buchač
10.11.17,07:20
Dnes ma rozculila peticia v cakarni obvodnej lekarky. Obvodni lekari nesuhlasia, aby chodili k obhliadke mrtvych. Takze konci so mnou akonahle si dovolim umriet.
Rozčulovať sa nemá význam...petíciu podpíšeš alebo nie = vsio rovno, nič z nej.

Ale si zisti, odkiaľ vietor fúka, budeš v obraze. Ide v podstate o to, že sa jedna rodina sťažovala (pred pár dňami v médiách), nakoľko službukonajúci lekár proste okamžite neprestal ordinovať, nevyhnal pacientov z čakárne a nenaklusal k nebožtíkovi...

...a teraz kto má pravdu, kde je etika ?
Nebožtík niekde leží...nesmú s ním pohnúť, pokiaľ lekár nepovolí.
Pacienti, ktorí sú fak maródny, vybrali si trebárs dovolenku na ošetrenie.

Ja by som povedal, že kde sa dvaja bijú, tak v tomto prípade vždy vyhráva tretí - poisťovňa.
vicktor
10.11.17,08:00
Vsak na obhliadku mrtveho je specialny doktor, nie obvodak. Aspon pred par rokmi urcite.
A co ak Dolniak zomrie v Tatrach? Pocestuje tam jeho doktor?
Oliwa
10.11.17,08:12
Lekarka ordinuje do 13:00. Tak snad neboztik sa az tak neponahla / zatial sa mozu pri nom pomodlit /. Ja ako neboztik by som sa teda do pekla urcite neponahlal. A vacsina zomiera v nemocnici.
P.s. Ked u lekarky sedi hodinu dealer a v cakarni cakaju chori pacienti - to je OK
Nejde o to, že sa už neponáhľa... Smrť je veľmi mobilná - zastihne človeka hocikde... Tiež raz medializovaný prípad, ako pani náhle odpadla/zomrela pri výťahu a museli čakať niekoľko hodín, kým sa dostavil lekár... Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku... Život /i smrť/ prináša všelijaké situácie...
buchač
10.11.17,08:21
Vsak na obhliadku mrtveho je specialny doktor, nie obvodak. Aspon pred par rokmi urcite.
A co ak Dolniak zomrie v Tatrach? Pocestuje tam eho doktor?
Nie, máš zlé informácie. Na Slovensku to funguje trochu inak, ako v iných krajinách, kde je úrad koronera.
Dolniak v Tatrách a či Horniak v Dunaji...máš jedno. Je službukonajúci lekár, ktorý koná podľa predpisov.

Tu je link na článok,čo som vyššie spomenul.
https://www.aktuality.sk/clanok/512988/na-obhliadku-mrtveho-sa-caka-dlhe-hodiny-drucker-ide-robit-zmeny/

Poznámka :
Mne sa raz stalo, že keď som prišiel k môjmu lekárovi po recepty, tak mal fest naponáhlo, nakoľko ho volali k nejakej búračke s exitom.
Mal totiž službu, tak hajde....
buchač
10.11.17,08:23
Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku...

Hýbať s nebožtíkom dve hodiny sa nesmie ani v špitáli !
vicktor
10.11.17,08:32
Alebo volakto si dovoli zomriet kratko po skonceni piatkovych ordinacnych hodin?

buchac, otec zomrel pred 10 rokmi o cca osmej rano a zachranari poslali obhliadaca, nie obvodaka.

Vsak aj v clanku sa pise "...podľa súčasných pravidiel musí k nemu prísť obhliadajúci lekár..."
Oliwa
10.11.17,08:36
Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku...

Hýbať s nebožtíkom dve hodiny sa nesmie ani v špitáli !
Buchy, veď ja viem, čo sa rozčuľuješ... ;):)
pavol54
10.11.17,08:57
Lekarka ordinuje do 13:00. Tak snad neboztik sa az tak neponahla / zatial sa mozu pri nom pomodlit /. Ja ako neboztik by som sa teda do pekla urcite neponahlal. A vacsina zomiera v nemocnici.
P.s. Ked u lekarky sedi hodinu dealer a v cakarni cakaju chori pacienti - to je OK
Nejde o to, že sa už neponáhľa... Smrť je veľmi mobilná - zastihne človeka hocikde... Tiež raz medializovaný prípad, ako pani náhle odpadla/zomrela pri výťahu a museli čakať niekoľko hodín, kým sa dostavil lekár... Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku... Život /i smrť/ prináša všelijaké situácie...
Blbosť, na to je RZP. kto posúdi že každý čo odpadne a nejaví známky života je mŕtvy? 2 hodiny nehýbať , ešte lepšie, niekdy oživujú chvíľu, niekedy aj pol hodiny. To si neviem predstaviť stáť na ceste 2 hodky
babka - ježibabka
10.11.17,15:27
Čítam si tu všeličo. Zasiala som sa na tomto: Tahle stránka používá cookies. Na příkaz idiotů z EU vás o tom musím informovat. Více
Dobře
bjuty smis
11.11.17,00:43
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne:D
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel :))
Treba vsetkych do jedneho vreca nahadzat!? Smutne....co uz.....

Obraz o poctivej praci policie nevytvara vererejnost, ale policia sama...
Ako hovoria fizli : ked nam nezaplatite viac, zaplati nam mafia !

Ano, smutne......
pavol54
11.11.17,05:51
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne:D
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel :))
Treba vsetkych do jedneho vreca nahadzat!? Smutne....co uz.....

Obraz o poctivej praci policie nevytvara vererejnost, ale policia sama...
Ako hovoria fizli : ked nam nezaplatite viac, zaplati nam mafia !

Ano, smutne......
kedy je ten plat (odmena) DOSŤ vysoký? Príklady z praxe Sudcom zvýšili platy - už súdia podľa predstáv istých kruhov (už je ticho). Privatizačný poradca dostal balík- bol primerane ocenený (bolo ticho) Právny zástupca dostane balík -bol ocenený za služby rovnako primerane ako privatizačný poradca a to je zle. To sú len príklady primeranosti. Takže ak mafia ponúkne 10% zo sumy? toľko by mal dostať aj dobre zaplatený policajt? Ak Baštrnák alebo Matovič ponúknu 10% nebude trestný čin?
lujza.j
11.11.17,10:21
Stalo sa mi....neviem ci smiesne ale.....oprala som dnes klasik biele na 60tku.....dala avivaz....to,ze som zabudla dat prasok mi trklo ked som druhe cierne na 60tku isla prat....zahada....biele pradlo ciste a su to hlavne chlapove handy-nie háby z kuchyne....cize uteraky kde si utiera ruky a co treba....riadne špinky..co vari to tam utrete.....este aby nedoslo k omylu....kazdy den nove handry.....lebo su aj kuchari..co jedna handra cely tyzden....a umastene spinave biele tricko,gate a zastera tiez....
taiko
11.11.17,10:56
Stalo sa mi....neviem ci smiesne ale.....oprala som dnes klasik biele na 60tku.....dala avivaz....to,ze som zabudla dat prasok mi trklo ked som druhe cierne na 60tku isla prat....zahada....biele pradlo ciste a su to hlavne chlapove handy-nie háby z kuchyne....cize uteraky kde si utiera ruky a co treba....riadne špinky..co vari to tam utrete.....este aby nedoslo k omylu....kazdy den nove handry.....lebo su aj kuchari..co jedna handra cely tyzden....a umastene spinave biele tricko,gate a zastera tiez....
mozno sa kuchynske enzymy samovycistili :)
pavol54
11.11.17,11:14
Stalo sa mi....neviem ci smiesne ale.....oprala som dnes klasik biele na 60tku.....dala avivaz....to,ze som zabudla dat prasok mi trklo ked som druhe cierne na 60tku isla prat....zahada....biele pradlo ciste a su to hlavne chlapove handy-nie háby z kuchyne....cize uteraky kde si utiera ruky a co treba....riadne špinky..co vari to tam utrete.....este aby nedoslo k omylu....kazdy den nove handry.....lebo su aj kuchari..co jedna handra cely tyzden....a umastene spinave biele tricko,gate a zastera tiez....
Nemáš už tú ultrazvukovú?
lujza.j
11.11.17,11:59
Chlapci...zahada:D
Palino je nova obyč...ale jedna z najlacnejsich....
taiko
11.11.17,13:03
Chlapci...zahada:D
Palino je nova obyč...ale jedna z najlacnejsich....
ani ma netrap, co sme cele roky nadarmo prasky minali ? :D:D
som dopiekol chlieb a dorobil ghee, tak skusim utierky mastne a od cesta :D
lujza.j
11.11.17,13:54
Chlapci...zahada:D
Palino je nova obyč...ale jedna z najlacnejsich....
ani ma netrap, co sme cele roky nadarmo prasky minali ? :D:D
som dopiekol chlieb a dorobil ghee, tak skusim utierky mastne a od cesta :D
:Daby som nemala vycitky...na cierne som fukla raz tolko prasku:---
Mojim sa.doma nepochvalim...lebo si budu robit prdel:D
misoft
11.11.17,16:59
No - hodinka robotičky a kapusta je už v súdku.... na Vianoce bude kapustnička jedna báseň :D:D:D

P.S. Očistil som, na hoblíku nahobľoval, moja 3/4 v súdku (ako Mázička :D) utláčala.....
pavol54
11.11.17,18:17
No - hodinka robotičky a kapusta je už v súdku.... na Vianoce bude kapustnička jedna báseň :D:D:D

P.S. Očistil som, na hoblíku nahobľoval, moja 3/4 v súdku (ako Mázička :D) utláčala.....
Prečo tak dlho? Kvasný proces trvá podstatne menej. Ja narežem namiešam so soľou a rascou, za tri dni začne viditeľne kvasiť, po týždni je kvasný proces ukončený.
kukučka
11.11.17,19:01
Pali, duški to má z kukania reklamy, nevie sa dočkať Vianoc. Ja už som aj zabudla, kedy som robila. Polovica zjedená. U nás nikdy nohami, vždy dreveným puckom. Aj teraz mám, vyrobený z bukového dreva, odpočíva do ďalšej sezóny.
misoft
11.11.17,19:07
No - hodinka robotičky a kapusta je už v súdku.... na Vianoce bude kapustnička jedna báseň :D:D:D

P.S. Očistil som, na hoblíku nahobľoval, moja 3/4 v súdku (ako Mázička :D) utláčala.....
Prečo tak dlho? Kvasný proces trvá podstatne menej. Ja narežem namiešam so soľou a rascou, za tri dni začne viditeľne kvasiť, po týždni je kvasný proces ukončený.
Pali, Pali......
nepochopil si, nejde o to, kedy začne kvasiť, ale ako bude CHUTIŤ....
Inak - už začala kapustička bublať. Takže už za tri hodiny začal kvasný proces.
Ten tvoj spôsob..... no neviem, neviem, ako bude tá kapusta vykvasená.... tzv.rýchlokvaska nie je pravá kvasená kapusta. Nemá tú správnu kyslosť, vôňu, chuť a tvrdosť nastrúhanej kapusty.
misoft
11.11.17,19:11
Pali, duški to má z kukania reklamy, nevie sa dočkať Vianoc. Ja už som aj zabudla, kedy som robila. Polovica zjedená. U nás nikdy nohami, vždy dreveným puckom. Aj teraz mám, vyrobený z bukového dreva, odpočíva do ďalšej sezóny.
kukuč... i ja mám bukový oný.... ale noha, noha... tá je citlivejšia na tlačenie do súdka.... i hmotnosť robí svoje.
Tou puckou ju skôr ubíjaš a drvíš, nohou pomaly utláčaš a nerobíš z kapusty kašu.
pavol54
12.11.17,06:33
No - hodinka robotičky a kapusta je už v súdku.... na Vianoce bude kapustnička jedna báseň :D:D:D

P.S. Očistil som, na hoblíku nahobľoval, moja 3/4 v súdku (ako Mázička :D) utláčala.....
Prečo tak dlho? Kvasný proces trvá podstatne menej. Ja narežem namiešam so soľou a rascou, za tri dni začne viditeľne kvasiť, po týždni je kvasný proces ukončený.
Pali, Pali......
nepochopil si, nejde o to, kedy začne kvasiť, ale ako bude CHUTIŤ....
Inak - už začala kapustička bublať. Takže už za tri hodiny začal kvasný proces.
Ten tvoj spôsob..... no neviem, neviem, ako bude tá kapusta vykvasená.... tzv.rýchlokvaska nie je pravá kvasená kapusta. Nemá tú správnu kyslosť, vôňu, chuť a tvrdosť nastrúhanej kapusty.
Napísal som "začne viditeľne kvasiť" viditeľne znamená búrlivé uvoľňovanie tekutiny zvanej kapustnica. Kvasný proces sa naštartoval v momente pokrájania kapusty pridania 2 % soli a dodržania teploty. Ešte objasni pojem čo je to "rýchlokvaska" a čo je to "pravá kvasená kapusta" (týmto pojmom sa skúsení kapustári vždy s chuti zasmejú) dĺžka kvasného procesu je v podstate konštantná, jedine čo musíš dodržať je aby teplota v miestnosti nepoklesla pod určitú teplotu. (jej zvyšovaním sa doba kvasenia skracuje, znižovaním sa predlžuje, ak poklesne pod určitú teplotu tak ku kvaseniu nedôjde ale jednoducho zhnije)
pavol54
12.11.17,06:36
No - hodinka robotičky a kapusta je už v súdku.... na Vianoce bude kapustnička jedna báseň :D:D:D

