Dunny
17.12.16,14:15
Dobry den,
rad by som poprosil o radu. Dnes mi bola dorucena postou ziadost o poskytnutie sucinnosti od sudneho exekutora. Ziada odo mna informacie o pobyte, majetkovych pomeroch atd. o mojej mame. Poprosim o informaciu, ci som povinny dorucit exekutorovi tieto informacie ak sa jedna o rodinneho prislusnika. Ak nie ako mu pripadne odpovedat, aby ma nemohol napadnut. Mama ma ine priezvisko.


Dakujem pekne za odpoved
dmc
19.12.16,06:31
Po prestudovani si § 34 a §35 ktora pojednava o sucinnosti tretich osob tam nic take uvedenie nieje http://www.exekutorzv.sk/pdf/233-zakon.pdf

Exekutor moze konat iba sposobom ktory mu zakon dovoluje.

Ak niekto pozna paragrafove znenie podla ktoreho tak "tazatel" MUSI ucinit - sem s nim.
Dunny
19.12.16,15:55
Dobry den, dakujem pekne za odpoved. Exekutor sa odvolava na § 34 odsek 3 a 4, kde sa udava tato povinnost voci osobam, ktore maju listiny a ine veci, ktore mozu byt dokaznym prostriedkom atd. Neviem, ci to vykladam zle, ale nepredpokladam, ze do toho spada fyzicka osoba a povaha informacii, ktore pozaduje.

Dakujem pekne za nazor
dmc
19.12.16,16:10
Pokial ste fyzicka a nie pravnicka osoba a nieste zastupca organizacie tak Odstavec 3 urci nie,


odstavec 4 Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť*dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť*tieto listiny a veci vydať*alebo zapožičať.

Chce od Vas exekutor vydat alebo zapozicat nejake veci tykajuce sa exekucie ?????

Informacie fyzickej osoby - tretej strany niesu vecou (ani ich nemozno vydat alebo zapozicat)
Dunny
19.12.16,19:44
Dakujem za odpoved. Zdielam rovnaky nazor, ale kedze nemam s tymto ziadne skusenosti, chcel som si byt len mojim vykladom isty.

Uz som...a este taz dakujem za cas a ochotu...:)