vicktor
14.03.17,10:45
Do ktorej kategorie patri tento prispevok - potesilo ci rozculilo?
Neviem ci si nasrdeny alebo sa tesis ako primatorovi nalozis...
misoft
14.03.17,09:48
Rozčúlilo.... vie niekedy človeka nas*ať, ak niekomu niečo pripomenieš, dokonca i niečo navrhneš a onen .... sa na to vys*rie.... Lebo je primátor... Zabudol však, že nie on je mesto, mesta pán, ale my - občania.. on je našim zamestnancom...... my sme ho len poverili, aby riadil.....
taiko
15.03.17,05:49
no tak mame dnes v NL volby. To som zvedavy ako to dopadne .
BXLmiami
15.03.17,06:40
Ja tiež.
taiko
15.03.17,06:47
no tak mame dnes v NL volby. To som zvedavy ako to dopadne .
nestastna bytost. A s cim nesuhlasis ?
S tym, ze su v NL volby ? S tym, ze som zvedavy ? Ci lebo taiko ? :)
vicktor
15.03.17,08:01
Ze ho ako imigranta poslu prec?
taiko
15.03.17,08:05
Ze ho ako imigranta poslu prec?
no hadam tak daleko to nezajde, ze budu hryzt ruku, co ich zivi :)
kukučka
15.03.17,09:33
no tak mame dnes v NL volby. To som zvedavy ako to dopadne .
nestastna bytost. A s cim nesuhlasis ?
S tym, ze su v NL volby ? S tym, ze som zvedavy ? Ci lebo taiko ? :)
Celkom prvé je správne - nešťastná bytosť a takých je tu viac.
Niekedy dvihnem obočie, niekedy sa pousmejem.
buchač
15.03.17,09:48
Celkom prvé je správne - nešťastná bytosť a takých je tu viac.
Niekedy dvihnem obočie, niekedy sa pousmejem.

Koho zaujíma, ako dopadnú voľby v NL ?
Teba hej ? Lebo mňa veru teda asi tak, ako lanský sneh.
Holanďanov ako zaujímajú voľby u nás ?

Mňa skôr zaujímajú iné veci.
Napríklad to, že EU parlament schválil hento http://legistelum.sk/nastup-eurototality/
By som bol zvedavý, koľko holandských slniečkárskych buzerantov - posrancov hlasovalo za.
buchač
15.03.17,09:58
Celkom prvé je správne - nešťastná bytosť a takých je tu viac.
Niekedy dvihnem obočie, niekedy sa pousmejem.

Koho zaujíma, ako dopadnú voľby v NL ?


Už je vám dobre, nešťastné bytosti ? S čím nesúhlasíte ? Lebo som dal názor ? Lebo buchač ?
-------------------------------------
Dobre vám ide, nešťastníci....
Ale príde aj na vás mráz v súvislosti s tou schválenou novelou. Na niekoho priamo, na všetkých nepriamo...tomu teda verte !!!

P.S.:
Môžete mi nadrbať do zblbnutia nesúhlasných, nič na tom nezmeníte, nešťastníci nešťastní.
misoft
15.03.17,10:11
Mňa skôr zaujímajú iné veci.
Napríklad to, že EU parlament schválil hento http://legistelum.sk/nastup-eurototality/
By som bol zvedavý, koľko holandských slniečkárskych buzerantov - posrancov hlasovalo za.
Toto eurohujeri schválili? :eek::eek::eek:
A z naších Csáky, Kukan, Mikolášik, Nagy, Flašíková-Beňová, Maňka, Smolková, Zala?
Oni si myslia, že týmto zamedzia "zločinom", "terorizmu"? Museli si dať dobrý matroš!

Teď ten, čo bude chcieť niečo nekalé, nebude používať legálnu zbraň a "čierne" zbrane zoženie kdekoľvek - i na nete.... (presnejšie darknete).
Nandrolon
15.03.17,10:59
Čím menej legálnych zbraní, tým väčšia výhoda pre teroristov, zločincov, vrahov a jednoduhší terorizmus.
Ak by sa v tej reštaurácii z nedávnej minulosti nachádzal aspoň 1 človek so zbraňou, tak dotyčný vrah nemusel popraviť 8 ľudí.
https://www.cas.sk/clanok/309009/sialena-strelba-v-ceskej-restauracii-9-mrtvych-susedia-odkryli-sukromny-zivot-strelca-a-jeho-zeny/
buchač
15.03.17,11:03
Toto eurohujeri schválili? :eek::eek::eek:
A z naších Csáky, Kukan, Mikolášik, Nagy, Flašíková-Beňová, Maňka, Smolková, Zala?
Oni si myslia, že týmto zamedzia "zločinom", "terorizmu"? Museli si dať dobrý matroš!

Teď ten, čo bude chcieť niečo nekalé, nebude používať legálnu zbraň a "čierne" zbrane zoženie kdekoľvek - i na nete.... (presnejšie darknete).

Mne nevysvetľuj. To môžeš tým nešťastníkom pokryteckým.
Mne je ich nesúhlas ukradnutý, mám ho v teplej diere.

Len potom som zvedavý na určité linky z Tupiek, ktoré budú sem skopírované a budú sa nad nimi nešťastníci zamýšľať, plakať, rozčuľovať...
---------------------------------------
" Zákony nedokážu zabezpečiť prevenciu a zabrániť zneužitiu, možno aj preto sú v iných krajinách Európskej únie pravidlá omnoho prísnejšie. Napríklad v Anglicku je zakázané chodiť po ulici s obranným sprejom a paralyzátorom, lebo sa považujú za útočné zbrane. Ich dovoz je zakázaný a za porušenie zákona si môžete posedieť desať rokov. Na čiernej listine sú aj nože s čepeľou dlhšou ako sedem centimetrov. "

K tomuto smerujeme ???
Nech nás Pán Boh ochraňuje...aj so všetkými svätými.
kukučka
15.03.17,11:12
Chvíľu nenakuknem a potom neviem, bolo, či nebolo niečo napísané a potom zmazané a či ako? Taika zaujímajú voľby v NL, lebo tam žije, mňa lebo vývoj v EU? Buchy teba tiež vývoj v EÚ cez oblasť v ktorej si doma. Obavy rastú viacerým. Ja som ti mínusky nedala, o čo ti ide? Bola som zvedavá na váš názor na debatu o stave našej, resp. českej armády /tiež v tej EÚ súvislosti/ a nedali ste ho tu ani jeden. :mee:
buchač
15.03.17,11:22
Chvíľu nenakuknem a potom neviem, bolo, či nebolo niečo napísané a potom zmazané a či ako? Taika zaujímajú voľby v NL, lebo tam žije, mňa lebo vývoj v EU? Buchy teba tiež vývoj v EÚ cez oblasť v ktorej si doma. Obavy rastú viacerým. Ja som ti mínusky nedala, o čo ti ide? Bola som zvedavá na váš názor na debatu o stave našej, resp. českej armády /tiež v tej EÚ súvislosti/ a nedali ste ho tu ani jeden. :mee:
Voľby NL, ako vravím, pre mňa lanský sneh.
Že je tam trochu husto, lebo turci vystrájajú ? Ale šak to je ich problém...ich a aj ostatné štáty, na čele s Merkelkou. Lebo EU mudrlanti spôsobili to, čo sa deje u nich.
Tak nech si len tú smotanu pekne lížu sami.

Názor na debatu si chcela ?
Nuž ja som Ti ju dal...názor na SV mám negatívny. Do debát si volajú toho,kto im pasuje do ich hrátok...viď Žarnovičan.
Veď ten ani slovkom nespomenul nič v oných dobách, keď sa jednalo o zníženie výsluhových dôchodkov. Tak čo s takým ?
Nevraviac už aj o tom, že SV - to vysielanie je dosť veľký žrút dát, respektíve spomaľuje mašinu....a to ma nebaví, nemám na to nervy.
afrikánka
15.03.17,11:41
Platiť mesačne 40€ a ešte kontrolovať dáta?:rolleyes:
Nerozumiem....
kukučka
15.03.17,11:59
A zase sme tam, kde sme boli. Zvedavá som bola na stav SK armády, nie účastníkov debaty, ani na SV - vysielač atď.
Ale samozrejme, ak nechcete odpovedať, nemusíte.
kukučka
15.03.17,12:08
Platiť mesačne 40€ a ešte kontrolovať dáta?:rolleyes:
Nerozumiem....
Ani nemusíš, ani podpichovať. Či ty vieš, aké má pripojenie na chalupe a na čo prednostne dáta využíva?
Ja sedím doma na zadku, kvôli slabšiemu zraku mám obyč lacný mobil bez pripojenia, nepotrebujem. Ani noťas, ani tablet. K tomu, čo potrebujem k práci aj zábave, mi roky bez poruchy stačí PC, akurát zaberá viac miesta. Využívam pevnú linku.
Som slovenská dôchodkyňa. :---
buchač
15.03.17,12:21
A zase sme tam, kde sme boli. Zvedavá som bola na stav SK armády, nie účastníkov debaty, ani na SV - vysielač atď.
Ale samozrejme, ak nechcete odpovedať, nemusíte.

To sa nedá len tak...že hala - bala.
Čo bolo, to bolo...ALE čo počúvam od tých v službe ? Je to na trt...a vo všetkom.
---------------------------------------


Platiť mesačne 40€ a ešte kontrolovať dáta?:rolleyes:
Nerozumiem....
Ani nemusíš, ani podpichovať. Či ty vieš, aké má pripojenie na chalupe a na čo prednostne dáta využíva?
Nejde len o dáta. V tých 40€ mám tzv. 4 in 1.
1. Telefonovanie do všetkých sietí bez omedzenia.
2. SMS detto.
3. MMS detto.
4. Net na mesiac 6 G. Po prečerpaní ide v pohode ďalej (bez poplatkov), ale rýchlosť pripojenia ide dole.

Sťahujem iné veci, buď nejakú hudbu, alebo si stiahnem video náučnejšieho charakteru v tej oblasti mojej záľuby, t,j. výroba nožov, tiež výroba kožených vecí a ich zdobenie.
afrikánka
15.03.17,12:22
Platiť mesačne 40€ a ešte kontrolovať dáta?:rolleyes:
Nerozumiem....
Ani nemusíš, ani podpichovať. Či ty vieš, aké má pripojenie na chalupe a na čo prednostne dáta využíva?
Ja sedím doma na zadku, kvôli slabšiemu zraku mám obyč lacný mobil bez pripojenia, nepotrebujem. Ani noťas, ani tablet. K tomu, čo potrebujem k práci aj zábave, mi roky bez poruchy stačí PC, akurát zaberá viac miesta. Využívam pevnú linku.
Som slovenská dôchodkyňa. :---
Už som zopár krát zachytila sumu 40€ a v tomto prípade je úplne jedno o koho ide, či je to b..., c..., alebo xyz....
Jedno to však asi nie je direktívnym a všetečným, ktorí striehnu na zádrapky.
vicktor
15.03.17,12:22
Syn sa na jesen odstahoval z rodicovskeho bytu a ostal tam nepotrebny Orange internet, na novu adresu sa nedal preniest. Ostupenie od zmluvy by bolo drahsie nez dobehnutie viazanosti do konca. Vraj aby som prisiel po zaplateni marcovej faktury. Tak so tam zasiel znova, cakal viac nez pol hodiny. Mladik mi dal podpisat nejaky papier o ukonceni, ale do 3.4. vam este bude fungovat, to mate predplatene. A router doneste najneskor do 15 dni. Pytam sa od skoncenia prijmu? Nie od dnesneho dna. Fasa, tak peniaze si vezmu a router tiez... Vraj co sa vam nepaci? Takto je to vsade, taky Telekom by vam dal iba jeden tyzden.
buchač
15.03.17,12:30
Syn sa na jesen odstahoval z rodicovskeho bytu a ostal tam nepotrebny Orange internet, na novu adresu sa nedal preniest... Takto je to vsade, taky Telekom by vam dal iba jeden tyzden.
Aby som upresnil na svoje triko.
Internet mám v mobile...pripájam sa cez ten thetering na inú mašinu. Ak by som fungoval na mobile, oči by dostali po pukľu.
Takže fungujem na nete všade...či doma, či na chalupe...trebárs aj v tej teplej diere, ak tam bude signál. ;)
Jeden čas som mal pripojenie na net cez zvláštnu SIMku v zariadení podobnému USB kľúča. Tento sa dal priamo do USB pripojenia v mašine.

