Zavrieť

Porady

Má zmysel platiť celoročné cestovné poistenie, keď chodím do zahraničia len príležitostne?

Ahojte,
ponúkajú mi cestovné poistenie, ktoré stojí 30€ ročne a bude sa automaticky každý rok predlžovať až kým ho nezruším. Čo si o tom myslíte? Je vhodné si to uzatvárať? Chodím do Tatier raz za rok (už som bola), do Rakúska príležitostne autom nakupovať (najčastejšie Kittsee a Hainburg an der Donau), obvykle max. 2x do mesiaca. Možnože pôjdem pozrieť kamarátov do Berlína, ak to vyjde, ale tak neviem. Navyše či to naozaj finančne zabezpečí riešenie potenciálnych problémov a či sa skôr neoplatia tie jednorázové cestovné poistenia pri konkrétnej ceste. Čo si o tom myslíte? Ďakujem pekne za odpoveď.
Naposledy upravil taiko : 03.12.17 at 11:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Stačí mať vhodnú kreditku a nepotrebuješ osobitné cestovné poistenie. Ku mnohým kreditkám je automaticky zadarmo.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZahradnikAmater Trochu drahá sranda. Okrem toho,čo som mal možnosť pozrieť, tie výšky plnení na kreditkách sú pre bežného človeka smiešne. To už radšej poistenie ktoré si sám zaplatím.
    profesional Drahá sranda? Pri kvalitnej kreditke za to poistenie neplatíš. A ak je to niektorá z kreditiek pre bonitnú klientelu, tak limity sa pohybujú v miliónoch až desiatkach miliónov Eur.
    ZahradnikAmater Jasne, že poistenie je zadarmo. len tá kreditka nie... A prečo sa baviť o "priemere" keď naň na SVK aj tak 90% nedosiahne...
    buchač Lenže zadávateľ nie je určite nejaký bonitný klient...teda usudzujem aspoň podľa profilu.

    Ozaj...čo je to kvalitná kreditka a čo je to bonitný klient ?
    Koľko ciferné číslo musí byť na účte ? Žeby aspoň 7miestne ?
    Katy a R "bonitná klientela" (na rozdiel od zadávateľky) ozaj nerieši výhodnosť krátkodobého či dlhodobého poistenia.
    napr pre mňa je kreditná karta zbytočnosť - úplne mi stačí debetná
    - a poistím sa podľa potreby - niekedy na rok, niekedy na týždeň ..
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Citala som niekde analyzu, ze celorocne poistenie sa oplati uz v pripade, ze ides 2x za rok do zahranicia a poistil by si sa na kazdu cestu zvlast.

    A skus si pozriet, ci to poistenie neplati aj na SK v pripade, ze si mimo domu, co je dalsi benefit.
    Je na tebe, ci chces mat pohodlne celorocne poistenie alebo sa budes poiatovat individualne, 30 eur zasa za pohodlie, ze na to nemusis mysliet, nie je az tak vela.
    Podstane je pozriet si podmienky, co vsetko a za akych okolnosti je positene.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    V prvom rade zalezi aku rizikovu cinnost vykonavas a nasledne o ake krajiny sa jedna. Ja som v CR niekolkokrat do mesiaca autom, bicykel, bezky a CP som nikdy nemal. Bezne ukony su tam za rovnake ceny ako u nas, takze by som to od svojej zdrav. poistovne spatne dostal, resp. vacsiu cast. Ale kedze sa jedna o Rakusko a krajiny s "drahsimi ukonmi", isiel by som ak uz do rocneho...
    ZahradnikAmater Je to smiešne, keď na otázku dám konkrétnu, dlhoročne overenú odpoveď, príspevok je označený ako spam . Ale už som si zvykol, že porada nie je odborné fórum, ale zbierka osobných názorov okorenená osobnými sympatiami a hlavne antipatiami. Sa divím, že to majiteľovi nevadí, že mu to znižuje ranky a návštevnosť. Teda aj zárobok.
    Nandrolon Ja som si včera tiež rozklikol tvoj príspevok, že čo si tam písal, ale normálna odpoveď, tak nechápem...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    do Rakúska príležitostne autom nakupovať, obvykle max. 2x do mesiaca.
    Čo si ja osobne myslím, tak to je vedľajšie. Ale myslím si, že už len to nakupovanie v cajku.

    Nejdo o to, že v ktorej poisťovni...ALE či áno.
    To áno má viacero výhod ako opačne.

    Tých 30€/rok je smiešna suma...veď to sú 2€ na mesiac...o jednu kávu mesačne menej.
    Pred každou cestou sa poisťovať je na trt...niekedy proste sadneš a ideš.
    Tie jednorázové poistenie sa dá predsa vždy uzatvoriť vopred a cielene.

    Je rozdiel, kde jednotlivec cestuje a za akým účelom, to je napísané v podmienkach poistky. Takže aj cena poistky sa môže výrazne líšiť.
    Tie výjazdy za hranice ohľadom nákupov by síce nemuseli byť poistené...ALE náhoda je svyna.
    Naposledy upravil buchač : 01.08.17 at 09:36
    ZahradnikAmater
    Ja sa poisťujem na Union.sk a je to ešte lacnejšie, ako v nejakej banke Pri jednej dvoch cestách do zahraničia sa to neoplatí, ale pri piatich je už lepšie mať celoročné poistenie. U mňa sú to výlety autom, občas služobná cesta, zopár nákupov tesne za hranicami ale aj bicyklové výlety v pohraničí a niekdy dvojtýždňová cyklodovolenka.

    Má zmysel platiť celoročné cestovné poistenie, keď chodím do zahraničia len príležitostne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.