Zavrieť

Porady

Co môzem ked mi zamestnávatel neuzná dovolenku?

Dobrý deň,
Bol som na vyšetrení u lekára a náš zamestnávateľ neprijíma P tak som žiadal o dovolenku a neuznal mi ju čo som sa dozvedel v strede dovolenky. Doniesol som aj potvrdenie o návšteve ale aj tak mám nahlásenú absenciu. Je možné niečo spraviť?
veronikasad Informoval si vopred zamestnávateľa o lekárskom vyšetrení? Máš potvrdenú priepustku od lekára s uvedením času odchodu zo zdravotnickeho .zariadenia? Čo znamená že si sa dozvedel v strede dovolenky, vyšetrenie trvalo viac dní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Podať podnet na inšpektorát práce, domáhať sa práva na súde, alebo nič. Lebo ak si potreboval ísť na lekárske vyšetrenie, na to slúži pracovné voľno s náhradou mzdy "P", ak si potreboval dovolenku, jej čerpanie je upravené zrejme vnútropodnikovým predpisom a čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ podľa plánu dovoleniek; ak neurčí termíny čerpania, vtedy o čerpaní dovolenky rozhoduje ZC. Ak si potreboval vyležať chorobu, na to je práceneschopnosť a presne podľa zákona si to mal riešiť pred lekárskym vyšetrením. Vyžiadať priepustku, alebo požiadať o čerpanie dovolenky. Aj keď viem, že zamestnávatelia majú všelijaké predstavy o tom, ako u nich bude fungovať P, PN a D, a to zákon -nezákon.
    Naposledy upravil Dav : 14.02.17 at 07:00
    ivka70 zamestnavate urcuje cerpanie celej dovolenky, 1/2 zo Zakonnika prace vypadla uz pred niekolkymi rokmi
    Dav Díky, upravím si príspevok podľa ZP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Niektorí zamestnávatelia viažu pomerne vysokú čiastku pohyblivého zložky mzdy na odpracovanie plného mesačného fondu pracovného času. Ak je dodržaná minimálna mzda, nepohne tým ani Inšpektorát práce
    dmc O.K. zadavatel uvadza ze ze zamestnavatel neprijima P... .. pokial viaze na pohyblivu zlozku tak ich prijima.
    veronikasad Moja poznámka nebola k zadaniu temy. Zadávateľ neodpovedal na doplňujúce otázky. Ak si chcel napr. paragrafom riešiť chrípku, tiež to nie je celkom v súlade so ZP
    Dav Áno, niektorí zamestnávatelia majú vlastné zákony.
      zbaliť

    Co môzem ked mi zamestnávatel neuzná dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.