla podnikať aj popri zamestnaní. Jeden takto hneď po revolúcii začal predávať handry " Ja nič, to manželka, ja ju len vozím na trhoviská" Jeden môj podriadený takto začal predávať poistky niečo ako AMSLICO
korela
06.06.17,15:18
Veru tak. Vidím, že by sa príkladov nazbieralo, nie zo závisti, ale suchej štatistiky.
misoft
06.06.17,18:50
Ako sa na to mohlo prísť? manželka pokiaľ nebola v štátnej službe tak mohla podnikať aj popri zamestnaní. Jeden takto hneď po revolúcii začal predávať handry " Ja nič, to manželka, ja ju len vozím na trhoviská" Jeden môj podriadený takto začal predávať poistky niečo ako AMSLICO
Nuž... aj u nás jeden takýto "podnikal" na manželkino meno.... a zhodou - vtedy tie poistky leteli. Až raz (vtedy ešte mobily neboli bežná vec) ho veliteľ povolal do kasárni - spojka letela jak najatá a milého oného doma nebolo, žena (prostá to duša - povedala, že je mimo mesto)... stáva sa, lenže on bol aj mimo posádky... takže až prišiel domov okolo polnoci, dozvedel sa, že mal byť v "kasíne" letel - lenže veliteľ ho už čakal... a veru si vypočul svoje (našťastie - veliteľ bol síce prísny, ale udelil mu len pokarhanie). A musel s podnikaním skončiť. Dostal odkaz - keď je to manželkine, nech si to ONA vybavuje!
korela
06.06.17,19:31
Keď majú obaja rovnaký odbor, nemal by byť problém, jeden podniká normálne oficiálne, druhý sa zatiaľ zúčastňuje mimo služby.
Terezia13
06.06.17,19:48
toto mi pripomenulo, že každý rok takto nezmyselne umrú detičky aj štvornohý kamaráti
misoft
06.06.17,22:49
Nejaký "srandista" si to chcel vyskúšať......
http://www.michalovskespravy.sk/clanok/2241-rozruch-na-stanici-v-michalovciach--zasahovali-policajti-hasici-aj-psovod
Vraj už vedia, kto to spískal - a vraj dostane peknú "odmenu".....
korela
07.06.17,08:37
Nejaký "srandista" si to chcel vyskúšať......
http://www.michalovskespravy.sk/clanok/2241-rozruch-na-stanici-v-michalovciach--zasahovali-policajti-hasici-aj-psovod
Vraj už vedia, kto to spískal - a vraj dostane peknú "odmenu".....
Máte peknú stanicu, nová či zrekonštruovaná budova?
Vidím, že je asi aj vnútri pohľadná a čistá.
https://foursquare.com/v/%C5%BEelezni%C4%8Dn%C3%A1-stanica-michalovce/4d4943e94509721e502f22b0?openPhotoId=5453d345498e7 ea9b6dcfb7a
A ešte tento detail by sa tam mal nachádzať
https://foursquare.com/v/%C5%BEelezni%C4%8Dn%C3%A1-stanica-michalovce/4d4943e94509721e502f22b0?openPhotoId=535b503d498ec 2720fbcd088
Kedy sa BA dočká konečne zmeny, v nedohľadne, jedna katastrofa.
misoft
07.06.17,08:58
Nová to stanica, nová.... :D:D:D od 1998.....
Ale predtým tam bola stará, klasická...
http://www.vlaky.net/upload/galeria/000778/007724.jpg
Teraz to "zlúčili" s autobusovou stanicou - ovšem železničná i autobusová stanica sú dosť ďaleko na okraji mesta... predtým bola autobuska neďaleko centra mesta, odtiaľ sa dalo na železničnú vždy dostať (autobusov bolo ako maku), teraz prímestské linky prakticky len mesto obídu a mestská doprava nie je žiadny zázrak.....
korela
07.06.17,09:40
Ale logika, väčšinou boli pri ŽST, veď zastávky môžu byť po trase aj v meste, ako tu. Videla som okolo toho vaše diskusie.
Také staré staničky sú aj tu. Svojím spôsobom dopĺňajú kolorit doby, nemusia sa rúcať, aspoň tie maličké.
misoft
07.06.17,11:45
Áno - pri našej vlakovke bola zastávka busov, potom bus šiel do mesta. Teraz ide bus okolo mesta rovno na vlakovku.....
Keď sa to u mňa vezme (pokiaľ chcem cestovať medzi mestami) - mestskou linkou mi to trvá 15 min a +0,70€. Pešo (a sú to 3,5km pomedzi baráky) 25 min. rýchlejšej chôdze. Vtip je v tom, že v okruhu do 10min. nie je žiadna zastávka prímestských busov, ktorými sa dostaneš na autobusovú/železničnú stanicu.
A dokonca si na to vzali úver, postavili (ovšem tak, že to ani z 3/5 projektu nezodpovedá), nie je možnosť pri čakaní sa chrániť pred vetrom (je to sakumprásk otvorené.
Ľudia už pred výstavbou to kritizovali, samospráva všetko zamietla.... (čo sa však dalo očakávať, primátor je zo S****u!)
lujza.j
07.06.17,13:38
Nick modra.princezna....no ked je taka prijemna aj na deti co chce robit bizňys...so skolkou...tak konec japonec
misoft
07.06.17,16:09
A kdeže je?
Hľadanie podľa nicku v zozname nenašlo....
Tweety
07.06.17,16:11
Nenašli rádcovė, nenašli. Lebo nie je modrá ale módna.
misoft
07.06.17,16:11
Jáááááj - Lui klame telom :D:D:D







Tak to fakt..... konec Japonec.......
alaya1
07.06.17,17:34
Záznam z Reportérov o množení a vývoze psov. Odporúčam si to pozrieť najmä majiteľom päťdesiat eurových 100% čistokrvných mini "yorkov" a "čiváv"
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11713/127605#1608
sito
07.06.17,17:46
pavol54
07.06.17,18:28
Záznam z Reportérov o množení a vývoze psov. Odporúčam si to pozrieť najmä majiteľom päťdesiat eurových 100% čistokrvných mini "yorkov" a "čiváv"
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11713/127605#1608
50 EUR je veľa či málo?
alaya1
07.06.17,18:36
Záznam z Reportérov o množení a vývoze psov. Odporúčam si to pozrieť najmä majiteľom päťdesiat eurových 100% čistokrvných mini "yorkov" a "čiváv"
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11713/127605#1608
50 EUR je veľa či málo?