Ten Telekom sa mi nejak nezdá...ale to je jedno.
Myslím si, že všade je tá mesačná výpovedná lehota.
Dáša_
15.03.17,12:52
ešte že podaktorých expertov občas aj exportujeme :D

zdroj fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1927133364189614&set=a.1604594826443471.1073741830.100006789064055&type=3&theater


a dobre je aj toto vide, len teda, neviem nájst inu ako fb verziu :) https://www.facebook.com/Aktualne.cz/videos/10154624650529387/?hc_ref=NEWSFEED
sito
15.03.17,17:03
ešte že podaktorých expertov občas aj exportujeme :D

zdroj fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1927133364189614&set=a.1604594826443471.1073741830.100006789064055&type=3&theater


a dobre je aj toto vide, len teda, neviem nájst inu ako fb verziu :) https://www.facebook.com/Aktualne.cz/videos/10154624650529387/?hc_ref=NEWSFEED

Enron na nás sa dívajte, nám vetre, my sme AMERIČANIA neokradneme, občanov USA isto neokradnem, ich. Ak by peniaze náhodou, chýbali, USA to dosiahne , budú,boli v Kórej, boli vo Vietname, boli v Afganistane, boli Irak, aj v Somálsku, aj Grenade, aj na Kube, ba aj Bosne, Belehrade. Kde neboli? Kto je bohom? Na zemi?
taiko
16.03.17,06:03
Paci.
V NL sa po volbach mozno zacne blyskat na lepsie casy. Strana prace ma z 38 kresiel v 2012 9 v 2017. Aj ked trosku sa bojim tych zelenych
Tweety
16.03.17,11:12
pavol54
17.03.17,13:58
Dojalo až k slzám.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/najvacsi-objav-talentovej-sou-bezruka-klaviristka.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014
A u nás koľko nepostihnutých sa nevie pobiť s osudom, len sedí v kúte narieka alebo si švacne matroš
korela
17.03.17,15:16
Keď tak čítam niektoré príspevky o susedských problémoch, tak kľud nájde človek možno tak vo Vlkolínci alebo na lazoch.
Ing. Ľubomír Janoška
17.03.17,15:24
korela
17.03.17,15:31
Čistý deň stál od začiatku mimo môjho záujmu. Ak chce štát chrániť svoje deti proti zneužívaniu, prečo neurobí preventívne zákonné opatrenia celoplošne? Ako sa môže chlap po odsúdení za sex. zneužívanie dieťaťa (dievčatka) ešte raz v tomto štáte oženiť po base so ženou zasa iba s maloletými dcérami, samozrejme v inom kraji. To je taký problém zaviesť register úchylných?
Kde sú deti (školy, tábory, ...), tam je výskyt vyšší.
alaya1
17.03.17,17:12
Dojalo až k slzám.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/najvacsi-objav-talentovej-sou-bezruka-klaviristka.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014
A u nás koľko nepostihnutých sa nevie pobiť s osudom, len sedí v kúte narieka alebo si švacne matroš



alebo sa realizuje na internete :)
Ing. Ľubomír Janoška
18.03.17,11:20
Čistý deň stál od začiatku mimo môjho záujmu. Ak chce štát chrániť svoje deti proti zneužívaniu, prečo neurobí preventívne zákonné opatrenia celoplošne? Ako sa môže chlap po odsúdení za sex. zneužívanie dieťaťa (dievčatka) ešte raz v tomto štáte oženiť po base so ženou zasa iba s maloletými dcérami, samozrejme v inom kraji. To je taký problém zaviesť register úchylných?
Kde sú deti (školy, tábory, ...), tam je výskyt vyšší.
Ministri nám už asi 15 rokov sľubujú detenčné ústavy pre úchylov. Lenže nič pre to nerobia.
misoft
18.03.17,11:24
Ale hej - robia.... mudrujú a sedia na zadkoch.....
pavol54
18.03.17,11:29
Čistý deň stál od začiatku mimo môjho záujmu. Ak chce štát chrániť svoje deti proti zneužívaniu, prečo neurobí preventívne zákonné opatrenia celoplošne? Ako sa môže chlap po odsúdení za sex. zneužívanie dieťaťa (dievčatka) ešte raz v tomto štáte oženiť po base so ženou zasa iba s maloletými dcérami, samozrejme v inom kraji. To je taký problém zaviesť register úchylných?
Kde sú deti (školy, tábory, ...), tam je výskyt vyšší.
Ministri nám už asi 15 rokov sľubujú detenčné ústavy pre úchylov. Lenže nič pre to nerobia.
Možno by v nich skončili takí potomkovia, ktorí sa dnes skrývajú ako pacienti v zariadeniach typu "Čistý deň" a to by už len bola hanba, niečo ako ten fekálista
korela
18.03.17,14:44
Tak predsa sa Bratislava dočkala, to poteší. Tak málo zelene najmä v centre, má máloktoré naše mesto.
https://www.cas.sk/clanok/524691/najvacsi-park-v-novom-meste-zhltne-viac-ako-2-miliony-relax-pri-jazierku-a-sport-na-ihriskach/
Kde ešte budú parky?
Gaštanica na Kolibe
Ľudová štvrť (Nové Mesto)
Biely kríž (Nové Mesto)
Bellova (Nové Mesto)
Rozvodná - Vlárska (Kramáre)
Svoradova (Staré Mesto)
korela
18.03.17,14:57
Ktovie o koľko sme sa posunuli min. rok.
"V roku 2011 lekári pacientom predpísali až 2 158 152 balení antidepresív a 3 072 253 balení liekov zo skupiny anxiolytiká (lieky proti úzkosti)." (2012)
Sme sa dopracovali k šťastnejšej budúcnosti. :-)

https://www.cas.sk/clanok/230744/slovaci-uzivaju-rocne-az-5-milionov-baleni-tabletiek-stastia/
korela
18.03.17,15:10
Zelenina išla vraj hore o 10%. Asi v priemere.
Zasa jedna zo štatistík. O ktorú zeleninu mám ja v zimnom období záujem je červ. paprika, tá o 100%, farebný mix ešte viac, šalát rímsky o 50%, Little Gem šalát takmer o 40%. O paradajky nekupujem.
https://www.cas.sk/clanok/523732/narast-cien-potravin-prekvapil-aj-analytikov-zelenina-za-mesiac-zdrazela-o-takmer-10-percent/

Pomaly sa šplhajú aj mliečne výrobky z roka na rok, i iné.
kopretinka
18.03.17,15:23
:mad::mad::mad:
3dni voľno a prší :mad::mad:
misoft
18.03.17,15:31
Hmmmmm.... alebo aj 3 dni prší a do toho voľno......:(:(:(.....:---
Ing. Ľubomír Janoška
18.03.17,16:31
:mad::mad::mad:
3dni voľno a prší :mad::mad:
a chčije a chčije
kukučka
18.03.17,18:06
potešila Vlhová, blahoželám :)
Žabinka
18.03.17,18:09
potešila Vlhová, blahoželám :)
áno, aj ja som pozerala.. veronika mala smolu..
Nandrolon
18.03.17,18:13
Vcera nakupna dovolenka. Kupene 55 kg /4 odrody/ sadbovych zemiakov + 50 kg na zjedenie.
pavol54
18.03.17,18:16
Zelenina išla vraj hore o 10%. Asi v priemere.
Zasa jedna zo štatistík. O ktorú zeleninu mám ja v zimnom období záujem je červ. paprika, tá o 100%, farebný mix ešte viac, šalát rímsky o 50%, Little Gem šalát takmer o 40%. O paradajky nekupujem.
https://www.cas.sk/clanok/523732/narast-cien-potravin-prekvapil-aj-analytikov-zelenina-za-mesiac-zdrazela-o-takmer-10-percent/

Pomaly sa šplhajú aj mliečne výrobky z roka na rok, i iné.
ale tá uhlíková stopa, zelenina väčšinou bola dovezená spoza hraníc únie kvôli mrazom na juhu
bettylou
18.03.17,18:27
u nás poobede slnko :D, my sme šecko pojedli :D
korela
18.03.17,21:17
Zelenina išla vraj hore o 10%. Asi v priemere.
Zasa jedna zo štatistík. O ktorú zeleninu mám ja v zimnom období záujem je červ. paprika, tá o 100%, farebný mix ešte viac, šalát rímsky o 50%, Little Gem šalát takmer o 40%. O paradajky nekupujem.
https://www.cas.sk/clanok/523732/narast-cien-potravin-prekvapil-aj-analytikov-zelenina-za-mesiac-zdrazela-o-takmer-10-percent/

Pomaly sa šplhajú aj mliečne výrobky z roka na rok, i iné.
ale tá uhlíková stopa, zelenina väčšinou bola dovezená spoza hraníc únie kvôli mrazom na juhu
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
misoft
18.03.17,22:11
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
Najlepšie zo Stupavy - stupavské zelé...:D
pavol54
19.03.17,09:04
Zelenina išla vraj hore o 10%. Asi v priemere.
Zasa jedna zo štatistík. O ktorú zeleninu mám ja v zimnom období záujem je červ. paprika, tá o 100%, farebný mix ešte viac, šalát rímsky o 50%, Little Gem šalát takmer o 40%. O paradajky nekupujem.
https://www.cas.sk/clanok/523732/narast-cien-potravin-prekvapil-aj-analytikov-zelenina-za-mesiac-zdrazela-o-takmer-10-percent/

