pavol54
10.01.17,12:22
Ja viem na čo si narážala. To by museli pozatvárať aj všetky reštaurácie a to sa nikdy nestane...
Prečo nikdy nestane?
Zoberme si migrantov a za pár desaťročí budú iba čajovne:eek::mad::D
V prípade, že sa naplní proroctvo baby Vangy :mee::cool:
a pálenku zo šálok tam Allah nevidí
afrikánka
10.01.17,11:23
Zaujímavá diskusia.Ale deň noc deň u lekárov stále nikomu nevadí :-)
To sa berie ako samozrejmosť...:cool: .no veď hippokratova prísaha ;)
korela
10.01.17,11:47
Zaujímavá diskusia.Ale deň noc deň u lekárov stále nikomu nevadí :-)
To sa berie ako samozrejmosť...:cool: .no veď hippokratova prísaha ;)
Ale vnímame. Aj obavy, kto z vás tu vôbec zostane.
BXLmiami
10.01.17,11:49
:-)) no ako napísali v Pravde-ked nedáte pokoj ideme na dôchodok...:-))
buchač
10.01.17,11:52
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
Projektanti dokončujú zákazky...nuž, keby robili furt, tak by nemuseli šturmovať.
Odchádzať okolo 19 z práce ? ...a ráno kedy je nástup ?...okolo 9 tej ?
Známa mala syna stavbára dostal sa do projekčnej kancelárie pol roka od 07 do 20 takmer každý deň všetci, tak sa na to vykašlal, efektivita po 8 - 10 hodinách ide prudko dole
Známy Tvojich známych me nejak nevzrušujú.
To šturmovanie je proste len a len smiešne.

Apropóóóó....Určitú halu Strojáreň Piesok - Zlievareň Hronec (alebo naopak) som mal na tabuli s pantografom pár mesiacov...formát výkresu bola 4x predlžená A O ...;)
buchač
10.01.17,11:54
Zaujímavá diskusia.Ale deň noc deň u lekárov stále nikomu nevadí :-)
Čoby aj nie...
Predsa lekárom...;) :D :D :D
kukučka
10.01.17,12:02
Je to veľmi jednoduché, na čestné chovanie nepotrebujem zákon. Nechodím v nedeľu do obchodu, nechodím na pohotovosť a každý nech si dosadí čo chce.
PS.
Nechytajte ma za slovíčka, myslím bežný každodenný život, nie mimoriadne situácie.
Za mimoriadnu udalosť nepovažujem chorého človeka, ktorý sa namiesto držania diéty prežiera.
Alebo mi x-krát zvonili pri dverách cez víkend a hľadali zubára, s bolestivým kazom, o ktorom vedeli pol roka a podobne. To nie je bezočivosť?
afrikánka
10.01.17,12:09
:-)) no ako napísali v Pravde-ked nedáte pokoj ideme na dôchodok...:-))Dôchodok ? ? ?
Ale z čoho sa bude žiť na tom eee dôchodku :eek::mad::(
BXLmiami
10.01.17,12:18
Tak 2 dni v týždni ťa ako lekára angažujú hocikde a nemusíš robiť všetky tie cirkusy čo obvodák.A teraz že E Health štýlom-my vezmeme eurofondy a Vy to za svoje nakúpte a zadarmo spravte :-))
alaya1
10.01.17,12:19
Je to veľmi jednoduché, na čestné chovanie nepotrebujem zákon. Nechodím v nedeľu do obchodu, nechodím na pohotovosť a každý nech si dosadí čo chce.
PS.
Nechytajte ma za slovíčka, myslím bežný každodenný život, nie mimoriadne situácie.
Za mimoriadnu udalosť nepovažujem chorého človeka, ktorý sa namiesto držania diéty prežiera.
Alebo mi x-krát zvonili pri dverách cez víkend a hľadali zubára, s bolestivým kazom, o ktorom vedeli pol roka a podobne. To nie je bezočivosť?

U nas ked zazvonili aj o polnoci, moja mama sa obliekla a sla. Aj cudziemu cloveku.
afrikánka
10.01.17,12:19
Zaujímavá diskusia.Ale deň noc deň u lekárov stále nikomu nevadí :-)
To sa berie ako samozrejmosť...:cool: .no veď hippokratova prísaha ;)
Ale vnímame. Aj obavy, kto z vás tu vôbec zostane.
korela bez obáv, vždy sa nájde mladý lekár, ktorý skočí na samostatnosť. Nie každý sa chce dať ovládať v nemocnici nadriadenými, predsa je to pracovisko, ako každé iné.
Ide ale o vstupnú "investíciu" súkromnej ambulancie. A odkúpenie "kartotéky" pacientov je slušná položka.
korela
10.01.17,12:21
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
Projektanti dokončujú zákazky...nuž, keby robili furt, tak by nemuseli šturmovať.
Odchádzať okolo 19 z práce ? ...a ráno kedy je nástup ?...okolo 9 tej ?
Známa mala syna stavbára dostal sa do projekčnej kancelárie pol roka od 07 do 20 takmer každý deň všetci, tak sa na to vykašlal, efektivita po 8 - 10 hodinách ide prudko dole
Známy Tvojich známych me nejak nevzrušujú.
To šturmovanie je proste len a len smiešne.

Apropóóóó....Určitú halu Strojáreň Piesok - Zlievareň Hronec (alebo naopak) som mal na tabuli s pantografom pár mesiacov...formát výkresu bola 4x predlžená A O ...;)
A kedy to bolo?
korela
10.01.17,12:26
korela bez obáv, vždy sa nájde mladý lekár, ktorý skočí na samostatnosť. Nie každý sa chce dať ovládať v nemocnici nadriadenými, predsa je to pracovisko, ako každé iné.
Ide ale o vstupnú "investíciu" súkromnej ambulancie. A odkúpenie "kartotéky" pacientov je slušná položka.
Alebo odíde, škola vo Viedni, hneď po škole do DE, 5 tis. plus byt v obci k tomu.
Praktický lekár.
korela
10.01.17,12:30
Je to veľmi jednoduché, na čestné chovanie nepotrebujem zákon. Nechodím v nedeľu do obchodu, nechodím na pohotovosť a každý nech si dosadí čo chce.
PS.
Nechytajte ma za slovíčka, myslím bežný každodenný život, nie mimoriadne situácie.
Za mimoriadnu udalosť nepovažujem chorého človeka, ktorý sa namiesto držania diéty prežiera.
Alebo mi x-krát zvonili pri dverách cez víkend a hľadali zubára, s bolestivým kazom, o ktorom vedeli pol roka a podobne. To nie je bezočivosť?

U nas ked zazvonili aj o polnoci, moja mama sa obliekla a sla. Aj cudziemu cloveku.
Vždy dostali u nás všetci lekári vďačné, aj pohotovostní. Moji rodičia, aj ja. A vôbec ..., pri návšteve v domácnosti vždy.
alaya1
10.01.17,12:32
To myslis, akoze jej za to zaplatili? Ano, dostala kavu, za par korun,alebo dezert, niekedy ani to. Ty by si kvoli kave vstala z postele a isla osetrit?
korela
10.01.17,12:36
To myslis, akoze jej za to zaplatili? Ano, dostala kavu, za par korun,alebo dezert, niekedy ani to. Ty by si kvoli kave vstala z postele a isla osetrit?
Očakávala som, že to môžeš aj takto pochopiť.
Nie, ja som tým chcela povedať, čo som tu aj niekoľkokrát na Porade napísala, že trojicu lekár, notár, učiteľ mali kedysi ľudia v prirodzenej úcte.
korela
10.01.17,12:37
Svokra mala pre tieto prípady doma vždy v hotovosti celkom slušnú rezervu špeciálne pre tieto prípady, náhle operácie a pod.
alaya1
10.01.17,12:38
To myslis, akoze jej za to zaplatili? Ano, dostala kavu, za par korun,alebo dezert, niekedy ani to. Ty by si kvoli kave vstala z postele a isla osetrit?
Očakávala som, že to môžeš aj takto pochopiť.
Nie, ja som tým chcela povedať, čo som tu aj niekoľkokrát na Porade napísala, že trojicu lekár, notár, učiteľ mali kedysi ľudia v prirodzenej úcte.

casy sa menia.
afrikánka
10.01.17,12:38
Alebo odíde, škola vo Viedni, hneď po škole do DE, 5 tis. plus byt v obci k tomu.
Praktický lekár.
To máš pravdu. Mnohí tak odchádzajú a sú relatívne spokojní. Ale ešte som nezaznamenala, že by si niektorí mladí lekári zo Slovenska otvorili aj súkromnú prax v zahraničí.
pavol54
10.01.17,12:39
A nielen moje deti, to bol príklad, u súkromníkov norma, odchádzať okolo 19 z práce, aj projektanti, nielen keď sa dokončujú zákazky... a vôbec.
Projektanti dokončujú zákazky...nuž, keby robili furt, tak by nemuseli šturmovať.
Odchádzať okolo 19 z práce ? ...a ráno kedy je nástup ?...okolo 9 tej ?
Známa mala syna stavbára dostal sa do projekčnej kancelárie pol roka od 07 do 20 takmer každý deň všetci, tak sa na to vykašlal, efektivita po 8 - 10 hodinách ide prudko dole
Známy Tvojich známych me nejak nevzrušujú.
To šturmovanie je proste len a len smiešne.

Apropóóóó....Určitú halu Strojáreň Piesok - Zlievareň Hronec (alebo naopak) som mal na tabuli s pantografom pár mesiacov...formát výkresu bola 4x predlžená A O ...;)
A kedy to bolo?
Za hlbokého socíku, tiež sme naháňali nejaké stavby a išli na projektový ústav o tretej povedal pán projektant, mne padla my na to ale my sme išli 300 km, že no a čo počkáte ich nikdy mlieko neštípalo
korela
10.01.17,12:41
Porovnajte platy našich lekárov a napr. v HU. Viete niekto?
kukučka
10.01.17,12:51
Je to veľmi jednoduché, na čestné chovanie nepotrebujem zákon. Nechodím v nedeľu do obchodu, nechodím na pohotovosť a každý nech si dosadí čo chce.
PS.
Nechytajte ma za slovíčka, myslím bežný každodenný život, nie mimoriadne situácie.
Za mimoriadnu udalosť nepovažujem chorého človeka, ktorý sa namiesto držania diéty prežiera.
Alebo mi x-krát zvonili pri dverách cez víkend a hľadali zubára, s bolestivým kazom, o ktorom vedeli pol roka a podobne. To nie je bezočivosť?

U nas ked zazvonili aj o polnoci, moja mama sa obliekla a sla. Aj cudziemu cloveku.
Nečakala som, že sa ozveš práve ty. Môj príspevok je o tom, že ja ako pacient by som si nikdy nedovolila obťažovať lekára na byte so somarinou.
alaya1
10.01.17,13:01
ja som to pochopila a aj dala uzitocny bod.
korela
10.01.17,13:03
Kukučka, ja si zasa neviem predstaviť pacienta, ktorý by so somarinou obťažoval lekára, hlavne na pohotovosti. Už si to tam iba v noci vysedieť je ďalšia ujma na zdraví.
Domov ma chodil v detstve ošetrovať náš obvodný lekár po zavolaní, určite to nebolo v kategórii pohotovosti. Nedokázala som prehltnúť pilulky, tak mi chodil denne pichať injekcie. Prijal to normálne, a aj rodičia reagovali adekvátne.
Pomoc lekárov ľuďom je ich údel.
afrikánka
10.01.17,13:12
Kukučka, ja si zasa neviem predstaviť pacienta, ktorý by so somarinou obťažoval lekára, hlavne na pohotovosti. Už si to tam iba v noci vysedieť je ďalšia ujma na zdraví.
Domov ma chodil v detstve ošetrovať náš obvodný lekár po zavolaní, určite to nebolo v kategórii pohotovosti. Nedokázala som prehltnúť pilulky, tak mi chodil denne pichať injekcie. Prijal to normálne, a aj rodičia reagovali adekvátne.
Pomoc lekárov ľuďom je ich údel.
Boli oblasti, kde pohotovosť bola zriadená neskôr. Pre obvodného lekára bolo samozrejmosťou, že v naliehavom prípade prišiel aj v noci a bolo aj samozrejmosťou, že bol finančne odmenený. Koľko kto si mohol dovoliť, toľko strčil do vrecka.
buchač
10.01.17,13:14
Za prekročenie rýchlosti na diaľnici v Rakúsku chcú zabavovať kľúče od auta

http://auto.sme.sk/c/20429450/za-prekrocenie-rychlosti-na-dialnici-v-rakusku-chcu-zabavovat-kluce-od-auta.html

Je Rakúsko v EU ? JE !
Prečo nie sú rovnaké podmienky aj u nás ?
To znamená, prečo Slovensko nepristupuje k zahraničným šoférom podobne ?

TIRáci by vedeli rozprávať o tej šikane .... Rakúsko, Taliansko, Francúzsko,...proste všade dojesexujú našinca.
No naopak to nejak nefunguje...viď TIRáky na horských prechodoch...kurňa, všetko na letuškách, len tak fičí...
korela
10.01.17,13:19
Za prekročenie rýchlosti na diaľnici v Rakúsku chcú zabavovať kľúče od auta

http://auto.sme.sk/c/20429450/za-prekrocenie-rychlosti-na-dialnici-v-rakusku-chcu-zabavovat-kluce-od-auta.html

Je Rakúsko v EU ? JE !
Prečo nie sú rovnaké podmienky aj u nás ?
To znamená, prečo Slovensko nepristupuje k zahraničným šoférom podobne ?

TIRáci by vedeli rozprávať o tej šikane .... Rakúsko, Taliansko, Francúzsko,...proste všade dojesexujú našinca.
No naopak to nejak nefunguje...viď TIRáky na horských prechodoch...kurňa, všetko na letuškách, len tak fičí...
Prečo naši nezabavujú aj našim, ale títo sa môžu na mieste vykúpiť? To považujem ešte za väčšiu zvrhlosť.
kukučka
10.01.17,13:26
Nechytajte ma za slovíčka, myslím bežný každodenný život, nie mimoriadne situácie.

Každý nech začne od seba. Vypočujte si Slobodný vysielač reprízu relácie Hodina Vlka 48 a nepíšte mi somariny o konšpiráciách. Ukážte mi médium, kde sa hodiny diskutuje o aktuálnych témach a poskytuje sa priestor na priamy telefonický vstup poslucháčov.
/porovnaj so zakázanými diskusiami pod článkami/
buchač
10.01.17,13:53
Za prekročenie rýchlosti na diaľnici v Rakúsku chcú zabavovať kľúče od auta

http://auto.sme.sk/c/20429450/za-prekrocenie-rychlosti-na-dialnici-v-rakusku-chcu-zabavovat-kluce-od-auta.html

Je Rakúsko v EU ? JE !
Prečo nie sú rovnaké podmienky aj u nás ?
To znamená, prečo Slovensko nepristupuje k zahraničným šoférom podobne ?

TIRáci by vedeli rozprávať o tej šikane .... Rakúsko, Taliansko, Francúzsko,...proste všade dojesexujú našinca.
No naopak to nejak nefunguje...viď TIRáky na horských prechodoch...kurňa, všetko na letuškách, len tak fičí...
Prečo naši nezabavujú aj našim, ale títo sa môžu na mieste vykúpiť? To považujem ešte za väčšiu zvrhlosť.
Sledujem, že si nečítala zdroj.
Lebo moje slová boli len pokračovaním k článku.

...a nás je to ešte v pohode.
Ale ak by sa začalo pokutovať ako je to niekde inde v EU ?
Podnikatelia (lebo o nich sa zväčša jedná) by poprichádzali veľmi rýchlo o vodičáky, o vozový park, a zaplatili by neskutočné pokuty...ktoré bežný jedinec nemá bežne.
afrikánka
10.01.17,13:53
ja som to pochopila a aj dala uzitocny bod.
Naozaj si dala?
Ja vidím jeden bod......a ten som pridelila ja




PARDÓÓÓN, už vidím dva body, k náprave došlo....ale u seba -1
kukučka
10.01.17,14:07
Odo mňa máš mínus za vytváranie dusna.
Aj keby som bod od Alayi nemala, ale mám. Ešte raz ti napíšem, že menej je niekedy viac.
alaya1
10.01.17,14:08
Odo mňa máš mínus za vytváranie dusna.
Aj keby som bod od Alayi nemala, ale mám. Ešte raz ti napíšem, že menej je niekedy viac.

