Zoltán Kovács
30.11.07,11:20
Nikoho nezamestnáva, jeho činnosť spočíva v tom, že robí prednášky v oblasti ekonomiky na Slovensku ale i v Čechách.Čo sa týka dokladov má výpisy z B. účtu, faktúry za telefóny /2/, nejaké výdavkové doklady, príjmové,/neviem presne koľko toho je dostala som to len nedávno. No treba mu robiť CP, účtuje v SK-korunách ale aj v Eurách, má len slovenský účet, ale aj devízovú pokladňu v CZK a EURO. No má to celkom slušne rozdelené, podľa dokladov. Nemá to v "igelitke" všetko v kope.
KeĎ aj cesťáky budeš robiť, tak to bude trošku viac. Odhadujem na 3-4 tisícky.
kristín
30.11.07,10:34
To sa myslí mesačne????
Zoltán Kovács
30.11.07,10:35
To sa myslí mesačne????
Nebodaj to chceš za takéto peniaze urobiť celý rok?
kristín
30.11.07,10:42
To určite nie, no priznám sa, zdá sa mi to priveľa. Nechcela by som kaziť účtovnícku povesť, ale tých dokladov nie je tak veľa. Skúsim odhadom povedať, že v denníku bude možno 500-600 riadkov/zápisov/ za 3/4 roka. Jasné, že dodaňovanie toho tretieho 1/4 roka, v prípade nariadenia DÚ bude mravenčia práca, ale .....no neviem, každopádne vrelá vďaka, za info.
Zoltán Kovács
30.11.07,10:44
To určite nie, no priznám sa, zdá sa mi to priveľa. Nechcela by som kaziť účtovnícku povesť, ale tých dokladov nie je tak veľa. Skúsim odhadom povedať, že v denníku bude možno 500-600 riadkov/zápisov/ za 3/4 roka. Jasné, že dodaňovanie toho tretieho 1/4 roka, v prípade nariadenia DÚ bude mravenčia práca, ale .....no neviem, každopádne vrelá vďaka, za info.
Ale do roboty ešte si zarátaj aj tie cesťáky, ktoré budeš robiť ty (aspoň mám taký dojem). To je úmorná robota.
kristín
30.11.07,10:50
Tie cesťáky má vraj v exceli evidované, teda nebude treba "vymýšľať" jazdy. No je jasné, že to bude treba prepísať do môjho účtovného programu a ešte "upraviť" tak, aby bol v nákladoch celý výdavok za spotrebu PHN. Tie je tiež riadna robota a navyše má cesťáky v Čechách, to znamená, náklady v cudzej mene. Jednoznačne je s tým robota. No neviem, či budem mať odvahu toľko pýtať....
Zoltán Kovács
30.11.07,10:54
Tie cesťáky má vraj v exceli evidované, teda nebude treba "vymýšľať" jazdy. No je jasné, že to bude treba prepísať do môjho účtovného programu a ešte "upraviť" tak, aby bol v nákladoch celý výdavok za spotrebu PHN. Tie je tiež riadna robota a navyše má cesťáky v Čechách, to znamená, náklady v cudzej mene. Jednoznačne je s tým robota. No neviem, či budem mať odvahu toľko pýtať....

V tejto téme sa písalo aj to tom, ako si sami účtovníci kazíme "kšeft". Nevieme si oceniť svoju robotu, a potom to dopadne tak, že ak chceme vyžiť z vlastnej roboty, tak berieme nekonečne veľa klientov za babku. Nestíhame, do noci sedíme pri kompe, trpí rodina....... Preboha otvorme si konečne oči. Keď taký prednášateľ si vyžiada za hodinu prednášky aj 3 tisícky (iba príklad), o koľko je on lepší ako ty účtovník? O nič, každý je dobrý vo svojom fachu, a to veru treba vedieť ohodnotiť, a dať si zaplatiť.
kristín
30.11.07,11:21
Skutočne je to tak, berieme veľa živnostníkov za babku a trpí rodina. No som asi jedna z tých, ktorí nemajú tú "zdravú trhovú priebojnosť". Myslím si, že je nás viac a potrebovali by sme učiteľa na to, aby sme sa to naučili. Je to na našu škodu .....nechcem kaziť účtovnícku povesť. Asi sa skutočne treba vo všetkom naučiť vážiť si seba a svoju prácu.....
AHA
02.12.07,20:46
mimotemyJa som mala nedávno daňovú kontrolu (ktorá dopadla veľmi dobre čo ma teší ináč je to dosť veľká firma na externé účtovníctvo okolo 15 000 zápisov ročne + 60 ľudí mzdy) a veľmi ma potešilo keď daňováci majiteľovi
dosť razantne pri istej príležitosti povedali, ža mať dobre spracované účtovníctvo je minimálne 30 % úspechu dobre zabehnutej firmy, lebo každý z klientov to berie ako samozrejmosť a keď príde na platenie tak každý to chce zadarmo ( aj keď si myslým, že každý kto robí účto tak odvíja cenu nie len od počtu dokladodov ale aj od toho koľko si firma môže dovoliť platiť).
Liptáčik
02.12.07,20:58
Ja som bola nedávno v situácii, keď každá korunka bola dobrá. Vzala som jedno účtovníctvo "za babku". Účtovania nebolo veľa, bolo zopár pracovníkov, ale riadna fluktuácia. Pracovníci sa menili takmer každý mesiac. Počet ostal takmer taký istý, ale sami viete, koľko práce je s prichádzajúcim a odchádzajúcim pracovníkom. Navrhla som navýšenie o tisícku. Prešla polovica. Viem, že firma v budúcnosti sa rozrastie, takže budem navyšovať aj v budúcnosti, no mám poučenie do budúcna. Takže: Ohodnoťme si svoju prácu, je naša.
alenad
03.12.07,17:11
mimotemyJa som mala nedávno daňovú kontrolu (ktorá dopadla veľmi dobre čo ma teší ináč je to dosť veľká firma na externé účtovníctvo okolo 15 000 zápisov ročne + 60 ľudí mzdy) a veľmi ma potešilo keď daňováci majiteľovi
dosť razantne pri istej príležitosti povedali, ža mať dobre spracované účtovníctvo je minimálne 30 % úspechu dobre zabehnutej firmy, lebo každý z klientov to berie ako samozrejmosť a keď príde na platenie tak každý to chce zadarmo ( aj keď si myslým, že každý kto robí účto tak odvíja cenu nie len od počtu dokladodov ale aj od toho koľko si firma môže dovoliť platiť).

Od 1.1.08 preberám účtovníctvo firmy, kde je 25 zamestnancov a do dnešného dňa je 14 500 zápisov. Na základe týchto informácií si dovolím opýtať sa: " Koľko pýtať? " Pôvodná účtovná firma si účtovala 15.000,- Sk/mesačne. Mne sa to zdá málo.
liba2
03.12.07,17:42
Od 1.1.08 preberám účtovníctvo firmy, kde je 25 zamestnancov a do dnešného dňa je 14.500 zápisov. Na základe týchto informácií si dovolím opýtať sa: " Koľko pýtať? " Pôvodná účtovná firma si účtovala 15.000,- Sk/mesačne. Mne sa to zdá málo.
Natíska sa otázka: čo je 1 zápis ?
1 účt.doklad (FA, PD, ID, BV), alebo
1 riadok v účtovacom predpise MD/DAL, alebo
1 zápis len na 1 stranu (MD alebo DAL).
Ďalej, práca sa bude robiť u klienta? alebo mimo firmy? alebo ide o prac. pomer?
V každom prípade sa to aj mne vidí málo.
alenad
03.12.07,18:26
Natíska sa otázka: čo je 1 zápis ?
1 účt.doklad (FA, PD, ID, BV), alebo
1 riadok v účtovacom predpise MD/DAL, alebo
1 zápis len na 1 stranu (MD alebo DAL).
Ďalej, práca sa bude robiť u klienta? alebo mimo firmy? alebo ide o prac. pomer?
V každom prípade sa to aj mne vidí málo.

1 zápis - riadok v účt.predpise ( 1 riadok v denníku - PÚ )
Práca sa bude robiť u klienta ( nakoľko doklady ostávajú tam ), na mojom notebooku aj softe.
Marianna01
03.12.07,18:27
V tejto téme sa písalo aj to tom, ako si sami účtovníci kazíme "kšeft". Nevieme si oceniť svoju robotu, a potom to dopadne tak, že ak chceme vyžiť z vlastnej roboty, tak berieme nekonečne veľa klientov za babku. Nestíhame, do noci sedíme pri kompe, trpí rodina....... Preboha otvorme si konečne oči. Keď taký prednášateľ si vyžiada za hodinu prednášky aj 3 tisícky (iba príklad), o koľko je on lepší ako ty účtovník? O nič, každý je dobrý vo svojom fachu, a to veru treba vedieť ohodnotiť, a dať si zaplatiť.

nedávno sa otvorila nová téma presne o tom istom, ako je táto, ale mi nedalo a musela som tam prispieť - toť : http://www.porada.sk/579863-post23.html
Maruška54
03.12.07,20:06
Že by inšpirácia?
liba2
04.12.07,06:11
1 zápis - riadok v účt.predpise ( 1 riadok v denníku - PÚ )
Práca sa bude robiť u klienta ( nakoľko doklady ostávajú tam ), na mojom notebooku aj softe.
14.500 x 20Sk = 290.000 Sk : 11mes. = 26.363Sk + 5.000Sk mzdy = 31.000Sk... :eek:
Pri sume 15.000 Sk/mes. sú mzdy zdarma + položka za 11,38 Sk.
Záverečný úsudok si urobíš sama. :)
ormika
04.12.07,06:30
Natíska sa otázka: čo je 1 zápis ?
1 účt.doklad (FA, PD, ID, BV), alebo
1 riadok v účtovacom predpise MD/DAL, alebo
1 zápis len na 1 stranu (MD alebo DAL).
Ďalej, práca sa bude robiť u klienta? alebo mimo firmy? alebo ide o prac. pomer?
V každom prípade sa to aj mne vidí málo.

A práve včera sme nad týmto uvažovali s troma kamoškami. Že klientom treba vysvetliť čo je to vlastne zápis, resp. položka. Z nás troch sme dve, ktoré máme rovnaký soft, jedna má iný. Ja si počítam na doklady, kamoška s rovnakým softom za 1 zápis v denníku a zápis tvorí zvlášť MD, D, čiže na jednom doklade sú aj 4 položky a za to si pýta napr. 25 Sk, čo je 100 Sk a to sa mi zdá veľmi veľa. Kamoška, čo má iný soft, si berie tiež za zápis v denníku, ale jej to robí 1 zápis spolu MD DAL a tiež si pýta 25 Sk. Takže je to naozaj veľmi veľký rozdiel. Potrebujem si do vianoc ujasniť ceny, lebo od januára budem upravovať cenník a zároveň aj zmluvy. A zamýšlali ste sa niekedy nad tým koľko si budeme pýtať EUR? Ale to bude asi otázka až budúci rok o takomto čase. Prajem všetkým pekný deň:)
liba2
04.12.07,06:37
k cene v EUR: vzhľadom na to, že "nesmie" dôjsť k zvyšovaniu cien , budeme pýtať toľko ako dnes, len prepočítané oficiálnym kurzom na euro. :D
Ale môj názor je, že za mimoriadnu prácu (ktorej rozsah ešte nepoznáme) pri samotnom prechode na euro, možno jednorazovo bude treba niečo faktúrovať.... to prinesie rok 2008 :)
Stefan2005
04.12.07,06:57
[quote=ormika;583142]... na jednom doklade sú aj 4 položky a za to si pýta napr. 25 Sk, čo je 100 Sk a to sa mi zdá veľmi veľa.../quote]

100 Sk a to sa mi zdá veľmi veľa.
Ako kedy. napr.

Dal 321
MD 5xx/daňový náklad
MD 5xx/nedaňový náklad
MD 381/časovo rozlíšiť

a keď k tomu musíš vypracovať podkladové prepočítacie tabuľky, tak si dovolím tvrdiť, že je to aj málo....
ormika
04.12.07,07:02
[quote=ormika;583142]... na jednom doklade sú aj 4 položky a za to si pýta napr. 25 Sk, čo je 100 Sk a to sa mi zdá veľmi veľa.../quote]

100 Sk a to sa mi zdá veľmi veľa.
Ako kedy. napr.

Dal 321
MD 5xx/daňový náklad
MD 5xx/nedaňový náklad
MD 381/časovo rozlíšiť

a keď k tomu musíš vypracovať podkladové prepočítacie tabuľky, tak si dovolím tvrdiť, že je to aj málo....
Hmmm.... ono je to s tými cenami tak... ak by som si teraz u jedného klienta pýtala "len" 25 Sk za zaúčtovaný zápis, tak by mi to mesačne vychádzalo 50000. A viete čo mi klient povedal? Že za 25 000 si môže zamestnať niekoho, kto mu bude robiť účtovníctvo, sklady a ešte aj zdvíhať telefóny a kopu iných vecí. Takže je to naozaj ťažko. A s kamoškami sme zistili, že je lepšie, ak sa podľa položiek alebo dokladov orientujeme len približne a klientovi treba povedať výslednú cenu v globále, že ho napr. výjde 15000 mesačne. S tým, že samozrejme ak práce pribudnú, tak sa k tomu cena úverne zvýši. Nie každý si vie predstaviť čo je 1 položka, alebo jeden zápis.
jess
04.12.07,07:51
...tie ceny, čo tu uvádzate sú bez DPH ?....20,-/zápis...250,-/ zamestnanca ???


...potrebujem stanoviť cenu za externé účtovníctvo, ktoré budem robiť platiteľovi dph raz za mesiac (do 80km dochádzať), lizing, 3 zamestanci, 1 ERP, DF cca 100/rok, OF cca 20/rok...budem dodávať vlastný soft na mzdy aj na jednoduché účto, internet, všetky kancelárske potreby (papier, toner...) , poštovné si potom zinkasujem...


Koľko beriete za spracovanie D.priznania, ak ešte tento živnostník súkromne prenajíma dom ?

region : stredné Slovensko
ormika
04.12.07,07:58
[quote=jess;583235]...tie ceny, čo tu uvádzate sú bez DPH ?....20,-/zápis...250,-/ zamestnanca ???

Ja zatiaľ nie som platca DPH, ak by som bola, tak je určite cena bez DPH.
Betina2
15.12.07,15:53
To je pravda, lenže zamysli sa, že koľko času tým stratíš, namiesto toho aby si prijala serióznejšiu prácu. Utopíš sa v povinnostiach, za menej peňazí, kým za ten istý čas môžeš tie isté peniaze zarobiť ľahšie. Radšej zobrať 2-3 menšie firmy, ktoré nemajú takú veľkú agendu, a tie peniaze, ktoré by som dostal za tú väčšiu a pracnejšiu robotu rozdelím medzi ne .Teda či od jednej firmy 6000, alebo od 3 po 2000, konečný efekt je rovnaký.

