Zavrieť

Porady

DoVP

Mozem urobit DoVP na obdobie napriklad 3 meisacov, od. 1.6. do 31.8. na sumu 3.000, - Sk s tym, ze mzda sa vyplati po skončení trvania dohody, teda k 15.9. spolu? Ako to potom urobim s nahlasenim zamestnanca:
- prihlasim ho na socialku 1.6., kazdy mesiac za neho odvediem urazove poistenie alebo ho nahlasim ale urazove odvediem len za august?
- na DU zrazkovu dan poslem oznamenie a odvediem jednorazovo v septembri za 08/2006 alebo tiez mesacne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    Ahoj Bambi23,
    dohodara, ako aj normalneho zamestnanca musis prihlasit, ak sa nemylim najneskor v den vzniku pomeru. Takze ja by som DoVP nerobila od 1.6., lebo ho na Socialku prihlasit nestihnes.
    Ak bude dohodnute, ze odmena za DoVP bude vyplatena az po ukonceni DoVP, potom budes vyplacat naraz k napr. tomu 15.9., vtedy odvedies i urazove poistenie a po novom od 1. augusta i garancne poistenie za dohodara. Takto by som to urobila ja.

    Danove veci neviem. Ale tiez by som platila dan az v den vyplacania odmeny -ako socialku.

    Dufam,ze som Ta nepomylila.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    My sme dohodarov uz nahlasili k 1.6. na socialku, len teraz neviem ako mam urobit vyplaty, kedze nedostanu ziadne peniaze, len musim za nich odviezt poistne. Preto potrebujem vediet, ci musim poistne platit za kazdy mesiac zvlast, ale predpokladam, ze ano, kedze tam maju prihlasky. Fakt sa s tym neviem pohnut ...

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    Musíš ho prihlásit do SP najneskor den pred nástupom do prac.pomeru. V prípade že máš v DOVP dohodnute, ze mzda bude splatna az po odovzdani prace napr. prihlasis ho k 7.8.06 a pracu ma odovzdat 12.9.06, tak za august podávas do SP nulové hlasenia, pretoze mu nemás z coho zrazit odvody, nic si mu nevyplatila a ani na danovy urad zrazkovu dan. Cize v tom pripade az za 9 mesiac ked budes robit vyplaty nahlasis do SP odvody z vyplatenej odmeny, pokial bude odmena do 5000 brutto a nepodpísal vyhlásenie, odvedies na DU zrazkovu dan a posles aj oznámenie o vykonaní zrázkovej dani. V pripade ze mu budes mzdu vyplacat kazdy mesiac, tak potom kazdy mesiac posles do SP mesacny vykaz z uvedenim odovod z konkrétnej vyplatenej mzdy a aj oznámenie na DU o vykonaní zrážkovej dani.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Dakujem, z toho uz mam "jasnejsie" ... ja som sa len bala, ci nebude na socialke problem s tym, ze mame dohodarov nahlasenych ale ziadne odovody im nedojdu, aby to nebrali ako ze sme zabudli zaplatit ...
    Niekedy mam dojem, ze sa to uctovnictvo a zakony len komplikuju


    MS77
    Musíš ho prihlásit do SP najneskor den pred nástupom do prac.pomeru. V prípade že máš v DOVP dohodnute, ze mzda bude splatna az po odovzdani prace napr. prihlasis ho k 7.8.06 a pracu ma odovzdat 12.9.06, tak za august podávas do SP nulové hlasenia, pretoze mu nemás z coho zrazit odvody, nic si mu nevyplatila a ani na danovy urad zrazkovu dan. Cize v tom pripade az za 9 mesiac ked budes robit vyplaty nahlasis do SP odvody z vyplatenej odmeny, pokial bude odmena do 5000 brutto a nepodpísal vyhlásenie, odvedies na DU zrazkovu dan a posles aj oznámenie o vykonaní zrázkovej dani. V pripade ze mu budes mzdu vyplacat kazdy mesiac, tak potom kazdy mesiac posles do SP mesacny vykaz z uvedenim odovod z konkrétnej vyplatenej mzdy a aj oznámenie na DU o vykonaní zrážkovej dani.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.