Nandrolon
01.02.18,08:22
Pri Sme a DennikuN nie?
Ale áno...aj pri nich. Kľudne aj pri Pravde.
Položil by som ti na takú kacírsku otázku. Čo u Teba nie je bulvár?
Teda okrem zbierok zákonov, vyhlášok, usmernení a ústavy, súdnych rozhodnutí?
Myslím NIE odbornú tlač, kde je to hádam jasné, ale tlač s bežnými článkami zo života?
Aj TA3 ak niečo napíše, alebo odvysiela, zase je to reportáž urobená NIEKýM a tým pádom nie objektívna.
Objektívna tlač s bežnými článkami zo spoločnosti podľa mňa neexistuje.
buchač
01.02.18,07:24
ty si hrozne domýšľaš. Kde som PÍSAL O PONUKE SEXUÁLNYCH SLUŽIEB? Možno bola ako podnikateľ tvojich predstáv. Možno pokopal záhradku dala mu dvacku a on chcel päťdesiat. Poznáš pojem MOŽNO?
Nič si nedomýšľam...idem len ďalej v dedukcii, ktorá mohla byť kľudne dôvodom útoku a nie iba malá pláca.

Ale ty si MOŽNO ešte nediskutoval, MOŽNO si nemal MOŽNOSŤ debatovať na tému trestných činov ohľadom nutnej obrany so sudcom trestného senátu.

Idem ďalej v dedukcii...skôr si myslím, že nie MOŽNO ale URČITE !
misoft
01.02.18,08:13
Na vojne sme neoficiálne poučovali strážneho, že mŕtvy už nebude vypovedať, teda že ten čo prežije má vždy pravdu, pokiaľ sa nedokáže iné. Druhé pravidlo čo potvrdzujú tieto dva plátky, "Papier toho znesie" Chodil jej kopať záhradku a potom jej chcel ublížiť? Možno mu niečo sľúbila tak sa toho dožadoval aj násilím. Menšie násilie nie fašizmus:)
Oficiálne, neoficiálne.... ja som poučoval - "mieriť na nohy", keby náhodou to bola hlava, tvrdiť, že mieril na nohy, ale narušiteľ si čupol.....
buchač
01.02.18,10:33
Pri Sme a DennikuN nie?
Ale áno...aj pri nich. Kľudne aj pri Pravde.
Položil by som ti na takú kacírsku otázku. Čo u Teba nie je bulvár?
Teda okrem zbierok zákonov, vyhlášok, usmernení a ústavy, súdnych rozhodnutí?
Myslím NIE odbornú tlač, kde je to hádam jasné, ale tlač s bežnými článkami zo života?
Aj TA3 ak niečo napíše, alebo odvysiela, zase je to reportáž urobená NIEKýM a tým pádom nie objektívna.
Objektívna tlač s bežnými článkami zo spoločnosti podľa mňa neexistuje.

Bulvár je snáď jasný...či ?
TA3 síce niečo odvysiela alebo aj napíše...alebo aj iné médium.
Ale ako vravím...informácia je v základe rovnaká, ale nie je vždy úplná....čiže je tendenčná.
Markantný príklad je práve na emigrantoch.
Čo sa Slovenska týka ? Tie tendenčné informácie sú zásadne z prostredia cigánov...nedotknuteľná rasa.
Nandrolon
01.02.18,11:38
... ja som sa pýtal na NEbulvárne médium, nedáš, lebo také neexistuje. Sú iba viac bulvárne a menej bulvárne.
buchač
01.02.18,11:49
... ja som sa pýtal na NEbulvárne médium, nedáš, lebo také neexistuje. Sú iba viac bulvárne a menej bulvárne.
Na Orave je spln....???

Nechápeš, že bulvár ja nejak neriešim ?....ti ich stupídne články o výpovednej hodnote na úrovni lajna mňa veru nezaujímajú.

Tie iné média sa aspoň až tak nezapodievajú bulvárom...ale je pravda, že aj nebulvárne informácie sa dajú podať tendenčne.

Veď si zoberme RTVS...vysielanie by malo byť všeobecnejšieho rázu, apolitické....atď.
Keď si ale zoberieme Hríba alebo Havrana ? Tých dvoch by mali zavrieť...Havrana do blázinca a Hríba na Prednú horu....a nie im poskytovať priestor na slniečkárske myšlienkové pochody.
korela
01.02.18,11:53
... ja som sa pýtal na NEbulvárne médium, nedáš, lebo také neexistuje. Sú iba viac bulvárne a menej bulvárne.
Alebo sorosovské.
Nandrolon
01.02.18,11:56
... ja som sa pýtal na NEbulvárne médium, nedáš, lebo také neexistuje. Sú iba viac bulvárne a menej bulvárne.
Alebo sorosovské.
Soroš to má za pár!
korela
01.02.18,11:57
Na YT na TV Prima nemajú problémy s príspevkami.
korela
01.02.18,11:58
... ja som sa pýtal na NEbulvárne médium, nedáš, lebo také neexistuje. Sú iba viac bulvárne a menej bulvárne.
Alebo sorosovské.
Soroš to má za pár!
Myslíš, že sa niečo zmení?
Nandrolon
01.02.18,11:58
... ja som sa pýtal na NEbulvárne médium, nedáš, lebo také neexistuje. Sú iba viac bulvárne a menej bulvárne.
Na Orave je spln....???

Nechápeš, že bulvár ja nejak neriešim ?....ti ich stupídne články o výpovednej hodnote na úrovni lajna mňa veru nezaujímajú.

Tie iné média sa aspoň až tak nezapodievajú bulvárom...ale je pravda, že aj nebulvárne informácie sa dajú podať tendenčne.

Veď si zoberme RTVS...vysielanie by malo byť všeobecnejšieho rázu, apolitické....atď.
Keď si ale zoberieme Hríba alebo Havrana ? Tých dvoch by mali zavrieť...Havrana do blázinca a Hríba na Prednú horu....a nie im poskytovať priestor na slniečkárske myšlienkové pochody.
Akože nie, však riešiš ho stále, len sa tu hodí nejaký link na TOPKY a už je u teba vymaľované.
Kde sa chceš dozvedieť, že nejaká starká zapichla hajzlíka v Ostrave?
V ústave sa to nepíše, v zákonoch tiež nie, na odborných zbraňových fórach tiež nie, tak kde?
Hádam nie v bulvári???
Ja chcem mať okrem svojej odbornosti v určitej sfére prehľad aj o dianí okolo seba, na slovensku, v čechách, v európe... Denne prebehnem za pol hodiny topky, čas, idnes, FB a viem, čo sa zasa udialo. Správy v TV nepozerám od augusta 2017.
misoft
01.02.18,11:58
S tými dvoma.... :D .... to si trafil.... a toto

vysielanie by malo byť všeobecnejšieho rázu, apolitické - to je len zbožné želanie. RTVS nie je apolitická (je to hlasná trúba mocipánov), takže ani nemôže byť všeobecná - viď to, kto ju riadi (nemyslím generálneho riaditeľa).....
korela
01.02.18,12:01
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
korela
01.02.18,12:04
S tými dvoma.... :D .... to si trafil.... a toto

vysielanie by malo byť všeobecnejšieho rázu, apolitické - to je len zbožné želanie. RTVS nie je apolitická (je to hlasná trúba mocipánov), takže ani nemôže byť všeobecná - viď to, kto ju riadi (nemyslím generálneho riaditeľa).....
A vždy sa nájde nový šéfredaktor bez chrbtovej kosti.
buchač
01.02.18,12:06
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
BINGO....
korela
01.02.18,12:16
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi

Počuj moja.. :D ...a tí traja sú kto ? ;)
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom. Musí vykročiť za hranice všedných dní najlepšie aspoň za najbližší kopček.

Z textu je jasne zrejmé, čo tvrdím prakticky od 89, že sa tu zastavuje zámerne v určitých oblastiach vývoj, konkr. vidno najviac v školstve, vede, zdravotníctve.
Ten Šebejov výrok nemá obdobu. A také ... bude sedieť v parlamente.

A okrem iného, vôbec nechápem, prečo by som sem a aj hocikde inde mala upriamovať pozornosť na toho vtáka a hubu.
misoft
01.02.18,12:20
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom. Musí vykročiť za hranice všedných dní najlepšie aspoň za najbližší kopček.

Z textu je jasne zrejmé, čo tvrdím prakticky od 89, že sa tu zastavuje zámerne v určitých oblastiach vývoj, konkr. vidno najviac v školstve, vede, zdravotníctve.
Ten Šebejov výrok nemá obdobu. A také ... bude sedieť v parlamente.

A okrem iného, vôbec nechápem, prečo by som sem a aj hocikde inde mala upriamovať pozornosť na toho vtáka a hubu.
Keď už sme pri tom..... takých oných ako Šebej je v parlamente na poslaneckých stoličkách viac.... Lesk a bieda parlamentu....
korela
01.02.18,12:31
V pondelok som išla z mesta MHD, v bezkolónovom čase, nastúpila zadnými dverami, prvý značkovač nefungoval, ani druhý, tretí, až posledný pri vodičovi. Skoro ma natiahlo, išla som s taškami, ľahkými ale nemotornými. Keby bolo narvané ako vždy, tak si nepomôžem.
Vravím mng, on sa stále presúva, minule vraj tiež spacifikoval revízora, zastal sa niekoho práve tiež pre nefunkčný označovač. Nech mi nikto nepovie, že dopravný podnik o tej situácii nevie.
Tak mi poradil, že neoznačujú pokrčené lístky, môj mal vyhnutý jeden rožtek, lebo som ho mala pripravený vo vrecku.
Vraj to ľudia už vedia a tak si pod lístky dávajú pre istotu fólie ako podložky. Choré.
Hlavne, že z každej strany počúvam ako kvôli únii máme výbornú dopravu .
.
Syn prišiel vlakom, že také lepkavé žrde ako má naša MHD treba hľadať, hnus.
pavol54
01.02.18,12:34
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom. Musí vykročiť za hranice všedných dní najlepšie aspoň za najbližší kopček.

Z textu je jasne zrejmé, čo tvrdím prakticky od 89, že sa tu zastavuje zámerne v určitých oblastiach vývoj, konkr. vidno najviac v školstve, vede, zdravotníctve.
Ten Šebejov výrok nemá obdobu. A také ... bude sedieť v parlamente.

A okrem iného, vôbec nechápem, prečo by som sem a aj hocikde inde mala upriamovať pozornosť na toho vtáka a hubu.
Keď už sme pri tom..... takých oných ako Šebej je v parlamente na poslaneckých stoličkách viac.... Lesk a bieda parlamentu....
Takých nie je viac, on vyniká najmä vtedy ak pozrie na slovenský znak tak mu je na zvracanie
buchač
01.02.18,12:34
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi

Počuj moja.. :D ...a tí traja sú kto ? ;)
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.

...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ??? ;)
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý. :)
pavol54
01.02.18,12:41
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
Možno niesla kudlu ala damascénska oceľ, od známeho košického výrobcu poľovníckych nožov :)
pavol54
01.02.18,12:43
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi

Počuj moja.. :D ...a tí traja sú kto ? ;)
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.

...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ??? ;)
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý. :)
bulvár spomínal že prvý raz od roku cca 1880
korela
01.02.18,12:48
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
Možno niesla kudlu ala damascénska oceľ, od známeho košického výrobcu poľovníckych nožov :)
Možno, ale sotva... :-) Aspoň dúfam, že si vyberá klientelu.
pavol54
01.02.18,12:55
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
Možno niesla kudlu ala damascénska oceľ, od známeho košického výrobcu poľovníckych nožov :)
Možno, ale sotva... :-) Aspoň dúfam, že si vyberá klientelu.
však sa ho spýtaj
vicktor
01.02.18,13:19
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý. :)
To pisal bulvar. Nebol ani taky ani onaky.
korela
01.02.18,13:40
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi

Počuj moja.. :D ...a tí traja sú kto ? ;)
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.

...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ??? ;)
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý. :)
Včera bol. Spln 31.1.2018 14:27:46
Ale pes dnes leží ozaj ako pes, ani o ňom neviem.
.
Ty si ešte nepochopil, že udelenie balvana je poctou?
.
Prečítaj si radšej niečo o ňom, čo vyštudoval, ako predbehol svojimi prácami a výskumom dobu, svetové univerzity mu dávajú postupne za pravdu, posúvajú dátumy v histórii. Prišiel na to, že existujú cykly, je to zaujímavé, stojí to aspoň za zbežné informácie z wiki
https://sk.wikipedia.org/wiki/Emil_P%C3%A1le%C5%A1
https://sk.wikipedia.org/wiki/Angelol%C3%B3gia_dej%C3%ADn

Komentuješ, pritom si nezistíš základné informácie o autorovi, bol pravidelným hosťom asi v 90. r. v košickom štúdiu STV veľmi dlho, moderovala Galová, neustále publikuje...
Na to isté prišiel pred časom jeden Američan, proti nemu sa nevzniesla vlna kritiky, ja by som si aj dovolila si pomyslieť, že mohol svoj výskum založiť na Pálešovi, vo vede sa to často stáva, že sa vykrádajú, dnes už spolupracujú, Páleš sa mu ozval.
Na Slovensku netreba vytŕčať z davu ešte stále a ešte hneď vedľa našich susedských bratov. Tak dopadol aj Ilkovič. Malo by aj Slovensko Nobelovku.
.
Ešte raz zopakujem z jeho otvoreného listu Hríbovi "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." Veľmi sa mi to páči.
Mala som 10, brat 20, keď mi pár vetami vysvetlil viacrozmerný priestor, odvtedy v tom mám jasno.

.
buchač
01.02.18,15:36
Mala som 10, brat 20, keď mi pár vetami vysvetlil viacrozmerný priestor, odvtedy v tom mám jasno.
.

Takže teda už vieš aj to, kde je sever....;)
Lebo niekedy to ale tak nevyzerá...:)

Že Ťa ako 10ročnú zaujímali také "sprostosti", tak to sa čudujem.

Poznámka :
Pre dieťa je to teda sprostosť ale určite...leda, ak by dieťa bolo génius...čo v Tvojom prípade (bez urážky) vylučujem.

--------------------------------
Balvan je poctou ?...a to odkedy ?
...už len názov samotný niečo znamená, že nejde o poctu ale o opak.

Tu si prečítaj dôvody udelenia Balvana Pálešovi.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1237222740
bjuty smis
01.02.18,16:15
kukučka
01.02.18,17:43
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.
kopretinka
01.02.18,17:47
buchač
01.02.18,18:00
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.

Grygar ? Ono to máš asi tak...to bolo dosť dávno, keď bol na vrchole slávy.
Vtedy veľa informácií ešte nebolo...nebol ešte ani internet...

Pálešova kniha ?
Niečo som už dávnejšie pozrel, keď korela dala niečo o ňom.
Tak poviem...kuknem laickým okom, pomyslím si niečo tým sedliackym rozumom a zvyšok ma nejak netrápi.
Ale sorry...nejaký výskum ohľadom existencie anjelov ? Myslím si, že to je skôr otázka viery.
Páleš a jemu podobný by sa mali venovať iným problémom, ktorých je na svete teda vcelku dosť.

Ak niekto niečomu verí, mne je jedno a určite aj iným.
No trochu ma zaráža, že sa tu realizuje propaganda balvanov a iných šarlatánov.
Je to každého osobná vec, no nie je vhodné presvedčovať iných o svojom názore.
kopretinka
01.02.18,20:48
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.
ten z Okná vesmíru dokorán?
sito
02.02.18,12:24
Hm ...

http://www.porada.sk/t304965-platba-za-komunalny-odpad-ak-som-kupil-byt-v-inom-meste-ako-kde-mam-trvaly-pobyt.html

Badám, že tajka tu niet. Ale vždy sa nájde nejaký Lojzo, čistič, ktorý uplatní svoje právo čističa a odpad odprace, nedá mu to moc práce.

S odpadom, to je asi základ, ako s poplatkom za RTVS. Kto má prípojku na elektrinu ma aj povinnosť zo zákona platiť príspevok pre RTVS. Elektirnu má, ale čo ak mená signál na príjem RTSV. Pritom rozhlas má predpoklad pokrytia príjmu 100 % územia SR. Televízie?

Logicky, kto má niekde trvalý pobyt, tak tam aj býva a teda aj v tom mieste produkuje odpad ako osoba. Tá osoba býva v nejakej nehnuteľnosti, či už v byte, či rodinnom dome. Miestny úrad im vyrúbi poplatok nie na dom, nehnuteľnosť, ale na počet osôb, prípadne si obec dohodne v obci VZN, ktoré urči cenu na osobu a cyklus odvozu odpadu. Zastupiteľstvo obce, mesta môže dohodnúť, že občania ak, sa počas roka v mieste trvalého bydliska nezdržujú a môžu to písomne úradu doložiť, môže čiastku určenú zastupiteľstvom znížiť o čiastku dohodnutom zastupiteľstvom. Ak povie, že nie, vlastník bytu, rodinného domu, trvalej adresy obyvateľov prihlásených na adrese byru, domu je povinný uhradiť náklady za odvoz odpadu aj za osobu, ktorá sa v byte, rodinnom dome nezdružuje časť roka počas roka.

Morálne? Je to trocha inak, že? Každý má zadok, riť! Je to ako niť, tiahne sa to k ústam, venuje sa pozornosť sústam. Ak tie sú v EU normami, len poriadok zostane za nami. Aj po nás?

Ide občan SR po Košicoch, nevidí koš. Odhodí odpad na ulicu, nie do koša na ulici. A čo, však je v koši ... :D
kukučka
02.02.18,13:00
ojoj buchy : s balvanami si tu začal predsa ty...
kopretinke: áno, ten.
Ing. Ľubomír Janoška
02.02.18,13:12
sito
02.02.18,13:38
otočme list, máme tu pochúťku pre bio-samovrahov
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1733003490078518&set=a.109364165775800.4685.100001066506767&type=3&theater

Bio, bio. Pra, pra, aj dedovia poznali, nevedeli, učili sa, ich kone tiež, vijo, vijo, vijo. Aj živio, živio, živio, teda krok vpred. A ako možno chápať samovraha, ktorý sa rozhodne pre bio? Či humanitu? Neuškodím, pomôžem? :D
buchač
02.02.18,14:16
ojoj buchy : s balvanami si tu začal predsa ty...
kopretinke: áno, ten.
Ojojojooooj...a nože zbehni trochu históriu príspevkov spätne.
Ja som začal s médiami, s novinármi, s ich zavádzaním čitateľov.

Balvana vytiahol niekto iný a nie ja.
korela
02.02.18,14:36
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi

Počuj moja.. :D ...a tí traja sú kto ? ;)
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.

...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ??? ;)
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý. :)


Aby bolo jasno, kto tu prvý spomenul balvan, ja ho nemám príčinu spomenúť. Mňa tí ľudia čo ho udeľujú, vonkoncom nezaujímajú.
Ide o tvoj príspevok zo včera (1.2. - 14.34).
V poslednej dobe si robíš prievan z úst, už ti na to ani nereagujem.
Ani ten spln nebol.
buchač
02.02.18,14:48
Aby bolo jasno, kto tu prvý spomenul balvan, ja ho nemám príčinu spomenúť. Mňa tí ľudia čo ho udeľujú, vonkoncom nezaujímajú.
Ide o tvoj príspevok zo včera (1.2. - 14.34).
V poslednej dobe si robíš prievan z úst, už ti na to ani nereagujem.
Ani ten spln nebol.

No vidíš ? Mňa a určite aspoň 90% prispievajúcich nezaujíma nejaký Páleš.
---------------------
Páleš - Balvan = súvislosti.
---------------------
Ja možno v poslednej dobe...ty pekných pár rokov.
---------------------
Spln doznieva...
Apropó...tak toto rozvinúť, to by bolo žúžo.
korela
02.02.18,15:55
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.

Grygar ? Ono to máš asi tak...to bolo dosť dávno, keď bol na vrchole slávy.
Vtedy veľa informácií ešte nebolo...nebol ešte ani internet...

Pálešova kniha ?
Niečo som už dávnejšie pozrel, keď korela dala niečo o ňom.
Tak poviem...kuknem laickým okom, pomyslím si niečo tým sedliackym rozumom a zvyšok ma nejak netrápi.
Ale sorry...nejaký výskum ohľadom existencie anjelov ? Myslím si, že to je skôr otázka viery.
Páleš a jemu podobný by sa mali venovať iným problémom, ktorých je na svete teda vcelku dosť.

