Zavrieť

Porady

Ako začať

Dobrý deň

chcem sa poinformovať, ako postupovať a kde hľadať informácie, ak by som si chcela otvoriť obchod v ktorom by som predavala zeleninu, sušené plody, ovocie a iné. Neviem, či je to možné na živnosť, aké hygienické normy musím splňať, aké povolenia a kde získať. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    alba2006
    Dobrý deň

    chcem sa poinformovať, ako postupovať a kde hľadať informácie, ak by som si chcela otvoriť obchod v ktorom by som predavala zeleninu, sušené plody, ovocie a iné. Neviem, či je to možné na živnosť, aké hygienické normy musím splňať, aké povolenia a kde získať. Dakujem
    No živnosť si musíš založiť jednoznačne. Tam treba začať, bez toho to asi nepôjde . A čo sa týka povolení a noriem, odporúčam prelúskať PORADU, je tu určite písané ku každej téme, ktorá ťa bude zaujímať. Zadaj vo vyhľadávači konkrétny problém a uvidíš tých odpovedí a názorov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    alba2006
    Dobrý deň

    chcem sa poinformovať, ako postupovať a kde hľadať informácie, ak by som si chcela otvoriť obchod v ktorom by som predavala zeleninu, sušené plody, ovocie a iné. Neviem, či je to možné na živnosť, aké hygienické normy musím splňať, aké povolenia a kde získať. Dakujem

    1/ Vybaviť živnostenský list....ohlásnie zriadenia predajne
    2/ Registrácia na DÚ,ZP...dobrovoľne SP
    3/ Ohlásenie na obecný úrad-odd.podnikateľskej činnosti
    4/súhlas hygienika

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A niekoho si nájsť, kto ti pomôže s účtovníctvom, alebo ak máš základy účtovníctva, tu získaš ostatné. A aj priateľov, ktorí radi pomôžu a poradia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.