Pomaly sa šplhajú aj mliečne výrobky z roka na rok, i iné.
ale tá uhlíková stopa, zelenina väčšinou bola dovezená spoza hraníc únie kvôli mrazom na juhu
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
ako sa kreslí figa borová neviem, tak ti píšem, figu borovú, v týchto dňoch všetka sa čerstvá dováža Taliansko, Nemecko, Holandsko, naša má netrhovú kvalitu
lujza.j
19.03.17,09:47
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
Najlepšie zo Stupavy - stupavské zelé...:D
Duski..aj tam...vedia ojebabrat:( sem čula....ze z Pl
lujza.j
19.03.17,09:50
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
pavol54
19.03.17,10:01
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
taiko
19.03.17,10:20
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Darina1234
19.03.17,10:25
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
ja viem, ja si pestujem svoju
korela
19.03.17,11:36
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
ako sa kreslí figa borová neviem, tak ti píšem, figu borovú, v týchto dňoch všetka sa čerstvá dováža Taliansko, Nemecko, Holandsko, naša má netrhovú kvalitu[/QUOTE]
Tak s tou kapustou by mi nenapadlo. A tiež je fakt, že ani na trhoch nepredávajú iba výpestky. Chcem prejsť na debničky.
bettylou
19.03.17,11:55
super, a dohodni sa s nimi, že bedničky budú vratné :)
pavol54
19.03.17,12:02
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
ako sa kreslí figa borová neviem, tak ti píšem, figu borovú, v týchto dňoch všetka sa čerstvá dováža Taliansko, Nemecko, Holandsko, naša má netrhovú kvalitu
Tak s tou kapustou by mi nenapadlo. A tiež je fakt, že ani na trhoch nepredávajú iba výpestky. Chcem prejsť na debničky.[/QUOTE]
pod pojmom trh som nemyslel tržnicu alebo rinok, ale obecne, tovar upravený na predaj jednotlivcom
pavol54
19.03.17,12:03
super, a dohodni sa s nimi, že bedničky budú vratné :)
je to ten istý tovar len si kúpiš aj nechcené položky a aj za dovoz(asi)
pavol54
19.03.17,12:05
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Opravím nákupcovia nevedia tovar od našich pestovateľov nakúpiť
pavol54
19.03.17,12:08
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
ja viem, ja si pestujem svoju
mne sa ju pri nákupe opranej za 10 centov neoplatí pestovať, to si radšej s tých nakúpených ton 5 kg zoberiem a odložím do mrazáku
korela
19.03.17,12:16
Kolegyňa - za socíku si roky vylepšovali plat pestovaním paradajok, nosili do výkupu, raz som ju stretla na zač. 90. r. práve po "akcii" ako sa vracali z krechtov, deň predtým cena 4 Kčs, na druhý deň 2 Kčs. Nenechali ich tam, normálne plakala. Predtým istota.
korela
19.03.17,12:23
Rozmýšľam, prečo nemajú aj kapustové hlavy nálepky ako avokáda, aj naše niektoré jablká, banány a pod. Hneď by bolo zákazníkovi v obchodoch jasnejšie. A aj by im to svedčalo.
pavol54
19.03.17,12:23
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Inak niečo ti vysvetlím bol rok keď bol nedostatok zemiakov, obchodníci sa snažili tak vláda tiež rozhodla že strop bude 12 Sk s daňou, Existuje v rámci platobnej agentúry skupina ktorá robí prieskum domácich cien a v európe Prišiel mesiac apríl holanďania si už plnili pupky egyptskými zemiakmi holandské by sa museli vyniesť na skládku čo nie je zadarmo(asi máš prehľad čo tam stojí odpad) tak predávali zemiaky ex works za 1 halier slovenskej koruny vrecované 2 haliere( V tej dobe stál jeden km kamiónu 30 Sk x 1000 km / 20000kg = 1,5 Sk s réžiou 2 Sk čistý zisk 8 Sk ). Podobné je to aj v súčasnosti s jarnými vyprázdňovaniami ich skladov so všetkou zeleninou. No náš obchodník napr Galko si povie "No neber to"
pavol54
19.03.17,12:25
Rozmýšľam, prečo nemajú aj kapustové hlavy nálepky ako avokáda, aj naše niektoré jablká, banány a pod. Hneď by bolo zákazníkovi v obchodoch jasnejšie. A aj by im to svedčalo.
však máš na cenovej výveske povinne odkiaľ je tovar len okuliare pri nákupe
pavol54
19.03.17,12:30
Kolegyňa - za socíku si roky vylepšovali plat pestovaním paradajok, nosili do výkupu, raz som ju stretla na zač. 90. r. práve po "akcii" ako sa vracali z krechtov, deň predtým cena 4 Kčs, na druhý deň 2 Kčs. Nenechali ich tam, normálne plakala. Predtým istota.
No vidíš jedenkrát to vypestovali zo stratou a po druhý raz ak bol nákup 2 a predaj 15 tak ich radšej vysypali lebo zákazník pri pulte viac nekúpil po tretí raz už nevysadili(škoda námahy a dýchania herbicídov pri ich aplikácii na rastliny )
pavol54
19.03.17,12:31
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
však poddžubem ty aj tak nakupuješ v rakúsoch tak ťa to trápiť nemusí
lujza.j
19.03.17,12:44
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
však poddžubem ty aj tak nakupuješ v rakúsoch tak ťa to trápiť nemusí
Pali vidis...a aj tak ma to oné....
at-čkari...zeleninu...ktora je ich napr.balena maju oznacenu...tu som nase videla iba rajciny..kde cena za kg mega...ale rajčo vinivini...
taiko
19.03.17,13:05
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Inak niečo ti vysvetlím bol rok keď bol nedostatok zemiakov, obchodníci sa snažili tak vláda tiež rozhodla že strop bude 12 Sk s daňou, Existuje v rámci platobnej agentúry skupina ktorá robí prieskum domácich cien a v európe Prišiel mesiac apríl holanďania si už plnili pupky egyptskými zemiakmi holandské by sa museli vyniesť na skládku čo nie je zadarmo(asi máš prehľad čo tam stojí odpad) tak predávali zemiaky ex works za 1 halier slovenskej koruny vrecované 2 haliere( V tej dobe stál jeden km kamiónu 30 Sk x 1000 km / 20000kg = 1,5 Sk s réžiou 2 Sk čistý zisk 8 Sk ). Podobné je to aj v súčasnosti s jarnými vyprázdňovaniami ich skladov so všetkou zeleninou. No náš obchodník napr Galko si povie "No neber to"
asi som neporozumel :/. Preco museli v NL jest egyptske zemiaky a preco by mali NL zemiaky vyvazat na skladku ?
pavol54
19.03.17,13:56
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Inak niečo ti vysvetlím bol rok keď bol nedostatok zemiakov, obchodníci sa snažili tak vláda tiež rozhodla že strop bude 12 Sk s daňou, Existuje v rámci platobnej agentúry skupina ktorá robí prieskum domácich cien a v európe Prišiel mesiac apríl holanďania si už plnili pupky egyptskými zemiakmi holandské by sa museli vyniesť na skládku čo nie je zadarmo(asi máš prehľad čo tam stojí odpad) tak predávali zemiaky ex works za 1 halier slovenskej koruny vrecované 2 haliere( V tej dobe stál jeden km kamiónu 30 Sk x 1000 km / 20000kg = 1,5 Sk s réžiou 2 Sk čistý zisk 8 Sk ). Podobné je to aj v súčasnosti s jarnými vyprázdňovaniami ich skladov so všetkou zeleninou. No náš obchodník napr Galko si povie "No neber to"
asi som neporozumel :/. Preco museli v NL jest egyptske zemiaky a preco by mali NL zemiaky vyvazat na skladku ?
nemuseli, v apríli je už dosť nových zemiakov z Egypta alebo Talianska Takže mlsní holanďania už nechceli staré holandské, takže čo s nimi? počkať až ako nepredajný tovar zhnijú v sklade? Minulý týždeň som bol u jedného pestovateľa, ak nenakladal 20 ton kapusty na vývoz na skládku tak ani kilo. v zime obchodníci nechceli, čakal čo ak... ale už sa podpísala jar tak šup na kompostovisko.
taiko
19.03.17,14:07
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Inak niečo ti vysvetlím bol rok keď bol nedostatok zemiakov, obchodníci sa snažili tak vláda tiež rozhodla že strop bude 12 Sk s daňou, Existuje v rámci platobnej agentúry skupina ktorá robí prieskum domácich cien a v európe Prišiel mesiac apríl holanďania si už plnili pupky egyptskými zemiakmi holandské by sa museli vyniesť na skládku čo nie je zadarmo(asi máš prehľad čo tam stojí odpad) tak predávali zemiaky ex works za 1 halier slovenskej koruny vrecované 2 haliere( V tej dobe stál jeden km kamiónu 30 Sk x 1000 km / 20000kg = 1,5 Sk s réžiou 2 Sk čistý zisk 8 Sk ). Podobné je to aj v súčasnosti s jarnými vyprázdňovaniami ich skladov so všetkou zeleninou. No náš obchodník napr Galko si povie "No neber to"
asi som neporozumel :/. Preco museli v NL jest egyptske zemiaky a preco by mali NL zemiaky vyvazat na skladku ?
nemuseli, v apríli je už dosť nových zemiakov z Egypta alebo Talianska Takže mlsní holanďania už nechceli staré holandské, takže čo s nimi? počkať až ako nepredajný tovar zhnijú v sklade? Minulý týždeň som bol u jedného pestovateľa, ak nenakladal 20 ton kapusty na vývoz na skládku tak ani kilo. v zime obchodníci nechceli, čakal čo ak... ale už sa podpísala jar tak šup na kompostovisko.
Neviem presne v com vidis v tomto pripade problem, vsak slovenske zemiaky este nie su. Ci slovaci radsej kupia stare NL zemiaky ako nove SK ? Asi nevidim pre stromy les :).
Ja som skor myslel, preco nova mrkva v Metre je z NL a nie z SK.
korela
19.03.17,14:39
misoft
19.03.17,14:51
Malá bola vtedy podarená, aj to najmenšie v chodáku....
https://www.youtube.com/watch?v=Mh4f9AYRCZY&list=RDS_kV994hurQ&index=10
pavol54
19.03.17,16:10
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Inak niečo ti vysvetlím bol rok keď bol nedostatok zemiakov, obchodníci sa snažili tak vláda tiež rozhodla že strop bude 12 Sk s daňou, Existuje v rámci platobnej agentúry skupina ktorá robí prieskum domácich cien a v európe Prišiel mesiac apríl holanďania si už plnili pupky egyptskými zemiakmi holandské by sa museli vyniesť na skládku čo nie je zadarmo(asi máš prehľad čo tam stojí odpad) tak predávali zemiaky ex works za 1 halier slovenskej koruny vrecované 2 haliere( V tej dobe stál jeden km kamiónu 30 Sk x 1000 km / 20000kg = 1,5 Sk s réžiou 2 Sk čistý zisk 8 Sk ). Podobné je to aj v súčasnosti s jarnými vyprázdňovaniami ich skladov so všetkou zeleninou. No náš obchodník napr Galko si povie "No neber to"
asi som neporozumel :/. Preco museli v NL jest egyptske zemiaky a preco by mali NL zemiaky vyvazat na skladku ?
nemuseli, v apríli je už dosť nových zemiakov z Egypta alebo Talianska Takže mlsní holanďania už nechceli staré holandské, takže čo s nimi? počkať až ako nepredajný tovar zhnijú v sklade? Minulý týždeň som bol u jedného pestovateľa, ak nenakladal 20 ton kapusty na vývoz na skládku tak ani kilo. v zime obchodníci nechceli, čakal čo ak... ale už sa podpísala jar tak šup na kompostovisko.
Neviem presne v com vidis v tomto pripade problem, vsak slovenske zemiaky este nie su. Ci slovaci radsej kupia stare NL zemiaky ako nove SK ? Asi nevidim pre stromy les :).
Ja som skor myslel, preco nova mrkva v Metre je z NL a nie z SK.
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
Darina1234
19.03.17,16:14
no dobre uz bolo, nase stare zemiaky nam vydrzali pokial sa neurodili nove, jednoducho a jasne
kukučka
19.03.17,16:27
Hej, Darinka, lenže sme ich držali v dobrých pivniciach, dnes poväčšine ľudia kupujú malé balenia na okamžitú spotrebu.
Darina1234
19.03.17,16:35
ved ja viem, u nas doma na Liptove sme nakopali 100 gazdovskych vriec, pivnica plna, mali sme my aj zvierata a zemiaky sa varili kazdy den, len v inej podobe, ja len, ze vsetko sme pozabudali, co sme robili spravne, teda nasi predkovia
korela
19.03.17,17:34
Spomínate zemiaky, rodina Rusky, čo tu zostala po vojne, deti obedy v škole, večer sa postavili variť zemiaky v šupke, prvé dieťa čo prišlo domov zo školy, tak ich ošúpalo, a tak večera celý týždeň dokola zemiaky s kompótom. Bez obmeny. Čo v nedeľu, nepamätám. Asi mali svoje, lebo aj menšia záhrada.
korela
19.03.17,17:36
Mala "nezmerateľné" IQ. V dobrom zmysle slova. Osud na román.
bettylou
19.03.17,19:04
super, a dohodni sa s nimi, že bedničky budú vratné :)
je to ten istý tovar len si kúpiš aj nechcené položky a aj za dovoz(asi)

viem, nemám zájem, u nás to ani nevedia dodať :D:D, kde líšky dobrú noc dávajú.
ozaj, dnes v lese, ani nie ďaleko od nás, dve ohryzené (dočista) lebky, plus nejaké rebierka.. :D, asi vlci a dokončila to líška
bettylou
19.03.17,19:06
Pali a je niekdy vobec nieco nase...domaće:(
to sa treba spýtať nákupcov v obchodných sieťach
veru, este ani mrkvu "nevieme" vypestovat a musime ju doviezt z Holandska :(
Opravím nákupcovia nevedia tovar od našich pestovateľov nakúpiť

Nevedia? Alebo nechcú. Robia si svoje kšefty:cool:
misoft
19.03.17,21:06
Hej, Darinka, lenže sme ich držali v dobrých pivniciach, dnes poväčšine ľudia kupujú malé balenia na okamžitú spotrebu.
Dnes ani tie dobré pivnice nemáš........ v rodinných domoch ešte hej (tých starších), v novších len sem-tam, v panelákoch :eek::mee: - ani náhodou.....
kopretinka
19.03.17,22:14
Hej, Darinka, lenže sme ich držali v dobrých pivniciach, dnes poväčšine ľudia kupujú malé balenia na okamžitú spotrebu.
Dnes ani tie dobré pivnice nemáš........ v rodinných domoch ešte hej (tých starších), v novších len sem-tam, v panelákoch :eek::mee: - ani náhodou.....
tak paneláky u nás máme min.50rokov,nikdy sme nemali zemiaky na zimu,vždy sa kupovali len po pár kilo...
starší rodinný dom je čo? keď nemáš vlastné krumple,tak ti je aj pivnica na nič
kopretinka
19.03.17,22:37
Nandrolon
20.03.17,04:52
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
korela
20.03.17,06:35
alaya1
20.03.17,08:51
vicktor
20.03.17,09:25
Viem. Aj kapustu kupujem. Dúfam, že je naša.
Najlepšie zo Stupavy - stupavské zelé...:D
Duski..aj tam...vedia ojebabrat:( sem čula....ze z Pl
Syn mal kamarata zo Supavy-Mastu. Povedal, ze jeho babka si naklada jednu becu pre vlastnu potrebu a dalsie na predaj do BA.
vicktor
20.03.17,09:32
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
Uplatnia sa v politike alebo na súde.
taiko
20.03.17,11:22
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
taiko
20.03.17,11:25
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Nandrolon
20.03.17,11:26
Nemajú holanďania náhodou dotované poľnohospodárstvo? to by všetko vysvetlilo. Ja neviem, holandsko ma zaujíma asi ako bulharsko, len kladiem otázku na tu znalých...
Nandrolon
20.03.17,11:27
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
taiko
20.03.17,11:57
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery ;)
Nandrolon
20.03.17,12:05
Ach jaj, zas iba to KAKAO z Buchačovho príspevku.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jar88
20.03.17,13:17
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
Jasné že vedia lacnejšie dopestovať. Pestujú naozaj vo veľkom a naviac, používajú výkonnú mechanizáciu.
No a s tým dovozom je to už iné. Tam to nieje pravidlom, ale skôr zhodou okolností na trhu.
taiko
20.03.17,14:36
Ach jaj, zas iba to KAKAO z Buchačovho príspevku.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ach jaj, zase iba brblanie a posmesky pri absencii logiky..
kopretinka
20.03.17,14:50
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery ;)

biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?
Nandrolon
20.03.17,15:31
kopretinka.
Primerane jeho veku. Dat mu po paprciach ked ho vidim v ZOO vrazdit zvierata. Je ti jasne, ze 5 rocne musi mat jednoznacne dozor. Ak rodicia boli doma ozrati, odobrat a dat do domova.
buchač
20.03.17,15:35
Nandrolon
Veď celá záležitosť je jasná jak facka.
Nandrolon
20.03.17,16:08
Taikovci by ich prevyxhovavali hladkanim. Normalne by ich uhladkali k smrti :-)))))))))
buchač
20.03.17,16:48
Taikovci by ich prevyxhovavali hladkanim. Normalne by ich uhladkali k smrti :-)))))))))

...a čo ja Ti poviem ??? Čítam :
"Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery."