10.01.17 14:19
kukučka
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XIV
Užitočné

ak treba, ked pridem domov, aj to odfotim!. Mas tam 4 uzitocne!.A to je odomna vsetko.
afrikánka
10.01.17,14:16
Odo mňa máš mínus za vytváranie dusna.
Aj keby som bod od Alayi nemala, ale mám. Ešte raz ti napíšem, že menej je niekedy viac.
Rozkaz pani Direktívna...oni dusno nikdy nerobili, ani sa neplietli do toho, čo ich bolo po tom ehm
Ale oni majú na to právo, lebo tu kukajú predsa už od nepamäti

Aj fotečky......ehm, akosi na reklamu sa mi javia, ale možnože sa strašne mýlim, ktovie...
Že mi potom prepáčia, prosím ponížene
kukučka
10.01.17,14:24
Uľaví sa ti, keď si ma prestaneš všímať.
alaya1
10.01.17,14:24
ja som to pochopila a aj dala uzitocny bod.
Naozaj si dala?
Ja vidím jeden bod......a ten som pridelila ja




PARDÓÓÓN, už vidím dva body, k náprave došlo....ale u seba -1


Afrikanka- tebe ja uz naposledy. Nedoslo k ziadnej naprave!!. Ja som nehodnotila ten prispevok, ktory sledujes, ale uplne iny.
afrikánka
10.01.17,14:27
ja som to pochopila a aj dala uzitocny bod.
Naozaj si dala?
Ja vidím jeden bod......a ten som pridelila ja




PARDÓÓÓN, už vidím dva body, k náprave došlo....ale u seba -1


Afrikanka- tebe ja uz naposledy. Nedoslo k ziadnej naprave!!. Ja som nehodnotila ten prispevok, ktory sledujes, ale uplne iny.
Ale úplne to sedelo na ten oný....
Tak mi prepáč, že som SA uviedla do omylu
alaya1
10.01.17,14:32
Myslim, ze ti prospeje, ked sa nebudes zaoberat mojou osobou, a nielen tebe.
afrikánka
10.01.17,14:36
Uľaví sa ti, keď si ma prestaneš všímať.
Všimnem si ťa iba vtedy, iba keď ma "zbuzeruješ"...
Ináč ani niet si čoho až tak výrazne všimnúť...teda, čo sa mňa týka
buchač
10.01.17,15:13
Česť výnimkám, ale niektorým sestričkám by som namiesto zvýšenia platu na*ral do rúk a nepustil k vode.
Aj tak sa dá...

ALE viď udalosť posledných dní zo Skalickej nemocnice.
Je z toho celkom slušná kauza...lebo sestrička dala pacientovi jogurt do ruky a odišla preč.

Solídny dôvod, doslova príprava na ďalší štrajk sestričiek...a slová tej "predsedníčky" Lazarovej pre média to nejak potvrdzujú.

Nie som Nostradamus, ale verím, že k tomu zanedlho aj dôjde.
vicktor
10.01.17,15:46
ja u babky margit....na steinerke-križna včul...skola metodova-jelačičova....
Cau suseda! Asi nie spoluziacka, ja som v roku uholnych prazdnin na Metodke maturoval.
korela
10.01.17,16:19
Za prekročenie rýchlosti na diaľnici v Rakúsku chcú zabavovať kľúče od auta

http://auto.sme.sk/c/20429450/za-prekrocenie-rychlosti-na-dialnici-v-rakusku-chcu-zabavovat-kluce-od-auta.html

Je Rakúsko v EU ? JE !
Prečo nie sú rovnaké podmienky aj u nás ?
To znamená, prečo Slovensko nepristupuje k zahraničným šoférom podobne ?

TIRáci by vedeli rozprávať o tej šikane .... Rakúsko, Taliansko, Francúzsko,...proste všade dojesexujú našinca.
No naopak to nejak nefunguje...viď TIRáky na horských prechodoch...kurňa, všetko na letuškách, len tak fičí...
Prečo naši nezabavujú aj našim, ale títo sa môžu na mieste vykúpiť? To považujem ešte za väčšiu zvrhlosť.
Sledujem, že si nečítala zdroj.
Lebo moje slová boli len pokračovaním k článku.

...a nás je to ešte v pohode.
Ale ak by sa začalo pokutovať ako je to niekde inde v EU ?
Podnikatelia (lebo o nich sa zväčša jedná) by poprichádzali veľmi rýchlo o vodičáky, o vozový park, a zaplatili by neskutočné pokuty...ktoré bežný jedinec nemá bežne.
Chápem, nech si robia u seba, čo uznajú za vhodné, je to ich krajina.
Ja som zareagovala na extrémne rýchle jazdy u nás, je to výsmech pre zbytok národa zaplatiť na mieste iba vystavenú pokutu, ktorá pre dotyčného predstavuje drobné. To akoby totiž ani pokuta nebola, čiže nespĺňa žiadny výchovný ani iný aspekt. Odobratie VP plus nejaký zákaz jazdy by bolo asi účinnejšie.
buchač
10.01.17,16:31
Ale ak by sa začalo pokutovať ako je to niekde inde v EU ?
Podnikatelia (lebo o nich sa zväčša jedná) by poprichádzali veľmi rýchlo o vodičáky, o vozový park, a zaplatili by neskutočné pokuty...ktoré bežný jedinec nemá bežne.
Chápem, nech si robia u seba, čo uznajú za vhodné, je to ich krajina.
Ja som zareagovala na extrémne rýchle jazdy u nás, je to výsmech pre zbytok národa zaplatiť na mieste iba vystavenú pokutu, ktorá pre dotyčného predstavuje drobné. To akoby totiž ani pokuta nebola, čiže nespĺňa žiadny výchovný ani iný aspekt. Odobratie VP plus nejaký zákaz jazdy by bolo asi účinnejšie.
Aj toto nie je výsmech....??????????????

http://www.porada.sk/t203802-pokuta-za-rychlost-v-zahranici-ako-ju-zauctovat-do-alfa.html
http://www.porada.sk/t125646-pzp-a-pokuta-za-rychlost.html
atď
http://www.porada.sk/gsearch.php?securitytoken=1484069077-a0fc811eeb531221f22162f7ba96572eca8268c3&do=process&type%5B%5D=1&type%5B%5D=3&type%5B%5D=5&type%5B%5D=7&type%5B%5D=19&type%5B%5D=20&type%5B%5D=34&type%5B%5D=35&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=pokuta+za+r%C3%BDchlos%C5%A5+do+dane
-------------------------
Lebo bežný jedinec nemá Mercedes, Audi, BMW, Porsche, Range Rover...
To sú len bežné autá podnikateľov, ktorí ich síce vydávajú za svoje, no nie sú ich...len sa nimi chvália.
lujza.j
10.01.17,16:51
ja u babky margit....na steinerke-križna včul...skola metodova-jelačičova....
Cau suseda! Asi nie spoluziacka, ja som v roku uholnych prazdnin na Metodke maturoval.
ja decko vtedy:)ale mala som to tam rada....
Oliwa
10.01.17,16:57
Kukučka, ja si zasa neviem predstaviť pacienta, ktorý by so somarinou obťažoval lekára, hlavne na pohotovosti. Už si to tam iba v noci vysedieť je ďalšia ujma na zdraví.
Domov ma chodil v detstve ošetrovať náš obvodný lekár po zavolaní, určite to nebolo v kategórii pohotovosti. Nedokázala som prehltnúť pilulky, tak mi chodil denne pichať injekcie. Prijal to normálne, a aj rodičia reagovali adekvátne.
Pomoc lekárov ľuďom je ich údel.
Adekvátne bolo dať tabletku medzi dve lyžice, rozdrviť ju, "spríjemniť" štipkou práškového cukru/medu, doplniť čajom, s prijateľným vysvetlením podať dieťaťu a zapiť.
korela
10.01.17,19:42
Oliwa :-). Verím, že si to myslela dobre, je to bežný spôsob, ako okabátiť dieťa.
Lenže ja som bola 6 - 7 r. a vedela by som, že mi to podávajú. Je za tým príbeh, podnes sa vyhýbam pilulkám.
Dcéra nám v roku a pol vypľúvala jedny malé pilulky, strašná horčina boli, nepomohol med, lekvár, nezbadala ich až v ľadových bonbónoch, stačili dve dávky, a bol pokoj s liečbou. To bola jej prvá čokoláda a potom veľmi dlho žiadna roky.
afrikánka
10.01.17,19:49
korela,....zase sa nechceš s nami podeliť o zážitky.
Možno by boli pre niekoho poučné.
buchač
10.01.17,19:57
podnes sa vyhýbam pilulkám.
...
Dcéra nám v roku a pol vypľúvala jedny malé pilulky
Aká matka, taká Katka....či ???
afrikánka
10.01.17,20:06
korela,....zase sa nechceš s nami podeliť o zážitky.
Možno by boli pre niekoho poučné.
Napríklad pre buchača.
Toho pilulky nesmierne zaujímajú.
korela
10.01.17,20:35
podnes sa vyhýbam pilulkám.
...
Dcéra nám v roku a pol vypľúvala jedny malé pilulky
Aká matka, taká Katka....či ???
To je asi jedno jediné porekadlo, ktoré nemám mimoriadne rada. Taká blbosť. Ty si ako tvoj otec? Robíš tie isté veci, ktoré si na otcovi nemal rád, resp. ti nevyhovovali?
korela
10.01.17,20:38
korela,....zase sa nechceš s nami podeliť o zážitky.
Možno by boli pre niekoho poučné.
Aké zážitky, spomínala som príbeh. Náš spoločný. A teraz sa skúste z toho vysomáriť.
To by buchač v ŽIVOTE NEPOCHOPIL, NEPOCHOPIL, ako mi to rád on práve takto vypisuje.
buchač
11.01.17,05:11
podnes sa vyhýbam pilulkám.
...
Dcéra nám v roku a pol vypľúvala jedny malé pilulky
Aká matka, taká Katka....či ???
To je asi jedno jediné porekadlo, ktoré nemám mimoriadne rada. Taká blbosť. Ty si ako tvoj otec? Robíš tie isté veci, ktoré si na otcovi nemal rád, resp. ti nevyhovovali?

Ja Ti mám porekadlá mimoriadne rád...poväčšinou majú pravdu.

Či som ako môj foter ?
Vraj aj hej...mama vždy vravela, že som celý on.
Robím vraj to isté, čo on...stále srandujem.

ALE to TY ŽIVOTE NEPOCHOPÍŠ, nevieš proste (alebo dokonca nechceš ?) POCHOPIŤ, že život nie je len o tej vážnosti.
Ešte som NEPOSTREHOL v žiadnom z Tvojich príspevkov aspoň čo i len náznak humoru, čo sa o iných nedá povedať...

A ten zvyšok ?...každý máme svoje príbehy.
vicktor
11.01.17,06:49
Aká matka, taká Katka....či ???
To je asi jedno jediné porekadlo, ktoré nemám mimoriadne rada. Taká blbosť.
Pred casom svagrina vyhlasila "ako starnem, vsimla som si ze robim veci a spravam sa ako nasa mama kedysi co som vtedy nemala rada" - a jej dve sestry potvrdili, ze to plati aj na ne. :)
Janiela
11.01.17,07:06
Tiež som pár vecí na svojom otcovi doslova neznášala.
Robím presne to isté. I keď sa snažím potláčať to, nie vždy sa mi to podarí. A najlepšie je, že to isté vidím na svojom synovi. :)
V mojom prípade nie "Aká matka taká Katka", ale "Jablko nepadá ďaleko od stromu".
alaya1
11.01.17,07:15
A pre dobru naladu v tak pekny slnecny den :)
https://www.youtube.com/watch?v=9frADAj58Xg
Nandrolon
11.01.17,07:22
Ak by sme popreli príslovie "aká matka taká katka" alebo podobné "jablko nepadá ďaleko od stromu", tak vlastne by sme popreli celý medicínsky odbor "lekárska genetika"...
kopretinka
11.01.17,07:39
kým a prečo bol vyhodený tento člen?
nevidím nič závadné na jeho odpovediach
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2071281
pavol54
11.01.17,07:53
Ak by sme popreli príslovie "aká matka taká katka" alebo podobné "jablko nepadá ďaleko od stromu", tak vlastne by sme popreli celý medicínsky odbor "lekárska genetika"...
LGBTI to popiera tak nám tu netlač kaleráby do hlavy:)
korela
11.01.17,09:04
Buchač, tak sa spýtam inak, vieme, akú si mal svokru, tvoja žena je na tom ako s jej povahovými črtami? Preto si furt na chalupe?
Ja viem, je to trochu nemiestne, tak ma do takýchto tvrdení netlač.
Čo sa týka humoru, vyhovuje mi iba jeden človek z celej Porady. Ty ním určite nie si.
Odpísať vtipy nie je problém.
korela
11.01.17,09:07
kým a prečo bol vyhodený tento člen?
nevidím nič závadné na jeho odpovediach
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2071281
Nevidím ho, kto to bol, ak to nie je tajné?
korela
11.01.17,09:10
Tiež som pár vecí na svojom otcovi doslova neznášala.
Robím presne to isté. I keď sa snažím potláčať to, nie vždy sa mi to podarí. A najlepšie je, že to isté vidím na svojom synovi. :)
V mojom prípade nie "Aká matka taká Katka", ale "Jablko nepadá ďaleko od stromu".
Ak si ich doslova neznášala, a nechceš ich mať, nedokážeš ich sama odstrániť, nie je problém na sebe zapracovať.
korela
11.01.17,09:13
Vzory správania si nepreberajú iba od rodičov.
pavol54
11.01.17,09:25
Buchi ako je to s tým strieľaním na zlodeja doma v rámci nutnej sebaobrany ? Ak ho strelím do riti to bol útok na domáceho?
korela
11.01.17,09:34
Aká matka, taká Katka....či ???
To je asi jedno jediné porekadlo, ktoré nemám mimoriadne rada. Taká blbosť.
Pred casom svagrina vyhlasila "ako starnem, vsimla som si ze robim veci a spravam sa ako nasa mama kedysi co som vtedy nemala rada" - a jej dve sestry potvrdili, ze to plati aj na ne. :)
V tomto zmysle sa vyjadrila o vzoroch jedna staršia psychologička kedysi v Dámskom magazíne, že aj keď "potláčame" v sebe určité správanie, je otázkou času, kedy si ho spustíme, išlo najmä o obdobie staršieho veku. V zmysle stávame sa svojou matkou, resp. otcom.
Keď už nijako inak, ja som výnimka a zástanca výnimiek, pretože, ak sa mi niečo nepáčilo na komkoľvek a nestotožnila som sa s tým, nebudem sa v tom vyžívať pri iných ľuďoch a ubližovať im. Keď si to už uvedomujem.
Preberte si slovenské príslovia a porekadlá, urobte si svoj názor, porovnajte ich s inými národmi.
Opakovaná lož sa stáva pravdou, tak nejako je to aj s porekadlami, kopeme si vlastný hrob a čo je ešte väčšie nešťastie, vtĺkame to ďalších generácií.
A ešte do toho zapliesť aj genetiku, no to už je na poriadne zváženie.
To je na vzopnutie rúk a hľadieť do neba.
buchač
11.01.17,09:36
Buchi ako je to s tým strieľaním na zlodeja doma v rámci nutnej sebaobrany ? Ak ho strelím do riti to bol útok na domáceho?
Pravdepodobne myslíš na Kňažka .. ;)
http://www.topky.sk/cl/10/1601241/MIMORIADNA-SPRAVA-Strelba-vo-vile-Milana-Knazka
http://domov.sme.sk/c/20430449/knazko-mal-vo-svojej-vile-postrelit-lupica.html

