Bambi23
04.08.06,09:59
ahojte,potrebovala by som poradit s dohodarmi. Mam medzi zamestnancami 2 dohodarov, nahlasili sme ich na socialku od 1.6. s tym, ze dohoda je na dobu 3 mesiacov, takze vyplatena odmena bude az v septembri pri vyplatach. Neviem vsak v programe MRP mzdy urobit mzdu tak, aby mi zapocitalo urazove poistenie na socialku mesacne za kazdeho dohodara ale vyplatu mzdy a dan nie. Da sa to nejako?
Odvody totiz asi musim odviezt kazdy mesiac, kedze su na socialke nahlaseny, ale vyplatu dostanu "len raz" :)
dakujem
Marína
04.08.06,08:28
Bambi, nemôžeš nastaviť výpočet ÚP mesačne, keď Ti program nemá z čoho vypočítať odvody. Odvody na ÚP nebudeš odvádzať mesačne, ale(tu Ti bolo odpovedané):
http://www.porada.sk/t30505-dovp.html
willy
04.08.06,12:28
ahojte,potrebovala by som poradit s dohodarmi. Mam medzi zamestnancami 2 dohodarov, nahlasili sme ich na socialku od 1.6. s tym, ze dohoda je na dobu 3 mesiacov, takze vyplatena odmena bude az v septembri pri vyplatach. Neviem vsak v programe MRP mzdy urobit mzdu tak, aby mi zapocitalo urazove poistenie na socialku mesacne za kazdeho dohodara ale vyplatu mzdy a dan nie. Da sa to nejako?
Odvody totiz asi musim odviezt kazdy mesiac, kedze su na socialke nahlaseny, ale vyplatu dostanu "len raz" :)
dakujem

Odvody budeš robiť len ak bude z čoho - teda vtedy, keď im urobíš mzdu. Ako sa hovorí - kde nič nie je, ani smrť neberie. Takže ak je všetko správne nastavené (nič si nemenila), tak ak prvý mesiac mzdu mať nebude, neplatíš odvody, ale ďalší mesiac, keď vypočítaš mzdu, tak mu zrazí daň aj úrazové. Potom odovzdáš mes. výkaz do SP a hlás. o zrážkovej dani na DU a zrealizuješ odvody.
lenkak
04.08.06,15:32
Keď mu vyplatíš mzdu, vtedy z celej vyplatenej sumy počítaš aj odvody.
kika571
04.08.06,17:22
Ale od 1.8.2006 zrážaš z DOVP aj Garančné poistenie.
willy
04.08.06,17:55
Ale od 1.8.2006 zrážaš z DOVP aj Garančné poistenie.

Samozrejme, to vyplýva z novely zákona.
Janiela
09.04.07,12:19
Prosím Vás, soc. poisťovňa mi vrátila výkaz, pretože chcú aj počet dní a doškrtali mi prílohu vo výkaze v kolónkach poistné na NP, IP a PvN, kde som to mala preškrtnuté (teda x). Nerozumiem. Poradíte? Išlo len o dohodárov.
Niečo mi ušlo?
Antonia Jendrišáková
09.04.07,13:00
Čo máš doškrtané Výkaz aj prílohu ? V prílohe uvádzaš za dohodárov počet kalendárnych dní, ktoré mali odpracované, napr. ak pracovali 5 prac. dní tak 5.
VZ pri dohodároch uvádzaš len pre UP - príloha.
Výkaz máš napr. 3 zamestnancov a 2 DOVP:
NP 3
SP 3
IP 3
PvN 3
UP 5
GP 5
RFS 3
pingino
09.04.07,13:06
V prílohe uvádzaš za dohodárov počet kalendárnych dní, ktoré mali odpracované

Nesuhlasim, u dohodarov sa uvadza pocet dni 0.
jamis
09.04.07,13:12
Súhlasím s pingino. U dohodárov sa ovádza počet odpracovaných dní 0. Mám veľa dohodárov a takto vyplnené a odovzdané výkazy mi ešte SP nikdy nevrátila na opravu.
Antonia Jendrišáková
09.04.07,13:16
Vždy píšem, ako som uviedla. Keď som neuvádzla pani v SP ma vyzvala uviesť. Odvtedy uvádzam .
jamis
09.04.07,13:24
Vždy píšem, ako som uviedla. Keď som neuvádzla pani v SP ma vyzvala uviesť. Odvtedy uvádzam .

