afrikánka
13.05.17,15:06
Píš po slovensky ...
Detto !

Lebo slovenčina pozná aj interpunkčné znamienka...a tie Tvoje príspevky dlhšieho textu niekedy dávajú zabrať, nakoľko text = jedná veta na pár riadkov, bez bodiek na konci vety a náležitých čiarok.
Niekedy mám pocit, ako keby to miesto Teba nejaký maďar písal.
A kde bola pravopisná chyba vo vete "Píš po slovensky" ? Čo som dal málo tvojich morzeových značiek(v tvojom prípade bodiek ), ktoré miesto vyjadrenia hádžeš za každé druhé slovo? Aha možné typy interpunkčných znamienok ktoré mám používať aby sme rovnako kódovali text si uviedol ....... Ďakujem
Druhý klik na porade, iná rubrika.....akosi sa už nevládzem smiať. Nieto práce, povinností? Alebo u vás vystrája búrka? Leje, či iná onačina?

:D:D:D
mari2x
13.05.17,14:33
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Píš po slovensky "V Sládkovičove"
Ak ty píšeš, ako chceš,

môžem aj ja písať ako chcem ?
mari2x
13.05.17,14:38
..................
Vraj najdlhšie námestie v strednej Európe, dlhšie, ako Pražský Václavák:)
Žiaľ - sklamem ťa. Nie je dlhšie ako Václavák. Má len 717 metrov, Václavák má 740 metrov.
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.:D
Akože, pre mňa dosť málo zelene.:mad:
S tou zeleňou..., po a/ priestor pre zhromaždenia občanov, po b/ možno vojaci. :-)
Žalostne málo je v mestách zelene. Neviem si predstaviť čo dáva ročne Praha na jej údržbu, majú podchytené také plochy, o ktorých sa nám tu môže iba snívať.
Cvólen ma hory za rohom, načo by sa s nimi piplali v asfalte
mari2x
13.05.17,14:42
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Píš po slovensky "V Sládkovičove"
Sládkovičovo je umelý názov
možno od "sladký" podľa toho cukru/zaniknutého cukrovaru
Lebo Sládkovič v Diószegu nikdy nebol
iba 2x šiel okolo vlakom !
lujza.j
13.05.17,15:42
Milan co ti zapali net....ci si nasiel heslo:---
buchač
13.05.17,15:53
Píš po slovensky ...
Detto !

Lebo slovenčina pozná aj interpunkčné znamienka...a tie Tvoje príspevky dlhšieho textu niekedy dávajú zabrať, nakoľko text = jedná veta na pár riadkov, bez bodiek na konci vety a náležitých čiarok.
Niekedy mám pocit, ako keby to miesto Teba nejaký maďar písal.
A kde bola pravopisná chyba vo vete "Píš po slovensky" ? Čo som dal málo tvojich morzeových značiek(v tvojom prípade bodiek ), ktoré miesto vyjadrenia hádžeš za každé druhé slovo? Aha, možné typy interpunkčných znamienok, ktoré mám používať, aby sme rovnako kódovali text si uviedol ....... Ďakujem.
Ach Ty moja svatá prostoto...Čítaj poriadne !!!

Spomenul som príspevky a nie reakciu na daný príspevok o Sládkovičove.
Tri bodky sú v pohode...aj slovenský pravopis ich akceptuje...vyhľadaj si náležité sám.

Poznámka :
Tebe niečo v poslednej dobe vytknúť, to je držku - viď tá "komunikácia" medzi Tebou a misoftom. Niekedy absolútne nechápem, že ako vieš byť vzťahovačný a nepozeráš na širšie pozadie debaty.
Ale citovanie citovania citácii Ti vcelku aj ide, ku ktorej urveš (občas) jednu vetu o troch slovách.

P.S.:
Chyby v texte máš vyznačené červenou farbou. Kuwa, je ich vcelku dosť, aj keď si sa snažil písať text úplne inak...to znamená, že si použil aj diakritické znamienka.
Zbehni na pôjd a vyhľadaj medzi skriptami (ako si onehdá spomenul) aj nejaké staršie zošity zo slovenčiny.

Ďakovať nemusíš !
pavol54
13.05.17,15:53
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Píš po slovensky "V Sládkovičove"
Sládkovičovo je umelý názov
možno od "sladký" podľa toho cukru/zaniknutého cukrovaru
Lebo Sládkovič v Diószegu nikdy nebol
iba 2x šiel okolo vlakom !
To bol dôsledok akcie odmaďarizovania(likvidácie Aponiho pomaďarčovania Slovákov) . Maďarov vymenili za Slovákov, preto bolo veľa obcí a miest premenovaných po slovenských osobnostiach.
mari2x
13.05.17,16:50
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Píš po slovensky "V Sládkovičove"
Sládkovičovo je umelý názov
možno od "sladký" podľa toho cukru/zaniknutého cukrovaru
Lebo Sládkovič v Diószegu nikdy nebol
iba 2x šiel okolo vlakom !
To bol dôsledok akcie odmaďarizovania(likvidácie Aponiho pomaďarčovania Slovákov) . Maďarov vymenili za Slovákov, preto bolo veľa obcí a miest premenovaných po slovenských osobnostiach.
Odmaďarizácia = rovnaká blbosť ako reslovakizácia

tretí sused bol Kohút = maďari ako repa

moja skororodnádedina
Matuškovo
nemalo NIČ s Matúšom

zato niekedy okolo roku 1070 sa tu na pár dní utáboril Taksony = tretí maďarský kráľ - - - choď do kláštornej pivnice na Balaton / polostrov/opátstvo
//////
to ešte prapraprapraprapraprapraprapraprapraSTARÝ otec Aponyiho
okopával kľukvu
//////////////

(zapísali do nejakej listiny, že nejaký rybár piekol pre jeho vojakov dobré ryby)

a teraz (nula až 37 rokov) po otvorení čističky ?
Šárd má čierne koryto
pavol54
13.05.17,17:00
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Píš po slovensky "V Sládkovičove"
Sládkovičovo je umelý názov
možno od "sladký" podľa toho cukru/zaniknutého cukrovaru
Lebo Sládkovič v Diószegu nikdy nebol
iba 2x šiel okolo vlakom !
To bol dôsledok akcie odmaďarizovania(likvidácie Aponiho pomaďarčovania Slovákov) . Maďarov vymenili za Slovákov, preto bolo veľa obcí a miest premenovaných po slovenských osobnostiach.
Odmaďarizácia = rovnaká blbosť ako reslovakizácia

tretí sused bol Kohút = maďari ako repa

moja skororodnádedina
Matuškovo
nemalo NIČ s Matúšom

zato niekedy okolo roku 1070 sa tu na pár dní utáboril Taksony = tretí maďarský kráľ - - - choď do kláštornej pivnice na Balaton / polostrov/opátstvo
//////
to ešte prapraprapraprapraprapraprapraprapraSTARÝ otec Aponyiho
okopával kľukvu
//////////////

(zapísali do nejakej listiny, že nejaký rybár piekol pre jeho vojakov dobré ryby)

a teraz (nula až 37 rokov) po otvorení čističky ?
Šárd má čierne koryto
Žeby po Jankovi Matúškovi, autorovi slovenskej hymny?
mari2x
13.05.17,17:01
1. máj v Diosegu (kedysi majster sveta)
Natočím obrázok o 90 stupňov / neuloží mi ho
aj tento je naležato
ale keď sa strmhlavým letom rozbehol / robil vývrtku prakticky kolmo hore nejakých 20 - 30 metrov od divákov
pred vrcholom (možno výška do 100 metrov) , keď strácal rýchlosť sa tam krútil,prevaľoval
.
Telku s takýmto nemôžeš porovnať

PS
Tento bol asi náš , lietal, keď sme prichádzali
lujza.j
13.05.17,17:05
milan nepíš mi ss-sky....nečítam to
vicktor
14.05.17,05:21
niekedy okolo roku 1070 sa tu na pár dní utáboril Taksony = tretí maďarský kráľ - - - choď do kláštornej pivnice na Balaton
Snad uznas ze Balaton nie je spravne, volaj to Blatenske jazero ako uz pred rokom 1070.
Aj Dioseg mal povodne pomenovanie. Sladkovicovo urcite nie, ale Dioseg takisto nie.
pavol54
14.05.17,06:25
niekedy okolo roku 1070 sa tu na pár dní utáboril Taksony = tretí maďarský kráľ - - - choď do kláštornej pivnice na Balaton
Snad uznas ze Balaton nie je spravne, volaj to Blatenske jazero ako uz pred rokom 1070.
Aj Dioseg mal povodne pomenovanie. Sladkovicovo urcite nie, ale Dioseg takisto nie.
A ešte taký názov krajiny ako Slovensko keď za Uhorska sa volalo Félvidék A to už nehovorím koľko Slovákov(teda Tóthov) si muselo pomaďarčiť priezvisko a ešte aj dnes ho používa. Poznám súrodencov, ktorí po vojne používali priezvisko v slovenskej výslovnosti. Ten čo ostal v dedine kde bola matrikárka Maďarka, ho má podľa maďarského pravopisu, a ten čo sa neskôr odsťahoval inam, tak ho má podľa slovenského pravopisu. Jazykový korektor mi môže čiarky opraviť.
misoft
14.05.17,06:50
Nuž - aj ja opravím....

A ešte taký názov krajiny ako Slovensko, keď za Uhorska sa volalo Félvidék A to už nehovorím, koľko Slovákov_(teda Tóthov) si muselo pomaďarčiť priezvisko a ešte aj dnes ho používa. Poznám súrodencov, ktorí po vojne používali priezvisko v slovenskej výslovnosti. Ten čo ostal v dedine, kde bola matrikárka Maďarka, ho má podľa maďarského pravopisu, a ten čo sa neskôr odsťahoval inam, tak ho má podľa slovenského pravopisu. Jazykový korektor mi môže čiarky opraviť.

Toto _ znamená, že ti chýba medzera.... ale môže sa to stať pri rýchlom písaní, že sa neudrie do medzerníka... takže toto by som až tak za chybu nepovažoval, skôr preklep.

Chýbajú...

Navyše....
buchač
14.05.17,07:12
Jazykový korektor mi môže čiarky opraviť.



Poznámka :
Tebe niečo v poslednej dobe vytknúť, to je o držku ...
Niekedy absolútne nechápem, že ako vieš byť vzťahovačný ...


Jazykový korektor má na háku nejaké opravovanie čiarok, aj keď chýb je tam vcelku dosť.
Mám iné na prácu a nie sa tu onačiť na onačinách.

Nepochopil si, alebo nechceš pochopiť jedno, či ako si to vysvetliť.
Diaktriku v jednotlivých slovách vcelku uznávam, šak na mobile alebo tablete bez pridanej klávesnice to písanie dĺžňov a mekčeňov trochu aj zdržuje. Ale neuznám, neakceptujem písanie textu bez čiarok a bodiek vo vetách.
Ja osobne čítam na prvý krát periférne, ak ma text zaujme, tak sa k nemu vrátim.
Ale bez tých znamienok vo vetách to proste nejde, nedá sa čítať týmto spôsobom.
A lúštiť a dumať nad textom, aby dal význam ? Nech sa ten prihlási, koho to baví, lebo mňa teda veru nie.
lujza.j
14.05.17,07:30
Vsetkym mamám..zelam krasny den:)
pavol54
14.05.17,07:58
Jazykový korektor mi môže čiarky opraviť.



Poznámka :
Tebe niečo v poslednej dobe vytknúť, to je o držku ...
Niekedy absolútne nechápem, že ako vieš byť vzťahovačný ...


Jazykový korektor má na háku nejaké opravovanie čiarok, aj keď chýb je tam vcelku dosť.
Mám iné na prácu a nie sa tu onačiť na onačinách.

Nepochopil si, alebo nechceš pochopiť jedno, či ako si to vysvetliť.
Diaktriku v jednotlivých slovách vcelku uznávam, šak na mobile alebo tablete bez pridanej klávesnice to písanie dĺžňov a mekčeňov trochu aj zdržuje. Ale neuznám, neakceptujem písanie textu bez čiarok a bodiek vo vetách.
Ja osobne čítam na prvý krát periférne, ak ma text zaujme, tak sa k nemu vrátim.
Ale bez tých znamienok vo vetách to proste nejde, nedá sa čítať týmto spôsobom.
A lúštiť a dumať nad textom, aby dal význam ? Nech sa ten prihlási, koho to baví, lebo mňa teda veru nie.
U mňa sa pravopisné chyby okrem čiarok a podobných drobností nenachádzajú, moja známa prekladateľka z nemčiny si vždy, keď skončí preklad nechá odkontrolovať preklad práve kvôli tým čiarkam a vôbec sa za to nehanbí, A vždy sme mali jazykových korektorov " ONAČINÁCH, ŠAK, MEKČEŇOV" A ešte si nepochopil že jazykový korektor(ka) je platená funkcia(nie ten pravopisný program), ktorá nám práve tie drobnosti opravovala, v kontexte obsahu práce.
korela
14.05.17,08:02
Mäkčeň -a m. diakritické znamienko na označenie mäkkosti hlásky (od mäkčiť, nie mekotať).

Prvýkrát, mnohokrát, päťstokrát - toto majú Slováci už tak v krvi, že správne sa to väčšinou nepíše už ani v periodikách a iných verejných textoch.
(Správne prvýkrát, prvý raz.)

Šak bol asi zámerne foneticky. :-)
.
Detto nielen, píše sa spolu, nikdy nie osve (nie len, kto to nevie, môže to obísť napr. nie je len, ale nikdy nepísať nie len).

Iba som využila možnosť pre malé jazykové okienko, nič viac, pretože ide najčastejšie chyby v textoch.
misoft
14.05.17,08:14
Div sa svete..... aj na Porade je niečo podobné - http://www.porada.sk/t167527-p55-na-slovicko-slovaci.html
korela
14.05.17,08:33
Div sa svete..... aj na Porade je niečo podobné - http://www.porada.sk/t167527-p55-na-slovicko-slovaci.html
Prečo taký úvod? Veď tú tému poznáme obaja. Ide o chronické chyby, je ich pripomenutie až takým hriechom?
bettylou
14.05.17,11:57
Ostávaš?
Nie, len idem okolo. :D
Treba mi ešče dosadzic, tak musím ešte von. :)
misoft
14.05.17,12:01
Hriechom? Nie! Ale keď už máme tak čosi - vyššie napísané - tak aj tam je dobré občas zablúdiť.....
Ale v niečom máš pravdu....
Ak človek, homo sapiens, číta niekedy príspevky tu na Porade (nepoukazujem však na naše :D skomoleniny, ktoré zo srandy píšeme) - toľko hrubých pravopisných chýb sa tu nájde.... človek nadobúda dojem, že naše školstvo nie je už len úbohé, už je rovno v stoke.....
taiko
15.05.17,04:57
taiko
15.05.17,05:02
korela
15.05.17,07:41
Pacilo
https://www.postoj.sk/23782/matky-pisu-ficovi-sme-lepsie-ako-jasle
Dieťa by malo byť doma s matkou do troch rokov, išlo by o ideálne riešenie pre dieťa, rodinu i budúcnosť štátu.
Keď si porovnám svoj rodičovský príspevok, a to som mala za sebou odpracovaných dobrých pár rokov a už veľmi slušný plat, a výšku vtedajších dôchodkov, tak pomer 280 eur s dnešným priemerným dôchodkom je ..., ani neviem, ako to pre istotu nazvať. Asi, že celé zle, a mohlo by sa konečne začať niečo z minulosti naprávať.