P.S. Očistil som, na hoblíku nahobľoval, moja 3/4 v súdku (ako Mázička :D) utláčala.....
Prečo tak dlho? Kvasný proces trvá podstatne menej. Ja narežem namiešam so soľou a rascou, za tri dni začne viditeľne kvasiť, po týždni je kvasný proces ukončený.
Pali, Pali......
nepochopil si, nejde o to, kedy začne kvasiť, ale ako bude CHUTIŤ....
Inak - už začala kapustička bublať. Takže už za tri hodiny začal kvasný proces.
Ten tvoj spôsob..... no neviem, neviem, ako bude tá kapusta vykvasená.... tzv.rýchlokvaska nie je pravá kvasená kapusta. Nemá tú správnu kyslosť, vôňu, chuť a tvrdosť nastrúhanej kapusty.
Napísal som "začne viditeľne kvasiť" viditeľne znamená búrlivé uvoľňovanie tekutiny zvanej kapustnica. Kvasný proces sa naštartoval v momente pokrájania kapusty pridania 2 % soli a dodržania teploty. Ešte objasni pojem čo je to "rýchlokvaska" a čo je to "pravá kvasená kapusta" (týmto pojmom sa skúsení kapustári vždy s chuti zasmejú) dĺžka kvasného procesu je v podstate konštantná, jedine čo musíš dodržať je aby teplota v miestnosti nepoklesla pod určitú teplotu. (jej zvyšovaním sa doba kvasenia skracuje, znižovaním sa predlžuje, ak poklesne pod určitú teplotu tak ku kvaseniu nedôjde ale jednoducho zhnije) Inak my celú produkciu len priamo do pohárov. Drevo má vplyv na ochutenie len okrajových vrstiev
misoft
12.11.17,08:19
Používam kameninový súdok. A kapustička je eňo-ňuňo :D:D:D

Ale každý má svoj "postup" - na "môj" som prišiel po cca 5-tich rokoch a teraz sa ho držím (čo sa týka ingrediencií a doba, kedy nakladať).
misoft
12.11.17,16:54
taiko
13.11.17,05:36
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla
misoft
13.11.17,06:48
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla
Hmmmm... zaujímavé cifry..... a nespomenuli aj to koľko SLOVÁKOV je v takomto maraste?
Zo začiatku tohto roka:
Polovica (51 %) Slovákov spláca nejaký úver.
Úver má takmer rovnaký počet mužov a žien (52, resp. 51 % obyvateľov SR), najčastejšie v strednom veku (68 % ľudí vo veku 35 až 44 rokov). Najčastejšie si požičiavajú ľudia z miest s počtom obyvateľov od 10.000 do pol milióna (53 %), najmenej Slováci žijúci na dedine s počtom obyvateľov do tisíc (45 %)
http://www.teraz.sk/ekonomika/financie-dlhy-splaca-polovica-slovakov/243284-clanok.html

Asi sme "lepší" než bratia Česi......
Ing. Ľubomír Janoška
13.11.17,06:51
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla
Zrejme predelili počet exekúcií počtom dĺžnikov(?) To ale nesedí, pretože v ČR je relatívne vysoký počet ľudí, ktorí majú na krku viacero exekúcií. Počet exekuovaných dĺžnikov (cca 850 tis.) je podstatne nižší než počet exekúcií (4,5 milióna). Čísla k 31.12.2016.
jar88
13.11.17,07:17
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla

Zaujímavejšie by bolo, ak by tie čísla popisovali to, čo si ty osobne za nimi predstavuješ.:)
Lebo nieje dlh ako dlh a ani každá exekúcia nieje rovnaká.;)
taiko
13.11.17,07:19
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla

Zaujímavejšie by bolo, ak by tie čísla popisovali to, čo si ty osobne za nimi predstavuješ.:)
Lebo nieje dlh ako dlh a ani každá exekúcia nieje rovnaká.;)
pocuj jaroslav, a Ty o com zase ? :D Ako mozu cisla z ceskeho rozhlasu popisovat moje predstavy :)
misoft
13.11.17,07:20
pocuj jaroslav, a Ty o com zase ? :D
Nuž ..... ako vždy ..... o ničom.....;)
taiko
13.11.17,07:26
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla
Zrejme predelili počet exekúcií počtom dĺžnikov(?) To ale nesedí, pretože v ČR je relatívne vysoký počet ľudí, ktorí majú na krku viacero exekúcií. Počet exekuovaných dĺžnikov (cca 850 tis.) je podstatne nižší než počet exekúcií (4,5 milióna). Čísla k 31.12.2016.
nuz neviem, aku metodiku mali. Spominali to v suvislosti s akciou "Den bez dlhov", co tam teraz prebieha. Kukam ale ze akciu zastresuju, podporuju aj inkasne spolocnosti, tak bohvie ako to je :)
jar88
13.11.17,07:41
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla

Zaujímavejšie by bolo, ak by tie čísla popisovali to, čo si ty osobne za nimi predstavuješ.:)
Lebo nieje dlh ako dlh a ani každá exekúcia nieje rovnaká.;)
pocuj jaroslav, a Ty o com zase ? :D Ako mozu cisla z ceskeho rozhlasu popisovat moje predstavy :)

Tie správy ich určite neopisujú, ale ty si ich sem napísal.
Teba tá informácia zaskočila. Pritom, ako som už napísal, určite nieje dlh ako dlh. Väčšina tých dlhov je na krku šťastných a spokojných dlžníkov.:) Nemyslíš?;)
jar88
13.11.17,07:44
pocuj jaroslav, a Ty o com zase ? :D
Nuž ..... ako vždy ..... o ničom.....;)

Jelimane, jelimane.:cool:
To by si nebol ani ty, keby si sa nejako nepokúsil zaťať nejakú sprostosť.:D
taiko
13.11.17,08:23
Zaskočila dnes informácia z ČR Plus. Viac ako 40% Čechov má nejaký dlh a 30% z nich má exekúciu. Obludné čísla

Zaujímavejšie by bolo, ak by tie čísla popisovali to, čo si ty osobne za nimi predstavuješ.:)
Lebo nieje dlh ako dlh a ani každá exekúcia nieje rovnaká.;)
pocuj jaroslav, a Ty o com zase ? :D Ako mozu cisla z ceskeho rozhlasu popisovat moje predstavy :)

Tie správy ich určite neopisujú, ale ty si ich sem napísal.
Teba tá informácia zaskočila. Pritom, ako som už napísal, určite nieje dlh ako dlh. Väčšina tých dlhov je na krku šťastných a spokojných dlžníkov.:) Nemyslíš?;)
Nemyslim, ale akiste sa neurazis, ked s Tebou o tom nebudem diskutovat.
Tweety
13.11.17,08:26
alaya1
13.11.17,08:39
vicktor
13.11.17,09:48
Kolko krajin?
Pretoze bratia Pospisilovci boli majstrami sveta asi 20 krat, ale v par krajinach sutazilo max 50 sportovcov.
alaya1
13.11.17,10:00
Kolko krajin?
Pretoze bratia Pospisilovci boli majstrami sveta asi 20 krat, ale v par krajinach sutazilo max 50 sportovcov.
73 statov - 31 000 psov - Svetova vystava pod FCI.
Dáša_
13.11.17,11:31
niečo málo k diskusii o vodičákoch - nielen diabetici, aj srdciari môžu mať problém https://www.aktuality.sk/clanok/538495/pre-diabetikov-a-srdciarov-budu-na-cestach-platit-prisnejsie-pravidla/
taiko
13.11.17,11:55
niečo málo k diskusii o vodičákoch - nielen diabetici, aj srdciari môžu mať problém https://www.aktuality.sk/clanok/538495/pre-diabetikov-a-srdciarov-budu-na-cestach-platit-prisnejsie-pravidla/
v clanku su iste dolezite nepresnosti. Napr implantacia defibrilatora je obmadzenim iba pre opravnenia C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 a D1E..
Prikladam preto prislusne smernice
korela
13.11.17,13:35
Čo poviete?

Preventívne protipožiarne prehliadky RD
V zmysle zákona číslo 314/2001 o ochrane pred požiarmi zaháji DHZO ( Dobrovoľný hasičský zbor obce) v mesiaci .... obhliadky rodinných domov. Prosíme občanov, aby umožnili našim kontrolným skupinám vykonať preventívnu protipožiarnu obhliadku. Členovia kontrolných skupín budú chodiť v hasičských uniformách. Každý člen je označený preukazom totožnosti vydaným MÚ .... .
buchač
13.11.17,14:01
Čo poviete?

...a čo tým chceš povedať TY?
alaya1
13.11.17,14:22
Čo poviete?

Preventívne protipožiarne prehliadky RD
V zmysle zákona číslo 314/2001 o ochrane pred požiarmi zaháji DHZO ( Dobrovoľný hasičský zbor obce) v mesiaci .... obhliadky rodinných domov. Prosíme občanov, aby umožnili našim kontrolným skupinám vykonať preventívnu protipožiarnu obhliadku. Členovia kontrolných skupín budú chodiť v hasičských uniformách. Každý člen je označený preukazom totožnosti vydaným MÚ .... .
v bytovych domoch je to bezna vec
misoft
13.11.17,14:35
v bytovych domoch je to bezna vec
....a v RD by to malo byť tiež bežným pravidlom, dokonca častejšie by mali byť.
Dáša_
13.11.17,16:47
Čo poviete?

Preventívne protipožiarne prehliadky RD
V zmysle zákona číslo 314/2001 o ochrane pred požiarmi zaháji DHZO ( Dobrovoľný hasičský zbor obce) v mesiaci .... obhliadky rodinných domov. Prosíme občanov, aby umožnili našim kontrolným skupinám vykonať preventívnu protipožiarnu obhliadku. Členovia kontrolných skupín budú chodiť v hasičských uniformách. Každý člen je označený preukazom totožnosti vydaným MÚ .... .

jaaj, ja si pamätám na dedine nejednú kontrolu hasičmi. Dobrovoľnými. Hovorilo sa, že chodia komíny kontrolovať. Ale teda, pri posledných domoch už mali občas problém aj tie dvere nájsť, nieto sa na povalu vyštverať :D
buchač
13.11.17,17:08
Čo poviete?

Preventívne protipožiarne prehliadky RD
V zmysle zákona číslo 314/2001 o ochrane pred požiarmi zaháji DHZO ( Dobrovoľný hasičský zbor obce) v mesiaci .... obhliadky rodinných domov. Prosíme občanov, aby umožnili našim kontrolným skupinám vykonať preventívnu protipožiarnu obhliadku. Členovia kontrolných skupín budú chodiť v hasičských uniformách. Každý člen je označený preukazom totožnosti vydaným MÚ .... .

jaaj, ja si pamätám na dedine nejednú kontrolu hasičmi. Dobrovoľnými. Hovorilo sa, že chodia komíny kontrolovať. Ale teda, pri posledných domoch už mali občas problém aj tie dvere nájsť, nieto sa na povalu vyštverať :D

Každý rok dôjdu chlapci hasičskí...pozrú, vypíšu papier...ja podpíšem a oni odídu.

P.S.:
Ale mám taký ciťák, že korela na niečo iné naráža.
korela
13.11.17,19:19
Ja si totiž nespomínam, že by sa nám po byte špacírovali niekedy hasiči, ani pred 89 ani po.
Veď obydlie je nedotknuteľné, či aký termín je uzákonený.
Iné je komín, iné je byt. Tomu fakt moc nerozumiem. Čo si môžu v byte všimnúť, staré el. vedenie, človeka s cigaretou v posteli, horiace sviečky, či čo? Pýtam sa na význam tej prehliadky. To sa nerobilo ani v 50. rokoch.
buchač
13.11.17,19:52
Ja si totiž nespomínam, že by sa nám po byte špacírovali niekedy hasiči, ani pred 89 ani po.
Veď obydlie je nedotknuteľné, či aký termín je uzákonený.
Iné je komín, iné je byt. Tomu fakt moc nerozumiem. Čo si môžu v byte všimnúť, staré el. vedenie, človeka s cigaretou v posteli, horiace sviečky, či čo? Pýtam sa na význam tej prehliadky. To sa nerobilo ani v 50. rokoch.
Skleróza nie je vážna choroba...len sa pri nej jeden nachodí...občas aj ja.

Čo sa týka bytových domov, tak to robia "inkognito" v spoločných priestoroch....nie sú každým viditeľní a spozorovateľní.
Pri rodinných domoch je to iné...tam hasiča je nutné vpustiť na pozemok, aby videl na komíny.
Do domu predsa nik nekáže vpustiť.

