korela
12.02.17,10:42
Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
taiko
12.02.17,10:46
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
Akurát si mi pripomenul niečo, čo som videl v jednom hypermarkete jedného reťazca....
Banány voľné - cena padla ,a 0,89€ (samozrejme, že banány už boli na hranici, kedy je potrebné ich skonzumovať). A vidím.... dvaja chlapíci, veľké vozíky a tie vrchovato naložené tými banánmi. V každom bolo cca 50kg banánov.
Tak som ich sledoval.... "nákup" šupli do dodávky z vedľajšieho okresu a odfrčali.
Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe.... A stačí mu sa otočiť 3x za týždeň - a hneď má čistých 105€ (do vrecka, bez DPH, bez odvedenia dane, bez odvodov).
1. nikto nekaze nikomu, aby tie banany za 1,59 EUR kupoval
2. nie som uctovnik, ako presne si ten zisk vypocital ?
3. ako vies, ze neplatia odvody, ani dane?

Ked je to taky vynosny business, preco to neurobis aj Ty? ;)
Darina1234
12.02.17,10:57
ja by som nenazvala businessom nakupovanie v retazci a potom vo svojej predajni,a nie kazdy chce robit taketo tzv. okradacky, spekulacie .....
taiko
12.02.17,10:59
ako vieš, že bez DPH, bez odvedenia dane? Malé obchody to bežne tak robia, že nakúpia v reťazci a predávajú oficiálne u seba. Cez registračku. Účtovala som presne také malé obchody a presne takto to robili. Otočil 3x otočia takto celý meisac (ak budú také akcie) a budú mať zarobené na minimálne odvody. Čo keby sa na to skúsil pozrieť takto?
Možno.... lenže! Nie je to podvod? Nie je to klamanie zákazníka? Sú však "obchodníci", ktorí to takto často "praktizujú".
A nie len s ovocím, ale i s iným sortimentom. Boli doby, keď múka bola za 0,30€ - kupovali ju na stovky kíl. A keďže reťazce chceli tomu zamedziť (ale i tak sa to nepodarilo), obmedzili 10kg na nákup. A tak sa otočili, alebo rozdelili nákup nákup. na 10x. A na dedine potom s "čistým" svedomím ju predávali za 0,80€ - na každom kile zarobili 0,50€!!! I keď mali RP - vždy to vedeli obísť. A to bol ich čistý zisk - bez DPH, odvodov, daní!
1. Mat zisk je podvod ?
2. Misoft ved v cene vsetkeho su zahrnute aj naklady

Dam zase priklad z NIKE. NIKE svojim odberatelom dodava tovar, ktoreho dodacia cena je 50% z odporucanej predajnej ceny. Uplne oficialne a legalne. A to vratane retailovej siete NIKE. A robia tak aj ine velke firmy.
Pozri sa naprv aj na ceny v krcme, ci v restauracii, aka ja dodacia cena vodky a za kolko sa predava ? Co su vsetci krcmari podvodnici ?

prepac, ale to, co pises je velmi blizke retorike birmovaneho precedu.
taiko
12.02.17,11:02
ja by som nenazvala businessom nakupovanie v retazci a potom vo svojej predajni,a nie kazdy chce robit taketo tzv. okradacky, spekulacie .....
preco je to okradacka a spekulacia ? Je predsa jedno, kde ja nakupim tovar za ucelom dalsieho predaja ? CI v Metre, ci vo velkosklade, ci v Tescu

Jasne ze existuju zlodeji, podvodnici a spekulanti, ale to zovseobecnovanie nie je namieste. Ale predavat nieco so ziskom, predsa nemoze byt nazyvane podvodom. A to ani v pripade, ze ten zisk nie je primerany, ci je v rozpore s dobrymi mravmi. Tu to vsak nevieme, kedze nevieme, ake su naklady v priklade, ktory misoft nadniesol.
Darina1234
12.02.17,11:02
ano a v kolkych pripadoch je zisk z podvodu
taiko
12.02.17,11:05
ano a v kolkych pripadoch je zisk z podvodu
Co to je "zisk z podvodu" ? Okrem toho, ja neviem v kolkych, Ty vies ?

Samotny zisk podvodom nie je. Problem je, ak je zisk ziskany podvodnym sposobom. Ale navysenie predajnej ceny sa za podvodny sposob povazovat nemoze, podla mna.
Darina1234
12.02.17,11:09
ako to nemyslis vazne,
Dáša_
12.02.17,11:10
...
Nuž ale keď myslíš :D :D

Ja "nemyslím", mne je "jedno"...nezmením, nedráždim sa.
...a ani nepitvám, ono by sa to určite niekomu nepáčilo.

"Sorry" = Sulík ? Ešte som totiž nezaregistroval nikde hentú prezývku.

stačí, keď si dáš "sorry jako" do vyhľadávača :D :D veľký hiit :D
taiko
12.02.17,11:10
ako to nemyslis vazne,
to bola otazka ? Ked hej, co presne mas na mysli ?
taiko
12.02.17,11:19
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
:) Tvoje dohady a z nich vyplyvajuce zavery su usmevne. Podla mna by si mal podat na mna podnet na Financnu spravu pre podozrenie z danoveho podvodu a mozno aj z prania spinavych penazi :D
Darina1234
12.02.17,11:21
zisk, ziskany podvodom je podvod a ze taketo podvodne zisky existuju, to snad vie kazdy
taiko
12.02.17,11:26
zisk, ziskany podvodom je podvod a ze taketo podvodne zisky existuju, to snad vie kazdy
ano s tym sa uz da suhlasit, zisk ziskany podvodom je problemom a ano, zisky ziskane podvodom su realitou.
Ale nemame informacie ( a podla mna ani misoft nie) na to aby sme nakup bananov v retazci za 0.89EUR a ich nasledny predaj na dedine za 1.59EUR prehlasili za podvod.
Lebo to by sme museli za podvod prehlasit aj nakup vodky v tescu za 20EUR/0.7 l a nasledny predaj 0.04l tej istej vodky v krcme za 4EUR.

Chapeme sa ? To zobseobecnovanie nie je v poriadku, to povazovanie zisku, za podvod, za nieco zle, nie je v poriadku.
buchač
12.02.17,11:27
ja by som nenazvala businessom nakupovanie v retazci a potom vo svojej predajni,a nie kazdy chce robit taketo tzv. okradacky, spekulacie .....

ano a v kolkych pripadoch je zisk z podvodu

ako to nemyslis vazne,

ALE myslí, tomu ver.
Slovenské (aj svetové) porekadlá nie sú pre srandu králikov.
Pár vhodných :

Vrana k vrane sadá.
Sýty hladnému neverí.
Keď prehovoria peniaze, pravda zmĺkne.
--------------------------------------
Akurát morálka je niekde v hazli spláchnutá.
Keby som napísal, čo sa deje v jednom obchode, čo a ako robia majitelia ?
Pomaly horšie ako cigánski úžerníci.
pavol54
12.02.17,11:32
ja by som nenazvala businessom nakupovanie v retazci a potom vo svojej predajni,a nie kazdy chce robit taketo tzv. okradacky, spekulacie .....
To nie je okrádačka to je slobodný trh NIKTO nenúti miestneho dôchodcu čo chodí o paličke nakupovať u malého súkromníka za rohom ale môže sa vybrať do najbližšieho supermarketu v meste 20 km. Vieš čo je okrádačka? Napríklad debničkový predaj kde reťazec predáva ten istý tovar predražený o 20 až 50% dovezený ku dverám zákazníka a naviac je tam aj sortiment ktorý si objednávateľ musí v balíku prevziať aj keď ho nepotrebuje.
pavol54
12.02.17,11:35
zisk, ziskany podvodom je podvod a ze taketo podvodne zisky existuju, to snad vie kazdy
podvod je to čo nemá kvalitu ktorú prezentuješ, alebo podvod je prísť ku dverám a pýtať peniaze pre akože niekoho blízkeho.
Darina1234
12.02.17,11:37
kazdy mame svoj pohlad na podvod? tu mi nieco nesedi
pavol54
12.02.17,11:59
zisk, ziskany podvodom je podvod a ze taketo podvodne zisky existuju, to snad vie kazdy
ano s tym sa uz da suhlasit, zisk ziskany podvodom je problemom a ano, zisky ziskane podvodom su realitou.
Ale nemame informacie ( a podla mna ani misoft nie) na to aby sme nakup bananov v retazci za 0.89EUR a ich nasledny predaj na dedine za 1.59EUR prehlasili za podvod.
Lebo to by sme museli za podvod prehlasit aj nakup vodky v tescu za 20EUR/0.7 l a nasledny predaj 0.04l tej istej vodky v krcme za 4EUR.

Chapeme sa ? To zobseobecnovanie nie je v poriadku, to povazovanie zisku, za podvod, za nieco zle, nie je v poriadku.
To vieš taiko najmúdrejší sú tu výsluhoví táraji gágaji ktorí, išli na vojnu preto, že sa nedokázali uživiť vlastnou prácou. Už čakám že kedy sa vytvorí v spoločnosti atmosféra aby bolo treba pestovateľov a producentov obchodníkov značkovať aby nás bolo zďaleka vidieť "Pozor to je súkromník ten vás určite okráda a podvádza" "To je váš nepriateľ po tom treba ísť" POTOM čo? Neskôr sa na nich zoberú biče? Skrátka treba ľudí nasrať aby niekto(extremista) získal volebné hlasy a ten tu s tou "háveďou" spraví poriadok.
V dnešnej spoločnosti má každý právo postupovať podľa platných zákonov Teda aj podnikať, pracovať doma či v zahraničí, ale má právo aj iniciovať kontroly u relevantných inštitúcií v prípade podozrenia ale aj povinnosť znášať sankcie zo zákona. Právo k veci má každý diskutovať(ak problematike rozumie) ale nemá právo bez dôkazov A ZNALOSTI PROBLEMATIKY zaj...bávať do iných preto že len odblokuje nízke pudy u iných neznalých.
Nandrolon
12.02.17,12:04
Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
Účtovníka je "hovno po tom" čo robí subjekt. Ak dostane odmenu, ktorú má zmluvne dohodnutú, tak o ostatné sa nemá čo zaujímať a pochopiteľne ani nemá ako prísť k tým informáciám.
Ak k ním príjde a sa mu nepáčia, nech napíše na SOI a podpíše sa pod to celým meno a priezviskom...
PS: "Srať" ho to môže, ale urobiť nemôže nič...
taiko
12.02.17,12:04
zisk, ziskany podvodom je podvod a ze taketo podvodne zisky existuju, to snad vie kazdy
ano s tym sa uz da suhlasit, zisk ziskany podvodom je problemom a ano, zisky ziskane podvodom su realitou.
Ale nemame informacie ( a podla mna ani misoft nie) na to aby sme nakup bananov v retazci za 0.89EUR a ich nasledny predaj na dedine za 1.59EUR prehlasili za podvod.
Lebo to by sme museli za podvod prehlasit aj nakup vodky v tescu za 20EUR/0.7 l a nasledny predaj 0.04l tej istej vodky v krcme za 4EUR.

Chapeme sa ? To zobseobecnovanie nie je v poriadku, to povazovanie zisku, za podvod, za nieco zle, nie je v poriadku.
To vieš taiko najmúdrejší sú tu výsluhoví táraji gágaji ktorí, išli na vojnu preto, že sa nedokázali uživiť vlastnou prácou. Už čakám že kedy sa vytvorí v spoločnosti atmosféra aby bolo treba pestovateľov a producentov obchodníkov značkovať aby nás bolo zďaleka vidieť "Pozor to je súkromník ten vás určite okráda a podvádza" "To je váš nepriateľ po tom treba ísť" POTOM čo? Neskôr sa na nich zoberú biče? Skrátka treba ľudí nasrať aby niekto(extremista) získal volebné hlasy a ten tu s tou "háveďou" spraví poriadok.
V dnešnej spoločnosti má každý právo postupovať podľa platných zákonov Teda aj podnikať, pracovať doma či v zahraničí, ale má právo aj iniciovať kontroly u relevantných inštitúcií v prípade podozrenia ale aj povinnosť znášať sankcie zo zákona. Právo k veci má každý diskutovať(ak problematike rozumie) ale nemá právo bez dôkazov A ZNALOSTI PROBLEMATIKY zaj...bávať do iných preto že len odblokuje nízke pudy u iných neznalých.
presne to som mal na mysli.
taiko
12.02.17,12:08
kazdy mame svoj pohlad na podvod? tu mi nieco nesedi
Aby som vedel na com sme, pre Teba je podvodom predavat nakupeny tovar za ucelom zisku ?
Nandrolon
12.02.17,12:08
1. Mat zisk je podvod ?
2. Misoft ved v cene vsetkeho su zahrnute aj naklady

Dam zase priklad z NIKE. NIKE svojim odberatelom dodava tovar, ktoreho dodacia cena je 50% z odporucanej predajnej ceny. Uplne oficialne a legalne. A to vratane retailovej siete NIKE. A robia tak aj ine velke firmy.
Pozri sa naprv aj na ceny v krcme, ci v restauracii, aka ja dodacia cena vodky a za kolko sa predava ? Co su vsetci krcmari podvodnici ?

prepac, ale to, co pises je velmi blizke retorike birmovaneho precedu.

Čo tu furt pletieš to NIKE? Zrejme ste jedna z rodin NIKE pozitivnych.... Alebo ako ADIDAS positive - čím viac prúžkov, tým viac adidas.....

NIKE ak by zajtra zaniklo, tak chvála bohu, hnusné tenisky a topánky - ani nehovorím by aspoň zmizli...
Nandrolon
12.02.17,12:10
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
:) Tvoje dohady a z nich vyplyvajuce zavery su usmevne. Podla mna by si mal podat na mna podnet na Financnu spravu pre podozrenie z danoveho podvodu a mozno aj z prania spinavych penazi :D
Taiko, ty to robíš legálne, o tom nepochybujem.
Ide mi o to, že takí "vyvážači" sú najväčším kritikom používania verejných financií...
taiko
12.02.17,12:11
1. Mat zisk je podvod ?
2. Misoft ved v cene vsetkeho su zahrnute aj naklady

Dam zase priklad z NIKE. NIKE svojim odberatelom dodava tovar, ktoreho dodacia cena je 50% z odporucanej predajnej ceny. Uplne oficialne a legalne. A to vratane retailovej siete NIKE. A robia tak aj ine velke firmy.
Pozri sa naprv aj na ceny v krcme, ci v restauracii, aka ja dodacia cena vodky a za kolko sa predava ? Co su vsetci krcmari podvodnici ?

prepac, ale to, co pises je velmi blizke retorike birmovaneho precedu.

Čo tu furt pletieš to NIKE? Zrejme ste jedna z rodin NIKE pozitivnych.... Alebo ako ADIDAS positive - čím viac prúžkov, tým viac adidas.....

NIKE ak by zajtra zaniklo, tak chvála bohu, hnusné tenisky a topánky - ani nehovorím by aspoň zmizli...
NIKE spominam, lebo mam informacie zvnutra, ergo nie dohady, ale fakty ;)
Nandrolon
12.02.17,12:52
Takze ty alebo zena robi v NIKE?
Lebo ak nie, tak si klamar. Nakolko aj ja mam informacii z vnutra, od niektorych lekarov... Zrejme fakt neprogramujes, ale ako nasi vypoctari iba *****š nad urcitymi skutocnostami...
Darina1234
12.02.17,12:55
kazdy mame svoj pohlad na podvod? tu mi nieco nesedi
Aby som vedel na com sme, pre Teba je podvodom predavat nakupeny tovar za ucelom zisku ?
definicia predavat tovar za ucelom zisku nie je definicia podvodu, odpovedam, bo mam pocit, že skusas vedomosti diskutujucej
taiko
12.02.17,13:24
Takze ty alebo zena robi v NIKE?
Lebo ak nie, tak si klamar. Nakolko aj ja mam informacii z vnutra, od niektorych lekarov... Zrejme fakt neprogramujes, ale ako nasi vypoctari iba *****š nad urcitymi skutocnostami...
:D:D kokso, Ty fakt nevies vystupit zo svojho tiena. Furt len dohady a predpoklady.
1. Ja nerobim v NIKE, ale zena robila donedavna.
2. To co robim ja, je pre diskusiu bezpredmetne
korela
12.02.17,13:25
https://majchutova.blog.sme.sk/c/446574/da-sa-vyzit-v-bratislave-z-minimalnej-mzdy.html
" Ak by ste náhodou nevedeli, minimálna mzda na Slovenku je 435 eur v hrubom, čo v čistom predstavuje čiastku 374 eur."

Ešte mohla spomenúť výšku dôchodkov, pretože dôchodca si už do smrti nič nemusí v domácnosti obnoviť, ani sa občas aj zaodieť, lieky budú iba pribúdať, riešiť zubára a lekárov, uhradenie poplatkov za bývanie, výpalné od štátu za rtvs, obdarovávanie vnúčat ani nespomínam.
taiko
12.02.17,13:26
kazdy mame svoj pohlad na podvod? tu mi nieco nesedi
Aby som vedel na com sme, pre Teba je podvodom predavat nakupeny tovar za ucelom zisku ?
definicia predavat tovar za ucelom zisku nie je definicia podvodu, odpovedam, bo mam pocit, že skusas vedomosti diskutujucej
1. Som rad ze sa s tou definiciu podvodu zhodujeme
2. neskusam Tvoje vedomosti, lebo predmet diskusie nie je otazkou vedomosti, ale skor nahladu na svet :)
Darina1234
12.02.17,13:30
je rozdiel ako sa k tovaru predavajuci dostane
Dáša_
12.02.17,13:34
https://majchutova.blog.sme.sk/c/446574/da-sa-vyzit-v-bratislave-z-minimalnej-mzdy.html

tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" :D Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
korela
12.02.17,13:55
Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
Účtovníka je "hovno po tom" čo robí subjekt. Ak dostane odmenu, ktorú má zmluvne dohodnutú, tak o ostatné sa nemá čo zaujímať a pochopiteľne ani nemá ako prísť k tým informáciám.
Ak k ním príjde a sa mu nepáčia, nech napíše na SOI a podpíše sa pod to celým meno a priezviskom...
PS: "Srať" ho to môže, ale urobiť nemôže nič...

Môj príspevok reagoval na vyjadrenie od Dáša_, ako účtovníka obchodu. Účtovník vidí predložené papiere, nie však realitu dňa v obchode. Samozrejme, nech si urobí svoju prácu, je za to platený, ale nech nevychádza iba z oficiálneho účtovníctva, pretože nemá ako vidieť položky, ktoré by mali byť tiež zaúčtované. Zavedenie RP ešte všetko nevyriešilo.
To vidia predovšetkým zákazníci.
Dáša_
12.02.17,14:00
Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
Účtovníka je "hovno po tom" čo robí subjekt. Ak dostane odmenu, ktorú má zmluvne dohodnutú, tak o ostatné sa nemá čo zaujímať a pochopiteľne ani nemá ako prísť k tým informáciám.
Ak k ním príjde a sa mu nepáčia, nech napíše na SOI a podpíše sa pod to celým meno a priezviskom...
PS: "Srať" ho to môže, ale urobiť nemôže nič...

Môj príspevok reagoval na vyjadrenie od Dáša_, ako účtovníka obchodu. Účtovník vidí predložené papiere, nie však realitu dňa v obchode. Samozrejme, nech si urobí svoju prácu, je za to platený, ale nech nevychádza iba z oficiálneho účtovníctva, pretože nemá ako vidieť položky, ktoré by mali byť tiež zaúčtované. Zavedenie RP ešte všetko nevyriešilo.
To vidia predovšetkým zákazníci.

no vieš, nie vždy je to tak, že účtovník vidí iba oficiálne papiere.... ke´d sa tým budeš živiť viac ako 20 rokov, tak potom budeš hovoriť trochu inak. Nie všetci podnikatelia sú podvnodníci. To niektorí ťažko prijímajú.
korela
12.02.17,14:15
To netvrdím, ale je ich požehnane, hlavne v službách a obchodoch.
korela
12.02.17,14:24
https://majchutova.blog.sme.sk/c/446574/da-sa-vyzit-v-bratislave-z-minimalnej-mzdy.html

tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" :D Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.
Dáša_
12.02.17,14:38
https://majchutova.blog.sme.sk/c/446574/da-sa-vyzit-v-bratislave-z-minimalnej-mzdy.html

tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" :D Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.

chyba je, keď takto vychovávame svoje deti a tie potom svoje deti. Že to podstatné je v peniazoch. Že tí starí majú podporovať tých mladých. Hoci ak si dobre pamätám na rozprávku o 3 grošoch, tak tam to bolo naopak.
taiko
12.02.17,14:40
https://majchutova.blog.sme.sk/c/446574/da-sa-vyzit-v-bratislave-z-minimalnej-mzdy.html

tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" :D Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.

chyba je, keď takto vychovávame svoje deti a tie potom svoje deti. Že to podstatné je v peniazoch. Že tí starí majú podporovať tých mladých. Hoci ak si dobre pamätám na rozprávku o 3 grošoch, tak tam to bolo naopak.
K+ toto presne musime s carnicou dookola vysvetlovat rodicom, Ze nam nemusia nic davat, ze nechceme nic dedit, ze nam uz dali dost, ze ani to co nam uz dali im mozno nikdy nesplatime atd atd
misoft
12.02.17,15:11
a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.


No nič... nepochopila si...... že predá drahšie - prosím.... ak ľudia kúpia.... ale ide o iné..... neodvedenie toho, čo by mal. Takže nielen že sa nabalil na zákazníkovi, ale i na štáte.... a ty tvrdíš, že to nie je podvod?
Dášenka - kde to žiješ?
pavol54
12.02.17,15:40
a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.


No nič... nepochopila si...... že predá drahšie - prosím.... ak ľudia kúpia.... ale ide o iné..... neodvedenie toho, čo by mal. Takže nielen že sa nabalil na zákazníkovi, ale i na štáte.... a ty tvrdíš, že to nie je podvod?
Dášenka - kde to žiješ?
trestný zákon 300/2005 § 221 a nasl. definuje podvod Inak ak vieš o spáchanom trestnom čine máš konať. inak táraš a gágaš
korela
12.02.17,16:04
https://majchutova.blog.sme.sk/c/446574/da-sa-vyzit-v-bratislave-z-minimalnej-mzdy.html

tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" :D Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.

chyba je, keď takto vychovávame svoje deti a tie potom svoje deti. Že to podstatné je v peniazoch. Že tí starí majú podporovať tých mladých. Hoci ak si dobre pamätám na rozprávku o 3 grošoch, tak tam to bolo naopak.