Pozri si link
pavol54
07.06.17,18:49
Záznam z Reportérov o množení a vývoze psov. Odporúčam si to pozrieť najmä majiteľom päťdesiat eurových 100% čistokrvných mini "yorkov" a "čiváv"
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11713/127605#1608
50 EUR je veľa či málo?

Pozri si link
keby sa mi chcelo tak nepýtať skrátenú info rovnako môžem napísať kilogram osiva papriky ELITA predávajú za 100 eur (ja hovorím ani štandard)
kopretinka
07.06.17,20:07
šľak ma ide trafiť....z mozily mám infarktové stavy,ešte ju len otvorím,už zamrzne.Dostať sa na Poradu je nemožné,vždy,keď kliknem,tak zamrzne tak,že musím nasilu vypnúť.Potom,keď sa počítač reštartne,tak hláška,že toto je nepríjemné a môžete urobiť nasledovné,otvoriť posledne otvorenú strránku alebo zavrieť.Ani jedno nejde,zamrznuté na fest.Tak furt dokola som natvrdo vypínala,lebo inak nešlo.Asi dve hodiny mi to trvalo,kým som sa dostala do Porady a zistila heslo na prihlásenie.Cez mozilu sem už nepojdem.
Predvčerom som si stiahla chromého,a keď som sťahovala doplnky nejaké,tak že najprv si stiahnite chrome! Kuwa,šak keby som ho nemala,tak sa nedostanem k jeho doplnkom a nebudem ich asi sťahovať!
Hurá,konečne mi idú na FB videá,lebo cez mozilu nešli,konečne mi idú rozkliknúť všetky komentáre.Hurá,konečne mi ide video na trúbe bez sekania.
Tak som sa dotešila,trúba mi už nejde.Ja to nechápem,predvčerom to išlo,dnes už nie.....
buchač
07.06.17,20:16
šľak ma ide trafiť....z mozily mám infarktové stavy,ešte ju len otvorím,už zamrzne....
Mozzilu používam len na Book Fasov, Juj Trubku a iné, silnejšie stránky...ide bežne a bez problémov aj teraz.

Zvyšok fungujem už roky v Opere. Žiadne doplnky, žiadne drísty nutné na fungovanie prehliadača...a aktualizácie pravidelne odmietam, nakoľko nové verzie sú o dvoch oných. Na trt a na spomaľovanie prehliadača.
Adblock je samozrejmosťou v každom prehliadači.

Chromy je proste chromý...mám ho, no nejak nemienim používať.
Ešte keby sa dalo odinštalovať ten zastaralý IE, to by bolo fakt terno.
buchač
08.06.17,05:23
Pre bicykle idú brať cudziu pôdu. Danko hovorí o eurofondoch

https://ekonomika.sme.sk/c/20553144/danko-koalicia-odobrila-jednoduchsie-vyvlastnovanie-pre-bicykle.html#ixzz4jOBNWIlt

Toto je už výplod chorého mozgu...čistá ujovina.
-------------------------------

" Koalícia sa podľa Danka zhodla na vybudovaní „národnej cyklistickej cesty s predpísanými technickými parametrami, ktoré by pospájala všetky obce a mestá“.

Predseda SNS v Rádiu Express prvýkrát priznal, že jeho nápad súvisí so snahou míňať eurofondy. "

Kuwa, diaľnice nedokončené a tu sa chce zasa budovať niečo "národné" ???
Ale šak aj nečudo, že sa do toho hrnie, keď jeho strana bude rozdeľovať EU fondy.
-------------------------------
Schutza veľmi nemusím, ale tu vraví dobre.

https://komentare.sme.sk/c/20553362/danko-si-chce-postavit-pamatniky-za-cudzie.html#axzz4jODEtHtK
Ing. Ľubomír Janoška
08.06.17,05:49
Chlapci majú veľké huby, keď sľubujú, čo všetko zaplatia eurofondy. Nejako pritom pozabúdajú na to, čo všetko nám eurofondy škrtli kvôli tunelovaniu. Napriek tomu, že zatiaľ to kontrolovali len symbolicky.
BXLmiami
08.06.17,07:22
Bože,teda kde už toho kapitána našli,to si museli dať naozaj robotu nájsť takú mozgovú ,,kapacitu".
Pobavila diskusia medzi Pentou a Druckerom ohľadom polikliník ProCare.Pentu rada nemá,ale mala by ich zavrieť.Nebola by asi sama.
misoft
08.06.17,07:27
Pre bicykle idú brať cudziu pôdu. Danko hovorí o eurofondoch

https://ekonomika.sme.sk/c/20553144/danko-koalicia-odobrila-jednoduchsie-vyvlastnovanie-pre-bicykle.html#ixzz4jOBNWIlt

Toto je už výplod chorého mozgu...čistá ujovina.
-------------------------------

" Koalícia sa podľa Danka zhodla na vybudovaní „národnej cyklistickej cesty s predpísanými technickými parametrami, ktoré by pospájala všetky obce a mestá“.