Dnešná požiadavka na 280 eur rodič. príspevku sa približuje takmer k výške dôchodkov, môj príspevok tvoril približne šestinu až osminu vtedajších dôchodkov bez akejkoľvek možnosti inej práce popri mater. dovolenke.
Iste, dnešné matky by si zaslúžili túto výšku, vidím to sama, ale sú rodiny, kde matka pre nízku mzdu manžela jednoducho do práce musí nastúpiť, aby sa uživili. A určite takejto matke sa nástupom do práce zároveň aj zvýšia životné náklady na seba. Prašť ako uhoď.
korela
15.05.17,07:59
Asi dám sem...https://sketcher.startitup.sk/talianska-dizajnerka-dokonale-skombinovala-pantone-vzorky-s-krajinou-v-ktorej-sa-nachadzala/
Talianska dizajnérka dokonale skombinovala Pantone vzorky s krajinou, v ktorej sa nachádzala
Tweety
15.05.17,08:37
korela
15.05.17,09:37
Ad absurdum
https://domov.sme.sk/c/20531594/mohol-kryt-lampy-skutocne-zabit-stefana-harabina.html#axzz4h8egpKCX
Stratených 7 min. Pokusy ako pre idiotov. Voda, piesok,...., bolo to sklo, ani raz materiál nepomenovali priamo, nech mi Pán Boh odpustí, aktéri pokusov sa mohli postaviť pod kryt sami, bolo by to hodnovernejšie, svoje dieťa by tomu nikdy nevystavili. Náhoda je blbec, všakže. Tekvica nemá mozog pod šupkou a krvné riečište. Pre mňa absurdné z tohto pohľadu. Tupé príklady.
Dokedy sa tu bude stále odvádzať pozornosť od reálneho diania v spoločnosti?
korela
15.05.17,10:03
Okrem toho, kryt týchto tzv. UFO lámp nie je prichytený jednobodovo v strede, takže je najväčší predpoklad, že nepadal po uvoľnení ako to prezentovali na simulácii. Ako sa môže niekto ako technik nechať takto manipulovať, alebo aby manipuloval zbytok národa. Bez slov.
taiko
15.05.17,10:04
Ad absurdum
https://domov.sme.sk/c/20531594/mohol-kryt-lampy-skutocne-zabit-stefana-harabina.html#axzz4h8egpKCX
Stratených 7 min. Pokusy ako pre idiotov. Voda, piesok,...., bolo to sklo, ani raz materiál nepomenovali priamo, nech mi Pán Boh odpustí, aktéri pokusov sa mohli postaviť pod kryt sami, bolo by to hodnovernejšie, svoje dieťa by tomu nikdy nevystavili. Náhoda je blbec, všakže. Tekvica nemá mozog pod šupkou a krvné riečište. Pre mňa absurdné z tohto pohľadu. Tupé príklady.
Dokedy sa tu bude stále odvádzať pozornosť od reálneho diania v spoločnosti?
nuz ja si myslim, ze sa jedna o nadsazku a ze akteri pokusu sa tymto pocinom chceli priblizit, ku kontextu a myslienkovym pochodom onoho tvora, ktory sa vo svojej bohorovnosti sam pasoval na atentatu vhodneho.
Pretoze len naozaj vysinuty clovek sa moze domnievat, zeby niekto v 21 storoci chcel spachat atentat tienidlom od lampy, ktorej uvolnenie, draha letu a sposob samotneho narazu do lebky za ucelom usmrtenia podlieha tolkym fyzikalnym zakonom, ze by uspesnu trajektoriu a dopad nespocitali ani Newton, Einstein a Hawking dokopy.
Tweety
15.05.17,10:09
Ad absurdum
https://domov.sme.sk/c/20531594/mohol-kryt-lampy-skutocne-zabit-stefana-harabina.html#axzz4h8egpKCX
Stratených 7 min. Pokusy ako pre idiotov. Voda, piesok,...., bolo to sklo, ani raz materiál nepomenovali priamo, nech mi Pán Boh odpustí, aktéri pokusov sa mohli postaviť pod kryt sami, bolo by to hodnovernejšie, svoje dieťa by tomu nikdy nevystavili. Náhoda je blbec, všakže. Tekvica nemá mozog pod šupkou a krvné riečište. Pre mňa absurdné z tohto pohľadu. Tupé príklady.
Dokedy sa tu bude stále odvádzať pozornosť od reálneho diania v spoločnosti?
nuz ja si myslim, ze sa jedna o nadsazku a ze akteri pokusu sa tymto pocinom chceli priblizit, ku kontextu a myslienkovym pochodom onoho tvora, ktory sa vo svojej bohorovnosti sam pasoval na atentatu vhodneho.
Pretoze len naozaj vysinuty clovek sa moze domnievat, zeby niekto v 21 storoci chcel spachat atentat tienidlom od lampy, ktorej uvolnenie, draha letu a sposob samotneho narazu do lebky za ucelom usmrtenia podlieha tolkym fyzikalnym zakonom, ze by uspesnu trajektoriu a dopad nespocitali ani Newton, Einstein a Hawking dokopy.
Vidím, že si to pochopil rovnako ako ja. Absurdum je niekde inde a nie je to ani v pokusoch, ani v lampách.
korela
15.05.17,10:09
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Tweety
15.05.17,10:11
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
taiko
15.05.17,10:15
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.
korela
15.05.17,10:16
Ad absurdum
https://domov.sme.sk/c/20531594/mohol-kryt-lampy-skutocne-zabit-stefana-harabina.html#axzz4h8egpKCX
Stratených 7 min. Pokusy ako pre idiotov. Voda, piesok,...., bolo to sklo, ani raz materiál nepomenovali priamo, nech mi Pán Boh odpustí, aktéri pokusov sa mohli postaviť pod kryt sami, bolo by to hodnovernejšie, svoje dieťa by tomu nikdy nevystavili. Náhoda je blbec, všakže. Tekvica nemá mozog pod šupkou a krvné riečište. Pre mňa absurdné z tohto pohľadu. Tupé príklady.
Dokedy sa tu bude stále odvádzať pozornosť od reálneho diania v spoločnosti?
nuz ja si myslim, ze sa jedna o nadsazku a ze akteri pokusu sa tymto pocinom chceli priblizit, ku kontextu a myslienkovym pochodom onoho tvora, ktory sa vo svojej bohorovnosti sam pasoval na atentatu vhodneho.
Pretoze len naozaj vysinuty clovek sa moze domnievat, zeby niekto v 21 storoci chcel spachat atentat tienidlom od lampy, ktorej uvolnenie, draha letu a sposob samotneho narazu do lebky za ucelom usmrtenia podlieha tolkym fyzikalnym zakonom, ze by uspesnu trajektoriu a dopad nespocitali ani Newton, Einstein a Hawking dokopy.
Vidím, že si to pochopil rovnako ako ja. Absurdum je niekde inde a nie je to ani v pokusoch, ani v lampách.
Je to absurdum, po prvé, hlavne ak mi to osobne nespadlo na hlavu, po druhé, je dobre, že si tu ľudia nebudú nechávať tlačiť kaleráby do hlavy, ako by si to niekto najradšej želal, toho tu už prešlo zatiaľ dosť. A nepodsúvať čitateľom nevinne a naivne pod "nadsázkou".
Nebyť priloženého linku, tak strávim časť dňa inak.
korela
15.05.17,10:23
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
taiko
15.05.17,10:26
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
ako vies, ze ta padnuta lampa bol pokus o atentat ? Podla mna bol pricinou padu teplom zo ziarovky uvolneny uchyt tienidla.
Pravda je, domnievam sa, ale to Ty tak isto.
Korela, ved keby ten zhluk molekul niekto chcel zabit, tak uz tu medzi nami nie je, tak ako Valko, Gaulieder, Remias, Dubcek a ini
korela
15.05.17,14:06
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?
Dáša_
15.05.17,14:11
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?

ono to máš vcelku jedno, tá vojna by bola začala pre nejakú inú zámienku....
Tweety
15.05.17,14:12
Nie, nie. Atentát na sudcu v tom článku. Tie dve príhody sa nedajú nijako spájať.
korela
15.05.17,14:16
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
ako vies, ze ta padnuta lampa bol pokus o atentat ? Podla mna bol pricinou padu teplom zo ziarovky uvolneny uchyt tienidla.
Pravda je, domnievam sa, ale to Ty tak isto.
Korela, ved keby ten zhluk molekul niekto chcel zabit, tak uz tu medzi nami nie je, tak ako Valko, Gaulieder, Remias, Dubcek a ini
Mne je skutočne jedno kto pod lampu sedel, nemala spadnúť, to je fakt. Bežne svietidlá nepadajú.
Choď sa príležitostne pozrieť do obchodu alebo na nete, aké sú tam úchyty. A potom zauvažuj nad teplom zo žiarovky. Keby spadol ten kryt zo skla tebe na hlavu, tiež by si sa nejako angažoval. Trochu objektivity.
korela
15.05.17,14:27
Nie, nie. Atentát na sudcu v tom článku. Tie dve príhody sa nedajú nijako spájať.
Mne nejde vôbec o osobu Harabina, pozerám sa na celú vec nestranne, veď aký je rozdiel medzi atentátom a pripravovanou dokonanou vraždou?
Ako by si reagovala ty na jeho mieste?
Kto by mal na právnika, ten by neostal pri pozametaní črepov a život ide ďalej, veď som mal v podstate šťastie.
korela
15.05.17,14:38
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?

ono to máš vcelku jedno, tá vojna by bola začala pre nejakú inú zámienku....
Veď to. Ja som spomenula jej úvod iba ako príklad, a nie na vnorenie sa do histórie.
Každý štát, v minulosti aj dnes, ktorý vyvolá vojnu, tak má na ňu vlastné prostriedky iba na dva až tri mesiace.
V tom spočíva podstata vyvolávania konfliktov.
Ing. Ľubomír Janoška
15.05.17,14:43
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?
Počul som takú verziu, že vodič vraj zablúdil, nesprávne odbočil a vyšiel v ústrety G. Principovi. (?)
korela
15.05.17,15:09
Overila som si, lebo moje info bolo dávnejšie z iného zdroja. Podstata ostala, stalo sa to pri cúvaní, pretože jeho šofér nebol upovedomený o zmene trasy, a keď na to prišiel, začal sa vracať späť. Nebyť toho, tak sa to vtedy nestane. Zrejme poznal pôvodnú, tak tam mohol dôjsť. Veď išlo o jeden a ten istý cieľ cesty. Že práve tento voz išiel pôvodnou trasou ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Gavrilo_Princip
jar88
15.05.17,15:38
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Veď to máte už dávno vyriešené.:) Všetky vojny predsa rozpútal kapitalizmus.:--- A samozrejme že len a len pre zisk.:D
-------------------
Ten priebeh atentátu je rovnako dôležitý, ako padnuté svietidlo. Je jedno, ako to kto vníma, na výsledok to aj tak nemá žiadny vplyv.:)
korela
15.05.17,15:45
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Veď to máte už dávno vyriešené.:) Všetky vojny predsa rozpútal kapitalizmus.:--- A samozrejme že len a len pre zisk.:D
-------------------
Ten priebeh atentátu je rovnako dôležitý, ako padnuté svietidlo. Je jedno, ako to kto vníma, na výsledok to aj tak nemá žiadny vplyv.:)
Ako ťa tak vnímam aj v druhej téme, detto myšlienky. Kto al. čo všetko sa dá skryť za izmy.
jar88
15.05.17,15:49
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.

Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.:)
jar88
15.05.17,15:54
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Veď to máte už dávno vyriešené.:) Všetky vojny predsa rozpútal kapitalizmus.:--- A samozrejme že len a len pre zisk.:D
-------------------
Ten priebeh atentátu je rovnako dôležitý, ako padnuté svietidlo. Je jedno, ako to kto vníma, na výsledok to aj tak nemá žiadny vplyv.:)
Ako ťa tak vnímam aj v druhej téme, detto myšlienky. Kto al. čo všetko sa dá skryť za izmy.

Veď okrem kapitalizmu je všetko len o izmoch.:)
No a samozrejme, že aj Franfurktská škola je o izmoch.:D
buchač
15.05.17,16:03
Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.:)

Si ma mierne nasral !
Takže najprv doporučujem prečítať si...oprava...nie prečítať, ale zahĺbiť sa do myšlienok básne.
http://zlatyfond.sme.sk/dielo/147/Sladkovic_Kratsie-basne/32#axzz4hAQaJuNY
----------------------
Na druhej strane aj súhlasím.
Tento národ je sprostý...oprava...nie je iba sprostý, ale tupý, hlúpy, idiotský.
Len sprostý národ si zvolí do čela takých politikov (a prezidentov nevynímajúc), akých máme už toľko rokov.
-----------------------
Harabín ?
Ten nie je sprostý...ten je proste génius. No je vedecky dokázané, že géniovia nie sú v podstate normálni.
Zadarmo ako zadarmo, to je fakt. No na základe vyfabulovaných 3,14vín prísť k solídnemu majetku sa len tak niekde nevidí. Ešte aj v krajine neobmedzených (ale obmedzených ľudí) možností by to bol problém.
pavol54
15.05.17,18:38
Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.:)

Si ma mierne nasral !
Takže najprv doporučujem prečítať si...oprava...nie prečítať, ale zahĺbiť sa do myšlienok básne.
http://zlatyfond.sme.sk/dielo/147/Sladkovic_Kratsie-basne/32#axzz4hAQaJuNY
----------------------
Na druhej strane aj súhlasím.
Tento národ je sprostý...oprava...nie je iba sprostý, ale tupý, hlúpy, idiotský.
Len sprostý národ si zvolí do čela takých politikov (a prezidentov nevynímajúc), akých máme už toľko rokov.
-----------------------
Harabín ?
Ten nie je sprostý...ten je proste génius. No je vedecky dokázané, že géniovia nie sú v podstate normálni.
Zadarmo ako zadarmo, to je fakt. No na základe vyfabulovaných 3,14vín prísť k solídnemu majetku sa len tak niekde nevidí. Ešte aj v krajine neobmedzených (ale obmedzených ľudí) možností by to bol problém.
Sprostý národ sa môže skladať len zo sprostých jedincov. Ak by tam bol len jeden múdry, to už je iná charakteristika národa.
kopretinka
15.05.17,19:28
Asi dám sem...https://sketcher.startitup.sk/talianska-dizajnerka-dokonale-skombinovala-pantone-vzorky-s-krajinou-v-ktorej-sa-nachadzala/
Talianska dizajnérka dokonale skombinovala Pantone vzorky s krajinou, v ktorej sa nachádzala
tak je to chlap alebo žena?
misoft
15.05.17,19:34
tak je to chlap alebo žena?
Hermafrodit.....:D:D:D:D:D
kopretinka
15.05.17,19:38
kto sa prizná,že mi vymazal otázku?
a čo by som ešte nechcela,tu sa nikto k ničomu neprizná.....hrdinovia......keby si tak vymazával/a nadávky a pod....neskutočné,fakt.
misoft
15.05.17,19:39
Já to nebyl......
Nemám zuby ani povolenie....
:D:D:D
kopretinka
15.05.17,19:41
niekto sa zase hrá na všemohúceho.
korela
15.05.17,22:31
Asi dám sem...https://sketcher.startitup.sk/talianska-dizajnerka-dokonale-skombinovala-pantone-vzorky-s-krajinou-v-ktorej-sa-nachadzala/
Talianska dizajnérka dokonale skombinovala Pantone vzorky s krajinou, v ktorej sa nachádzala
tak je to chlap alebo žena?
http://www.andreaantoni.it/about/
http://www.medioera.it/project/andrea-antoni/