Kde spomínam, že mám podporovať svoje deti? Hovorila som o vnúčatách.
Tebe čo prináša väčšiu radosť, ak si obdarovaná alebo obdarovávaš? Prečo by starý rodič nemohol bežne kúpiť svojim vnúčatám občas nejakú maličkosť, knihu, niekam ho vziať a pod. Nemusí ísť nutne o sladkosti, ktoré nikto ani nemáme v pláne kupovať. Ja dokážem vnučke vytvoriť akúkoľvek hračku, aj pošiť, detto ev. aj chlapčekovi do puberty určite.
Nechápem, čo si zasa nepochopila. Tebe by asi vyhovovali časy z Čenkovej detí. No ak si štrngala pre tento dôvod, čo na to povedať. Asi nič.
Existuje aj divadlo, koncerty, výstavy, výlety, dobré knihy, zdôrazňujem dobré knihy, nielen cirkus.
Dáša_
12.02.17,16:17
no veď to je problém - často darujeme preto, aby sme vlastne sebe urobili radosť. Darčekmi si kupujeme pozornosť a vďačnosť. Nehovorím, že to je tvoj problém. Len teda je to problém mnohých vzťahov.

Inak, za najlepšie dary považujem, keď svoje vnúča niekam zoberieš. Napríklad na obyčajný výlet vlakom. Alebo do knižnice. Alebo len do lesa. To je najcennejšie. Žiaľ, jednoduchšie pre nás je kúpiť čokoľvek a myslieť si, že je to vybavené. Opakujem, nemusí to byť tvoj problém. To je problém všeobecne. Naučili sme deti hlavne očakávať darčeky. Za všetko.

a nariekať, keď si nemôžem dať kávu a koláč za 7€? To mi príde fakt smiešne. Každý by mal vyskakovať do výšky svojho platu. A teda poviem ti, neviem aká by tá káva musela byť, aby som za ňu dala toľko. Asi taká ani nie je. Lebo pre mňa káva neznamená takú hodnotu
taiko
12.02.17,16:40
a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.


No nič... nepochopila si...... že predá drahšie - prosím.... ak ľudia kúpia.... ale ide o iné..... neodvedenie toho, čo by mal. Takže nielen že sa nabalil na zákazníkovi, ale i na štáte.... a ty tvrdíš, že to nie je podvod?
Dášenka - kde to žiješ?
Misoft, ako vies ze neodviedli co by mali. Ved o nich nevies nic. Vsak cela situaciu bola len a len Tvoja dedukciu preboha. Ved Ty si ten cely pribeh o tych ludoch, od momentu, ked nalozili banany do auta, vymyslel. Kde to zijes ?


Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe....
buchač
12.02.17,16:43
a nariekať, keď si nemôžem dať kávu a koláč za 7€? To mi príde fakt smiešne. Každý by mal vyskakovať do výšky svojho platu. A teda poviem ti, neviem aká by tá káva musela byť, aby som za ňu dala toľko. Asi taká ani nie je. Lebo pre mňa káva neznamená takú hodnotu
Nooooo....ja síce beriem dva dôchodky, ale do kaviarne chodím len na kávu...a aj to len občas.
Dať si kávu a zákusok za 7€ ??? Kúwa, to v ktorom podniku sú také zabité ceny ?
Za tú cifru uvarím nedeľný obed pre 4 osoby.
Dať tringelt cca 1€ za donesenie jedného presska ? Nehrozí...málokedy dávam.....a nie, nie som lakomý. Tu ide o inakší princíp.
korela
12.02.17,17:10
no veď to je problém - často darujeme preto, aby sme vlastne sebe urobili radosť. Darčekmi si kupujeme pozornosť a vďačnosť. Nehovorím, že to je tvoj problém. Len teda je to problém mnohých vzťahov.

Inak, za najlepšie dary považujem, keď svoje vnúča niekam zoberieš. Napríklad na obyčajný výlet vlakom. Alebo do knižnice. Alebo len do lesa. To je najcennejšie. Žiaľ, jednoduchšie pre nás je kúpiť čokoľvek a myslieť si, že je to vybavené. Opakujem, nemusí to byť tvoj problém. To je problém všeobecne. Naučili sme deti hlavne očakávať darčeky. Za všetko.

a nariekať, keď si nemôžem dať kávu a koláč za 7€? To mi príde fakt smiešne. Každý by mal vyskakovať do výšky svojho platu. A teda poviem ti, neviem aká by tá káva musela byť, aby som za ňu dala toľko. Asi taká ani nie je. Lebo pre mňa káva neznamená takú hodnotu
Dáša, a vieš, že človek by sa mal občas obdarovať aj sám? Oceniť sa? Odporúčajú psychológovia. Čo ak takto k tomu koláčiku pristupuje aj tá mladá žena? Nevieš ako žije, či jej zdravie slúži, či je spokojná v práci a pod. Vidíš povrch, nepoznáš ju. Možno má za sebou kurz tvorivého písania, tak vypichla koláč, ako vidím, urobila dobre, pretože dokázala zaujať.

Vieš, ja som zažila starých rodičov krátko, aj to iba z jednej strany. A viem, kto mi z nich a čím vyvolal najväčší citový zážitok v detstve, neišlo o hmotnú vec. Žiadny dar. Napriek tvojmu tvrdeniu budem si stáť za tým, že starí rodičia si nekupujú vnúčatká darmi a majú právo vnúčatá obdarúvať.

Raz prišiel domov syn s novým strihom, ešte chodil do školy. Stál ho 100 eur. Ani okom som nemrkla. Zarobil si na neho sám, uviedol to slovami, spravil som si radosť..., keď ma nevidel otáčala som oči k nebu.
V každom prípade prišiel ku skúsenosti.
(Ja tiež nekávičkujem.)
misoft
12.02.17,17:11
Misoft, ako vies ze neodviedli co by mali. Ved o nich nevies nic. Vsak cela situaciu bola len a len Tvoja dedukciu preboha. Ved Ty si ten cely pribeh o tych ludoch, od momentu, ked nalozili banany do auta, vymyslel. Kde to zijes ?


Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe....
taiko - kde to žijem?
No predsa tu!
http://m1.aimg.sk/tahaky/d_21836_1933.jpg
a nie tu
http://www.mundo.cz/images/mapy/holandsko-politicka.jpg
Takže ak si za hranicami Slovenska - ani nevieš, čo sa tu v skutočnosti deje, ako to tu chodí!
korela
12.02.17,17:22
Keď sa tu spomínali zn. tenisky, tak v 1976 mi vysvetľovala vedúca plánovačka v podniku, kde sa vyrábali aj topánky, že priame náklady na výrobu činili max. 5,5 Kčs. Zbytok habal štát na daň, asi z exkluzivity, že môžeme mať niečo na nohách. To už hovorila vo všeobecnosti. Asi toľko k cenám určitých tovarov.
Koľko vtedy stáli bežne topánky?
taiko
12.02.17,17:25
Misoft, ako vies ze neodviedli co by mali. Ved o nich nevies nic. Vsak cela situaciu bola len a len Tvoja dedukciu preboha. Ved Ty si ten cely pribeh o tych ludoch, od momentu, ked nalozili banany do auta, vymyslel. Kde to zijes ?


Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe....
taiko - kde to žijem?
No predsa tu!
http://m1.aimg.sk/tahaky/d_21836_1933.jpg
a nie tu
http://www.mundo.cz/images/mapy/holandsko-politicka.jpg
Takže ak si za hranicami Slovenska - ani nevieš, čo sa tu v skutočnosti deje, ako to tu chodí!
:) ale maj rozum. Co ma spolocne to, kde zijem ja s tym, ze Ty si nieco vymyslis a potom to pouzivas ako bernu mincu. ;)
A my tu mame TV, mame skype, telefony a na Slovensku som velmi casto, kedze sa mi da pracovat vzdialene. Okrem toho tam mam rodinu, vela kamaratov, znamych. Takze tento Tvoj argument nijako nevysvetluje Tvoju naozaj velmi lacnu demagogiu s vymyslenymi podvodnymi podnikatelmi.
Ved uz argumentujes ako preceda, ktoreho tak nenavidis ;)

ja nevravim, ze tam nie su podvodnici, ale ak chcem o nejakych pisat, tak si ich predsa nemozem vymyslat preboha
taiko
12.02.17,17:45
Mne tato mlada slecna s kavou pride bohovo pokrytecka a akokolvek sa snazim, neviem prist na jej pohnutky k napisaniu takehoto clanku.

Ved ked pise, ze si vazi ludi, ktori citujem "dokážu z tejto sumy vyžiť. Neviem si predstaviť, ako by som z tejto sumy mala fungovať mesiac čo mesiac". Co jej brani, aby tym ludom pomohla. Mozno so moze odpustit 2 kavy s kolacom, jedno vecerne posedenicko a prispiet nejakemu nudznemu na 5 dni existencie.
korela
12.02.17,17:56
Taiko, sýty hladnému neverí, asi tak. Veď prichádza nová strana, zdá sa, že ide o mladú krv, tak uvidíme, čo idú vytvárať.
.
Občas si objednávam obedy z nášho obvodu. Z iks prevádzok vždy prikladajú bločky z RP iba dve. Ak ide o donášku z iných, vždy sú priložené.
Ak si človek objedná nejaké práce na objednávku, údržba záhrady, domácnosti a pod., prichádza otázka, či platba s DPH alebo nie. Nebolo by vhodnejšie tú DPH nejako upraviť inou zákonnou cestou?
Načo je to dobré a komu to vlastne slúži, keď sa to stále obchádza a mnoho ľudí sa cez ňu obohacuje?
O nedávnych cenách potravín v našom blízkom okolí, inú DPH majú CZ, inú my, neviem koľko AT a DE, HU. Predpokladám, že išlo o ceny už s DPH vo všetkým krajinách. Tak čo sa vlastne porovnáva?
pavol54
12.02.17,17:59
Keď sa tu spomínali zn. tenisky, tak v 1976 mi vysvetľovala vedúca plánovačka v podniku, kde sa vyrábali aj topánky, že priame náklady na výrobu činili max. 5,5 Kčs. Zbytok habal štát na daň, asi z exkluzivity, že môžeme mať niečo na nohách. To už hovorila vo všeobecnosti. Asi toľko k cenám určitých tovarov.
Koľko vtedy stáli bežne topánky?
Vieš o tom že do roku 1991 (asi) existovala napríklad aj záporná daň(určite detské veci ) napríklad na detskú obuv? pred zavedením novej daňovej sústavy - dane z pridanej hodnoty, daň zúčtovával až posledný článok. Teda napr. výrobca účtoval obchodu topánočky za 10 Kčs obchod ich predal za 8 a od štátu dostal 2 ako zápornú daň celkom bol tých daní asi (niečo medzi 40 až 100) daňový sadzobník bola bifla asi ako colný sadzobník cca 400 strán. Takto cigáni kúpili kamión prášku ks asi po 5 Kčs a "predali" ho po 2, a z toho daň
korela
12.02.17,18:05
Mne tato mlada slecna s kavou pride bohovo pokrytecka a akokolvek sa snazim, neviem prist na jej pohnutky k napisaniu takehoto clanku.

Ved ked pise, ze si vazi ludi, ktori citujem "dokážu z tejto sumy vyžiť. Neviem si predstaviť, ako by som z tejto sumy mala fungovať mesiac čo mesiac". Co jej brani, aby tym ludom pomohla. Mozno so moze odpustit 2 kavy s kolacom, jedno vecerne posedenicko a prispiet nejakemu nudznemu na 5 dni existencie.
Neviem, či je to z tvojej strany iba rečnícka otázka, alebo kto sa jej chytí.
Viem, že nie si na mieste tých chudobných ľudí, ale keby si bol, po prvé, vieš si predstaviť, že by si z tej čiastky vyžil, a po druhé, máš predstavu, kto by ťa trvalo a hlavne pravidelne dotoval?
Dokázal by si vyžiť mesiac - tri, pol roka, ale už by sa to podpisovalo na tvojom zdraví a duši.
Koniec.
Ak je pravda, že sa mohlo euro meniť 1 : 15, bola by tu iná situácia.
Dáša_
12.02.17,18:06
Ak si človek objedná nejaké práce na objednávku, údržba záhrady, domácnosti a pod., prichádza otázka, či platba s DPH alebo nie. Nebolo by vhodnejšie tú DPH nejako upraviť inou zákonnou cestou?
Načo je to dobré a komu to vlastne slúži, keď sa to stále obchádza a mnoho ľudí sa cez ňu obohacuje?
O nedávnych cenách potravín v našom blízkom okolí, inú DPH majú CZ, inú my, neviem koľko AT a DE, HU. Predpokladám, že išlo o ceny už s DPH vo všetkým krajinách. Tak čo sa vlastne porovnáva?

Vieš, tu dole sú úniky DPH, ale sú minimálne oproti tým hore. Lebo keby to tak nebolo, tak ju dávno zrušia a zavedú niečo ako dan z obratu. Vlastne niečo podobne je zavedené na šrotoch, niektorých polnohospodárskych plodinách a teraz aj na stavebných prácach. Tam daň platí až ten posledný.
Mmch, tie podvody s DPH k nam prišli z krajín, kde DPH fungovala dávno pred nami. U nás sa nemuselo nič vymýšľať, len sa inšpirovať....
Dáša_
12.02.17,18:08
no a dnes ešte jeden článok, keď už sa tu to holansko spomína :D
http://blog.aktualne.cz/blogy/marek-vacha.php?itemid=28705
korela
12.02.17,18:13
Mne je jasné komu to vyhovuje najviac. Ale zneužíva sa to po vzore ďalej.
pavol54
12.02.17,18:15
Ak si človek objedná nejaké práce na objednávku, údržba záhrady, domácnosti a pod., prichádza otázka, či platba s DPH alebo nie. Nebolo by vhodnejšie tú DPH nejako upraviť inou zákonnou cestou?
Načo je to dobré a komu to vlastne slúži, keď sa to stále obchádza a mnoho ľudí sa cez ňu obohacuje?
O nedávnych cenách potravín v našom blízkom okolí, inú DPH majú CZ, inú my, neviem koľko AT a DE, HU. Predpokladám, že išlo o ceny už s DPH vo všetkým krajinách. Tak čo sa vlastne porovnáva?

Vieš, tu dole sú úniky DPH, ale sú minimálne oproti tým hore. Lebo keby to tak nebolo, tak ju dávno zrušia a zavedú niečo ako dan z obratu. Vlastne niečo podobne je zavedené na šrotoch, niektorých polnohospodárskych plodinách a teraz aj na stavebných prácach. Tam daň platí až ten posledný.
Mmch, tie podvody s DPH k nam prišli z krajín, kde DPH fungovala dávno pred nami. U nás sa nemuselo nič vymýšľať, len sa inšpirovať....
zabudla si dodať že to(DPH) prišlo spolu s tými daňovými rajmi (ale koho sa netýkajú, tak ani podvody na DPH sa malých netýkajú- čo pošlem ulúpený balík 35 eur z banánov na kajmany? )
taiko
12.02.17,18:15
Mne tato mlada slecna s kavou pride bohovo pokrytecka a akokolvek sa snazim, neviem prist na jej pohnutky k napisaniu takehoto clanku.

Ved ked pise, ze si vazi ludi, ktori citujem "dokážu z tejto sumy vyžiť. Neviem si predstaviť, ako by som z tejto sumy mala fungovať mesiac čo mesiac". Co jej brani, aby tym ludom pomohla. Mozno so moze odpustit 2 kavy s kolacom, jedno vecerne posedenicko a prispiet nejakemu nudznemu na 5 dni existencie.
Neviem, či je to z tvojej strany iba rečnícka otázka, alebo kto sa jej chytí.
Viem, že nie si na mieste tých chudobných ľudí, ale keby si bol, po prvé, vieš si predstaviť, že by si z tej čiastky vyžil, a po druhé, máš predstavu, kto by ťa trvalo a hlavne pravidelne dotoval?
Dokázal by si vyžiť mesiac - tri, pol roka, ale už by sa to podpisovalo na tvojom zdraví a duši.
Koniec.
Ak je pravda, že sa mohlo euro meniť 1 : 15, bola by tu iná situácia.
1. Bola to iba reakcia na blog, bez dalsej kalkulacie
2. Nejde o to kde som ja a z coho by som vyzil
3. Nie, momentalne si predstavit vyzit z minimalnej mzdy, ci z malickeho dochodku a aj moj obdiv maju ludia, ktori to dokazu.
4. Ale aby som pouzil metaforu, nebudem vyjadrovat svoj obdiv k menej stastnym ludom a upijat pritom z Baron Otard X.O.
pavol54
12.02.17,18:26
Trochu matematiky ": Krabica alebo kartón s banánmi je deklarovaný netto 18,5 kg +, takže čistý zisk by musel byť na jednom kg 1,923 eur, inak sa tých 35 eur nenahrabe
taiko
12.02.17,18:38
no a dnes ešte jeden článok, keď už sa tu to holansko spomína :D
http://blog.aktualne.cz/blogy/marek-vacha.php?itemid=28705
hmmm, no veru to je uz ine blaznovstvo :(
kukol som na to a este viac som sa zdesil. O eutanaziu moze poziadat pacient od 12 rokov veku. Strasne
misoft
12.02.17,19:05
Trochu matematiky ": Krabica alebo kartón s banánmi je deklarovaný netto 18,5 kg +, takže čistý zisk by musel byť na jednom kg 1,923 eur, inak sa tých 35 eur nenahrabe
Palinko - ja som nepísal o kartónoch ..... písal som o banánoch voľných... 0,89€/kg To je s DPH. A nebrali kartóny, ale ako "bežný" klient vážené ...... a cena "akcia" - a on si potom dá 1,59 (a možno tiež ako "akcia" :D).
Nebol si pri tom - ja hej - na svoje vlastné štyri oči som videl..... :D
buchač
12.02.17,19:16
To vieš taiko najmúdrejší sú tu výsluhoví táraji gágaji ktorí, išli na vojnu preto, že sa nedokázali uživiť vlastnou prácou. Už čakám že kedy sa vytvorí v spoločnosti atmosféra aby bolo treba pestovateľov a producentov obchodníkov značkovať aby nás bolo zďaleka vidieť "Pozor to je súkromník ten vás určite okráda a podvádza"
Takže aj TY ? ...alebo ... Takže aj TY !

Veď Ty si tu za gunára = prezentuješ občas, čím si bol a akú hodnosť si mal.;)

Predpokladám (som o tom presvedčený), že si šiel už zo ZŠ na strednú vojenskú školu....na rozdiel odo mňa, čo som pred podpisom makal v civile.
Takže dôchodok/y máš aspoň raz tak vysoký ako ja...ak nie viac.
Len nechápem, že prečo si tak neskutočne vzťahovačný...
------------------
Nie je potrebné značkovanie...takýto sa prezradia aj sami.
------------------
K zvyšným odpovediam v tejto diskusii nadobúdam dojem, že v Holandsku bol zasa náročný víkend...a mariška kvalitná.
taiko
12.02.17,20:00
Trochu matematiky ": Krabica alebo kartón s banánmi je deklarovaný netto 18,5 kg +, takže čistý zisk by musel byť na jednom kg 1,923 eur, inak sa tých 35 eur nenahrabe
Palinko - ja som nepísal o kartónoch ..... písal som o banánoch voľných... 0,89€/kg To je s DPH. A nebrali kartóny, ale ako "bežný" klient vážené ...... a cena "akcia" - a on si potom dá 1,59 (a možno tiež ako "akcia" :D).
Nebol si pri tom - ja hej - na svoje vlastné štyri oči som videl..... :D
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Dáša_
13.02.17,09:45
aby sme furt len nenadávali http://www.poslednykriziak.sk/sok-na-detskej-pohotovosti-dnesna-osobna-skusenost/620/[url=][/url

(aj keď teda mi je jasné, že prídu komntáre ...lebo autor.... a podobné :D :D )
buchač
13.02.17,10:28
aby sme furt len nenadávali http://www.poslednykriziak.sk/sok-na-detskej-pohotovosti-dnesna-osobna-skusenost/620/[url][/url