PODĽA POPISU situácie to bolo všetko v úplnom poriadku, vzorový príklad použitia zbrane.
Ale ešte raz ZDORAZNÍM...ide len o vychádzanie z tlačových správ.
korela
11.01.17,10:01
lujza.j
11.01.17,10:05
jaj dvaja mudrlanti...
pavol54
11.01.17,10:20
Bezdomovec v Nitre sa chvel zohriať a začal hrabať v zemi našiel skrinku a osvietilo ho že tam môže byť žiarič :) a,bezdomovec si nevyhrabe ani zemiak v lete, b, teraz je zem premrznutá minimálne na 20 cm a on hrabne a nájde 15 cm pod zemou čo má človek smiať či plakať nad oblbovaním národa
lujza.j
11.01.17,10:34
Hovorca od neho zdrhol velmi rychlo....
pavol54
11.01.17,12:23
Buchi ako je to s tým strieľaním na zlodeja doma v rámci nutnej sebaobrany ? Ak ho strelím do riti to bol útok na domáceho?
Pravdepodobne myslíš na Kňažka .. ;)
http://www.topky.sk/cl/10/1601241/MIMORIADNA-SPRAVA-Strelba-vo-vile-Milana-Knazka
http://domov.sme.sk/c/20430449/knazko-mal-vo-svojej-vile-postrelit-lupica.html

PODĽA POPISU situácie to bolo všetko v úplnom poriadku, vzorový príklad použitia zbrane.
Ale ešte raz ZDORAZNÍM...ide len o vychádzanie z tlačových správ.
ja som chudobnejší, ale ak by som mal majetok, musím ho poistiť a ak by sa poisťovák rozhliadol (a zistil že prechovávam doma zlato a peniaze a iné cennosti) tomu by muselo zodpovedať zabezpečenie (dvere minimálne päťbodové a okná istené atď trezor ) "tak ja ti karle nevím jak to bylo doopravdy" Prečo ten zlodej je taký dement a nešiel tam keď je svetlo. a pištoľka majiteľa pod vankúšom nemá byť zabezpečená?
lujza.j
11.01.17,12:26
Pali...mozno uz bol probovat....tak bol v ocakavani aj so "snajperkou" pod hlavou
kopretinka
11.01.17,12:30
kým a prečo bol vyhodený tento člen?
nevidím nič závadné na jeho odpovediach
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2071281
Nevidím ho, kto to bol, ak to nie je tajné?
neviem,kto to bol,preto sa pýtam,prečo bol vyhodený
SB Inmart
http://www.porada.sk/member.php?u=363980
pavol54
11.01.17,12:31
Pali...mozno uz bol probovat....tak bol v ocakavani aj so "snajperkou" pod hlavou
TAK by napísali "opakovane sa pokúšal..."
pavol54
11.01.17,12:33
kým a prečo bol vyhodený tento člen?
nevidím nič závadné na jeho odpovediach
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2071281
Nevidím ho, kto to bol, ak to nie je tajné?
neviem,kto to bol,preto sa pýtam,prečo bol vyhodený
SB Inmart
http://www.porada.sk/member.php?u=363980
neodišiel sám z tohoto blázninca? :)
buchač
11.01.17,12:34
a pištoľka majiteľa pod vankúšom nemá byť zabezpečená?
Nie - nemusí, môže.
Áno - musí, môže.
Záleží od okolností.
kopretinka
11.01.17,12:39
ďalší vyhodený-mal jeden príspevok.
čo to má znamenať???
http://www.porada.sk/member.php?u=364008

v profile je síce uvedené,že nula odpovedí,ale treba rozkliknúť posledné príspevky
lujza.j
11.01.17,12:39
Pali...mozno uz bol probovat....tak bol v ocakavani aj so "snajperkou" pod hlavou
TAK by napísali "opakovane sa pokúšal..."
Pali chces naozaj vediet...vsetko co sa deje aj ked sa o tom nepise....
Neviem...ci sa pokusal...len som sa zamyslela....
kopretinka
11.01.17,12:39
kým a prečo bol vyhodený tento člen?
nevidím nič závadné na jeho odpovediach
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2071281
Nevidím ho, kto to bol, ak to nie je tajné?
neviem,kto to bol,preto sa pýtam,prečo bol vyhodený
SB Inmart
http://www.porada.sk/member.php?u=363980
neodišiel sám z tohoto blázninca? :)
nie,bol vymazaný niektorým moderátorom.
alaya1
11.01.17,12:53
kde az zabludil sneh a lad.... a citrony dozrievaju. Dalmacia.
lujza.j
11.01.17,12:58
Mne je to tam take smiesne....lebo ked u nich snijeg....oni fotky so snehuliakom....:)
pavol54
11.01.17,12:59
Pali...mozno uz bol probovat....tak bol v ocakavani aj so "snajperkou" pod hlavou
TAK by napísali "opakovane sa pokúšal..."
Pali chces naozaj vediet...vsetko co sa deje aj ked sa o tom nepise....
Neviem...ci sa pokusal...len som sa zamyslela....
Načo? mal som voľakedy dávno pre niektorých zvedavých podriadených takúto riekanku : Kto je moc zvedavý bude veľa vedieť, kto veľa vie je starý, kto je starý a nezomrel tak ho musíme zastreliť, kto je zastrelený už nič neprezradí. Ostatné všetko sú domnieky dohady a kombinácie možného s nemožným.
alaya1
11.01.17,13:10
Mne je to tam take smiesne....lebo ked u nich snijeg....oni fotky so snehuliakom....:)

Na Makarskej za Biokovom dole pri mori je to ojedinele. Prave je zber citronov a mandariniek. :)
lujza.j
11.01.17,13:17
Mne je to tam take smiesne....lebo ked u nich snijeg....oni fotky so snehuliakom....:)

Na Makarskej za Biokovom dole pri mori je to ojedinele. Prave je zber citronov a mandariniek. :)
u zadru ništa...
dubrovnik ma tiež sneh....
neviem či ako prvé nekvitnú teraz mandle-bajame
údolie neretvy biele...hmmm...musí to byť zaujímave...
viem,že teraz je zber...."naši"okolo vianoc zbierali kiwi....
alaya1
11.01.17,13:24
Mne je to tam take smiesne....lebo ked u nich snijeg....oni fotky so snehuliakom....:)

Na Makarskej za Biokovom dole pri mori je to ojedinele. Prave je zber citronov a mandariniek. :)
u zadru ništa...
dubrovnik ma tiež sneh....
neviem či ako prvé nekvitnú teraz mandle-bajame
údolie neretvy biele...hmmm...musí to byť zaujímave...
viem,že teraz je zber...."naši"okolo vianoc zbierali kiwi....

Hej mandarinky su uz v bednickach, teraz su citrony. Snad nepomrznu. No, tu nie kazdy ma topenie v baraku :). takze idu na elektriku statocne :)
Žabinka
11.01.17,13:42
nedávno sme s mužom rozoberali, že v budúcom domčeku v aténach nebudeme musieť kúriť, keď sa tam vyberieme zohriať v zime.. no asi budeme musieť uvažovať aj o zimnej verzii pri výstavbe..:cool: veď aj tam napadol sneh, a teploty boli mínusové..:rolleyes::eek:
lujza.j
11.01.17,13:47
naši predchádzajúci domaci....tiež naťahovali rurky dodatočne....
Janiela
11.01.17,15:10
Tiež som pár vecí na svojom otcovi doslova neznášala.
Robím presne to isté. I keď sa snažím potláčať to, nie vždy sa mi to podarí. A najlepšie je, že to isté vidím na svojom synovi. :)
V mojom prípade nie "Aká matka taká Katka", ale "Jablko nepadá ďaleko od stromu".
Ak si ich doslova neznášala, a nechceš ich mať, nedokážeš ich sama odstrániť, nie je problém na sebe zapracovať.
Veď vyššie píšem - I keď sa snažím potláčať to, nie vždy sa mi to podarí.:)
t.z.: pracujem na sebe, či???
korela
11.01.17,15:33
Janiela, blahoželám. Snahu ocení najmä tvoje okolie. :-)
korela
11.01.17,15:36
Práve som prišla domov, mala som možnosť tento mesiac už po druhýkrát obdivovať jednu krásnu vianočnú jedľu, dnes som si na ňu vymedzila čas, skvostná, jednoduchá, jednofarebná výzdoba, jej výraz určil jeden motív výzdoby. Nádhera.
Normálne mi dobila baterky.
afrikánka
11.01.17,15:44
Práve som prišla domov, mala som možnosť tento mesiac už po druhýkrát obdivovať jednu krásnu vianočnú jedľu, dnes som si na ňu vymedzila čas, skvostná, jednoduchá, jednofarebná výzdoba, jej výraz určil jeden motív výzdoby. Nádhera.
Normálne mi dobila baterky.
Foto si neporiadila?
Prilož, alebo aspoň slovne priblíž motív výzdoby....lebo tá moja jedlička ma už nudí, hľadám novú inšpiráciu na zmenu.
lujza.j
11.01.17,16:02
Ja si niekolko rokov robim handemande....slamene vecicky,hackovane vlocky a site ozdoby..srdiecka,zvonceky,rybky,andelickovia....te n mam v spalni
Chlapovi som tento rok v obyvke....hackovane vlocky,dve sklenene vlocky a gulky....farba vzlastna..taka ako keby starecka patina..nie strieborne...
afrikánka
11.01.17,16:27
Ja si niekolko rokov robim handemande....slamene vecicky,hackovane vlocky a site ozdoby..srdiecka,zvonceky,rybky,andelickovia....te n mam v spalni
Chlapovi som tento rok v obyvke....hackovane vlocky,dve sklenene vlocky a gulky....farba vzlastna..taka ako keby starecka patina..nie strieborne...
Za tých mnoho rokov, čo robievam vianočnú výzdobu som prešla takmer všetkými farbami a rôznymi štýlmi. Aj slamené bolo, aj drevené, aj domáca svojpomoc.....
Posledné 3-4 roky stojím na vintage smotano-šampáňo, anjelici, mini košíčky, sem tam frcnuté patina zlato.
Posledné roky ma láka dať iba veľa žižiek a finiš, ale nevydržím a vždy tam niečo zavesím. Moja chyba, že vždy sa mi páčia skoro všetky, ktoré vidím, samozrejme okrem toho môjho.
Ešte som nemala snehobiely so striebornou. Za najnemožnejší v mojej kariére zdobenia pokladám modrý-ťažký, ponurý.....
lujza.j
11.01.17,18:34
Ja stromcek az tak neprezivam:D.....mam tam veci ktore robili konkretne osobky.....a to sa mi paci...asi najviac....ma to pre mna take srdco:)
Na sashe.sk su pekne vianocne ozdoby...
kukučka
11.01.17,21:30
Tentoraz máme darček, striebornú jedličku, vrcholec z väčšieho stromu zrezaný v záhrade tesne pred sviatkami. Prvé dni vypil veľmi veľa vody a napriek tomu, že stojí pri radiátore a krbe, stále je rovnako krásny, vzpriamené konáre, som zvedavá, dokedy vydrží. Ozdoby tradičné slovenské, od známych aj neznámych majstrov. Prvé z ÚĽUVU majú už štyridsať rokov a stále sú krásne.
BXLmiami
12.01.17,06:03
Kukučka, ja si zasa neviem predstaviť pacienta, ktorý by so somarinou obťažoval lekára, hlavne na pohotovosti. Už si to tam iba v noci vysedieť je ďalšia ujma na zdraví.
Domov ma chodil v detstve ošetrovať náš obvodný lekár po zavolaní, určite to nebolo v kategórii pohotovosti. Nedokázala som prehltnúť pilulky, tak mi chodil denne pichať injekcie. Prijal to normálne, a aj rodičia reagovali adekvátne.
Pomoc lekárov ľuďom je ich údel.
Stačí si pozrieť TN na Markize a ich reportáž-matka sa rozčuľovala že čakali 4 hodiny so zdravým dieťaťom len pre recept.Prvý raz som počula hovorkynu do telky povedať,že len 30% ošetrení bolo oprávnených,
lujza.j
12.01.17,07:54
ludia bežne zostanú chorí v momente v piatok o 15h...alebo o 15.15h zistia,že dosli lieky....a dobehnu o obvodákovi......takže pre mňa áno ....ako píše bxl....
Dáša_
12.01.17,08:03
hmm, vratila som sa od lekára. Už som to niekde zachytila, že lekári budú mať limit na lieky na pacienta. A už zase sa stanem rukojemníkom ja ako pacient. Potrebujem lieky pravidelne ( skúšala som bez nich, po 10 rokoch som skončila s infarktom :D) Zhruba raz za mesiac, dva potrebujem doplniť, lebo proste lieky su v rôznych baleniach. A kto mi teraz bude ten liek predpisovať, keď bude limit. Obvoďák alebo odborný? Nebudú si ma prehadzovať ako horúci zemiak? Len preto, lebo im zaťažím liekové konto?

Jasne, len raz sa to stane, začnem sa sťažovať.

Z princípu je niekde chyba. Ano, je pravda, že sa predpisuje veľmi veľa liekov. Mnohokrát aj zbytočne, lebo keď niekto na raňajky, obed aj večeru prehltne po 10 tabliet, tak nech mi nikto nehovorí, že tie lieky majú taký účinok, ako sa povodne predpokladal. vznikajú tam rôzne mixy a kombinácie.
Na druhú stranu - dostanú všetci to, čo potrebujú?
buchač
12.01.17,08:08
ludia bežne zostanú chorí v momente v piatok o 15h...alebo o 15.15h zistia,že dosli lieky....a dobehnu o obvodákovi......takže pre mňa áno ....ako píše bxl....
Všetko je o jedincovi.

Nie jeden bežne ochorie v ten piatoko danej hodine...a u detí je to v pohode aj pravidlo. Neustrážiš, neovplyvníš.

Tie lieky je trochu iná vec...stane sa. Aj mne sa stalo. Lieky došli, alebo dôjdu.
No ja na pohotovosti by som veľa vody nenamútil...poslali by ma asi od dverí ku dverám, takú "turistiku" veru nemusím.
Mám to ošetrené trochu inak. Proste prídem do mojej lekárne a zarúbem sekeru. Vezmem lentilky a ta het. Recept dodám neskôr.
Je samozrejmé, že klientom lekárne som už roky, poznajú ma. Takže sa dá povedať, že ja pochodím, no ten druhý nemusí. Ale ako som si všimol, nie som sám, kde takto vyjde daná lekáreň v ústrety.
lujza.j
12.01.17,08:11
ludia bežne zostanú chorí v momente v piatok o 15h...alebo o 15.15h zistia,že dosli lieky....a dobehnu o obvodákovi......takže pre mňa áno ....ako píše bxl....
Tento obvodak.....ano aj v patek do 15.30h
pavol54
12.01.17,09:04
hmm, vratila som sa od lekára. Už som to niekde zachytila, že lekári budú mať limit na lieky na pacienta. A už zase sa stanem rukojemníkom ja ako pacient. Potrebujem lieky pravidelne ( skúšala som bez nich, po 10 rokoch som skončila s infarktom :D) Zhruba raz za mesiac, dva potrebujem doplniť, lebo proste lieky su v rôznych baleniach. A kto mi teraz bude ten liek predpisovať, keď bude limit. Obvoďák alebo odborný? Nebudú si ma prehadzovať ako horúci zemiak? Len preto, lebo im zaťažím liekové konto?

Jasne, len raz sa to stane, začnem sa sťažovať.

