pavol54
30.07.17,14:03
Duško a ja keď mám čo piecť, tak v tomto. Mám aj menší. Niekedy takéto pekáče robil nejaký pán v Trnave, niekde blízko pošty.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=149111&d=1471703832
Nemala by si jesť nezdravé jedlá, treba ich dať nepriateľovi alebo obetnému baránkovi ,:) píšem adresu : Pavol........ atď, ja sa obetujem:)
lujza.j
30.07.17,12:51
Palino treba si dat aj túčik:D:--- obcas...ja by som sa hned nachniapala:D....pirule na travenie mam...
misoft
30.07.17,14:54
Nemala by si jesť nezdravé jedlá, treba ich dať nepriateľovi alebo obetnému baránkovi ,:) píšem adresu : Pavol........ atď, ja sa obetujem:)
Počúval si, čítal si Bukovského.... čo ten vie, čo je dobré......
A v takomto hlinenom ani veľa tuku netreba - hus/kačka sama pustí... stačí len vodou podlievať..... a keď nechceš masť, stačí maslo na začiatok....
bettylou
30.07.17,15:36
Aj zajac pustí masť, aj želatinu v takom hlinenom. Akurát na dreve pomalenka pečiem, väčšinou cez noc dôjde, len raz alebo 2x v noci priložím malé polienko a hrniec predmáčam. A pláteček masla pre chuť, aby syn nepyskoval, že zas zajac
pavol54
30.07.17,16:57
Nemala by si jesť nezdravé jedlá, treba ich dať nepriateľovi alebo obetnému baránkovi ,:) píšem adresu : Pavol........ atď, ja sa obetujem:)
Počúval si, čítal si Bukovského.... čo ten vie, čo je dobré......
A v takomto hlinenom ani veľa tuku netreba - hus/kačka sama pustí... stačí len vodou podlievať..... a keď nechceš masť, stačí maslo na začiatok....
Nepokazím si pravú kačaciu masť nejakým maslom, krmené alebo dosť mastné sme nikdy nepodlievali ani nepodmasťovali. Inak podľa mňa ak sa nerobí nejaká plnka tak je najlepšie piecť už naporcované. ale proti gustu žiadna dišputa
pavol54
30.07.17,17:00
Aj zajac pustí masť, aj želatinu v takom hlinenom. Akurát na dreve pomalenka pečiem, väčšinou cez noc dôjde, len raz alebo 2x v noci priložím malé polienko a hrniec predmáčam. A pláteček masla pre chuť, aby syn nepyskoval, že zas zajac
zajac jedine mladý 8 týždňový, na moju otázku ako pripraviť ja že na dobrý paprikáš pikantný a kura ako? Na paprikáš, prsíčka tiež :) Jedna moja známa že to je zločin, ale to len dovtedy kým ho neochutnala.
kukučka
30.07.17,18:13
toto mi nerobte, na paprikáš mám doma akurát papriku a cibuľu :mee: :D
Terezia13
30.07.17,18:48
dúfam, že to bude čitateľné
vicktor
31.07.17,06:41
Potesilo: sused "skratil" smreky popri plote, tak nam budu menej tienit.
Nepotesilo: sused "skratil" smreky popri plote, po rokoch nebudem mat na Vianoce vrcholec na odpilenie... :(
korela
01.08.17,09:47
SHMÚ - zaslúžený čin, http://www.shmu.sk/sk/?page=59, začali uvádzať teploty s desatinnými čiarkami
buchač
01.08.17,09:56
SHMÚ - zaslúžený čin, http://www.shmu.sk/sk/?page=59, začali uvádzať teploty s desatinnými čiarkami
:D :D :D :D :D
Kúúúwa, tak to som sa teraz pobavil. To desatinné číslo teda jedinca z biedy vytrhne. Takému robošovi na stavbe je lautr jedno, či je o desatinku viac alebo menej...

Takému Iľkovi detto.
Henten pán sa totiž vždy trafí do predpovede počasia. Jemu akurát robí problém trafiť sa do lokality a do dňa .. ;)
alaya1
01.08.17,10:11
37st.
ale necitit pri vode...
sito
01.08.17,11:32
http://www.porada.sk/t300020-podnajomnici.html

... urva, Jedna vymaže, druhá vráti a uzavre! :D:D:D

--- mikina, opri sa, nie o SSSR, keď je dvor v spoluvlastníctve troch vlastníkov, o toto. ---

"OZ, § 127. ods. 1

(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok."

§ 139, ods. 2

(2) O hospodárení so spoločnou vecou rozhodujú spoluvlastníci väčšinou počítanou podľa veľkosti podielov. Pri rovnosti hlasov, alebo ak sa väčšina alebo dohoda nedosiahne, rozhodne na návrh ktoréhokoľvek spoluvlastníka súd.

--- obydlie máte každý svoje, domček. Dvor? Spoločný, o hospodárení, využívaní dvora sa musíte, mali by ste mať dohodu, najlepšie písomnú. Samozrejme, že vlastník domčeka môže domček prenajať komukoľvek. Nájomník však musí rešpektovať dohodu o užívaní spoločného dvora. Ak zmluva nie je? Od 22 do 6,00 sa nesmie na dvore békať! Ak speváci, hudobníci, spomínajú orgány nad ktorými sa pohoršuješ, že kazia morálku tvojich detí. Štátne orgány, Úrad, polícia, súd, atď. ti snáď pomôžu. :D ---

:eek: Na porade?
sito
01.08.17,14:53
Anika61
01.08.17,15:22
Niekomu sa minuli sympatie ku mne:D miesto cca 40 užitočných denne mám dnes zo 50 neužitočných a spamov:D:D:D....toto bodovanie,hodnotenie "";)je dobrá vec":D:D:D.....""a co deti...mají si kde hrát....
babka - ježibabka
01.08.17,15:25
Niekomu sa minuli sympatie ku mne:D miesto cca 40 užitočných denne mám dnes zo 50 neužitočných a spamov:D:D:D....toto bodovanie,hodnotenie "";)je dobrá vec":D:D:D
Alebo máš nápadníka. Láska nehnevaná, neny miluvaná :D
Anika61
01.08.17,16:00
Niekomu sa minuli sympatie ku mne:D miesto cca 40 užitočných denne mám dnes zo 50 neužitočných a spamov:D:D:D....toto bodovanie,hodnotenie "";)je dobrá vec":D:D:D
Alebo máš nápadníka. Láska nehnevaná, neny miluvaná :D
To asi preto,že mám rada všetky "nicky":D/niektoré viac:D iné menej;)/
lujza.j
01.08.17,16:37
To ma len nervy...ako pekne hačkúvaš a štrikúvaš:) komlexy...má...ňake chudatenko...:---
Anika61
01.08.17,16:57
[QUOTE="lujza.j"]To ma len nervy...ako pekne hačkúvaš a štrikúvaš:)
Ale vidím ako mu na mne záleží:D všetky témy prelúskal pár rokov dozadu:D zlatúšik
lujza.j
01.08.17,17:02
[QUOTE="lujza.j"]To ma len nervy...ako pekne hačkúvaš a štrikúvaš:)
Ale vidím ako mu na mne záleží:D všetky témy prelúskal pár rokov dozadu:D zlatúšik
To je aj tym teplom....kazdy sa inak zabava:)...
afrikánka
01.08.17,17:40
Pišta, pravdu máš....tí migranti robia v Európe iba bordel

:D:D:D
afrikánka
01.08.17,17:46
uboha zlatusicka z afriky
Mútiš vodu? Vyvolávaš zlú krv?
Nie si už príliš veľký kus dobytku?
afrikánka
01.08.17,17:54
uboha zlatusicka z afriky
Mútiš vodu? Vyvolávaš zlú krv?
Nie si už príliš veľký kus dobytku?


Ku tebe je aj škoda nového príspevku. Amstrad, Tajmac, tronik + 100 iných nickov
Anika61
01.08.17,18:14
Ajaaaaaaj kvôli mne sa nevaďte:cool:mne je jedno či som hore"a či dole":D:D:D.......ak som niekomu poradila-tak fajn,ak nie-hádam som neublížila.... a ostatné boje"medzi nickmi registrujem a nekomentujem;)
korela
01.08.17,18:27
Ale ste sa rozbehli. Osobne som pod ventilátorom celý deň, zatiaľ mi to stačí, klímu som ešte nezapla.
Tagetes, aksamitník, ľudovo afrikán má pôvod v Mexiku. A je užitočnejší, ako si myslíme.
https://botanic.sk/herbar/tagetes-lucida

Ak má niekto istotu, nech zverejní mínuskára, ak sa však len nedomnieva, nikam to nevedie, iba k svárom. Vlny mínuskárov tu boli vždy, aj pred afrikánkou.
Iba konštatujem. Tiež som dnes po nádielke. Sú tu ľudia, ktorí majú čas a záujem si prechádzať profily a príspevky od založenia nicku. Veď vieme svoje. Niekedy mi to tu pripomína pokusné pole. Zvrátenosť.
vicktor
02.08.17,05:38
Vecerne kupanie pri mesiaciku. Voda ma fajne ochladila, dobre sa zaspavalo. :)
alaya1
02.08.17,07:24
Dnes LEN 34 v tieni :)
misoft
02.08.17,07:35
Kua! NEPROVOKUJ!
:---:---:---
Nandrolon
02.08.17,07:43
Tá fotka je úplne tými úpravami zabitá. Neverím, že takto škaredo dokáže odfotiť hoci aj 30 eurový foťák...
Ako keby to more a kopce bola tapeta.
Ináč rastina parádna!
lujza.j
02.08.17,07:55
Dozreta smokva by bodla..mnam:)
alaya1
02.08.17,08:00
Tá fotka je úplne tými úpravami zabitá. Neverím, že takto škaredo dokáže odfotiť hoci aj 30 eurový foťák...
Ako keby to more a kopce bola tapeta.
Ináč rastina parádna!
prid, poziciam, odfotis ty...to bude iny level :)
Nandrolon
02.08.17,08:06
Takéto nepodarky ihneď pri triedení mažem.
edit: ale z foťáku bude podľa mňa lepšia, toto mi pripadá na nejakú úpravu v SW, hoci aj moc komprimované zmenšenie.
korela
02.08.17,08:12
Ježko skákavý, to je gýč!
alaya1
02.08.17,08:16
Mili moji,profesionalni fotografi :) tak to odkazte vyrobcovi telefonu Apple iPhone.

Asi je tu na Porade uz horuco.

P.S. ja si v takychto pripadoch ked sa mi nepaci obrazok radsej kusnem do jazyka....
vlado 33
02.08.17,08:17
Takéto nepodarky ihneď pri triedení mažem.
Ale dokáže, hlavne keď máš nastavené... portret alebo protisvetlo. Vtedy vypáli blesk, potom to takto vyzerá.
korela
02.08.17,08:30
V poriadku, ja mám zatiaľ hlavu aj pokožku chladnú, ale to foto vyznieva gýčovo i tak. A ten kvet v strede záberu..., však nič, je leto, cvakáme o 106. I naďalej.
Taká kráľovská modrá hladina sa tak často nevidí.
Spokojne si užívaj dovolenku i ďalej, také malé intermezzo nás predsa nemôže rozhádzať.
Nandrolon
02.08.17,08:32
Takéto nepodarky ihneď pri triedení mažem.
Ale dokáže, hlavne keď máš nastavené... portret alebo protisvetlo. Vtedy vypáli blesk, potom to takto vyzerá.
Neviem ako ti funguje režim protisvetlo, ale ja častokrát fotím týmto režimom aj takéto krajiny. Ide o to, že nemám PLNE manuálny foťák, tak ho potrebujem určitými softvérovými nastaveniami "oklamať". Samozrejme, že blesk pustí, ale zároveň urobí v tomto režime viac záberov, pri rôznych clonách a následne ich spojí do jedného tzv. "HDR". Výsledok je krásna, neprepálená ani nepodexponovaná fotka, teda napr. tráva je vykreslená do najmenších detailov a takisto obloha nie je NIKDY prepálená, ale zobrazená a vykreslené mraky do najmenších detailov.
Nandrolon
02.08.17,08:33
Mili moji,profesionalni fotografi :) tak to odkazte vyrobcovi telefonu Apple iPhone.

Asi je tu na Porade uz horuco.

P.S. ja si v takychto pripadoch ked sa mi nepaci obrazok radsej kusnem do jazyka....

Ja nie som profesionálny fotograf, ale za to ty sa nauč svoj telefón ovládať keď už ho máš. IPHONE sa dá nastaviť na celkom pekné fotečky, ale to NASTAVENIE je to najpodstatnejšie.
alaya1
02.08.17,08:38
V poriadku, ja mám zatiaľ hlavu aj pokožku chladnú, ale to foto vyznieva gýčovo i tak. A ten kvet v strede záberu..., však nič, je leto, cvakáme o 106. I naďalej.
Taká kráľovská modrá hladina sa tak často nevidí.
Spokojne si užívaj dovolenku i ďalej, také malé intermezzo nás predsa nemôže rozhádzať.