(aj keď teda mi je jasné, že prídu komntáre ...lebo autor.... a podobné :D :D )
Keby autor prišiel do KE, tak by odpadol od šťastia, prekvapenia a nadšenia.:---
Ale autor je aj tak nepevný...;) :D
misoft
13.02.17,14:16
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Znova ti píšem - ty nie si trvale na Slovensku - tak ani nevieš, čo sa deje v malých dedinských obchodíkoch - tak prosím ťa - netrep!
taiko
13.02.17,17:49
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Znova ti píšem - ty nie si trvale na Slovensku - tak ani nevieš, čo sa deje v malých dedinských obchodíkoch - tak prosím ťa - netrep!
Je uplne jedno co sa deje v slovenskych obchodikoch. Svoj pribeh si si vyfabuloval, vymyslel, vydedukoval a to sa nema. Teda dospely by to nemal robit. A nejake expresivne vyrazy na tom nic nezmenia, ani ked su zakoncene vykricnikom. Radsej si sa mohol zachovat ako chlap a priznat, ze si prestrelil. ;) Takto si sa iba zaradil k Ficovi, Blahovi a ich kamaratom, ktori klamstvo a demagogiu pouzivaju ako pracovnu metodu.
A okrem toho, keby sa Tvoj pribeh naozaj stal tak ako si si ho vymyslel, aj tak to nie je podvod, ako si bol byval naznacil.
misoft
13.02.17,18:14
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Znova ti píšem - ty nie si trvale na Slovensku - tak ani nevieš, čo sa deje v malých dedinských obchodíkoch - tak prosím ťa - netrep!
Je uplne jedno co sa deje v slovenskych obchodikoch. Svoj pribeh si si vyfabuloval, vymyslel, vydedukoval a to sa nema. Teda dospely by to nemal robit. A nejake expresivne vyrazy na tom nic nezmenia, ani ked su zakoncene vykricnikom. Radsej si sa mohol zachovat ako chlap a priznat, ze si prestrelil. ;) Takto si sa iba zaradil k Ficovi, Blahovi a ich kamaratom, ktori klamstvo a demagogiu pouzivaju ako pracovnu metodu.
A okrem toho, keby sa Tvoj pribeh naozaj stal tak ako si si ho vymyslel, aj tak to nie je podvod, ako si bol byval naznacil.
Si si na 100% istý, že som si to vymyslel? Nie si tu, nezažil si to.... tak nekecaj.... ja som to - žiaľ - pred dvoma rokmi okúsil.... keď cukor v reťazcoch zlacnel.
Ty si tam na západe v krajine tulipánov, nie si tu - nevieš a pritom sa snažíš tvrdiť, že to tak nie je...... staraj sa ty radšej o kráľa Wiliama Alexandra, keď si už tam.
pavol54
13.02.17,18:21
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Znova ti píšem - ty nie si trvale na Slovensku - tak ani nevieš, čo sa deje v malých dedinských obchodíkoch - tak prosím ťa - netrep!
Je uplne jedno co sa deje v slovenskych obchodikoch. Svoj pribeh si si vyfabuloval, vymyslel, vydedukoval a to sa nema. Teda dospely by to nemal robit. A nejake expresivne vyrazy na tom nic nezmenia, ani ked su zakoncene vykricnikom. Radsej si sa mohol zachovat ako chlap a priznat, ze si prestrelil. ;) Takto si sa iba zaradil k Ficovi, Blahovi a ich kamaratom, ktori klamstvo a demagogiu pouzivaju ako pracovnu metodu.
A okrem toho, keby sa Tvoj pribeh naozaj stal tak ako si si ho vymyslel, aj tak to nie je podvod, ako si bol byval naznacil.
Na východe sa dejú v obchodíkoch hrozné veci zákazníkom režú bimbáky na kúsky
pavol54
13.02.17,18:43
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Znova ti píšem - ty nie si trvale na Slovensku - tak ani nevieš, čo sa deje v malých dedinských obchodíkoch - tak prosím ťa - netrep!
Je uplne jedno co sa deje v slovenskych obchodikoch. Svoj pribeh si si vyfabuloval, vymyslel, vydedukoval a to sa nema. Teda dospely by to nemal robit. A nejake expresivne vyrazy na tom nic nezmenia, ani ked su zakoncene vykricnikom. Radsej si sa mohol zachovat ako chlap a priznat, ze si prestrelil. ;) Takto si sa iba zaradil k Ficovi, Blahovi a ich kamaratom, ktori klamstvo a demagogiu pouzivaju ako pracovnu metodu.
A okrem toho, keby sa Tvoj pribeh naozaj stal tak ako si si ho vymyslel, aj tak to nie je podvod, ako si bol byval naznacil.
Si si na 100% istý, že som si to vymyslel? Nie si tu, nezažil si to.... tak nekecaj.... ja som to - žiaľ - pred dvoma rokmi okúsil.... keď cukor v reťazcoch zlacnel.
Ty si tam na západe v krajine tulipánov, nie si tu - nevieš a pritom sa snažíš tvrdiť, že to tak nie je...... staraj sa ty radšej o kráľa Wiliama Alexandra, keď si už tam.
Donekonečna tu omieľaš hlúposti. Obchodníci pokiaľ vydávali doklad z ERP tak konali v duchu platných zákonov a nikto im nemôže nariadiť(len socialistické plánované ceny cenového úradu) akú môžu mať maržu alebo mieru zisku. Ak im to niekto kúpi aj 1500% Inak nezáviď a neplač nad ťažkým osudom tvojich fazuliek a presvedči ich nech sa nenechajú vykorisťovať za minimálnu mzdu a podnikajú a môžu to robiť ako ten z Komárna alebo predávať za takú cenu akú sú ochotní zákazníci akceptovať. Lebo obchod je zmluvný vzťah medzi predávajúcim a kupujúcim(cena dohodou).
Inak mám jednu príhodu s takým závistlivým neprajníkom, inak tiež bol komunista. Robili u nás kanalizáciu tak som ponúkol že svojou Aviou doveziem každému pripojovacie rúry (nákupná cena plus rozpočet dopravy a niečo akože za môj čas a fyzickú námahu) Ten chytrý komouš si zavolal na odbyt a tam mu povedali cenu (bez DPH) tak naviedol ostatných aby ma pritlačili že 3% z ceny pre mňa je moc) tak som im odkázal nech si zoženú sami Zohnali priamo od výrobcu ho doviezol zhotoviteľ, raz tak draho ako som im ponúkal. Obyvatelia ulice tomu chytrákovi nemohli dlho prísť na meno pretože miesto 250 Sk zaplatili cca 500 a zhotoviteľ sa smial s poznámkou nech im to ten chytrák preplatí. Takže nech ti veľmi voda netečie zo zubov a podnikaj tiež.
pavol54
13.02.17,19:10
To vieš taiko najmúdrejší sú tu výsluhoví táraji gágaji ktorí, išli na vojnu preto, že sa nedokázali uživiť vlastnou prácou. Už čakám že kedy sa vytvorí v spoločnosti atmosféra aby bolo treba pestovateľov a producentov obchodníkov značkovať aby nás bolo zďaleka vidieť "Pozor to je súkromník ten vás určite okráda a podvádza"
Takže aj TY ? ...alebo ... Takže aj TY !

Veď Ty si tu za gunára = prezentuješ občas, čím si bol a akú hodnosť si mal.;)

Predpokladám (som o tom presvedčený), že si šiel už zo ZŠ na strednú vojenskú školu....na rozdiel odo mňa, čo som pred podpisom makal v civile.
Takže dôchodok/y máš aspoň raz tak vysoký ako ja...ak nie viac.
Len nechápem, že prečo si tak neskutočne vzťahovačný...
------------------
Nie je potrebné značkovanie...takýto sa prezradia aj sami.
------------------
K zvyšným odpovediam v tejto diskusii nadobúdam dojem, že v Holandsku bol zasa náročný víkend...a mariška kvalitná.
To že som išiel na školu v pätnástich bola detská hlúposť a sociálny prípad A vždy mi doma hovorili čokoľvek robíš tak rob poriadne nech sa nemusíš za svoju robotu hanbiť a my tiež. Daleko lepšie ako tí čo zistili že sa neuživia v civile tak to podpísali. Boli dve kategórie čo mali ambíciu a schopnosti to niekam dotiahnuť a takí čo mali za cieľ to vydržať od 15 do 15 . Keď sme skončili(VELENIE útvaru asi 23. novembra s pohotovosťou ako skupina velenia a riadenia mobilizácie tak som prehlásil že tretia svetová skončila našou totálnou porážkou, roky mi dali za pravdu) a Keď som videl každý deň pokles morálky medzi väčšinou VZP tak som radšej išiel do civilu ako pred prokurátora, lebo nic nedelat a vydelat sa prudko rozšírilo najmä medzi lajdákmi bez zodpovednosti. Po odchode do civilu(platil iný zákon) som (BEZ STRESU A NERVÁKOV čo zase vyko...tia moji podriadení) za rovnaký čas strávený v práci zarobil ďaleko viac ako tí čo čakali na vysnený dôchodok. Preto cítim že mám právo hodnotiť na základe dostatočných prežitých skúseností a získaného prehľadu. Aj bez slávneho výsluhového dôchodku
buchač
13.02.17,19:31
To že som išiel na školu v pätnástich bola detská hlúposť a sociálny prípad A vždy mi doma hovorili čokoľvek robíš tak rob poriadne nech sa nemusíš za svoju robotu hanbiť a my tiež. Daleko lepšie ako tí čo zistili že sa neuživia v civile tak to podpísali.
...Preto cítim že mám právo hodnotiť na základe dostatočných prežitých skúseností a získaného prehľadu. Aj bez slávneho výsluhového dôchodku

Takže TY morálne cítiš ? A hneď zároveň aj odsudzuješ ?
Kúúúwa, TY si teda iný člen.
Sorry, ale máš právo na trt a nie hodnotiť (dedukovať môžeš)...
------------------------
K zvýraznenému sa nevyjadrujem.
-----------------------
K zvyšnému škoda reči...ešte by si poslal na mňa svojich právnikov.
kukučka
13.02.17,19:48
Misoft, ty si videl obchodníka takisto ako aj iní zákazníci nakupovať v akcii banány, toto je jediný fakt. Ako vieš, že že ho predal vo svojom obchode a ešte aj načierno? Robíš mu účtovníctvo? Si jasnovidec? ;)

A keby aj predával načierno, aký je rozdiel v tom, či zatají nákup
z hypermarketu, alebo od predajcu, ktorý mu vozí tovar priamo do predajne? Zbytočné silácke reči. Ty si nikdy nenakupoval bez bločku?
taiko
13.02.17,20:12
aaale misoft, daj uz pokoj s tymi vymyslenymi, pardon vydedukovanymi, podvodnikmi. Sak to uz ani smiesne nie je. :( Ja sa Ti divim, rozumny clovek a takto sa zhadzovat.
Znova ti píšem - ty nie si trvale na Slovensku - tak ani nevieš, čo sa deje v malých dedinských obchodíkoch - tak prosím ťa - netrep!
Je uplne jedno co sa deje v slovenskych obchodikoch. Svoj pribeh si si vyfabuloval, vymyslel, vydedukoval a to sa nema. Teda dospely by to nemal robit. A nejake expresivne vyrazy na tom nic nezmenia, ani ked su zakoncene vykricnikom. Radsej si sa mohol zachovat ako chlap a priznat, ze si prestrelil. ;) Takto si sa iba zaradil k Ficovi, Blahovi a ich kamaratom, ktori klamstvo a demagogiu pouzivaju ako pracovnu metodu.
A okrem toho, keby sa Tvoj pribeh naozaj stal tak ako si si ho vymyslel, aj tak to nie je podvod, ako si bol byval naznacil.
Si si na 100% istý, že som si to vymyslel? Nie si tu, nezažil si to.... tak nekecaj.... ja som to - žiaľ - pred dvoma rokmi okúsil.... keď cukor v reťazcoch zlacnel.
Ty si tam na západe v krajine tulipánov, nie si tu - nevieš a pritom sa snažíš tvrdiť, že to tak nie je...... staraj sa ty radšej o kráľa Wiliama Alexandra, keď si už tam.
1. Hej som si isty, sam si to totiz napisal, co si zabudol ?


Dedukcia - nejak oný "obchodník" niekde na dedine nakúpi za 0,89€ a začne predávať za 1,59€ - a na dedine - no nekúp to! Zisk 35€ len pri jednom nákupe....
2. ja to co tvrdim viem aj zargumentovat, Ty si vymyslas
3. a prepac, ja sa budem starat o co ja chcem. Doba, ked nam niekto prikazoval co mozeme a nemozeme uz skoncila.
korela
13.02.17,20:39
K poslednej súčasnej rozoberanej téme - Pasoliniho Evanjelium sv. Matúša alebo Vepřinec.
Stále dokola sa opakujúca téma. Lepšie spracovanie ťažko hľadať.
afrikánka
13.02.17,20:42
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
korela
13.02.17,20:43
Doba, ked nam niekto prikazoval co mozeme a nemozeme uz skoncila.
Ale kde zostalo svedomie jednotlivca či skupín? Ono je nezávislé.
pavol54
13.02.17,20:58
Doba, ked nam niekto prikazoval co mozeme a nemozeme uz skoncila.
Ale kde zostalo svedomie jednotlivca či skupín? Ono je nezávislé.
Myslíš toho čo vodu káže a kupuje dlhopisy za ťažké milióny u Ja a Ty. Voľakedy bola v rozhlase večer taká hra na premostenie dvoch výrazov ktoré telefonujúci spájali vkladaním iných napr energetika - zisky dá sa spraviť veta: energetika- akcionár - akcionár eph- akcionár Ja a Ty - vlastník 10 mil dlhopisu- meno(...) - maximálny zisk - zisk.
korela
13.02.17,20:59
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
buchač
13.02.17,21:14
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.

Kto chcel dostať flek vedúceho v ZDROJI, na benzínových pumpách, v reštauráciách, atď ?
Kuwa úplatky sa dávali...v desiatkach tisícoch.
Pritom mali najnižšie tabuľkové platy...šak veď si zarobia bokom.

Že aký biznis - bártrový sa tam točil ? Ajajááááj...
misoft
13.02.17,21:17
To vieš taiko najmúdrejší sú tu výsluhoví táraji gágaji ktorí, išli na vojnu preto, že sa nedokázali uživiť vlastnou prácou. Už čakám že kedy sa vytvorí v spoločnosti atmosféra aby bolo treba pestovateľov a producentov obchodníkov značkovať aby nás bolo zďaleka vidieť "Pozor to je súkromník ten vás určite okráda a podvádza"
.
To že som išiel na školu v pätnástich bola detská hlúposť a sociálny prípad A vždy mi doma hovorili čokoľvek robíš tak rob poriadne nech sa nemusíš za svoju robotu hanbiť a my tiež. Daleko lepšie ako tí čo zistili že sa neuživia v civile tak to podpísali. Boli dve kategórie čo mali ambíciu a schopnosti to niekam dotiahnuť a takí čo mali za cieľ to vydržať od 15 do 15 . Keď sme skončili(VELENIE útvaru asi 23. novembra s pohotovosťou ako skupina velenia a riadenia mobilizácie tak som prehlásil že tretia svetová skončila našou totálnou porážkou, roky mi dali za pravdu) a Keď som videl každý deň pokles morálky medzi väčšinou VZP tak som radšej išiel do civilu ako pred prokurátora, lebo nic nedelat a vydelat sa prudko rozšírilo najmä medzi lajdákmi bez zodpovednosti. Po odchode do civilu(platil iný zákon) som (BEZ STRESU A NERVÁKOV čo zase vyko...tia moji podriadení) za rovnaký čas strávený v práci zarobil ďaleko viac ako tí čo čakali na vysnený dôchodok. Preto cítim že mám právo hodnotiť na základe dostatočných prežitých skúseností a získaného prehľadu. Aj bez slávneho výsluhového dôchodku
Nuž - chlape - takýchto, ako si bol ty, som volal "špagáti", "koľajničkári", "rýchlokvasení", "svište". Tí totiž boli jedni z najhorších - mysleli si, že pojedli všetku múdrosť vojenského remesla.
Ja - na rozdiel od teba - som začínal úplne od píky. A kapitána som dosiahol po 26 rokoch služby (a odkrútených 27 a čosi)! Žiadna vojenská škola, žiadna akadémia - normálny služobný postup a dokazovanie, že to viem. A učil som sa za pochodu.
Okrem toho - takýchto ako ty - radoví vojaci nenávideli - možno i niektorých oficierov "školou zocelených" - ja som mal iný prístup asi aj preto, lebo som si všetko prešiel od začiatku a nemusel som nikoho poháňať. Ja som si prácu a službu obyčajných vojakov vážil.
Takže sa nenavážaj do výsluhových dôchodcov - že si nemal dôchodok - to je tvoj problém, mal si sa o to zaujímať.
misoft
13.02.17,21:26
]

Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
.
http://www.csfd.cz/film/166109-pumpari-od-zlate-podkovy/prehled/
kopretinka
13.02.17,21:26
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
to akože teraz zelovocári predávajú ukradnutý tovar?
Ty si bola asi zázračné dieťa,keď už vtedy si vedela a chápala,že z platov to nemal ani jeden z nich...
Ty vieš veľké oné o cenách,aké sú vo veľkoobchodoch.Reťazce zničili malých obchodníkov,lebo začali predávať pod cenu.Choď do veľkoobchodu a skús tam kúpiť banány!
Aktuálna cena je 1,20 a to je ešte lacné.Tak nakúp a potom predávaj po 90centov ako v reťazci!
A ešte perlička.Tričko,čo sa v reťazci predáva za 10eur,stojí 10centov,tak teraz povedz,kto okráda....
Milujem tieto chytrácke reči ľudí,čo si myslia,ako všetko vedia.
misoft
13.02.17,21:31
Misoft, ty si videl obchodníka takisto ako aj iní zákazníci nakupovať v akcii banány, toto je jediný fakt. Ako vieš, že že ho predal vo svojom obchode a ešte aj načierno? Robíš mu účtovníctvo? Si jasnovidec? ;)

A keby aj predával načierno, aký je rozdiel v tom, či zatají nákup
z hypermarketu, alebo od predajcu, ktorý mu vozí tovar priamo do predajne? Zbytočné silácke reči. Ty si nikdy nenakupoval bez bločku?
A) 100kg banánov - to asi na osobnú spotrebu nebude. 100kg banánov - na nejakú oslavu asi nebude (to by museli mať tam aspoň 200 ľudí, ktorí by zbaštili 0,5kg banánov), 100kg banánov - asi ani pre prasatá to nebude.
B) Bez bločku nenakupujem! Nenakupoval som. Nebudem bez bločku nakupovať. Je to totiž jediný doklad, že je to môj majetok, za ktorý som zaplatil.
taiko
14.02.17,05:34
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
buchač
14.02.17,06:47
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/podnikatel-markovic-z-komarna-organizuje-rozdavani-jidla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny

Situácia už nie ja až taká jasná, ako by sa zdalo.
Ja viem, tým bezdomovcom je to v podstate jedno, veď sa pohybujú vo všeliakom prostredí, len nie hygienickom.
Ale mám taký ciťák pri zlatej žile, že o hentom pánovi sa ešte asi bude hovoriť...a v trochu iných súvislostiach.
Tweety
14.02.17,06:52
Tweety
14.02.17,06:54
bjuty smis
14.02.17,07:47
Aha ich, ako sa opovážilili. :rolleyes: :cool:
https://www.aktuality.sk/clanok/415466/policajna-razia-u-ladislava-basternaka/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
hej...rok sa s rokom stretol....paštrnák všetko "vyčistil", tak prečo by nie ?
taiko
14.02.17,08:08
Aha ich, ako sa opovážilili. :rolleyes: :cool:
https://www.aktuality.sk/clanok/415466/policajna-razia-u-ladislava-basternaka/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje " :)
Žabinka
14.02.17,08:14
Aha ich, ako sa opovážilili. :rolleyes: :cool:
https://www.aktuality.sk/clanok/415466/policajna-razia-u-ladislava-basternaka/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje " :)
práve som to čítala.. len neviem, komu slúži takéto divadielko.. či si myslia že
1. bašternák je taký blbý že doma vo vile uchováva kompromitujúce materiály
2. občania sú úplne blbí, že im to divadielko zhltnú..:rolleyes:
Nandrolon
14.02.17,08:25
Žabinka, ja si počkám do volieb. Tie dajú odpoveď na to, či sú stále blbí alebo už trošku zmúdreli :-)
Žabinka
14.02.17,08:31
Žabinka, ja si počkám do volieb. Tie dajú odpoveď na to, či sú stále blbí alebo už trošku zmúdreli :-)
veď uvidíme.. ja sa snažím byť optimista..;) a verím v zdravý ľudský rozum..
lujza.j
14.02.17,10:39
Aha ich, ako sa opovážilili. :rolleyes: :cool:
https://www.aktuality.sk/clanok/415466/policajna-razia-u-ladislava-basternaka/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje " :)
práve som to čítala.. len neviem, komu slúži takéto divadielko.. či si myslia že
1. bašternák je taký blbý že doma vo vile uchováva kompromitujúce materiály
2. občania sú úplne blbí, že im to divadielko zhltnú..:rolleyes:
http://x.topky.sk/cl/10/1608929/MIMORIADNY-ONLINE-Odvolavanie-Fica--Par-hodin-pred-zaciatkom-sa-opat-stala-cudna-vec

V cirkus maringotke na hradnom kopci....cirkusanti...maju špeci program....
Tweety
14.02.17,10:44
Aha ich, ako sa opovážilili. :rolleyes: :cool:
https://www.aktuality.sk/clanok/415466/policajna-razia-u-ladislava-basternaka/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje " :)
práve som to čítala.. len neviem, komu slúži takéto divadielko.. či si myslia že
1. bašternák je taký blbý že doma vo vile uchováva kompromitujúce materiály
2. občania sú úplne blbí, že im to divadielko zhltnú..:rolleyes:
http://x.topky.sk/cl/10/1608929/MIMORIADNY-ONLINE-Odvolavanie-Fica--Par-hodin-pred-zaciatkom-sa-opat-stala-cudna-vec

V cirkus maringotke na hradnom kopci....cirkusanti...maju špeci program....
Tak preto nie sú smeráci v parlamente, už dopredu avízovali, že oni majú dôležitejšie na práci, a teda ani neklamali. Boli na záťahu, alebo aspoň nad ním dumali, že ako to spraviť aby dobre bolo.....
korela
14.02.17,13:27
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
korela
14.02.17,13:38
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.

Kto chcel dostať flek vedúceho v ZDROJI, na benzínových pumpách, v reštauráciách, atď ?
Kuwa úplatky sa dávali...v desiatkach tisícoch.
Pritom mali najnižšie tabuľkové platy...šak veď si zarobia bokom.

Že aký biznis - bártrový sa tam točil ? Ajajááááj...
Manžel vedúci stavebnín, manželka na pumpe. O ich prosperite sa radšej nerozpíšem. Prestali sa kontrolovať, asi tak.
Chytili celú skupinu pumpárov, ju tiež, nejako sa z toho dostali. :-)
misoft
14.02.17,14:31
BXLmiami
14.02.17,14:37
Aha ich, ako sa opovážilili. :rolleyes: :cool:
https://www.aktuality.sk/clanok/415466/policajna-razia-u-ladislava-basternaka/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
Niekde som prečítala komentár,citujem-čo tam hľadali po dvoch rokoch,archívne vína?pobavilo.
vicktor
14.02.17,14:51
Po dlhsom hmlisto-zamracenom pocasi ma potesila vcerajsia (pod)vecerna obloha - krasna jasna Venusa a kusok od nej nenapadny Mars. Neskor zretelny Orion, povedla neho sa ukazoval Sirius, na severe Velky voz sa vzpinal na zadnych a Maly voz robil stojku.
Dnes, zajtra, pozajtra, ... sa to zopakuje. :)
taiko
14.02.17,16:34
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
Nepises pravdivo. Z jedneho jednoducheho dovodu. Nie su (sme) vsetci rovnaki, ergo, mnohych hanis neopravnene, teda im ublizujes. Vedome ?
buchač
14.02.17,17:22
Slovenská mamička napísala úžasný odkaz pre všetky Bio-matky “Je mi z vás na smiech”.
Toto si určite prečítajte

http://www.streetsmartnews.com/slovenska-mamicka-napisala-uzasny-odkaz-pre-vsetky-bio-matky-je-mi-z-vas-na-smiech-toto-si-urcite-precitajte/
alaya1
14.02.17,17:24
Velka radost a zadostucinenie- ANTImnozitelsky zakon je schvaleny. Takze snad sa aspon obmedzi mnozenie psov a budu sa chovat len v registrovanych chovkach.
Nandrolon
14.02.17,17:35
Buchac, vsak klasika. Najprv treba vykupit pol obchodu, vsetko BIO a potom na parkovisku si zapalit zopar BIO cigariet a pohoda :-)))) A obchodnik nestaci tlacit BIO nalepky :-)))
Soňa K
14.02.17,17:46
A nad.bať sa BIO chlastom a hodiť BIO šablu. A drahá odmietne orál, lebo nie je BIO.
lujza.j
14.02.17,17:50
Nandrolon
14.02.17,17:51
Cele BIO je jeden velky kozmodisk :-)
Nandrolon
14.02.17,17:54
BIO v kazdej oblasti:D
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/ritex-bio-lubrikacny-gel-829374.html
Da sa tym mazat aj retaz na stvorkolke? asi ano, ale bude to na p... :-)))))))
misoft
14.02.17,18:11
Da sa tym mazat aj retaz na stvorkolke? asi ano, ale bude to na p... :-)))))))
Alebo na bicykel. A bude mať BIOreťaz na BIOcyklistiku v BIOprírode po BIOcyklochodníku - nezabudnúť si namazať aj zadok BIOkrémom...... a potom bude BIOcoooool:D:D
A u štvorkolky - nezabudni natankovať BIOpalivo!
korela
14.02.17,18:40
korela
14.02.17,19:35
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
Nepises pravdivo. Z jedneho jednoducheho dovodu. Nie su (sme) vsetci rovnaki, ergo, mnohych hanis neopravnene, teda im ublizujes. Vedome ?
V prípade, že píšem nepravdivo o prípadoch, ktoré som poznala, a neverím, že by to boli iba ojedinelé prípady, keďže im doba priala, tak si tu spravme malú štatistiku. Ale zrejme je tu viac obchodníkov ako zákazníkov, tak náš súkromný prieskum stráca dopredu zmysel.
Vidno na súdržnosti súhlasov.