Tak má asi každá pobočka SP svoje predpisy, lebo mne to berú tak, ako uvádzam ja.... :D:D:D.
pingino
09.04.07,13:25
Vždy píšem, ako som uviedla. Keď som neuvádzla pani v SP ma vyzvala uviesť. Odvtedy uvádzam .

Raz som s panom z poistovne diskutoval o neakceptovanom vykaze odovzdavanom cez internet. Zadany pocet dni u dohodara nebol sice dovodom chyby avsak bolo mi doporucene v pripade dohodarov uvadzat 0.
Lydka R
09.04.07,14:21
Tak má asi každá pobočka SP svoje predpisy, lebo mne to berú tak, ako uvádzam ja.... :D:D:D.
Výkazy a prílohy tlačím priamo zo softu, ktorý mi generuje počet dní podľa odmeny, pri výpočte ktorej zadávam počet odpracovaných dní. Zatiaľ mi to nikdy nevrátili, takže neviem. Mám na mysli dohodárov.
jamis
09.04.07,14:25
Výkazy a prílohy tlačím priamo zo softu, ktorý mi generuje počet dní podľa odmeny, pri výpočte ktorej zadávam počet odpracovaných dní. Zatiaľ mi to nikdy nevrátili, takže neviem. Mám na mysli dohodárov.
Ja na mzdy používam program MRP a tam tlačí dohodárov s počtom dní 0. Ono asi ozaj záleží, ako si to ktorá pobočka SP vysvetľuje. Ak chcú 0, dám im tam nulu, ak by chceli počet dní, tak im tam dám počet dní.
Janiela
09.04.07,16:58
Starostlivo som si prečítala všetky vaše odpovede. Naozaj som mierne znechutená (samozrejme že nie z vás, milí kolegovia). Vychádza mi to tak, že to nezávisí od pobočky, ale od konkrétnych pracovníkov, pretože pri ostatných firmách s tým problém nemám. Tiež si tlačím výkaz priamo zo softu a pri dohodároch mi vykazuje počet odprac dní 0 a políčka pri poistnom NP, IP A PvN sú vyznačené X. Asi si to budem musieť vy&diskutovať priamo na pobočke. Myslela som, či náhodou nemám chybu v programe. Ďakujem všetkým za váš čas a rady.
lenkak
09.04.07,17:00
Určite nemáš chybu v programe.
jamis
09.04.07,17:01
Janiela a tak ma napadlo. Prihlásila si ich do SP ako dohodárov ?
Janiela
09.04.07,17:44
Janiela a tak ma napadlo. Prihlásila si ich do SP ako dohodárov ?

Áno. Na to si dávam pozor.
Skúsim sa opýtať na poisťovni, ako to myslia, nakoniec za to nič nedám, aj keď tam zďaleka nie sú takí "ochotní" Vždy sú namosúrení, Česť výnimkám. Potom dám vedieť, možno to v budúcnosti niekomu pomôže. Uvidíme.
jamis
09.04.07,17:54
Áno. Na to si dávam pozor.
Skúsim sa opýtať na poisťovni, ako to myslia, nakoniec za to nič nedám, aj keď tam zďaleka nie sú takí "ochotní" Vždy sú namosúrení, Česť výnimkám. Potom dám vedieť, možno to v budúcnosti niekomu pomôže. Uvidíme.

Dobre daj potom vedieť...ozaj som na to zvedavá.
pingino
09.04.07,18:45
Starostlivo som si prečítala všetky vaše odpovede. Naozaj som mierne znechutená . Vychádza mi to tak, že to nezávisí od pobočky, ale od konkrétnych pracovníkov

Ked som pisal, o tom, ze mi bolo pracovnikom poistovne odporucene uvadzat u dohodarov 0 dni, islo o pracovnika zo sekcie informatiky, t.j. o cloveka kt. ma na starosti portal elektronickej podatelne.
Janiela
10.04.07,07:40
Ked som pisal, o tom, ze mi bolo pracovnikom poistovne odporucene uvadzat u dohodarov 0 dni, islo o pracovnika zo sekcie informatiky, t.j. o cloveka kt. ma na starosti portal elektronickej podatelne.

To je v poriadku, ale ako môže pracovník na SP vedieť o akú dohodu ide? Mali by sa zjednotiť.