Z princípu je niekde chyba. Ano, je pravda, že sa predpisuje veľmi veľa liekov. Mnohokrát aj zbytočne, lebo keď niekto na raňajky, obed aj večeru prehltne po 10 tabliet, tak nech mi nikto nehovorí, že tie lieky majú taký účinok, ako sa povodne predpokladal. vznikajú tam rôzne mixy a kombinácie.
Na druhú stranu - dostanú všetci to, čo potrebujú?
asi pre desiatimi rokmi medializované : obvodák predpísal neuveriteľné množstvo určitého lieku na osobu a tie lieky boli aj vyzdvihnuté v lekárni.
korela
12.01.17,10:16
Ja sa stotožňujem s buchačom, ak mi dochádza liek, v lekárni na zálohu dostanem, neviem však, či sa dajú takto vydávať všetky lieky na predpis. Môžem si po zálohu prísť s receptom do jedného mesiaca.
Inak mám takýto pohľad na pohotovosti. Radšej nech človek príde na ňu aj s hocijakou hlúposťou, ako by to mal neskôr oľutovať. Niekedy môžu byť zdanlivé maličkosti fatálne.
Nerozumiem, ako niekto môže niekoho odsudzovať, že tam príde iba pre recept. Odpovedzte si sami, či sa nemôže takáto situácia objektívne vyskytnúť. Nemá každý vo svojom bydlisku rodinu, ktorá by postrážila dieťa, niekedy sa nedá odísť zo zamestnania, neočakávané nadčasy, tých možných príčin je veľa. Nech situáciu vyhodnotí pohotovosť a vyrúbi za návštevu poplatok podľa kategórie.
Najviac sa mi páčia pripomienky od zdravých ľudí alebo tých, čo ju ešte v živote nemuseli využiť. Možno raz pochopia.

Na našej nočnej pohotovosti má človek takmer 100 perc. istotu, že tam zažije aspoň jeden príchod zakrvaveného človeka po bitke v sprievode policajtov, vždy majú títo ľudia prednosť pred ostatnými. V každom prípade žiadne terno.

Včera som niekde čítala, že vytiahnutie kliešťa v USA stojí na pohotovosti údajne 1 200 dolárov. Prečo by nás to malo zaujímať?
korela
12.01.17,10:33
Stačí si pozrieť TN na Markize a ich reportáž-matka sa rozčuľovala že čakali 4 hodiny so zdravým dieťaťom len pre recept.Prvý raz som počula hovorkynu do telky povedať,že len 30% ošetrení bolo oprávnených,
Každý človek si môže reportáž vyhodnotiť inak. Či zdravotník, návštevník, alebo aj bez skúseností.
Oslovia a zostrihajú ako im to vyhovuje. A k hovorkyni, malo by to byť objektívne, ale jeden čas som bývala aj ja jej častou návštevníčkou, nezažila som nikoho, čo by tam prišiel na kávičku z automatu, pretože k väčšine prípadov sa privolávali odborní lekári, posielali sa ľudia na röntgeny, nechávali sa na pozorovanie, pichali infúzie a pod.
Osobne neverím tejto štatistike, ako aj mnohým iným.
afrikánka
12.01.17,10:33
Ja myslím, že by nás to aj mohlo zaujímať, koľko niekde stoja lekárske zákroky...aspoň by sme toľko nehundrali.
Napr. v USA, ak chce niekto platiť zdravotné poistenie, musí prejsť previerkou - dotazníky s mnohými otázkami, údajmi, nakoniec je "šťastný", že je vôbec prijatý...inak v prípade vážneho ochorenia sa predávajú nehnuteľnosti, rodina sa zadlžuje hypotékami.
To Európa je pre američana hotový raj, keď ide o sociálne vymoženosti.
BXLmiami
12.01.17,10:39
Korela,zaujímať cena by ťa mala preto,lebo ju platíš,priamo alebo nepriamo.A čo sa týka predpisu,ide o to,že urgent jednoducho je urgent,patria tam podľa definície ľudia,ktorým sa za posledných 24 hodín náhle a závažne zmenil zdravotný stav.Je to pre ľudí ktorí potrebujú urgentnú zdrav.starostlivosť,čo určite nie je predpísanie pravideľného rp zdravému dieťaťu alebo liekov pre istotu,lebo sme sa nečakane rozhodli isť na dovolenku.
BXLmiami
12.01.17,10:41
hmm, vratila som sa od lekára. Už som to niekde zachytila, že lekári budú mať limit na lieky na pacienta. A už zase sa stanem rukojemníkom ja ako pacient. Potrebujem lieky pravidelne ( skúšala som bez nich, po 10 rokoch som skončila s infarktom :D) Zhruba raz za mesiac, dva potrebujem doplniť, lebo proste lieky su v rôznych baleniach. A kto mi teraz bude ten liek predpisovať, keď bude limit. Obvoďák alebo odborný? Nebudú si ma prehadzovať ako horúci zemiak? Len preto, lebo im zaťažím liekové konto?

Jasne, len raz sa to stane, začnem sa sťažovať.

Z princípu je niekde chyba. Ano, je pravda, že sa predpisuje veľmi veľa liekov. Mnohokrát aj zbytočne, lebo keď niekto na raňajky, obed aj večeru prehltne po 10 tabliet, tak nech mi nikto nehovorí, že tie lieky majú taký účinok, ako sa povodne predpokladal. vznikajú tam rôzne mixy a kombinácie.
Na druhú stranu - dostanú všetci to, čo potrebujú?
Určite si ťa prehadzovať budú,pretože prekročenie limitu liekov je v praxi to,že lekár tie Tvoje lieky zaplatí a to určite nebude chcieť.A dúfam,že sťažovať sa budeš na poistovne,nie na lekára,ktorý nechce platiť Tvoje lieky.
korela
12.01.17,10:45
Ja myslím, že by nás to aj mohlo zaujímať, koľko niekde stoja lekárske zákroky...aspoň by sme toľko nehundrali.
Napr. v USA, ak chce niekto platiť zdravotné poistenie, musí prejsť previerkou - dotazníky s mnohými otázkami, údajmi, nakoniec je "šťastný", že je vôbec prijatý...inak v prípade vážneho ochorenia sa predávajú nehnuteľnosti, rodina sa zadlžuje hypotékami.
To Európa je pre američana hotový raj, keď ide o sociálne vymoženosti.

Ale to by si potom musela porovnávať všetko a nie iba jeden segment. Slováka to vôbec nemusí zaujímať a zaťažovať svoj mozog zbytočnými údajmi. Tie nech si pozisťuje aj s ostatnými potrebnými údajmi, ak sa tam bude chcieť vysťahovať. Vtedy by to malo pre neho zmysel. A ešte možno vtedy, keď začnú američania vyplakávať nad našimi platmi, ale oni nevedia, ani kde sa nachádzame.
Pretože aj na základe tohto princípu sa tu realizovala bezhlavo privatizácia, každá oblasť podľa tej-ktorej krajiny, hlavne rýchlo a zbesilo bez hlbších analýz. Amatéri, podnes preto trpíme a budeme trpieť.
BXLmiami
12.01.17,10:49
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
korela
12.01.17,10:52
Ešte k tým predajom nehnuteľností. Aj za hlbokého socíku sa predávali kvôli operáciám (ak nemal v pančuche) aj drahé autá, samozrejme, kto ich mal. Kto nemal, netuším, ako to riešil, resp. ako sa to riešilo.
korela
12.01.17,10:57
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
No veru, to nie je v každom prípade normálne.
Vieš, ja mám na to aj trochu iný pohľad, ty vidíš dobre do zdravotníctva, pretože v ňom pôsobíš.
Ale treba situáciu vyhodnotiť ako celok. Aj zdravotníkov by mohli zaujímať iné rezorty. Celý systém je chorý od začiatku.
korela
12.01.17,11:15
Korela,zaujímať cena by ťa mala preto,lebo ju platíš,priamo alebo nepriamo.A čo sa týka predpisu,ide o to,že urgent jednoducho je urgent,patria tam podľa definície ľudia,ktorým sa za posledných 24 hodín náhle a závažne zmenil zdravotný stav.Je to pre ľudí ktorí potrebujú urgentnú zdrav.starostlivosť,čo určite nie je predpísanie pravideľného rp zdravému dieťaťu alebo liekov pre istotu,lebo sme sa nečakane rozhodli isť na dovolenku.
Neviem, čo k tomu povedať, zrejme majú ľudia nejakú príčinu, že si tam idú pre predpis, tak ako som spomínala, nech ho predpíšu s danou taxou. A nastaviť jej vyššiu latku. Kto by systém zneužíval, tak by si rozmyslel takýto prístup.
Celá spoločnosť je prepojená, nikto nežijeme vo vákuu, ale stačilo mi poznať jednu samoživiteľku s tromi deťmi, žijúcu so svojou matkou, veľmi starou, a jej by som sa napr. nečudovala, keby chodila pre predpis v nočných hodinách, nakoľko na matku bola sama, chodievala denne veľmi neskoro z práce, nikdy žiadne padla a pod., ak si chcela miesto udržať. Preto sa prikláňam hodnotiť celý systém, nie iba jednotlivo.
Na čo slúži urgent, vieme asi všetci. Stačí jeho jedna návšteva, aby pochopil, o čo ide.
alaya1
12.01.17,11:15
korela
12.01.17,11:19
K tomu snáď iba toľko, že toto sme fakt nepotrebovali. Podľa mňa hrôza. To sa vedelo už počas prvých dní, ako to tu dopadne. Žiaľ, nie všetci si to uvedomovali.
BXLmiami
12.01.17,11:22
čo sme nepotrebovali?
korela
12.01.17,11:23
Výrok prakticky verejný otca jednej niekoľkoročnej aktuálnej celebrity:
Ak by malo prísť k prevratu, som ochotný dať 90% svojho majetku na jeho potlačenie.
pavol54
12.01.17,11:28
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
Ja keď zabudnem zaplatiť povinné zdravotné poistenie som na verejnej listine hanby, a naviac zaplatím živobytie exekútorovi. Ale ako riešia poisťovne tých čo zneužijú systém solidarity "spravia si zo zdravotníctva prestretý stôl ako píšeš" čo si po bitke nechajú zavolať záchranku a je im poskytnutá bezplatná starostlivosť alebo tých čo kašlú na hygienu a potom sú liečení na žltačky a pod z našich solidárnych príspevkov kde je o nich verejná listina? Skrátka ja musím, lekár musí a je kategória čo všetko môže a nehovor že nemáš také prípady
korela
12.01.17,11:32
čo sme nepotrebovali?
Nejde len o tie handry, aký majú pohľad zdravotníci na stravu obyvateľov, dennú psychohygienu atď.?
Alaya1 včera priložila do srandičiek vraj humorný obrázok so starenami v oknách. Čudujem sa, že ho priložila práve ona, ide de facto o dokumentárne foto doby.
Začala som hľadať jeden starý článok na blogu sme, myslela som, že bol od Burgera, možno aj bol, ale spred 2010 určite, nenašla som ho. Presne popísal údel starých žien v oknách. Ten to vystihol, a neišlo určite o humor, ale o realitu.
alaya1
12.01.17,11:38
čo sme nepotrebovali?
Nejde len o tie handry, aký majú pohľad zdravotníci na stravu obyvateľov, dennú psychohygienu atď.?
Alaya1 včera priložila do srandičiek vraj humorný obrázok so starenami v oknách. Čudujem sa, že ho priložila práve ona, ide de facto o dokumentárne foto doby.
Začala som hľadať jeden starý článok na blogu sme, myslela som, že bol od Burgera, možno aj bol, ale spred 2010 určite, nenašla som ho. Presne popísal údel starých žien v oknách. Ten to vystihol, a neišlo určite o humor, ale o realitu.

Korela, ty si to nepochopila? Ved tu islo o to, ze u nas babky vyzeraju a klebetia :)!. Nehladaj za tym nic ine....A preco by som to nemohla prilozit, ved to bolo vtipne pre ludi, ktori nie su vztahovacni. Ja mam taku susedu, len otvorim branu a hned mi referuje, aj ked ju nepocuvam prikyvujem a ona je spokojna, ake pikosky mi za den nazbierala.



Kazdy si riadi zivot sam, seniori maju mnoho moznosti vyzitia sa aj vo svojom veku. denne stacionare, kluby, kamaratky. je to myslim o nature cloveka, co uprednostni.
Darina1234
12.01.17,11:41
neviem, ci kazdy bude mat sancu byt babkou v okne, nezabudajte na to, vsetci starneme,
buchač
12.01.17,11:44
Alaya1 včera priložila do srandičiek vraj humorný obrázok so starenami v oknách. Čudujem sa, že ho priložila práve ona, ide de facto o dokumentárne foto doby.
Začala som hľadať jeden starý článok na blogu sme, myslela som, že bol od Burgera, možno aj bol, ale spred 2010 určite, nenašla som ho. Presne popísal údel starých žien v oknách. Ten to vystihol, a neišlo určite o humor, ale o realitu.
Tu je jeden z príkladov, ktorý som včera popísal o Tvojom chápaní humoru.
Skoro celé Slovensko sa na tej fotke pobaví, no pár jedincov (vrátane Teba) sa začne nad tým pohoršovať a riešiť.

Ale veď je to ešte stále pravda....či ?
Babky demokratky sú stále v okne alebo za záclonami, prípadne na priedomí a robia fakticky doslovnú špionáž.
Jeden sa niekedy nestačí čudovať, čo sa prípadne o sebe dozvie.
-----------------
...a ten údel starých žien ?
Nuž niektoré sedia na špiónskej postriežke a tie iné sa vedia inak realizovať.
Tie špiónky si by sa dali asi akým slovom charakterizovať ?
BXLmiami
12.01.17,11:44
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
Ja keď zabudnem zaplatiť povinné zdravotné poistenie som na verejnej listine hanby, a naviac zaplatím živobytie exekútorovi. Ale ako riešia poisťovne tých čo zneužijú systém solidarity "spravia si zo zdravotníctva prestretý stôl ako píšeš" čo si po bitke nechajú zavolať záchranku a je im poskytnutá bezplatná starostlivosť alebo tých čo kašlú na hygienu a potom sú liečení na žltačky a pod z našich solidárnych príspevkov kde je o nich verejná listina? Skrátka ja musím, lekár musí a je kategória čo všetko môže a nehovor že nemáš také prípady
Nijako,nemajú na to legislatívu.Alkoholové väčšinou vymáhajú a na pranieri sú ked si dávajú zaplatiť urazy detí.
lujza.j
12.01.17,11:45
Byt "keliška" je dnes trendy....kamarat od vedla.....mlady chalan...ked zacne:eek: prehlad o kazdom....este aj ,ze chlapci mali pod schodami "riťťierske suboje":Deste aj kolko mali rokov..neviem ci im bol kuk OP?! Moj chlap ked fajci na balkóne...detto
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom....
BXLmiami
12.01.17,11:46
Ako vravím,každý z nás má také prípady a aj o nich čítaš aj tu sú témy...jednoducho cíti sa zle a nápln jeho života je isť minimálne 3x týždenne k doktorovi.Ak ku mne príde každý deň v týždni s nejakou blbosťou tak čo ja s tým...
Darina1234
12.01.17,11:47
moj sused detto, vie presne, kedy sa syn vratil v noci domov zo zaletov, a nie je babka vekom
korela
12.01.17,11:47
Skús ju prevychovať, nikdy nie je neskoro, trpíš takú osobu vo svojej blízkosti? Videla som, ako svokra zatočila s ich domovníčkou, ja so svojou východniarskou susedou, začala ohovárať našich predchádzajúcich bývajúcich, viac náš pozemok neprekročila. Mohla byť rada, že som ju zdravila. Celý koniec ulice jej sa podarilo rozoštvať. Toto nepodporujem, ak nebudú mať poslucháčov, nebudú mať komu referovať pitomosti.
Ak som doma, zdržujem sa vzadu, pre mňa ulica neexistuje.
lujza.j
12.01.17,11:49
Jaj palino....uz som tu nie raz....decko som si pekne na zltacku sama kešla....lebo nie som ine etnikum....fetak osetreny....aj bez karty poistenca.....
BXLmiami
12.01.17,11:50
no a potom pôjde okecávať do čakárne ...
alaya1
12.01.17,11:50
Skús ju prevychovať, nikdy nie je neskoro, trpíš takú osobu vo svojej blízkosti? Videla som, ako svokra zatočila s ich domovníčkou, ja so svojou východniarskou susedou, začala ohovárať našich predchádzajúcich bývajúcich, viac náš pozemok viac neprekročila. Mohla byť rada, že som ju zdravila. Celý koniec ulice jej podarilo rozoštvať. Toto nepodporujem, ak nebudú mať poslucháčov, nebudú mať komu referovať pitomosti.
Ak som doma, zdržujem sa vzadu, pre mňa ulica neexistuje.