Korela, ja nie som na dovolenke :).....ano cvakam, ak niekomu vadi amatersky zaber cez mobil, nech nepozera, ale kocha sa na vystave profesionalov
More je modre ...nadherne.....dnes zvlast...
este aj fotku tu dokazete z nudy ohundrat!.
Nandrolon
02.08.17,08:42
alaya1 - aha, zabudol som, že tie konferencie čo robí napr. pfizer nie sú dovolenka ale pracovná cesta :-))
alaya1
02.08.17,08:44
alaya1 - aha, zabudol som, že tie konferencie čo robí napr. pfizer nie sú dovolenka ale pracovná cesta :-))
Tak to nechapem, naco poddzubujes od rana....chod sa okupat..
Ing. Ľubomír Janoška
02.08.17,08:50
Pozerám, že "gentlemani" sú dnes vo švungu.
Čo tak pozrieť si etiketu porady?
Nandrolon
02.08.17,08:53
alaya1 - aha, zabudol som, že tie konferencie čo robí napr. pfizer nie sú dovolenka ale pracovná cesta :-))
Tak to nechapem, naco poddzubujes od rana....chod sa okupat..
Toto už zrejme nemohlo byť ako koment do profilu. Vieš že ja sa kúpem iba vo vani a nikde inde! :-))
lujza.j
02.08.17,09:16
Ostalo nas tu-na porade "par ks"...treba sa tu porafat za šecko:D aj smiesne aj do placu....
Mna dnes potesilo,ze som si dala von kalhotky pod kratke saty....lebo vetrik...bol beťár:D:---
Nandrolon
02.08.17,09:25
lujza.j
čo si ju chcela vetrať? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
vicktor
02.08.17,09:34
Lujza, akoze vynimocne si si ich dala? :D
Ing. Ľubomír Janoška
02.08.17,09:38
Ostalo nas tu-na porade "par ks"...treba sa tu porafat za šecko:D aj smiesne aj do placu....
Mna dnes potesilo,ze som si dala von kalhotky pod kratke saty....lebo vetrik...bol beťár:D:---
A kde je selfina?
buchač
02.08.17,09:55
Dnes LEN 34 v tieni :)
Amatéri ...
Ja LEN 40°...a serie ?
sito
02.08.17,13:10
http://www.porada.sk/t300026-nitra-zilina.html#

Nitra,,AS » Žilina,,AS
Doba jazdy: 3 hod 35 min
Vzdialenosť: 156 km
Zastávka Prích. Odch. Pozn. Km Cestovný poriadok v PDF
Nitra,,AS MHD prestup na vlak 6:00 3 0
Koniarovce,,rázc.k žel.st. 6:25 20
Ludanice,,rázc.k žel.st. 6:35 29
Topoľčany,,AS MHD 6:50 38
Horné Chlebany,,križ. 6:58 44
Chynorany,,rázc. 7:05 49
Partizánske,,AS MHD 7:15 3 58
Oslany,,nám. 7:25 67
Nováky,,žel.st. 7:40 79
Prievidza,,aut.st. MHD prestup na vlak 7:55 8:00 2 91
Nitrianske Pravno,,Dlhá ul. 8:14 104
Kľačno,,rázc. 8:23 110
Kľačno,,Fačkovské sedlo 8:34 117
Fačkov,,Obchodné str. 8:43 124
Rajecká Lesná,,rázc. 8:49 129
Rajec,,Kostolná ul. 8:58 134
Rajecké Teplice,,aut.st. 9:08 141
Žilina,,A.Bernoláka 9:28 153
Žilina,,AS MHD prestup na vlak 9:35 156

Autobus 403502 1 , 3 hod 35 min, 156 km
Nitra-Prievidza-Žilina
SAD SLOVAKIA s.r.o.; Nitra; 0903 222 145
Prednostne sa prepravujú cestujúci do vzdialenejších zastávok.

Chodí denne, okrem pondelka. No kvôli spamistom, srandistom isto nepôjde. Nuž čo, na porade je to košer. :D:D:D
lujza.j
02.08.17,13:34
Ostalo nas tu-na porade "par ks"...treba sa tu porafat za šecko:D aj smiesne aj do placu....
Mna dnes potesilo,ze som si dala von kalhotky pod kratke saty....lebo vetrik...bol beťár:D:---
A kde je selfina?
Si robis foto svojho "peťa":D...moja "holka"je stidlifka:---
sa uvolnite chlapci v tomto teple...sa zahrajte doma na holeho kuchara,upratovaca alebo iba tak holoprda:D
buchač
02.08.17,14:04
Ing. Ľubomír Janoška
02.08.17,14:46
Ostalo nas tu-na porade "par ks"...treba sa tu porafat za šecko:D aj smiesne aj do placu....
Mna dnes potesilo,ze som si dala von kalhotky pod kratke saty....lebo vetrik...bol beťár:D:---
A kde je selfina?
Si robis foto svojho "peťa":D...moja "holka"je stidlifka:---
sa uvolnite chlapci v tomto teple...sa zahrajte doma na holeho kuchara,upratovaca alebo iba tak holoprda:D
ja som tiež stidlifka, ja dokonca ani krátke šatky nenosím :D
Nandrolon
02.08.17,14:46
Ostalo nas tu-na porade "par ks"...treba sa tu porafat za šecko:D aj smiesne aj do placu....
Mna dnes potesilo,ze som si dala von kalhotky pod kratke saty....lebo vetrik...bol beťár:D:---
A kde je selfina?
Si robis foto svojho "peťa":D...moja "holka"je stidlifka:---
sa uvolnite chlapci v tomto teple...sa zahrajte doma na holeho kuchara,upratovaca alebo iba tak holoprda:D
:-)))))) alebo na vzpieraca s tazkou vahou, som sa nasmial! :-))
lujza.j
02.08.17,15:02
No totók....pan ing.teraz uz seci vedia..ze si obdareny:D:---
Ing. Ľubomír Janoška
02.08.17,15:51
Jak je lahké nekoho ošálit :D
afrikánka
02.08.17,16:08
No totók....pan ing.teraz uz seci vedia..ze si obdareny:D:---
Nemáš z toho tepla bujnú fantáziu:eek::D

Už vidíš aj nahých zmrzlinárov:---
lujza.j
02.08.17,16:26
Noó...ja som doma hola upratovacka,kucharka.....je to taka volnost v tomto svjiežom pocasi:D
No zas kazdeho holeho nekcem vidiet..a zase holy chlap...no co ja vieeem:--- ruku na srdco nic moc:D....ked nema prdku ako šebrle....biceps ako arnold...
buchač
02.08.17,16:30
Noó...ja som doma hola upratovacka,kucharka.....je to taka volnost v tomto svjiežom pocasi:D
Hehehe...tzv. vždy pripravená...;)
Zohneš sa po smietko ? ...kúúúwa, a zrazu neupratuješ, ale sexuješ....:D :D :D
lujza.j
02.08.17,16:35
Dilino:D....
...si sa prezradil...ako to je u vas:---
kukučka
02.08.17,16:58
horúco, buchy pri kozube a žena v robote :--- :D
afrikánka
02.08.17,17:02
Noó...ja som doma hola upratovacka,kucharka.....je to taka volnost v tomto svjiežom pocasi:D.


Aj ty?:D:---
buchač
02.08.17,17:04
horúco, buchy pri kozube a žena v robote :--- :D
:eek:... ako vieš ???

...a ozaj, len tak mimochodom...ribezle máš už pozbierané ? ;) :---
kukučka
02.08.17,17:11
nie, lebo prší - ale upečené dva koláče a nedáám :---
Anika61
02.08.17,21:37
Vtedy na Západe...tretí pokus:rolleyes:..ništ:cool:ma "nechytilo"...ba hej spánok po 15 minúte:D
buchač
03.08.17,05:53
Vtedy na Západe...tretí pokus:rolleyes:..ništ:cool:ma "nechytilo"...ba hej spánok po 15 minúte:D
Ak Ťa film, kniha, hra, atď nechytí na prvý krát, tak je to potrebné opakovať. ;)

Ale šak každý máme svoj vkus, žáner alebo záľubu.
Ono tie westerny sú v podstate rozprávky, ktoré sa ale kľudne mohli udiať a v nejednom prípade aj udiali...napríklad to nezákonné zaberanie pôdy.
No tie klasické westerny - rozprávky sa na rozdiel od iných filmov - rozprávok vcelku aj dajú pozerať.
Taký príklad by som použil film z produkcie Jakubiska - Perinbaba.
Porovnávať Jakubiska s Leonem...Hapku s Morriconom ? ...a o deji ani nevravím.
Viac si prečítaj.
https://www.csfd.cz/film/5911-tenkrat-na-zapade/prehled/
Henten film som videl prvý krát v amfiku, ktorý bol v tej dobe najväčší v republike. Čo Ti budem...20.000 duší bolo ticho, čo pri iných filmoch veru nejak nebolo.
korela
03.08.17,07:39
Howgh!

Proste kotlíkový, dokonalý. :-)))))))))
Ešte dnes zimomriavky.
korela
03.08.17,07:45
Ja v 17-ich Živaga, na tretíkrát za leto. Potom na jeden hlt. Odvtedy ... stačí si prečítať túto knihu, spoznáte Rusko.
Išla som náhodou okolo kníhkupectva, predávali ho asi jednu až dve hodiny a potom bol dlho na indexe. Ani som netušila, čo si beriem.
kukučka
03.08.17,08:01
Veru Vtedy na západe výborná klasika, dobre zamotané, dnes už všetci vieme vo co gou, ale napísať na filmovej stránke celý obsah? Mám šok...
Moriconeho hudba v podaní Viery Špinarovej je dokonalá, keď zomrela, dala som video do muziky. Perlička: pozrite na akom nástroji je originál.
No a porovnanie Moriconeho a Hapku /nečítala som, nechce sa mi hľadať/ u mňa súhlas v tom, že obaja ma veľmi veľký podiel na obľube filmov s ich hudbou.
korela
03.08.17,10:10
Všimli sme si v muzike.
Moriconeho si občas púšťam.
korela
03.08.17,10:22
Je mi úprimne ľúto, že v BA Nostalgii skončili s premietaním povojnovej kinematografie tal., franc., severskej, tešila som sa, že v dôchodku dobehnem nevidené. Taká kvalita uchádza mladým. Pritom na ňu chodili.
kukučka
03.08.17,10:56
Ja Hapku, mimoriadne vydarené CD, Szidi, Richard, atď.
Rozeznávám jedna z Richardových vrcholov
stačí skopírovať do YT: Hapka & Horáček - V penziónu svět (Full Album - 1988)
korela
03.08.17,16:17
misoft
03.08.17,16:57
korela
03.08.17,19:45
Vonku pod hustým brečtanom po 20 hod. 32. Pritom príjemne pofukovalo. Ospršila vlažnou vodou, ukončila chladnou, nech nezvyšujem vnútri zbytočne vlhkosť, a o 20 min. mi prišlo blbo aj tak. Už je lepšie.
Teplé ráno bude, nič moc.
bettylou
03.08.17,20:05
REX Poloniny o pol ôsmej v KE - 38 stupňov načítal, v Kostoľanoch už len 37
Anika61
03.08.17,21:58
Nedá sa spať:mad:...28 stupňov :confused:
korela
03.08.17,22:48
https://dennikn.sk/840425/slovensko-zasiahla-najsilnejsia-vlna-horucav-ako-sa-vyspat-v-neznesitelnom-teple/
O hodvábe je známe, v lete chladí, v zime zohrieva.
Spanie v hodvábnych obliečkach omladzuje.
Ešte tak pred 50 r. bol zastúpenejší v šatníkoch ako dnes.
Nandrolon
04.08.17,08:56
jar88
04.08.17,10:35
lujza.j
04.08.17,13:05
Potesilo....chlebik z novej formy.....dokýsal v nej.....podla receptu "chleba šumava" ma to by inak....podaril sa....tvar nema s chlebom nic spolocne...ale mne to neva:Drazno-spaldovy celozrnny+slnecnicove semiacka....dakujem chlebovej konzultantke:)
Kvakuš si jednicka:)
babka - ježibabka
04.08.17,15:51
Potesilo....chlebik z novej formy.....dokýsal v nej.....podla receptu "chleba šumava" ma to by inak....podaril sa....tvar nema s chlebom nic spolocne...ale mne to neva:Drazno-spaldovy celozrnny+slnecnicove semiacka....dakujem chlebovej konzultantke:)
Kvakuš si jednicka:)
Však ho máš pekný. Čo sú fotky chleba z pekárničky, tak tie sa tomuto nevyrovnajú :)
misoft
04.08.17,16:05
Náhodou - má správny tvar - ako komisárek....
misoft
04.08.17,16:25
Kua - čo sú to za ľudia:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/437394-zeriav-nebol-jediny-zvierata-zabili-aj-v-inych-zoo/
A mnoho svedkov... a nik NEVEDEL tých troch debilov popísať.... alebo sa bavili spolu s nimi?
pavol54
04.08.17,17:34
Kua - čo sú to za ľudia:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/437394-zeriav-nebol-jediny-zvierata-zabili-aj-v-inych-zoo/
A mnoho svedkov... a nik NEVEDEL tých troch debilov popísať.... alebo sa bavili spolu s nimi?
No ak nechcel svedok kameňom do hlavy, respektíve byť obžalovaný za krivé obvinenie, tak lepšie nič nevidieť nič nepočuť. Lumpovia majú vždy dosť ochotných advokátov.
Ing. Ľubomír Janoška
05.08.17,09:17
Kua - čo sú to za ľudia:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/437394-zeriav-nebol-jediny-zvierata-zabili-aj-v-inych-zoo/
A mnoho svedkov... a nik NEVEDEL tých troch debilov popísať.... alebo sa bavili spolu s nimi?
No ak nechcel svedok kameňom do hlavy, respektíve byť obžalovaný za krivé obvinenie, tak lepšie nič nevidieť nič nepočuť. Lumpovia majú vždy dosť ochotných advokátov.
Ľudia sa boja svedčiť nie kvôli advokátom na strane lumpov, ale kvôli tomu, že vedia, že vinníci nebudú potrestaní. Nie, že si myslia, ale vedia.
Skutok sa nestal, ako hovoria tí, ktorí za to nesú zodpovednosť.
Žabinka
05.08.17,16:25
mňa dnes potešilo takéto skoro ľudoprázne kúpalisko..:D ľudia vyliezli na pláž až neskoro podvečer, lebo bola prvý raz, odkedy sme tu, vyššia teplota..
korela
05.08.17,16:41
To zasa bude

