Zavrieť

Porady

Môžem spätne požiadať o vyplatenie daňového bonusu?

S priateľkou s ktorou žijeme v jednej domácnosti od 1.3.2007 sa nám narodila 13.12.2007 dcéra, ktorá mala v rodnom liste zapísaného otca exmanžela priateľky nakoľko boli rozvedení až 4.3.2010. Dňa 16.3.2010 súd na návrh priateľky O zapretí otcovstva rozhodol, že jej exmanžel nie je otcom dieťaťa. Následne matričný úrad dňa 18. 5. 2010 vykonal výmaz a zapísal mňa ako otca do rodného listu mojej dcéry. Preto by som potreboval poradiť, či si môžem spätne požiadať DÚ o vyplatenie daňového bonusu a ako treba postupovať. Podmienka žitia v spoločnej domácnosti a môjho príjmu je splnená a preukázateľná. Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    spätne za rok 2007,2008,2009 na daňovom úrade,/ daňový úrad ti doplatí 3 roky spätne/ podáš daňové priznanie, keď si bol zamestnaný, tak si vypýtaj zo mzdovej doklad o vykonaní ročného zúčt. dane/ keď ti robili ročné zúčt. dane/ za rok 2007,2008,2009, keď si robil sám daňové priznanie za tie roky tak si podaj dodatočné daň. priznanie,
    a za rok 2010 ti môžu doplatiť v ročnom zúčt. dane, alebo keď si robíš sám daň. priznanie tak do toho napíšeš sumu za celý rok 2010 a zbytok sa ti doplatí. Keď si zamestnaný tak to nahlás do mzdovej , aby ti začali dávať, alebo si si to už vybavil.

    Môžem spätne požiadať o vyplatenie daňového bonusu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.