Korela, co mam ja riesit? Ze niekto smiruje? A nie je svojpravny? Je. Je za seba zodpovedny. Ved ludia nesmiruju len z okna, smiruju na nete, v robote, donasaju, ohovaraju
kazdy by sa mal starat o seba .
alaya1
12.01.17,11:51
no a potom pôjde okecávať do čakárne ...

:) :) :)
lujza.j
12.01.17,11:52
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
korela
12.01.17,11:55
Byt "keliška" je dnes trendy....kamarat od vedla.....mlady chalan...ked zacne:eek: prehlad o kazdom....este aj ,ze chlapci mali pod schodami "riťťierske suboje":Deste aj kolko mali rokov..neviem ci im bol kuk OP?! Moj chlap ked fajci na balkóne...detto
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom....
Asi fungujú siločiary.
Dáša_
12.01.17,12:07
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....

no a dôležitá súčasť kecania v čakárni - kto má aké lieky, kto je "chorejší", lebo má drahšie lieky. Alebo viac druhov....


Povedal mi dnes lekár, že ľudia si u nás odvykli byť zodpovední sami za seba. Furt čakajú, že to "niekto" vyrieši. Čokoľvek, vrátane zdravia. A na margo sleidiacich babičiek - ukázal mi video svojej babky, ktorá už mala dobre po 90 - každý deň posilovala s malymi pet fľaškami, robila skoro drepy pri stoličke, chodila po schodoch.... Dožila sa stovky.... Ale spoliehala sa na seba...
korela
12.01.17,12:09
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
Pokiaľ som v čakárni dokázala stáť na vlastných a niekto sa začal "kontaktovať", našla som si iné miesto. Ak sa mi niekto prihovorí, v okamihu sa vzďaľujem.
Keď už idem k lekárovi, tak moje obavy spočívajú v tom, že sa bojím jeho reakcie, kde som tak dlho bola.
korela
12.01.17,12:14
no a potom pôjde okecávať do čakárne ...

:) :) :)
Ak ho tam niekto bude počúvať. :-) Všetko je o prístupe. Moje hranice, tvoje hranice.
Dáša_
12.01.17,12:16
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
Pokiaľ som v čakárni dokázala stáť na vlastných a niekto sa začal "kontaktovať", našla som si iné miesto. Ak sa mi niekto prihovorí, v okamihu sa vzďaľujem.
Keď už idem k lekárovi, tak moje obavy spočívajú v tom, že sa bojím jeho reakcie, kde som tak dlho bola.

ako povedali mne - sú dva druhy pacientov, jeden typ chodi, aj ked nemusí. A tí druhí prídu, keď už je neskoro :D problém je, že potom občas považujú aj tých z druhej skupiny za simulantov a neveria im....
afrikánka
12.01.17,12:16
Ja myslím, že by nás to aj mohlo zaujímať, koľko niekde stoja lekárske zákroky...aspoň by sme toľko nehundrali.
Napr. v USA, ak chce niekto platiť zdravotné poistenie, musí prejsť previerkou - dotazníky s mnohými otázkami, údajmi, nakoniec je "šťastný", že je vôbec prijatý...inak v prípade vážneho ochorenia sa predávajú nehnuteľnosti, rodina sa zadlžuje hypotékami.
To Európa je pre američana hotový raj, keď ide o sociálne vymoženosti.

Ale to by si potom musela porovnávať všetko a nie iba jeden segment. Slováka to vôbec nemusí zaujímať a zaťažovať svoj mozog zbytočnými údajmi. Tie nech si pozisťuje aj s ostatnými potrebnými údajmi, ak sa tam bude chcieť vysťahovať. Vtedy by to malo pre neho zmysel. A ešte možno vtedy, keď začnú američania vyplakávať nad našimi platmi, ale oni nevedia, ani kde sa nachádzame.
Pretože aj na základe tohto princípu sa tu realizovala bezhlavo privatizácia, každá oblasť podľa tej-ktorej krajiny, hlavne rýchlo a zbesilo bez hlbších analýz. Amatéri, podnes preto trpíme a budeme trpieť.
USA som uviedla iba ako príklad....okrem Európy a zopár iných štátov celosvetovo, sú takéto podmienky v zdravotníctve úplné bežné a samozrejmé.
Psychohygienu si každý určuje sám, na to netreba osvetu, stačí zopár ľudových múdrostí a bájok. Ja za seba nikdy nenariekam nad tým, kde je čo lepšie, ale sa poohliadnem tam, kde je horšie.....počnúc mojím okolím, končiac celosvetovou situáciou. Výsledok takéhoto okukávania ma zaradí do skupiny relatívne spokojných a usmiatych.
Vždy ma pobaví jeden z mojích susedov, keď seniorské mudrovanie o súčasnej politickej situácii ukončí: "Nech sa už deje čokoľvek, len aby mala SP z čoho vyplácať dôchodky a deti ma mali za čo pochovať".
A nakoniec i trochu humoru... možno by nebolo od veci nedať dôchodcom do rúk volebné preukazy, lebo stále sa vo výsledkoch odzrkadľujú názory povojnovej generácie, rozmaznanej totalitnou vládou. Ako to tak vidím, najväčšiu nespokojnosť všade a so všetkým prejavujú práve oni. U lekára v čakárni, v hypermarketoch pri pokladni, v hromadnej doprave.....všade.
korela
12.01.17,12:20
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....

no a dôležitá súčasť kecania v čakárni - kto má aké lieky, kto je "chorejší", lebo má drahšie lieky. Alebo viac druhov....


Povedal mi dnes lekár, že ľudia si u nás odvykli byť zodpovední sami za seba. Furt čakajú, že to "niekto" vyrieši. Čokoľvek, vrátane zdravia. A na margo sleidiacich babičiek - ukázal mi video svojej babky, ktorá už mala dobre po 90 - každý deň posilovala s malymi pet fľaškami, robila skoro drepy pri stoličke, chodila po schodoch.... Dožila sa stovky.... Ale spoliehala sa na seba...
A takéto rady treba rozdávať okolo seba. Ak to videjko tvoj lekár bude ukazovať aktuálne svojim pacientom, veľmi prínosné pre všetkých. Povzbudí, stojí ho to trochu času a úsmevu. Keby sa toho chytil každý neviemkoľký, tak je dobre.
Dáša_
12.01.17,12:24
A takéto rady treba rozdávať okolo seba. Ak to videjko tvoj lekár bude ukazovať aktuálne svojim pacientom, veľmi prínosné pre všetkých. Povzbudí, stojí ho to trochu času a úsmevu. Keby sa toho chytil každý neviemkoľký, tak je dobre.

On je presne ten typ, čo to svojim pacientom púšťa :) A predpisuje aj alternatívu, keď má podľa neho opodstatnenie.
willma
12.01.17,12:25
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom.... no čo museli odsledovať, kedy sa majú začať chovať menej hlučne aby si im nenarobila dierky do kožuchov :D
korela
12.01.17,12:26
ako povedali mne - sú dva druhy pacientov, jeden typ chodi, aj ked nemusí. A tí druhí prídu, keď už je neskoro :D problém je, že potom občas považujú aj tých z druhej skupiny za simulantov a neveria im....
Ja sa to snažím istiť z inej strany a verím, že raz na to nedoplatím. Ale je to moja slobodná voľba. Už sa práve chystám na preventívku. Aj som to lekárovi povedala pri liekoch, že v januári určite prídem. Tak dúfam, že dovtedy dožijem, nechávam na prozreteľnosť.
korela
12.01.17,12:38
Korela, co mam ja riesit? Ze niekto smiruje? A nie je svojpravny? Je. Je za seba zodpovedny. Ved ludia nesmiruju len z okna, smiruju na nete, v robote, donasaju, ohovaraju
kazdy by sa mal starat o seba .

Správne. Ale ak to nemá niekto vštepené z rodiny, tak ho treba posunúť, pre niečo sa s každým človekom v živote stretneme. :-) Pre teba by to nemal byť problém. Vysvetli si to iba v pozitívnom zmysle.
lujza.j
12.01.17,12:42
Ja som zodpovednost zobrala do vlastnych ruk...ci dobre..zle?!"dobehlo"ma to teraz...den po vianociach ..ze musim ist na zakrok ak je vsetko ok..jednodnova chira....ale zakrok v celkovej narkoze....predoperacne vys.,lieky na tlak som uplne vysadila v lete....na alergiu zodac tiez..spreje na astmu nefukam....do proste parada...a este dosiel na mna kasel...co nie choroba...ale zužene pajsle-asi zima...krv,moc,rtg pluc ok.,internista.....poznam roky aj moja mama...svojsky.....tak priznavam farbu..ze lieky na tlak nejem....uz len ksicht jeho..obocie zdvihnute...nekukol na mna....ci si kontrolujem nie....odmeral tlak...bol v poradku....len dodal...nemusite ich jest....a bola som spoko....lebo ked mi u neho...bude ok:Dale u anesteziologicky...vystreleny uz....v dotazniku som zaskrkla astmu....kedy ste bola u plucnej...fuha...netusim....cau..spirometria...ta dopadla,ze som ok....
Po zakroku...hodina na preberacej izbe...kazdych 10min...mi masina merala tlak......vsetky merania ok....
Takze som celkom spoko ja a moje pravidelne uzivanie liekov......
On juna intenzivne sportujem...uz by som asi "zdochla" keby mi chybali...
afrikánka
12.01.17,12:47
K tomu snáď iba toľko, že toto sme fakt nepotrebovali. Podľa mňa hrôza. To sa vedelo už počas prvých dní, ako to tu dopadne. Žiaľ, nie všetci si to uvedomovali.


? ? ?
lujza.j
12.01.17,13:00
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom.... no čo museli odsledovať, kedy sa majú začať chovať menej hlučne aby si im nenarobila dierky do kožuchov :D
wilmuš nebolo to s nimi jednoduché moj byť bezcenný:(....ich byt okrem toho,že ich bolo vela a boli velmi zvukový...izba vedla ich kuchyne -"šatník" a pes....švabov tolko...že pomoc....ale to som dozvedela až po....žila som.....vždy može byť aj horšie..
nikdy som sa s nimi nepohadala....ano vedeli...."pany velytelka":D
a vždy si spomeniem ako mi zachranili decko lebo boli doma:)....možno by vykrvacala...
Žabinka
13.01.17,06:38
sype, a sype..:):):) teraz mali mať detičky prázdniny..
plus ako máme v práci..:)
alaya1
13.01.17,11:53
Dnes ma opat potesila "komunikacia " s UPC operatormi.:mad:
Žabinka
13.01.17,12:03
Dnes ma opat potesila "komunikacia " s UPC operatormi.:mad:
a prečo? ja mám zatiaľ dobré skúsenosti, aj čo sa týka komunikácie, aj riešenia a vyriešenia problému.. akurát kým sa človek prekliká cez všetky tie ..stlačte 1....:confused:
alaya1
13.01.17,12:07
No, tak si asi jedna z mala. Zas som sa podujala byt napomocna niekomu a stalo ma to len kopec energie a zbytocne.

Lutujem tych ludi, co tam musia robit a vedome klamat ludom. Praca ako kazda ina. Stalo ma to 1.5 hod. mojho kreditu a kopu nervov.
afrikánka
13.01.17,12:09
Mňa dnes potešila faktúra od vodárov;), že konečne sa mi po troch rokoch podarilo mať vyššie stočné za domácnosť:rolleyes:, ako stočné za STRECHU:cool::D:D
Žabinka
13.01.17,12:23
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D
alaya1
13.01.17,12:28
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D

Nutia ludi, co maju este analogovu TV roznymi podvodnymi sposobmi, aby si vzali digital od nich. Podujala som sa to za niekoho vyriesit, no mam dost.
pavol54
13.01.17,12:31
No, tak si asi jedna z mala. Zas som sa podujala byt napomocna niekomu a stalo ma to len kopec energie a zbytocne.

Lutujem tych ludi, co tam musia robit a vedome klamat ludom. Praca ako kazda ina. Stalo ma to 1.5 hod. mojho kreditu a kopu nervov.
nenútia, oni to robia dobrovoľne a vedome, však za peníze v Praze dúm
pavol54
13.01.17,12:32
Mňa dnes potešila faktúra od vodárov;), že konečne sa mi po troch rokoch podarilo mať vyššie stočné za domácnosť:rolleyes:, ako stočné za STRECHU:cool::D:D
pretože rok 2016 bol na zrážky mimoriadne bohatý, tak si musela poriadne čľapkať v kúpeľni
Žabinka
13.01.17,12:33
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D

Nutia ludi, co maju este analogovu TV roznymi podvodnymi sposobmi, aby si vzali digital od nich. Podujala som sa to za niekoho vyriesit, no mam dost.
neviem ako si to myslela, analógovú TV od UPC alebo cudziu analógovú TV? aj my sme mali v byte ktorý prenajímame dáky balík so základnými programami analógovými za 6,11€.. niekedy v októbri/novembri prišiel list z UPC, že analógové vysielanie končí, a aby sme naďalej mohli využívať ich služby, dostaneme kuriérom bezplatne set-top-box, cena ostala 6,11€.. takže nič sa nezmenilo, len sa pripojila nová skrinka..
alaya1
13.01.17,12:34
No, tak si asi jedna z mala. Zas som sa podujala byt napomocna niekomu a stalo ma to len kopec energie a zbytocne.

Lutujem tych ludi, co tam musia robit a vedome klamat ludom. Praca ako kazda ina. Stalo ma to 1.5 hod. mojho kreditu a kopu nervov.
nenútia, oni to robia dobrovoľne a vedome, však za peníze v Praze dúm
Akoze nenutia, ved poslu domom kurierom set box cloveku, co si nic neobjedna, ? Stari ludia su pre nich lahka korist.
pavol54
13.01.17,12:34
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D
dievča, čo tak dať mladý takto " " ? :)
alaya1
13.01.17,12:35
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D

Nutia ludi, co maju este analogovu TV roznymi podvodnymi sposobmi, aby si vzali digital od nich. Podujala som sa to za niekoho vyriesit, no mam dost.
neviem ako si to myslela, analógovú TV od UPC alebo cudziu analógovú TV? aj my sme mali v byte ktorý prenajímame dáky balík so základnými programami analógovými za 6,11€.. niekedy v októbri/novembri prišiel list z UPC, že analógové vysielanie končí, a aby sme naďalej mohli využívať ich služby, dostaneme kuriérom bezplatne set-top-box, cena ostala 6,11€.. takže nič sa nezmenilo, len sa pripojila nová skrinka..
a dali ti na vyber? Co ak si to nechcela?
Žabinka
13.01.17,12:36
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D

Nutia ludi, co maju este analogovu TV roznymi podvodnymi sposobmi, aby si vzali digital od nich. Podujala som sa to za niekoho vyriesit, no mam dost.
neviem ako si to myslela, analógovú TV od UPC alebo cudziu analógovú TV? aj my sme mali v byte ktorý prenajímame dáky balík so základnými programami analógovými za 6,11€.. niekedy v októbri/novembri prišiel list z UPC, že analógové vysielanie končí, a aby sme naďalej mohli využívať ich služby, dostaneme kuriérom bezplatne set-top-box, cena ostala 6,11€.. takže nič sa nezmenilo, len sa pripojila nová skrinka..
a dali ti na vyber? Co ak si to nechcela?
tak by som to zrušila.. keby sa zmenila cena smerom hore, tak určite..
pavol54
13.01.17,12:38
No, tak si asi jedna z mala. Zas som sa podujala byt napomocna niekomu a stalo ma to len kopec energie a zbytocne.