Pondelok (7.8.) má byť chladný na celom území s maximami od 16 do 26 stupňov. "V utorok (8.8.) sa mierne oteplí, v stredu (9.8.) a vo štvrtok (10.8.) bude oteplenie veľmi výrazné. Počas stredy a štvrtka očakávame najvyššiu teplotu od 29 do 35 stupňov," predpovedajú.
...

http://www.topky.sk/cl/10/1647501/Caka-nas-tyzden-ako-na-hojdacke--PREDPOVED-hovori-o-rapidnom-ochladeni-aj-horucavach
pavol54
05.08.17,17:34
Kua - čo sú to za ľudia:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/437394-zeriav-nebol-jediny-zvierata-zabili-aj-v-inych-zoo/
A mnoho svedkov... a nik NEVEDEL tých troch debilov popísať.... alebo sa bavili spolu s nimi?
No ak nechcel svedok kameňom do hlavy, respektíve byť obžalovaný za krivé obvinenie, tak lepšie nič nevidieť nič nepočuť. Lumpovia majú vždy dosť ochotných advokátov.
Ľudia sa boja svedčiť nie kvôli advokátom na strane lumpov, ale kvôli tomu, že vedia, že vinníci nebudú potrestaní. Nie, že si myslia, ale vedia.
Skutok sa nestal, ako hovoria tí, ktorí za to nesú zodpovednosť.
Napríklad dvojvodič
Mária27
06.08.17,05:20
bettylou
06.08.17,05:54
juchúúú, už sa teším, treba mi čistiť hriadku vo fóliovníčku. Spojím to s kúpaním v bazéne. :D:D
alaya1
06.08.17,17:45
Potesil pekny vecer
korela
06.08.17,19:54
Aj mňa svoj. Reálne. :-)
taiko
07.08.17,04:57
Potesilo. Tesla Model S presla na 1 nabitie 1078 km
https://auto.sme.sk/c/20620529/tesla-model-s-100d-rekordny-dojazd.html?ref=trz
pavol54
07.08.17,05:08
Potesilo. Tesla Model S presla na 1 nabitie 1078 km
https://auto.sme.sk/c/20620529/tesla-model-s-100d-rekordny-dojazd.html?ref=trz
Ešte nikto nepíše že "Hodnota za peniaze" To znamená pomer pohotovostnej hmotnosti vozidla k maximálne zaťaženému vozidlu. Možno by stačil dojazd 500 km ale odviesť o jedného viac (Inak málokedy tankujem plnú nádrž, tak prečo by mala byť batéria stavaná na väčší dojazd)
taiko
07.08.17,06:54
Potesilo. Tesla Model S presla na 1 nabitie 1078 km
https://auto.sme.sk/c/20620529/tesla-model-s-100d-rekordny-dojazd.html?ref=trz
Ešte nikto nepíše že "Hodnota za peniaze" To znamená pomer pohotovostnej hmotnosti vozidla k maximálne zaťaženému vozidlu. Možno by stačil dojazd 500 km ale odviesť o jedného viac (Inak málokedy tankujem plnú nádrž, tak prečo by mala byť batéria stavaná na väčší dojazd)
Sranda, ja zase tankujem vzdy plnu, aby som nemusel tankovat castejsie
jar88
07.08.17,07:44
Potesilo. Tesla Model S presla na 1 nabitie 1078 km
https://auto.sme.sk/c/20620529/tesla-model-s-100d-rekordny-dojazd.html?ref=trz
Aj mňa takéto zvesti vedia potešiť.
Predstav si, čo všetko nastane, až sa trend elektromobilov rozšíri masovo.
Mal by postupne vytlačiť autá so spaľovacím motorom a čiastočne aj hybridné.
------------------------------------
Ľudia nariekajú, že v budúcnosti nebude robota a ropa.:)
Viem si predstaviť, koľko to vyvolá ďalších (len s týmto) spojených investícií. Modernizácia ciest, parkovísk, čerpacích staníc, el. rozvodov, elektrární, navigácie, autopilotov a podobne.
https://www.tesla.com/autopilot
jar88
07.08.17,07:50
Myslel som na toto.
https://www.tesla.com/en_GB/autopilot?redirect=no
Zaujímavá situácia nastáva okolo druhej minúty videa. (veľký pohyb chodcov)
vicktor
07.08.17,08:29
Potesilo: sobota vecer 22 hod vecerne kupanie pri mesiaciku za ucelom ochladenia organizmu.
Nasrdilo: nedela cely den teplota sotva 20 stupnov... :(
Nandrolon
07.08.17,08:43
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.
jar88
07.08.17,09:03
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.

Aké šťastie, že to nestojí na tvojom fandení.;)
Veď nie je potrebné meniť všetky autá na Slovensku. Stačí, že si ich vymenia tí, ktorí tomu budú fandiť.:---
Teba asi nenapadlo, že sa môžu aj supermarkety časom zmeniť a pomocou elektromobilov začať rozvážať nákupy, alebo zvážať a rozvážať zákazníkov? Alebo, že časom už nebudeš potrebovať vlastný sedan a postačí ti použiť nejaký firemný. Jasné že nie od vlastnej firmy, ale od firmy, ktorá bude takú službu prevádzkovať?
taiko
07.08.17,09:05
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.
za Tvojim chotarom, je dalsi chotar a za nim dalsi a dalsi.....
Nandrolon
07.08.17,09:09
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...
Nandrolon
07.08.17,09:12
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.
za Tvojim chotarom, je dalsi chotar a za nim dalsi a dalsi.....
Z chotára pochádzaš ty a tvoji príbuzní. Takže radšej zavolaj domov a porozprávaj sa, keď ti treba...
jar88
07.08.17,09:21
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...
Snažíš sa hrať na múdreho.:confused: Na názor našich elektro-ingov sa vyprdni, oni pre Teslu nič neriešili.:D Ak by boli čo k čomu, asi by už dávno boli pred Teslou.:---
----------------------
Je viac ako jasné, že si naschval odignoroval čo som napísal v predošlom príspevku:
Aj mňa takéto zvesti vedia potešiť.
Predstav si, čo všetko nastane, až sa trend elektromobilov rozšíri masovo.
Mal by postupne vytlačiť autá so spaľovacím motorom a čiastočne aj hybridné.
------------------------------------
Ľudia nariekajú, že v budúcnosti nebude robota a ropa.http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif
Viem si predstaviť, koľko to vyvolá ďalších (len s týmto) spojených investícií. Modernizácia ciest, parkovísk, čerpacích staníc, el. rozvodov, elektrární, navigácie, autopilotov a podobne.:)
jar88
07.08.17,09:27
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...

BMW i8 ti asi nič nenapovedá.:---
Na čom sa tvoj otec vozil a na čom sa vozíš ty. Myslím v tom istom veku, ako ty.
Ako telefonoval on, a ako telefonuješ ty?
Stále nedochádza?
---------------------------------
Skús pogúgliť niečo o nových technologiach v oblasti elektrických batérií.
Budeš prekvapkaný.
Nandrolon
07.08.17,09:29
Ešte raz píšem. Rozdiel medzi nami dvomi je taký, že ty si tie batérie, ktoré sa používajú v Tesle nikdy nevidel, nenabíjal, nebalancoval, nemal v ruke.
Tí, o ktorých píšem tak tie batérie nabíjajú, vybíjajú, lietajú uskladňujú, merajú, testujú na rôzne nabíjacie a vybíjacie prúdy, na explozivitu.
Ja ti ten tvoj detský pohľad na svet neupieram. Pohľad typu, raz to bude možné, teraz nie, niekedy hej. Dôjde ropa. Som sa poriadne nasmial, nakoľko tá už podľa predpovedí mala dôjsť rovnako ako mal byť koniec sveta. Doteraz sa presne nevie, či sa ropa obnovuje alebo iba čerpá. Doteraz nie sú využité všetky náleziská, kvôli absencii rôznych technológií. Dokonca nie sú ani objavené.
Sračky typu "raz nahradia všetky autá" si strč za klobúk. Ani keby si žil do 200 rokov, tak sa to nestane. Raz budú všetky autá nahradené, určite to ale nebudú elektromobily.
A ešte raz píšem, môžeš si písať hocičo. Prúd a napätie sú merateľné hodnoty, takisto ako prierezy vodičov, je známe, koľko čerpacích staníc je v ČR /písali to česi/, takže je to už iba o zdravom rozume a kalkulačke, dopracovať sa k nejakým číslam. Zvlášť ľudia, ktorí sa vývojom batérií živia celý život.
Ak ti budú ležať raz na stole, tak mi zavolaj, poviem ti, či nemáš čínske "FAKY" :-))
PS: a ja osobne by som nechcel mať pod zadkom stákilá explozívneho a samozápalného materiálu pri zrážke :-)
Nandrolon
07.08.17,09:32
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...

BMW i8 ti asi nič nenapovedá.:---
Na čom sa tvoj otec vozil a na čom sa vozíš ty. Myslím v tom istom veku, ako ty.
Ako telefonoval on, a ako telefonuješ ty?
Stále nedochádza?
---------------------------------
Skús pogúgliť niečo o nových technologiach v oblasti elektrických batérií.
Budeš prekvapkaný.
Myslíš, že keď sa vozil môj otec, že neplatilo 1 + 1 = 2 presne rovnako ako to platí teraz?
BMW i8 je rovnaký nezmysel ako TESLA. Ide o prestíž a čerpanie fondov. Ak zalovím v pamäti, tak toľko už bolo vymyslených 10 rokov späť nových batérií, ktoré mali mať až 10 a viac násobné kapacity, mali sa nabíjať za pár minút a jediné čo tie AJ české firmy urobili, boli, že vyčerpali fondy a zanikli.
jar88
07.08.17,09:37
Je viac ako jasné, že chceš mať za každú cenu pravdu. Maj si ju, ale nevkladaj mi do huby to čo som nepovedal.
Ja som napísal, až sa elektromobily rozšíria masovo a nahradia autá so spaľovacím motorom a čiastočne aj hybridné. Nikde som nepísal o tom, že nahradia všetky autá.
Nandrolon
07.08.17,09:38
Aha, tak potom ti dávam za pravdu. tú 1/100 000 -inu nahradia, to verím aj ja.
Ešte k tým novým technológiám elektrických batérií :-)))))))))))))))))))))))))
Radíš medzi ne aj tento nový český tunel z roku 2016??? https://www.novinky.cz/ekonomika/424114-cesi-chteji-vyrabet-revolucni-baterie-pro-cely-svet-pro-budovy-i-auta.html
Ale majú zrejme veľké náklady na výrobu plexisklových krabičiek a farebných samolepiek :-))
- pozerám, že k tomu článku už aj diskusia je zrušená :-)
jar88
07.08.17,09:40
Čo uhýbaš, napíš na čom sa vozil tvoj tato a na čom sa vozíš ty.
Pokojne tam daj aj časový odstup rokov.
-----------------------------
Teraz je ten pokrok ešte o niečo rýchlejší.
Nandrolon
07.08.17,09:47
Čo uhýbaš, napíš na čom sa vozil tvoj tato a na čom sa vozíš ty.
Pokojne tam daj aj časový odstup rokov.
-----------------------------
Teraz je ten pokrok ešte o niečo rýchlejší.
Zase by to Jar88, Taiko a Kukučka brali ako citujem: "chvastavé reči". Takže tata bicykel a ja chodím pešo :-))))
jar88
07.08.17,09:48
Aha, tak potom ti dávam za pravdu. tú 1/100 000 -inu nahradia, to verím aj ja.
Ešte k tým novým technológiám elektrických batérií :-)))))))))))))))))))))))))
Radíš medzi ne aj tento nový český tunel z roku 2016??? https://www.novinky.cz/ekonomika/424114-cesi-chteji-vyrabet-revolucni-baterie-pro-cely-svet-pro-budovy-i-auta.html
Ale majú zrejme veľké náklady na výrobu plexisklových krabičiek a farebných samolepiek :-))
- pozerám, že k tomu článku už aj diskusia je zrušená :-)
Môj ty zlatý lazník.
Česko nieje celé zahraničie. To len ty tak chápeš a vidíš. Na sever je aj Poland.
---------------------
Ale vážne.
Treba goooglooovať.
Je aj Južná Kórea, Anglicko, Nemecko a dokonca tu máme aj USA.
Tam sa nejedná iba o tunelovanie.
vicktor
07.08.17,09:51
Pred 2 rokmi som cital, ze vyrobili auto-bateriu velkosti mobilu, ale nic o tom do akych aut ju montuju.
A Teslinym dojazdom to bude velmi podobne ako vyrobcami udavanou spotrebou benzinu.
Ako dosiahli ze ma 3-4 krat dlhsi dojazd nez vsetky ine konkurencne elektromobily?
Nandrolon
07.08.17,09:52
Akože v amerike sa netuneluje, tam sú všetci krásne poctiví, morálne založení. A zrejme chodia aj do kostola a nekradnú, čo? Len prečo sa tiež topí v sračkách a FEDU sa už niekoľko rokov prehrievajú tlačiarne!
taiko
07.08.17,09:53
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.
za Tvojim chotarom, je dalsi chotar a za nim dalsi a dalsi.....
Z chotára pochádzaš ty a tvoji príbuzní. Takže radšej zavolaj domov a porozprávaj sa, keď ti treba...
ach boze.
Skusim objasnit.
chotár - územie prináležiace k obci, alebo mestu.
Bola to metafora. V mojom prispevku totiz neslo vobec o Slovensko, ani o geografiu ako taku. Islo o vedu, technologiu, poznanie, pokrok.
a ak to bude bude len trosicku mozne, skus sa nabuduce zdrzat invektiv na rodinu.
taiko
07.08.17,09:56
Ešte raz píšem. Rozdiel medzi nami dvomi je taký, že ty si tie batérie, ktoré sa používajú v Tesle nikdy nevidel, nenabíjal, nebalancoval, nemal v ruke.
Tí, o ktorých píšem tak tie batérie nabíjajú, vybíjajú, lietajú uskladňujú, merajú, testujú na rôzne nabíjacie a vybíjacie prúdy, na explozivitu.
Ja ti ten tvoj detský pohľad na svet neupieram. Pohľad typu, raz to bude možné, teraz nie, niekedy hej. Dôjde ropa. Som sa poriadne nasmial, nakoľko tá už podľa predpovedí mala dôjsť rovnako ako mal byť koniec sveta. Doteraz sa presne nevie, či sa ropa obnovuje alebo iba čerpá. Doteraz nie sú využité všetky náleziská, kvôli absencii rôznych technológií. Dokonca nie sú ani objavené.
Sračky typu "raz nahradia všetky autá" si strč za klobúk. Ani keby si žil do 200 rokov, tak sa to nestane. Raz budú všetky autá nahradené, určite to ale nebudú elektromobily.
A ešte raz píšem, môžeš si písať hocičo. Prúd a napätie sú merateľné hodnoty, takisto ako prierezy vodičov, je známe, koľko čerpacích staníc je v ČR /písali to česi/, takže je to už iba o zdravom rozume a kalkulačke, dopracovať sa k nejakým číslam. Zvlášť ľudia, ktorí sa vývojom batérií živia celý život.
Ak ti budú ležať raz na stole, tak mi zavolaj, poviem ti, či nemáš čínske "FAKY" :-))
PS: a ja osobne by som nechcel mať pod zadkom stákilá explozívneho a samozápalného materiálu pri zrážke :-)
Tato sprava Ta asi musela minut. Nevadi, mozno TI pomoze trosku korigovat Tvoje vyhlasenia
https://www.ft.com/content/471cd6e2-60bc-11e7-91a7-502f7ee26895
ak by nestacilo
http://auto.idnes.cz/volvo-elektromobil-hybrid-d0p-/automoto.aspx?c=A170705_162321_automoto_fdv
taiko
07.08.17,09:59
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...