P.S.:
V 50tych rokoch sa robili iné veci...
korela
13.11.17,21:02
Už sa mi nechce hľadať jednu tému dnes - povinnosť sprístupniť prístup ku komínu.
korela
13.11.17,21:07
50 r., zima, chlapík vo vani, zvonček, padlo meno, ešteže manželke napadlo mužovi obliecť slovenský kožuch, stav. ing, vrátil sa z Ruska po dvoch rokoch. kožuch ho zachránil.
korela
13.11.17,21:08
nezabudni spomenúť príhody.
kopretinka
13.11.17,23:05
50 r., zima, chlapík vo vani, zvonček, padlo meno, ešteže manželke napadlo mužovi obliecť slovenský kožuch, stav. ing, vrátil sa z Ruska po dvoch rokoch. kožuch ho zachránil.
to som nepochopila.........asi to bude tou neskorou nočnou hodinou
Nandrolon
14.11.17,07:54
Rozosmialo, vidím, že alza "jede".
https://www.alza.sk/elektromobily-tesla/18861978.htm
... na model S 75 D síce nemajú stanovenú cenu, ale už je v akcii mínus 8 % :-))
vicktor
14.11.17,08:58
Pri rodinných domoch je to iné...tam hasiča je nutné vpustiť na pozemok, aby videl na komíny.
Do domu predsa nik nekáže vpustiť.
Na moj komin lepsie vidno z ulice nez z dvora, ale takto pohladom nikto nemoze zistit mozne nebezpecenstvo poziaru.
Este som sa s poziadavkou od hasicov nestretol, jedna dobrovolnicka byva oproti, urcite by mi povedala.
kanianka
15.11.17,08:26
otvorím si stránku zdravotnej poisťovne, tam mi vyhodí, že za mňa zaplatili za zdravotnú starostlivosť za 24 mesiacov sumu 542,80 eur a červeným mi svieti ste neplatič- z ročného zúčtovania mám zaplatiť ešte 1 dohodnutú splátku-115 eur. Za posledných 24 mesiacov som poisťovni odviedla zo zamestnania aj podnikania sumu 8 290,92 eur. Takže aj takíto sú neplatiči.
alaya1
15.11.17,10:10
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-darcovi-vzacnej-krvnej-skupiny-ktori-by-terezke-15-zachranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
misoft
15.11.17,10:15
otvorím si stránku zdravotnej poisťovne, tam mi vyhodí, že za mňa zaplatili za zdravotnú starostlivosť .................
Tipnem si - Dôvera, alebo VšZP.
misoft
15.11.17,10:19
Naser*kalo: aktualizácia Firefox - reku OK.
A odrazu nejde 1/3 doplnkov :( - otvorím jednu stránku a vyhadzuje chybu na jej podstránkach :( , nájdem náhradu na doplnok Firegesture (som zvyknutý miesto kláves používať gestá myšou) a funguje len napoly, niektoré gestá to nechce akceptovať, i keď sú nastavené.
korela
15.11.17,15:38
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-darcovi-vzacnej-krvnej-skupiny-ktori-by-terezke-15-zachranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
Tak mi napadlo, že oznamom takéhoto druhu, keď ide o čas, by sa mohlo na stránke nájsť vhodnejšie miesto, hoci i na titulke a výrazné. Veď to nie sú každodenné udalosti a sem nechodia všetci.
pavol54
15.11.17,19:02
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-darcovi-vzacnej-krvnej-skupiny-ktori-by-terezke-15-zachranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
Tak mi napadlo, že oznamom takéhoto druhu, keď ide o čas, by sa mohlo na stránke nájsť vhodnejšie miesto, hoci i na titulke a výrazné. Veď to nie sú každodenné udalosti a sem nechodia všetci.
V prvom rade národná transfúzna stanica má presný prehľad o darcoch a ich darovacích možnostiach, pokiaľ viem, tak sama pri akútnych prípadoch oslovuje darcov.
alaya1
15.11.17,19:39
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-darcovi-vzacnej-krvnej-skupiny-ktori-by-terezke-15-zachranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
Tak mi napadlo, že oznamom takéhoto druhu, keď ide o čas, by sa mohlo na stránke nájsť vhodnejšie miesto, hoci i na titulke a výrazné. Veď to nie sú každodenné udalosti a sem nechodia všetci.
V prvom rade národná transfúzna stanica má presný prehľad o darcoch a ich darovacích možnostiach, pokiaľ viem, tak sama pri akútnych prípadoch oslovuje darcov.
A ten link si si aj precital ?
Tak asi jej nemaju dost.."Rodina a lekári Terezky Špilákovej prosia celé Slovensko o pomoc pri záchrane ich dcéry."
buchač
15.11.17,19:58
A ten link si si aj precital ?
Tak asi jej nemaju dost.."Rodina a lekári Terezky Špilákovej prosia celé Slovensko o pomoc pri záchrane ich dcéry."
Alaya...majú a či nemajú ?
Mňa Ti zaráža na tom všetkom jedno. Keď nemajú dosť krve, tak na čo tie kritéria, hlavne to jedno ? Ty si ten link čítala, lebo sa v ňom píše.

Vhodní darcovia musia spĺňať tieto podmienky:

· Dobré žilné prístupy do oboch rúk (skontrolujú to sestry NTS Ružinov BA)

Činnosť NTS v celoslovenskom meradle
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/375152-toto-je-moja-krv-moja-krv-len-pre-teba/
Ale je smutné, že je to takto.
Ja som onehdá daroval krv, už nemôžem...zaťko siaha ale po Zlatej Jánskeho plakete.
alaya1
15.11.17,21:02
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
buchač
15.11.17,21:34
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?

...
pavol54
16.11.17,04:17
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"
Dáša_
16.11.17,05:12
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"

a prečo by nedarca nemohol vedieť svoju krvú skupinu?????? To myslíš vážne, že má NTS databazú všetkých ľudí v krajine?
taiko
16.11.17,05:40
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"

a prečo by nedarca nemohol vedieť svoju krvú skupinu?????? To myslíš vážne, že má NTS databazú všetkých ľudí v krajine?
nie vsetkych ludi, len vsetkych darcov krvi. Ak vie nedarca skupinu moze ist darovat tiez a stat sa darcom, takze take vyzvy podla mna vyznam maju
alaya1
16.11.17,06:23
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"


Ja nie som darca a viem a vsetky zeny co rodili vedia svoju krvnu skupinu, nakolko ju mali aj zapisanu v tehu knizke. A NTS mna neregistruje.
Stacilo si len precitat a ak nemas alebo nedas ignorovat!.

A ak rodicia vyzyvaju po nete tak asi tej krvi je malo, co maju nemocnice k dispozicii.
Dáša_
16.11.17,07:23
Aj po zvýraznení to ešte stále nie je jasné ???
Veď sa táto výzva týka v podstate čo najbližšieho (povedzme do 100km) okolia Ružinova.
Silno totiž pochybujem, že by vhodní darcovia cestovali z druhého konca republiky na odber do BA.
Narážal som len a len na túto skutočnosť...realitu daného prípadu nekomentujem, veď to sa ani nedá.
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Veď predsa nie je nikde napísané, že dievčatko nedostane krv. Ono sa len chystá na transplantáciu, kde bude potrebná krv. Ak nebude vyhnutia, tak dostane predsa na dobu určitú tú skupinu O.

Dievča má dosť vzácnu krvnú skupinu. Takže tých potencionálnych darcov je fakt málo. Tak niet divu, že rodina hľadá. Mmch, začali na FB, odtial sa výzva rozšírila
https://www.cas.sk/clanok/620803/krasna-terezka-bojuje-o-zivot-surne-prosila-o-pomoc-taku-reakciu-slovakov-necakala/

Naozaj netuším, čo kritizuješ. Lebo vyzerá to, že ťa skôr dráždi ten, čo sem tú výzvu umiestnil, ako výzva sama...
vicktor
16.11.17,07:28
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Tiez mi to pripada akoby na zvysenie citanosti.
AB- moze dostat krv aj od 0-, A-, B-. Dokopy je uz takych darcov celkom dost.
Ked je ozaj kriticka situacia, NTS vyzyva inou formou a nie clankom na stranke HITKY, o ktorej som doteraz ani nechyroval.
Dáša_
16.11.17,07:36
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Tiez mi to pripada akoby na zvysenie citanosti.
AB- moze dostat krv aj od 0-, A-, B-. Dokopy je uz takych darcov celkom dost.
Ked je ozaj kriticka situacia, NTS vyzyva inou formou a nie clankom na stranke HITKY, o ktorej som doteraz ani nechyroval.

vážne si myslíš, že ide iba o zvyšovanie návštevnosti, alebo ide fakt o ťažko choré dievča, pre ktoré organizujú odbery aj v škole? http://www.spsknm.sk/ssknm/sk/node/625
buchač
16.11.17,07:37
Aj po zvýraznení to ešte stále nie je jasné ???
Veď sa táto výzva týka v podstate čo najbližšieho (povedzme do 100km) okolia Ružinova.
Silno totiž pochybujem, že by vhodní darcovia cestovali z druhého konca republiky na odber do BA.
Narážal som len a len na túto skutočnosť...realitu daného prípadu nekomentujem, veď to sa ani nedá.
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Veď predsa nie je nikde napísané, že dievčatko nedostane krv. Ono sa len chystá na transplantáciu, kde bude potrebná krv. Ak nebude vyhnutia, tak dostane predsa na dobu určitú tú skupinu O.

Dievča má dosť vzácnu krvnú skupinu. Takže tých potencionálnych darcov je fakt málo. Tak niet divu, že rodina hľadá. Mmch, začali na FB, odtial sa výzva rozšírila
https://www.cas.sk/clanok/620803/krasna-terezka-bojuje-o-zivot-surne-prosila-o-pomoc-taku-reakciu-slovakov-necakala/

Naozaj netuším, čo kritizuješ. Lebo vyzerá to, že ťa skôr dráždi ten, čo sem tú výzvu umiestnil, ako výzva sama...
Absolútne ma Alaya nedráždi...A B S O L Ú T N E !!!
Inokedy možno aj hej, ale v tomto prípade veru nie.

Kritizujem len a len tie pomery na Slovensku...kuwa, že sa rodič musí realizovať hore - dole, aby dieťa dostalo patričnú starostlivosť.
Prípadne sa to týka aj iných pacientov s oveľa menšími problémami...viď donedávny problém s nedostatkom liekov....lebo kuwy podnikateľské na Slovensku vyrabovali lekárne a predali za hranice....a ty pacient si hoď mašľu.


...a mimochodom...dostal zo 10 litrov (oveľa vzácnejšej ako je AB) krvnej skupiny, tak hádam nebudem až za také hovado, že by som kritizoval nekritizovateľné.
vicktor
16.11.17,07:43
vážne si myslíš, že ide iba o zvyšovanie návštevnosti, alebo ide fakt o ťažko choré dievča, pre ktoré organizujú odbery aj v škole? http://www.spsknm.sk/ssknm/sk/node/625
Je uplne samozrejme, ze spoluziaci chcu pomoct.
alaya1
16.11.17,07:56
vážne si myslíš, že ide iba o zvyšovanie návštevnosti, alebo ide fakt o ťažko choré dievča, pre ktoré organizujú odbery aj v škole? http://www.spsknm.sk/ssknm/sk/node/625
Je uplne samozrejme, ze spoluziaci chcu pomoct.

Skoda Viktor, ze si moj prispevok nepresiel mlcanim....
pavol54
16.11.17,08:17
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"

a prečo by nedarca nemohol vedieť svoju krvú skupinu?????? To myslíš vážne, že má NTS databazú všetkých ľudí v krajine?
Môže vedieť, ale ani vo sne by ma to nenapadlo si ju zisťovať ak by nebol dôvod. Inak je pravda že rodičky ju vedia. Ale darovať môžeš len po preverení kvality darcu a to robí LEN NTS či?
alaya1
16.11.17,08:21
Nemyslite, ze uz by aj stacilo? Ci to len z nudy, lebo osoh z tohoto tu dievca nema ziadny.
taiko
16.11.17,09:16
Nemyslite, ze uz by aj stacilo? Ci to len z nudy, lebo osoh z tohoto tu dievca nema ziadny.
Presne tak,
Tymto zelam Terezke, nech jej je k dispozicii tolko krvi, kolko potrebuje, nech sa jej operacia vydari a zelam jej skore uzdravenie.
V neposlednom rade jej prajem, nech v zivote stretne iba dobrych, vyrovnanych a dobroprajnych ludi.
Anika61
17.11.17,12:49
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....darmo som ziapala chyťte zlodeja a bežala za ním....ľudia sa len zastavili a pozerali po mne či mi "hrabe"....takže chlapec cca 19-22 r.......si pokojne môže "šňupať" za celý môj biedny dôchodok.....ja budem piť vodu celý mesiac a chodiť na Políciu ako na hodiny klavíra:mad::(.....no hlavne,že sme zdraví.....
Od včera mám slovník individua 6 cenovej skupiny ak by taká bola:(
Tweety
17.11.17,12:59
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....darmo som ziapala chyťte zlodeja a bežala za ním....ľudia sa len zastavili a pozerali po mne či mi "hrabe"....takže chlapec cca 19-22 r.......si pokojne môže "šňupať" za celý môj biedny dôchodok.....ja budem piť vodu celý mesiac a chodiť na Políciu ako na hodiny klavíra:mad::(.....no hlavne,že sme zdraví.....
Od včera mám slovník individua 6 cenovej skupiny ak by taká bola:(
Oj, otrasný zážitok za bieleho dňa. Ľudia sú čoraz viac ľahostajnejší. Treba len dúfať, že ho vypátrajú skôr, než prešnupe lup.
lujza.j
17.11.17,13:07
Nemam slov..hrôza:(
Anika61
17.11.17,13:19
Nemam slov..hrôza:(
Fuuuj zle mi je od rána....trauma normálne.....keby som pila tak si veru drbnem do dvoch:(:cool:
Dáša_
17.11.17,13:40
Uff. Nemohli by sme ti nejak pomôcť?
Anika61
17.11.17,14:23
Uff. Nemohli by sme ti nejak pomôcť?
Ďakujem Daska vážim si to veľmi:---....nejako to musím vykompenzovať:rolleyes:a uskromniť sa rodina pomôže....potom splatim postupne....inak sa nedá.......hlavné je,že ma neprizabil,mohla som aj horšie dopadnúť:(.....ľudia dnes zabijú pre 5€:mad:
misoft
17.11.17,15:13
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....darmo som ziapala chyťte zlodeja a bežala za ním....ľudia sa len zastavili a pozerali po mne či mi "hrabe"....takže chlapec cca 19-22 r.......si pokojne môže "šňupať" za celý môj biedny dôchodok.....ja budem piť vodu celý mesiac a chodiť na Políciu ako na hodiny klavíra:mad::(.....no hlavne,že sme zdraví.....
Od včera mám slovník individua 6 cenovej skupiny ak by taká bola:(
Oj, otrasný zážitok za bieleho dňa. Ľudia sú čoraz viac ľahostajnejší. Treba len dúfať, že ho vypátrajú skôr, než prešnupe lup.
No bisťu..... mladí sopliaci si na ženu trúfnu. A horšie je, že ostatní sú ako tie tri opice
http://www.batavia.cz/images/stories/fotky_k_clankum/opice_NNN.jpg.

Ale toto je často dané aj tým, že mnohí bezpečnostným zložkám (Polícia) jednoducho neveria, prípadne ak by aj pomohli - mali by s nimi väčšie opletačky ako páchateľ.

A ten jeho "zárobok" - Ankin dôchodok - tak ten prešustruje za pár minút.

