zuzkaD
13.07.06,17:19
Milí poraďáci, chcem sa Vás opýtať niečo ohľadom mandátnej zmluvy. Čo to vlastne mandátna zmluva znamená. Som študentka na VŠ a popri tom nastupujem do novej práce, kde uzatvorím mandátnu zmluvu. Chcem sa opýtať, či budem mať nejaké povinnosti odvádzať štátu nejaké peniaze, keďže už budem zamestnaná, ale pritom aj študentka. Prosím poradte mi. Ďakujem veľmi pekne.
profesional
14.05.07,10:42
Podla mna mozes kludne vyuzit zmluvu o obchodnom zastupeni. Mandatna zmluva by to musela byt vtedy, ak by si im na vykon povinnosti chcel trebars zapozicat firemne vozidlo. Lebo zmluva o obch. zastupeni by na to nestacila. Ak by napr. s tym vozidlom mali nejaky problem na ceste, ak by ich zastavili "zelene zabky", tak budu od nich ziadat mandatnu zmluvu ako titul na vedenie firemneho motoroveho vozidla spolocnosti, ktoreho nie su zamestnancami.
Bren77
11.12.11,08:47
Dobry den

chcel by som Vas poprosit o pomoc v uctovno pravnej veci..... V pravnickej osobe sme dvaja spolocnici a sucasne aj dvaja konatelia. Jeden z nas ma licenciu u zahranicneho partnera, ku ktoremu dochadzaju klienti z pravnickej osoby. Kedze zahranicny partner komunukuje iba s jednym spolocnikom v jeho mene (nakolko ta licencia je na neho) Takisto aj provizie su vyplacane na jeho osobny ucet. On to hned transfferom prevedie v plnej vyske na ucet Pravnickej osoby ktorej je konatel a spolocnik. Chceli by sme to nejako Uctovno-pravne podchytit aby tie prevody z fyzickej na pravnicku osobu boli nejako podlozene a neviem ci len nejaka fakturacia bude stacit... Kedze on nieje živnostnik. Viete mi prosim nejako poradit, ja rozmyslam o Mandatnej zmluve........ medzi nim a sro.

DAKUJEM
Mila123
11.12.11,08:53
prečo zadávaš tú istú otázku dupľom????