Zavrieť

Porady

s.r.o. a manželstvo/rozvod

Ahojte, mala by som otázočku. Môj snúbenec má už niekoľko rokov s.r.o-čku, vystupuje ako jediný spoločník a konateľ firmy. Ja s firmou nemám nič. Max. by som sa ešte zamestnala aj v tej firme. Chcel by si na firmu postaviť penzión, jazdecký areál. Ako je to pri rozvode napr.? Ako manželka by som mala nárok na niečo z firmy? Hľadáme možnosť ako sa tomuto problému vyhnúť keďže sú to jeho peniaze, jeho robota.
ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Kedze Vas snubenec zalozil alebo kupil s.r.o. pred vznikom manzelstva, tak tato nepatri do BSM a v pripade rozvodu sa jej vlastnik (vas sucasny snubenec) nezmeni. Pokial vsak Vas manzel si vyplati z s.r.o. pocas trvania manzelstva podiel na zisku, tento podiel na zisku tvori masu BSM. Pokial Vas manzel zvysi imanie svojej s.r.o. a pouzije na to prostriedky z BSM, tak mozete pocas vyporiadavania BSM ziadat sud, aby zohladnil to, co manzel z BSM pouzil na svoje vlastne. Pokial sa spolocnosti bude darit a zo svojho zisku zvysi svoj majetok, vybuduje penzion alebo jazdecky areal, tak toto je vlastnictvo s.r.o. a nie Vas ani Vasho snubenca a rozdelenie BSM ho neovplyvnuje.

    s.r.o. a manželstvo/rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.