Ak niekto niečomu verí, mne je jedno a určite aj iným.
No trochu ma zaráža, že sa tu realizuje propaganda balvanov a iných šarlatánov.
Je to každého osobná vec, no nie je vhodné presvedčovať iných o svojom názore.
Každý si tu spomína, koho chce. Prečo by som mala byť výnimkou?
Pekne si sa priznal, ... "kuknem laickým okom", ak laickým, tak sa k nemu ani nevyjadruj a sedliacky ti pri jeho výskume tiež nápomocný veľmi nebude.
Páleš nie je totiž jediným angeológom na svete. A čo sa nachádza v archívoch Vatikánu, sa ti tiež nesníva ako aj ostatným ovečkám. Takže byť tebou by som na túto tému vôbec nereagovala.
Je kybernetik, a svoje práce rozvíjal na základe štúdia teórie dejín umenia, histórie, a iných vedných odborov, o ktorých si dovolím tvrdiť, že ich ani nepoznáš.
.
Okrem toho, ja tu už vôbec nepropagujem balvany a ani nikomu nepodsúvam šarlatánov. To si vyprosujem. Pokiaľ tu budeš dokola apelovať na túto oblasť, ja ti tu budem zasa v rámci svojej obhajoby zakaždým spomínať, ako otca v jeho 46 r. pustili lekári z onkológie domov po operácii s rezom cca 20 cm dlhým a hlbokým iba MHD, ani sanitku mu neposkytli. Metastázy po celom tele, išlo o najzhubnejší typ CA kože a vybral sa k lekárom iba preto, že niekto z onkológie urobil prednášku v podniku. Išlo o 50. r. Dnes ľudia majú možnosť sa takmer o všetkom dočítať kdekoľvek.
Moje dieťa dostalo ako 3 r. ekzém na dlaň, a liečba nereagovala na mastičky od deckárky, mama ho vzala rovno na kožné na onkológiu, po rokoch si ju pamätali, keď som prišla s potom s ním na kontrolu, bolo po probléme, ale píšem to kvôli tomu, že mi lekárka povedala, že otcove bunky ešte stále skúmajú. Čerstvo nastúpené lekárky, ktoré boli pri jeho operácii pracujú ešte podnes.
.
Keďže ho skúmali ako druhého najdlhšie žijúceho pacienta na Slovensku v tej dobe až do jeho smrti (cca 16 r.) namiesto 3 týždňov, ako predpovedali lekári, tak si láskavo odpusti svoje nevhodné podžubáky, len sa tu s nimi zosmiešňuješ, pretože ho z toho nedostali lekári, ale liečitelia, t.j. alternatíva.
Dokonca od tohto týždňa viem, čo som vždy tušila, že používal metódu, s ktorou vychádzajú na svetlo božie lekári z nových generácií ako napr. Lissa Rankin (vrelo odporúčam každému https://www.martinus.sk/?uItem=162531#description) a pod.
Dedukovala som to iba preto, že jeho otec bol v štátoch 6 rokov a v tej dobe bol už Cayce známy.
.
Nemám dôvod nikoho presviedčať, všetci sa učíme na sebe na základe svojich alebo cudzích skúseností. Skôr robím osvetu. A v tom mi nezabrániš.
buchač
02.02.18,16:18
a ani nikomu nepodsúvam šarlatánov. To si vyprosujem.
-----------------------
Pokiaľ tu budeš dokola apelovať na túto oblasť, ja ti tu budem zasa v rámci svojej obhajoby zakaždým spomínať, ako otca v jeho 46 r. pustili lekári z onkológie domov po operácii s rezom cca 20 cm dlhým a hlbokým iba MHD, ani sanitku mu neposkytli. Metastázy po celom tele, išlo o najzhubnejší typ CA kože a vybral sa k lekárom iba preto, že niekto z onkológie urobil prednášku v podniku. Išlo o 50. r. Dnes ľudia majú možnosť sa takmer o všetkom dočítať kdekoľvek.
-----------------------
Nemám dôvod nikoho presviedčať, všetci sa učíme na sebe na základe svojich alebo cudzích skúseností. Skôr robím osvetu. A v tom mi nezabrániš.

...a to vážne ?
Ja tu nedávam Badatela, ktorý je vrcholným druhom šarlatána v súbehu so šmejdom.
------------------------
Tvoj foter mal 46 a koľko si mala Ty vtedy rokov ? Akademická otázka, na ktorú neočakávam odpoveď. Tým chcem povedať, že si asi bola v mladšom veku (najmladšie dieťa) a tým pádom máš informácie zreprodukované - ergo neúplné a nepresné.
Ja Ti mám rez trochu väčší...dokonca 2x na jednom mieste. A chiroteam sa realizoval nie na koži, ale šiel fest do hlbky. Nie jeden odišiel na hentú diagnózu...mne dávali len 5%.
Internet bol vtedy len v plienkach a nie všetko bolo uverejňované, nie každý mal PC a aj pripojenie.
Veď to je to...každý si má možnosť prečítať si...len kto vie tvrdiť na 100%, že uvedený článok je pravdivý ? Teda okrem Badatela.....
--------------------------
Konečne sme sa zhodli...každý sa učí na základe niečoho, len nie každá osveta je aj správna.
Ja nebránim nikomu nič a v ničom...povedal by som takým jedným citátom, ktorý som použil vo svojej publikácii.

" Nedovoľ, aby sa ťarcha celého sveta zniesla na Tvoje plecia ! "
korela
02.02.18,16:39
Nandrolon
02.02.18,17:16
Vzivote som tie mena co tu spominate nepocul :-)))) som myslel, ze Balvan, ze nadavate po rusky :-))
Ale vsak nemusim o vsetkom spred 300 rokoch vediet.
Ale nad tym Balvanom som dnes v praci fakt par minut rozmyslal. Kedze svoj net som mal zahlteny na pozadi :-), nakolko som sosal ruske dokunenty.
misoft
02.02.18,17:33
Nuž - Nandy - na tie hlásateľky si ešte spomínam....
Nandrolon
02.02.18,17:53
Hlasatelka Balvan? a jej kolega Durak? :-))
edit: na prispevok od korely som klikol az teraz. Je mi povedoma, ale citat sa mi to nechce, najskor v pondelok, mozno...
misoft
02.02.18,17:57
Tí nie.... ale tie hlásateľky - to kedysi bolo na úrovni... teraz? Moderátorky... sa tomu vraví..... Hlásateľky v tej dobe si nedovolili akékoľvek poznámky, komentáre a "srandičky" vo vysielaní...
korela
02.02.18,18:05
Tí nie.... ale tie hlásateľky - to kedysi bolo na úrovni... teraz? Moderátorky... sa tomu vraví..... Hlásateľky v tej dobe si nedovolili akékoľvek poznámky, komentáre a "srandičky" vo vysielaní...
Ich rečový prejav, vrchol kultivovanosti a vzor pre národ. Kto dnes?
korela
02.02.18,18:18
Aby bolo jasno, kto tu prvý spomenul balvan, ja ho nemám príčinu spomenúť. Mňa tí ľudia čo ho udeľujú, vonkoncom nezaujímajú.
Ide o tvoj príspevok zo včera (1.2. - 14.34).
V poslednej dobe si robíš prievan z úst, už ti na to ani nereagujem.
Ani ten spln nebol.

No vidíš ? Mňa a určite aspoň 90% prispievajúcich nezaujíma nejaký Páleš.
---------------------
Páleš - Balvan = súvislosti.
---------------------
Ja možno v poslednej dobe...ty pekných pár rokov.
---------------------
Spln doznieva...
Apropó...tak toto rozvinúť, to by bolo žúžo.
Ako som očakávala.
Nie aby si sa verejne ospravedlnil, alebo si aspoň priznal, že si bol prichytený pri klamstve.
Slovo robí muža.
Spoliehaš sa na to, že dnes ľudia nemajú čas, a spätne si nikto nebude vyhľadávať nejaké info. Môžeš sa hanbiť za vedomé a primitívne lži.
Nestalo sa to u teba po prvý raz a robíš to stále, pri odpovediach sa odkláňaš od tém, vyhýbaš sa konfrontáciám, v podstate si tu robíš čo chceš. Poddžubávanie je tvoje hobby. To je stránka tvojej osobnosti. Nikto na Porade nedostal do nosa viac, ako ty. A hlavne od mužov. Až moc často si niekam posielaný. Asi ti to robí dobre.
buchač
02.02.18,19:08
Ako som očakávala.
Nie aby si sa verejne ospravedlnil, alebo si aspoň priznal, že si bol prichytený pri klamstve.
Slovo robí muža.
Spoliehaš sa na to, že dnes ľudia nemajú čas, a spätne si nikto nebude vyhľadávať nejaké info. Môžeš sa hanbiť za vedomé a primitívne lži.
Nestalo sa to u teba po prvý raz a robíš to stále, pri odpovediach sa odkláňaš od tém, vyhýbaš sa konfrontáciám, v podstate si tu robíš čo chceš. Poddžubávanie je tvoje hobby. To je stránka tvojej osobnosti. Nikto na Porade nedostal do nosa viac, ako ty. A hlavne od mužov. Až moc často si niekam posielaný. Asi ti to robí dobre.
Ospravedlňujem sa iba vtedy, ak to ja usúdim za vhodné.
--------------
Apropooo, ako som očakával...miesto ústupkového konanie začínaš robiť opak...na rozdiel odo mňa - viď vyššie uvedený príspevok, kde som fest zjemnil rétoriku.
--------------
Na Tvojom mieste by som veľmi nepoužíval slovo klamstvo...lebo dávaš občas linky, kde je klamstiev toľko, že by sa ho dalo bágrom nakladať.
Môžeš sa hanbiť za to.
--------------
Konfrontácii sa vyhýbaš pravidelne...na nie jednu moju priamu otázku si nereagovala, a nie ešte odpovedala.
--------------
Koho myslíš za mužov na Porade ?
Konkrétne jar88, taiko, XXX ???
Dovoľ, aby som sa jemne pousmial...ani jedného z nich nepovažujem za chlapa.
Že ma oni niekde posielajú ? Pche....keď im to robí dobre, nech si poslúžia.
--------------

Poddžubovanie ?

Máš svatú pravdu, to je fakt, topriznávam...ja sa touto vlastnosťou dokonca chválim.
Chválim sa aj inými vlastnosťami...sarkazmom, iróniou, vtipom, žartmi...

Aspoň neumriem vážny ako kilo soli.
Mi povedz, že kto lepšie zapadne do NORMÁLNEJ spoločnosti.
Ja alebo nejaký chladný snob, pri ktorom ešte aj žeravé železo zamrzne ?
veronikasad
02.02.18,19:20
Juraj, čo hovoríš na toto ?
https://www.aktuality.sk/clanok/560825/stat-mu-zobral-vysluhovy-dochodok-a-ziada-aby-vratil-28-tisic-eur/

To naozaj berú výsluhový dôchodok a nezapočítavajú roky do starobného ?
buchač
02.02.18,19:35
Juraj, čo hovoríš na toto ?
https://www.aktuality.sk/clanok/560825/stat-mu-zobral-vysluhovy-dochodok-a-ziada-aby-vratil-28-tisic-eur/

Čo mám vravieť ?
Nedá sa zaujať jednoznačné stanovisko, príliš málo informácii.

Videl som šot v telke...vraj nebudú musieť nič vrátiť.
veronikasad
02.02.18,19:43
Juraj, čo hovoríš na toto ?
https://www.aktuality.sk/clanok/560825/stat-mu-zobral-vysluhovy-dochodok-a-ziada-aby-vratil-28-tisic-eur/

Čo mám vravieť ?
Nedá sa zaujať jednoznačné stanovisko, príliš málo informácii.

Videl som šot v telke...vraj nebudú musieť nič vrátiť.
Vás sa to netýka ? Pokial by im do starobného dôchodku započítali roky v silových rezortoch, tak je to OK, ale toto je nejako postavené na hlavu, aj keby nemuseli nič vracať ...
misoft
02.02.18,19:43
Nuž - je to tak, niekto "pos*al" zákon.....
buchač
02.02.18,19:55
Juraj, čo hovoríš na toto ?
https://www.aktuality.sk/clanok/560825/stat-mu-zobral-vysluhovy-dochodok-a-ziada-aby-vratil-28-tisic-eur/

Čo mám vravieť ?
Nedá sa zaujať jednoznačné stanovisko, príliš málo informácii.

Videl som šot v telke...vraj nebudú musieť nič vrátiť.
Vás sa to netýka ? Pokial by im do starobného dôchodku započítali roky v silových rezortoch, tak je to OK, ale toto je nejako postavené na hlavu, aj keby nemuseli nič vracať ...
Veronka....šak Ti vravím, že tam niečo neštimuje.

Vraj "niektorí" hasiči...a podobne.
Ide podľa mňa o aktivitu SaS - v tomto prípade je za obetného baránka Grendel.

Ale posledná veta je dôležitá....ide o retroaktivitu ... a tá je protizákonná v tomto prípade.
Podobne sa chcel už niekto raz realizovať, dokonca zdaňovať výsluhy...he, veľmi rýchlo bol uvedený do náležitej reality.
pavol54
02.02.18,20:19
Juraj, čo hovoríš na toto ?
https://www.aktuality.sk/clanok/560825/stat-mu-zobral-vysluhovy-dochodok-a-ziada-aby-vratil-28-tisic-eur/

To naozaj berú výsluhový dôchodok a nezapočítavajú roky do starobného ?
ešte dobre že nelietal, to by bola iná pálka
Mária27
04.02.18,08:24
"Si múdry ak uveríš len polovicu toho čo počuješ.Si geniálny, keď vieš ktorú!"

*"Medzi pýchou a pokorou sa nachádza to, čomu patrí život - odvaha.Buď je odvaha, alebo strach."
pavol54
04.02.18,09:47
"Si múdry ak uveríš len polovicu toho čo počuješ.Si geniálny, keď vieš ktorú!"

*"Medzi pýchou a pokorou sa nachádza to, čomu patrí život - odvaha.Buď je odvaha, alebo strach."
Alebo: "ak dokážeš rozlíšiť medzi dobrou a zlou radou, žiadnu radu nepotrebuješ"
jar88
05.02.18,08:09
"Si múdry ak uveríš len polovicu toho čo počuješ.Si geniálny, keď vieš ktorú!"

*"Medzi pýchou a pokorou sa nachádza to, čomu patrí život - odvaha.Buď je odvaha, alebo strach."

Pekne napísané, ale máš to z vlastnej hlavy?:)
Lebo ja sa vôbec necítim múdry a už vôbec nie géniom a pritom to ľahko rozpoznám. A dovolím si tvrdiť, že tá zmienka o polovici je dobre prehnaná. Bude to tak asi pätina, ale potom by tá múdra polovica bola naozaj iba "menšou" polovicou. No a to už predsa nieje polovica.
.........................
Ale je tu ešte jedna možnosť.
Treba byť múdry a geniálny a naviac ešte aj veštec, ktorý vie dopredu určiť, čo už nepočúvať (nečítať) a tak dosiahnuť pomer 1:1.;)
jar88
05.02.18,08:18
Potešilo ma naše včerajšie rozhodnutie.
Riešili sme žumpu a ako s ňou naložiť, keďže ju už nepotrebujeme, lebo tu už máme aj kanalizáciu.
Nakoniec sme sa zhodli, že ju nezrušíme a že si zriadime ešte jednu a necháme ten odpad spracovávať baktériám.:)
vicktor
05.02.18,08:56
Vycucnut a pouzivat ako bazen.
jar88
05.02.18,09:17
Vycucnut a pouzivat ako bazen.

Nem dobrý nápad.:)
Ty si riaditeľ v blázinci? Ten vtip - "to by ste mal vidieť, ako sa radujú, keď im napustíme vodu".:D
Ale vážne, tá žumpa má rozmer 300 x 400 x 250, je meter pod terénom, má 25 cm hrubý strop a celá je čierna. Asi nejaký gumoasfalt.;)
Ale ak máš záujem, pokojne sa môžeš prísť okúpať (teda až to budem mať hotové) a priveď si koho chceš. Vraj je vhodné ten obsah čas od času dobre premiešať.:---
------------------------------
PS:
Tak ako včera tu na Porade. Ak si tu nebol, prišiel si o veľa. Ak by to tu niekto nevypustil, našiel by sa aj utopený. A korela by to určite nebola.:D
jar88
05.02.18,09:21
Teraz čítam, že každý tretí mladý Slovák nevie či chce byť v EÚ.
Tak "ma" napadlo, že čo vie ten prvý a druhý mladý Slovák.:---
jar88
05.02.18,09:26
Potešilo ma naše včerajšie rozhodnutie.
Riešili sme žumpu a ako s ňou naložiť, keďže ju už nepotrebujeme, lebo tu už máme aj kanalizáciu.
Nakoniec sme sa zhodli, že ju nezrušíme a že si zriadime ešte jednu a necháme ten odpad spracovávať baktériám.:)

Dostal som dva krát mínus, nechápem prečo.
Píšem o "našej žumpe" doma, nie o tej, čo máte vy na mysli.:D S tou si nakladajte ako sa vám páči.:)
pavol54
05.02.18,09:48
Potešilo ma naše včerajšie rozhodnutie.
Riešili sme žumpu a ako s ňou naložiť, keďže ju už nepotrebujeme, lebo tu už máme aj kanalizáciu.
Nakoniec sme sa zhodli, že ju nezrušíme a že si zriadime ešte jednu a necháme ten odpad spracovávať baktériám.:)

Dostal som dva krát mínus, nechápem prečo.
Píšem o "našej žumpe" doma, nie o tej, čo máte vy na mysli.:D S tou si nakladajte ako sa vám páči.:)
Kam na tie hlúposti chodíš ? vodné musí byť v korelácii zo stočným, za vodu stočnú sa platí aj keby si ju nepúšťal do kanalizácie . Každá čistička má za úlohu čistiť, čím väčšia, tým efektívnejšia, Voda zo žumpy aj s použitím prísad na čistenie, nie je rovná kvalitou vode z čističky, teda žumpová sa nebude môcť púšťať mimo kanalizácie.
jar88
05.02.18,10:28
Potešilo ma naše včerajšie rozhodnutie.
Riešili sme žumpu a ako s ňou naložiť, keďže ju už nepotrebujeme, lebo tu už máme aj kanalizáciu.
Nakoniec sme sa zhodli, že ju nezrušíme a že si zriadime ešte jednu a necháme ten odpad spracovávať baktériám.:)

Dostal som dva krát mínus, nechápem prečo.
Píšem o "našej žumpe" doma, nie o tej, čo máte vy na mysli.:D S tou si nakladajte ako sa vám páči.:)
Kam na tie hlúposti chodíš ? vodné musí byť v korelácii zo stočným, za vodu stočnú sa platí aj keby si ju nepúšťal do kanalizácie . Každá čistička má za úlohu čistiť, čím väčšia, tým efektívnejšia, Voda zo žumpy aj s použitím prísad na čistenie, nie je rovná kvalitou vode z čističky, teda žumpová sa nebude môcť púšťať mimo kanalizácie.



Potešilo ma naše včerajšie rozhodnutie.
Riešili sme žumpu a ako s ňou naložiť, keďže ju už nepotrebujeme, lebo tu už máme aj kanalizáciu.
Nakoniec sme sa zhodli, že ju nezrušíme a že si zriadime ešte jednu a necháme ten odpad spracovávať baktériám.

Dostal som dva krát mínus, nechápem prečo.
Píšem o "našej žumpe" doma, nie o tej, čo máte vy na mysli. S tou si nakladajte ako sa vám páči.
Kam na tie hlúposti chodíš ? vodné musí byť v korelácii zo stočným, za vodu stočnú sa platí aj keby si ju nepúšťal do kanalizácie . Každá čistička má za úlohu čistiť, čím väčšia, tým efektívnejšia, Voda zo žumpy aj s použitím prísad na čistenie, nie je rovná kvalitou vode z čističky, teda žumpová sa nebude môcť púšťať mimo kanalizácie.

Rád si prečítam (vypočujem) iný názor a ešte radšej, ak je podložený nejakou skutočnosťou.

Akosi však nechápem tvoju otázku.

Naozaj by ma zaujímalo, či tie baktérie sú, alebo naopak ne sú účinné.
buchač
05.02.18,10:46
Kam na tie hlúposti chodíš ? vodné musí byť v korelácii zo stočným, za vodu stočnú sa platí aj keby si ju nepúšťal do kanalizácie . Každá čistička má za úlohu čistiť, čím väčšia, tým efektívnejšia, Voda zo žumpy aj s použitím prísad na čistenie, nie je rovná kvalitou vode z čističky, teda žumpová sa nebude môcť púšťať mimo kanalizácie.
Neblázni...nespomínaj meno, lebo to je považované za útok. ;)...a to sa nesmie.

Hentomu, onýmu ("géniovi") doporuč preštudovanie Vodného zákona...
lujza.j
05.02.18,10:49
Ježiši chaloši zase "štartujete"...
buchač
05.02.18,10:56
Ježiši chaloši zase "štartujete"...

Prečítaj si vyššie príspevky...
Nie som to ja, ktorý dnes prvý zajebabral.
Nech si jaroušek drží ten svoj fekál na uzde a nech sa zdrží hlúpych komentárov.
jar88
05.02.18,10:58
Ježiši chaloši zase "štartujete"...