A toto je realita všedného dňa, ani prstom netreba ukazovať, kde je toho príčina....
kopretinka
17.11.17,16:58
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....
:eek: preboha.....za bieleho dňa:eek:
nemáte zamknuté vchody?
Anika61
17.11.17,17:06
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....
:eek: preboha.....za bieleho dňa:eek:
nemáte zamknuté vchody?
Išla som s nákupom k mamke vchody sú zamknuté,otvorila mi pani ktorá vychádzala von a aj von ostala stáť....ona asi držala tie dvere otvorené,lebo som nepočula ten bzuciak....a ani som sa vlastne preto neotocila kto ide.....myslela som,že to ona vošla späť dnu.....
kopretinka
17.11.17,17:19
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....
:eek: preboha.....za bieleho dňa:eek:
nemáte zamknuté vchody?
Išla som s nákupom k mamke vchody sú zamknuté,otvorila mi pani ktorá vychádzala von a aj von ostala stáť....ona asi držala tie dvere otvorené,lebo som nepočula ten bzuciak....a ani som sa vlastne preto neotocila kto ide.....myslela som,že to ona vošla späť dnu.....
takže on tam číhal a čakal,kedy niekto pôjde dovnútra ......tohoto sa bojím,keď idem z poobednej.. nešla by som do vchodu,keby som v blízkosti videla nejakého neznámeho...tiež by som sa pomoci nedočkala,každý len zaleze,lebo sa bojí
korela
17.11.17,19:18
Príhodu spomeniem iba na možnosť finty. Nakúpila som v Bille a zasúvala vonku vozík, neišlo to, mala som stredný nákup a na ňom kabelku v hlbokej taške z Ikey. Položila som si ho vedľa seba na zem. Vozík sa nedal zasunúť ani do druhého ani tretieho radu. Až potom som si uvedomila, že je vyšší. Nechala som ho tak, nákup ostal, ale kabelka zmizla.
Bolo okolo 20-ej, nikto vonku okrem šiestich chlapov pri vchode, keď som sa obzrela, boli traja. Jasná situácia.
Naši policajti za 2 min. prišli. obehli to celé dokola cez "parčík", dopredu jasné, že márne. Už bolo chladno, tak som mala vetrovku s vnútorným vreckom, a tam plat. kartu, OP, kľúče, telefón. Zásadne po jednej udalosti nechávam v kabelke iba "zbytočné" veci.
Najviac mi bolo ľúto kabelky, zn-ová, v super zľave, aj tak drahá, asi jediná v meste, strih a látk. materiál aj s ušami veľmi dobrý. Vnútri kniha, a poznámky.
Stačilo im tam nastrčiť iný formát vozíka. Mala som blbé obdobie, zamyslená, veď nikde nikto. Pred pár rokmi. A hlavne finančne slabé obdobie. Ako schválne som dostala ešte zhora aj lekciu.
korela
17.11.17,19:27
Ešte sa vrátim k tým krv. skupinám. Mám deti nad 30, a v prepúšťacej správe z pôrodnice mali obaja uvedené aj krv. skupiny komplet. Tak je možné, že sú mladšie ročníky niekde aj evidované. Ktovie?
Ako som nedávno písala, najviac Rh mínus na svete sa vyskytuje u Portugalcov.
Anika61
17.11.17,19:47
Napriek traume zo včera......veľmi a zo srdca ďakujem všetkým,ktorí neváhali a ponúkli mi pomoc som dojatá a šťastná,že predsa len je viac dobrých ľudí,ktorí sú ochotní pomôcť vlastne neznámemu človeku....zároveň sa ospravedlňujem,že to nemôžem prijať....
kukučka
17.11.17,23:37
Nie si neznáma, si naša. :)
bettylou
18.11.17,04:54
Môj fitlist mi vygeneroval na zajtrajší olovrant toto: Goudu pokrájame na kocky a menšie trojuholníky a vytvarujeme strom. Paradajku prerežeme na polovičku, pridáme polovicu olivy ako hlavu a zo zvyšku olivy vyrobíme nohy. Dozdobíme zeleninou :confused::D (obrázok sa nedá pridať). A ešče aj tá paradajka ja tam cherry nafotená - to už sa blíži k hladovke :cool:. Budem to musieť niečím doplniť, aby som si nezhamala metabolizmus.
Mi nervy cuká z toho ch.ja Anika61:mad:, až začínam špekulovať, či isto idem až tolko chudnúť. :confused:
kopretinka
18.11.17,21:46
niekto vymazal tému,kde prosia o peniaze pre kobylku,ktorej hrozí oslepnutie.Neviem prečo.Ten človek sa tu zaregistroval pod svojim skutočným menom,našla som ho na FB,našla som tam aj toho koňa,našla som jeho priateľku.......jej najnovší príspevok je o kobylke....https://www.facebook.com/ALi.lafame
kopretinka
19.11.17,22:28
vicktor
20.11.17,08:07
Dnes rano som bol v cistiarni. Chlap predo mnou doniesol monterky a ine pracovne oblecenie. Pani mu na polo-MECHANICKEJ kalkulacke s papierovou paskou vyratala 285e. On zaprotestoval ze vsak doteraz to vzdy stalo polovicu. Tak preratala a vyslo jej 252. Stale moc. Na treti pokus sa dopracovala k sume 205. S tym uz suhlasil.
Keby mal viac trpezlivosti mohol dosiahnut tu polovicu. :D
Nandrolon
20.11.17,08:25
To je suma, jak keby čistil vodičák :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
sito
20.11.17,09:13
To je suma, jak keby čistil vodičák :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Monterky, to neznamená, že boli len jedny. Ak, koľko nových by si kúpil za tých 285, 252 alebo 205 €?
misoft
20.11.17,10:13
No - ak to boli montérky od stavbára... tak asi prenájom kompresora, zbíjačky a chlapa na zbíjačku, ak to bolo od nejakého automechanika.... tak kúpa sudu odmasťovača, ochranných rukavíc, veľkej kade.....
:D:D:D
Dáša_
20.11.17,11:39
misoft
20.11.17,11:53
Čo na to? Ak to takto pôjde %dalej, tak sa možno v budúcnosti dočkáme nariadenia, že riadiť vozidlo nemôžu ani hluchonemí, potom telesne postihnutí, po amputáciách končatín, potom, prídu na rad chorí, starí, nladí a nakoniec nikto nebude môcť viesť vozidlo.
V tom Bruseli sedia populisti, "odborníci" na slovo vzatí....
Dáša_
20.11.17,12:06
Čo na to? Ak to takto pôjde %dalej, tak sa možno v budúcnosti dočkáme nariadenia, že riadiť vozidlo nemôžu ani hluchonemí, potom telesne postihnutí, po amputáciách končatín, potom, prídu na rad chorí, starí, nladí a nakoniec nikto nebude môcť viesť vozidlo.
V tom Bruseli sedia populisti, "odborníci" na slovo vzatí....

ešte že vymýšľajú tie autonómne autá bez šoférov....
buchač
20.11.17,12:40
ešte raz o chystaných obmedzeniach pri vodičákoch https://banos.blog.sme.sk/c/469478/vodicske-preukazy-cukrovkarov-a-srdciarov-v-ohrozeni.html?ref=tit
Pred pár dňami, keď táto novinka uzrela svetlo sveta, som zareagoval.
Včul mi nie je ale jasné, že prečo reaguje pán advokát.
Úplné znenie smernice
https://publications.europa.eu/sk/publication-detail/-/publication/dd8a0e11-44cf-11e6-9c64-01aa75ed71a1/language-sk/format-PDF/source-search

Mňa by skôr zaujímalo, či bude alebo už je na svete nejaký vzor náležitého potvrdenia pre účely kontroly zo strany polišov.
Snáď nebudem nosiť so sebou celú lekársku dokumentáciu...;)
Dáša_
20.11.17,14:21
ešte raz o chystaných obmedzeniach pri vodičákoch https://banos.blog.sme.sk/c/469478/vodicske-preukazy-cukrovkarov-a-srdciarov-v-ohrozeni.html?ref=tit
Pred pár dňami, keď táto novinka uzrela svetlo sveta, som zareagoval.
Včul mi nie je ale jasné, že prečo reaguje pán advokát.
Úplné znenie smernice
https://publications.europa.eu/sk/publication-detail/-/publication/dd8a0e11-44cf-11e6-9c64-01aa75ed71a1/language-sk/format-PDF/source-search

Mňa by skôr zaujímalo, či bude alebo už je na svete nejaký vzor náležitého potvrdenia pre účely kontroly zo strany polišov.
Snáď nebudem nosiť so sebou celú lekársku dokumentáciu...;)

žiadnu dokumentáciu so sebou nebudeš musieť nosiť. Ke´d odborný lekár usúdi, že spadáš do tejto kategórie, bude povinný ťa nahlásiť obvodnému lekárovi a ten na dopravný inšpektorát, kde ti proste vodičák odoberú. Keď sa zlepšíš, lekár povolí vodičák vrátiť. Pri niektorých diagnózach asi nepovolí. Tu budú zrejme horšie tie kardio diagnózy. Rovnako to dnes funguje pri epilepsii.

Celkom by ma zaujímalo, či je niekde štatistika, koľko nehôd spôsobia vodiči s takýmito problémami. Alebo ide o pseudoproblém.
buchač
20.11.17,15:45
žiadnu dokumentáciu so sebou nebudeš musieť nosiť.

Celkom by ma zaujímalo, či je niekde štatistika, koľko nehôd spôsobia vodiči s takýmito problémami. Alebo ide o pseudoproblém.
Ale šak ja viem, že nie.
Akurát ide o to, že ovčan bude zasa za dverami ordinácií pobehovať a stepovať.

Zaujímavé je ale to, že tu EU pomaly ženie pacientov do patovej situácie.
Hypoglykémia ? Nemôžeš šoférovať !
Heperglykémia ? Dodžubeš si telo ešte viac !
Vodičák odhodiť a nešoférovať ?
Že kde a ako táto smernica skončí, je vopred jasné.

Koľko takýchto vodičov spôsobí nehôd ? Nuž oveľa menej (mizivé promile), ako tí ostatní. Už len z titulu, že takýto vodič si je vedomý následkov a preto prispôsobí svoje schopnosti za volantom a ide normálne.
misoft
20.11.17,16:09
No bisťu - Slovenská pošta skúša nové "vymoženosti" - lístkomat (ako niekde na úradoch, inšpektoráte).....
Sranda je v tom, že predtým ak si šiel podať list, peniaze, vybrať peniaze, vybrať doporučený list a pod. šiel si ku ktorejkoľvek univerzálnej priehradke, kde bolo menej ľudí a fertig. Teraz? Chceš vybrať peniaze z poukážky? Naťukáš, určí ti priehradku a ČAKÁŠ, kým sa rozsvieti tvoje číselko. Ale vtip je v tom, že ešte pred tebou sú napr. dvaja, traja štyria s tým istým. A ty musíš sa postaviť na nich - ale vedľajšia priehradka je prázdna, lenže tá to neurobí, lebo len listy prijíma (ale predtým robila všetko).
Ľudia, čo vychádzajú z pošty - odpľúvajú si od zlosti, čo to za *íčovinu vymysleli.
evaj63
20.11.17,16:21
Toto v Bratislave funguje už dávno, naraz aj platím šeky a posielam listy, pri tej istej priehradke, všetky robia všetko. Funguje to minimálne rok takto.
Žabinka
20.11.17,16:30
ja som ešte nebola na pošte odkedy to zaviedli, no chlapček tam chodí denne s poštou z úradu práce, robí tam sekretárku v podateľni, a akurát dnes mi vravel ráno, že ľutuje pani uvádzačku na pošte v tomto sociálkovom období, lebo tí naši spoluobčania ju tam zlynčujú..
pavol54
20.11.17,18:25
ešte raz o chystaných obmedzeniach pri vodičákoch https://banos.blog.sme.sk/c/469478/vodicske-preukazy-cukrovkarov-a-srdciarov-v-ohrozeni.html?ref=tit
Pred pár dňami, keď táto novinka uzrela svetlo sveta, som zareagoval.
Včul mi nie je ale jasné, že prečo reaguje pán advokát.
Úplné znenie smernice
https://publications.europa.eu/sk/publication-detail/-/publication/dd8a0e11-44cf-11e6-9c64-01aa75ed71a1/language-sk/format-PDF/source-search

Mňa by skôr zaujímalo, či bude alebo už je na svete nejaký vzor náležitého potvrdenia pre účely kontroly zo strany polišov.
Snáď nebudem nosiť so sebou celú lekársku dokumentáciu...;)
Čo sa rozčuľuješ ja už dávno musím ako vodič N1 nosiť kartičku od lekára a od psychiatra (oboje za poplatok) takže vzor existuje a potvrdenie platí 5 alebo 2 roky
pavol54
20.11.17,18:29
žiadnu dokumentáciu so sebou nebudeš musieť nosiť.

Celkom by ma zaujímalo, či je niekde štatistika, koľko nehôd spôsobia vodiči s takýmito problémami. Alebo ide o pseudoproblém.
Ale šak ja viem, že nie.
Akurát ide o to, že ovčan bude zasa za dverami ordinácií pobehovať a stepovať.

Zaujímavé je ale to, že tu EU pomaly ženie pacientov do patovej situácie.
Hypoglykémia ? Nemôžeš šoférovať !
Heperglykémia ? Dodžubeš si telo ešte viac !
Vodičák odhodiť a nešoférovať ?
Že kde a ako táto smernica skončí, je vopred jasné.

