VladimirVr
21.11.16,14:41
Dobry den,
Reklamoval som banke nevydane peniaze v bankomeate(boli ale stiahnute z uctu) a banka v stanovenom termine reklamaciu nevyriesila ani ma o stave neinformovala. Banku som kontaktoval a dostal som odpoved, ze to riesia a ked bude reklamacia uzatvorena tak ma budu informovat. Na co mam prosim pravo a ako by som mal postupovat?
Dakujem
ivka70
21.11.16,13:44
v akom stanovenom termine?
misoft
21.11.16,13:46
Bankový ombudsman..... http://www.bankovyombudsman.sk/kontakty/.
Banka ovšem musí dať preveriť samotný bankomat - t.z. podľa záznamov pusí preveriť stav vložených a vydaných bankoviek a porovnať s údajmi softvéru o pohybe a počte zadaných príkazov. Okrem toho - dnešné bankomaty majú kamery (mnohí to ani neviete), takže podľa lístka sa môžu dopracovať i k tomu, či bankovký boli zo zásobníkov vybrané a prešli podávačom na výdaj.
VladimirVr
21.11.16,13:47
Dobry den,
Ide o Unicredit banku, ktora ma v reklamacnom poriadku 30 dni na riesenie. V telefonate mi uznali, ze im to trva naozaj dlhsie, ale ze este to nemaju doriesene.
ivka70
21.11.16,13:51
Maju na to 30 dni, v zlozitych pripadoch to nesmie trvat dlhsie ako 6 mesiacov ... cital si v reklamacnom poriadku? Tak asi ide o zlozity pripad ....
dmc
21.11.16,14:41
toto je praca na 1 den.
bjuty smis
21.11.16,14:59
však ti odpovedali jasne....budú ťa informovať,
vicktor
21.11.16,15:14
Ja som kedysi vyberal vacsiu sumu, ale bankomat mi dal iba jednu 50tku. Vosiel som do pobocky a chcel aby zablokovali bankomat a zratali bankovky, co odmietli. Vraj aby som podal reklamaciu vo svojej banke. Podal som reklamaciu u nich a odpovede som sa nedockal.
Nastastie z uctu bolo odratane tiez iba 50 a nie cela pozadovana suma.
Žabinka
21.11.16,15:47
ja o tom viem že bankomaty majú kamery, a preto sa pri vyberaní hotovosti vždy usmievam..:---:---
ale nejde mi do hlavy, prečo čakáš kým ťa budú informovať.. treba otravovať, otravovať, a stále otravovať.. tých najvyšších v banke, ku ktorým sa vieš dostať, nie pracovníkov za okienkom... veď ide o tvoje peniaze..
Oliwa
21.11.16,16:06
Asi sa práve minuli v bankomate peniaze... pýtal si viac, dal Ti, čo mal... Veď aj bankomaty treba dotovať - príde SBS, otvorí, doplní a ide sa odznova...
Oliwa
21.11.16,16:09
Málo informácií - preto sa natíska veľa otázok...
Ako prebehla transakcia - štandardným spôsobom, alebo si si na monitore bankomatu prečítal nejakú neobvyklú informáciu?
Neprešvihol si náhodou časový limit na transakciu?
Vyberal si si z bankomatu svojej banky alebo cudzej? Tvoja banka je Unicredit?
Reklamoval si to u svojej banky, alebo u banky, ktorej patrí bankomat?
Čo si vlastne reklamoval? Bankomat Ti nevydal žiadne peniaze a podľa lístka Ti ich vydal? Alebo Ti vydal len ich časť?
Ako si reklamoval - ústne, písomne - spísaním a potvrdením reklamácie na pobočke, mailom, podaním sťažnosti na web stránke banky alebo podaním na pošte? Žiadal si o preverenie kamerového záznamu, či si Tvoje peniaze po Tvojom odchode alebo nebodaj ešte počas Tvojej prítomnosti nevzal niekto iný? Si si istý, že Ťa vtedy niekto pri bankomate náhodou/úmyselne neoslovil/nepozdravil? Stači zlomok sekundy, mohol si zaregovať otočením hlavy, niekto načiahol ruku a bolo... By si neveril, čo všetko sa pri bankomatoch deje...

Mne raz pri bankomate nástojčivo strkal pod nos hárky s perom na podpis petície či čoho nejaký hluchonemý... Možno ním naozaj bol a možno ani nie... dnes ťažko veriť ľuďom, keď si predstavíš, koľkí nerobia, len sledujú ľudí a špekulujú, ako bezprácne prísť k peniazom... využívajúc zhon v nákupných centrách, časovú tieseň a stres náhliacich sa vyberajúcich...
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/138987/Pozor-pri-vybere-z-bankomatu-Takto-vam-zohrate-partie-ukradnu-peniaze
VladimirVr
21.11.16,20:22
Dakujem, upresnim teda stav.
Moja banka je UCB, vyberal som z VUB. Bankomat vydal cast enazi, potom sa zasekol a uzatvoril+vyhlasil poruchovy stav. Reklamoval som hned na pobocke VUB tam ma odporucili na UCB. Do UCB bola odoslana pisomna reklamacia, resp mailom so vsetkymi udajmi, ktore boli k dispozicii. UCB poslala mail o prijati a zacati reklamacneho konania. Po 30tich dnoch sa nic neudialo zo strany banky, preto patram ako sa domoct svojich penazi spat. Podla najnovsich info ktore mam, vraj este nedostali vyjadrenie z VUB, to ale neriesi nevyriesenu reklamaciu a prekrocenie lehoty.
Dakuje vopred.
VladimirVr
21.11.16,20:28
No ja patram, preto ma nejak nezaujima ich tvrdenie, ze nemaju vyjadrenie z VUB. A dostat sa kamkolvek vyssie v tej strukture je tazke. Skusal som pobocku, tam som nevyriesil nic, a to nie som niekto kto stiahne chvost a len tak odide. V kazdom pripade aj ten ombudsman je zaujimava moznost.
Oliwa
22.11.16,09:19
Ombudsman sa Tvojím podnetom bude /možno/ zaoberať, až keď bude mať k dispozícii oficiálne stanovisko banky/bánk, aby mal čo prešetrovať. V tomto štádiu tudy cesta nevede... Nanajvýš sa môžeš sťažovať na nevybavenie reklamácie v stanovenej lehote - ak neboli dodržané všeobecné obchodné podmienky banky na vybavenie reklamácie.
ivka70
22.11.16,09:29
Si na omyle, lehotu neprekrocili .... maju na to az 6 mesiacov.
Oliwa
22.11.16,15:27
Ešte by tu bola teoreticky jedna možnosť, ak sa Ti nechce nečinne čakať. Skús si zistiť, kto má v správe bankomat, z ktorého si si vyberal. Niektoré bankomaty sú spravované materskými bankami, iné externými spoločnosťami a iné kombináciou týchto dvoch možností. Ak by "Tvoj" bankomat bol spravovaný externou spoločnosťou, môžeš sa skúsiť obrátiť rovno na nich, ak máš pocit, že banka nekoná, alebo koná dlho. Ak píšeš, že bankomat "vyhlásil poruchový stav" /čo presne sa objavilo na monitore?/, musia o tom vedieť, ak išlo o technickú poruchu, ktorá im bola nahlásená a musela byť odstránená, aby bol bankomat opäť funkčný. Mal by si info z prvej ruky a nemusel čakať na bankového "pánbožka...", resp. by si mohol konať ďalej...