Predseda SNS v Rádiu Express prvýkrát priznal, že jeho nápad súvisí so snahou míňať eurofondy. "

Kuwa, diaľnice nedokončené a tu sa chce zasa budovať niečo "národné" ???
Ale šak aj nečudo, že sa do toho hrnie, keď jeho strana bude rozdeľovať EU fondy.
-------------------------------
Schutza veľmi nemusím, ale tu vraví dobre.

https://komentare.sme.sk/c/20553362/danko-si-chce-postavit-pamatniky-za-cudzie.html#axzz4jODEtHtK
To je fakt.... už nevedia, ako okradnúť ešte viac národ - tak vymyslia už toto.
Len úfam, že sa aj tým babkám, čo pri pohľade na fotku Robka pomaly orgazmus dostan, svitne v tých ich makoviciach. Pretože toto, čo sa deje - to nemá obdoby - veď je to repete znárodňovania......
korela
08.06.17,09:07
Inak, keby boli peniaze, dobrá myšlienka, u nás je starý cyklista vyhynutý druh.
kopretinka
08.06.17,12:55
misoft
08.06.17,13:05
Inak, keby boli peniaze, dobrá myšlienka, u nás je starý cyklista vyhynutý druh.
Poopravím - nie vyhynutý druh, ale druh na pokraji vyhynutia.....
bettylou
08.06.17,20:43
Ale logika, väčšinou boli pri ŽST, veď zastávky môžu byť po trase aj v meste, ako tu. Videla som okolo toho vaše diskusie.
Také staré staničky sú aj tu. Svojím spôsobom dopĺňajú kolorit doby, nemusia sa rúcať, aspoň tie maličké.

My máme plechovú. :D Uvidíme dokedy, lebo stol a skoro všetky lavičky chýbajú. :( Ale šak v zime kúriť treba a v lete zas variť.
taiko
09.06.17,05:06
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil :(

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/zmrzlinarne-a-kadernictva-zaskocil-novy-zakonnik-musia-cez-sviatky-zavriet.html?ref=trz#axzz4jPrmzY6W
kopretinka
09.06.17,07:03
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil :(

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/zmrzlinarne-a-kadernictva-zaskocil-novy-zakonnik-musia-cez-sviatky-zavriet.html?ref=trz#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
taiko
09.06.17,07:08
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil :(

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/zmrzlinarne-a-kadernictva-zaskocil-novy-zakonnik-musia-cez-sviatky-zavriet.html?ref=trz#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
precitala si si ten clanok ? Nepotesilo ma ze chudobni duchom zase vytlacili zakon, ktory je podla napisaneho nejednozancny, ktory komplikuje zivot ludom a ktory ani sam "stat" nevie interpretovat.
kopretinka
09.06.17,07:15
nečítala,nemám predplatné.
Keby manželia zmrzlinári vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa týka iba zamestnancov.
Keby kaderníci vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa netýka služieb.
taiko
09.06.17,07:27
nečítala,nemám predplatné.
Keby manželia zmrzlinári vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa týka iba zamestnancov.
Keby kaderníci vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa netýka služieb.

Tvoja jemna arogancia tu nie je na mieste ;)
...zmrzlinari mozu mat otvorene a mozu pracovat aj zamestnanci, lebo podla pravnika
"Otvorené môžu byť aj stánky so zmrzlinou, nanukmi, popcornom alebo čapovanými nápojmi. Podobne ako v prípade reštaurácií ide o pohostinskú činnosť alebo poskytovanie rýchleho občerstvenia, takže opäť nejde o maloobchod"

"Nejasnosti však vznikajú pri prevádzkach, v ktorých sa zároveň poskytuje služba a predáva tovar. Napríklad v baroch sa čapuje pivo, ale aj predávajú cigarety. V masážnych salónoch robia masáže, ale aj predávajú oleje. Môžu byť otvorené?"

"Iná situácia je v predajniach, kde sa zároveň predávajú aj požičiavajú bicykle. Advokát hovorí, že požičiavanie bicyklov sa môže robiť aj počas sviatkov, lebo je to služba. Predaj bicyklov by sa však pri striktne formálnom výklade zákona uskutočňovať nemal, lebo ide o maloobchodný predaj. Ak chce mať podnikateľ istotu, že nedostane pokutu, predávať bicykle počas sviatkov by mal on sám, požičiavať ich môžu aj jeho zamestnanci."

"Národný inšpektorát práce síce napísal, že reštaurácie môžu predávať aj doplnkový tovar, ale vzápätí odporučilo, aby sa podnikatelia pre istotu obrátili na živnostenský úrad a opýtali sa jeho.
„Vaše otázky sú nad rámec našej kompetencie,“ odpísala generálna sekretárka Slovenského živnostenského zväzu Miriam Bellušová, keď sme sa jej na otvorenie konkrétnych prevádzok pýtali. Neodpovedal ani zväz obchodu."
Ing. Ľubomír Janoška
09.06.17,07:30
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil :(

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/zmrzlinarne-a-kadernictva-zaskocil-novy-zakonnik-musia-cez-sviatky-zavriet.html?ref=trz#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
precitala si si ten clanok ? Nepotesilo ma ze chudobni duchom zase vytlacili zakon, ktory je podla napisaneho nejednozancny, ktory komplikuje zivot ludom a ktory ani sam "stat" nevie interpretovat.

Ľudia, ktorí horko-ťažko protekčne zmaturovali v Sládkovičove, píšu akože právne normy.
Máme síce legislatívne pravidlá tvorby zákonov, ale títo hňupi ich zjavne ani nečítali. A ich šéfovia, politickí nominanti, ani netušia, že také niečo existuje. Pred 15-20 rokmi ešte na každej centrálnej inštitúcii bol legislatívny odbor, ktorý dozeral na formálnu správnosť pripravovaných právnych predpisov.


(cit.)... Cieľom legislatívnych prác pri tvorbe zákona je pripraviť a schváliť taký zákon, ktorý sa stane prirodzenou súčasťou vyváženého, prehľadného a stabilného právneho poriadku...
... Zákon má upravovať v príslušnej oblasti všetky základné spoločenské vzťahy. Musí byť zrozumiteľný, prehľadne usporiadaný a stručný v tom zmysle, že má obsahovať len ustanovenia s normatívnym obsahom...
... V zákone sa musí dbať na jazykovú správnosť, štylistickú primeranosť a všeobecnú zrozumiteľnosť textu...
taiko
09.06.17,07:32
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil :(

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/zmrzlinarne-a-kadernictva-zaskocil-novy-zakonnik-musia-cez-sviatky-zavriet.html?ref=trz#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
precitala si si ten clanok ? Nepotesilo ma ze chudobni duchom zase vytlacili zakon, ktory je podla napisaneho nejednozancny, ktory komplikuje zivot ludom a ktory ani sam "stat" nevie interpretovat.