Koľko takýchto vodičov spôsobí nehôd ? Nuž oveľa menej (mizivé promile), ako tí ostatní. Už len z titulu, že takýto vodič si je vedomý následkov a preto prispôsobí svoje schopnosti za volantom a ide normálne.
tvojim potomkom drbnú po narodení čipy (aby ich prijali dobrovoľne alebo dokonca ich požadovali najprv národ musia osprostiť byrokraciou)
alaya1
20.11.17,18:40
Nandrolon
21.11.17,04:24
ešte raz o chystaných obmedzeniach pri vodičákoch https://banos.blog.sme.sk/c/469478/vodicske-preukazy-cukrovkarov-a-srdciarov-v-ohrozeni.html?ref=tit
Pred pár dňami, keď táto novinka uzrela svetlo sveta, som zareagoval.
Včul mi nie je ale jasné, že prečo reaguje pán advokát.
Úplné znenie smernice
https://publications.europa.eu/sk/publication-detail/-/publication/dd8a0e11-44cf-11e6-9c64-01aa75ed71a1/language-sk/format-PDF/source-search

Mňa by skôr zaujímalo, či bude alebo už je na svete nejaký vzor náležitého potvrdenia pre účely kontroly zo strany polišov.
Snáď nebudem nosiť so sebou celú lekársku dokumentáciu...;)

žiadnu dokumentáciu so sebou nebudeš musieť nosiť. Ke´d odborný lekár usúdi, že spadáš do tejto kategórie, bude povinný ťa nahlásiť obvodnému lekárovi a ten na dopravný inšpektorát, kde ti proste vodičák odoberú. Keď sa zlepšíš, lekár povolí vodičák vrátiť. Pri niektorých diagnózach asi nepovolí. Tu budú zrejme horšie tie kardio diagnózy. Rovnako to dnes funguje pri epilepsii.

Celkom by ma zaujímalo, či je niekde štatistika, koľko nehôd spôsobia vodiči s takýmito problémami. Alebo ide o pseudoproblém.

Presne toľko isto, koľko problémov spôsobili zle zakrivené banány! :-))
misoft
21.11.17,08:41
....a rovné uhorky, červené paradajky, smerné papriky.....
misoft
21.11.17,10:59
HA!
https://www.zive.sk/clanok/128868/digi-uz-obmedzuje-rychlost-optiky-po-minuti-300-gb/
Toto robiť u optiky :eek: - začali politiku spiatočníctva (mimochodom - znížiť rýchlosť päťnásobne - to sú na tom tak biedne?)
A kto má ešte i telku cez DIGI a internet - no teda - potěš Pán Bůh!
kopretinka
21.11.17,15:51
1GB je koľko MB?
Dáša_
21.11.17,16:18
1GB je koľko MB?

podla mňa 1024 MB
Žabinka
21.11.17,16:48
pavol54
21.11.17,16:53
1GB je koľko MB?
Ten vtip poznáš? Muž sa pri sexe zrazu zastaví a žena hovorí čo robíš ty debil? On na to: takto to robia pornoherci na internete. Takže pointa rýchlosti a je daná množstvom prenesených dát za časové obdobie (čím viac tým menej obraz seká)
misoft
21.11.17,17:17
1GB je koľko MB?
Tí, ktorí sa tým zaoberajú, povedia (Žabík - správne!) 1024MB, avšak mnohí povedia 1000MB (a žiaľ, často to takto počítajú aj niektorí provideri).
misoft
21.11.17,17:21
Volal mi môj bráška..... je nas*atý až-až. Pred mesiacom a pol som mu zmluvou daroval pozemok s garážou (nepotrebujem ju, on ju využíval, teraz nech si platí sám za ňu dane), podal návrh na vklad, žiadne pripomienky zo strany katastra.
Včera sa bol informovať, ako je to s tým vkladom - a odpoveď katastra ho šokovala, vraj možno to bude niekedy koncom JANUÁRA budúceho roku.
Nemá náhodou kataster na to 30 dní, prípadne ak sú nejaké chyby, vyzvať na doplnenie, alebo oznámiť, že sa konanie predlžuje?
pavol54
21.11.17,17:26
1GB je koľko MB?
Tí, ktorí sa tým zaoberajú, povedia (Žabík - správne!) 1024MB, avšak mnohí povedia 1000MB (a žiaľ, často to takto počítajú aj niektorí provideri).
alebo ak to nebude 1000MB, môže to byť 105 S :) A potom je dobré ak ti ako "odborník" splieta v debate bit a bajt (dnes sa už nevyskytujú také prerieknutia, ale v počiatkoch počítačovej doby to bol jedno, však holínky alebo hodinky všetko sa naťahuje) Dokonca mi jeden hovoril že jedno je slovenský výraz a to druhé anglická fonetika
pavol54
21.11.17,17:28
Volal mi môj bráška..... je nas*atý až-až. Pred mesiacom a pol som mu zmluvou daroval pozemok s garážou (nepotrebujem ju, on ju využíval, teraz nech si platí sám za ňu dane), podal návrh na vklad, žiadne pripomienky zo strany katastra.
Včera sa bol informovať, ako je to s tým vkladom - a odpoveď katastra ho šokovala, vraj možno to bude niekedy koncom JANUÁRA budúceho roku.
Nemá náhodou kataster na to 30 dní, prípadne ak sú nejaké chyby, vyzvať na doplnenie, alebo oznámiť, že sa konanie predlžuje?
za expresný poplatok áno, i v Praze dúm
misoft
21.11.17,17:28
Jáááj.... Škoda 1000MB - to bolo autíčko :D. Bolo naše prvé, objednané priamo z Mladej Boleslavi.
misoft
21.11.17,17:30
za expresný poplatok áno, i v Praze dúm
No - asi máš pravdu :D - čo by človek očakával za 66€? Za 133€ by to možno do konca roka i stihli. Veď čo už - štátna správa je ta pravá.... ;):(:mad::mee:
Nandrolon
21.11.17,17:38
Zase tu rozoberate baity a byty? :-)))))))))
alaya1
21.11.17,18:20
POtesil spravca bytoveho domu. Tento rok 3 krat vyuctovanie. Jedno riadne a dve opravne- zle rachovali :)
kopretinka
21.11.17,20:50
1GB je koľko MB?

podla mňa 1024 MB
lebo si to neviem porovnať,keď jeden píše 200 MB za 39 centov,ďalší 1 GB za 1 euro.....
misoft
21.11.17,22:03
200MB/39cent = 5,13MB/1cent
1GB(1024MB)/1€ = 10,24MB/1cent
Maťemaťika....:D
misoft
21.11.17,22:05
POtesil spravca bytoveho domu. Tento rok 3 krat vyuctovanie. Jedno riadne a dve opravne- zle rachovali :)
No vidíč.... i toto poteší, ak je to v ich neprospech a tebe kvapne späť....
kopretinka
22.11.17,06:59
200MB/39cent = 5,13MB/1cent
1GB(1024MB)/1€ = 10,24MB/1cent
Maťemaťika....:D
už nevládzem ani rozmýšľať,fungujem na zotrvačník..........:(
Oliwa
22.11.17,07:49
za expresný poplatok áno, i v Praze dúm
No - asi máš pravdu :D - čo by človek očakával za 66€? Za 133€ by to možno do konca roka i stihli. Veď čo už - štátna správa je ta pravá.... ;):(:mad::mee:
Pri elektronickom podaní je to 33 €, resp. môže byť znížený o 15 €.
https://www.katasterportal.sk/kapor/newNavrhNaVkladAction.do
misoft
22.11.17,09:09
za expresný poplatok áno, i v Praze dúm
No - asi máš pravdu :D - čo by človek očakával za 66€? Za 133€ by to možno do konca roka i stihli. Veď čo už - štátna správa je ta pravá.... ;):(:mad::mee:
Pri elektronickom podaní je to 33 €, resp. môže byť znížený o 15 €.
https://www.katasterportal.sk/kapor/newNavrhNaVkladAction.do
Hej, hej.... pravda.... ale nejde o euráče! Ide o lehoty! Ak je stanovené, že na to majú 30 dní (v odôvodnenom prípade predĺžiť o 30 dní), tak nemôžu povedať, že to bude niekedy koncom januára na budúci rok.

Už som brachovi poslal správičku, nech podá sťažnosť na vyšší orgán Katastra pre nečinnosť a porušovanie zákona zo strany Katastra.
kopretinka
22.11.17,10:12
kúpila som si nedávno 2 keramické nože.Že netreba ich vôbec brúsiť..........trt makový,používam ich iba občas a už sú teda tupé.... :mad: a to nestáli pár eur
lujza.j
22.11.17,11:46
Chod ich vratit
bjuty smis
22.11.17,15:42
Chod ich vratit
ale nabrúsené ...
misoft
22.11.17,15:44
kúpila som si nedávno 2 keramické nože.Že netreba ich vôbec brúsiť..........trt makový,používam ich iba občas a už sú teda tupé.... :mad: a to nestáli pár eur
A dám krk na to - že biele čepele a červené rukoväte....
https://sk1.staticac.cz/foto/compressor/1/c/1caaa1b76ba3534e09aff783dd64891c.jpg
lebo tieto sú síce keramické, ale výdrž tomu nezodpovedá.
Keď už - KYOCERA....
Nandrolon
22.11.17,15:55
Ja mam este keramicky noz z dealextreme, medzi prvymi a dodnes som ho nebrusil a reze ako divy. Stal do 10 eur cca 7 - 9 rokov spat? Tie, co sme kupili v SR neskor, uz neexistuju.
Chce to proste vyberat... a mat aj stastie.
buchač
22.11.17,16:02
kúpila som si nedávno 2 keramické nože.Že netreba ich vôbec brúsiť..........trt makový,používam ich iba občas a už sú teda tupé.... :mad: a to nestáli pár eur
Pár = 2...čiže ks bol za 3€ ?
;)

http://www.porada.sk/t135360-p2-keramicke-noze.html
misoft
22.11.17,16:03
Ja som kedysi v T**** kúpil ten červený s bielym - rezal, rezal, až sa rúčka rozpadla. Tak som kúpil Kyo**** - čierna a reže doteraz - mám ju síce kratšie ako ty - len cca 6 rokov, ale stále je ako nový.
Žabinka
22.11.17,16:09
ja teda neviem, ale nemám dôveru v tieto keramické zázraky.. klasika je klasika..;)
buchač
22.11.17,16:12
klasika je klasika..;)
Vyrobíííím....Predáááávam.....Lacno dávam.
Kúúúúpce ľudze ...bo nebudze.
;) :D :)
Nandrolon
22.11.17,16:17
Ak by sa mi zajtra chcelo a ak este existuje archiv "old dealextreme", tak to dopatram. Ten moj ma uz spicku v prdeli /pacim pacis pacime zavaraniny/, akurat keramika /jemna-noziky do par cm/ nic nevypaci...
Brat mal noz keramicky ako sekac, neviem ako je na tom, podla mna ho uz vyhodil vzhladom na vek, kazdy ako chce :-))))
Nandrolon
22.11.17,16:28
Pobavilo. Sice toho ekonomickeho emigranta nemusim, nepaci sa mi jeho hudba, a ta "tvar v klipe" to nie je M.Dano, jeho sex. partner??? :-))))))))
Aj napriek tomu /nemam predsudky/ plne s "recovymi vystupmi" suhlasim. Za tie vlozky, hudbu, opravne strihy by ho mali spoluvazni v Leopoldove odsulozit v sprche :-)
https://m.youtube.com/watch?v=jjWxtNVSEdY
lujza.j
22.11.17,16:49
ja teda neviem, ale nemám dôveru v tieto keramické zázraky.. klasika je klasika..;)
Tu ide o to...kto comu uveri...pre mna keramicky ako dreveny:D...mne uplne staci jedna kudla...a potom mensie zubkove.....oblubene obyc.z ludlu a jeden zubkovy viktoronox za 5e
Nandrolon
23.11.17,05:39
Nie je keramický ako keramický. V dobe, keď som ja kupoval, tak na ten nožík bolo aj video na youtube, ako s ním "viacerými sekmi rozrezal sklenenú fľašu na výšku". Bol trošku vyštiepaný, ale bola to len manifestácia, aby si niekto nemyslel že sa mu rozpadne v rukách.
A samozrejme, ak taký nôž riadne spadne na zem na dlažbu, môže byť v tú chvíľu aj na vyhodenie.
Každopádne brúsiť som nemusel ešte ani jeden. Ak odblaňujem mäso, beriem iba keramiku, lebo tá je na to najvhodnejšia, nehovoriac že ani zelenina by sa nemala krájať kvôli oxidácii vitamínov, hlavne C-čka, kovovým nožom.
pavol54
23.11.17,06:11
Inak sa ospravedlňujem za neznalosť súčasného systému zdravotníctva ohľadne hľadania darcov krvi, volala mi jedna známa že muž má ísť na operáciu, či nemôžem darovať krv lebo ak nezoženie pre neho aspoň sedem darcov krvi (akejkoľvek) tak z operácie nič nebude.
misoft
23.11.17,08:11
Inak sa ospravedlňujem za neznalosť súčasného systému zdravotníctva ohľadne hľadania darcov krvi, volala mi jedna známa že muž má ísť na operáciu, či nemôžem darovať krv lebo ak nezoženie pre neho aspoň sedem darcov krvi (akejkoľvek) tak z operácie nič nebude.
Trochu čudná požiadavka od zdravotníckeho zariadenia. Toto by bolo vhodné (známa) oznámiť ÚDZS - dôvod, vykonanie operácie s nejakou podmienkou. A tuším, že by ten lekár, zdravotnícke zariadenie, nemocnica mala obrovské problémy.
Pokiaľ poistenec platí zdravotné a nemocenské poistenie, je mu indikovaná potrebná operácia - NEMAJÚ žiadne právo podmieňovať vykonanie operácie takýmito požiadavkami. Veď to sa už rovná odmietnutiu poskytnutia zdravotnej starostlivosti - a to je trestné!
vicktor
23.11.17,08:14
Potesilo: ponuka na vyhodne nakupy - "Vsetko co potrebujete len za 1/10" - super!!!