Je zaujímavé, ak Sulík tvrdil, že boli prázdne zelovoce tuším v 70. r., tak tomu tvrdeniu skoro každý uveril. Väčšie klamstvo som nepočula, 2. bratislavský obchod bol tak dobre zásobený ako celá Bratislava. K ostatným mestám sa nevyjadrujem, pretože tam som situáciu nepoznala.
Poznala som ženu z východu, pokupovala piatim deťom nové autá, balíkmi im posielala tovar zo "svojho" zelovocu.
A tunajších som poznala osobne, aj ako dieťa, ako dieťa som bola svedkom v čase úrod, ako sa nadránom odchádzalo motorizovane na lup po okolitých záhradách, prichádzalo o 6.00 domov s lupom. Každý vedel, ale držal ústa, lebo ...
Iný Mirafiori a pod., nikoho vonku nemali, nededili, zložte si fialové okuliare, veľmi si niektoré veci idealizujete aj teraz ešte, nepotrebujem nikoho proti sebe štvať, išlo o realitu.

Ak si kopretinka myslí, že zjedla všetku múdrosť sveta okolo činností obchodov, nebudem jej brať jej názor. Ja sa opieram o fakty. A veľkosklady ovocia a zeleniny poznám veľmi dobre, neviem či v nejakom bola osobne aj ona, kto pochoval malé obchody viem tiež, oproti napr. Poliakom sa tomu ako národ nebránime na rozdiel od nich, svojím postojom reťazce ignorujú a podporujú návrat maloobchodov.

Stále spomínam, že svoje životy si môžeme usmerňovať aj sami. Ale asi zatiaľ peniaze nepustia, alebo stráca Slovensko svoju hrdosť, alebo si Slovensko nechce zrátať výhody svojej sebestačnosti.
Pretože ako napísal taiko včera o 22.12
"3. a prepac, ja sa budem starat o co ja chcem. Doba, ked nam niekto prikazoval co mozeme a nemozeme uz skoncila."
korela
14.02.17,19:49
kopretinka
14.02.17,20:03
Ak si kopretinka myslí, že zjedla všetku múdrosť sveta okolo činností obchodov, nebudem jej brať jej názor. Ja sa opieram o fakty. A veľkosklady ovocia a zeleniny poznám veľmi dobre, neviem či v nejakom bola osobne aj ona
kopretinka si nemyslí,že pojedla všetku múdrosť sveta okolo činnosti obchodov,kopretinka sa vyjadrrovala iba k cenám vo veľkoobchode zeleniny.
A čo ty si myslíš,že ty si jediná na svete,čo bola vo veľkoobchode zeleniny????????
Jediný,čo pojedol všetku múdrosť sveta si ty,a to nielen,čo sa týka veľkoobchodov,ale aj všetkého ostatného.
taiko
14.02.17,20:09
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
Nepises pravdivo. Z jedneho jednoducheho dovodu. Nie su (sme) vsetci rovnaki, ergo, mnohych hanis neopravnene, teda im ublizujes. Vedome ?
....V prípade, že píšem nepravdivo o prípadoch, ktoré som poznala...
presne toto som mal na mysli. Tym je to pre mna uvedene na pravu mieru. Iba o to mi islo
korela
14.02.17,20:50
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
Nepises pravdivo. Z jedneho jednoducheho dovodu. Nie su (sme) vsetci rovnaki, ergo, mnohych hanis neopravnene, teda im ublizujes. Vedome ?
....V prípade, že píšem nepravdivo o prípadoch, ktoré som poznala...
presne toto som mal na mysli. Tym je to pre mna uvedene na pravu mieru. Iba o to mi islo
Médiá fungovali rovnako vtedy, ako aj dnes. Ruka ruku myje. Keď ti stačí takýto maličký argument k tvojmu šťastiu, vyjadri sa ešte, prosím ťa, k Sulíkovmu tvrdeniu o chronickom nedostatku tovaru v bratislavských zelovococh, konkrétne v Ružinove. Nedokážeš ho vyvrátiť, ani
potvrdiť. Podstata by mala byť rovnaká, aspoň podľa teba. Nie je lož, ako lož, zdá sa. Avšak s malým rozdielom.
Ja chápem o čo ti ide, tiež nemám rada generalizovanie. Pravda vždy vyjde na povrch, je to iba otázka času, či sa ti to páči alebo nie.
korela
14.02.17,20:53
Ak si kopretinka myslí, že zjedla všetku múdrosť sveta okolo činností obchodov, nebudem jej brať jej názor. Ja sa opieram o fakty. A veľkosklady ovocia a zeleniny poznám veľmi dobre, neviem či v nejakom bola osobne aj ona
kopretinka si nemyslí,že pojedla všetku múdrosť sveta okolo činnosti obchodov,kopretinka sa vyjadrrovala iba k cenám vo veľkoobchode zeleniny.
A čo ty si myslíš,že ty si jediná na svete,čo bola vo veľkoobchode zeleniny????????
Jediný,čo pojedol všetku múdrosť sveta si ty,a to nielen,čo sa týka veľkoobchodov,ale aj všetkého ostatného.
Nebudem sa tu s tebou baviť o mojich životných skúsenostiach. Skromne predpokladám, že mám širší záber ako ty.
kopretinka
14.02.17,21:03
Nebudem sa tu s tebou baviť o mojich životných skúsenostiach. Skromne predpokladám, že mám širší záber ako ty.
skromnosť....tá ti fakt nechýba...
kopretinka
14.02.17,21:54
BXLmiami
15.02.17,03:20
korela,Sulík mal pravdu.Neviem kto si bola a kde si žila,ale nedostatok ovocia a zeleniny sprevádzal celý môj socialistický život,ešte že bola záhrada.Mala som podchytené všetky predavačky z mesta len aby som mala ovocie,toaleták atd.A jogurty boli vtedy,ked som vo štvrtok o 5,3O stála v radepred obchodom,inak smola.Ale aj smotana s domácim lekvárom nebola zlá.Clovek sa vynajde.
Dáša_
15.02.17,03:48
Písal sa rok 1980. U nás s ovocím klasika. Pred vianocami sme si odstali rad, aby smekupili dve kilá pomarančov, dve kilá mandaríniek a kilo banánov. Možno ešte dva tri grepy. Viac v podstate ani na osobu nedávali. Zeleninu sme v obchode nekupovali, lebo korenovú sme mali domu a ostala tak akurat kapusta.
A potom veľký šok pre nás - prišli sme s mamou do Bratislavy. Bolo to medzi Vianocami a Novým rokom. Na Panskej bol taký malý zelovoc. A šok. Pre nás fakt veľký. Lebo v tom zelovoci boli aj po vianociach pomaranče. a neboli rady. To bolo pre nás ako z iného sveta. Nevedeli sme pochopiť, že tu niekto nestojí v rade. Že vlastne tu sú. A to sme bývali od Bratislavy necelé 2 hodiny vlakom alebo autobusom. Takže fakt bol toho dostatok :D
jar88
15.02.17,04:57
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.

1 - Celý článok a všetko.:)
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.:D
Predosly prispevok prosim ignoruj. To som len zartoval na margo Tvojho zelezobetonoveho argumenty ohladne tych tendencnych lzi pani vracajucej sa na Slovensko, ktore si spomenul, ale nevedel dokazat.
K debate.
1. Rozumiem, ze pre vyrobcu je dolezity zakaznik. To je jasne, kto iny ?
2. Otazky ohladne toho zakona boli asi basnicke, navyse aj tak na ne nepoznam odpovede, takze tie opomeniem.
3. K tomu zakaznikovi a kvalite sa skusim vyjadrit. Najlepsie bude ked dam priklad.
NIKE. Jeden z pilierov kapitalizmu. Ak firma NIKE uvedie na trh kopacky z kengurej koze ( ano take naozaj su ), tak su tie topanky uplne kvalitativne a parametrami rovnake, ci sa predavaju v USA, alebo na Ukrajine. Ked si dobre spominam, co mi zena vravela, vyrabali sa len v Taliansku a odtial sa vyviezli. Ale ked uz raz zakaznik tie topanky poznal, tak sa mohol spolahnut, ze ked si ich kupi, dostane stale to iste, bez ohladu nato, kde si to kupi. Treba ale povedat, ze tie topanky sa nedali kupit vsade, ale iba v krajinach, kde podla usudenia NIKE, si ludia vedeli tie topanky kupit. Dokonca aj v jednej krajine nedodavali kazdy vyrobok vsetkym predajcom. Podobne to je so vsetkymi vyrobkami NIKE. Ergo, ruka trhu ako vysita.
Aby som zhrnul
1. Jeden urcity typ vyrobku sa stale vyrabal len v jednej fabrike pre cely svet
2. Jeden urcity typ vyrobku bol uplne rovnaky na celom svete, bez ohladu nato, kde ho NIKE vyviezlo
3. Specifika trhu NIKE riesilo tak, ze nie vsetky vyrobky sa dali kupit vsade a nie konkretny vyrobok sa prisposoboval trhu, ale prisposoboval sa sortiment, ktory v danej krajine/regione NIKE ponukalo

Takto by to podla mna malo fungovat. To ze to tak nefunguje pri potravinach a kozmetike, ci drogerii je podla mna sposobene tym, ze v tychto vyrobkoch je rozdiel pre bezneho zakaznika tazko/tazsie zistitelny ( jednym z dovodov je to ze sa jedna o predmety dennej spotreby) a vyrobcovia si " tazsiu zistitelnost " dovolia vyuzit vo svoj prospech.

Do pozornosti davam, ze som ani raz nespomennul ani stat, ani regulaciu, ani zakony ;)

To si celý ty taiko.
Vraj otázky na ktoré nepoznám odpovede opomeniem.:) Tak ti teda pripomeniem o čom to tu vlastne bolo.
Ty si sa prihlásil k propagátorom zákonov regulujúcich trh, výrobcov, obchodníkov a vlastne aj zákazníkov. To znamená aj nás, celkom obyčajných spotrebiteľov.

Tebe sa nepáči, že cola u nás je iná ako kdesi inde a vôbec ťa nezaujíma, že napríklad mne, môže vyhovovať taká aká je. Tak by si bol ochotný podporiť aj zákon, ktorý obmedzí moje možnosti výberu. To isté platí aj na ostatné výrobky.
----------------
Naviac neviem, či tvoje myšlienkové pochody ovplyvňujú lobisti, alebo naopak, ľudia s podobnými myšlienkami, nabádajú lobistov.
taiko
15.02.17,05:37
Nepises pravdivo. Z jedneho jednoducheho dovodu. Nie su (sme) vsetci rovnaki, ergo, mnohych hanis neopravnene, teda im ublizujes. Vedome ?
....V prípade, že píšem nepravdivo o prípadoch, ktoré som poznala...
presne toto som mal na mysli. Tym je to pre mna uvedene na pravu mieru. Iba o to mi islo
Médiá fungovali rovnako vtedy, ako aj dnes. Ruka ruku myje. Keď ti stačí takýto maličký argument k tvojmu šťastiu, vyjadri sa ešte, prosím ťa, k Sulíkovmu tvrdeniu o chronickom nedostatku tovaru v bratislavských zelovococh, konkrétne v Ružinove. Nedokážeš ho vyvrátiť, ani
potvrdiť. Podstata by mala byť rovnaká, aspoň podľa teba. Nie je lož, ako lož, zdá sa. Avšak s malým rozdielom.
Ja chápem o čo ti ide, tiež nemám rada generalizovanie. Pravda vždy vyjde na povrch, je to iba otázka času, či sa ti to páči alebo nie.
Neviem sice ako toto vsetko suvisi s faktom, ze samotny predaj za ucelom zisku nie je podvodom, a ze neslobodno si vymyslat pribehy a tie brat za bernu mincu, ale odpoviem
1. Neviem sa vyjadrit k zelovocu v Ruzinove, ale pamatam si regaly, zaplnene iba octom, ci slivkovym lekvarom v nasom zelovoci v Kosiciach. Ano, da sa hovorit o chronickom stave a nebolo to v 70 rokoch, ale v 80 rokoch. Tazke v Ruzinove neviem, ale v Kosiciach to bola pravda.
2. Neviem, aku velku pravdu mas na mysli, takze k pravde, ktora casom vyjde na povrch sa vyjadrit neviem

PS: To, co mne staci k stastiu nie je malickost. Neklamat, nepodzvadzat, nekradnut, nefabulovat, nezavidiet, nechovat zast, ci nenavist, nevymyslat si, nenechat sa ovladat nizkymi pudmi, to su velke veci, nie ziadne malickosti ;) Aj ja mam casto co robit :)
taiko
15.02.17,05:42
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.

1 - Celý článok a všetko.:)
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.:D
Predosly prispevok prosim ignoruj. To som len zartoval na margo Tvojho zelezobetonoveho argumenty ohladne tych tendencnych lzi pani vracajucej sa na Slovensko, ktore si spomenul, ale nevedel dokazat.
K debate.
1. Rozumiem, ze pre vyrobcu je dolezity zakaznik. To je jasne, kto iny ?
2. Otazky ohladne toho zakona boli asi basnicke, navyse aj tak na ne nepoznam odpovede, takze tie opomeniem.
3. K tomu zakaznikovi a kvalite sa skusim vyjadrit. Najlepsie bude ked dam priklad.
NIKE. Jeden z pilierov kapitalizmu. Ak firma NIKE uvedie na trh kopacky z kengurej koze ( ano take naozaj su ), tak su tie topanky uplne kvalitativne a parametrami rovnake, ci sa predavaju v USA, alebo na Ukrajine. Ked si dobre spominam, co mi zena vravela, vyrabali sa len v Taliansku a odtial sa vyviezli. Ale ked uz raz zakaznik tie topanky poznal, tak sa mohol spolahnut, ze ked si ich kupi, dostane stale to iste, bez ohladu nato, kde si to kupi. Treba ale povedat, ze tie topanky sa nedali kupit vsade, ale iba v krajinach, kde podla usudenia NIKE, si ludia vedeli tie topanky kupit. Dokonca aj v jednej krajine nedodavali kazdy vyrobok vsetkym predajcom. Podobne to je so vsetkymi vyrobkami NIKE. Ergo, ruka trhu ako vysita.
Aby som zhrnul
1. Jeden urcity typ vyrobku sa stale vyrabal len v jednej fabrike pre cely svet
2. Jeden urcity typ vyrobku bol uplne rovnaky na celom svete, bez ohladu nato, kde ho NIKE vyviezlo
3. Specifika trhu NIKE riesilo tak, ze nie vsetky vyrobky sa dali kupit vsade a nie konkretny vyrobok sa prisposoboval trhu, ale prisposoboval sa sortiment, ktory v danej krajine/regione NIKE ponukalo

Takto by to podla mna malo fungovat. To ze to tak nefunguje pri potravinach a kozmetike, ci drogerii je podla mna sposobene tym, ze v tychto vyrobkoch je rozdiel pre bezneho zakaznika tazko/tazsie zistitelny ( jednym z dovodov je to ze sa jedna o predmety dennej spotreby) a vyrobcovia si " tazsiu zistitelnost " dovolia vyuzit vo svoj prospech.

Do pozornosti davam, ze som ani raz nespomennul ani stat, ani regulaciu, ani zakony ;)

To si celý ty taiko.
Vraj otázky na ktoré nepoznám odpovede opomeniem.:) Tak ti teda pripomeniem o čom to tu vlastne bolo.
Ty si sa prihlásil k propagátorom zákonov regulujúcich trh, výrobcov, obchodníkov a vlastne aj zákazníkov. To znamená aj nás, celkom obyčajných spotrebiteľov.

Tebe sa nepáči, že cola u nás je iná ako kdesi inde a vôbec ťa nezaujíma, že napríklad mne, môže vyhovovať taká aká je. Tak by si bol ochotný podporiť aj zákon, ktorý obmedzí moje možnosti výberu. To isté platí aj na ostatné výrobky.
----------------
Naviac neviem, či tvoje myšlienkové pochody ovplyvňujú lobisti, alebo naopak, ľudia s podobnými myšlienkami, nabádajú lobistov.
do frasa, ja som uz myslel, ze bude lepsie, ked si tak pekne zacal pisat aj naozaj svoje nazory a Ty zase len podsuvas nieco mne a pises, co si asi ja myslim, dokonca, co by som ja urobil a prekrucas, to co som pisal. ( napr. nepisal som ze sa mi nepaci, ze je kola ina, pisal som ze sa mi nepaci, ze ma kola pod tym istym nazvom, horsie, menej kvalitne zlozenie, alebo nepisal som nikde ze sa ma trh regulovat, pisal som len, ze je podla mna zle ak niekto napr zneuziva svoje monopolne postavenie, ci pouziva korupciu ako sucast podnikania).
Takze sa dufam nenahnevas, ked uz nebudem reagovat.

PS: K tym opomenutym otazkam. Ja ak nepoznam na nieco odpoved, tak mi nerobi problem priznat to a neodpovedat ;) Stale lepsie, ako nieco tresknut a nevediet to podpori argumentami, co povies ? ;) BTW, ako to bolo s tou pani co tendencne klamala? Uz sa Ti podarilo tie lzi najst ;)
taiko
15.02.17,06:30
https://dennikn.sk/682429/porovnali-potraviny-rovnakej-znacky-u-nas-a-v-rakusku-polovica-mala-ine-zlozenie/?ref=top
Obzvlast vypichujem
" Pri zvyšnej viac ako polovici vybraných potravín, ktoré kupujú spotrebitelia po celom svete, pretože ich značku poznajú a očakávajú, že budú rovnaké, nech ich kúpia kdekoľvek, zistili inšpektori v zložení aj kvalite väčšie či menšie rozdiely. "

a

" Spotrebiteľ má právo na rovnakú kvalitu potravín ako v zahraničí. Argument, že spotrebitelia uprednostňujú iné regionálne chute, neobstojí, pretože neočakávajú, že dostanú v potravinách viac éčok a menej mäsa “
buchač
15.02.17,06:41
1. Neviem sa vyjadrit k zelovocu v Ruzinove, ale pamatam si regaly, zaplnene iba octom, ci slivkovym lekvarom v nasom zelovoci v Kosiciach. Ano, da sa hovorit o chronickom stave a nebolo to v 70 rokoch, ale v 80 rokoch. Tazke v Ruzinove neviem, ale v Kosiciach to bola pravda.

Netrep ... presnejšie NETREP *****INY !!!
...na základe jedného zaprdeného zelovocu na Luníku VIII. alebo IX. chceš porovnávať zelovocinárske obchody v celom meste ???

V 80tych rokoch si sa len narodil, tak čo si môžeš pamätať ? Tak pieskoviská a nič iné môžeš porovnávať, no nie obchody.

Kuwa...už to preháňaš s tou neobjektívnosťou.
Buď si daj solídne prášky (chlast, joina)....alebo už s tým prestaň.
----------------------------

PS: To, co mne staci k stastiu nie je malickost. Neklamat, nepodzvadzat, nekradnut, nefabulovat, nezavidiet, nechovat zast, ci nenavist, nevymyslat si, nenechat sa ovladat nizkymi pudmi, to su velke veci, nie ziadne malickosti Aj ja mam casto co robit...
Tak neklam, nepodvádzaj, nekradni, nefabuluj, nezáviď, nechovaj zášť či nenáviď, nevymýšľaj si, nenechaj sa ovládať nízkymi pudmi.
Doplním ešte mentorovanie, mudrovanie, zavádzanie...
lujza.j
15.02.17,06:45
Smutne,ze im to trvalo tolko rokov....
Nemecko je vajvacsi vyrobca "masoveho" separatu....ale ma zakazane ho pouzivat....pre koho je tato "mnamka..."
taiko
15.02.17,06:48
Smutne,ze im to trvalo tolko rokov....
Nemecko je vajvacsi vyrobca "masoveho" separatu....ale ma zakazane ho pouzivat....pre koho je tato "mnamka..."
ani neviem, ci chcem vediet, co to je a ako sa to vyraba :) Zaregistroval som zatial len ten ruzovy material na kuracie medajlonky a stacilo mi :)
lujza.j
15.02.17,06:51
Nechci....ja som videla .....obrazok mam stale pred ocami....
taiko
15.02.17,06:58
Nechci....ja som videla .....obrazok mam stale pred ocami....
si viem predstavit :(
Soňa K
15.02.17,07:24
A nad.bať sa BIO chlastom a hodiť BIO šablu. A drahá odmietne orál, lebo nie je BIO.
Tým, čo nesúhlasili - Toto nemusíte robiť, toto je dobrovoľné, toto nie je dan z príjmu.
buchač
15.02.17,07:41
A nad.bať sa BIO chlastom a hodiť BIO šablu. A drahá odmietne orál, lebo nie je BIO.
Tým, čo nesúhlasili - Toto nemusíte robiť, toto je dobrovoľné, toto nie je dan z príjmu.
Moja...to nie je o dobrovoľnosti. :)
Skôr by som povedal, že v tomto prípade ide o závisť...
Takže aspoň takto "orálne" sa prejavujú. ;) :D :D :D
kukučka
15.02.17,08:06
Dodnes mám blok a čerešne si v zelovoci nekúpim...našťastie sme dostávali plný kôš z dolniakov, tak som sa ich raz do roka najedla do sýta.
misoft
15.02.17,08:42
Smutne,ze im to trvalo tolko rokov....
Nemecko je vajvacsi vyrobca "masoveho" separatu....ale ma zakazane ho pouzivat....pre koho je tato "mnamka..."
Odpoveď: ---->druhotriednym členom EU----> s "národnými" chuťami---->Slovákom, Poliakom, Rumunom, Bulharom.
lujza.j
15.02.17,09:07
Duski ved ja viem...kam..este si zabudol balkan...
Dnes som zistila ,ze rajo je clen skupiny meggle.....decko donieslo....zase z rajo podnikovej...tie ich "zbastardene"vyrobky....uz som to tu niekde....ked sa meni produkt na linke...kym sa vyladi...kupis nevies čo:D....pazitkova natierka rajo...je proteinovy jogurt hruskovy....ale vlastne malinovy:eek: a vyrobeny....pre srbia,bih,slo....hr.....hmmm....isto v takej kvalite ako keby pre de....a ostatok zapadu...
misoft
15.02.17,09:13
Lui - Balkán, balkón.... zatiaľ len RO a BG sú v EU, HR neriešim - tí majú viacej rozumu a neberú to svinstvo.
Tweety
15.02.17,09:17
taiko
15.02.17,09:30
Nepotesilo dnes.

https://www.aktuality.sk/clanok/415810/osobny-bankrot-bude-pre-dlznika-jednoduchsi/

Keby sme sa tak radsej postarali , aby dlznici nevznikali :(
BXLmiami
15.02.17,09:40
Myslím,že sa oplatí prečítať si Beblavého blog na Sme čku.
Žabinka
15.02.17,09:45
Oj, oj, tá si teda zavarila a nie len pitím.
https://www.aktuality.sk/clanok/415838/opita-lekarka-naburala-do-svojej-dcery-ma-dalsie-problemy-so-zakonom/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_co
majka, veď už na pohľad vyzerali že sú nesvojprávne.. aj keby neboli ožraté..
Nandrolon
15.02.17,09:45
Odporúčam každému dôchodcovi začať podnikať, narobiť dlhy, vyhlásiť bankrot a 10-tisíc je doma :-))))))))))) predpokladám, že to bude musieť ešte trochu doladiť, lebo ináč by to bolo dosť jednoduché...
alaya1
15.02.17,10:05
Oj, oj, tá si teda zavarila a nie len pitím.
https://www.aktuality.sk/clanok/415838/opita-lekarka-naburala-do-svojej-dcery-ma-dalsie-problemy-so-zakonom/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_co
Tato pani MUDr. je znama firma uz roky. Za trest asi k nej ludia chodili. :) Ale je v nemocnici, urcite sa Dg prisposobia a nic sa diat nebude :)

jej odbornost :)
http://lekar.pluska.sk/1216/mudr-beata-petrovska/hodnotenia
Tweety
15.02.17,10:21
Oj, oj, tá si teda zavarila a nie len pitím.
https://www.aktuality.sk/clanok/415838/opita-lekarka-naburala-do-svojej-dcery-ma-dalsie-problemy-so-zakonom/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_co
majka, veď už na pohľad vyzerali že sú nesvojprávne.. aj keby neboli ožraté..
Mne na prvý kuk vyzerali groteskne a zdá sa, že aj na druhý a ďalšie :--- :cool: :rolleyes:
buchač
15.02.17,11:04
Myslím,že sa oplatí prečítať si Beblavého blog na Sme čku.