Jednoduchý záver v celej tej kauze ohľadom plameniaka ?
Keď si presurfuješ net, tak sa nedozvieš v podstate nič iné, len jednu správu (povedzme agentúrnu), ktorú prevzali ostatné.
Ale obsah správy je príliš jednoduchý...ako pre jednoduchých.
Veď je nad slnko jasné, že čo to sú za zasrani a z akého prostredia pochádzajú.
pavol54
20.03.17,17:15
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
PRETOŽE SA TAK OBCHODNÍK ROZHODNE možno dostane osobnú províziu alebo musí byť nejak inak motivovaný pre nákup z dovozu, jemu prd na tom záleží či slovenský tovar zhnije v skladoch pestovateľa. Mám to ešte nejak inak zvýrazniť Alebo má pestovateľ prísť s kyjakom a drbnúť sprostému nákupcovi? možno by to bola tiež varianta
pavol54
20.03.17,17:17
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
Jasné že vedia lacnejšie dopestovať. Pestujú naozaj vo veľkom a naviac, používajú výkonnú mechanizáciu.
No a s tým dovozom je to už iné. Tam to nieje pravidlom, ale skôr zhodou okolností na trhu.
čo sa vyjadruješ k tomu čomu nerozumieš
misoft
20.03.17,17:22
Hmmmmmm.... moja fazuľka je len 4 dni živnostníčka a už jej prišli listy:
Register obchodu a živností
Slovenský register firiem a živnostníkov s.r.o
teda firmy - šmejdi, ktorí si zoberú záznamy z oficiálnych stránok a potom otravujú a pýtajú za "registrácie" - ani jedna z nich nezastupuje OR SR a ani ZR SR.
Takže poradím fazuľke - do koša hodiť.
misoft
20.03.17,17:31
A tiež ma otravoval sused :D. Zapol NB a....... Skype nejde, Chrome nejde, Firefox nejde......
Tak reku, aby som sa na to pozrel (on vie akurát Chrome spustiť, Skype spustiť, max. e-mailovú schránku otvoriť.
Tak som to "prelustroval" - pýtam sa, čo sa dialo predtým. Vraj bola nejaká aktualizácia.
Pozerám podrobne - Comodo niečo aktualizovalo a zablokovalo Chrome, Firefox akpo škodlivé programy, pri Skype vyhodilo jednu knižnicu (ktorú Skype potrebuje) ako nebezpečnú.....
Poletel (šmejd) Comodo z NB a prehliadače ožili. Skype som musel preinštalovať a aj ten ožil.
Doplnenie: predtým, než poletel - skúsil som v ňom nastaviť výnimky, ignore.... a znova tieto procesy zablokoval.
veronikasad
20.03.17,17:35
Dušan, mne tiež vyhadzuje cez Mozilu prístup do Draka ako podvodnu stránku, dcéra má Chrome, skúšala som u nej, to isté. Len cez IE som sa tam dostala...
misoft
20.03.17,17:43
Pretože FF i Chrome už preferujú protokol https! Čiže zabezpečené pripojenie. DRAK je na nezabezpečenej stránke Porada (protokol http).
Mňa pri prihlasovaní do Porady FF upozorní, že stránka nie je zabezpečená a môže byť škodlivá. DRAK okrem iného istotne obsahuje i nejaké odkazy na zákony, dokumenty a pod. a toto vyhodnocuje ako nebezpečenstvo.
Pokiaľ Richard prejde na zabezpečený protokol https - tak i toto odpadne. Inak bude stále vyskakovať.
Ale to už musí Richard nastaviť šifrovanie SSL, získať certifikát Let´s Encrypt odtiaľ...https://letsencrypt.org/
pavol54
20.03.17,17:48
Hmmmmmm.... moja fazuľka je len 4 dni živnostníčka a už jej prišli listy:
Register obchodu a živností
Slovenský register firiem a živnostníkov s.r.o
teda firmy - šmejdi, ktorí si zoberú záznamy z oficiálnych stránok a potom otravujú a pýtajú za "registrácie" - ani jedna z nich nezastupuje OR SR a ani ZR SR.
Takže poradím fazuľke - do koša hodiť.
to nech si nevšíma a hrá mŕtveho chrobáka, mňa dokonca otravujú aj telefonicky moja odpoveď je "Všetko si nájdete v obchodnom registri iné informácie neposkytujem"
misoft
20.03.17,17:51
Pali - vďaka za podporu.... budem jej to tlmočiť.... inak o týchto šmejdoch viem.....i v telke o nich dávali.... peniaze berú, ho*no dodajú.....
bettylou
20.03.17,17:57
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery ;)

biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?

Zmastiť ako hada
misoft
20.03.17,18:07
Zadupať ako švába...
Rozpučiť ako voš.......
No chytro.... ďalšie nápady sem......:D
misoft
20.03.17,18:11
Jar je tu......
Mimochodom.... náš expert, kecálek, hrdina, neohrozený, šikovný chmaták... a čo ja viem, čo ešte..... jar88 má teda sviatok
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
pavol54
20.03.17,18:13
Zadupať ako švába...
Rozpučiť ako voš.......
No chytro.... ďalšie nápady sem......:D
5 ročné decko nie je schopné chápať svoje činy najmä ak to vidí v televízii ako normu. Otázka 1 ako sa dostali bez doprovodu dospelých č.2 čo robili iní dospelí keď videli čo robia? č3 čo robili ich zákonní zástupcovia.
To máš ako keď niekoho pohryzie pes veľmi rýchlo sa nájde osoba zodpovedná za jeho skutky podobne ani deti ako napr.pes nie sú právne zodpovedné za svoje skutky ale ich zákonní opatrovníci.
bettylou
20.03.17,18:49
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
misoft
20.03.17,19:15
Pre DRAKov.... keďže Porada je na http protokole, Google, prehliadače, antivírusy budú DRAKa vyhodnocovať ako hrozbu.
Stačí však pridať výnimku do antivírusu (mám Avast - takže sa to bude vzťahovať na neho, ostatní si musíte nájsť vo svojich) - nastaviť Netestovať dôveryhodné stránky .... a hľa .... funguje to....

Edit: - pokiaľ v klasickej Porade kliknete na DRAK - presmeruje vás to na www://drak.porada.sk - čo je nesprávna URL adresa.
Toto je tá správna www://porada.sk/drak/ (http://www.porada.sk/drak/)
pavol54
20.03.17,19:43
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
Pán dochtor chcem sa spýtať prečo sú naše deti dementné keď sme obaja, ja aj moja sestra zdraví?
korela
20.03.17,21:43
Rozmýšľam, prečo nemajú aj kapustové hlavy nálepky ako avokáda, aj naše niektoré jablká, banány a pod. Hneď by bolo zákazníkovi v obchodoch jasnejšie. A aj by im to svedčalo.
Prečo kapustu nálepkou nepovýšiť do vyššej ligy? Viem si ju predstaviť aj v sieťke, dobre by sa niesla. Halierové záležitosti. Pôjdem proti sebe, ale ja som si vždy myslela, že je slovenská. Jeden myslel, nedomyslel ... Veď nemusí mať zasa každá nálepku, stačí aby bolo pár viditeľných.
Ako teda naučiť Slovákov, aby dávali prednosť slov. tovaru? Česi majú svoje kampane a nikto ich nekritizuje.
korela
20.03.17,21:58
Nechcem priamo napísať, že zo psychologického hľadiska, ale že dokázali tak brutálne zlikvidovať práve plameniaka, je dosť výpovedné.
Známe zaužívané, "dokopem ho ako divú sviňu", neviem, ako by to nakoniec síce dopadlo, ale zrejme by zniesla podstatne viac. Ale krehkého exotického vtáka s farbou nehy, je na zamyslenie.
korela
20.03.17,22:04
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
V päťdesiatych rokoch žiaci na 1. st. dostávali na hodinách s trstenicou po rukách, exemplárne prípady na holý zadok za katedrou. Viete si to predstaviť dnes? Nebola témou dňa.
afrikánka
20.03.17,23:02
treba použiť metódu vciťovania - teda napodobniť decku, ako sa asi cítilo to zviera. ak nepochopí slovne, tak ručne stručne, a ver tomu, že 5r decko JE schopné takéto niečo pochopiť pokiaľ nie je dement
V päťdesiatych rokoch žiaci na 1. st. dostávali na hodinách s trstenicou po rukách, exemplárne prípady na holý zadok za katedrou. Viete si to predstaviť dnes? Nebola témou dňa.
Ešte aj v šesdesiatych....ukazovátkom po dlani, alebo po prstoch spolu tzv. cibuľka, facky až bolo líce červené, aj pravítkom bolelo, za vlasy sa ťahalo, aj sa kľačalo v kúte...Ale po holom zadku, to nepamätám.
Nooo, niečo z toho sa sem tam ušlo aj mne :D...možno som vyskúšala aj všetko, z tejto výchovnej ponuky :D;)
Ale samé jednotky boli vždy :):---
pavol54
21.03.17,03:36
Rozmýšľam, prečo nemajú aj kapustové hlavy nálepky ako avokáda, aj naše niektoré jablká, banány a pod. Hneď by bolo zákazníkovi v obchodoch jasnejšie. A aj by im to svedčalo.
Prečo kapustu nálepkou nepovýšiť do vyššej ligy? Viem si ju predstaviť aj v sieťke, dobre by sa niesla. Halierové záležitosti. Pôjdem proti sebe, ale ja som si vždy myslela, že je slovenská. Jeden myslel, nedomyslel ... Veď nemusí mať zasa každá nálepku, stačí aby bolo pár viditeľných.
Ako teda naučiť Slovákov, aby dávali prednosť slov. tovaru? Česi majú svoje kampane a nikto ich nekritizuje.
Ako naučiť? Ak má tento proces hodnotu pre tento rok 1,3 mld Eur ťažko radiť na internete nezištne. To nie je o nálepke, ale o počiatočných nákladoch na jej výrobu
taiko
21.03.17,08:01
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery ;)

biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?
presne to som mal na mysli, chyby deti su vzdy chybami rodicov
taiko
21.03.17,08:10
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
PRETOŽE SA TAK OBCHODNÍK ROZHODNE možno dostane osobnú províziu alebo musí byť nejak inak motivovaný pre nákup z dovozu, jemu prd na tom záleží či slovenský tovar zhnije v skladoch pestovateľa. Mám to ešte nejak inak zvýrazniť Alebo má pestovateľ prísť s kyjakom a drbnúť sprostému nákupcovi? možno by to bola tiež varianta
Pises teda, ze sa SK obchodnik rozhodne kupit drahsiu mrkvu od NL pestovatela za proviziu, alebo nejaku inu motivaciu ? Lebo je napr sucastou planu na znicenie SK pestovatelov ?
taiko
21.03.17,08:20
kopretinka.
Primerane jeho veku. Dat mu po paprciach ked ho vidim v ZOO vrazdit zvierata. Je ti jasne, ze 5 rocne musi mat jednoznacne dozor. Ak rodicia boli doma ozrati, odobrat a dat do domova.
No vidis, ze si sa sam k tomu dopracoval. Sice to trvalo, ale lepsie neskor, ako nikdy ;)
pavol54
21.03.17,08:49
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
PRETOŽE SA TAK OBCHODNÍK ROZHODNE možno dostane osobnú províziu alebo musí byť nejak inak motivovaný pre nákup z dovozu, jemu prd na tom záleží či slovenský tovar zhnije v skladoch pestovateľa. Mám to ešte nejak inak zvýrazniť Alebo má pestovateľ prísť s kyjakom a drbnúť sprostému nákupcovi? možno by to bola tiež varianta
Pises teda, ze sa SK obchodnik rozhodne kupit drahsiu mrkvu od NL pestovatela za proviziu, alebo nejaku inu motivaciu ? Lebo je napr sucastou planu na znicenie SK pestovatelov ?
to ja netvrdím že existuje nejaká snaha ja píšem len to čo viem lebo aká iná motivácia môže byť ak nie osobný prospech nákupcu. Ak zákazník nemá inú šancu tak kúpi čo je na pulte alebo v regáli
bjuty smis
21.03.17,09:03
napr. stabilné dodávky po celý rok v požadovanom množstve, cene a kvalite ?
kopretinka
21.03.17,09:13
Nazvala by som to zelené vymývanie mozgov. Ide o to, že sa do úplne obyčajného produktu, ktorý je syntetický, pridá trošičku arganového oleja. Je úplne na konci zoznamu a je ho tam možno stotina percenta, no keď sa tomu dá správny obal a obrázok, ľudia si myslia, že kupujú zázrak. No toho arganového oleja tam nie je skoro nič a zvyšok sú minerálne oleje alebo ropné produkty, pretože sú lacnejšie. Teda veci, ktoré by si človek na seba nikdy nedal

https://zena.sme.sk/c/20485016/moderna-alchymistka-si-doma-miesa-kozmetiku-sama-nauci-to-aj-vas.html
Nandrolon
21.03.17,09:24
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery ;)

biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?
presne to som mal na mysli, chyby deti su vzdy chybami rodicov
Aj 40 ročný je niekoho dieťa. Preto by som tam dodal, že "maloleté" deti.
Lebo návykové látky a genetické predispozície, ktoré môžu preskakovať celé generácie sú svine...
taiko
21.03.17,09:36
čítal si to celé? vysvetlil som prečo sa dováža. CENA, CENA a ešte raz CENA Kúpna sila rozhoduje že aké sa kupujú. Nové slovenské môžu byť najskôr koncom mája skôr začiatkom júna. pričom tieto sú raz tak drahé Ešte raz o tom čo sa bude predávať rozhoduje nákupca v danej sieti NIE PESTOVATEĽ (ten si ju môže strčiť za klobúk tak ako si minulý týždeň strčil pestovateľ kapustu)
tie zemiaky beriem. Len stale nerozumiem, preco mame v sezone mrkvy v obchodoch NL mrkvu miesto SK mrkvy. Holandania vedia lacnejsie dopestovat, ci doviezt ?
PRETOŽE SA TAK OBCHODNÍK ROZHODNE možno dostane osobnú províziu alebo musí byť nejak inak motivovaný pre nákup z dovozu, jemu prd na tom záleží či slovenský tovar zhnije v skladoch pestovateľa. Mám to ešte nejak inak zvýrazniť Alebo má pestovateľ prísť s kyjakom a drbnúť sprostému nákupcovi? možno by to bola tiež varianta
Pises teda, ze sa SK obchodnik rozhodne kupit drahsiu mrkvu od NL pestovatela za proviziu, alebo nejaku inu motivaciu ? Lebo je napr sucastou planu na znicenie SK pestovatelov ?
to ja netvrdím že existuje nejaká snaha ja píšem len to čo viem lebo aká iná motivácia môže byť ak nie osobný prospech nákupcu. Ak zákazník nemá inú šancu tak kúpi čo je na pulte alebo v regáli
Ved prave, ani ja nechapem, preco to tak je a ani z svateho nato neviem prist. Som bol napr sokovany aj ked som bol v dlhsi cas v Rumunsku. Krajina velika, slnka skoro 300 dni v roku, poda urodna a v obchodoch bola vsetka zelenina z NL, bol to napr Auchan a skutocne vsetko tam bolo z NL, co sa zeleniny tyka. Nechapem to dodnes.
taiko
21.03.17,09:38
:eek::eek::eek::eek:

https://www.interez.sk/neprejavili-ziadnu-lutost-5-6-8-rocni-chlapci-ceska-ukamenovali-dokopali-smrt-plameniaka-priamo-zoo/
Tu už pomôže iba biť, fackať, biť, fackať.
Fuj, grc. určite z nich vyrastú morálne bezúhonní, vysoko empatickí ľudia...
ano a bitka a fackanie u nich schopnost empatie este zvysi ;)
Ak raz napadne takýto exot namiesto plameniaka tvojho syna, potom nech ich hladká...
Tam, kde všetko UŽ ZLYHALO musí nastúpiť represia a fyzické tresty.
1. Kde som pisal o hladkani ?
2. Ako vies, co vsetko uz bolo aplikovane a co zlyhalo ? Ty tych chlapcov poznas ? Ako vies ze neboli agresivni, lebo sa sami stali obetou agresora, ktory ich bil a fackal ?
Treba sa mat na pozore pred jednoduchostou a akou su vyslovovane jednoduche zavery ;)

biť a fackať a zavreť do basy treba ich rodičov,tí chalani majú 5-8rokov,robia iba to,čo vidia doma,prípadne sa deje im samotným....