Rozculilo: pokracovanie - "...spolu zaplatite 11/10 splatok". Smejdi!
misoft
23.11.17,08:19
Šmejdi? NIE! Vydr*anci
babka - ježibabka
23.11.17,09:08
Ak by sa mi zajtra chcelo a ak este existuje archiv "old dealextreme", tak to dopatram. Ten moj ma uz spicku v prdeli /pacim pacis pacime zavaraniny/, akurat keramika /jemna-noziky do par cm/ nic nevypaci...
Brat mal noz keramicky ako sekac, neviem ako je na tom, podla mna ho uz vyhodil vzhladom na vek, kazdy ako chce :-))))
A to odkedy sa zaváraniny otvárajú nožom. A dokonca keramickým .
kopretinka
23.11.17,09:36
kúpila som si nedávno 2 keramické nože.Že netreba ich vôbec brúsiť..........trt makový,používam ich iba občas a už sú teda tupé.... :mad: a to nestáli pár eur
A dám krk na to - že biele čepele a červené rukoväte....
https://sk1.staticac.cz/foto/compressor/1/c/1caaa1b76ba3534e09aff783dd64891c.jpg
lebo tieto sú síce keramické, ale výdrž tomu nezodpovedá.
Keď už - KYOCERA....
ano :mad::mad:
kopretinka
23.11.17,09:41
kúpila som si nedávno 2 keramické nože.Že netreba ich vôbec brúsiť..........trt makový,používam ich iba občas a už sú teda tupé.... :mad: a to nestáli pár eur
Pár = 2...čiže ks bol za 3€ ?
;)
http://www.porada.sk/t135360-p2-keramicke-noze.html
15 a 10
a ako píše misoft v tej starej téme: Pokiaľ som používal obyčajný nôž na narezanie plátkov mäsa na rezne, musel som ním "potiahnuť" 2-3x, aby som prerezal. S keramickým mi stačí jeden jediný rez a je krásne prerezané. Jediným ťahom!
buchač
23.11.17,10:16
kúpila som si nedávno 2 keramické nože.Že netreba ich vôbec brúsiť..........trt makový,používam ich iba občas a už sú teda tupé.... :mad: a to nestáli pár eur
Pár = 2...čiže ks bol za 3€ ?
;)
http://www.porada.sk/t135360-p2-keramicke-noze.html
15 a 10
a ako píše misoft v tej starej téme: Pokiaľ som používal obyčajný nôž na narezanie plátkov mäsa na rezne, musel som ním "potiahnuť" 2-3x, aby som prerezal. S keramickým mi stačí jeden jediný rez a je krásne prerezané. Jediným ťahom!
Zlatúšik...ALE ja neriešim, čo píše misoft.

...a len tak, mimochodom...ja potiahnem len raz s "obyčajným" nožom a je krásne prerezané.
Ako som v danej téme spomenul ? Občas pozerám tie relácie o varení...ešte som nikdy nevidel žiadneho šéfkuchára šibrinkovať s keramikou.

ALE na druhej strane ?
Mne je jedno, aké nože kto používa. Jeho voľba, jeho kuchyňa.
-------------------------------
Tá cena ? Že 10 a 15€ ? Sorry, ale aj na keramické nože dosť nízka...ALE za kvalitu sa platia iné sumy, čo asi v tomto prípade kvalita išla bokom.
Nandrolon
23.11.17,10:18
A to odkedy sa zaváraniny otvárajú nožom. A dokonca keramickým .
:-)))))))))))))))))) to nepochopím ani ja, dokonca som sa to bál vyskúšať, že mi špička prskne do oka. Už sa mi raz rozletela v kúpeľni pri frézovaní 20cm od tváre oceľová fréza pri cca 20 000 otáčkach za minútu, bez ochranných okuliarov presne na 3 časti. Už som mohol byť bez oka.

Okolo mňa doma všetci páčia, keď to vidím, je mi zle :D

Ja to otváram iba rukami, nasilu.
Žabinka
23.11.17,10:22
A to odkedy sa zaváraniny otvárajú nožom. A dokonca keramickým .
:-)))))))))))))))))) to nepochopím ani ja, dokonca som sa to bál vyskúšať, že mi špička prskne do oka.

Okolo mňa doma všetci páčia, keď to vidím, je mi zle :D

Ja to otváram iba rukami, nasilu.
ja otváram, teda uvolňujem, nožom, nie keramickým, ale starým socialistickým príborovým, čo som zdedila po starých rodičoch.. tie sú najodolnejšie..;) muž po rokoch pochopil, že pri otváraní zaváranín niekedy nestačí sila, ale treba použiť rozum..:---
kukučka
23.11.17,10:25
stačí taký malý pliešok, duški isto priloží obrázok
Nandrolon
23.11.17,10:31
A to odkedy sa zaváraniny otvárajú nožom. A dokonca keramickým .
:-)))))))))))))))))) to nepochopím ani ja, dokonca som sa to bál vyskúšať, že mi špička prskne do oka.

Okolo mňa doma všetci páčia, keď to vidím, je mi zle :D

Ja to otváram iba rukami, nasilu.
ja otváram, teda uvolňujem, nožom, nie keramickým, ale starým socialistickým príborovým, čo som zdedila po starých rodičoch.. tie sú najodolnejšie..;) muž po rokoch pochopil, že pri otváraní zaváranín niekedy nestačí sila, ale treba použiť rozum..:---
Raz mi skoro vyskočilo pleco a musela nastúpiť žena s nožíkom :-))))))))))))))) Teraz idem už iba do určitej hranice a ak nejde, finito. Ak tu niekto cvičil, tak vie, ako príjemne pôsobí pri mŕtvom ťahu náhle "pustenie" činky o váhe blízko svojho maxima. Človek má pocit, že mu explodujú kĺby...
Žabinka
23.11.17,10:35
kukučka
23.11.17,10:38
...
Nandrolon
23.11.17,10:38
zrejme je to ten milimetrový výstupok vľavo z vonkajšej strany. Ostatné je na pivo a konzervy...
kopretinka
23.11.17,10:48
...
toto je na otváranie takýchto zaváranín
http://www.vieckanazavaranie.sk/fotky7769/fotos/_vyr_3Omnia-83-balene.jpg

ale toto
http://www.doma24.sk/fotky9805/fotos/_vyrn_2113923_small.jpg
ak nejde otvoriť,tak príborový nožík strčím pod viečko,jemne zapáčim a potom už ide ľahko odkrútiť.
buchač
23.11.17,10:58
...a čo toto ? Také 3 in 1...šikovnejší si aj zuby s ním vyšpárajú...;) :D
https://www.google.sk/search?q=vojensky+otv%C3%A1ra%C4%8D+na+konzervy&client=opera&hs=RQD&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi93Juf0dTXAhWNZFAKHdRsDdMQsAQIJQ
---------------------------------------
Ale jasné, nie každý chodí do lesa, nie každý má primeranú výbavu.
Jeden kvalitný nôž nahradí :
- otvárak na konzervy
- nareže
- naseká
- porúbe
Ale keramika to rozhodne nie je ... a ani bežný kuchyňák.
kopretinka
23.11.17,11:02
to mne je na nič
buchač
23.11.17,11:07
to mne je na nič
Myslíš otvárak ?
Nehovor hop...jeden nikdy nevie.

Myslíš nôž ?
Hm....za kvalitný nôž je potrebné vycálovať oveľa viac, ako za to čudo s červenou rúčkou. ;)
kukučka
23.11.17,11:19
reč začala o viečkach, to malé čudo som mala sto rokov, tescoma ešte nebola, aj bolo menšie
Oliwa
23.11.17,12:10
Ja otváram so Sydney...:D Samozrejme nie so zúbkami ale s koncom rukoväte.
Vyskúšala som všeličo, nič lepšie som nenašla - doma ani v obchode... :rolleyes: Je to bezpečné, účinné, rokmi a praxou overené... :)
https://www.palazzo.sk/mucnikova-vidlicka-sydney.html
misoft
23.11.17,12:15
...a čo toto ? Také 3 in 1...šikovnejší si aj zuby s ním vyšpárajú...;) :D
https://www.google.sk/search?q=vojensky+otv%C3%A1ra%C4%8D+na+konzervy&client=opera&hs=RQD&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi93Juf0dTXAhWNZFAKHdRsDdMQsAQIJQ
---------------------------------------

Nuž - také mám - oba typy.... a sú na NEZAPLATENIE!
https://goo.gl/11rhPo
https://goo.gl/owcMpb
lujza.j
23.11.17,12:24
Ja viecka "podfukujem" pomocou otvaraku na pivo...taky ten co ma dve "nozicky"..
misoft
23.11.17,12:36
.............

ale toto
http://www.doma24.sk/fotky9805/fotos/_vyrn_2113923_small.jpg
ak nejde otvoriť,tak príborový nožík strčím pod viečko,jemne zapáčim a potom už ide ľahko odkrútiť.
Pche .... na toto nie je potrebné nič strkať pod viečko. Stačí primerane na viečko (na správne miesto :D) buchnúť a ide to. Ja to otočím hore dnom, buch o zem (podlahu - samozrejme pod patričným uhlom a silou) a otvoríš jedna radosť - a viečko ani nie je poškodené (čo sa pri páčení nožom môže stať).

A k nožom - spomínala sa značka Kyocera - bol tom prvý keramický nôž v mojej domácnosti - slúžil poctivo 4 roky (až kým môjmu synovi nepadol na zem tak nešťastne, že sa zlomil) - a stál 39€ (a to v akcii! - inak cca 45€). Teraz mám Banquet - 25€ a za chvíľu bude mať 4-té narodeniny :D.
veronikasad
23.11.17,12:41
.............

ale toto
http://www.doma24.sk/fotky9805/fotos/_vyrn_2113923_small.jpg
ak nejde otvoriť,tak príborový nožík strčím pod viečko,jemne zapáčim a potom už ide ľahko odkrútiť.
Pche .... na toto nie je potrebné nič strkať pod viečko. Stačí primerane na viečko (na správne miesto :D) buchnúť a ide to. Ja to otočím hore dnom, buch o zem (podlahu - samozrejme pod patričným uhlom a silou) a otvoríš jedna radosť - a viečko ani nie je poškodené (čo sa pri páčení nožom môže stať).alebo pohár otočiť hore dnom a strčiť do kastrola s vodou do výšky viečka a počkať kým voda zovrie (platí pri srobovacich vieckach)
misoft
23.11.17,12:43
.............

ale toto
http://www.doma24.sk/fotky9805/fotos/_vyrn_2113923_small.jpg
ak nejde otvoriť,tak príborový nožík strčím pod viečko,jemne zapáčim a potom už ide ľahko odkrútiť.
Pche .... na toto nie je potrebné nič strkať pod viečko. Stačí primerane na viečko (na správne miesto :D) buchnúť a ide to. Ja to otočím hore dnom, buch o zem (podlahu - samozrejme pod patričným uhlom a silou) a otvoríš jedna radosť - a viečko ani nie je poškodené (čo sa pri páčení nožom môže stať).alebo pohár otočiť hore dnom a strčiť do kastrola s vodou do výšky viečka a počkať kým voda zovrie (platí pri srobovacich vieckach)
Zdĺhavé...... môj spôsob je rýchlejší..... cca 3 sekundy :D
vicktor
23.11.17,12:49
Blizime sa k upgradovaniu rozpravok - su zastarale a proti rodovej rovnosti a ludskym pravam, tvrdia "experti".
Snehulienka, Popoluska, Kraska su ubiedene dievcata, ktore musi zachranit mlady, silny, bohaty mladenec a skonci to povazte len MANZELSTVOM !!!
Vsetky princezne su belosky !!!
To skodi vyvoju deti !!!
http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/207781-pohadky-skodi-zdravi-experti-vyslali-zavazne-varovani/
babka - ježibabka
23.11.17,12:51
Ja viecka "podfukujem" pomocou otvaraku na pivo...taky ten co ma dve "nozicky"..
Omnia viečka aj ja, otvarač je stále po ruke v kuchyni zavesený na verajach dverí, šrobovacie pomocou šrobováka, tých je v šuplíku na stole možno desať, alebo pobúcham o hranu stolovej dosky.
lujza.j
23.11.17,13:02
Babík aj moj chlap...tak pobucha....pripadne este da pecku do spodku flase...
buchač
23.11.17,14:21
Tá posledná reklama na Lidl nemá chybu.

" Máme vlastné značky...máme vlastné ceny. "

Chýba mi tam ale dodatok..." Máme vlastnú kvalitu "...teda, presnejšie povedané - nekvalitu.
buchač
23.11.17,14:27
Blizime sa k upgradovaniu rozpravok - su zastarale a proti rodovej rovnosti a ludskym pravam, tvrdia "experti".
Snehulienka, Popoluska, Kraska su ubiedene dievcata, ktore musi zachranit mlady, silny, bohaty mladenec a skonci to povazte len MANZELSTVOM !!!
Vsetky princezne su belosky !!!
To skodi vyvoju deti !!!
http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/207781-pohadky-skodi-zdravi-experti-vyslali-zavazne-varovani/

Toto si mal dať do Blaškovej...nech velebiči Západu vidia jeho kvalitu...aj túto kvalitu !