Čert ber Bublavého...
ALE ak toto všetko ohľadom poisťovní (a nie iba VŠZP) a zdravotníctva prejde ?
Ľutujem už teraz ďalšie pokolenia (možno už naše malé vnúčatá), nakoľko prebehne taká zmena, že až.
Teraz sú doplatky na lieky, na zubára, na gyndoša, na objednanie vyšetrenia...
Po tej prípadnej (beriem ale ako hotovú vec) zmene sa bude doplácať už za všetko...
Taká operácia položí na kolená nie jednu rodinu...hypotéka na byt bude malina proti tomu zadlženiu sa voči nemocnici.
Chorí budú závidieť mŕtvym.

Ale čítajme aj naďalej Tupky a iné "kvalitné" zdroje, voľme aj naďalej kapitána a plukovníka...a vpred k svetlejšej budúcnosti.
jar88
15.02.17,11:24
https://dennikn.sk/682429/porovnali-potraviny-rovnakej-znacky-u-nas-a-v-rakusku-polovica-mala-ine-zlozenie/?ref=top
Obzvlast vypichujem
" Pri zvyšnej viac ako polovici vybraných potravín, ktoré kupujú spotrebitelia po celom svete, pretože ich značku poznajú a očakávajú, že budú rovnaké, nech ich kúpia kdekoľvek, zistili inšpektori v zložení aj kvalite väčšie či menšie rozdiely. "

a

" Spotrebiteľ má právo na rovnakú kvalitu potravín ako v zahraničí. Argument, že spotrebitelia uprednostňujú iné regionálne chute, neobstojí, pretože neočakávajú, že dostanú v potravinách viac éčok a menej mäsa “

A čo s tým, že zistili rozdiel v zložení a kvalite a že uznáme očakávania spotrebiteľov? Môžeme uznať aj ich právo na rovnakú kvalitu.

Ale čo s tým budeme robiť?
Ty naozaj očakávaš, že nejaké nariadenie EU to vyrieši? Samozrejme že v prospech spotrebiteľa.:)
-------------------------------------
Minule som čítal v nejakom Českom plátku porovnanie "kvality" akéhosi Dánskeho lanšmitu v Čechách a v Nemecku. Naozaj úsmevné spomínať lanšmit v akejkoľvek súvislosti s kvalitnou potravinou.
Ale najviac ma tu pobavila korela s tou kvalitou zeleniny za socíku. Zrejme mala na mysli krechty Pri Šajbách. Nuž to už bola nejaká šajba a kvalita.;)
-----------------------------------
Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes.
jar88
15.02.17,11:29
Myslím,že sa oplatí prečítať si Beblavého blog na Sme čku.

Čert ber Bublavého...
ALE ak toto všetko ohľadom poisťovní (a nie iba VŠZP) a zdravotníctva prejde ?
Ľutujem už teraz ďalšie pokolenia (možno už naše malé vnúčatá), nakoľko prebehne taká zmena, že až.
Teraz sú doplatky na lieky, na zubára, na gyndoša, na objednanie vyšetrenia...
Po tej prípadnej (beriem ale ako hotovú vec) zmene sa bude doplácať už za všetko...
Taká operácia položí na kolená nie jednu rodinu...hypotéka na byt bude malina proti tomu zadlženiu sa voči nemocnici.
Chorí budú závidieť mŕtvym.

Ale čítajme aj naďalej Tupky a iné "kvalitné" zdroje, voľme aj naďalej kapitána a plukovníka...a vpred k svetlejšej budúcnosti.

Ale buchač.:) Nepreháňaš?:rolleyes:
Veď len pred pár dňami sme tu riešili, aké to tu máme super. Teda oproti Švajčiarsku a Miami.:) Taiko to podnes nevie pretráviť.:D
buchač
15.02.17,11:43
Ale buchač.:) Nepreháňaš?:rolleyes:
Veď len pred pár dňami sme tu riešili, aké to tu máme super. Teda oproti Švajčiarsku a Miami.:) Taiko to podnes nevie pretráviť.:D
Neviem, či preháňam...fakt neviem.
Život ma však naučil byť v určitých súvislostiach pesimistom...šak vždy sa situácia môže skončiť optimisticky. ;)
Bodaj by som sa mýlil.

K zvýraznenému ?
Ten nepretrávil iné veci...alebo ich strávil, natoľko je arogantný.
Pre mňa sú tie jeho táraniny vcelku tiež nestráviteľné...ale aspoň sa kvalitne vyserkadím. :cool:
BXLmiami
15.02.17,12:14
Myslím,že sa oplatí prečítať si Beblavého blog na Sme čku.

Čert ber Bublavého...
ALE ak toto všetko ohľadom poisťovní (a nie iba VŠZP) a zdravotníctva prejde ?
Ľutujem už teraz ďalšie pokolenia (možno už naše malé vnúčatá), nakoľko prebehne taká zmena, že až.
Teraz sú doplatky na lieky, na zubára, na gyndoša, na objednanie vyšetrenia...
Po tej prípadnej (beriem ale ako hotovú vec) zmene sa bude doplácať už za všetko...
Taká operácia položí na kolená nie jednu rodinu...hypotéka na byt bude malina proti tomu zadlženiu sa voči nemocnici.
Chorí budú závidieť mŕtvym.

Ale čítajme aj naďalej Tupky a iné "kvalitné" zdroje, voľme aj naďalej kapitána a plukovníka...a vpred k svetlejšej budúcnosti.
No,oni sa k tým pozemkom v centrách každého veľkého mesta,na ktorých sú nemocnice dostanú skôr alebo neskôr.Či cez akciovky,alebo cez VšZP.Nevzdajú to,je to príliš lukratívny kšeft.
lujza.j
15.02.17,13:28
Ja mam doma lanšmít...kupeny v at..omylom...ze pašteka....86% brančo masa....nevtrdim,ze je to kvalitna potravina....


"Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes"
Hmm....vsetci su divni len ty si fajn:D-spokojny...
korela
15.02.17,13:37
Myslím,že sa oplatí prečítať si Beblavého blog na Sme čku.

Čert ber Bublavého...
ALE ak toto všetko ohľadom poisťovní (a nie iba VŠZP) a zdravotníctva prejde ?
Ľutujem už teraz ďalšie pokolenia (možno už naše malé vnúčatá), nakoľko prebehne taká zmena, že až.
Teraz sú doplatky na lieky, na zubára, na gyndoša, na objednanie vyšetrenia...
Po tej prípadnej (beriem ale ako hotovú vec) zmene sa bude doplácať už za všetko...
Taká operácia položí na kolená nie jednu rodinu...hypotéka na byt bude malina proti tomu zadlženiu sa voči nemocnici.
Chorí budú závidieť mŕtvym.

Ale čítajme aj naďalej Tupky a iné "kvalitné" zdroje, voľme aj naďalej kapitána a plukovníka...a vpred k svetlejšej budúcnosti.
No,oni sa k tým pozemkom v centrách každého veľkého mesta,na ktorých sú nemocnice dostanú skôr alebo neskôr.Či cez akciovky,alebo cez VšZP.Nevzdajú to,je to príliš lukratívny kšeft.
Vie mi niekto vysvetliť Sulíkov odvodový bonus? Jeho podstata má vraj dosah až sem.
korela
15.02.17,13:38
https://www.etrend.sk/gallery/article/cislo_dna-3.html?photo=52
Milióny domácnosti špehovala smart televízia. Zbierala o nich podrobné dáta
Oliwa
15.02.17,13:38
Ja mam doma lanšmít...kupeny v at..omylom...ze pašteka....86% brančo masa....nevtrdim,ze je to kvalitna potravina....


"Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes"
Hmm....vsetci su divni len ty si fajn:D-spokojny...
K tomu výroku snáď len toľko - nikdy v minulosti sme nemali taký široký sortiment stravy, aký máme dnes. Žiaľ, kvantita nerovná sa kvalita. Napr. keď ste postavili lyžičku do bieleho alebo jahodového jogurtu v 250 ml skle, tak tam stála... Bez lyžičky sa vlastne ani nedal vyklopiť. A to nespomínam jogurty z vtedajšej výstavnej skrine socializmu - JZD Slušovice... Toľko ku kvalite a sortimentu.
korela
15.02.17,13:42
Jogurty čisté, s lekvárom na spodku, v skle a s viečkom iba z voskovaného papiera. Jeden pohárik mám ešte doma. Tiež skvelý pravý jogurt, tuhý. Šesťdesiate roky. Dá sa vyrobiť doma. V takej istej konzistencii dostať kúpiť kozí, bez cukru, prírodný, bez capinkovej arómy.
A zrejme by sa našli aj iné, ako napr. Holandia, farmársky a ďalšie.
lujza.j
15.02.17,13:49
Sortiment je tak siroky....ze az ....az naco tolko....
korela
15.02.17,13:50
https://dennikn.sk/682429/porovnali-potraviny-rovnakej-znacky-u-nas-a-v-rakusku-polovica-mala-ine-zlozenie/?ref=top
Obzvlast vypichujem
" Pri zvyšnej viac ako polovici vybraných potravín, ktoré kupujú spotrebitelia po celom svete, pretože ich značku poznajú a očakávajú, že budú rovnaké, nech ich kúpia kdekoľvek, zistili inšpektori v zložení aj kvalite väčšie či menšie rozdiely. "

a

" Spotrebiteľ má právo na rovnakú kvalitu potravín ako v zahraničí. Argument, že spotrebitelia uprednostňujú iné regionálne chute, neobstojí, pretože neočakávajú, že dostanú v potravinách viac éčok a menej mäsa “

A čo s tým, že zistili rozdiel v zložení a kvalite a že uznáme očakávania spotrebiteľov? Môžeme uznať aj ich právo na rovnakú kvalitu.

Ale čo s tým budeme robiť?
Ty naozaj očakávaš, že nejaké nariadenie EU to vyrieši? Samozrejme že v prospech spotrebiteľa.:)
-------------------------------------
Minule som čítal v nejakom Českom plátku porovnanie "kvality" akéhosi Dánskeho lanšmitu v Čechách a v Nemecku. Naozaj úsmevné spomínať lanšmit v akejkoľvek súvislosti s kvalitnou potravinou.
Ale najviac ma tu pobavila korela s tou kvalitou zeleniny za socíku. Zrejme mala na mysli krechty Pri Šajbách. Nuž to už bola nejaká šajba a kvalita.;)
-----------------------------------
Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes.
Ja som spomínala zásobovanie zelovocov v Bratislave. Krechty som spomenula v inej spojitosti a síce až po 89, aj to neišlo o tie, ktoré spomínaš. Je ich v BA viac. Ja som ani slovkom nespomenula kvalitu ovocia a zeleniny, ale iba zásobovanie.

V tebou spomínaných som nikdy nebola.
korela
15.02.17,14:12
Išla som schválne odmerať jablko, čo mám na stole. Tesco nemá v poslednej dobe v eshope tak dobrý výber ako predtým, ani akostne, začínajú v ňom chýbať položky ako avokádo, ananás, tak som vyslala deti do Dunajskej Lužnej http://www.dobrejablka.sk/e.shop, nad 30 eur dovoz zadarmo.
Chcela som druh Pinova, vtedy stáli 1 al. 1,10, dnes 1,40, vyhovuje mi chuť, v obvode má 29,5 a druhé 30 cm. De luxe trieda, neobité.

Hrušky Lucas, detto z Tesca mi nedozreli po 2 mes., od nich za 2 týždne.
http://www.dobrejablka.sk/produkty/jablka/pinova.volne.1.kg.i.trieda.kaliber.70.slovensko
http://www.dobrejablka.sk/produkty/hrusky/lucas.volne.1.kg.i.trieda.kaliber.60.belgicko tieto vtedy tiež stáli okolo eura, keby som vedela, kúpim viac. Tiež môžem odporučiť.
Sledujem ich pár rokov, mávali viac položiek, ananásy veľké, banány, a pod., teraz nenazbieram sumu nad 30 na donášku.
Majú podnikovú predajňu hneď na kraji obce.
Do Billy v sezóne dodávajú čerešne Cordia, obrovské a tmavé, sú ich výpestkom, 6 eur/kg. To nie som ochotná, na centrálnom trhovisku tieto isté o triedu horšie za 4 eurá. Takže čerešne až na menšiu koštovku v lete oželiem. :-(
Pretože nezáleží na druhu, ľudia nastavia ceny asi podľa nich, veď BA.
jar88
15.02.17,14:46
Ja mam doma lanšmít...kupeny v at..omylom...ze pašteka....86% brančo masa....nevtrdim,ze je to kvalitna potravina....


"Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes"
Hmm....vsetci su divni len ty si fajn:D-spokojny...

No jasné že som spokojný.:D
Mne sa za posledných 30 rokov nestalo (a to ani omylom) že by som si kúpil nejakú pašteku, alebo lanšmit. No a že by som nad niečim takým zauvažoval vedome, so záujmom, tak to mi naozaj nikdy nehrozilo. To si radšej urobím doma huspeninu plnú bravčového a zeleniny. Tiež netvrdím, že je to nejaká super kvalita, ale ani Nemecký, či Dánsky lanšmit sa jej nevyrovná.
----------------------------
Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď napíšem, že patríš do generácie vychovanej na mlieku, chlebe, kolienkach a makarónoch. Samozrejme, že dnes je to už iné, dnes už kolienka vystriedali spageti a iné talianske dobroty a hlavne, ak sú kupované niekde v At.:---
----------------------------
Myslím, že jediný problém je v tom, že tie na Slovensku sú menej dobré, ako tie v Rakúsku. Alebo aspoň nie tak fajné a také IN.;)
jar88
15.02.17,14:52
Jogurty čisté, s lekvárom na spodku, v skle a s viečkom iba z voskovaného papiera. Jeden pohárik mám ešte doma. Tiež skvelý pravý jogurt, tuhý. Šesťdesiate roky. Dá sa vyrobiť doma. V takej istej konzistencii dostať kúpiť kozí, bez cukru, prírodný, bez capinkovej arómy.
A zrejme by sa našli aj iné, ako napr. Holandia, farmársky a ďalšie.

Presne tak. Šesťdesiate roky.
V sedemdesiatych rokoch, to už nebolo taká samozrejmé a bolo v tom stále viac a viac lotérie. No a s príchodom nového Milexu to skončilo nadobro.:)
jar88
15.02.17,15:00
https://dennikn.sk/682429/porovnali-potraviny-rovnakej-znacky-u-nas-a-v-rakusku-polovica-mala-ine-zlozenie/?ref=top
Obzvlast vypichujem
" Pri zvyšnej viac ako polovici vybraných potravín, ktoré kupujú spotrebitelia po celom svete, pretože ich značku poznajú a očakávajú, že budú rovnaké, nech ich kúpia kdekoľvek, zistili inšpektori v zložení aj kvalite väčšie či menšie rozdiely. "

a

" Spotrebiteľ má právo na rovnakú kvalitu potravín ako v zahraničí. Argument, že spotrebitelia uprednostňujú iné regionálne chute, neobstojí, pretože neočakávajú, že dostanú v potravinách viac éčok a menej mäsa “

A čo s tým, že zistili rozdiel v zložení a kvalite a že uznáme očakávania spotrebiteľov? Môžeme uznať aj ich právo na rovnakú kvalitu.

Ale čo s tým budeme robiť?
Ty naozaj očakávaš, že nejaké nariadenie EU to vyrieši? Samozrejme že v prospech spotrebiteľa.:)
-------------------------------------
Minule som čítal v nejakom Českom plátku porovnanie "kvality" akéhosi Dánskeho lanšmitu v Čechách a v Nemecku. Naozaj úsmevné spomínať lanšmit v akejkoľvek súvislosti s kvalitnou potravinou.
Ale najviac ma tu pobavila korela s tou kvalitou zeleniny za socíku. Zrejme mala na mysli krechty Pri Šajbách. Nuž to už bola nejaká šajba a kvalita.;)
-----------------------------------
Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes.
Ja som spomínala zásobovanie zelovocov v Bratislave. Krechty som spomenula v inej spojitosti a síce až po 89, aj to neišlo o tie, ktoré spomínaš. Je ich v BA viac. Ja som ani slovkom nespomenula kvalitu ovocia a zeleniny, ale iba zásobovanie.

V tebou spomínaných som nikdy nebola.

Mne bolo od začiatku jasné, že si za socíku žiadne také sklady na vlastné oči nevidela. Skôr som mal dojem, že si pracovala u nejakého tajomníka, ktorý mal na starosti kvalitu zásobovania zeleninou.:)
--------------------
Tam mali naozaj pocit, že je všetko tak, ako si to naplánovali.:D
lujza.j
15.02.17,15:07
Som IN uz 7 rokov:D
Na com som odchovana...hmmmm....na sunke,madaraku,cabajke,nitrane,....co by som dala za to keby mi mama urobila do skoly pastekovy rozok....ale dalo sa vymenit:)
Tak asi tak...
jar88
15.02.17,15:15
Som IN uz 7 rokov:D
Na com som odchovana...hmmmm....na sunke,madaraku,cabajke,nitrane,....co by som dala za to keby mi mama urobila do skoly pastekovy rozok....ale dalo sa vymenit:)
Tak asi tak...
No samozrejme, to je tá druhá varianta.:D
Samozrejme že len navonok a na oko a ešte aj s vareným rožtekom.;)
------------------------------
Mojaá, ja nie som včerajší.;)
jar88
15.02.17,15:22
Tak si myslím, že ak v tom našom úsilí vydržíme a podporí nás aj únia, celá Európa sa dočká tej socialistickej kvality potravín, vrátane toho unikátneho spôsobu zásobovania.:cool:
-------------------------------
Som však zvedavý, či sa bude lepšie stáť v Rakúskej šóre, alebo v Slovenskej šóre.
lujza.j
15.02.17,16:00
Som IN uz 7 rokov:D
Na com som odchovana...hmmmm....na sunke,madaraku,cabajke,nitrane,....co by som dala za to keby mi mama urobila do skoly pastekovy rozok....ale dalo sa vymenit:)
Tak asi tak...
No samozrejme, to je tá druhá varianta.:D
Samozrejme že len navonok a na oko a ešte aj s vareným rožtekom.;)
------------------------------
Mojaá, ja nie som včerajší.;)
Na oko a navonok.....bóžinku:D
Skoda,ze madarak a cabajka nie su to co...ked ja som bola decko....este som mala rada...kaviarovu pastu z cerveneho kaviaru....s maslovym chlebikom a na to cibulku na kolieska:--- to von na ihrisko ...v krasnanoch rovno pod oknom...
korela
15.02.17,17:07
Tak si myslím, že ak v tom našom úsilí vydržíme a podporí nás aj únia, celá Európa sa dočká tej socialistickej kvality potravín, vrátane toho unikátneho spôsobu zásobovania.:cool:
-------------------------------
Som však zvedavý, či sa bude lepšie stáť v Rakúskej šóre, alebo v Slovenskej šóre.

Ironizuješ?
Koľko slovenských výrobcov potravín dostáva prestížne svetové ocenenia a domáci trh o nich vôbec nevie. Iba odborné kruhy. To do Topiek nestrčia. Väčšinou ide o mladých ľudí. Nie sú lacné, pretože sú svojím spôsobom unikátne, ale o dobré nápady a receptúry tu nie je núdza, spolu s výborným dizajnom balenia. Pod lampou býva tma.
Keby tie výrobky slúžili aspoň ako dobrý príklad pre ľudí, ak je tu už nízka kúpyschopnosť, že sa dá všetko, ak sa chce.
korela
15.02.17,17:23
Mne bolo od začiatku jasné, že si za socíku žiadne také sklady na vlastné oči nevidela. Skôr som mal dojem, že si pracovala u nejakého tajomníka, ktorý mal na starosti kvalitu zásobovania zeleninou.:)
--------------------
Tam mali naozaj pocit, že je všetko tak, ako si to naplánovali.:D

Chceš naznačiť, že dnes sa neplánuje? Aj rodina plánuje, nielen štát. Niekto plánuje prosperitu, niekto deštrukciu. V tom spočíva jediný rozdiel.
Inak, mali sme na pracovisku, záviselo od nich celé Slovensko. :-) Aj ty.
babka - ježibabka
15.02.17,20:26
Chystám sa na spanie a reku ešte si pozriem, čo koho dnes potešilo. Zaujal ma príspevok od Korely o jablkách. Nikdy som jablká nemerala. Aké asi boli veľké, keď ja som kúpila 5 kg balenie za 3 €. Jedno z tých troch som teraz odmerala. Má 26 cm.
pavol54
15.02.17,20:35
https://dennikn.sk/682429/porovnali-potraviny-rovnakej-znacky-u-nas-a-v-rakusku-polovica-mala-ine-zlozenie/?ref=top
Obzvlast vypichujem
" Pri zvyšnej viac ako polovici vybraných potravín, ktoré kupujú spotrebitelia po celom svete, pretože ich značku poznajú a očakávajú, že budú rovnaké, nech ich kúpia kdekoľvek, zistili inšpektori v zložení aj kvalite väčšie či menšie rozdiely. "

a

" Spotrebiteľ má právo na rovnakú kvalitu potravín ako v zahraničí. Argument, že spotrebitelia uprednostňujú iné regionálne chute, neobstojí, pretože neočakávajú, že dostanú v potravinách viac éčok a menej mäsa “

A čo s tým, že zistili rozdiel v zložení a kvalite a že uznáme očakávania spotrebiteľov? Môžeme uznať aj ich právo na rovnakú kvalitu.