S týmto plne súhlasím, ale kde vziať tie nové firmy alebo akým spôsobom ich získať, keď dnes ponuka už pomaly prevyšuje dopyt po spracovaní účta. Aspoň u nás je ťažké zohnať nových klientov (BA). Ak samozrejme nechcem robiť pre rodinu a známych, čo sú už tradične najhorší klienti. Poučila som sa. A jasné, že sa snažím robiť zodpovedne, tak nebudem robiť veľa klientov na úkor kvality. (Nikoho sa nechcem dotknúť, ak robí riadne) Takže Poradenstvo majú tiež. Bohužiaľ tiež zastávam názor, že ceny nám tlačia dole tzv."rýchlonakvasení účtovníci" , ktorí vznikajú odkedy k živnosti stačí len maturitné vysvedčenie. (nechcem nikoho uraziť, lebo aj medzi nimi sa nájdu dobrí, a konieckoncov aj ja sa stále učím). Ja robím od roku 2000 a ceny som naposledy zdvíhala v 2004, keď bola dosť vysoká inflácia. Takže už 4.rok som na rovnakých cenách a mnohým sa to zdá veľa. Ale používam vlastný soft vrátane upgradov, kanc.materiál, technické zariadenie, svoj MT a aj ho financujem, internet, literatúru, platím si školenia, tlač. Robím všetko od prvotného vyrábania pokladničných dokladov (lebo klient dá len bločky z ERP), vystavujem faktúry, interné doklady, spracovávam mzdy so všetkým, čo k tomu patrí , kompletnú personalistiku, príkazy na úhrady. Robím všetky možné protokoly k majetku - zar, /vyr., stravné lístky - výpočty, niekedy aj listy ) vypracovávam pracovné zmluvy, dohody, všetky dodatky, cesťáky, samozrejme k tomu účto, závierku a daňové priznania. A podotýkam, všetko dostávam v jednej kope nevytriedené. Niektoré veci aj niekoľko týždňov až mesiacov pozadu. Takže nejde to tak, že klient donesie všetko prichystané a môžeš začať ihneď účtovať. Doklady treba vytriediť, zoradiť, označiť, predkontovať ... a to stojí čas. Nie je platca DPH, ale musím evidovať obrat kvôli registrácii. Došlé faktúry sú pomiešané z 2 firiem a v našom bankovom výpise sú platby faktúr aj za druhú firmu. Takže aj to musím účtovne riešiť. Občas sa neviem dopátrať niektorých dokladov - napr. dodatkov k zmluvám, dokladom o úhrade a pri inventarizácii kontaktujem dodávateľov ja a požadujem opisy dokladov, napriek tomu, že vždy všetko chýbajúce spíšem pre konateľa na papier a odovzdám mu to. Poradenstvo tiež robím a úrady často obehávam ja vlastným autom. Aspoň že valutovka nie je. A problémy riešim, až keď sa o nich dozviem, čiže až keď sú na svete, lebo dopredu sa málokedy konzultuje. Takže aj tie ceny sú pre neho drahšie a všetko si zarátam. Má leasing, aktiváciu vlastných nákladov pri obstarávaní techn.zhodnotenia nehnuteľnosti na prenajatom majetku-samozrejme evidenciu a prepočet všetkých drobných materiálových a iných položiek robím ja - no mravenčia robota a to som ešte nedostala nájomnú zmluvu. A jeho účto mi zaberie podstatne viac času a najmä energie ako tých "poriadnych klientov" ktorých je však čoraz menej. Tak si to nechávam zaplatiť. Ale dokedy ? Ak by odpadli všetky tie prípravné a administratívne práce, určite by to bolo lacnejšie. Takže nedá sa vychádzať len z ceny účtovnej položky, ktorá je mimochodom chápaná rôzne. U niekoho riadok v denníku, u iného každá strana MD / DAL, u niekoho účtovný doklad. Jednoducho je ťažké nájsť kombináciu "poriadny klient, čo má doklady v poriadku a čo vie aj zaplatiť". A platí, že "kto najviac narieka, ten určite má z čoho zaplatiť".
bambino87
18.12.07,09:17
prosim o radu, ako si mam uctovat cestaky? kolko by som mala za ne pytat? pocitam okolo 4-5 bločkov za mesiac. ako by ste to riesili vy, abo riesite? dakujem za pomoc
liba2
19.12.07,09:35
prosim o radu, ako si mam uctovat cestaky? kolko by som mala za ne pytat? pocitam okolo 4-5 bločkov za mesiac. ako by ste to riesili vy, abo riesite? dakujem za pomoc
odpoveď je tu

Sama musíš zvážiť koľko času ti zaberie vyplnenie cesťáku,
alebo koľko ich urobíš za 1 hod. a ako si ceníš svoju hodinu práce,
alebo môžeš kopírovať cenu za položku v JÚ (napr. 10-20 Sk/kus),
alebo .... možností je viac, nikto z nás do toho nevidí tak dobre ako ty. Len si musíš veriť ... :)
jess
23.12.07,20:56
...tie ceny, čo tu uvádzate sú bez DPH ?....20,-/zápis...250,-/ zamestnanca ???


...potrebujem stanoviť cenu za externé účtovníctvo, ktoré budem robiť platiteľovi dph raz za mesiac (do 80km dochádzať), lizing, 3 zamestanci, 1 ERP, DF cca 100/rok, OF cca 20/rok...budem dodávať vlastný soft na mzdy aj na jednoduché účto, internet, všetky kancelárske potreby (papier, toner...) , poštovné si potom zinkasujem...


Koľko beriete za spracovanie D.priznania, ak ešte tento živnostník súkromne prenajíma dom ?

region : stredné Slovensko

Viete mi prosím poradiť koľko pýtať ?

A koľko beriete za vypracovanie výkazu DPH, spracovanie DP a za výkazy ohľadom miezd - preddavky štvrťročné a ročné ? Či tieto sú už v cene 250,- Sk / zamestnanec ?
Pru
30.12.07,19:22
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, koľko pýtať za PU, 4 BU, z toho dva valutové, niekoľkostranové, pokladňa asi 150 dokl. štvrťročne, prijaté fa do 100 za štvrťrok, vystavené asi 40 tiež štvrťročne, k tomu ešte ale 10 zahr. aj prij. aj vyst., zápočty zahr. a tuzemských faktúr, zamestnancov nemajú, ale už hodili na mňa aj úhrady faktúr z účtu, ešte som zabudla na sklad, tam je toho hodne. Je to dosť súrne, do zajtra by som im mala povedať sumu. ďakujem
Zoltán Kovács
30.12.07,19:24
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, koľko pýtať za PU, 4 BU, z toho dva valutové, niekoľkostranové, pokladňa asi 150 dokl. štvrťročne, prijaté fa do 100 za štvrťrok, vystavené asi 40 tiež štvrťročne, k tomu ešte ale 10 zahr. aj prij. aj vyst., zápočty zahr. a tuzemských faktúr, zamestnancov nemajú, ale už hodili na mňa aj úhrady faktúr z účtu, ešte som zabudla na sklad, tam je toho hodne. Je to dosť súrne, do zajtra by som im mala povedať sumu. ďakujem

Cca 35 tisíc za 1/4 rok.
Pru
30.12.07,19:51
Tak, dík skúsim zajtra navrhnúť a uvidím. A ešte by ma zaujímalo JU, platca dph štvrťročný, obchod-tržby, prijaté fa asi 30 štvrťročne, vystavené asi 10, pár prijatých z čiech, jeden zamestnanec, pokladňa asi 80 štvrťročne. díky moc
liba2
30.12.07,20:52
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, koľko pýtať za PU, 4 BU, z toho dva valutové, niekoľkostranové, pokladňa asi 150 dokl. štvrťročne, prijaté fa do 100 za štvrťrok, vystavené asi 40 tiež štvrťročne, k tomu ešte ale 10 zahr. aj prij. aj vyst., zápočty zahr. a tuzemských faktúr, zamestnancov nemajú, ale už hodili na mňa aj úhrady faktúr z účtu, ešte som zabudla na sklad, tam je toho hodne. Je to dosť súrne, do zajtra by som im mala povedať sumu. ďakujem
cca 12.000 Sk/mesiac - za predpokladu, že účto robíš ako SZČO a kompletne na svoje náklady.
Pru
30.12.07,21:25
robím ako SZČO a ako to myslíš, že všetko na svoje náklady? dík
liba2
30.12.07,21:42
robím ako SZČO a ako to myslíš, že všetko na svoje náklady? dík... lebo mnohé účtovníčky napriek tomu že sú SZČO, tak chodia pracovať ku klientom = do firmy; tak majú nižšie náklady ....:) a to by sa malo prejaviť aj v cene.
liba2
30.12.07,21:46
Tak, dík skúsim zajtra navrhnúť a uvidím. A ešte by ma zaujímalo JU, platca dph štvrťročný, obchod-tržby, prijaté fa asi 30 štvrťročne, vystavené asi 10, pár prijatých z čiech, jeden zamestnanec, pokladňa asi 80 štvrťročne. díky moc
cca 3-4 tis./štvrťrok :)
dadasv
02.01.08,20:54
Poradíte aj mne, koľko pýtať za 1/4 plátcu DPH, asi 300-350 riadkov štvrťročne v PD (JU/ záväzkov cca 20 za štvrťrok, 1 zamestnanec? . - Jedná sa o potraviny.
liba2
03.01.08,04:23
od 3.000 do 7.000 Sk / štvrťrok - podľa náročnosti práce (a solventnosti podnikateľa :) ).
KEJKA
03.01.08,07:53
od 3.000 do 7.000 Sk / štvrťrok - podľa náročnosti práce (a solventnosti podnikateľa :) ).
ani nie tak podľa solventnosti, skôr podľa ochoty pustiť žilou.....:D
Iwett
09.01.08,15:54
Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o radu...som z okolia žiliny a mám oceniť nasledovné: ročne cca 100 faktúr vydaných /vypisuje si ich sám/, 20 faktúr prijatých, 120 bločkov z registračky, účet asi 20 pol/mesačne, jedno auto na leasing, knihu jázd si vedie sám......nieje platca dph. Pomôže mi niekto ohodnotiť to????Dakujem
Iwett
09.01.08,19:48
nikto mi nepomôže???prosím
reinholzova
09.01.08,20:55
pekný večer, chcela by som sa spýtať, manžel je zamestnaný na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou, denne dochádza do práce cca 100 km, má alebo môže mu byť vyplatené cestovné aj v skúšobnej dobe ? Vopred ďakujem za odbpoveď s pozdravom Mel
Theo
11.01.08,14:00
pekný večer, chcela by som sa spýtať, manžel je zamestnaný na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou, denne dochádza do práce cca 100 km, má alebo môže mu byť vyplatené cestovné aj v skúšobnej dobe ? Vopred ďakujem za odbpoveď s pozdravom Mel
Samozrejme zamestnávateľ mu môže prispieť na cestovné aj v skúšobnej dobe.Nútiť ho ale neviete,
Zoltán Kovács
11.01.08,14:02
pekný večer, chcela by som sa spýtať, manžel je zamestnaný na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou, denne dochádza do práce cca 100 km, má alebo môže mu byť vyplatené cestovné aj v skúšobnej dobe ? Vopred ďakujem za odbpoveď s pozdravom Mel

Úplne mimotemy
Theo
11.01.08,14:04
nikto mi nepomôže???prosím
U ns a na okolí je to ,keď nie je dohodnuté vopred ,tak 20-30 Sk za každý jeden doklad.My sme však v chudobnejšej oblasti,
antonia111
11.01.08,15:00
Už som bezradá z toho hľadania v tejto téme, preto sa radšej opýtam. Vypracovávam mzdy a všetko čo s tým súvisí /výkazy atd. vypisujem pracovné zmluvy/v jednej s.r.o.,ktorá ma okolo 50 zam./na východe :D/ a skutočne neviem koľko pýtať. Poradite mi?Ďakujem.
cloe
11.01.08,15:04
Mohlo by to byť aj 10000,-- Sk, len či ti ich dajú.
antonia111
11.01.08,15:09
Tak nejak som si to predstavovala.Vychádza to na 200,- Sk za zam.Niekde iste davajú aj viac. Vďaka
cactus
11.01.08,15:27
Tak nejak som si to predstavovala.Vychádza to na 200,- Sk za zam.Niekde iste davajú aj viac. Vďaka

a ešte si prirátaj každý mesiac výkazy, prehľad, hlásenie, a prihlášky, odhlášky, doplnky ku mzde, vystavovanie potvrdení pre zamestnancov, ročné zúčtovanie .....

všetko podľa uváženia?!
antonia111
11.01.08,15:41
Takže, cactus ,asi koľko? Firma zaplatí!Tvrdí aspoň. Za 1 zam. môžem pýtať 250,- Sk?
ajale
11.01.08,16:04
Ak zacinam podnikat, mam malu firmu cca JA a moj pocitac, z domu, zakaznikov len prilezitostne, kolko moze odomna uctovnik mesacne pytat? Asponr orientacne... Diky
evina
11.01.08,16:11
Ak zacinam podnikat, mam malu firmu cca JA a moj pocitac, z domu, zakaznikov len prilezitostne, kolko moze odomna uctovnik mesacne pytat? Asponr orientacne... Diky

Ajale a čo má účtovník účtovať Teba a počítač:)? Musíš napísať čo približne budeš robiť a v akom rozsahu...
Anja111
11.01.08,16:18
Ak zacinam podnikat, mam malu firmu cca JA a moj pocitac, z domu, zakaznikov len prilezitostne, kolko moze odomna uctovnik mesacne pytat? Asponr orientacne... Diky
Toto nie je podstatné... Dôležité je koľko budeš mať dokladov... Ale, čo tak opýtať sa konkrétneho účtovníka? Jednotlivé ceny môžu byť rozdielne...
ajale
11.01.08,17:01
Toto nie je podstatné... Dôležité je koľko budeš mať dokladov... Ale, čo tak opýtať sa konkrétneho účtovníka? Jednotlivé ceny môžu byť rozdielne...
No to ja este nemam s kade vediet, uctovnicky som sa opytala, ale este mi nedala odpoved. A kedze nemam ani tusenie, nechcem aby ma obabrali.
reinholzova
11.01.08,19:50
ĎAKUJEM A EŠTE BY SOM SA CHCELA SPÝTAť, ČI JE NATO DAJAKÝ ZÁKON ALEBO KLAUZULA AK ÁNO TAK AKY? alebo by to malo byř definované v kolektívnej zmluve?
liba2
11.01.08,19:57
pekný večer, chcela by som sa spýtať, manžel je zamestnaný na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou, denne dochádza do práce cca 100 km, má alebo môže mu byť vyplatené cestovné aj v skúšobnej dobe ? Vopred ďakujem za odbpoveď s pozdravom Mel



ĎAKUJEM A EŠTE BY SOM SA CHCELA SPÝTAť, ČI JE NATO DAJAKÝ ZÁKON ALEBO KLAUZULA AK ÁNO TAK AKY? alebo by to malo byř definované v kolektívnej zmluve?
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html
http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach.html
Ajuška
11.01.08,21:21
Ak zacinam podnikat, mam malu firmu cca JA a moj pocitac, z domu, zakaznikov len prilezitostne, kolko moze odomna uctovnik mesacne pytat? Asponr orientacne... Diky

...takto by sa mohol definovat aj ten "moj"...;)...z jeho pohľadu... len na poslednom (mesačnom) výpise z banky 95 položiek...;)...z môjho pohľadu čo myslíš? ...orientačne...:rolleyes:
ajale
11.01.08,21:26
:Dnevadi, uz som dostala odpoved. Dakujem za snahu...
cactus
12.01.08,06:44
Takže, cactus ,asi koľko? Firma zaplatí!Tvrdí aspoň. Za 1 zam. môžem pýtať 250,- Sk?

pohraj sa troška s témou. Otvor si ju a daj do Hľadať v téme napr. cenník (mzdy, zamestnanec...) a vyhodí ti všetky príspevky, v ktorých sa dané slovo nachádza. Tak si skôr preštuduješ to, čo ťa zaujíma.
Zuzana Boháčová
13.01.08,15:12
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
cloe
13.01.08,15:17
Tá suma je strašne neprimeraná bezohľadu z akej časti Slovenska si. Predstav si, že pri 900 položkách by ti to vychádzalo 2,70 na položku:eek: A to bez miezd atď. Mali by ti dať 10-15 tis. Sk.
Iwett
13.01.08,15:17
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
jednoduché či podvojné? ja som tiež zo Stredného Slovenska a zdá sa mi to veľmi málo
Johanka
13.01.08,15:18
Máš kalkulačku? 2500/600 = :eek: za položku ....
Zuzana Boháčová
13.01.08,15:32
jednoduché či podvojné? ja som tiež zo Stredného Slovenska a zdá sa mi to veľmi málo

podvojné účto..
no možno budú mať občas aj 500 položiek mesačne.. to je zatiaľ taký predbežný výpočet..
tak čo im poviem?10 tis sk mi určite nedajú... to aj kebyže chcem 4 tis tak sa im to zdá veľa:(
skúsim 3500 sk.. stále málo? alebo sa na nich vykašlem..
Lydka R
13.01.08,15:34
podvojné účto..
no možno budú mať občas aj 500 položiek mesačne.. to je zatiaľ taký predbežný výpočet..
tak čo im poviem?10 tis sk mi určite nedajú... to aj kebyže chcem 4 tis tak sa im to zdá veľa:(
skúsim 3500 sk.. stále málo? alebo sa na nich vykašlem..

tie položky myslíš doklady?
Johanka
13.01.08,15:38
Dohodni sa od položky, nie paušál. Podľa toho, koľko navrhli , sú typickým príkladom toho, že účtovníctvo ich obťažuje a platba zaň sú z ich pohľadu vyhodené peniaze.
KEJKA
13.01.08,15:50
podvojné účto..
no možno budú mať občas aj 500 položiek mesačne.. to je zatiaľ taký predbežný výpočet..
tak čo im poviem?10 tis sk mi určite nedajú... to aj kebyže chcem 4 tis tak sa im to zdá veľa:(
skúsim 3500 sk.. stále málo? alebo sa na nich vykašlem..
to si tak málo vážiš sama seba? Ved keby zamestnali účtovníčku, tak jej musia dať 15-20 tis.Sk, čo s odvodmi robí vždy viac ako 20 tis.Sk.
Vykašli sa na nich..... aj keby si bola v nižnejvyšnej.,,,,,
evina
13.01.08,15:50
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)

Osobne by som sa s nimi už nikdy viac nebavila, nemajú absolútne predstavu o čo ide, alebo sú úplne drzí na tridsiatu.... Vypočítaj si ešte k tomu koľko to je čisté a nižšie píšeš, že ide o PÚ. Je to skutočne pod dôstojnosť účtovníka 2 500 za takéto podvojné účtovníctvo s týmto počtom položiek plus ekonomické poradenstvo. Radšej by som im za tie peniaze prišla raz do týždňa poupratovať...