Ľudia, ktorí horko-ťažko protekčne zmaturovali v Sládkovičove, píšu akože právne normy.
Máme síce legislatívne pravidlá tvorby zákonov, ale títo hňupi ich zjavne ani nečítali. A ich šéfovia, politickí nominanti, ani netušia, že také niečo existuje. Pred 15-20 rokmi ešte na každej centrálnej inštitúcii bol legislatívny odbor, ktorý dozeral na formálnu správnosť pripravovaných právnych predpisov.


(cit.)... Cieľom legislatívnych prác pri tvorbe zákona je pripraviť a schváliť taký zákon, ktorý sa stane prirodzenou súčasťou vyváženého, prehľadného a stabilného právneho poriadku...
... Zákon má upravovať v príslušnej oblasti všetky základné spoločenské vzťahy. Musí byť zrozumiteľný, prehľadne usporiadaný a stručný v tom zmysle, že má obsahovať len ustanovenia s normatívnym obsahom...
... V zákone sa musí dbať na jazykovú správnosť, štylistickú primeranosť a všeobecnú zrozumiteľnosť textu...
presne o tom rozpravam
Ing. Ľubomír Janoška
09.06.17,07:52
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil :(

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/zmrzlinarne-a-kadernictva-zaskocil-novy-zakonnik-musia-cez-sviatky-zavriet.html?ref=trz#axzz4jPrmzY6W

Len prosím Ťa nie Rusi, lebo ten ich "poriadok" dosť bolel.
vicktor
09.06.17,07:52
taiko, cudujem sa kolko casu a energie venujes dianiu na Slovensku, vari ta to tam nebavi?
P.S. v Amsterdame som prezil 3 mesiace (studijny pobyt, nie McD), je to zaujimave mesto, len akesi pocernejsie...
misoft
09.06.17,07:55
A keďže často s nejakým sviatkom bola spojená aj iná spoločenská udalosť (trhy, veselice a pod.....) - týmto sa stane to, že veselica bude, ale bez občerstvenia, bez zmrzliny, piva, vína, klobások....
A tak budete vidieť na rôzne sviatky prázdne mestá, ľudia budú sedieť doma - veď čo v meste, keď si ani zmrzlinu kúpiť nemôžeš, pivko vypiť.....

A aby to bolo veselšie v tej našej krajinke - nové formuláre pre colnú deklaráciu v elektronickej podobe..... "Systém je funkčný, vy ste nefunkčný...."
https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/
buchač
09.06.17,08:42
taiko, cudujem sa kolko casu a energie venujes dianiu na Slovensku, vari ta to tam nebavi?
P.S. v Amsterdame som prezil 3 mesiace (studijny pobyt, nie McD), je to zaujimave mesto, len akesi pocernejsie...

Ale koľko je tam marišky...a dokonca legálne.
To sa predsa musí niekde prejaviť...;) :D
taiko
09.06.17,10:11
taiko, cudujem sa kolko casu a energie venujes dianiu na Slovensku, vari ta to tam nebavi?
P.S. v Amsterdame som prezil 3 mesiace (studijny pobyt, nie McD), je to zaujimave mesto, len akesi pocernejsie...
Nuz vidis, cudujes sa, nechapes. Pred kazdou svojou reakciou pockaj, porozmyslaj a budes chapat a ani sa nebudes cudovat. ;)
vicktor
09.06.17,10:19
Tak teď je mi to jasný. Ale mám ještě jednu otázku. Vysvětlete mi jak je možný...
Oliwa
09.06.17,10:43
Tak teď je mi to jasný. Ale mám ještě jednu otázku. Vysvětlete mi jak je možný...
Asi tým, že z rybárskej osady sa v stredoveku stalo významné centrum svetovej ekonomiky, lode prichádzali i odchádzali z/do celého sveta a s nimi aj iné národy a národnosti, černoškov či indov nevynímajúc...
BTW, mňa to tiež cca pred 25 rokmi prekvapilo... ale to bolo obdobie, keď nás vonku prekvapovalo všeličo, nielen zloženie obyvateľstva... :rolleyes::D Napr. mňa vtedy v Luxembursku zrkadlové budovy bánk, čisté chodníky či obchod Baťa... :)
PS: Nevím, jestli to bude takhle stačit... ;):---
Ing. Ľubomír Janoška
09.06.17,10:47
Dajme si jednu na zmierenie :)

https://www.youtube.com/watch?v=n2kkr0e_dTQ
Ing. Ľubomír Janoška
09.06.17,10:49
vicktor
09.06.17,11:21
Ja sa este na zmieranie nechystam.
Ci zmierenie? Vsak som sa s nikym nepoharkal.
Ak to niekto tak citi, potom co sme si to sme si vypime si!
sito
09.06.17,15:30
Nerozčúlilo! Na Slovensku je to tak. Pravda zvíťazí, ak ...

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwimosb2lLHUAhVMExoKHSpgDv8QFgg2MAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.sme.sk%2Fdiskusie%2F2086102% 2F3%2FPotrestali-sudcu-kvoli-ktoremu-je-Karol-Mello-na-slobode.html&usg=AFQjCNHSMQcXlTq6nTYecHmDiy87xcxozQ&sig2=TYL6puFDwuAWw36ZmVQoRw

