Gretus
09.11.16,09:10
Ahojte, mala by som otázočku. Môj snúbenec má už niekoľko rokov s.r.o-čku, vystupuje ako jediný spoločník a konateľ firmy. Ja s firmou nemám nič. Max. by som sa ešte zamestnala aj v tej firme. Chcel by si na firmu postaviť penzión, jazdecký areál. Ako je to pri rozvode napr.? Ako manželka by som mala nárok na niečo z firmy? Hľadáme možnosť ako sa tomuto problému vyhnúť keďže sú to jeho peniaze, jeho robota.
ďakujem pekne
Jakubec
09.11.16,12:02
Kedze Vas snubenec zalozil alebo kupil s.r.o. pred vznikom manzelstva, tak tato nepatri do BSM a v pripade rozvodu sa jej vlastnik (vas sucasny snubenec) nezmeni. Pokial vsak Vas manzel si vyplati z s.r.o. pocas trvania manzelstva podiel na zisku, tento podiel na zisku tvori masu BSM. Pokial Vas manzel zvysi imanie svojej s.r.o. a pouzije na to prostriedky z BSM, tak mozete pocas vyporiadavania BSM ziadat sud, aby zohladnil to, co manzel z BSM pouzil na svoje vlastne. Pokial sa spolocnosti bude darit a zo svojho zisku zvysi svoj majetok, vybuduje penzion alebo jazdecky areal, tak toto je vlastnictvo s.r.o. a nie Vas ani Vasho snubenca a rozdelenie BSM ho neovplyvnuje.