Lutujem tych ludi, co tam musia robit a vedome klamat ludom. Praca ako kazda ina. Stalo ma to 1.5 hod. mojho kreditu a kopu nervov.
nenútia, oni to robia dobrovoľne a vedome, však za peníze v Praze dúm
Akoze nenutia, ved poslu domom kurierom set box cloveku, co si nic neobjedna, ? Stari ludia su pre nich lahka korist.
Nepocho? oni klamú ako zamestnanci dobrovoľne. Ak nechcú klamať, tak tam robiť nemusia.
alaya1
13.01.17,12:38
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D

Nutia ludi, co maju este analogovu TV roznymi podvodnymi sposobmi, aby si vzali digital od nich. Podujala som sa to za niekoho vyriesit, no mam dost.
neviem ako si to myslela, analógovú TV od UPC alebo cudziu analógovú TV? aj my sme mali v byte ktorý prenajímame dáky balík so základnými programami analógovými za 6,11€.. niekedy v októbri/novembri prišiel list z UPC, že analógové vysielanie končí, a aby sme naďalej mohli využívať ich služby, dostaneme kuriérom bezplatne set-top-box, cena ostala 6,11€.. takže nič sa nezmenilo, len sa pripojila nová skrinka..
a dali ti na vyber? Co ak si to nechcela?
tak by som to zrušila.. keby sa zmenila cena smerom hore, tak určite..
Sranda, je, ze tej osobe prisla SMSka, ze bol poslany list, ktory poslany nebol. KOpia neexistue :), ale kurier je na ceste.
lujza.j
13.01.17,12:41
o UPC...ja by som román....aj ked od nich mam produkty...nechce sa mi "stahovať" k inému...naposledy som im za mojich rodičov a dobre som im....
to je ako sa"sťahovať "inej banky...všade je niečo...vrrr
Žabinka
13.01.17,12:42
s UPC mám len jeden nepríjemný zážitok, keď mi na opravu internetu poslali takého arogantného chmuľa, že som ho normálne musela vyhodiť preč.. a keď som mala poruchu internetu o rok neskôr, tak som rovno povedala, že ak príde zase ten tučný arogantný chmuľo ( a to som povedala doslovne) tak ho dnu nepustím.. prišiel sympatický mladý muž v mojom veku..:D

Nutia ludi, co maju este analogovu TV roznymi podvodnymi sposobmi, aby si vzali digital od nich. Podujala som sa to za niekoho vyriesit, no mam dost.
neviem ako si to myslela, analógovú TV od UPC alebo cudziu analógovú TV? aj my sme mali v byte ktorý prenajímame dáky balík so základnými programami analógovými za 6,11€.. niekedy v októbri/novembri prišiel list z UPC, že analógové vysielanie končí, a aby sme naďalej mohli využívať ich služby, dostaneme kuriérom bezplatne set-top-box, cena ostala 6,11€.. takže nič sa nezmenilo, len sa pripojila nová skrinka..
a dali ti na vyber? Co ak si to nechcela?
tak by som to zrušila.. keby sa zmenila cena smerom hore, tak určite..
Sranda, je, ze tej osobe prisla SMSka, ze bol poslany list, ktory poslany nebol. KOpia neexistue :), ale kurier je na ceste.
no, ale toto sa mi celkom nezdá, pretože UPC posielali balíky ešte pred ukončením analógového vysielania, čiže v novembri.. od decembra podľa listu totiž prestali analógovo vysielať.. takže niekde v komunikácii sa stala chyba..
alaya1
13.01.17,12:44
Prestali vysielat? Asi len u vas, U nas ide vsetko, ako islo. Idu jej vsetky programy. Vravim, "firma jak oci :) "
Doteraz ziaden box neprisiel, stale je na ceste :).

Chcela by som vediet, ci fakt analogovo nevysielaju aj tam. To si podpisovala nejaku zmluvu?
Žabinka
13.01.17,12:46
Prestali vysielat? Asi len u vas, U nas ide vsetko, ako islo. Idu jej vsetky programy. Vravim, "firma jak oci :) "
Doteraz ziaden box neprisiel, stale je na ceste :).
tak asi to nebolo jednotné.. zaujímavé.. tak keď to nechcú, balík nech nepreberú, a zrušia s UPC zmluvu..
alaya1
13.01.17,12:48
Prestali vysielat? Asi len u vas, U nas ide vsetko, ako islo. Idu jej vsetky programy. Vravim, "firma jak oci :) "
Doteraz ziaden box neprisiel, stale je na ceste :).
tak asi to nebolo jednotné.. zaujímavé.. tak keď to nechcú, balík nech nepreberú, a zrušia s UPC zmluvu..

Ved to aj urobi.
Žabinka
13.01.17,12:48
Prestali vysielat? Asi len u vas, U nas ide vsetko, ako islo. Idu jej vsetky programy. Vravim, "firma jak oci :) "
Doteraz ziaden box neprisiel, stale je na ceste :).

Chcela by som vediet, ci fakt analogovo nevysielaju aj tam. To si podpisovala nejaku zmluvu?
muž pri preberaní balíka podpisoval prevzatie set-top-boxu a zmluvu o zmene balíka, lebo najprv sa to volalo dáko podľa pôvodnej zmluvy, a teraz to nazvali digital Entry.. ale cena ostala rovnaká..
Žabinka
13.01.17,12:51
mne keď pár rokov dozadu prišiel oznam o zvýšení mesačného poplatku, poslala som list o ukončení zmluvy, a za pár dní ma kontaktovali.. a nakoniec sme sa dohodli na cene nižšej, než bola pôvodná.. treba s nimi vyjednávať..;):---:D:D a nedať sa..
buchač
13.01.17,12:57
mne keď pár rokov dozadu prišiel oznam o zvýšení mesačného poplatku, poslala som list o ukončení zmluvy, a za pár dní ma kontaktovali.. a nakoniec sme sa dohodli na cene nižšej, než bola pôvodná.. treba s nimi vyjednávať..;):---:D:D a nedať sa..
Od ukončenia príjmu cez spoločnú anténu a vzniku UPC som u nich.
Nikdy som nemal problém...
Ono to nie je ani tak o vyjednávaní...v tomto prípade je vhodnejšejší výraz "komunikácia".
lujza.j
13.01.17,12:57
žabka mne sa s nimi nechce ani baviť....vždy im vynadam:D....ked minulý rok...mi došlo do mailu...doatzník....okrem iného či by som ich služby odporučila:NIE...kockuju programy...po par dnoch už mi nejaký šulin volal...že pošlu technika....vymenil kocofku na antene do tv a už bolo ok....
Žabinka
13.01.17,13:01
ako som písala, mne najviac vadí kým sa konečne dostanem ku konkrétnej osobe, s ktorou by som problém mohla riešiť.. keď to hrozí tým, že sa treba znovu preklikávať, rovno poviem nech ma prepoja lebo nie som ochotná počúvať hudbu v telefóne alebo stláčať znovu tlačidlá, alebo nech ma kontaktujú oni.. alebo možnosť č.2, napísať mail, a obvykle potom kontaktujú..
buchač
13.01.17,13:03
ako som písala, mne najviac vadí kým sa konečne dostanem ku konkrétnej osobe, s ktorou by som problém mohla riešiť.. keď to hrozí tým, že sa treba znovu preklikávať, rovno poviem nech ma prepoja, alebo kontaktujú oni.. alebo možnosť č.2, napísať mail, a obvykle potom kontaktujú..

Jááááj....takže takto ?
Vy telefonujete ???
Ale toto sa predsa nerobí...ja pri jednaní rád pozerám do očí.

....a zmluva na diaľku ?
Sorry, také niečo mne veru nehrozí.
korela
13.01.17,13:05
[QUOTE="korela"]

Foto si neporiadila?
Prilož, alebo aspoň slovne priblíž motív výzdoby....lebo tá moja jedlička ma už nudí, hľadám novú inšpiráciu na zmenu.
Nie a ani by to nebolo vhodné.
lujza.j
13.01.17,13:07
komunikácia?! áno....je dôležitá.....ale podla toho na akú tému-produkt...
ked nevedia vysvetliť....prečo nútia produkt ktorý je lacnejší....ako ten čo ty chceš.....lebo z toho prvého telefon nepotrebujes...../možno sa niečo zmenilo/...chcem tv+internet...oni....lacnejšie je ak aj telefon....na ký fras mi je ked ho nechcem....no ale to budete mať drahšie.....hovorím sa počúvate núkate mi niečo čo nechcem.....
to ako ked dojdem do banky a cchcem si vložiť keš love na moj účet a oni,že poplatok....ked sa opýtam ako si mam vložiť keš peniaze na vlastný účet bez poplatku ...a ticho
lujza.j
13.01.17,13:08
buchi....v ba by si si osobný kontakt rozmyslel.....lebo tam masaker ludí:eek:
buchač
13.01.17,13:13
buchi....v ba by si si osobný kontakt rozmyslel.....lebo tam masaker ludí:eek:
Aj u nás je to primerané.
Ale všetko sa dá...
korela
13.01.17,13:19
K tomu snáď iba toľko, že toto sme fakt nepotrebovali. Podľa mňa hrôza. To sa vedelo už počas prvých dní, ako to tu dopadne. Žiaľ, nie všetci si to uvedomovali.


? ? ?
Zaujímalo by ma, čo si chcela vyjadriť tými otáznikmi. Nechceš mi radšej položiť priamu otázku?
korela
13.01.17,13:21
komunikácia?! áno....je dôležitá.....ale podla toho na akú tému-produkt...
ked nevedia vysvetliť....prečo nútia produkt ktorý je lacnejší....ako ten čo ty chceš.....lebo z toho prvého telefon nepotrebujes...../možno sa niečo zmenilo/...chcem tv+internet...oni....lacnejšie je ak aj telefon....na ký fras mi je ked ho nechcem....no ale to budete mať drahšie.....hovorím sa počúvate núkate mi niečo čo nechcem.....
to ako ked dojdem do banky a cchcem si vložiť keš love na moj účet a oni,že poplatok....ked sa opýtam ako si mam vložiť keš peniaze na vlastný účet bez poplatku ...a ticho
A čo ti majú pešiaci odpovedať?
lujza.j
13.01.17,13:24
buchi....v ba by si si osobný kontakt rozmyslel.....lebo tam masaker ludí:eek:
Aj u nás je to primerané.
Ale všetko sa dá...
u nas na hodiny....naposledy som musela...karta sa nedala kurierom...pochybujem...že sa niečo zmenilo....petržalka...blízo danový...parkovanie viac ako nulové...vo vnútri kopa ludí smrad jak v opičárni...
cvakam 47,70...áno..moj problem....
lujza.j
13.01.17,13:28
pešiak?!ano...ale osoba prvého kontaktu.....ticho nie je odpoveď.....
Žabinka
13.01.17,13:31
ako som písala, mne najviac vadí kým sa konečne dostanem ku konkrétnej osobe, s ktorou by som problém mohla riešiť.. keď to hrozí tým, že sa treba znovu preklikávať, rovno poviem nech ma prepoja, alebo kontaktujú oni.. alebo možnosť č.2, napísať mail, a obvykle potom kontaktujú..

Jááááj....takže takto ?
Vy telefonujete ???
Ale toto sa predsa nerobí...ja pri jednaní rád pozerám do očí.

....a zmluva na diaľku ?
Sorry, také niečo mne veru nehrozí.
jurko, nemám tu kanceláriu upc, najbližšia v bb a na takom mieste, že komplikované dostať sa bez auta.. preto telefonujem alebo mejlujem..;)
pavol54
13.01.17,13:36
komunikácia?! áno....je dôležitá.....ale podla toho na akú tému-produkt...
ked nevedia vysvetliť....prečo nútia produkt ktorý je lacnejší....ako ten čo ty chceš.....lebo z toho prvého telefon nepotrebujes...../možno sa niečo zmenilo/...chcem tv+internet...oni....lacnejšie je ak aj telefon....na ký fras mi je ked ho nechcem....no ale to budete mať drahšie.....hovorím sa počúvate núkate mi niečo čo nechcem.....
to ako ked dojdem do banky a cchcem si vložiť keš love na moj účet a oni,že poplatok....ked sa opýtam ako si mam vložiť keš peniaze na vlastný účet bez poplatku ...a ticho
A čo ti majú pešiaci odpovedať?
čo majú povedať? pozrite sa na zmluvné podmienky čo ste podpísali. Pokiaľ viem Neexistuje banka kde sa dajú vložiť a vybrať peniaze bez poplatku. dokonca aj bezhotovostne príkazy na úhradu podané pri "okienku" sú spoplatnené
buchač
13.01.17,13:36
Lenivé ste....na samotu vás vyhnať !
By ste vedeli, čo je život....;) :D :D :D
lujza.j
13.01.17,13:41
palino...všetko pri okienku je za poplatok.....ale vzniknú peniaze,ktoré sa nedajú prevodom....ako ich mam ?!
korela
13.01.17,13:43
pešiak?!ano...ale osoba prvého kontaktu.....ticho nie je odpoveď.....
Tebe nechodia od nich nové platné cenníky? Kto nesúhlasí s podmienkami, môže od nich odísť.
Veď ja viem, čo tým chceš povedať, je to všade rovnaké. Sú platení, možno aj majú mesačnú normu pre uzatvorenie ďalších služieb, to je ešte väčšie obťažovanie, vymyslela som si na nich jednu krátku vetu a mám pokoj. Na to nedokážu reagovať.
U UPC, v telekomunikáciách detto, rovnaké, odmeny podľa nových uzatvorených kusov.
Nechutný nátlak.
korela
13.01.17,13:44
Už ste na to reagovali, mala som rozpísaný príspevok.
pavol54
13.01.17,13:48
palino...všetko pri okienku je za poplatok.....ale vzniknú peniaze,ktoré sa nedajú prevodom....ako ich mam ?!
ako môžu vznikať peniaze ktoré sa nedajú prevodom, však už nepracuješ tak pokuty nevyberáš, a ty si robila u dopravákov ani si sa nepochválila :) Úprimne ? fakt neviem, však ich postupne pomíňaj a nevyberaj cez bankomat a ak je to väčšia suma tak sa ju oplatí vložiť aj za poplatok, alebo dať do mrazáku:)
lujza.j
13.01.17,13:50
to,že si za iný poplatok zaplatím...je moj problem..bojím sa-neviem robiť s internet bankingom....toto je jediný poplatok ktorý mi vadí....účet mam zadara....
koniec koncov....love na účte iba preto....aby neboli doma...lebo na nich zabudnem:Dkde ich mam...
lujza.j
13.01.17,13:53
ja a dopravaák:Dsranduješ....nikdy...pokuty iba ak dopravna akcoška...kde ma vždy raditel vrazil...
pavol54
13.01.17,14:01
ja a dopravaák:Dsranduješ....nikdy...pokuty iba ak dopravna akcoška...kde ma vždy raditel vrazil... iste že som srandoval, ale divím však máš účet, máš mobil a postupujem podľa pokynov, jednu dve platby pre skúšku ako zácvik na dcérin a potom to už frčí
lujza.j
13.01.17,14:05
toto počúvam furt od chlapa....:)...ale áno maš pravdu...
pavol54
13.01.17,14:09
toto počúvam furt od chlapa....:)...ale áno maš pravdu...
Ja som mal skôr strach z karty, ale donútili ma keď mi povedali pred vchodom z bankomatu zadarmo, na prepážke výber za poplatok, a ako dôchodca som si hodil poštovú a ani ďaleko nemusím chodiť, zadara výber s kartou na každej pošte alebo z bankomatu
buchač
13.01.17,14:35
toto počúvam furt od chlapa....:)...ale áno maš pravdu...
Ja som mal skôr strach z karty, ale donútili ma keď mi povedali pred vchodom z bankomatu zadarmo, na prepážke výber za poplatok, a ako dôchodca som si hodil poštovú a ani ďaleko nemusím chodiť, zadara výber s kartou na každej pošte alebo z bankomatu
Sorry, ale radšej by som si to hodil, ako by som mal ísť (znova) do PB.
Ešte onehdá, bývalý minister obrany Ján Sitek viacmenej prikázal, že každý si má u PB otvoriť účet...po vlne nevôli sa uvedomil a upresnil, že šlo o doporučenie.

PB = najhoršia možná voľba banky, aká existuje.....teda aspoň podľa mňa a aj mojich skúseností.
pavol54
13.01.17,14:49
toto počúvam furt od chlapa....:)...ale áno maš pravdu...
Ja som mal skôr strach z karty, ale donútili ma keď mi povedali pred vchodom z bankomatu zadarmo, na prepážke výber za poplatok, a ako dôchodca som si hodil poštovú a ani ďaleko nemusím chodiť, zadara výber s kartou na každej pošte alebo z bankomatu
Sorry, ale radšej by som si to hodil, ako by som mal ísť (znova) do PB.
Ešte onehdá, bývalý minister obrany Ján Sitek viacmenej prikázal, že každý si má u PB otvoriť účet...po vlne nevôli sa uvedomil a upresnil, že šlo o doporučenie.