Ale čo s tým budeme robiť?
Ty naozaj očakávaš, že nejaké nariadenie EU to vyrieši? Samozrejme že v prospech spotrebiteľa.:)
-------------------------------------
Minule som čítal v nejakom Českom plátku porovnanie "kvality" akéhosi Dánskeho lanšmitu v Čechách a v Nemecku. Naozaj úsmevné spomínať lanšmit v akejkoľvek súvislosti s kvalitnou potravinou.
Ale najviac ma tu pobavila korela s tou kvalitou zeleniny za socíku. Zrejme mala na mysli krechty Pri Šajbách. Nuž to už bola nejaká šajba a kvalita.;)
-----------------------------------
Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes.
Ja som spomínala zásobovanie zelovocov v Bratislave. Krechty som spomenula v inej spojitosti a síce až po 89, aj to neišlo o tie, ktoré spomínaš. Je ich v BA viac. Ja som ani slovkom nespomenula kvalitu ovocia a zeleniny, ale iba zásobovanie.

V tebou spomínaných som nikdy nebola.
September 1983 Západné Čechy, sklady zeleniny, vedľa nich kasárne, vedľa kasární PZH (pomocné zemedelské hospodárství) melóny a stolové hrozno super kvality dovezené z Rumunska išlo priamo z vagóna na uvedené PZH, to mali vojaci super hody no aj lampasáci a ich rodiny Kde udelali soudruzi chybu? (Nenakopali zodpovedného zamestnanca zeleniny do citlivých miest)
pavol54
15.02.17,20:39
Buchac, vsak klasika. Najprv treba vykupit pol obchodu, vsetko BIO a potom na parkovisku si zapalit zopar BIO cigariet a pohoda :-)))) A obchodnik nestaci tlacit BIO nalepky :-)))
Pred chvíľou skončil na STV 2 film o vode plnej chémie a výsledok baktérie s génmi rezistentnými na ANTIBIO -tiká
korela
15.02.17,23:05
https://dennikn.sk/682429/porovnali-potraviny-rovnakej-znacky-u-nas-a-v-rakusku-polovica-mala-ine-zlozenie/?ref=top
Obzvlast vypichujem
" Pri zvyšnej viac ako polovici vybraných potravín, ktoré kupujú spotrebitelia po celom svete, pretože ich značku poznajú a očakávajú, že budú rovnaké, nech ich kúpia kdekoľvek, zistili inšpektori v zložení aj kvalite väčšie či menšie rozdiely. "

a

" Spotrebiteľ má právo na rovnakú kvalitu potravín ako v zahraničí. Argument, že spotrebitelia uprednostňujú iné regionálne chute, neobstojí, pretože neočakávajú, že dostanú v potravinách viac éčok a menej mäsa “

A čo s tým, že zistili rozdiel v zložení a kvalite a že uznáme očakávania spotrebiteľov? Môžeme uznať aj ich právo na rovnakú kvalitu.

Ale čo s tým budeme robiť?
Ty naozaj očakávaš, že nejaké nariadenie EU to vyrieši? Samozrejme že v prospech spotrebiteľa.:)
-------------------------------------
Minule som čítal v nejakom Českom plátku porovnanie "kvality" akéhosi Dánskeho lanšmitu v Čechách a v Nemecku. Naozaj úsmevné spomínať lanšmit v akejkoľvek súvislosti s kvalitnou potravinou.
Ale najviac ma tu pobavila korela s tou kvalitou zeleniny za socíku. Zrejme mala na mysli krechty Pri Šajbách. Nuž to už bola nejaká šajba a kvalita.;)
-----------------------------------
Nikdy v minulosti sme nemali takú kvalitnú stravu, akú máme dnes.
Ja som spomínala zásobovanie zelovocov v Bratislave. Krechty som spomenula v inej spojitosti a síce až po 89, aj to neišlo o tie, ktoré spomínaš. Je ich v BA viac. Ja som ani slovkom nespomenula kvalitu ovocia a zeleniny, ale iba zásobovanie.

V tebou spomínaných som nikdy nebola.
September 1983 Západné Čechy, sklady zeleniny, vedľa nich kasárne, vedľa kasární PZH (pomocné zemedelské hospodárství) melóny a stolové hrozno super kvality dovezené z Rumunska išlo priamo z vagóna na uvedené PZH, to mali vojaci super hody no aj lampasáci a ich rodiny Kde udelali soudruzi chybu? (Nenakopali zodpovedného zamestnanca zeleniny do citlivých miest)
Ja si spomínam tiež na začiatok 80. r., dovážalo sa hrozno asi najkrajšie, bežne veľké bobule a hlavne dozreté, sladké, muškátové, neviem, kde sme to doma zobrali, nazývali sme ho juhoslovanské, ale pokojne mohlo byť od hocikadiaľ z juhu. Dnes sa bežne predáva zelený šťovík a nie stolové hrozno.

Keď Jar spomenul kvalitu, pozrela som staré nálepky z banánov, najlepšie boli Fyffes, Dole, Chiquita. Ostatné nestáli za nič, bez chuti. Ako aj dnes. Keď vidím Dole, nezaváham na sekundu. Tie dve ďalšie zn. z tejto trojice som nevidela ani nepamätám.
Mám taký pocit, že keď sa vtedy niečo doviezlo, tak to stálo aj zato.
http://www.chiquita.cz/cz/
http://www.dole.com/en/products/bananas
http://www.fyffes.com/
jar88
16.02.17,06:33
Potešilo.
Dnes sa začína veľký proces.
https://www.youtube.com/watch?v=_iHHNSJ2DgA
Som veľmi zvedavý, aké gény sú v EÚ zakódované.
taiko
16.02.17,07:09
Potešilo.
Dnes sa začína veľký proces.
https://www.youtube.com/watch?v=_iHHNSJ2DgA
Som veľmi zvedavý, aké gény sú v EÚ zakódované.
tan chlap je fakt samoluby. Kazda druha veta, ake je dolezite to, co robi on. Na legitimite mu to nepridava. Ale ak nieco dosiahne, tak nech. Aj aj som fakt zvedavy a drzim mu palce
vicktor
16.02.17,07:15
Petr Jasek: Christian missionary sentenced to 20 years behind bars in Sudan

http://www.citizengo.org/en/pr/38460-czech-missionary-wrongly-imprisoned-sudan-sign-here
misoft
16.02.17,08:38
Ja si spomínam tiež na začiatok 80. r., dovážalo sa hrozno asi najkrajšie, bežne veľké bobule a hlavne dozreté, sladké, muškátové, neviem, kde sme to doma zobrali, nazývali sme ho juhoslovanské, ale pokojne mohlo byť od hocikadiaľ z juhu. Dnes sa bežne predáva zelený šťovík a nie stolové hrozno.

Keď Jar spomenul kvalitu, pozrela som staré nálepky z banánov, najlepšie boli Fyffes, Dole, Chiquita. Ostatné nestáli za nič, bez chuti. Ako aj dnes. Keď vidím Dole, nezaváham na sekundu. Tie dve ďalšie zn. z tejto trojice som nevidela ani nepamätám.
Mám taký pocit, že keď sa vtedy niečo doviezlo, tak to stálo aj zato.
http://www.chiquita.cz/cz/
http://www.dole.com/en/products/bananas
http://www.fyffes.com/
Len poznámočka k uvedenému - Chiquita. Cca pred dvoma dňami som pozeral dokument o pestovateľoch banánov v strednej Amerike - tam bola spomínaná práve Chiquita. Tí pestovatelia si radšej založili vlastný podnik, pretože pod Chiquitou pracovali pod minimálnou mzdou, bez nárokov na sociálne a zdravotné poistenie, bez nárokov na preplácanie dovoleniek, bez nárokov na príspevky na stravu - a Chiquita (síce španielske !? meno) bola a je americká spoločnosť.
Teraz - v dokumente to spomínali - majú aj poistenia, aj vyššie platy, dokonca i príspevky na vzdelanie a výstavbu domov. Čiže pracujú ako zamestnanci pre seba a nie ako otroci pre Američanov.
korela
16.02.17,09:55
Ja si spomínam tiež na začiatok 80. r., dovážalo sa hrozno asi najkrajšie, bežne veľké bobule a hlavne dozreté, sladké, muškátové, neviem, kde sme to doma zobrali, nazývali sme ho juhoslovanské, ale pokojne mohlo byť od hocikadiaľ z juhu. Dnes sa bežne predáva zelený šťovík a nie stolové hrozno.

Keď Jar spomenul kvalitu, pozrela som staré nálepky z banánov, najlepšie boli Fyffes, Dole, Chiquita. Ostatné nestáli za nič, bez chuti. Ako aj dnes. Keď vidím Dole, nezaváham na sekundu. Tie dve ďalšie zn. z tejto trojice som nevidela ani nepamätám.
Mám taký pocit, že keď sa vtedy niečo doviezlo, tak to stálo aj zato.
http://www.chiquita.cz/cz/
http://www.dole.com/en/products/bananas
http://www.fyffes.com/
Len poznámočka k uvedenému - Chiquita. Cca pred dvoma dňami som pozeral dokument o pestovateľoch banánov v strednej Amerike - tam bola spomínaná práve Chiquita. Tí pestovatelia si radšej založili vlastný podnik, pretože pod Chiquitou pracovali pod minimálnou mzdou, bez nárokov na sociálne a zdravotné poistenie, bez nárokov na preplácanie dovoleniek, bez nárokov na príspevky na stravu - a Chiquita (síce španielske !? meno) bola a je americká spoločnosť.
Teraz - v dokumente to spomínali - majú aj poistenia, aj vyššie platy, dokonca i príspevky na vzdelanie a výstavbu domov. Čiže pracujú ako zamestnanci pre seba a nie ako otroci pre Američanov.

Nepripomína ti to niečo? Môžem s tebou iba súhlasiť.
Ja som uviedla tie tri zn. iba preto, že tie banány boli a sú zárukou kvality a chuti. Môžem doplniť zbytok, čo sa sem dovážali a dovážajú.
Čo sa týka zdierania Juž. Ameriky a Afriky, hlavne jej severu, je to všade rovnaké. Dokumenty som videla v tv aj ja, Afričania pracujúci na severe hlavne pre Talianov z miezd (paradajkové plantáže), z ktorých sa nedá prežiť, sa do kamier vyhrážali pred pár rokmi, ak to pôjde takto ďalej, že vybehnú na Európu. Keď vidím pretlaky na regáloch, vždy si na to spomeniem a hlavne na negatívnu energiu v nich zakódovanú.
Detto Brazília a iné, so sójou ako spomínaš Chiquitu.
Buchač tu spomína, že spomínam iba staré udalosti, nuž spomínam, pretože sa ich nedočítate dnes a ani v čase aktuálnosti (jediná správa vyšla z mnohých možných).

Tak pri tejto príležitosti spomeniem znovu, že netuším dôvod varovania japonskej jednodennej misie v Prahe a BA na Min. hosp. pred vstupom zahraničného kapitálu (asi 92, bol záujem o automobilku, vybralo HU) ako príklad uviedli seba, že sa roky po vojne síce natrápili až po nástup jedného neviem v poradí koľkého predsedu vlády, kedy sa situácia zlepšila, ale nevpustili do krajiny nikoho, vydržali. Odporúčanie - vyrábať z vlastných surovín čokoľvek, hoci aj varechy, ale pracovať pre seba a na seba. Ako prosperujú, je známe.
My sme v tom čase dokola počúvali, aké je dôležité pre nás know-how, akoby sme žili predtým na banánovníkoch. Nám chýbali peniaze, žiadne know-how. A naši rodičia to na sebe už zažili pred socíkom, vedeli.
lujza.j
16.02.17,10:00
Na jutube...sa.da kuk dokument ...cena bananov....
Žabinka
16.02.17,10:10
a mňa potešilo ;), že fico zase šľapol vedľa, slušne vyjadrené.. robí v tej svojej samoľúbosti chyby..
http://www.topky.sk/cl/10/1609513/Zvrat-v-pripade-FOTO-babicky-z-kauzy-cien-energii--Vsetko-je-inak--hnev-rodiny-na-Fica-
korela
16.02.17,10:27
a mňa potešilo ;), že fico zase šľapol vedľa, slušne vyjadrené.. robí v tej svojej samoľúbosti chyby..
http://www.topky.sk/cl/10/1609513/Zvrat-v-pripade-FOTO-babicky-z-kauzy-cien-energii--Vsetko-je-inak--hnev-rodiny-na-Fica-
Že Fico a Mečiar, to môže vypotiť iba farár, KDH má gloriolu nad hlavou podľa neho ...
"Politika je druhé najstaršie remeslo na svete a mám taký dojem, že sa niekedy podobá na to najstaršie." Ronald Reagan
Platí to všade, furt a stále, riadny hnus.
sito
16.02.17,10:40
a mňa potešilo ;), že fico zase šľapol vedľa, slušne vyjadrené.. robí v tej svojej samoľúbosti chyby..
http://www.topky.sk/cl/10/1609513/Zvrat-v-pripade-FOTO-babicky-z-kauzy-cien-energii--Vsetko-je-inak--hnev-rodiny-na-Fica-
Že Fico a Mečiar, to môže vypotiť iba farár, KDH má gloriolu nad hlavou podľa neho ...
"Politika je druhé najstaršie remeslo na svete a mám taký dojem, že sa niekedy podobá na to najstaršie." Ronald Reagan
Platí to všade, furt a stále, riadny hnus.

Topiaci sa aj slamky chytá!
Oliwa
16.02.17,11:20
a mňa potešilo ;), že fico zase šľapol vedľa, slušne vyjadrené.. robí v tej svojej samoľúbosti chyby..
http://www.topky.sk/cl/10/1609513/Zvrat-v-pripade-FOTO-babicky-z-kauzy-cien-energii--Vsetko-je-inak--hnev-rodiny-na-Fica-
https://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/matovic-vysvetluje-chudobnu-vdovu-islo-ilustracnu-fotografiu.html
To on akože fakt telefonoval kvôli tomu Sobotkovi??? :eek: Tak to je potom už naozaj vážne...
Človek by si myslel, že premiér má iné starosti... Riešiť životy vlastných živých občanov...
Chúďa babička, dočkala sa svojich 5 minút "slávy" in memoriam... :(:mee:

PS: Týmto tiež volal a ospravedlnil sa im? Už len zistiť, či sú naše, alebo tiež zahraničné... Ak na začiatku boli štyri, dnes ich je na Slovensku podstatne viac... to by bol drahý účet za telefóóóón...
Dúfam, že pri najbližších voľbách bude tá fotka aktualizovaná...
sito
16.02.17,11:53
No a čo? Čo nás čaká, na západe? Čakajú nás s otvorenou náručou? Či ...

https://i.ytimg.com/vi/EVlLZA2BKTI/hqdefault.jpg?custom=true&w=246&h=138&stc=true&jpg444=true&jpgq=90&sp=68&sigh=4F9En-x9KKP9PL16JgualWkXJbc
misoft
16.02.17,17:05
No toto! Fekalman je nevinný.....(vraj).....nedostatočné dôkazy, nedokonalé vyšetrovanie, priznanie pod "nátlakom".....
Nandrolon
16.02.17,17:21
No toto! Fekalman je nevinný.....(vraj).....nedostatočné dôkazy, nedokonalé vyšetrovanie, priznanie pod "nátlakom".....
Tiez ma to nasralo. A hlavne je prilepeny na oteckovi ako privesok.
Velmi by ma potesilo, keby mu pri najblizsom utoku obet napr. vypichla oko...
Nandrolon
17.02.17,07:02
Naštvalo:
http://www.kysuce.sk/cl/29658/peticiu-za-dostavbu-dialnice-d3-spustili-prerusenim-dopravy.html

Takto sa naháňa "verejná vôľa" za odblokovanie dlhovej brzdy, aby smeráci mohli ešte nakradnúť čo to dá....

Hlavní aktéri?
Primátor Krásna nad Kysucou - p.Grapa "Grapa v posledných voľbách kandidoval za koalíciu strán Smer-HZD. K týmto stranám pre tieto voľby pribudla aj SNS"
Primátor Čadce - p.Gura "Primátor Čadce Milan Gura bude v jesenných komunálnych voľbách opätovne kandidovať ako spoločný kandidát strán Smer-SD, KDH, Sieť, SNS, SDKÚ-DS, SaS a NOVA."
+ ostatní rektálni alpinisti

Ako divadlo to bolo veľmi trápne, snáď ľudia na to neskočia. Niečo podobné sa má konať pokiaľ viem aj na východe.

Darmo, Fico rozdal príkazy svojim bábkam a tie začínajú hrať divadlo.
vicktor
17.02.17,07:34
Nechapem jednym dychom vyhlasovat chceme vyrovnany rozpocet a uvolnit dlhovu brzdu...
Nandrolon
17.02.17,07:40
Nechapem jednym dychom vyhlasovat chceme vyrovnany rozpocet a uvolnit dlhovu brzdu...
Ja by som tú brzdu neuvoľnil za žiadnu cenu, ani keby malo SR ako také skrachovať.
Ak pretrtkali prachy, tak nech sa do konca volebného obdobia všetko zastaví a nech je nezamestnanosť aj 40%.
Jedine to je jediná šanca, že ľudia budú voliť ináč ako doteraz, keď sa ich to bude bytostne týkať.
jar88
17.02.17,07:44
a mňa potešilo ;), že fico zase šľapol vedľa, slušne vyjadrené.. robí v tej svojej samoľúbosti chyby..
http://www.topky.sk/cl/10/1609513/Zvrat-v-pripade-FOTO-babicky-z-kauzy-cien-energii--Vsetko-je-inak--hnev-rodiny-na-Fica-
Že Fico a Mečiar, to môže vypotiť iba farár, KDH má gloriolu nad hlavou podľa neho ...
"Politika je druhé najstaršie remeslo na svete a mám taký dojem, že sa niekedy podobá na to najstaršie." Ronald Reagan
Platí to všade, furt a stále, riadny hnus.
Korela, ja som si myslel, či skôr by som povedal, že pred poslednými voľbami som mal takú teóriu, že by bolo pre slovač veľmi prospešné a poučné, aby pokračovala vláda socanov. To akože SMERu.
Predpokladal som totiž, že konečne ľuďom predvedú kam až vedia v politike dôjsť. No a predvádzajú sa, že vedia dokonale rozkrádať všetko čo je verejné a dokonca aj to súkromné. Že vedia bezostyšne a naviac aj do očí klamať a že sú schopní naozaj každej špinavosti. Pritom ešte neukázali ani polovicu toho, čo všetko je skutočne možné. Nevadí, veď ešte majú dosť času na predvádzanie sa. Najmenej do ďalších volieb.
Chybou však je, že slovač sa aj tak nepoučí a asi sa nepoučí ani vtedy, keď padne úplne na dno. Slovač si stále bude myslieť, že raz príde do politiky nejaký slušný a morálny, ako ten okresný tajomník z okresu na severe.
https://www.youtube.com/watch?v=FieQO7V8gy4
jar88
17.02.17,07:57
Mne bolo od začiatku jasné, že si za socíku žiadne také sklady na vlastné oči nevidela. Skôr som mal dojem, že si pracovala u nejakého tajomníka, ktorý mal na starosti kvalitu zásobovania zeleninou.:)
--------------------
Tam mali naozaj pocit, že je všetko tak, ako si to naplánovali.:D

Chceš naznačiť, že dnes sa neplánuje? Aj rodina plánuje, nielen štát. Niekto plánuje prosperitu, niekto deštrukciu. V tom spočíva jediný rozdiel.
Inak, mali sme na pracovisku, záviselo od nich celé Slovensko. :-) Aj ty.
Myslela si toto?
https://www.youtube.com/watch?v=OyvJ3CaY3Yc
lujza.j
17.02.17,09:48
Potesilo...zbavila som sa na poste 50evrovky...z ktorej mi chybalo....kešku taham iba z bankomatu......vcera mi ju pani v trafike vratila s tym,ze z nej chyba...
kopretinka
17.02.17,09:56
pavol54
17.02.17,11:12
Naštvalo:
http://www.kysuce.sk/cl/29658/peticiu-za-dostavbu-dialnice-d3-spustili-prerusenim-dopravy.html

Takto sa naháňa "verejná vôľa" za odblokovanie dlhovej brzdy, aby smeráci mohli ešte nakradnúť čo to dá....

Hlavní aktéri?
Primátor Krásna nad Kysucou - p.Grapa "Grapa v posledných voľbách kandidoval za koalíciu strán Smer-HZD. K týmto stranám pre tieto voľby pribudla aj SNS"
Primátor Čadce - p.Gura "Primátor Čadce Milan Gura bude v jesenných komunálnych voľbách opätovne kandidovať ako spoločný kandidát strán Smer-SD, KDH, Sieť, SNS, SDKÚ-DS, SaS a NOVA."
+ ostatní rektálni alpinisti

Ako divadlo to bolo veľmi trápne, snáď ľudia na to neskočia. Niečo podobné sa má konať pokiaľ viem aj na východe.