Postreh, ak išlo o ruku.
https://sketcher.startitup.sk/talianska-dizajnerka-dokonale-skombinovala-pantone-vzorky-s-krajinou-v-ktorej-sa-nachadzala/

Link síce ešte nemajú opravený, titulok na polovicu, nevšimli si sloveso.
Taliansky dizajnér dokonale skombinoval Pantone vzorky s krajinou, v ktorej sa nachádzala
pavol54
16.05.17,04:43
Pán čo pred 500 rokmi vymyslel kníhtlač (zámerne neuvádzam jeho meno aby sa mohli uplatniť aj rýchlejší) bol väčší génius ako vynálezcovia súčasných elektronických médií.
dôvod: Nie je problém prečítať text 500 ročnej knihy, ale dáta uložené pred desiatimi rokmi na záznamové elektronické médiá už bežný smrteľník neprečíta.
taiko
16.05.17,04:53
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
ako vies, ze ta padnuta lampa bol pokus o atentat ? Podla mna bol pricinou padu teplom zo ziarovky uvolneny uchyt tienidla.
Pravda je, domnievam sa, ale to Ty tak isto.
Korela, ved keby ten zhluk molekul niekto chcel zabit, tak uz tu medzi nami nie je, tak ako Valko, Gaulieder, Remias, Dubcek a ini
Mne je skutočne jedno kto pod lampu sedel, nemala spadnúť, to je fakt. Bežne svietidlá nepadajú.
Choď sa príležitostne pozrieť do obchodu alebo na nete, aké sú tam úchyty. A potom zauvažuj nad teplom zo žiarovky. Keby spadol ten kryt zo skla tebe na hlavu, tiež by si sa nejako angažoval. Trochu objektivity.
Nuz zdrzim sa uz dalsieho komentara k tejto absurdnosti, ale ostavam zarazeny a hlavne sokovany. Ano, tym co pises a ako argumentujes.
Minule som sa posmykol na betonovej krytine, ktora sa naklonila, lebo ju podmyla voda. Ale asi to musim presetri, ci na mna miekto nechcel spachat atentat, lebo bezne sa betonova krytina nenaklana. Minuleho roku som nechtiac na zahrade zabil zabu, tak sa mi asi niekto chce pomstit.
taiko
16.05.17,04:54
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.

Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.:)
Ja som predsa nikde na jeho odbornost nenarazal. O tu predsa teraz nejde. Narazal som skor na jeho moralku a nastavenia.
korela
16.05.17,08:27
V tom spočíva ten náš rozdielny pohľad na túto vec. Ja neriešim kto by mohol byť potenciálnou obeťou atentátu, ani či vôbec ide o atentát, ale ten humbug okolo. Kryt s najväčšou pravdepodobnosťou nepadal tak, ako bolo na videu. Ktovie v akej polohe padal, kde by mohol človeka zasiahnuť, človek nemusel sedieť v tej chvíli vzpriamene, mohol byť naklonený, iks možností. Mohol mu odfakliť aj nos. Veľmi sa čudujem tým mladým mužom, že sa nechali na pokus nahovoriť.
.
Prečo sa rieši jeden človek, akoby morálka na Slovensku existovala.
https://www.cas.sk/clanok/225606/kravec-dostal-odstupne-takmer-170-tisic-a-taketo-mame-vlaky/, na obrazovke sa vyjadril, že tie peniaze si neponechá, ale venuje charite.
Štátne peniaze nech rozdeľuje štát a nie súkromné osoby.
Toto je iba jeden príklad z mnohých. Tu sa stále niečo deje.
Kedy sa začnú vymáhať peniaze za odvody do poisťovní za zamestnancov od majiteľov podnikov, ktoré za nich uhradil štát? Za ľudí, ktorí evidentne peniaze stále majú. To pokladám za výsmech spoločnosti. To je total absurdum.
.
taiko
16.05.17,08:30
V tom spočíva ten náš rozdielny pohľad na túto vec. Ja neriešim kto by mohol byť potenciálnou obeťou atentátu, ani či vôbec ide o atentát, ale ten humbug okolo. Kryt s najväčšou pravdepodobnosťou nepadal tak, ako bolo na videu. Ktovie v akej polohe padal, kde by mohol človeka zasiahnuť, človek nemusel sedieť v tej chvíli vzpriamene, mohol byť naklonený, iks možností. Mohol mu odfakliť aj nos. Veľmi sa čudujem tým mladým mužom, že sa nechali na pokus nahovoriť.
.
Prečo sa rieši jeden človek, akoby morálka na Slovensku existovala.
https://www.cas.sk/clanok/225606/kravec-dostal-odstupne-takmer-170-tisic-a-taketo-mame-vlaky/, na obrazovke sa vyjadril, že tie peniaze si neponechá, ale venuje charite.
Štátne peniaze nech rozdeľuje štát a nie súkromné osoby.
Toto je iba jeden príklad z mnohých. Tu sa stále niečo deje.
Kedy sa začnú vymáhať peniaze za odvody do poisťovní za zamestnancov od majiteľov podnikov, ktoré za nich uhradil štát? Za ľudí, ktorí evidentne peniaze stále majú. To pokladám za výsmech spoločnosti. To je total absurdum.
.
Obratila si list a to je dobre. S Tebou napisanym tiez suhlasim.
korela
16.05.17,08:41
Neviem aký list som obrátila. Ja toho človeka neriešim, iní ho tu riešite, iba som poukázala na to, že keď chcete moralizovať, tak komplexne.
taiko
16.05.17,08:45
Neviem aký list som obrátila. Ja toho človeka neriešim, iní ho tu riešite, iba som poukázala na to, že keď chcete moralizovať, tak komplexne.
list o absurdnosti pokusu o rekonstrukciu absurdneho " atentatu, ktory ostava atentatom " ;)
misoft
16.05.17,09:04
Kriminalistický a expertízny ústav PZ podrobným a dôkladným skúmaním uvedeného predmetu (sklenený kryt stropného svietidla) bolo zistené, že v ozdobnej lište na skle bol integrovaný prijímač spolu s ovládacím mechanizmom, založené na atomárnej základni ozdoby a skla. Týmto sa slovenské svietidlo stalo jedinečnou raritou vo svete, pretože takto zariadenie nie sú schopní vytvoriť dokonca ani v Sillicon Valley v USA......

Inými slovami - prasa bradavičnaté využilo všetko, čo slovenské zákony umožňujú (a často z jeho dielne!) A keďže si je táto osoba toho vedomá, kašle na nejakú morálku (ktorú i tak nemá) a intenzívne takto ošklbáva obyvateľov SR - a to všetko v rám-ci-zá-ko-na...
Táto osoba ako odborník je výnimočná a nerozpakuje sa to využiť vo svoj prospech, ale ako osoba v oblasti morálky, čestnosti, vystupovania - je to najhorší odpad slovenskej justície....
bjuty smis
16.05.17,10:22
ty kokso.....štátne peniaze :)))
Ing. Ľubomír Janoška
16.05.17,10:28
ty kokso.....štátne peniaze :)))
No, to sú tie, čo ešte včera boli tvoje a moje :(
bjuty smis
16.05.17,11:25
hej..
ale v tom jej prípade ani to neplatí...však mu ich vyplatili, boli jeho....
lujza.j
16.05.17,11:56
Nepotesilo...ciganske decko a pes-argentinska doga.....ked miestny fetak...mal argentinu volal sa bruno ako moj prvy.....tak utratili bruna.....aj ked zato aky bol mohol jeho "pan"....
bettylou
16.05.17,12:45
Dynamické logo predstížnej školy pre podnikateľov v Sydney

https://sketcher.startitup.sk/skola-podnikania-v-sydney-ma-tak-vymakanu-vizualnu-identitu-ze-ju-chcel-navstevovat-naozaj-kazdy/

Spolupráca tvorí, konkurencia ničí. Čo myslíš, čo je dôležité pre tvoje podnikanie?
misoft
16.05.17,12:54
Hmmm..... SSE...... akože tu sa chcú oné... prezentovať?
A nie je náhodou SSE skratkou StredoSlovenská Energetika? Len aby neskončili s bleskom v zadku... až im SSE tam pustí pár tisíc voltov....:D:D:D
korela
16.05.17,14:59
hej..
ale v tom jej prípade ani to neplatí...však mu ich vyplatili, boli jeho....
Ak "jej" patrí mne, môj nick je korela.
Krátka pamäť, nerovnaký meter, alebo vidíme iba čo chceme? Aj ty si chodil pre Bonaparte?
https://www.cas.sk/clanok/225693/758-319-to-je-ucet-figela-za-zeleznice-a-on-o-nicom-nevedel/
.
https://www.google.sk/search?q=kravec+%C5%BEekleznice&oq=kravec+%C5%BEekleznice&aqs=chrome..69i57.14451j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Nehovoriac o ostatných zlatých padákoch na Slovensku. Však sa nerozdáva zo svojho.
bjuty smis
16.05.17,16:04
ešte raz, rozdával štátne peniaze, alebo svoje ???

a to ostatné.....to ťa dnes potešilo ??

našla si 5 ročné noviny ? alebo okuliare?

a s tým bonaparte si to zabila....
korela
16.05.17,16:32
Ja ti, na rozdiel od teba, rozumiem. :-)
bjuty smis
16.05.17,16:33
hej....mne a harabínovi......
jar88
17.05.17,06:14
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.

Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.:)
Ja som predsa nikde na jeho odbornost nenarazal. O tu predsa teraz nejde. Narazal som skor na jeho moralku a nastavenia.

A na akom základe si si urobil ten neomylný záver o jeho nastavení a morálke. Ako si teda vysvetľuješ fakt, že všetko o svojej nemorálnosti vyvracia a naviac aj každý spor o tom vyhráva?
https://www.youtube.com/watch?v=ymsNNwfOEXU
Tu jasne hovorí, že mu nejde o peniaze a ja pridám, že asi ani o politiku, či osobnú popularitu. Je to jednoducho sudca s 30 ročnou praxou a naviac aj s jasným právnym úsudkom.:)
jar88
17.05.17,06:18
Teba asi aj takéto niečo dokáže osloviť? Alebo máš aj niečo iné? Skutočné?
https://www.youtube.com/watch?v=2ogHjPJ59Ps
korela
17.05.17,11:22
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.

Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.:)

Ak je to tak, tak v tom prípade je možné ho vnímať ako výbornú didaktickú "pomôcku". Nuž, ale cez beľmo ťažko.
pavol54
17.05.17,13:35
Teba asi aj takéto niečo dokáže osloviť? Alebo máš aj niečo iné? Skutočné?
https://www.youtube.com/watch?v=2ogHjPJ59Ps
len tak medzi nami, pred viac ako tridsiatimi rokmi sa dal vyrobiť v dobrom štúdiu strihaním takýto rozhovor. A takého audio hovory, pokiaľ neboli vyhotovené aj písomne a parafované autorom, nepovažovali za právne záväzné informácie či nariadenia alebo rozkazy. Minule jeden známy (obyčajný smrteľník) predložil na súd ako dôkaz o krádeži záznam z kamery. Sudca ho poslal niekam pretože zistil že si nesplnil pred uvedením zariadenia do prevádzky povinnosti stanovené zákonom. Ak aj bol takýto hovor, splnila osoba nahrávajúca všetky podmienky stanovené zákonom?
taiko
18.05.17,05:01
Ja som predsa nikde na jeho odbornost nenarazal. O tu predsa teraz nejde. Narazal som skor na jeho moralku a nastavenia.

A na akom základe si si urobil ten neomylný záver o jeho nastavení a morálke. Ako si teda vysvetľuješ fakt, že všetko o svojej nemorálnosti vyvracia a naviac aj každý spor o tom vyhráva?
https://www.youtube.com/watch?v=ymsNNwfOEXU
Tu jasne hovorí, že mu nejde o peniaze a ja pridám, že asi ani o politiku, či osobnú popularitu. Je to jednoducho sudca s 30 ročnou praxou a naviac aj s jasným právnym úsudkom.:)
1. Nemoralnost a odbornost sa navzajom nevylucuju. Vedomosti a skusenosti sa daju podobne ako napr. vynalezy vyuzivat viacerymi sposobmi
2. ja som nevyslovil zaver, ale nazor
3. moze byt v jednoduche zneuzivat pravo, ktore si pomahal vytvarat a formovat. To je ako ked ja vytvorim aplikaciu, dam do nej zadne dvierka a trojske kone a potom ich budem vyuzivat vo svoj prospech.
4. Ked Harabin vravi ze mu nejde o odskodne, to je ako ked Kalinak vravi, ze na najvysich miestach nie je korupcia. Ak by to myslel, tak ako hovori, tak by vsetky vysudene peniaze dal na detske domovy a centra pre matky s detmi. ;)

Ja si ale myslim, ze Ty toto vsetko vies, len sa nevies zaboha ubranit svojej oportunistickej dusi ;) a robis si srandu. Vsak mam pravdu ? :)
Ing. Ľubomír Janoška
18.05.17,05:30
Do témy hodnotenia Harabina by som priložil jednu drobnú otázku: koľkých zločincov vysekal a koľkých dostal za mreže?
Prípadne podotázku: koľko legislatívnych inciatív nasledovalo po zistení, že naše zákony sú na zločincov prikrátke?
sito
18.05.17,05:54
Keď vrana k vrane sadá ... :);)
vicktor
18.05.17,06:20
Ked zlocinecka vrana k podvodnickej vrane sada, Harabina hlada.
jar88
18.05.17,07:59
Do témy hodnotenia Harabina by som priložil jednu drobnú otázku: koľkých zločincov vysekal a koľkých dostal za mreže?
Prípadne podotázku: koľko legislatívnych inciatív nasledovalo po zistení, že naše zákony sú na zločincov prikrátke?

To čo si teraz napísal, je priam učebnicová ukázka, ako bežný našinec uvažuje.:) Neber to v zlom, ale je to tak.
Zrejme si mýliš, tak ako väčšina populácie, že sudca súdi so zámerom niekoho, alebo niečo odsúdiť a potrestať. To je zásadný omyl. Tiež si asi myslíš, že sudca by mal iniciovať zmenu zákona tak, aby mohol odsúdiť, lebo má pocit, že treba odsúdiť (prípadne oslobodiť).
Už si niekedy počul, niečo o deľbe moci a aký to má význam (alebo zmysel) v právnom štáte? Vieš vôbec, prečo musí byť oddelená súdna moc, od zákonodárnej?:)
PS:
Ešte doplním, že Harabín je starý totalitný trestný sudca. Súdil ľudí už za totality a teda aj trestné činy príživnictva, veksláctvo, rôznu šmelinu a podobne. Bol na to všetko zákon a tak jednoducho súdil. No a po prevrate prišla Havlova amnestia a tak súdil ďalej a vôbec nešpekuloval či vydá, alebo nevydá rozhodnutie o prepustení nejakého veksláka, alebo šmelinára. Jednoducho je zákon a tak sudca rozhodne.
taiko
18.05.17,08:05
Do témy hodnotenia Harabina by som priložil jednu drobnú otázku: koľkých zločincov vysekal a koľkých dostal za mreže?
Prípadne podotázku: koľko legislatívnych inciatív nasledovalo po zistení, že naše zákony sú na zločincov prikrátke?