Z diskusie ma pobavilo :

" Mal. 08:30 23.11.2017 194.228.11.XXX
Tak vám také jednu řeknu : Žili spolu dva buzeranti. Jarda a Jarouš. Moc se těšili na miminko, ne chlapečka nebo holčičku, ale to třetí pohlaví. Něco takového, co v dospělosti jezdí v metru v Londýně ............Tady končím, je mě špatně od žaludku. "
babka - ježibabka
23.11.17,16:31
Posielam karty na šuták, aby sa nenudili.
Žabinka
23.11.17,16:33
tie obe napravo, veľké aj malé sedmové, mám aj ja..:)
kukučka
23.11.17,17:05
Si mi pripomenul, kedysi dávno, keď tu ešte lui s pepsi lepili zmrzliny, som jej tu ja občas fukla dajakého výstredného. Nechce sa mi hľadať, najlepší bol jeden v štekloch :---
PS.
Nezamestnal náhodou tú hlavnú šéfku náš pán minister? :mee:
kukučka
23.11.17,18:15
:DKedy ste si pozerali svoje prílohy? Viete, že je tam náhľad? Ja teraz hodinu, prílohy aj staré témy, našla som aj fotku môjho prvého chlebíka z pekárne, bude to desať rokov, a našli moji rádcové, našli. Trošku nostalgie, trošku samochvály a na konci psíci z blahoželania pre pepsi
Mila123
23.11.17,18:30
tá prvá "dáma" je úžasná......
misoft
24.11.17,08:58
Hehehe...č1. a č7 .....supééér
korela
24.11.17,10:58
Nohy ujdú, i keď trochu svalnaté.
lujza.j
24.11.17,12:34
Mozno je to zoro cobor:D
Nandrolon
24.11.17,17:41
pavol54
24.11.17,19:49
Rozculilo https://dennikn.sk/blog/ked-inspektori-prace-zazvonia-v-seredi-na-brane-srbi-utekaju-z-fabriky-zadnym-vchodom/
neschopných inšpektorov, policajtov a daňových kontrolórov vyhádzať obsadiť medzinárodným tendrom
Nandrolon
25.11.17,09:55
Motor, z lanovky zo Strbskeho plesa vezu do Ostravy... Preco nie do Bratislavy? Zeby az "moravski ogari" vedeli zachranit cele Slovensko, vratane Viedenskej stodoly s nazvom BA???
buchač
25.11.17,10:18
Motor, z lanovky zo Strbskeho plesa vezu do Ostravy... Preco nie do Bratislavy? Zeby az "moravski ogari" vedeli zachranit cele Slovensko, vratane Viedenskej stodoly s nazvom BA???
Hehehe...ser na to, že kde...pre mňa, za mňa aj do Austrálie.
Videl som ten šot v správach...a dúpnel nad tou sprostosťou zodpovedných.
Kurňa...o mesiac, prípadne po sezóne budú vyplakávať, že nezarobili. ALE všetko bude na vine, LEN nie oni.

Všetko sa robí na poslednú chvíľu...aj účto, aj dane, aj platenie.
Kuwa, potom sú odklady, žiadosti a podobne.

V USA nezaplatíš ? Väčšiu paletu dostaneš ako za zabitie.
Také pokuty by som urval, že by si každý rozmyslel, či nezaplatí v termíne...a nie nejaké odklady. Lenže naša "sociálna" vláda odpustí ešte aj to, čo nemusí...hlavne, že vláčiky máme zadarmo.

...a aj to školné sa neplatí, hlavne, že absolventi pália niekde do teplej 3,14ky...
Nie je tak, "bubon"...?
misoft
25.11.17,13:55
Motor, z lanovky zo Strbskeho plesa vezu do Ostravy... Preco nie do Bratislavy? Zeby az "moravski ogari" vedeli zachranit cele Slovensko, vratane Viedenskej stodoly s nazvom BA???
Asi preto, lebo servis na ten motor je v Ostrave. Veď aj keď kúpiš PC, tak ti ho neopravia v servise v BA (lebo tam žiadny nie je), ale niekde v Ostrave.....
Lebo sa stále spoliehajú na bratov Čechov... sami si servis urobiť nevedia.....
alaya1
27.11.17,20:34
misoft
28.11.17,09:27
Lesk a bieda nášho zdravotníctva.
https://aktualne.centrum.sk/slovensko/zdravotnictvo/rozostavanu-nemocnicu-razsochoch-zburaju-novu-postavia-rovnakom-mieste.html
... inými slovami - pár miliónov € vyletelo do ľuftu.... nikto za to nebude pykať (prdlajs - bude - občania, ktorý na daniach zaplatia búranie i stavbu....)

To je tak, keď je cap záhradníkom!!
A takto "záhradníčia" súkromníci .....
http://svetzdravia.com/nemocnica-novej-generacie/michalovce
Od 5.12. t.r. začína fungovať naplno, začnú sťahovať pacientov zo starých lôžkových častí do novej, ambulancie už pôjdu naplno.
A to otvárajú o mesiac skôr oproti plánu.
KSK nebol desaťročie schopný niečo postaviť! Najskôr dal na to financie, postavil sa skelet a potom peniaze na to nevyčlenil.
pavol54
28.11.17,13:35
Lesk a bieda nášho zdravotníctva.
https://aktualne.centrum.sk/slovensko/zdravotnictvo/rozostavanu-nemocnicu-razsochoch-zburaju-novu-postavia-rovnakom-mieste.html
... inými slovami - pár miliónov € vyletelo do ľuftu.... nikto za to nebude pykať (prdlajs - bude - občania, ktorý na daniach zaplatia búranie i stavbu....)

To je tak, keď je cap záhradníkom!!
A takto "záhradníčia" súkromníci .....
http://svetzdravia.com/nemocnica-novej-generacie/michalovce
Od 5.12. t.r. začína fungovať naplno, začnú sťahovať pacientov zo starých lôžkových častí do novej, ambulancie už pôjdu naplno.
A to otvárajú o mesiac skôr oproti plánu.
KSK nebol desaťročie schopný niečo postaviť! Najskôr dal na to financie, postavil sa skelet a potom peniaze na to nevyčlenil.
tie budovy sú najmenej 35 ročné asi vyrátali že lacnejšie postaviť nové ako repasovať nedokončené
Žabinka
28.11.17,13:40
my máme podobnú "atrakciu", nedostavaný a chátrajúci športový areál.. to bolo asi kedysi hobby, takto stavať.. niečo sa prepralo, niečo sa ukradlo..:rolleyes:
https://dennikn.sk/blog/bude-zo-zvolenskych-barin-kupalisko/
misoft
28.11.17,15:10
tie budovy sú najmenej 35 ročné asi vyrátali že lacnejšie postaviť nové ako repasovať nedokončené
Pravda, pravda.... lenže je tu zase otázka.... kto navrhol tie Rázsochy? Kto rozhodol o budovaní? Kto rozhodol o zastavení stavby? Ja, ty a ostatný plebs nie... mocipáni, Pali, mocipáni!
U nás - tiež rozhodovali mocipáni (krajskí) a tak to dopadlo.... hrubá stavba strašila desaťročie, predtým sa o tom "rozhodovalo cca 5 rokov (a pritom doterajšie objekty chřadli a chřadli a chřadli - až dochřadli :D (Adéla ještě neveceřela.....) a keď to prevzali súkromníci - hľa - ani nie TRI roky a stojí nová moderná nemocnica, ktorá sa stane spádovou pre východ Slovenska.
misoft
28.11.17,15:25
misoft
28.11.17,15:27
lujza.j
28.11.17,18:08
Potesilo...adventny venieco-svietnik vysiel:)este.do stredu hmotu na aranzovanie a.cecinu a.ozdobky...
lujza.j
29.11.17,04:40
Nandrolon
29.11.17,06:42
Katy a R
29.11.17,12:26
misoft
29.11.17,12:32
No veď to bol účel, aby sa národ "bavil" a oni si zdvihli platy.
http://www.topky.sk/cl/100535/1673247/MIMORIADNA-SPRAVA-Skandalozne-zvysenie-platov-politikom--Fico-chce-riskovat-pad-vlady
Takže...... nestihnú, platy si zdvihnú!
Takže budú mať cca 4300€/mes. (čo je suma, ktorú zarobí aj moja 3/4.... ale za 10 mesiacov!)
kopretinka
29.11.17,13:44
pavol54
29.11.17,14:30
mám dosť
http://www.topky.sk/cl/13/1671307/
Ešte stále jeden chýba - traja sú akurát :)
lujza.j
29.11.17,14:44
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
misoft
29.11.17,14:44
mám dosť
http://www.topky.sk/cl/13/1671307/
Nuž čo..... môžu grupák.... :D. A ona to má potom stereo....;)
kukučka
29.11.17,15:38
Výstavu obrazov v metre v Štokholme ste videli?
Oliwa
29.11.17,15:52
no mňa "pobavilo" že aký je prekvapený - ha,ha ... srandista ;)
http://www.topky.sk/cl/100535/1673303/Richter-je-prekvapeny--ze-navrh-na-skratene-legislativne-konanie-o-zmrazovani-platov-nepresiel
Mňa minule pobavilo, keď som ho videla v našom OBI... :D A prekvapilo, keď som z neho vyšla a tam zaparkovaný čierny jaguár... :o Či bol jeho alebo iného zákazníka, netuším... :rolleyes: Ale asi nie je veľa ľudí, ktorí chodia do OBI na tomto "ľudovom" vozidle...
Žabinka
29.11.17,15:53
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
misoft
29.11.17,16:52
Pche..... prekáračky v parlamente..... divadielko pre obč(v)anov....... tak či tak si to teraz zdvihnú. A hranatý bezstavovec je veľmô dobrý herec... v tomto smere.... ako ON vždy všetko hasí....

Inde - v North Korea je napopulárnejší
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Kim_Jong-Un_Photorealistic-Sketch.jpg
a druhá v poradí
https://img.blesk.cz/img/1/normal690/3651635_ri-con-hui-kldr-kim-cong-un-moderatorka-televize-zpravy-v5.jpg?v=5
pavol54
29.11.17,17:03
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
ešte že nemám dcéru, že by prišla raz domov predstavila kamošov a povedala "títo obaja ma ..."
buchač
29.11.17,17:05
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
No, to je síce pravda...ALE hentá trojka si chce adoptovať dieťa.
Ono Amerika - USA je krajina neobmedzených možností, ALE aj krajina obmedzených ľudí...
misoft
29.11.17,17:05
ešte že nemám dcéru, že by prišla raz domov predstavila kamošov a povedala "títo obaja ma ..."
.... a ty by si potom
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12406.gif
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12042.gif
Tweety
29.11.17,17:17
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
ešte že nemám dcéru, že by prišla raz domov predstavila kamošov a povedala "títo obaja ma ..."
Nemusí dcéra, veď aj synovia by to mohli povedať. Ozaj bizarnė.
lujza.j
29.11.17,17:40
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
No, to je síce pravda...ALE hentá trojka si chce adoptovať dieťa.
Ono Amerika - USA je krajina neobmedzených možností, ALE aj krajina obmedzených ľudí...
Nemusia si adoptovat...maju "material"aj aj....
pavol54
29.11.17,20:07
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
No, to je síce pravda...ALE hentá trojka si chce adoptovať dieťa.
Ono Amerika - USA je krajina neobmedzených možností, ALE aj krajina obmedzených ľudí...
Vraj GMO a Ečka sú neškodné
pavol54
29.11.17,20:10
Hlavne,ze su zdravi a stastni....je to ich vec...
tiež si myslím.. keď im to takto vyhovuje, a sú spokojní..;)
No, to je síce pravda...ALE hentá trojka si chce adoptovať dieťa.
Ono Amerika - USA je krajina neobmedzených možností, ALE aj krajina obmedzených ľudí...
Nemusia si adoptovat...maju "material"aj aj....
Prírodu žiadne zákony neošália teda vajíčko sa vajíčkom neoplodní, ani spermia spermiou
buchač
29.11.17,21:59
lujza.j
30.11.17,06:07
No naivita ludi je...to staci a je byznys:Daj bezne akcie sa tak robia....je fajn ked sa vie kolko dana vec stoji....ze idem nieco kupovat tak najprv cenova sonda.....my sme si chceli kupit posledne plejko....ale len kvoli hre kreš/v lete vysla/...zas by sme drtili....tak viem,ze ziadny akció "patek " nebol...
V at kik....plejko 200e...to najslabsie...
Takze tak....
buchač
30.11.17,06:14
Daj bezne akcie sa tak robia....
Takze tak....
Jojo...šak vieme svoje...
Takže Black Fridáj mám v trubke....to si radšej pustím Black Sabath...;)
pavol54
30.11.17,06:17
No naivita ludi je...to staci a je byznys:Daj bezne akcie sa tak robia....je fajn ked sa vie kolko dana vec stoji....ze idem nieco kupovat tak najprv cenova sonda.....my sme si chceli kupit posledne plejko....ale len kvoli hre kreš/v lete vysla/...zas by sme drtili....tak viem,ze ziadny akció "patek " nebol...
V at kik....plejko 200e...to najslabsie...
Takze tak....
a títo naivní ľudia (bez vlastného úsudku) majú volebné právo, no hrôza pri predstave že ako sa pod vplyvom reklamy rozhodnú voliť.
taiko
30.11.17,06:21
No naivita ludi je...to staci a je byznys:Daj bezne akcie sa tak robia....je fajn ked sa vie kolko dana vec stoji....ze idem nieco kupovat tak najprv cenova sonda.....my sme si chceli kupit posledne plejko....ale len kvoli hre kreš/v lete vysla/...zas by sme drtili....tak viem,ze ziadny akció "patek " nebol...
V at kik....plejko 200e...to najslabsie...
Takze tak....
ech lui, co sa Ti nechce pisat ? Vsak to je ako keby som nejaky pocitacovy kod cital :D
lujza.j
30.11.17,06:41
Tai..šifruj:D
Žabinka
30.11.17,07:47
potešilo? rozčúlilo? proste, snežííí..:D
Oliwa
30.11.17,10:10
Sneh? Ta nech! O mesiac je po Vianociach, tak kedy - ak nie teraz? :rolleyes::):D
misoft
30.11.17,10:16
Daj bezne akcie sa tak robia....
Takze tak....
Jojo...šak vieme svoje...
Takže Black Fridáj mám v trubke....to si radšej pustím Black Sabath...;)
...a myslím si, že to je aj lepšie... good music!
https://www.youtube.com/watch?v=0qanF-91aJo
Nandrolon
30.11.17,10:18
Sneh? Ta nech! O mesiac je po Vianociach, tak kedy - ak nie teraz? :rolleyes::):D
Jakože kedy!
december
január
február
marec
do polovice apríla
:-))
misoft
30.11.17,10:22
Oliwa
30.11.17,10:25
Sneh? Ta nech! O mesiac je po Vianociach, tak kedy - ak nie teraz? :rolleyes::):D
Jakože kedy!
december
január
február
marec
do polovice apríla
:-))
Jááj Nandy, všetci nebývame v Makove... ;):D
misoft
30.11.17,10:36
Jakože kedy!
december
január
február
marec
do polovice apríla
:-))
Ty si meral Makov, ja som v 80-tých rokoch meral štreky Brezno, Ružomberok, B.Bystrica - cez Čertovicu a Donovaly, alebo Brezno, Poprad, Brezno cez Čertovicu, Vernár - to bola vtedy "zábava"....
A na okraj... miloval som Čertovicu v zime.... ručná brzda bola pri jazde v permanencii, zatáčky šmykom naštorc... a to som mal "BMW" z NDR :D:D:D - ale ten bol na to ako stvorený.....
Oliwa
30.11.17,10:54
Jakože kedy!
december
január
február
marec
do polovice apríla
:-))
Ty si meral Makov, ja som v 80-tých rokoch meral štreky Brezno, Ružomberok, B.Bystrica - cez Čertovicu a Donovaly, alebo Brezno, Poprad, Brezno cez Čertovicu, Vernár - to bola vtedy "zábava"....
A na okraj... miloval som Čertovicu v zime.... ručná brzda bola pri jazde v permanencii, zatáčky šmykom naštorc... a to som mal "BMW" z NDR :D:D:D - ale ten bol na to ako stvorený.....
Raz sme boli na sobáši, a mladomanželia sa z neho odviezli na bielom vyblýskanom trabantíku, samosebou s priviazanými plechovkami vzadu... Nad nimi nápis: Keď vyrastiem, bude zo mňa BMW... :):D:---
lujza.j
30.11.17,11:01
Asi nechcem vediet..ako sa uctuje zimna udrzba ciest....ked ziadnu.nevidno....ale uctuje sa
Oliwa
30.11.17,11:05
Asi nechcem vediet..ako sa uctuje zimna udrzba ciest....ked ziadnu.nevidno....ale uctuje sa
V našej dedine pred domom odhrnuté... až som sa ráno čudovala :eek:, lebo nie sme žiadna hlavná... len taká - pohlavná... :D
vicktor
30.11.17,11:15
V poslednom case sa rozmohol takovy nesvar.
Ovela castejsie sa mi stava ze auta zahradia prechod pre chodcov.
Bude toho este viac, ked vrcholovy policajt povie ze mozu... :(
"Vodič smie dokonca zastaviť vozidlo aj na priechode pre chodcov."
http://auto.hnonline.sk/servis/1071008-na-stopke-nemusite-vzdy-zastavovat-policia-vysvetluje-kedy-a-preco
Nandrolon
30.11.17,11:17
Jakože kedy!
december
január
február
marec
do polovice apríla
:-))
Ty si meral Makov, ja som v 80-tých rokoch meral štreky Brezno, Ružomberok, B.Bystrica - cez Čertovicu a Donovaly, alebo Brezno, Poprad, Brezno cez Čertovicu, Vernár - to bola vtedy "zábava"....
A na okraj... miloval som Čertovicu v zime.... ručná brzda bola pri jazde v permanencii, zatáčky šmykom naštorc... a to som mal "BMW" z NDR :D:D:D - ale ten bol na to ako stvorený.....
V Brezne som bol na vojne a za pár rokov na Jawe 350/639. Cez čertovicu som išiel v zime /samozrejme vtedy keď boli tie kalamity/. Išli sme sa tam previesť na takú romantickú jazdu s vtedy ešte frajerkou/ obdobne, ako som sa chodil previezť cez to veľké rovné... Bolo to tam uzavreté s kamiónmi, ale osobáky pustili. No a raz v lete som tam na takej čistinke za jednou 180 st. zatáčkou griloval, tiež vo dvojici.
Vicktor, ak je prechod tesne pred hranicou križovatky, kde by si chcel zastaviť? však to je hádam každá križovatka medzi zastavanými ulicami, aby chodci išli rovno a nemuseli chodiť do "Učka".
https://www.google.sk/maps/@49.2267985,18.7404805,3a,75y,210.32h,77.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJdwEY-L01_Khv8ynEgB4iQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sk
pavol54
30.11.17,13:19
V poslednom case sa rozmohol takovy nesvar.
Ovela castejsie sa mi stava ze auta zahradia prechod pre chodcov.
Bude toho este viac, ked vrcholovy policajt povie ze mozu... :(
"Vodič smie dokonca zastaviť vozidlo aj na priechode pre chodcov."
http://auto.hnonline.sk/servis/1071008-na-stopke-nemusite-vzdy-zastavovat-policia-vysvetluje-kedy-a-preco
a čo hovorí vyhláška? pri výjazde na hlavnú zastaviť tak aby bol prehľad o vozidlách (nie o chodcoch toho nesmieš ohroziť ak vstúpi na vozovku a na vozovku môže vstúpiť ak mu to umožňuje situácia)
misoft
30.11.17,13:34
[
V Brezne som bol na vojne a za pár rokov na Jawe 350/639. Cez čertovicu som išiel v zime /samozrejme vtedy keď boli tie kalamity/. Išli sme sa tam previesť na takú romantickú jazdu s vtedy ešte frajerkou/ obdobne, ako som sa chodil previezť cez to veľké rovné... Bolo to tam uzavreté s kamiónmi, ale osobáky pustili. No a raz v lete som tam na takej čistinke za jednou 180 st. zatáčkou griloval, tiež vo dvojici.