PB = najhoršia možná voľba banky, aká existuje.....teda aspoň podľa mňa a aj mojich skúseností.
(najhoršia bola tatrabanka tá ma sproste okradla) Poštová -Trvalé príkazy odchádzajú inkasá odchádzajú prísuny zatiaľ kontinuálne z ktorejkoľvek banky do 24 hod účet najlacnejší a naviac pošta 500 m od domu bezplatne výber cez kartu pri okienku alebo oproti v jej bankomate čo si ešte môžem priať?
A ty máš lepšie niečo?
afrikánka
13.01.17,14:50
K tomu snáď iba toľko, že toto sme fakt nepotrebovali. Podľa mňa hrôza. To sa vedelo už počas prvých dní, ako to tu dopadne. Žiaľ, nie všetci si to uvedomovali.


? ? ?
Zaujímalo by ma, čo si chcela vyjadriť tými otáznikmi. Nechceš mi radšej položiť priamu otázku?
Otázku nepoložím, ale......
keď sa ráno zobudím, viem, že žijem,
keď vstanem, viem, že sa hýbem,
keď zistím, že všetci moji blízki sú v poriadku a zdraví....
celý deň mi svieti úsmev v tvári, alebo sa k nemu aspoň premôžem.
buchač
13.01.17,14:56
A ty máš lepšie niečo?
SLSP...
ALE je jasné, že nie každý bude súhlasiť.

Už len tie úroky pri hypotéke alebo pôžičke sú brutálne !!!
...atď.

PB má 6,5%...https://www.postovabanka.sk/zoznam-kalkulaciek/
SLSP 1,7%.......a to viem teda určite, nakoľko som bol s dcérou včera vybavovať hypo.
Žabinka
13.01.17,15:14
toto počúvam furt od chlapa....:)...ale áno maš pravdu...
Ja som mal skôr strach z karty, ale donútili ma keď mi povedali pred vchodom z bankomatu zadarmo, na prepážke výber za poplatok, a ako dôchodca som si hodil poštovú a ani ďaleko nemusím chodiť, zadara výber s kartou na každej pošte alebo z bankomatu
no a pripomenul si mi pali, ako som prvý krát vyberala peniaze z bankomatu.. ja som strašný stresák, aj keď nevyzerám :--- strčila som kartu do bankomatu, maturovala som čo ďalej.. za mnou sa vytvorila riadna rada, keďže vtedy neboli bankomaty na každom rohu.. ako jazyk som si v tom strese zvolila nemčinu :D ktorú som sa učila pred asi 35 rokmi.. nakoniec prišiel ujo sbs od bankomatu, a spoločnými silami sme sa dopracovali k výberu hotovosti..:D išla som z tade červená ako rak..:D
pavol54
13.01.17,15:19
A ty máš lepšie niečo?
SLSP...
ALE je jasné, že nie každý bude súhlasiť.

Už len tie úroky pri hypotéke alebo pôžičke sú brutálne !!!
...atď.

PB má 6,5%...https://www.postovabanka.sk/zoznam-kalkulaciek/
SLSP 1,7%.......a to viem teda určite, nakoľko som bol s dcérou včera vybavovať hypo.
porovnávaš neporovnateľné
hypo . je iná kategória dlhodobé na nehnuteľnosti dajú(dali) sa aj za 1,2 pa
pôžičky je tiež niečo iné strednedobé od 3,5 do 7 pa
ja pridám : povolené prečerpanie je tiež niečo iné krátkodobé prekleňovacie 16-19,5 pa
Poštová nemá v ponuke hypo
pavol54
13.01.17,15:28
toto počúvam furt od chlapa....:)...ale áno maš pravdu...
Ja som mal skôr strach z karty, ale donútili ma keď mi povedali pred vchodom z bankomatu zadarmo, na prepážke výber za poplatok, a ako dôchodca som si hodil poštovú a ani ďaleko nemusím chodiť, zadara výber s kartou na každej pošte alebo z bankomatu
no a pripomenul si mi pali, ako som prvý krát vyberala peniaze z bankomatu.. ja som strašný stresák, aj keď nevyzerám :--- strčila som kartu do bankomatu, maturovala som čo ďalej.. za mnou sa vytvorila riadna rada, keďže vtedy neboli bankomaty na každom rohu.. ako jazyk som si v tom strese zvolila nemčinu :D ktorú som sa učila pred asi 35 rokmi.. nakoniec prišiel ujo sbs od bankomatu, a spoločnými silami sme sa dopracovali k výberu hotovosti..:D išla som z tade červená ako rak..:D
presne ako ja potreboval som 1000 v štruktúre tak som dal že 20 a potvrdil som vypľul dvacku vyhodil kartu a že dovi a dopi, tak somskočil do banky sa spýtal kočky (tej čo nevedela ako mi dať) a tak išla so mnou von a odmaturovala ma "Strčte kartu slušne sa otočila chrbtom a povedala dajte PIN " a potom mi už radila. Na to som prehlásil "Prvý pokus nemusí dopadnúť vždy úspešne" Pre zmenu očervenela a vrátila sa
buchač
13.01.17,15:39
Poštová nemá v ponuke hypo
EŠTE horšie ... to potom nie je banka....nazval by som skôr nebankovka = vysoké úroky.
Ten zvyšok neriešim...

Záver :
PB je len odnož Pošty samotnej...a aj tá Slovenská Pošta je o hovne.
bjuty smis
13.01.17,15:56
Poštová nemá v ponuke hypo
EŠTE horšie ... to potom nie je banka....nazval by som skôr nebankovka = vysoké úroky.
Ten zvyšok neriešim...

Záver :
PB je len odnož Pošty samotnej...a aj tá Slovenská Pošta je o hovne.
Splietas este viac :)
buchač
13.01.17,16:25
Poštová nemá v ponuke hypo
EŠTE horšie ... to potom nie je banka....nazval by som skôr nebankovka = vysoké úroky.
Ten zvyšok neriešim...

Záver :
PB je len odnož Pošty samotnej...a aj tá Slovenská Pošta je o hovne.
Splietas este viac :)
Hehehehe...ďalší klient PB sa ozval. ;)

Nečítaj text...kuwa, čítaj význam samotný....to znamená, že na Slovenskú Poštu a Poštovú banku som silno alergický.

Ale taká poznámočka....ak je podľa Teba normálne, že pošta ponúka veci, ktoré s jej činnosťou nemá nič spoločné, tak potom sorry.
Ale to, čo by sa pri priehradkach malo ponúkať, tak to je nejak vedľajšie.

Viac k tomu nemám čo dodať.
buchač
13.01.17,16:51
Drucker zvažuje zvýšenie poplatkov za urgent a pohotovosť

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20431922/drucker-zvazuje-zvysenie-poplatkov-za-urgent-a-pohotovost.html#ixzz4VfFzpFdI

S veľkou pravdepodobnosťou si nie jeden o mne pomyslí, že nie som normálny (a kto je ?), no ja s týmto veru súhlasím.
Lebo som toho názoru, že to zneužívanie pohotovosti nie je normálne.
korela
13.01.17,17:17
Drucker zvažuje zvýšenie poplatkov za urgent a pohotovosť

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20431922/drucker-zvazuje-zvysenie-poplatkov-za-urgent-a-pohotovost.html#ixzz4VfFzpFdI

S veľkou pravdepodobnosťou si nie jeden o mne pomyslí, že nie som normálny (a kto je ?), no ja s týmto veru súhlasím.
Lebo som toho názoru, že to zneužívanie pohotovosti nie je normálne.
Celý text nemám, ale čo som napísala k tomuto príspevok, tak bol na základe správy po stredajšom zasadaní vlády, že z 2 na 3 ...
Veď nech zavedie, a po čase štatistika vyhodnotí jeho úpravu.
Mám pocit, že sa k tomuto problému najviac vyjadrujú ľudia, ktorí majú s pohotovosťou najmenej skúseností, resp. ju zatiaľ nepotrebujú.
terezamaria
13.01.17,18:05
Drucker zvažuje zvýšenie poplatkov za urgent a pohotovosť

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20431922/drucker-zvazuje-zvysenie-poplatkov-za-urgent-a-pohotovost.html#ixzz4VfFzpFdI

S veľkou pravdepodobnosťou si nie jeden o mne pomyslí, že nie som normálny (a kto je ?), no ja s týmto veru súhlasím.
Lebo som toho názoru, že to zneužívanie pohotovosti nie je normálne.
Máš pravdu, ale doplatia na to tí, čo majú doma zo 4 deti a naozaj budú veľmi choré práve večer alebo budú mať nejaký úraz a budú musieť zaplatiť viac a príjem majú veľmi nízky. Nesmieme zabúdať, že takých rodín je veľa, priemerný plat je vypočítaný za všetky kategórie, preto je tak vysoký..... Tým ostatným to bude jedno, zaplatia viac, ani ich to nenaštve.
misoft
13.01.17,18:09
Pozerám správy (očkom :D) - tam o bratislavskom vodičovi záchranky, ako reagoval na vodiča, ktorý mu "nevedel" uvoľniť cestu (záchranka so zvukovými a svetelnými znameniami) - mnohí si myslia, že to nemal povedať, ale na druhej strane - on má rýchlo a bezpečne doviezť pacienta na ošetrenie a má zo zákona prednosť. Ale pako akosi to pochopiť nevedel, zmätkoval..
A ja so vodičovi záchranky ani nečudujem - má niečo urobiť, možno niekomu ide o minúty a nejaký oný ho zablokuje - tak mu to slovne dá patrične najavo.... nervy pracujú....
http://www.tvnoviny.sk/domace/1854594_nadavajuci-vodic-sanitky-je-hitom-internetu-tu-je-reakcia-jeho-zamestnavatela
buchač
13.01.17,18:43
Drucker zvažuje zvýšenie poplatkov za urgent a pohotovosť

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20431922/drucker-zvazuje-zvysenie-poplatkov-za-urgent-a-pohotovost.html#ixzz4VfFzpFdI

S veľkou pravdepodobnosťou si nie jeden o mne pomyslí, že nie som normálny (a kto je ?), no ja s týmto veru súhlasím.
Lebo som toho názoru, že to zneužívanie pohotovosti nie je normálne.
Máš pravdu, ale doplatia na to tí, čo majú doma zo 4 deti a naozaj budú veľmi choré práve večer alebo budú mať nejaký úraz a budú musieť zaplatiť viac a príjem majú veľmi nízky. Nesmieme zabúdať, že takých rodín je veľa, priemerný plat je vypočítaný za všetky kategórie, preto je tak vysoký..... Tým ostatným to bude jedno, zaplatia viac, ani ich to nenaštve.

Jasné, beriem...spravodlivosť má dva konce.

No nemyslím si, že naraz dostanú všetky deti chrípku v piatok večer. Tak isto si všetky deti v rodine nepolámu končatiny naraz.
...a keby aj, nuž jednorázová položka ešte nemusí (no môže) smerovať do nebetyčných problémov.

Ale je normálne, ak si určití jedinci bežne zavolajú sanitku ? ...včera som čítal jeden blog (neviem ho najsť) nejakého lekára, kde to pekne rozpísal.

Moja nebožka švekra bola vylepená (meno a adresa) na nástenke u RZP. Lebo si v pohode zavolala večer (aj tri krát do týždňa sa stalo) sanitku, ktorá ju odviezla do špitáľa. Tam jej urvali injekcijku a hajde domov.
korela
13.01.17,19:01
Keď sa volá na 112, tak situáciu poriadne vyhodnotia, aby sa presvedčili, či je to nutné a koho pošlú, či posádku s lekárom, či bez. Preto si myslím, že si sami robia selekciu, ku komu skutočne prísť a koho pustiť k vode.
Vždy sa pri tejto príležitosti vynoria príklady s cigáňmi ako s neužívačmi, trochu nechápem prečo. Ak s nimi majú individuálny problém, nech sa to rieši, ale nezahŕňa do spoločnej štatistiky.
buchač
13.01.17,19:05
Vždy sa pri tejto príležitosti vynoria príklady s cigáňmi ako s neužívačmi, trochu nechápem prečo.
Blavák (poväčšinou) nemôže pochopiť situáciu okolo cigánov...nemá šancu.

To je niečo podobné, ako lízanie zmrzliny cez sklo a vravieť, že aká je fasa.
korela
13.01.17,19:07
Ale je normálne, ak si určití jedinci bežne zavolajú sanitku ? ...včera som čítal jeden blog (neviem ho najsť) nejakého lekára, kde to pekne rozpísal.

Moja nebožka švekra bola vylepená (meno a adresa) na nástenke u RZP. Lebo si v pohode zavolala večer (aj tri krát do týždňa sa stalo) sanitku, ktorá ju odviezla do špitáľa. Tam jej urvali injekcijku a hajde domov.
A potrebovala ju? Ak jej ju dali, tak asi áno. Zrejme jej to pomohlo. Ak sa to často opakovalo, po vyhodnotení mala pokračovať v nejakej liečbe ambulantne na liekoch. Tak to vidím ja. Nemuseli ju vyvesovať, komu to pomohlo?
korela
13.01.17,19:09
Vždy sa pri tejto príležitosti vynoria príklady s cigáňmi ako s neužívačmi, trochu nechápem prečo.
Blavák (poväčšinou) nemôže pochopiť situáciu okolo cigánov...nemá šancu.

To je niečo podobné, ako lízanie zmrzliny cez sklo a vravieť, že aká je fasa.
Kde berieš tú istotu? Opýtaj sa Lujzy.
Ty žiješ v domnení, že ich tu nemáme? Na Hradnom kopci určite nie, to je fakt. :-)
buchač
13.01.17,19:11
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.
alaya1
13.01.17,19:12
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.

Nic dobreho? Ved ti porodila manzelku.
buchač
13.01.17,19:15
Kde berieš tú istotu? Opýtaj sa Lujzy.
Ty žiješ v domnení, že ich tu nemáme? Na Hradnom kopci určite nie, to je fakt. :-)
Máme - nemáme...
Kukni na foto a potom niečo vrav.
http://suvada.sk/odhadovany-pocet-romov-na-slovensku-v-roku-2014.jpg
Nasekám Ti toľko linkov, že do rána budeš mať čo čítať...
korela
13.01.17,19:15
Z okolitých obcí nemá údajne iba Hamuliakovo žiadneho, preto viem, kto má najväčší záujem tam stavať, inak sú všade, z juhu, severu, jedno je.
A vôbec, dišputa okolo nových usadlíkoch na Žitnom ostrove by bola dosť zaujímavá.
alaya1
13.01.17,19:17
No korela, mozno , ze sa ti "nasi ", vydaju na zapad, nielen ludia za pracou :)
buchač
13.01.17,19:17
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.

Nic dobreho? Ved ti porodila manzelku.
...a tým to skončilo...;)
korela
13.01.17,19:25
Kde berieš tú istotu? Opýtaj sa Lujzy.
Ty žiješ v domnení, že ich tu nemáme? Na Hradnom kopci určite nie, to je fakt. :-)
Máme - nemáme...
Kukni na foto a potom niečo vrav.
http://suvada.sk/odhadovany-pocet-romov-na-slovensku-v-roku-2014.jpg
Nasekám Ti toľko linkov, že do rána budeš mať čo čítať...
Ale za ten stav je niekto zodpovedný. Fíni to zvládli za 30 rokov, tu zostali takmer 30 rokov napospas. Zdá sa to niekomu normálne?
Páči sa mi pojem - odhadovaný - najmä v dnešnej dobe pokroku. To má byť výsmech, či čo?
Stačí v obci, v meste pár ich ulíc, kto zažil, vie svoje. Spomínam si z detstva na poriadne getá aj v Bratislave.
Napr. mestská časť Vrakuňa v období starostovania Lackovej po revolúcii, vyhrala voľby viackrát za sebou, dovolila si nepodpísať žiadnu výmenu bytu s príchodom cigáňov. Nemali tam nikoho. Neviem, aká je situácia dnes, a netuším, ako jej to prechádzalo a či sa to udržalo podnes. A prečo je tak tomu aj v tom Hamuliakove.
lujza.j
13.01.17,19:31
pohotovost mi možno dnes hrozí...vrrr
decko ma rano budí,že ma kakajku...ok zober si čierne uhlie....prvá pomoc.....neskor píše z roboty...že žaludok pali......tak ja,že čo požrala včera.....neskor píše ,že grcá.....vrr.....došla cca. okolo 16h...došli ju skorej vymeniť.....do 20h v kuse na wc "produkcia" aj z hora aj.....
ked som sa jej opýtala prečo nešla lekarke ked ešte ordinovala kukala na mna ako puk...
teraz spí..
..ano takýto a ked je to moje decko nech si kešnú pohotovosť....
kukučka
13.01.17,19:32
som v tom najsevernejšom, z každej strany
afrikánka
13.01.17,19:36
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.