Darmo, Fico rozdal príkazy svojim bábkam a tie začínajú hrať divadlo.
Včera ma top minulo o chlp, Inak cestu Krásno -Lokca za socíku a dnes sa nedá porovnávať (okrem toho nového relatívne šplháku pred Oravskou lesnou) SAMA JAMA. Ale snehu tam je ešte naváľaného. Inak voľakedy boli súčasťou výstavby ciest aj obranné výdaje Však nech dajú 2% na cestnú infraštruktúru a nemusia plniť kapsy americkým zbrojovkám
misoft
17.02.17,14:12
Včera ma top minulo o chlp, Inak cestu Krásno -Lokca za socíku a dnes sa nedá porovnávať (okrem toho nového relatívne šplháku pred Oravskou lesnou) SAMA JAMA. Ale snehu tam je ešte naváľaného. Inak voľakedy boli súčasťou výstavby ciest aj obranné výdaje Však nech dajú 2% na cestnú infraštruktúru a nemusia plniť kapsy americkým zbrojovkám
Nuž SAMA JAMA je po "japonsky" diaľnica :D:D:D
kopretinka
17.02.17,14:21
nepotešilo...zase sňach a následná čierna hnusoba z toho :mad::mad:
misoft
17.02.17,14:34
Nandrolon
17.02.17,16:48
Nandrolon
17.02.17,16:50
Som sa riadne zasmial.......
http://www.zive.sk/clanok/123194/sme-sk-ide-vyvracat-falosne-spravy-spusta-sekciu-hoax
Nasledne to treba odborne porovnat s www.hoax.cz :-)))))
korela
17.02.17,16:52
Akí sú pri potravinách konzervatívni. Zatiaľ. Pretože ak getá budú naberať na expanzii, tak aj nemožné bude možné.
http://www.zive.sk/clanok/123134/internetovy-predaj-v-rakusku-postupne-ruinuje-kamenne-predajne
Internetový predaj v Rakúsku postupne ruinuje kamenné predajne
Až 40 % textilného sortimentu a obuvi si budú čoskoro ľudia zabezpečovať cez internet.
Nandrolon
17.02.17,17:21
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....
bjuty smis
17.02.17,17:32
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....
videl som...
zablokujú sami seba a čakajú, že tým niečo zmenia :))
Nandrolon
17.02.17,17:42
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....
videl som...
zablokujú sami seba a čakajú, že tým niečo zmenia :))
Zmenia. Sami sebe odblokuju dlhovu brzdu a v dalsich volbach budu ako samaritani znovu zvoleni... Vsak ktory oVcan by si len vsimol, za aku stranu dany majitel stavebnych firiem kandiduje...
PS: a Boh ta ochranuj ak by si napisal nieco protizakonne. Viem o jednom SISkarovi zamestnanom v urade, a urcite nie je sam...
Cela chobotnica poprepajana.....
alaya1
17.02.17,17:53
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....

nie
Nandrolon
17.02.17,18:16
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....

nie
Tak potom kolaboruju. Lebo bezny clovek sledujuci a HLAVNE ZIJUCI v SR vidi, o co tu ide.
Ak to nie su smeraci, tak im pomahaju k hlasom, nakolko bojuju za dostavbu, pripadne stavbu. Pricom z uradu vlady predtym vyslo vyjadrenie, ze peniaze uz nie su, takze jedine odblokovat dlhovu brzdu...
Opytam sa, maju "uvedeni aktivisti" /nie babky, ale ti skutocni organizatori/ stavebne firmy???
Leju sa cez nich statisice-miliony eur???
:-))))) lebo to je spolocny menovatel....
bjuty smis
17.02.17,18:23
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....
videl som...
zablokujú sami seba a čakajú, že tým niečo zmenia :))
Zmenia. Sami sebe odblokuju dlhovu brzdu a v dalsich volbach budu ako samaritani znovu zvoleni... Vsak ktory oVcan by si len vsimol, za aku stranu dany majitel stavebnych firiem kandiduje...
PS: a Boh ta ochranuj ak by si napisal nieco protizakonne. Viem o jednom SISkarovi zamestnanom v urade, a urcite nie je sam...
Cela chobotnica poprepajana.....
tým zablokovaním som myslel, že prešovčania vydierajú vládu v ba tak, že zablokujú prešov...
ked na ních fico už 10 rokov z vysoka.....

presne také finty mala moja mladšia dcéra :)) mala vtedy 2-3 roky....
bjuty smis
17.02.17,18:25
pozeram TA3 a v Presove blokada uz prebehla, som sa nasmial.... Urcite hlavni akteri boli zvoleni za Smer, pripadne SNS, alebo najvacsi hajzli a podvodnici chytia a spoja sa rovno so vsetkymi....

nie
Tak potom kolaboruju. Lebo bezny clovek sledujuci a HLAVNE ZIJUCI v SR vidi, o co tu ide.
Ak to nie su smeraci, tak im pomahaju k hlasom, nakolko bojuju za dostavbu, pripadne stavbu. Pricom z uradu vlady predtym vyslo vyjadrenie, ze peniaze uz nie su, takze jedine odblokovat dlhovu brzdu...
Opytam sa, maju "uvedeni aktivisti" /nie babky, ale ti skutocni organizatori/ stavebne firmy???
Leju sa cez nich statisice-miliony eur???
:-))))) lebo to je spolocny menovatel....


má pravdu...

agenti sis neboli zvolení za smer....
Nandrolon
17.02.17,18:31
bjuty - nechapem, ale nevadi...
buchač
17.02.17,18:38
Akí sú pri potravinách konzervatívni. Zatiaľ. Pretože ak getá budú naberať na expanzii, tak aj nemožné bude možné.
http://www.zive.sk/clanok/123134/internetovy-predaj-v-rakusku-postupne-ruinuje-kamenne-predajne
Internetový predaj v Rakúsku postupne ruinuje kamenné predajne
Až 40 % textilného sortimentu a obuvi si budú čoskoro ľudia zabezpečovať cez internet.
Dôvod v článku.
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/viedenska-mariahilfer-strase-je-uz-pesou-zonou.html
bjuty smis
17.02.17,18:41
bjuty - nechapem, ale nevadi...

plne súhlasím s tebou o tej dlhovej brzde..

ked sa uvolní, smeráci ukradnú dalšie stovky milionov evri..
sis-ka ficovi za deň našla 3 roky mrtvu babičku z cudzieho štátu len pre ficovu ješitnosť..
čo asi dokáže,ked ide o stovky milionov evri ?,

v tých regionoch sú ludia už zúfalí z dopravnej situácie...nie je treba vela na to,aby vybuchli
včera blokovali niekde u vás,dnes prešov..

môj typ je, že do mesiaca budú blokády v dalších 5-6 mestách a fico bude vyblakovať, že on chce stavať, ale blokuje to zlá opozícia....
Nandrolon
17.02.17,18:52
Takze vidim ze si ma nepochopil. To nestrajkuju ludia, to strajkuju skurveni smeraci proti sebe. Vid moj prispevok vyssie, kde citujem cervenym.
/myslim ten v Povine/.
Takze babkove divadlo planovane tyzdne...

O tej brzde ti davam plus...
Ps: co mam informacie, tak taky strajk sa neuroBIL cez den... trvalo to vyse mesiaca
misoft
17.02.17,18:54
Prešov.
Som koňar. Môj rodný dom už nestojí - padol za obeť rozširovaniu komunikácie - tzv. nábrežná komunikácia.
Moja mamka pracovala v Ústave geodézie a kartografie. Ako študent som tam brigádoval - lietal som s "latou" po triangulákoch. A už v roku 1971 bola vypracovaná štúdia obchvatu Prešova v smere Poprad - Košice - videl som územné plánovanie (mapka návrhu trasy obchvatu-spojnice), ktoré vypracoval práve ten ústav.
Toto, čo teraz "vymysleli" len kopíruje (+/- menšie korekcie) práve ten pôvodný plán (nepočítalo sa s tunelom, ovšem s estakádou sa počítalo). Napojenie malo byť tam, kde teraz a vyústenie malo byť pri ZVL, ale medzi ZVL a Haniskou (nie ako je to teraz).
Takže! O tomto probléme sa vedelo 45 rokov!!!!!!!! 45 rokov boli niekde plány v šuplíku!
A teraz sa tu miništranti, Hranatý a spol. trepú, ako to chcú riešiť.
buchač
17.02.17,19:01
...
môj typ je, že do mesiaca budú blokády v dalších 5-6 mestách a fico bude vyblakovať, že on chce stavať, ale blokuje to zlá opozícia....

Po prvé..."Typ" v tomto prípade sa píše "tip"...;)

Po druhé...bez vírenia vášni...mi ale odpovedz, že prečo sa tie PPP projekty robia len okolo BA....viď nový oný obchvat.
Furt sa vraví, že je prehustená doprava v BA...ALE výraz obchvat je predsa niečo iné...aby autá obišli BA.
Tá premávka,prehustená doprava ? Kuwa...aj keby sa urobila diaľnica o 6 pruhoch, aj tak by ich bolo málo. Lebo všetky autá sa trepú len a len do Blavy a pri vstupe skončia...a to nespomínam tie súbežné komunikácie s diaľnicou.

Otázka ..."Kedy sa už začne konečne stavať to prepotrebné metro v Blave?"
misoft
17.02.17,19:06
Pýta sa turista rodeného Bratislavčana: "A máte u vás aj metro?"
Odpoveď: "Nemáme ani centimetro!"
bjuty smis
17.02.17,19:18
...
môj typ je, že do mesiaca budú blokády v dalších 5-6 mestách a fico bude vyblakovať, že on chce stavať, ale blokuje to zlá opozícia....

Po prvé..."Typ" v tomto prípade sa píše "tip"...;)

Po druhé...bez vírenia vášni...mi ale odpovedz, že prečo sa tie PPP projekty robia len okolo BA....viď nový oný obchvat.
Furt sa vraví, že je prehustená doprava v BA...ALE výraz obchvat je predsa niečo iné...aby autá obišli BA.
Tá premávka,prehustená doprava ? Kuwa...aj keby sa urobila diaľnica o 6 pruhoch, aj tak by ich bolo málo. Lebo všetky autá sa trepú len a len do Blavy a pri vstupe skončia...a to nespomínam tie súbežné komunikácie s diaľnicou.

Otázka ..."Kedy sa už začne konečne stavať to prepotrebné metro v Blave?"

po prvé...za diktát máš 1*
po druhé....na slovensku je jediné PPP a je to medzi zvolenom a nitrou

aj ked ma to stálo velmi vela práce a pozorovania, všimol som si, že si na blavu ňáko nasrdený :)
no možno preto, že len cez most snp prejde denne viac ako 110 000 aut...to je viac ako dalšie 4 navyťaženejšie úseky na slovensku dokopy...a to je len most snp...
a práve preto idú stavať obchvat..
metro ? ,ked bude mať blava cca 700-800 000 obyvatelov a socialisti nebudú aspon 10 rokov pri koryte...
buchač
17.02.17,19:41
po prvé...za diktát máš 1*
po druhé....na slovensku je jediné PPP a je to medzi zvolenom a nitrou

aj ked ma to stálo velmi vela práce a pozorovania, všimol som si, že si na blavu ňáko nasrdený :)
no možno preto, že len cez most snp prejde denne viac ako 110 000 aut...to je viac ako dalšie 4 navyťaženejšie úseky na slovensku dokopy...a to je len most snp...
a práve preto idú stavať obchvat..
metro ? ,ked bude mať blava cca 700-800 000 obyvatelov a socialisti nebudú aspon 10 rokov pri koryte...
PPP je nejak vedľajšie...zvyšok je dôležitejší.

Na Blavu nasrdený ?
Ani nejak nie..alebo aj hej ? Šun more, záleží od okolností..;)

Poviem inak.
Ja aj chápem, že Blava a spol...doprava, podniky, diaľnice...
ALE prečo sa toľko veľa investuje len do BA a okolia a na ten zvyšok sa odní...to nie je otázka, to je konštatovanie.
Ak si v obraze (a Ty určite si), tak si spomeň, koľko mostov je v poslednej dobe medializovaných v prdely...Ružín, Sabinov, Kysuce....a ktožvie, kde ešte.
To sa fakt čaká na to, že nejaký most drbne akurát vtedy, keď po ňom pôjde nejaký autobus s deckami ?

Mám pokračovať ?
Kde sú love na odškodnenie po záplavách ... a práve v oblastiach na vidieku ?

Metro a stavba ? Dúfam, že sa dožijem ešte pekných pár rokov ;)...no dúfam, že sa nedožijem tej stavby, lebo len to by už bol tunel jak sviňa.

Ďalšia otázka...jeden čas sa uvažovalo o preložení prekladiska z Čiernej do Blavy...a sa pýtam...na kerú mariu ?

Kuwa...boadaj by sa celé Slobensko potom netrepalo do Blavy...a potom blaváci pindajú na tých cezpoľných, ktorí sú odlúčení od rodín, lebo doma by boli o chlebe a vode.
bjuty smis
17.02.17,20:03
lebo vláda rozhodla.....
a kto je 10 rokov pri kormidle - a hlavne koryte ???
a koho si pri najbližších volbách opäť zvolíte ?? ( nemyslím teba,.misofta osobne, ale východ a horňákov )
buchač
17.02.17,20:53
lebo vláda rozhodla.....
a kto je 10 rokov pri kormidle - a hlavne koryte ???
a koho si pri najbližších volbách opäť zvolíte ?? ( nemyslím teba,.misofta osobne, ale východ a horňákov )
Fico @ company vybehnú pred voľbami (jak vždy) na vidiek....a babky demokratky budú čúrať od šťastia, kanalizácia nebude stíhať.....a bude vymaľované.

Ja Fica alebo niekoho z tej slávnej koalície ?
Fujtajbl...prisámfakt, že niet nejak koho voliť.
Normálnych nejak niet...a z tých nenormálnych budem radšej voliť Kotlebu.
Šak horšie už byť už aj tak nemôže byť, ako je teraz.

Či ?
bjuty smis
17.02.17,21:04
to už vyskúšali pred vyše 70. rokmi v nemecku

nem dobre to dopadlo....
afrikánka
17.02.17,21:11
buchač.....Ja Fica alebo niekoho z tej slávnej koalície ?
Fujtajbl...prisámfakt, že niet nejak koho voliť.
Normálnych nejak niet...a z tých nenormálnych budem radšej voliť Kotlebu.
Šak horšie už byť už aj tak nemôže byť, ako je teraz.

Či ?


A je to vonku, koho by si volil :eek::cool::D
korela
17.02.17,21:21
Pýta sa turista rodeného Bratislavčana: "A máte u vás aj metro?"
Odpoveď: "Nemáme ani centimetro!"

Píšem roky, že máme. Nikto mi neverí.
Povrchové. Pomaly sa ujíma, začínajú ho ľudia postupne akceptovať.
korela
17.02.17,21:24
V okolí veľa RD na predaj. Sú voľné. Pred jedným ŠPZ HE. :-))) Tak uvidíme, či sa rozhodnú.
alaya1
17.02.17,21:30
Pýta sa turista rodeného Bratislavčana: "A máte u vás aj metro?"
Odpoveď: "Nemáme ani centimetro!"

Píšem roky, že máme. Nikto mi neverí.
Povrchové. Pomaly sa ujíma, začínajú ho ľudia postupne akceptovať.

Metro sme mali mat my, zial tiez to boli prazdne predvolebne reci pana "Bratislavcana" P.H : :)
korela
17.02.17,21:34
Pýta sa turista rodeného Bratislavčana: "A máte u vás aj metro?"
Odpoveď: "Nemáme ani centimetro!"

Píšem roky, že máme. Nikto mi neverí.
Povrchové. Pomaly sa ujíma, začínajú ho ľudia postupne akceptovať.
Zo spomienok od Maria27, v pozadí vláčik, podnes tá trasa existuje a ani sa tak zavčasu nezruší. Intervaly po 30 min. v meste za pár min. Buď na st. Nové Mesto al. Hl. stanica, od nich množstvo spojov MHD.

https://www.regiojet.sk/opencms/export/sites/regiojet.sk/nase-trasy/bratislava-komarno/cestovny-poriadok/Cestovny_poriadok_A4_297x210mm_12_2016_web.pdf



https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16603137_1079607662169057_2948499667303862804_n.jp g?oh=3d7cfd05b369dbdcc56b993770728b8b&oe=593EE3CE
korela
17.02.17,21:42
Na celom svete sú prímestké vlaky.
Všetko je iba o zvyku. Vlaky sú vyťažené akurát, už sa urobila aj zastávka na sídlisku vo Vrakuni, takže záujem asi je. Dávno sa čudujem IKEY a spol., že si takto svojou zastávkou nepritiahli zákazníkov až od Komárna, nič by sa im nestalo, keby sa zbytok OC v jej okolí zložil na kyvadlovú dopravu s menšími busmi po ich vlak. zastávku. Sú priamo na trase.
korela
17.02.17,21:44
Že železnice zrušili spoj zo žst Nové Mesto na žst Petržalka, t. j. krížom cez mesto!!!, som sa dozvedela z webu IMHD, pretože údajne spojom cestovalo denne iba 6 ľudí. Keď linku nespropagovali, ako mali ľudia o nej vedieť.
korela
17.02.17,21:49
Aké prosté, vtipné a nevinné. :-)
300 ľudí dokáže zablokovať dopravu. Blahoželám.
https://www.noviny.sk/slovensko/198804-v-presove-blokovalo-dopravu-vyse-300-protestujucich (Vy ste to už videli určite všetci.)
korela
17.02.17,22:03
lebo vláda rozhodla.....
a kto je 10 rokov pri kormidle - a hlavne koryte ???
a koho si pri najbližších volbách opäť zvolíte ?? ( nemyslím teba,.misofta osobne, ale východ a horňákov )
Dalo by sa to aj inak poňať.
Úvodné slová Holčíka na každej TB - ach, ten náš manažment. Ako mu pomohol? Keď Slovensko zorganizovalo v BA školenie pre túto oblasť, prišlo 98% Čechov, zbytok Slovákov. Boli sme na posmech. Kde bola chyba? A takto sa rozbiehalo SK od začiatku. Ťažký pôrod "znovuzrodenej" krajiny. Starali sa o predovšetkým o seba, nie o národ. Misie si podávali kľučky každý deň, všetko si nechávali pre seba. Boli pri najlepšom zdroji informácií a ťažili z nich. Ako podnes parlament. Tie tri tisícky mesačne im netreba závidieť.
Verím, že Dubček by takto nenechal rozkradnúť republiku, ale to je už iba v rovine úvah.
korela
17.02.17,22:17
:.)))
Vtáčatká https://www.youtube.com/watch?v=aa6UlTgwZCg
Pamatujete si vysmátá čtyřčata z legendárního VIDEA? Dnes je jim už 16 let! GALERIE
https://www.frekvence1.cz/clanky/pamatujete-si-vysmata-ctyrcata-z-legendarniho-videa-dnes-je-jim-uz-16-let-galerie.shtml
afrikánka
17.02.17,22:29
Toto video mám uložené a často si ho púšťam. Len tak, pre potešenie, je úžasné :).
Ale, že už majú 16, som netušila....:)
Nandrolon
18.02.17,05:18
Je tu niekto, kto pozna hlavnych akterov blokady v presove? Chcem sa pozriet za koho kandidovali a ci maju stavebne firmy. Kedze Alaya mi akosi "akoze" zabudla odpovedat...
BXLmiami
18.02.17,06:44
to už vyskúšali pred vyše 70. rokmi v nemecku

nem dobre to dopadlo....
Ale tie buchačove myšlienky počúvam takmer denne od bežných ľudí.No a ak to ešte začnú kritizovať havranovci,další premier bude Kotleba.Voliť nepojdem,nemám koho.
bjuty smis
18.02.17,07:32
to už vyskúšali pred vyše 70. rokmi v nemecku

nem dobre to dopadlo....
Ale tie buchačove myšlienky počúvam takmer denne od bežných ľudí.No a ak to ešte začnú kritizovať havranovci,další premier bude Kotleba.Voliť nepojdem,nemám koho.
V pohode... Oni volit pojdu..
Len sa potom necuduj....
alaya1
18.02.17,07:43
Je tu niekto, kto pozna hlavnych akterov blokady v presove? Chcem sa pozriet za koho kandidovali a ci maju stavebne firmy. Kedze Alaya mi akosi "akoze" zabudla odpovedat...

nezabudla, avsak nezijem cely den na tejto stranke :)
OZ Lepsi Prešov http://lepsipresov.sk/
Dáša_
18.02.17,08:05
Ja mám pocit, že sme sa dostali do takej pasce. Zrejme veľmi dobre pripravenej.
Ťažko povedať ľuďom, kotí žijú v miestach, kde sú tieto veľké problémy s dopravou, že nestavať. hovorím to z pozície človeka, ktorému dennodenne chodila popod okná celá doprava na Bratislavu. Keď boli kolóny a to bolo denne, autá stáli až po naše okná. Doslova. Nám sa diaľnicou uľahčilo, aj keď sa nepostavil ideálny variant.
Na druhej strane, tie projekty sú fasi akt predražené. Mmch, taliani hovoria, že u nich sa diaľnice stavalo podľa toho, ktorá lobby bola vo vláde. Keď tunelárska, tak boli tunely, keď iná, tak sa robili mosty :) Netuším, čo je na tom pravdy...

No a teraz, fakt zaujímavé, že tesne kúsok pred župnými voľbami sa zrazu začnú objavovať štrajky. To by ani tak nevadilo, ako keď je hneď naporúdzi riešenie. To človek začne pozorne pozerať.... Lebo podporení pár štrajkami si spokojne pretlačia "svoje" varianty. Bez ohľadu na predraženia, podozrenia....

Ťažká situácia. Nielen pre tých, ktorých sa to priamo dotýka. Ale aj pre ostatnú verejnosť.
buchač
18.02.17,08:27
Je tu niekto, kto pozna hlavnych akterov blokady v presove? Chcem sa pozriet za koho kandidovali a ci maju stavebne firmy. Kedze Alaya mi akosi "akoze" zabudla odpovedat...

nezabudla, avsak nezijem cely den na tejto stranke :)
OZ Lepsi Prešov http://lepsipresov.sk/
Všetko pekné, len sa jeden musí solídne prepracovať ku kontaktom.
Že prečo ? Lebo na danej stránke nie je teda absolútne žiaden.

Či ?
bjuty smis
18.02.17,08:39
Je tu niekto, kto pozna hlavnych akterov blokady v presove? Chcem sa pozriet za koho kandidovali a ci maju stavebne firmy. Kedze Alaya mi akosi "akoze" zabudla odpovedat...

nezabudla, avsak nezijem cely den na tejto stranke :)
OZ Lepsi Prešov http://lepsipresov.sk/
Všetko pekné, len sa jeden musí solídne prepracovať ku kontaktom.
Že prečo ? Lebo na danej stránke nie je teda absolútne žiaden.

Či ?
a ked tam budú 2-3-4 kontakty.....organizátori...

ktorí z nich odmietne 20 000 - 30 000 evri za to aby robil to, čo robí doteraz zadarmo , správne a z presvedčenia...naďalej??

dá mu to chlapík napr. z " liga za lepšiu dopravnú obslužnosť slovenska"
alebo anonymne...
pavol54
18.02.17,08:57
Ja mám pocit, že sme sa dostali do takej pasce. Zrejme veľmi dobre pripravenej.
Ťažko povedať ľuďom, kotí žijú v miestach, kde sú tieto veľké problémy s dopravou, že nestavať. hovorím to z pozície človeka, ktorému dennodenne chodila popod okná celá doprava na Bratislavu. Keď boli kolóny a to bolo denne, autá stáli až po naše okná. Doslova. Nám sa diaľnicou uľahčilo, aj keď sa nepostavil ideálny variant.
Na druhej strane, tie projekty sú fasi akt predražené. Mmch, taliani hovoria, že u nich sa diaľnice stavalo podľa toho, ktorá lobby bola vo vláde. Keď tunelárska, tak boli tunely, keď iná, tak sa robili mosty :) Netuším, čo je na tom pravdy...