BMW i8 ti asi nič nenapovedá.:---
Na čom sa tvoj otec vozil a na čom sa vozíš ty. Myslím v tom istom veku, ako ty.
Ako telefonoval on, a ako telefonuješ ty?
Stále nedochádza?
---------------------------------
Skús pogúgliť niečo o nových technologiach v oblasti elektrických batérií.
Budeš prekvapkaný.
Myslíš, že keď sa vozil môj otec, že neplatilo 1 + 1 = 2 presne rovnako ako to platí teraz?
BMW i8 je rovnaký nezmysel ako TESLA. Ide o prestíž a čerpanie fondov. Ak zalovím v pamäti, tak toľko už bolo vymyslených 10 rokov späť nových batérií, ktoré mali mať až 10 a viac násobné kapacity, mali sa nabíjať za pár minút a jediné čo tie AJ české firmy urobili, boli, že vyčerpali fondy a zanikli.
akeze to fondy cerpa Tesla ?
Nandrolon
07.08.17,10:02
Pred 2 rokmi som cital, ze vyrobili auto-bateriu velkosti mobilu, ale nic o tom do akych aut ju montuju.
A Teslinym dojazdom to bude velmi podobne ako vyrobcami udavanou spotrebou benzinu.
Ako dosiahli ze ma 3-4 krat dlhsi dojazd nez vsetky ine konkurencne elektromobily?
Ja so svojou batériou s vetroňa LiPol 2200 mAh 3S1P naštartujem hocijaké auto strednej triedy. Pokiaľ teda neštartuje pre iný problém ako je málo šťavy v olove. Je to batéria okolo 200 gramov a rozmerom 107x35x24 mm. Určite by som ale nikdy ani zo sna nenapísal, že nebodaj nahradí klasické olovo. Ono ho to nahradí, ale na 5 s štartovania, potom ju musíš odpojiť a štartér "regeneruje" olovo... Je to normálne medzi modelármi zaužívaná vec, nezainteresovaní len čumia keď ju človek vytiahne z kapsy nohavíc a začne napichovať na svorky autobatérie auta.
kukučka
07.08.17,10:24
Nandrolon
07.08.17,10:33
:-)))))))) síce OT, ale dobré! :-)
jar88
07.08.17,10:56
Pred 2 rokmi som cital, ze vyrobili auto-bateriu velkosti mobilu, ale nic o tom do akych aut ju montuju.
A Teslinym dojazdom to bude velmi podobne ako vyrobcami udavanou spotrebou benzinu.
Ako dosiahli ze ma 3-4 krat dlhsi dojazd nez vsetky ine konkurencne elektromobily?
Neviem, či pamätáš sedemdesiate až osemdesiate roky a Eco Rallye.
Tam bolo tiež množstvo nadšencov, ktorí sa usilovali jazdiť s autami za 4 až 5 litrov a dnes je to úplne bežné. Dnes bežné autá jazdia aj za menej.
jar88
07.08.17,11:01
Akože v amerike sa netuneluje, tam sú všetci krásne poctiví, morálne založení. A zrejme chodia aj do kostola a nekradnú, čo? Len prečo sa tiež topí v sračkách a FEDU sa už niekoľko rokov prehrievajú tlačiarne!
To je pokrok, milánku. Jednoducho pokrok.
Veď nám prezraď, ako by sa to dalo bez FEDu.
jar88
07.08.17,11:02
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...

BMW i8 ti asi nič nenapovedá.:---
Na čom sa tvoj otec vozil a na čom sa vozíš ty. Myslím v tom istom veku, ako ty.
Ako telefonoval on, a ako telefonuješ ty?
Stále nedochádza?
---------------------------------
Skús pogúgliť niečo o nových technologiach v oblasti elektrických batérií.
Budeš prekvapkaný.
Myslíš, že keď sa vozil môj otec, že neplatilo 1 + 1 = 2 presne rovnako ako to platí teraz?
BMW i8 je rovnaký nezmysel ako TESLA. Ide o prestíž a čerpanie fondov. Ak zalovím v pamäti, tak toľko už bolo vymyslených 10 rokov späť nových batérií, ktoré mali mať až 10 a viac násobné kapacity, mali sa nabíjať za pár minút a jediné čo tie AJ české firmy urobili, boli, že vyčerpali fondy a zanikli.
akeze to fondy cerpa Tesla ?
Asi rovno z FEDu.
Nandrolon
07.08.17,11:13
Dúfam, že vy dvaja si pod slovom fondy nepredstavíte eurofondy :-) som sa nasmial
Fondy, dotácie na výskum, daňové úľavy. Hádam mi nechce niekto tvrdiť že si to samy platia? Veď dnes si "nikto veľký" sám všetko neplatí. INA, KIA, VW, PSA a všetky veľké firmy v SR...
jar88
07.08.17,11:35
Dúfam, že vy dvaja si pod slovom fondy nepredstavíte eurofondy :-) som sa nasmial
Fondy, dotácie na výskum, daňové úľavy. Hádam mi nechce niekto tvrdiť že si to samy platia? Veď dnes si "nikto veľký" sám všetko neplatí. INA, KIA, VW, PSA a všetky veľké firmy v SR...
A čo tým chceš povedať?
Veď každému, kto si spomínané autá kupuje, je šuma fuk, či sú, alebo nie sú nejako dotované. Dokonca na tom nezáleží ani Američanom. Radi si ho kúpia, veď určitú časť im zaplatia sami Slováci, alebo iní Európania.
taiko
07.08.17,11:48
Dúfam, že vy dvaja si pod slovom fondy nepredstavíte eurofondy :-) som sa nasmial
Fondy, dotácie na výskum, daňové úľavy. Hádam mi nechce niekto tvrdiť že si to samy platia? Veď dnes si "nikto veľký" sám všetko neplatí. INA, KIA, VW, PSA a všetky veľké firmy v SR...
no ved vsak som sa pytal, ze ake fondy cerpa Tesla ? Ak mas nejake clanky, ci linky, tak daj.
Neslobodno vsak vlastne dedukcie za moje nazory vydavat, aj ked je to lakave.
Nandrolon
07.08.17,11:49
Jar88: Dotácie poškodzujú ten tvoj neustále ospevovaný trh. Či zrazu ti to nevadí??? Keď na tom možno aj ty osobne profituješ?
taiko
07.08.17,11:52
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar :D To uz musis byt za vodou :D
Nandrolon
07.08.17,12:04
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar :D To uz musis byt za vodou :D
Ešte mám zo 2 minúty čas, tak ti odpíšem.
Ak by si pozornejšie čítal, tak tento môj príspevok sa týkal viacerých automobiliek ako som vyššie uviedol a aj Jar88 reagoval v tom zmysle. Takže zase si fajčil tie staré trávy, či?
Doplnenie: citácia od Jar88: "Veď každému, kto si spomínané autá kupuje, je šuma fuk, či sú, alebo nie sú nejako dotované."
No a v príspevku, na ktorý Jar88 reagoval tak som konkrétne spomínal z áut KIA, VW, PSA /citroen, peugeot/ a INA, ktorá dodáva svoj tovar ešte do automobiliek celého sveta....
pavol54
07.08.17,12:50
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.
Vieš si predstaviť tú spotrebu akumulátorov? A odkiaľ na ich výrobu nabrať suroviny. Kým sa nepríde na nejaký lacný, všeobecne dostupný spôsob akumulácie tak je to fakt o prestíži bohatých, tak ako keď boli prvé autá
pavol54
07.08.17,12:55
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...
Presne tak. ako elektrické podlahové kúrenie je najdrahšie a tie elektrorozvody pre masovú spotrebu a cena hodín distribučkám a pod.
taiko
07.08.17,17:31
No sranda. Ako sme sa dostali od radosti z inovacii a pokroku, ktore TESLA nepochybne prestavuje ku kuvikaniu o bohatych, k akymsi fondom, ktore cerpa Tesla na svoj vyskum z penazi vsetkych tazko pracujucich na Slovensku a k udajnym dotaciam z ktorych udajne profituje jar88. To nam potom to Slovensko aj tak vyzera. :(
jar88
07.08.17,18:11
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar :D To uz musis byt za vodou :D
Ako inak, keď to napíše nando,tak to musíbyť overený fakt.
Asi tak,že babe sa prisnilo.....
Nandrolon
08.08.17,03:25
No sranda. Ako sme sa dostali od radosti z inovacii a pokroku, ktore TESLA nepochybne prestavuje ku kuvikaniu o bohatych, k akymsi fondom, ktore cerpa Tesla na svoj vyskum z penazi vsetkych tazko pracujucich na Slovensku a k udajnym dotaciam z ktorych udajne profituje jar88. To nam potom to Slovensko aj tak vyzera. :(
Ani po vysvetlení si nepochopil môj príspevok? Asi poškodený mozog z častého fajčenia marihuany, čo už...
taiko
08.08.17,05:06
Pacilo. Asi sa idem prihlasit na nejake stavebne uciliste :)
https://youtu.be/MiK9vL7MS3Y
vicktor
08.08.17,05:44
Spomienky su zamknute ako diskusie na SME, tak napisem sem - nepotesilo, po 25(?) rokoch ze pouzijem moridlo, ale vytieklo - je normalne ze lieh prezral plech?
taiko
08.08.17,05:48
Spomienky su zamknute ako diskusie na SME, tak napisem sem - nepotesilo, po 25(?) rokoch ze pouzijem moridlo, ale vytieklo - je normalne ze lieh prezral plech?
no to si toho teda za poslednych 25 rokov vela nenamoril :)
misoft
08.08.17,05:51
Spomienky su zamknute ako diskusie na SME, tak napisem sem - nepotesilo, po 25(?) rokoch ze pouzijem moridlo, ale vytieklo - je normalne ze lieh prezral plech?
Lieh nie, ale rôzna vlhkosť i vzdušná. Skondenzovala a za 25 rokov mala dosť času vykonať svoje dielo. Lieh len potom vytiekol a vyparil sa....
Nandrolon
08.08.17,07:00
Prehrdzavel spodok a vytieklo to.
bjuty smis
08.08.17,07:54
krátko z historie...:
Prvý elektromobil bol zostrojený zhruba 50 rokov pred spaľovacím motorom a zostrojil ho Holandský profesor Sibrandus Stratingen s asistentom Christopherom Beckerom roku 1835.

Jeho vtedajšia dojazdová vzdialenosť bola asi 70km. V roku 1899 potom Belgičan Camille Jenatzy so svojim elektromobilom prekonal ako prvý na svete hranicu 100km/h (presne 105,878km/h). Auto vážilo 1450kg a malo tvar torpéda.

