Jane95
23.06.17,22:50
Mam pravo ziadat naspat znalecky posudok aj s CD ak nesuhlasim s podmienkami schvaleneho uveru?
buchač
24.06.17,06:16
Pokiaľ viem ?

Právo žiadať máš...no to neznamená, že ho aj dostaneš.
Posudok je súčasťou spisu, takže je založený v ňom.

Osobne ale nechápem, na čo Ti bude ten posudok.
Lebo tento nemusia zasa schváliť v inej banke. Ide o to,že každá banka má v dnešnej dobe svojich vlastných odhadcov-znalcov.

...a keď posudok dala vypracovať banka svojim znalcom ?
Asi veru nepochodíš.
ivka70
24.06.17,07:04
nie je to tak, zeby banky mali svojich znalcov ako v minulosti. Vacsina akceptuje standardny znalecky posudok od znalca, ktory ma na tu cinnost platne opravnenie. A zaujemcu odporucia na zoznam znalcov.
Jakubec
24.06.17,07:23
Chod do banky, povedz im, ze si od nich uver nevezmes a poziadaj o vratenie znaleckeho posudku. Sem daj otazku, az ked ti dobrovolne znalecky posudok nevratia a spytaj sa, co robit. Mimochodom, znalec ma kopiu a za maly poplatok ti da druhopis posudku, keby Ti nestalo zato ist do banky.
Jane95
24.06.17,07:58
Ide oto ze ten znalecky sme si dali vypracovat sami ze znalca sme si sami zohnali
Žabinka
24.06.17,08:12
keď si nevyužila službu banky, znalca si si vybrala sama a za posudok zaplatila, je tvoj, a môžeš ho použiť v inej banke.. pýtaj si ho aj s CD..
nám vrátili..;)
misoft
24.06.17,09:34
Pokiaľ ste posudok dali zhotoviť vy, platili ste ho vy, je posudok v prípade neschváleného úveru stále vašim majetkom - žiadať všetko vrátiť.
roman876
24.06.17,12:34
Ja ked som potreboval druhy znalecky posudok kedze mi uver v prvej banke neschvalili, tak som poziadal znalca by mi vytlacil este jeden. (stalo to asi 20 Eur).
Janci_SvK
25.06.17,05:21
Ak máte vlastnéího znalca, tak je jednoduchšie jemu povedať, aby vám vypracoval kopiu....malo by to stáť +- 10 €