Chcela si napísať "chlapi", či nie?
----------------------
Včera si kdesi vyprosil milosť vo forme zmazania príspevkov a tak logicky predpokladá, že to rovnako dopadne aj v budúcnosti.:D
Nandrolon
05.02.18,10:59
:-))))))))))))))))))))))
jar88
05.02.18,11:00
Ježiši chaloši zase "štartujete"...

Prečítaj si vyššie príspevky...
Nie som to ja, ktorý dnes prvý zajebabral.
Nech si jaroušek drží ten svoj fekál na uzde a nech sa zdrží hlúpych komentárov.

Čo konkrétne máš na mysli?
Teda za predpokladu, že nejakú máš?:cool:
buchač
05.02.18,11:02
Ježiši chaloši zase "štartujete"...

Chcela si napísať "chlapi", či nie?
----------------------
Včera si kdesi vyprosil milosť vo forme zmazania príspevkov a tak logicky predpokladá, že to rovnako dopadne aj v budúcnosti.:D

Či veríš alebo nie...nikoho som ja o nič nepožadoval (a prosby veru nehrozia).
Kto z moderátorov sa realizoval, tak to ja veru neviem.

ALE škoda, že k tomu výmazu príspevkov došlo.
jar88
05.02.18,11:05
Počuj ty odborník na fekálie, radšej daj nejakú múdrosť o účinnosti, alebo neúčinnosti tých bakrerií, na ktoré som sa tu pýtal.;)
jar88
05.02.18,11:07
Ježiši chaloši zase "štartujete"...

Chcela si napísať "chlapi", či nie?
----------------------
Včera si kdesi vyprosil milosť vo forme zmazania príspevkov a tak logicky predpokladá, že to rovnako dopadne aj v budúcnosti.:D

Či veríš alebo nie...nikoho som ja o nič nepožadoval (a prosby veru nehrozia).
Kto z moderátorov sa realizoval, tak to ja veru neviem.

ALE škoda, že k tomu výmazu príspevkov došlo.

Jasné že neverím.:---
Tebe ani nos medzi očami.:D
Nandrolon
05.02.18,11:07
Načo baktérie, však tam poponáraj všetkých doma, výsledok bude rovnaký.
buchač
05.02.18,11:10
Počuj ty buzerantský génius, čo rozozná všetko na prvý a neomylný pokus...serieme tu na tvoje žumpy a fekálie pod alebo zemou, čo tu vypúšťaš.

Založ si tému, kde položíš náležitú otázku a dozvieš sa.
Alebo len chceš zasa podjebovať a meditovať o nesmrteľnosti chrústa ?

...a vôbec...Si škaredý, hlúpy a hnusný šmejd a iný kriminálny živel.
A viacej sa k tomu nemienim ani vyjadrovať, aby som Ťa náhodou neurazil.
jar88
05.02.18,11:42
Počuj ty buzerantský génius, čo rozozná všetko na prvý a neomylný pokus...serieme tu na tvoje žumpy a fekálie pod alebo zemou, čo tu vypúšťaš.

Založ si tému, kde položíš náležitú otázku a dozvieš sa.
Alebo len chceš zasa podjebovať a meditovať o nesmrteľnosti chrústa ?

Tvoje vlastné slová:


Konkrétne jar88, taiko, XXX ???
Dovoľ, aby som sa jemne pousmial...ani jedného z nich nepovažujem za chlapa.
Že ma oni niekde posielajú ? Pche....keď im to robí dobre, nech si poslúžia.
--------------

Poddžubovanie ?

Máš svatú pravdu, to je fakt, topriznávam...ja sa touto vlastnosťou dokonca chválim.
Chválim sa aj inými vlastnosťami...sarkazmom, iróniou, vtipom, žartmi...

Aspoň neumriem vážny ako kilo soli.
vicktor
05.02.18,12:07
Pobavilo: vcera sme isli na prechadzku do prirody a stretli sme mladu dvojicu (plus babo na bruchu pod vetrovkou) a okolo nich poskakovala ovecka mladatko. :)
korela
05.02.18,17:47
niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/?ref=cl
No, vidíš. Ja nie, že nečerpám, ja si denník.N ani neotvorím. Práve pre ich zaručené info. Iba ak mi niekto pošle náhodou link.
buchač
05.02.18,18:06
niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/?ref=cl
No, vidíš. Ja nie, že nečerpám, ja si denník.N ani neotvorím. Práve pre ich zaručené info. Iba ak mi niekto pošle náhodou link.

Ale linky na Badatela drbeš teda fest...ani čo by si bola spolumajiteľkou.
sito
05.02.18,19:04
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
pavol54
05.02.18,21:29
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
však si prečítaj celý § 91
sito
05.02.18,21:59
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
však si prečítaj celý § 91

Aha! Kvôli tomu bola téma zabásnuta?

Teraz som si ho tiež prečítal cely.

Máš na mysli toto?

"Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny."

Alebo toto?

"Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90"

Toto máš na mysli?

"Zamestnávateľ môže pracovný čas tej istej zmeny po dohode so zástupcami zamestnancov rozdeliť na dve časti."

Ale o tom som písal, nečítal si? :D
kopretinka
05.02.18,22:26
niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/?ref=cl
No, vidíš. Ja nie, že nečerpám, ja si denník.N ani neotvorím. Práve pre ich zaručené info. Iba ak mi niekto pošle náhodou link.
a kde ja píšem o denníku N.
jar88
06.02.18,07:03
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
však si prečítaj celý § 91

Aha! Kvôli tomu bola téma zabásnuta?

Teraz som si ho tiež prečítal cely.

Máš na mysli toto?

"Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny."

Alebo toto?

"Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90"

Toto máš na mysli?

"Zamestnávateľ môže pracovný čas tej istej zmeny po dohode so zástupcami zamestnancov rozdeliť na dve časti."

Ale o tom som písal, nečítal si? :D

A čo tu akože chceš riešiť?:)
Zadaná otázka bola jasne zodpovedaná a téma následne uzavretá.
Stačí si to prečítať.
vicktor
06.02.18,07:46
niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/?ref=cl
No, vidíš. Ja nie, že nečerpám, ja si denník.N ani neotvorím. Práve pre ich zaručené info. Iba ak mi niekto pošle náhodou link.
a kde ja píšem o denníku N.
Dala si na nich link.
Ja ich tiez necitam - dennikn a tyzden sa tvaria a pisu akoby vsetku mudrost pojedli, drvivu vacsinu oznacuju za konspiratorov a propagandistov, ale sami pisu hoaxy, konspiracie a propagandu ibaze v zelenom.
buchač
06.02.18,08:00
Ja ich tiez necitam - dennikn a tyzden sa tvaria a pisu akoby vsetku mudrost pojedli, drvivu vacsinu oznacuju za konspiratorov a propagandistov, ale sami pisu hoaxy, konspiracie a propagandu ibaze v zelenom.
Victor, tak poviem.

Je dobré prečítať si aj názor druhej strany...aspoň si v akom takom obraze a môžeš aj porovnávať.
Denník N síce je teda fest od veci...ALE v tomto prípade má veru pravdu.
Majiteľ stránky Badatel by si zaslúžil trestné konanie za rôzne prešľapy.
Tí, čo šíria jeho názory a robia mu osvetu ? Fujtajbl...škoda reči.
pavol54
06.02.18,08:15
niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/?ref=cl
No, vidíš. Ja nie, že nečerpám, ja si denník.N ani neotvorím. Práve pre ich zaručené info. Iba ak mi niekto pošle náhodou link.
a kde ja píšem o denníku N.
Dala si na nich link.
Ja ich tiez necitam - dennikn a tyzden sa tvaria a pisu akoby vsetku mudrost pojedli, drvivu vacsinu oznacuju za konspiratorov a propagandistov, ale sami pisu hoaxy, konspiracie a propagandu ibaze v zelenom.
Rozpracovaná technológia " Radikalizácie verejnej mienky"
vicktor
06.02.18,08:33
kopretinka
06.02.18,08:40
niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/?ref=cl
No, vidíš. Ja nie, že nečerpám, ja si denník.N ani neotvorím. Práve pre ich zaručené info. Iba ak mi niekto pošle náhodou link.
a kde ja píšem o denníku N.
Dala si na nich link.
Ja ich tiez necitam - dennikn a tyzden sa tvaria a pisu akoby vsetku mudrost pojedli, drvivu vacsinu oznacuju za konspiratorov a propagandistov, ale sami pisu hoaxy, konspiracie a propagandu ibaze v zelenom.
jááj, :D mne išlo len o toho badateľa :D denník N som neriešila
jar88
06.02.18,09:22
Ja ich tiez necitam - dennikn a tyzden sa tvaria a pisu akoby vsetku mudrost pojedli, drvivu vacsinu oznacuju za konspiratorov a propagandistov, ale sami pisu hoaxy, konspiracie a propagandu ibaze v zelenom.
Victor, tak poviem.

Je dobré prečítať si aj názor druhej strany...aspoň si v akom takom obraze a môžeš aj porovnávať.
Denník N síce je teda fest od veci...ALE v tomto prípade má veru pravdu.
Majiteľ stránky Badatel by si zaslúžil trestné konanie za rôzne prešľapy.
Tí, čo šíria jeho názory a robia mu osvetu ? Fujtajbl...škoda reči.

Tu ste ma dostali do kolien.:)
Vy ich máte pedplatené?
Alebo sa viete dopracovať k akému takému obrazu aj z čiastočnej informácie.?:confused:
------------------------
Ako dobre, že nemáš možnosť nikoho súdiť a právoplatne odsúdiť, či dokonca nejako citeľne postihnúť.;)
sito
06.02.18,09:52
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
však si prečítaj celý § 91

Aha! Kvôli tomu bola téma zabásnuta?

Teraz som si ho tiež prečítal cely.

Máš na mysli toto?

"Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny."

Alebo toto?

"Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90"

Toto máš na mysli?

"Zamestnávateľ môže pracovný čas tej istej zmeny po dohode so zástupcami zamestnancov rozdeliť na dve časti."

Ale o tom som písal, nečítal si? :D

A čo tu akože chceš riešiť?:)
Zadaná otázka bola jasne zodpovedaná a téma následne uzavretá.
Stačí si to prečítať.

Jaaa, nič! Ale, mirka sa pýtala, či jej zamestnávateľ pri dohodnutej šesť hodinovej pracovnej dobe môže nariadiť povinnú prestávku v práci, ktorú jej nezaplatí. Nie je to pracovná doba.
Čo si jej ty poradil? Poradíš! :D:D:D
jar88
06.02.18,10:43
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
však si prečítaj celý § 91

Aha! Kvôli tomu bola téma zabásnuta?

Teraz som si ho tiež prečítal cely.

Máš na mysli toto?

"Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny."

Alebo toto?

"Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90"

Toto máš na mysli?

"Zamestnávateľ môže pracovný čas tej istej zmeny po dohode so zástupcami zamestnancov rozdeliť na dve časti."

Ale o tom som písal, nečítal si? :D

A čo tu akože chceš riešiť?:)
Zadaná otázka bola jasne zodpovedaná a téma následne uzavretá.
Stačí si to prečítať.

Jaaa, nič! Ale, mirka sa pýtala, či jej zamestnávateľ pri dohodnutej šesť hodinovej pracovnej dobe môže nariadiť povinnú prestávku v práci, ktorú jej nezaplatí. Nie je to pracovná doba.
Čo si jej ty poradil? Poradíš! :D:D:D
Nuž čo asi?
Nech najskôr študuje a až potom špekuluje.
Zamestnávateľ môže čerpanie prestávky v práci buď vymedziť presným stanovením časového obdobia (po prerokovaní s príslušným orgánom, ak je ustanovený), a to jasným určením začiatku a konca prestávky v práci, alebo môže nechať na rozhodnutie zamestnanca, kedy bude on sám čerpať prestávku v práci s tým, že zamestnávateľ môže ohraničiť dobu, v rámci ktorej môže zamestnanec toto svoje právo realizovať.
http://www.projustice.sk/pracovne-pravo/prestavky-v-praci-a-doba-odpocinku-porovnanie-vnutrostatnej-a-europskej-pravnej-upravy
jar88
06.02.18,10:50
Myslím, že podstatu jasne opísala odpoveď v téme.
------------------------
Ale ak si to nedokázal pochopiť,
tak zamestnávateľ jej nemôže prestávku nariadiť, ale je povinný stanoviť presnú dobu prestávky v práci.
Tejto povinnosti sa zamestnávateľ nesmie nijakým spôsobom zbaviť, dokonca ani dohodou so zamestnancom.
--------------------------------
Dúfam, že stačí.
Mária27
06.02.18,11:00
Je to spravodlivé?
jar88
06.02.18,11:12
Sito,
musím priznať, že som neskutočne rád, že sa konečne už aj ľudia tvojho formátu, začínajú obzerať po svojich právach a odvolávať sa na svoju ústavu.
----------------------------
Nie je to až tak dávno, keď mi tu kde kto napísal, že je to len zdrap papiera a že máme aj povinnosti.:)
Lepšie povedané, že najskôr si máš plniť povinnosti (zrejme voči "vrchnosti") a až následne sa dovolávať nejakého práva.:D
Ozaj choré, nemyslíš?:---
BXLmiami
06.02.18,11:20
Ja ich tiez necitam - dennikn a tyzden sa tvaria a pisu akoby vsetku mudrost pojedli, drvivu vacsinu oznacuju za konspiratorov a propagandistov, ale sami pisu hoaxy, konspiracie a propagandu ibaze v zelenom.
Victor, tak poviem.

Je dobré prečítať si aj názor druhej strany...aspoň si v akom takom obraze a môžeš aj porovnávať.
Denník N síce je teda fest od veci...ALE v tomto prípade má veru pravdu.
Majiteľ stránky Badatel by si zaslúžil trestné konanie za rôzne prešľapy.
Tí, čo šíria jeho názory a robia mu osvetu ? Fujtajbl...škoda reči.

Tu ste ma dostali do kolien.:)
Vy ich máte pedplatené?
Alebo sa viete dopracovať k akému takému obrazu aj z čiastočnej informácie.?:confused:
------------------------
Ako dobre, že nemáš možnosť nikoho súdiť a právoplatne odsúdiť, či dokonca nejako citeľne postihnúť.;)
Zvyk zo socializmu.Vypočuť Radio Luxemburg aj socialistickú tlač a spraviť si svoj tichý názor.
pavol54
06.02.18,12:22
Je to spravodlivé?
a to ešte neboli na Slovensku
korela
06.02.18,12:52
Sito,
musím priznať, že som neskutočne rád, že sa konečne už aj ľudia tvojho formátu, začínajú obzerať po svojich právach a odvolávať sa na svoju ústavu.
----------------------------
Nie je to až tak dávno, keď mi tu kde kto napísal, že je to len zdrap papiera a že máme aj povinnosti.:)
Lepšie povedané, že najskôr si máš plniť povinnosti (zrejme voči "vrchnosti") a až následne sa dovolávať nejakého práva.:D
Ozaj choré, nemyslíš?:---
Pri tejto príležitosti som si spomenula na jeden príspevok na YT pod Vášáryovou, keď sa plietla Čechom do posledných volieb.
"Sociologicka vie, že peniaze sa nemajú brať od bohatych, ale od chudobných. "
jar88
06.02.18,14:04
Sito,
musím priznať, že som neskutočne rád, že sa konečne už aj ľudia tvojho formátu, začínajú obzerať po svojich právach a odvolávať sa na svoju ústavu.
----------------------------
Nie je to až tak dávno, keď mi tu kde kto napísal, že je to len zdrap papiera a že máme aj povinnosti.:)
Lepšie povedané, že najskôr si máš plniť povinnosti (zrejme voči "vrchnosti") a až následne sa dovolávať nejakého práva.:D
Ozaj choré, nemyslíš?:---
Pri tejto príležitosti som si spomenula na jeden príspevok na YT pod Vášáryovou, keď sa plietla Čechom do posledných volieb.
"Sociologicka vie, že peniaze sa nemajú brať od bohatych, ale od chudobných. "
Ja by som skôr povedal, nie že peniaze sa nemajú brať, ale že sa nedajú brať od bohatých, ale od chudobných.

----------------------------------
Vieš prečo je ten neborák vždy chudobný?:cool:
pavol54
06.02.18,14:53
Sito,
musím priznať, že som neskutočne rád, že sa konečne už aj ľudia tvojho formátu, začínajú obzerať po svojich právach a odvolávať sa na svoju ústavu.
----------------------------
Nie je to až tak dávno, keď mi tu kde kto napísal, že je to len zdrap papiera a že máme aj povinnosti.:)
Lepšie povedané, že najskôr si máš plniť povinnosti (zrejme voči "vrchnosti") a až následne sa dovolávať nejakého práva.:D
Ozaj choré, nemyslíš?:---
Pri tejto príležitosti som si spomenula na jeden príspevok na YT pod Vášáryovou, keď sa plietla Čechom do posledných volieb.
"Sociologicka vie, že peniaze sa nemajú brať od bohatych, ale od chudobných. "
Ja by som skôr povedal, nie že peniaze sa nemajú brať, ale že sa nedajú brať od bohatých, ale od chudobných.

----------------------------------
Vieš prečo je ten neborák vždy chudobný?:cool:
lebo ty preferuješ že zisk musí byť za každú cenu
sito
06.02.18,16:21
No, nejak už nestíham tie zaujímavé témy pred uzatvorením. :D Takže dobytok tu zostal, stále je. :D Alebo už nie je taký záujem?

http://www.porada.sk/t304076-cerpanie-obednajsej-prestavky-ak-pracujem-menej-ako-6-hodin.html

"311/2001, § 91, ods. (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút."

Je niekde v tomto zákone uvedené, že zamestnávateľ môže, musí zamestnancovi pri dohodnutej pracovnej dobe šesť hodín nariadiť prestávku v práci, ktorá sa mu nezapočíta do pracovnej doby šesť hodín?

"Ústava SR. Čl. (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

Že by títo boli oprávnení rozhodnúť v rozpore s Ústavou SR?

Ak úradníkovi začne plynúť pracovný čas od 7,00 hod., tak nárok na prestávku zo zákona má až o 13,00 hod. Bežné je to tak, že od 12,00 do 12,30 pre zamestnancov, ktorí majú pracovnú dobu 7,5 hod. + 0,5 hod. prestávka. Spolu 8 hod. :D Je šesť hodinová pracovná doba bežnou vecou?
však si prečítaj celý § 91

Aha! Kvôli tomu bola téma zabásnuta?

Teraz som si ho tiež prečítal cely.

Máš na mysli toto?

"Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny."

Alebo toto?

"Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90"

Toto máš na mysli?

"Zamestnávateľ môže pracovný čas tej istej zmeny po dohode so zástupcami zamestnancov rozdeliť na dve časti."

Ale o tom som písal, nečítal si? :D

A čo tu akože chceš riešiť?:)
Zadaná otázka bola jasne zodpovedaná a téma následne uzavretá.
Stačí si to prečítať.

Jaaa, nič! Ale, mirka sa pýtala, či jej zamestnávateľ pri dohodnutej šesť hodinovej pracovnej dobe môže nariadiť povinnú prestávku v práci, ktorú jej nezaplatí. Nie je to pracovná doba.
Čo si jej ty poradil? Poradíš! :D:D:D
Nuž čo asi?
Nech najskôr študuje a až potom špekuluje.
Zamestnávateľ môže čerpanie prestávky v práci buď vymedziť presným stanovením časového obdobia (po prerokovaní s príslušným orgánom, ak je ustanovený), a to jasným určením začiatku a konca prestávky v práci, alebo môže nechať na rozhodnutie zamestnanca, kedy bude on sám čerpať prestávku v práci s tým, že zamestnávateľ môže ohraničiť dobu, v rámci ktorej môže zamestnanec toto svoje právo realizovať.
http://www.projustice.sk/pracovne-pravo/prestavky-v-praci-a-doba-odpocinku-porovnanie-vnutrostatnej-a-europskej-pravnej-upravy

Toto je zaujímavý výklad zákona.

"Vzhľadom k tomu, že zákon stanovuje hornú hranicu maximálneho trvania nepretržitého výkonu práce, prestávka na jedlo a oddych môže byť zamestnávateľom určená a zamestnancom čerpaná aj po kratšom nepretržitom výkone práce. Taktiež z vyššie uvedeného vyplýva, že je stanovená minimálna dĺžka prestávky v práci, nie je teda zakázané, aby zo strany zamestnávateľa bola stanovená dlhšia prestávka v práci než 30 minút, resp. aby ich bolo stanovených viac."

Príklad: Pracovná linka, ktorú je možné odstaviť na pol hodiny. Zamestnávateľ ju po šiestich hodinách odstaví, musí! Ale zákon mu nezakazuje dohodnúť sa so zamestnancami na skoršom termíne odstavenia. A čo ak linku nie je možné odstaviť, zasa dohoda o vystriedaní sa zamestnancov, striedačom a nemusí začať striedať po šiestich hodinách.

