Palko135
23.08.17,16:49
Moze zamestnavatel menit vysku zakladnej mzdy bez zmeny pracovnej zmluvy ci dodatku k zmluve?Resp. napr..ak mam na zmluve 5€/hod moze mi po ustnej dohode zvysit mzdu na 5.5€/hod a o mesiac zasa znizit napr na 5.2€/hod?Hlavne ma zaujima ci je to porusenie zmluvy zo strany zamestnavatela aj ked mi dal viac €..a ci mozem ziadat o vypoved aj s odstupnym.
ivka70
23.08.17,15:39
Viac ti dat moze, kedykolvek, zmluvu neporusuje ani to nie je dovod na vypoved ci odstupne.
Porusil by zmluvu len v pripade, ze by ti dal menej ako je v zmluve.
S tym, co ti da navyse, moze kazdy mesiac pohybovat podla potreby.
bodliak
23.08.17,15:46
Aha, predpokladám, že keď ti zvýši z 5.00 na 5.50, to ti nevadí.
Ale keď potom dá len 5.2, už by si chcel odstupné.
Pán sa volá Palko Vychcálek, že ?
Palko135
23.08.17,17:22
Nie nie je to o tom..je to o ustnej dohode ktoru sme uzatvorili stym ze bude aj pisomne a za to bude odvadzana praca na ktorej sme sa dohodli..ja som svoju cast dohody dodrzal..no uz ked je vsetko hotove tak je zrazu z jeho strany dohoda ako mu pasuje..stym ze ked sa mi nepaci mozem ist..
Palko135
23.08.17,17:25
Aj ked sa nejedna o pohyblivu ciastku mzdy??Moze pohybovat smerom hore aj zakladnou hodinovou sadzbou??
jslancik
23.08.17,17:41
na základe tvojich informácii... čo nie je na papieri, akoby ani nebolo. ani tvoja mzda, ani tvoje zvýšené povinnosti. čiže treba ďalšie kolo "rokovaní" o tom, čo a za koľko.
na "žiadanie výpovede aj s odstupným" zabudni... O čo by si sa chcel oprieť? že ti platí viac, ako je na papieri?
misoft
23.08.17,17:49
Co jest psáno - to jest dáno!
Platilo, platí a bude to platiť stále. Bez papiera sú to len kecy... pokiaľ nemáš svedka, nemáš papier - tak nemáš NIČ.
ivka70
23.08.17,17:55
Aj ked ( on si povie, ze ti dal odnenu, 0,5 eur na odpracovanu hodinu - nic neporusi) . A ked budes do toho rypat, povie, ze sa pomylil a bude ziadat vratit, to co ti dal navyse - potom uz len budes rad. Ked chces skoncit PP, daj vypoved.