dorwin
12.06.17,16:03
Dobry den,
pred 3,5 rokmi som si uzavrel CP v hodnote 3Eur. nejako som na to zabudol a dnes mi prislo, ze postupila poistovna moju pohladavky vymahacskej firme a mam zaplatit este +15Eur za naklady spojene s vymahanim. Je toto ok? za 3,5 roka mi z poistovne nik nedal ani vediet, ze nejaku pohladavku mam. 3E je drobnost, co nie je problem zaplatit.
misoft
12.06.17,14:06
Hmmmm.....
Takže si sa pripoistil cestovným poistením.... a zaplatil si tie 3€?
Ak nie - tak môžu aj tie 3€ vymáhať, pretože si bol poistený, oni si svoje splnili, ale ty nie.
Zadarmo ani kura nehrabe....
profesional
12.06.17,14:17
Ide o občianskoprávny vzťah, na ktorý sa uplatňuhe 3-ročná všeobecná premlčacia lehota. Ich nárok je premlčaný. Ignoruj ich výzvy. Ak to dajú na súd, podaj námietku premlčania. A je to.
Katy a R
12.06.17,14:19
zábudlivosť voľačo stojí ... ak si uzavrel poistenie, vedel si veľmi dobre, že treba zaplatiť - aj dokedy presne ;) nemusia ťa viackrát upozorňovať na tvoje povinnosti. poisťovne majú ošetrené posúvanie pohľadávok a "premlčania" .. tak si to dobre skontroluj.
dorwin
12.06.17,14:36
Zabudol som ja zaplatiť. Ale hnevá ma, že za celú dobu sa nik z poisťovne neozval.
profesional
12.06.17,15:49
zábudlivosť voľačo stojí ... ak si uzavrel poistenie, vedel si veľmi dobre, že treba zaplatiť - aj dokedy presne ;) nemusia ťa viackrát upozorňovať na tvoje povinnosti. poisťovne majú ošetrené posúvanie pohľadávok a "premlčania" .. tak si to dobre skontroluj.

Nestíham sa čudovať. Že posúvanie premlčania. To odkiaľ máš taký nezmysel?

Premlčacie doby sú dané KOGENTNÝMI ustanoveniami zákona.
Odchýlenie sa od nich možné nie je. Nič také neexistuje. Čo tak naštudovať si aspoň elementárne základy práva?

Poisťovňa je subjekt ako ktorýkoľvek iný. To pripisovanie božskosti je nezmysel.
Katy a R
12.06.17,16:51
do-vysvetlenie;) ... že majú ošetrené posúvanie pohľadávok - t.z. že posúvajú pohľadávky vymáhačskej firme - neunúvajú sa sami
.. a že tiež majú ošetrené "premlčania" (množ. číslo) - t. z. že dlhy nevymáhajú neskoro, dodržiavajú termíny. - treba si preto dobre skontrolovať dokumentáciu a termíny (samozrejme, môže sa stať)
- nikde som nepísala, žeby bola poisťovňa božský subjekt a že nemusí dodržať zákon.
dorwin
12.06.17,19:37
ok, lenze ak ma moja firma pohladavku tak najprv zavolam a opytam sa ze ci na to nezabudol. a nie cakam ako debil tri roky a potom to poslem vymahacom. to je neseriozne chovanie
profesional
14.06.17,06:46
Môžu posúvať čo chcú a komu chcú, avšak len v súlade so zákonom. Ak je raz nárok premlčaný, tak sa nič posúvať nedá.A môžu si do zmluvy napísať čo len chcú a nič s tým nespravia. Nakoľko postúpiť je možné len pohľadávku. Márnym uplynutím premlčacej doby sa z pohľadávky stáva naturálna obligácia a tú postúpiť nemožno.