P.s. Pri takom počte mesačných položiek nie je 2500 SK adekvátnych ani za JÚ, ani v žiadnom kúte Slovenska...
Erika-ežka
13.01.08,16:07
Táto téma patrí určite medzi najčítajnejšie a najpopulárnejšie témy na porade. Ale hlavne je v tom dobrá, že "kočíruje" účtovníkov, aby si začali viac vážiť prácu. Lebo mnohí z nás to ešte nevedia. Keď prídete k právnikovi a urobí Vám jednu zmluvu, alebo niečo poradí a pýta 5.000 Sk, ani sa nad tým nepozastavíte. Ale keď si máte ohodnotiť svoju prácu (častokrát prebdené noci - keď boli doklady na poslednú chvíľu) a klient je síce spokojný s vašou prácou, ale častokrát sa mu zdá zaťažko ju aj oceniť. A tak my účtovníci sklopíme uši, keď nám povie, že teraz potrebuje na to a to a zdá sa mu aj to málo - veľa. Ale našťastie je tu PORADA, ktorá nám otvorí oči, že treba ohodnotiť svoju prácu - lebo buď zarobíš, alebo sa len narobíš.;););)
Zoltán Kovács
13.01.08,19:11
Ale našťastie je tu PORADA, ktorá nám otvorí oči, že treba ohodnotiť svoju prácu - lebo buď zarobíš, alebo sa len narobíš.;););)

Moje zbožné želanie aby to tak bolo.
Filip Glasa
13.01.08,19:49
Keď prídete k právnikovi a urobí Vám jednu zmluvu, alebo niečo poradí a pýta 5.000 Sk

lenže u právnika je to väčšinou jednorázovka. Účtovník je dlhodobý vzťah. Keby niekto chcel od účtovníka nejakú jednorázovú prácu, tak asi nahodí vyššiu než bežnú taxu.
evina
13.01.08,19:57
lenže u právnika je to väčšinou jednorázovka. Účtovník je dlhodobý vzťah. Keby niekto chcel od účtovníka nejakú jednorázovú prácu, tak asi nahodí vyššiu než bežnú taxu.
Tak tomuto nerozumiem - aký rozdiel je v kvalite práce pri jednorázovke a dlhodobom vzťahu.
Pri tzv. jednorázovke môže ísť napr. o rýchlostný príplatok za urýchlené spracovanie Zmluvy, u účtovníka môže ísť napr. o jednorázové spracovanie účta tesne pred DP.

Za normálnych okolností - právnik vypracuje Zmluvu a účtovník spracuje účtovný mesiac, to asi môžeme zrovnávať.
Zmluvu nepotrebujeme každý mesiac a asi ten dlhodobý vzťah pokiaľ funguje o.k. by som si cenila viac ....Sú aj právnici, ktorí pracujú na paušál s firmou stále napr.
Zoltán Kovács
13.01.08,20:00
Sú aj právnici, ktorí pracujú na paušál s firmou stále napr.

A ten paušál zaplatia aj keď v tom konkrétnom mesiaci právnik nemal prácu s konkrétným klientom.
JankaO
13.01.08,20:12
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)

Veď len odvody sú vyššie. Neprestane ma udivovať drzosť niektorých potencionálnych klientov a o to viac ochota za to pracovať. Veď je to všetko otázka dopytu a ponuky. Ak je ponuka aj na takýto dopyt, neustále sa budeme stretávať s drzosťou a neochotou, za odvedenú prácu so zodpovednosťou riadne zaplatiť.
Betina2
14.01.08,12:44
Osobne by som sa s nimi už nikdy viac nebavila, nemajú absolútne predstavu o čo ide, alebo sú úplne drzí na tridsiatu.... Vypočítaj si ešte k tomu koľko to je čisté a nižšie píšeš, že ide o PÚ. Je to skutočne pod dôstojnosť účtovníka 2 500 za takéto podvojné účtovníctvo s týmto počtom položiek plus ekonomické poradenstvo. Radšej by som im za tie peniaze prišla raz do týždňa poupratovať...

P.s. Pri takom počte mesačných položiek nie je 2500 SK adekvátnych ani za JÚ, ani v žiadnom kúte Slovenska...

Prepočítané je to 5,- Sk a menej !!!!! za položku v PU !!! . Plus mzdy a poradenstvo. To dochádzanie do firmy ju bude stáť viac ako mesačný príjem! Na tom sa dá len prerobiť. A nehovorím o minutom čase. Nech ten čas strávi radšej na prechádzke, z tej bude mať väčší osoh. Inak si vyrobí len znechutenie a stresy navyše. Takí podnikatelia sa ozaj môžu hanbiť, ak vôbec majú nejaké svedomie! Treba im len elegantne oznámiť, že ste natoľko pracovne vyťažení, že Vám na nich nezostáva čas a len im doporučiť obrátiť sa na iné firmy, nech sa konečne preberú a otvoria oči!
Filip Glasa
14.01.08,14:29
dlhodobý vzťah pokiaľ funguje o.k. by som si cenila viac

cenovo je to skôr naopak. S rozsahom práce jednotková cena klesá. Ak za niekto odo mňa bude chcieť služby za 2 hodiny tak mu poviem 6/h korún, ale ak to má byť na celý rok 40 hodín v mesiaci, tak chce samozrejme menšiu sadzbu trebars 2/h koruny čo je tretina.

nechcem povedať že je niečo lacné alebo drahé. Len to že sa nedá porovnávať vyrobenie zmluvy a vedenie účtovníctva aj niekoľko rokov.
evina
14.01.08,14:45
cenovo je to skôr naopak. S rozsahom práce jednotková cena klesá. Ak za niekto odo mňa bude chcieť služby za 2 hodiny tak mu poviem 6/h korún, ale ak to má byť na celý rok 40 hodín v mesiaci, tak chce samozrejme menšiu sadzbu trebars 2/h koruny čo je tretina.

nechcem povedať že je niečo lacné alebo drahé. Len to že sa nedá porovnávať vyrobenie zmluvy a vedenie účtovníctva aj niekoľko rokov.
To som chcela aj napísať, že sa to nedá porovnávať.....
A už určite nie tak, že to vyrobenie Zmluvy má byť drahšie preto, že je to raz a účtovníctvo lasnejšie lebo je to dlhodobý proces - to je môj názor
Eva99
14.01.08,14:48
Prepočítané je to 5,- Sk a menej !!!!! za položku v PU !!! . Plus mzdy a poradenstvo. To dochádzanie do firmy ju bude stáť viac ako mesačný príjem! Na tom sa dá len prerobiť. A nehovorím o minutom čase. Nech ten čas strávi radšej na prechádzke, z tej bude mať väčší osoh. Inak si vyrobí len znechutenie a stresy navyše. Takí podnikatelia sa ozaj môžu hanbiť, ak vôbec majú nejaké svedomie! Treba im len elegantne oznámiť, že ste natoľko pracovne vyťažení, že Vám na nich nezostáva čas a len im doporučiť obrátiť sa na iné firmy, nech sa konečne preberú a otvoria oči!

Mňa to až tak neprekvapuje... Tiež som dostala "ponuku": stavebná spoločnosť s.r.o. so sídlom v SR, výkon prác v zahraničí, 10 zamestnancov na TPP - komplet mzdy, komplet vedenie PÚ (neviem presne koľko položiek mesačne, bolo mi povedané, že to je tak plná igelitka týždenne :D ), vystavovanie faktúr, poradenstvo, môj vlastný soft,... Pri záverečnej vete, že nejakých 4.000,- Sk/mesiac by boli ochotní platiť, aj keď zľavu by ešte privítali, skoro som odpadla! Keď som sa pýtala, ako sa k takej sume dostali, vraj im to tak robila "tá predtým". Často nie je ani tak problém v chrbtovej kosti podnikateľov, skôr v tom, že sú ľudia, ktorí sa nevedia oceniť, prípadne tak veľmi potrebujú klientov, že budú robiť ako mulice za pár drobných. Potom sa očakávajú podobné ceny u všetkých... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu! :D
STRELEC
14.01.08,14:57
..... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu! :D
Preto je aj taká populárna téma "Pošuškajte ..." Aby sa utriasol nejaký rozumný priemer. Veď nik nechce poberať odmenu za svoju prácu (a je jedno v akej formálnej podobe) hlboko pod priemer. V posledne spomínanom prípade by "rozmenené na drobné" znamenal očakávaný paušál odmenu na úrovni upratovačky.
Minimálne sadzby má asi každý tie svoje. Asi každý máme "to dno" za ktoré sme ešte ochotní a schopní strácať čas, ako svoju najväčšiu devízu.
Zvyšovať priemer je samozrejme vysoko prípustné :):)
Johanka
14.01.08,15:00
Prepočítané je to 5,- Sk a menej !!!!! za položku v PU !!! . Plus mzdy a poradenstvo. To dochádzanie do firmy ju bude stáť viac ako mesačný príjem! Na tom sa dá len prerobiť. A nehovorím o minutom čase. Nech ten čas strávi radšej na prechádzke, z tej bude mať väčší osoh. Inak si vyrobí len znechutenie a stresy navyše. Takí podnikatelia sa ozaj môžu hanbiť, ak vôbec majú nejaké svedomie! Treba im len elegantne oznámiť, že ste natoľko pracovne vyťažení, že Vám na nich nezostáva čas a len im doporučiť obrátiť sa na iné firmy, nech sa konečne preberú a otvoria oči!

Treba im povedať otvorene pravdu - ocenenie nezodpovedá hodnote poskytnutej služby . Keď im každý povie nie, "s výhovorkou", že má veľa roboty, to ich nepreberie zo sna ;).
Johanka
14.01.08,15:05
Mňa to až tak neprekvapuje... Tiež som dostala "ponuku": stavebná spoločnosť s.r.o. so sídlom v SR, výkon prác v zahraničí, 10 zamestnancov na TPP - komplet mzdy, komplet vedenie PÚ (neviem presne koľko položiek mesačne, bolo mi povedané, že to je tak plná igelitka týždenne :D ), vystavovanie faktúr, poradenstvo, môj vlastný soft,... Pri záverečnej vete, že nejakých 4.000,- Sk/mesiac by boli ochotní platiť, aj keď zľavu by ešte privítali, skoro som odpadla! Keď som sa pýtala, ako sa k takej sume dostali, vraj im to tak robila "tá predtým". Často nie je ani tak problém v chrbtovej kosti podnikateľov, skôr v tom, že sú ľudia, ktorí sa nevedia oceniť, prípadne tak veľmi potrebujú klientov, že budú robiť ako mulice za pár drobných. Potom sa očakávajú podobné ceny u všetkých... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu! :D
Určite vieš, koľko je účtovníkov ,ktorí robia bez živnosti, bez dohody, nič neodvádzajú .... a jednoznačne kazia ceny ...
Zoltán Kovács
14.01.08,15:06
Mňa to až tak neprekvapuje... Tiež som dostala "ponuku": stavebná spoločnosť s.r.o. so sídlom v SR, výkon prác v zahraničí, 10 zamestnancov na TPP - komplet mzdy, komplet vedenie PÚ (neviem presne koľko položiek mesačne, bolo mi povedané, že to je tak plná igelitka týždenne :D ), vystavovanie faktúr, poradenstvo, môj vlastný soft,... Pri záverečnej vete, že nejakých 4.000,- Sk/mesiac by boli ochotní platiť, aj keď zľavu by ešte privítali, skoro som odpadla! Keď som sa pýtala, ako sa k takej sume dostali, vraj im to tak robila "tá predtým". Často nie je ani tak problém v chrbtovej kosti podnikateľov, skôr v tom, že sú ľudia, ktorí sa nevedia oceniť, prípadne tak veľmi potrebujú klientov, že budú robiť ako mulice za pár drobných. Potom sa očakávajú podobné ceny u všetkých... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu! :D


Určite vieš, koľko je účtovníkov ,ktorí robia bez živnosti, bez dohody, nič neodvádzajú .... a jednoznačne kazia ceny ...

Asi aj tá predtým bola jedna z nich.
Johanka
14.01.08,15:10
Keď prepočítam, koľko času mi zaberie debordelizácia jednej, po okraj napchatej igelitky .... klient vidí len úhľadné listy papiera založené v šanóne a kváka, že však tých dokladov nemá až tak moc. Nemá, ale kým z toho chaosu vyberiem tie správne, ubehne kopec času ... Ale aspoň sa dozviem , kam chodí s frajerkou a aké jej kupuje darčeky :D.
JankaO
14.01.08,15:14
Ale aspoň sa dozviem , kam chodí s frajerkou a aké jej kupuje darčeky :D.
mimotemyu ženatých sa to môže využiť ako "presviedčacia metóda " na lepšie ohodnotenie:D:D:D Ale to je len taký malý mafiánsky úlet.
Johanka
14.01.08,15:28
mimotemy ... možno by lepšie vynášala spolupráca s klebetnými denníkmi, ako táto otročina :D. Našťastie diskrétnosť funguje ;).
STRELEC
14.01.08,15:32
mimotemy ... možno by lepšie vynášala spolupráca s klebetnými denníkmi, ako táto otročina :D. Našťastie diskrétnosť funguje ;).Pokiaľ máš takéto spády, tak si s tým pohni. Za chvíľu s.JUDr.R.F., CSc dá schváliť svoj nový tlačový zákon a aj pravdivá informácia bude "trestná", alebo aspoň teda riadne spoplatnená .:D:mee::D:mee:
Eva99
14.01.08,15:34
Pokiaľ máš takéto spády, tak si s tým pohni. Za chvíľu s.JUDr.R.F., CSc dá schváliť svoj nový tlačový zákon a aj pravdivá informácia bude "trestná", alebo aspoň teda riadne spoplatnená .:D:mee::D:mee:

Smiech cez slzy? :D
Kathryn
14.01.08,16:05
Keď sme k úveru potrebovali znalecký posudok - ohodnotenie domu, pripravila nám ho jedna zlatá pani. Pri preberaní a vyúčtovaní nám oznámila cenu za vyhodnotenie s dodatkom, že ju to mrzí, ale je to minimálna cena, ktorú môže fakturovať. Vraj také ma nariadenie z komory stavebných znalcov, ktoré stanovuje minimálne ceny. Vôbec sa mi tá cena nezdala prehnaná. Jedoducho sme ten posudok potrebovali. Možno niektorým účtovníkom by pomohla komora účtovníkov, ktorá by stanovila minimálne ceny a jednoducho nižšie by s cenami nemohli ísť.
Táto téma mi veľmi pomohla pri stanovení ceny za účtovníctvo. Ďakujem všetkým, ktorí do nej prispeli.:)
Johanka
14.01.08,16:16
Existuje komora certifikovaných účtovníkov, nerobia absolútne nič, ak odhliadnem od pár školení ročne a vyberania členského....
Zoltán Kovács
14.01.08,16:20
Existuje komora certifikovaných účtovníkov, nerobia absolútne nič, ak odhliadnem od pár školení ročne a vyberania členského....

Presne tú istú básnickú otázku som chcel položiť. :D Čo okrem certifikácie robia?
Johanka
14.01.08,16:22
Kuk na www.skcu.sk (http://www.skcu.sk), poslanie :rolleyes:.
Zoltán Kovács
14.01.08,16:24
Kuk na www.skcu.sk (http://www.skcu.sk), poslanie :rolleyes:.

Pred chvílou som to čítal, preto si ma predbehla v odpovedi. :D
Zuzana Boháčová
15.01.08,05:28
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)

Ďakujem Vám pekne všetkým za názory..
ešte si pojdem spočítať položky,koľko mali doteraz priemerne mesačne
oni chcú aby som šla na paušál...
takže za položku /položka rozumej: mne to v omege počíta počet položiek-tzn. 1 predkontácia myslím = 1 položka, napr. 504/211 je 1 položka/
tak si vypočítam napr. 17 sk/1 položka,1 zamestnanec 200 sk, uzávierka 1000 sk?
môže byť?
liba2
15.01.08,06:11
Ďakujem Vám pekne všetkým za názory..
ešte si pojdem spočítať položky,koľko mali doteraz priemerne mesačne
oni chcú aby som šla na paušál...
takže za položku /položka rozumej: mne to v omege počíta počet položiek-tzn. 1 predkontácia myslím = 1 položka, napr. 504/211 je 1 položka/
tak si vypočítam napr. 17 sk/1 položka,1 zamestnanec 200 sk, uzávierka 1000 sk?
môže byť?
mimotemy

Prosím ťa, kde v Omege máš uvedený počet položiek ?
evina
15.01.08,06:13
Ďakujem Vám pekne všetkým za názory..
ešte si pojdem spočítať položky,koľko mali doteraz priemerne mesačne
oni chcú aby som šla na paušál...
takže za položku /položka rozumej: mne to v omege počíta počet položiek-tzn. 1 predkontácia myslím = 1 položka, napr. 504/211 je 1 položka/
tak si vypočítam napr. 17 sk/1 položka,1 zamestnanec 200 sk, uzávierka 1000 sk?
môže byť?