Toj na joj spomínali, že za rok pôjde do predčasného dôchodku, sa chystá.Súdni úradníci všetko zdržujú, aj jeho dovolanie. Nakoniec pôjde v mene republiky, ktorej nepomohol, skôr ublížil na dôchodok so všetkými poctami a pekným peniazmi. Ten kto tri krát chce byť maškrtným, ukradne tri kráť čokoládu bude"bručet" zriadia mu štátny účet. Účet pre všetkých ...
misoft
09.06.17,15:36
Mňa náramne se*ie "sused" z druhej strany steny (vedľajší vchod).... Robí rekonštrukciu - v poriadku, nech robí (i keď je to už skoro mesiac), ale najhoršie je, že ten bujo si zmyslí a začne vŕtať o pol jedenástej - ale VEČER. No a včera to zaklincoval - nevŕtal síce, ale trieskal do panelu (asi hand made sekáčom) o POL JEDNEJ v noci!
Zabúchať sa mu nedá (cez ťuki-ťuk na panel ešte väčšmi začne "pracovať") na dvere, lebo do vchodu sa k nim nedostanem - zamknuté, nik v noci neotvorí....
Len sa čudujem JEHO susedom, že mu už po tej sprostej gebuli aspoň hasákom nedrbli jednu spoločensky výchovnú....
Volať MsP sa neoplatí... aj keby mali snahu - keď ich dnu nepustia, prd vybavia....
sito
09.06.17,15:47
Slnko sa posúva k Obratníku raka. Možno to je Laponec? Čaká polárnu žiaru ... nemôže vydržať :D
misoft
09.06.17,15:49
Tiež si myslím.....:D:D:D Alebo je to nočný vták.... alebo "vták"?
vicktor
09.06.17,15:51
sito
09.06.17,15:53
Kuvik, nie! Výkuk!
vicktor
09.06.17,15:54
Mňa náramne se*ie "sused" z druhej strany steny ...
Vcera o polnoci rusil, dnes v predvecer sa stazujes.
Co si robil cely den, vari dospaval?
lujza.j
09.06.17,16:20
Duski...zabuchaj mu portvišom na okno:D:---
Žabinka
09.06.17,16:51
my zase máme suseda, ktorý párkrát do roka, po užití väčšieho množstva alkoholu, robí v noci diskotéky.. mmchd má niečo cez 50..;) už sme si zvykli.. nedávno s ním išla romanka vo výťahu, a pýtal sa jej: pekne som ti hral? džezové..:D no nie je zlatý?
korela
12.06.17,18:43
Pred chvíľou som videla nad BA na oblohe po prvýkrát rovné čiary krížom-krážom, nechcem ich nazvať rovno chemtrails, i keď išlo o identické "útvary".
vicktor
13.06.17,06:26
Aj u vas ma toto taku kratku zivotnost? Iba rok a zlomi sa.
taiko
13.06.17,06:34
Aj u vas ma toto taku kratku zivotnost? Iba rok a zlomi sa.
u nas nie. Pouzivam to uz 14 rokov a funguje bezchybne
babka - ježibabka
13.06.17,07:02
Aj u vas ma toto taku kratku zivotnost? Iba rok a zlomi sa.
u nas nie. Pouzivam to uz 14 rokov a funguje bezchybne
Aj u nás funguje každé leto pri polievaní humna.
vicktor
13.06.17,10:52
Kto je ten podryvac? Hrabos, hryzec, krysa?
vicktor
13.06.17,11:06
Dostal som tip sukromnou spravou, neviem preco nie priamo sem. Preco, xy? :D
babka - ježibabka
13.06.17,18:52
Na šuťák posielam topeničky s novým cesnakom
misoft
13.06.17,20:59
Kto je ten podryvac? Hrabos, hryzec, krysa?
Kto to je - nevieme, ale v každom prípade je to labužník, ide po čerstvom....:D:D:D
vicktor
14.06.17,06:33
Podozrieval som nejeke podvratne zivly, ale objavil som nove fakty - pozostatky a stopy po Dubkacikovi.
Z cerstveho neodhryzol, bol len na kontrole ako to rastie.
Tweety
14.06.17,08:32
korela
14.06.17,09:54
dobrý nápad
https://www.cas.sk/clanok/560342/majitela-kaviarne-vytacali-nevychovani-zakaznici-pred-svoj-podnik-umiestnil-oznam-ktory-vsetko-zmenil/
Keď sa mladý muž domnieva, že tým vykynoží vo svojom podniku úroveň nevhodného správania svojich zákazníkov, môže byť na veľkom omyle. Hodnotiť môže až keď budú dostatočne vzdialení od jeho dverí.
To je ako chcieť uveriť, že niekto pochopí existenciu rôznych druhov humoru až po ten čierny. Pretože on je v spoločnosti presne zadefinovaný. On proste existuje, či sa to niekomu páči alebo nie.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Druhy_humoru
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%BD_humor
Tweety
14.06.17,10:01
Ej, ale ten čierny humor ti nedá spávať :---. Ako súvisí s tým príspevkom? Nijako, A hodnotiť môže už počas obsluhy, nemusí čakať až budú dostatočne vzdialení. To ich správanie potom, ho až tak nemusí trápiť.
vicktor
14.06.17,11:30
Slusne si vypyta a zaplati malo. Potom mu povie nieco ostrejsie. :D
korela
14.06.17,11:39
Ej, ale ten čierny humor ti nedá spávať :---. Ako súvisí s tým príspevkom? Nijako, A hodnotiť môže už počas obsluhy, nemusí čakať až budú dostatočne vzdialení. To ich správanie potom, ho až tak nemusí trápiť.
Nepochopila si. Každá situácia sa dá zneužiť. Nápad má síce dobrý, ale to ešte neznamená, že ho pri odchode nemôžu niekam poslať pred celou kaviarňou.
Rovnako ako ja nechápem tvoju reakciu s čiernym humorom. Niektoré včera priložené babkou sú tej istej kategórie a nič sa nedeje.
Nebudem sa tu naťahovať, prečítaj si linky. A nemanipuluj.
Novely neprekážajú? Však stačia poviedky s románmi.
korela
14.06.17,11:41
Vonku na stolíku zbytok pšenových guliek, pristál pri nich vták, asi si ich pomýlil s lojovými guľami.
lujza.j
14.06.17,15:53
Potesilo...velmi....lebo ja pekarske nemehlo......moj prvy kvaskovy...razno-spaldovy....korka tvrda...lebo som zabudla...dat alobal....nie je v recepte...zabudnem co mi svagrina hovorila...neva...moji,ze je vinivini:)
taiko
14.06.17,16:30
Potesilo...velmi....lebo ja pekarske nemehlo......moj prvy kvaskovy...razno-spaldovy....korka tvrda...lebo som zabudla...dat alobal....nie je v recepte...zabudnem co mi svagrina hovorila...neva...moji,ze je vinivini:)
vyzera super. Na tu tvrdu korku skus dat na buduce do rury nadobku s vodou. Ani alobal nebude potrebny
lujza.j
14.06.17,17:13
Tai...moja svagrina pecie ako kralovna....povedala,ze jej prvy bol tiez taky "cernosko" so silne chrumkavou korkou.....ona dava alobal...po odkryti.../prvych 10min.je pod pokrievkou/ potom uz bez.....a ma ho famózny....
taiko
14.06.17,17:43
Tai...moja svagrina pecie ako kralovna....povedala,ze jej prvy bol tiez taky "cernosko" so silne chrumkavou korkou.....ona dava alobal...po odkryti.../prvych 10min.je pod pokrievkou/ potom uz bez.....a ma ho famózny....
jaj ahaaaa, po dopeceni. To je potom ten isty princip, ako ked das nadobku z vodou. Ja som robil aj tak, ze som chlieb po dopeceni potrel slanou vodou pierkou. Eeej ale si mi chutio dodala do prace. Uz len cakam na spaldovu muku, co som z Nemecka objednal. Tu maju nejaku divnu. Som sa s nou nenaucil robit
Oliwa
14.06.17,17:52
Tai...moja svagrina pecie ako kralovna....povedala,ze jej prvy bol tiez taky "cernosko" so silne chrumkavou korkou.....ona dava alobal...po odkryti.../prvych 10min.je pod pokrievkou/ potom uz bez.....a ma ho famózny....
jaj ahaaaa, po dopeceni. To je potom ten isty princip, ako ked das nadobku z vodou. Ja som robil aj tak, ze som chlieb po dopeceni potrel slanou vodou pierkou. Eeej ale si mi chutio dodala do prace. Uz len cakam na spaldovu muku, co som z Nemecka objednal. Tu maju nejaku divnu. Som sa s nou nenaucil robit
Si pamätám z detstva z exkurzie v pekárni... každý chlieb po vyklopení z "ošítky" prebehli takým malým "portvišom"/zmetákom s drevenou rúčkou :D, ktorý predtým strčili do kýbla s vodou... :)
babka - ježibabka
14.06.17,18:04
Tai...moja svagrina pecie ako kralovna....povedala,ze jej prvy bol tiez taky "cernosko" so silne chrumkavou korkou.....ona dava alobal...po odkryti.../prvych 10min.je pod pokrievkou/ potom uz bez.....a ma ho famózny....
jaj ahaaaa, po dopeceni. To je potom ten isty princip, ako ked das nadobku z vodou. Ja som robil aj tak, ze som chlieb po dopeceni potrel slanou vodou pierkou. Eeej ale si mi chutio dodala do prace. Uz len cakam na spaldovu muku, co som z Nemecka objednal. Tu maju nejaku divnu. Som sa s nou nenaucil robit
Si pamätám z detstva z exkurzie v pekárni... každý chlieb po vyklopení z "ošítky" prebehli takým malým "portvišom"/zmetákom s drevenou rúčkou :D, ktorý predtým strčili do kýbla s vodou... :)
Oliw aj po vytiahnutí z pece, aby sa pekne leskol. Keď mi zomrela mama, tak aj ja som bola nútená chodiť dať piecť chlieb do miestnej pekárne. Ale potom už začali aj na dedine bežne predávať chlieb v obchode. Tak som ich až tak veľa neupiekla. A boli aj dobré tety, keď sa im môj chlieb nepozdával, ešte u pekára mi ho premiesili. No stále sa treba niečo učiť.
Nandrolon
14.06.17,18:14
Potesilo...velmi....lebo ja pekarske nemehlo......moj prvy kvaskovy...razno-spaldovy....korka tvrda...lebo som zabudla...dat alobal....nie je v recepte...zabudnem co mi svagrina hovorila...neva...moji,ze je vinivini:)
Tvrda kôrka je základ domáceho chleba. Aj preto po vybratí z rúry už nepotieram a hlavne neprikrývam, nech sa to riadne odparí až do betónovej konzistencie!
Nandrolon
14.06.17,18:16
Tai...moja svagrina pecie ako kralovna....povedala,ze jej prvy bol tiez taky "cernosko" so silne chrumkavou korkou.....ona dava alobal...po odkryti.../prvych 10min.je pod pokrievkou/ potom uz bez.....a ma ho famózny....
jaj ahaaaa, po dopeceni. To je potom ten isty princip, ako ked das nadobku z vodou. Ja som robil aj tak, ze som chlieb po dopeceni potrel slanou vodou pierkou. Eeej ale si mi chutio dodala do prace. Uz len cakam na spaldovu muku, co som z Nemecka objednal. Tu maju nejaku divnu. Som sa s nou nenaucil robit
My potierame so silne slanou vodou 3-4 krát v priebehu pečenia. Dosiahne sa tým chutný, lesklý povrch zbavený zbytkov múky.
lujza.j
14.06.17,18:25
Tai...toto je "moj"chlebik
http://www.cuketka.cz/?p=11418
Spaldovu som kupila v kauflaci....bio z de...razna,psenicna....biomila....sk
taiko
15.06.17,04:45
Potesilo dnes
Tesla model X je povazovane za najbezpecnejsie SUV na svete
https://auto.sme.sk/c/20558522/tesla-model-x-je-najbezpecnejsie-suv-na-svete.html#axzz4k2wiGNlB
taiko
15.06.17,04:46
Tai...toto je "moj"chlebik
http://www.cuketka.cz/?p=11418
Spaldovu som kupila v kauflaci....bio z de...razna,psenicna....biomila....sk
ejha , zaujimave, ze bez miesenia. Ja som sa na svojom chlebiku narobil ako otrok :D. Musim aj toto vyskusat
lujza.j
15.06.17,06:09
Uz vecer bolo po chlebe....chlap,ze ci dnes peciem dalsi:Dspladova muka 100g ma 1g cukru...razna...1,9g
taiko
15.06.17,06:51
Uz vecer bolo po chlebe....chlap,ze ci dnes peciem dalsi:Dspladova muka 100g ma 1g cukru...razna...1,9g
presne ten problem som mal aj ja. Ked som upiekol chlieb tak sa zjedol skoro okamzite :D. Ale ono sa to potom po case ustali :)