To čo si teraz napísal, je priam učebnicová ukázka, ako bežný našinec uvažuje.:) Neber to v zlom, ale je to tak.
Zrejme si mýliš, tak ako väčšina populácie, že sudca súdi so zámerom niekoho, alebo niečo odsúdiť a potrestať. To je zásadný omyl. Tiež si asi myslíš, že sudca by mal iniciovať zmenu zákona tak, aby mohol odsúdiť, lebo má pocit, že treba odsúdiť (prípadne oslobodiť).
Už si niekedy počul, niečo o deľbe moci a aký to má význam (alebo zmysel) v právnom štáte? Vieš vôbec, prečo musí byť oddelená súdna moc, od zákonodárnej?:)
Napisal si ako obvykle mnoho, poukazal na omyly, naznacil, co si podla Teba myslia ostatni, polozil otazky, vyslovil dohady.
Nuz cujme. Osvetli nam to, prosim. Vnes pravdu a racio do nasich biednych zivotov.
Napis, ako to teda je, v com spociva omyl bezneho nasinca, aka je prava podstata sudnictva, aka su podla Teba odpovede na Tebou polozene otazky ?
jar88
18.05.17,08:20
Ja som predsa nikde na jeho odbornost nenarazal. O tu predsa teraz nejde. Narazal som skor na jeho moralku a nastavenia.

A na akom základe si si urobil ten neomylný záver o jeho nastavení a morálke. Ako si teda vysvetľuješ fakt, že všetko o svojej nemorálnosti vyvracia a naviac aj každý spor o tom vyhráva?
https://www.youtube.com/watch?v=ymsNNwfOEXU
Tu jasne hovorí, že mu nejde o peniaze a ja pridám, že asi ani o politiku, či osobnú popularitu. Je to jednoducho sudca s 30 ročnou praxou a naviac aj s jasným právnym úsudkom.:)
1. Nemoralnost a odbornost sa navzajom nevylucuju. Vedomosti a skusenosti sa daju podobne ako napr. vynalezy vyuzivat viacerymi sposobmi
2. ja som nevyslovil zaver, ale nazor
3. moze byt v jednoduche zneuzivat pravo, ktore si pomahal vytvarat a formovat. To je ako ked ja vytvorim aplikaciu, dam do nej zadne dvierka a trojske kone a potom ich budem vyuzivat vo svoj prospech.
4. Ked Harabin vravi ze mu nejde o odskodne, to je ako ked Kalinak vravi, ze na najvysich miestach nie je korupcia. Ak by to myslel, tak ako hovori, tak by vsetky vysudene peniaze dal na detske domovy a centra pre matky s detmi. ;)

Ja si ale myslim, ze Ty toto vsetko vies, len sa nevies zaboha ubranit svojej oportunistickej dusi ;) a robis si srandu. Vsak mam pravdu ? :)

Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
taiko
18.05.17,08:30
Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.
jar88
18.05.17,08:53
Taiko, ak by som mal napísať, kde všade si mimo rácia, musel by som tu písať až do konca života. Pritom je to všetko také jednoduché, až sa nad tým rozum zastavuje.:)
Ale ľudia (ako napríklad ty) aj z toho najjednoduchšieho na svete, vedia vytvoriť neskutočný problém a skoro vedu.;)
A potom sa čudujú, že sa to akosi pototo, poserkalo.:)
jar88
18.05.17,08:59
Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.

Taiko, nie že dovolili, oni o to lepšie jednoducho nastoja. Im vôbec nezáleží na ich slobode a dokonca im nezáleží ani na slobode ich detí a vnukov. Im nezáleží ani na ich právach. Im stačí to, čo stačí švábom. A tak sa aj správajú ako šváb.:)
taiko
18.05.17,10:25
Taiko, ak by som mal napísať, kde všade si mimo rácia, musel by som tu písať až do konca života. Pritom je to všetko také jednoduché, až sa nad tým rozum zastavuje.:)
Ale ľudia (ako napríklad ty) aj z toho najjednoduchšieho na svete, vedia vytvoriť neskutočný problém a skoro vedu.;)
A potom sa čudujú, že sa to akosi pototo, poserkalo.:)
Som si aj myslel, ze sa zase nic nedozviem :D, ale ked som uz dnes zavital do tejto nasej ZOO, tak som Ta chcel nakrmit :)
taiko
18.05.17,10:30
Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.

Taiko, nie že dovolili, oni o to lepšie jednoducho nastoja. Im vôbec nezáleží na ich slobode a dokonca im nezáleží ani na slobode ich detí a vnukov. Im nezáleží ani na ich právach. Im stačí to, čo stačí švábom. A tak sa aj správajú ako šváb.:)
O ake "lepsie", vsak si tot vyssie pisal, ze u nas nie je jednoduche zneuzit pravo a to uz je to "lepsie". Ci nie ? Ci ako je to teda ?
Ze Ty si zase pisal o niecom inom nez ja ? ;)
taiko
18.05.17,11:51
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii ;)
jar88
18.05.17,12:15
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii ;)
Ahá? takže už sa tu nejedná o prvú svetovú, o národnooslobodzovací boj a o akési stvorenie, či skôr zhluk buniek? Už sme iba pri Harabínovi, už nemáme nič s mojou naivitou, alebo nejakým oportunizmom?
Taiko, taiko, že by dvojitý meter? Jeden na seba a druhý na mňa? Si ty ale beťár.
vicktor
18.05.17,12:29
... a podobní samozvanci vo vlakoch a na uliciach.
Nikoho tu nenapadne, že taká právomoc patrí štátu a nie švábom.
Myslím, že aj ty súhlasíš s tým, že nespratníkov treba zrovnať, či nie?
Samozvanci vo vlakoch nikoho nenapadli ako prvi, ja teda take neviem.
Keby stat zebezpecil poriadok, Kotleba by nemal priestor na svoje temy - vlaky, chatrce na cudzej pode, ...
Ked v elektricke (v Karlovke) nespratnici dobodali studenta, vsetci boli pobureni preco nikto nepomohol. Ked niekto chce pomoct, zrazu to treba zakazat zakonom.
pavol54
18.05.17,15:15
Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.
Sú tri piliere štátu parlament, prezident a súdnictvo
Občania volia len zákonodarnú zložku (parlament) a prezidenta. zloženie výkonnej moci ovplyvňuje nepriamo cez parlament, ale súdnu moc vôbec
alaya1
18.05.17,19:16
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
pavol54
18.05.17,19:19
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
prvý krát toto počujem, vo fóliovníku majú podstatne viac tepla. Spálenie spôsobil vietor a nedostatok vody.
alaya1
18.05.17,19:20
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
prvý krát toto počujem, vo fóliovníku majú podstatne viac tepla. Spálenie spôsobil vietor a nedostatok vody.

Vietor ziadny a vody dostatok

Taketo su, ako na obr.
https://zahrada.artmama.sme.sk/sites/zahrada.artmama.sk/files/p1050896.jpg
pavol54
19.05.17,02:59
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
prvý krát toto počujem, vo fóliovníku majú podstatne viac tepla. Spálenie spôsobil vietor a nedostatok vody.

Vietor ziadny a vody dostatok

Taketo su, ako na obr.
https://zahrada.artmama.sme.sk/sites/zahrada.artmama.sk/files/p1050896.jpg
Bude to niečo iné, lebo priesada sa robí väčšinou v krytých priestoroch kde je cez deň teplota aj okolo 40 o C
korela
19.05.17,03:40
vicktor
19.05.17,06:00
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
alaya1
19.05.17,06:03
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.

Pytala som sa skusenejsich, vraj sa pozbieraju, ano, malo som ich privykala.Len jednu noc boli vonku v tieni, tak mam ponaucenie.
buchač
19.05.17,06:21
Pytala som sa skusenejsich, vraj sa pozbieraju, ano, malo som ich privykala.Len jednu noc boli vonku v tieni, tak mam ponaucenie.
Hm....
Aj v noci noc, aj vo dne noc, ktože mi príde na pomoc? ;) :D :D :D
alaya1
19.05.17,06:37
To ma byt akoze skodoradost?
taiko
19.05.17,07:24
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii ;)
Ahá? takže už sa tu nejedná o prvú svetovú, o národnooslobodzovací boj a o akési stvorenie, či skôr zhluk buniek? Už sme iba pri Harabínovi, už nemáme nič s mojou naivitou, alebo nejakým oportunizmom?
Taiko, taiko, že by dvojitý meter? Jeden na seba a druhý na mňa? Si ty ale beťár.
O Harabina islo od zaciatku a iba o neho. Vojnu, atentaty a narodnooslobodzovaci boj sem vniesol niekto iny, nie ja.
Len musis mily jar88 aj citat a rozmyslat, nie len bezbreho mlatit do klavesnice ;)
pavol54
19.05.17,08:24
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
žiarenie teraz? bola hlásená ozónová diera? My večer vytrháme papriku(lebo cez deň je vo fóliovníku teplo a ľudia by to nevydržali), na druhý deň do poľa hektár a nič, skôr zvädne, posledná v rade dostane závlahu až o 24 hodín a nič, ale toto je niečo iné, skôr by som povedal že zaparenie alebo choroba. čo sa týka vetra, tak ten dokáže pekne vysušiť a tie najmladšie lístky aj spáliť.
alaya1
19.05.17,08:29
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
žiarenie teraz? bola hlásená ozónová diera? My večer vytrháme papriku(lebo cez deň je teplo, na druhý deň do poľa hektár a nič, skôr zvädne ale toto je niečo iné skôr by som povedal že zaparenie alebo choroba.
Pavol, neries to, je to spalene od slnka, neotuzovala som ich tak, ako som mala. je to jedno, pozbieraju sa, uz rasia nove malicke zelene listocky. Konzultovala som to so skusenymi zahradkarmi
vicktor
19.05.17,09:01
žiarenie teraz?
Mozno nebudes verit, ale naozaj existuje cosi take ako slnecne ziarenie.
pavol54
19.05.17,09:06
žiarenie teraz?
Mozno nebudes verit, ale naozaj existuje cosi take ako slnecne ziarenie.
slnečné žiarenie nie je počas polárnej noci. Rastliny aj ľudia reagujú na "nebezpečné slnečné žiarenie" ale taká situácia nenastala od 15 do 19 mája.
buchač
19.05.17,10:23
Pytala som sa skusenejsich, vraj sa pozbieraju, ano, malo som ich privykala.Len jednu noc boli vonku v tieni, tak mam ponaucenie.
Hm....
Aj v noci noc, aj vo dne noc, ktože mi príde na pomoc? ;) :D :D :D

To ma byt akoze skodoradost?
Ale vôbec nie. Proste som sa len a len pobavil na tom tieni v noci, nič iné za tým nehľadaj.
Nám tiež nejaké rastliny pošli, takže viem, aké to je byť takpovediac mrzutý.
Jeden dá za rastlinu nejaké lóve (a nie raz je to slušný peniaz), venuje sa jej... a ona si zmyslí, že sa neujme, prípadne nepriazeň počasia zaúčinkuje.
Naserie ... či ?
bjuty smis
19.05.17,14:36
tá paprika na foto je spálená od slnka...
planty boli zvyknuté na 3-4 hod. na parapete nepriameho slnka a vysadené do teplého, ale hlavne prudko slnečného dňa......" bez obláčka .."
pavol iste pestuje planty v parenisku, alebo v sklenníku a tie su na slnko zvyknuté...

ale to rastlinka zvládne..iba trošku pribrzdí...
kukučka
19.05.17,18:24
Ja som bola smutná, lebo mi "odišli" drobnolisté bazalky, ale našťastie som dnes dostala ešte pár sadeničiek a na tie si už dám pozor. Má nádhernú vôňu a je krajšia ako obyčajná.
Tento rok bude majoránový, všetci na trhu ho majú krásny, Poliaci aj Maďar.
bettylou
19.05.17,19:42
aj mne "spálilo" pre zmenu ale paradajkové planty. dala som ich z parapetu do skleníka a obeleli lístky., niektoré celkom pošli, tak dúfam, že aspoň niečo sa pozbiera.
buchač
20.05.17,05:27
Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.
Kuwa, ale len Ty si asi rádio.
Jedno také fungovalo...že "Rádio Jerevan".
korela
20.05.17,06:07
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. Kedy si cestoval MHD, vlakom, kedy si vyliezol medzi ľud? Aj niektorí vysokí funkcionári si v bývalom režime chodili ráno kupovať rožky osobne, aby vedeli, aká je klíma v národe.
misoft
20.05.17,07:13
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. .............
Nie keby žil..... on takto žije dosť dlho.....mimo realitu..... napojený neurálnou sieťou priamo na Central Processor Unit (CPU) svojho počítača......
Len by som bol zvedavý, či má ešte nohy, ruky, oči, uši..... a dokonca mozog....
bjuty smis
20.05.17,07:37
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. Kedy si cestoval MHD, vlakom, kedy si vyliezol medzi ľud? Aj niektorí vysokí funkcionári si v bývalom režime chodili ráno kupovať rožky osobne, aby vedeli, aká je klíma v národe.
pošli fica...
misoft
20.05.17,07:41
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. Kedy si cestoval MHD, vlakom, kedy si vyliezol medzi ľud? Aj niektorí vysokí funkcionári si v bývalom režime chodili ráno kupovať rožky osobne, aby vedeli, aká je klíma v národe.
pošli fica...
Šak to by sa i zmrazené rožky stali zázračne čerstvo upečenými.....:D:D
pavol54
20.05.17,09:42
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. Kedy si cestoval MHD, vlakom, kedy si vyliezol medzi ľud? Aj niektorí vysokí funkcionári si v bývalom režime chodili ráno kupovať rožky osobne, aby vedeli, aká je klíma v národe.
Dokonca niektorí nesmeli využívať MHD na cestu do práce (buď prišiel autom služobným, alebo vlastným dopravným prostriedkom, alebo peši)
pavol54
20.05.17,09:45
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. Kedy si cestoval MHD, vlakom, kedy si vyliezol medzi ľud? Aj niektorí vysokí funkcionári si v bývalom režime chodili ráno kupovať rožky osobne, aby vedeli, aká je klíma v národe.
pošli fica...
Šak to by sa i zmrazené rožky stali zázračne čerstvo upečenými.....:D:D
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
misoft
20.05.17,10:05
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Ako vždy.... opäť si pointu nepochopil......
kopretinka
21.05.17,18:09
Mila123
21.05.17,19:34
:eek::confused:
https://www.youtube.com/watch?v=REp0QnUxQN4

https://www.youtube.com/watch?v=YHIF2Xs24MY
čo to má za prístroj????
a čo máme podľa tohto videa konzumovať?????
misoft
21.05.17,20:44
Volá sa to Ekotester..... podobné i tu... http://www.m-link.sk/kategoria/vychytavky/multifunkcny-pristroj-ekotester/
Otázka však znie - je certifikovaný pre EU? Že má CE neznamená, že je kalibrovaný a certifikovaný. Software/firmware do neho upraví každý šikovný programátor..
buchač
22.05.17,04:01
čo to má za prístroj????
a čo máme podľa tohto videa konzumovať?????

