Zavrieť

Porady

Moze zamestnavatel menit vysku zakladnej mzdy ?

Moze zamestnavatel menit vysku zakladnej mzdy bez zmeny pracovnej zmluvy ci dodatku k zmluve?Resp. napr..ak mam na zmluve 5€/hod moze mi po ustnej dohode zvysit mzdu na 5.5€/hod a o mesiac zasa znizit napr na 5.2€/hod?Hlavne ma zaujima ci je to porusenie zmluvy zo strany zamestnavatela aj ked mi dal viac €..a ci mozem ziadat o vypoved aj s odstupnym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Viac ti dat moze, kedykolvek, zmluvu neporusuje ani to nie je dovod na vypoved ci odstupne.
    Porusil by zmluvu len v pripade, ze by ti dal menej ako je v zmluve.
    S tym, co ti da navyse, moze kazdy mesiac pohybovat podla potreby.
    Palko135 Aj ked sa nejedna o pohyblivu ciastku mzdy??Moze pohybovat smerom hore aj zakladnou hodinovou sadzbou??
    ivka70 Aj ked ( on si povie, ze ti dal odnenu, 0,5 eur na odpracovanu hodinu - nic neporusi) . A ked budes do toho rypat, povie, ze sa pomylil a bude ziadat vratit, to co ti dal navyse - potom uz len budes rad. Ked chces skoncit PP, daj vypoved.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    na základe tvojich informácii... čo nie je na papieri, akoby ani nebolo. ani tvoja mzda, ani tvoje zvýšené povinnosti. čiže treba ďalšie kolo "rokovaní" o tom, čo a za koľko.
    na "žiadanie výpovede aj s odstupným" zabudni... O čo by si sa chcel oprieť? že ti platí viac, ako je na papieri?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Aha, predpokladám, že keď ti zvýši z 5.00 na 5.50, to ti nevadí.
    Ale keď potom dá len 5.2, už by si chcel odstupné.
    Pán sa volá Palko Vychcálek, že ?
    Palko135 Nie nie je to o tom..je to o ustnej dohode ktoru sme uzatvorili stym ze bude aj pisomne a za to bude odvadzana praca na ktorej sme sa dohodli..ja som svoju cast dohody dodrzal..no uz ked je vsetko hotove tak je zrazu z jeho strany dohoda ako mu pasuje..stym ze ked sa mi nepaci mozem ist..
    misoft Co jest psáno - to jest dáno!
    Platilo, platí a bude to platiť stále. Bez papiera sú to len kecy... pokiaľ nemáš svedka, nemáš papier - tak nemáš NIČ.

    Moze zamestnavatel menit vysku zakladnej mzdy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.