Na Čertovici sú celkovo 4 180°zatáčky - dve zo severnej a dve z južnej strany, jedna je nad Jarabou (je tam aj prameň medokýša), ďalšia je o cca 1-1,5km vyššie (v zime je nad ňou vždy ľadopád), na druhej strane sú tie zatáčky nad Bocou.
Smer od Brezna:
https://www.google.sk/maps/@48.8939078,19.7092075,3a,75y,68.27h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1scrd2Elx7eBen-S7_Qpf3CQ!2e0!7i13312!8i6656
https://www.google.sk/maps/@48.9033889,19.7009047,3a,75y,5.88h,90.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sT-BwFZWmMIlSEUHzkT3oTg!2e0!7i13312!8i6656
https://www.google.sk/maps/@48.917097,19.7362234,3a,75y,247.63h,86.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sanOBl0jlanm_2Rvc7FJMaQ!2e0!7i1 3312!8i6656
https://www.google.sk/maps/@48.9227392,19.7375497,3a,75y,354.27h,73.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1saV0Ufz0xZNXA9fMibaxBVQ!2e0!7i1 3312!8i6656

Ale kedysi stromy boli až po cestu, teraz to vysekali (hrôza :()
vicktor
30.11.17,14:37
misoft, pavol, mate pravdu, ale v mojom pripade ide o rovne cesty BEZ krizovatky. Ta je az 50-100m dalej.
Auta stoja v "zacpe" a dotycny sofer nezastavi pred zebrou, ale na nej.
Resp. nezastavi on sam, ale zastavi vozidlo (dopredu nemoze).
Nandrolon
30.11.17,16:44
Vicktor, vsak to je potom na pokutu, ak je prechod viditelny viac /upravuje to zakon/ ako 75% nateru /presne neviem, ale da sa to najst/. Tie vydrete, vysarene prechody castokrat ani nevidno, preto su tie pripady nepokutovatelne... Ak asfaltuju cestu a neni plna ciara, tiez predbiehas v sulade s vyhlaskou o obmedzeni a ohrozeni, takze skoro vsade...
misoft
30.11.17,17:10
K počasiu....
Toto je už každý rok - humoristický "program"
http://www.teraz.sk/regiony/popradski-cestari-su-pripraveni-na-sneh/288854-clanok.html
korela
30.11.17,21:24
misoft
02.12.17,15:26
Kua - som nasra*ý.... moja pozerá telku a odrazu "Kódovaný signál". Už to prestáva byť srandovné - Predtým na 1 hodinu som to pozeral 11.11., potom na 1,5 hodiny 21.11. - no a teraz už hodinu na to "pozerám teraz 2.12..... Horšie je, že keď zavolá na podporu, ozve sa automat (stlačte jedna, stlačte 2), ozve sa nahratý oznam, aby sa resetoval STB, lenže ja mám CA modul, živá osoba tam nie je. A deje sa to vždy buď cez víkend, alebo poobede, keď sa priamo nedovoláš.
Asi po novom roku zruším (i napriek viazanosti) s nimi zmluvu - opakované neposkytovanie zaplatenej služby je predsa dôvod na zrušenie zmluvy.
taiko
02.12.17,15:39
Kua - som nasra*ý.... moja pozerá telku a odrazu "Kódovaný signál". Už to prestáva byť srandovné - Predtým na 1 hodinu som to pozeral 11.11., potom na 1,5 hodiny 21.11. - no a teraz už hodinu na to "pozerám teraz 2.12..... Horšie je, že keď zavolá na podporu, ozve sa automat (stlačte jedna, stlačte 2), ozve sa nahratý oznam, aby sa resetoval STB, lenže ja mám CA modul, živá osoba tam nie je. A deje sa to vždy buď cez víkend, alebo poobede, keď sa priamo nedovoláš.
Asi po novom roku zruším (i napriek viazanosti) s nimi zmluvu - opakované neposkytovanie zaplatenej služby je predsa dôvod na zrušenie zmluvy.
Musel by si dokazat, ze chyba je u nich. Aky mas receiver ?
taiko
02.12.17,15:44
Neviem, ci zarmutilo ci nahnevalo. Kamarat mi pisal z uteceneckeho tabora v Keni, kde pracuje. 180000 ludi, vela deti, polovica z nich bez rodicov. Pridely na jedlo, citanie odtlackov prstov pred a po vydaji jedla. Jedlo na mesiac/rodinu si odnesie jedna pani v rukach. Viac jedla im dat Spojene narody nemozu aby utecenci nemali viac ako maju miestni. Pisal, ze to niekedy vidime v TV, ale vidiet to nazivo je iny "zazitok". :( Absurdne veci, vzhladom nato ako sa mame my.
Nemozeme zato ako jednotlivci, ale aj tak ma to vydesilo. :(
misoft
02.12.17,15:45
Musel by si dokazat, ze chyba je u nich. Aky mas receiver ?
Oni to vedia! Trikrát som ich upozorňoval, priznali, že "niečo" robili a museli posielať refresh (aby karta dostala dekódovaciu sekvenciu) - lenže toto sa začína opakovať čoraz častejšie - predtým 1x 3mes, teraz každých 10 dní a väčšinou v dobe, keď u nich funguje len ten automat.
Je to káblovka - CA modul. Do februára t.r. výpadky boli len vtedy, keď bola porucha (káble, prenosy a pod.).
Radili, aby som " znova naladil" - ale ani podľa tej ich "múdrej" rady - nefunguje - vyhľadávanie programov, uloží, zobrazí, EPG funguje, len sú kódované i tie zaplatené. Voľné programy - tie idú (STV1, STV2, JOJ, TA3..), ostatné - mínus!
taiko
02.12.17,16:10
Musel by si dokazat, ze chyba je u nich. Aky mas receiver ?
Oni to vedia! Trikrát som ich upozorňoval, priznali, že "niečo" robili a museli posielať refresh (aby karta dostala dekódovaciu sekvenciu) - lenže toto sa začína opakovať čoraz častejšie - predtým 1x 3mes, teraz každých 10 dní a väčšinou v dobe, keď u nich funguje len ten automat.
Je to káblovka - CA modul. Do februára t.r. výpadky boli len vtedy, keď bola porucha (káble, prenosy a pod.).
Radili, aby som " znova naladil" - ale ani podľa tej ich "múdrej" rady - nefunguje - vyhľadávanie programov, uloží, zobrazí, EPG funguje, len sú kódované i tie zaplatené. Voľné programy - tie idú (STV1, STV2, JOJ, TA3..), ostatné - mínus!jaj aha kablovka. Som myslel ze satelit mas a nejaky linux box
lujza.j
02.12.17,18:21
Duski....upc a tam telefonovat..des hruza...poznam...ked som spojazdnovala nove setboxy...kym sa došťukaš na operatora...
u nas vcera.ba2...bez tv..bez internetu...az rano fungovalo....automat hned hlasil..ze porucha..stlacte 7..stlacil si a nic...normal ponuka...az neskor,ze porucha sa intenzivne odstanuje...
misoft
02.12.17,18:39
Lui - keď sa to prvýkrát stalo, cez ten ich web som im písal. Odpoveď prišla po 5-tich dňoch, zavolali potom o deň neskôr a vysvetľovali, že vraj pridávali nejaké programy a že STB si to naladí sám, ale že CA modul nie... Ja im na to, že CA modul si to tiež naladí, len nezobrazí správny názov kanála (to sa dá ale urobiť, keď sa naladí tá frekvencia, kde to bolo znova - teda 5-9 kanálov a nie všetko). Ale som im pripomenul, že ak pridávali, tak nie je dôvod, aby nešli všetky ostatné kanály, tiež som mu vynadal, že voloviny o kontrole káblov, reštarte CA modulu (čo sa nedá) - nech si strčia do riti. A pripomenul som im, že ONI neposlali tzv refresh, aby sa k môjmu CA modulu dostal i dekódovací impulz (kód, aby dekódovalo programy).
A to nešlo jednu hodinu - o 10 dní znova a nešlo to 1,5 hodiny a dnes to nešlo od 17-tej až do pol ôsmej - teda 2,5 hodiny.
Ja osobne to považujem za porušovanie podmienok zmluvy o poskytovaní, pretože z ich strany vedome mi kódujú programy, ktoré mám zaplatené (nepošlú kód).
A uvažujem, že asi na budúci rok s nimi úplne skončím (niektoré programy ani nepozerám) a môj internetový provider má v ponuke IPTV (lenže STB k televízoru = 2 DO telka+STB) a 57 programov po optike k internetu - teda + (akciových)5€ k platbe za internet.
kopretinka
03.12.17,09:27
taiko
03.12.17,09:37
rozčúlilo uzavretie témy
http://www.porada.sk/t299998-ma-zmysel-platit-celorocne-cestovne-poistenie-ked-chodim-do-zahranicia-len-prilezitostne.html#post2971563
nevidel som dovod na zatvorenie temy, tak som ju opat otvoril