Zaujímavosťou je, že v USA na počiatku 20. storočia jazdilo viac aut na elektrinu ako tie so spaľovacím motorom..


za 180 rokov sa nedokázali presadiť...ale teraz, teraz to príde !
lebo pár tupých hláv a snílkov to chce......
Žabinka
08.08.17,08:21
priplávala loďka..:)
lujza.j
08.08.17,09:43
idealna hladina- kludna na plivanie:)kupaće a hajde:---
Žabinka
08.08.17,09:47
idealna hladina- kludna na plivanie:)kupaće a hajde:---
takáto fajná voda je odkedy sme prišli.. asi raz boli malé vlnky, no poobede už nič.. trochu ďalej od brehu je krásna číra, vidno na dno, ako si potichu plávajú rybky..:) veľmi dobre sa pláva.. iné roky boli aj veľké vlny..
Nandrolon
08.08.17,09:53
krátko z historie...:
Prvý elektromobil bol zostrojený zhruba 50 rokov pred spaľovacím motorom a zostrojil ho Holandský profesor Sibrandus Stratingen s asistentom Christopherom Beckerom roku 1835.

Jeho vtedajšia dojazdová vzdialenosť bola asi 70km. V roku 1899 potom Belgičan Camille Jenatzy so svojim elektromobilom prekonal ako prvý na svete hranicu 100km/h (presne 105,878km/h). Auto vážilo 1450kg a malo tvar torpéda.

Zaujímavosťou je, že v USA na počiatku 20. storočia jazdilo viac aut na elektrinu ako tie so spaľovacím motorom..


za 180 rokov sa nedokázali presadiť...ale teraz, teraz to príde !
lebo pár tupých hláv a snílkov to chce......
Ono, elektropohony sú celkom efektívne, problém je ale v tom, že neexistuje batéria s porovnateľnou hustotou energie ako má nafta/benzín. Samotné elektromotory sú veľmi vyspelé, dokonca pracujú efektívnejšie ako spaľovacie. Lenže bez elektriny sa pohnú iba do určitej miery, teda malý nájazd, vysoké náklady... Ak by existovala nejaká "pomyslená šnúra s prívodom elektriny" už dávno by po oblohe lietali elektro dopravné lietadlá a podobne. Problém je práve v tom, že 10-15 min. let nikomu nestačí. Ak chceš predĺžiť dĺžku letu, tak váha batérie rastie nie lineárne, ale druhou mocninou /ak si dobre pamätám/. Nakoľko ak máš 200 kg batériu na 20 min. letu a chceš 40 min letu, nestačia batérie 2. Pri 400 kg batérii /dvojnásobná zásoba energie oproti 200 kg/ nepoletíš 40 min. ale predpokladám, že tak 25 ak nie menej...
A takto je to donekonečna zacyklené.
Ps: čo som počul od zainteresovaných, tak sa uvažuje o tom, že na pumpe nebudú všetci dobíjať, ale budú aj batérie "na výmenu". Tam je problém ale zase s tým, že ako to finančne dorovnať, keďže každá batéria je inak stará a každá batéria je v inej kondícii. Proste zatiaľ scifi...
Nandrolon
08.08.17,10:10
Väčšiu budúcnosť má jednoznačne vodík.
jar88
08.08.17,10:24
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar :D To uz musis byt za vodou :D
Ešte mám zo 2 minúty čas, tak ti odpíšem.
Ak by si pozornejšie čítal, tak tento môj príspevok sa týkal viacerých automobiliek ako som vyššie uviedol a aj Jar88 reagoval v tom zmysle. Takže zase si fajčil tie staré trávy, či?
Doplnenie: citácia od Jar88: "Veď každému, kto si spomínané autá kupuje, je šuma fuk, či sú, alebo nie sú nejako dotované."
No a v príspevku, na ktorý Jar88 reagoval tak som konkrétne spomínal z áut KIA, VW, PSA /citroen, peugeot/ a INA, ktorá dodáva svoj tovar ešte do automobiliek celého sveta....

Na mňa sa neodvolávaj. A neklam.
Neuviedol si, že som na začiatku napísal "A čo tým chceš povedať?". Tiež si nespomenul, že som v tom príspevku napísal "Dokonca na tom nezáleží ani Američanom. Radi si ho kúpia, veď určitú časť im zaplatia sami Slováci, alebo iní Európania."
----------------------
Tým som ti v žiadnom prípade nedal nijako za pravdu.
Ty vôbec nechápeš o čo ide. Ak je celý priemysel v EÚ dotovaný a ešte k tomu v takej nehoráznej miere, je viac než jasné, že sa to prenáša aj mimo priestor EÚ. Výrobky sa exportujú všade tam, kde sú vďaka tej dotácii lacnejšie. Neobsahujú totiž všetky náklady, ktoré boli na jeho výrobu vynaložené.
Aj keby TESLA vyrábala svoje autá zo súčiastok vyrobených a dotovaných v EÚ, nemôžeš povedať, že je dotovaná.
Myslím, že toto pochopí každý. Dokonca aj školníkov synáčik, či akýkoľvek iný "trouba".
-------------------------------
Ešte k tomu popieraniu trhu.
Každému je jasné z akých peňazí financuje BMW a Mercedes svoju špičkovú výrobu a vývoj pre trhy v USA. Dokonca aj export komponentov vo firemných cenách. To znamená, že bez akéhokoľvek zisku. Zisk sa kumuluje v USA, dotyčné firmy prosperujú a úspešne rastú a pritom vytláčajú z trhu domácich výrobcov.
Američanom to zjavne nijako neprekáža. Vieš prečo im to neprekáža?
Nandrolon
08.08.17,10:33
A pýtal si sa všetkých američanov, či zase iba vymýšľaš, domýšľaš, klameš a fabuluješ???
jar88
08.08.17,10:41
krátko z historie...:
Prvý elektromobil bol zostrojený zhruba 50 rokov pred spaľovacím motorom a zostrojil ho Holandský profesor Sibrandus Stratingen s asistentom Christopherom Beckerom roku 1835.

Jeho vtedajšia dojazdová vzdialenosť bola asi 70km. V roku 1899 potom Belgičan Camille Jenatzy so svojim elektromobilom prekonal ako prvý na svete hranicu 100km/h (presne 105,878km/h). Auto vážilo 1450kg a malo tvar torpéda.

Zaujímavosťou je, že v USA na počiatku 20. storočia jazdilo viac aut na elektrinu ako tie so spaľovacím motorom..


za 180 rokov sa nedokázali presadiť...ale teraz, teraz to príde !
lebo pár tupých hláv a snílkov to chce......

Tu by som sa pripojil čiastočne k Nandrlonovmu príspevku.
Ale iba v tom, že po 180tich rokoch sa zmenil pomer účinnosti elektromotorov a spaľovacích motorov. Jasné že na stranu elektro.
Za 180 rokov sa nedokázali presadiť...ale teraz, to príde!
Príde to lebo účinnosť a nie pre pár tupých hláv. Myslím v ponímaní Tesly, nie EÚ. V EÚ platí čiastočne to tvoje "lebo pár tupých hláv a nenažrancov to chce". A je im jedno čo nás to bude stáť, hlavne že si prídu na svoje. Jednoducho nenažratí socani.:)
Nandrolon
08.08.17,10:45
Účinnosť je oveľa vyššia ako pri spaľovacích, ale problém je s ich napájaním.Nie je ho ako napájať, keďže neexistuje zatiaľ žiaden efektívny zdroj "skladovania" elektrickej energie. V ČR jazdí jeden elektroautobus, mám dojem že tam testujú aj nové, vysokokapacitné kondenzátory, ale je to zrejme zas iba "niekoho tunel"...
jar88
08.08.17,10:47
A pýtal si sa všetkých američanov, či zase iba vymýšľaš, domýšľaš, klameš a fabuluješ???

Veď to dá rozum, či nie?
Ak by im to vadilo, bolo by clo, alebo iná sankcia.
A za druhé, rastie tým predsa americká ekonomika, americká produkcia (priemysel) a aj americká zamestnanosť.
----------------------
Jednoducho trh. Peniaze idú tam, kde sa im lepšie darí.:---
jar88
08.08.17,10:58
Účinnosť je oveľa vyššia ako pri spaľovacích, ale problém je z ich napájaním.Nie je ho ako napájať, keďže neexistuje zatiaľ žiaden efektívny zdroj "skladovania" elektrickej energie. V ČR jazdí jeden elektroautobus, mám dojem že tam testujú aj nové, vysokokapacitné kondenzátory, ale je to zrejme zas iba "niekoho tunel"...

Preto sa v autách presadzujú hybridné riešenia. Spaľovací motor v optimálnom (najefektívnejšom) režime, plus elektro. Časom tam budú spaľovať aj vodík a dokonca aj v turbínach. Už je to len na vývoji materiálov.
---------------------------
Ale toto všetko, som napísal už v prvom príspevku.:)
Nandrolon
08.08.17,11:08
Tesla je hybrid? Lebo ja stále diskutujem o čistých elektrách, takže aby sme sa bavili o tom istom.
Hybridy sa mi samozrejme páčia, ale tie sa predsa pokiaľ viem nenabíjajú užívateľsky, ale automaticky za jazdy + tie kondenzátory, ktoré sa nabíjajú decelerácii a dodajú tú energiu naviac počas pár sekúnd pri akcelerácii...
Takže ešte napíš, že píšeš o hybridoch a ti dám na čelo vytetovať, som BIG JAR88 !!
PS: alebo sme ťa argumentačne odstavili a teraz napíšeš, že však ja nič, ja som písal o hybridoch!!
taiko
08.08.17,11:24
Rozmyslam, ci v DHL su tupe hlavy, alebo snilkovia ;)

https://cleantechnica.com/2017/04/13/dhl-deutsche-post-double-electric-delivery-van-production/

Po NL uz chodia jedna radost
bjuty smis
08.08.17,11:44
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
taiko
08.08.17,11:47
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
tak sme sa k tomu koncne dopracovali. Sice to trvalo, ale predsa len......
Nandrolon
08.08.17,11:53
Rozmyslam, ci v DHL su tupe hlavy, alebo snilkovia ;)

https://cleantechnica.com/2017/04/13/dhl-deutsche-post-double-electric-delivery-van-production/

Po NL uz chodia jedna radost
NL ma zaujima asi tak, ako vcerajsi Jarov exkrement. Ak by ho zajtra zatopilo tak ma ani nehne.
jar88
08.08.17,11:55
Potesilo. Tesla Model S presla na 1 nabitie 1078 km
https://auto.sme.sk/c/20620529/tesla-model-s-100d-rekordny-dojazd.html?ref=trz
Aj mňa takéto zvesti vedia potešiť.
Predstav si, čo všetko nastane, až sa trend elektromobilov rozšíri masovo.
Mal by postupne vytlačiť autá so spaľovacím motorom a čiastočne aj hybridné.
------------------------------------
Ľudia nariekajú, že v budúcnosti nebude robota a ropa.:)
Viem si predstaviť, koľko to vyvolá ďalších (len s týmto) spojených investícií. Modernizácia ciest, parkovísk, čerpacích staníc, el. rozvodov, elektrární, navigácie, autopilotov a podobne.
https://www.tesla.com/autopilot
Nandrolon,
prečítaj si môj prvý príspevok k tejto téme.:)
A netáraj už.:---
Ty ma určite nepreštíš.:D
jar88
08.08.17,11:58
Tesla je hybrid? Lebo ja stále diskutujem o čistých elektrách, takže aby sme sa bavili o tom istom.
Hybridy sa mi samozrejme páčia, ale tie sa predsa pokiaľ viem nenabíjajú užívateľsky, ale automaticky za jazdy + tie kondenzátory, ktoré sa nabíjajú decelerácii a dodajú tú energiu naviac počas pár sekúnd pri akcelerácii...
Takže ešte napíš, že píšeš o hybridoch a ti dám na čelo vytetovať, som BIG JAR88 !!
PS: alebo sme ťa argumentačne odstavili a teraz napíšeš, že však ja nič, ja som písal o hybridoch!!
Prečítaj si konečne o čom som písal.
Naviac si asi vôbec neuvedomuješ, že som to nepísal tebe, ale akosi smerom na taika.

