alba2006
05.08.06,17:46
Dobrý deň

chcem sa poinformovať, ako postupovať a kde hľadať informácie, ak by som si chcela otvoriť obchod v ktorom by som predavala zeleninu, sušené plody, ovocie a iné. Neviem, či je to možné na živnosť, aké hygienické normy musím splňať, aké povolenia a kde získať. Dakujem
Zdeni
05.08.06,15:50
Dobrý deň

chcem sa poinformovať, ako postupovať a kde hľadať informácie, ak by som si chcela otvoriť obchod v ktorom by som predavala zeleninu, sušené plody, ovocie a iné. Neviem, či je to možné na živnosť, aké hygienické normy musím splňať, aké povolenia a kde získať. Dakujem
No živnosť si musíš založiť jednoznačne. Tam treba začať, bez toho to asi nepôjde;) . A čo sa týka povolení a noriem, odporúčam prelúskať PORADU, je tu určite písané ku každej téme, ktorá ťa bude zaujímať. Zadaj vo vyhľadávači konkrétny problém a uvidíš tých odpovedí a názorov. :)
Zita5
05.08.06,15:52
Dobrý deň

chcem sa poinformovať, ako postupovať a kde hľadať informácie, ak by som si chcela otvoriť obchod v ktorom by som predavala zeleninu, sušené plody, ovocie a iné. Neviem, či je to možné na živnosť, aké hygienické normy musím splňať, aké povolenia a kde získať. Dakujem


1/ Vybaviť živnostenský list....ohlásnie zriadenia predajne
2/ Registrácia na DÚ,ZP...dobrovoľne SP
3/ Ohlásenie na obecný úrad-odd.podnikateľskej činnosti
4/súhlas hygienika
Zdeni
05.08.06,15:55
BOZP - hasičáky, požiarný plán atď.
lenkak
05.08.06,17:59
zadaj si do vyhľadávača HACCP, to Ti pomôže s hygienou.
ondrejvla
05.08.06,18:18
A niekoho si nájsť, kto ti pomôže s účtovníctvom, alebo ak máš základy účtovníctva, tu získaš ostatné. A aj priateľov, ktorí radi pomôžu a poradia.