Za Jú áno.... za PÚ rozhodne nie.

600 položiek mesačne, plus 3 zamestnanci, plus autá a poradenstvo je minimálne za 15 - 16 000 mesačne.
Niektorí možno budete namietať, že v Bratislave, verte, že tomu tak nie je , alebo sumu primerane upravte. Ale robiť túto agendu v načrtnutom rozsahu-t.j. kompletnú ekonomickú /nie účtovnú/ agendu pod 9 000 by som považovala za absolútne neváženie si práce navzájom. Uvažujte vždy aj koľko je to v čistom a porovnajte si to s inou prácou....a zvážte si pritom aj svoju zodpovednosť...
liduska
15.01.08,06:19
mimotemy

Prosím ťa, kde v Omege máš uvedený počet položiek ?
Prehľady, denník účt. zápisov- zadáš účet všetko , okruhy -všetko a zadáš aj mesiac a dolu v ľavom rohu vidíš počet položiek za mesiac ktorý si si zadala /počet všetkých zápisov.
liba2
15.01.08,06:23
Prehľady, denník účt. zápisov- zadáš účet všetko okruhy -všetko a zadáš aj mesiac a dolu v ľavom rohu vidíš počet položiek za mesiac ktorý si si zadala /počet všetkých zápisov.
liduška ďakujem, máš odo mňa virtuálny bodík :)
andreaS
15.01.08,07:18
Mam noveho klienta s kt. sme sa dohodli na vybornej cene. Vcera som bola prvy krat s uctovnickou, po kt. uctovnictvo preberam a ostala som v soku.

Pre mna bolo automaticke, ze ked niekto uctuje cely rok 2007 a konci mu pracovny pomer 31.01.2008, tak je povinny dokoncit si svoju pracu za rok 2007 vratane podania danoveho priznania z prijmu PO. Avsak ona mi povedala, ze to robit nebude! Tak som si vypytala inventarizacie za 2006 sak to neni velka firma, to zvladnem. Ale taku inventarizaciu som este nevidela. Ziadne podklady tam neboli, len vytlacila zostatky vsetkych uctov na jednom papieri a potom kazdy ucet zvlast a to bola inventarizacia, "sak to tam vidim, zostatok tam je a to sed"i!!!!! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Este doteraz som v soku, ale viem, ze bude nemozne ziadat od nej dokoncenie. Len zacinam pochybovat, ci som ja normalna co chcem, lebo je to uz druhy pripad, kde nebola inventarizacia urobena poriadne.

Moja otazka vsak znie: Kolko si vypytat za zavierku 2007 a vyhotovenie danoveho priznania na dan z prijmu PO 2007 (firme, v kt. som za dany rok nezauctovala ani jediny doklad a v podstate aby sa bolo od coho odpichnut, tak dokoncit aj inventarizaciu 2006)?
Zuzana Boháčová
15.01.08,08:06
mimotemy

Prosím ťa, kde v Omege máš uvedený počet položiek ?

v knihe analytickej evidencie
okruh všetko, účet všetko, len si vyberiem obdbie,za ktoré chcem počet položiek vypočítať a vľavo dole je uvedený počet položiek
aj v KROSe mi povedali,že takto sa počíta počet položiek..
liba2
15.01.08,08:26
Len zacinam pochybovat, ci som ja normalna co chcem, lebo je to uz druhy pripad, kde nebola inventarizacia urobena poriadne.

Moja otazka vsak znie: Kolko si vypytat za zavierku 2007 a vyhotovenie danoveho priznania na dan z prijmu PO 2007 (firme, v kt. som za dany rok nezauctovala ani jediny doklad a v podstate aby sa bolo od coho odpichnut, tak dokoncit aj inventarizaciu 2006)?Iba ťa chcem upokojiť, si normálna :D a pokračuj tak ďalej. Tiež som raz preberala účto kde inventúra účtu bol vlastne výstup pohybov na účte a K.Z. - takže viem čo ťa čaká.
Poradiť ti cenu nie je jednoduché, bude to závisieť aj od ochoty firmy ti zaplatiť. Za účtovnú závierku se berie od 5000 do 15000 Sk (aj viac) v závislosti od rozsahu práce.
andreaS
15.01.08,08:33
liba2: uf, dakujem... hned mi je lepsie :)

Firma je ochotna zaplatit, lebo nema ine vychodisko. Majitel je velmi ustretovy. Len neviem, ci sa mam pod zavierku aj podpisat, pretoze som za 2007 nezauctovala absolutne nic a teda budem musiet aspon tak "by očko" prekontrolovat dolezite veci, ci su vobec tak ako to ma byt a toto budem musiet robit doma po veceroch.
kostanyova
15.01.08,09:11
Ja beriem 500 ci dohodar a ci TPP za kompletku a na fa.
Zoltán Kovács
15.01.08,09:12
Ja beriem 500 ci dohodar a ci TPP za kompletku a na fa.

Tých 500,- Sk je za vypracovanie mzdy a odvodov + mesačné výkazy?
ajale
15.01.08,09:20
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...
Gabi03
15.01.08,09:38
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...

mimotemy Aké sú to programy? Budú vedieť aj kombinovať navzájom sa vylučujúce legislatívne predpisy? :D:rolleyes:
ajale
15.01.08,10:00
Ja sa v tom az tak nevyznam ale info ti mozu dat tu (http://www.dhs.cz/)
Aljok
15.01.08,11:48
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...


Ja sa v tom az tak nevyznam ale info ti mozu dat tu (http://www.dhs.cz/)

Vidno, že sa nevyznáš.:--- Mýliš si totiž účtovníka so skladníkom!:eek::D:D:D
Gabi03
15.01.08,11:55
No v konečnom dôsledku z nášho programu sa tiež tlačia nejaké čiarové kódy a to aj na dodávkach či faktúrach. Otázka je, čo sú zač a načo sú. :D
Johanka
15.01.08,11:59
... však sa nikto ani nezľakol :D. Aj keby Jules Verne vstal z mŕtvych a všetky firmy boli iba tie "veľké" ....
Valika
15.01.08,12:05
Už som sa potešila no možno predčasne. Pekný deň.
bambino87
16.01.08,09:07
Je tu niekto kto robi papiere pausalistovy (40%) + DP + RZZP? Pošuškajte koľko pýtať. Dakujem
evina
16.01.08,09:21
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...
:eek::eek::eek:
Johanka
16.01.08,09:22
:D si v šoku ?
evina
16.01.08,09:23
:D si v šoku ?

Normálne som odpadla nad takou genialitou čiarového kódu a prudko mu závidím:)
Johanka
16.01.08,09:25
Ktovie aký bude čiarový kód na MV obstarávané na lízing, s nárokom na odpočet DPH, používané aj na súkromné účely :---.
ZEvina
16.01.08,09:38
Ktovie aký bude čiarový kód na MV obstarávané na lízing, s nárokom na odpočet DPH, používané aj na súkromné účely :---.

:D:D:D dobré........:D:D:D
A čiarový kód na mzdy? Len aby sa zmestili do tých čítačiek! :D:D:D
irma1
16.01.08,11:17
Ktovie aký bude čiarový kód na MV obstarávané na lízing, s nárokom na odpočet DPH, používané aj na súkromné účely :---.

Aj tvorba opravných položiek napr. k pohľadávkam môže byť zaujímavá. A aj vypracovanie poznámok k účtovnej závierke. Už sa na to teším.
Aknazuz
16.01.08,14:19
Je tu niekto kto robi papiere pausalistovy (40%) + DP + RZZP? Pošuškajte koľko pýtať. Dakujem
Ak je čistý paušalista, nemá príjmy podľa §5, §7 a §8, tak maximálne 2.000,- Sk, u mňa by ro RZZP mal v cene za DP.
Johanka
16.01.08,14:40
Nemôžeš povedať "paušalistovi" vopred, že max 2000 Sk. Treba robiť predpísané evidencie .... čo keď má xxx faktúr na nejaké smiešne sumy, potrebuješ ich vypárovať .... tušíš dopredu, koľko stráviš pri jeho evidenciách času ? A RZZP v cene ? Nemáš s RZ ZP žiadne náklady ?
bepo
16.01.08,14:45
Normálne som odpadla nad takou genialitou čiarového kódu a prudko mu závidím:)
A aby sa ušetrilo na pokladníčkach v obchodoch tak ľudia budú platiť nálepkami s čiarovým kódom ktoré si sami vytlačia max do výšky výplatnej pásky tiež vo forme čiarového kódu a tým pádom sa ušetrí aj na pracovníkoch bánk a na Porade sa skončí hľadanie najserióznejšej banky na Slovensku :D
Zuzana Boháčová
17.01.08,14:04
Dobrý deň,
môžete mi prosím skúsiť poradiť, koľko pýtať od firmy za 1 položku, keď budem viesť účtovníctvo u nich v kancelárii, tzn. ich software, ich PC, kancel.materiál atď.. a koľko Sk za 1 zamestnanca?
My v práci, kde som zamestnaná účtujeme 23 Sk za položku a 270 sk zamestnanec,+ 600 sk na hodinu za prácu naviac-ale je to komplet na naše náklady.
Ja by som bola na živnosť v ich kancelárii-neviem,koľko mám povedať plat.
Ďakujem za názory
evina
17.01.08,14:22
Dobrý deň,
môžete mi prosím skúsiť poradiť, koľko pýtať od firmy za 1 položku, keď budem viesť účtovníctvo u nich v kancelárii, tzn. ich software, ich PC, kancel.materiál atď.. a koľko Sk za 1 zamestnanca?
My v práci, kde som zamestnaná účtujeme 23 Sk za položku a 270 sk zamestnanec,+ 600 sk na hodinu za prácu naviac-ale je to komplet na naše náklady.
Ja by som bola na živnosť v ich kancelárii-neviem,koľko mám povedať plat.
Ďakujem za názory

Tu by som videla problém so živnosťou - závislá činnosť...
Zuzana Boháčová
17.01.08,18:29
Tu by som videla problém so živnosťou - závislá činnosť...
aha akože je lepšie sa u nich zamestnať áno?
môže byť aj na dohodu o pracovnej činnosti?
len rozmýšlam,ako sa mám mesačne oceniť.. ale to je úplne nárazová práca,možno tam prídem 2x do mesiaca na pol dňa niečo zaúčtovať,možno 4x.., možno len mzdy na 1 hod a DPH až na konci štvrťroka, takže to nie je až taka opakovana praca..
AlkaS
22.01.08,20:09
Ahojkajte!

Pošuškajte mi , či si náhodou nepýtam málo. Chodím vypomáhať do účtovnej kancelárie robím 2 firmy, ktoré sú mesačnými platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v PU a dostávam 11.000,- SK. Podľa vašich príspevkov sa mi zdá , že si pýtam málo. ALKAS ;)
Zoltán Kovács
22.01.08,20:10
Ahojkajte!

Pošuškajte mi , či si náhodou nepýtam málo. Chodím vypomáhať do účtovnej kancelárie robím 2 firmy, ktoré sú mesačnými platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v PU a dostávam 11.000,- SK. Podľa vašich príspevkov sa mi zdá , že si pýtam málo. ALKAS ;)

Ak tie firmy účtuješ komplet tak určite málo. To je 10 firiem, takže za jednu firmu máš 1100,- Sk. Stačí ti to?
JAJA11
23.01.08,05:56
Ak tie firmy účtuješ komplet tak určite málo. To je 10 firiem, takže za jednu firmu máš 1100,- Sk. Stačí ti to?

Ale záleží aj od počtu dokladov, v jednotlivých firmách. Zároveň je dôležité, akú zodpovednosť nesie za vypracované účtovníctvo. Či je to len nahadzovanie dokladov, alebo plná zodpovednosť.
misolga
23.01.08,06:22
Koľko by ste zobrali za vypracovanie DP - dôchodcu, ktorý má iba príjem z nehnuteľností?( v roku 2007 dal do prenájmu garáž).Ďakujem.
Zoltán Kovács
23.01.08,08:30
Ale záleží aj od počtu dokladov, v jednotlivých firmách. Zároveň je dôležité, akú zodpovednosť nesie za vypracované účtovníctvo. Či je to len nahadzovanie dokladov, alebo plná zodpovednosť.

Písal som, že v prípade keď účtuje komplet tie firmy, je to málo.
evina
23.01.08,08:42
Ale záleží aj od počtu dokladov, v jednotlivých firmách. Zároveň je dôležité, akú zodpovednosť nesie za vypracované účtovníctvo. Či je to len nahadzovanie dokladov, alebo plná zodpovednosť.

Čo je to len nahadzovanie?? Tento pojem osobne nemám rada, lebo potom nezainteresovaní si myslia, že je to opisovanie niečoho do PC a PC urobí celé účto, my ani nemusíme používať veľmi hlavu, len stlačíme gombík - určite Vás už mnohí o takých zázračných softoch informovali. Veď tam musím presne vedieť čo a kde mám "nahodiť". Darmo asi budem nahadzovať len tak bankový výpis, ak tam dám č. účtu 211. Nám sa to zdá tak automaticky, že je to 221, že sami týmto slovom zľahčujeme našu prácu. Podstatné na tom je, že sme museli na to prísť a perfektne vedieť či nahodiť 211 alebo 221.
A za "len nahadzovanie" dokladov 10-tich firiem /a minimálne ich ručné spracovanie - myslím nalepovanie bločkov a pod. za 1 100 hrubého za jednu firmu je neprijateľné...
Len keby každá firma mala len 50 položiek mesačne ...vypočítaj si koľko to je...
Johanka
23.01.08,08:53
Všetko je ralatívne ... poznám dievčinku, ktorá s veľkou radosťou pracuje v účtovníckej firme za 10 tis. čistého. Absolútne si nesťažuje lebo - naozaj iba nahadzuje doklady, ktoré jej predkontuje iná dievčinka.Ona ani nevie čo za tým PC robí, len jej ukázali, kde má klikať myšou a kde stlačiť enter. Keď som sa spýtala, či to po nej niekto kontroluje, skoro sa urazila. Nezabudla dodať, že nechápe , čo stále vyčitujem nejaké zákony ...Na otázku ako robia závierku som dostala super odpoveď - však je to v menu ...
JAJA11
23.01.08,08:54
Písal som, že v prípade keď účtuje komplet tie firmy, je to málo.

Ja viem, ja som len chcela upozorniť, že inak sa to berie keď niekto to robí na vlastnú zodpovednosť a inak, keď len vykonáva niekoho príkazy a nahadzuje doklady. Preto sa veľmi ťažko radí druhým, koľko majú pýtať. Človek musí vedieť všetky informácie, aby mohol objektívne ohodnotiť prácu iného. Ak dostáva 11.000 a pracuje celý mesiac v príslušnej firme, nie je to veľa, ale pokiaľ je to spoľahlivá účtovníčka, akonáhle by chcela odísť určite jej plat dvihnú, len sa netreba báť, prípadne aj zmeniť zamestnanie. :rolleyes:
Zoltán Kovács
23.01.08,08:54
Všetko je ralatívne ... poznám dievčinku, ktorá s veľkou radosťou pracuje v účtovníckej firme za 10 tis. čistého. Absolútne si nesťažuje lebo - naozaj iba nahadzuje doklady, ktoré jej predkontuje iná dievčinka.Ona ani nevie čo za tým PC robí, len jej ukázali, kde má klikať myšou a kde stlačiť enter. Keď som sa spýtala, či to po nej niekto kontroluje, skoro sa urazila. Nezabudla dodať, že nechápe , čo stále vyčitujem nejaké zákony ...Na otázku ako robia závierku som dostala super odpoveď - však je to v menu ...

A môžme sa domáhať uznania remesla účtovníka. A verím tomu, že tá dievčina s hrdosťou sa hlási k účtovníkom.
evina
23.01.08,09:03
Ja viem, ja som len chcela upozorniť, že inak sa to berie keď niekto to robí na vlastnú zodpovednosť a inak, keď len vykonáva niekoho príkazy a nahadzuje doklady. Preto sa veľmi ťažko radí druhým, koľko majú pýtať. Človek musí vedieť všetky informácie, aby mohol objektívne ohodnotiť prácu iného. Ak dostáva 11.000 a pracuje celý mesiac v príslušnej firme, nie je to veľa, ale pokiaľ je to spoľahlivá účtovníčka, akonáhle by chcela odísť určite jej plat dvihnú, len sa netreba báť, prípadne aj zmeniť zamestnanie. :rolleyes:
Iste, len tak ako my nakukujeme vždy do tejto témy, tak som si istá, že veľmi radi nakukujú do tejto témy aj podnikatelia a Tí potom radi robia záver, aký som opísala.