PS: inac skus dat miesto vody ovsene mlieko. Sa mi videlo, ze potom bol chlieb taky nejaky jemnejsi.
Dáša_
15.06.17,06:58
Potešila ma včera v Bratislave výstava Nech šije (https://nanicmama.sme.sk/my-skoro-dokonale/nech-sije). Myslím, že viaceré sa tam nájdeme. Nie je veľká, ale stojí za to.
lujza.j
15.06.17,07:11
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
taiko
15.06.17,07:14
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
... vsak to mlieko nemusis vyrabat, normallne kupis v DM :). Ale pravda je da sa s tym chlebikom pekne experimentovat. Ja sa tiez este za uplneho zaciatocnika povazujem :)
Nandrolon
15.06.17,07:31
Taiko, on sa vymiesi sam, ked kysne. Cesto je podstatne redsie, takze nie je dobre ho piect iba na plechu, ale v nejakej nadobe. Najlepsi je ale s miesenim...
babka - ježibabka
15.06.17,08:14
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
Čo sa budeš morduvat. Kúp si kozu :D:D:D
korela
15.06.17,08:32
Určite ju mnohí poznáte z médií
Psychologička: Zo žien sú chlapi, otcom chýba autorita, deti sú chudáci
http://style.hnonline.sk/kultura/952267-psychologicka-zo-zien-su-chlapi-otcom-chyba-autorita-deti-su-chudaci
lujza.j
15.06.17,08:51
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
... vsak to mlieko nemusis vyrabat, normallne kupis v DM :). Ale pravda je da sa s tym chlebikom pekne experimentovat. Ja sa tiez este za uplneho zaciatocnika povazujem :)
tai viem....skoro všetko sa da kúpiť....no len to zloženie potom:(a mňam konzervanty
.....akékolvek handemande....poteší:)
korela
15.06.17,09:12
Veru.
Aj pre toto brojím proti gastráčom a zabezpečeniu teplej stravy na pracoviskách. Akoby Pohlreich nestačil pre osvetu národa.
.
Máš nejaké pikošky súvisiace s jedlom a reštauráciami alebo varením?