Nie všetci zamestnanci sú zamestnaný pri linke. Ak sa zamestnávateľ dohodne so zamestnancom na šesť hodinovej pracovnej dobe, mal by sa dohodnúť aj na prípadnej prestávke na odpočinok a jedlo. Zákon mu to nezakazuje. Ale na dohodu je treba súhlas oboch strán, že? :D

"Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá."
buchač
08.02.18,05:49
https://presov.korzar.sme.sk/c/20755237/cyklisti-sa-mozu-zapojit-do-podujatia-do-prace-na-bicykli-v-zime.html

To ilustračné foto v linku nemá chybu.
...a dá sa povedať, že vodiči sa môžu modliť, aby podobného debila nestretli na ceste.

Svojho času bývalému kolegovi spadol pod kolesá jeden cyklista, lebo v tom snehu chodil cik-cak jak had...kolega mal smolu, lebo " NEPRISPOSOBIL a NEPREDVÍDAL"..
vicktor
08.02.18,06:38
Ani cyklista neprisposobil a nepredvidal - tak ako Sverak vo Vratnych lahvach.
buchač
08.02.18,06:45
Ani cyklista neprisposobil a nepredvidal
No hej...lenže cyklista v tej konkrétnej situácii vyviazol s nejakým zranením (nespomínam si na rozsah), plus bicykel.
Kolega mal auto v servise, debilovi zacvakal liečbu...a v konečnom dôsledku fásol ešte aj flajster - VP do čistiarne.

...a to všetko pre uja, čo sa vybral cestou do práce aj športovať.
Keby to bolo aspoň v meste...ale hento sa stalo na ceste II. triedy, čiže podmienky trochu iné.
misoft
08.02.18,14:31
misoft
08.02.18,14:35
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
pavol54
08.02.18,14:56
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
buchač
08.02.18,15:00
Nemci a Francúzi už teraz plačú...tí emi/imigranti ich postupom času dostanú do kolien...a potom sa z blata ťažko dostanú.

...a ten opilecký knihovník ide odhaľovať (alebo už) sochu Marxa.
pavol54
08.02.18,15:01
Hmmmm....
Buď je to bububu, alebo to prasiatko ešte viac provokuje
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/457774-severna-korea-pred-olympiadou-uskutocnila-velku-vojensku-prehliadku/
len vysvetľuje svetu že nie Kaddáfí ani Saddám a ani zástupnú armádu na neho nemôže nikto poslať ako na Assada. Inak v Lýbii sa dobojovalo dávno vraj aby sa podelili zisky medzi ľud, dodnes je zmrazených 67 mld dolárov
pavol54
08.02.18,15:08
To je sila z ktorej musí naskočiť husia koža aj Petrovi Pavlovi. Vyše tridsaťtisíc prišlo vzdať poslednú poctu pilotovi Filipovovi. Tak proti týmto mužíkom zo zemľanok by som nechcel bojovať.
misoft
08.02.18,15:46
Hmmmm.... Bašternák "dobrovoľne doplatil" 2 milióny € a "vyjadril účinnú ľútosť".
Smrad jeden aj s jeho kumpánmi Hranatým Bezstavovcom a Kalim Pašom.... Tí si vedia ihneď hubu otvoriť, keď Kiskovej firme daňováci našli chybu, firma ihneď doplatila - ale on je PODVODNÍK. Zato Bašternákovi to zistili kriminalisti, on "ľutuje" a bude čistý ako ľaľija....
Dvojaký meter? Dvojaký KILOMETER....

Ale ako sa vraví: Mlyny Božie melú pomaly, ale isto.... raz aj na tých zmrdov dôjde.... a dúfam, že im národ nezhltne ich "účinnú ľútosť" a budú lepiť papierové vrecúška aspoň 25 rokov.
bjuty smis
08.02.18,16:07
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
buchač
08.02.18,16:13
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
Neboj sa...pomaly, ale iste k nemu znova smerujeme.
Síce to ide okľukou...ale končí v Nemecku a Francúzsku. Ako sa bude novodobý boľševik nazývať, to je vedľajšie...ale, ale...
misoft
08.02.18,16:16
Neboj sa...pomaly, ale iste k nemu znova smerujeme.
Síce to ide okľukou...ale končí v Nemecku a Francúzsku. Ako sa bude novodobý boľševik nazývať, to je vedľajšie...ale, ale...
No boľševík to nebude, ale asi sa premenuje na boľševníka :D - všetko otrávi....
bjuty smis
08.02.18,16:16
Hmmmm.... Bašternák "dobrovoľne doplatil" 2 milióny € a "vyjadril účinnú ľútosť".
Smrad jeden aj s jeho kumpánmi Hranatým Bezstavovcom a Kalim Pašom.... Tí si vedia ihneď hubu otvoriť, keď Kiskovej firme daňováci našli chybu, firma ihneď doplatila - ale on je PODVODNÍK. Zato Bašternákovi to zistili kriminalisti, on "ľutuje" a bude čistý ako ľaľija....
Dvojaký meter? Dvojaký KILOMETER....

Ale ako sa vraví: Mlyny Božie melú pomaly, ale isto.... raz aj na tých zmrdov dôjde.... a dúfam, že im národ nezhltne ich "účinnú ľútosť" a budú lepiť papierové vrecúška aspoň 25 rokov.
nepredbiehaj

https://dennikn.sk/917453/ustavny-sud-rozhodol-ze-basternak-by-nemal-mat-narok-na-ucinnu-lutost/

ale zas, čo je ústava pre fica s kaliňálkom, ked im hrozí basa...
misoft
08.02.18,16:21
nepredbiehaj

https://dennikn.sk/917453/ustavny-sud-rozhodol-ze-basternak-by-nemal-mat-narok-na-ucinnu-lutost/

ale zas, čo je ústava pre fica s kaliňálkom, ked im hrozí basa...
Oné..... to ÚS vyhlásil minulého roku. A ako vieš, ÚS mení svoje rozhodnutia často ako špinavé ponožky.....

Veď si len vyhľadaj, čo rozhodol v prípadoch exekúcií....
bjuty smis
08.02.18,16:22
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
Neboj sa...pomaly, ale iste k nemu znova smerujeme.
Síce to ide okľukou...ale končí v Nemecku a Francúzsku. Ako sa bude novodobý boľševik nazývať, to je vedľajšie...ale, ale...
ale, ale...ked toto napíšeš, neskončíš v base...

ani ti majetky neznárodnia......a hlavne....nepošlú na nás tanky, ked by bol " slovkxit "
buchač
08.02.18,16:31
[QUOTE="buchač"]
ale, ale...ked toto napíšeš, neskončíš v base...
ani ti majetky neznárodnia......a hlavne....nepošlú na nás tanky, ked by bol " slovkxit "

Pozri sem...
Že je sloboda slova ?
Všetko pekné...ALE aj v Amerike ju majú a koľkí slobodní novinári sa už nejak stratili ? Ten austrálsky novinár, čo sedí už 6 rokov na Urugvajskom veľvyslanectve ... to je tiež asi v poriadku, všakže. Etc, etc....

Neznárodnia ?
Ta díky Broňa...ale to znárodnené (aj keď dochádza ku krivde) aspoň by ostalo doma.
Takto nám EU znárodní ešte ej chlpy na riti....
Veľmi rád čítam hentú blogerku - ekonómku.

https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645909
Země jako Německo a zejména Francie si už – konečně – uvědomily, že dluhy jihoevropských zemí jsou nesplatitelné. Důkazem budiž čerstvé znovuobnovení jednání – které se ovšem raději veřejně moc nepropírá – o dalším odpuštění řeckého dluhu. Buď se tyto země nechají natvrdo zbankrotovat, což doslova a do písmene položí řadu německých i francouzských bank, od kterých si tyto země půjčily, anebo zavčasu se tento dluh rovnoměrně rozprostře po celé EU. A tím se zakamufluje.

Co znamená výraz „rozprostření dluhu po celé EU“? Znamená to, že Slovák by dlužil stejně jako Řek. Řek by rázem dlužil méně, Slovák více. O splátky by se všichni svorně podělili bez ohledu na to, kdo dluh způsobil. A pokud bychom i my byli součástí tvrdého jádra či eurozóny, tento dluh by se následně splácel z našich daní. To, co my odvedeme státu z naší výplaty, by tedy nebylo použito na zlepšení vybavení naší policie, na vyšší platy učitelů, na vyšší důchody u nás, ba ani na lepší léčbu onkologicky nemocných pacientů bez vedlejších následků – tyto peníze by byly použity na zlepšení splácení dluhů, které si nasekali Řekové, Italové, Španělé, Portugalci... a Francouzi.
bjuty smis
08.02.18,16:48
v amerike miznú novinári...
uruguaj ?? :)) daj čile ...alebo venezuelu


ale to znárodnené (aj keď dochádza ku krivde) aspoň by ostalo doma

tak toto by si mal povedať môjmu - vtedy- 78 r. dedovi, ked už nevládal chodiť...len s 2 palicami a ty si mal 30 r. bol si v najlepšej forme....vsadil by som na deda....:))

nikky nebola u nás taká vysoká životná úroveň...taká priemerná dlžka dožitia...také vyspelé zdravotníctvo ( aj ked si niekedy musíš doniesť hajzpapír)..
taký lahký a pohodlný život....

a ekonomovia už vyrátali, že naše deti -vnúčence - to už určite ani nazažijú....
buchač
08.02.18,17:01
v amerike miznú novinári...
uruguaj ?? :)) daj čile ...alebo venezuelu

Ja nejdem s Tebou polemizovať...a ani sa hádať.
Hľadať sa mi tých novinárov nejak nechce....ohľadom toho Urugvaya si nejak mimo obrazu ?
Si nepozeral včera správy ? Austrálsky novinár je v azyle na veľvyslanectve Uru. v Londýne, lebo zverejnil nejaké údaje. Ak by vystrčil nos, tak ho zatknú a šupom do USA.

Zvyšok ma nejak nezaujíma...
bjuty smis
08.02.18,17:14
v amerike miznú novinári...
uruguaj ?? :)) daj čile ...alebo venezuelu

Ja nejdem s Tebou polemizovať...a ani sa hádať.
Hľadať sa mi tých novinárov nejak nechce....ohľadom toho Urugvaya si nejak mimo obrazu ?
Si nepozeral včera správy ? Austrálsky novinár je v azyle na veľvyslanectve Uru. v Londýne, lebo zverejnil nejaké údaje. Ak by vystrčil nos, tak ho zatknú a šupom do USA.

Zvyšok ma nejak nezaujíma...
uruguaj ani južná amerika nemá nič s úrovňou života v eú...v žiadnom smere...( okrem birmovanca :))
včera som správy nepozeral, oslavujem narodeniny :)

ale z toho tvojho popisu tipujem assange- ekvador. ...bez novinára :))
jar88
08.02.18,17:14
v amerike miznú novinári...
uruguaj ?? :)) daj čile ...alebo venezuelu

Ja nejdem s Tebou polemizovať...a ani sa hádať.
Hľadať sa mi tých novinárov nejak nechce....ohľadom toho Urugvaya si nejak mimo obrazu ?
Si nepozeral včera správy ? Austrálsky novinár je v azyle na veľvyslanectve Uru. v Londýne, lebo zverejnil nejaké údaje. Ak by vystrčil nos, tak ho zatknú a šupom do USA.

Zvyšok ma nejak nezaujíma...
A pravdepodobne ťa nezaujíma, ani to o aké údaje sa skutočne jedná.:D
pavol54
08.02.18,17:19
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
len vďaka nemu mohli Slovensko vyrabovať
buchač
08.02.18,17:23
včera som správy nepozeral, oslavujem narodeniny :)

ale z toho tvojho popisu tipujem assange- ekvador. ...bez novinára :))
Tak P.F...;)

Hej, máš pravdu...Assange.
pavol54
08.02.18,17:26
v amerike miznú novinári...
uruguaj ?? :)) daj čile ...alebo venezuelu


ale to znárodnené (aj keď dochádza ku krivde) aspoň by ostalo doma

tak toto by si mal povedať môjmu - vtedy- 78 r. dedovi, ked už nevládal chodiť...len s 2 palicami a ty si mal 30 r. bol si v najlepšej forme....vsadil by som na deda....:))

nikky nebola u nás taká vysoká životná úroveň...taká priemerná dlžka dožitia...také vyspelé zdravotníctvo ( aj ked si niekedy musíš doniesť hajzpapír)..
taký lahký a pohodlný život....

a ekonomovia už vyrátali, že naše deti -vnúčence - to už určite ani nazažijú....
A nikdy sme nežili tak ľahko: s veľkou dlžobou okrem pár vysokých lokajov všetci majú osobné dlhy- hypotéky a úvery "To se nám žije když nám pujčujou" Kopecký vo Švejkovi
bjuty smis
08.02.18,17:30
všetko je uhol pohladu...

a ktoré vlády dlh znižovali a
kerý kolot za jedno obdobie zdvojnásobil...to si každý kto to nevie, lahúčko vygoogli...
bjuty smis
08.02.18,17:31
včera som správy nepozeral, oslavujem narodeniny :)

ale z toho tvojho popisu tipujem assange- ekvador. ...bez novinára :))
Tak P.F...;)

Hej, máš pravdu...Assange.

tak dakujem...včera som len trénoval na dnes :)
pavol54
08.02.18,17:32
všetko je uhol pohladu...

a ktoré vlády dlh znižovali a
kerý kolot za jedno obdobie zdvojnásobil...to si každý kto to nevie, lahúčko vygoogli...
jeden všetko predal a dlh neznížil, druhý zase zdvojnásobil, inak písal som osobných dlhoch v spoločnosti a ty si to stočil na štátny dlh
jar88
08.02.18,17:33
[QUOTE="buchač"]
ale, ale...ked toto napíšeš, neskončíš v base...
ani ti majetky neznárodnia......a hlavne....nepošlú na nás tanky, ked by bol " slovkxit "

Pozri sem...
Že je sloboda slova ?
Všetko pekné...ALE aj v Amerike ju majú a koľkí slobodní novinári sa už nejak stratili ? Ten austrálsky novinár, čo sedí už 6 rokov na Urugvajskom veľvyslanectve ... to je tiež asi v poriadku, všakže. Etc, etc....

Neznárodnia ?
Ta díky Broňa...ale to znárodnené (aj keď dochádza ku krivde) aspoň by ostalo doma.
Takto nám EU znárodní ešte ej chlpy na riti....
Veľmi rád čítam hentú blogerku - ekonómku.

https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645909
Země jako Německo a zejména Francie si už – konečně – uvědomily, že dluhy jihoevropských zemí jsou nesplatitelné. Důkazem budiž čerstvé znovuobnovení jednání – které se ovšem raději veřejně moc nepropírá – o dalším odpuštění řeckého dluhu. Buď se tyto země nechají natvrdo zbankrotovat, což doslova a do písmene položí řadu německých i francouzských bank, od kterých si tyto země půjčily, anebo zavčasu se tento dluh rovnoměrně rozprostře po celé EU. A tím se zakamufluje.

Co znamená výraz „rozprostření dluhu po celé EU“? Znamená to, že Slovák by dlužil stejně jako Řek. Řek by rázem dlužil méně, Slovák více. O splátky by se všichni svorně podělili bez ohledu na to, kdo dluh způsobil. A pokud bychom i my byli součástí tvrdého jádra či eurozóny, tento dluh by se následně splácel z našich daní. To, co my odvedeme státu z naší výplaty, by tedy nebylo použito na zlepšení vybavení naší policie, na vyšší platy učitelů, na vyšší důchody u nás, ba ani na lepší léčbu onkologicky nemocných pacientů bez vedlejších následků – tyto peníze by byly použity na zlepšení splácení dluhů, které si nasekali Řekové, Italové, Španělé, Portugalci... a Francouzi.

Aj mne je dosť sympatická, ale akosi tie veci nevie, alebo zámerne nedoťahuje do konca a tak dosť hrubo zavádza. Jednoducho vzbudzuje mylné závery.

Každý dlh je splatiteľný. Dokonca aj tie juhoeurópske, ale nie za podmienok, ktoré tu zaviedla EU.

A naozaj nieje dôležité, či ČR je v eurozóne, alebo nieje, splácať to bude rovnako, ako ostatní, ale inou formou. ČR je bez EU úplne bezmocná a pre nikoho vo svete nemá takú hodnotu, aby sa v jej prospech dostatočne finančne angažoval.
jar88
08.02.18,17:39
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
len vďaka nemu mohli Slovensko vyrabovať
Vyrabovať?
Akurát tak tvoju hlavu.
Tu nebolo čo rabovať.
misoft
08.02.18,17:40
Hehehehe....
Ďalšia varianta nigerijských "listov":


GREETING

My name is Miss. Sarah Williams. Am 21 years of age, I am a student of high school before I lost my parents, So I have been recently out from school and been looking for a sincere person that I will trust and love.am the only child of my late parents and that has made me to run away fromour family house because my uncles are after my life to take away my inheritance which my late father left for me in a Bank here in Cote D’ivoire. My entire dream is to find somebody that I can trust with my future life and inheritance and also who will be able to invest it wisely in any lucrative business.Nobody knows about the inheritance which worth us$4.5 Million Dollars in cash deposited in a Bank here with my name as the next of kin. And I want you to also keep it very confidential till we can be able to transfer this money from the Bank here to your country and I will fly to join you immediately for our future plans of continue my education once I relocate to join you in your country. I have to trust somebody to save my future and that is why I am trusting you now I want you to understand my critical situation and give me the love and assistance that I need, so that I will have a better life and also enjoy my inheritance with you. I will tell you more about myself as soon as I hear back from you, For your interest to assist please I look forward for your urgent response, thank you and God bless you. Best regard,

Miss. Sarah Williams.
Ale filter v pošte je dobrý - bolo to v SPAMe....... už to poletelo, len som text skopíroval, aby ostatní vedeli....
jar88
08.02.18,17:43
včera som správy nepozeral, oslavujem narodeniny :)

ale z toho tvojho popisu tipujem assange- ekvador. ...bez novinára :))
Tak P.F...;)

Hej, máš pravdu...Assange.
Ale aj sám Assange uznal, že veľmi dôkladne získané informácie nehodnotili a tak sa im viackrát, ale neúmyselne stalo, že pustili von aj to, čo nemali.
Dobre vie, že to pred súdom nijako neustojí a tak či tak bude právoplatne odsúdený. Jediné v čo môže dúfať, je milosť.
buchač
08.02.18,17:50
Hehehehe....
Ďalšia varianta nigerijských "listov":

Ale filter v pošte je dobrý - bolo to v SPAMe....... už to poletelo, len som text skopíroval, aby ostatní vedeli....