Hybrid sa nemusí nabíjať iba zo siete, ale tú možnosť má.
Tichý a agilný Prius Plug-in Hybrid s jednoduchým ovládaním vychádza z modelu Toyota Prius poslednej generácie a ponúka ešte dynamickejšiu jazdu a nižšie prevádzkové náklady plne hybridného automobilu. Je dokonalým riešením pre tých, ktorí túžia po hybridnom modeli, ktorý ponúka ako ďalšiu výhodu dobíjanie batérie z vonkajšieho zdroja.
https://www.toyota.sk/new-cars/novy-prius-plug-in/index.json
misoft
08.08.17,13:16
Ono, elektropohony sú celkom efektívne, problém je ale v tom, že neexistuje batéria s porovnateľnou hustotou energie ako má nafta/benzín. Samotné elektromotory sú veľmi vyspelé, dokonca pracujú efektívnejšie ako spaľovacie. Lenže bez elektriny sa pohnú iba do určitej miery, teda malý nájazd, vysoké náklady... Ak by existovala nejaká "pomyslená šnúra s prívodom elektriny" už dávno by po oblohe lietali elektro dopravné lietadlá a podobne. Problém je práve v tom, že 10-15 min. let nikomu nestačí. Ak chceš predĺžiť dĺžku letu, tak váha batérie rastie nie lineárne, ale druhou mocninou /ak si dobre pamätám/. Nakoľko ak máš 200 kg batériu na 20 min. letu a chceš 40 min letu, nestačia batérie 2. Pri 400 kg batérii /dvojnásobná zásoba energie oproti 200 kg/ nepoletíš 40 min. ale predpokladám, že tak 25 ak nie menej...
A takto je to donekonečna zacyklené.
Ps: čo som počul od zainteresovaných, tak sa uvažuje o tom, že na pumpe nebudú všetci dobíjať, ale budú aj batérie "na výmenu". Tam je problém ale zase s tým, že ako to finančne dorovnať, keďže každá batéria je inak stará a každá batéria je v inej kondícii. Proste zatiaľ scifi...
Zabudol si ešte na jedno - ak by boli elektromobily rôznych výrobcov, tak i konštrukčné riešenia ich uloženia by bolo rôzne - žiadna unifikácia. To by potom museli mať na "sklade" v pohotovosti (povedzme) 20 blokov batérii pre (povedzme) 20 modelov elektrovozidiel... 400 blokov, v každej súprave od 10-20 akumulátorov .... no hotový nonsens.
pavol54
08.08.17,13:23
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
misoft
08.08.17,13:38
Rozmyslam, ci v DHL su tupe hlavy, alebo snilkovia ;)

https://cleantechnica.com/2017/04/13/dhl-deutsche-post-double-electric-delivery-van-production/

Po NL uz chodia jedna radost
Pozrime sa na to ekonomicky: po meste sú výhodné - niektoré mestá majú zákazy vjazdov do centier pre klasické vozidlá (so spaľovacím motorom) - a nejako to musia doručiť. A keďže v meste majú asi svoje stredisko, nie je problém ich priebežne dobíjať (i tak cez deň najazdia cca 250-300 km). Elektrina v NL a aj v DE sa čiastočne získava z obnoviteľných zdrojov - teda DHL-ke sa to oplatí. Ale aby doručovali s týmto medzi mestami - už je to na hrane možností elektromobilu. Náklady sú tak na prevádzku nižšie - nie je potrebné tankovať palivo, keďže je tam elektromotor, nie je potrebný ani olej do motora, filtre. Pokiaľ bude riešenie priameho pohonu (bez prevodovky - elektromotor často ani prevodovku nepotrebuje) - odpadne i údržba prevodovky a jej náplní - ďalší olej.
Možno jediná prevádzková kvapalina bude brzdová kvapalina (posilovač riadenia môže byť kľudne elektrický) a ešte sa dá využiť brzdenie elektromotorom a rekuperácia - ďalšia úspora a predĺženie dojazdu.

Takže až taká hlúposť to nie je.
vicktor
08.08.17,13:55
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
jar88
08.08.17,14:07
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
Bjuty smis písal, že to nerobí za naše peniaze.
Ty si snáď akcionár, alebo investor Tesly?
Popisuješ to ako ponziho schľmu (letadlo), ale oni vyrábajú a dobre draho predávajú.
Ceny okolo 130 až 200 tisíc za kus. Pritom podvozok a pohonná jednotka je lacnejšia, ako u klasického auta v cene 15 000 €. Vlastne predávajú batérie a softvér za super dobrú cenu.
jar88
08.08.17,14:11
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie

Ešte pár strán a dopracuješ sa k traktoru, ktorý ťahá dobre živený kôň.:---
pavol54
08.08.17,14:50
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie

Ešte pár strán a dopracuješ sa k traktoru, ktorý ťahá dobre živený kôň.:---
alebo somár a vieš ako sa volá?
misoft
08.08.17,16:57
Niekomu riadne ležím v žalúdku...


Žeby nový rekord?
:D
misoft
08.08.17,17:12
lujza.j
08.08.17,18:09
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
buchač
08.08.17,18:15
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
Neblbni...
Myslíš, že okamžite nájdeš taký, ktorý bude vyhovovať po všetkých stránkach ?
Cenovo, vzdialenosťou, polohou, rozlohou, prostredím....etc ?
lujza.j
08.08.17,18:25
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
Neblbni...
Myslíš, že okamžite nájdeš taký, ktorý bude vyhovovať po všetkých stránkach ?
Cenovo, vzdialenosťou, polohou, rozlohou, prostredím....etc ?
Ja iba v jedenej konkretnej dedine-osade....takze tak....ani na mape....nikam sa tade neprechadza....skapal pes,koniec sveta......ale ja to tam milujem....
korela
08.08.17,18:44
Mne sa tiež páčia obce na konci dolín. Vidím v tom výhody.
lujza.j
08.08.17,18:48
Mne sa tiež páčia obce na konci dolín. Vidím v tom výhody.
Dokonaly klud....idu tam iba ti co byvaju...alebo nasteva:)
Stanislav 1975
08.08.17,20:27
No halo halo , ako sa tu mate? Zijete ? :-) :-) :-)
kukučka
08.08.17,20:49
žijeme, žijeme...a ty ako? :---
korela
08.08.17,22:30
Mne sa tiež páčia obce na konci dolín. Vidím v tom výhody.
Dokonaly klud....idu tam iba ti co byvaju...alebo nasteva:)
V prípade nejakého konfliktu sa tam nebude trepať ani cudzie vojsko, aspoň v stredoveku to tak bolo. :-)
Dnes síce všetko inak, ale i tak. Iba ak by zháňali partizánov z kopcov.
Nandrolon
09.08.17,04:28
Nepotešilo, že to dnes ráno do mňa chalanisko nakalil na semafóroch...
taiko
09.08.17,04:36
Rozmyslam, ci v DHL su tupe hlavy, alebo snilkovia ;)

https://cleantechnica.com/2017/04/13/dhl-deutsche-post-double-electric-delivery-van-production/

Po NL uz chodia jedna radost
NL ma zaujima asi tak, ako vcerajsi Jarov exkrement. Ak by ho zajtra zatopilo tak ma ani nehne.
ako suvisi fakt, ze Ta NL nezaujima, s faktom, ze DHl uz pouziva elektromobily pre svoj business ? ;) DHL pouziva elektromobily aj v Nemecku, kde ich spolocne s Fordom aj bude vyrabat. Ci ani Nemecko Ta nezaujima ? :D Je tento Tvoj argument je z toho sudka, z ktoreho si cerpal, ked si udajne argumentcne odstavil jar88 ? ;)
Nemozes mat averziu k NL len preto ze tam zije niekto, s kym z kazdej diskusie vyjdes ako maly najedovany chlapec ;), ktory ked nema co povedat, tak obvini oponenta z fajcenia travy
Ja rozumiem, ze zijes na SK a chodis na nakupy do CZ, ale ako som pisal. Za Tvojim chotarom je daleky svet a z neho postupne pridu inovacie aj na Slovensko.
A tymto s Tebou diskusiu na temu elektromobilov koncim.
taiko
09.08.17,04:44
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
ale pavol aj jajaj. To si trosku zgeneralizoval. Aky typ odpadu vznika vyroboou energie v solarnych paneloch, ci palivovych clankoch ?
BTW. Ellon Musk ma ideu ze si ludia budu svoju Teslu nabijat doma zo slnecnych kolektorov, ktore budu tvorene stresnou krytinou a uchovavane v powerstation.
Ale je pravda, ze nemam potuchy, aku uhlikovu stopu zanecha vyrobenie takej stresnej krytiny.
Verim , vsak, ze ak vezmeme do uvahy ze aj prve auta so spalovacim motorom boli "cmudiace monstra" s kontroverznou ucinnostou a postupne sa zlepsovali, s nastupom a novych technologii sa odstrania muchy aj v elektrickom pohone, resp v jeho napajani
taiko
09.08.17,04:45
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
ved nerev. Ved najdes iny. Kukni sa mozno aj mimo Bratislavskeho kraja
Nandrolon
09.08.17,04:46
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
ale pavol aj jajaj. To si trosku zgeneralizoval. Aky typ odpadu vznika vyroboou energie v solarnych paneloch, ci palivovych clankoch ?
BTW. Ellon Musk ma ideu ze si ludia budu svoju Teslu nabijat doma zo slnecnych kolektorov, ktore budu tvorene stresnou krytinou a uchovavane v powerstation.
Ale je pravda, ze nemam potuchy, aku uhlikovu stopu zanecha vyrobenie takej stresnej krytiny.
Verim , vsak, ze ak vezmeme do uvahy ze aj prve auta so spalovacim motorom boli "cmudiace monstra" s kontroverznou ucinnostou a postupne sa zlepsovali, s nastupom a novych technologii sa odstrania muchy aj v elektrickom pohone, resp v jeho napajani
už si videl niekedy sajrajt, ktorý vznikne pri rozobratí lipolky, prípadne ak tú batériu niekto "ekologicky zlikviduje v slanej vode" ?
taiko
09.08.17,04:49
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
Bjuty smis písal, že to nerobí za naše peniaze.
Ty si snáď akcionár, alebo investor Tesly?
Popisuješ to ako ponziho schľmu (letadlo), ale oni vyrábajú a dobre draho predávajú.
Ceny okolo 130 až 200 tisíc za kus. Pritom podvozok a pohonná jednotka je lacnejšia, ako u klasického auta v cene 15 000 €. Vlastne predávajú batérie a softvér za super dobrú cenu.
no zase az tak dobre zatial nepredavaju. Nova firma, mlada firma, ucia sa. Ale s Ellonom za chrbtom to podla mna pojde :).
@victor Ale na druhej strane investovanie akcionarov predsa nie je nic zle. Nik ich predsa nenuti. Sam mam akcie TESLY a som zato veru rad :)
Keby nebolo snilkov, tak zijeme doposial v jaskyni a kreslime na jej steny uhlikom. ;)
Nandrolon
09.08.17,04:56
... niekto má akcie tesly, niekto slovnaftu /už sa volá ináč/. Tak už chápem, prečo sme obaja takí zaujatí :-))))))))))))))))
jar88
09.08.17,07:26
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
Vicktor, aj v prípade, že si prečítaš článok s nadpisom "Čím větší zájem, tím hůře. Tesla prodělá sto tisíc na každém autě", aj tak fakty vyjadrujú niečo iné.
Napriek tomu, že píšu napríklad takto:
Tesla letos plánuje prodat mezi 50 a 55 tisíci vozidel, přičemž většinu z nich vyrábí až po objednání. Ve druhém čtvrtletí letošního roku automobilka prodala 11 532 vozidel a vykázala provozní ztrátu 47 milionů dolarů, což odpovídá právě čtyřem tisícům dolarů na automobil.
Všetko je o trhu a záujme zúčastnených strán.

Je logické, že ak chceš vyrábať vo veľkom, musíš investovať do podniku s veľkou kapacitou. Samozrejme, že tá má návratnosť až po predaji určitého množstva výrobkov. Ak to plánované množstvo nevyrobíš a nepredáš, máš určitú prevádzkovú stratu. Ak vyrobíš a predáš viac, máš zisk a ten stúpa s množstvom.
Myslím, že Teslu neriadia amatéri. Určite budú prosperovať.:)
Veď EÚ má dotácie aj na elektromobily.;) To však neznamená, že dotuje Teslu. Dotuje tých (zrejme majetnejších) záujemcov o prestížne vozítko.:---
jar88
09.08.17,07:55
... niekto má akcie tesly, niekto slovnaftu /už sa volá ináč/. Tak už chápem, prečo sme obaja takí zaujatí :-))))))))))))))))

Viem že to nieje určené mne, ale aj tak zareagujem.:)
Viem že nemáš rád vykorisťovateľov, ale uvedomuješ si, že vlastníctvom akcií sa stávaš aj ty vykorisťovateľom?
Vieš, aké je to odporné, bohatnúť na zdieraní poctivo pracujúcich Slovákoch za tretinové mzdy?;)
pavol54
09.08.17,08:06
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
ale pavol aj jajaj. To si trosku zgeneralizoval. Aky typ odpadu vznika vyroboou energie v solarnych paneloch, ci palivovych clankoch ?
BTW. Ellon Musk ma ideu ze si ludia budu svoju Teslu nabijat doma zo slnecnych kolektorov, ktore budu tvorene stresnou krytinou a uchovavane v powerstation.
Ale je pravda, ze nemam potuchy, aku uhlikovu stopu zanecha vyrobenie takej stresnej krytiny.
Verim , vsak, ze ak vezmeme do uvahy ze aj prve auta so spalovacim motorom boli "cmudiace monstra" s kontroverznou ucinnostou a postupne sa zlepsovali, s nastupom a novych technologii sa odstrania muchy aj v elektrickom pohone, resp v jeho napajani
Ja som nepovedal že tá nevýhodnosť je naveky.
ale keď už. Solárko ako také tiež nie je ešte najekologickejší zdroj vzhľadom na premeny tepelnej energie slnka na elektrickú, že. potom akumulácia elektrickej energie tiež nie je práve najekologickejší problém. tieto dva aspekty možno pri súčasných konštrukčných, výrobných a materiálových možnostiach pri súčasnom uvažovanom hromadnom uvedení do praxe, by boli väčší problém ako prevádzka spaľovacích motorov (myslím globálne nie jedno mesto kdesi v Holandsku alebo v Nemecku kde to bude čistejšie)
korela
09.08.17,08:19
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
ved nerev. Ved najdes iny. Kukni sa mozno aj mimo Bratislavskeho kraja
Nedávno Nitrančania kupovali cez Joj-ku víkendovú chalupu. Bola síce trochu nad ich finančný rámec, ale boli z nej hneď paf. Na Záhorí aj so zariadením.
Vnútri to pôsobilo dobre, všetko zrekonštruované.
Borský Sv. Jur - Húšky.
od 27 min. https://www.joj.sk/nove-byvanie/archiv/2016-11-20-nove-byvanie