Smutné spomienky na svoju prax, kedy som robil v niektorých reštauráciách, ktoré mali v takom stave kuchyňu, že som po 3 dňoch praxe odmietal tam ešte niekedy vkročiť, kedže tam po stenách lozili šváby. Preto som sa aj tak nastavil, že si radšej priplatím za jedlo, lebo viem, že keď dám pár eur navyše tak aj tá reštika má určite viac v poriadku kuchyňu ako ostatné. ​
https://menucka.sk/blog/kamil-aujesky-menucka-su-super-ak-su-kvalitne/
Kamil Aujeský: “Menučka sú super ak sú kvalitné.”
pavol54
15.06.17,12:08
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
myslíš že sa ti to ešte podarí?:)
lujza.j
15.06.17,12:19
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
myslíš že sa ti to ešte podarí?:)
paloooooó....týýýý:D....nestraš:eek:
Tweety
15.06.17,12:26
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
myslíš že sa ti to ešte podarí?:)
paloooooó....týýýý:D....nestraš:eek:
Lui ale raz dávnejšie sa už podarilo. Hoci si sa veľmi nenarobila.
Nandrolon
15.06.17,12:36
tai..ked sa to poriadne naučím....potom si vyrobim aj mléko:)
myslíš že sa ti to ešte podarí?:)
paloooooó....týýýý:D....nestraš:eek:
Lui ale raz dávnejšie sa už podarilo. Hoci si sa veľmi nenarobila.
Zalezi ci bola dole alebo hore :-)))))
lujza.j
15.06.17,12:38
veru nie...decko flašku už v porodnici....aj bolo...len sa po cisarskom zlaklo.....
vicktor
15.06.17,12:58
Zalezi ci bola dole alebo hore :-)))))
Zivot je jen nahoda, jednou jsi dole jednou nahore...
buchač
15.06.17,14:46
Článok hodný TUPIek...niečo neskutočné, čo vie nejaký redaktorko/ka za hlúposti napísať.
http://www.topky.sk/cl/10/1635953/Hororove-VIDEO-z-Tatier--Medved-zozral-zaziva-jelena--muciva-drama-pred-zrakmi-turistov

Du blejt velebnosti....
misoft
15.06.17,14:49
Článok hodný TUPIek...niečo neskutočné, čo vie nejaký redaktorko/ka za hlúposti napísať.
http://www.topky.sk/cl/10/1635953/Hororove-VIDEO-z-Tatier--Medved-zozral-zaziva-jelena--muciva-drama-pred-zrakmi-turistov

Du blejt velebnosti....
Ale komentáre sú jasné - diskutujúci si robia z nej srandu a berú toto ako normálnu vec vo svete zvierat....
misoft
15.06.17,14:53
veru nie...decko flašku už v porodnici....aj bolo...len sa po cisarskom zlaklo.....
Hmmmm..... fľašku už v pôrodnici.... a dúfam, že tam bol kvalitný obsah (aspoň 52% borovička :---:---:---)
misoft
15.06.17,15:47
Sledoval som správy RTVS o 16-tej.... Rapid Life poisťovňa je v nútenej správe NBS - a začínajú audit poisťovne - dôvod: nevyplácanie oprávnených peňažných náležitostí poistencom, nekomunikovanie s poistencami, podozrenia na presun majetku poisťovne na iné osoby (niekedy sa tomu môže vravieť i tunelovanie) - následky aj tohto:
http://www.porada.sk/t258447-skusenosti-s-poistovnou-rapid-life.html
http://www.porada.sk/t257050-rapid-life-a-s-zoznu-co-zasiali.html
http://www.porada.sk/t233112-rapid-life-poistny-podvod-co-robit.html
http://www.porada.sk/t228675-rapid-life-neuznane-plnenie-poistky-poistovnou.html