Hehe...ja mám až tak dobrý filter, že sa také íčoviny ani len do spamovej pošty nedostanú. ;)
pavol54
08.02.18,17:57
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
len vďaka nemu mohli Slovensko vyrabovať
Vyrabovať?
Akurát tak tvoju hlavu.
Tu nebolo čo rabovať.
Ty si bol zdegenerovaný vtedy keď si chcel kradnúť samopaly a odvtedy ti fakt nemajú čo vykradnúť možno naplníš dve žumpy ekologicky a bude. Tebe to nebudem písať ty to nepochopíš ale sprivatizovalo sa veľa a všetko do zahraničných rúk, za babku preto sa dlh neznížil
bjuty smis
08.02.18,18:01
všetko je uhol pohladu...

a ktoré vlády dlh znižovali a
kerý kolot za jedno obdobie zdvojnásobil...to si každý kto to nevie, lahúčko vygoogli...
jeden všetko predal a dlh neznížil, druhý zase zdvojnásobil, inak písal som osobných dlhoch v spoločnosti a ty si to stočil na štátny dlh
nemáš pravdu

pozri si dlh, ked jeden prevzal kormidlo a ked ho odovzal ficovi...prečo to robíš ?,
pavol54
08.02.18,18:06
všetko je uhol pohladu...

a ktoré vlády dlh znižovali a
kerý kolot za jedno obdobie zdvojnásobil...to si každý kto to nevie, lahúčko vygoogli...
jeden všetko predal a dlh neznížil, druhý zase zdvojnásobil, inak písal som osobných dlhoch v spoločnosti a ty si to stočil na štátny dlh
nemáš pravdu

pozri si dlh, ked jeden prevzal kormidlo a ked ho odovzal ficovi...prečo to robíš ?,
a porovnaj ich s príjmami z privatizácie, keby tých nebolo tak by bol dlh ešte vyšší minimálne o hodnotu príjmov z privatizácie
bjuty smis
08.02.18,18:15
všetko je uhol pohladu...

a ktoré vlády dlh znižovali a
kerý kolot za jedno obdobie zdvojnásobil...to si každý kto to nevie, lahúčko vygoogli...
jeden všetko predal a dlh neznížil, druhý zase zdvojnásobil, inak písal som osobných dlhoch v spoločnosti a ty si to stočil na štátny dlh
nemáš pravdu

pozri si dlh, ked jeden prevzal kormidlo a ked ho odovzal ficovi...prečo to robíš ?,
a porovnaj ich s príjmami z privatizácie, keby tých nebolo tak by bol dlh ešte vyšší minimálne o hodnotu príjmov z privatizácie

ok....vzdávam sa...
jar88
08.02.18,18:24
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/457476-nemci-v-priemysle-budu-mat-vyssie-platy-a-kratsi-pracovny-cas/

a na Slovensku to bude recipročne.... dlhší čas a menší plat... veď aj tak nebude roboty pre Slovákov - dotiahnu sa sem Srbi....
Untermensch to zatiahnu, nemali štrngať.
nie..

nemali sme mať 40 rokov bolševika...
len vďaka nemu mohli Slovensko vyrabovať
Vyrabovať?
Akurát tak tvoju hlavu.
Tu nebolo čo rabovať.
Ty si bol zdegenerovaný vtedy keď si chcel kradnúť samopaly a odvtedy ti fakt nemajú čo vykradnúť možno naplníš dve žumpy ekologicky a bude. Tebe to nebudem písať ty to nepochopíš ale sprivatizovalo sa veľa a všetko do zahraničných rúk, za babku preto sa dlh neznížil
Nemá to cenu. Idem spať.:)
pavol54
08.02.18,18:31
všetko je uhol pohladu...

a ktoré vlády dlh znižovali a
kerý kolot za jedno obdobie zdvojnásobil...to si každý kto to nevie, lahúčko vygoogli...
jeden všetko predal a dlh neznížil, druhý zase zdvojnásobil, inak písal som osobných dlhoch v spoločnosti a ty si to stočil na štátny dlh
nemáš pravdu

pozri si dlh, ked jeden prevzal kormidlo a ked ho odovzal ficovi...prečo to robíš ?,
a porovnaj ich s príjmami z privatizácie, keby tých nebolo tak by bol dlh ešte vyšší minimálne o hodnotu príjmov z privatizácie

ok....vzdávam sa...
To nie vysvetlenie TAK KDE SÚ PRÍJMY Z PRIVATIZÁCIE z toho čo tu vybudoval národ pod vedením bolševika?
misoft
09.02.18,05:10
Stačí sa pozrieť na ruku prevedú a do jeho majetkového priznania ( jak to je predsa tajné) a tiež na to isté "našich" ľudí...
jar88
09.02.18,06:46
Stačí sa pozrieť na ruku prevedú a do jeho majetkového priznania ( jak to je predsa tajné) a tiež na to isté "našich" ľudí...
Čítať po vás je naozaj umenie.
To má byť, ako že reakcia na tento Pavlov (54) príspevok?

To nie vysvetlenie TAK KDE SÚ PRÍJMY Z PRIVATIZÁCIE z toho čo tu vybudoval národ pod vedením bolševika?

Vy teda dávate tomu slovenčinovi.:D
-------------------------
Ale tak či tak si myslím, že Dzurinda po Mečiarovskom šantení, dokázal skoro nemožné.

Mečiar totiž so svojim HZDS rozkradol všetko, čo malo akú takú cenu a akú takú použiteľnosť, na tvorbu zisku. Po jeho bačovaní tu nezostalo doslova nič. Dokonca ani peniaze. Tie sa následne požičiavali za 15,17 a dokonca až za 34% úroku.
1. Skús posúdiť, akú asi cenu (hodnotu) by mala reštaurácia v Zimbabwe a taká istá na Manhattane.
To isté platí aj v súvislosti s SPP, či elektrárňami a rozvodnými sieťami.
2. Skús posúdiť, akú asi hodnotu môže mať zbrojovka, produkujúca neúčinné zbrane, lepšie povedané strašiakov, ktorých sa už nikto nebojí, lebo vždy a všade prehrávajú.
Komu by si tie zbrane asi predával?:)
3. Zamysli sa nad hodnotou priemyslu, ktorý vyrába zastaralé výrobky. Ty by si si v dnešnej dobe kúpil radšej magnetofón za 20€, alebo nejaký videorekordér na kazety za 30€? Asi nie.
Musel by si asi vymyslieť, nejaké iné a hlavne predajné výrobky a než by si ich vymyslel a zaviedol do výroby, už by zase boli zastaralé.

PS:
A ešte jednu drobnosť sme s Mečiarom prehajdákali a tú istú prešustrovávame aj teraz s Ficom.
Jedná sa o náš čas. Celkovo nás doslova okradli o 20 rokov a predtým bolševík o 40 rokov.
vicktor
09.02.18,06:55
Hehehehe....
Ďalšia varianta nigerijských "listov": ...us$4.5 Million Dollars...Cote D’ivoire...
Slabota. Mna caka 15 mil. USD v Bank of America, NY. :D
jar88
09.02.18,07:06
Hehehehe....
Ďalšia varianta nigerijských "listov": ...us$4.5 Million Dollars...Cote D’ivoire...
Slabota. Mna caka 15 mil. USD v Bank of America, NY. :D

Tak nemeškaj a konaj.:---
buchač
09.02.18,07:08
misoft
09.02.18,07:44
Hehehehe....
Ďalšia varianta nigerijských "listov": ...us$4.5 Million Dollars...Cote D’ivoire...
Slabota. Mna caka 15 mil. USD v Bank of America, NY. :D
Keby sme vyzbierali" všetky tie milióny, čo sa nám tak "sypú" - tak Gates, Soros, Trump a ostatní sú proti nám chudáci :D:D:D
Oliwa
09.02.18,07:51
Hehehehe....
Ďalšia varianta nigerijských "listov": ...us$4.5 Million Dollars...Cote D’ivoire...
Slabota. Mna caka 15 mil. USD v Bank of America, NY. :D
Slabota. Dnes na niekoho vraj čaká 90 mil. € v Eurojackpote. :D
misoft
09.02.18,08:37
A už to ide..... Eurosport1, Eurosport2, Eurosport3 - už dávajú športy, Eurosport4,5 - začnú o 10:50....
P.S. Nedivte sa - teraz je päť kanálov Eurosport.

Ešte poznámočka (ale bude to platiť len pre tých, čo sa "upísali" molochovi, sediacom U PeCe) - ako naladiť tie tri ďalšie kanály - nájdite si v zozname voľnú pozíciu (kanál, ktorý nevysiela, pre regionálnu televíziu a pod.) dajte "ručné" vyhľadanie - a parametre
frekvencia: ******kHz (alebo ***MHz)
SR: ****
QAM: ***
a nájde ich.
Tieto kanály budú funkčné len počas ZOH a ZPOH a len v angličtine.
Eurosport 1 a 2 sú v čestine.
romana147
09.02.18,11:57
Stačí sa pozrieť na ruku prevedú a do jeho majetkového priznania ( jak to je predsa tajné) a tiež na to isté "našich" ľudí...
Čítať po vás je naozaj umenie.
To má byť, ako že reakcia na tento Pavlov (54) príspevok?

To nie vysvetlenie TAK KDE SÚ PRÍJMY Z PRIVATIZÁCIE z toho čo tu vybudoval národ pod vedením bolševika?

Vy teda dávate tomu slovenčinovi.:D
-------------------------
Ale tak či tak si myslím, že Dzurinda po Mečiarovskom šantení, dokázal skoro nemožné.

Mečiar totiž so svojim HZDS rozkradol všetko, čo malo akú takú cenu a akú takú použiteľnosť, na tvorbu zisku. Po jeho bačovaní tu nezostalo doslova nič. Dokonca ani peniaze. Tie sa následne požičiavali za 15,17 a dokonca až za 34% úroku.
1. Skús posúdiť, akú asi cenu (hodnotu) by mala reštaurácia v Zimbabwe a taká istá na Manhattane.
To isté platí aj v súvislosti s SPP, či elektrárňami a rozvodnými sieťami.
2. Skús posúdiť, akú asi hodnotu môže mať zbrojovka, produkujúca neúčinné zbrane, lepšie povedané strašiakov, ktorých sa už nikto nebojí, lebo vždy a všade prehrávajú.
Komu by si tie zbrane asi predával?:)
3. Zamysli sa nad hodnotou priemyslu, ktorý vyrába zastaralé výrobky. Ty by si si v dnešnej dobe kúpil radšej magnetofón za 20€, alebo nejaký videorekordér na kazety za 30€? Asi nie.
Musel by si asi vymyslieť, nejaké iné a hlavne predajné výrobky a než by si ich vymyslel a zaviedol do výroby, už by zase boli zastaralé.

PS:
A ešte jednu drobnosť sme s Mečiarom prehajdákali a tú istú prešustrovávame aj teraz s Ficom.
Jedná sa o náš čas. Celkovo nás doslova okradli o 20 rokov a predtým bolševík o 40 rokov.

A preto mám už 60 rokov
misoft
09.02.18,16:08
A už to ide..... Eurosport1, Eurosport2, Eurosport3 - už dávajú športy, Eurosport4,5 - začnú o 10:50....
P.S. Nedivte sa - teraz je päť kanálov Eurosport.

Ešte poznámočka (ale bude to platiť len pre tých, čo sa "upísali" molochovi, sediacom U PeCe) - ako naladiť tie tri ďalšie kanály - nájdite si v zozname voľnú pozíciu (kanál, ktorý nevysiela, pre regionálnu televíziu a pod.) dajte "ručné" vyhľadanie - a parametre
frekvencia: ******kHz (alebo ***MHz)
SR: ****
QAM: ***
a nájde ich.
Tieto kanály budú funkčné len počas ZOH a ZPOH a len v angličtine.
Eurosport 1 a 2 sú v čestine.
mimotemy
Tú mínusku na 100% dal ten, ktorý ani nevie o tom, že začali ZOH. A že práva na ich vysielanie drží Eurosport - preto 5 kanálov.
A keďže to niekomu riadne kole oči - tak všetko upravím..... a ostatní nech si hľadajú tie frekvencie kde chcú.
misoft
09.02.18,16:14
Stačí sa pozrieť na ruku prevedú a do jeho majetkového priznania ( jak to je predsa tajné) a tiež na to isté "našich" ľudí...
Čítať po vás je naozaj umenie.
To má byť, ako že reakcia na tento Pavlov (54) príspevok?

To nie vysvetlenie TAK KDE SÚ PRÍJMY Z PRIVATIZÁCIE z toho čo tu vybudoval národ pod vedením bolševika?

Vy teda dávate tomu slovenčinovi.:D
-------------------------
Ale tak či tak si myslím, že Dzurinda po Mečiarovskom šantení, dokázal skoro nemožné.

Mečiar totiž so svojim HZDS rozkradol všetko, čo malo akú takú cenu a akú takú použiteľnosť, na tvorbu zisku. Po jeho bačovaní tu nezostalo doslova nič. Dokonca ani peniaze. Tie sa následne požičiavali za 15,17 a dokonca až za 34% úroku.
1. Skús posúdiť, akú asi cenu (hodnotu) by mala reštaurácia v Zimbabwe a taká istá na Manhattane.
To isté platí aj v súvislosti s SPP, či elektrárňami a rozvodnými sieťami.
2. Skús posúdiť, akú asi hodnotu môže mať zbrojovka, produkujúca neúčinné zbrane, lepšie povedané strašiakov, ktorých sa už nikto nebojí, lebo vždy a všade prehrávajú.
Komu by si tie zbrane asi predával?:)
3. Zamysli sa nad hodnotou priemyslu, ktorý vyrába zastaralé výrobky. Ty by si si v dnešnej dobe kúpil radšej magnetofón za 20€, alebo nejaký videorekordér na kazety za 30€? Asi nie.
Musel by si asi vymyslieť, nejaké iné a hlavne predajné výrobky a než by si ich vymyslel a zaviedol do výroby, už by zase boli zastaralé.

PS:
A ešte jednu drobnosť sme s Mečiarom prehajdákali a tú istú prešustrovávame aj teraz s Ficom.
Jedná sa o náš čas. Celkovo nás doslova okradli o 20 rokov a predtým bolševík o 40 rokov.
TY radšej ani nereaguj.... prd vieš, o čo sa jedná, prd vieš, čo sa dnes deje.... len tu píšeš svoje nezrozumiteľné výplody.
A slovenčinovi? To niekedy TY píšeš ako taký hotentót - ty nezabalzamovaný vodca proletariátu....
bjuty smis
09.02.18,19:50
[Q

pozri si dlh, ked jeden prevzal kormidlo a ked ho odovzal ficovi...prečo to robíš ?,
a porovnaj ich s príjmami z privatizácie, keby tých nebolo tak by bol dlh ešte vyšší minimálne o hodnotu príjmov z privatizácie

ok....vzdávam sa...
To nie vysvetlenie TAK KDE SÚ PRÍJMY Z PRIVATIZÁCIE z toho čo tu vybudoval národ pod vedením bolševika?

prepáč, včera som už len oslaval

národ pod vedením tvojho milovaného bolševika iba prežral, čo znárodnil
kedže si zas a opäť úplne mimo, tak ti to pripomeniem
znárodnilli ste úplne všetko
fabriky
lesy
hory
polia
kúpele
obchody
hospodárske zvieratá
krčmy
fabriky ( česko bolo v top 10 v najbohatších a priemyselne najrozvinutejších krajinách aj zo svojím zaostalým príveskom slovenskom, ked nás museli učiť aj čítať a písať )
kúpele
cirkevné majetky
hrady zámky
potom ste spravili menovú " reformu " a ukradli ste národu všetky úspory...dalšie miliardy...

potom sa dočítame,že vnúčence arizátorov sú top špička v smer...pred tým asi komanči ( zvala, glváč, ten blbeček v pezinku ...)

potom ste tu 40 rokov občanov vraždili v politických procesoch - vid . milada horáková
takí ako ty tu 40 rokov vraždili mladých ludí na hranicicah, ked chceli opustiť váš raj....

A EšTE TU JAK **** , machruješ, aké si im dával príkazy...na ktorú časť tela majú mieriť.....

a ty majster sveta sem potom drbneš nejakú ekonomickú blbosť a cituješ pritom priamo marxov kapitál, ani o tom netušiac...

len začneš vetu , že môj učitel...politickej ekonomie, národohospodárstva, či tak nejako hovoril :))))

a ty máš drzosť mňa sa pýtať, kde sú ti peniaze ??
buchač
09.02.18,21:07
Toto je čo za háveď ?
Vraj novinári ?

1. Slniečkár, oportunista, odľud, hajzel, buzerant, ateista ......a v neposlednej miere teológ.
https://komentare.sme.sk/c/20755224/coho-sa-boji-richard-sulik.html

2. Obyčajný opilec prvého rangu...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/458011-kiskov-preslap-na-vecierku/
pavol54
10.02.18,04:19
[Q

pozri si dlh, ked jeden prevzal kormidlo a ked ho odovzal ficovi...prečo to robíš ?,
a porovnaj ich s príjmami z privatizácie, keby tých nebolo tak by bol dlh ešte vyšší minimálne o hodnotu príjmov z privatizácie

ok....vzdávam sa...
To nie vysvetlenie TAK KDE SÚ PRÍJMY Z PRIVATIZÁCIE z toho čo tu vybudoval národ pod vedením bolševika?

prepáč, včera som už len oslaval

národ pod vedením tvojho milovaného bolševika iba prežral, čo znárodnil
kedže si zas a opäť úplne mimo, tak ti to pripomeniem
znárodnilli ste úplne všetko
fabriky
lesy
hory
polia
kúpele
obchody
hospodárske zvieratá
krčmy
fabriky ( česko bolo v top 10 v najbohatších a priemyselne najrozvinutejších krajinách aj zo svojím zaostalým príveskom slovenskom, ked nás museli učiť aj čítať a písať )
kúpele
cirkevné majetky
hrady zámky
potom ste spravili menovú " reformu " a ukradli ste národu všetky úspory...dalšie miliardy...

potom sa dočítame,že vnúčence arizátorov sú top špička v smer...pred tým asi komanči ( zvala, glváč, ten blbeček v pezinku ...)

potom ste tu 40 rokov občanov vraždili v politických procesoch - vid . milada horáková
takí ako ty tu 40 rokov vraždili mladých ludí na hranicicah, ked chceli opustiť váš raj....

A EšTE TU JAK **** , machruješ, aké si im dával príkazy...na ktorú časť tela majú mieriť.....

a ty majster sveta sem potom drbneš nejakú ekonomickú blbosť a cituješ pritom priamo marxov kapitál, ani o tom netušiac...

len začneš vetu , že môj učitel...politickej ekonomie, národohospodárstva, či tak nejako hovoril :))))

a ty máš drzosť mňa sa pýtať, kde sú ti peniaze ??
Tomu sa hovorí "radikalizácia verejnej mienky" - tiež jedna z metód technológie
ZNÁRODNIŤ neznamená ZPRIVATIZOVAŤ. S tými poliami si trafil do "čierneho" Kto chcel si ich mohol po revolúcii vybrať, dokonca za lepších podmienok ako keď ich do družstva jeho predkovia odovzdávali, a ešte dostal spätne náhradu za používanie. za znárodnené fabriky si mohol uplatniť reštitučné nároky. Dnes polia miznú bez náhrady v balíku "neznámych vlastníkov" bez možnosti náhrady. S tou Miladou si to trafil - agentkou SS. Inak si poviem dobre "pisár" takých služobníkov si každý režim vyberal zadarmo si to nerobil
buchač
10.02.18,07:16
fabriky ( česko bolo v top 10 v najbohatších a priemyselne najrozvinutejších krajinách aj zo svojím zaostalým príveskom slovenskom, ked nás museli učiť aj čítať a písať )


Súhlasím...aj keď s poznámkou, museli učiť čítať a písať - ale koho ? Žeby tých, čo po II.WW pripojili k Rusku ?

Musím ale uznať, že sa od Čechov máme vždy čo učiť....a to napriek tomu, že sú to v podstate solídni šovinisti.

...a mali by sme si z nich brať príklad aj v iných ohľadoch...ono pracovitosť slovače predsa len nestačí na všetky sféry života.
bettylou
10.02.18,07:29
[QUOTE="bjuty smis"]v amerike miznú novinári...
uruguaj ?? :)) daj čile ...alebo venezuelu

Ja nejdem s Tebou polemizovať...a ani sa hádať.
Hľadať sa mi tých novinárov nejak nechce....ohľadom toho Urugvaya si nejak mimo obrazu ?
Si nepozeral včera správy ? Austrálsky novinár je v azyle na veľvyslanectve Uru. v Londýne, lebo zverejnil nejaké údaje. Ak by vystrčil nos, tak ho zatknú a šupom do USA.

Zvyšok ma nejak nezaujíma...
uruguaj ani južná amerika nemá nič s úrovňou života v eú...v žiadnom smere...( okrem birmovanca :))
včera som správy nepozeral, oslavujem narodeniny :)

tá úroveň sa rovná dennodennej kope smetí, ktorá nemá nič spoločné s potravinovým reťazcom?? :D
pavol54
10.02.18,17:56
Kto chcel si ich mohol po revolúcii vybrať,
dokonca za lepších podmienok ako keď ich do družstva jeho predkovia odovzdávali,
a ešte dostal spätne náhradu za používanie.

Mohol - ale iba role, poľnonáčinie nevrátili
somarina - to tak švagor predsedu JRD
konkrétne napíš ktoré JRD dalo všetkým, čo vložili pôdu - - inak si iba táraj a prďús
Všetkým čo si požiadali a začali ako SHR hospodáriť, dostali a nie na 200 a viac parcelkách ale na jednej náhradnej parcele(prideľoval ju okresný pozemkový úrad) a dostali aj od družstva náhradu za užívanie predošlých rokov (polovička v vo vybraných naturáliách alebo majetku(napr traktor) a polovička formou podielnického listu ) Ak neobhospodaruješ pôdu, tak tvoje prdy sú len na zasmradenie
Terezia13
10.02.18,18:05
misoft
11.02.18,16:46
Jupíííííííí......
Brusel opäť niečo vynašiel.......
Takže cigarety znova zdražejú, lebo Brusel vymyslel, že každá krabička cigariet bude mať ČIP!

V budúcnosti možno očakávať, že bude mať čip každý chlieb, každý rohlík, každá krabička mlieka, nakoniec budeme maž povinne implantovaný čip.... lebo Brusel nariadi.
misoft
11.02.18,16:48
buchač
11.02.18,16:51
Jupíííííííí......
Brusel opäť niečo vynašiel.......
Takže cigarety znova zdražejú, lebo Brusel vymyslel, že každá krabička cigariet bude mať ČIP!
No schválne...daj link
misoft
11.02.18,17:26
Teraz čumím na správy. Uvidíme, čo sa z toho vykľuje..... možno len nejaké oné, alebo v budúcnosti holý fakt.
pavol54
11.02.18,18:04
:(
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/458141-pri-moskve-spadlo-lietadlo-so-71-ludmi/
Boľšaja sovetskaja technika......
https://cdn.airplane-pictures.net/images/uploaded-images/2017/2/4/849579.jpg
v tomto prípade sa jedná o ruskú techniku, okrem iného z 9 nešťastí za 10 rokov boli tri sovietskej výroby, jedno sovietskej výroby padlo na rozkaz poľského generála, a toto posledné bolo ruskej. Inak dnes som počúval na čt 24 vyjadrenie odborníka z Čiech, že lietadlá sovietskej produkcie boli technicky mimoriadne spoľahlivé, ich problém bola vysoká spotreba a vysoká hlučnosť.
jar88
12.02.18,11:25
Kto chcel si ich mohol po revolúcii vybrať,
dokonca za lepších podmienok ako keď ich do družstva jeho predkovia odovzdávali,
a ešte dostal spätne náhradu za používanie.