nandrolon,aké fyzické tresty a represie chceš aplikovať na 5ročné decko?
presne to som mal na mysli, chyby deti su vzdy chybami rodicov
Aj 40 ročný je niekoho dieťa. Preto by som tam dodal, že "maloleté" deti.
Lebo návykové látky a genetické predispozície, ktoré môžu preskakovať celé generácie sú svine...
si sa k tomu dopracoval, tak si to uz nekaz ;)
Nandrolon
21.03.17,09:42
Podľa Teba neexistujú vrahovia z úplných, usporiadaných, takmer ukážkových rodín?
vicktor
21.03.17,10:01
Neviem kam to dat, ale aj potesilo, aj zarmutilo (ze vodicka chybala).
vicktor
21.03.17,10:04
Potesilo - kolega na narodky namiesto zakuskov doniesol maskrty.
pavol54
21.03.17,10:17
napr. stabilné dodávky po celý rok v požadovanom množstve, cene a kvalite ?
že by to dnešní pestovatelia nedokázali splniť? ROVNAKO TO nedokážu splniť ani holandskí pestovatelia, ale ich veľkosklady áno
kopretinka
21.03.17,10:17
Neviem kam to dat, ale aj potesilo, aj zarmutilo (ze vodicka chybala).
parkujem ako debil alebo tak nejak je tá www.
buchač
21.03.17,10:30
Podľa Teba neexistujú vrahovia z úplných, usporiadaných, takmer ukážkových rodín?
Normálne nechápem, ako môže niekto, vidˇ "chyby deti su vzdy chybami rodicov", takú sprostosť zadrieť...normál nechápačka.
Nandrolon
21.03.17,10:36
Podľa Teba neexistujú vrahovia z úplných, usporiadaných, takmer ukážkových rodín?
Normálne nechápem, ako môže niekto, vidˇ "chyby deti su vzdy chybami rodicov", takú sprostosť zadrieť...normál nechápačka.
O tých chybách som nepísal ja, ale tvrdí to Taiko...
lujza.j
21.03.17,10:41
Viktor a co si chcel niekoho prihlasit na plavanie:D
taiko
21.03.17,10:42
Podľa Teba neexistujú vrahovia z úplných, usporiadaných, takmer ukážkových rodín?
ako si na to prisiel ? Ja som nieco take naznacil, ci nebodaj tvrdil ?
Nandrolon
21.03.17,10:44
Tvrdil, že "chyby deti su vzdy chybami rodicov"... a to by sa s tými vrahmi proste vylučovalo...
korela
21.03.17,10:46
... o nesmrteľnosti chrústa. :-)
misoft
21.03.17,10:53
Včera som tu písal o prístupe do DRAKa - žiaľ - mojou chybou a nedostatočnou spätnou kontrolou som napísal nesprávny URL odkaz. Už som to v príspevku opravil, ale pre istotu to napíšem ešte raz
http://www.porada.sk/drak/
korela
21.03.17,11:11
Téma dvojníkov ma "zamestnáva" od mladosti. Občas sa takéto témy v tlači vyskytli. Pristupovali sme do busu vypraveného z CZ na dovolenku v BA, a na prvej možnej zastávke sa nám prihovoril manž. pár lekárov z Přerova, že som im vyrazila dych, pretože som ako ich presná dvojníčka z mesta. Cítila som ich pohľady po celý čas, podnes neviem, prečo som si nevypýtala kontakt, alebo prečo takto nereagovali oni.
https://plus.sme.sk/c/20485084/vosla-do-cudzieho-domu-a-na-storocnej-fotke-uvidela-svoju-tvar.html?utm_source=ekonomika.sme.sk&utm_medium=rozcestnik&utm_campaign=podpora-clankov
taiko
21.03.17,12:01
Tvrdil, že "chyby deti su vzdy chybami rodicov"... a to by sa s tými vrahmi proste vylučovalo...
Podla mna z vyroku
1. "chyby deti su vzdy chybami rodicov"

nijako nevyplyva Tvoj vyrok

2. "neexistujú vrahovia z úplných, usporiadaných, takmer ukážkových rodín"

a to napr z dovodu, ze aj rodicia v úplných, usporiadaných, takmer ukážkových rodinach mozu robit chyby ;):) Sa obavam, ze Ti to zase nevyslo :), ale skus este, mozno sa raz podari :)

ako korela spravne poznamenala je to "... o nesmrteľnosti chrústa. :-) ". Ale zase zabava dobra , no nie ? :)
Nandrolon
21.03.17,12:12
Zábava dobrá. Tvoj výrok tak, ako bol napísaný je nepravda, resp. polopravda.
To slovíčko "vždy" v tvojej citácii je priam smiešne.
Ale však zábava graduje :-)
Ing. Ľubomír Janoška
21.03.17,12:22
Zábava dobrá. Tvoj výrok tak, ako bol napísaný je nepravda, resp. polopravda.
To slovíčko "vždy" v tvojej citácii je priam smiešne.
Ale však zábava graduje :-)
Gradujem: Všetky chyby môjho syna sú vlastne mojimi chybami. Aj mojej ženy. Ale všetky moje chyby sú chybami mojich rodičov a ich chyby sú chybami mojich starých rodičov. Chyby mojej ženy sú chybami jej rodičov a starých rodičov. Chyby našich starých rodičov sú chybami ich rodičov, starých rodičov, prastarých rodičov a veľmi prastarých rodičov.
V podstate za všetko môžu opice, ryby a meňavky.
A chrústy, samozrejme. :D
misoft
21.03.17,12:25
Zabudol si..... baktérie, mikróby, RNA....prvotné chemické prvky.... dopadajúce kométy, bolidy, zrážka planét... vznik vesmíru ....VEĽKÝ TRESK......
:D:D:D
afrikánka
21.03.17,12:30
Téma dvojníkov ma "zamestnáva" od mladosti. Občas sa takéto témy v tlači vyskytli. Pristupovali sme do busu vypraveného z CZ na dovolenku v BA, a na prvej možnej zastávke sa nám prihovoril manž. pár lekárov z Přerova, že som im vyrazila dych, pretože som ako ich presná dvojníčka z mesta. Cítila som ich pohľady po celý čas, podnes neviem, prečo som si nevypýtala kontakt, alebo prečo takto nereagovali oni.
https://plus.sme.sk/c/20485084/vosla-do-cudzieho-domu-a-na-storocnej-fotke-uvidela-svoju-tvar.html?utm_source=ekonomika.sme.sk&utm_medium=rozcestnik&utm_campaign=podpora-clankov
Pri čítaní o podobnosti, sa mi vybavila úsmevná príhoda s mojou tetou.....kráčali sme spolu po meste a pozerali výklady. Pri jednom sa moja teta zastavila a zamyslene pozerala na vystavený tovar. S ustarosteným výrazom v tvári sa obrátila ku mne a prehovorila: "Neviem prečo, ale v poslednej dobe mám pocit, že sa strašne podobám" a ukázala na ježibabu. Oprskala som pol výkladu :D. Dodnes sa pri spomienke na výrok a výraz tváre mojej tetušky, musím smiať :).
Teta ešte žije.....dodám, že podobnosť je čím ďalej, tým viac výrazná :D;)
Ing. Ľubomír Janoška
21.03.17,12:35
Zabudol si..... baktérie, mikróby, RNA....prvotné chemické prvky.... dopadajúce kométy, bolidy, zrážka planét... vznik vesmíru ....VEĽKÝ TRESK......
:D:D:D
nechcel som, aby to vyzeralo, že sa vyhováram :D
buchač
21.03.17,12:38
Zabudol si..... baktérie, mikróby, RNA....prvotné chemické prvky.... dopadajúce kométy, bolidy, zrážka planét... vznik vesmíru ....VEĽKÝ TRESK......
:D:D:D
nechcel som, aby to vyzeralo, že sa vyhováram :D
Bohúúúšu, já Tě vidím...;)

http://stary-zakon.cz/system/obrazky/images/233.jpg
bjuty smis
21.03.17,12:42
napr. stabilné dodávky po celý rok v požadovanom množstve, cene a kvalite ?
že by to dnešní pestovatelia nedokázali splniť? ROVNAKO TO nedokážu splniť ani holandskí pestovatelia, ale ich veľkosklady áno
pýtal si sa :

aká iná motivácia môže byť ak nie osobný prospech nákupcu...
buchač
21.03.17,15:15
Rozmaznaná generácia. . .
http://annaka.blog.pravda.sk/2017/03/21/rozmaznana-generacia/

Dobrý článok v blogu...veľmi dobrý názor.
Autorka dala aj pár tipov, ktoré zvýraznila. Ja by som doplnil tiež jeden tip.

Kľudne svojmu potomkovi jednu aj pridrbte. Jedna výchovná ešte nikomu neuškodila a bude mať lepší a rýchlejší účinok ako nejaká zbytočná diskusia.
pavol54
21.03.17,15:41
napr. stabilné dodávky po celý rok v požadovanom množstve, cene a kvalite ?
že by to dnešní pestovatelia nedokázali splniť? ROVNAKO TO nedokážu splniť ani holandskí pestovatelia, ale ich veľkosklady áno
pýtal si sa :

aká iná motivácia môže byť ak nie osobný prospech nákupcu...
príkaz šéfstva ale aj to je vlastne osobný prospech nákupcu
pavol54
21.03.17,15:44
Zábava dobrá. Tvoj výrok tak, ako bol napísaný je nepravda, resp. polopravda.
To slovíčko "vždy" v tvojej citácii je priam smiešne.
Ale však zábava graduje :-)
Gradujem: Všetky chyby môjho syna sú vlastne mojimi chybami. Aj mojej ženy. Ale všetky moje chyby sú chybami mojich rodičov a ich chyby sú chybami mojich starých rodičov. Chyby mojej ženy sú chybami jej rodičov a starých rodičov. Chyby našich starých rodičov sú chybami ich rodičov, starých rodičov, prastarých rodičov a veľmi prastarých rodičov.
V podstate za všetko môžu opice, ryby a meňavky.
A chrústy, samozrejme. :D
oprav si axiomy: Deti sú vždy blbé po otcovi a múdre po matke. :)
za všetko môžu opice - teda slivovica
lujza.j
21.03.17,18:04
Dnes som sa pytala stupavčanky kde si kupit zelé...ze nevie.....takze trt makovy a ne stupavske zele....potvrdila...ze kamiony z pl bezne vidiet....
kukučka
21.03.17,18:59
Rozmaznaná generácia. . .
http://annaka.blog.pravda.sk/2017/03/21/rozmaznana-generacia/

Dobrý článok v blogu...veľmi dobrý názor.
Autorka dala aj pár tipov, ktoré zvýraznila. Ja by som doplnil tiež jeden tip.

Kľudne svojmu potomkovi jednu aj pridrbte. Jedna výchovná ešte nikomu neuškodila a bude mať lepší a rýchlejší účinok ako nejaká zbytočná diskusia.

Rodičia nemajú na deti čas? Naozaj? Alebo sedia pri telke a čakajú, že deti sa vychovajú samé, alebo ich vychovajú učitelia v škole? Ja viem, nie všetci.Času máme všetci rovnako a na nás záleží, komu a čomu ho venujeme.
korela
21.03.17,19:21
Páči sa mi dnešný ranný príspevok hubatej v http://www.porada.sk/t295886-vkladna-knizka-zriadena-dietatom.html#post2941118.
Pozdravujem šikovnú hubatú. :-)
korela
21.03.17,19:24
Rozmaznaná generácia. . .
http://annaka.blog.pravda.sk/2017/03/21/rozmaznana-generacia/

Dobrý článok v blogu...veľmi dobrý názor.
Autorka dala aj pár tipov, ktoré zvýraznila. Ja by som doplnil tiež jeden tip.

