Zavrieť

Porady

zmluva o vykonaní prace

ahojte, mam s kamosom firmu, ktorá je napísaná naňho, ja som živnostník a uňho vykonávam prácu, potrebovali by sme poradiť aku zmluvu by sme mali mať uzavretú, lebo pred rokom nám bolo povedané, že nam stačí Dohoda o vykonaní práce, ale to vraj len na 300 hod. ročne. skúste nám niekto poradiť je to súrne. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    smrzikm je offline (nepripojený) smrzikm

    smrzikm
    ake povinnosti vyplyvaju z mandantnej zmluvy mne a mojemu zamestnavatelovi, treba ju niekde registrovať? alebo niečo podobne. alebo ju stači len spísať a tym to haslo. Dik

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    smrzikm
    ahojte, mam s kamosom firmu, ktorá je napísaná naňho, ja som živnostník a uňho vykonávam prácu, potrebovali by sme poradiť aku zmluvu by sme mali mať uzavretú, lebo pred rokom nám bolo povedané, že nam stačí Dohoda o vykonaní práce, ale to vraj len na 300 hod. ročne. skúste nám niekto poradiť je to súrne. Ďakujem
    Veď píšeš, že máš živnosť. Čo keby si fakturoval svoju robotu. A tým je všetko vyriešené.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja som unesená z toho, že "máte s kamošom firmu , ktorá je napísaná na neho" . Neviem síce čo to znamená, ale inak celkom dobre vymyslené ... pre Teba. Zodpovednosť voči celému svetu je na kamarátovi....
    Zo zadania nie je jasné, či tá firma je s.r.o. alebo je kamarát tiež živnostník .
    Možným riešením by bola aj Zmluva o združení .

    jaja503 je offline (nepripojený) jaja503

    jaja503
    ahojte, potrebovala by som niaky vzor "zmluva o vykonani prace" alebo "zmluva o dielo", ale vysvetlim co presne. Sme zivnostnici a chceme robotnikov tiez zivnostnikov, ktori budu vykonavat pracu na stavbach (rozne stavebne instalacie) a potrebovali by sme vytvorit zmluvu o vykonani prace, ale nie len konkretne o jednom diele, ale vseobecne. Co vsetko by ta zmluva mala obsahovat, najlepsie by bol niaky vzor. dakujem .

    zmluva o vykonaní prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.