Mohol - ale iba role, poľnonáčinie nevrátili
somarina - to tak švagor predsedu JRD
konkrétne napíš ktoré JRD dalo všetkým, čo vložili pôdu - - inak si iba táraj a prďús
Všetkým čo si požiadali a začali ako SHR hospodáriť, dostali a nie na 200 a viac parcelkách ale na jednej náhradnej parcele(prideľoval ju okresný pozemkový úrad) a dostali aj od družstva náhradu za užívanie predošlých rokov (polovička v vo vybraných naturáliách alebo majetku(napr traktor) a polovička formou podielnického listu ) Ak neobhospodaruješ pôdu, tak tvoje prdy sú len na zasmradenie

U teba sa to zavádzanie stáva tradíciou.:)
Mojim starým rodičom vzali cca 15 ha na piatich, či šiestich parcelách. V roku 1989 boli už 10 rokov po smrti. Požiadať si mohli len ich deti a tie už boli pred penziou. Zostalo to na vnukov, ako som bol napríklad ja (môj vek v tej dobe - 34 rokov), ale moje profesné záujmy akosi inak nasmerované.
Keď som to začal vybavovať, traktor stál cca 320 000 Kčs. Nafta 2,80 Kčs.
Po 4 rokoch som to mal pohromade a mohol som si ich začať užívať, alebo ich prenajať družstvu. Vtedy už traktor stál 2 800 000 Kčs. Nafta 18 Kčs. :D
Tak asi tak.:---
No a neviem, či si spomenieš, od akej veľkosti výmery, bolo možné žiadať a dostať dotáciu.:)
pavol54
12.02.18,12:52
Kto chcel si ich mohol po revolúcii vybrať,
dokonca za lepších podmienok ako keď ich do družstva jeho predkovia odovzdávali,
a ešte dostal spätne náhradu za používanie.

Mohol - ale iba role, poľnonáčinie nevrátili
somarina - to tak švagor predsedu JRD
konkrétne napíš ktoré JRD dalo všetkým, čo vložili pôdu - - inak si iba táraj a prďús
Všetkým čo si požiadali a začali ako SHR hospodáriť, dostali a nie na 200 a viac parcelkách ale na jednej náhradnej parcele(prideľoval ju okresný pozemkový úrad) a dostali aj od družstva náhradu za užívanie predošlých rokov (polovička v vo vybraných naturáliách alebo majetku(napr traktor) a polovička formou podielnického listu ) Ak neobhospodaruješ pôdu, tak tvoje prdy sú len na zasmradenie

U teba sa to zavádzanie stáva tradíciou.:)
Mojim starým rodičom vzali cca 15 ha na piatich, či šiestich parcelách. V roku 1989 boli už 10 rokov po smrti. Požiadať si mohli len ich deti a tie už boli pred penziou. Zostalo to na vnukov, ako som bol napríklad ja (môj vek v tej dobe - 34 rokov), ale moje profesné záujmy akosi inak nasmerované.
Keď som to začal vybavovať, traktor stál cca 320 000 Kčs. Nafta 2,80 Kčs.
Po 4 rokoch som to mal pohromade a mohol som si ich začať užívať, alebo ich prenajať družstvu. Vtedy už traktor stál 2 800 000 Kčs. Nafta 18 Kčs. :D
Tak asi tak.:---
No a neviem, či si spomenieš, od akej veľkosti výmery, bolo možné žiadať a dostať dotáciu.:)
Ja možno zavádzam, ale ty kecáš po jedných starých rodičoch 5 ha po druhých 1,5 ha po rodičoch 3,5 ha bez problémov vymeral okresný úrad. Dotácia sa dávala podľa hospodárskych výsledkov v účtovníctve, lenže nebola nárokovateľná, teda do vyčerpania limitu. Tiež som nepatril medzi tých šťastlivcov. minimálne sa vymeriavalo 0,5 ha
buchač
13.02.18,06:31
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/458237-na-slovensku-je-kriticky-nedostatok-lekarov/

Z diskusie :



Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociálni otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se néktefí z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pěčovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.

Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš štát by už nikdy nemél být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!

V. Havel (december 1989)

Postavte mu pamätník pred každou lekárňou a nemocnicou!
----------------------------------------------------

1. lekár( študent ), ktorý študuje zadarmo na VŠ by mal na Slovensku povinne (zmluvne) odpracovať min. 10 rokov , alebo zaplatiť SR sumu akú platia uprednosťňovaní zahraniční študenti ( 10000 USD ročne !)

2. prednostovia kliník /zodpovední za atestácie/ si z atestácii spravili neznesiteľnú šikanu a biznis, lebo nie sú nikým riadení ( s ministrom alebo krajským lekárom sú utrú...), prevláda svojvôla, nepostihnuteľnosť, kult osobnosti, min. tri funkcie v počas jednej pracovnej doby + súkromný biznis...

3. škoda hovoriť o skutočnom fungovaní koncových ( univerzitných nemocníc), kde tretina lekárov pracuje počas pracovnej doby v súkromnom zariadení..
vicktor
13.02.18,07:31
„Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt.“

„Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervantesovy novely Cikánečka. Ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci. Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi. Vzpamatujme se, dokud je čas!“ uzavírá Miroslav Macek.

https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos
vicktor
13.02.18,10:07
buchač
13.02.18,11:03
„Zdá se,

Láskavo nebuď neužitočný...tak ako ja v predchádzajúcom príspevku. ;)

Čo už....koho sa to netýka, tak je mu to (momentálne) šumafuk. Mne sú síce poniektoré (nedôležité) skutočnosti teda fest voľné, ale určite nie všetky.
Ale ako sa vraví...príde na psa mráz.
Rodič dieťaťa, čo vyštudovalo na Slovensku (v tomto prípade HLAVNE medicínu) môže v konečnom dôsledku dopadnúť tiež tvrdo na hubu.
Decko vyštudovalo, zdrhlo za hranice...začalo pracovať za veľké lóve, vytvorilo si rodinu, kontakty a absolútne sa nemieni vrátiť na rodnú hrudu.
...a rodič starne a starne...a na Slovensku nemá/nebude mať kto liečiť...respektíve sem prídu nejakí Ukrajinci alebo imigranti.
Čo potom ??? Šak len vtedy spomenú na to, čo sa už teraz deje...a bude len horšie, na to dám krk.
BXLmiami
13.02.18,11:42
Teda ja neviem,ale o čom sme sa to bavili,ked lekári dali výpovede?
Čo tí lekári počuli?Žeby nech idú?Prečo sa čuduješ že išli?
korela
13.02.18,12:48
Časť slovenskej populácie vždy odchádzala za prácou do zahraničia, niekto sa vrátil, niekto nie. A nikdy neišlo iba o inteligenciu.
Porevolučný čas sa netýka zďaleka iba lekárov.
A čo starnúci a opustení rodičia? Kedysi boli viacdetnejšie rodiny, tak situáciu zvládali určite lepšie ako v dnešných časoch.
Mali by sme si všetci uznať, že sme prispeli k odchodu našich detí. Alebo nie?
bettylou
13.02.18,13:36
„Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt.“

„Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervantesovy novely Cikánečka. Ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci. Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi. Vzpamatujme se, dokud je čas!“ uzavírá Miroslav Macek.

https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos

neviem, kto komu čo kradne....
bettylou
13.02.18,13:43
a žiadne stromy do neba nerastú, ani ekonomika... :D
buchač
14.02.18,05:30
bettylou
14.02.18,06:08
pavol54
14.02.18,10:02
Že jaké #MeToo...:D :D :D

http://kollarmilos.blog.pravda.sk/2018/02/13/americka-dekadencia-dosiahla-vrchol-pornohviezda-zaluje-producenta-za-sexualne-zneuzitie/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

:D:D:D:D:D:D jú mejd maj dej :D:D
To už môžeme očakávať aj od dievčat z biskupickej výpadovky že budú žalovať svojich klientov za sexuálne obťažovanie
pavol54
15.02.18,07:57
dvaja hokejoví liliputáni to naložili hokejovým obrom (Slováci Rusom, Slovinci USákom (pani Melinda má prieser))
jar88
15.02.18,08:42
Kto chcel si ich mohol po revolúcii vybrať,
dokonca za lepších podmienok ako keď ich do družstva jeho predkovia odovzdávali,
a ešte dostal spätne náhradu za používanie.

Mohol - ale iba role, poľnonáčinie nevrátili
somarina - to tak švagor predsedu JRD
konkrétne napíš ktoré JRD dalo všetkým, čo vložili pôdu - - inak si iba táraj a prďús
Všetkým čo si požiadali a začali ako SHR hospodáriť, dostali a nie na 200 a viac parcelkách ale na jednej náhradnej parcele(prideľoval ju okresný pozemkový úrad) a dostali aj od družstva náhradu za užívanie predošlých rokov (polovička v vo vybraných naturáliách alebo majetku(napr traktor) a polovička formou podielnického listu ) Ak neobhospodaruješ pôdu, tak tvoje prdy sú len na zasmradenie

U teba sa to zavádzanie stáva tradíciou.:)
Mojim starým rodičom vzali cca 15 ha na piatich, či šiestich parcelách. V roku 1989 boli už 10 rokov po smrti. Požiadať si mohli len ich deti a tie už boli pred penziou. Zostalo to na vnukov, ako som bol napríklad ja (môj vek v tej dobe - 34 rokov), ale moje profesné záujmy akosi inak nasmerované.
Keď som to začal vybavovať, traktor stál cca 320 000 Kčs. Nafta 2,80 Kčs.
Po 4 rokoch som to mal pohromade a mohol som si ich začať užívať, alebo ich prenajať družstvu. Vtedy už traktor stál 2 800 000 Kčs. Nafta 18 Kčs. :D
Tak asi tak.:---
No a neviem, či si spomenieš, od akej veľkosti výmery, bolo možné žiadať a dostať dotáciu.:)
Ja možno zavádzam, ale ty kecáš po jedných starých rodičoch 5 ha po druhých 1,5 ha po rodičoch 3,5 ha bez problémov vymeral okresný úrad. Dotácia sa dávala podľa hospodárskych výsledkov v účtovníctve, lenže nebola nárokovateľná, teda do vyčerpania limitu. Tiež som nepatril medzi tých šťastlivcov. minimálne sa vymeriavalo 0,5 ha

Tak že bez problémov a ja kecám.:)
Napíš teda, koľko v tej dobe "bez problémov", stál traktor a koľko jeden liter nafty? Ja ti následne napíšem v ktorom roku tá tvoja doba "bez problémov" nastala, alebo že kecáš.
10 ha s motyku neobrobíš a ak by si to mal platiť nádenníkom, musel by si pestovať aspoň marišku.:D
pavol54
15.02.18,08:57
Kto chcel si ich mohol po revolúcii vybrať,
dokonca za lepších podmienok ako keď ich do družstva jeho predkovia odovzdávali,
a ešte dostal spätne náhradu za používanie.

Mohol - ale iba role, poľnonáčinie nevrátili
somarina - to tak švagor predsedu JRD
konkrétne napíš ktoré JRD dalo všetkým, čo vložili pôdu - - inak si iba táraj a prďús
Všetkým čo si požiadali a začali ako SHR hospodáriť, dostali a nie na 200 a viac parcelkách ale na jednej náhradnej parcele(prideľoval ju okresný pozemkový úrad) a dostali aj od družstva náhradu za užívanie predošlých rokov (polovička v vo vybraných naturáliách alebo majetku(napr traktor) a polovička formou podielnického listu ) Ak neobhospodaruješ pôdu, tak tvoje prdy sú len na zasmradenie

U teba sa to zavádzanie stáva tradíciou.:)
Mojim starým rodičom vzali cca 15 ha na piatich, či šiestich parcelách. V roku 1989 boli už 10 rokov po smrti. Požiadať si mohli len ich deti a tie už boli pred penziou. Zostalo to na vnukov, ako som bol napríklad ja (môj vek v tej dobe - 34 rokov), ale moje profesné záujmy akosi inak nasmerované.
Keď som to začal vybavovať, traktor stál cca 320 000 Kčs. Nafta 2,80 Kčs.
Po 4 rokoch som to mal pohromade a mohol som si ich začať užívať, alebo ich prenajať družstvu. Vtedy už traktor stál 2 800 000 Kčs. Nafta 18 Kčs. :D
Tak asi tak.:---
No a neviem, či si spomenieš, od akej veľkosti výmery, bolo možné žiadať a dostať dotáciu.:)
Ja možno zavádzam, ale ty kecáš po jedných starých rodičoch 5 ha po druhých 1,5 ha po rodičoch 3,5 ha bez problémov vymeral okresný úrad. Dotácia sa dávala podľa hospodárskych výsledkov v účtovníctve, lenže nebola nárokovateľná, teda do vyčerpania limitu. Tiež som nepatril medzi tých šťastlivcov. minimálne sa vymeriavalo 0,5 ha

Tak že bez problémov a ja kecám.:)
Napíš teda, koľko v tej dobe "bez problémov", stál traktor a koľko jeden liter nafty? Ja ti následne napíšem v ktorom roku tá tvoja doba "bez problémov" nastala, alebo že kecáš.
10 ha s motyku neobrobíš a ak by si to mal platiť nádenníkom, musel by si pestovať aspoň marišku.:D
Sólo kus 130000, Vo veltržnej akcii 2 malotraktory po 91000,- Sk. Jeden som nechal obchodníkovi, takže som ušetril na závesné náradie, Na pooranie pokombinátorovanie a iné, som si nechal robiť služby. Neskôr za pár šupov 7211 a to stačí. Načo sa budem vystatovať že mám nový traktor ak by mal ani na ročné odpisy nezarobil.
jar88
15.02.18,08:59
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/458237-na-slovensku-je-kriticky-nedostatok-lekarov/

Z diskusie :



Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociálni otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se néktefí z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pěčovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.

Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš štát by už nikdy nemél být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!

V. Havel (december 1989)

Postavte mu pamätník pred každou lekárňou a nemocnicou!
----------------------------------------------------

1. lekár( študent ), ktorý študuje zadarmo na VŠ by mal na Slovensku povinne (zmluvne) odpracovať min. 10 rokov , alebo zaplatiť SR sumu akú platia uprednosťňovaní zahraniční študenti ( 10000 USD ročne !)

2. prednostovia kliník /zodpovední za atestácie/ si z atestácii spravili neznesiteľnú šikanu a biznis, lebo nie sú nikým riadení ( s ministrom alebo krajským lekárom sú utrú...), prevláda svojvôla, nepostihnuteľnosť, kult osobnosti, min. tri funkcie v počas jednej pracovnej doby + súkromný biznis...

3. škoda hovoriť o skutočnom fungovaní koncových ( univerzitných nemocníc), kde tretina lekárov pracuje počas pracovnej doby v súkromnom zariadení..

Ako tak čítam tvoje vyjadrenia, vždy si vyberáš len to, čo ti pasuje.
Ten Havel ti predsa jasne povedal, že si máš na nich dať pozor, ale ty nie a nie ho poslúchnuť.:---
Mal si si jeho slová vziať k srdcu a nie sa na to vytoto. Teraz už padá tebe na hlavu, nie jemu.
------------------------------------------
Dobre viem, že práve ta tvoja krvná skupina volala po zdravotnej opatere zadarmo. Aj po vzdelaní zadarmo a tiež po dôstojnej starobe, ktorú vám majú zo zákona platiť deti.
Teraz sa čuduješ, že sa im tu do toho nechce a tak utekajú preč?:D
Len d...l by zostal žiť v kocúrkove v ktorom nemá reálnu budúcnosť.
jar88
15.02.18,09:30
Časť slovenskej populácie vždy odchádzala za prácou do zahraničia, niekto sa vrátil, niekto nie. A nikdy neišlo iba o inteligenciu.
Porevolučný čas sa netýka zďaleka iba lekárov.
A čo starnúci a opustení rodičia? Kedysi boli viacdetnejšie rodiny, tak situáciu zvládali určite lepšie ako v dnešných časoch.
Mali by sme si všetci uznať, že sme prispeli k odchodu našich detí. Alebo nie?

Spomenieš si ešte na moje staré príspevky o tom, že rodina by mala držať pokope? Myslím rodinu, do ktorej mi akosi prirodzene patria deti, vnuci a aj starí rodičia.
Spomenieš si ešte na tie posmešné reakcie? Vraj najlepšia svokra je tá studená? Alebo to tak ešte, počúvať v tridsiatke nejakého starého fotra? Nechať sa do nemoty poúčať čo mám, či nemám robiť. Alebo, že decka treba čo najskôr poslať ta het? Nech sa sami starajú.
Nuž sa starajú a jasné že tí šikovnejší, sú vo svete. Vo svete, kde sa dá spokojne dýchať a budovať si svoj vlastný sen. Nie ten náš, socialistický.
--------------------------
Mne bolo vždy jasné, že ak máme dávať polovicu zárobku štátu nato, že sa za nás postará o "bezplatné" zdravotníctvo a na staré kolená o našu "dôstojnú" starobu, že nám určite nezostane dosť na to, aby sme sa o to vedeli postarať sami.
O "dnešných" časoch bolo treba uvažovať v časoch "minulých", nemyslíš? Teraz je už zbytočné nariekať.:)
jar88
15.02.18,09:36
„Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt.“

„Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervantesovy novely Cikánečka. Ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci. Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi. Vzpamatujme se, dokud je čas!“ uzavírá Miroslav Macek.

https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos

Toto by pokojne mohol byť príspevok roka.:)
Stačilo by nahradiť slovo cikáni za socialisti.:--- A sme doma.;)
jar88
15.02.18,09:37
Následne by nám stačilo sa ich zbaviť a sme za vodou.:---
pavol54
15.02.18,09:59
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/458237-na-slovensku-je-kriticky-nedostatok-lekarov/

Z diskusie :



Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociálni otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se néktefí z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pěčovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.

Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš štát by už nikdy nemél být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!

V. Havel (december 1989)

Postavte mu pamätník pred každou lekárňou a nemocnicou!
----------------------------------------------------

1. lekár( študent ), ktorý študuje zadarmo na VŠ by mal na Slovensku povinne (zmluvne) odpracovať min. 10 rokov , alebo zaplatiť SR sumu akú platia uprednosťňovaní zahraniční študenti ( 10000 USD ročne !)

2. prednostovia kliník /zodpovední za atestácie/ si z atestácii spravili neznesiteľnú šikanu a biznis, lebo nie sú nikým riadení ( s ministrom alebo krajským lekárom sú utrú...), prevláda svojvôla, nepostihnuteľnosť, kult osobnosti, min. tri funkcie v počas jednej pracovnej doby + súkromný biznis...

3. škoda hovoriť o skutočnom fungovaní koncových ( univerzitných nemocníc), kde tretina lekárov pracuje počas pracovnej doby v súkromnom zariadení..

Ako tak čítam tvoje vyjadrenia, vždy si vyberáš len to, čo ti pasuje.
Ten Havel ti predsa jasne povedal, že si máš na nich dať pozor, ale ty nie a nie ho poslúchnuť.:---
Mal si si jeho slová vziať k srdcu a nie sa na to vytoto. Teraz už padá tebe na hlavu, nie jemu.
------------------------------------------
Dobre viem, že práve ta tvoja krvná skupina volala po zdravotnej opatere zadarmo. Aj po vzdelaní zadarmo a tiež po dôstojnej starobe, ktorú vám majú zo zákona platiť deti.
Teraz sa čuduješ, že sa im tu do toho nechce a tak utekajú preč?:D
Len d...l by zostal žiť v kocúrkove v ktorom nemá reálnu budúcnosť.
a tebe kedy stanovili doktori takú ťažkú diagnózu ? alebo bývaš v Rakúsku?
pavol54
15.02.18,15:55
To je pekný prieser v tých Košicoch: Súkromní pacienti z Anglicka platili za plastiku viac ako je cenníková cena (operujúci sa nepodelili), ale pooooooooodstatne menej ako by zacálovali v Anglicku (o tom sa nepíše), Myšlienka: Veď len tak ďalej zisťujte ako to bolo a sankcionujte vyhadzujte , však ukrajinskí felčari ktorí prídu budú veľmi spokojní aj s cenníkovou cenou
buchač
15.02.18,16:10
Súkromní pacienti z Anglicka platili za plastiku viac ako je cenníková cena (operujúci sa nepodelili), ale pooooooooodstatne menej ako by zacálovali v Anglicku
To bolo len pár rodených engliš...do nich kladiem uja.

