smrzikm
12.07.06,07:39
ahojte, mam s kamosom firmu, ktorá je napísaná naňho, ja som živnostník a uňho vykonávam prácu, potrebovali by sme poradiť aku zmluvu by sme mali mať uzavretú, lebo pred rokom nám bolo povedané, že nam stačí Dohoda o vykonaní práce, ale to vraj len na 300 hod. ročne. skúste nám niekto poradiť je to súrne. Ďakujem
Marína
12.07.06,05:49
smrzikm
13.07.06,12:02
ake povinnosti vyplyvaju z mandantnej zmluvy mne a mojemu zamestnavatelovi, treba ju niekde registrovať? alebo niečo podobne. alebo ju stači len spísať a tym to haslo. Dik
Zoltán Kovács
22.07.06,09:53
ahojte, mam s kamosom firmu, ktorá je napísaná naňho, ja som živnostník a uňho vykonávam prácu, potrebovali by sme poradiť aku zmluvu by sme mali mať uzavretú, lebo pred rokom nám bolo povedané, že nam stačí Dohoda o vykonaní práce, ale to vraj len na 300 hod. ročne. skúste nám niekto poradiť je to súrne. Ďakujem

Veď píšeš, že máš živnosť. Čo keby si fakturoval svoju robotu. A tým je všetko vyriešené.
Johanka
22.07.06,13:08
Ja som unesená z toho, že "máte s kamošom firmu , ktorá je napísaná na neho" :rolleyes:. Neviem síce čo to znamená, ale inak celkom dobre vymyslené ... pre Teba. Zodpovednosť voči celému svetu je na kamarátovi....
Zo zadania nie je jasné, či tá firma je s.r.o. alebo je kamarát tiež živnostník .
Možným riešením by bola aj Zmluva o združení .
jaja503
21.10.08,07:14
ahojte, potrebovala by som niaky vzor "zmluva o vykonani prace" alebo "zmluva o dielo", ale vysvetlim co presne. Sme zivnostnici a chceme robotnikov tiez zivnostnikov, ktori budu vykonavat pracu na stavbach (rozne stavebne instalacie) a potrebovali by sme vytvorit zmluvu o vykonani prace, ale nie len konkretne o jednom diele, ale vseobecne. Co vsetko by ta zmluva mala obsahovat, najlepsie by bol niaky vzor. dakujem .