Kľudne svojmu potomkovi jednu aj pridrbte. Jedna výchovná ešte nikomu neuškodila a bude mať lepší a rýchlejší účinok ako nejaká zbytočná diskusia.
Aby sa potom nestalo, že sa to rodičovi vráti, keď to bude najmenej čakať.
misoft
21.03.17,19:50
Dovolala sa moja fazuľka z Nemecka. Internet má len mobilný O2. Popísala, čo robí. Stará sa o starú pani po mozgovej porážke - je vraj teraz na úrovni štvorročného decka. Starký je vraj fajn, ale trochu čudný - nemôže si zvyknúť na tie ich nemecké potraviny. Ale za to starý ju každý deň volá na pivo :D, na stravu vraj náročný nie je. Vstáva o 7-mej, večer podľa potreby..... ale že vraj ubytovanie má skoro prepychové.
taiko
22.03.17,06:23
Zábava dobrá. Tvoj výrok tak, ako bol napísaný je nepravda, resp. polopravda.
To slovíčko "vždy" v tvojej citácii je priam smiešne.
Ale však zábava graduje :-)
jaaaj, to je slabe. Ked chces nieco vyhlasit za nepravdu, musis aj povedat preco je to, samozrejme podla Teba nepravda. Noze skus este raz ;)
Dáša_
22.03.17,06:31
Dovolala sa moja fazuľka z Nemecka. Internet má len mobilný O2. Popísala, čo robí. Stará sa o starú pani po mozgovej porážke - je vraj teraz na úrovni štvorročného decka. Starký je vraj fajn, ale trochu čudný - nemôže si zvyknúť na tie ich nemecké potraviny. Ale za to starý ju každý deň volá na pivo :D, na stravu vraj náročný nie je. Vstáva o 7-mej, večer podľa potreby..... ale že vraj ubytovanie má skoro prepychové.

Niektorí ľudia nájdu v takomto opatrovaní aj zaľúbenie. Doslova sa im to stáva poslaním. Nerobia to nasilu. Pekne o tom píše táto pani vo svojich blogoch https://karolinaolsavska.blog.sme.sk/c/446935/pozornost-a-starostlivost.html

Tak nech sa dcére darí a má šťastie na príjemných klientov.
vicktor
22.03.17,06:48
starý ju každý deň volá na pivo :D, na stravu vraj náročný nie je....večer podľa potreby.....
Takto si aj ja predstavujem starobu - v dome mlade dievca, pivko a kazdy vecer podla potreby... prepichove!
:)
jar88
22.03.17,07:13
Zábava dobrá. Tvoj výrok tak, ako bol napísaný je nepravda, resp. polopravda.
To slovíčko "vždy" v tvojej citácii je priam smiešne.
Ale však zábava graduje :-)
jaaaj, to je slabe. Ked chces nieco vyhlasit za nepravdu, musis aj povedat preco je to, samozrejme podla Teba nepravda. Noze skus este raz ;)

Taiko, veď je to Nandrolon, on nemusí.:)
Ja by som bol skôr zvedavý, kedy u neho (ale aj u ostatných) prichádza dôvod decku "jednu pridrbať". Myslím tým konkrétnu situáciu a vek dieťaťa.
-------------------------
Buchač nám tu napísal, že v tej situácii je zbytočná debata a treba jednu pridrbať.:eek:
Nandrolon
22.03.17,08:26
Zaujímavé, sem-tam úsmevné, každopádne niekto by bol rád nesmrteľný.
http://aeronet.cz/news/david-rockefeller-zemrel-ve-veku-101-let-a-na-ceste-do-pekla-mu-nepomohly-ani-krevni-konzervy-s-detskou-krvi-z-kauzy-pizza-gate-syndikat-prisel-o-hlavu-vyssiho-procesu-rizeni-dalsi-na-rade-je-kralovna/
A tá transfúzia krve určite nebude neúčinná, keďže autotransfúzia sa používa v rôznych športoch od nepamäti.
pavol54
22.03.17,09:46
Zaujímavé, sem-tam úsmevné, každopádne niekto by bol rád nesmrteľný.
http://aeronet.cz/news/david-rockefeller-zemrel-ve-veku-101-let-a-na-ceste-do-pekla-mu-nepomohly-ani-krevni-konzervy-s-detskou-krvi-z-kauzy-pizza-gate-syndikat-prisel-o-hlavu-vyssiho-procesu-rizeni-dalsi-na-rade-je-kralovna/
A tá transfúzia krve určite nebude neúčinná, keďže autotransfúzia sa používa v rôznych športoch od nepamäti.
nič nového pod slnkom však naša alžbeta bathoryčka a krv panien(dnes sa ten vek zúfalo znižuje
alaya1
22.03.17,13:43
Nandrolon
23.03.17,05:02
Som sa nasmial, kto len by to bol na neho povedal, taký charakterný človek, aj na bicykli chodil po BA, síce sa jazda podobala na jazdu 4 ročného dieťaťa, ale hlavne, že chodil.
http://www.topky.sk/cl/10/1617705/Primator-Nesrovnal--co-to-na-Bratislavcanov-hra--FOTO-Ako-dokaz--Veselo-podporuje-herne
Možno to ale nie je pravda, keď je to na hlúpych topkách, aj tie zmluvy sú podľa mňa iba "photoshop" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))
lujza.j
23.03.17,05:34
To nie je jeho podpis:D
bjuty smis
23.03.17,06:18
Som sa nasmial, kto len by to bol na neho povedal, taký charakterný človek, aj na bicykli chodil po BA, síce sa jazda podobala na jazdu 4 ročného dieťaťa, ale hlavne, že chodil.
http://www.topky.sk/cl/10/1617705/Primator-Nesrovnal--co-to-na-Bratislavcanov-hra--FOTO-Ako-dokaz--Veselo-podporuje-herne
Možno to ale nie je pravda, keď je to na hlúpych topkách, aj tie zmluvy sú podľa mňa iba "photoshop" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))
a keby to bola pravda ?
akú má zákonnú možnosť to nepodpísať ?

je zlé, alebo tebe smiešne, ked dodržuje zákony ?
Nandrolon
23.03.17,06:21
Načo sa to potom dáva schvaľovať, keď nie je iná možnosť ako to schváliť? Potom ten schvaľovací proces nemá žiaden význam.
Myslím, že aj to stratenie petície bola jeho práca. Je od začiatku jasné, že to, čo hovorí do kamery sú vymyslené rozprávky pre naivných bratislavčanov.
Prečo by on mal byť proti hazardným hrám, keď je nad slnko jasné že bez úplatkov si nikto nikdy žiadnu herňu na Slovensku ešte neotvoril. Peniaze nesmrdia nikomu, tak nech sa nehrá na samaritána.
Nandrolon
23.03.17,06:34
"Nesrovnalovci podpisy na hazardných prevádzkach argumentujú, že mesto vydáva iba súhlas k umiestneniu prevádzky v stanovenej lehote do 30 dní. "Upozorňujeme na skutočnosť, že ak aj hlavné mesto vydá súhlas alebo súhlasné vyjadrenie k umiestneniu prevádzky, neznamená to, že prevádzkovateľ umiestnenie prevádzky aj zrealizuje. Je to na jeho rozhodnutí," dodala Keseľáková."

- hypotetické prirovnanie:
Prezident A. Kiska včera udelil milosť M. Černákovi. Na otázku novinárov, či sa nebojí zvýšeného počtu vrážd a vybavovania si účtov, odpovedal E. Tomáš: "Udelenie milosti ešte neznamená, že ju dotyčný odsúdený aj využije."

- p. Keseľáková si zrejme myslí, že väčšina obyvateľov hlavného mesta má na čele nálepku "je****ý"
bjuty smis
23.03.17,06:45
to ako kiska má zo zákona povinnosť udeliť černákovi milosť ?
radšej už kašli na to...
topku sú bulvár, dali bulvárny nadpis a ty si sa chytil jak 15.-ročný, čo je ich cieľová skupina.....
podstatné je toto ( čo si si v článku evidentne nevšimol ) :

"Zákon č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vymedzuje pri vydávaní individuálnych licencií na prevádzkovanie hazardných hier prostredníctvom výherných prístrojov taxatívne stanovené podmienky, po splnení ktorých je hlavné mesto povinné licenciu žiadateľovi udeliť (licenčný povoľovací princíp je v zákone formulovaný ako nárokovateľný),"
Nandrolon
23.03.17,06:59
Máš pravdu.
Stále som ale presvedčený, že keď sa Nesrovnal už dlhšiu dobu prezentuje ako bojovník proti herným automatom, že z pozície svojho miesta a dĺžky pôsobenia na ňom mal nejaké možnosti ako zabezpečiť, že tieto schvaľovania by neexistovali.
PS: topky sú bulvár na pobavenie, to je ich hlavná úloha. Ak by sa tvárili ako seriózny vydavateľ, kopec ľudí vrátane mňa by ich prestalo čítať, nakoľko všetko od sme, po topky, čas, plus1deň, plus7 dní je taktiež bulvár.
misoft
23.03.17,08:00
A čo nie je bulvár? Veď i tá naša vláda - jeden bulvár. Najskôr potichúčky (akože o tom nevedeli) vyskočia ceny vody, elektriny, plynu, pre podnikateľov odpadu..... a keď sa národ zobudí - odrazu aký geroj - cez telefón všetko vybaví....
CHu*ovina jak voda v koši - aj ten oný telefonista o všetkom vedel, len potreboval sa ukázať ako sociálne cítiaci sa zemepán.
A to isté môže byť u rovného Nesrovnala.....
lujza.j
23.03.17,09:17
Kukam tlacofku prezidenta PZ...nove korupcne kauzy....otazka novinara....kto nahlasil korupcne chovanie:eek::Dto co je za otazku?!
bjuty smis
23.03.17,09:24
Kukam tlacofku prezidenta PZ...nove korupcne kauzy....otazka novinara....kto korupcne chovanie:eek::Dto co je za otazku?!

no kaliňák s gašparom vemi radi zvolávajú tlačovky

generál sa bude naparovať jak kohút na hnoji, prezentovať skvelé výsledky smerákov v boji proti korupcii
a po takejto otázke zistíme, že generál aj políciou zistili velké houno, len další neštastník už nezvládol trpieť vypalovanie od smeráckýh čuníkov na ministerstvách. a udal ich....
lujza.j
23.03.17,10:11
Bjuty...tlacofky su oblubeny "šport"....móda velika....ja som to volala-heslo..."ani jeden den bez tlacofky":Dvsetci sa radi prsia cim kolvek....dufam,ze to nepride az....ze ako sa rano vykakali:D
Mna zarazila debilna otazka novinara....ze ja nahlasim kauzu a bonznu ma?!...aj ked tu sa da na 99% kupit info...
kukučka
23.03.17,11:20
bonzáci dostanú metále, nevieš?
lujza.j
23.03.17,11:40
Zase nie je bonz ako bonz....korupčny....musi byt vhodny-zaujimavy......nech je kauza vhodna tlacofky....
kopretinka
25.03.17,07:53
ako sa z mozzarelly robí mozarella light? No tak,že namiesto 100g pevného podielu dáte do balenia iba 70...60....50....a super light je iba 30g syra
misoft
25.03.17,10:11
Nuž veru..... tá T*s*o Morarella - pekný sajrajt.... Vraví sa - lacná a na ho*no.....
taiko
26.03.17,06:41
Nuž veru..... tá T*s*o Morarella - pekný sajrajt.... Vraví sa - lacná a na ho*no.....
netreba zabudat ze mozarella sa robi s buvolieho mlieka a nie kravskeho. Ergo v beznych obchodoch mozarellu nemaju, iba jej nahradu
lujza.j
26.03.17,07:40
Tai...ozaáj:D
taiko
26.03.17,07:55
Tai...ozaáj:D
veru ozaaaj. Alergici na kravske mlieko by vedeli rozpravat :)
misoft
26.03.17,08:25
Nuž veru..... tá T*s*o Morarella - pekný sajrajt.... Vraví sa - lacná a na ho*no.....
netreba zabudat ze mozarella sa robi s buvolieho mlieka a nie kravskeho. Ergo v beznych obchodoch mozarellu nemaju, iba jej nahradu
Tai... v jednom máš pravdu... ROBILO sa z buvolieho mlieka - lenže zožeň teraz mlieko z buvola.
http://www.italat.cz/vyroba/vyroba-mozzarelly