Ale koľkí vycestovani (odrodilci) za slobodou a lepším zárobkom sa prídu dať rezať, zuby robiť, a iné zákroky na to zanedbané slovenské zdravotníctvo ???
A darmo, že sú poistenci štátu, tak v určitých prípadoch musia platiť plnú cenu za výkon...ale šak s radosťou zaplatia, lebo za tie zákroky by zaplatili horibilné sumy.
Nie jeden si prišiel až hen z Emeriky hubu účelovo urobiť...zaplatil a hajde nazad, lebo sa mu to oplatilo.
Nemocnice detto...radšej zinkasujú hotovosť, ako sa s poisťovňami naťahovať.

...a našinec aby čakal v poradovníkoch...behal hore dole....a dával úplatky.
pavol54
15.02.18,17:21
Súkromní pacienti z Anglicka platili za plastiku viac ako je cenníková cena (operujúci sa nepodelili), ale pooooooooodstatne menej ako by zacálovali v Anglicku
To bolo len pár rodených engliš...do nich kladiem uja.

Ale koľkí vycestovani (odrodilci) za slobodou a lepším zárobkom sa prídu dať rezať, zuby robiť, a iné zákroky na to zanedbané slovenské zdravotníctvo ???
A darmo, že sú poistenci štátu, tak v určitých prípadoch musia platiť plnú cenu za výkon...ale šak s radosťou zaplatia, lebo za tie zákroky by zaplatili horibilné sumy.
Nie jeden si prišiel až hen z Emeriky hubu účelovo urobiť...zaplatil a hajde nazad, lebo sa mu to oplatilo.
Nemocnice detto...radšej zinkasujú hotovosť, ako sa s poisťovňami naťahovať.

...a našinec aby čakal v poradovníkoch...behal hore dole....a dával úplatky.
Jedna známa si prišla robiť zub(y) z Talianska vraj sa to vyplatilo aj s cenou letenky to vyšlo lacnejšie.To vieš bezplatné zdravotníctvo a "halp und halp"
Dáša_
15.02.18,20:45
Prosím vás, už ste sa niekto stretli s lekárom, ktorý aktívne využíva to nové eZdravie, či jak sa to volá? Ktorý proste robí všetko elektronicky, k údajom pristupuje cez čítačku OP či nejakého ich preukazu?
buchač
16.02.18,19:33
Vždy ma poteší táto blogerka zvaná Devana.



Zneváženie jedla. . .
16. februára 2018 12:26, devana, Nezaradené

Pred pár dňami som išla okolo jednej školy. Vychádzali z nej malé deti, hádzali na zem pomaranče a dupali po nich. Boli to úplne malé deti, ktoré tie pomaranče dostali k obedu a bolo očividné, že to boli deti, ktoré tie obedy majú za symbolickú cenu.
Okolo kontajnerov sídliska cez ktoré som prechádzala sa váľali zbytky potravín, dokonca polovica zabaleného chleba.
Na jednej strane sa ľudia sťažujú, aké je jedlo drahé, ale aj tak ho mnohí kupujú nadbytok a vyhadzujú. Iní nadávajú na jeho kvalitu, ale aj keď majú možnosť, nie sú ochotní vypestovať si čo i len zopár domácich cibuliek a reďkoviek, lebo je to „gádžovina“.
Situácia okolo jedla nabrala zvláštny spád.
Na jednej strane je jedlu a jeho príprave venované množstvo priestoru v médiach. Stránky časopisov a internetové portály sú plné receptov s krásnymi obrázkami. Sú televízne stanice, ktoré sa venujú len vareniu a pečeniu, prebiehajú súťaže kuchárov.
Na druhej strane sú ľudia, ktorí si svoje jedlo, často krát, len jedno za deň, zaobstarávajú ťažkou prácou.
Pamätám si jednu súťaž, keď nejaký šéfkuchár hodil o zem mäso, zapečené s ovocím a syrom…
Jedlo sa začína prezentovať ako umenie a vrcholné „diela“ šéfkuchárov v snobských reštauráciach stoja majlant. Dokonca hovädzí steak v Európe je drahší ako živý kus dobytka v Argentíne, či Brazílii.
Cukrári sa pýšia zákuskami a „wau“ tortami, ktoré sú nádherné, ale ak ich človek ochutná má pocit, ako keby žul namáčané piliny.
Mnoho jedla sa práve kvôli chamtivosti výrobcov, vyrobiť čo najväčšie množstvo za najnižšiu cenu, už ani nedá nazvať jedlom.
Ľudia už pomaly ani nevedia ako chutí skutočné mlieko, maslo, chlieb, syr alebo jogurt.
Rôzne módne ošiale „zdravej výživy“ z mnohých urobili otrokov svojich stravovacích návykov a jedla.
Afektované vyjadrenia rôznych celebritiek ako zdravo žijú, ako nejedia mäso a podobne, ale nakoniec do seba aj tak natlačia chemické polotovary, ovplyvňujú mnoho mladých ľudí a žien sa takto „zdravo“ tiež stravovať a nakupovať zaručene zdravé „biopotraviny“.
Keď sa tak pozerám do regálov obchodov mám pocit, že naša civilizácia začala žiť spôsobom, ako to raz veľmi dávno povedal Sokrates, že mnohí ľudia žijú preto, aby jedli na rozdiel od tých, ktorí jedia preto, aby žili.
Ľudia si nevážia jedlo pre jeho nadbytok, ale najmä kvôli tomu, že mnohí ani len nevedia, ako ťažko sa potraviny dorábajú. Netušia, koľko námahy a ľudského umu je na to potrebné. A prestali si úplne vážiť Zem, ktorá ich stále, aj napriek tomu, že ju postupne zbavujú života, stále živí.
Ľudia „dary Zeme“ veľmi znevážili, práve tým, čo z nich urobili.
Na jednej strane obchodný artikel a umenie, ktoré sa predáva za drahé peniaze. Na druhej bezcenný odpad, ktorý v obrovských haldách hnije a zamoruje ovzdušie, ktorý bol vyrobený len kvôli zisku.
Na jednej strane sú ľudia, ktorí potravinami plytvajú a na druhej strane sú ľudia, ktorí ich majú nedostatok, až taký, že od hladu zomierajú.
Mnohí berú jedlo ako samozrejmosť a nikdy zaň nepoďakovali Zemi, Slnku, Bohu…
Možno budú ľudia musieť pocítiť, čo je to skutočný hlad a nedostatok potravy, aby si znova začali vážiť to, čo potrebujú k životu a znova začali za jedlo aj ďakovať.
bettylou
17.02.18,02:12
Teda ja neviem,ale o čom sme sa to bavili,ked lekári dali výpovede?
Čo tí lekári počuli?Žeby nech idú?Prečo sa čuduješ že išli?
Lebo im Hippokratova prísaha hovorí menej ako vlastná teplá riť
pavol54
17.02.18,11:28
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Ing. Ľubomír Janoška
17.02.18,12:39
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Tak som si hovoril, že ako sa asi cítia jej ruskí rodičia, keď prefičala cieľom so slovenskou zástavou na chrbáte?
pavol54
17.02.18,12:58
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Tak som si hovoril, že ako sa asi cítia jej ruskí rodičia, keď prefičala cieľom so slovenskou zástavou na chrbáte?
Máš pravdu, asi tak ako naši slovenskí, ktorých deti robia hodnoty pre iné štáty, Nikto sa nikdy nebude pýtať (keď opadne vlna emócií) na národnosť športovca štátu ktorý bude vedený rubrike "Medailový štát". Na druhej strane MOV mohol mať dosť prostriedkov na to aby bezpečne diagnostikovali každého športovca na doping, miesto toho vylúčili celý štát len preto že "Rusi".
pavol54
18.02.18,06:09
Merkelová to pekne povedala zhrnuté vlastnými slovami : PRIVATIZÁCIA ziskov patrí našim podnikateľom, ROZDELENIE nákladov na imigrantov patrí všetkým občanom EURÓPY
buchač
19.02.18,06:32
Niektorí ma už odsúdili za názor ohľadom športovcov.
ALE keď niečo takéto čítam ?
Nuž názor sa zhoršuje a zhoršuje...

" „Je to zlé. Pekné a ideálne je to iba pred televíznymi kamerami. Realita je však iná a smutná. Podpora štátu pre šport vo všeobecnosti je naozaj úbohá,“ tvrdí Peter Hochschorner a pokračoval:

„Myslím si, že Kuzminová by urobila lepšie, keby zostala v Rusku. Určite by za svoje terajšie olympijské úspechy dostala oveľa viac peňazí, ako dostane u nás. U nás každý do kamery nasľubuje, ale realita je iná. Ale to som už hovoril. To by bolo opakovanie toho istého, čo podľa mňa nemá význam.“

Podľa neho ľudia, ktorí by športovcom mali pomôcť pri ich začiatkoch, im nepomôžu.

„Som z toho veľmi smutný a rozčarovaný. Možno aj preto, lebo my sme prišli o našu disciplínu, v ktorej sme boli najlepší na svete, a nikoho to netrápi. My sme boli zaujímaví pre politikov vtedy, keď sme nosili medaily. Teraz, keď pomaly s kariérou končíme, si musíme pomôcť sami,“ zdôraznil štvornásobný olympijský medailista.
https://sport.pravda.sk/zoh-2018/clanok/459112-hochschorner-kuzminova-by-urobila-lepsie-keby-zostala-v-rusku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
jar88
19.02.18,12:43
Netuším či je pravda, že je Putin taký bohatý (160 miliard eur), ale naozaj by som bol zvedavý, či by ich vedel nejako zmysluplne otočiť.:---
---------------------------------------
https://www.startitup.sk/local-25-najbohatsich-ludi-sveta-vsetkych-vsak-prekonala-jedna-nenapadna-osoba/
Podľa všetkého však existuje ešte jeden človek, pri ktorom aj Jeff pôsobí ako chudobnejší príbuzný a hodnota jeho majetku sa takmer vyrovná obom na prvých dvoch priečkach. Je ním vždy seriózny a tvrdý ruský prezident Vladimír Putin, ktorý ma podľa finančníka Bill Browdera majetok v hodnote 160 miliárd eur.
---------------------------------------
Náš vzor, Vladimír Putin - to je ten náš dobráčisko, ktorému krivdí celý svet.
vicktor
19.02.18,12:58
Ako na to Bill B prisiel?
Spravil znalecky posudok na Kremel?
pavol54
19.02.18,13:32
Netuším či je pravda, že je Putin taký bohatý (160 miliard eur), ale naozaj by som bol zvedavý, či by ich vedel nejako zmysluplne otočiť.:---
---------------------------------------
https://www.startitup.sk/local-25-najbohatsich-ludi-sveta-vsetkych-vsak-prekonala-jedna-nenapadna-osoba/
Podľa všetkého však existuje ešte jeden človek, pri ktorom aj Jeff pôsobí ako chudobnejší príbuzný a hodnota jeho majetku sa takmer vyrovná obom na prvých dvoch priečkach. Je ním vždy seriózny a tvrdý ruský prezident Vladimír Putin, ktorý ma podľa finančníka Bill Browdera majetok v hodnote 160 miliárd eur.
---------------------------------------
Náš vzor, Vladimír Putin - to je ten náš dobráčisko, ktorému krivdí celý svet.
však daj potfólio kde ich má investované,alebo si myslíš že ich má v strožoku a všetky WC nimi vytapetované? a TRUMP čo stál v montérkach pri páse?
BXLmiami
19.02.18,13:46
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Myslíš tú kopu krásnych dievčeniec z ktorých majú strach američanky ?:-)
jar88
19.02.18,13:46
Netuším či je pravda, že je Putin taký bohatý (160 miliard eur), ale naozaj by som bol zvedavý, či by ich vedel nejako zmysluplne otočiť.:---
---------------------------------------
https://www.startitup.sk/local-25-najbohatsich-ludi-sveta-vsetkych-vsak-prekonala-jedna-nenapadna-osoba/
Podľa všetkého však existuje ešte jeden človek, pri ktorom aj Jeff pôsobí ako chudobnejší príbuzný a hodnota jeho majetku sa takmer vyrovná obom na prvých dvoch priečkach. Je ním vždy seriózny a tvrdý ruský prezident Vladimír Putin, ktorý ma podľa finančníka Bill Browdera majetok v hodnote 160 miliárd eur.
---------------------------------------
Náš vzor, Vladimír Putin - to je ten náš dobráčisko, ktorému krivdí celý svet.
však daj potfólio kde ich má investované,alebo si myslíš že ich má v strožoku a všetky WC nimi vytapetované? a TRUMP čo stál v montérkach pri páse?
Ty si naozaj prípad.:)
Písal som predsa, že netuším koľko je na tom pravdy.:D
Prečo spomínaš práve Trumpa, veď on nešiel do politiky s holou, ako Putin.:cool:
Nandrolon
19.02.18,14:00
Netuším či je pravda, že je Putin taký bohatý (160 miliard eur), ale naozaj by som bol zvedavý, či by ich vedel nejako zmysluplne otočiť.:---
---------------------------------------
https://www.startitup.sk/local-25-najbohatsich-ludi-sveta-vsetkych-vsak-prekonala-jedna-nenapadna-osoba/
Podľa všetkého však existuje ešte jeden človek, pri ktorom aj Jeff pôsobí ako chudobnejší príbuzný a hodnota jeho majetku sa takmer vyrovná obom na prvých dvoch priečkach. Je ním vždy seriózny a tvrdý ruský prezident Vladimír Putin, ktorý ma podľa finančníka Bill Browdera majetok v hodnote 160 miliárd eur.
---------------------------------------
Náš vzor, Vladimír Putin - to je ten náš dobráčisko, ktorému krivdí celý svet.
Clanok som cital az po vetu, citujem:"Zoznam sa s hornymi 2% populacie."
Takze podla Richarda Vitkovskeho ma populacia zemegule pocet 1250 ludi...
No, predpokladam, ze aj zvysok clanku bude rovnako odborny.
pavol54
19.02.18,14:53
Netuším či je pravda, že je Putin taký bohatý (160 miliard eur), ale naozaj by som bol zvedavý, či by ich vedel nejako zmysluplne otočiť.:---
---------------------------------------
https://www.startitup.sk/local-25-najbohatsich-ludi-sveta-vsetkych-vsak-prekonala-jedna-nenapadna-osoba/
Podľa všetkého však existuje ešte jeden človek, pri ktorom aj Jeff pôsobí ako chudobnejší príbuzný a hodnota jeho majetku sa takmer vyrovná obom na prvých dvoch priečkach. Je ním vždy seriózny a tvrdý ruský prezident Vladimír Putin, ktorý ma podľa finančníka Bill Browdera majetok v hodnote 160 miliárd eur.
---------------------------------------
Náš vzor, Vladimír Putin - to je ten náš dobráčisko, ktorému krivdí celý svet.
však daj potfólio kde ich má investované,alebo si myslíš že ich má v strožoku a všetky WC nimi vytapetované? a TRUMP čo stál v montérkach pri páse?
Ty si naozaj prípad.:)
Písal som predsa, že netuším koľko je na tom pravdy.:D
Prečo spomínaš práve Trumpa, veď on nešiel do politiky s holou, ako Putin.:cool:
Ty vieš že putin išiel s holou..., alebo je to len tvoje presvedčenie?Ty tu miešaš jedno s druhým najprv je tu tvoja viera že je bohatý ale zároveň presvedčenie že ich nedokáže otočiť, on otáča majetkom, aktívami a aktivitami Ruska tak by dokázal otočiť zmysluplne aj ten oproti tomu malý osobný majetoček.
pavol54
19.02.18,14:59
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Myslíš tú kopu krásnych dievčeniec z ktorých majú strach američanky ?:-)
tie rozkysnuté colovo hamburgerové? Ale naše niektoré sa im začínajú približovať. Nie také som myslel, ale kdesi som rešeršol že Lavrov alebo ktosi z Ruska vyjadril protest voči odberu vzoriek ktoré robia amíci na genetické testy, alebo čosi také
pavol54
20.02.18,06:47
Dobre sa američanom hrá keď majú na olympiáde dve mužstvá jedno so sídlom v amerike a druhé so sídlom na Slovensku
buchač
20.02.18,07:23
Neteší, nerozčuľuje...smutné, veselé, žalostné, choré, etc...doplniť podľa svojho.
Samozrejme, že pre poniektorých tento môj príspevok - postreh neužitočné.

https://auto.sme.sk/c/20764768/snezenie-v-bratislave-komplikuje-dopravu.html?ref=trz

Bodaj by sa im celé Slovensko nerehotalo.
Ešte aj na Sahare by hentú "kalamitu" zvládli rýchlejšie a lepšie.
bjuty smis
20.02.18,07:36
ešte si pozri večer správy na markíze a už budeš úplne v obraze...

čo myslíš, ktorý pracovný deň naposledy nebola na obchvate 1/2 hod kolóna ????

ešte si behal po lesoch v maskáčoch a najlepšie auto bol favorit.....
vicktor
20.02.18,08:04
Buchac, nesluzi ti pamat?
Uz minule som ta informoval ze polhodinove zdrzanie je bezne aj v lete.
buchač
20.02.18,08:05
ešte si pozri večer správy na markíze a už budeš úplne v obraze...

čo myslíš, ktorý pracovný deň naposledy nebola na obchvate 1/2 hod kolóna ????

ešte si behal po lesoch v maskáčoch a najlepšie auto bol favorit.....

Mne je jedno.
Blava (chvalabohu) ďaleko a Pán Boh vysoko.

Kolóny sú samozrejme preto, lebo ráno vychodňare idú z MI, VV, SV, PO...do Blááávy k výrobným pásom...;)

Kuwa, šak je tých pár cenťákov snehu fakt na smiech. Kuwa....NEDOTKNUTEĽNÁ "krásavica" na Dunaji ....fujtajbl, škaredšieho mesta nieto široko ďaleko...

Toto poznáš ?

https://www.youtube.com/watch?v=e7sapA36szE
kukučka
20.02.18,08:18
BA raňajky máš za sebou. Čo si dáš na obed, Badateľa, Bukovského? :---:D
bjuty smis
20.02.18,08:19
ešte raz..

v blave sú každodenné kolóny....každé ráno a každé poobedie, ked pracujúci idú domov...
bez ohladu na to, či nejaký pisálek, alebo redaktor z tv s toho robí senzáciu...

cez prístavný most prejde denne cca 120 000 aut...čo si ani len nevieš predstaviť...stačí ťukes a hned je dalšia polhodinka...

toho kraussa poznám a má pravdu :)
lujza.j
20.02.18,08:29
Chcem ist na 16h do stupavy....kedy asi vyrazim:Dked nesnezi idem po 15h
jar88
20.02.18,08:34
Neteší, nerozčuľuje...smutné, veselé, žalostné, choré, etc...doplniť podľa svojho.
Samozrejme, že pre poniektorých tento môj príspevok - postreh neužitočné.

https://auto.sme.sk/c/20764768/snezenie-v-bratislave-komplikuje-dopravu.html?ref=trz

Bodaj by sa im celé Slovensko nerehotalo.
Ešte aj na Sahare by hentú "kalamitu" zvládli rýchlejšie a lepšie.

No jasné, ty by si to riešil lepšie, ako tí "blaváci". Preto teraz čučíš kdesi v lese.:D Pritom tvoji rodáci tu tiež čučia v zápche aj pol hodiny.
Moja najmladšia (tiež rodená "blaváčka"), túto situáciu riešila už v januári. :) Vraj tu skapal pes a stále sa sem trepú ďalší a ďalší degeši.
A tak sa zbalila, že ide kuknúť, ako to riešia v Dubaji. Nedávno mi volala, že žiadne blavácke sneženie tam neriešia a že teraz ide kuknúť aj do Kataru.
Asi sa mala vybrať radšej ta het na vychod, do lesa.:o
buchač
20.02.18,08:39
Buchac, nesluzi ti pamat?
Uz minule som ta informoval ze polhodinove zdrzanie je bezne aj v lete.

Šun more...
Dnes ráno...a kuwa skoro ráno som šiel ku lekárke. Skoro ráno preto, lebo odber krvi.
Myslíš, že LEN v Bláááve sú kolóny ?

Už minule som informoval ;), že nie iba v Blave je situácia na trt. Lenže Tv Narkóza, Tv Grc, Rádio Spomalené.....tie informujú na 99% o situácii LEN ohľadom v Blave...ten zvyšok Slovenska majú v prdely....ostatne ako aj Blaváci.
Čo je najhoršie ? Že ešte aj hentí vychodňare, ktorí bývajú cca rok v hlavnom meste, tak sa považujú už za blavákov.
Nandrolon
20.02.18,08:42
Neteší, nerozčuľuje...smutné, veselé, žalostné, choré, etc...doplniť podľa svojho.
Samozrejme, že pre poniektorých tento môj príspevok - postreh neužitočné.

https://auto.sme.sk/c/20764768/snezenie-v-bratislave-komplikuje-dopravu.html?ref=trz

Bodaj by sa im celé Slovensko nerehotalo.
Ešte aj na Sahare by hentú "kalamitu" zvládli rýchlejšie a lepšie.

