Zavrieť

Porady

Ziadost o sucinnosti exekucie - rodinny prislusnik

Dobry den,
rad by som poprosil o radu. Dnes mi bola dorucena postou ziadost o poskytnutie sucinnosti od sudneho exekutora. Ziada odo mna informacie o pobyte, majetkovych pomeroch atd. o mojej mame. Poprosim o informaciu, ci som povinny dorucit exekutorovi tieto informacie ak sa jedna o rodinneho prislusnika. Ak nie ako mu pripadne odpovedat, aby ma nemohol napadnut. Mama ma ine priezvisko.


Dakujem pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Po prestudovani si § 34 a §35 ktora pojednava o sucinnosti tretich osob tam nic take uvedenie nieje http://www.exekutorzv.sk/pdf/233-zakon.pdf

    Exekutor moze konat iba sposobom ktory mu zakon dovoluje.

    Ak niekto pozna paragrafove znenie podla ktoreho tak "tazatel" MUSI ucinit - sem s nim.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dunny Dobry den, dakujem pekne za odpoved. Exekutor sa odvolava na § 34 odsek 3 a 4, kde sa udava tato povinnost voci osobam, ktore maju listiny a ine veci, ktore mozu byt dokaznym prostriedkom atd. Neviem, ci to vykladam zle, ale nepredpokladam, ze do toho spada fyzicka osoba a povaha informacii, ktore pozaduje.

    Dakujem pekne za nazor
    dmc Pokial ste fyzicka a nie pravnicka osoba a nieste zastupca organizacie tak Odstavec 3 urci nie,


    odstavec 4 Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť*dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť*tieto listiny a veci vydať*alebo zapožičať.

    Chce od Vas exekutor vydat alebo zapozicat nejake veci tykajuce sa exekucie ?????

    Informacie fyzickej osoby - tretej strany niesu vecou (ani ich nemozno vydat alebo zapozicat)
    Dunny Dakujem za odpoved. Zdielam rovnaky nazor, ale kedze nemam s tymto ziadne skusenosti, chcel som si byt len mojim vykladom isty.

    Uz som...a este taz dakujem za cas a ochotu...
      zbaliť

    Ziadost o sucinnosti exekucie - rodinny prislusnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.