Nic dobreho? Ved ti porodila manzelku.
Dala si perfekt komentár, oceňujem......
ale vždy, keď nájdem u teba rozporuplné komentáre dám ti mínusku, aj keď to bude z roku 2008 a pošlem ti k tomu aj poznámku, nikdy sa neuchýlim k anonymnému mínuskovaniu, tento štýl je proste pre mňa neprístojný a podlý.
Veď každý sme nejaký....a ja iná už nebudem. Ostatní nech hodnotia podľa svojho vlastného uváženia, aj anonymne, je to na ich vôli.
kukučka
13.01.17,19:36
lui, daj pokoj, možno si myslela, že prejde ak už nebude čo...našťastie toto v rodine nemáme, ja tu tiež trpím, po vyše dvadsiatich rokoch sa mi opakuje jeden problém, u doktora som bola :---
korela
13.01.17,19:47
No korela, mozno , ze sa ti "nasi ", vydaju na zapad, nielen ludia za pracou :)
Možné je všetko. Stačilo by, ak by ich niekto zorganizoval. Možno by to krajine v konečnom dôsledku prospelo, zviditeľnili sa, a začali sa znova zaškolovať ako kedysi. Všetci, čo bývajú v našom okolí pracujú, ale tie rodiny majú návyky z predchádzajúcej doby.
lujza.j
13.01.17,19:47
kukuč..to som si aj ja....ja nie som ten...čo hned lekarovi.....ale ked už videla,že je zle tak ja som bola zla...že riešim čo jedla.....a pritom je tolko viróz.....to ma nasrdilo....
buchač
13.01.17,19:54
Ale za ten stav je niekto zodpovedný. Fíni to zvládli za 30 rokov, tu zostali takmer 30 rokov napospas. Zdá sa to niekomu normálne?
Páči sa mi pojem - odhadovaný - najmä v dnešnej dobe pokroku. To má byť výsmech, či čo?
Stačí v obci, v meste pár ich ulíc, kto zažil, vie svoje. Spomínam si z detstva na poriadne getá aj v Bratislave.
Napr. mestská časť Vrakuňa v období starostovania Lackovej po revolúcii, vyhrala voľby viackrát za sebou, dovolila si nepodpísať žiadnu výmenu bytu s príchodom cigáňov. Nemali tam nikoho. Neviem, aká je situácia dnes, a netuším, ako jej to prechádzalo a či sa to udržalo podnes. A prečo je tak tomu aj v tom Hamuliakove.
Myslíš cigánske getá ? Ale šak veď nesranduj na tak neskorý večer.

Ty si čo zažila ? Nejaký prepad, niečo horšie ? Pochybujem...

Fínsko ?
Fíni tvoria 93% obyvateľov, 6% švédov, malé menšiny Laponcov a Rómov.
korela
13.01.17,19:55
pohotovost mi možno dnes hrozí...vrrr
decko ma rano budí,že ma kakajku...ok zober si čierne uhlie....prvá pomoc.....neskor píše z roboty...že žaludok pali......tak ja,že čo požrala včera.....neskor píše ,že grcá.....vrr.....došla cca. okolo 16h...došli ju skorej vymeniť.....do 20h v kuse na wc "produkcia" aj z hora aj.....
ked som sa jej opýtala prečo nešla lekarke ked ešte ordinovala kukala na mna ako puk...
teraz spí..
..ano takýto a ked je to moje decko nech si kešnú pohotovosť....
Veď dve eurá sú ešte v pohode, či nie? Nebude trpieť.
Ako 10 r. na prázdninách na strednom Slovensku, mama - daj si čerstvo nadojené mlieko od gazdu. 10 dňový katar, nikdy na neho nezabudnem. Posteľ, vedro, posteľ vedro, ... nikdy viac. Skoro som zomrela. Že ma vtedy nestrčil lekár do nemocnice, dnes nechápem. Bezpečne som bola dehydratovaná, total zlikvidovaná. To na okraj, čo ti pojedla.
korela
13.01.17,20:14
Ale za ten stav je niekto zodpovedný. Fíni to zvládli za 30 rokov, tu zostali takmer 30 rokov napospas. Zdá sa to niekomu normálne?
Páči sa mi pojem - odhadovaný - najmä v dnešnej dobe pokroku. To má byť výsmech, či čo?
Stačí v obci, v meste pár ich ulíc, kto zažil, vie svoje. Spomínam si z detstva na poriadne getá aj v Bratislave.
Napr. mestská časť Vrakuňa v období starostovania Lackovej po revolúcii, vyhrala voľby viackrát za sebou, dovolila si nepodpísať žiadnu výmenu bytu s príchodom cigáňov. Nemali tam nikoho. Neviem, aká je situácia dnes, a netuším, ako jej to prechádzalo a či sa to udržalo podnes. A prečo je tak tomu aj v tom Hamuliakove.
Myslíš cigánske getá ? Ale šak veď nesranduj na tak neskorý večer.

Ty si čo zažila ? Nejaký prepad, niečo horšie ? Pochybujem...

Fínsko ?
Fíni tvoria 93% obyvateľov, 6% švédov, malé menšiny Laponcov a Rómov.

Môžem ťa uistiť, že tu boli také getá ako sú na východe. Nie priamo v meste. Po perifériách. Neviem kde všade a ako ich vysťahovali. Ak ti niečo hovorí trachóm, trachoma, celoživotná dg s hrozbou oslepnutia, to by mohlo možno stačiť na výstrahu. Preto tam dodržujte max. hygienu pri kúpaní v miestnych jazerách, verejnej doprave, v obchodoch, pretože neverím, že by bola táto dg na SK úplne vykántrená.
Ešte v 20. st. vysoký výskyt aj v CZ. Možno ešte vyšší.
To ti je oveľa horšie ako prepad. Ako sa tam robia preventívky? Myslím, že pomaly nijako alebo slabo. Veď sa nedokáže urobiť ani ich presná evidencia.
A že aj to k nám prichádza teraz aj z iných oblastí, je jasné.
Nájdi si fínsky program, iba 2% nedokončia povinnú školskú dochádzku. Predtým situácia ako u nás, čo to neguješ?
Priložila som ho tu aj s vyhodnotením pred pár rokmi. Ale im do toho vtedy ešte nekafrali mimovládky.
kukučka
13.01.17,20:19
Už som to tuším na poradu dávno písala, dve sestry šli na dedinu k rodine pomôcť ku senu, spali na jednej posteli v drevenici. No spali...jedna spala ako drevo, druhá nezažmúrila oči, druhý deň utiekla domov, celá doštípaná od ploštíc.
lujza.j
13.01.17,20:26
2e:D pre fajčára...čo pojedla vie ona....rano het večer dom...neprezradila
korela
13.01.17,20:27
Ak by to bola reakcia na to moje mlieko, bolo od susedov, nebola som zvyknutá na nové baktérie, domáci áno, tak si to podnes vysvetľujem, pretože som niesla dôsledky iba ja z rodiny. Mama ani tatko nie. Oni každý v detstve žili na domácich čerstvo nadojených mliekach.
afrikánka
13.01.17,21:00
Ak by to bola reakcia na to moje mlieko, bolo od susedov, nebola som zvyknutá na nové baktérie, domáci áno, tak si to podnes vysvetľujem, pretože som niesla dôsledky iba ja z rodiny. Mama ani tatko nie. Oni každý v detstve žili na domácich čerstvo nadojených mliekach.
Nemuselo to byť mlieko....mohla to byť i šálka. Stačilo, aby tam na moment sadla mucha a z toho črevná katastrofa, obzvlášť, ak sa to udialo v lete. Ja som takto podobne dopadla s tanierom....až neskôr som si premietla okolnosti prudkej reakcie, kde som vylúčila závadnosť jedla, ale spomenula som si na nevinnú mušku. Odvtedy taniere vyťahujem na poslednú chvíľu, hlavne v lete.
korela
13.01.17,21:15
Už to nezistím, nevylučujem, doma máme všade sieťky odjakživa.
Som si teraz urobila špenát po rokoch. Taký ľahký. Na dobrú noc. :-)
alaya1
14.01.17,07:05
A uz chyba len Mrazik :).. Vychod obdareny neurekom.
taiko
14.01.17,08:35
Pozerám správy (očkom :D) - tam o bratislavskom vodičovi záchranky, ako reagoval na vodiča, ktorý mu "nevedel" uvoľniť cestu (záchranka so zvukovými a svetelnými znameniami) - mnohí si myslia, že to nemal povedať, ale na druhej strane - on má rýchlo a bezpečne doviezť pacienta na ošetrenie a má zo zákona prednosť. Ale pako akosi to pochopiť nevedel, zmätkoval..
A ja so vodičovi záchranky ani nečudujem - má niečo urobiť, možno niekomu ide o minúty a nejaký oný ho zablokuje - tak mu to slovne dá patrične najavo.... nervy pracujú....
http://www.tvnoviny.sk/domace/1854594_nadavajuci-vodic-sanitky-je-hitom-internetu-tu-je-reakcia-jeho-zamestnavatela
Jaaaaj a Ty co ? SI sa vratil ( zase ) zo zahrobia? :D:D:D:D
Ja som vedel , ze nevydrzis :D
misoft
14.01.17,08:46
Bol by som "pod vodou" i dlhšie, ale jeden "expert" sa začal navážať do ostatných.... on bol ten "najmúdrejší" a ostatní boli s IQ -40.... tak poletel. Ja som mu to sľuboval...a aj splnil.
bjuty smis
14.01.17,08:54
Bol by som "pod vodou" i dlhšie, ale jeden "expert" sa začal navážať do ostatných.... on bol ten "najmúdrejší" a ostatní boli s IQ -40.... tak poletel. Ja som mu to sľuboval...a aj splnil.

prosím ta...snád sa nenecháš znechutiť od anonymu na nete...čo ani nemá odvahu sa k tomu priznať...

čo si nejaká 15 r, roštenka ?
Žabinka
14.01.17,09:20
A uz chyba len Mrazik :).. Vychod obdareny neurekom.
takouto cestičkou som včera išla domov.. cestári nestíhali upravovať cesty, nieto ešte chodniky.. chodci si ich museli prešľapať sami..:cool:
misoft
14.01.17,09:20
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Tak toto pobavilo.... vraj "15 r. roštenka"......... skôr dobre uležané, červíkmi prelezené laby z grizlyho.....
bjuty smis
14.01.17,09:55
niekto čítal winnetou-a :)
misoft
14.01.17,11:46
No jóó..... od Karla Maya.... klasika. I film... nie ten nový - starý.....:D:D:D
Žabinka
14.01.17,13:09
aké bludy píšu..
http://m.topky.sk/cl/10/1602063/Zima-neodchadza--prave-naopak--Caka-nas-intenzivne-snezenie--vodici--davajte-si-pozor-na-cestach
Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke informuje, že na cestách v okrese Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje.
a pritom od doobedia vonku svieti slnko, a je bezvetrie..:---:D
buchač
14.01.17,13:20
aké bludy píšu..
Sadni do auta a hajde skontrolovať...:D
pavol54
14.01.17,13:27
aké bludy píšu..
http://m.topky.sk/cl/10/1602063/Zima-neodchadza--prave-naopak--Caka-nas-intenzivne-snezenie--vodici--davajte-si-pozor-na-cestach
Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke informuje, že na cestách v okrese Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje.
a pritom od doobedia vonku svieti slnko, a je bezvetrie..:---:D
radšej nech napíšu takýto blud a viacerí "polovodiči až izolantu" budú doma prdeť do perín, ako by mali niekde na 10 metrovom jazyku zavadzať alebo spravia nehodu.
Žabinka
14.01.17,14:03
aké bludy píšu..
Sadni do auta a hajde skontrolovať...:D
odvolávajú sa na údaje ssc, a keď si kliknem na stránku ssc, tak cesty v mojom okrese sú vlhké..
Žabinka
14.01.17,14:04
aké bludy píšu..
http://m.topky.sk/cl/10/1602063/Zima-neodchadza--prave-naopak--Caka-nas-intenzivne-snezenie--vodici--davajte-si-pozor-na-cestach
Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke informuje, že na cestách v okrese Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje.
a pritom od doobedia vonku svieti slnko, a je bezvetrie..:---:D
radšej nech napíšu takýto blud a viacerí "polovodiči až izolantu" budú doma prdeť do perín, ako by mali niekde na 10 metrovom jazyku zavadzať alebo spravia nehodu.
a to máš zase pravdu..;):)
korela
14.01.17,14:11
Hlavne, že je Slovensko po dlhej dobe krásne biele, čo je. :-)
Alaya dala krásne pozitiv foto, nezaliečam sa, aj keby nebolo jej. Idyla.
pavol54
14.01.17,14:20
aké bludy píšu..
http://m.topky.sk/cl/10/1602063/Zima-neodchadza--prave-naopak--Caka-nas-intenzivne-snezenie--vodici--davajte-si-pozor-na-cestach
Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke informuje, že na cestách v okrese Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje.
a pritom od doobedia vonku svieti slnko, a je bezvetrie..:---:D
radšej nech napíšu takýto blud a viacerí "polovodiči až izolantu" budú doma prdeť do perín, ako by mali niekde na 10 metrovom jazyku zavadzať alebo spravia nehodu.
a to máš zase pravdu..;):)
A čo palček alebo ukázováčik nebude úradovať pri tej šípočke čo smeruje na monitore v ľavom rohu pod mojou odpoveďou hore? Há? :)
pavol54
14.01.17,14:50
Ako to ten chlapec robí? 10 DETÍ každé s inou, ja som sa len v mladosti pozrel na inú a už bolo zle vraj "Každú musíš očami vyzliekať"
Ing. Ľubomír Janoška
14.01.17,15:00
Ako to ten chlapec robí? 10 DETÍ každé s inou, ja som sa len v mladosti pozrel na inú a už bolo zle vraj "Každú musíš očami vyzliekať"
Nestačí vyzliekať očami, keď chceš mať 10 detí od rôznych frajeriek. Ale je to dobrý začiatok :D
alaya1
14.01.17,15:09
A uz chyba len Mrazik :).. Vychod obdareny neurekom.
takouto cestičkou som včera išla domov.. cestári nestíhali upravovať cesty, nieto ešte chodniky.. chodci si ich museli prešľapať sami..:cool:

Vcera? Tu ani dnes nie :). Nevadi nam. Vysli sme si na Strbske, dobry cajik na teraske, Aj deka hriala. Parada.
pavol54
14.01.17,15:12
Ako to ten chlapec robí? 10 DETÍ každé s inou, ja som sa len v mladosti pozrel na inú a už bolo zle vraj "Každú musíš očami vyzliekať"
Nestačí vyzliekať očami, keď chceš mať 10 detí od rôznych frajeriek. Ale je to dobrý začiatok :D
ano prvý krok k úspechu, druhý je aby každá potencionálna matka poznala správny PIN k pokladom, niekedy minulosti stačilo zvolať " SEZAM OTVOR SA"
alaya1
14.01.17,15:12
Co tu popoludni zmizla tema o etikete: :) :)?
pavol54
14.01.17,15:14
Co tu popoludni zmizla tema o etikete: :) :)?
téma nebola závadná ,skôr to bol autor