Zavrieť

Porady

Mozem opatovne poziadat o rodicovsku dovolenku do 5. roku dietata (zo zdravotnych dovodov) ked som uz ukoncila rodicovsku dovolenku?

V juni 2013 som ukoncila rodicovsku dovolenku dovrsenim 3 roku dietata. Toho casu som nezamestnana kedze ma moj byvaly zamestavatel neprijal po materskej na moje pracovne miesto. Syn nastupil od sept. do skolky. Do dnesneho dna tam bol vcelku 4 dni. Stihli sme byt 2 krat hospitalizovani a teraz nam pediatricka odporucila zostat doma do konca oktobra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale ak nemáš zamestnávateľa - tak rodičovskú dovolenku ti netreba ..
    Zrejme ti skôr ide o rodičovský príspevok ... to by mohlo byť možné v prípade nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa do max 6-tich rokov. pozri §5 a 6 zák 600/2003 - že čo k tomu treba http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-600#f6141401
    ešte doplním, že žiada sa na UPSVaR .
    Andy 77 Ide o to, ze kvoli malemu si nemozem najst pracu, kedze ako som pisala, za poslednych 6 tyzdnov sme boli 2 krat hospitalizovani. Febrilne krce pri teplote 40,7 (7 dni v nemocnici) a laryngitida (4 dni v nemocnici)... Ano v podstate ide o to, aby som mohla poberat opat rodicovsky prispevok. Nejde mi o to len tak si predlzit matersku z rozmaru ale byt uplne bez prijmu tiez nie je sranda. Len som chcela vediet ci je to vobec mozne, kedze rodicovsku som ukoncila dovrsenim 3. roku. Nepredpokladala som, ze sa malemu tak zhorsi zdravotny stav.

    Dakujem za link idem prestudovat.

    Mozem opatovne poziadat o rodicovsku dovolenku do 5. roku dietata (zo zdravotnych dovodov) ked som uz ukoncila rodicovsku dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.