...a Ty čo chceš konzumovať ?
Kukni na cenu mašinky = 243,90 € s DPH
Kúpiš mašinku a pár dní (týždňov) nebudeš mať vlastne čo merať. ;) :D :D

Popis a určenie prístroja ma pobavil...
bettylou
22.05.17,04:38
Ta, take iste video bolo ešte jedno, len nadpis sa líšil, že test zeleniny v Lidli. Tak neviem, odkiaľ tá zelenina vlastne je.:confused::D
pavol54
22.05.17,06:04
:eek::confused:
https://www.youtube.com/watch?v=REp0QnUxQN4

https://www.youtube.com/watch?v=YHIF2Xs24MY
čo to má za prístroj????
a čo máme podľa tohto videa konzumovať?????
Móricko vymyslel prístroj ktorý mal signalizovať kedy majú ženy svoje dni. Nedopadlo to dobre. Prvá mu vynadala, druhá ho zbila a tretí chlap, ktorý doprevádzal manželku sa ho spýtal či to na ňom vidieť. Takže aj ten prístroj je len na dve veci na tú prvú a na biznis.:)
taiko
22.05.17,06:54
:eek::confused:



čo to má za prístroj????
a čo máme podľa tohto videa konzumovať?????
Móricko vymyslel prístroj ktorý mal signalizovať kedy majú ženy svoje dni. Nedopadlo to dobre. Prvá mu vynadala, druhá ho zbila a tretí chlap, ktorý doprevádzal manželku sa ho spýtal či to na ňom vidieť. Takže aj ten prístroj je len na dve veci na tú prvú a na biznis.:)
no ale daju sa dusicnany v zelenine testovat ? Bolo by super, keby vysledky niekto porovnal s testami potravinarov
vicktor
22.05.17,07:35
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Hanbim sa priznat, ale ja nedokazem. Kupujem pecen chleba, v obchode ho nakrajam, doma cast necham v chladnicke, vacsina ide do mrazu a postupne vyberam. Ked je malo casu sup s tym do mikrovlnky. Na nerozoznanie.
kopretinka
22.05.17,07:39
Ta, take iste video bolo ešte jedno, len nadpis sa líšil, že test zeleniny v Lidli. Tak neviem, odkiaľ tá zelenina vlastne je.:confused::D
v mojom príspevku sú dve videá,jedno je test zeleniny z tesca,druhé z lidla
kopretinka
22.05.17,07:41
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Hanbim sa priznat, ale ja nedokazem. Kupujem pecen chleba, v obchode ho nakrajam, doma cast necham v chladnicke, vacsina ide do mrazu a postupne vyberam. Ked je malo casu sup s tym do mikrovlnky. Na nerozoznanie.
pri pečive to rozoznáš na druhý deň............
kopretinka
22.05.17,07:42
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....
korela
22.05.17,11:58
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Hanbim sa priznat, ale ja nedokazem. Kupujem pecen chleba, v obchode ho nakrajam, doma cast necham v chladnicke, vacsina ide do mrazu a postupne vyberam. Ked je malo casu sup s tym do mikrovlnky. Na nerozoznanie.
Ty ho však už nedopekáš, iba "oživuješ". BXL tu písala, že najnevhodnejšie pečivá a chleby sú dopekané. Iné zloženie.
No, a mikrovlnka je na zváženie, ja si zohrievam buď v el. rúre, ale inak do hodiny sa všetko vonku prirodzene dostane do izbovej teploty. Aj vianočka, rožky, krajce chleba.
pavol54
22.05.17,13:31
Len hlupák si pomýli čerstvé pečivo (z čerstvého cesta) a dopekané pečivo (zo zmrazeného polotovaru).
Hanbim sa priznat, ale ja nedokazem. Kupujem pecen chleba, v obchode ho nakrajam, doma cast necham v chladnicke, vacsina ide do mrazu a postupne vyberam. Ked je malo casu sup s tym do mikrovlnky. Na nerozoznanie.
Ja tiež dávam do mrazáku, lepšie ako domáca pekárnička. ale rozdiel je ak hodíš do mrazáku surové cesto a hotové upečené
pavol54
22.05.17,13:38
:eek::confused:



čo to má za prístroj????
a čo máme podľa tohto videa konzumovať?????
Móricko vymyslel prístroj ktorý mal signalizovať kedy majú ženy svoje dni. Nedopadlo to dobre. Prvá mu vynadala, druhá ho zbila a tretí chlap, ktorý doprevádzal manželku sa ho spýtal či to na ňom vidieť. Takže aj ten prístroj je len na dve veci na tú prvú a na biznis.:)
no ale daju sa dusicnany v zelenine testovat ? Bolo by super, keby vysledky niekto porovnal s testami potravinarov
Už prešiel boom na dusičnany nie sú až tak neškodné(opravujem škodlivé) len problém je u kojencov do 6 mesiacov a to chcem vidieť tú matku ako krmi dojča kapustou šalátom či karfiolom a u iných nie je problém
taiko
23.05.17,06:29
Už prešiel boom na dusičnany nie sú až tak neškodné(opravujem škodlivé) len problém je u kojencov do 6 mesiacov a to chcem vidieť tú matku ako krmi dojča kapustou šalátom či karfiolom a u iných nie je problém
dusicnany nie su az tak skodlive ? Co sa zmenilo v ludskom organizme ? Ci obchodnici co chcu mat redkvicku 24x7x365 na pulte tak rozhodli? :) Samozrejme, lebo tak si to zakaznik zelal? :)
korela
23.05.17,12:16
Neodpustím si nepriložiť, ani nie tak kvôli obsahu, ale samotnému titulku
https://pedrooravec.blog.sme.sk/c/454598/nepricetne-mesto-i.html?ref=sekciabox
Božie dopustenie.
korela
23.05.17,12:22
Z diskusie

Tu by som sa Bratislavy zastal. Ona az taka nepricetna nie. Nepricetni su ti co ju riadia aj ti nad nimi. Chap vuckoveduci.
.
Žiaľ je to tých, čo riadia, ale aj tých, ktorí ich do funkcií volili. Článok popisuje len vrchol ľadovca. Celý súčasný stav, divoká výstavba, doprava, cesty, parkovanie atď. nevznikol ani za rok ani za päť. Komunisti všetko plánovali, dnes síce vieme, že pekne blbo, ale mali akú takú ucelenú predstavu ako s mestom. Ale potom prišli Kresánkovci, Moracčíkovci, Ďurkovskí a ďalší a začalo to. Najprv bolo treba dvakrát prestavať starú tržnicu a nič iné nás nezaujímalo, potom Staré mesto a nič iné atď. A hlavne sa prišlo na to, že na meste sa dá super zarobiť. A to už potom nezaujímalo nikoho nič len kšefty. A sem tam sa urobila jedna pekná promenáda alebo námestie a páni z radnice sa tvárili ako majstri sveta. Teraz to celé padá na hlavu, tak sa opäť snažia niečím lacným odpútať od problémov. Len ich už je veľa a Bratislavčania už nie sú ochotní "baštiť" návnady. Ale kam BA smeruje si mohli všimnúť už pred 20 rokmi.
Dáša_
23.05.17,15:20
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....

o testovaní v lidli https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/zelenina-z-lidla-pohorela-v-amaterskom-teste-da-sa-mu-verit.html?ref=terazbox_sme#axzz4hv247ay5
lujza.j
23.05.17,16:23
milo potešilo-prekvapilo...dnes na keramike mi jedno dievčatko mala ryšavka s hnedými očami darovala výrobok.....jej repliku stromčeka...ktorý sa mi doma rozbil a ja som ho tam priniesla na inšpiraciu....
misoft
23.05.17,16:37
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....

o testovaní v lidli https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/zelenina-z-lidla-pohorela-v-amaterskom-teste-da-sa-mu-verit.html?ref=terazbox_sme#axzz4hv247ay5
Keďže nebudem platiť nejakého Jana, čo pije :D - predpokladám, že je to asi tento tester, o ktorom sme písali (ja a vicktor) - http://www.porada.sk/t168724-p81-potraviny.html#post2956654 - teda Made in China, certifikát China...
Dáša_
23.05.17,16:59
takéto testovanie zeleniny som na trrúbe našla 3roky staré v angličtine a 6rokov staré ruské.tak neviem,u nás asi niekto objavil teplú vodu.....

o testovaní v lidli https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/zelenina-z-lidla-pohorela-v-amaterskom-teste-da-sa-mu-verit.html?ref=terazbox_sme#axzz4hv247ay5
Keďže nebudem platiť nejakého Jana, čo pije :D - predpokladám, že je to asi tento tester, o ktorom sme písali (ja a vicktor) - http://www.porada.sk/t168724-p81-potraviny.html#post2956654 - teda Made in China, certifikát China...

jaaj, mne nedošlo, asi je ten článok blokovaný. ..

"Zákon zároveň upravuje, ako presne sa majú vzorky odoberať a ako sa testujú. Na Slovensku sa to robí v Štátnom veterinárnom a potravinovom ústave, ktorý má na to akreditovaný spôsob.

Počas testovania sa vzorky homogenizujú, čo zjednodušene znamená, že sa z nich urobí kaša. Tú následne zalejú tekutinou a prefiltrujú. Výsledkom je čistá tekutina a pomocou špeciálneho prístroja sa v nej zmerajú dusičnany. Testuje sa vždy viac produktov, aby sa vylúčili náhodné odchýlky. "

"„V spomínanom videu sa dusičnany merajú prístrojom, ktorého princíp fungovania nepoznáme. Nevieme, či a kedy na ňom bola vykonaná kalibrácia, ani to, ako stanovuje dusičnany,“ vysvetľuje Zuzana Büchlerová z odbornej sekcie Štátnej veterinárnej a potravinovej správy."

"Nepopiera, že dusičnany môžu ublížiť deťom do jedného roka a vyvolať u nich dusenie. „Také malé deti však zrejme nepijú cviklovú šťavu a nejedia hlúby z kapusty.“

Dospelým ľuďom škodia len vtedy, ak jedia priveľa údenín a spracovaných mäsových výrobkov. Dusičnany sa v týchto produktoch postupne zmenia na látky, ktoré môžu spôsobiť rakovinu.

V ostatných prípadoch však dusičnany pomáhajú, tvrdí Bukovský. „Podľa najnovších poznatkov zvyšujú prekrvenie v tele a existujú klinické dôkazy, že môžu celkovo zvýšiť výkonnosť človeka. Napríklad vrcholoví športovci a olympionici podporujú svoju výkonnosť tým, že pijú cviklovú šťavu.“ Cvikla totiž v sebe kumuluje veľké množstvo dusíka zo zeme a šťava z nej je výdatným zdrojom dusičnanov."
korela
23.05.17,17:21
No, výborne, pila som z nej šťavu 4x do týždňa celý rok, ale môžem povedať, že mi prospievala, cítila som sa vitálnejšia ako potom, ale som si myslela, že kvôli Fe, a nie dusičnanom. :-)))
Riedenú 1 :1. Teda fakt človek nevie, čo je.
Nakoniec, boršč sa konzumuje tiež dosť často. Aj šalát najmä v zime.
kopretinka
23.05.17,21:36
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
Dáša_
24.05.17,03:05
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
on zrejme nevarí, len len vyrába z hotovej mydlovej hmoty. takže certifikaciu musia mať tí, čo sú vyššie.
Toto celé bude zrejme mocť robiť iba do 18... kym nebude musieť/mocť mať živnosť
taiko
24.05.17,04:47
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
Kedze predajom mydla pomaha rodine s tazko postihnutym dietatom, ja by som tu tie prehresky voci zakonu odpustil. Ty nie ? ;)
Ci ho treba dodrbat ako toho chlapa z Komarna, co rozdalaval bezdomovcom jedlo? ;)
kopretinka
24.05.17,07:04
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
on zrejme nevarí, len len vyrába z hotovej mydlovej hmoty. takže certifikaciu musia mať tí, čo sú vyššie.
Toto celé bude zrejme mocť robiť iba do 18... kym nebude musieť/mocť mať živnosť
no práveže aj mydlová hmota spadá pod tie isté predpisy ako normálna výroba mydla.aj také mydlá musia mať certifikáciu,je to tak,veľa ľudí si myslí,že nie.....som sa rozprávala s jedným,čo doma robil takéto mydlá a jeden deň mu doma zaklopala kontrola,že nech im ukáže schválenú výrobňu,samozrejme to doma robil v kuchyni,dostal pokutu a to mohol byť rád,že len takú,že ju vládal zaplatiť.
nerozumiem tomu,ako môžu dieťaťu povoliť niekde niečo predávať.....
kopretinka
24.05.17,07:09
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
Kedze predajom mydla pomaha rodine s tazko postihnutym dietatom, ja by som tu tie prehresky voci zakonu odpustil. Ty nie ? ;)
Ci ho treba dodrbat ako toho chlapa z Komarna, co rozdalaval bezdomovcom jedlo? ;)
nedodrbali jeho,ale niekoho,kto mu tam pomáhal,lebo ten dotyčný mal nejakú nákazlivú chorobu.henten si iba urobil z toho reklamu.treba čítať aj vyjadrenia druhej strany.

Aha,takže zákony platia len pre niekoho?takže keď to dovediem do absurdity,tak môžem kradnúť a vraždiť,lebo potrebujem pre chorého?
vicktor
24.05.17,08:27
V marci som dostal vyuctovanie elektriny ze mam preplatok 90 eur a znizuju mi mesacne zalohy z 12 na 4. Ide to cez SIPO, ktore uhradzam trvalym prikazom. (Na vysvetlenie: neplatim priamo, pretoze banky vymyslaju kadejake podmienky aby "balicek" bol zadarmo, tak som zriadil nepotrebne SIPO.)
Skontroloval som e-sipo a vidim ze v marci uz nie je naplanovana zaloha. Zrusil som trvalak v prospech SIPA s predstavou ze zalohy sa budu kompenzovat voci preplatku. V maji prisla upomienka od dodavatela ze mam nedoplatok 12 za april. Kurnajz, ved v marci mi oznamili ze zalohu znizuju na 4. Pozrel som do e-sipa a naozaj, za aprili som 12 eurovy neplatic. Zadal som teda jednorazovu platbu. Dnes sa mi vratila na ucet ze to nemaju s cim sparovat...
Oliwa
24.05.17,08:40
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
V jednom rozhovore sa chlapec vyjadril, že mu s tým pomáha mama. Tak zrejme je živnosť na ňu, alebo na otca. Keďže určite majú vo svojom okolí ľudí, ktorí "úspech" neodpúšťajú a sú schopní závidieť aj chorobu... Aj keď v tomto príbehu je to z núdze cnosť... či skôr "sociálneho" štátu neschopnosť.
Všetci vieme, že aj detská práca je zakázaná... a teraz čo? Je to práca, nie je to práca, je to hobby, nie je to hobby...
taiko
24.05.17,08:58
Nandrolon,

