Zavrieť

Porady

Živnostník a rozvod

Má niekto skúsenosť s tým, či je v prípade rozvodu manželov (jeden z manželov podniká, je živnostník) predmetom vyporiadania BSM aj majetok, ktorý vniesol do podnikania a bol nadobudnutý zo ziskov z podnikateľskej činnosti živnostníka, teda nie zo spoločných financií manželov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Kessa, vidím, že "videní" bolo neúrekom ale ani ja neviem poradiť. Je fakt, že čo bolo nadobudnuté počas manželsta (mimo osobných darov jednomu z manželov-a tu je dobré mať darovaciu listinu notárom potvrdenú), všetko je majetkom spoločným. Ja by som použila právnika už overeného, zákonov znalého ...možno vo svojom okolí niekoho máš, kto má dobrú skúsenosť pri riešení manželských sporov. Ešte existuje aj bezplatné právne poradenstvo v niektorých mestách.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ja si myslím, že ak sa príjem "bežného zamestnanca" berie ako prínos do BSM, tak iste je aj príjem živnostníka, resp. jeho zisk BSM...
    veď ak ide o opačný prípad, keď živnostník ručí svojím majetkom, tak tiež celým, vrátane vecí BSM (ak nebolo rozdelené pred začatím podnikania)

    Kessa je offline (nepripojený) Kessa

    Kessa
    Ja som názoru, že je to predmetom BSM. Mám síce 6r. skúsenosť s vyporiadavaním BSM, ale nie v rámci podnikania a obchodných záležitostí a pravdupovediac už tri roky som v inom fachu, takže mi to aj trošku vyprchalo z hlavičky Ďakujem vám za vaše názory, skúsim ešte prelúskať nejaké zákony, nech v tom mám 100% jasno..

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Majetok nadobudnutý podnikaním počas trvania manželstva patrí do BSM. Prešiel som tým......

    Živnostník a rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.