Aj za opisovanie už predkontovaných dokladov 10-tich firiem je 11 000 hrubého málo-viď príspevok od Johanky :D aj tam má dievčinka 10 000 čistého.

Ak by malo ísť o skúsenú účtovníčku, ktorá komplet spracováva 10 firiem z toho štyri PÚ a ako sa mi zdá všetko depeháčkari, tak k tomu sa už radšej ani nevyjadrujem....Potom by bolo zaujímavé vedieť, koľko si tá účtovnícka firma pýta od daných klientov...nakoniec to spracovateľka musí vedieť najlepšie /pokiaľ len nenahadzuje :D/
JAJA11
23.01.08,09:12
Čo je to len nahadzovanie?? Tento pojem osobne nemám rada, lebo potom nezainteresovaní si myslia, že je to opisovanie niečoho do PC a PC urobí celé účto, my ani nemusíme používať veľmi hlavu, len stlačíme gombík - určite Vás už mnohí o takých zázračných softoch informovali. Veď tam musím presne vedieť čo a kde mám "nahodiť". Darmo asi budem nahadzovať len tak bankový výpis, ak tam dám č. účtu 211. Nám sa to zdá tak automaticky, že je to 221, že sami týmto slovom zľahčujeme našu prácu. Podstatné na tom je, že sme museli na to prísť a perfektne vedieť či nahodiť 211 alebo 221.
A za "len nahadzovanie" dokladov 10-tich firiem /a minimálne ich ručné spracovanie - myslím nalepovanie bločkov a pod. za 1 100 hrubého za jednu firmu je neprijateľné...
Len keby každá firma mala len 50 položiek mesačne ...vypočítaj si koľko to je...

Aj mne moja dcéra občas vypomáha, o účtovníctve nemá ani paru, to je nahadzovanie. Nechcela som sa dotknúť nikoho a sama si myslím, že tých jedenásť je málo pri tých firmách, ale z otázky nevieme čo všetko musí byť za tých jedenásť spravené, či je to v čistom alebo hrubom. Ak nie som spokojná v zamestnaní mám možnosť ozvať sa, prekonzultovať so zamestnávateľom mzdu a ak sa s ním neviem dohodnúť, tak odísť. ;)
evina
23.01.08,09:23
Aj mne moja dcéra občas vypomáha, o účtovníctve nemá ani paru, to je nahadzovanie. Nechcela som sa dotknúť nikoho a sama si myslím, že tých jedenásť je málo pri tých firmách, ale z otázky nevieme čo všetko musí byť za tých jedenásť spravené, či je to v čistom alebo hrubom. Ak nie som spokojná v zamestnaní mám možnosť ozvať sa, prekonzultovať so zamestnávateľom mzdu a ak sa s ním neviem dohodnúť, tak odísť. ;)

Ja som to nemierila osobne na Teba:rolleyes: Chcela som, aby si aj podnikatelia vedeli predstaviť čo je to nahadzovanie:)

Ja teraz práve rozmýšľam, že podaktorí, ak čítajú moje príspevky v tejto téme si myslia, že zarábam ako firma na Pereši. Samozrejme opak je pravdou, bojujem s týmito istými problémami, o ktorých tu veľa ľudí píše, a preto sa búrim, navyše keď viem, že najmä z nás živnostníkov nikto pre klienta vlastne nevykonáva prácu účtovníčky ale ekonóma.. Najmä keď viem, že nepoznám kedy je sobota alebo nedeľa, aj keď je pravda, že si tú nedeľu urobím niekedy v pondelok. Najmä ak viem, že dnes môže robiť účtovníctvo každý, kto chce. Najmä ak viem, že ľudia nerozlišujú medzi slovami účtovník, ekonóm a považujú vo väčšine prípadov našu prácu za obťažovanie ich samých, najmä ak viem, že vykonávame kumulovane funkciu účtovníka, ekonóma, psychológa, právnika, personalistu, archivára a čo ja viem čo ešte......
Zoltán Kovács
23.01.08,09:26
Ja som to nemierila osobne na Teba:rolleyes: Chcela som, aby si aj podnikatelia vedeli predstaviť čo je to nahadzovanie:)

Ja teraz práve rozmýšľam, že podaktorí, ak čítajú moje príspevky v tejto téme si myslia, že zarábam ako firma na Pereši. Samozrejme opak je pravdou, bojujem s týmito istými problémami, o ktorých tu veľa ľudí píše, a preto sa búrim, navyše keď viem, že najmä z nás živnostníkov nikto pre klienta vlastne nevykonáva prácu účtovníčky ale ekonóma.. Najmä keď viem, že nepoznám kedy je sobota alebo nedeľa, aj keď je pravda, že si tú nedeľu urobím niekedy v pondelok. Najmä ak viem, že dnes môže robiť účtovníctvo každý, kto chce. Najmä ak viem, že ľudia nerozlišujú medzi slovami účtovník, ekonóm a považujú vo väčšine prípadov našu prácu za obťažovanie ich samých, najmä ak viem, že vykonávame kumulovane funkciu účtovníka, ekonóma, psychológa, právnika, personalistu, archivára a čo ja viem čo ešte......

Vynechala si daňového poradcu, poštárku (posielanie mes.výkazov do ZP,SP), asistenta riaditeľa, a veru niekedy aj spovedníka (koľko krát som počúval súkromné problémy majiteľov firiem).
evina
23.01.08,09:44
mimotemyA najmä ak viem, že sme tak úžasní všetci na Porade, že sme sa ochotní nezištne podeliť so svojím know-how. Pravdepodobne sme tu založili tú pravú komoru účtovníkov;);):):)
Stefan2005
23.01.08,09:58
...koľko krát som počúval súkromné problémy majiteľov firiem.

... zaujímavé, že zakaždým, ak náhodou pripomenieš, že Ti ešte neuhradil faktúru za účto... (našťastie sú v menšine).
Zoltán Kovács
23.01.08,09:58
mimotemyA najmä ak viem, že sme tak úžasní všetci na Porade, že sme sa ochotní nezištne podeliť so svojím know-how. Pravdepodobne sme tu založili tú pravú komoru účtovníkov;);):):)

Virtuálny bodík máš u mňa.
ata111
23.01.08,16:20
... a keď vyčíslim daň, mám pocit, že by som ju mala aj uhradiť. :confused::);):mad:
Johanka
23.01.08,19:03
Veru, najradšej by boli, keby sme za nich dane poplatili, keď sme to tak blbo vypočítali :rolleyes:.
Mala som arabsky hovoriaceho klienta, ktorý vedel trošička po slovensky. Podávala som mu príkaz na úhradu poistného so slovami : " Ty zaplatíš ...". A on celý rád : " Ty zaplatíš? To dobre, že Ty, že ja nezaplatím.":)
AlkaS
23.01.08,19:11
Ahojkajte.

Ja podnikám mám doma svoje firmy a ešte chodím vlastne počas mesiaca účtovať tieto firmy ako som písala. Robím všetko okrem lepenia bločkov. Ja viem koľko si pýtajú pre jednotlivé firmy a už som aj šéfke hovorila aby im pozvyšovala lebo berie málo a papierov majú veľa. Na začiatku sme sa dohodli, že mi bude dávať 15.000,- za 12 firem , len 2 firmy skončili, tak mi to ponížili o 4.000,- dole. Mne sa to zdá málo na toľko roboty, ale bojím sa im povedať, aby mi dali viac. Dobre si rozumieme a nechcem pokaziť ten vzťah medzi nami. Skúsim si o niečo viac vypýtať a uvidím ako sa prejaví charakter. Držte palce. Potom sa ozvem. Aspoň približne by som chcela aj tak vedieť koľko si mám pýtať. Pa. AlkaS
Petra29
23.01.08,19:18
Alka, som v šoku, držím všetky palce, aby ti to dvihli!
evina
23.01.08,19:31
Ahojkajte.

Ja podnikám mám doma svoje firmy a ešte chodím vlastne počas mesiaca účtovať tieto firmy ako som písala. Robím všetko okrem lepenia bločkov. Ja viem koľko si pýtajú pre jednotlivé firmy a už som aj šéfke hovorila aby im pozvyšovala lebo berie málo a papierov majú veľa. Na začiatku sme sa dohodli, že mi bude dávať 15.000,- za 12 firem , len 2 firmy skončili, tak mi to ponížili o 4.000,- dole. Mne sa to zdá málo na toľko roboty, ale bojím sa im povedať, aby mi dali viac. Dobre si rozumieme a nechcem pokaziť ten vzťah medzi nami. Skúsim si o niečo viac vypýtať a uvidím ako sa prejaví charakter. Držte palce. Potom sa ozvem. Aspoň približne by som chcela aj tak vedieť koľko si mám pýtať. Pa. AlkaS

Píšeš, že tie firmy majú veľa dokladov - ťažko povedať - pre niekoho je veľa 50, pre niekoho 500. Principiálne píšeš, že štyri firmy z toho sú PO a v JÚ sú mesační platitelia ,ťažko povedať, či obrat robia dve faktúry alebo 700 bločkov a či pod komplet myslíš aj uzávierku, daňové invwentarizáciu.... Tú sumu sa Ti bojím aj napísať, ale už som tu raz tú informáciu napísala- v tomto neľahkom ocenení našej práce som si povedala, že žiadne PÚ nikdy nebudem /a ani nerobím/ pod 6000 SK.

Musiš si zvážiť, či si nebudeš kaziť vzťahy s tými, ktorí majú Tvoju prácu ocenenú pod kritické minimum, alebo ...
Musím povedať, že ja osobne by som 10 firiem /ak sú naozaj roberné komplet až po DP/plus ešte firmy doma /neviem koľko, ale asi jedna nie, keď píšeš v množnom čísle/ v rámci podnikania nezvládla a neviem si to vôbec predstaviť, či by som vôbec išla niekedy spať...
Zoltán Kovács
23.01.08,19:31
Ahojkajte.

Ja podnikám mám doma svoje firmy a ešte chodím vlastne počas mesiaca účtovať tieto firmy ako som písala. Robím všetko okrem lepenia bločkov. Ja viem koľko si pýtajú pre jednotlivé firmy a už som aj šéfke hovorila aby im pozvyšovala lebo berie málo a papierov majú veľa. Na začiatku sme sa dohodli, že mi bude dávať 15.000,- za 12 firem , len 2 firmy skončili, tak mi to ponížili o 4.000,- dole. Mne sa to zdá málo na toľko roboty, ale bojím sa im povedať, aby mi dali viac. Dobre si rozumieme a nechcem pokaziť ten vzťah medzi nami. Skúsim si o niečo viac vypýtať a uvidím ako sa prejaví charakter. Držte palce. Potom sa ozvem. Aspoň približne by som chcela aj tak vedieť koľko si mám pýtať. Pa. AlkaS

To je podľa teba adekvátne ohodnetenie?
danushka
23.01.08,20:09
Veru, najradšej by boli, keby sme za nich dane poplatili, keď sme to tak blbo vypočítali :rolleyes:.
Mala som arabsky hovoriaceho klienta, ktorý vedel trošička po slovensky. Podávala som mu príkaz na úhradu poistného so slovami : " Ty zaplatíš ...". A on celý rád : " Ty zaplatíš? To dobre, že Ty, že ja nezaplatím.":)
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
M3G
23.01.08,20:18
........... (koľko krát som počúval súkromné problémy majiteľov firiem).

Ja mám tiež takú malú účtovno-psychologickú poradňu pre podnikateľov. :)
Laura1
23.01.08,20:29
Neviem, ako sa mám hodnotiť, som zamestnaná ako účtovníčka v eseročke, ktorá za rok v účtovnom denníku cca 7tis zápisov, 4 autá, z toho 2 na lízing, 3 zamestnancov, je Q platcom DPH, má extra jedno stredisko, pre ktorú všetko zvlášť účtujem, 4 bankové účty, 3 pokladne. Okrem účtovania robím poštu, skenujem všetky doklady a ukladám ich do registra v ďalšom programe, kontrolujem pravopis v zmluvách, robím rôzne zmluvy podľa želania ....dievča pre všetko.
Ďalej účtujem pre nich ďalšiu eseročku neplatcu DPH, vediem evidenciu pre dotáciu – píšem žiadosti na UPSVaR, všetko nosím osobne na príslušné úrady.
Hádajte, aký mám plat.
ata111
23.01.08,23:08
25-30 tis. btto podľa regiónu...
STRELEC
23.01.08,23:38
..... Hádajte, aký mám plat.
Nuž veru vôbec necítiť z Tvojho príspevku spokojnosť s primeraným (či ako-tak primeraným) ocenením práce .... tak tipujem .... 18 brutto.

PS: Stíhaš dosť !!!
Anja111
24.01.08,05:15
Veľa sa tu toho popísalo aj o paušalistoch... A tak porovnám. Jeden paušalista má 3 vystavené fa za rok + odvody a druhý paušalista má 100 vystavených fa + odvody... Pošuškajte, prosím, koľko pýtať za ktorého.
Laura1
24.01.08,06:26
Nuž veru vôbec necítiť z Tvojho príspevku spokojnosť s primeraným (či ako-tak primeraným) ocenením práce .... tak tipujem .... 18 brutto.

PS: Stíhaš dosť !!!
je to o niečo menej, v hrubom 11, + občas niečo na ruku, /len to sa mi žiaľ nepočíta do dôchodku/.Dokopy asi toľko, ako keby som mala v hrubom 16 tis.
Chcela som iba vedieť, aký je Váš názor, nie som nejako veľmi nespokojná, časom sa to má zlepšiť, samozrejme mi pribudne aj robota.:(
ata111
24.01.08,14:37
Laura, si na všetko sama od "a" po "z" /teda po daňové p/? Tvoj plat by mi pasoval len v tom prípade, ak by sa operácie sústavne opakovali /napr.taký notár, obchod a pod./, kde je preto veľa dokladov, ale zmluvy, či obchodné prípady dostávaš hotové. Aj tak je to málo na HPP. Toť môj názor.
fabianko
24.01.08,18:52
kolko by som si mala vypytať za vedenie jednoducheho učtovníctva živnostníkovi,ktory nie je platcom dph /paušálny výdaj/ročne plus DP som z východného slovenska
Danila
24.01.08,18:59
je to o niečo menej, v hrubom 11, + občas niečo na ruku, /len to sa mi žiaľ nepočíta do dôchodku/.Dokopy asi toľko, ako keby som mala v hrubom 16 tis.
Chcela som iba vedieť, aký je Váš názor, nie som nejako veľmi nespokojná, časom sa to má zlepšiť, samozrejme mi pribudne aj robota.:(
Neverííííííííííííím vlastným očiam.:eek::confused::eek:.
fabianko
24.01.08,19:31
kolko by som si mala vypytať za vedenie jednoducheho učtovníctva živnostníkovi,ktory nie je platcom dph /paušálny výdaj/ročne plus DP som z východného slovenska
prosím poradiť
Saturejka
25.01.08,18:42
Skúste pošuškať - PU,15000 účtovných zápisov za rok, 18 zamestnancov, mesačná DPH, 7 lísingov, externe, Žilinský kraj
Zoltán Kovács
25.01.08,18:48
Skúste pošuškať - PU,15000 účtovných zápisov za rok, 18 zamestnancov, mesačná DPH, 7 lísingov, externe, Žilinský kraj


CCA 35 tisíc /mesačne
Saturejka
25.01.08,18:53
Vďaka, aj mne to tak vychádza, lenže to robím za polovicu. Ako sa obhájiť?
Zoltán Kovács
25.01.08,18:56
Vďaka, aj mne to tak vychádza, lenže to robím za polovicu. Ako sa obhájiť?

Si v prac.pomere alebo živnosť? Je pravda,že to je vlastne jedno. Ak si naživnosť popri tom stíhaš aj iné firmy?
cloe
25.01.08,18:59
Si v prac.pomere alebo živnosť? Je pravda,že to je vlastne jedno. Ak si naživnosť popri tom stíhaš aj iné firmy?