Blahozelam. Sebakritika je vzdy vitana ;)
naozaj to bola blbost prirovnat chlapca co vyraba mydlo, aby pomohol zaplatit postihnutemu bratovi plienky s Ficom a Meciarom, co kradli ako najati pre seba
Nandrolon
24.05.17,09:06
To vieš, niekedy človek píše rýchlejšie ako myslí, ja som to vyhnal do toho extrému /alebo exkrementu :-)/ na základe príspevku predtým. Neviazal som sa striktne na toho chlapca :-)))))))))))))
...ale ako krátka rozcvička prstokladu dobré :-)
Žabinka
24.05.17,09:19
korela
24.05.17,09:47
Hej, rozoberú si ho do sýtosti. :-) Ale snáď to celé v konečnom dôsledku aj niečomu prospeje. Možno malým farmárom.
https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/zelenina-z-lidla-pohorela-v-amaterskom-teste-da-sa-mu-verit.html#axzz4hzXlaQTW
kopretinka
24.05.17,09:47
https://nasezahorie.sme.sk/c/20510897/desatrocny-matusko-zo-sekul-vyraba-mydla-a-to-aj-preto-aby-zarobil-na-plienky-pre-starsieho-brata.html
zaujímavé.... on nemusí mať živnosť,certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky a pokladňu?
V jednom rozhovore sa chlapec vyjadril, že mu s tým pomáha mama. Tak zrejme je živnosť na ňu, alebo na otca. Keďže určite majú vo svojom okolí ľudí, ktorí "úspech" neodpúšťajú a sú schopní závidieť aj chorobu... Aj keď v tomto príbehu je to z núdze cnosť... či skôr "sociálneho" štátu neschopnosť.
Všetci vieme, že aj detská práca je zakázaná... a teraz čo? Je to práca, nie je to práca, je to hobby, nie je to hobby...
no v prvom rade je to smutné,že 9ročný chlapec vôbec niečo také musí robiť,a to tie plienky chcú zakázať úplne,že sa to bude hradiť všetko....
korela
24.05.17,09:57
Poznala som z reálneho života viac detí, čo pomáhali rodinnému rozpočtu. Jednoducho museli, inak sa nedalo. Dobrá škola života, neskôr zúročili svoje skúsenosti.
Koľko najmä chlapcov skladalo PC, a na tom sa nikto nepozastavoval.
A detské filmové "hviezdy", predsa detto. Činnosť ako činnosť. A keďže pochádzajú väčšinou z hereckých rodín, tak sa to zvádza na umenie a nie na prácu.
Vidí v tom niekto nejaký rozdiel? Ja nie.
korela
24.05.17,11:11
Ing. Ľubomír Janoška
24.05.17,11:21
https://euractiv.sk/clanky/energetika/ceny-energii-v-europe-klesaju-slovensko-ma-najdrahsiu-elektrinu-vo-v4/?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=19
Ceny energií v Európe klesajú, Slovensko má najdrahšiu elektrinu vo V4

Však nám preceda sľúbil, že ceny energií sa nezmenia.
Oligarchovia si musia prísť na svoje.
bjuty smis
24.05.17,12:09
dalšia banda parazitov

dnes 11:46 - Svetová zdravotnícka organizácia míňa viac peňazí za služobné cesty, než vynakladá na boj s AIDS, maláriou a tuberkulózou dohromady. Pozornosť budia výdavky za päťhviezdičkové hotely, lety prvou triedou, ale aj doprava helikoptérou namiesto autom.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) je terčom kritiky za rozhadzovanie peňazí. Podľa správy americkej agentúry Associated Press minuli zamestnanci WHO, ktorých je dohromady 7000, za posledné štyri roky za cesty každý rok v priemere 200 miliónov dolárov. Suma zodpovedá vtedajšiemu ročnému rozpočtu tejto organizácie.

https://openiazoch.zoznam.sk/cl/177227/Luxus-a-rozmary-vo-WHO-Nielen-riaditelka-si-potrpela-na-komfort
misoft
24.05.17,12:41
Hej, rozoberú si ho do sýtosti. :-) Ale snáď to celé v konečnom dôsledku aj niečomu prospeje. Možno malým farmárom.
https://ekonomika.sme.sk/c/20540366/zelenina-z-lidla-pohorela-v-amaterskom-teste-da-sa-mu-verit.html#axzz4hzXlaQTW
Náááá.... a čo som písal v Potravinách? Čínsky výrobok, s čínskymi "normami" a čínskym certifikátom.... ergo teda ŠMEJD......
vicktor
24.05.17,12:45
Náááá.... a čo som písal v Potravinách? Čínsky výrobok, s čínskymi "normami" a čínskym certifikátom.... ergo teda ŠMEJD......
Ako mozes takto kritizovat bez konkretnych praktickych skusenosti?
Kup si to, otestuj, potom vypisuj.
:D
Dáša_
24.05.17,12:52
Náááá.... a čo som písal v Potravinách? Čínsky výrobok, s čínskymi "normami" a čínskym certifikátom.... ergo teda ŠMEJD......
Ako mozes takto kritizovat bez konkretnych praktickych skusenosti?
Kup si to, otestuj, potom vypisuj.
:D

robím s firmou, ktorá dováža tovar z číny. Pýtala som certifikát. Dali mi ho. A hneď mi aj povedali, viete, oni v tej číne vam bez problémov daju certifikát, na čo si spomeniete. nemajú problém s ničím :D
misoft
24.05.17,12:55
Ako mozes takto kritizovat bez konkretnych praktickych skusenosti?
Kup si to, otestuj, potom vypisuj.
:D
Hele.... a ty si myslíš, že mám zbytočné peniaze na takéto hovädiny? ;)
vicktor
24.05.17,13:29
Budes chodit po obchodoch, trhoviskach, pisat do novin, ucinkovat v telke a investicia sa ti vrati.
:)
pavol54
24.05.17,13:30
https://euractiv.sk/clanky/energetika/ceny-energii-v-europe-klesaju-slovensko-ma-najdrahsiu-elektrinu-vo-v4/?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=19
Ceny energií v Európe klesajú, Slovensko má najdrahšiu elektrinu vo V4
Včera som podpísal s SPP dodatkovú zmluvu viazanú na dva roky s ročným znížením cien energií o 38%. Sami mi volali. Asi som ficov človek
vicktor
24.05.17,14:01
Dáša_
24.05.17,14:11
Náááá.... a čo som písal v Potravinách? Čínsky výrobok, s čínskymi "normami" a čínskym certifikátom.... ergo teda ŠMEJD......
Ako mozes takto kritizovat bez konkretnych praktickych skusenosti?
Kup si to, otestuj, potom vypisuj.
:D

ešte jeden článok na danú tému https://www.facebook.com/vedat0r/photos/a.215988422181212.1073741828.213260079120713/297044044075649/?type=3&theater


ak to niekomu z dovodu FB nejde

"
Vedátor_sk
22 máj, 15:22 ·

Po našom internete koluje video s ‘testovaním dusičnanov’ v potravinách a následným ’šokujúcim odhalením’. Oh my god.

Chcel by som k tomu napísať toľko vecí, že ani neviem, kde začať. Skúsme so samotným video (ktoré má už dnes zablokované komentáre, keďže ho ľudia kritizovali).

Pre tých, čo to video nevideli (ak ste nevideli, o nič ste neprišli. Ak veľmi chcete, napíšte do youtubu niečo ako ‘testovanie zelenina LIDL’), deje sa zhruba toto – autor má krabičku z ktorej trčí malá sonda, pichne ju do zeleniny/ovocia z LIDLU, zadá konkrétny druh a krabička buď napíše zelené “v poriadku” alebo červené varovanie “pozor, prekročená hranica” a udá hodnotu dusičnanov.

Dlhodobo sa rieši problém s tým, že ľudia uveria hocičomu, čo vidia na internete. Koľko (z 200 000!) divákov si položilo otázku, “ako viem, že si nevymýšľa?”

Dôvodom, prečo výsledkom neveriť je hneď niekoľko. Správny vedecký postup pri meraní by bol vzorku homogenizovať (napríklad zmerať na rôznych miestach, keďže dusičnany sa v rastlinách nenachádzajú všade rovnako), merania opakovať (aby sa ukázalo, že krabička si nevymýšľa hodnoty), merací prístroj kalibrovať (aby sme vedeli, že meria naozaj reálne hodnoty a nie ich násobok/zlomok), medzi meraním sondu očistiť. Nič z tohto sa nedialo a daný experiment má nulovú vedeckú hodnotu (podobne ako vodováha v lietadle, o týchto srandistoch niekedy inokedy).

Druhou vecou, ktorá by mala vyvolávať podozrenie je samotná krabička. Môže zapichnutá sonda naozaj zmerať úroveň dusičnanov? Keď si človek pohľadá v googli, zistí, že bežné laboratórne testy sú pomerne komplexné [1,2,3]. Keď sa to dá zmerať takto jednoducho, prečo to vedci robia tak zložito? Čo tak zvážiť jednoduchšie vysvetlenie: táto krabička je podfuk za 200 dolárov. Ak si pozriete ich stránku, [4], vyzerá to naozaj extrémne podozrivo.

Keď som trochu pátral, tak som zistil, že krabička naozaj meria iba elektrický odpor vzorky a jej predajca tvrdí, že sa z toho dá úroveň dusičnanov spočítať. Toto tvrdenie je veľmi podozrivé, lebo na vodivosť má vplyv aj prítomnosť ďalších jónov, nielen dusičnanov. Okrem toho sa takáto metóda používa na testovanie vôd a zeminy [5,6], výsledky bývajú často nepresné (vplyv ďalších látok na elektrickú vodivosť).

Takže čo sa týka samotnej krabičky, uzavrel by som to takto: môže byť mierny súvis medzi vodivosťou (ktorú meria krabička) a obsahom dusičnanov, no aj kvôli vplyvom ďalších látok (či napríklad vysučenosti vzorky) a nepresnosti samotnej metódy (presné čísla sa mi nepodarilo nájsť, na stránke ich nemajú) sú výsledky šialene nepresné a vôbec sa im nedá veriť.

Druhá vec ku ktorej by som sa chcel vyjadriť sú samotné dusičnany. Dusičnany sa používajú ako hnojivo, keďže sú o.i. dobre (bio)rozpustné [7]. Keď sa opýtate bežného človeka, povie vám, že dusičnany v potrave sú nesmierne zlé. Keď sa ho opýtate prečo, takmer isto nevie.

Takže poďme na to. Dusičnany sú údajne (spolu)zodpovedné za dve veci: Methemoglobinémia [8] a rakovinu hrubého čreva [9]. Samotné dusičnany však pre telo škodlivé nie sú. V tele sa po strávaní menia na dusitany, ktoré už škodlivé byť môžu. Toto platí hlavne pre deti (kvôli vyššej úrovni triglyceridu, ktorý ich metabolizuje) a čiastočne aj u vegetariánov a vegánov (kvôli vyššej hodnote pH v žalúdku, takže sa spomaľuje ich rozpad). Zároveň môže byť náchylnosť aj genetická. Čím sú dusitany škodlivé?

Dusitany oxidujú železo v hemoglobíne a tvoria z neho methenoglobín, ktorý nie je schopný naviazať kyslík – krv prestáva fungovať. Bežné hodnoty v tele sú okolo 1 percenta, okolo 10-20 percent dochádza k sfarbeniu kože [10] (u detí sa to volá baby blue syndrome). Smrteľná hodnota je okolo 70%. Ak máte teda prijímate život-ohrozujúce množstvo dusičnanov, všimnete si to ľahko – omodriete (stále ste ale ďaleko od smrtelnej hranice).

Methemoglobinémia začne byť rizikom až pri šialenom príjme dusičnanov (podobne platí aj pre rakovinu), všimnete si ju v predstihu a pokojne ju dokážete liečiť. Okrem toho sa ukazuje, že maximálna odporúčaná denná dávka je výrazne podcenená (dokonca niekoľkonásobne) [11] a dokonca sa ukazuje, že dusičnany sú pre telo viac prospešné [12] – rozširujú cievy a znižujú tak krvný tlak, či pomáhajú obličkám [13].

V tomto linku sa spomína aj to, že súvis s rakovinou mnohé výskumy spochybňujú (resp. je iba veľmi malý). Toto dokazuje aj to, čo som spomínal – vegetariáni sú vplyvom rozdielneho pH v žalúdku náchylnejší na tieto komplikácie, no súvis medzi vegetariánstvom a rakovinou hrubého čreva nebol preukázaný [14].

Zhrnutie na záver:

1. spomínané video je nevedecký paškvil
2. aj pri prekročení odporúčanej dennej dávky dusičnanov (ktorá je výrazne podcenená) vám pravdepodobne nič nehrozí
3. ak patríte k rizikovej skupine, spoznáte to na sebe. V takom prípade treba navštíviť doktora a vybrať vhodnú liečbu (napríklad zmenu v stravovaní)
4. je samozrejme dôležité mať správne stravovanie a životosprávu. Démonizovanie dusičnanov (či iných látok) a magické krabičky za 200$, ktorá svietia na červeno a zeleno tomu však nijak nepomáha.

Šírením postu prispejete k príčetnej diskusii na Slovensku :)

[1] http://www.bioline.org.br/pdf?ja14061
[2] https://www.hindawi.com/journals/isrn/2014/439702/
[3] https://www.researchgate.net/…/267333800_Comparison_of_diff…
[4] http://www.e-greentest.net/greentest.html
[5] https://tinyurl.com/mdqz9fo
[6] http://lib.dr.iastate.edu/cgi/viewcontent.cgi…
[7] https://en.wikipedia.org/wiki/Nitrate#Uses
[8] http://emedicine.medscape.com/article/204178-overview
[9] http://www.livestrong.com/…/509298-how-nitrates-nitrites-a…/
[10] http://emedicine.medscape.com/article/204178-overview
[11] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19439460
[12] http://ajcn.nutrition.org/content/90/1/11.full
[13] https://examine.com/supplements/nitrate/
[14] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25751512
[15] http://www.bfr.bund.de/…/frequently_asked_questions_on_nitr…
·
Robert59
24.05.17,15:00
dnes som mal dobrý deň, ktorý by som prial všetkým, vyhral som v športke.
pavol54
24.05.17,15:42
dnes som mal dobrý deň, ktorý by som prial všetkým, vyhral som v športke.
Príde chlapík do realitky hovorí "PPPROSSíM CHHCEL BBBY SOM DDOM . Predajca mu ponúka chalupu za 60 000,. On hovorí dddrahší. No tak tu máme za 100 000. On že dddrahší. Tak mu ponúkne za 200 000. On že dddrahší. Realiťák sa ho pýta: A čo že ste sa tak rozšúpli? On odpovedá: Vvvyhral som ppprvú cccenu. Realiťak na to Mňa šľahlo. Chlapík odpovedá. Vvviddíte mmmmňa llen lllízlo
misoft
24.05.17,16:09
........................

Dusitany oxidujú železo v hemoglobíne a tvoria z neho methenoglobín, ktorý nie je schopný naviazať kyslík – krv prestáva fungovať. Bežné hodnoty v tele sú okolo 1 percenta, okolo 10-20 percent dochádza k sfarbeniu kože [10] (u detí sa to volá baby blue syndrome). Smrteľná hodnota je okolo 70%. Ak máte teda prijímate život-ohrozujúce množstvo dusičnanov, všimnete si to ľahko – omodriete (stále ste ale ďaleko od smrtelnej hranice).

.................................................. ....
·
Ja len tak na okraj.... koľko % ho majú v tele títo?
http://heroichollywood.b-cdn.net/wp-content/uploads/2017/04/Avatar-2.jpg
Oliwa
24.05.17,16:13
Manželka manželovi:
Keď vyhrám v športke, a rozdelím sa s Tebou na polovicu, nebudeš robiť problémy a rozvedieme sa?
Za polovicu výhry? Samozrejme drahá!
Tak tu máš 5 € a môžeš ísť...

PS: Výhercovi blahoželám, nech si výhru šťastne užije!
buchač
24.05.17,16:14
5 € a môžeš ísť...
http://www.tipos.sk/?CatID=26
;)
Oliwa
24.05.17,16:15
misoft
24.05.17,16:21
.

