Zavrieť

Porady

vymahanie neuhradeneho cestovneho poistenia po 3,5 rokoch

Dobry den,
pred 3,5 rokmi som si uzavrel CP v hodnote 3Eur. nejako som na to zabudol a dnes mi prislo, ze postupila poistovna moju pohladavky vymahacskej firme a mam zaplatit este +15Eur za naklady spojene s vymahanim. Je toto ok? za 3,5 roka mi z poistovne nik nedal ani vediet, ze nejaku pohladavku mam. 3E je drobnost, co nie je problem zaplatit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ide o občianskoprávny vzťah, na ktorý sa uplatňuhe 3-ročná všeobecná premlčacia lehota. Ich nárok je premlčaný. Ignoruj ich výzvy. Ak to dajú na súd, podaj námietku premlčania. A je to.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmmm.....
    Takže si sa pripoistil cestovným poistením.... a zaplatil si tie 3€?
    Ak nie - tak môžu aj tie 3€ vymáhať, pretože si bol poistený, oni si svoje splnili, ale ty nie.
    Zadarmo ani kura nehrabe....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zábudlivosť voľačo stojí ... ak si uzavrel poistenie, vedel si veľmi dobre, že treba zaplatiť - aj dokedy presne nemusia ťa viackrát upozorňovať na tvoje povinnosti. poisťovne majú ošetrené posúvanie pohľadávok a "premlčania" .. tak si to dobre skontroluj.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Katy a R
    zábudlivosť voľačo stojí ... ak si uzavrel poistenie, vedel si veľmi dobre, že treba zaplatiť - aj dokedy presne nemusia ťa viackrát upozorňovať na tvoje povinnosti. poisťovne majú ošetrené posúvanie pohľadávok a "premlčania" .. tak si to dobre skontroluj.
    Nestíham sa čudovať. Že posúvanie premlčania. To odkiaľ máš taký nezmysel?

    Premlčacie doby sú dané KOGENTNÝMI ustanoveniami zákona.
    Odchýlenie sa od nich možné nie je. Nič také neexistuje. Čo tak naštudovať si aspoň elementárne základy práva?

    Poisťovňa je subjekt ako ktorýkoľvek iný. To pripisovanie božskosti je nezmysel.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R do-vysvetlenie ... že majú ošetrené posúvanie pohľadávok - t.z. že posúvajú pohľadávky vymáhačskej firme - neunúvajú sa sami
    .. a že tiež majú ošetrené "premlčania" (množ. číslo) - t. z. že dlhy nevymáhajú neskoro, dodržiavajú termíny. - treba si preto dobre skontrolovať dokumentáciu a termíny (samozrejme, môže sa stať)
    - nikde som nepísala, žeby bola poisťovňa božský subjekt a že nemusí dodržať zákon.
    profesional Môžu posúvať čo chcú a komu chcú, avšak len v súlade so zákonom. Ak je raz nárok premlčaný, tak sa nič posúvať nedá.A môžu si do zmluvy napísať čo len chcú a nič s tým nespravia. Nakoľko postúpiť je možné len pohľadávku. Márnym uplynutím premlčacej doby sa z pohľadávky stáva naturálna obligácia a tú postúpiť nemožno.
    dorwin ok, lenze ak ma moja firma pohladavku tak najprv zavolam a opytam sa ze ci na to nezabudol. a nie cakam ako debil tri roky a potom to poslem vymahacom. to je neseriozne chovanie
      zbaliť

    vymahanie neuhradeneho cestovneho poistenia po 3,5 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.