Tiež by ma niekedy zaujímalo koľko firiem je vlastne človek schopný zvládnuť a ako poriadne sa to v rýchlosti dá porobiť.
mimotemySmith, ako si to zvládol s tou DPH?;)
Zoltán Kovács
25.01.08,19:02
Tiež by ma niekedy zaujímalo koľko firiem je vlastne človek schopný zvládnuť a ako poriadne sa to v rýchlosti dá porobiť.
mimotemySmith, ako si to zvládol s tou DPH?;)


V pohode, stihol som, asi v noci o jednej aj posledné priznanie. Sice jeden som ešte prerábal, aj keď som už stál v rade pri podateľni na DÚ.
Saturejka
25.01.08,19:09
Robím aj iné firmy externe a aj iné veci. Vlastne je mi to jasné. Rok je ukončený a majiteľ si musí nájsť iného účtovníka. To čo platí teraz sa mu zdá dostatočne.
Ešte otázočka, pri ukončení zmluvy - zvykne sa odovzdávať aj archív v elektronickej podobe? - história účtovníctva, číselníky, saldokonto ..., alebo len sa komplet vytlačí starý rok.
Saturejka
25.01.08,19:10
Ja som prerábala pred poštou
Zoltán Kovács
25.01.08,19:15
Robím aj iné firmy externe a aj iné veci. Vlastne je mi to jasné. Rok je ukončený a majiteľ si musí nájsť iného účtovníka. To čo platí teraz sa mu zdá dostatočne.
Ešte otázočka, pri ukončení zmluvy - zvykne sa odovzdávať aj archív v elektronickej podobe? - história účtovníctva, číselníky, saldokonto ..., alebo len sa komplet vytlačí starý rok.

Ja zvyknem každí rok odozdávať celé účto na diskete,resp. CD. Teda archív (záloha) z programu.
andreaS
04.02.08,07:30
mam noveho klienta, povodne sme boli dohodnuti na zivnost, len mu jeho mzdarka povedala, ze to by tak nemalo byt, lebo z toho moze byt zle (novy zakonnik prace a zavisla cinnost), tak teraz neviem.

Lebo keby mi dal v hrubom tolko co na zivnost, tak aj pri skratenom pracovnom case, to mam tak isto ako na hlavny pracovny pomer, cize dost vela koruniek pojde fuc na odvody a dane...

Pripadne, dalo by sa zobrat to na dohodu a cca za 1-2 mesiace budem mat sro-cku a urobit zmluvu medzi nasimi firmami?

Alebo, vie mi niekto dat argumenty, kt. mu vyvratit to, ze nemozem robit uctovnictvo na zivnost? (v jeho priestoroch, na jeho PC s jeho programami, no a ma tam jednu babu, kt. tam sedi cely den, robi aj nejake uctovne veci)
evina
04.02.08,07:57
mam noveho klienta, povodne sme boli dohodnuti na zivnost, len mu jeho mzdarka povedala, ze to by tak nemalo byt, lebo z toho moze byt zle (novy zakonnik prace a zavisla cinnost), tak teraz neviem.

Lebo keby mi dal v hrubom tolko co na zivnost, tak aj pri skratenom pracovnom case, to mam tak isto ako na hlavny pracovny pomer, cize dost vela koruniek pojde fuc na odvody a dane...

Pripadne, dalo by sa zobrat to na dohodu a cca za 1-2 mesiace budem mat sro-cku a urobit zmluvu medzi nasimi firmami?

Alebo, vie mi niekto dat argumenty, kt. mu vyvratit to, ze nemozem robit uctovnictvo na zivnost? (v jeho priestoroch, na jeho PC s jeho programami, no a ma tam jednu babu, kt. tam sedi cely den, robi aj nejake uctovne veci)

Vyvráti Ti to priamo § zo Zákonníka práce:
§1
2/ Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

Ak by si pracovala na živnosť - pracuješ s vlastným softom, s vlastným PC.....

Na dohodu to môže byť.
Ak budeš mať vlastnú s.r.o. ako to chceš realizovať? Tiež s ich PC, ich softom?
andreaS
04.02.08,08:30
evina: takze bude zrejme lepsie dohodnut si to na skrateny pracovny pomer.
evina
04.02.08,08:32
evina: takze bude zrejme lepsie dohodnut si to na skrateny pracovny pomer.

Podľa mojej mienky áno. Tento paragraf Zákonníka práce by si asi ťažko zdôvodňovala na živnosť, ak všetko robíš u klienta a jeho "výrobnými prostriedkami".
andreaS
04.02.08,08:41
oki, dakujem. Len teraz ako dohodnut hrubu mzdu? na zivnost sme sa dohodli 13tis. Tak mam pocitat s tym, ze to bude moja hruba mzda?

Pripadne ma napadla kombinacia skrateny pracovny pomer a zivnost (fakturovat nejake neutralne prace, samozrejme tiez urobit o tom zmluvu), len aby bol vlk syty ovca cela. Ale tento klient je ochotny rozpravat sa o cene.
evina
04.02.08,08:49
oki, dakujem. Len teraz ako dohodnut hrubu mzdu? na zivnost sme sa dohodli 13tis. Tak mam pocitat s tym, ze to bude moja hruba mzda?

Pripadne ma napadla kombinacia skrateny pracovny pomer a zivnost (fakturovat nejake neutralne prace, samozrejme tiez urobit o tom zmluvu), len aby bol vlk syty ovca cela. Ale tento klient je ochotny rozpravat sa o cene.

Z hrubej mzdy platí odvody zamestnávateľ i Ty.
Na živnosť platíš odvody a daň iba Ty - tu je rozdiel pri cenotvorbe. Z 13 tis. platu pri PP máš Ty viac čistého príjmu /zamestnávateľ je na tom samozrejme horšie/- takže záleží skôr od neho ako ho presvedčíš...
Eva99
05.02.08,12:38
Ahojte. Na začiatku tejto témy to už bolo spomínané, ale málokto sa vyjadril. Koľko beriete za ročné zúčtovanie dane? Spomínané bolo 350,- - 400,- Sk za 2 zamestnávateľov, za každého ďalšieho + 150,- Sk. Súhlasíte s tým?
Arava
07.02.08,14:54
Ja robím "len" mzdy vo firme kde je 300 zamestnancov, a ked sa pozriem na svoju výplatnú pásku tak mi je do plaču. Nájde sa ešte niekto kto robí mzdové účtovníctvo v takej veľkej firme a podelí sa so svojimi skúsenosťami??
Iwett
07.02.08,15:35
Podľa mojej mienky áno. Tento paragraf Zákonníka práce by si asi ťažko zdôvodňovala na živnosť, ak všetko robíš u klienta a jeho "výrobnými prostriedkami".
chcem sa pridať k tejto diskusii, lebo som presviedčala jedného živnostníka, že keď budem pracovať na jeho pc, s jeho programom, tak to musí byť závislá činnosť....a on mi povedal, že aj to sa dá vyriešiť, že pc a program si prenajmem od neho a môžem robiť na živnosť. Zdá sa mi to čudné...nemá s tým niekto skúsenosť????:rolleyes:
bobotova
07.02.08,16:09
pridám svoj názor, dnes som sa strašne rozčúlila, skoro ma kleplo.
Robím účto kamarátke, a to je asi ten najväčší problém, má dve firmy, v jednej jednoduché a v druhej pdvojné, jedná sa o kaviarne, zamestnáva za rok asi 8 na trvalý PP a v priebehu roka asi okolo 50 dohodárov. platí mi 5500 za to podvojné + 200,-Sk za mzdy za zamestnanca .Takže jej to niekedy spolu vyjde okolo 8 000,- Sk mesačne, podľa toho koľko má dohodárov. A zrovna dnes mi volala, že ak si budem takto dvíhať ceny, že bude musieť zmeniť účtovníčku!! ZA to jednoduché neberiem nič! A to jej robím mesačne na obidve firmy alkohol, DPH, jazdy...( a ešte som jej pomáhala aj tie firmy založiť, lebo ona nevedela vôbec nič, bola zdravotná sestra a o obchode nevedela nič) ..no skrátka všetko ona mi len raz za mesiac vysype na stôl kufrík s bločkami a ide preč, Tak som sa s ňou dnes pohádala a som si povedala, že radšej oželiem tie peniaze, ale budem mať more času, veď kto robíte kaviarne , tak si viete predstaviť koľko je tam bločkov....A som sa zapovedala, že NIKDY nebudem robiť účto kamrátke!!!
vieroslava
07.02.08,16:18
pridám svoj názor, dnes som sa strašne rozčúlila, skoro ma kleplo.
Robím účto kamarátke, a to je asi ten najväčší problém, má dve firmy, v jednej jednoduché a v druhej pdvojné, jedná sa o kaviarne, zamestnáva za rok asi 8 na trvalý PP a v priebehu roka asi okolo 50 dohodárov. platí mi 5500 za to podvojné + 200,-Sk za mzdy za zamestnanca .Takže jej to niekedy spolu vyjde okolo 8 000,- Sk mesačne, podľa toho koľko má dohodárov. A zrovna dnes mi volala, že ak si budem takto dvíhať ceny, že bude musieť zmeniť účtovníčku!! ZA to jednoduché neberiem nič! A to jej robím mesačne na obidve firmy alkohol, DPH, jazdy...( a ešte som jej pomáhala aj tie firmy založiť, lebo ona nevedela vôbec nič, bola zdravotná sestra a o obchode nevedela nič) ..no skrátka všetko ona mi len raz za mesiac vysype na stôl kufrík s bločkami a ide preč, Tak som sa s ňou dnes pohádala a som si povedala, že radšej oželiem tie peniaze, ale budem mať more času, veď kto robíte kaviarne , tak si viete predstaviť koľko je tam bločkov....A som sa zapovedala, že NIKDY nebudem robiť účto kamrátke!!!

A načo si sa s ňou pohádala? Veď keď Ti platí málo, mala si s úsmevom uvítať jej "snahu" prejsť k niekomu inému. :)
Za ten čas, čo ušetríš, keď nebudeš pre ňu robiť, môžeš robiť dvom subjektom a každému za tú cenu, čo si účtovala jej.
Aldan
07.02.08,16:41
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Arava
08.02.08,07:44
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Veď práve máme rôzne zložky mzdy, príplatky, zahraničných zamestnancov, robím niečo aj z personalistky, vykonávam zamestnancom zrážky zo mzdy(sporenie, poistky,pôžičky..) ročné zúčtovanie dane, ročné zúčtovanie zdravotného poistenie, všetko čo súvisí zo mzdami zamestnacov, rozpisy miezd pre ďalšie účtovníctvo... takže mám sa čo obracať.( moje čerpanie dovolenky, prípadne PN neprichádza do úvahy, zastupiteľnosť žiadna )
JAJA11
08.02.08,08:32
Veď práve máme rôzne zložky mzdy, príplatky, zahraničných zamestnancov, robím niečo aj z personalistky, vykonávam zamestnancom zrážky zo mzdy(sporenie, poistky,pôžičky..) ročné zúčtovanie dane, ročné zúčtovanie zdravotného poistenie, všetko čo súvisí zo mzdami zamestnacov, rozpisy miezd pre ďalšie účtovníctvo... takže mám sa čo obracať.( moje čerpanie dovolenky, prípadne PN neprichádza do úvahy, zastupiteľnosť žiadna )

Ale je rozdiel, či to niekto robí doma, na vlastnom PC a s vlastným programom a režijnými nákladmi, sám si hradí RD, PN rovnako nemysliteľná, alebo v práci. Neviem aký plat máš, koľkých zamestnacov robíš, takže naozaj k tomu treba pristupovať individuálne. Zamestnanec má možnosť poobzerať sa po lepšie platenej práci. Často to pomáha, aby sa otvorili zamestnávateľovi oči a potom možno aj pridá. ;)
Alex74
08.02.08,12:44
Tatiana, kadernik spada do remeselnych zivnosti, kde je mozne uplatnit 60 % pausalne vydavky z dosiahnutych prijmov a k tomu poistne (to urcite poznas). Tak by som sa s tym neparala, ale urobitla to tymto sposobom. Oplati sa to urcite aj za cenu upravy zakladu dane za predchadzajuci rok.
Ajuška
08.02.08,14:44
chcem sa pridať k tejto diskusii, lebo som presviedčala jedného živnostníka, že keď budem pracovať na jeho pc, s jeho programom, tak to musí byť závislá činnosť....a on mi povedal, že aj to sa dá vyriešiť, že pc a program si prenajmem od neho a môžem robiť na živnosť. Zdá sa mi to čudné...nemá s tým niekto skúsenosť????:rolleyes:

...obávam sa, že to bude v rozpore s licenčnými podmienkami softvéru...:rolleyes:...
Johanka
08.02.08,15:07
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Na to, aby si mohol "odklikať", musíš mať do čoho klikať ( predpoklad SW, ktorý nie je zadarmo), rýchlosť klikania závisí od Tvojho vzdelávania ( predpoklad nákladov na školenia, čas venovaný na vzdelávanie) , atď. ;):)
Zoltán Kovács
08.02.08,15:08
...obávam sa, že to bude v rozpore s licenčnými podmienkami softvéru...:rolleyes:...

Určite je to porušenie licenčných podmienok, a autorského práva.
evina
08.02.08,15:53
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.

To znamená, že keď sa mi zdá veľa platiť za chlieb nebudem jesť?
Tu zas dávaš do pozornosti názor, že my iba sedíme, klikáme, občas tu niečo napíšeme, takže ta minimálna mzda nám prináleží.
Iwett
08.02.08,16:07
...obávam sa, že to bude v rozpore s licenčnými podmienkami softvéru...:rolleyes:...
presne toto som mu povedala....tak to mám aspoň overené......ďakujem:)
Kathryn
10.02.08,07:54
To znamená, že keď sa mi zdá veľa platiť za chlieb nebudem jesť?
Tu zas dávaš do pozornosti názor, že my iba sedíme, klikáme, občas tu niečo napíšeme, takže ta minimálna mzda nám prináleží.

Máte môj súhlas, je to naozaj pravda, ako si sami vážime svoju prácu a aj ako ju prezentujeme. Keď budem tvrdiť, že spracovanie miezd, alebo vedenie účtovníctva je len klikanie do počítača, tak neznalí veci tomu tak aj uveria. Naozaj len ten, kto spracúva účtovníctvo vie, koľko času je nutné stráviť študovaním nových zákonov, zadaním tých správnych údajov do počítača, a nielen to. Koľko vecí sme museli naštudovať, kým sme vôbec mohli začať účtovať. A to všetko musí byť finančne ohodnotené. Účtovníctvo nie je maličkosť. Kto ho chce robiť, musí byť skutočne odborník v oblasti ekonomiky, daní, práva, ... Preto sa nebojme prezentovať skutočnosť, že účtovníctvo je veľmi náročné, aby zákazníci pochopili, že vynaložené financie sú opodstatnené.
Zoltán Kovács
10.02.08,07:56
Máte môj súhlas, je to naozaj pravda, ako si sami vážime svoju prácu a aj ako ju prezentujeme. Keď budem tvrdiť, že spracovanie miezd, alebo vedenie účtovníctva je len klikanie do počítača, tak neznalí veci tomu tak aj uveria. Naozaj len ten, kto spracúva účtovníctvo vie, koľko času je nutné stráviť študovaním nových zákonov, zadaním tých správnych údajov do počítača, a nielen to. Koľko vecí sme museli naštudovať, kým sme vôbec mohli začať účtovať. A to všetko musí byť finančne ohodnotené. Účtovníctvo nie je maličkosť. Kto ho chce robiť, musí byť skutočne odborník v oblasti ekonomiky, daní, práva, ... Preto sa nebojme prezentovať skutočnosť, že účtovníctvo je veľmi náročné, aby zákazníci pochopili, že vynaložené financie sú opodstatnené.

A k horeuvedeným musím pridať, že niekedy účtovník pripadá ako upratovačka, keď robíme poriadky medzi dokladmi. :D
petovsan
10.02.08,09:46
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Tiež mi nedá nezareagovať: ak by som mala robiť mzdy "malej firmičke" s jedným jediným zamestnancom a zoberiem za to 130,- Sk/mesiac, pretože je to veľmi jednoduché, časovo nenáročné, odklikám to raz dva, t.z., že to musíš robiť na nejakom softe ... ak zoberiem do úvahy, že i ten najjednoduchší soft na mzdy stojí min. 2 - 3 tis. Sk + ročná údržba programu počas ďalších rokov, tak mi z toho vychádza, že prvé dva roky budeš tie mzdy robiť určite gráááááááááátis a tie ďalšie skoro grátis. Nuž, niekto pracuje a podniká za účelom dosiahnutia zisku, a niekto len tak, z dlhého času ... :)
Zužu
10.02.08,11:08
Aj ja sa pripojím, ale potrebujem troška poradiť. szčo zakladal s.r.o., účtujem mu ďalej aj jednoduché a pribudla teraz s.r.o.. chcem sa poradiť akou sumou , myslím že to bude paušálne mesačne by som mu mala pýtať za podv. účtov. ? zatiaľ neviem koľko dokkladov mesačne bude, odhadujem obrat ca 5 mil. ročne podľa zostaveného . podnik. zámeru. Po zhodnotení prác, ktoré sa budú vykonávať by som paušálne pýtala 4 tisíc na mesiac. Nie je to prehnané za podv. účto.? S tým že tam má zahrnuté všetko aj sklad , uzávierky mesačne, je platcom DPH a všetko čo sa týka spracovania účtovn. ďakujem za vaše pripomienky a reakcie
evina
10.02.08,11:20
Aj ja sa pripojím, ale potrebujem troška poradiť. szčo zakladal s.r.o., účtujem mu ďalej aj jednoduché a pribudla teraz s.r.o.. chcem sa poradiť akou sumou , myslím že to bude paušálne mesačne by som mu mala pýtať za podv. účtov. ? zatiaľ neviem koľko dokkladov mesačne bude, odhadujem obrat ca 5 mil. ročne podľa zostaveného . podnik. zámeru. Po zhodnotení prác, ktoré sa budú vykonávať by som paušálne pýtala 4 tisíc na mesiac. Nie je to prehnané za podv. účto.? S tým že tam má zahrnuté všetko aj sklad , uzávierky mesačne, je platcom DPH a všetko čo sa týka spracovania účtovn. ďakujem za vaše pripomienky a reakcie

Ja PÚ nerobím nikdy pod hranicu 6 000 SK.