[URL="http://www.nehnutelnosti.sk/1445812/rodinny-dom-chalupa-na-zahori-predaj-osada-husky"][RIGHT]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/3e/ce/d5/3eced5d3f3c75f77c7999e453af3974c.jpghttps://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/3e/ce/d5/3eced5d3f3c75f77c7999e453af3974c.jpg
lujza.j
09.08.17,08:37
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
ved nerev. Ved najdes iny. Kukni sa mozno aj mimo Bratislavskeho kraja
tai...sranduješ:Dved to za čím revem..okres LujVitón-LV....ja mám BA kraja plný dekel...
Žabinka
09.08.17,08:51
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
ved nerev. Ved najdes iny. Kukni sa mozno aj mimo Bratislavskeho kraja
tai...sranduješ:Dved to za čím revem..okres LujVitón-LV....ja mám BA kraja plný dekel...
lujzi, bude iný, lepší..;)
babka - ježibabka
09.08.17,10:59
Neplánovane som kúpila nádherné broskyne. 0,50€ za kg. No nekúp to. Už ich idem robiť.
vicktor
09.08.17,12:44
Lujza nevrav ze blizsie v Malych Karpatoch sa neda najst nieco konkurence k LV kukuricnym poliam.
kukučka
09.08.17,13:12
http://www.nehnutelnosti.sk/2888843/sireal-myjava-ponukame-na-predaj-chalupu-v-krasnom-prostredi-myjavskych-kopanic
llui, nebudeš sa nudiť, roboty dosť, môžeš aj včeličky a husičky chovať /od MP/
lujza.j
09.08.17,13:51
Lujza nevrav ze blizsie v Malych Karpatoch sa neda najst nieco konkurence k LV kukuricnym poliam.
viki určite dá....toto nie je...že teraz som objavila tento pre mňa dokonalý zapadákov.....toto je moje detstvo a prázdniny tam....vždy som to tam milovala...a ked som tam v sobotu bola....tak to na mna došlo:Dtu niečo stem kúpiť.....
tri roky nazad som mala napad predam byt a padam na záhorie....len ma ešte čakal rok v robote a to som nečakala,že chlap sa vrati z de:Dv tom čase boli ceny...že predam a kupim a ešte mi ostane...teraz sú ceny úplne inde...takže som od napadu upustila...lebo ja síce doma...ale chlap chodí do roboty ....takto by som-sme...si to trochu vykompenzovala/li...
taiko
09.08.17,15:45
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat:( oba boli s gánkom..revem
ved nerev. Ved najdes iny. Kukni sa mozno aj mimo Bratislavskeho kraja
tai...sranduješ:Dved to za čím revem..okres LujVitón-LV....ja mám BA kraja plný dekel...
jaj ahaaa, to som nevedel, ze chces ist z najdolezitejsieho kraja prec :)
Nandrolon
09.08.17,17:16
NR- Ing. Milan Uhrík, PhD. - ideeeeeš!!!
alaya1
09.08.17,21:14
Potesilo- cesta prebehla bez problemov, .....konecne uz dlhsie doma na chalupe.
alaya1
10.08.17,13:15
Aj sa same o seba postarali :)
Ing. Ľubomír Janoška
10.08.17,13:28
Aj sa same o seba postarali :)
samorasty :)
alaya1
10.08.17,13:46
Aj sa same o seba postarali :)
samorasty :)

Skoro ano, mali prilezitostnu opatrovatelku :)
vicktor
10.08.17,13:54
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
Ing. Ľubomír Janoška
10.08.17,14:38
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
Korporátny menežment, kindermenežment, rejtingareporting, kolektívne akciové vlastníctvo, nevedomé rozhodovanie, riaditeľ prejduvší od konkurencie, plán splníme na 110%, svetu mier!
kopretinka
10.08.17,18:14
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
IB tatrabanky si videl?ja som skoro skolabovala,keď som sa tam konečne dostala po zadaní asi 15hesiel .................samé hovadiny,ale to najpotrebnejšie tam neviem nájsť a nastaviť.....seriem im na ich cenu za IB,keď to je určené puberťákom...normálny človek s tým má problém....zlatý IB slov.sporiteľne! prehľadný,bez kadejakých chujovín a reklám
kopretinka
10.08.17,18:18
zomrel mi mobil...bol na nabíjačke,bola som ho pozrieť,svietil ako nabitý tak som ho odpojila a on nyšt,nereagoval absolútne.Tak som ho vypla a po zapnutí čierna obrazovka s čerrrveným nápisom download. čo s tým ??
kde sú smajlíky?
misoft
10.08.17,19:09
zomrel mi mobil...bol na nabíjačke,bola som ho pozrieť,svietil ako nabitý tak som ho odpojila a on nyšt,nereagoval absolútne.Tak som ho vypla a po zapnutí čierna obrazovka s čerrrveným nápisom download. čo s tým ??
kde sú smajlíky?
Žeby nejaká aktualizácia?
babka - ježibabka
10.08.17,19:17
zomrel mi mobil...bol na nabíjačke,bola som ho pozrieť,svietil ako nabitý tak som ho odpojila a on nyšt,nereagoval absolútne.Tak som ho vypla a po zapnutí čierna obrazovka s čerrrveným nápisom download. čo s tým ??
kde sú smajlíky?

Nemusí byť pokazený, u mňa bola kamoška, že kde som. Mobil nevyložený od rána po nákupe. Vybitá. Nabíjal sa nekonečno a potom tiež nereagoval. Stláčala som kade - tade a rozbehol sa. Možno náhoda :D
kopretinka
10.08.17,19:28
zomrel mi mobil...bol na nabíjačke,bola som ho pozrieť,svietil ako nabitý tak som ho odpojila a on nyšt,nereagoval absolútne.Tak som ho vypla a po zapnutí čierna obrazovka s čerrrveným nápisom download. čo s tým ??
kde sú smajlíky?
Žeby nejaká aktualizácia?
to je obyčajný mobil.......bez pripojenia na net.....furt je tam ten nápis
misoft
10.08.17,19:32
Tak ho vypni, trochu počkaj a opakuj. Ak máš kontakty na SIMke, skús factory reset.
Dáša_
10.08.17,19:52
teplo je aj mobilu, treba chvíľu počkať
taiko
10.08.17,20:16
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
Korporátny menežment, kindermenežment, rejtingareporting, kolektívne akciové vlastníctvo, nevedomé rozhodovanie, riaditeľ prejduvší od konkurencie, plán splníme na 110%, svetu mier!
a k tomu agile, six sigma, waterfall, obchodny duch, co preda aj vlastnu mater
kopretinka
10.08.17,21:25
Tak ho vypni, trochu počkaj a opakuj. Ak máš kontakty na SIMke, skús factory reset.
neviem,čo je factory reset.sim karta mi tam už nejde,je to taká "vystrihnutá",vypadáva mi z tej pôvodnej,a vytiahla som nejaký drotik,keď som sa pokúšala simku tam vrátiť.Takže už asi iba do koša....
Nandrolon
11.08.17,03:50
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
IB tatrabanky si videl?ja som skoro skolabovala,keď som sa tam konečne dostala po zadaní asi 15hesiel .................samé hovadiny,ale to najpotrebnejšie tam neviem nájsť a nastaviť.....seriem im na ich cenu za IB,keď to je určené puberťákom...normálny človek s tým má problém....zlatý IB slov.sporiteľne! prehľadný,bez kadejakých chujovín a reklám
Musím súhlasiť SLSP má asi najlepší IB aký som videl. Jednoduchý, prehľadný, funkčný, málo obrázkový, žiadne vyskakujúce okná.
Nandrolon
11.08.17,03:55
Tak ho vypni, trochu počkaj a opakuj. Ak máš kontakty na SIMke, skús factory reset.
neviem,čo je factory reset.sim karta mi tam už nejde,je to taká "vystrihnutá",vypadáva mi z tej pôvodnej,a vytiahla som nejaký drotik,keď som sa pokúšala simku tam vrátiť.Takže už asi iba do koša....
Simka ak je to tá stará, by sa dala precízne orezať novým plátkom podľa šablóny "micro sim" a opilovať a vložiť ju do microsim adaptéra /napr. kartu o2 si z "plátku" môžeš vylúpnuť ako normal sim, micro sim, nano sim, takže tam máš vlastne všetky formáty a to "vylúpnuté" môžeš použiť ako adaptér/.
lujza.j
11.08.17,04:20
Ing. Ľubomír Janoška
11.08.17,05:26
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
IB tatrabanky si videl?ja som skoro skolabovala,keď som sa tam konečne dostala po zadaní asi 15hesiel .................samé hovadiny,ale to najpotrebnejšie tam neviem nájsť a nastaviť.....seriem im na ich cenu za IB,keď to je určené puberťákom...normálny človek s tým má problém....zlatý IB slov.sporiteľne! prehľadný,bez kadejakých chujovín a reklám
Dobrý príklad. Banka zabudla, že banka má byť typickým príkladom konzervatívneho dodávateľa, ktorý mení veci iba vtedy, keď je to nevyhnutné. Namiesto toho zaviedla IB na modernej (lebo móda je asi najdôležitejšia) technológii flash, o ktorej sa už vtedy vedelo, že je najproblémovejšia z pohľadu bezpečnosti. Problematická technologická bezpečnosť sa potom nahradila bezpečnosťou organizačnou (milión hesiel), ktorá s tým nemá nič spoločné.
bettylou
11.08.17,06:00
idealna hladina- kludna na plivanie:)kupaće a hajde:---

Ja už doma na Hnilcu, paradzina, bahno do pol lýtok :D, prúd jemný, chlapi betonujú...:D
bettylou
11.08.17,06:03
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.

Zisk je umelo tvorený na úkor drancovania prírody, a to všade, je to len taký o.eb
pavol54
11.08.17,06:10
https://www.cas.sk/clanok/581768/mariana-s-rakovinou-si-nemocnice-prehadzovali-ako-pritaz-zasiahol-novy-cas-naslo-sa-riesenie/
https://www.cas.sk/clanok/581733/figel-ma-rakovinu-kolegovia-tomu-nemozu-uverit-dojemne-odkazy-radicovej-lipsica-ci-sulika/
predsa len rovnejším je poskytnutá pomoc aj v Amerika a plebs môže ydochnúť, hlavne že platil dane a zdravotné odvody na pohodlný život a prípadnú nutnú liečbu panošov gubernie. Inak keď predá byt čo získal za facku tak sa bude môcť aj doliečiť.
Nandrolon
11.08.17,06:23
Na druhej strane si treba priznať, že ani všetky prachy sveta ho NEMUSIA zachrániť. Smrť si ho nájde, a tie peniaze si do hrobu nevezme.
Taký Rezeš by tu bol doteraz, keby tá "jediná spravodlivosť" neexistovala...
kopretinka
11.08.17,06:27
kamarátka má rakovinu,bola objednaná na transplantáciu kostnej drene do BA,ale riaditeľ nemocnice rozhodol,že sa bude nemocnica maľovať,takže celé prázdniny je zatvorená,aj ľahších pacientov poslali domov....ešte mala nádej,že tá jej operácia nie je náročná,že ju vezmú,tak čakala namiesto dvoch mesiacov iba jeden...ja neviem,čo to majú za systém na tých onkológiách,ja som mala ísť na ožarovanie výrastkov na päte minulý rok,a keď som sa v máji objednávala,tak že oni cez leto nerobia,že až v septembri.....to akože cez leto nech umrú tí ľudia??:confused: :mad::mad:
Ing. Ľubomír Janoška
11.08.17,06:38
kamarátka má rakovinu,bola objednaná na transplantáciu kostnej drene do BA,ale riaditeľ nemocnice rozhodol,že sa bude nemocnica maľovať,takže celé prázdniny je zatvorená,aj ľahších pacientov poslali domov....ešte mala nádej,že tá jej operácia nie je náročná,že ju vezmú,tak čakala namiesto dvoch mesiacov iba jeden...ja neviem,čo to majú za systém na tých onkológiách,ja som mala ísť na ožarovanie výrastkov na päte minulý rok,a keď som sa v máji objednávala,tak že oni cez leto nerobia,že až v septembri.....to akože cez leto nech umrú tí ľudia??:confused: :mad::mad:
A vymletá blondínka zo zdravotnej poisťovne vyhlási v televízore, že všade je dostatok lekárov, ambulancií a nemocníc
edit: a sestier
BXLmiami
11.08.17,06:39
Otázka je,či má kto liečiť,ked si lekári vezmú dovolenku.
Nandrolon
11.08.17,06:47
Otázka je,či má kto liečiť,ked si lekári vezmú dovolenku.
Ja mám osobnú skúsenosť, že to maľovanie je zakrývací manéver, keď je málo personálu. Keď štrajkovali v žilinskej nemocnici zdravotné sestry a v TV nejaký šulin tvrdil, že všetko je v poriadku, že zdravotná starostlivosť nie je obmedzená, tak sa maľovali pavilóny. Keď mi oznámil lekár, že operácia sa prekladá, že sa maľujú oddelenia, tak som sa ho narovinu opýtal, že maľuje sa preto, lebo štrajkujú sestry a nemá kto pracovať. Samozrejme že odpoveď bola kladná.
bettylou
11.08.17,06:59
:D
bettylou
11.08.17,06:59
hodinky na ruce, který tvý čas tak neúprosne merí..... :D
lujza.j
11.08.17,08:04
u nas sa planovali dov.už vo februári.....limit kolko ludí het ...aby sa pokryli služby...ostatok makal...max.zakona pauza medzi službami....a pritom nešlo o život....
takže ked ma drapne v lete v nejaký bruchabôl...alebo iný zdravotný fras...vyrežem si sama doma...jedno kde zdochnem...
vicktor
11.08.17,08:08
IB tatrabanky si videl?
Videl, nalakali ma do TB po zatvoreni Zuna, ale iba preto ze ponukli 30 striebornych ... teda eur. :)