Teda - konečne sa ľady pohli a narazila kosa na kameň....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/432654-poistovna-rapid-life-je-v-nutenej-sprave/
kukučka
15.06.17,15:54
potešilo: psychiater Ludvik Nábělek práve teraz úžasne rozpráva o Miroslavovi Válkovi
na Slobodnom vysielači, radosť počúvať
misoft
15.06.17,16:28
trisestri
15.06.17,16:58
Sledoval som správy RTVS o 16-tej.... Rapid Life poisťovňa je v nútenej správe NBS - a začínajú audit poisťovne - dôvod: nevyplácanie oprávnených peňažných náležitostí poistencom, nekomunikovanie s poistencami, podozrenia na presun majetku poisťovne na iné osoby (niekedy sa tomu môže vravieť i tunelovanie) - následky aj tohto:
http://www.porada.sk/t258447-skusenosti-s-poistovnou-rapid-life.html
http://www.porada.sk/t257050-rapid-life-a-s-zoznu-co-zasiali.html
http://www.porada.sk/t233112-rapid-life-poistny-podvod-co-robit.html
http://www.porada.sk/t228675-rapid-life-neuznane-plnenie-poistky-poistovnou.html

Teda - konečne sa ľady pohli a narazila kosa na kameň....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/432654-poistovna-rapid-life-je-v-nutenej-sprave/
to znamena ze klienti nedostanu ani fuka?
korela
15.06.17,17:03
Ajajaj.... Vrakuňa a nebezpečná toxická skládka... už kontaminuje podzemné vody.....
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/432465-nepit-neumyvat-sa-nepolievat-podzemna-voda-v-okoli-byvalej-chemickej-skladky-v-bratislavskej-vrakuni-je-kontaminovana/
Akože už, skôr stále.
Na okraj. Ak im dajú povolenie, tak títo ešte aj vysúdia. Pretože tam bude určite voda hlbšia ako 6 m, a jazerá nebudú od spodnej vody odizolované betónovou vaňou. O tej havárii sa vie roky.
https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/na-okraji-bratislavy-pripravuju-novy-rekreacny-rezort.html?utm_source=fbINTERN&utm_medium=tReality&utm_campaign=fanpagetReality
.

Kroky zodpovedných
http://www.topky.sk/cl/10/1528473/Najvacsia-kontaminacia-Slovenska--o-ktorej-sa-mlci--Do-pitnej-vody-unika-440-jedovatych-latok
buchač
15.06.17,17:08
to znamena ze klienti nedostanu ani fuka?

Predpoklad (hraničiaci s istotou) je taký, že klienti Rapidu sa pridajú ku klientom, ktorých odrbal Fruni. ;)
bjuty smis
15.06.17,17:40
" môj" Predpoklad (hraničiaci s istotou) je taký, že klienti Rapidu sa pridajú ku klientom, ktorých odrbal Fruni.
misoft
15.06.17,18:04
Sledoval som správy RTVS o 16-tej.... Rapid Life poisťovňa je v nútenej správe NBS - a začínajú audit poisťovne - dôvod: nevyplácanie oprávnených peňažných náležitostí poistencom, nekomunikovanie s poistencami, podozrenia na presun majetku poisťovne na iné osoby (niekedy sa tomu môže vravieť i tunelovanie) - následky aj tohto:
http://www.porada.sk/t258447-skusenosti-s-poistovnou-rapid-life.html
http://www.porada.sk/t257050-rapid-life-a-s-zoznu-co-zasiali.html
http://www.porada.sk/t233112-rapid-life-poistny-podvod-co-robit.html
http://www.porada.sk/t228675-rapid-life-neuznane-plnenie-poistky-poistovnou.html

Teda - konečne sa ľady pohli a narazila kosa na kameň....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/432654-poistovna-rapid-life-je-v-nutenej-sprave/
to znamena ze klienti nedostanu ani fuka?
Dúfam, že nie, že to nebude, ako v iných prípadoch. I keď na 100% nie je isté nič, aspoň konečne NBS (ale to mala urobiť už skôr) prevzala nad tými podvodníkmi kontrolu.
pavol54
15.06.17,18:29
to znamena ze klienti nedostanu ani fuka?

Predpoklad (hraničiaci s istotou) je taký, že klienti Rapidu sa pridajú ku klientom, ktorých odrbal Fruni. ;)
Poisťovňa je zo zákona poistená v zaisťovni, poistný kmeň životných poistení, vrátane vkladov bude prevedený na inú poisťovňu. Pravdepodobne nebudú poisťovňou plnené poistné udalosti alebo predčasné ukončenie poistenia spojené so sporením.
Terezia13
15.06.17,19:00
............
buchač
15.06.17,20:03
to znamena ze klienti nedostanu ani fuka?

Predpoklad (hraničiaci s istotou) je taký, že klienti Rapidu sa pridajú ku klientom, ktorých odrbal Fruni. ;)
Poisťovňa je zo zákona poistená v zaisťovni, poistný kmeň životných poistení, vrátane vkladov bude prevedený na inú poisťovňu. Pravdepodobne nebudú poisťovňou plnené poistné udalosti alebo predčasné ukončenie poistenia spojené so sporením.
Svojou odpoveďou si ma šokoval.
http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/09/albundy_shock.gif
lujza.j
16.06.17,09:03
http://www.topky.sk/cl/100370/1636365/Hrozive-VIDEO-z-Bratislavy--Motorkara-Petra-zramoval-muz-na-Passate--vletel-do-krizovatky
v utorok na inej velmi podobnej ceste ja v aute......ked som už videla...že debil v dodavke ide takto do mna....-som trubila ako blazon...ešte,že som trúbavična-vždy pripravena trúbiť-mam namontovane dve trúby-dva "slimaky"sa zmestili....aj tak som musela vykrútiť volant.....ale vyklepaná....lebo keby ...."hodil" by ma do prismeru.......na červenej som ho dobehla...že mu aspon...oné...zatlačil sa do sedadla...a len rukou...akože prepač.....
v tomto meste kameru na aute z každej strany......
bjuty smis
16.06.17,09:23
a čo ti tá kamera pomôže ?