Pýtaš sa, či je to prehnané - vypočítaj si koľko je to v čistom....Píšeš o sklade platiteľovi DPH - mne sa t zdá prehnané - ale smerom dole, teda prehnane málo...
Zoltán Kovács
10.02.08,11:31
Ak účtujem spoločnosť, ktorá má skladové zásoby, teda nákup a predaj tovaru alebo materiálu, to zásadne nerobím externým spôsobom. To si musí účt.jednotka vyriešiť interne.
Zužu
10.02.08,11:56
Pri sklade robím inventúru raz mesačne , je to taká činnosť , že sklad sa robí na základe vydaných faktúr a tam ma materiál nepustí vydať viac al. menej, má firma stanovené tabuľky spotr. materiálu. s.r.o. bude vykonávať činnosť, ktorú už živnostník nebude robiť. takže viem do čoho idem. Ani ja som nerobila PU pod 6 mes.,ale už mi odišla firma z dôvodu, že som drahá a teraz jej to robí dotyčná pani účt. za 3 tisíc. Už som si veľa krát povedala že nie som sociálny pracovník , len niektorí aby mali robotu robia aj grátis len aby bolo čo, /čítali sme to aj v predch. príspevkoch ohľadne miezd/. Asi záleží aj od regiónu , uvidím ako sa dohodnem s konateľom, ale potrebovala som orientačne cenu. ďakujem veľmi pekne za príspevky.
ajobs
10.02.08,14:54
Pri sklade robím inventúru raz mesačne , je to taká činnosť , že sklad sa robí na základe vydaných faktúr a tam ma materiál nepustí vydať viac al. menej, má firma stanovené tabuľky spotr. materiálu. s.r.o. bude vykonávať činnosť, ktorú už živnostník nebude robiť. takže viem do čoho idem. Ani ja som nerobila PU pod 6 mes.,ale už mi odišla firma z dôvodu, že som drahá a teraz jej to robí dotyčná pani účt. za 3 tisíc. Už som si veľa krát povedala že nie som sociálny pracovník , len niektorí aby mali robotu robia aj grátis len aby bolo čo, /čítali sme to aj v predch. príspevkoch ohľadne miezd/. Asi záleží aj od regiónu , uvidím ako sa dohodnem s konateľom, ale potrebovala som orientačne cenu. ďakujem veľmi pekne za príspevky.

Nie som účtovník - teda som ten, čo za účto platí, ale pod 5 tisíc mesačne by som nešiel.
Zoltán Kovács
10.02.08,14:55
Nie som účtovník - teda som ten, čo za účto platí, ale pod 5 tisíc mesačne by som nešiel.

Tento príspevok by zaslúžil aj bodíka. Zato, že ako klient účtovnej kancelárie sám priznávaš, že uvedená cena je prinízka.
henam
10.02.08,15:55
mimotemy Chcem poďakovať všetkým účtovníkom za ich prácu na porade aj mimo nej. Vďaka Vašim skúsenostiam a radám som si vyriešila niekoľko problémov. Vďaka a pekný deň
mlaco
11.02.08,06:54
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Zoltán Kovács
11.02.08,07:01
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!

Výkazy do zbiekry listín sú totožné s výkazmi, ktoré sú povinnou prílohou DP. Takže ide vlastne o kópie DP, Súvahy, Výkazu ziskov a strát a Poznámky. Takže konec koncov to robí účtovník.
Johanka
11.02.08,07:02
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Duplicitná otázka http://www.porada.sk/t63832-p2-kolko-stoji-vedenie-podvojneho-uctovnictva.html
evina
11.02.08,07:02
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Neviem, či nespájaš pojem výkon účtovníctva, účtovnú závierku a zaslanie závierky do zbierky listín.

Účtovníčka vykonáva účtovníctvo, t.j. spracuje tých 18 faktúr a iné - pokladňu, bankové výpisy, majetok a pod.
Výsledkom účtovníctva je závierka prenesená do Výkazov a Poznámok, ktoré sa potom už len zasielajú po schválení VZ do OR - zbierky listín.
JAJA11
11.02.08,07:28
chcem sa pridať k tejto diskusii, lebo som presviedčala jedného živnostníka, že keď budem pracovať na jeho pc, s jeho programom, tak to musí byť závislá činnosť....a on mi povedal, že aj to sa dá vyriešiť, že pc a program si prenajmem od neho a môžem robiť na živnosť. Zdá sa mi to čudné...nemá s tým niekto skúsenosť????:rolleyes:

A prečo to musí byť závislá činnosť? Ja tiež pracujem v s.r.o. na ich PC a s ich programom. Jedná sa o veľké množstvo dokladov, preto nenosím doklady domov, ale chodím nahadzovať doklady k nim do firmy. Aj keď doma mám program, ktorý používam na účtovanie iných firiem - menších, nechcela som kupovať program aj pre túto firmu (musela by som rozšíriť program na omnoho viac funkcii a pri tých malých firmách by som ich ani nevyužila a zbytočne by sa mi to predražilo a zároveň ho oni už mali zakúpený a používali - takže som sa správala ekonomicky a to nie je v rozpore so zákonom :rolleyes: ). Do práce chodím podľa vlastného uváženia, v čase kedy to vyhovuje mne, školenia, literatúru a pod. si hradím sama. Vôbec sa to nedá nazvať závisou činnosťou. :rolleyes:
jess
13.02.08,08:41
Baby, prosím Vás, potrebujem nejaké splnomocnenie, aby som mohla vybavovať veci telefonicky (prípadne osobne), podpisovať výkazy za klienta, ktorý je z iného mesta. Mohli by ste mi tu taký dokument priložiť ? V splnomocnení budem ja ako osoba alebo s.r.o., ktorá účto robí ( v ktorej som ja zamestnaná) ?

A ešte mám otázočku : zmluva o vedení účta je uzatvorená medzi klientom a XXX, s.r.o......na výkazy sa podpisujem ako "výkaz vyhotovil" XXX, s.r.o. alebo ja ako konkrétne osoba ?
jess
14.02.08,07:48
posúvam ...
Kathryn
16.02.08,13:44
Baby, prosím Vás, potrebujem nejaké splnomocnenie, aby som mohla vybavovať veci telefonicky (prípadne osobne), podpisovať výkazy za klienta, ktorý je z iného mesta. Mohli by ste mi tu taký dokument priložiť ? V splnomocnení budem ja ako osoba alebo s.r.o., ktorá účto robí ( v ktorej som ja zamestnaná) ?

A ešte mám otázočku : zmluva o vedení účta je uzatvorená medzi klientom a XXX, s.r.o......na výkazy sa podpisujem ako "výkaz vyhotovil" XXX, s.r.o. alebo ja ako konkrétne osoba ?

Pokiaľ mám s klientom uzavretú zmluvu o vedení účtovníctva, tak podpisujem bežne mesačné výkazy do zdravotných poisťovní. Nemám na to špeciálne splnomocnenie. Iné je to s tlačivami na daňový úrad - daňové priznania, hlásenia, prehľady akákoľvek korešpondencia - tak tú vždy podpisuje daňový subjekt.

Som síce živnostníčka, ale aj keby som mala s.r.o. a viedla by som účtovníctvo, tak by som sa tam podpisovala ako konkrétna osoba. Veď ten výkaz vyhotovil človek a nie s.r.o.
Opravte ma ak sa mýlim, tiež mi to pomôže.:)
liba2
16.02.08,13:57
......A ešte mám otázočku : zmluva o vedení účta je uzatvorená medzi klientom a XXX, s.r.o...... na výkazy sa podpisujem ako "výkaz vyhotovil" XXX, s.r.o. alebo ja ako konkrétne osoba ?
Ja podpisujem len výnimočne, nechávam to na klienta, ale podpíšem sa svojim menom , aj v styku s DU.
kristín
21.02.08,11:16
Mám otázočku, na tému "koľko pýtať" no trošku z iného pohľadu na účtovníctvo. Koľko by ste si vypýtali za hodinu doučovania, resp. učenia účtovníctva, tých klasických stredoškolských základov. Mám prehľad o jazykoch, matematike či slovenčine, ale potrebovala by som niečo "súce" vedieť aj o účtovníctve. Viem, že je to minimálne zrovnateľné už so spomenutými predmetmi, ale aj tak chcem poznať viac názorov. Vďaka
mysimis
21.02.08,11:21
Mňa by zaujímalo koľko by stálo vyhotovenie DP typu A - 2 zahraniční zamestnávatelia?
Monika Kováčová
21.02.08,11:38
Mňa by zaujímalo koľko by stálo vyhotovenie DP typu A - 2 zahraniční zamestnávatelia?

1500,- Sk
balunka
21.02.08,12:24
už ste zverejnili cenník?
nemôžem ho nikde nájsť
Zoltán Kovács
21.02.08,12:26
už ste zverejnili cenník?
nemôžem ho nikde nájsť

Zajtra...
Danila
21.02.08,12:34
Mám otázočku, na tému "koľko pýtať" no trošku z iného pohľadu na účtovníctvo. Koľko by ste si vypýtali za hodinu doučovania, resp. učenia účtovníctva, tých klasických stredoškolských základov. Mám prehľad o jazykoch, matematike či slovenčine, ale potrebovala by som niečo "súce" vedieť aj o účtovníctve. Viem, že je to minimálne zrovnateľné už so spomenutými predmetmi, ale aj tak chcem poznať viac názorov. VďakaStretla si sa už s klasickými stredoškolskými základmi účtovníctva? Poskytni mi o tomto fenoméne Tvoju predstavu a ja ti poskytnem moju predstavu o tej cene.:)
ZuzanaP
21.02.08,12:41
Zajtra...


Už sa tešíme.....:)
kristín
21.02.08,14:01
Stretla si sa už s klasickými stredoškolskými základmi účtovníctva? Poskytni mi o tomto fenoméne Tvoju predstavu a ja ti poskytnem moju predstavu o tej cene.:)
Vzhľadom k tomu, že som stredoškolská učiteľka, ktorá učí účtovníctvo na škole a tie učebnice sa volajú "Základy podvojného účtovníctva" preto som použila takýto názov "fenomému".......
acmilan
22.02.08,20:34
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel :)
Zoltán Kovács
22.02.08,20:45
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel :)

Musím reagovať. Vidím, že si podnikateľ, tak sa ťa spýtam. Svoje produkty, tovar, služby si ochotný predávať pod cenu, zo stratou?
Johanka
22.02.08,20:46
Držte ma .....:eek:.
Aljok
22.02.08,20:48
Nedajte sa vyprovokovať! ;) Keď sa mu nepáči, nech si účtuje sám..:D:---
cloe
22.02.08,21:00
Včera mi tiež prišiel jeden, čo si tri roky robil sám a že už na to nemá čas. Tak som si vypýtala Výkaz o majetku a záv. k 31.12.2007 a tam mal na pohľadávkách sumu cez 10 mil. Sk. Tak sa ho pýtam- tebe odberatelia toľko dlžia?:eek: /Ide o malého živnostníka/. A on na to, že nie, že má všetko poplatené. Tak sa ho pýtam, kde sa mu tam zobrala taká suma. Vyjavene hľadel na to nechápajúc čo vlastne znamenajú pohľadávky vo výkaze.
Ževraj to len vytlačil z počítača a nečítal, čo tam je. Načo. Veď počítač to všetko urobí sám;) Tak to aj odovzdal na DU. Samozrejme som ho tam poslala znovu s opravným DP. Takže asi aj takto si to poniektorí vedú sami...
abel
22.02.08,21:43
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, a prezraď, čo také robíš, keď nemáš čas - nebodaj zarábaš peniaze? Určite svojou prácou niekoho zdieraš.
uctovnici ma zdierajú - no, niekedy sa to nepodarí a potom si musíme ísť peniaze na chlieb obrať na strome, nie všetci sme podnikatelia - konatelia Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel :)
Hlavne nech pozná čísla od 0 po 9, to jej pre účtovníctvo úplne stačí, vhodnou kombináciou týchto čísel máte všetko hotové do 2 minút, čo by si chcel robiť až 10 minút pri jednom zamestnancovi?
tinaM
22.02.08,21:46
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel :)
To nemáš čas ani 10 minút, aby si si to účtovníctvo urobil sám?
Radšej by si zdieral svoju priateľku-účtovníčku?
petovsan
22.02.08,22:06
Včera mi tiež prišiel jeden, čo si tri roky robil sám a že už na to nemá čas. Tak som si vypýtala Výkaz o majetku a záv. k 31.12.2007 a tam mal na pohľadávkách sumu cez 10 mil. Sk. Tak sa ho pýtam- tebe odberatelia toľko dlžia?:eek: /Ide o malého živnostníka/. A on na to, že nie, že má všetko poplatené. Tak sa ho pýtam, kde sa mu tam zobrala taká suma. Vyjavene hľadel na to nechápajúc čo vlastne znamenajú pohľadávky vo výkaze.
Ževraj to len vytlačil z počítača a nečítal, čo tam je. Načo. Veď počítač to všetko urobí sám;) Tak to aj odovzdal na DU. Samozrejme som ho tam poslala znovu s opravným DP. Takže asi aj takto si to poniektorí vedú sami...
... no nie "asi iba poniektorí", ale povedala by som, že snáď "poviacerí" podnikatelia, ktorí nemajú ekonomické chápanie, alebo vzdelanie a chcú ušetriť tam, kde sa im to vôbec nemusí vyplatiť, si to vedú takto podobne ... nechcem byť škodoradostná, ale škoda, že nekončil s podnikaním a neupravoval si základ dane :) :) :) ... to by sa možno pri kontrole aspoň trošku vystrašil, ak by zistil, čo by mu chceli dorubiť z titulu povinnej úpravy základu dane ... veď to je to, že mnohí si myslia, mám program, viem účtovať ... osobne som sa stretla už aj s takým účtovníctvom, kde boli vo VOZD a POZD zaúčtované aj PRIEBEŽNÉ POLOŽKY ... vraj je to tiež výdavok, tak kde je problém?

...ešte dodám, že už som počula aj také názory podnikateľov, že sa im neoplatí platiť si účtovníčku, pretože počítajú s tým, že ich finančný postih pri prípadnej kontrole by mal byť vždy menší, ako keď si spočítajú náklady na účtovné služby za 5-ročné, príp. 10-ročné obdobie, ak im vôbec tá kontrola z DÚ príde ... no vidíte? aj tomu sa môže hovoriť efektívne znižovanie nákladov na prevádzkovú réžiu !!!
JAJA11
23.02.08,06:39
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel :)

To koľko máš zamestnancov, keď to nestíhaš. Jeden zamestnanec sa dá spraviť aj za kratší čas, keď je dobrý program. :D Lenže treba mať ten program, sledovať zákony, vlastniť PC, platiť energiu, literatúru a pod. Ty tiež svoje výrobky alebo služby neponúkaš podľa času ich výroby. Pripočítaš si všetky prevádzové náklady. Potom aj ty zdieraš. A vlastne prečo si to dávaš robiť tým účtovníkom, keď ti to trvalo tak krátko, ak máš 6 zamestnacov a trvá ti to 10 minút, tak za hodinu získaš cca 1500 až 2000 Sk. To je slušná suma, neviem či toľko zarobíš na svojich obchodoch. :D
abel
26.02.08,16:34
mimotemy Som síce trochu mimo témy, nie som autorom tohoto príspevku, ale každý rok je aktuálny, tak ho rada posuniem - pre všetkých zdieračov aj Pánov Podnikateľov. mimotemy
Milanko, ak by si zbalil tú účtovníčku a bola by nebodaj tvojou manželkou, želám ti pevné nervy, keď štvrťrok bude v stresoch chodiť vyčerpaná a prinesie ti za to modré z neba...
momaria
26.02.08,20:09
Chcem sa Vás spýtať na Váš názor. Je ťažké stanoviť cenu za prácu, preto som zvolila túto cestu a poprosím názor viacerých.
Akú mesačnú cenu by ste stanovili za vedenie PU v s.r.o.? Ide o autoservis. Za mesiac január je tam zhruba došlých FA 58, vyšlých FA 13, VPD 61 – no tých bude isto viac, pretože som tam nevidela nikde úhrady faktúr, ani v banke, ani hotovosťou. Keďže sa tento rok iba rozbiehajú, majú aj v banke málo pohybov .Tých je cca 13. VPD,PPD- žiadne nevypisujú. Chcú aby som im robila cesťaky na jedno auto. Majú troch zamestnancov. Sú štvrťročnými platcami DPH. Okrem toho, že opravujú autá, majú i predajňu na autosúčiastky.
Vopred ďakujem všetkým.
liba2
26.02.08,20:43
Ja by som to odhadla na minimálne 15.000 Sk - ak to budeš robiť kompletne na vlastné náklady.
momaria
26.02.08,20:49
Ďakujem za reakciu..Ja som si to skúšala zhruba porátať na položky , čiže 1 došlú FA som rátala za dve položky. Vyšla mi približná cena cca 12-13 tis..No a to si myslím, že padnú na zadok, ke*ď im zahlásim takú cenu..No myslím, že lacnejšie by im to nik nerobil.
momaria
26.02.08,20:50
Poprosím ešte ďalších na názor.Chcem podotknúť, že sa jedná o stredoslovenský región.
Zoltán Kovács
26.02.08,20:50
Ďakujem za reakciu..Ja som si to skúšala zhruba porátať na položky , čiže 1 došlú FA som rátala za dve položky. Vyšla mi približná cena cca 12-13 tis..No a to si myslím, že padnú na zadok, ke*ď im zahlásim takú cenu..No myslím, že lacnejšie by im to nik nerobil.