Mozzarella je klasický italský, čerstvý, bílý, přírodní, nezrající sýr, jemné a lahodné chuti, málo solený. Na rozdíl od klasických českých čerstvých sýrů se vyrábí technologií paření.
Původ Mozzarelly sahá až do středověku, kdy se v neapolské nížině chovali buvoli, jejichž mléko se do sýráren dostávalo z důvodů pomalé přepravy již okyselené a tak bylo dobrým základem pro sýřeninu vhodnou pro vznik pařeného těsta.
Tweety
26.03.17,09:11
lujza.j
26.03.17,09:53
Tai...ozaáj:D
veru ozaaaj. Alergici na kravske mlieko by vedeli rozpravat :)
tai..to ozááj.....to bola ako sranda:)....to akoó ked mi niekto mudruje..ako keby som to nevedela:D......použijem "to ozáááj"...
napr. doma moj chlap....
misoft
26.03.17,11:41
Čo za zviera je buvol? Snáď byvol, či?
http://www.pluska.sk/izdravie/archiv/zdravie/takto-chuti-prava-mozzarella.html
Žluťásku - pluska píše ****ny.....
Buvol je z rodu turovitých - buvol domáci - teraz je ho veľa v Indii - je to domestikovaná forma divokého buvola.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Buvol_dom%C3%A1c%C3%AD
No a kravy - teda hovädá - teda trieda turovitých je ich poddruh. https://sk.wikipedia.org/wiki/Tur_dom%C3%A1ci
Takže - ak sa spomína, že robili z buvolov - robili to de facto z kráv.... pretože krava (hovädo) je len jeho poddruh....
pavol54
26.03.17,13:42
Čo za zviera je buvol? Snáď byvol, či?
http://www.pluska.sk/izdravie/archiv/zdravie/takto-chuti-prava-mozzarella.html
nerob vedu z prekladu z češtiny ja mám dodnes problém s jednotným číslom " tie požiadavky"
pavol54
26.03.17,13:51
Čo za zviera je buvol? Snáď byvol, či?
http://www.pluska.sk/izdravie/archiv/zdravie/takto-chuti-prava-mozzarella.html
Žluťásku - pluska píše ****ny.....
Buvol je z rodu turovitých - buvol domáci - teraz je ho veľa v Indii - je to domestikovaná forma divokého buvola.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Buvol_dom%C3%A1c%C3%AD
No a kravy - teda hovädá - teda trieda turovitých je ich poddruh. https://sk.wikipedia.org/wiki/Tur_dom%C3%A1ci
Takže - ak sa spomína, že robili z buvolov - robili to de facto z kráv.... pretože krava (hovädo) je len jeho poddruh....
"z byvolých kráv" počul som z rozprávania mojich prapredkov že taký byvol používaný ako ťažné zviera sa nesmelo dostať k vode vhodnej na ponáranie pretože tento druh hovädzieho dobytka ju tak miloval že sa v nej celý schoval a pohonič mal problém, vraj pomohlo len to že mal retiazku v nose (asi musel byť ten hovädzí pirsing bolestivý)
korela
26.03.17,14:00
:-)))))))))))))
misoft
26.03.17,16:17
"z byvolých kráv" počul som z rozprávania mojich prapredkov že taký byvol používaný ako ťažné zviera sa nesmelo dostať k vode vhodnej na ponáranie pretože tento druh hovädzieho dobytka ju tak miloval že sa v nej celý schoval a pohonič mal problém, vraj pomohlo len to že mal retiazku v nose (asi musel byť ten hovädzí pirsing bolestivý)
Počul si veľmi dobre.....veď preto je v Indii buvol vodný - lebo obzvlášť miluje vodu, bahno - všetko s vodou spojené..... kravy zase obľubujú zelené, kde napochajú bachor a potom veget na zelenom - ryhne - z bachora naspäť a poprežúva.....
taiko
26.03.17,16:21
Nuž veru..... tá T*s*o Morarella - pekný sajrajt.... Vraví sa - lacná a na ho*no.....
netreba zabudat ze mozarella sa robi s buvolieho mlieka a nie kravskeho. Ergo v beznych obchodoch mozarellu nemaju, iba jej nahradu
Tai... v jednom máš pravdu... ROBILO sa z buvolieho mlieka - lenže zožeň teraz mlieko z buvola.
http://www.italat.cz/vyroba/vyroba-mozzarelly

Mozzarella je klasický italský, čerstvý, bílý, přírodní, nezrající sýr, jemné a lahodné chuti, málo solený. Na rozdíl od klasických českých čerstvých sýrů se vyrábí technologií paření.
Původ Mozzarelly sahá až do středověku, kdy se v neapolské nížině chovali buvoli, jejichž mléko se do sýráren dostávalo z důvodů pomalé přepravy již okyselené a tak bylo dobrým základem pro sýřeninu vhodnou pro vznik pařeného těsta.
kto hlada najde ;)
https://sortiment.metro.sk/sk/galbani-mozzadi-bufala-mini-150g/210987p/

mavaju aj v niektorom Tesco. Napr v Kosiciach na hlavnej mavali sporadicky.

btw Byvoly sa chovaju v IT stale, aj v NL maju na juhu stado.
taiko
26.03.17,16:24
Tai...ozaáj:D
veru ozaaaj. Alergici na kravske mlieko by vedeli rozpravat :)
tai..to ozááj.....to bola ako sranda:)....to akoó ked mi niekto mudruje..ako keby som to nevedela:D......použijem "to ozáááj"...
napr. doma moj chlap....
ach taaak. Ono sa to javi ako mudrovanie pre niekoho, kto to pozna. ;) Ale ked som v mojom okoli spomenul tak som sa sa veru srandovnych poznamok a informacii dozvedel :) Ja som napr. tiez nevedel, kym sme nezacali riesit carnicinu alergiu. Kravske mlieko nemoze, ale byvoliu mozarellu bez problemov.
Ale hej mas pravdu , som pozabudol ze Ty si v gastro doma
pavol54
26.03.17,17:18
"z byvolých kráv" počul som z rozprávania mojich prapredkov že taký byvol používaný ako ťažné zviera sa nesmelo dostať k vode vhodnej na ponáranie pretože tento druh hovädzieho dobytka ju tak miloval že sa v nej celý schoval a pohonič mal problém, vraj pomohlo len to že mal retiazku v nose (asi musel byť ten hovädzí pirsing bolestivý)
Počul si veľmi dobre.....veď preto je v Indii buvol vodný - lebo obzvlášť miluje vodu, bahno - všetko s vodou spojené..... kravy zase obľubujú zelené, kde napochajú bachor a potom veget na zelenom - ryhne - z bachora naspäť a poprežúva.....
BYVOL
lujza.j
26.03.17,17:19
Tai...predpokladam,ze prava mocarela nebude za 65 halerú....:)
taiko
27.03.17,05:21
Tai...predpokladam,ze prava mocarela nebude za 65 halerú....:)
no to asi nie. Ked sa dobre pamatam, 2,35 stala.
Žabinka
27.03.17,07:26
bettylou
28.03.17,06:03
"z byvolých kráv" počul som z rozprávania mojich prapredkov že taký byvol používaný ako ťažné zviera sa nesmelo dostať k vode vhodnej na ponáranie pretože tento druh hovädzieho dobytka ju tak miloval že sa v nej celý schoval a pohonič mal problém, vraj pomohlo len to že mal retiazku v nose (asi musel byť ten hovädzí pirsing bolestivý)
Počul si veľmi dobre.....veď preto je v Indii buvol vodný - lebo obzvlášť miluje vodu, bahno - všetko s vodou spojené..... kravy zase obľubujú zelené, kde napochajú bachor a potom veget na zelenom - ryhne - z bachora naspäť a poprežúva.....

také bahenné mali aj uhorskí maďari, aj u nás na východosl. nížine bývali. Taký keď sa schoval do bahna, tak aj voz prevrátil.
pavol54
28.03.17,12:41
"z byvolých kráv" počul som z rozprávania mojich prapredkov že taký byvol používaný ako ťažné zviera sa nesmelo dostať k vode vhodnej na ponáranie pretože tento druh hovädzieho dobytka ju tak miloval že sa v nej celý schoval a pohonič mal problém, vraj pomohlo len to že mal retiazku v nose (asi musel byť ten hovädzí pirsing bolestivý)
Počul si veľmi dobre.....veď preto je v Indii buvol vodný - lebo obzvlášť miluje vodu, bahno - všetko s vodou spojené..... kravy zase obľubujú zelené, kde napochajú bachor a potom veget na zelenom - ryhne - z bachora naspäť a poprežúva.....

také bahenné mali aj uhorskí maďari, aj u nás na východosl. nížine bývali. Taký keď sa schoval do bahna, tak aj voz prevrátil.
aj uhorskí slováci alebo uhorskí šváby( tí mali najviac zemí a najviac paholkov Slovákov, či Maďarov)
misoft
28.03.17,17:06
bettylou
29.03.17,13:37
Darina1234
30.03.17,09:20
willma
30.03.17,09:31
ale ved to už v 2013
Darina1234
30.03.17,09:33
ved ano, len ci to vieme vsetci obcania EU, ako sa staraju o seba a o nas zobrac nic
misoft
30.03.17,10:38
Darinka - my to VIEME, ale ho*no zmôžeme...... a netreba ani ďaleko chodiť..... stačí sa zahľadieť na isté "osobnosti" u nás.....
pavol54
30.03.17,11:41
ved ano, len ci to vieme vsetci obcania EU, ako sa staraju o seba a o nas zobrac nic
Niekto dôchodok, niekto cestovanie zadarmo vlakmi, niekto zadarmo lietadlom, niekto tri v jednom
korela
30.03.17,17:15
ved ano, len ci to vieme vsetci obcania EU, ako sa staraju o seba a o nas zobrac nic
Nechcem upozorňovať na moju starú tému, zdá sa, že toto málokoho zaujíma.
A zdá sa, že to bude ľudí zaujímať čoraz menej, nástroje na tento stav sa využívajú už dlho, a tlaky na obyvateľstvo sa budú najskôr iba čoraz viac zväčšovať, takže ani na ne nebude ostávať čas.
http://www.porada.sk/t150054-zastupcovia-v-eu-poslanci-nr-sr-primatori-starostovia-miest-obci.html
Maňka má o funkciu viac od tohto roka. :-)
korela
30.03.17,17:26
Lidi nás oběsí a budou v právu. Godfrey Bloom v EP.

Z r. 2015

https://www.youtube.com/watchv=nQp09LDnncE&feature=player_embedded 1:24
jar88
31.03.17,03:52
ved ano, len ci to vieme vsetci obcania EU, ako sa staraju o seba a o nas zobrac nic
Nechcem upozorňovať na moju starú tému, zdá sa, že toto málokoho zaujíma.
A zdá sa, že to bude ľudí zaujímať čoraz menej, nástroje na tento stav sa využívajú už dlho, a tlaky na obyvateľstvo sa budú najskôr iba čoraz viac zväčšovať, takže ani na ne nebude ostávať čas.
http://www.porada.sk/t150054-zastupcovia-v-eu-poslanci-nr-sr-primatori-starostovia-miest-obci.html
Maňka má o funkciu viac od tohto roka. :-)

Dôchodky zamestnancov EÚ sú to posledné, čo ma na EÚ zaujíma.:)
A ako tak vidím, pre niekoho je to tým najdôležitejším na svete.:---
taiko
31.03.17,05:44
ved ano, len ci to vieme vsetci obcania EU, ako sa staraju o seba a o nas zobrac nic
Nechcem upozorňovať na moju starú tému, zdá sa, že toto málokoho zaujíma.
A zdá sa, že to bude ľudí zaujímať čoraz menej, nástroje na tento stav sa využívajú už dlho, a tlaky na obyvateľstvo sa budú najskôr iba čoraz viac zväčšovať, takže ani na ne nebude ostávať čas.
http://www.porada.sk/t150054-zastupcovia-v-eu-poslanci-nr-sr-primatori-starostovia-miest-obci.html
Maňka má o funkciu viac od tohto roka. :-)

Dôchodky zamestnancov EÚ sú to posledné, čo ma na EÚ zaujíma.:)
A ako tak vidím, pre niekoho je to tým najdôležitejším na svete.:---
Pravda je. Vsak kazdy ma moznost stat sa eurouradnikom a mat taky dochodok. :S
Darina1234
31.03.17,05:58
to, ze maju mat ludia informacie, neznamena, ze je to aj najdolezitejsie na svete , jar88,zbytocny koment
lujza.j
31.03.17,06:35
Tai...tak kazdy ma-mal tiez moznost mat vysluhovy dochodok.....
vicktor
31.03.17,06:50
Opytal som sa istej banky, ze preco sa SEPA platba do zahranicia neda zadat s buducim datumom a preco nie ako trvala.
Prisla odpoved: "mBank naozaj realizuje cezhraničné platby len rámci SEPA v mene EUR, a žiaľ neplánuje sa poskytovanie zahraničných platieb v inej mene ako je EUR, ktorá je podmienkou pre SEPA platbu" - no fasa!
jar88
31.03.17,07:23
ved ano, len ci to vieme vsetci obcania EU, ako sa staraju o seba a o nas zobrac nic
Nechcem upozorňovať na moju starú tému, zdá sa, že toto málokoho zaujíma.
A zdá sa, že to bude ľudí zaujímať čoraz menej, nástroje na tento stav sa využívajú už dlho, a tlaky na obyvateľstvo sa budú najskôr iba čoraz viac zväčšovať, takže ani na ne nebude ostávať čas.
http://www.porada.sk/t150054-zastupcovia-v-eu-poslanci-nr-sr-primatori-starostovia-miest-obci.html
Maňka má o funkciu viac od tohto roka. :-)

Dôchodky zamestnancov EÚ sú to posledné, čo ma na EÚ zaujíma.:)
A ako tak vidím, pre niekoho je to tým najdôležitejším na svete.:---
Pravda je. Vsak kazdy ma moznost stat sa eurouradnikom a mat taky dochodok. :S

