Zavrieť

Porady

Živnostnik a prevadzakreň

Dobry den,
mam taku otazocku, prosim Vas,môže si živnostnik - SZČO otvoriť prevadzakareň mimo sidla firmy? /v inom meste?/ myslim tym predajnu potravin.
dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    heni,dakujem.
    vies ma prosim odkazat na nejaky zakon,paragraf? mam jedneho klienta ktory ma zivnost na informacne technologie,chce si rozsirit zivnost a zriadite predajnu potrevin /nakup a predaj tovaru/+ zamestnavat ciastocneho invalidneho dochodcu na dohodu ktory tam bude predavat. vobec nemam s tym skusenosti a potrebuje to rychlo vybavit.
    dakujem

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Mi máme prevádzku v tej istej obci ale na inom čísle domu.
    Adresa Fi: Kocurkovo 15
    Ad.prev: Kocurkovo 555
    Na adresu sídla firmy stačí OP kde je uvedený trvalý pobyt majiteľa Fi.
    Na adresu prevádzky je treba list vlastníctva, alebo nájomná zmluva na meno Fi. res.majiteľa fi. kde mu prenajímateľ dovoľuje PODNIKATEĽSKÚ ČINNOSŤ.
    Jeden s týchto dokladov treba predložiť na ŽÚ + kolok + inšpekčnú knihu a prevádzka je vybavená obratom.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    fuha,Mirko,dakujem. je potrebne si nastudovat aj co vsetko obnasaju povinnosti vedenia prevadzky...

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    zákon o živnostenskom podnikaní (455/1991 v znení nasl.pr.), § 17, príp. § 11.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    a ešte sa oplatí aj tu na Porade "pokutrať" , prevádzkareň už bola pretriasaná z viacerých strán

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.