Treba povedať vždy vyššiu cenu, akú chceš dostať, aby si mohla zjednávať.
momaria
26.02.08,21:01
Treba povedať vždy vyššiu cenu, akú chceš dostať, aby si mohla zjednávať.
To sa musím ešte naučiť.:) Práve čítam aj tému " Cenník účtovných prác na rok: 2008".
Bol to super nápad založiť ju.
liba2
26.02.08,21:02
Ďakujem za reakciu..Ja som si to skúšala zhruba porátať na položky , čiže 1 došlú FA som rátala za dve položky. Vyšla mi približná cena cca 12-13 tis..No a to si myslím, že padnú na zadok, ke*ď im zahlásim takú cenu..No myslím, že lacnejšie by im to nik nerobil.
Je dôležité ako sa stanoví táto prvá cena, tie ďalšie sa budú od nej odrážať.
Treba vziať do úvahy najmä fakt, že sú "na začiatku" , teda aj doklady budú pribúdať a určite aj problematika, zamestnanci, lízing a v službách sú to často platby v hotovori eurom, takže možno aj devízový účet. Do konca roka je ďaleko a tak skoro sa o novej cene baviť nebudete.
momaria
26.02.08,21:16
Je dôležité ako sa stanoví táto prvá cena, tie ďalšie sa budú od nej odrážať.
Treba vziať do úvahy najmä fakt, že sú "na začiatku" , teda aj doklady budú pribúdať a určite aj problematika, zamestnanci, lízing a v službách sú to často platby v hotovori eurom, takže možno aj devízový účet. Do konca roka je ďaleko a tak skoro sa o novej cene baviť nebudete.

Oni vlastne fungujú už cca 10 rokov, ale na SZČO.Teraz idú dať všetko na s.r.o...Chcú ale naďalej pokračovať aj vo vedení JU na SZČO, pretože tam brali úver na HIM, ktorý budú odpisovať a prenajímať s.r.o. Na SZČO majú aj leasing na auto, budú naďalej aj platcami DPH . Takže tam bude cena zvlášť, ktorú samozrejme tiež neviem určiť.
liba2
26.02.08,21:31
To že budú súčasne s.r.o. a súčasne SZČO, to je pre teba len mínus. Lebo im sa budú doklady miešať medzi firmami, a najčastejšie platby faktúr, no bude to pre teba náročnejšie ustrážiť to.
momaria
26.02.08,21:36
To že budú súčasne s.r.o. a súčasne SZČO, to je pre teba len mínus. Lebo im sa budú doklady miešať medzi firmami, a najčastejšie platby faktúr, no bude to pre teba náročnejšie ustrážiť to.
Tá SZČO bude vlastne iba žiť kvôli úveru, takže tam nebudú ani nakupovať, ani predávať.
momaria
27.02.08,14:52
Chcem sa Vás spýtať na Váš názor. Je ťažké stanoviť cenu za prácu, preto som zvolila túto cestu a poprosím názor viacerých.
Akú mesačnú cenu by ste stanovili za vedenie PU v s.r.o.? Ide o autoservis. Za mesiac január je tam zhruba došlých FA 58, vyšlých FA 13, VPD 61 – no tých bude isto viac, pretože som tam nevidela nikde úhrady faktúr, ani v banke, ani hotovosťou. Keďže sa tento rok iba rozbiehajú, majú aj v banke málo pohybov .Tých je cca 13. VPD,PPD- žiadne nevypisujú. Chcú aby som im robila cesťaky na jedno auto. Majú troch zamestnancov. Sú štvrťročnými platcami DPH. Okrem toho, že opravujú autá, majú i predajňu na autosúčiastky.
Vopred ďakujem všetkým.

Prosím pozrite sa mi ešte niekto na to. Chcela by som počuť viac názorov . Niekto zo stredného Slovenska
Dik
zuhl
27.02.08,19:10
Som na nervy. Účtujem jednu firmu, prvýkrát mi priniesli doklady minulý rok, tak som im povedala svoju taxu, že v Bratislave by im za takúto firmu zobrali 5.OOO, tak sme sa dohodli, že 6.OOO, lebo sú to dobrí známi. Tento rok majú plnú "prdel" dokladov a ešte mi nosia a mne to už pomaly vychádza 9.OOO. Tak čo mám robiť, keď oni si myslia, že ja to robím len tak a že si hádam "škrabkám".
Danila
27.02.08,19:14
Vzhľadom k tomu, že som stredoškolská učiteľka, ktorá učí účtovníctvo na škole a tie učebnice sa volajú "Základy podvojného účtovníctva" preto som použila takýto názov "fenomému".......Klasické stredoškolské základy účtovníctva - pôvodný terminus technicus, na ktorý som reagovala. Učebnica má názov - Základy podvojného účtovníctva. kristin, o to viac ma ten veľký rozdiel v pojmoch mrzí, že si stredoškolská profesorka účtovníctva. Základy PÚ sú rovnaké pre všetkých. vysokoškolákov, stredoškolákov, účastníkov rekvalifikačných kurzov, či individuálnych kurzov. Celkom určite nie sú klasické stredoškolské. Ty si totiž prvotný kontakt s budúcim účtovníkom. A to je dôležité preto, lebo aké im poskytneš základy, také budú ich nadstavby.:)
Erika-ežka
28.02.08,10:15
Práve odišiel odo mňa "potencionálny" klient - doniesol mi ukázať asi koľko toho má - vlaňajší rok - JÚ-združenie (takže DP - dvojmo) pen. denník asi 500 položiek, 120 DFa, 75 Vfa, asi za dva šanóny VPD a PPD, banka (tie mi nedoniesol, takže som to nevidela,len povedal),štvrťročný plátca, odpisy - budova, autá. Chce aby som ho informovala vždy o zmene v zákone - odvody, atď., posielala mailom vyšlé faktúry, ktoré mi po telef. nadiktuje, prípadne podľa potreby nejaká korešpondencia. Keď odchádzal s tým, že keď mi donesie ešte tie dva šanóny, tak sa dohodneme na cene nezabudol podotknúť, že bývalú účtovníčku platil raz za rok, aby som sa kukla koľko (to aby som sa vedela odraziť :D). Povedala som mu, že mu to budem fakturovať určite aspoň štvrťročne, ale keď odišiel a uvidela som za celý takýto rok sumu 9.000,- (za všetko :eek:) spadla mi sánka, tak som to odložila, že určite nebude chcieť viac za to dať. Ja si však myslím, že pod 2.500,- mesačne v tomto prípade (aj pri JÚ) by som nemala ísť.
Schválne, povedzte čo by ste si za to pýtali???
Pozn. v priebehu roka prestane byť plátcom DPH.

Prešla som so zamestnania na živnosť takže sa len orientujem v cenových reláciách a to počiatočné určovanie, keď ešte neviete koľko toho bude a hneď sa opýtajú čo za to chceš, je dosť ťažké a RISKANTNÉ - pre účtovníka :rolleyes:
tuta
28.02.08,10:30
mimotemy
Opýtaj sa ho, prečo mu prestala robiť bývala účtovníčka. Asi to nebude len tou celoročnou sumou 9 000,- Sk?
zuhl
28.02.08,10:31
Ja sa vždy takýchto pýtam, a prečo si neostal u tej bývalej účtovníčky keď bola taká lacná.
evina
28.02.08,10:37
Práve odišiel odo mňa "potencionálny" klient - doniesol mi ukázať asi koľko toho má - vlaňajší rok - JÚ-združenie (takže DP - dvojmo) pen. denník asi 500 položiek, 120 DFa, 75 Vfa, asi za dva šanóny VPD a PPD, banka (tie mi nedoniesol, takže som to nevidela,len povedal),štvrťročný plátca, odpisy - budova, autá. Chce aby som ho informovala vždy o zmene v zákone - odvody, atď., posielala mailom vyšlé faktúry, ktoré mi po telef. nadiktuje, prípadne podľa potreby nejaká korešpondencia. Keď odchádzal s tým, že keď mi donesie ešte tie dva šanóny, tak sa dohodneme na cene nezabudol podotknúť, že bývalú účtovníčku platil raz za rok, aby som sa kukla koľko (to aby som sa vedela odraziť :D). Povedala som mu, že mu to budem fakturovať určite aspoň štvrťročne, ale keď odišiel a uvidela som za celý takýto rok sumu 9.000,- (za všetko :eek:) spadla mi sánka, tak som to odložila, že určite nebude chcieť viac za to dať. Ja si však myslím, že pod 2.500,- mesačne v tomto prípade (aj pri JÚ) by som nemala ísť.
Schválne, povedzte čo by ste si za to pýtali???
Pozn. v priebehu roka prestane byť plátcom DPH.

Prešla som so zamestnania na živnosť takže sa len orientujem v cenových reláciách a to počiatočné určovanie, keď ešte neviete koľko toho bude a hneď sa opýtajú čo za to chceš, je dosť ťažké a RISKANTNÉ - pre účtovníka :rolleyes:

Pravdu máš Ty. Nehovoriac, že poradenstvo je v tom vlastne zdarma /myslím v Tvojom odhade/, a to ešte nevieš čo obnáša tá pokladňa a nespomínaš bankové výpisy.. Za 750 SK hrubého mesačne by som sa radšej poprechádzala po lese a urobila aspoň niečo pre svoje zdravie...
Kazu
28.02.08,10:49
Som na nervy. Účtujem jednu firmu, prvýkrát mi priniesli doklady minulý rok, tak som im povedala svoju taxu, že v Bratislave by im za takúto firmu zobrali 5.OOO, tak sme sa dohodli, že 6.OOO, lebo sú to dobrí známi. Tento rok majú plnú "prdel" dokladov a ešte mi nosia a mne to už pomaly vychádza 9.OOO. Tak čo mám robiť, keď oni si myslia, že ja to robím len tak a že si hádam "škrabkám".

Viem si predstaviť, že teraz si takto :eek: ale čím skôr im povieš v akej cenovej "výške" sa nachádzajú tým skôr sa dohodnete či máš pokračovať v práci, alebo im dáš božtek na čelo a kopanec do prdele. Tí dobrí známi určite rátajú s tým, že im to nepovieš. Ja by som ich prekvapila a nech sú pre zmenu takto oni :eek:. Zaslúžia si to :rolleyes:
Erika-ežka
28.02.08,11:36
Pravdu máš Ty. Nehovoriac, že poradenstvo je v tom vlastne zdarma /myslím v Tvojom odhade/, a to ešte nevieš čo obnáša tá pokladňa a nespomínaš bankové výpisy.. Za 750 SK hrubého mesačne by som sa radšej poprechádzala po lese a urobila aspoň niečo pre svoje zdravie...
Tak som sa rozhodla, že keď príde, poviem mu ešte medzi dverami, že pod 3.000,- Sk /mesačne mu to robiť nebudem. On sa zvrtne medzi dverami a pôjde hľadať "bomboniérovú" účtovníčku a ja sa budem môcť ísť prechádzať po lese :cool: - furt lepšie ako robiť za 750,- Sk, až tak zle som na tom zase nie. A robiť len preto, aby som pomohla inému - takú charitu robiť nechcem. Veď mi to v skutočnosti nepokryje ani náklady.
Ale ďakujem za potvrdenie môjho zmýšľania, posmelili ste ma :).
Erika-ežka
28.02.08,11:40
Ja sa vždy takýchto pýtam, a prečo si neostal u tej bývalej účtovníčky keď bola taká lacná.
Povedal, že mala toho veľa a nestíhala, že mala aj iné aktivity :rolleyes:. Bola to rodinná známa, tak asi je teraz veľmi rada, že sa ich zbavila :cool:.
vieroslava
28.02.08,12:28
Som na nervy. Účtujem jednu firmu, prvýkrát mi priniesli doklady minulý rok, tak som im povedala svoju taxu, že v Bratislave by im za takúto firmu zobrali 5.OOO, tak sme sa dohodli, že 6.OOO, lebo sú to dobrí známi. Tento rok majú plnú "prdel" dokladov a ešte mi nosia a mne to už pomaly vychádza 9.OOO. Tak čo mám robiť, keď oni si myslia, že ja to robím len tak a že si hádam "škrabkám".
A to im účtuješ mesačne, alebo to má byť taxa za celý rok?
zuhl
28.02.08,12:42
Za celý rok, veď to sú igelitkový.
Monika Kováčová
28.02.08,12:47
Za celý rok, veď to sú igelitkový.

Prečo kazíš ceny ? Potom nebudeme nikdy spokojný s hodnotením svojej práce, keď budeme mať zradcov vo vlastných radoch...
zuhl
28.02.08,12:49
Ako kazím ceny?
Monika Kováčová
28.02.08,12:54
6000 tis ročne je pri takom stave a množstve dokladov ako uvádzaš len kazením ceny...
keby naceníme každého klienta takto, tak nezarobíme na slanú vodu...
Petra29
28.02.08,13:01
6000 tis ročne je pri takom stave a množstve dokladov ako uvádzaš len kazením ceny...
keby naceníme každého klienta takto, tak nezarobíme na slanú vodu...
6000tis. je pekná cena, nie?;)
Zuziana
28.02.08,13:08
6000tis. je pekná cena, nie?;)

no to je tuším 6 miliónov:D .... pošli ho :D
Monika Kováčová
28.02.08,13:10
no chcela som ja džubať... a som sama džubaná... :DKto druhému jamu kope, sám do nej spadne. :)
Zuziana
28.02.08,13:13
ja že tu už je vážna mrníková téma:D
vieroslava
28.02.08,14:40
mimotemy
Nie som účtovník, ale rada čítam toto vaše dohadovanie sa o cenách a kritiku podliezania cien a pod. Pomohlo mi to zorientovať sa, či môjho účtovníka preplácam, alebo je pre mňa mimoriadne výhodný. Zatiaľ sme sa vždy vedeli dohodnúť.
Môj názor je taký, že každý by si mal vedieť oceniť svoju prácu, potom bude vedieť oceniť aj prácu druhých (svojich dodávateľov).


Pekný deň prajem všetkým účtovníkom v tomto hektickom preddaňovom období.
romanpp
29.02.08,03:46
Povedal, že mala toho veľa a nestíhala, že mala aj iné aktivity :rolleyes:. Bola to rodinná známa, tak asi je teraz veľmi rada, že sa ich zbavila :cool:.

Zrejme som na tom presne tak ako tá jeho účtovníčka (predchádzajúca).

Mal som zopár klientov (na začiatku) a bol som rád aj za pár korún. Postupne z roka na rok dvíham ceny a priberám klientov, aby som zarobil slušnejšie.

Niektorí klienti, ktorí u mňa začínali s nízkymi cenami, postupne sami odchádzajú. Ďalší klienti stále pribúdajú. A ja sa dostávam stále viac do situácie, že nestíham (zrejme presne tak ako tá jeho predchádzajúca účtovníčka).

Takže vlastne každý z nás sa musí sám rozhodnúť pre svoju vlastnú zlatú strednú cestu, keďže jednoznačne platí rovnica

množstvo času mojej práce (v Sk) = počet klientov × ceny za prácu