Nie, my budeme kosiť ručne...
buchač
24.05.17,16:26
Aj nas to caka?
https://nazory.aktualne.cz/komentare/pilneho-lepsi-cesko-duchody-skonci-seniori-se-nebudou-valet/r~efa940383ed011e791210025900fea04/?redirected=1495636958
Nie, my budeme kosiť ručne...
Tí, čo budú mať malé dôchodky, tak si vyberú protézy z úst a hajde...ovšem za predpokladu, že si vôbec tie protézy budú môcť dovoliť.
misoft
24.05.17,16:31
Použiť "ekologické kosačky"
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/12/129338/129338_1200x.jpg?rev=1
Oliw.... takto?
http://cdn.dobrenoviny.sk/images/article/12732/920/410/1370600968.jpg
Oliwa
24.05.17,16:37
dnes som mal dobrý deň, ktorý by som prial všetkým, vyhral som v športke.
Pekné od Teba, že si sa nám zdôveril a zdieľaš s nami túto životnú situáciu... :)
A teraz čo my s tým? :rolleyes: Máme sa s Tebou tešiť či nebodaj Ti je aj čo závidieť, alebo nás pozývaš, či...? ;):---:D
Oliwa
24.05.17,16:40
Použiť "ekologické kosačky"
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/12/129338/129338_1200x.jpg?rev=1
Oliw.... takto?
http://cdn.dobrenoviny.sk/images/article/12732/920/410/1370600968.jpg
Misoft niééé... to je ešte mladica, priam tínedžerka, tá má švih :D ... v 70-ke to už nebude ono... :( to bude človek rád, že si nezatne do nohy... ;)
misoft
24.05.17,16:47
dnes som mal dobrý deň, ktorý by som prial všetkým, vyhral som v športke.
Pekné od Teba, že si sa nám zdôveril a zdieľaš s nami túto životnú situáciu... :)
A teraz čo my s tým? :rolleyes: Máme sa s Tebou tešiť či nebodaj Ti je aj čo závidieť, alebo nás pozývaš, či...? ;):---:D
...alebo budeme všetci príbuzní a budeme pýtať nenávratnú pôžičku.....
misoft
24.05.17,17:12
kukučka
24.05.17,17:31
Duški, tí modrí stáli 200 miliónov. Na ich deti? - ďalšie pokračovanie filmu, vyčlenili miliardu!
Nandrolon
25.05.17,05:43
bjuty smis
25.05.17,05:52
buchač
25.05.17,06:03
Potešilo video v článku http://www.topky.sk/cl/10/1631287/Uniklo-VIDEO-policajnej-brutality-z-osady-na-vychode-Slovenska--Razia--schytali-to-aj-deti
hej....hned má vela ludí krajšie ráno :))
Ja ani nie.
...a vieš prečo ? Lebo tie drbnuté Tupky a tupí "redaktorkovia" sa idú posrať zo slniečkárov a prispôsobujú si pravdu podľa svojho.

" Zábery z bardejovského okresu, konkrétne zo Zborova, zachytávajú policajtov, ako obuškami mlátia Rómov. Medzi nimi sú aj deti."

Mlátia ? Kuwa, mlátenie vyzerá trochu inak.
Deti ?...hm, nie jedno z týchto "detí" napadlo iné deti a ublížilo im.
Zaber, kde sa objaví to koliesko, upozorňujúce na detail svedčí o tom, že "deti" išli v ústrety polišom. Čo si mysleli, že poliši majú pendreky z pepermintu a budú im rezať na kúsky ?
Normálny jedinec by zdrhal....či ?
------------------------------------------
Ten policajný Gašparko ? Kuwa, veď ten by mal stáť za svojimi a nie ich trestať. Potom sa čuduje, že mu chýbajú ľudia?
bjuty smis
25.05.17,06:17
presne....

ked tá banda mlátiacich sa romov neuposlúchla ich výzvy, mali sa nechať oplúvať a robiť terče pre cigánčatá, čo po nich hádžu kamene....
Nandrolon
25.05.17,06:34
Článok som iba prebehol /nečítal som ho poctivo celý/ a pozrel som si to video.
pavol54
25.05.17,06:43
presne....

ked tá banda mlátiacich sa romov neuposlúchla ich výzvy, mali sa nechať oplúvať a robiť terče pre cigánčatá, čo po nich hádžu kamene....
Ja by som mal efektívnejšie riešenie. Roztiahnuť okolo osady toho ostnatého ježka a zvonku pozerať na ich vzájomné dielo skazy. Na záver povolať sanitky pre bielych, biele a pre čiernych, čierne.
kopretinka
25.05.17,06:45
kde je to video,ja tam mám len obrázky,dajte mi niekto link...
Tweety
25.05.17,06:48
kopretinka
25.05.17,06:51
http://www.topky.sk/cl/10/1631287/Uniklo-VIDEO-policajnej-brutality-z-osady-na-vychode-Slovenska--Razia--schytali-to-aj-deti
to je link na stránku,kde je článok,to som čítala,ale ja tam nemám video,ak je to video na trúbe,tak chcem priamo link na trúbu.ď.
Tweety
25.05.17,06:51
http://www.topky.sk/cl/10/1631287/Uniklo-VIDEO-policajnej-brutality-z-osady-na-vychode-Slovenska--Razia--schytali-to-aj-deti
to je link na stránku,kde je článok,to som čítala,ale ja tam nemám video,ak je to video na trúbe,tak chcem priamo link na trúbu.ď.
To videjko je tam tiež, ja ho mám, iní ho majú, ty ho nemáš? Nezdá sa mi to, možno si ho len prehliadla.
kopretinka
25.05.17,07:00
klikla som na všetko,čo tam je,otvára sa mi to len ako obrázok,mám tam jeden menší a dva väčšie.je tam niekde link na to video alebo je tam vložené?
Mne sa ani FB nedajú prehrať videá,niečo mám dodrbané,tak možno preto mi ani toto nejde....ale na videu je dolu napísané you tube,ke´d sa tam klikne,sa to otvorí priamo tam a ten link keby mi sem niekto dal,tak si to viem pozrieť na you tube.
Oliwa
25.05.17,07:22
Video-nevideo - chlieb lacnejší aj tak nebude...
misoft
25.05.17,07:53
http://www.topky.sk/cl/10/1631287/Uniklo-VIDEO-policajnej-brutality-z-osady-na-vychode-Slovenska--Razia--schytali-to-aj-deti
to je link na stránku,kde je článok,to som čítala,ale ja tam nemám video,ak je to video na trúbe,tak chcem priamo link na trúbu.ď.
mimotemy - dám krk na to, že máš FF 53 alebo Chrome - a to video je flashvideo - FF a Chrome to nepodporuje..
misoft
25.05.17,08:01
dnes som mal dobrý deň, ktorý by som prial všetkým, vyhral som v športke.
Pekné od Teba, že si sa nám zdôveril a zdieľaš s nami túto životnú situáciu... :)
A teraz čo my s tým? :rolleyes: Máme sa s Tebou tešiť či nebodaj Ti je aj čo závidieť, alebo nás pozývaš, či...? ;):---:D
...alebo budeme všetci príbuzní a budeme pýtať nenávratnú pôžičku.....
HA!!! Niekto sa bojí, že o výhru oberieme...
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12454.gif
A aby mínuskárovi nebolo ľúto - minule som aj ja vyhral - dosť vysokú sumu - celé TRI EURÁ!!!!! :D:D:D
kopretinka
25.05.17,09:27
http://www.topky.sk/cl/10/1631287/Uniklo-VIDEO-policajnej-brutality-z-osady-na-vychode-Slovenska--Razia--schytali-to-aj-deti
to je link na stránku,kde je článok,to som čítala,ale ja tam nemám video,ak je to video na trúbe,tak chcem priamo link na trúbu.ď.
mimotemy - dám krk na to, že máš FF 53 alebo Chrome - a to video je flashvideo - FF a Chrome to nepodporuje..
aha,tak predsa mám pravdu,nemám to tam......mám FF.......a teda čo majú ostatní,keď im to ide?
Nandrolon
25.05.17,09:35
Mám FF 53.0.3 /32bit/ a frčí mi to. Samozrejme mám potrebné zásuvné moduly inštalované.
Ale však Tebe ak to nejde, tak by ti ich malo ponúknuť stiahnuť.
vicktor
25.05.17,10:38
FF 53.0.2 - ide to: pad tej babky je sporny (je skoro mimo zaber, mozno sa potkla) zahananie sa mi nezda brutalne. Ked pridu policajti a zakricia "rozidte sa", maju posluchnut. Tu to vyzera ze mladez mala atrakciu.
misoft
25.05.17,11:45
mimotemy
Nandy, vicktor - FF na flash (NPAPI) zablokované, pokiaľ sa to nepovolí (a nepomôže, že máš add-on nainštalovaný) priamo vo FF, tak nepôjde (ani Silverlight - čo je tiež flash) - jediný flash povolený vo FF je od Adobe (tretích strán zakázaný). Obíde sa to len dopísaním/zmenou hodnoty jedného príkazu v about:config...
Inak FF53.0.3 64-bit
korela
25.05.17,12:14
Korupcia => iba 35 tis. ľudí v uliciach v pomere na veľkosť mesta a krajiny a horia ministerstvá.
http://zpravy.idnes.cz/demonstrace-brazilie-ministerstvo-d60-/zahranicni.aspx?c=A170524_221623_zahranicni_dtt
Oliwa
25.05.17,13:33
Nie každý národ je holubičí... u nás je to "temer" nemožné...
pavol54
25.05.17,13:58
Korupcia => iba 35 tis. ľudí v uliciach v pomere na veľkosť mesta a krajiny a horia ministerstvá.
http://zpravy.idnes.cz/demonstrace-brazilie-ministerstvo-d60-/zahranicni.aspx?c=A170524_221623_zahranicni_dtt
A výsledok? Okrem správ vo svete a zhorenej budovy, ktorú bude treba vynoviť?
taiko
26.05.17,09:46
velmi pekne napisane a ake vystizne :)

Z reakcií na podnet k rozpusteniu kotlebovcov by Timrava mala radosť. Koľko ťapákovčiny ona vypozorovala v dreveniciach, toľko sa aj vylialo do verejného priestoru.
Počúvame, že veru načo ich rušiť, bude ešte horšie. Vraj, rozpustiť je väčší problém ako nerozpustiť. Lebo nedvižnosť, prizeračka z priedomia a odpľúvanie dohánu, to je to, čo listami na stromoch hýbe.
Kotlebovcom vraj percentá porastú, keď proti nim čosi vykonáme. Tak radšej seďme a buďme. Veď nejako bude aj bez našej účasti, lebo vždy dajako bolo, a to je naša historická lekcia, ktorú môžeme aj na konferenciách otŕčať vyšitú na utierky.
A ako tak sedia, do internetu hľadia, radostného slovka nepovedia, akoby ich jedna mater mala, zrazu vám do nich taký jed vstúpi. Cítia sa aj ukrivdení. Ktosi kdesi im pošepol z tmavého kúta virtuálnej reality, že keď ĽSNS zakážu, vlastne vyše desať percent voličstva zostane bez hlasu. A to už teda nie! Tu už treba čosi robiť, ľudkovia.
Že je čosi v ústave napísané, to človeku na um nepríde, keď sa mu zahmlie pred očami od spravodlivého hnevu. Brániť bude hoci aj stranu, ktorá sa do kože ani do ústavy nevojde. A v rozčúlení pustí z mysle, že je to naša ústava a ničia iná, že brániť treba tú a nie jej vandalov.
Berie do ruky cepy a ide napísať svoj názor: načim nazvať Kotlebu disidentom. Lebo už ho zase lapajú, a to je moment, keď má rodák pred očami Jánošíka. Veď Slovák musí byť proti panskému stavu, aj keby si ho priam sám zvolil. A tak vystrkuje tézy, že veď počkajte, on si novú družinu založí a tí budú ešte vyššie skákať.
Politológiu v duchu prevaľuje, skepsou ju prekladá a na ražeň nastokuje. Rozvažuje, komu bude žaba a komu slanina. Aj si tí extrémisti stratégiu isto prihotovali, aj od fiškáľov prebíjaných poradiť si dajú, veď sme sa im na to poskladali.
Už aj v minulosti nebolo toho, kto by povedal, že aha, ľudácky dvojkríž a, aha, genocídne reči, každý len, že ej, ostrí sú to lapaji. Tak možno pri tom aj ostane.
A keď nie, aj tak zle, lebo našinec sa radšej vopred opustí, nepriateľa s uznaním premeria a ďalej sedí, nech mu aj búda na hlavu padne, ak je tak písané. Ak sa aj ktosi ozve, a priam v jeho mene sa pechorí, že zákon prichystal, analytikov povolal, NAKA nabrúsil, tak to našincovi príde ako voľajaká zbytočná asertivita.
Radšej bude geopolitický časopis odoberať a nad svetovládou dumať, ako by si pred vlastným prahom pozametal. Lebo keď je hore dajako písané, nie v ústave ani v konšpiračnom magazíne, ešte vyššie, kde len modlitba doletí, a to len tá od Žida, tak načo sa dvíhať. Načo sa aj zlu protiviť, nech si tečie po vlase.
Za golier a do zeme. Aspoň žitko podrastie. No vidíte, dáko predsa bude.


Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20542390/tapakovci-uvazuju-o-lapani-kotlebovcov.html#ixzz4iBG66DNQ
Ing. Ľubomír Janoška
26.05.17,12:44
velmi pekne napisane a ake vystizne :)

...

l]

Dve "drobnosti" snáď hodné zreteľa (?):
- prečo má ĽSNS toľko pravdivých argumentov pre svojich voličov o skorumpovanej vláde a o neriešení závažných problémov?
- kde bol pán generálny prokurátor doteraz?
Nandrolon
26.05.17,15:01
... bol zavrtany v spoluziakovej kloake. Az teraz vysiel, ked uz volby su relativne blizko...
buchač
26.05.17,15:22
velmi pekne napisane a ake vystizne :)

...

l]

Dve "drobnosti" snáď hodné zreteľa (?):
- prečo má ĽSNS toľko pravdivých argumentov pre svojich voličov o skorumpovanej vláde a o neriešení závažných problémov?
- kde bol pán generálny prokurátor doteraz?
Iné, demokratickejšie krajiny majú tiež strany podobného zmýšľania...a o konaní ich stúpencov ani len nevravím.
Lenže, nejak nikoho nenapadlo prísť s podobným návrhom o zrušení strany.

Holt, ale to by sa naši veľmajstri nesmeli báť o svoje korytá...veď v konečnom dôsledku veľa nechýbalo a LePenka by bola prezidentkou.
Ing. Ľubomír Janoška
26.05.17,15:49
velmi pekne napisane a ake vystizne :)

...

l]

Dve "drobnosti" snáď hodné zreteľa (?):
- prečo má ĽSNS toľko pravdivých argumentov pre svojich voličov o skorumpovanej vláde a o neriešení závažných problémov?
- kde bol pán generálny prokurátor doteraz?
Iné, demokratickejšie krajiny majú tiež strany podobného zmýšľania...a o konaní ich stúpencov ani len nevravím.
Lenže, nejak nikoho nenapadlo prísť s podobným návrhom o zrušení strany.

Holt, ale to by sa naši veľmajstri nesmeli báť o svoje korytá...veď v konečnom dôsledku veľa nechýbalo a LePenka by bola prezidentkou.
S tou LePenkou moc nesúhlasím, lebo som dosť intenzívne sledoval jej vyjadrenia (ako francúzštinár v originále) a, ak by sme ju mali porovnávať s niekým na SK, bol by to Fico a nie Kotleba.
buchač
26.05.17,15:57
S tou LePenkou moc nesúhlasím, lebo som dosť intenzívne sledoval jej vyjadrenia (ako francúzštinár v originále) a, ak by sme ju mali porovnávať s niekým na SK, bol by to Fico a nie Kotleba.