No jasné, ty by si to riešil lepšie, ako tí "blaváci". Preto teraz čučíš kdesi v lese.:D Pritom tvoji rodáci tu tiež čučia v zápche aj pol hodiny.
Moja najmladšia (tiež rodená "blaváčka"), túto situáciu riešila už v januári. :) Vraj tu skapal pes a stále sa sem trepú ďalší a ďalší degeši.
A tak sa zbalila, že ide kuknúť, ako to riešia v Dubaji. Nedávno mi volala, že žiadne blavácke sneženie tam neriešia a že teraz ide kuknúť aj do Kataru.
Asi sa mala vybrať radšej ta het na vychod, do lesa.:o
Ale tí degeši budú tiež radi, že bude v BA o jednu štetovnicu zavadzajúcu na ceste menej.
buchač
20.02.18,08:44
[QUOTE="jar88"]
A tak sa zbalila, že ide kuknúť, ako to riešia v Dubaji. Nedávno mi volala, že žiadne blavácke sneženie tam neriešia a že teraz ide kuknúť aj do Kataru.
Asi sa mala vybrať radšej ta het na vychod, do lesa.:o[/QUOTE

Ty buzerantský dilino...už som ti nie raz povedal, že na mňa nereaguj !!!!!

Vždy lepšie v lese, ako niekde robiť "spoločníčku" moslimským ujom...

Ide v ockových šľapajách ?
Ty si bol a aj si zlodej.
Bol si potencionálny vrah....
Dcérenka šľapka...si ju určite zaučil do remesla.
Kuwa, že jaká kurewská rodina.
Nandrolon
20.02.18,08:54
Buchač, čo u Vás nie sú tie intelektuálne dievčatá?
V domovine sa tvária hlboko intelektuálne a ďaleko od domova "hlboko intelektuálne" skáču na čiernych kladách :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
PS: admin nech kľudne zmaže, ale fakt som si to nemohol odpustiť
jar88
20.02.18,09:10
Buchac, nesluzi ti pamat?
Uz minule som ta informoval ze polhodinove zdrzanie je bezne aj v lete.

Šun more...
Dnes ráno...a kuwa skoro ráno som šiel ku lekárke. Skoro ráno preto, lebo odber krvi.
Myslíš, že LEN v Bláááve sú kolóny ?

Už minule som informoval ;), že nie iba v Blave je situácia na trt. Lenže Tv Narkóza, Tv Grc, Rádio Spomalené.....tie informujú na 99% o situácii LEN ohľadom v Blave...ten zvyšok Slovenska majú v prdely....ostatne ako aj Blaváci.
Čo je najhoršie ? Že ešte aj hentí vychodňare, ktorí bývajú cca rok v hlavnom meste, tak sa považujú už za blavákov.

Ja to mám z BA bytu k lekárke, asi tri minúty chôdze po pešej zóne a aj tak tam nechodím. Jednoducho ju nepotrebujem. Som zdravý a naviac tam už ani nebývam.:)
Minulý mesiac som sa rozhodol ho predať. Prišlo mi kopec záujemcov, nakoľko som dal ponuku iba 124 000 €. Bol medzi nimi aj jeden týpek z východu. Tak sa zdá, že práve on bude ten šťastný a tak sa asi aj on stane novým blavákom.:D (zatiaľ prijal 8000 navrch)
Je mi jasné, že ešte netuší (rovnako, ako ten Kysučan) do čoho ide a čo ho tu čaká. V našej bráne býva už šesť cigánskych rodiniek.:cool:
jar88
20.02.18,09:18
Buchač, čo u Vás nie sú tie intelektuálne dievčatá?
V domovine sa tvária hlboko intelektuálne a ďaleko od domova "hlboko intelektuálne" skáču na čiernych kladách :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
PS: admin nech kľudne zmaže, ale fakt som si to nemohol odpustiť

Asi ti to už nezmaže, lebo to zostane v mojej citácii.:---
Buchač vie veľmi dobre, ako sa táto moja konkrétna dcéra živí. Veľmi ho to štve, lebo tá jeho musí často makať aj tak, ako sa jej to nepáči.:D
Zato tá moja najmladšia, tá si môže vždy vybrať.
lujza.j
20.02.18,09:26
Buchac, nesluzi ti pamat?
Uz minule som ta informoval ze polhodinove zdrzanie je bezne aj v lete.

Šun more...
Dnes ráno...a kuwa skoro ráno som šiel ku lekárke. Skoro ráno preto, lebo odber krvi.
Myslíš, že LEN v Bláááve sú kolóny ?

Už minule som informoval ;), že nie iba v Blave je situácia na trt. Lenže Tv Narkóza, Tv Grc, Rádio Spomalené.....tie informujú na 99% o situácii LEN ohľadom v Blave...ten zvyšok Slovenska majú v prdely....ostatne ako aj Blaváci.
Čo je najhoršie ? Že ešte aj hentí vychodňare, ktorí bývajú cca rok v hlavnom meste, tak sa považujú už za blavákov.

Ja to mám z BA bytu k lekárke, asi tri minúty chôdze po pešej zóne a aj tak tam nechodím. Jednoducho ju nepotrebujem. Som zdravý a naviac tam už ani nebývam.:)
Minulý mesiac som sa rozhodol ho predať. Prišlo mi kopec záujemcov, nakoľko som dal ponuku iba 124 000 €. Bol medzi nimi aj jeden týpek z východu. Tak sa zdá, že práve on bude ten šťastný a tak sa asi aj on stane novým blavákom.:D (zatiaľ prijal 8000 navrch)
Je mi jasné, že ešte netuší (rovnako, ako ten Kysučan) do čoho ide a čo ho tu čaká. V našej bráne býva už šesť cigánskych rodiniek.:cool:
Jój..a ake fajne parkovanie:D
jar88
20.02.18,09:39
Buchac, nesluzi ti pamat?
Uz minule som ta informoval ze polhodinove zdrzanie je bezne aj v lete.

Šun more...
Dnes ráno...a kuwa skoro ráno som šiel ku lekárke. Skoro ráno preto, lebo odber krvi.
Myslíš, že LEN v Bláááve sú kolóny ?

Už minule som informoval ;), že nie iba v Blave je situácia na trt. Lenže Tv Narkóza, Tv Grc, Rádio Spomalené.....tie informujú na 99% o situácii LEN ohľadom v Blave...ten zvyšok Slovenska majú v prdely....ostatne ako aj Blaváci.
Čo je najhoršie ? Že ešte aj hentí vychodňare, ktorí bývajú cca rok v hlavnom meste, tak sa považujú už za blavákov.

Ja to mám z BA bytu k lekárke, asi tri minúty chôdze po pešej zóne a aj tak tam nechodím. Jednoducho ju nepotrebujem. Som zdravý a naviac tam už ani nebývam.:)
Minulý mesiac som sa rozhodol ho predať. Prišlo mi kopec záujemcov, nakoľko som dal ponuku iba 124 000 €. Bol medzi nimi aj jeden týpek z východu. Tak sa zdá, že práve on bude ten šťastný a tak sa asi aj on stane novým blavákom.:D (zatiaľ prijal 8000 navrch)
Je mi jasné, že ešte netuší (rovnako, ako ten Kysučan) do čoho ide a čo ho tu čaká. V našej bráne býva už šesť cigánskych rodiniek.:cool:
Jój..a ake fajne parkovanie:D
Aj to som mu ukázal, ale dopoludnia medzi desiatou a pol jednou.:---
pavol54
20.02.18,09:40
[QUOTE="jar88"]
A tak sa zbalila, že ide kuknúť, ako to riešia v Dubaji. Nedávno mi volala, že žiadne blavácke sneženie tam neriešia a že teraz ide kuknúť aj do Kataru.
Asi sa mala vybrať radšej ta het na vychod, do lesa.:o[/QUOTE

Ty buzerantský dilino...už som ti nie raz povedal, že na mňa nereaguj !!!!!

Vždy lepšie v lese, ako niekde robiť "spoločníčku" moslimským ujom...

Ide v ockových šľapajách ?
Ty si bol a aj si zlodej.
Bol si potencionálny vrah....
Dcérenka šľapka...si ju určite zaučil do remesla.
Kuwa, že jaká kurewská rodina.
Niektoré pri všetkej počestnosti sa starajú najmä o svoj chrup, tak si nechajú zuby umyť aj niekoľkokrát denne medzi tou spústou doktorov sú aj zubári.
Žabinka
20.02.18,10:16
dnes som zažila srandu..:);) konečne som sa vybrala k mojej obvodnej dr, potrebujem odporučenie na kontrolu na neurológiu.. otvorila som hlavné dvere, a fúha, aké prekvapko, čakáreň prázdna, v čase chrípky nezvyčajné.. podišla som ku dverám, a tam nápis: mudr. xy, psychiater..:eek: nevravím, možno aj toto odvetvie by som potrebovala, ale prekvapilo ma, že po mojej dr neostal ani smrad, žiadny oznam, nič.. hľadala som po celej budove, a našla som, tam kde bolo najviac ľudí, samozrejme, ale už mám iného dr, moja išla do dôchodku.. škoda, už sme boli aj so sestričkou zohratá partia, keď som niečo potrebovala, väčšinu záležitostí som riešila telefonicky, a nemusela som sa tam zdržiavať medzi bacilmi..:)
BXLmiami
20.02.18,10:39
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Myslíš tú kopu krásnych dievčeniec z ktorých majú strach američanky ?:-)
tie rozkysnuté colovo hamburgerové? Ale naše niektoré sa im začínajú približovať. Nie také som myslel, ale kdesi som rešeršol že Lavrov alebo ktosi z Ruska vyjadril protest voči odberu vzoriek ktoré robia amíci na genetické testy, alebo čosi také
Tak toto si zrejme nepochopil.:-)
pavol54
20.02.18,12:14
Keby Rusi nevyradili Nasťu z reprezentácie, tak máme Fialkové, ale ani Nasťa by tento rok nič nezískala. Takže poďakujme Rusom za výber do ich reprezentácie v roku 2008, myslím že Nasťa nám môže byť vďačná za možnosť získať medaily. Zaujímavé prvá Ruska, druhá Bieloruska, prečo sa potom amíci vraj snažia získať genetický materiál z týchto krajín na výskum
Myslíš tú kopu krásnych dievčeniec z ktorých majú strach američanky ?:-)
tie rozkysnuté colovo hamburgerové? Ale naše niektoré sa im začínajú približovať. Nie také som myslel, ale kdesi som rešeršol že Lavrov alebo ktosi z Ruska vyjadril protest voči odberu vzoriek ktoré robia amíci na genetické testy, alebo čosi také
Tak toto si zrejme nepochopil.:-)
dá sa to pochopiť "tak aj tak"
vicktor
20.02.18,13:52
Ja vas tusim celu partiu nechapem...
misoft
20.02.18,14:12
dnes som zažila srandu..:);) konečne som sa vybrala k mojej obvodnej dr, potrebujem odporučenie na kontrolu na neurológiu.. otvorila som hlavné dvere, a fúha, aké prekvapko, čakáreň prázdna, v čase chrípky nezvyčajné.. podišla som ku dverám, a tam nápis: mudr. xy, psychiater..:eek: nevravím, možno aj toto odvetvie by som potrebovala, ale prekvapilo ma, že po mojej dr neostal ani smrad, žiadny oznam, nič.. hľadala som po celej budove, a našla som, tam kde bolo najviac ľudí, samozrejme, ale už mám iného dr, moja išla do dôchodku.. škoda, už sme boli aj so sestričkou zohratá partia, keď som niečo potrebovala, väčšinu záležitostí som riešila telefonicky, a nemusela som sa tam zdržiavať medzi bacilmi..:)



.... inými slovami.... zase meškáš.....:D:D:D
buchač
20.02.18,16:17
bettylou
20.02.18,21:45
Ohúrilo, že minister behá s nejakou tabuľou označujúcou začiatok obce - šak to je práca pre nekvalifikovaného robotníka a tak by mala byť aj hodnotená. Minister je za inú prácu platený. :D:D:D
buchač
21.02.18,06:03
Ohúrilo, že minister behá s nejakou tabuľou označujúcou začiatok obce - šak to je práca pre nekvalifikovaného robotníka a tak by mala byť aj hodnotená. Minister je za inú prácu platený. :D:D:D
- čo by si chcela od Maďara ???
- dlabať na nejaké tabule. Horšie je, že maďare sa ani len nesnažia o to, aby aspoň ovládali základy úradného jazyka.
- Maďar veľmi dobre vie, čo robí
- a v neposlednej miere sa pozri, kde sa Maďar realizuje a kde budú smerovať love
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/419736-mesta-na-juhu-krajiny-si-vybojovali-obchvaty/
pavol54
21.02.18,06:14
Ohúrilo, že minister behá s nejakou tabuľou označujúcou začiatok obce - šak to je práca pre nekvalifikovaného robotníka a tak by mala byť aj hodnotená. Minister je za inú prácu platený. :D:D:D
- čo by si chcela od Maďara ???
- dlabať na nejaké tabule. Horšie je, že maďare sa ani len nesnažia o to, aby aspoň ovládali základy úradného jazyka.
- Maďar veľmi dobre vie, čo robí
- a v neposlednej miere sa pozri, kde sa Maďar realizuje a kde budú smerovať love
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/419736-mesta-na-juhu-krajiny-si-vybojovali-obchvaty/
a potom tie horné tabule demontujú veď načo dve rovnaké tabule na jednom stĺpe :)
buchač
21.02.18,15:48
No ja veru neviem. Vždy som počul, že Nórsko je zdravá a čistá krajina.
Aj napriek týmto údajom bude pravda niekde inde.
Tak vysoký podiel astmatikov sa snáď nevyskytuje ani v tých najviac znečistených lokalitách niekde v Číne, Japonsku alebo Emeriky. ;)
https://sport.pravda.sk/zoh-2018/clanok/459444-nori-obhajuju-6-tisic-pripravkov-proti-astme-je-to-pokrytecke-reaguju-svajciari/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Proskám pekne a to sú športovci, ktorí by mali byť zdraví jak repa...teda, až na tú astmu.
Vždy som bol v tom, že astmatici majú problém sa v určitých situáciách nadýchnuť (videl som len raz u jedného maníka), alergici detto, ide ich pre zmenu rozdrapiť od kašľa...ale toto ohľadom Nórov je priveľmi silná káva.
...a veru by bolo zaujímavé vedieť, že ako dlho to už vlastne trvá...asi by veľa nórskych "športovcov" prišlo o tie vzácne kovy a solídne by sa poprepisovala výsledková história.
buchač
21.02.18,16:47
Toto je také slovenské........akože podnikanie.
https://ekonomika.sme.sk/c/20763779/ako-sa-evita-zbavila-stratoveho-vydavatelstva.html?ref=njct

P.S.:
Výraz "akože" vrcholne neznášam, ale teraz sa hodí.
Terezia13
21.02.18,19:34
tak toto ma "veľmi potešilo", asi ma to už aj chytá
misoft
21.02.18,21:01
tak toto ma "veľmi potešilo", asi ma to už aj chytá
A na čo chceš spomínať?


Jááááj, zabudla si..... skleróza..... :D
jar88
22.02.18,06:42
Toto je také slovenské........akože podnikanie.
https://ekonomika.sme.sk/c/20763779/ako-sa-evita-zbavila-stratoveho-vydavatelstva.html?ref=njct

P.S.:
Výraz "akože" vrcholne neznášam, ale teraz sa hodí.

A ja naopak, ten výraz milujem.:D
Ale myslím, že "akože podnikanie" nejestvuje. Buďto niečo je podnikanie, alebo nieje podnikanie.
Bola by to naozaj neschopná podnikateľka, ak by nevyužila možnosť a nechala si na krku dlh, ktorý mať nemusí.
buchač
23.02.18,18:42
Slovák chcel vydierať holandskú telekomunikačnú spoločnosť. Podozrivého Mareka zadržala polícia na Orave po tom, čo na neho Holanďania vydali medzinárodný zatykač.

Bol to trúfalý plán. Marek (32) je počítačový expert a dostal sa k tajným údajom holandskej telekomunikačnej firmy. Plánoval ich zverejniť na internete.

Za to, že nezverejnia citlivé informácie na sociálnej sieti, Marek spolu so svojim komplicom údajne žiadali od telekomunikačnej firmy až 30 bitcoinov. A to vôbec nie je málo.

Prípad totiž vyšetruje holandská polícia. Podozrivý Slovák pracoval priamo pre holandského telekomunikačného operátora, chcel vraj teda vydierať svojho zamestnávateľa.

http://www.tvnoviny.sk/domace/1908223_slovak-mal-vydierat-holandsku-telekomunikacnu-spolocnost-vykupne-udajne-ziadal-v-bitcoinoch




Čo mi asi tak zišlo na um ?????
;) :D
bettylou
24.02.18,12:54
Nandrolon
24.02.18,13:14
Buchac, ale Taiko ma o 12-15r. viac :-))))))))))))))))
misoft
24.02.18,13:40
Buchac, ale Taiko ma o 12-15r. viac :-))))))))))))))))
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
žeby už na pokraji... ?
Nandrolon
24.02.18,13:49
Buchac, ale Taiko ma o 12-15r. viac :-))))))))))))))))
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
žeby už na pokraji... ?
Na pokraji coho?
Mária27
24.02.18,16:06
buchač
24.02.18,16:10
Mila123
24.02.18,16:16
...
Akurát som dočítal ...a aj diskusiu.

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/216554-dekuji-merkelove-ze-mi-dovolila-privest-si-druhou-manzelku-dali-nam-davky-i-dum-do-prace-nechci-vzkazuje-uprchlik/
Juraj, vidím čo dokáže urobiť závisť :D:D:D (z tvojej strany)
pavol54
24.02.18,16:34
...
Akurát som dočítal ...a aj diskusiu.

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/216554-dekuji-merkelove-ze-mi-dovolila-privest-si-druhou-manzelku-dali-nam-davky-i-dum-do-prace-nechci-vzkazuje-uprchlik/
Juraj, vidím čo dokáže urobiť závisť :D:D:D (z tvojej strany)
To závisí na veku manželiek buď mu treba závidieť alebo ľutovať:) ale aj najlepšia torta každý deň sa preje
buchač
24.02.18,16:55
...
Akurát som dočítal ...a aj diskusiu.

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/216554-dekuji-merkelove-ze-mi-dovolila-privest-si-druhou-manzelku-dali-nam-davky-i-dum-do-prace-nechci-vzkazuje-uprchlik/
Juraj, vidím čo dokáže urobiť závisť :D:D:D (z tvojej strany)
Rob si srandu, rob.
Nie je to ale v podstate to isté, ako máme u nás - na Slovensku ?

Neber/te ako nejakú zášť voči účtovníkom (šak Porada vznikla pre ich účely), ale niekedy mám dojem, že ste až príliš zahľadení do tých čísel...a pre zaborený nos do lajstier nevidíte okolie...horšia verzia by už bol len prípad, ak by ste nechceli vidieť, čo sa deje.
...a jednoznačne nie je ešte koniec.



P.S.:
Tomu Aladinovi mám čo závidieť ? Ženy ?
Pche...naše slovenské mi bohate stačia...;)
misoft
24.02.18,17:55
Čo na to povedať?
https://presov.korzar.sme.sk/c/20767965/sofera-za-par-dni-opakovane-chytili-opiteho-dvakrat-mal-35-promile.html
V piatok schytal flajster od sudcu a večer ho čapli znova...
buchač
24.02.18,17:58
Čo na to povedať?
https://presov.korzar.sme.sk/c/20767965/sofera-za-par-dni-opakovane-chytili-opiteho-dvakrat-mal-35-promile.html
V piatok schytal flajster od sudcu a večer ho čapli znova...
Mali ho pustiť...v nedeľu by sa možno zabil...o jedného potencionálneho vraha menej.
misoft
24.02.18,18:03
Zase sa vychrápe zo dve noci v "štátnom" ubytovacom zariadení :D.... a v pondelok schytá zase niečo. Len dúfam, že sudca sa pozrie do lajstier a pôjde bručať na tvrdo.
Nandrolon
24.02.18,18:14
Mozno sa triezvy boji soferovat :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
24.02.18,18:27
...
Akurát som dočítal ...a aj diskusiu.

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/216554-dekuji-merkelove-ze-mi-dovolila-privest-si-druhou-manzelku-dali-nam-davky-i-dum-do-prace-nechci-vzkazuje-uprchlik/
Juraj, vidím čo dokáže urobiť závisť :D:D:D (z tvojej strany)

Máš možnosť sa k nemu nasťahovať...vraj ešte pár kusov zvládne.
Otvor so video, sú tam titulky...
Ten zvyšok ohľadom nemeckých zákonov a rozhodnutia sudcu ? Niečo neskutočné...

http://magy.blog.pravda.sk/2018/02/24/merkelova-ako-novodoby-hitler-pokracovanie/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox