Ajtickar
14.02.17,05:45
Dobrý deň,
Bol som na vyšetrení u lekára a náš zamestnávateľ neprijíma P tak som žiadal o dovolenku a neuznal mi ju čo som sa dozvedel v strede dovolenky. Doniesol som aj potvrdenie o návšteve ale aj tak mám nahlásenú absenciu. Je možné niečo spraviť?
veronikasad
14.02.17,05:03
Informoval si vopred zamestnávateľa o lekárskom vyšetrení? Máš potvrdenú priepustku od lekára s uvedením času odchodu zo zdravotnickeho .zariadenia? Čo znamená že si sa dozvedel v strede dovolenky, vyšetrenie trvalo viac dní?
dmc
14.02.17,05:44
ako je mozne ze zamestnavatel neprijima P ??? Plati pre neho snad iny zakon ?
veronikasad
14.02.17,05:59
Niektorí zamestnávatelia viažu pomerne vysokú čiastku pohyblivého zložky mzdy na odpracovanie plného mesačného fondu pracovného času. Ak je dodržaná minimálna mzda, nepohne tým ani Inšpektorát práce
dmc
14.02.17,06:02
O.K. zadavatel uvadza ze ze zamestnavatel neprijima P... .. pokial viaze na pohyblivu zlozku tak ich prijima.
veronikasad
14.02.17,06:05
Moja poznámka nebola k zadaniu temy. Zadávateľ neodpovedal na doplňujúce otázky. Ak si chcel napr. paragrafom riešiť chrípku, tiež to nie je celkom v súlade so ZP
Dav
14.02.17,06:38
Podať podnet na inšpektorát práce, domáhať sa práva na súde, alebo nič. Lebo ak si potreboval ísť na lekárske vyšetrenie, na to slúži pracovné voľno s náhradou mzdy "P", ak si potreboval dovolenku, jej čerpanie je upravené zrejme vnútropodnikovým predpisom a čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ podľa plánu dovoleniek; ak neurčí termíny čerpania, vtedy o čerpaní dovolenky rozhoduje ZC. Ak si potreboval vyležať chorobu, na to je práceneschopnosť a presne podľa zákona si to mal riešiť pred lekárskym vyšetrením. Vyžiadať priepustku, alebo požiadať o čerpanie dovolenky. Aj keď viem, že zamestnávatelia majú všelijaké predstavy o tom, ako u nich bude fungovať P, PN a D, a to zákon -nezákon.
ivka70
14.02.17,06:48
zamestnavate urcuje cerpanie celej dovolenky, 1/2 zo Zakonnika prace vypadla uz pred niekolkymi rokmi
Dav
14.02.17,06:57
Díky, upravím si príspevok podľa ZP.
Dav
14.02.17,07:01
Áno, niektorí zamestnávatelia majú vlastné zákony.