Presne tak, taiko, každý má možnosť stať sa euroúradníkom, ale zjavne o to Darine 1234 v príspevku nešlo. Aspoň ja som to tak pochopil.:)
Z celého toho na mňa dýchol jej pocit nespravodlivosti. Nespravodlivosti vo finančnom ohodnotení. Oni majú zbytočne veľa a my ostatní málo. Ju a bežných ľudí všeobecne, zaujímajú ich dôchodky, ale už vôbec sa nezaujímajú o to ostatné. O to ostatné, čo je v skutočnosti podstatné.
Myslím si, že väčšina populácie si ani neuvedomuje, že vlastne oni sami to neustále podporujú. Samozrejme, že sa to vzťahuje aj na to všeobecné podporovanie spravodlivosti v podobe zrušenia minulých amnestií. Je to však veľký omyl. Máme (skôr mali sme) dokonalú ústavu a dokonca písanú, čo nieje v ostatnej EÚ až také samozrejmé, ale jej nedodržiavaním, sme prijali nedokonalé a zbytočné zákony.
Aj EÚ je naozaj super myšlienka, ale zmocnili sa jej socialisti, ktorí ju pretvárajú na sociálny experiment. V konečnom dôsledku nás ľudí oberú o všetky práva a nechajú nám iba povinnosti. A čo na to našinec? Veď samozrejme, ak chceš právo, plň si svoje povinnosti a budeš mať aj práva.
---------------------------
Je naozaj úžasné mať právo na povinnosti.:---
misoft
31.03.17,08:52
No toto..... moja fazuľka sa pravdepodobne po dvoch týždňoch vráti z Nemecka.
Prečo? Na domáceho musela volať nemeckú políciu - v pondelok sa napil a v noci sa začal dobíjať do izby, kde bývala. Cítila sa ohrozená, tak zavolala políciu. Starý, keď ich zbadal, vraj okamžite skrotol. Ale fazuľka musela (so svojou školskou nemčinou na Polizeiamt spísať zápisnicu, prečítať si to (všetko v nemčine, ale vraj boli ústretoví a nenaháňali ju), podpísať. A potom ihneď volala agentúru, ktorá ju tam poslala. Verdikt - prídeme vás stiahnuť - vystrieda vás iná osoba. Lenže (asi) v agentúre už vedeli, čo je to za kvietok, tak mu tam posielajú nejakú Rómku.....
A agentúru upozornila, že žiadnu zmluvnú pokutu 1000€ (ako to majú uvedené, že ak nedokončí turnus a iné - musí platiť) nezaplatí.
lujza.j
31.03.17,08:55
Hovado stare uchylacke....vedela som preco jej zelam normalneho klienta....ked ne hitler rezim tak toto...
misoft
31.03.17,09:02
Starý to vydržal 2 týždne..... a vraj takto odtiaľ zutekalo viacej opatrovateliek, lenže ony to neoznámili agentúre a tak cálovali po 1000€ (dobrý keš pre agentúru)..... moja aspoň toľko chochmesu mala, že má doklad, že nie z jej príčiny tam musí skončiť....
lujza.j
31.03.17,09:07
Smutne,ze prva skusenost a hned totok...
Moje decko upratovalo....detkovcom....babka super.....dedo isliel po decku...furt jej za patami...vselijake akoze smiesne darceky jej na tajnasa podsuval....decko to aj povedalo babke....ale ona vedela..ze co a ako je dedo....nakoniec to dedo hodil na decko...ze ona isla po nom....no pomoc...aj tam prestala chodit....pritom babka ju mala velmi rada
misoft
31.03.17,09:10
Aj moja fazuľka povedala, že stará pani bola milá, nerozprávala síce, nechodila, ale že z výrazu tváre bolo vidieť, že je rada, že fazuľka sa o ňu stará....
korela
31.03.17,09:48
Hovado stare uchylacke....vedela som preco jej zelam normalneho klienta....ked ne hitler rezim tak toto...
Mne sa vidí, že čím je to staršie, tým je to ... povedzme smutnejšie. A neštítia sa ani priamo vo vlastných rodinách.
pavol54
31.03.17,15:19
Aj moja fazuľka povedala, že stará pani bola milá, nerozprávala síce, nechodila, ale že z výrazu tváre bolo vidieť, že je rada, že fazuľka sa o ňu stará....
a čo dala jej agentúra inú rodinu? lebo sa stáva všeličo a tieto opatrovateľky sú hneď premiestňované do iných rodín, agentúra spravidla ukončí zamestnávanie až po opakovanom prípade
misoft
31.03.17,15:43
Nie - oznámili, že ju sťahujú späť. Ale - ako som písal - agentúra asi mala vedomosť, čo je to zač.....len hubu držali...... nechceli Nemčúra sklamať.

Uvidíme, čo sa ešte z toho vykľuje......
vicktor
31.03.17,15:50
Prihlas sa ty a sprav s nim poriadok. :)
misoft
31.03.17,15:51
Hmmmm..... a prečo? Veď stačí nasadnúť do auta, pekný výlet si urobiť, trochu si tresknúť a vrátiť sa späť..... :D:D:D
sito
31.03.17,16:52
Nerozčúlilo, ale toj v telke padol návrh, novinka, nóvum, že materské škôlky by mohli mať aj firmy, tak ako aj duálne vzdelávanie. A čí to tu už nebolo? No nóvum, pre osoby narodené v roku 1989 a nasledujúcich.
misoft
01.04.17,06:20
No fazuľka dorazila ráno o tretej..... a nadávala ako parlamentný kapitáň :D:D:D

A tie hovädá v agentúre vedeli, čo je to zač, ten oný.... Za rok sa tam vystriedalo 8 opatrovateliek - najdlhšie tam bola vraj nejaká z Litvy a ta dovolila, aby si starý s ňou špásoval - platil jej za veci pre jej decko.
Ostatné starý "vyhodil" - jednoducho ich vykázal, nech si berú taxík a zmiznú a hneď volal do agentúry, že sa neosvedčili - takže NIČ neplatil - naopak, ešte ony zaplatili 1000€ pokuty. A boli tam vraj Poľky, Rumunky , Češky.
Keď moja fazuľka sa tam dostavila, pýtala si kľúč od izby (pre istotu) a starý povedal, že sa niekde "stratil". Ale keď si izbu prezerala - našla ho zastrčený v nejakej poličke - preto starý sa dobíjal a ona políciu volala. A než starý stihol zavolať, zavolala ona do agentúry - a tiež ju vykazoval, nech si taxík berie.

A keď agentúra tam poslala cigánočku - fazuľka vravela - že starý už krčil nosom (veď nemčúr - nadradená rasa - cigánka bola predsa "podradná" rasa).

A pokiaľ mi je známe - agentúry by mali preverovať klientov, kam posielajú opatrovateľky.... asi nepreverili dôkladne.
sito
01.04.17,06:49
:eek: 1. apríl a sito na samom vrchu :confused: :D:mee::D:mee::D :---
kukučka
01.04.17,07:13
Duški svine sú to, píšeš, že vedeli, prečo ho už neodmietli? Skús spočítať, koľko za rok na čipernom dedkovi a hlavne na pokutách zarobili! A budú aj naďalej. Skôr to vidím tak, že pre agentúru nebude problémový dedko, ale tvoja fazuľka, lebo s ňou nebudú môcť kúty vymetať.
misoft
01.04.17,07:45
Veď aj hneď povedala (keď sa ukľudnila) - že s tou agentúrou končí. Našla si tam kolegyňu, ale z inej agentúry, tak jej odporučila tú druhú agentúru.....
kopretinka
01.04.17,07:56
nepotešilo.....prred 3/4 rrokom som musela kúpiť novú práčku,teraz sa mi porúčala mikrovlna,a aj dvojplatnička má na kahánku...všetko sa mi kazí....chcela som v máji po splatení práčky si zobrať počítač,ale zase sú prednejšie veci,aj elektrrické zásuvky sú len na dobré slovo.... :mad: :mee:
sito
01.04.17,08:01
Asi už nie si najmladšia, keď ťa také veci opúšťajú. :);)
sito
01.04.17,08:36
Idem na jarmok.
kopretinka
01.04.17,08:41
Asi už nie si najmladšia, keď ťa také veci opúšťajú. :);)
čo ja.....ale aby ma opustili cca po 5 rokoch spotrrrebiče???!!! :eek:
misoft
01.04.17,08:49
Asi mali toho dosť :--- furt perieš, chladíš, zohrievaš.... veď aj ten stroj je predsa človek :rolleyes::D:D:D
kopretinka
01.04.17,11:03
čoby furt,len tak přiměřeně......počtu členov v domácnosti....asi sú tam kvalitné "kazítka".
A ten parrlament ich nezakázal?:eek::D
bettylou
01.04.17,11:08
Dúfam, že tento rok tí arogantní k.k.ti z Holcimu spolu s mestskou radou na Deň detí neuzavrú rekreačný areál Alpínka ako minulý rok. Stovky ľudí tam došli s deťmi na 1.júna a nielen autami, pobaviť sa na atrakciách,piekoviskách, prelizkach, hojdačkách, opičej dráhe.. (košičania šak to poznáte), prípadne opiecť niečo a stráviť s deckami parádny deň.
Všetko, čo ich čakalo, bola zamknutá brána a pri nej arogantný sbskár, ktorý ich oboznámil s tým, že toto tu je súkromná akcia a nikto okrem ľudí zamestnaných v HOLCIME a ich rodín tam prístup nemá. A že 200 metrov hore je bufet, tak nech idú so svojimi deckami tam. Si viete predstaviť, tie sklamané tváričky detí.
Fuj buzeranti, ešte neska sa mi otvára nožík vo vrecku.
bettylou
01.04.17,11:15
Starý to vydržal 2 týždne..... a vraj takto odtiaľ zutekalo viacej opatrovateliek, lenže ony to neoznámili agentúre a tak cálovali po 1000€ (dobrý keš pre agentúru)..... moja aspoň toľko chochmesu mala, že má doklad, že nie z jej príčiny tam musí skončiť....

Tak ten Bjuti smis to odhadol už pred dvoma týždňami dobre..:)
kopretinka
01.04.17,11:22
Dúfam, že tento rok tí arogantní k.k.ti z Holcimu spolu s mestskou radou na Deň detí neuzavrú rekreačný areál Alpínka ako minulý rok. Stovky ľudí tam došli s deťmi na 1.júna a nielen autami, pobaviť sa na atrakciách,piekoviskách, prelizkach, hojdačkách, opičej dráhe.. (košičania šak to poznáte), prípadne opiecť niečo a stráviť s deckami parádny deň.
Všetko, čo ich čakalo, bola zamknutá brána a pri nej arogantný sbskár, ktorý ich oboznámil s tým, že toto tu je súkromná akcia a nikto okrem ľudí zamestnaných v HOLCIME a ich rodín tam prístup nemá. A že 200 metrov hore je bufet, tak nech idú so svojimi deckami tam. Si viete predstaviť, tie sklamané tváričky detí.
Fuj buzeranti, ešte neska sa mi otvára nožík vo vrecku.
a ten areál patrí komu?
bettylou
01.04.17,11:50
mestu, všetkým
bettylou
01.04.17,11:50
pavol54
01.04.17,12:58
šikovný
http://chillin.sk/2016/01/slovensky-ucitel-napisal-ficovi-emotivny-no-pravdivy-list-suhlasite-s-nim/
Vieš prečo sa u nás v štátnej správe nedokázateľne kradne? Pretože ten najnižší vie že jeho priamo nadriadený(až po najvyššieho) kradne( ak nekradne, tak si zariadi príslušné benefity, čo je vlastne tiež krádež) A kde neni žalobce není ani soudce. A tie bulvárne povyky sú len preto aby sa odpútala pozornosť, lebo " zlodej kričí chyťte zlodeja " Ako to chodí, Vždy si spomeniem na seriál "Profesináli: Policajt Maroš Naď versus Krčmár Jano Króner
misoft
01.04.17,13:03
Žiaľ - v mnohom má pravdu..... papaláši tam hore na národ pekne zvysoka ****.....
pavol54
01.04.17,13:16
Keď som vyhotovoval plány výjazdu techniky, len tri osoby mali autá v pláne výjazdu techniku na celý týždeň bez udania účelu a miesta, vozidlo veliteľa pluku, vozidlo kontráša a vozidlo technika pluku (teda moje) a keď sa potrebovalo súkromne tak vždy sa to zverejnilo v rozkaze a uhradilo
misoft
01.04.17,13:18
Zabudol si na hotovostné vozidlo! To tiež nemá určený cieľ a účel.
kopretinka
01.04.17,13:20
mestu, všetkým
takže mesto ho prenajalo firme......
pavol54
01.04.17,14:15
Zabudol si na hotovostné vozidlo! To tiež nemá určený cieľ a účel.
však to ani nemohlo opustiť priestor posádky a len 24 hodín plnilo pokyny dozorného útvaru respektíve pomocníka ako veliteľa vozidla, ale traja mohli ísť tam kam potrebovali stalo sa mi že som išiel cez tri okresy len som musel volať( alebo nechať odkaz u DÚ) veliteľovi že kam idem a prečo a kto ma zastupuje. To vieš asi by ma zožral keby som mu ráno štvrtej doniesol domov podpísať výjazd mimo plán
sito
01.04.17,15:14
:eek: 1. apríl a sito na samom vrchu :confused: :D:mee::D:mee::D :---

-, hovado
sito
01.04.17,15:22
:eek: 1. apríl a sito na samom vrchu :confused: :D:mee::D:mee::D :---

asi ti vsetci gratuluju k tvojmu dnesnemu sviatku

Hovado, vitaj! A vieš ty, že dnes nemám žiadny sviatok? Leda, že by sa pripojil k tebe a tebe podobným, keď je ten prvý apríl, sviatok bláznov - stiev. :):D:D:D:)
sito
01.04.17,15:32
Asi už nie si najmladšia, keď ťa také veci opúšťajú. :);)
čo ja.....ale aby ma opustili cca po 5 rokoch spotrrrebiče???!!! :eek:

Nooo, keby si bola v "Uhádni môj vek", ťažko by ťa bolo trafiť, trafiť by jedného s toho mohlo ako čačík a prečo vädne.:);)
sito
01.04.17,16:10
Práve som sa vrátil z ...

Letný čas, krátke tričko, dlhé šory, šortky, včely, medovina, údenina, živánska, cigánska, pardon rímska, či rómska? Aby prúser nebol, ak by si to všimol nejaký vôl. Sokol, sova, orol, poník, koník všeličo tam a veselo bolo, žiadny mínus, mínuska tam nebola, nebola žiadna zvada, bo nebolo tam hovada.

A tu sa zjavilo!