No a teraz, fakt zaujímavé, že tesne kúsok pred župnými voľbami sa zrazu začnú objavovať štrajky. To by ani tak nevadilo, ako keď je hneď naporúdzi riešenie. To človek začne pozorne pozerať.... Lebo podporení pár štrajkami si spokojne pretlačia "svoje" varianty. Bez ohľadu na predraženia, podozrenia....

Ťažká situácia. Nielen pre tých, ktorých sa to priamo dotýka. Ale aj pre ostatnú verejnosť.
Ako bývalý dosť intenzívny užívateľ cestného komunikačného systému, hovorím "Zlatý Mečiar" postavil poloprofil od Trnavy po Ladce (vo vtedajších nákladoch aj s 25% ročným úverom to bolo lacnejšie ako dnes) Potom nastúpil Dzurinda a postavil 8 km Ladce uzol Beluša, nikto sa už nepýta že postavil aj druhý profil. Ale ľudia obcí a miest si budú navždy pamätať že za Mečiara sa podarilo stiahnuť nákladnú dopravu z ciest na dialničný poloprofil medzi týmito dvomi bodmi. Malo sa to tlačiť v polovičnom profile a už mohla technika jazdiť aj na Ukrajinské hranice alebo aj za ne
Nandrolon
18.02.17,09:01
nezabudla, avsak nezijem cely den na tejto stranke :)
OZ Lepsi Prešov http://lepsipresov.sk/

Ja tu tiez nezijem, lenze po mojej otazke si tu uz na niekoho reagovala a na mna si zabudla...
V pindelik preluskam kto za tym stoji,z coho je financovane to OZ, ake maju napojenia... Momentalne som doma, takze cas budem mat az v praci za PC...
Nandrolon
18.02.17,09:10
To este kysucania az po Zilinu a dalej uvidia, ked sa otvori trasa Svrcinovec-Skalite pre verejnost.
Poliaci to maju dobudovane, my az teraz. Teraz maju kamiony cez Skalite zakaz. Ked sa oficialne otvori usek Skalite-Svrcinovec a pustia kamiony, tak v centre Svrcinovca budu schadzat pred cintorinom na tah Svrcinovec-Cadca, ktory je uz teraz v kritickom stave.
Zasmejem sa, co sa bude robit na svetelnej krizovatke v KNM :-)))))
bjuty smis
18.02.17,09:12
Ja mám pocit, že sme sa dostali do takej pasce. Zrejme veľmi dobre pripravenej.
Ťažko povedať ľuďom, kotí žijú v miestach, kde sú tieto veľké problémy s dopravou, že nestavať. hovorím to z pozície človeka, ktorému dennodenne chodila popod okná celá doprava na Bratislavu. Keď boli kolóny a to bolo denne, autá stáli až po naše okná. Doslova. Nám sa diaľnicou uľahčilo, aj keď sa nepostavil ideálny variant.
Na druhej strane, tie projekty sú fasi akt predražené. Mmch, taliani hovoria, že u nich sa diaľnice stavalo podľa toho, ktorá lobby bola vo vláde. Keď tunelárska, tak boli tunely, keď iná, tak sa robili mosty :) Netuším, čo je na tom pravdy...

No a teraz, fakt zaujímavé, že tesne kúsok pred župnými voľbami sa zrazu začnú objavovať štrajky. To by ani tak nevadilo, ako keď je hneď naporúdzi riešenie. To človek začne pozorne pozerať.... Lebo podporení pár štrajkami si spokojne pretlačia "svoje" varianty. Bez ohľadu na predraženia, podozrenia....

Ťažká situácia. Nielen pre tých, ktorých sa to priamo dotýka. Ale aj pre ostatnú verejnosť.
Ako bývalý dosť intenzívny užívateľ cestného komunikačného systému, hovorím "Zlatý Mečiar" postavil poloprofil od Trnavy po Ladce (vo vtedajších nákladoch aj s 25% ročným úverom to bolo lacnejšie ako dnes) Potom nastúpil Dzurinda a postavil 8 km Ladce uzol Beluša, nikto sa už nepýta že postavil aj druhý profil. Ale ľudia obcí a miest si budú navždy pamätať že za Mečiara sa podarilo stiahnuť nákladnú dopravu z ciest na dialničný poloprofil medzi týmito dvomi bodmi. Malo sa to tlačiť v polovičnom profile a už mohla technika jazdiť aj na Ukrajinské hranice alebo aj za ne

pána beka ..
ty si zločinca muftiho vnučka ???

také pixoviny sem trepnúť....
pavol54
18.02.17,09:17
Ja mám pocit, že sme sa dostali do takej pasce. Zrejme veľmi dobre pripravenej.
Ťažko povedať ľuďom, kotí žijú v miestach, kde sú tieto veľké problémy s dopravou, že nestavať. hovorím to z pozície človeka, ktorému dennodenne chodila popod okná celá doprava na Bratislavu. Keď boli kolóny a to bolo denne, autá stáli až po naše okná. Doslova. Nám sa diaľnicou uľahčilo, aj keď sa nepostavil ideálny variant.
Na druhej strane, tie projekty sú fasi akt predražené. Mmch, taliani hovoria, že u nich sa diaľnice stavalo podľa toho, ktorá lobby bola vo vláde. Keď tunelárska, tak boli tunely, keď iná, tak sa robili mosty :) Netuším, čo je na tom pravdy...

No a teraz, fakt zaujímavé, že tesne kúsok pred župnými voľbami sa zrazu začnú objavovať štrajky. To by ani tak nevadilo, ako keď je hneď naporúdzi riešenie. To človek začne pozorne pozerať.... Lebo podporení pár štrajkami si spokojne pretlačia "svoje" varianty. Bez ohľadu na predraženia, podozrenia....

Ťažká situácia. Nielen pre tých, ktorých sa to priamo dotýka. Ale aj pre ostatnú verejnosť.
Ako bývalý dosť intenzívny užívateľ cestného komunikačného systému, hovorím "Zlatý Mečiar" postavil poloprofil od Trnavy po Ladce (vo vtedajších nákladoch aj s 25% ročným úverom to bolo lacnejšie ako dnes) Potom nastúpil Dzurinda a postavil 8 km Ladce uzol Beluša, nikto sa už nepýta že postavil aj druhý profil. Ale ľudia obcí a miest si budú navždy pamätať že za Mečiara sa podarilo stiahnuť nákladnú dopravu z ciest na dialničný poloprofil medzi týmito dvomi bodmi. Malo sa to tlačiť v polovičnom profile a už mohla technika jazdiť aj na Ukrajinské hranice alebo aj za ne

pána beka ..
ty si zločinca muftiho vnučka ???

také pixoviny sem trepnúť....
nie som nikoho, ale realita Piešťany, Nové mesto, Trenčín, a to už nehovorím o dedinskej 60(vtedy maximálna povolená cez obec) Však podaj TO na zločinca lebo on na seba amnestiu neudelil, a kde je ten čo mu chcel trepať po paprčiach? Na Ukrajine pripravuje predpolie?
bjuty smis
18.02.17,09:44
Ja mám pocit, že sme sa dostali do takej pasce. Zrejme veľmi dobre pripravenej.
Ťažko povedať ľuďom, kotí žijú v miestach, kde sú tieto veľké problémy s dopravou, že nestavať. hovorím to z pozície človeka, ktorému dennodenne chodila popod okná celá doprava na Bratislavu. Keď boli kolóny a to bolo denne, autá stáli až po naše okná. Doslova. Nám sa diaľnicou uľahčilo, aj keď sa nepostavil ideálny variant.
Na druhej strane, tie projekty sú fasi akt predražené. Mmch, taliani hovoria, že u nich sa diaľnice stavalo podľa toho, ktorá lobby bola vo vláde. Keď tunelárska, tak boli tunely, keď iná, tak sa robili mosty :) Netuším, čo je na tom pravdy...

No a teraz, fakt zaujímavé, že tesne kúsok pred župnými voľbami sa zrazu začnú objavovať štrajky. To by ani tak nevadilo, ako keď je hneď naporúdzi riešenie. To človek začne pozorne pozerať.... Lebo podporení pár štrajkami si spokojne pretlačia "svoje" varianty. Bez ohľadu na predraženia, podozrenia....

Ťažká situácia. Nielen pre tých, ktorých sa to priamo dotýka. Ale aj pre ostatnú verejnosť.
Ako bývalý dosť intenzívny užívateľ cestného komunikačného systému, hovorím "Zlatý Mečiar" postavil poloprofil od Trnavy po Ladce (vo vtedajších nákladoch aj s 25% ročným úverom to bolo lacnejšie ako dnes) Potom nastúpil Dzurinda a postavil 8 km Ladce uzol Beluša, nikto sa už nepýta že postavil aj druhý profil. Ale ľudia obcí a miest si budú navždy pamätať že za Mečiara sa podarilo stiahnuť nákladnú dopravu z ciest na dialničný poloprofil medzi týmito dvomi bodmi. Malo sa to tlačiť v polovičnom profile a už mohla technika jazdiť aj na Ukrajinské hranice alebo aj za ne

pána beka ..
ty si zločinca muftiho vnučka ???

také pixoviny sem trepnúť....
nie som nikoho, ale realita Piešťany, Nové mesto, Trenčín, a to už nehovorím o dedinskej 60(vtedy maximálna povolená cez obec) Však podaj TO na zločinca lebo on na seba amnestiu neudelil, a kde je ten čo mu chcel trepať po paprčiach? Na Ukrajine pripravuje predpolie?

máš snád iný názor ?
vie ho aj dokázať ?

ja si si dobre pamätám, ked som v 89.- dostal velký vodičák, že z dialnice som schádzal v hornej strede...

ty realita -vyvráť mi toto :

Ťah Úsek Dĺžka Začiatok výstavby Uvedenie do užívania
D61 Trnava – Hlohovec 18,463 km 4/1978 9/1982
D61 Hlohovec – Piešťany 15,130 km 6/1980 7/1985
D61 Piešťany – Horná Streda 8,325 km 9/1984 6/1988


eštébak a zločinec močár vtedy akurát tak udával eštébákom svojích kolegov v nemšovej..

to ostatné s prepáčením nechám bez komentára...na to máme starú blažkovú.......
pavol54
18.02.17,10:20
Ja mám pocit, že sme sa dostali do takej pasce. Zrejme veľmi dobre pripravenej.
Ťažko povedať ľuďom, kotí žijú v miestach, kde sú tieto veľké problémy s dopravou, že nestavať. hovorím to z pozície človeka, ktorému dennodenne chodila popod okná celá doprava na Bratislavu. Keď boli kolóny a to bolo denne, autá stáli až po naše okná. Doslova. Nám sa diaľnicou uľahčilo, aj keď sa nepostavil ideálny variant.
Na druhej strane, tie projekty sú fasi akt predražené. Mmch, taliani hovoria, že u nich sa diaľnice stavalo podľa toho, ktorá lobby bola vo vláde. Keď tunelárska, tak boli tunely, keď iná, tak sa robili mosty :) Netuším, čo je na tom pravdy...

No a teraz, fakt zaujímavé, že tesne kúsok pred župnými voľbami sa zrazu začnú objavovať štrajky. To by ani tak nevadilo, ako keď je hneď naporúdzi riešenie. To človek začne pozorne pozerať.... Lebo podporení pár štrajkami si spokojne pretlačia "svoje" varianty. Bez ohľadu na predraženia, podozrenia....

Ťažká situácia. Nielen pre tých, ktorých sa to priamo dotýka. Ale aj pre ostatnú verejnosť.
Ako bývalý dosť intenzívny užívateľ cestného komunikačného systému, hovorím "Zlatý Mečiar" postavil poloprofil od Trnavy po Ladce (vo vtedajších nákladoch aj s 25% ročným úverom to bolo lacnejšie ako dnes) Potom nastúpil Dzurinda a postavil 8 km Ladce uzol Beluša, nikto sa už nepýta že postavil aj druhý profil. Ale ľudia obcí a miest si budú navždy pamätať že za Mečiara sa podarilo stiahnuť nákladnú dopravu z ciest na dialničný poloprofil medzi týmito dvomi bodmi. Malo sa to tlačiť v polovičnom profile a už mohla technika jazdiť aj na Ukrajinské hranice alebo aj za ne

pána beka ..
ty si zločinca muftiho vnučka ???

také pixoviny sem trepnúť....
nie som nikoho, ale realita Piešťany, Nové mesto, Trenčín, a to už nehovorím o dedinskej 60(vtedy maximálna povolená cez obec) Však podaj TO na zločinca lebo on na seba amnestiu neudelil, a kde je ten čo mu chcel trepať po paprčiach? Na Ukrajine pripravuje predpolie?

máš snád iný názor ?
vie ho aj dokázať ?

ja si si dobre pamätám, ked som v 89.- dostal velký vodičák, že z dialnice som schádzal v hornej strede...

ty realita -vyvráť mi toto :

Ťah Úsek Dĺžka Začiatok výstavby Uvedenie do užívania
D61 Trnava – Hlohovec 18,463 km 4/1978 9/1982
D61 Hlohovec – Piešťany 15,130 km 6/1980 7/1985
D61 Piešťany – Horná Streda 8,325 km 9/1984 6/1988


eštébak a zločinec močár vtedy akurát tak udával eštébákom svojích kolegov v nemšovej..

to ostatné s prepáčením nechám bez komentára...na to máme starú blažkovú.......
No dobre(Po tú stredu) , ale pointa bola v tom že sa neoplatilo zachádzať na dialnicu v Trnave alebo Hlohovci kvôli pár km lebo ten "zisk" bola vlastne časová strata, a v tých kolónach kamionov medzi leopoldovom až hore to nebolo jednoduché (však letiskovú časť Lúky stavali ešte pred 89 ale nebolo to prejazdné)
alaya1
18.02.17,10:42
Prečo sú deti agresívne a drzé? Dôvody pomenovala klinická psychologička Lidmila Pekařová
https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/3154/preco-su-deti-agresivne-a-drze-dovody-pomenovala-klinicka-psychologicka-lidmila-pekarova
buchač
18.02.17,11:57
Prečo sú deti agresívne a drzé? Dôvody pomenovala klinická psychologička Lidmila Pekařová
https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/3154/preco-su-deti-agresivne-a-drze-dovody-pomenovala-klinicka-psychologicka-lidmila-pekarova

Niekedy psychologičky neexistovali v tak veľkom počte, ako je to dnes.
Niekedy neboli tie vymoženosti (spomínané v článku)...veď naša generácia sú poväčšinou samoukovia na PC.
PC fungujú v podstate od 90tych rokov...

Ono ten pokrok je pokrok, nezastaví ho nik.
Tie tresty ? Holt, aj by som sa pousmial...myslím tým na výchovu podľa západného štýlu...emerického.

Ono jedna dobre mierená a výchovná je lepšia ako týždenný zarach.
POZOR ! Nezamieňať si termín "výchovná" a "týranie".


Ale čo by sme chceli od matiek - povaľačiek - vymetačiek nákupných centier ?
Deti takýchto rodičov sú na poľutovanie...žiaden psychoš im nepomôže...v dospelosti budú chudáci.
alaya1
18.02.17,12:04
Ziaden clovek nema pravo fyzicky potrestat ineho a to este k tomu cloveka, ktoreho by mal mat najradsej na svete, a ktory mu to preto, ze je rodic nemoze z principu vratit. Kazdy vychovava ako chce. Mna fyzicky ani raz v zivote nepotrestali, ani ja netrestam a nepovazujem moju vychovu za "americku", skor za laskavu. Som skor v pozicii priatelky, ale respekt si vynucovat prepleskom nemusim. To skor jedinci, ktori nemaju inu moznost, ako si ziskat autoritu.

Ja osobne som vyznam fackania nepochopila. Ak si ten fackajuci mysli, ze tym ziskal respekt velmi sa mylil.

Kazdy ma svoj styl vychovy. Toto bol len jeden priklad. Kazdy si moze nazor urobit, aky chce.

P.S. necitim sa byt chudakom za to, ze ma nebili!.Ani vychovne!!.
buchač
18.02.17,12:28
Ziaden clovek nema pravo fyzickypotrestat ineho a to este k tomu cloveka, ktoreho by mal mat najradsej na svete, a ktory mu to, preto, ze je rodic nemoze z principu vratit. Kazdy vychovava ako chce. Mna fyzicky ani raz v zivote nepotrestali, ani ja netrestam a nepovazujem moju vychovu za "americkui", skor za laskavu. Som skor v pozicii priatelky, ale respekt si vynucovat prepleskom nemusim., To skor jedinci, ktori nemaju inu moznost, ako si ziskat autoritu.

Ja osobne som vyznam fackania nepochopila. Ak si ten fackajuci mysli, ze tym ziskal respekt velmi sa mylil.

Kazdy ma svoj styl vychovy. Toto bol len jeden priklad. Kazdy si moze nazor urobit, aky chce.

P.S. necitim sa byt chudakom za to, ze ma nebili!.Ani vychovne!!.
...nepochopila si (alebo nechceš), čo som vlastne napísaným mienil.
...a mimochodom...kto vraví o fackovaní ?
Lebo ja nie.

P.S.:
Moji rodičia tiež nepožívali fyzické tresty...ale je fakt, že by som si niekedy zaslúžil pár poza uši. :cool:
korela
18.02.17,17:54
misoft
18.02.17,22:34
Opravím tvoj odkaz, pretože si ho dala dvakrát a spojený - hádže chybu
http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/912688-trump-vyzenie-z-usa-tisice-slovakov
kopretinka
20.02.17,09:44
vyhrala som od googlu milión libier :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
dokonca boli takí zlatí,že mi to aj preložili do slovenčiny :eek:

GOOGLE VÝROČIE VÍŤAZNÝ OZNÁMENIA
Prajeme vám zablahoželal k tejto poznámke, sú súčasťou nášho vybraných víťazov v našich práve uzavretej vnútornú podporu čerpať tento rok, bola táto promoakcia set-up na podporu aktívnych používateľov Google vyhľadávač a doplnkových služieb Google.
Preto veríme, že s vašou víťaznú cenu vám bude naďalej aktívne pod patronátom vyhľadávača Google a služby. Google je teraz najväčší vyhľadávač na celom svete a v snahe uistite sa, že je stále najpoužívanejší vyhľadávač, sme spustili online e-mail beta žrebovania, ktorý vašu emailovú adresu vyhral jeden milión libier šterlingov (£1,000,000.00). Prajeme oficiálne oznamuje vám, že ste úspešne prešli požiadavky, zákonných povinností, overovania, validácie a uspokojivej správe Test vykonáva pre všetky online víťazov.
Víťazný šek bude vydaná v názve Google ocenením; súčet z jedného milióna libier šterlingov (£1,000,000.00) a tiež osvedčenie o cenu pohľadávky odošlú popri víťaznú kontrolu hotovosti možnosť v ktorejkoľvek banke. Odporúča sa kontaktovať pridelené Google Program Správca/koordinátor s nasledujúcimi podrobnosťami aby sa zabránilo zbytočnému omeškaniu a komplikácie:
OVERENIE A FONDY VYDANIE FORMULÁRA
1) Vaša kontaktná adresa
(2) Tel/Fax čísla
(3) štátnu príslušnosť, krajiny
(4) vaše meno a priezvisko
(5) niekedy vyhral on-line lotérie?

Robert Hodge-
Google Senior Fellow (Program Správca/koordinátor)
E-mail: roberthodgeoffice@gmail.com

Google hodnôt vaše právo na súkromie! Vaše informácie sú 100% zabezpečené a budú použité výlučne pre účely len o toto ocenenie.
Google podpora Award tím objavil obrovské množstvo dvojitým nárokom kvôli víťazov informovanie blízkych priateľov príbuzní a tretie osoby o ich výhru a tiež zdieľanie ich čísla pin. V dôsledku toho tieto priatelia sa snaží tvrdiť lotérie v mene skutočné víťaza. Tím Google podpora Award dospeje k rozhodnutiu z centrály reklamácie Dvojlôžková objavil predstavenstvom lotéria budú mať za následok zrušenie tohto konkrétneho vyhrávať, čo vedie k strate double claimer a skutočný víťaz, ako je prijaté, že skutočným víťazom bola informátor na Dvojlôžková claimer o lotérii. Tak týmto dôrazne odporúča raz zachovať vaše výhry prísne dôverné, kým požiadajte cenu.

MD Matt Brittin,
Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ,
Google výročie Award centrum.
© Copyright 2017 Google začlenenia. Všetky práva vyhradené.
Tento email bol odoslaný z oznámenia len e-mailovú adresu. Informácie v tomto e-mailu môže byť dôverné a právne chránené. To je pre výhradné použitie zamýšľaného príjemcu. Prosím zvážte životné prostredie!
misoft
20.02.17,09:56
Kvietoček - urob si z nich prdel.
Použi toto https://10minutemail.net/?lang=sk
A zadaj takéto dáta:
1) Main Avenue 00, Mare Imbrium, Moon
2) +999123456789
3) Lunar citizen
4) Athletico Plasmatico No Stupido
5) Yes, 1 billion dollars

Bude sranda.
Ten e-mail po 10-tich minutách prestane existovať.
Doplnenie: tých 10 minute e-mail je kopa - stačí ti ten text si uložiť a otvoriť aj 100 takých schránok a všetko preposlať - a tí blbci budú odstavení - budú mať zahltenú schránku.
kopretinka
20.02.17,10:11
môžem to ja omaľovať,zapodievať sa s nimi :D prišlo to pred mesiacom,do hentej schránky moc nechodím...zahltení budú aj tak odpoveďami ľudí,čo na to skočia....ale dolu pod emailom,že vaše emaily kontrroluje eset...tak dúfam,že tam nebolo niečo "zašifrované"
lebo nepýtali peniaze ani číslo účtu,tak neviem,o čo im ide...:confused:
misoft
20.02.17,10:17
Ešte by som do textu doplnil toto:
Note: Your e-mail has been reported to the FBI. In coming days expect the visit of FBI agents.

O čo im ide? Jednoducho - budú mať meno, adresu, číslo faxu/mobilu - a to im bude stačiť, aby najskôr začali otravovať a cez to reverzným inžinierstvom zistia i čísla účtov, prihlasovacie údaje do iných služieb.

Inak - i toto sa dá nahlásiť do Google (resp. Gmail, ktorý Google patrí) - https://support.google.com/webmasters/answer/93713?hl=cs
Oliwa
20.02.17,10:31
Kopretinka, v tom prípade Ti gratulujem...! :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Zajtra ráno nemusíš vstávať do práce... ;):)
Len nechápem, prečo Ti to posielajú v librách a nie v dolároch... ;):---
kopretinka
20.02.17,14:04
Kopretinka, v tom prípade Ti gratulujem...! :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Zajtra ráno nemusíš vstávať do práce... ;):)
Len nechápem, prečo Ti to posielajú v librách a nie v dolároch... ;):---
to je jedno,ja si to zamením :D
buchač
20.02.17,17:42
Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

https://domov.sme.sk/c/20464491/byvaly-minister-prace-mihal-odchadza-z-sas.html#ixzz4ZFh8pvAy

Ale, ale...a čože sa stalo naozaj ???