He...ale to si povedal Ty a nie ja. ;) :D :D :D :D
------------------
Toto video vrelo doporučujem.
http://www.infovojna.sk/article/harabin-kiska-a-fico-najvacsi-praktizujuci-fasisti-na-slovensku
------------------
Neviem, kto a ako si všimol alebo postrehol tie šumy.
Ale ak je to pravda (bez vetra sa.....), tak máme potencionálneho kanditáta na prezidenta.
...a bude ďalší v poradí, nazvem nevýrazný. Bude len otázkou času, čím by sa zviditeľnil. ;)
lujza.j
26.05.17,17:37
pavol54
27.05.17,03:05
kuk zlatučkí:D
http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1871708_na-stretnuti-prvych-dam-nechybal-ani-manzel-luxemburskeho-lidra
Asi im vysvetľoval ako sa stará o deti ktoré porodil, (alebo ako rieši problém s poškodeným kruhovým svalom)
misoft
27.05.17,06:21
He...ale to si povedal Ty a nie ja. ;) :D :D :D :D
------------------
Toto video vrelo doporučujem.
http://www.infovojna.sk/article/harabin-kiska-a-fico-najvacsi-praktizujuci-fasisti-na-slovensku
------------------
Neviem, kto a ako si všimol alebo postrehol tie šumy.
Ale ak je to pravda (bez vetra sa.....), tak máme potencionálneho kanditáta na prezidenta.
...a bude ďalší v poradí, nazvem nevýrazný. Bude len otázkou času, čím by sa zviditeľnil. ;)
A všetko v--rám-ci--zá-ko-na---- na to nezabudni..... inými slovami: ak by nedaj bože sa stal tou onou - gebuľou štátu - ľudským hajzlíkom tak či tak zostane....
vicktor
27.05.17,07:46
... k rozpusteniu kotlebovcov ...
Kotleba povedal aj nazor ze je to taktika pred zupnymi volbami.
Je to mozne, vrecia zemiakov sa uz trasu. :D
alaya1
29.05.17,05:40
Potesilo, leto je tu
28.05.2017 15:00 29°C
misoft
29.05.17,08:45
O chvíľu.... už sa to blíži....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
lujza.j
29.05.17,08:59
jul-august...najrýchlejšie dva mesiace v roku.....a potom zas budú vánoce:---:D
korela
29.05.17,11:01
V lete zarobia jedni, v zime druhí. :-)))
Zbytok zarába rovnako po celý rok. :-(
Kým nepríde 13. plat.
korela
29.05.17,22:20
Aj to sa môže stať ...
Češka roky pridávala svojej šéfke do nápoja preháňadlo. Usvedčila ju kamera
https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/ceska-republika/ceska-roky-pridavala-nadriadenej-do-napoja-prehanadlo-usvedcila-ju-kamera.html.
.
Iný prípad, ako keď si kolegovia občas vystrelia zo spolupracovníkov, na čom sa spolu na druhý deň aj zasmejú.
misoft
30.05.17,16:22
Bóžinku.... mám to ja d*e*b*i*l*a suseda....ingelér... ale v hlave vymetené....
Potreboval si vypnúť u seba elektrinu - lenže ten pako vypol môj istič a ja som bol bez elektriny. Vypadlo všetko - moja kričí, že nech volám, lebo "internet nejde, na čo platíme, keď nejde?" - a ja jej - šak elektrina nejde!
Vyšiel som na chodbu - overiť si, či nevypadla celá - výťah fungoval.... kuknem na istič - vypnutý.

Bisťu - ten si vypočul (sused) svoje....
buchač
30.05.17,16:34
Bóžinku.... mám to ja d*e*b*i*l*a suseda....ingelér... ale v hlave vymetené....
Potreboval si vypnúť u seba elektrinu - lenže ten pako vypol môj istič a ja som bol bez elektriny.

Bisťu - ten si vypočul (sused) svoje....
Si normál rozčuľovať sa pre blbosť iných ?
Si predstav, že by si šiel susedovi "dohovoriť"...zvoníš, klopeš a nik neotvára, respektíve vybehne susedka, že starého šľahlo...;)
Následne miesto "pokecu" berieš do ruky mobil a voláš 112. Záchranka dôjde a maníkovi by dali šľahu prístrojom znova, aby ho prebrali..;)
misoft
30.05.17,16:42
Nuž on si vypočul niečo v tomto zmysle, že má riadne čumieť, čo vypína...... a keď zistil chybu, mal napraviť.....čo on neurobil....
Nandrolon
30.05.17,18:37
Dusan, vsak to je qôqôd :-))
misoft
30.05.17,19:02
Veď ja viem..... :D .... ale som to netlmočil...... nechal som to na teba.....:---
Valcake
30.05.17,20:03
Teším sa :) Alexandrovci boli v KE..boli fantastickííí úžasný zážitok..;)+ Vondráčková a Kandráčovci:)..
vicktor
31.05.17,05:59
Vondrackova este zije???

misoft, sused sa chcel v niecom vrtat (vrtal sa) a neoveril ci spravne vypol?
buchač
31.05.17,06:07
Teším sa :) Alexandrovci boli v KE..boli fantastickííí úžasný zážitok..;)+ Vondráčková a Kandráčovci:)..
Daj vedieť, keď bude v KE niečo famóznejšie...;) :D
misoft
31.05.17,08:10
Vondrackova este zije???

misoft, sused sa chcel v niecom vrtat (vrtal sa) a neoveril ci spravne vypol?
Uhádol si - chcel sa vrtať a "dovrtal" to...
jar88
31.05.17,09:50
Teším sa :) Alexandrovci boli v KE..boli fantastickííí úžasný zážitok..;)+ Vondráčková a Kandráčovci:)..
Daj vedieť, keď bude v KE niečo famóznejšie...;) :D
Niečo ako sídlo NATO?
Tweety
31.05.17,10:33
pavol54
31.05.17,10:46
Že to konečne priznali.
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1632771/Tajomstvo-vzniku-chorob-odhalene--Neskutocne--co-je-na-vine-
kto dobrovoľne prizná že je škodlivé niečo z čoho má profit? Preto ryby nejem lebo pijú to čo my vyčúrame (aj s anti - biotikami, - depresívami, - gestmi. atď )
korela
31.05.17,11:47
Že to konečne priznali.
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1632771/Tajomstvo-vzniku-chorob-odhalene--Neskutocne--co-je-na-vine-
kto dobrovoľne prizná že je škodlivé niečo z čoho má profit? Preto ryby nejem lebo pijú to čo my vyčúrame (aj s anti - biotikami, - depresívami, - gestmi. atď )
Keby len to. Ty si vynechal úplne ryby?
Ryby plus ťažké kovy, ale ak sa im vyhnúť aj kdekoľvek inde? Z fariem sa ryby tiež neodporúčajú, lebo rastové hormóny, tak ani pstruha zo slov. farmy.
Pri niektorých baleniach rýb dá sa dopátrať miesto a spôsob výlovu, niekedy aj priame spracovanie - zmrazenie na lodi.
Alebo sa spoľahnúť na bioobchody.
Ing. Ľubomír Janoška
31.05.17,11:48
Že to konečne priznali.
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1632771/Tajomstvo-vzniku-chorob-odhalene--Neskutocne--co-je-na-vine-
Škodíme si všetkými možnými spôsobmi. Nedá sa povedať, že za vysoký tlak, nadváhu a rakovinu môže iba prejedanie alebo iba vysedávanie alebo iba nezdravé mäso alebo iba zelenina plná dusičnanov.
korela
31.05.17,11:57
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
taiko
31.05.17,12:08
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Z ineho sudka.
Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat. V NL robili vyskum a zistili ze pravdepodobnost, ze si clovek v 55-ke najde pracu je 10% a v 60-ke 3%. Mam kolegov, maju 55, idu ich out-source-nut a veru maju opravnene hlavu v smutku.
Mne pride predlzovanie dochodkoveho veku ako "vyborny" sposob, ako stat usetri peniaze za penzie, kedze sa mnohi penzii nedoziju.
Na druhej strane treba povedat, ze vacsina ludi si za svoj zdravotny stav moze sama.
korela
31.05.17,12:33
Čo máš v úvode som nespomenula, lebo je to asi každému jasné. Ako vidím, dokážu ľudia pracovať najmä na pôvodných pracovných miestach, nie ťažko fyzicky pracujúci, proste "kancelárske" práce, tvoriví ľudia, umelci, IT, veda a výskum a pod. Politici sú ochotní až do posledného vydýchnutia.
K poslednej vete ja asi iba toľko, aj štát a doba sa dokáže pekne podpísať pod zdravie ľudí. A ich masová manipulácia.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce. Strava tam pritom v žiadnom prípade nespĺňa ako-tak zdravú výživu. To zostáva pre mňa záhadou. Aj keď sa ma to osobne po 89 netýkalo. Toto aj s vynálezom gastrolístkov nedokážem pochopiť.
misoft
31.05.17,12:41
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Keď sa to takto vezme - nie si sama.... niekto iný ti "myšlienku" ukradol, ba dokonca sa snažia ju aj vylepšiť..... Robiť až do samého konca (aspoň by sa dôchodky vyplácať nemuseli....)....... Nebudem rozoberať.....
korela
31.05.17,12:47
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Keď sa to takto vezme - nie si sama.... niekto iný ti "myšlienku" ukradol, ba dokonca sa snažia ju aj vylepšiť..... Robiť až do samého konca (aspoň by sa dôchodky vyplácať nemuseli....)....... Nebudem rozoberať.....
:-)))
korela
31.05.17,12:55
Len aby im nenapadlo zvyšovať aj demokrivku
Prvé dieťa porodila ako 72-ročná. Tvrdí, že sa oň nevládze starať.
http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1861186_prve-dieta-porodila-ako-72-rocna-tvrdi-ze-sa-on-nevladze-starat
vicktor
31.05.17,12:57
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat. :)
vicktor
31.05.17,13:06
taiko: "Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat."

Nebudu musiet hladat, pretoze si nenajdu, pracu dostanu pridelenu - ziaden dochodok a robit az do smrti: http://forum24.cz/novy-ministr-financi-by-byl-rad-kdyby-nebyli-duchodci-lide-by-meli-pracovat-az-do-smrti/
Ing. Ľubomír Janoška
31.05.17,13:31
taiko: "Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat."

Nebudu musiet hladat, pretoze si nenajdu, pracu dostanu pridelenu - ziaden dochodok a robit az do smrti: http://forum24.cz/novy-ministr-financi-by-byl-rad-kdyby-nebyli-duchodci-lide-by-meli-pracovat-az-do-smrti/
Žiaľ predstava, že pracujúci uživia dôchodcov, nemá v budúcnosti ekonomické opodstatnenie. Nás, ktorí nedostaneme dôchodok, ale môže tešiť, že sme si ho včas prejedli. Vďaka populistickým politikom a systému, ktorí ich podporuje.
pavol54
31.05.17,13:33
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Mal by byť každý sudca, tí dokážu že sú vitálni v práci aj do 70
pavol54
31.05.17,13:37
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Z ineho sudka.
Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat. V NL robili vyskum a zistili ze pravdepodobnost, ze si clovek v 55-ke najde pracu je 10% a v 60-ke 3%. Mam kolegov, maju 55, idu ich out-source-nut a veru maju opravnene hlavu v smutku.
Mne pride predlzovanie dochodkoveho veku ako "vyborny" sposob, ako stat usetri peniaze za penzie, kedze sa mnohi penzii nedoziju.
Na druhej strane treba povedat, ze vacsina ludi si za svoj zdravotny stav moze sama.
Štát by to mal odskúšať predovšetkým na svojich štátnych zamestnancoch (ale všetkých)
pavol54
31.05.17,13:41
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat. :)
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Ing. Ľubomír Janoška
31.05.17,14:29
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat. :)
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné :D
sito
31.05.17,15:42
Nerozčúlilo ma toto.

http://www.porada.sk/t298287-odvolanie-zastupcu-vlastnikov-bytov.html#

... na úrovni mínuskara, akurát, že korunované.
misoft
31.05.17,15:58
Veď nič nového pod tým žltým čudom tam hore......:cool:;)
buchač
31.05.17,16:01
Nerozčúlilo ma toto.

http://www.porada.sk/t298287-odvolanie-zastupcu-vlastnikov-bytov.html#

... na úrovni mínuskara, akurát, že korunované.
Myslíš uzatvorenie témy ???

Nuž, či sa naserieš alebo nie, tak vedz, že ja som inicioval a navrhol moderátorovi uzatvorenie témy. Ktorý moderátor uzavrel, to neviem a ani nie je podstatné. Ale keďže uzavrel tému, tak asi usúdil, že môj návrh je/bol opodstatnený.

Podstatné bolo to už na pokračovanie bezvýznamné mlátenie slamy...jak argentínska telenovela, nie a nie skončiť.
A keď niekto nemenovaný (belint) nechápe - nevie pochopiť rozdiel medzi domovníkom a zástupcom vlastníkov, tak čo s takým ?
Domovníkovať môže vo vlastnom vchode...a kľudne aj 26 hodín denne.
sito
31.05.17,16:12
Nerozčúlilo ma toto.

http://www.porada.sk/t298287-odvolanie-zastupcu-vlastnikov-bytov.html#

... na úrovni mínuskara, akurát, že korunované.
Myslíš uzatvorenie témy ???

Nuž, či sa naserieš alebo nie, tak vedz, že ja som inicioval a navrhol moderátorovi uzatvorenie témy. Ktorý moderátor uzavrel, to neviem a ani nie je podstatné. Ale keďže uzavrel tému, tak asi usúdil, že môj návrh je/bol opodstatnený.

Podstatné bolo to už na pokračovanie bezvýznamné mlátenie slamy...jak argentínska telenovela, nie a nie skončiť.
A keď niekto nemenovaný (belint) nechápe - nevie pochopiť rozdiel medzi domovníkom a zástupcom vlastníkov, tak čo s takým ?
Domovníkovať môže vo vlastnom vchode...a kľudne aj 26 hodín denne.

Nuž čo? Vždy má vec svoj zrod. Teraz, kto je korunovaný mínuskar? :);)
buchač
31.05.17,16:28
Nuž čo? Vždy má vec svoj zrod. Teraz, kto je korunovaný mínuskar? :);)

Nuž nič. Vždy môžeš požiadať moderátora o znovuotvorenie "témy", ktorá bola vlastne už zodpovedaná.
A keď Ťa baví naťahovanie sa s niekym, kto nemá o danej problematike ani páru, tak to je Tvoja vec.

...a otázka o korunovanom mínuskárovi ?
Zodpovedz si sám, ja by som bol neetický, ergo neslušný.
pavol54
31.05.17,16:28
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat. :)
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné :D
tú druhú časť si si nevšimol.
Ja nie som ani politik, ani vyšetrovateľ, prokurátor, či sudca. Pre mňa nie je veľký rozdiel medzi fanúšikmi športu a fanúšikmi politických strán. futbalisti či hokejisti hrajú o dušu alebo podľa peňazí, na konci po zápase sa objímajú, ale vytvorili fanúšikov, ktorí sa nenávidia na život a na smrť. Tak ako politici, však šuchot bubákov je v zákulisí.