Marry
31.07.06,12:32
Dobry den, nasla som tu prispevok od niekoho kto sa pytal na radu pri podnikani s rychlym obcerstvenim. Vraj potreboval hygienicke minimum robene na zivnostenskom urade inak by vraj musel zamestnat kuchara. Som absolventkou HA a chystam sa otvorit si bagetaren. Mam zdravotny preukaz pracovnika v potravinarstve a na zivnostenskom urade nic ine odo mna nechceli. Staci to teda alebo aj ja budem potrebovat aj to hyg.minimum?
lenkak
31.07.06,16:47
To minimum budú od Teba požadovať na hygiene, to súvisí len s hygienou, nie so ŽU.
Fragaria
31.07.06,19:33
Z HA živnost. úrad nevyžaduje - volá sa to odborná spôsobilosť ako povolanie-/ kuchár /tú má HA v rámci vyučenia . Kto nemá takúto spôsobilosť musí si zamestnať zodpovedného zástupcu alebo si ju musí urobiť. A robí ju myslím že práve HA.Vyučný list.
To vyžaduje ŽÚ.To je ako povolanie. Hygienické minimum vyžaduje hygiena - Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažnej činnosti v potravinárstve. Niektoré živnosti - voľné nepotrebujú takéto spôsobilosti.Treba pozrieť o akú živnosť ide.