Prihlasovanie je nezmyselne, pismo skoro necitatelne, cierne farby ako v horore. :eek:
bettylou
12.08.17,04:26
Unicredit bank ma nove IB. Ponechali mi len jednu platobnu sablonu, zato na obrazovke pridali hodne farieb, obraztekov a ine somariny, ako napr. "Budeme plnit Vase priania. Zadefinujte si vase priania a sporte si na ne. Budeme vas informovat kolko uz mate nasporene" - nechapem ze na toto minaju peniaze.
Korporátny menežment, kindermenežment, rejtingareporting, kolektívne akciové vlastníctvo, nevedomé rozhodovanie, riaditeľ prejduvší od konkurencie, plán splníme na 110%, svetu mier!
a k tomu agile, six sigma, waterfall, obchodny duch, co preda aj vlastnu mater

AJ vajca medzi nohami by predali, keby dakto chcel
korela
12.08.17,06:10
Otázka je,či má kto liečiť,ked si lekári vezmú dovolenku.
Letné obdobie a akékoľvek sviatky počas roka, najviac vianočné a veľkonočné, sú pre pacienta rizikom. Vždy hovorím ľuďom, ak sa dá, nech sa dávajú vyšetriť mimo tohto obdobia, alebo na seba aspoň viac dbali, aby sa im ev. vyhli.
korela
12.08.17,06:21
Ja som sa pozerala vo štvrtok každú hodinu na SHMU, a cca pol hod. pred "akciou" tam veru nebolo nič. A Jurčovič po hlav. správach taktiež nič.
Ale fakt sa to schytilo bez výstrah v plnej sile v sekunde. Škody máme, nie veľké, prežijeme. Internet vypadol na 12 hod., možno viac, nabehol niekedy v noci, UPC malo na linke hlásku, že závada je na celom Slovensku, tak sa vás pýtam, či išlo naozaj o celé Slovensko? Samozrejme, že aj TV. Susedia ..., ja nemám.

https://www.cas.sk/clanok/581866/obyvatelia-zapadneho-slovenska-zazili-v-noci-apokalypsu-velka-fotogaleria-nicivej-smrste/
buchač
12.08.17,06:58
Ja som sa pozerala vo štvrtok každú hodinu na SHMU, a cca pol hod. pred "akciou" tam veru nebolo nič. A Jurčovič po hlav. správach taktiež nič.
Ale fakt sa to schytilo bez výstrah v plnej sile v sekunde. Škody máme, nie veľké, prežijeme. Internet vypadol na 12 hod., možno viac, nabehol niekedy v noci, UPC malo na linke hlásku, že závada je na celom Slovensku, tak sa vás pýtam, či išlo naozaj o celé Slovensko? Samozrejme, že aj TV. Susedia ..., ja nemám.

https://www.cas.sk/clanok/581866/obyvatelia-zapadneho-slovenska-zazili-v-noci-apokalypsu-velka-fotogaleria-nicivej-smrste/

Hm....zaujímavé je jedno.

Blava smiešna búrka a média sa idú posrať z tých škôd.
Ak je niečo podobné inde na Slovensku, jeden dva šoty, jeden dva článočky...a fertig.
Kuwa...šak škody z tých všeliakých kalamít ešte dodnes nie sú na poniektorých miestach ešte stále odstránené....lebo obce nemajú financie...a sľuby precedov sú porovnateľné so sracákom.

Ale zima sa blíži...a môžeme sa tešiť na správy so "snehom zaviatej Blááávy"...snehová pokrývka = max 3cm. ;) :D :D :D

-----------------------------
Si myslíš, že keď nejde v Blave signál, tak to musí byť aj inde ?
kopretinka
12.08.17,07:31
Otázka je,či má kto liečiť,ked si lekári vezmú dovolenku.
na všetkých onkológiách v celej republike si vezmú dovolenku,hej??Akože celozávodnú?
A zaujímavé,že inde dovolenky asi nečerpajú,len onkológie.
korela
12.08.17,09:00
Ja som sa pozerala vo štvrtok každú hodinu na SHMU, a cca pol hod. pred "akciou" tam veru nebolo nič. A Jurčovič po hlav. správach taktiež nič.
Ale fakt sa to schytilo bez výstrah v plnej sile v sekunde. Škody máme, nie veľké, prežijeme. Internet vypadol na 12 hod., možno viac, nabehol niekedy v noci, UPC malo na linke hlásku, že závada je na celom Slovensku, tak sa vás pýtam, či išlo naozaj o celé Slovensko? Samozrejme, že aj TV. Susedia ..., ja nemám.

https://www.cas.sk/clanok/581866/obyvatelia-zapadneho-slovenska-zazili-v-noci-apokalypsu-velka-fotogaleria-nicivej-smrste/

Hm....zaujímavé je jedno.

Blava smiešna búrka a média sa idú posrať z tých škôd.
Ak je niečo podobné inde na Slovensku, jeden dva šoty, jeden dva článočky...a fertig.
Kuwa...šak škody z tých všeliakých kalamít ešte dodnes nie sú na poniektorých miestach ešte stále odstránené....lebo obce nemajú financie...a sľuby precedov sú porovnateľné so sracákom.

Ale zima sa blíži...a môžeme sa tešiť na správy so "snehom zaviatej Blááávy"...snehová pokrývka = max 3cm. ;) :D :D :D

-----------------------------
Si myslíš, že keď nejde v Blave signál, tak to musí byť aj inde ?

02/59422222, môžeš si zavolať, na moje prekvapenie je tam tá istá hláska ešte stále hneď v úvode.
"..... momentálne zaznamenávame závadu na celom území Slovenska. ... odstraňujeme. ....
Neviem, či som v živote stretla väčšieho samonas.erača, ako si ty. Aj keď tu nie si sám. :-)
buchač
12.08.17,09:12
02/59422222, môžeš si zavolať, na moje prekvapenie je tam tá istá hláska ešte stále hneď v úvode.
"..... momentálne zaznamenávame závadu na celom území Slovenska. ... odstraňujeme. ....
Neviem, či som v živote stretla väčšieho samonas.erača, ako si ty. Aj keď tu nie si sám. :-)

Volať nemienim na linku...mne stačí zavolať užívateľov, ktorí sedia doma na riti.
;)
Volať nemienim...stačí len čítať.
http://www.zive.sk/clanok/126907/upc-ma-v-bratislave-ciastocny-vypadok-vieme-odhad-casu-riesenia
;)
Neviem, či som stretol osobu, ktorá je až tak neskutočne vážna...a to neber osobne, neber ako urážku, ber ako fakt.
Ešte aj do srandičiek dávaš príspevky, vraj vtipy, ktoré sú vhodné akurát tak na kar.
;)

Ja sa samonasieram z tej Blavy ?
Hehehe...šak neblázni, niet na čom...ono je to skôr na smiech.
Žabinka
12.08.17,09:34
02/59422222, môžeš si zavolať, na moje prekvapenie je tam tá istá hláska ešte stále hneď v úvode.
"..... momentálne zaznamenávame závadu na celom území Slovenska. ... odstraňujeme. ....
Neviem, či som v živote stretla väčšieho samonas.erača, ako si ty. Aj keď tu nie si sám. :-)

Volať nemienim na linku...mne stačí zavolať užívateľov, ktorí sedia doma na riti.
;)
Volať nemienim...stačí len čítať.
http://www.zive.sk/clanok/126907/upc-ma-v-bratislave-ciastocny-vypadok-vieme-odhad-casu-riesenia
;)
Neviem, či som stretol osobu, ktorá je až tak neskutočne vážna...a to neber osobne, neber ako urážku, ber ako fakt.
Ešte aj do srandičiek dávaš príspevky, vraj vtipy, ktoré sú vhodné akurát tak na kar.
;)

Ja sa samonasieram z tej Blavy ?
Hehehe...šak neblázni, niet na čom...ono je to skôr na smiech.
u nás upc určite nemali výpadok, to by mi isto nasrdený chlapček hlásil ako prvé, že mu nejde internet..;) a že to mám rýchlo riešiť..:D
misoft
12.08.17,09:37
u nás upc určite nemali výpadok, to by mi isto nasrdený chlapček hlásil ako prvé, že mu nejde internet..;) a že to mám rýchlo riešiť..:D
To máš podobného chlapčeka, ako moja 3/4. Vypadne elektrina, ale ona na baterke na Pokeci a kričí, že internet nejdéééééééééé.
A ja jej na to: šak sa kukni, elektrina nejde, internet nejde.
A jej ďalšia reakcia: A čo s tým internetom potom robia! Vôbec jej v makovici netrkne, že bez elektriny router nejde....
Ing. Ľubomír Janoška
12.08.17,12:13
Ďalšia sfušovaná štátna zakázka, ďalšie vyhodené milóny na systém bez projektovanej bezpečnosti a bez testovania základných bezpečnostných parametrov:
slovensko.sk

http://www.zive.sk/clanok/126911/na-slovensko-sk-sli-pozerat-spravy-ineho-pouzivatela?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-tech-hp&utm_campaign=cross
lujza.j
12.08.17,12:50
kopretinka
12.08.17,14:18
nejde mi dať srdiečko k otázke....nejde mi dať súhlas,dala som súhlas a zároveň naskočil aj nesúhlas,tak som zmazala súhlas a zmizol aj nesúhlas :eek::confused:
Terraz som zistila,že ten nesúhlas tam zostal,tak som zmenila na súhlas. sodoma gomora toto
:eek::D
kopretinka
12.08.17,14:20
macerujem konope,bude mydlo,masť aj tinktúra :rolleyes::o
buchač
12.08.17,14:29
macerujem konope,
...aj na jointa ostane ? ? ? ?
;) :D :D :D :D :D
lujza.j
12.08.17,15:18
Ja som aj rozmixovala....krasny zeleny macerat....bol
korela
12.08.17,15:40
02/59422222, môžeš si zavolať, na moje prekvapenie je tam tá istá hláska ešte stále hneď v úvode.
"..... momentálne zaznamenávame závadu na celom území Slovenska. ... odstraňujeme. ....
Neviem, či som v živote stretla väčšieho samonas.erača, ako si ty. Aj keď tu nie si sám. :-)

Volať nemienim na linku...mne stačí zavolať užívateľov, ktorí sedia doma na riti.
;)
Volať nemienim...stačí len čítať.
http://www.zive.sk/clanok/126907/upc-ma-v-bratislave-ciastocny-vypadok-vieme-odhad-casu-riesenia
;)
Neviem, či som stretol osobu, ktorá je až tak neskutočne vážna...a to neber osobne, neber ako urážku, ber ako fakt.
Ešte aj do srandičiek dávaš príspevky, vraj vtipy, ktoré sú vhodné akurát tak na kar.
;)

Ja sa samonasieram z tej Blavy ?
Hehehe...šak neblázni, niet na čom...ono je to skôr na smiech.
u nás upc určite nemali výpadok, to by mi isto nasrdený chlapček hlásil ako prvé, že mu nejde internet..;) a že to mám rýchlo riešiť..:D
Keďže nechodím na Živé, tak som si tam teraz prečítala, že ide o "Výpadok môžu zaznamenať stovky klientov v bratislavských mestských častiach II, III a V." Tak v tom prípade vonkoncom nechápem, prečo si fa UPC nahrala oznam " ...momentálne zaznamenávame závadu na celom území Slovenska."
Nevidím dôvod pripomienkovať mňa, ale skôr UPC. Alebo nie?
korela
12.08.17,15:45
Niekto nechápe, že každý má rád iný typ humoru. Aj v cirkuse som bola iba raz, stačilo.
korela
12.08.17,16:19
Ide zebra a stretne kravu. A ty si kto a čo robíš?
- Ja som krava a dávam mliečko.
Stretne druhú, a spýta sa. A ty si kto a čo robíš?
- Ja som krava a dávam mliečko.
Nato stretne býka a spýta sa. Ty si kto a čo robíš?
- Daj si dolu pyžamko a uvidíš.
kopretinka
12.08.17,17:35
macerujem konope,
...aj na jointa ostane ? ? ? ?
;) :D :D :D :D :D
nyjééééééééééééééé,ja mám technickú :---
kopretinka
12.08.17,17:40
macerujem konope,
...aj na jointa ostane ? ? ? ?
;) :D :D :D :D :D
nyjééééééééééééééé,ja mám technickú :---
a za čo som dostala mínus?:eek:
kopretinka
12.08.17,17:41
Ja som aj rozmixovala....krasny zeleny macerat....bol
zelený olej už je aj bez mixovania
lujza.j
12.08.17,18:04
Ja som nenapisala..ze bez...nebude
misoft
12.08.17,18:18
macerujem konope,
...aj na jointa ostane ? ? ? ?
;) :D :D :D :D :D
nyjééééééééééééééé,ja mám technickú :---
a za čo som dostala mínus?:eek:
:D za to, že máš len technickú.... ;)
vicktor
14.08.17,07:29
Ja mam konopny spagatik - da sa aj taky vyluhovat? Alebo fajcit?
A mozno je jutovy... :(
willma
14.08.17,10:44
...ja som mala ísť na ožarovanie výrastkov na päte minulý rok,a keď som sa v máji objednávala,tak že oni cez leto nerobia,že až v septembri.....to akože cez leto nech umrú tí ľudia??:confused: :mad::mad: ja neviem ale asi ordinujú aj v lete - dnes som tam bola a pozajtra idem zas. Bez problémov ma objednali.